Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Ile butelek wódki na okrągłych stołach?
Autor Wiadomość
Weira 


Wiek: 38
Dołączyła: 07 Lis 2008
Posty: 649
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Gru 01, 2009 9:17 am   Ile butelek wódki na okrągłych stołach?

Zastanawiałam się ostatnio ile butelek wódki powinno stać na okrągłym stole, przy liczbie około 10 osób? :bot I czy tylko wódka, czy także wino lub inny alkohol? :winko: :piwosz:
Co o tym myślicie? Jakie macie doświadczenia?
_________________
 
 
Ambrozja 


Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 1434
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto Gru 01, 2009 9:39 am   

Weira, jeśli planujesz oprócz wódki tylko wino to myślę, że na każdym stole powinno się to wino znaleźć. Ja bym postawiła na każdy stół po jednej butelce wódki, wina białego i czerwonego. A potem kelnerzy mogą systematycznie wymieniać butelki.
Jednak jeśli planujecie więcej alkoholi, jakieś koniaki, whiskey czy inne to zrobiłabym stół z alkoholami osobno, a na stoły przy których będą siedzieć goście dałabym samą wódkę.
_________________
Kobiety są niewolnicami tylko tych, którzy potrafią je mocno trzymać i dogadzać ich kaprysom - Bolesław Prus
 
 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Gru 01, 2009 6:05 pm   

Weira, ja na stolik 10-osobowy postawiłabym co najmniej 2 butelki... przecież jedna butelka przy 10 osobach to pójdzie na jedno rozlanie... a bez sensu, żeby co kolejkę donosić kolejną butelkę...

[ Dodano: Wto Gru 01, 2009 6:09 pm ]
ja byłam na weselu gdzie były okrągłe stoły i na każdym stole stała jedna butelka 0,5 litra wódki... kelnerzy nie nadążali z donoszeniem... więc później stały już po dwie butelki na każdym stole i było ok :)
pozatym tak mało wygodnie żeby goście sobie przekazywali z ręki do ręki alkohol, bo jedna osoba 10 to raczej nie poleje... a tak to dwie osoby mają po 5 do "obsłużenia" :)
_________________
 
 
Ambrozja 


Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 1434
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto Gru 01, 2009 7:56 pm   

agulka1989, my wyszliśmy z założenia, że lepiej, żeby wódka była zimna, oszroniona a częściej donoszona. Kelnerzy też sugerowali takie rozwiązanie. Poza tym nie jest powiedziane, że wszystkie 10 osób przy stole będzie piło wódkę. Jest to sprawa elastyczna i można na początek postawić jedną butelkę, a jeśli kelnerzy zobaczą, że bardzo szybko znika to dostawią dwie :)
_________________
Kobiety są niewolnicami tylko tych, którzy potrafią je mocno trzymać i dogadzać ich kaprysom - Bolesław Prus
 
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Sro Gru 02, 2009 4:29 pm   

ja bedę miała okragłe 10 osobowe stoliki. Postawię jedną butelke wódki, 1 wina białego i jedną czerwonego. Przy stole będzie mieszane towarzystwo, a kobiety które znam, kolezanki, mama, ciocie,beda piły wino. też wolę, żeby goście mieli zimną donoszoną wódkę, zwrócę na to uwagę kelnerom.
 
 
 
Weira 


Wiek: 38
Dołączyła: 07 Lis 2008
Posty: 649
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Gru 03, 2009 8:52 am   

Dziękuje kochane za podpowiedzi, i tak też zrobimy, 1 butelka, góra 2 na stoliku, kelnerzy będą donosić zimną. A ponieważ będziemy mieć barek alkoholowy stwierdziłam że na stołach nie będzie wina. Wino będzie można dostać u barmana - tak mi podpowiedziała przyjaciółka która miała wesele w lipcu. Wino było na stołach i goście pootwierali wszystkie butelki a opróżnione były po 1/3 butelki, także wydaje mi się rozsądniejsze, żeby barman wydawał także wino.
_________________
 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Gru 03, 2009 9:25 am   

Weira napisał/a:
Wino było na stołach i goście pootwierali wszystkie butelki a opróżnione były po 1/3 butelki,

no niestety tak jest bardzo często... Dlatego u mnie też wino nie będzie stało na stołach... i wszystkie kolorowe alkohole będą na osobnym stoliku, lub u barmana, jeśli takiego wynajmiemy.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl