Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Salceson
Autor Wiadomość
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sty 25, 2004 1:23 am   Salceson

Podam Wam przepis na moje ulubione ciasto, choć o trochę dziwnej nazwie. :wink: Bardzo łatwe, szybkie i smaczne. :mrgreen: Ale niestety nie jest to mój autorski przepis, ale czytelniczki "Poradnika domowego".


SALCESON

Składniki:
kostka masła lub margaryny
3 szklanki mąki
szklanka cukru
3 jaja
2 łyżki kakao
1,5 łyżeczki sody oczyszczonej
owoce z kompotu (np. agrest, porzeczki, wiśnie)
2-3 łyżki śmietany

Wykonanie:

Masło usiekać z mąką i cukrem na kruszonkę.


Oddzielić białka od żółtek. Mężowi dać białka do ubicia. :wink:


Owoce odsączyć z płynu.


Do kruszkonki włożyć żółtka, kakao, sodę, śmietanę, odsączone owoce, pianę z białek i dokładnie wymieszać (ale nie ucierać!).




Wstawić do piekarnika na ok. 190 stopni i upiec na złoty kolor. Ciasto będzie upieczone jeśli włożony drewniany patyczek będzie suchy.
Czas pieczenia zależy od formy w jaką wstawi się ciasto. Jeśli ciasto ma być wysokie jak keks to piec ok. 60 minut, a jeśli płaskie to wystarczy ok. 30 minut.

SMACZNEGO! :mrgreen:


P.S. Na zdjęciach niestety za bardzo mi się wymieszało ciasto, powinno być widocznie marmurkowe żółto-brązowe, a nie jednolite. A tak w ogóle to powinno też być bardziej lejące, nie takie suche. Widocznie owoce z wódki się nie za bardzo do tego nadają. :wink:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
Ostatnio zmieniony przez kryszka Wto Kwi 12, 2005 9:57 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Pią Kwi 16, 2004 10:14 am   

hmm proponuję zmienić nazwę ciasta hihihihihih
 
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 16, 2004 11:25 am   

A na jakie?
Czy mogę poprosić o zdjęcie tego ciasta, tak żebym wiedziała jak mocno mieszać te składniki.
Narobiłyście mi dziewczynu apetytu :lol:
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 16, 2004 3:27 pm   

Pipi, jak już wsypiesz do kruszonki pozostałe składniki to po prostu musisz łyżką wszystko wymieszać. Nie ucierasz tą łyżką, mieszasz tylko tyle żeby piana połączyła się z resztą. Musi wyjść coś jak zebra - widoczne części jasne i kakaowe ciasta.

Obiecuję że jak tylko będę je robić pstryknę kilka zdjęć kolejnych etapów robienia ciasta. :D



No właśnie Kati, jaką nazwę proponujesz? 8)
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Nie Kwi 18, 2004 8:48 pm   

Jak pokażesz fotkę to może coś mi wpadnie do główki
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 18, 2004 10:50 pm   

No to chyba będę musiała je niedługo zrobić. :wink:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 30, 2004 9:36 am   

Kryszko chciałam przypomnieć że czekam na zdjęcia.
Nie mogę się doczekać i strasznie się niecierpliwię :mrgreen:
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 30, 2004 5:19 pm   

Pamiętam. Postaram się może w ten weekend. :)
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Asia 

Wiek: 41
Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 551
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 30, 2004 6:23 pm   

Kryszko, na jak dużą forme jest ta porcja ciasta? Napisz w jakiej Ty je pieczesz.
_________________
Mój najpiekniejszy dzień - 25 września 2004 r.
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 30, 2004 6:28 pm   

Poszłam i zmierzyłam. :D Piekę albo w keksówce długości 30 cm albo w prostokątnej 28x24 cm.

Tylko tak jak pisałam, z czasem pieczenia jest różnie. Najlepiej po pół godzinie sprawdzić patyczkiem i ewentualnie dopiec. Bez obaw, nie opadnie po otwarciu piekarnika. :D
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Asia 

Wiek: 41
Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 551
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Maj 22, 2004 3:05 pm   

Kryszko, zapisałam przepis Twojego ciasta w domowym zbiorze jako "salceson Kryszki" - zostanie tam już na zawsze :D
Moja mama upiekła dziś to ciasto. Robi sie je faktycznie szybciutko i zupełnie inaczej niż inne. Miałyśmy watpliwości czy może się udać. Nie wiem czy wiesz, że byłaś dziś w niebezpieczeństwie... Moja mama krojąc pierwszy kawałek powiedziała:"ważą się losy Kryszki" :D Na szczęście ciasto wyszło bardzo dobre, właśnie w tej chwili się nim zajadam :hungry:
Polecam wszystkim (ice - nie tylko dziewczynom :hahaha: ) ten przepis.

Asiek, sprawdziałam na górze- w tym temacie ankiety nie było :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:
_________________
Mój najpiekniejszy dzień - 25 września 2004 r.
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Sob Maj 22, 2004 3:12 pm   

:frajer:
Asia napisał/a:
Asiek, sprawdziałam na górze- w tym temacie ankiety nie było :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:

Ty złośliwcze! :twisted:
_________________
 
 
Asia 

Wiek: 41
Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 551
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Maj 22, 2004 3:18 pm   

Asiek napisał/a:
:frajer:
Asia napisał/a:
Asiek, sprawdziałam na górze- w tym temacie ankiety nie było :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:

Ty złośliwcze! :twisted:


:hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:

Asiek, Ty mnie tu nie wyzywaj, tylko zakasuj rękawy i piec "salceson Kryszki"

:hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:
_________________
Mój najpiekniejszy dzień - 25 września 2004 r.
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Sob Maj 22, 2004 3:19 pm   

Asiu, a ja na to :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:
_________________
 
 
Asia 

Wiek: 41
Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 551
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Maj 22, 2004 10:31 pm   

Asiek napisał/a:
Asiu, a ja na to :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:


Bardzo się cieszę, że Cię Asiu rozbawiłam - własnie taki był mój zamiar. Krótkie wyjaśnienie dla pozostałych forumek: Ja często wypowiadam się w różnych tematach, do których załączona jest ankieta i prawie zawsze zapominam oddać swój głos. Zapominam, a rzeczywiście chcę go oddać. Ale na szczęście Asiek przypomina mi, że głosu nie oddałam. Dlatego postanowiłam sie poprawić i pilnować ankiet. Ale w temacie, w którym się właśnie wypowiadałam nie było ankiety - niestety... chciałam jednak, by Asiek wiedziała jaka jestem zdyscyplinowana.
Powyższe wyjaśnienie napisałam natomiast po to, by nikt nie pomyslał, że moja wypowiedź była złośliwa. Na to nigdy bym sobie nie pozwoliła.

A wracając do tematu - "salceson Kryszki" był pyszny. Piszę był, bo już go nie ma :(
_________________
Mój najpiekniejszy dzień - 25 września 2004 r.
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Maj 22, 2004 10:46 pm   

Bardzo się cieszę Asiu że ciasto wam wyszło i smakowało. :) I że nie podpadłam z przepisem, bo coś czuję że mogło być naprawdę źle. :lol:

Ale jak zobaczyłam że w temacie są nowe posty miałam pietra że dziewczyny znowu przypominają mi że miałam je zrobić i pokazać zdjęcia. :lol: Moje Kochanie już się ucieszyło że jutro będzie ciacho i teraz chyba nie mam już wyjścia. :twisted:


A ty Asiek się tu nie śmiej z Asi, tylko posłuchaj dobrej rady i upiecz mężowi pyszne ciasto. :)
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 24, 2004 11:53 am   

Zobaczyłam posty w tym temacie i myslałam że będą zdjęcia :(
spodziwałam się że ciasto jest pyszne i Asia to potwierdziła :D

Ze mnie kiepska kucharka więc poczekam na zdjęcia z pieczeniem
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 25, 2004 12:54 am   

No to jak chcesz zjeść Pipi to ciasto to radzę spróbować bez zdjęć i oprzeć się na dobrej opinii Asi. :mrgreen:
Bo niestety mimo dobrych chęci i przygotowania wszystkiego okazało się, że zabrakło mi już najważniejszego składnika - owoców z kompotu. Ale zdjęcie gotowego ciasta zrobiłam z książki kucharskiej, wkleję w weekend. :)
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 25, 2004 10:26 am   

Chyba będę musiała w końcu sie odważyć 8)
 
 
Ania 


Wiek: 43
Dołączyła: 18 Lis 2003
Posty: 416
Wysłany: Wto Maj 25, 2004 10:55 am   

Ale mnie Kryszko zmyliłaś nazwą tego tematu, ponieważ ciarki mi przechodzą na samą myśl o salcesonie tzn o tym prawdziwym, wcale tu nie zaglądałam, ale z ciekawosci w końcu tu dotarłam no i co się okazuje ze to pyszniutkie ciacho, czyli coś co ja uwielbiam. Musze ten przepis wypróbowac. :lol:
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 25, 2004 6:41 pm   

Ania napisał/a:
Ale mnie Kryszko zmyliłaś nazwą tego tematu, ponieważ ciarki mi przechodzą na samą myśl o salcesonie tzn o tym prawdziwym

:lol: :lol: :lol:

To może niech każdy zrobi to ciasto i będziemy myśleć nad nową smaczniejszą nazwą. :wink:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Akacja 

Wiek: 42
Dołączyła: 29 Lut 2004
Posty: 199
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Wto Cze 01, 2004 11:04 pm   

Ania napisał/a:
Ale mnie Kryszko zmyliłaś nazwą tego tematu, ponieważ ciarki mi przechodzą na samą myśl o salcesonie tzn o tym prawdziwym, wcale tu nie zaglądałam, ale z ciekawosci w końcu tu dotarłam no i co się okazuje ze to pyszniutkie ciacho :lol:

mnie tez zmylilas okropna nazwa a ciasto chyba raczej slodkie i smaczne trzeba cos z tym zrobic :D
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Sro Cze 02, 2004 6:29 am   

hihhi kolejna osoba "zmylona"


Jak to czasem pozory mylą :wink:
_________________

 
 
 
josephine 

Wiek: 44
Dołączyła: 29 Mar 2004
Posty: 181
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 03, 2004 7:23 pm   

weekend minął i zdjęć nie ma.. Kryszko! ja też jestem "zmylona" - nawet tu nie zaglądałam, bo salceson mnie nie interesuje wrrr ale się ubawiłam, że to ciasto!!! tez dodałam do przepisów zrobię w ten weekend!!! :lol:
 
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 02, 2004 1:11 pm   

Kryszko!
Jak Ciebie nie było, udało mi się upiec to ciasto, ale nie jestem przekonana czy wszystko było jak należy - bo ciasto nie przypominało salcesonu :wink: .
Czy masa na ciasto powinna być jednolicie kakaowa?
Mnie się całość dosyć łatwo wymieszała :hm:
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 03, 2004 12:53 am   

Pipi - po pierwsze cieszę się że się odważyłaś spróbować. A jak wygląda to nieważne, ważne żeby było smaczne. :wink: Ale fakt, nie powinno być jednolicie wymieszane tylko biało-brązowe. W ogóle to lepiej nie mieszać dokładnie wszystkich składników tylko delikatnie zamieszać żeby jako tako się połączyły.

A smakowało?
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 03, 2004 9:24 am   

:mrgreen: Pewnie że smakowało.
Poza tym polecam bo robi się je błyskawicznie - rach ciach i można wstawić do piekarnika :wink:
Następnym razem postaram się, żeby bardziej przypominało salceson :D
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 12, 2005 9:58 pm   

Wstawiłam zdjęcia :wink:


Niestety nie mam zdjęć po upieczeniu, bo jakoś szybko zniknęło. 8)
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 13, 2005 8:01 am   

Super zdjęcia, na pewno się przydadzą :graba: Dzięki
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl