Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Grill - potrawy, dodatki
Autor Wiadomość
Asia 

Wiek: 41
Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 551
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 27, 2004 11:07 am   Grill - potrawy, dodatki

Mam nadzieję, że w tym temacie będziemy wymieniać się ciekawymi przepisami na coś pysznego i oryginalnego, co można podać na grillową kolacyjkę.

Jeśli lubicie chlebek z grilla, to polecam do niego:

Masełko czosnkowo - koperkowe:

Masło wymieszać z posiekanym koperkiem (koperku bierze się duuuuuuuuuuużo) oraz z roztartym czosnkiem. Tym masełkiem posmarować chlebek i upiec na grillu. Pycha!
_________________
Mój najpiekniejszy dzień - 25 września 2004 r.
 
 
marchefka 


Wiek: 47
Dołączyła: 10 Lut 2004
Posty: 152
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lip 29, 2004 6:11 pm   Swietna salatka

Przepis pochodzi od mojej tesciowej, polecam jako dodatek do mieska z grilla :)

potrzebne: salata lodowa, 1 puszka ananasow pokrojonych w kostke, ser zolty pokrojony w kostke (ja uzywam najczesciej wedzonego Ramzesa, ale w oryginalny, przepisie jest jakis ostry ser), 2 zielone ogorki pokrojone w kostke, 4 ugotowane jajka (tez posiekane) - 3 ida do salatki, 1 idzie na gore do przybrania calosci, 1/2 kg szynki (tradycyjnie pokrojonej w kostke) i 4 duze pomidory 9te dla odmiany mozna pokroic w osemki).
Do tego zrobimy sos: 1/2 sloiczka malego majonezu kielckiego, 2 lyzeczki ostrego ketchupu, ja czasami zamiast ketchupu dodaje musztardy, zeby sos byl bardziej ostry. Jesli jest zbyt gesty, mozna dodac troche oliwy z oilwek.

Skladniki uklada sie warstwami, wiec zeby salatka byla jak najbardziej dekoracyjna, mozna ja podac w szkanej misie. Najpierw warstwa salaty, potem ser, wedlina, jajka, pomidory i ogorki, polewamy sosem; potem kolejna warstwa w tej samej kolejnosci. Przybrac jakjami i pomidorkami - nie dosc, ze smaczna, to jeszcze ladnie wyglada :)
marchefka
_________________
Pomarańczowa alternatywa :) a od 1 maja już całkiem mężatka
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Pon Sie 02, 2004 7:18 pm   

Marynata z torebeczki :mrgreen:
_________________

 
 
 
Ewela 

Wiek: 43
Dołączyła: 17 Sie 2004
Posty: 159
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 23, 2004 12:12 pm   

Kobitki, sezon na grilla dobiega powoli końca. grillowy.Mam prośbę o jakieś ciekawe przepisy.Szczególnie ochotę mam na grillowane pstrągi,ale nie wiem czy wystarczy do nich tylko przyprawa z torebki?Czekam na wszystkie przepisy i z góry dziękuję.
 
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Pon Sie 23, 2004 1:43 pm   

Biorąc pod uwagę wyłącznie mój gust - wystarczy przyprawa do ryb i odrobina oleju bądź oliwy do natarcia :D
_________________

 
 
 
marchefka 


Wiek: 47
Dołączyła: 10 Lut 2004
Posty: 152
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sie 23, 2004 5:06 pm   

Ewela, polecam marynate do ryby na sposob wschodni:
4 lyzki oliwy z oliwek lub oleju, sok z polowy cytryny, pol lyzeczki ostrej papryki, pol lyzeczki imbiru, pol lyzeczki kurkumy (pewnie moze byc tez curry, ale nei probowalam), pol lyzeczki pieprzu, ile chcesz soli (ja zawsze robie prawie bez soli, ale nie kazdy tak lubi). Mozesz dodac chilli - generalnie wszystko co jest ostra przyprawa, swietnie pasuje. Potrzymaj w tym rybe (bo to nie musi byc pstrag, losos tez jest OK) okolo 30 min. w zimnym miejscu (lodowka albo cos). Nie trzymaj zbyt dlugo, bo mieso stanie sie za bardzo kruche i moze sie rozwalac.
Ja potem grilluje taka rybe w sreberku, bo nie mam bardziej specjalistyznych pojemniczkow, ale pewnie mozna jakos inaczej.
Ryba ma wtedy taki specyficzny, ostrawy smak - ale naprawde polecam, bo my juz wlasciwie nie chcemy jesc tych grillowanych ryb inaczje, niz wlasnie z tej marynaty :)
smacznego - marchefka
_________________
Pomarańczowa alternatywa :) a od 1 maja już całkiem mężatka
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Nie Lis 27, 2005 11:07 pm   

Z pyszności z grilla polecam:

- czosnek pieczony z kroplą oliwy
- pieczarki
- łososia natartego oliwą, czosnkiem i przyprawami
- bakłażany

Ten czosnek to mój absolutny faworyt ;)
_________________
chez alma |
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 10, 2006 3:35 pm   

a ja jestem mistrzynia (skromna nie jestem :P ) w robieniu marynaty do karkowki. zawsze robie ja na oko, wiec podam skladniki.

- oliwa z oliwek
- ocet balsamiczny
- sok z cytryny
- czosnek

jak sobie miesko polezy w tej zalewie, jest potem pyszniutkie.
_________________
 
 
dzarusia 


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 336
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 21, 2006 4:19 pm   

banany z lodami lub bitą śmietaną :dribble:
_________________
Buziaczki dla Ciebie Gość




Moje przygotowania :) http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?t=17528
 
 
 
Dotka 


Wiek: 43
Dołączyła: 12 Mar 2005
Posty: 562
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 22, 2006 5:46 pm   

Ja uwielbiam banany z grila:
w bananie (w skórce) robimy nacięcie a w środek sypiemy cynamon i cukier, potem owijamy go w papier aluminiowy i pieczemy na grilu aż będzie miekki. Rozchylamy papier, skórkę, polewamy wnetrze banana likierem i łyżeczką się zajadamy
_________________
 
 
 
Misiamo 

Wiek: 47
Dołączyła: 13 Cze 2005
Posty: 241
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 23, 2006 11:10 am   

Ja tez lubię banany. Kładę je na grilla w skórce, a kiedy już są miękkie, kładę na talerzyku, rozcinam je wzdłuż i do środka wkładam 2 kostki czekolady i polewam adwokatem. Mniam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl