Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
KORONA PALACE w Leźnicy Wielkiej k/Łęczycy
Autor Wiadomość
honett 

Dołączyła: 10 Cze 2010
Posty: 22
Skąd: LDZ
Wysłany: Czw Lip 26, 2012 8:50 am   KORONA PALACE w Leźnicy Wielkiej k/Łęczycy

Witajcie,
Już rok temu, właściwie zaraz po zaręczynach zamówiliśmy wesele w Korona Palace w Leźnicy Wielkiej. Jestem z tamtych okolic i na moją liczbę gości (około 170) nie miałam zbyt dużego wyboru. Wtedy sala była świeżutka po wykończeniu (przerabiali jakiś stary budynek). Pamiętam, że jak poszliśmy oglądać salę to było na niej przygotowywane pierwsze wesele.

Myślałam, że do tego czasu jakieś opinie się pojawią na jej temat, ale jednak nie mogę nic znaleźć.

Czy któraś z Was była tam może na jakieś uroczystości i może coś o niej powiedzieć?

Ogólnie sala jest piękna :)
Ostatnio zmieniony przez Mac-erson Sob Gru 28, 2013 9:36 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
szpilka86 


Dołączyła: 13 Paź 2011
Posty: 295
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 26, 2012 9:32 am   

ja byłam :) sala baaaaardzo ładna! jedzenie pyszne!
pokoje hotelowe małe, ale czyste i zadbane

lokalizacja może być minusem, bo sala jest hmm... obok małego blokowiska (o ile można tak nazwać kilka bloczków), ale już z drugiej strony jest las, więc jest pięknie

plusem jest duży taras, na którym można sobie posiedzieć i odpocząć na powietrzu

ogólnie WSZYSTKO na plus :) ubawiłam się strasznie na tym weselu :)
_________________
 
 
tibidibi 

Wiek: 37
Dołączyła: 17 Lip 2012
Posty: 29
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 26, 2012 10:00 am   

Ja też się zastanawiam nad tą salą, co prawda mam spory kawałek tam ale w razie czego pojedziemy tam dzień wcześniej i tam będziemy się szykować do ślubu :D szpilka86, powiedz szczerze, czy nie przeszkadzało Wam, że sala do tańczenia była oddzielnie od sali ze stolikami?
honett, kiedy masz tam wesele?
 
 
beatrise 

Dołączyła: 14 Lut 2010
Posty: 27
Skąd: Ozorków
Wysłany: Czw Lip 26, 2012 10:22 am   

Mieszkam niedaleko i choć wesele mamy dawno za sobą, to interesujemy się miejscem na chrzciny, więc jakiś czas temu wybraliśmy się tam, gdy sala była przygotowana na wesele. Tego dnia miało być około 100 osób. Sala pięknie wyglądała- szczególnie piękne wrażenie sprawiał sufit. W sali do tańczenia były stoły ze słodkim i z alkoholem, a tańce były na głównej sali- ponoć młodzi sobie tak zażyczyli, więc pewnie przy takiej ilości osób nie ma problemu. Wszystko to kwestia dogadania. Ostatnio otworzyła się tam też restauracja i mam zamiar się wybrać do niej w najbliższy weekend, więc napiszę potem jak smakowało jedzonko.
_________________
 
 
honett 

Dołączyła: 10 Cze 2010
Posty: 22
Skąd: LDZ
Wysłany: Czw Lip 26, 2012 10:41 am   

Co do tego, że sala jest oddzielnie - na szczęście nie idzie się do sali tanecznej oddzielnym korytarzem, jak to czasem bywa ;) i ja bym powiedziała że sale są częściowo połączone. Uważam że to dobrze, Ci którzy chcą pogadać przy stole będą mieli ciut ciszej :)

A wesele mam 22 września z poprawinami.

Jak ja tam jeszcze byłam to sufit nie był skończony, mieli jeszcze jakieś światełka przy tym, niby niebie zamocować - ciekawa jestem jak to wygląda ;)
Ostatnio zmieniony przez honett Czw Lip 26, 2012 11:02 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
szpilka86 


Dołączyła: 13 Paź 2011
Posty: 295
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 26, 2012 10:11 pm   

tibidibi, nie przeszkadzało :) w sumie nawet o tym nie pomyślałam będą na tym weselu :)
_________________
 
 
tibidibi 

Wiek: 37
Dołączyła: 17 Lip 2012
Posty: 29
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 26, 2012 10:48 pm   

beatrise, koniecznie daj znać jak wrażenia po posiłku w Korona Palace :) honett, powiedz mi jaką cenę Wam podała Pani za wesele i poprawiny?
Dzięki za info szpilka86,
 
 
honett 

Dołączyła: 10 Cze 2010
Posty: 22
Skąd: LDZ
Wysłany: Pią Lip 27, 2012 7:59 am   

tibidibi jeszcze w tamtym roku powiedzieli nam 160 zł za wesele i 40 zł za poprawiny. Ale wiadomo, że to za jakieś standardowe menu - my będziemy je lekko zmieniać i nie wiem ile wyjdzie ostatecznie :) I jako jedni z pierwszych zamawiających mamy gratis stół słodki.

Para młoda dostaje pokój gratis.

A pokoje dla ewentualnych gości, 2os-150 zł, 3os-195 zł, 4os-240 zł.
_________________
Nasz ślub: 22 września 2012
www.honoratamarek.pl
 
 
tibidibi 

Wiek: 37
Dołączyła: 17 Lip 2012
Posty: 29
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 27, 2012 10:09 am   

honett, Dzięki wielkie za info :) A co sądzicie o stole wiejskim i rybnym? zamawiacie je czy rezygnujecie z nich?
 
 
honett 

Dołączyła: 10 Cze 2010
Posty: 22
Skąd: LDZ
Wysłany: Pią Lip 27, 2012 10:19 am   

tibidibi, Z rybnego stołu zrezygnujemy (jakoś nie jestem przekonana czy będzie miało to wzięcie), a stół wiejski oraz drink bar robimy we własnym zakresie - na szczęście jest taka możliwość :)
_________________
Nasz ślub: 22 września 2012
www.honoratamarek.pl
 
 
tibidibi 

Wiek: 37
Dołączyła: 17 Lip 2012
Posty: 29
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 27, 2012 10:58 am   

honett, w takim razie widzę, że właściciele naprawdę idą na rękę:) A powiedz mi widziałaś jak wyglądają stoły przed weselem? Jak wyglądają przystawki i ciasta? strasznie jestem tego ciekawa... :)
 
 
honett 

Dołączyła: 10 Cze 2010
Posty: 22
Skąd: LDZ
Wysłany: Pią Lip 27, 2012 1:40 pm   

tibidibi, Niestety tego jeszcze nie wiem, postaram się za jakiś czas tam podjechać jak będzie wesele i coś więcej powiem.
_________________
Nasz ślub: 22 września 2012
www.honoratamarek.pl
 
 
tibidibi 

Wiek: 37
Dołączyła: 17 Lip 2012
Posty: 29
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lip 28, 2012 1:24 pm   

honett, oki czekam, ja też się wybieram, ale dopiero w sierpniu na tzw zwiad to też napiszę co i jak :)
 
 
beatrise 

Dołączyła: 14 Lut 2010
Posty: 27
Skąd: Ozorków
Wysłany: Sro Sie 01, 2012 2:34 pm   

Tak jak pisałam wcześniej, w minioną sobotę byłam w Koronie na obiedzie wraz z teściem. Sala restauracyjna bardzo ładna, muzyka przyjemna. Na początek oboje zamówiliśmy rosół z kołdunami- był bardzo smaczny, a kołduny świetnie przyprawione. Teść wziął później zestaw dnia, czyli zraz z kaszą gryczaną i buraczkami, a ja devolaya z kulkami ziemniaczanymi i zestawem surówek. Zraz był bardzo ładnie podany, bo został przekrojony na pół i było widać w środku kolorowe warzywa. Teściowi bardzo wszystko smakowało. Moje danie też było smaczne, szczególnie, że devolay to jedno z moich ulubionych mięs, a często jest niepoprawnie robiony. A tu miałam miłą niespodziankę, bo i panierka pięknie przyrumieniona i całe masło w środku, odpowiedni kształt oraz oczywiście idealny smak. Na deser teść wziął puchar lodowy- ładnie podany z dużą ilością owoców, a ja sernik- ponoć jest robiony na miejscu przez kucharza i był bardzo smaczny. Ogólna ocena bardzo dobra. Ceny przystępne. Warto jest się tam przejechać. Jestem ciekawa jak tam jest na weselu- mam nadzieję, że będę miała kiedyś okazję sprawdzić.
_________________
 
 
tibidibi 

Wiek: 37
Dołączyła: 17 Lip 2012
Posty: 29
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 06, 2012 11:03 am   

Ja mam jeszcze pytanie do szpilka86, i beatrise, dotyczące zastawy i formy podania jedzonka, czy było ładne i eleganckie, czy zastawa nie odstraszała?
 
 
honett 

Dołączyła: 10 Cze 2010
Posty: 22
Skąd: LDZ
Wysłany: Pon Sie 06, 2012 1:49 pm   

Dziewczyny, byłam na sali w sobotę podejrzeć jak jest przygotowana do wesela :)

Zastawa bardzo ładna, biała, kwadratowe talerze, niestety nie widziałam przybranych zakąsek, bo było za wcześnie.

Wesele było szykowane na 120 osób jeden stół dla młodych i świadków + prostopadle w dwóch rzędach 4 stoły dla gości. Mam nadzieję, że moje 180 gości się zmieści :)

Stół słodki wraz w fontanną od sali, ciasta bardzo ładnie i smakowicie wyglądały. Na stole z napojami gorącymi był ekspres do kawy dla bardziej wymagających kawoszy :)

Mają do dyspozycji tablicę taką co prawda zwykła na pisaki, ale jak ktoś chce to można przyczepić np kolorowy brystol i na nim ułożenie gości.

Bukiety na stoły dostarczają młodzi, sala ma 3 typy wazonów do wyboru.

Co prawa sala taneczna jest oddzielona wieeeeelkimi drzwiami, ale jak te drzwi są otwarte to widać jedną część sali tanecznej i muzyka też na pewno wpadnie za stoły.

Ogólnie było prześlicznie! Niech tylko jedzenie będzie takie jak opowiadała beatrise i będzie cudownie!
_________________
Nasz ślub: 22 września 2012
www.honoratamarek.pl
 
 
tibidibi 

Wiek: 37
Dołączyła: 17 Lip 2012
Posty: 29
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 06, 2012 3:44 pm   

honett, bardzo się cieszę, że byłaś i zwiad się udał:) też mam nadzieję, że wszystko będzie super bo na 80% jestem zdecydowana na tę salę:D ja się wybieram w przyszłą sobotę, także opiszę wrażenia :)
 
 
honett 

Dołączyła: 10 Cze 2010
Posty: 22
Skąd: LDZ
Wysłany: Pon Sie 06, 2012 4:08 pm   

tibidibi, A gdzie ty masz ślub? Bo pisałaś, ze masz spory kawałek i się zastanawiam jaką odległość będziecie pokonywać pomiędzy kościołem a salą, jeśli się zdecydujecie na KP?
_________________
Nasz ślub: 22 września 2012
www.honoratamarek.pl
Ostatnio zmieniony przez honett Pon Sie 06, 2012 4:09 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
beatrise 

Dołączyła: 14 Lut 2010
Posty: 27
Skąd: Ozorków
Wysłany: Pon Sie 06, 2012 4:36 pm   

Jedzonko było podane rzeczywiście na kwadratowych talerzach- bardzo elegancko to wyglądało. Każdy talerz był ładnie udekorowany.
_________________
 
 
hanhan 

Dołączyła: 10 Sie 2012
Posty: 4
Skąd: tk
Wysłany: Pią Sie 10, 2012 2:39 pm   

wszystko sie zgadza, sala ladna, jedzenie nie najgorsze, ale...............
gorąąąąąąąco na sali, strasznie gorąco!!!
bylam na weselu w czerwcu, wprawdzie kelnerzy obiecywali podkrecic klimatyzacje ale chyba tego nie robili bo bylo strasznie goraco
 
 
tibidibi 

Wiek: 37
Dołączyła: 17 Lip 2012
Posty: 29
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sie 12, 2012 7:45 pm   

Byłam wczoraj z rodziną w Korona Palace tuż przed weselem. Wszystko wyglądało bardzo ładnie, najlepsze wrażenie zrobiły na mnie dekoracje kwiatowe:) Ogólnie wszystko ładnie podane, ale zdaniem mojej rodzinki i moim wszystkiego wydawało się strasznie mało:( i teraz już nie wiem co zrobić bo byłam prawie zdecydowana na tę salę... :(
 
 
beatrise 

Dołączyła: 14 Lut 2010
Posty: 27
Skąd: Ozorków
Wysłany: Pon Sie 13, 2012 9:58 am   

tibidibi, ale czego strasznie mało? Chodzi Ci o przystawki?
_________________
 
 
honett 

Dołączyła: 10 Cze 2010
Posty: 22
Skąd: LDZ
Wysłany: Pon Sie 13, 2012 4:12 pm   

tibidibi, to mnie troszkę zaniepokoiłaś... A pytałaś może czy to co było na stole było w ramach podstawowego menu?

No cóż, mnie pozostaje przy ustalaniu menu dokładnie dopytać się ile jest zakąsek i innych dań na osobę i ewentualnie wzbogacić jakoś menu, żeby za mało nie było....
_________________
Nasz ślub: 22 września 2012
www.honoratamarek.pl
 
 
hanhan 

Dołączyła: 10 Sie 2012
Posty: 4
Skąd: tk
Wysłany: Wto Sie 14, 2012 5:19 pm   

no wlasnie, te poprawiny...
skromnie! skromnie! skromnie!
a co do kwiatow, to ponoc dekoracje kwiatowe leza w kwestii mlodych, a nie sali
przynajmniej tak bylo na weselu, na ktorym ja bylam
mlodzi kupowali sami
Ostatnio zmieniony przez hanhan Wto Sie 14, 2012 5:22 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
beatrise 

Dołączyła: 14 Lut 2010
Posty: 27
Skąd: Ozorków
Wysłany: Wto Sie 14, 2012 11:20 pm   

tibidibi, z tego co wiem od osób, które były w KP na weselu, to jest tam zwyczaj dokładania wszystkiego na świeżo w trakcie trwania imprezy. Mi osobiście taka opcja bardziej się podoba, bo wtedy przystawki wyglądają bardziej wykwintnie- nie są przeładowane i co ważniejsze, jedzenie nie leży przez całą noc w warunkach raczej odbiegających od chłodniczych :) Szczególnie jest to ważne, gdy planujecie poprawiny. U mnie na weselu (robionym w innym miejscu) było podobnie z tymi półmiskami i choć poprawiny były robione później u moich rodziców w domu, to całe jedzenie, które dostaliśmy było dzięki temu świeże. Jakoś nie podoba mi się wizja jedzenia na poprawinach „reinkarnowanego” jedzenia z wesela, na które, za przeproszeniem, każdy mógł kichać i kasłać :) Sądzę jednak, że jeżeli Wasze rodziny są przyzwyczajone do tego, żeby na stołach było całe jedzenie, to raczej nie powinno być problemów z dogadaniem się z salą- szczególnie, że tak jak piszą wcześniej dziewczyny- szefostwo idzie bardzo na rękę. Choć w kwestii przystawek, to lepiej chyba ustalić to z szefem kuchni, bo to raczej od jego decyzji zależy wygląd podawanych dań. Jeśli tylko podoba Ci się sala, to ja radziłabym Wam się umówić na rozmowę i przegadać wszystkie wątpliwości.
_________________
 
 
hanhan 

Dołączyła: 10 Sie 2012
Posty: 4
Skąd: tk
Wysłany: Sro Paź 31, 2012 9:35 am   

dziewczyny
tam nie ma juz tego kucharza, ktory to wszystko przygotowywa, ani jego pomocy. Nie ma tam juz nikogo z tej zalogi, ktora do tej pory sie wszystkim zajmowala i za wszystko byla odpowiedzialna.
Zostaly piekne sciany i zyrandole...
wiem, bo mieszkam w Leznicy, tez chcialam tam zrobic swoje wesele, ale w takim przypadku ciezko sie zastanawiam
 
 
Chrupka 

Dołączyła: 16 Paź 2012
Posty: 94
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lis 02, 2012 6:09 pm   

to kicha... bo też byłam zainteresowana tą salą...
 
 
hanhan 

Dołączyła: 10 Sie 2012
Posty: 4
Skąd: tk
Wysłany: Pią Lis 02, 2012 7:03 pm   

oj, tak
wystroj jest wazny, ale na weselu najwazniejsza chyba jednak "kuchnia", wiec....
nie, dziekuje!
 
 
kubalenka 

Dołączyła: 19 Paź 2014
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Paź 19, 2014 4:49 pm   wesele w Korona Palace 27.09.2014

Korona Palace to bardzo ładny budynek i wnętrza. Na miejscu są też pokoje hotelowe dla 74 osób. Pokoje są czyste i w dobrym standardzie.

Samo wesele było bardzo udane. Jedzenia było naprawdę dużo. 6 gorących dań plus przystawki. Wszystko było smaczne. Nie sposób wszystkiego spróbować, bo obsługa cały czas przynosiła nowe potrawy. Wszystko było zorganizowane sprawnie i nie było żadnych problemów.

Wzięliśmy dodatkowego kelnera do roznoszenia alkoholu. Na początku i na końcu policzyliśmy butelki i wszystko się zgadzało.

Sala jest przepiękna i bardzo elegancka. Jest też klimatyzowana.

Rozmawialiśmy przed weselem z menadżerką i z właścicielką. Obie panie są bardzo miłe i pomocne. Chętnie służą radą i doświadczeniem w organizowaniu imprezy.

Mieliśmy wesele z poprawinami. Na drugi dzień sala była przygotowana równie dobrze jak na wesele. Nie było również problemu zostać dłużej niż pierwotnie planowaliśmy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl