Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
"Kucharki czy catering?"
Autor Wiadomość
Tajgete 
żona swojego męża :)


Wiek: 40
Dołączyła: 24 Mar 2008
Posty: 833
Skąd: Kolumna
Wysłany: Pią Mar 13, 2009 12:11 am   

Rene... musiałaś mieć naprawdę nieprzyjemne przejścia ze swoimi kucharkami i szczerze współczuję... :(

Ja też pojechałam do domu wziąść kąpiel. Po weselu sprzątały kucharki. My z rodziną sprzątaliśmy jedynie po poprawinach (co tradycyjnie przerodziło się w kolejną imprezę) i to tylko to, czego nie dało się sprzątnąć o 20, bo o tej porze kucharki kończyły pracę. A... i zamiast flaków wybrałam strogonowa... :wink:

Kucharki wzięły ze sobą tylko to, co im daliśmy. Owszem, mogły wynosić gdy nikt nie patrzył, ale... one przyjechały do pracy z własnym chlebem i ciastem, chociaż na sali był już kupiony chleb w ogromnej ilości.

Zaczynam się czuć jak nawiedzony fanatyk moich pań kucharek... ;)
Żeby nie było jednostajnie, moja koleżanka była zachwycona swoim kateringiem i tym, jak udekorowali całą salę. A różnica w naszych kosztach nie była taka duża - przy 100 osobach wyniosła około 2500 zł.
 
 
igunia 

Dołączyła: 05 Mar 2009
Posty: 7
Skąd: lodz
Wysłany: Nie Mar 22, 2009 6:19 pm   

hej wiecie cos może o firmie smakosz z błaszek słyszalam od znajomych wiele dobrych opini zamowilam ich ale chciala bym poznac opinie innych a nie tylko 2 znajomych

jesli chodzi o koszty jest to 110 zl bez poprawin z poprawinami 120 zł ja place dodatkowo 10 zł za dojazd do mirosławic koło konstantynowa
jesli chodzi o menu wiec tak 3 kawalki miesa z 8 rodzai ktore sa na stołach + 9 dan goracych (w sklad tych 9 dan wchodzi tez tor a tak to oczywiscie bigos z kielbasa i kaszanka barszcz czerwony z uszkami prosiak w ogniach itp) w tej cenie dekoruja tez sale i biora 500 zł za wiejski stoł

jesli ktos cos wie o nich to prosila bym o opinie
 
 
rene244 

Wiek: 50
Dołączyła: 14 Paź 2008
Posty: 63
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Mar 22, 2009 8:00 pm   

ja wybrałam wysoka jakość usługi za porównywalną cenę. i zdecydowanie twierdzę że jedzonko na wesele powinno być organizowane na miejscu i na świeżo podawane gościom

Dodano: Nie Mar 22, 2009 8:02 pm
Tajgete było minęło. obecnie wiem kogo wybrałam i jestem przekonana, że podobne sytuacje na moim weselu nie będą miały miejsca

Dodano: Nie Mar 22, 2009 8:11 pm
a i jeszcze jedno moim zdanie kucharz powinien zajmować się gotowaniem, kelner obsługa gości dekorator dekoracja sali a cukierni pieczeniem ciast. nie znoszę amatorki i robinia niczego za wszelką cenę byleby zarobić. aha i uważam, że panowie zdecydowanie lepiej nadają się na kucharzy.... kto zna sławną kucharkę? panów całe mnóstwo, a kobiety?

Dodano: Nie Mar 22, 2009 8:15 pm
igunia za 120 zł z poprawinami i 9 posiłków gorących?? opisz jakie będziesz miała menu i co dostaniesz w tej cenie, bo mnie to bardzo zaciekawiło. przepraszam za wścibskość ale coś mi się nie wydaje, zęby to było realne patrząc na dzisiejsze ceny żywności, obsługi i ceny na zorganizowanych salach.
 
 
igunia 

Dołączyła: 05 Mar 2009
Posty: 7
Skąd: lodz
Wysłany: Nie Mar 22, 2009 9:19 pm   

tez byłam w wielkim szok nawet chciałam mniej dan goracych to powiedzieli mi nie bo to im psuje opinie tak maja w menu i juz (moja dalsza rodzina brała od nich ja na weselu nie byłam ale z tego co wiem to jedzenie jeszcze z poprawin wynosili i rozdawali bo bylo tyle tego) wiec tak;

ubieranie sali bardzo ładnie matreiałami rożne kolory

menu
:

obiad;
roslo z makaronem
ziemnaki
kluski slaski
2 rodzaje surówki + kapusta zasmarzana
miesa 3 kawałki na osobe (schab dewoalaj rozek nadziewany,potrawka z kurczaka,koperty,mielone,kaczka nadziewana)

owoce ciasta cukierki lody
kawa herbata

przekaski

schab ze sliwka
rolada z kurczaka
pstag pieczony
wendliny
pomidor ogorek
zimne nogi
salatka 2 rodzaje
sledz

dania gorace
golonka +boczek faszerowany+udko
golabki lub makaron z brokułami i rumsztyk z cebula
czerwony barszcz z uszkami
pieczen wieprzowa+pyzy parowe+buraczki
tort pientrowy
flaki z chlebem
kotlet benedytyjski
udziec pieczony w ogniach
bigos kielbasa i kasznka
 
 
rene244 

Wiek: 50
Dołączyła: 14 Paź 2008
Posty: 63
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Mar 22, 2009 10:05 pm   

ja się może a tym nie znam zupełnie, ale jak dla mnie to menu opera się na daniach gorących, a wydaje mi się, że goście nie dadzą rady tylu daniom.

Dodano: Nie Mar 22, 2009 10:07 pm
i nie masz możliwości zmiany menu?

Dodano: Nie Mar 22, 2009 10:09 pm
i jak dla mnie trochę mało zakąsek zimnych, nie martwisz się, ze będziesz mieć puste stoły na weselu?
 
 
igunia 

Dołączyła: 05 Mar 2009
Posty: 7
Skąd: lodz
Wysłany: Nie Mar 22, 2009 10:26 pm   

jesli chodzi o zakaski to pisalam to z pamieci bo nie mam menu w domu tylko u mamy
wiec moze cos pominełam

a jesli chodzi o zmaine to nie mozna niczego odjac nio juz tak maja ja nic na to nie poradze

i czytałam w waszych postach ze zimne jedzenie w termosach u mnie jest tak ze owszem jedzenie przywoża ale te co moga a reszte gotuja na miejscu
 
 
rene244 

Wiek: 50
Dołączyła: 14 Paź 2008
Posty: 63
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Mar 22, 2009 10:35 pm   

życzę ci żebyś była zadowolona ze swojego wesela
 
 
Sylwiam 

Dołączyła: 03 Wrz 2008
Posty: 70
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: Czw Mar 26, 2009 3:37 pm   

Igunia, ja mam Panie z Sieradza, ale też w tej cenie 110-120 zł od osoby. Ilość ciepłych dań - podobna. wcale nie uważam, że to za dużo - zwłaszcza przy mojej rodzinie, która lubi dobrze zjeść i wypić :)

Kiedy masz wesele? Pytam, bo ja też w Mirosławicach (24.10.2009)
_________________
Sylwia
 
 
tabaluga 

Dołączyła: 13 Sie 2009
Posty: 12
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Sie 13, 2009 12:00 pm   firma cateringowa z łodzi

Cześć,
Mam pytanie czy znacie może jakieś dobre sprawdzone firmy cateringowe z lodzi?
czy lepiej zatrudnic firme czy kucharke?
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 13, 2009 12:07 pm   

tabaluga, przeniosłam Twój post do wątku w którym porównywano wcześniej catering z wynajeciem kucharek, poczytaj posty wzwyż :) Co do wyboru konktretnej firmy, czy kucharki/kucharza polecam poczytać ten dział (Menu weselne) i wątki konkretnych firm :)
_________________

 
 
 
Zosia29 

Dołączyła: 18 Sty 2010
Posty: 2
Skąd: łódź
Wysłany: Pon Sty 18, 2010 8:50 pm   ODOBIŚCIE ODRADZAM CATERING ANNY WYRWAŁ z Łodzi

Odradzam zawieranie jakichkolwiek umów z Panią Wyrwał,która prowadzi catering w Łodzi przy ul.Moniuszki 11. Kobietka nie dość,że potrafi w ostatniej chwili (kilka dni przed uroczystością) uznać,że nie obsłuży przyjęcia to nawet nie przeprosi.

Mało to, jak zadzwoniłam do niej dzwoni z prośbą o pomoc w rozwiązaniu sytuacji, bo skoro nie może obsłużyć mnie ze względu na przyjęcie innego ważniejszego kontraktu to niech zaproponuje inny termin,czy po prostu chociaż usługę podania jedzenia w moim mieszkaniu , usłyszałam szereg obelg pod moim adresem.

Jej oferta początkowo wygląda ciekawie.Tyle,że nie dochodzi do skutku.I tak oto zostałam z zaproszonymi gośćmi bez miejsca,gdzie mogłabym ich przyjąć.

Pierwszy raz spotkała mnie taka sytuacja.No cóż, każdy zrobi co uważa.jednak przez takich ludzi świat staje się gorszy.

[ Dodano: Wto Sty 19, 2010 8:41 pm ]
Rene244 widzę,że miałaś niezłe przejścia.masz rację, teraz i ja nie zaryzykuję żeby korzystać z firmy cateringowej.nie wszyscy są tacy jak ta Wywał,ale jednak wrażenie zostaje.poza tym dla mnie to było małe,ale bardzo ważne przyjęcie.
Można bronić innych, tylko po co??? nie stawiam w jednej lini złych i dobrych, jednakże muszę ochłonąć.Przyjęcie zorganizuje w domku,mam super przyjaciół i zaznajomione lokale.

A tak wogóle, wiesz jej sie wydawało,że jest wielką bizneswoman :D i ludźmi można gardzić...no cóż jej wybór, przeszło jej zlecenie na party dla 500 osób i umowa o dostarczanie gotowego jedzonka do mojej firmy.

Prawda jest taka,że nigdy nie wiesz z kim rozmawiasz i należy szanować wszystkich.
 
 
Wera 

Dołączyła: 15 Kwi 2010
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 15, 2010 6:10 pm   

A ja powiem szczerze, jestem w pełni zadowolona z mojego cateringu - robiłam wesele z zaprzyjaźnioną firmą [xxx] (warszawa), więc wiedziałam czego się spodziewać, a tym bardziej wiedziałam, że nie jedzenia starczy bez problemu, i goście nie będą narzekać na jego jakość.
Wszystko udało się przerewelacyjnie i bawiliśmy się do białego rana, a jedzenia starczyło. Nie chciałam mieć jedzenia "tradycyjniego" od Pani Jadzi z domu -ryb w galarecie itp. Oni zaproponowali mi coś ciekawego i alternatywnego...ale niestety wydaje mi się, że jeszcze mało osób jest na tyle odważnych :/



edit: usunęłam nazwę firmy
kryszka
Ostatnio zmieniony przez kryszka Pon Sie 30, 2010 3:02 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mimozamimoto 


Dołączyła: 14 Maj 2010
Posty: 4
Skąd: Aleksandrów
Wysłany: Nie Maj 16, 2010 8:33 am   

Wydaje mi się, ze wszystko zależy od ilości osób zaproszonych oraz od klimatu(miejsca, aranżacji)w jakim ma przebiegać wesele.Ja osobiście jako tradycjonalistka sama miałam kucharkę na moje 120 osobowe wesele.byłam bardzo zadowolona, bo jedzenie było nie tylko smaczne ale przede wszystkim było go dużo.a zdarzały mi sie imprezy gdzie na stole było bardzo mizernie...
Ostatnio zmieniony przez mimozamimoto Nie Maj 16, 2010 8:34 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
miczkusia 

Wiek: 34
Dołączyła: 05 Sty 2010
Posty: 9
Skąd: Pabianice
Wysłany: Czw Lip 08, 2010 3:34 pm   

a ja mam pytanie co do cen . Nie orientuję się w ogóle jakie są ceny za przyjemność kucharki i cateringu na weselu. Wiem że rozbieżność cenowa jest dość duża ale czy ktoś mógłby mi ją podać osobno jeśli chodzi o kucharki i catering (jak biorą ?)
 
 
Moniczka 

Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 29, 2010 5:01 pm   

Jeżeli wesele jest na mniejszą liczbę gości, to chyba bardziej opłaca się zatrudnić kucharki, jednak przy większym weselu ważna jest też obsługa. Byłam niedawno u koleżanki, która mając swoją salę, wynajęła osobno catering. Mówiła, że bardzo jej się opłacało i była zadowolona z obsługi. Niczym nie musiała się przejmować. Korzystała z usług [xxx], jeżeli ktoś by poszukiwał czegoś podobnego.


edit: usunęłam nazwę firmy ze względu na podejrzenie reklamy
kryszka
Ostatnio zmieniony przez kryszka Pon Sie 30, 2010 3:03 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl