Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
ceny wideofilmowania
Autor Wiadomość
Kociadło 


Wiek: 39
Dołączyła: 17 Lut 2008
Posty: 2269
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 27, 2009 5:20 pm   

1700 - jak na to co jest w tej cenie uważam ze warto :) :) chociaż zakładałam niższą cenę ale ważny jest efekt a wiemy że będzie super:)
_________________
 
 
 
darling 


Wiek: 40
Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 181
Skąd: lodz
Wysłany: Pią Cze 05, 2009 2:08 pm   

My płacimy 2000 za film, godzinny skrót i 3 klipy.
_________________
 
 
Martita 
Mamunia Jasiunia:)


Wiek: 42
Dołączyła: 16 Lis 2005
Posty: 294
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 09, 2009 6:46 pm   

A ile może kosztować film ze ślubu cywilnego i przyjęcia? (nie mam na myśli całonocnego wesela)
_________________
 
 
 
Karolka_23 


Wiek: 43
Dołączyła: 28 Kwi 2008
Posty: 162
Skąd: Zgierz
Wysłany: Pon Cze 29, 2009 2:10 pm   

My płacimy 1200 złotych, ale po dodaniu jakiś dodatkowych klipów cena wzrośnie, więc myślę że zmieścimy się w kwocie 1800-2000 zł.
_________________
 
 
mała9364 


Wiek: 40
Dołączyła: 03 Lut 2009
Posty: 458
Skąd: łódź
Wysłany: Sro Lip 01, 2009 7:43 am   

Witam my płacimy 1550zł.Firma Vifona.Super ludzie
_________________


 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Czw Lis 12, 2009 8:47 pm   

artur_ase2000 napisał/a:

tak jak napisalem wyzej ... kazdy placi za usluge ile uwaza ze jest warta jednemu starczy za 600 inny ma wyagania za 2500 a inny za wiecej proste :)


Nie do końca się zgadzam. dla mnie usługa dobrego videofilmowania jest warta dużo. Ostatnio zachwyciłam się filmami w stylu teledysków w jakości full HD na 2-3 kamery i już wiem, że nic poniżej mnie nie interesuje. Koszt - 5 tysięcy (w tym plener np w górach). Ogląda sie to bosko.

Ponieważ zwykłe filmiki weselne mi się nie podobają, rezygnuję z niego - na koszt świetnych zdjęć. Na nie nie żałujemy. Mamy do wyboru - albo średnią usługę tu i tu, albo jedną z nich na świetnym poziomie. ja wybieram zdjęcia a film mogę mieć rodzinną kamera, jak pamiatkę po prostu. W codziennym zyciu i tak go nie będę oglądac, a na zdjęcia będę patzreć czesto, zwlaszcza oprawione.
 
 
 
tulipan87 
w pełni rozkwitu...


Wiek: 36
Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 827
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 12, 2009 9:39 pm   

mała9364 napisał/a:
Witam my płacimy 1550zł.Firma Vifona.Super ludzie


A my w tej samej firmie 2200 zł, z tym że zamówiliśmy też fotoreportaż. No i zgadzam się że to super ludzie!
_________________
 
 
Weira 


Wiek: 38
Dołączyła: 07 Lis 2008
Posty: 649
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lis 27, 2009 6:14 pm   

My płacimy 1.350 zł firma Videoman :)
_________________
 
 
anuszkaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 23 Lis 2009
Posty: 777
Skąd: Zgierz
Wysłany: Pią Lis 27, 2009 7:17 pm   

ja place 1200
_________________
 
 
Bella 
misiowa żona

Wiek: 40
Dołączyła: 04 Maj 2008
Posty: 849
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lis 27, 2009 11:30 pm   

My wybraliśmy najbardziej rozbudowany z pakietów, plus coś jeszcze także płacimy 2350zł, ale uważam że film będzie wart swojej ceny :P
_________________
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Sro Sty 20, 2010 10:28 am   

Dziewczyny, ostatnio przemyślałam sprawę filmu i myślę, ze będę żalowac, jesli go nie będzie.

Orientujecie się, czy można zrobić niezły film w ramach 1000-1500zl? I ewentualnie gdzie?

mówiąć "niezly" mam na myśli:
-ustabilizowany, nietrzęsący się obraz
-używanie statywu
-dobry sprzęt
-brak błedów montazowych
-brak serduszek, gołąbków, kwiatkow itp
-ciekawe ujęcia - nie tylko ogólne plany = zbliżenia, połączone fleszem lub zejściem do czerni, ale też przejazdy i pompki (oczywiście nie za dużo, ale zeby montaż mógl być urozmaicony)

Mój problem polega na tym, że pracuję w stacji tv, więc mam trochę spaczenie zawodowe, czyli duże wymagania. Wbrewc pozorom jednak zarabiam nie za dużo i nie stać mnie na tak dobry film, jak reprtaże w naszym programie. Już nie wspomnę, że 2 kamery na takiej imprezie dopiero dają mozliwość zrobienia ciekawych kadrów, ale o tym to już nawet nie marzę...
Ostatnio zmieniony przez Malena Sro Sty 20, 2010 10:35 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
truskawka_ja 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 781
Skąd: ...
Wysłany: Sro Sty 20, 2010 11:21 am   

Zaintrygowalas mnie :) . Dlaczego
Malena napisał/a:
-używanie statywu
jest dla ciebie istotne?
Moi znajomi "trafili" na kamerzyste ktory cale doslownie wesele nakrecil im ze statywu - czyli na filmie mieli to co sie dzialo przed statywem i nic wiecej :roll:
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Sro Sty 20, 2010 12:47 pm   

Nie nie, nie chodzi mi o to, żeby zafixował kamerę na statywie na np 20 min, ogólnie jestem za kręceniem z reki, tylko z racji zawodu wiem, że trzeba to umiec robic. Wielu operatorow tv nazywa tych "ślubnych" kamerzystami i obrazają sie, jak ich porównać do nich, ale w tv wcale niełatwo o naprawdę dobrego operatora. Statyw jest dla mnie istotny w waznych momentach. Tylko rzeczywiście weselni panownie po prostu zostawiają. Dobry operator zrobi ze statywu dynamiczne zdjęcia, pompki, zblizenia, przejazdy. A nie zdrętwieje mu ręka i nie zadrży.
 
 
 
katekate 

Wiek: 42
Dołączyła: 01 Lut 2010
Posty: 32
Skąd: ł-dź/żytowice
Wysłany: Pon Lut 01, 2010 11:57 am   

Jakie ceny.....:(((
 
 
hadrian 

Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 12
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: Sro Mar 10, 2010 6:33 pm   

My płacimy za filmowanie 1400zł. W tą cenę mamy wliczone 3 kopie, płytę w HD itp. Kamerzysta podobnie jak zespół(też sprawdzony na własnej skórze :razz: ) filmował wcześniej u szwagierki więc jesteśmy pewni jego umiejętności.
 
 
Elwirka1 


Wiek: 42
Dołączyła: 22 Wrz 2008
Posty: 645
Skąd: Krk
Wysłany: Czw Mar 11, 2010 5:00 pm   

My płacimy 1600
_________________
 
 
maybe_baby 

Dołączyła: 22 Kwi 2008
Posty: 29
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 04, 2010 11:21 am   

My również płaciliśmy 1600, opcja podstawowa z dwoma klipami, cena przystępna wydaje mi się.
 
 
plejdigital 
Firma

Dołączył: 13 Maj 2010
Posty: 7
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 4/3/7
Wysłany: Czw Maj 27, 2010 10:17 pm   

Osobiście polecam DWIE KAMERY !! !!

I dobrego realizatora.
Pomysłowego.

Spotkałem kilku, którzy naprawdę ciekawie kręcili wesela.

Zawsze sprawdzajcie portfolio kamerzysty.
I również zespołu.

Niech Wam pokażą nagrane przez siebie filmy.

Czasem warto zapłacić ciut więcej ale mieć pamiątkę na całe życie.

edit: usunęłam treści nie mające związku z tematem
Pusiak
_________________
Mariusz
Ostatnio zmieniony przez Pusiak Pią Maj 28, 2010 8:02 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
inka 


Dołączyła: 16 Sty 2010
Posty: 38
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Sro Cze 02, 2010 10:33 pm   

plejdigital święta racja,

Racja, 2 kamery + steadicam daje nieporównywalny efekt końcowy. My zdecydowaliśmy się właśnie na taka opcję (3tys), ledwo udało się znależć kogoś konkretnego w województwie.
Mam nadzieję, że juz niebawem filmowanie pojdzie wlasnie w tym kierunku (kierunek mpstudios), zamiast 4h tasiemcow o jedzeniu kotleta, ktore i tak wiekszosc wczesniej czy pozniej przewinie.
 
 
Malibuxxx 

Dołączył: 05 Sty 2010
Posty: 36
Skąd: Zgierz
Wysłany: Pią Cze 04, 2010 2:20 pm   

My placimy na 2011 2 tys wesele i poprawiny.
 
 
mała-23 

Wiek: 44
Dołączyła: 08 Kwi 2011
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 03, 2011 9:29 pm   ILE ZA VIDEOFIMOWANIE + FOTOGRAF (2 W 1)

iLE PŁACILIŚCIE JAK WZIĘLIŚCIE SOBIE OD RAZU FOTOGRAFA RAZEM Z KAMERZYSTĄ?NA SAMO WESELE BEZ POPRAWIN. i JAK WYNEGOCJOWALIŚCIE?
_________________
Justynka
 
 
ani 

Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 58
Skąd: Sieradz/Łask
Wysłany: Czw Cze 16, 2011 10:41 pm   

Ja przestrzegam przed oszczędzaniem. Kuzyni poszli ostatnio na okazję za 1200zł wzieli kamerzystę i wszyło tak jakby facet pierwszy raz w życiu miał w rękach kamerę, czyli słabiutkie ujęcia i jakość jak z telefonu.
 
 
wilencia82 


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Sty 2012
Posty: 26
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sty 15, 2012 10:28 am   

ani napisał/a:
Ja przestrzegam przed oszczędzaniem. Kuzyni poszli ostatnio na okazję za 1200zł wzieli kamerzystę i wszyło tak jakby facet pierwszy raz w życiu miał w rękach kamerę, czyli słabiutkie ujęcia i jakość jak z telefonu.


Cześć to jak myślisz od jakiej kwoty się zaczyna sensowne wideofilmowanie? chciałam wziąć kamerzystę ale to raczej dla rodziców bo nas filmy z wesela nie bawią. Zakładałam, że się da to jakoś w miarę niedrogo załatwić. Bardziej się na zdjęcia nastawiłam a z tego co pamiętam Ci fotografowie, których sobie upatrzyłam nie mają kamerzysty.
_________________
będzie lepiej...
 
 
Dobi 

Wiek: 40
Dołączył: 24 Lis 2010
Posty: 43
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Nie Sty 15, 2012 11:54 am   

ani napisał/a:
Ja przestrzegam przed oszczędzaniem. Kuzyni poszli ostatnio na okazję za 1200zł wzieli kamerzystę i wszyło tak jakby facet pierwszy raz w życiu miał w rękach kamerę, czyli słabiutkie ujęcia i jakość jak z telefonu.

Ja także przestrzegam! Dodatkowo ostrzegam przed znajomymi znajomych i członkami rodziny, którzy zajmują się filmowaniem.
Bliska mi osoba miała na swoim ślubie i weselu takiego kamerzystę (kolega z pracy). Polecany przez znajomych, poza tym kumpel...
Nie wiem na jaką kwotę się umówili.. chyba 1000zł, ale dostał połowę tego i najprawdopodobniej nie dostanie więcej. Pierwszym ogromnym minusem jest czas oczekiwania na film - około roku! Wyobrażacie to sobie? ;-) Ciągle "nie mam czasu, przecież Tobie i tak się nie śpieszy (wymówki znajomych) itp. itd.".
Sam film okazał się być fatalny! FATALNY!!
Ogląda się go gorzej niż amatorskie filmy nagrywane telefonem. Bezsensowne ujęcia, np.: podczas tańca filmowane były dzieci z ich matką... dzieci były całe (filmowane amatorsko "od góry", natomiast matka ma tylko nogi. Inny przykład: podczas zabawy przy stole bezsensowne zbliżenia na nic nie wnoszące do zabawy osoby - np. dziadek, który je kotleta... do tego obraz trzęsie się jak głupi. O kiepskim montażu i uciętych scenach np. w trakcie, kiedy ktoś przemawia także należy wspomnieć.

Nie oszczędzaj na filmie!!
To nie jest nagrywanie Klanu czy innej telenoweli, gdzie może dobrowolną ilość razy podejść do ujęcia. Pooglądaj filmy różnych kamerzystów, porozmawiaj z nimi, zobacz, co do tej pory zrobili. Wybierz tego, którego filmy najbardziej Ci odpowiadają, dopiero później pytaj o cenę. Oto moja rada.
_________________
Czekałem na ślub... teraz czekam na rozwód :(
 
 
 
wilencia82 


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Sty 2012
Posty: 26
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sty 15, 2012 12:13 pm   

Dzięki za odpowiedź.
Ale chyba zrezygnuję w takim razie w ogóle z kamerzysty, najwyżej sobie wezmę jakiś odległy plener u tych fotografów co to ich z chłopem wybraliśmy, zawsze mi się marzył Kraków a nuż się uda.

No bo ak pomyślę, że mam wydać dwa tysiące za film który obejrzę z przymusu raz albo dwa
albo wydać tysiąc i potem nie obejrzeć filmu w ogóle bo będzie badziewny to dochodzę do wniosku, że lepiej jak sobie odpuścimy całkiem.

Muszę to przemyśleć.
_________________
będzie lepiej...
 
 
All-me 


Wiek: 38
Dołączyła: 23 Kwi 2011
Posty: 1018
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sty 15, 2012 12:14 pm   

1250 zł kamerzysta przygotowania, ślub, wesele.
Widzieliśmy filmiki bardzo fajna jakość, jest możliwość filmu na blu ray wtedy jest o kilka 100 więcej.
_________________

Nasz Skarbeczek
Ostatnio zmieniony przez All-me Nie Sty 15, 2012 12:14 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kasiulka23 

Dołączyła: 13 Mar 2012
Posty: 3
Skąd: łódź
Wysłany: Wto Mar 13, 2012 11:01 am   

Dziewczyny chyba nie ma ceny idealnej, wszystko zależy co za tą cenę dostaniemy i ile jesteśmy w stanie wydać. Nie można mówić, że 5 tysięcy za film to przesada bo jak kogoś stać to super. Trzeba więc najpierw określić swój budżet i jakie mamy oczekiwania co do filmu i odpowiednio dobrać firmę bo potem wybieramy najtańszą opcję za 1000 zł a oczekiwania mamy jak za 10 razy tyle i jesteśmy niezadowolone. Pomyślcie trochę przed wyborem.
 
 
Gahanova 


Wiek: 39
Dołączyła: 05 Lut 2012
Posty: 454
Skąd: Miasto mostow
Wysłany: Czw Mar 15, 2012 10:20 am   

Osobiscie place prawie 2 tys. za filmowanie, nie jest to gorna polka, ale malo tez nie, przynajmniej jak na moje mozliwosci. Jak dla mnie tanszy film powinien oznaczac np. mniej materialu, krotsze krecenie (np. bez blogoslawienstwa czy przygotowan), ale jakosciowo powinien byc w porzadku. Wiadomo, ze za mala kaske nie ma co sie spodziewac efektow specjalnyh na miare Hollywood, ale nie wyobrazam sobie zebym wybrala kogos tanszego, a dostala w zamian film, ktorego nie da sie ogladac.
_________________

Moje slubne perypetie
 
 
Wiol25 

Dołączyła: 06 Lut 2012
Posty: 147
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 18, 2012 5:27 pm   

Dziewczyny, a czy któraś z Was zdecydowała się na filmowanie w HD bądź lustrzanką? Jeśli tak to kogo wybrałyście i jaki koszt?
 
 
filmowiec 
Firma

Wiek: 43
Dołączył: 15 Mar 2004
Posty: 334
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 18, 2012 8:51 pm   

filmowanie w HD to koszt ok 2000zł, lustrzanką od ok 4000 w górę, chyba że ktoś jest samobójcą i wezmie artystę który będzie filmował tylko jednym aparatem wtedy cena może być niższa
_________________
Marcin vel filmowiec:)
 
 
 
mikimaus 

Wiek: 36
Dołączyła: 21 Maj 2012
Posty: 4
Skąd: Łask
Wysłany: Pon Maj 21, 2012 12:33 pm   

u mnie 1800 - dwie płyty dvd - chciałam aby wszystko zamkneło się w 2 godzinnym filmie
 
 
monia1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 11 Sty 2013
Posty: 16
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sty 20, 2013 12:44 pm   

My mamy umówione wideofilmowanie. Błogosławieństwo, ślub, wesele do 1:00. Za całość podpisaliśmy umowe na kwotę 1300 zł.

Widziałam filmy autora przed i nam się podobało. Zobaczymy po czy u nas też będzie OK.
_________________
 
 
wwweronika 


Wiek: 35
Dołączyła: 23 Sie 2012
Posty: 127
Skąd: Łódź-Chojny
Wysłany: Pon Lut 25, 2013 8:57 pm   

Ups, myslalam, ze wzielismy super-tanie filmowanie, a sie okazuje, ze nie do konca, ale juz trudno.. firma wydaje sie robic naprawde bardzo profesjonalne filmy i nie tylko (zajmuja sie rowniez reklamami i zdjeciami - na reportaz ze slubu tez sie chyba w koncu skusimy :) ), wiec wole juz zaplacic troche wiecej, ale sie nie stresowac.

Otoz placimy 2200zl za film HD nagrywany bez ograniczen czasowych (zaczynamy od filmowania wizyty u kosmetyczki i fryzjera), a koniec bedzie kiedy sami uznamy za stosowne. Pan powiedzial, ze na pewno razem z tortem, podziekowaniami, oczepinami itp. i zwykle konczy miedzy godz 2 a 4 nad ranem. Wszystko jest oczywiscie uwzglednione w umowie. Film ma trwac ok 3h. Pokaz zdjec gratis Film dostaniemy w 3 kompletach
_________________
Mój dzienniczek: http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=15839

Ostatnio zmieniony przez wwweronika Pon Lut 25, 2013 8:58 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Wto Lut 26, 2013 9:10 am   

My płacimy 5500, za:
-120 minut reportażu weselnego + ok. 3 minutowy skrót
-2 operatorów lustrzanek
-filmowy plener, gdzie sobie zażyczymy (preferowane okolice Białegostoku, wcześniejsze realizacje są z tych okolic i są przeboskie)
-jakość HD
-płyty Blu-Ray (2 szt. , DVD - 3 sztunie)
-surowy materiał
-przygotowania, ślub, wesele do 1 w nocy :)
-BOSKI FILM :smile:

jaram się jak lasy w Australii na samą myśl o tym filmie :lol:
_________________


 
 
Darek stepniak 

Dołączył: 09 Lis 2012
Posty: 5
Skąd: tomaszów mazowiecki
  Wysłany: Sro Lut 27, 2013 4:08 pm   

Dorotka_, dla niektórych osób cena może wydawać się wysoka, ale dobry dynamiczny film w HD DSLR wart jest takich kosztów. Poza tym lustrzanki to wysoka plastyka obrazu.Dobry wybór. :lol:
 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Sro Lut 27, 2013 4:45 pm   

Darek stepniak, ja znalazłam firmę, która według mnie dorównuje niekwestionowanym polskim liderom MP Studios. Ale wygrywa z nimi ceną - niewątpliwie :smile:
_________________


 
 
Malina01 

Dołączyła: 06 Lis 2011
Posty: 38
Skąd: Zgierz
Wysłany: Pią Mar 01, 2013 12:41 pm   

Dorotka_ napisał/a:
My płacimy 5500, za:
-120 minut reportażu weselnego + ok. 3 minutowy skrót
-2 operatorów lustrzanek
-filmowy plener, gdzie sobie zażyczymy (preferowane okolice Białegostoku, wcześniejsze realizacje są z tych okolic i są przeboskie)
-jakość HD
-płyty Blu-Ray (2 szt. , DVD - 3 sztunie)
-surowy materiał
-przygotowania, ślub, wesele do 1 w nocy
-BOSKI FILM

jaram się jak lasy w Australii na samą myśl o tym filmie




Super, uważam, że na najważniejszej pamiatce nie wolno oszczędzać! Bardzo dobre podejscie.

Moja koleżanka robilą ślub jak z bajki, karoca, suknia za 5tys, wesele i ślub w zamku, wszystko dopięte na ostatni guzik i.... wybrali kamerzystę i fotografa w jednym, zeby taniej bylo. Jaki tu sens? Oczywiście z efektów ich pracy nie byli później zadowoleni i co z tego, że w umowie mieli, że moga nie zapłacić jak beda niezadowoleni? przecież nie da się powtórzyć wesela!
_________________
Pozdrawiam:)
 
 
MARTAAA 

Wiek: 38
Dołączyła: 03 Lis 2013
Posty: 13
Skąd: łódż,Bełchatów
Wysłany: Nie Lis 03, 2013 11:51 am   

uwazacie ze to dobry pomysl zatrudnic faceta ktory jednoczesnie kreci i robi zdjecia?
moze osobno wydaje mi sie ze jeden czlowiek raczej nie wczoje sie w jedno i drugie zwlasza jesli chodzi o zdjecia w takim dniu jak przyjecie slubne
_________________
Marcia
 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Nie Lis 03, 2013 1:22 pm   

MARTAAA, uważam, że to zły pomysł :-)
_________________


 
 
moniska 


Dołączyła: 16 Wrz 2013
Posty: 66
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Lis 21, 2013 9:16 pm   

Dorotka_, czy mówisz o quautro?
_________________
 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Czw Lis 21, 2013 11:18 pm   

moniska, nie mówię o konkretnej firmie, tylko o samym pomyśle. Wyobrażam sobie, że komuś padnie sprzęt. Nie będzie ani filmu, ani zdjęć? Po za tym, uważam, że jak ktoś jest "do wszystkiego" tzn. że jest do niczego :wink:
_________________


 
 
Peper 

Dołączył: 10 Gru 2009
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Gru 15, 2013 12:35 pm   

Nie da się zrobić jednocześnie dobrego zdjęcia i zarazem sfilmować odpowiednio danej sceny.
Ktoś kto robi zdjęcie musi czekać na odpowiedni moment aby wychwycić uśmiech, emocje, sytuacje. A jak ktoś filmujemy musi czekać, być ustawionym i być przygotowanym na przebieg sytuacji.
Jeśli ktoś robi dwie rzeczy naraz to wyjdzie to miernie, już lepiej wypożyczyć aparat i dać go bratu lub kuzynowi aby robił zdjęcia. Jeżeli już ktoś uprawia praktykę filmowania i robienia zdjęć naraz, to albo chce was po prostu oszukać/naciągnąć albo nie ma żadnej wiedzy ani umiejętności.
_________________
www.ppawlak.com
 
 
Julia_ja 


Dołączyła: 07 Kwi 2013
Posty: 780
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Gru 17, 2013 12:14 pm   

My płacimy 1700 zł za przygotowania, błogosławieństwo, przejazd do kościoła, ślub i wesele do 2:30. Dostajemy 3 kopie na DVD w dwoch wersjach: jedna skrocona 1,5 h i druga 3 h. Oprócz tego cały materiał nieobrobiony na Usb. W cenie sa tez minimum 3 teledyski. Mysle, ze bardzo sie opłaca :)
_________________

 
 
Alberto 

Dołączył: 11 Lip 2012
Posty: 31
Skąd: z miasta
Wysłany: Wto Gru 17, 2013 12:28 pm   

Julia_ja napisał/a:
Oprócz tego cały materiał nieobrobiony na Usb.

Musisz mieć albo wielki pendrive albo materiał który dostaniesz będzie słabej jakości.
_________________
Pozdrawiam
 
 
Julia_ja 


Dołączyła: 07 Kwi 2013
Posty: 780
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Gru 17, 2013 7:33 pm   

7 h Full HD, nie martwię sie o to, mam to w umowie i nie interesuje mnie, czy Panstwo dadzą mi to na dysku, czy na USB. Wszystko mi jedno :)
_________________

 
 
Alberto 

Dołączył: 11 Lip 2012
Posty: 31
Skąd: z miasta
Wysłany: Wto Gru 17, 2013 7:52 pm   

7h. Średnio (w zależności czym nagrywane, czyli jaki kodek wykorzystywany do nagrywania) materiał zajmuje 15GB. 7x15=105 GB. Wychodzi na to, że pendrive tych rozmiarów stanowi 1/4 kosztów które ponosisz. Podpytaj wykonawcę na jak dużym pendrive dostaniesz niezmontowany materiał, bo może się okazać, że oryginalny materiał fullHD jest tylko z nazwy.

To tylko moja podpowiedź, decyzja oczywiście Twoja.
_________________
Pozdrawiam
 
 
getmarried 


Dołączyła: 29 Paź 2013
Posty: 17
Skąd: Milanówek
Wysłany: Czw Gru 19, 2013 12:40 pm   

Często tak jest, że materiał nagrywany kamerą, potrafiącą nagrywać w 480p jest następnie konwertowany do FullHD. Pozostaje to jedynie FullHD z nazwy. Alberto ma rację, materiał FullHD z wysokim bitratem będzie zajmował nawet 100GB.

Praktyki kamerzystów są różne, ale jeżeli ktoś ma nieduży telewizor, to dla osób, które nie interesują się tematem będzie to zupełnie bez znaczenia.

Już tak nie straszcie Julii. Wybrała, zadowolona. Na pewno wszystko się uda. :)
 
 
Julia_ja 


Dołączyła: 07 Kwi 2013
Posty: 780
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Gru 22, 2013 10:10 pm   

Mi nic nie straszne :) ale dzieki za podpowiedzi ;)

Szczerze powiem, że nie tak bardzo mi zależy na tym materiale, co po prostu na zmontowanym filmie, a najbardziej na teledyskach, bo całego filmu i tak nie bedzie mi sie chciało zapewne obejrzeć po raz drugi :)
_________________

 
 
KADR 


Dołączył: 17 Lut 2014
Posty: 38
Skąd: Łowicz
Wysłany: Pon Lut 17, 2014 9:52 pm   

Witam
Odpowiadjąc na pytanie postu to obecnie aby mieć sensownie nagrane wesele i ślub należy zarezerwować kwotę w przedziale 2000-4000zł
:)
Ostatnio zmieniony przez KADR Pon Lut 17, 2014 10:50 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Pon Mar 17, 2014 6:31 pm   

KADR napisał/a:
Witam
Odpowiadjąc na pytanie postu to obecnie aby mieć sensownie nagrane wesele i ślub należy zarezerwować kwotę w przedziale 2000-4000zł
:)


No to jesteśmy pomiędzy, bo dajemy 3 tys. za trzy kopie w tym jedna na Blu-ray :)
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl