Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
"Kotleciki pycha psze Pani"
Autor Wiadomość
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 16, 2006 9:57 pm   "Kotleciki pycha psze Pani"

Mam do was takie pytanko. Czy jadłyście kotlety (piersi z kurczaka) panierowane w serze i cynamonie? Pychota.... cos wspaniałego :graba:
_________________
 
 
 
Agatka_P 


Wiek: 41
Dołączyła: 07 Wrz 2005
Posty: 1093
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 16, 2006 9:58 pm   

Misiu nie jadłam ale brzmi smakowicie, może masz przepis :hm:
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 16, 2006 10:00 pm   

Agatko na to nie trzeba przepisu. robisz normalne piersi z kurczaka tylko panierka nieco inna. Tutaj masz starty ser żółty i cynamon. No rewelacja. Ja osobiście nie robiłam ale jadłam...
Ale wieszco ... nie wiem czy to czasem nie jest przepis Pascala :wink: :hm: trzeba by sprawdzić na jego stronce :wink:
_________________
 
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Pią Lut 17, 2006 11:46 am   

Brzmi nieźle, ale ja jestem już tak bardzo spaczona "dietetycznym myśleniem", że chyba nie przeszłoby mi to przez gardło ;)
_________________
chez alma |
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 17, 2006 11:47 am   

oj Alma, co to Forum robi z czlowieka ... :)

ja nigdy o takiej panierce nie slyszalam, ale podesle Siostrze, ona uwielbia sery.
_________________
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Pią Lut 17, 2006 11:50 am   

Bo jak się spodziewam, takie kotleciki to sie rzuca raczej na gorący tłuszcz, a nie grilluje :roll:
_________________
chez alma |
 
 
strawberrytea 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 667
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 17, 2006 12:26 pm   

Kotlecików, o których pisze misia-misia nie znam. Za to jakiś czas temu znalazłam przepis, który wyglada bardzo fajnie i sa pod nim same dobre komentarze:
'Kotlety - dzikuski' z piersi kurczaka
Składniki:
- 3 piersi z kurczaka,
- 3 duze łyzki mąki pszennej,
- 3 jajka,
- 3 duże łyżki majonezu,
- 3 garście startego żółtego sera,
- sól,
- pieprz do smaku.

Jak przyrządzić?
Piersi kurczka pokroić w drobną kostke - dodać pozostałe składniki, wymieszać, przyprawić i smażyć (na patelnie nakladac łyżką).
O wiele wygodniej jest gdy "koltety" smażą się w duzej ilości oleju, ale tak aby tłuszcz nie przykrywał ich całkowicie.

Uwagi:
Polecam - naprawde smaczne. Z podanej przeze mnie ilosci wychodzi okolo 8 duzych kotletow.
_________________
W naszej zielonej kuchni
 
 
Dotka 


Wiek: 43
Dołączyła: 12 Mar 2005
Posty: 562
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lut 18, 2006 12:50 pm   

...aż się głodna zrobiłam :oops:
Trzeba będzie to wypróbować :!:
_________________
 
 
 
Lucky 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 748
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lut 18, 2006 11:19 pm   

No zapowiada się pysznie :D

Nie bede już czytała takich tematów poźnym wiecorem bo sie głodna robię, a o tej porze to raczej opychanie sie nie jest za zdrowe :o
 
 
Żaneta 
Jestem mamusią

Wiek: 39
Dołączyła: 17 Lip 2005
Posty: 925
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: Pon Lut 20, 2006 4:51 pm   

Brzmi apetycznie. Lubimy kotleciki i to jest moja specjalność i nie wiem czy zdecydowalabym się na jakąś zmianę chociaż może i wypróbuję :roll:
_________________
 
 
strawberrytea 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 667
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 22, 2006 4:09 pm   

właśnie zrobiłam na obiadek kotlety-dzikuski :mrgreen:
Wyszły bardzo dobre :) Dodałam więcej sera żółtego niż w przepisie (sera nigdy nie jest za dużo ;) )
Smażyły się szybciutko, mają śliczny złoty kolor i są bardzo delikatne (nie mylić z niedoprawionymi ;) ) Wyszło całkiem sporo tego - zostanie jeszcze na jutro a o to własnie chodzi :jezyk1: Mogę więc teraz z czystym sumieniem polecić :)

PS a tak co do piersi z kurczaka to nie wiem jak wy ale jak ja kroję to zamrożonych nie rozmrażam tak do końca a te kupione tego dnia - na troche wkładam do zamrażarki bo się sto razy lepiej kroi! Jak mam takie rozmrożone (jak dzis kawałek który kupiłam i już nie zdążyłam zmrozić) to szału dostaję przy krojniu... Mojemu mężowi dobrze wychodzi krojenie dosłownie wszystkiego - robi to szybciutko - ale w pracy siedzi i sama sie męczyłam :(
_________________
W naszej zielonej kuchni
 
 
Olkusia 

Wiek: 40
Dołączyła: 22 Lis 2006
Posty: 10
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lis 24, 2006 10:36 pm   

Mam małe pytanko...

Natknełam się dziś na ten przepis, bo poszukuję czegoś dobrego i przede wszystkim nowego na niedzielny obiad; oto pytanie z czym można podać tego kurczaka?? Z ryżem, ziemnikami, makaronem, surówką...

pozdrawiam :wink:
_________________
 
 
strawberrytea 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 667
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lis 25, 2006 9:28 am   

jesli chodzi o te, na które ja podałam przepis to generalnie z czym chcesz-mogą być tradycyjnie ziemniaki, dobry jest też ryż z masłem i czosnkiem (czosnek dodaje do gotowania)
_________________
W naszej zielonej kuchni
 
 
Kot 


Wiek: 45
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lis 25, 2006 9:35 am   

Fajny przepis, mam kurczaka :niepewny: ale chyba zbyt tuczące jest to danie :zalamany:
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
strawberrytea 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 667
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lis 25, 2006 9:39 am   

Kot, bez przesady... Ta mąka i majonez jest na wszystkie kotlety. Nie jest to może super zdrowy obiad ale z ryżem i jakąś sałatka mysle że jest do przyjęcia ;)
_________________
W naszej zielonej kuchni
 
 
Kot 


Wiek: 45
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lis 25, 2006 9:41 am   

Wiesz, nie chodzilo mi o składniki, tylko o to piecznie na głębokim oleju :wink:
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
pinia_pinia 

Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 331
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lis 25, 2006 11:04 am   

Robię dzisiaj na obiad Kolteciki wg. przepisu Straw. Zapowiadają się apetycznie. :dreaming:

[ Dodano: Sob Lis 25, 2006 11:52 pm ]
Zrobiłam kotlety-dzikuski . Narzeczonemu bardzo smakowały. Musiałam dodać tylko troche więcej jajek bo się "nie kleiły". Ogólnie bardzo są delikatne i faktycznie tłuczące bo dość dużo oleju piją, ale mogę polecić jako alternatywę do całych piersi w panierce. Podałam je z ziemniakami i surową startą marchewką z przyprawami. :graba:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl