Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Ilu gości odmówiło (i dlaczego)?
Autor Wiadomość
IGRASZKA 
Firma

Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 27
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 26, 2013 4:49 pm   

Moi Drodzy, to może się wypowiem jako osoba patrząca na temat z drugiej strony.
Zazwyczaj z liczby zaproszonych gości odpada ok. 10% osób.
Warto pomyśleć o tym planując wesele i podpisując umowę z lokalem, w którym ma się odbyć Wasze przyjęcie.
Goście w ostatniej chwili "na plus" są zawsze mile widziani, a goście "na minus" problematyczni.
_________________
Z serdecznymi pozdrowieniami,

Joanna Kobalczyk
 
 
Moniak 

Wiek: 38
Dołączyła: 27 Lip 2013
Posty: 61
Skąd: Pabianice / Paryż
Wysłany: Pon Sie 26, 2013 5:38 pm   

Lorien no mam właśnie nadzieję, że coś się uda... w końcu na 2dniowym weselu i tak wyjdą na swoje... na poprawiny zaprosiłam dodatkowo ludzi z pracy :)
Igraszka oczywiście, że zaprosiliśmy więcej, w sumie zaproszonych jest 170 osób ;) tylko nie myśleliśmy, że odmówią "pewniacy", no nic. Zobaczymy :)
_________________
 
 
malami 

Dołączyła: 15 Lis 2012
Posty: 54
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 26, 2013 9:14 pm   

Nam na sali właścicielka także powiedziała żeby robić mniej więcej 10-15% że tak brzydko powiem "narzut" na gości. No i na liście znalazło się więcej osób, mam nadzieję że nie będzie problemu z "pustymi" miejscami... Ostateczną liczbę mamy podać tydzień przed.
 
 
lorien 


Wiek: 41
Dołączyła: 10 Cze 2012
Posty: 708
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Pią Wrz 06, 2013 8:42 pm   

DO naszego ślubu pozostał tydzień i mam nadzieję, że nikt już się nie wykruszy, toteż mogę się pokusić o małe podsumowanie. Zaprosiliśmy 126 osób, będzie 80. Wydaje się, że to duża różnica, ale w istocie takiego wyniku się spodziewaliśmy:
- wszyscy single spośród naszych znajomych zostali zaproszeni z osobą towarzyszącą, która w 90% przypadków nie istnieje ;) Tak z około 20 osób zrobiło się 10.
- rozwiedzione pary (i w mojej i w narzeczonego rodzinie jest takich kilka) dostały również zaproszenia z osobami towarzyszącymi.... a wyszło najczęściej tak, że dajmy na to wujek nie może patrzeć na ciotkę, swoją byłą żonę, więc nie przyjeżdża, a ciotka przychodzi sama, bo osoby tow. nie posiada. Tak z 4 osób robi się jedna. I takich przypadków było bodajże cztery...
- kilka osób zwyczajnie odmówiło z przyczyn losowych: ciąża, malutkie dziecko, praca w innym mieście/delegacja.
Przy tworzeniu listy gości szacowaliśmy, że pojawi się około 80 osób i okazało się, że była to wyjątkowo precyzyjna kalkulacja :)
_________________
Pamiętnik Piotrka i Wiki: http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?t=17563



 
 
AniaiMarcin 

Wiek: 36
Dołączyła: 19 Wrz 2013
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 19, 2013 8:05 pm   

Jestem na etapie sporządzania listy gości i powiem szczerze że po przeczytaniu wszystkich postów zmieniam podejście i zaproszę szerszą grupę znajomych. Rodzina to rodzina, część przyjdzie bo nie wypada odmówić a jeżeli będzie więcej młodzieży to na pewno będzie weselej, najgorszy scenariusz to jakiś konflikt rodzinny a wszystko może się zdarzyć przez rok.
 
 
tygrysek7773 
Żołnierzowa żona


Dołączyła: 05 Lip 2012
Posty: 445
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 20, 2013 8:49 am   

My zaprosiliśmy koło 165 osób. Na weselu miało być 141 gości. Nie pojawiło się aż 6 gości, którzy mieli być. I nie raczyli o tym powiadomić chociażby 5 dni przed weselem(można jezcze wtedy było spokojnie zmienić liczbę osób) Moi rodzice stracili więc prawie 1000 zł (mówiąc o samych kosztach za miejsce przy stole). Jedna trzyosobowa rodzina to siostra mojej mamy :) No cóż, mama od tmtego dnia mówi, że nie ma siostry. Pozostałe dwie osoby to daleka ciotka z synem. Nie przyjechała bo ma...problemy finansowe :/ tiaaa...tak mi powiedziała babcia usprawiedliwiając ją. tata zamknął jej usta mówiąc ,,Wystarczyło zadzwonić. Ten tysiąc złotych za gości dałbym Justynie (mi). Ale już go nie mam"...
_________________

 
 
misia82 


Dołączyła: 28 Lip 2013
Posty: 133
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 20, 2013 7:02 pm   

tygrysek7773 napisał/a:
,,Wystarczyło zadzwonić. Ten tysiąc złotych za gości dałbym Justynie (mi). Ale już go nie mam"...
dokładnie... przecież te pieniążki można było przeznaczyć na coś innego, albo po prostu zaoszczędzić... Ludzie są niepoważnie i to strasznie, jakby nie wiedzieli po co właściwie pisze się na zaproszeniach prośbę o potwierdzenie przybycia. Nam 2 osoby od razu powiedziały, że na ślub przyjadą, ale z pewnych (dla nas zrozumiałych względów) na wesele nie pójdą, a wolą nam powiedzieć to od razu, co by nas właśnie w koszta bezsensowne nie wpakować. Echhh... zobaczymy jak to będzie z pozostałymi osobami...Mam nadzieję, że nie będzie tak źle ;)
_________________


mój dzienniczek :) http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=16404
 
 
ZoltyTulipan 


Wiek: 35
Dołączyła: 04 Maj 2012
Posty: 1217
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Wrz 21, 2013 8:10 pm   

Przy zapraszaniu gości z mojej rodziny odmówily 2 pary, od strony męża trochę więcej bo ok 10 osób.

Dzień przed weselem odmówił Nam kolega męża z żoną, z powodów rodzinnych. Miło z ich strony że zadzwonili i to było jak najbardziej ok :)

Ale w dniu wesela z mojej strony dwie osoby proszone z parą, przyszły same. A jeszcze się ich pytałam i tydzień przed i trzy dni przed z kim idą, żeby wypisać winietki i oczywiście nic wtedy nie powiedzieli...
_________________
 
 
djdamian 


Wiek: 41
Dołączył: 24 Lip 2012
Posty: 12
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Wto Kwi 15, 2014 8:18 am   

Przez parę lat przy spisywaniu umowy z młodą parę pisałem na ile osób planują wesele, później kiedy ustalaliśmy scenariusz weselny okazywało się ilu odmówiło.

Statystycznie wyglądało to tak:
Zapraszamy 80 osób przychodzi okolo 60-65

Na moim własnym weselu spełniło się to idealnie potwierdzając regułę.
_________________
DJ na wesele Wielkopolska
 
 
 
djdamian 


Wiek: 41
Dołączył: 24 Lip 2012
Posty: 12
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Wto Kwi 15, 2014 8:27 am   

Dużej części gości, którzy odmawiają nie musicie żałować. Wśród nich są osoby, które nie lubią się bawić, nie czują się dobrze w towarzystwie wielu nieznajomych i większość wesele siedzieli by przy stole.
_________________
DJ na wesele Wielkopolska
 
 
 
decolife_dekoracje 
Firma

Wiek: 51
Dołączyła: 22 Lis 2006
Posty: 77
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 03, 2014 3:36 pm   

Moje obserwacje zbieżne są z opinią djdamiana. Klienci przy zamawianiu pokrowców, czy serwetek/winietek, podają liczbę gości. Potem, najczęściej jakieś 6 tygodni przed weselem liczba gości się kurczy. Według moich obliczeń na wesele nie przychodzi 20% zaproszonych gości. Ostatnio jechaliśmy na salę z pokrowcami, zamówionych było 170 szt a w efekcie ubraliśmy 130 krzeseł.....zapytałam Klientkę dlaczego nie powiadomiła mnie...okazało się, że te 40 osób to efekt ostatnich 4 dni....bywa, choć to przykre bardzo, szczególnie, że z salą rozliczyła się w poniedziałek przed weselem i zapłaciła za 170 osób.....
 
 
 
Sisska 


Wiek: 36
Dołączyła: 06 Kwi 2013
Posty: 1153
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 03, 2014 10:36 pm   

u nas oodpadlo 71 osob ze 145.
_________________
 
 
Skyler 


Wiek: 36
Dołączyła: 08 Sty 2013
Posty: 808
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 04, 2014 10:40 am   

u nas odpadło 20% ze 165 os. Jest to faktycznie efekt ostatnich 3 tyg przed ślubem
_________________
Skyler

 
 
Haliśka Band 
Firma


Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 108
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 04, 2014 1:18 pm   

Sisska napisał/a:
u nas oodpadlo 71 osob ze 145.

Prawie 50% to masakra. Z tego co my wiemy od Par Młodych, to zwykle 10-20% nie dopisuje.
_________________
Niebanalny repertuar + wykonania na odpowiednim poziomie artystycznym = Wesele Marzeń z zespołem muzycznym Haliśka Band
 
 
Paolina 


Dołączyła: 03 Cze 2012
Posty: 511
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 04, 2014 2:45 pm   

Sisska napisał/a:
u nas oodpadlo 71 osob ze 145.


O ła, no to faktycznie nieźle. Ale (pomijając wypadki losowe i "siłę wyższą") wiecie, kto naprawdę chce być z Wami w tym dniu ;)
_________________
Pozdrawiam słonecznie Gość! ;)


 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 04, 2014 2:48 pm   

31 osób z zaproszonych z 94, czyli jak łatwo policzyć 1/3 gości. Gdybyśmy teraz zapraszali raz jeszcze, na pewno zaprosilibyśmy więcej osób. Szczęśliwie poratowały nas też zaprzyjaźnione forumki i obsadziły 4 "puste" miejsca :)
_________________
 
 
Paolina 


Dołączyła: 03 Cze 2012
Posty: 511
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 04, 2014 2:51 pm   

Juska napisał/a:
Gdybyśmy teraz zapraszali raz jeszcze, na pewno zaprosilibyśmy więcej osób.


O to to właśnie. Też bym tak zrobiła.
_________________
Pozdrawiam słonecznie Gość! ;)


 
 
karoosia 

Wiek: 42
Dołączyła: 26 Sty 2013
Posty: 108
Skąd: łódź
Wysłany: Sro Cze 04, 2014 4:26 pm   

My początkowo zaprosiliśmy ok. 100 osób, z czego 20 to właściwie były dzieci (od 5 do 18lat) i zakładaliśmy, że niektóre mogą przyjść z osobą towarzyszącą. Ale wszystkie dzieci i młodzież odmówiły, choć początkowo podobno ucieszyli się z zaproszenia. Domówiliśmy później jeszcze ok. 30 osób, a obecnie na mojej liście jest 70 osób, z czego 20 jest ze znakiem zapytania. Tak więc w najgorszym razie z ok. 130 przyjdzie 50 :cry:
_________________
KAROOSIA
 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 04, 2014 5:46 pm   

karoosia, o raaaaaany... a ja się martwiłam o nasz wynik :/ A limit jakiś na sali macie? Wszystko to potwierdza to co niedawno usłyszałam, kiedyś łaskę robili młodzi zapraszając na wesele i na zaproszenie się po prostu czekało. Teraz goście robią łaskę, że przyjdą :)
_________________
 
 
Sisska 


Wiek: 36
Dołączyła: 06 Kwi 2013
Posty: 1153
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 04, 2014 6:11 pm   

u nas niektorzy odmowili juz w momencie zapraszania, wiec na biezaco dopraszalismy kolejne osoby. niestety te "dodatkowe", tez odmawialy. duzo osob na wiesc o weselu cieszyla sie (przede wszystkim w przedziale 20-30 lat), a ostatecznie wszyscy odmowili. widocznie maja ciekawsze plany. wystarczy 10 takich par i daje to juz liczbe 20 osob.

Juska napisał/a:
Teraz goście robią łaskę, że przyjdą :)
dokladnie. dosc nowym zwyczajem jest dzwonienie do Mlodych i odmawianie przyjscia na wesele. moim zdaniem duzo osob tego przywileju naduzywa ;)
_________________
Ostatnio zmieniony przez Sisska Sro Cze 04, 2014 6:13 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Czw Cze 05, 2014 10:40 am   

Sisska napisał/a:
dokladnie. dosc nowym zwyczajem jest dzwonienie do Mlodych i odmawianie przyjscia na wesele. moim zdaniem duzo osob tego przywileju naduzywa


A moim zdaniem za mało osób używa go. Czy tak trudne jest zadzwonić i powiedzieć "nie przyjdziemy".
 
 
Paolina 


Dołączyła: 03 Cze 2012
Posty: 511
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 05, 2014 4:42 pm   

karoosia, bardzo przykra sytuacja :(

Terry napisał/a:
Czy tak trudne jest zadzwonić i powiedzieć "nie przyjdziemy".


To prawda. Niektórym ludziom brakuje klasy i kultury. Do tej pory mam focha na część rodziny męża. Zaproszenia dostali 4 miesiące przed ślubem. Wiedzieli niemal od początku , że nie przyjadą do nas, ale nie dali znać w wyznaczonym przez nas terminie. Musieliśmy się do nich kilkakrotnie dobijać telefonicznie i mailowo, żeby raczyli odpowiedzieć.
_________________
Pozdrawiam słonecznie Gość! ;)


Ostatnio zmieniony przez Paolina Czw Cze 05, 2014 4:52 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Czw Cze 05, 2014 4:44 pm   

Osobiście, mam jedynie nadziję, że osoby, które teraz nam mówią "to my nie będziemy już dzwonić, tylko odchacz, że przyjdziemy", naprawdę przyjdą. Bo jak nie, to chyba szlak mnie trafi.
 
 
karoosia 

Wiek: 42
Dołączyła: 26 Sty 2013
Posty: 108
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Cze 05, 2014 5:03 pm   

no niestety mieliśmy limit i wiedziałam, że część osób raczej odmówi i to się sprawdziło, ale miałam też osoby pewne, które zawiodły :evil: . Zakładałam też, że zawsze uda się doprosić gości i część z tych doproszonych przyjdzie, ale do limitu nie uda się dobić.

Szczególnie, że nie będę kogoś zapraszać tylko dlatego, żeby nie zmarnowało się miejsce, tylko zapraszam tych, których faktycznie miło mi będzie widzieć w tym dniu. Np. na wsi u mojej rodziny jest tak, że zaprasza się wszystkich sąsiadów itp i robi się z tego 200-300 osób. Natomiast tak jest, że jak się ma niewielką rodzinę oraz nie aż tak dużo kasy to tak już jest. No szkoda, bo wtedy faktycznie te pieniązki pójdą trochę na marne, a co najgorsze boję się, że parkiet będzie pusty (to mnie najbardziej przeraża).

A główne powody odmów to: stan zdrowia oraz inne zobowiązania (to głównie w przypadku osób dopraszanych)
_________________
KAROOSIA
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Czw Cze 05, 2014 5:48 pm   

Rozejrzyj się. Może w pracy są osoby, które mogłabyś ugościć. Albo rodzice chcieliby kogoś znajomego zaprosić. Czasem nie zdajesz sobie sprawy przed imprezą, ale wokół ciebie są osoby tobie bardzo życzliwe, które bardziej będą się cieszyły z zaproszenia niż rodzina. Poza tym, możliwe, że wasi rodzice się ograniczali, a chcieliby kogoś od siebie doprosić.
 
 
karoosia 

Wiek: 42
Dołączyła: 26 Sty 2013
Posty: 108
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Cze 05, 2014 7:42 pm   

Wiesz, już teraz głupio zapraszać osoby, które początkowo dostały zaproszenie tylko na ślub, choć myślę, że na pewno 2 pary (znajomi rodziców) by przyszli. Ja ze swojego otoczenia wyczerpałam już wszystkie opcje, bo nawet jeśli jest jeszcze ktoś kogo chciałabym zaprosić to wiem, że nie przyjdzie.PM wszystkich z pracy zaprosił, a ja takowej niestety nie mam. Ale dzięki za pomysły :-)
_________________
KAROOSIA
 
 
lovinlizard 

Dołączyła: 22 Sty 2014
Posty: 429
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 05, 2014 8:40 pm   

u nas odwrotnie z małego przyjęcia 37 osób zrobiło się 60, tydzień przed podaniem liczy gości tylko 4 osoby z tej 60 odpadły (obie pary mają bliski termin porodu)
_________________
 
 
Haliśka Band 
Firma


Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 108
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 05, 2014 9:59 pm   

Sisska napisał/a:
dosc nowym zwyczajem jest dzwonienie do Mlodych i odmawianie przyjscia na wesele


Ostatnio słyszeliśmy, że część gości nie raczyła nawet zadzwonić tylko sms'a wysłala.
_________________
Niebanalny repertuar + wykonania na odpowiednim poziomie artystycznym = Wesele Marzeń z zespołem muzycznym Haliśka Band
 
 
Sisska 


Wiek: 36
Dołączyła: 06 Kwi 2013
Posty: 1153
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 05, 2014 10:50 pm   

Haliśka Band, noo, my tez dostalismy od jednych smsa, w dodatku nie podpisanego :smile: strzelilam od kogo byl i trafilam ) zreszta od razu jak od tej pary wyszlismy po daniu zaproszenia wiedzialam, ze nie przyjda i moje przewidywania sprawdzily sie.
_________________
 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 06, 2014 5:10 am   

Terry napisał/a:
Osobiście, mam jedynie nadziję, że osoby, które teraz nam mówią "to my nie będziemy już dzwonić, tylko odchacz, że przyjdziemy", naprawdę przyjdą. Bo jak nie, to chyba szlak mnie trafi.


Ja na Twoim miejscu i tak bym zadzwoniła. Bo od momentu wręczania zaproszeń do ślubu to jeszcze wiele może się zmienić :) I wiem to z doświadczenia :)
_________________
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pią Cze 06, 2014 9:30 am   

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
Ostatnio zmieniony przez Terry Pią Cze 06, 2014 9:30 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Skyler 


Wiek: 36
Dołączyła: 08 Sty 2013
Posty: 808
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 06, 2014 10:46 am   

Terry napisał/a:
Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
_________________
Skyler

 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pią Cze 06, 2014 11:17 am   

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
 
 
aniuniai 


Wiek: 37
Dołączyła: 14 Paź 2012
Posty: 387
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 06, 2014 11:59 am   

Ja nie wierze moim gościa jak mówią, że na pewno przyjdą i będę jeszcze dzwonić jak sami nie zadzwonią na 1,5 tygodnia przed bo wiem jak w życiu bywa. Mam nadzieje, że się nie zawiodę i że w dniu ślubu nie okaże się że ktoś nie przyjdzie
_________________


Zielono mi czyli nasz Zielony Ślub http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=16546
 
 
iduczek 


Dołączyła: 01 Paź 2013
Posty: 205
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 06, 2014 12:09 pm   

U nas z około 100 zaproszonych odmówiły nam tylko jakieś 3 pary. Reszta gości którzy 'odpadli' to już był wynik nieszczęśliwych okoliczności - śmierci w bliskiej rodzinie, złamania nogi (2 osoby w różnych parach, jakieś fatum). Sumarycznie też odpadło nam jakieś 20%. Teraz tylko modlę się o to, żeby już nikt sobie żadnej krzywdy nie robił w tym tygodniu :)
 
 
Moniak 

Wiek: 38
Dołączyła: 27 Lip 2013
Posty: 61
Skąd: Pabianice / Paryż
Wysłany: Pon Cze 09, 2014 3:47 pm   

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
_________________
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 16, 2014 7:58 am   

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
_________________

 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Pon Cze 16, 2014 8:19 am   

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
_________________
 
 
Moniak 

Wiek: 38
Dołączyła: 27 Lip 2013
Posty: 61
Skąd: Pabianice / Paryż
Wysłany: Pon Cze 16, 2014 1:44 pm   

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---


Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
_________________
 
 
ithanielle 


Wiek: 36
Dołączyła: 07 Wrz 2013
Posty: 1947
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Czw Cze 19, 2014 8:48 pm   

Jesteśmy na końcówce zapraszania i już odmówiło nam około 10 osob, aż strach pomyśleć co będzie bliżej wesela...
_________________

 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 20, 2014 8:14 am   

ithanielle, niestety nie pocieszę mówiąc, że będzie więcej. Na pewno :) Juz zacznijcie układać sobie ewentualną listę rezerwową. My zrobiliśmy to za późno i bardzo potem żałowałam :(
_________________
 
 
MalinAAA 


Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 10
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 20, 2014 1:25 pm   

To ja chyba zacznę robić listę rezerwową. Zaproszeń jeszcze nie dawaliśmy (termin mamy za rok), ale już widzę, że pewnie jakieś 10 osób wykruszy się na pewno :-? Nasza lista zamknęła się na 136 osobach i bardzo bym chciała, żeby ta liczba nie spadła poniżej setki :(
 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 20, 2014 1:58 pm   

MalinAAA napisał/a:
To ja chyba zacznę robić listę rezerwową. Zaproszeń jeszcze nie dawaliśmy (termin mamy za rok), ale już widzę, że pewnie jakieś 10 osób wykruszy się na pewno :-? Nasza lista zamknęła się na 136 osobach i bardzo bym chciała, żeby ta liczba nie spadła poniżej setki :(


Trzymam kciuki, żeby było tak jak chcesz :) Ale siłą rzeczy musisz liczyć 20-30% ubytków :)
_________________
 
 
milka097 

Wiek: 47
Dołączyła: 21 Cze 2014
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Cze 21, 2014 9:09 pm   

u nas nikt nie odmówił, ale wszyscy najbliżsi. :)
 
 
Skyler 


Wiek: 36
Dołączyła: 08 Sty 2013
Posty: 808
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Cze 29, 2014 9:11 pm   

Juska napisał/a:
MalinAAA napisał/a:
To ja chyba zacznę robić listę rezerwową. Zaproszeń jeszcze nie dawaliśmy (termin mamy za rok), ale już widzę, że pewnie jakieś 10 osób wykruszy się na pewno :-? Nasza lista zamknęła się na 136 osobach i bardzo bym chciała, żeby ta liczba nie spadła poniżej setki :(


Trzymam kciuki, żeby było tak jak chcesz :) Ale siłą rzeczy musisz liczyć 20-30% ubytków :)


Dokładnie jest tak jak mówisz, u nas co prawda nie było problemu z salą, mogliśmy jedynie zrezygnować z jednej sali do tańca i kiedy liczba spadła poniżej 140 os. tak zrobiliśmy. Ale u nas większość odmów była spowodowana poważnymi sprawami rodzinnymi, pewnych rzeczy nie da się przewidzieć, ale lepiej zrobić listę rezerwowa wcześniej, będzie mniej stresu na później. My np. zaprosiliśmy brata mojej świadkowej z żoną, na dwa tygodnie przed ślubem i strasznie żałowałam, że nie zrobiliśmy tego wcześniej bo nie mogli przyjść:(
_________________
Skyler

 
 
bambolea 


Dołączyła: 22 Lut 2012
Posty: 397
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 04, 2014 8:42 am   

U nas na razie odmówiło 10 osób, jednak termin potwierdzeń się dopiero zbliża to zobaczymy ile finalnie odmówi.. Ale mamy już listę rezerwową, także na pewno będzie kogo doprosić :)
_________________
 
 
marthussia 


Dołączyła: 21 Cze 2012
Posty: 445
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 04, 2014 10:56 am   

Nam na 109 osób zaproszonych odmówiło 21. Z częścią odmów się liczyliśmy a część była dla nas zaskoczeniem. Były również przypadki odwrotne, gdzie byliśmy pewni, że ktoś nam odmówi a goście jednak zdecydowali się przyjść.
_________________
 
 
karoosia 

Wiek: 42
Dołączyła: 26 Sty 2013
Posty: 108
Skąd: łódź
Wysłany: Pią Lip 04, 2014 9:34 pm   

to u nas też tak było, ale faktem jest, że gdybyśmy od razu zaprosili ludzi z listy rezerwowej to byłoby ok 100 zamiast 70, po prostu większość rezerwowych miała już inne plany, ale tak naprawdę w ostatnim tygodniu zaprosiliśmy ok 20 osób z czego 10 przyszło
_________________
KAROOSIA
 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Nie Lip 06, 2014 8:02 am   

U nas ze 166 osob juz odpadlo 16. A termin potwierdzenia 14.07...
_________________


 
 
herbatnik 


Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 651
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 16, 2014 12:59 pm   

u nas wyszło ok 125 osób, z czego zrobiliśmy szybki rachunek, kto mógłby nie przyjść i przy zamawianiu sali podaliśmy liczbę gości 100. potem była okazja się spotkać z kilkoma osobami, o których byliśmy pewni, że nie przyjadą i stwierdzili, że chętnie na weselu się zjawią, mimo małych dzieci i znacznej odległości. ale wiem, że muszę zadbać o to, żeby mieć każdego numer telefonu i w razie braku potwierdzenia dzwonić osobiście, bo z jednej strony lista rezerwowa pełna znajomych, którzy chętnie przyjdą, a z drugiej noclegi, które opłacamy dla przyjezdnych gości, szkoda by było płacić za puste talerzyki i łóżka.
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl