Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak zadbać o piękny wygląd w tym wyjątkowym dniu?
Autor Wiadomość
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Pią Lis 04, 2005 8:28 pm   Jak zadbać o piękny wygląd w tym wyjątkowym dniu?

Znalazłam ciekawy artykuł, może kogoś zainteresuje ;)

Pielęgnacja cery i ciała powinna być regularna i intensywna nie tylko przed wielkimi okazjami, ale na co dzień. Jeśli dbasz o siebie i masz opanowane nawyki pielęgnacyjne to nie będziesz miała wiele pracy związanej z przygotowaniami do ślubu.
Jeśli do tej pory nie przywiązywałaś wagi do swojego wyglądu, to wysiłku trzeba będzie włożyć sporo.

W tym wspaniałym dniu musisz być piękna ( piękna musi być twarz, dłonie , stopy, włosy, całe ciało). Nie możesz sobie pozwolić nawet na najmniejsze niedociągnięcia.
Na parę miesięcy przed dniem ślubu powinnaś zacząć regularne wizyty w gabinecie kosmetycznym (dobrym !! !). Kosmetyczka zdiagnozuje dokładnie Twoją cerę, zaleci zabiegi kosmetyczne i kosmetyki , podpowie jak w domu dbać o twarz, dłonie , stopy i całe ciało. Jeśli do kosmetyczki zgłosisz się parę miesięcy przed ślubem , a masz jakieś problemy natury kosmetycznej to będzie dużo czasu ,aby wszystko naprawić lub chociaż zminimalizować problem. Parę dni przed ślubem nie będzie niestety już takich możliwości.

Jeśli masz cerę skłonną do zanieczyszczania to konieczne będą zabiegi oczyszczania wykonane przez kosmetyczkę. Warto pozbywać się regularnie zaskórników ponieważ cera mocno zanieczyszczona ma nieładny koloryt. Częstotliwość tych zabiegów ustali kosmetyczka , uzależnione to jest od typu cery i skłonności do tworzenia się zaskórników. Ostatni (przedślubny) zabieg oczyszczenia cery można wykonać na ok. dwa tygodnie przed ślubem. Nawet jeśli zabieg wykonywany jest bardzo delikatnie, to na 100% nie można przewidzieć reakcji skóry. Dlatego taki zabieg trzeba wykonać odpowiednio wcześnie.
Jeśli nęka Cię trądzik to potrzebna będzie również pomoc dermatologa
Jeśli cera nie sprawia większych kłopotów to warto zadbać o regularne jej nawilżanie i odżywianie (kosmetyczka ma mnóstwo zabiegów tego typu do dyspozycji i na pewno dobierze ten właściwy), częstotliwość zabiegów min. raz w miesiącu
Trzy, dwa tygodnie przed ślubem można wzmocnić pielęgnację i zwiększyć częstotliwość zabiegów ( dla młodej cery np. raz w tygodniu, dla pań po 25 roku życia nawet 2-3 zabiegi tygodniowo - jako kuracja kosmetyczna - oczywiście jeśli cera tego potrzebuje)
Z taką samą częstotliwością jak o twarz należy zadbać o dłonie i stopy ( jeśli do tej pory w ogóle nie dbałaś o nie teraz potrzebna będzie intensywna kuracja u kosmetyczki(manicurzystki).

Na ok. dwa tygodnie przed uroczystością możesz umówić się na wykonanie próbnego makijażu i fryzury ( musisz już wiedzieć jakiego koloru kwiaty będą w ślubnej wiązance , jaką będziesz miała biżuterię i ewentualnie inne dodatki).

Tydzień przed ślubem koniecznie musisz poddać się depilacji zbędnego owłosienia (ciało musi być idealnie gładkie- trzeba wydepilować włosy z nóg, pachwin, pach i jeśli są włoski na przedramionach i ramionach to również należy te włosy usunąć, jeśli masz widoczny wąsik to też trzeba się go pozbyć). Tak na marginesie... depilacja powinna być obowiązkowa przez cały rok, nie tylko latem, czy z okazji ślubu... Jeśli nigdy wcześniej nie usuwałaś włosków to eksperymenty zacznij dużo wcześniej, tak aby w dniu ślubu nie było niespodzianki w postaci podrażnienia skóry czy mieszków włosowych.

Na parę dni przed Wielkim Dniem możesz poprosić kosmetyczkę o przyciemnienie brwi i rzęs (kolor brwi koniecznie musi być dobrany do typu urody i koloru włosów - henna na brwi nie może być zbyt ciemna, rzęsy mogą być zdecydowanie ciemniejsze, chyba że jesteś typem bardzo jasnej blondynki to wówczas henna rzęs nie powinna być kruczoczarna)

Na ok. trzy, dwa dni przed dniem ślubu umów się z kosmetyczką na regulację brwi (nie decyduj się na ten zabieg w dniu ślubu ponieważ po depilacji brwi skóra na łukach brwiowych może być zaczerwieniona)

Musisz zadbać o ładny wygląd oczu (nie powinny być zmęczone, zaczerwienione czy opuchnięte). Wcześniej kup maseczkę w kształcie okularków ze specjalnego żelu. Taka maseczka schłodzona w lodówce pomoże usunąć zmęczenie, opuchnięcia. Pod maseczkę połóż swój wypróbowany krem pod oczy. Z takim kompresem powinnaś poleżeć spokojnie ok. 20 min i spróbować się zrelaksować (pomoże w tym muzyka relaksacyjna i olejki eteryczne (wspaniałe ma w swojej ofercie Pollena Aroma ? bardzo duży wybór i przystępne ceny). Ponieważ z okładem na oczach będziesz leżała 20 min., wcześniej nałóż na twarz maseczkę nawilżającą, relaksującą (pod warunkiem, że w tym dniu nie miałaś zabiegu kosmetycznego w gabinecie kosmetycznym)

Dzień przed ślubem można już zrobić piękny ślubny manicure (ciągle modne są zdobienia, można zdecydować się na zdobienie tylko paznokcia palca serdecznego lub troszkę zaszaleć i ozdobić wszystkie paznokcie, ponadczasowy i zawsze odpowiedni na tę okazję jest french manicure - czyli malowanie paznokci delikatnym różowym lub beżowym lakierem oraz podkreślenie wolnego końca paznokcia białym lakierem). Radzę umówić się na ślubny manicure dzień przed ślubem ponieważ jest to świetna okazja do chwili odpoczynku po męczących przygotowaniach, w dniu ślubu jest już spore zamieszanie, a Panna Młoda może być zmęczona nadmiarem zabiegów jakim musi się poddać.
W dniu ślubu będziesz musiała poddać się najważniejszym zabiegom: fryzura i makijaż.

Teraz możesz już ostrożnie założyć suknię, welon, pięknie się uśmiechnąć i... jesteś gotowa na złożenie przysięgi o wierności i miłości.

Podkreślam jeszcze raz - przygotowania do ślubu trzeba zacząć dużo wcześniej. Pielęgnację w domu należy prowadzić systematycznie (dbać nie tylko o twarz ale także o włosy, dłonie, stopy, ciało). Najlepsze efekty przyniesie program pielęgnacyjny ułożony przez kosmetyczkę indywidualnie dla Panny Młodej. Na parę dni przed ślubem nie powinnaś wprowadzać żadnych nowych kosmetyków do pielęgnacji ani nawet kolorowych do makijażu (źle dobrane mogą spowodować podrażnienie skóry a nawet uczulenie).

Podobno... "nie suknia zdobi kobietę"... ale wszystkie dobrze wiemy, że piękny strój, dodatki, zadbany wygląd to dla kobiet bardzo ważna sprawa. A w tym wspaniałym dniu chcemy być PI?KNE.

?lub (szczególnie ten w białej sukni i w welonie) to taki nasz prywatny spektakl, a Panna Młoda występuje w roli głównej.

Pamiętaj! W tym dniu spojrzenia zaproszonych gości będą skupiały się przede wszystkim na Tobie.


http://www.wizaz.pl

Dużo tego wszystkiego do zrobienia :roll:
_________________
chez alma |
 
 
Edi 

Wiek: 40
Dołączyła: 24 Cze 2005
Posty: 430
Skąd: sprzed komputera
Wysłany: Sob Lis 05, 2005 7:40 pm   

Ciekawy i bardzo mobilizujący artykuł. :wink:

Ale ja bym sie nie zgodziła z depilacją tydzień wcześniej. Do tego czasu to mi włosy odrastają po depilatorze a jeśli ktoś goli się maszynką to by mu na pewno też odrosły. Dlatego jeśli depilacja to góra 1-2 dni przed ślubem. :hm:

Co do reszty to chyba się zgodzę. :lol:
_________________
Ja chce powtórki z 23 września 2006 !! !

 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Nie Lis 06, 2005 2:16 am   

Edi - może tydzień przed ogólna depilacja, a potem tylko porawki - żeby nie podrażniac zbytnio skóry (u tych co wrażliwszych efekt jest nieciekawy :roll: )
_________________
chez alma |
 
 
bajeczka 


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 940
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lis 06, 2005 8:55 pm   

Ale poprawki też moga podrażnić :)

U mnie to nawet bardziej niz samo depilowanie ;)
_________________


Życzę miłego dnia i pozdrawiam Cię gorąco Gość :)
 
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 22, 2006 1:24 pm   

a ja natknelam sie na stronke (ang.) z 10 radami na wspanialy makijaz slubny:

http://www.girl.com.au/wedding-make-tips.htm
_________________
 
 
AgaGM 

Dołączyła: 25 Lut 2006
Posty: 31
Skąd: Łódź
  Wysłany: Czw Mar 02, 2006 7:23 pm   Zabiegi przedslubne.

...
Ostatnio zmieniony przez AgaGM Czw Mar 02, 2006 9:21 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 02, 2006 7:39 pm   

W ogóle nic nie robiłam. :lol:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
AgaGM 

Dołączyła: 25 Lut 2006
Posty: 31
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 02, 2006 8:05 pm   

Widze,ze KTOS przeniosl moj post do tego tematu,tylko,ze mnie chodzilo o zabiegi PRZEDSLUBNE i o to,zeby wlasnie wiecej osob zagladalo na takie tematy,sama chcialam pomoc i cos podpowiedziec,a nie zeby sie temat skonczyl na kilku postach :roll:
To ja sobie odpuszcze,bo jak widze,jedyne 2 tematy,ktore zalozylam zostaly usuniete :roll: A swoje posty dolaczone do tematow wyczyszcze,bo nie o to mi chodzilo ...
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 02, 2006 9:27 pm   

KTO?, czyli moderator, czyli ja. Po co się od razu unosić i kasować wartościowe posty, skoro sprawę można wyjaśnić na priv (zgodnie z podpowiedzią w Regulaminie).
Uznałam, że wątek jak najbardziej się łączy z tym co już było na forum. Pisałaś o zabiegach pielęgnacyjnych i kosmetycznych PRZED ?LUBEM, więc czym on się różni od artykułu Almy_?
Nie ma sensu pisać dwóch podobnych tematów, podobnie jak pisać w dwóch miejscach identycznych postów.
Nie lepiej przeczytać Regulamin i już na początku podjąć decyzję czy odpowiadają nam zasady panujące na danym forum?
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
AgaGM 

Dołączyła: 25 Lut 2006
Posty: 31
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 02, 2006 11:23 pm   

Kryszka,regulaminy znam chyba na pamiec,bo jestem moderatorka na 3 forach.Nie unosze sie,tylko denerwuje mnie to,ze zalozylam jedyne 2 tematy, a obydwa zostaly skasowane.
Nie rozumiem co bylo zlego,tymbardziej w tym drugim o specjalnych wierszykach dopisywanych do zaproszen.
Takiego nie bylo,wiec zalozylam,bo wiadomo,ze osobny temat i zawarcie tego o co nam chodzi w tytule tematu przyciaga wiecej osob,a mnie zalezalo na czasie.
Jest specjalny dzial "ZAPROSZENIA" wiec wydaje mi sie,ze temat byl na miejscu.Czy tez mam sie dopisywac do jakiegos ogolnego tematu o zaproszeniach?
Nie unosze sie i nie denerwuje,bo nie ma takiego powodu.
Skasowalam swoja wypowiedz na tym temacie,bo zalezalo mi na tym,zeby ten dzial troche rozkrecic,zalozyc takowy temat,moze przerodzilby sie w bardziej ogolny,a ja moze moglabym pomoc przyszlym mezatka w kosmetycznych przygotowaniach.
Masz racje,nastepnym razem napisze na priv,bo nie ma sensu zasmiecania watkow takimi postami.
 
 
Agatka_P 


Wiek: 41
Dołączyła: 07 Wrz 2005
Posty: 1093
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 03, 2006 9:05 am   

Akurat temat o wierszykach na zaproszenia istnieje więc chyba jednak powieliłaś temat
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 03, 2006 10:04 am   

a ja wracajac do tematu :)
moja kolezanka miala przed slubnym makijazem (wykonywanym w salonie Yves Rocher) pewien zabieg (w tym samym salonie), ktory mial na celu przedluzyc zywotnosc makijazu. i chyba sie udalo, bo makijaz trzymal sie do rana.
_________________
 
 
Agatka_P 


Wiek: 41
Dołączyła: 07 Wrz 2005
Posty: 1093
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 10, 2006 8:10 pm   na tydzień przed ślubem

7 dni wcześniej
depilacja
peeling buzi + krem
solarium
na wieczór olejek rycynowy na rzęsy i brwi

6 dni wcześniej
baleyage/kolor na włosy

5 dni wcześniej
usunięcie kamienia z zębów (czarne plomby już wymienione na białe)
maseczka nawilżająca (mam przeraźliwie suchą cerę więc: Ugotowanego w mundurku ziemniaka należy rozetrzeć na papkę z surowym żółtkiem, łyżką oliwy z oliwek i ciepłego mleka, tak by powstała gładka, jednolita konsystencja. Przygotowaną w ten sposób maseczkę nakłada się na twarz, szyję i dekolt na ok. 7-10 min. a następnie zmywa przegotowaną wodą.)
na wieczór olejek rycynowy na rzęsy i brwi

4 dni wcześniej
peeling na buzię i ciałko (dwa różne)
na wieczór olejek rycynowy na rzęsy i brwi

3 dni wcześniej solarium
na wieczór olejek rycynowy na rzęsy i brwi

2 dni wcześniej
maseczka nawilżająca (ziemniak)
regulacja brwi
na wieczór olejek rycynowy na rzęsy i brwi

1 dzień wcześniej
relax z maseczką nawilżającą na twarz i maską (schłodzoną) na oczach
manicure i pedicure
peeling z kawy na całe ciałko na wieczór
na noc miodek na usta
na wieczor olejek rycynowy na rzęsy i brwi

0 dni wcześniej
aspiryna (na zlikwidowanie ew. "czerwonych polików")
maseczka hiper nawilżająca
scrab + krem nawilżający na dłonie
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 14, 2006 3:48 pm   

i jeszcze cos (z www.kobieta.gazeta.pl/slub)

6 miesięcy do ślubu

* Przyjrzyj się dokładnie swojej skórze. Zmiany trądzikowe, nadmierne przesuszenie, łuszczenie wymagają dłuższego leczenia. Dlatego już teraz odwiedź kosmetyczkę lub dermatologa.

* Zacznij regularnie łykać specjalne zestawy witamin poprawiających kondycję skóry, włosów i paznokci. Rezultaty ich działania widoczne są właśnie po kilku miesiącach.

3 miesiące do ślubu

* Poddaj się zabiegowi oczysz- czania skóry u kosmetyczki. Warto też poprosić kosmetyczkę, by pomogła ci ustalić harmonogram zabiegów pielęgnacyjnych, którym powinnaś się poddać przed ślubem.

* Odwiedź manikiurzystkę, by wykonać profesjonalny manikiur. Specjalistka nada odpowiedni kształt paznokciom, dzięki czemu będą równo rosły. Doradzi też, jakim zabiegom (peeling, maseczki) poddać dłonie i paznokcie. Zarezerwuj termin manikiuru ślubnego - niech wypadnie na dzień przed uroczystością.

2 miesiące do ślubu

* Pomyśl, w jaki sposób nadać skórze ładny kolor opalenizny. Najprostszą i najpewniejszą metodą jest solarium. Wprawdzie specjaliści twierdzą, że nie jest zdrowe, jednak tych kilka seansów na łóżku opalającym przy tak wyjątkowej okazji na pewno nie zaszkodzi. Jeśli nigdy nie opalałaś się w solarium, musisz już teraz wypróbować, jak twoja skóra reaguje na lampy. Jeśli dobrze, zarezerwuj sobie terminy w solarium za półtora miesiąca.

Możesz również skorzystać z samoopalacza. W tym przypadku wcześniejszy test jest także niezbędny, bo takie kosmetyki nadają czasem niezbyt atrakcyjny kolor, zostawiają smugi itp. Dlatego znajdź taki preparat, który na twojej skórze ładnie wygląda. Mniej ryzykowne jest stosowanie kremów brązujących, ponieważ są łagodniejsze od samoopalaczy.

* Umów się z wizażystką i fryzjerką, by wykonać próbny makijaż i fryzurę. Zarezerwuj też najbardziej dogodną godzinę wizyty w salonie w dniu ślubu.

2 tygodnie do ślubu

* Zacznij opalanie. Jeśli zdecydowałaś się na solarium, zaplanuj trzy seanse rozłożone w czasie co kilka dni. Na trzy dni przed ślubem zakończ opalanie. Jeśli zdecydowałaś się na samoopalacz lub krem, również musisz zacząć go regularnie nakładać.

Tydzień do ślubu

* Zrób hennę na brwi i rzęsy, ale lepiej nie własnoręcznie, tylko u kosmetyczki. Nie zostawiaj tego zabiegu na ostatni dzień, bo zawsze mogą się zdarzyć jakieś "wpadki". Preparat może np. niespodziewanie wywołać uczulenie albo kosmetyczka przez nieuwagę zafarbuje ci powiekę.

Dzień do ślubu

* To termin twojej wizyty u manikiurzystki. Najlepszą porą na wykonanie manikiuru jest wieczór - nie musisz potem nic robić, więc paznokcie w nienaruszonym stanie dotrwają do uroczystości.

* Wyreguluj brwi u kosmetyczki. Przy okazji też nie zaszkodzi poddać się zabiegowi rozświetlającemu i wygładzającemu skórę, np. z alg.

Wielki dzień

* Dziś czeka cię już tylko wizyta u fryzjera i wizażystki. Nie zapomnij zachować takiej właśnie kolejności. Jeśli zaczniesz od makijażu, może się zdarzyć, że przy myciu włosów staranny make-up ulegnie zniszczeniu.
_________________
 
 
Madzialena 


Wiek: 44
Dołączyła: 25 Lis 2005
Posty: 68
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 03, 2006 10:17 pm   

Znalazlam strone z ciekawymi wskazowkami - po angielsku:
http://www.usabride.com/fashion/hair_beauty.html

[pisze z komputera nie wyposazonego w polskie czcionki, mam nadzieje, ze mi wybaczycie te drobna niedogodnosc]

Pozdrawiam wszystkie przyszle panny mlode :) i pozostalych obecnych na forum.
_________________
Ciepło pozdrawiam Gość
 
 
kiciucha 


Wiek: 40
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 913
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 08, 2007 12:34 pm   

czytałam post odnośnie wsmarowywania olejku rycynowego w brwi i rzęsy i tak się zastanawiam czy to faktycznie pomaga. Kiedyś stosowałam bo mam niestety rzadkie , ale po krótkim czasie przerwałam. W sumie do tej pory nie wiem i sama na sobie sie nie przekonałam czy to pomaga, czy zageszcza brwi i rzęsy. Jeżeli faktycznie ma to takie zbawienne własciwości - to nieszkodzi to stosować,a le niestety nikt mnie w tym przekonaniu nie utrawalił.....powiedzcie czy to faktycznie wpłaywa na kondycję....
pozdrawiam ;)
_________________


 
 
 
marza25 

Dołączyła: 28 Lut 2007
Posty: 28
Skąd: Lodz
Wysłany: Pią Mar 02, 2007 3:44 pm   

witaj kiciucha!!!

Szczerze mowiac ja tez stosowalam ten olejek na brwi i rzesy i zadnych efektow nie zauwazylam ale czekam na cud.

Pozdrawiam
_________________
marza25
 
 
kiciucha 


Wiek: 40
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 913
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 05, 2007 8:15 am   

to jest nas dwie,...ale mam nadzieję że któraś z dziewczyn nam napisze że ten specyfik naprawde zdziałuje cuda.....hehehe
jeszcze nie stosuję, ale przy najblizszej wizycie w aptece zakupię.....
_________________


 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl