Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Domowe lody owocowe - przepis
Autor Wiadomość
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 10, 2006 2:49 pm   Domowe lody owocowe - przepis

Jeśli ktoś ma ochotę podaję przepis wg Nigelli na lody truskawkowe:

250 ml mleka 3,2%
250 ml słodkiej śmietany 30 %
5 żółtek
250 gr truskawek posypanych cukrem
90 gr cukru
laska wanili (wg mnie nie jest konieczna

Owoce miksujemy i zostawiamy

mleko i śmietane podgrzewamy z laską wanili (jak ktoś nie ma wanili to pomija ten etap) uwaga żeby nie zagotować, wyciągamy laskę wyłączamy gaz

zółtka kręcimy z cukrem i wlewamy do mleka mieszając (dobrze żeby mleko nie było zbyt gorące)

podgrzewamy mleko razem z żółtkami cały czas mieszając i patrząc czy gęstnieje (to jest chyba najtrudniejszy moment) trzeba doprowadzić do gęstości trochę bardziej gęste niż ciasto na naleśniki (temp. całości nie powinna przekroczyć 65 st Celc - to z innego źródła)

Teraz całość zostawiamy aż ostygnie.

teraz moja modyfikacja ostygniętą breję wlewam do owoców w mikserze i chwilę miksuję

przelewamy do pojemnika na lody i do zamrażalnika

po godzinie wyjmujemy z zamrażalnika i ponownie miksujemy (nigdy tego nie robiłam - więc można pominąć, ale pewnie poprawia konsystencję) i z powrotem do pojemnika i zamrażamy

Normalnie lody proste w wykonaniu (ja tylko napisałam jak dla siebie ten przepis - czyli dla leworękich w kuchni stąd ta długość wypowiedzi ;) ) I równie smacznie co Grycan. W weekend zrobiliśmy z mężem wersję wiśniowo- jagodową z większą ilością cukru - niebo w gębie :mrgreen: .
A lody podaję w lodowym wafelku, gdyż lepiej się je liże niż je łyżeczką. :wink:
 
 
Dotka 


Wiek: 43
Dołączyła: 12 Mar 2005
Posty: 562
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 14, 2006 8:30 am   

Ja z chęcią zjadłabym loda, ale nie chce mi się go robić (mimo że łatwy przepis) wolę kupić :oops:
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl