Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Kwiaty - a może z nich zrezygnować? Wierszyki
Autor Wiadomość
FifthAvenue 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Lut 2006
Posty: 1028
Skąd: Lodz
Wysłany: Wto Paź 31, 2006 8:25 pm   

Oj... siwece to mi sie kojarza z czyms smutnym raczej....
Od razu mi sie przypomina pewna historia. Znajoma odwiedzala dziadka w szpitalu, zaniosla mu w prezencie ozdobna swieczke.... wszyscy "wspolokatorzy" w szpitalnym pokoju mysleli, ze kolezanka wysyla dziadka na tamten swiat....

nie, swiece to raczej nie...
_________________
DON'T HATE ME BECAUSE I'M BEAUTIFUL.HATE ME BECAUSE YOUR MAN THINKS I AM !


[/url]
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Wto Paź 31, 2006 8:30 pm   

My Adzie i Ł. właśnie świecę zamiast kwiatków podarowaliśmy. I bynajmniej nie kojarzy się ona z rzeczami ostatecznymi - o czym zaświadczyć może sama zainteresowana :hyhy:
 
 
Misiamo 

Wiek: 46
Dołączyła: 13 Cze 2005
Posty: 241
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lis 03, 2006 11:36 am   

Poszperałam po naszym Forum i innych forach i zebrałam wszystko "do kupy"
Zamiast kwiatów możemy chcieć prezenty:
Dla dzieci z domów dziecka, szpitali, hospicjów, szkół, przedszkoli, świetlic, Caritasu, itp.:

słodycze, artykuły spożywcze (np. soki, mleko Bebiko 2, Nan 2)
zabawki i maskotki, płyty, bajki na dvd, gry planszowe, bierki, szachy, warcaby, karty, puzzle, drobny sprzęt sportowy
środki czystości
kosmetyki dla dzieci: kremy, oliwki, szampony
pampersy dla maluchów
ubranka
przybory szkolne: kartony, kredki, farby, plastelina, plecaczki, piórniki, zeszyty, długopisy
pieniądze, które trafią do domu dziecka, do dziewczynki w Afryce którą adoptowano "na odległość", do szpitali itd.

Wierszyki/teksty:

Zwracamy się z prośbą o okazanie serca dzieciom z Domu Małego Dziecka i przekazanie nam ZAMIAST KWIATÓW: pampersów, szamponów, mleka (Bebiko 2, Nan 2), kartonów, kredek, farb lub plasteliny. Otrzymane produkty oddamy potrzebującym dzieciom. Dziękujemy.

Drodzy Goście, zamiast kwiatów dajcie nam łakoci garść, aby dzieciom w Domu Dziecka, choć na chwilę uśmiech dać!!!

Radością tego dnia chcielibyśmy podzielić sie z potrzebującymi. uprzejmie prosimy o rezygnacje z tradycyjnych kwiatów i w zamian wspomożenie Domu Dziecka dla Małych Dzieci w Lodzi. Skarbonka na datki będzie wystawiona po uroczystości Zaślubin

Wprowadzamy Mili Goście zwyczaj nowy, prośbę mają Panna Młoda i Pan Młody: Zamiast kwiatów i bukietów przynieście maskotki, oddamy je potem do domu sierotki.

Bardzo byśmy chcieli, by w tym dniu uroczym, były uśmiechnięte czyjeś małe oczy, A więc zamiast kwiatów do życzeń w Kościele, dołączcie [pluszaczki] artykuły szkolne, bądź książki Nasi Przyjaciele. My do domu dziecka z nimi pojedziemy i w Waszym imieniu dzieciom przekażemy [A my do dzieciaczków z nimi pojedziemy i w Waszym imieniu malcom przekażemy. Nowożeńcy – inna wersja]

Miło nam będzie zamiast kwiatów przyjąć od Państwa zabawki, które zostaną przekazane dzieciom z Domu Dziecka.

Nasi Kochani Goście Kwiatków nam nie przynoście Wolimy dostać pluszaki będą sie cieszyć małe dzieciaki Zabawki przekażemy do Domu Dziecka

Ja bym chciała Moi mili Byście Miśki Nam wręczyli Dla zabawy Damy małej By się dzielić szczęściem całym

Zamiast kwiatów do wazonu, które uschną w naszym domu Propozycję mamy taką …byście serca uchylili, konwenanse odrzucili, dali spokój z kwieciem w dłoni i przynieśli: kilka słoni, myszkę miki, misie, pieski, koraliki, malowanki, kredki, farby, może wielbłąd być dwugarbny, nakręcany samolocik albo cały stos łakoci. Może słodkich krówek worek, może mały być traktorek, cukiereczki, czekoladki, Dla dzieciaków z Dziecka Chatki

Drodzy Goście! Dla nas kwiatów nie przynoście. Zamiast ozdób tych nietrwałych prośbę do Was wszystkich mamy: O słodycze dziś prosimy, swoje szczęście podzielimy. W dniu tym dla nas najważniejszym damy radość również innym i słodycze, które chcemy Na Dom Dziecka przekażemy.

Wprowadzamy Mili Goście zwyczaj nowy, prośbę mają Panna Młoda i Pan Młody: Zamiast kwiatów w dłoniach przyjaciół i krewniaków Miło nam będzie widzieć, zabawki dla potrzebujących dzieciaczków

Uprzejmie prosimy szanownych Gości o złamanie panującego zwyczaju przynoszenia kwiatów. W zamian prosimy o książki, maskotki, lub czekoladki które zagoszczą później w jednym z domów dziecka.

Kochany gościu, jeśli planujesz zakup kwiatów, to zamiast nich z ogromną radością przyjmiemy książeczkę dla dzieci lub maskotkę, które trafią do dzieci z Domu Dziecka

Będzie nam milo jeżeli zamiast kwiatów przyniosą nam Państwo przybory szkolne lub książeczki dla dzieci, które przekażemy spragnionym wiedzy pierwszoklasistom



Dla zwierzaków w schroniskach:
karmę dla zwierzaków
pieniądze

Wierszyki/teksty:
Będziemy bardzo wdzięczni, jeśli zamiast tradycyjnych kwiatów otrzymamy od Państwa suchą karma dla zwierząt, którą przekażemy do schroniska

By nie niszczyć wielu roślin, Młodzi proszą Państwa Gości: Zamiast kwiatów karmę weźcie I tu do nas ją przynieście. My ją pięknie spakujemy, Do schroniska zawieziemy!

Bardzo byśmy chcieli, by w tym dniu uroczym były uśmiechnięte też zwierzątek oczy. A więc zamiast kwiatów, do życzeń w kościele dołączcie suchą karmę nasi przyjaciele. My do schroniska z nią pojedziemy i w Waszym imieniu pieskom przekażemy. Niech z naszego szczęścia one też coś mają i z pełnymi brzuszkami uśmiechy rozdają.


Dla Pary Młodej:
książki, albumy
wino i inne alkohole
słodycze, czekoladki, bombonierki
świeczki na nastrojowe wieczory
tuje do ogródka
maskotki
kupony lotto

Wierszyki/teksty:
Kwiaty, choć piękne, szybko przeminą. Prosimy o książkę lub (czerwone/białe/wytrawne/słodkie/francuskie/mołdawskie – do wyboru) wino.

Szanowni Goście! Kwiaty, choć piękne, szybko przeminą. Chcąc na zawsze zachować w pamięci współudział Państwa w naszych zaślubinach, prosimy o upamiętnienie swej obecności książką.

Będziemy bardzo wdzięczni, jeżeli zamiast kwiatów podarujecie nam Państwo książkę.

Goście nasi mili zamiast kwiatów wiązki na pamiątkę niech zostaną z dedykacją książki

Choć narzeczeni kwiaty kochają, i zawsze im żal gdy więdną, to dla swych gości wskazówkę mają, że misie, słodkości i książki też mile widziane będą.

Równie mocno jak kwiaty, ucieszą nas pluszowe maskotki

Fortuna kołem się toczy, a dzień ten ma być uroczy, dlatego prosimy Was nasi Mili, byście kupony Lotto kupili i wypełnione zamiast kwiatków przynieśli, a może tego dnia nam się poszczęści.

Goście Drodzy, Goście Mili! Radość Byście Nam Sprawili w Szczęście Nasze Inwestując Kupon Totka Nam Darując, Oszczędzacie Kwiatów Moc, Co by Zwiędły w Jedną Noc

Będzie nam bardzo miło, jeśli zamiast kwiatów obdarujecie nas kuponami lotto.

Jeśli chcielibyście Państwo obdarować nas kwiatami, zamiast nich prosimy o...."
 
 
FifthAvenue 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Lut 2006
Posty: 1028
Skąd: Lodz
Wysłany: Pią Lis 03, 2006 11:45 am   

Misiamo ! Dobra robota ! :super: :super: :super:
_________________
DON'T HATE ME BECAUSE I'M BEAUTIFUL.HATE ME BECAUSE YOUR MAN THINKS I AM !


[/url]
 
 
imbrulka 


Wiek: 46
Dołączyła: 12 Lis 2005
Posty: 279
Skąd: łódź
Wysłany: Pią Lis 03, 2006 12:37 pm   

Misiamo jesteś wieeelka :D Szkoda, że ja już po... :D
_________________
Nasz Najpiekniejszy Dzień 29.07.2006
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Wto Lis 21, 2006 6:08 pm   

Chciałabym zrezygnować z kwiatów i chyba nie będę prosić gości o nic konkretnego, myślę o umieszczeniu na zaproszeniu dakiego dopiska:

"Będziemy wdzięczni, jeśli zechcą Państwo zamiast zakupu kwiatów
wspomóc w naszym imieniu dowolną organizację charytatywną."

Co o tym sądzicie?
_________________
chez alma |
 
 
Misiamo 

Wiek: 46
Dołączyła: 13 Cze 2005
Posty: 241
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 22, 2006 10:07 am   

Alma, ale czy będziesz miała jakąś skarbonkę po uroczystości zaślubin, czy też każdy gość ma tak sam z siebie przelać pieniądze na jakąś organizację?
 
 
pinia_pinia 

Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 331
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 22, 2006 10:10 am   

Misiamo napisał/a:
Alma, ale czy będziesz miała jakąś skarbonkę po uroczystości zaślubin, czy też każdy gość ma tak sam z siebie przelać pieniądze na jakąś organizację?


No właśnie, przecież gościom będzie głupio tak z pustymi rękoma przyjść na ślub, a potem składać życzenia.
Ostatnio zmieniony przez pinia_pinia Sro Lis 22, 2006 10:23 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
imbrulka 


Wiek: 46
Dołączyła: 12 Lis 2005
Posty: 279
Skąd: łódź
Wysłany: Sro Lis 22, 2006 10:21 am   

Mnie się pomysł podoaba, ale obawiam się, że niektórzy goście będą czuli się niezręcznie "z pustymi rękoma". Gbyby mogli wrzucić pieniążka do jakiejś puszki np podczas składania życzeń może byłoby lepiej?
_________________
Nasz Najpiekniejszy Dzień 29.07.2006
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sro Lis 22, 2006 10:33 am   

No właśnie myślałam, żeby nie było w ogóle nic.
Ale chyba macie rację, i Ł. też tak twierdzi - taki dopisek jest bez sensu o tyle, że większość i tak przyniesie kwiaty nie chcąc przychodzić z pustymi rękami.

A może jednak poprosimy o książkę...?
Nie wiem sama :?
_________________
chez alma |
 
 
pinia_pinia 

Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 331
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 22, 2006 10:48 am   

My będziemy chyba mieli taki tekst (dzięki w/w tekstom)

"Kwiaty choć piękne szybko przeminą
prosimy o książkę z dedykacją lub szlachetne wino"
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sro Lis 22, 2006 11:05 am   

Ja wolałabym jednak uniknąć wierszyków ;)
_________________
chez alma |
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 22, 2006 11:08 am   

Alma, poproście o kupony lotto. to naprawdę dobry pomysł.
my dostaliśmy jeden, na którym były dni naszych urodzin i data ślubu. zachowałam na pamiątkę.
a jak coś wygracie, to możecie przeznaczyć na szczytny cel (albo zasilić konto podróży poślubnej np.)
_________________
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sro Lis 22, 2006 11:14 am   

A jak wygramy milion? :P
Bedzie niezręcznie :lol:
A serio - wydaje mi się to takim samym marnotrastwem pieniędzy, jak kwiaty. Ni elubię jakoś gier losowych.
_________________
chez alma |
 
 
sylwia 


Wiek: 43
Dołączyła: 16 Lut 2006
Posty: 507
Skąd: Toruń
Wysłany: Sro Lis 22, 2006 11:20 am   

spodobał mi się pomysł szczako,że młodzi dostana kupony lotto, jest sznasa na wygranie :wink: ale ksiązki to dobry pomysł, sama sie nad tym zastanawiam bo poradników odnoście małżeństwa i prowadzenia jeste wiele więc goście mieli by co wybrać :)
_________________
Nasz Ślub 06.10.2007
 
 
Nikulec 

Wiek: 42
Dołączyła: 07 Lis 2006
Posty: 171
Skąd: łódź
Wysłany: Pią Lis 24, 2006 2:34 am   

Hmmm jak widzę powoli odchodzi się od kwiatów. Coraz więcej par rezygnuje z nich na rzecz czegoś bardziej trwałego. Moja koleżanka na przykład zażyczyła sobie zamiast kwiatów maskotki, które później przekazała dzieciakom z domu dziecka, w którym jest wolontariuszką. Ja jednak w niektórych sprawach konserwa jestem i będę chciała kwiaty. Przynajmniej raz w życiu mój dom będzie w nich tonął i będę mogła poczuć się jak gwiazda - dżołk ;)
 
 
Mihrican 

Wiek: 42
Dołączyła: 18 Maj 2006
Posty: 12
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 10, 2007 10:46 pm   

Pomysł rezygnacji z kwiatów na korzyść czegoś bardziej szczytnego (datki na dom dziecka, etc) czy bardziej trwałego (książki, etc.) bardzo mi się podoba. Zastananawiam sie tylko nad jedną rzeczą - czy taką informację/prośbę wypada umieścić na wszystkich zaproszeniach ślubnych czy jedynie na tych ślubno-weselnych? Jakie jest Wasze zdanie w tej kwestii?
 
 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 10, 2007 10:50 pm   

Mihrican napisał/a:
Pomysł rezygnacji z kwiatów na korzyść czegoś bardziej szczytnego (datki na dom dziecka, etc) czy bardziej trwałego (książki, etc.) bardzo mi się podoba. Zastananawiam sie tylko nad jedną rzeczą - czy taką informację/prośbę wypada umieścić na wszystkich zaproszeniach ślubnych czy jedynie na tych ślubno-weselnych? Jakie jest Wasze zdanie w tej kwestii?



ja właśnie tak zrobię, zresztą mój wątek jest gdzieś :) ( tylko nikt nie chce się wypowiedzieć ;( ) ja dodam taką informację do zaproszeń ślubnych, gdyż kwiaty wtedy się daje i głupio by było gdyby tylko ci co będą szli na wesle zastosowali się do mojej prośby a reszta nie, mogli by się głupio czuć ci co przyszli z kwiatami
_________________
 
 
 
Mihrican 

Wiek: 42
Dołączyła: 18 Maj 2006
Posty: 12
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 10, 2007 11:16 pm   

O ile w kwestii pieniędzy, nie ma tu chyba większego problemu - bo przecież każdy gość wrzuci do puszki tyle ile uważa i na ile go stać - to powaznie zastanawialabym się nad 'zamianą' kwiatów na np. książki, które niestety nie sa tanie. Czy ktoś zaproszony tylko na ślub nie poczuje się w takiej sytuacji urażony?
Ostatnio zmieniony przez Mihrican Sro Sty 10, 2007 11:17 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 10, 2007 11:39 pm   

no w tej kwesti to już nie wiem, do spory wydatek może być. ale ksiązki na jakis konkretny cel czy dla was? bo z czyms takim się nie spotkałam jeszcze :)
_________________
 
 
 
Mihrican 

Wiek: 42
Dołączyła: 18 Maj 2006
Posty: 12
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 10, 2007 11:53 pm   

My jeszcze nie podjęliśmy decyzji. Zastanawiam się tylko jak mogłoby to wyglądać bo kilka osób na forum wspomniało o książkach, winie, etc.
 
 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 10, 2007 11:57 pm   

hmm... nie mam pojęcia, ja chyba jednak nie wybrałam bym opcji - książka :) w sumie nikt nie wie co lubie czytać i mogło by sie zdazyc że książki sie powielą, co do wina fajny pomysł lubie wino ale .... no właśnie jakie wina kupią i tak dziwnie prosic o alkohol żeby goście dawali :)
ciężka sprawa w sumie zostane chyba przy pięniążkach dla potrzebujących to zawsze sie przyda im a reszta to rzeczy materialne i nie są mi niezbędne :)
_________________
 
 
 
Lucky 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 748
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 11, 2007 10:56 am   

A my zdecydowalismy sie na ksiązke lub wino.
Nie boje sie ze dostanę coś czego nie czytam bądź nie piję.

Zaproszeni na slub i wesele to bardzo bliscy nam ludzie, wiedza jakie książki lubię i wiedza jakie wina D zbiera/kolekcjonuje. :mrgreen:

A co nam przyjdzie po kwiatach, owszem sa sliczne, ale my i tak zaraz po weselu wyjezdzamy, więc nawet się nimi nie naciesze :roll:
 
 
Magdalena:) 

Wiek: 36
Dołączyła: 04 Paź 2006
Posty: 26
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lut 10, 2007 4:04 pm   

Ja jestem za kwiatami, choć maskotki dla dzieci z domów dziecka jest również dobrym pomysłem.

To wszystko zależy jak goście na to zareagują, moja koleżnka napisała żeby goście zamiast kwiatów kupili maskotki, a rzeczywistość była taka, że były kwiaty i maskotki dla nie których to jest spory wydatek kupić to i to.

Niektórzy nie wyobrażają sobie przyjścia do kościola bez kwiatów
_________________
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Wto Lut 13, 2007 9:21 pm   

Magdalena:) napisał/a:
Niektórzy nie wyobrażają sobie przyjścia do kościola bez kwiatów


Dokładnie.
Wiele osób przynosi i kwiaty, i to o co proszą Młodzi.
 
 
madzia8181 


Wiek: 42
Dołączyła: 05 Paź 2006
Posty: 701
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 20, 2007 11:34 am   

My zdecydowalismy ze mlodziezy powiemy zeby zamiast kwiatow przyniesli nam np dobrą kawę lub herbatę zartująć ze bedziemy pozniej zapraszac :) zawsze z 20 wiązanek mniej pozniej do wurzucenia...
bo choc uwielbiam zywe kwiaty to w nadmiarze w jakim dostaje sie je pod kosciolem nie maja ani uroku ani nie ciesza tylko robią kłopot.

Zastanawiam sie tylko nad forma - myslalam zeby do mlodziezy wyslac smiesznego smsa informującego o tym, a w zasadzie przypominajacego zeby nam kwiatow nie znosic, tylko w necie cos mi nie idzie szukanie...
moze pomozecie?
macie jakis fajny wierszyk ktory mozna np wyslac smskiem?
:]
_________________
 
 
 
adriana 
Firma

Wiek: 44
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 35
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 2/3/7
Wysłany: Wto Lut 20, 2007 6:47 pm   

Witam
Bardzo dobry pomysł ( wczesniej już też to ktos napisał) zamiast kwiatów albo jako dodatek do wiazanki dołączyć kupony szczęścia (lotto).
Polecam również wszelkiego typu upominki.
Kwiaty więdną, kupony mogą spowodować, że na nowej drodze życia mozemy stać się milionerami a misie czy inne maskotki są nieśmiertelne.
Pozdrawiam
[/list]
_________________
Adriana Kowalska
 
 
=MiLi= 


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Sty 2007
Posty: 897
Skąd: Rtk, ale z Bałut
Wysłany: Czw Mar 22, 2007 12:38 pm   

My wolelibyśmy osobiście jakieś książeczki, zabawki, gry, koce itp właśnie dla Domów Dziecka, biednych rodzin itp... są osoby, które na pewno kupią kwiaty :) np moja Babcia ;) więc będzie trochę tego i trochę tego :)
_________________
 
 
dominiqsz 

Wiek: 40
Dołączyła: 21 Sty 2007
Posty: 1224
Skąd: Aleksandrów Ł.
Wysłany: Czw Mar 22, 2007 1:11 pm   

Ja sie ostatnio strasznie zbulwersowała, mianowicie słyszałam że jedna para własnie zdecydowała sie maskotki zamiast kwiatów, chciała przekazac je dla domu dziecka ale okazało że że tam trzasnęli im drzwiami, bo powiedzieli że maskotek juz maja dostatecznie dużo :/ Dziwne :/
_________________
 
 
mischelle22 


Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2003
Posty: 1211
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 22, 2007 1:58 pm   

Naprawdę dziwne, ale w sumie mogło tak być.
Nikt nie wziął pod uwagę faktu, że nie maskotki potrzebne są takim dzieciom najbardziej.
Można przecież zamiast maskotek poprosić o przybory szkolne (zeszyty, długopisy, farby itp..)
albo o ubrania.
To są rzeczy najbardziej potrzebne dzieciakom z Domów Dziecka (oprócz miłości oczywiście).
_________________

 
 
 
dominiqsz 

Wiek: 40
Dołączyła: 21 Sty 2007
Posty: 1224
Skąd: Aleksandrów Ł.
Wysłany: Czw Mar 22, 2007 2:02 pm   

Troszke w tym racji, ale trudno prosić gości o kupno ubranek dla dzieci :/ , a moim zdaniem dzici z domów dziecka sa sprawgnione wszytskiego i zapewne nowe maskotki dałyby im troszke radości ...
_________________
 
 
mischelle22 


Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2003
Posty: 1211
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 22, 2007 2:27 pm   

Napewno tak, ale możliwe, że mają naprawdę dużo już takich maskotek ze ślubów.
Zauważ, że to się zrobiło bardzo popularne ostatnio.
Kiedyś widziałm reportaż gdzie dyrektor jednego Domu Dziecka wypowiadał się, że mają już tyle maskotek w magazynach, że każde dziecko codziennie mogłobym dostawać nową.
_________________

 
 
 
Szpilka 

Wiek: 39
Dołączyła: 13 Sie 2006
Posty: 362
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 30, 2007 10:26 am   

Osobiście rozmawiałam z przedsawicielami placówek dla dzieci i bardzo chetnie przyjmną od nas zabawki, kredki, bloki, zeszyty. Wydaje mi się, że z tym nie będzie żadnego problemu. My już nawet mamy ustalone gdzie oddamy paczki, które zrobimy z tego co nazbieramy
_________________


Buziaki Gość
 
 
=MiLi= 


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Sty 2007
Posty: 897
Skąd: Rtk, ale z Bałut
Wysłany: Pią Mar 30, 2007 12:31 pm   

Moi znajomi mieli teraz ślub, dostali zamiast kwiatów maskotki, zabawki, ubranka (używane też) i to wszystko przekazali do domu dziecka, dostali od Dyrekcji pisemne podziękowanie i wszyscy się cieszyli :)
Ostatnio ktoś zaproponował, żeby zamiast kwiatów poprosić o kupony totolotka :)
_________________
 
 
kochecka 
żona i mama


Dołączyła: 16 Mar 2007
Posty: 1652
Skąd: z daleka
Wysłany: Pią Mar 30, 2007 8:36 pm   

my napisalismy na zaproszeniach że prosimy o maskotki lub ksiązki zamiast kwiatów,ale jescze nie mamy pomysłu do jakiej placówki je oddać
_________________
 
 
Ela_i_Adam 


Dołączyła: 21 Sty 2007
Posty: 860
Skąd: łódź-widzew
Wysłany: Pią Mar 30, 2007 9:51 pm   

My napisalismy na naszych że artykuły szkolne i zabawki mamy zamiar zawieźć je do domu dziecka który mamy niedaleko kościoła :)
_________________

Kocham Cię Adasiu :) 21.07.2007!!!!!!
 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Mar 31, 2007 8:33 am   

a my prosimy o pieniążka do puszeczki zaiast bukietu i jedną róże bo wiadomo że ludzie nie lubią tak z pustymi rękami przyjść :) a pieniądze przeznaczamy na Towarzystwo osób niepełnosprawnych ( dofinansowanie wakacji dla dzieci :) )
_________________
 
 
 
Gabro 

Dołączyła: 15 Mar 2007
Posty: 699
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 31, 2007 10:32 am   

My naszych gości poprosiliśmy zamiast kwiatów o symboliczne 10 złotych dla Domu Malego Dziecka.
 
 
Aniadamowicz 

Wiek: 42
Dołączyła: 19 Cze 2006
Posty: 138
Skąd: lodz
Wysłany: Pią Cze 01, 2007 11:31 am   

A my zamiast kwiatow poprosilismy o butelke wina....

pocztakowo balam sie ze to zbyt kontrowersyjne, ale wszyscy goscie chetnie na to przystali, przyznajac ze kupno winka bylo dla nich po pierwsze mniej klopotliwe (zwlaszcza dla gosci spoza lodzi) a po drugie zostaje fajna pamiatka. Dostałam bardzo duzo win, roznego rodzaju... z dedykacjami.... bardzo bardzo fajnie. Teraz gdy będziemy zapraszać na oglądanie zdjęć jest czym czestować ;)

Co do pieniazkow dla domow dziecka i akcji charytatywnych w dniu slubu...... Moje zdanie jest takie... slub to moje wydarzenie, moj dzien i nie mialam ochoty czynic z tego dnia akcji charytatywnej. Jesli będę chciała przekazac pieniązki na dom dziecka to wyłoze je z własnej kieszeni, bez demonstrowania tego wszem i wobec. Jestem za wspomaganiem najbardziej poztrebujących, ale dlaczego ludzie czują taką potrzbę tylko w dniu swojego slubu? Naprawdę nie trzeba brać ślubu by podarowac tym najabardziej potzrebującym troszke pieniążków czy niezbędnych artykułów.

Jeśli już to z własnej potrzeby i z własnego portfela.... takie jest moje zdanie, każdy ma prawo sam według siebie organizować ślub... i jęsli ktoś organizuje zbiórkę pienieszy na własnym slubie organizuje to widocznie ma taką potrzebę :)
 
 
 
EwelinaIKrzys 

Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 1
Skąd: głowno
Wysłany: Sob Cze 09, 2007 9:52 am   

moj kuzyn poprosił o art. do domów dziecka, kazdemu ten pomysł bardzo sie spodobal, tylko 2 osoby przyniosły kwiatki. Ja rónież bede prosic o "zamiennik" kwiatków. Tylko jeszcze nie wiem, czy karmę dla schroniska czy art. na dom Dziecka.
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Sob Cze 09, 2007 2:55 pm   

przy zapraszaniu na ślub cywilny prosiliśmy gości żeby nie przynosili ze sobą kwiatów tylko karty z życzeniami, które potem wkleimy do księgi ślubnej na pamiątkę :smile:
natomiast co do kwiatów na kościelny to zgadzam się z Aniądamowicz.
Kwiaty będziemy przyjmować bo nasza sala nie będzie dodatkowo przystrojona, nie chcieliśmy, bo już ma swój klimat a ubieranie sali w balony i bele materiału to nie nasz styl. Natomiast przemyślę jeszcze pomysŁ z winami - moim zdaniem super :lol:
 
 
IzaS 

Wiek: 44
Dołączyła: 19 Lip 2006
Posty: 10
Skąd: Łódź
  Wysłany: Wto Cze 12, 2007 9:24 am   

My w zaproszeniach poprosiliśmy o materiały plastyczne (takie jak bloki, kredki) i książki, gry planszowe i puzzle dla dzieci w szkole przyszpitalnej na ulicy Głogowej3 w Łodzi. Jest tam tylko 30 dzieciaków w klasach 1-3. Dzieciaki pochodzą z biednych rodzin, i naprawdę doceniają możliwośc zagrania w Twistera czy nawet w bierki albo z tego że moga obejrzeć i poczytać pięknie ilustrowane książeczki. Bardzo się cieszymy z naszej decyzji.
Ostatnio zmieniony przez IzaS Wto Cze 12, 2007 9:26 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
żabeczka 

Wiek: 38
Dołączyła: 27 Mar 2007
Posty: 19
Skąd: Łódź/ Warszawa
Wysłany: Sob Cze 16, 2007 10:02 pm   

My z moim M na zaproszeniach mamy zamiar umieścić prośbe o słodycze lub zabawki, artykuły szkolne dla dzieci z domu dziecka. Dla zainteresowanych, najlepiej uprzedzić gości żeby słodycze posiadały date ważności bo inaczej nie przyjmą
 
 
!gosia! 

Wiek: 41
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 67
Skąd: Kutno
Wysłany: Sro Cze 27, 2007 4:04 pm   

Ja chyba pozostane tradycjonalistka i nie bede nic sugerowac moim gosciom. A tak w ogole bylam na jednym weselu, gdzie mlodzi poprosili o maskotki do domu dziecka zamiat kwiatow. Okazalo sie, ze wiekszosc gosci przybyla jednak z kwiatami a ci, ktorzy przyniesli maskotki i tak "zabezpieczyli" sie kupujac dodatkowo wiazanki.
 
 
Koalinha 


Wiek: 38
Dołączyła: 11 Sie 2007
Posty: 212
Skąd: Łódź / Portugalia
Wysłany: Sob Wrz 15, 2007 9:53 pm   

Wolałabym uniknąć kwiatów. Po pierwsze, nie jestem jakąś wielką zwolenniczką kwiatów, potem będzie mi głupio je wyrzucać. Po drugie, mój narzeczony jest alergikiem, więc kwiaty powędrowałyby... do piwnicy? Mamy ślub w sierpniu i może być gorąco, tak czy siak zwiędną szybko.

Czytałam cały ten wątek i jest już sporo osób, które myślą podobnie. Tu nie chodzi o to, że chcę robić kwestę ze swojego ślubu, ale właśnie o to, by z kimś podzielić się swoim szczęściem. Goście w Polsce zawsze coś dają, jeśli ich prezent ma być wyrzucony po kilku dniach, to wolę, by ucieszyły się jakieś dzieciaki. Narzeczonemu ten pomysł się podoba (w Portugalii na ślub goście nie przynoszą absolutnie NIC :o więc Młodzi nie mają problemu :) ). Wiem, że maskotki już się "przejadły", ale artykuły szkolne i słodycze zawsze ucieszą, a przede wszystkim przydadzą się.
_________________
Monika
9.08.2008.
 
 
oleczkaaa 


Wiek: 38
Dołączyła: 13 Wrz 2007
Posty: 55
Skąd: Łódź
  Wysłany: Wto Wrz 18, 2007 6:21 pm   Co sądzicie o kuponach lotto??

Witam..chcialabym poznac Wasze zdanie na temat wreczania (zamiast kwiatow) kuponow lotto??!! MOja kolezanka mi o tym wspomniala..podobno sie na zaproszeniu robi adnotacje ze zamiast kwiatow chcemy kupony lotto?? :?: :?: :?: Jak dla mnie niezly pomysl...ale z drugiej strony to tak glupio napisac w zaproszeniu! chyba :!: :?: :!: :?:
_________________
08.08.2008 r. :) :) Moja MAGICZNA data :)
 
 
kochecka 
żona i mama


Dołączyła: 16 Mar 2007
Posty: 1652
Skąd: z daleka
Wysłany: Wto Wrz 18, 2007 8:11 pm   

my prosiliśmy o maskotki i książki i też napisaliśmy na zaproszeniu - wszyscy bardzo sympatycznie to przyjęli i stwierdzili że to fajny pomysł :)
_________________
 
 
Maverick 


Wiek: 36
Dołączyła: 02 Kwi 2007
Posty: 246
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 18, 2007 8:14 pm   

Teraz zasmiast kwiatów młodzi często proszą o coś innego. Ja ostatnio widziałam ślub, na którym młodzi dostawali karmę dla zwierząt, która pewnie później trafiła do schroniska na Marmurową. Niektórzy przychodzili z z takimi małymi 500 gramowymi paczuszkami, ale byli i tacy co przynieśli te 50-cio kilowe :) Także nie widzę nic dziwnego w kuponach lotto itp, a zawsze może coś się trafi :)
_________________
Ostatnio zmieniony przez Maverick Wto Wrz 18, 2007 8:16 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 18, 2007 8:45 pm   

juz gdzies pisalam, ze mamy slub 13 - tego i ciocia narzeczonego wymyslila nam kupony totka zamiast kwiatkow.. mnie sie ten pomysl baaaardzo podoba.. :))
_________________
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Wto Wrz 18, 2007 9:12 pm   

my oprócz kwiatów i prezentów od moich rodziców i naszych przyjacióŁ dostaliśmy kupony totka na chybiŁ trafiŁ. Wprawdzi nic z nich nie byŁo ale dla nas to byŁo duże zaskoczenie i wielka przyjemność. Bardzo fajny pomysŁ na prezent :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl