Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
"MADAME SYNOWIECKA"
Autor Wiadomość
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 14, 2006 9:33 pm   

właśnie gadam z koleżanką na gg i okazuje się, że jej siostra miała w Synowieckiej wesele rok temu. (moja koleżanka jest dość zabiegana i dopiero, jak zerkneła na zaproszenie i zobaczyła adres, to skojarzyła, że to ta sala :P ).
w każdym bądź razie pisze, że zabawa była super, że ogród sprawdził się w 100%. jedyne, na co zwrociła moją uwagę to fakt, że tort "wjechał" na górze, a trochę nie było na to miejsca przy 110 gościach. i powiedziała, żebym wcześniej z panem ustaliła, żeby tort "wjechał" na dole. mają kuchnię na górze i chyba automatem tort był również na górze.
no to tyle :)
_________________
 
 
Agati 


Wiek: 43
Dołączyła: 12 Kwi 2006
Posty: 278
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 17, 2006 8:58 am   

Dzięki Szczako :)
Z niecirpliwością czekam na jakieś informacje w tym wątku.
_________________



:serce: Ach... 16.06.2007. :serce:
 
 
 
pinia_pinia 

Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 331
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 17, 2006 1:00 pm   

szczako napisał/a:
właśnie gadam z koleżanką na gg i okazuje się, że jej siostra miała w Synowieckiej wesele rok temu. (moja koleżanka jest dość zabiegana i dopiero, jak zerkneła na zaproszenie i zobaczyła adres, to skojarzyła, że to ta sala :P ).
w każdym bądź razie pisze, że zabawa była super, że ogród sprawdził się w 100%. jedyne, na co zwrociła moją uwagę to fakt, że tort "wjechał" na górze, a trochę nie było na to miejsca przy 110 gościach. i powiedziała, żebym wcześniej z panem ustaliła, żeby tort "wjechał" na dole. mają kuchnię na górze i chyba automatem tort był również na górze.
no to tyle :)


Rozmawialiśmy o tym, z organizatorem już przy podpisaniu umowy i powiedział, że tort może być tylko na górze, nie ma innej opcji. Pan argumentował to tym, że na dole ma być czysto i żadnego jedzenia się tam nie podaje( wiadomo, zawsze komuś coś spadnie, rozmaśli się na parkiecie itp.) . My chcieliśmy też mieć na dole mały stół z zakąskami i wódką i powedział, że wódka może być, ale jedzenie raczej nie. Ja go częściowo rozumiem, ale o tort to warto zawalczyć :) Szczako mam nadzieję, że się uda.
 
 
Lucky 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 748
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 19, 2006 11:00 am   

Kobitki czy któraś z was orientuje sie jak jest z terminami na 2007 rok w Synowieckiej, najlepiej na wrzesień :?:
 
 
pinia_pinia 

Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 331
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 19, 2006 11:08 am   

Nie mam pojęcia, ale pewnie na wrzesień jeszcze coś wolengo chyba będą mieli.Zadzwoń najlepiej do nich bezpośrednio.
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sie 06, 2006 10:33 am   

no więc byliśmy. wybraliśmy menu i wystrój. udało nam się zrezygnować z jednego ciepłego dania (więc będą 4) i w zamian za to będzie więcej owoców, słodyczy, napojów. umówiliśmy się już na 18 września na wizytę, żeby wszystko już zapiąć na ostatni guzik. no i w piątek przed weselem dowozimy alko, winietki, ... i co tam tylko chcemy.

za namowią pini_pini wstawiam zdjęcia z parteru (sali tanecznej). zdjęć sali mam bardzo dużo, ale dom i górny poziom można oglądać na stronie. jeżeli ktoś jest chętny, zapraszam na priva.
(zdjęcia "na surowo")






dół_3.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 582 raz(y) 62.48 KB

dół_2.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 549 raz(y) 66.95 KB

dół.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 574 raz(y) 60.75 KB

_________________
 
 
marionf 

Dołączył: 30 Gru 2005
Posty: 2
Skąd: Retkinia
Wysłany: Nie Sie 20, 2006 12:31 pm   

Właśnie wstałem, więc podzielę się z Wami spostrzeżeniami:
Wesele odbyło się wczoraj, liczba osób 80.
Wszystko to, co zostało wcześniej ustalone z p. Rafałem zgadzało się. Ilość przystawek na stołach, ilość poszczególnych ciepłych posiłków - bez zastrzeżeń. Nikt nie mógł narzekać, że czegoś brakuje, że kelnerzy nie obsługują (jak dobrze pamiętam to 3 chłopaków + 1 zajmujący się głównie tym, aby na stołach nie brakowało "środków dopingujących"). Każda sugestia, prośba była ze zrozumieniem wysłuchiwana - kultura obsługi również wysoki poziom.
Najwięcej obaw miałem odnośnie pogody (tutaj akurat wiadomo, jak wczoraj było :D ) i dwóch poziomów sali. Okazało się, że niepotrzebnie. Orkiestra (grupa "Sekret" - 2 panów i wokalistka) skutecznie zachęcała gości do zabawy na parkiecie. Co prawda kilka osób stało na tarasie, czy kręciło się po ogrodzie, ale nie miało to większego wpływu na samą zabawę.
Jeśli chodzi o miejsce do siedzenia, czyli to na piętrze, klimatyzacja dała radę - czuć było przyjemny chłód. Na dole niestety jeden klimatyzator to trochę mało i tutaj już było ciepło, by nie powiedzieć gorąco. Obawy wzbudzał też "materiał" parkietu - płytki. Jednak żadnych upadków nie stwierdzono - było w miarę tępo.
Generalnie zabawa udana - pytane osoby mówiły, ze sala wywarła na nich spore wrażenie i wszyscy dobrze się bawili (tutaj akurat nie wiem, ile w tym szczerości, a ile zwykłej kurtuazji). Najważniejsze, że wraz z żoną mamy poczucie dobrze wykonanej roboty przygotowania niemałego w końcu przedsięwzięcia, jakim niewątpliwie jest oragnizacja wesela.
 
 
 
pinia_pinia 

Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 331
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sie 20, 2006 9:15 pm   

Dziękujemy za świeże, poztywne wieści z pierwszej ręki :)

Liczymy na kilka zdjęć :)

Mam pytanko. Czy na górę orkiestra zaistalowała głośnik ?[/u]
 
 
angi23 

Wiek: 44
Dołączyła: 12 Gru 2005
Posty: 32
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sie 27, 2006 12:01 am   

A mógłbyś napisac gdzie byl podany tort weselny? Na gornej cz na dolnej sali ?
My mamy wesele w Synowieckiej 16 wrzesnia.
 
 
 
SynAli 

Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 3
Skąd: EL
  Wysłany: Czw Wrz 07, 2006 12:15 pm   

Hej,

Ogladalismy ostatnio kilka sal i Synowiecka uzekla nas swoja atmosfera. Mamy jednak kilka watpliwosci, szczegolnie w osobie pana bodajze Rafala (ktory z regoly oprowadza po sali). Czlowiek wydaje sie bardzo malo elastyczny. Z rozmowy z nim wynika, ze wszystko musi odbyc sie wedlug przez niego wczesniej juz przyszykowanego schematu. Z jednej strony na wszystko sie zgadza, z drugiej jednak prawie na nic.
W zwiazku z tym moje pytanie. Czy organizujac tam wesele mielisc jakies problemy z panem Rafalem? Jak reagowal na Wasze pomysly, czy zycznia ktore chcieliscie wprowadzic w zycie?
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 07, 2006 12:18 pm   

my nie mieliśmy żadnych problemów. może mieścimy się w konwencji, ale nie zauważyłam żadnych zgrzytów w ustalaniu imprezy.
z tego, co wiem, pan Rafał wyjeżdża niedługo do Stanów i inna osoba będzie odpowiedzialna za organizację wesel.
_________________
 
 
pinia_pinia 

Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 331
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 07, 2006 4:26 pm   

Podczas 3 spotkań z panem Rafałem odczułam coś wręcz przeciwnego: słuchanie każdej uwagi i sugestii oraz sporą elastyczność. Szkoa że Pan Rafał wyjeżdża. Musimy zatem zadzwonić do niego bo ustalenia związane ze ślubem w ogrodzie są na razie tylko ustne. Wolę, żeby potem nie było zaskoczenia u nowej osoby.
 
 
angi23 

Wiek: 44
Dołączyła: 12 Gru 2005
Posty: 32
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 19, 2006 11:41 am   

Witam Forumowiczów
Właśnie powoli wracam do rzeczywiśtości po weselnych szaleństwach, które odbyły się własnie w Rezyencji Madame Synowieckiej. Na weselu bawiło się troszkę ponad 100 osób. Co do obsługi i jedzenia to wszystko w jak w najlepszym porządku. Super pomysłem był stolik z alkoholami obok, którego pan Rafał postawił stół z owocami i słodkościami. Goście serwowali sobie najróżniejsze drinki dołączając do nich ananas, pomarańczę czy arbuza :)
Klimatyzacja dzialała na górze jak należy choc początkowo było troszkę ciepło. Ale mieliśmy byc w sali około 19 a byliśmy co najmniej pol godziny wczesniej więc może po prostu nie zdążyło się schłodzic. Pozostaje mi jednak do napisania jedno "ale" co do sali. Stoły były ustawione w ten sposób, ze niestety goście przechodząc po zewnętrznej stronie obijali sobie dosyc mocno głowę o spadzisty sufit. Jeden z naszch kolegów niestety rozciął sobie głowę. Było to na samym początku imprezy więc nie można tego zrzucic na ewentualnie zbyt dużą ilości wypitego alkoholu :)
Myślę, że przy mniejszej ilości osob nie byłoby takiego problemu, ponieważ stóly stałyvby bardziej w środkowej części sali. Gdybysmy się zgodzili na propozycję pana Rafała co do ustawienia stolów (gdzie czesc gosci siedzialaby na ukos z tylu za Mlodymi) byc moze nie byloby tych poobijanych głów. Ale nie chcielismy zeby ktos siedzial za nami.
Sala do tańczenia naprawdę super, może troszkę za gorąco na poczatku było. A to spowodowało że częśc gosci bawila się na sali a częśc tanczyła na tarasie, na którym można było sobie ponadto odpocząc siedząc na super kanapie czy wygodnym krześle.
Wszyscy goscie zgodnie tweirdzą, że ładniejszej sali nie widzieli do tej pory. Trudno powiedziec ile w tym wszystkim prawdy ale myślę nieskromnie, że imprezę zorganizowalismy naprawdę dobrze a Rezydencji Madame Synowiecka nie zastąpiłaby żadna inna sala w Łodzi. Ukłony również w stronę pana Rafała, który już w środę wylatuje do Stanów i to wesele było jego ostatnim organizowanym w tym czasie weselem w Polsce.
 
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 27, 2006 10:56 am   

angi23 dzięki za relację.
my właśnie wczoraj zdecydowaliśmy się na stół z alkoholami i zastanawiałam się jak to wyjdzie bez profesjonalnej obsługi (która jest baaardzo droga, jak na nasz już prawie zamknięty budżet). no, ale skoro się sprawdziło, to już jestem spokojna.

zwrócę też uwagę na stoły. u nas bedzie niecałe 80 osób, więc powinno być luźniej i stoły faktycznie mogą stać bardziej na środku. ale warto o tym pamiętać.

[ Dodano: Pią Paź 27, 2006 10:54 am ]
jakoś zabrakło mojej relacji ... :roll:

jesteśmy super zadowoleni z sali, jaką dla nas wybrała moja siostra :D

byliśmy pierwszą parą, którą zajmował się pan Marcin i spisał się na medal.

sala była przystrojona, ale z umiarem.
stolik z alkoholami przygotowany (cieszył się powodzeniem).
jedzenie podawane sprawnie, ładnie się prezentowało i było przepyszne.
to, co zostało dostaliśmy do domu.
i tu moja uwaga do osób, które planują wesele u Synowieckiej - weźcie ze sobą pojeniki na jedzenie, wtedy więcej go dostaniecie :)
kelnerzy bardzo uprzejmi uwijali się, jak w ukropie. nie słyszałam, żeby ktoś narzekał na brak czegokolwiek.

dwa poziomy nie sprawiły nam, ani gościom problemów, a taras cieszył się powodzeniem wśród plotkarzy ;) i tancerzy.

tylko te skosy to faktycznie problem. mój tata dość mocno przyłożył główką, ale obyło się bez opatrunków.
_________________
 
 
Agati 


Wiek: 43
Dołączyła: 12 Kwi 2006
Posty: 278
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 27, 2006 12:12 pm   

Szczako mam jeszcze pytanie dotyczące tych nieszczęsnych kafelków na podłodze.
Nie było z nimi problemów? Nie przewrócił się nikt? A Ty w swoich slubnych butach nie "jeżdziłaś"??

Powiem Ci, ze mnie troszke to przeraża :(

No i te skosy :zalamany: ja wyliczyłam, że u mnie będzie około 100 osób więc juz mnie to podłamało :cry:
_________________



:serce: Ach... 16.06.2007. :serce:
Ostatnio zmieniony przez Agati Pią Paź 27, 2006 12:14 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 27, 2006 12:16 pm   

kafelki - nic a nic się nie ślizgałam. i nie widziałam dziwnych póz w wykonaniu gości, które świadczyłyby o ratowaniu się przed upadkiem.

skosy - Michał uprzedził gości przed nimi i polecił uważnie wstawać i pocylać głowę.

sala Ci te skosy wynagrodzi :)

Alma, a może Ty z punktu widzenia gościa ...?
_________________
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Pią Paź 27, 2006 12:30 pm   

xxxxxxxxx
_________________
chez alma |
Ostatnio zmieniony przez Alma_ Pon Lut 05, 2007 11:15 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 27, 2006 12:40 pm   

fakt. u nas było chyba 86 osób + orkiestra i fotograf (na dole) i już jeden stół więcej i byłoby moim zdaniem ciasno.

80 jest optymalna.

dziękuję
_________________
 
 
Agati 


Wiek: 43
Dołączyła: 12 Kwi 2006
Posty: 278
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 27, 2006 1:17 pm   

Dzięki za szczegółowe opisy -przynajmniej jeśli chodzi o kafelki to kamień spadł mi z serca :)

Co do gości: wersja 86 osób była jako pierwsza, teraz wstepnie doszlismy do 96 osób.
I mieliśmy zamiar w miejsce osób, które nie będa mogły przyjść, zaprosić tych, których nie mogliśmy wcześniej z wiadomych względów zaprosic. No ale teraz bedziemy musieli się nad tym mocno zastanowić :(

[ Dodano: Pią Paź 27, 2006 1:20 pm ]
Szczako faktycznie, zmienił Ci się avatar :D Hmmm... jestem zdania, że teraz jest jeszcze bardziej bajkowy niż kubuś puchatek :wink:

[ Dodano: Sro Lis 29, 2006 6:46 pm ]
Szczako możesz mi opowiedzieć jak wygląda sprawa z pokojem dla nowożeńców w Synowieckiej??? Nocowaliście tam?
_________________



:serce: Ach... 16.06.2007. :serce:
Ostatnio zmieniony przez Agati Pią Paź 27, 2006 1:18 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 30, 2006 6:13 pm   

tak, owszem, nocowaliśmy.
pokój jest na parterze, za toaletami, pod schodami, w takim korytarzu, do którego goście raczej nie wchodzą. no chyba, że się zgubią ;)

jest w pokoju podwójne łóżko, kanapa, szafa i jakieś nocne stoliki.
dostaliśmy do tego pokoju klucz gdzieś w trakcie imprezy i mogliśmy w nim składować np. prezenty. jeden z naszych zagranicznych gości zdrzemnął się na tej kanapce podczas wesela.

nie było tylko niestety szampana, o którym mowa na stronie :(
_________________
 
 
Agati 


Wiek: 43
Dołączyła: 12 Kwi 2006
Posty: 278
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 30, 2006 6:21 pm   

Szczako a mieliście poprawiny? Bo my nie będziemy mieć, a coś mi się obiło, że ten pokój dla Młodych jest tylko na czas wynajęcia sali. Czyli w naszym przypadku tylko na 10 godzin. Więc jak wesele skończy się koło 5-6 rano to już raczej nie będziemy mogli się tam przespać, bo trzeba będzie opuścić salę.
_________________



:serce: Ach... 16.06.2007. :serce:
 
 
 
pinia_pinia 

Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 331
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 30, 2006 6:36 pm   

Agati z tego co ja wiem to pokój jest do rana (czyt. do wyspania) . I podobno nawet rano podają sniadanko :) Szczako potwierdzasz :?:
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 30, 2006 6:37 pm   

my nie mieliśmy poprawin, a pokój był do naszej dyspozycji jakoś tak do płudnia/wczesnego popołudnia. impreza skończyła się ok. 6:00. położyliśmy się spać po 7:00, a po 11:00 już nie spaliśmy :D

pamiętaj, żeby zabrać jakieś naczynia na jedzonko.
_________________
 
 
Agati 


Wiek: 43
Dołączyła: 12 Kwi 2006
Posty: 278
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 30, 2006 6:41 pm   

Tylko coś mi się wydawało, że jak rozmawialiśmy z tym panem to mówił, że pokój owszem ale tylko na czas trwania wesela - więc trochę to nie miałoby sensu :wink:

Jednak jeśli twierdzicie, że można spokojnie się wyspać to SUPER :D

O pojemnikach pamietam :wink: - dzięki :)
_________________



:serce: Ach... 16.06.2007. :serce:
 
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 30, 2006 6:43 pm   

no nie wiem czy "wyspać" się można, ale zdrzemnąć na pewno ;)
_________________
 
 
Agati 


Wiek: 43
Dołączyła: 12 Kwi 2006
Posty: 278
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 30, 2006 6:47 pm   

Zawsze to przynajmniej "coś"... :lol:
_________________



:serce: Ach... 16.06.2007. :serce:
 
 
 
maaly 

Dołączył: 22 Lis 2006
Posty: 2
Skąd: lodz
  Wysłany: Pią Gru 08, 2006 10:10 am   SALA MADAME SYNOWIECKA

chcialbym OSTRZEC wszystkich chetnych ktorzy maja zamiar wyprawic wesele u madame synowieckej na pierwszy rzut oka sala bardzoi robi pozytywne wrazenie piekne wnetrze jak z bajki ale bylem na kiklu weselach i sam mialem robic swoje sale jest na 60 max wiecej osob jest juz porazka poniewaz siedzenie przy stolach jest tragiczne bardzo ciasno, nie mozna wyjsc trzeba przepraszac ludzi,,obsluga do kitu trzeba prosic sie o wyniesienie brudnych naczyn za herbata czeka sie kilkanascie minut,, owoce na osobnym stole sa brudne,, jedzenia jest malo i ja jako kucharz stwierdzam ze jest tragiczne pod wzgledem smaku,, nastepny minus to jest na gorze pochylosc dachu podczas wyjscia za stolu jest nie uniknione ze trafimy glowa a skutki sa bolesne a po kilku miarkach to sami pomyslcie, jako sali weselnej NIE POLECAM jezeli ktos ma jakies pytanka z checia na nie odpowiem pozd maaly

LUDEK.GIF
Pobierz Plik ściągnięto 584 raz(y) 10.34 KB

Ostatnio zmieniony przez maaly Pią Gru 08, 2006 10:14 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Gru 08, 2006 10:16 am   

dziękujemy bardzo za pierwszego posta na Forum i to od razu o tak negatywnym wydźwięku.
nie wiem kiedy bywałeś tam na weselach, ale ja, jako wrześniowa panna młoda jestem baaardzo zadowolona.
_________________
 
 
maaly 

Dołączył: 22 Lis 2006
Posty: 2
Skąd: lodz
Wysłany: Pią Gru 08, 2006 10:22 am   

szczako napisał/a:
dziękujemy bardzo za pierwszego posta na Forum i to od razu o tak negatywnym wydźwięku.
nie wiem kiedy bywałeś tam na weselach, ale ja, jako wrześniowa panna młoda jestem baaardzo zadowolona.


w tym roku bylem i sam swoje mialem miec wesele, na swoim weselu sie tego nie widzi pozd i buuuziaki
 
 
Marta! 

Dołączyła: 04 Lut 2007
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 04, 2007 10:17 pm   madame synowiecka>?

Witam wszystkich

Przyznam szczerze, ze po obejrzeniu kilkunastu sal w Łodzi i okolicach, Madame Synowiecka zrobila na nas najwieksze wrazenie. Jestesmy juz prawie zdecydowani,, choc mamy obawy co do oddzielnej sali do jedzenia i tańczenia. Raz bylismy na takim weselu, gdzie nie sprawdziło sie to w zadnym wypadku...
Jednak z uwagi na fakt ze sala Madame S. ma niesamowity urok, chcemy zaryzykować :-)
Moze macie jakies rady, zeby goscie siedzący na górze- pozbawieni kontaktu z resztą, nie zanudzili sie ?! Czytałam o głośnikach oraz zamontowaniu na górze telebimu....a inne fajne pomysły? A moze jest to na tyle poważny problem ze powinnismy sie jeszcze zastanowić?

pozd
Marta
 
 
SynAli 

Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 3
Skąd: EL
  Wysłany: Nie Mar 18, 2007 4:57 pm   Filar

Rozmawiając jeszcze w tamtym roku z panem Rafałem dowiedzieliśmy się, że na górnej sali ma być usunięty filar ze środka pomieszczenia. Czy wiadomo już komuś jakie są losy tegoż filara? Został już usunięty czy jeszcze stoi?

Pozdrawiam.
_________________
 
 
Nilka 

Dołączyła: 24 Kwi 2007
Posty: 1
Skąd: Łódź
  Wysłany: Wto Kwi 24, 2007 6:27 pm   

Witam serdecznie.
PrzeczytaŁam wszystkie posty - w większej mierze pozytywne -dotyczące Madam Synowieckiej i zamierzam podzielić się wrażeniami z mojego wesela które odbyŁo się tam we wrześniu 2005 roku. Podczas procesu wyboru sali Madame Synowiecka zrobiŁa na mnie ogromne wrażenie. Nowa, luksusowo wykończona z czystymi Łazienkami i pokojem dla nowożeńców byŁa atrakcyjnym towarem na sprzedaż. Jednak po weselu dostrzegŁam również minusy:
1) Nie wiem jak się tam mieści 100 osób!!!!!!!!!!! U mnie byŁo 60 i na górze, gdzie podawano posiŁki uważam że byŁo ciasno. Wielu gosci siedzących po zewnętrznej stronie stoŁów ustawionych w literę U po prostu uderzaŁo gŁową w sufit.
2) Kelnerzy mam nadzieję, że się wyrobili!. Ja chciaŁam mieć serwowane dania gŁówne indywidualnie dla każdego gościa a nie na pómiskach. Przy zupie pomysŁ upadŁ bo kelnerzy niewprawieni po prostu tak się guzdrali że jedni zdazyli juz tą zupe zjeść a ponad poŁowa jeszcze jej nie dostaŁa. Więc zmuszona byŁam serwowanie indywidualne zamienić na grupowe.
3) Kieliszki!!! Kelnerzy zapominali o uzupeŁnianiu stoŁu z alkoholami w świerze kieliszki do drinków!!!
3) Przy podpisywaniu umowy byŁam umówiona z p. RafaŁem (niestety na gębę) że posprząta rozstawione w ogrodzie namioty. Nie wywiazaŁ się z tego pomimo wielu próźb. Przez co zdjęcia w ogrodzie mielismy zrobione z ograniczeniami przestrzennymi aby potem tych namiotów na nich nie byŁo.
4) MiaŁam również bardzo nieprzyjemną sytuację. A mianowicie kradzież pieniędzy z marynarki i torebki gości. :zalamany: My ręczylismy za gości bo w końcu wiemy kogo zaprosiliśmy na nasze wesele ale bez monitoringu moglismy tylko o tym porozmawiać z p. RafaŁem. On ręczyŁ za swoich pracowników no i zakończyŁo się niemiŁym rozstaniem.
Ale byŁy też plusy :lol: :
1) Ładna pogoda
2) smaczne jedzenie
3) fajna impreza na której naprawdę wszyscy się bawili!!!!!!! Pomimo dwupoziomowej sali. Jest to pewne utrudnienie zwŁaszcza dla osób starszych które raczej nie biegaja po schodach w te i wewte. Ale ma swój duzy plus: osoby które chcą porozmawiać nie są zagŁuszane przez orkiestrę a wiadomo że rodzina nie widzaca się na codzień ma sporo rzeczy do omówienia prawda?
No nic pozostaje mi tylko życzyć wszystkim udanej imprezy. Rzeczy które opisaŁam maja sŁużyć jedynie do lepszego zorganizowania imprezy aby nic w niej nie zgrzytaŁo. Pozdrawiam
 
 
 
Jules 

Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 1
Skąd: Lodz
Wysłany: Nie Sie 12, 2007 10:48 pm   

Czy jest moze na Forum osoba, ktora miala wesele w Madame Synowieckiej w tym roku? Zastanawiamy sie nad organizacja tam wesela na okolo 80-90 osob. Podoba nam sie to miejsce. Odpodawiada nam tez lokalizacja. Fajnie byloby miec opnie kogos kto organizowal/bral udzial w weselu, ktore bylo tam organizowane w tym roku...

Bede wdzieczny za informacje.

Pozdrawiam
 
 
bruni 

Wiek: 45
Dołączyła: 09 Wrz 2006
Posty: 88
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 13, 2007 4:50 pm   

moja znajoma mieszka dwie uliczki za synowiecką i podobnież rezydencja jest wystawiona na sprzedaż... ale nie jest to sprawdzone w 100%, może ktoraś z Was orientuje sie lepiej?
_________________
Pozdrawiam
Bruni
 
 
kajki 

Wiek: 37
Dołączyła: 28 Sty 2008
Posty: 154
Skąd: łódź
Wysłany: Sob Lut 02, 2008 1:24 am   

Witam serdecznie,
ja dzis wlasnie odwiedzilam Rezydencje M. Synowiecka i powiem szczerze,ze pod wzgledem wizualnym jestem na tak,natomiast przerazilo mnie wiele kwestii:
-cena za osobe- przy okraglym stole, ktory my bardzo chcemy wychodzi 195 zl na 2009<wow>
-pokoj dla nowozencow dostepny jest tylko podczas imprezy,nie mozna nocowac:/ wlasciwie nie wiem czemu
-pomijajac juz fakt,ze jest problem z noclegami dla gosci,bo w naszym wypadku bedzie ich calkiem sporo,
- w cenie nie ma tortu dla pary mlodej,przasny stol jest o 200,250 zl drozszy niz w innych lokalach-1000 zl,
-sztuczne ognie mozna tylko puszczac do 22:/ bo mieli jakies problemy z mieszkancami
-tort nie jest wliczony w cene

mam mieszane uczucie,mimo,ze miejsca robi wrazenie,chociaz nie powiem,yuca tez prezentuje sie pieknie...
_________________
 
 
tinker_bell 

Wiek: 41
Dołączyła: 21 Paź 2008
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 22, 2008 5:59 pm   

mnie rowniez podoba sie ta sala, mam natomiast rozne obawy zwiazane z organizacja wesela w Synowieckiej. pan zapewnial mnie ze 100 osob wejdzie bez problemu przy okraglych stolach, tez jestem zaskoczona tak wyoka cena, no aleco zrobic. no izaliczka 2000 zl. powiedzcie mi czy nie jest za wysoka?czy sa sale w lodzi za ktore mozna placic chociaz w czesci po uroczystosci?
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 22, 2008 7:28 pm   

tinker_bell napisał/a:
czy sa sale w lodzi za ktore mozna placic chociaz w czesci po uroczystosci?


Tak. Ja w Prząśniczce mogę połowę w tygodniu poprzedzajacym wesele, a drugą połowę w niedzielę.
_________________

 
 
Ela_i_Adam 


Dołączyła: 21 Sty 2007
Posty: 860
Skąd: łódź-widzew
Wysłany: Sro Paź 22, 2008 7:55 pm   

W Impresji na ul.Augustów płaciliśmy 70% w tygodniu przed weselem a resztę na poprawinach jakby nie było poprawin to resztę płaci się ok 3 nad ranem na weselu ;)
_________________

Kocham Cię Adasiu :) 21.07.2007!!!!!!
 
 
piotrl 

Dołączył: 15 Gru 2008
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Gru 16, 2008 12:30 am   

Witam, zamierzamy miec wesek w Synowieckiej w przyszlym roku (lipiec 2009) - jednak pojawilu sie pewne watpliwosci po obejrzeniu wzoru umowy.
Czy wasza tez byla pozbawiona istotnych elementow - wyrazne okreslenie stron umowy, brak daty i miejsca jej podpisania, umowa w tytule ma wynajem sali a nie organizacje uroczystoci weselnej?
Poza tym warunki platnosc: 1500 zadatku, 2-3 miesiace przed - 50% zadatku i 3 tyg. przed reszta!!! Wesele - w cenie 9 godzina a potem doplata 500 za kazda "nagodzine"?
Mamy wrazenie ze umowa w tej formie nie chroni naszej strony w ogole :(
_________________
Pi:)tr
 
 
TakaJedna 

Wiek: 38
Dołączyła: 03 Wrz 2008
Posty: 69
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Gru 16, 2008 9:48 am   

Straszna pazerność wyziera z tej umowy, powinniście ją negocjować, zabezpieczyć się przed jakąś gigantyczną podwyżką.Zwykle drugą połowe ceny wpłaca się między weselem a poprawinami tudzież w dzień imprezy, tak mi się wydaje. Podejrzane jest też to wynajęcie sali, żeby potem nie zaśpiewali Wam "dodatkowo" za katering. Zapytajcie, czy ta zaliczka jest potem odejmowana od ogólnej ceny.
_________________
 
 
izunia_82 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2007
Posty: 1376
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Gru 16, 2008 10:16 am   

Ja na Waszym miejscu mocno bym się zastanawiała czy w ogóle robić na tej sali wesele. Chyba, że właściciele zmienią umowę na Waszą korzyść(w co szczerze wątpię). I jeszcze to 500zł za każdą "nadgodzinę" imprezy :?: :?: :?: Chyba oszaleli już do cna. Bez obrazy, ale ja już bym sobie odpuściła i szukała dalej.
_________________


 
 
dolcevita22 

Dołączyła: 21 Mar 2009
Posty: 5
Skąd: Lodz
Wysłany: Nie Mar 22, 2009 12:03 am   

Proszę o uwagi o sali i organizacji wesela w Madame Synowiecka. Moze ktos planuje w maju 2009 urządzić wesele? A może pary z 2008 mogłyby się wypowiedzieć? Bardzo dziękuję. :!:
 
 
izunia_82 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2007
Posty: 1376
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Mar 22, 2009 12:18 am   

dolcevita22 fakt, że są to tylko ogólne informacje i nie dotyczyły samego urządzenia przez Tą Osobę wesela w Madame Synowiecka, ale jedna z forumek, kajki, na poprzedniej stronie napisała kilka informacji dotyczących właśnie 2009 roku. Natomiast Nilka opisała swoje wrażenia z wesela o tej sali, fakt, że odbyło się w 2005 roku, ale myślę, że powinno Ci to trochę pomóc, także na poprzedniej stronie.
_________________


Ostatnio zmieniony przez izunia_82 Nie Mar 22, 2009 12:22 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dolcevita22 

Dołączyła: 21 Mar 2009
Posty: 5
Skąd: Lodz
Wysłany: Sro Mar 25, 2009 5:30 pm   

Izunia _82
Nie pytalam o umowę czy plany na 2009 rok, tylko o wrażenia par z tej sali np w roku 2008( czyli obsługa, jakośc usług, jedzenia, czy mozna się z właścicielem dogadać na temat płatności). Posty z 2005 roku nie są "na czasie", bo od 2007 roku zmienil sie wlasciciel i organizator wesel w MaDAME Synowieckiej. Od tego mniej więcej czasu nie ma opinii czy opisów wesel z tej konkretnej sali na forum, dlatego też zwróciłam sie z prośbą o uaktualnienie wątku/ opisu. :!:

[ Dodano: Sro Kwi 15, 2009 3:09 pm ]
Jeszcze raz proszę tych forumowiczów, którzy na przestrzeni ostatniego roku mieli wesele bądź komunię w sali Madame Synowiecka. W notesie właściciela widac było, ze sala jest popularna, ale opinii "na czasie' brak. Dla zzainteresowanych: poprawili swoja stronkę, m.in. podają na niej menu. Pozdrawiam.

[ Dodano: Sro Kwi 15, 2009 3:11 pm ]
Oczywiście prosże o relacje jesli chodzi o obsługe, jedzenie, atmosferę, fachowośc właściciela.
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 17, 2009 2:45 pm   

dolcevita22 napisał/a:
ze sala jest popularna, ale opinii "na czasie' brak.


Generalnie zapewne wynika to z faktu, że nie wszystkie pary młode rejestrują sie na Forum :)
_________________

 
 
 
Weira 


Wiek: 38
Dołączyła: 07 Lis 2008
Posty: 649
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lis 27, 2009 12:53 pm   

Oglądałam salę tylko z zewnątrz, ponieważ zauroczyły mnie zdjęcia na stronie... no piękno po prostu piękno, ale jak pojechałam to nawet nie chciałam wchodzić tym bardziej, że nie było właścicieli.
_________________
 
 
randomgirl 

Dołączyła: 17 Sty 2010
Posty: 276
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob Lut 06, 2010 10:16 pm   

No właśnie nasze wesele tam będzie - umowa już od roku podpisana.
Byliśmy, widzieliśmy i również jesteśmy zauroczeni.
Szkoda, że tak niewiele opinii tutaj nt tej sali. Proszę o więcej info i opisy jeśli ktoś przed nami by się tam bawił:)
W każdym razie jak tylko będę po to załączę pełny opis.
Teraz tylko mogę powiedzieć, że są dwa piętra, na górze stoły, na dole parkiet, jest piękny ogród na zewnątrz i prywatny parking.
Płacimy 185 zł od osoby.
Liczba osób - 80-120. U nas będzie 80.
_________________

 
 
Amira 


Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 403
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Wto Maj 18, 2010 2:03 pm   

randomgirl napisał/a:

Byliśmy, widzieliśmy i również jesteśmy zauroczeni.
Szkoda, że tak niewiele opinii tutaj nt tej sali. Proszę o więcej info i opisy jeśli ktoś przed nami by się tam bawił:)
W każdym razie jak tylko będę po to załączę pełny opis.


Czekamy na relacje "po" :smile: kolezanka bardzo mi zachwalala ta sale, ciekawa jestem innych opinii :mrgreen:
_________________

 
 
niootka 

Dołączyła: 26 Mar 2010
Posty: 20
Skąd: łódź
Wysłany: Sob Cze 19, 2010 1:37 pm   

Witam
Czytałam trochę opinie o tej sali i pragnę zdać aktualną opinię o niej z perspektywy gościa weselnego. Może komuś pomoże to przy wyborze sali.
Od początku: Po wejściu sala wydała się bardzo ładna. Ładny ogródek, taras także ok. Po wejściu po schodach ukazały sie stoły, które były niezbyt trafnie ustawione. Goście siedzący z brzegu przy schodach nie mieli szansy zobaczyć pary młodej. Wesele było na jakieś 80 os i był straszny ścisk.
Pierwszy posiłek był do kitu. zupa była podawana w wazach, których rozstawiono zbyt mało i tak jedni kończyli już jeść, a drudzy jeszcze nie zaczęli. Tutaj obsługa jeszcze jakoś funkcjonowała, w miarę szybko pozbierali brudne talerze. Z drugim posiłkiem było już gorzej. Oprócz tego że tac było zbyt mało to gdy kończyły się ziemniaki czy mięsa z półmiska nikt nie zainteresował się niepotrzebnymi naczyniami i nie było co z nimi zrobic nawet, często trzymane w rękach. Brudne naczynia na stole stały non stop. Mój osobisty rekord to strogonow, który stał nie wyniesiony jakieś półtorej godziny :lol: Jeśli chodzi o jedzenie w smaku było spoko, zarówno zakąski jak i ciepłe posiłki. Jeśli chodzi o kawę czy herbatę to gdy się o nią poprosiło to kelner patrzył na nas tak jak byśmy my kazali zrobić kaczkę ze śliwką. I czekało się na nie niekiedy dosyć długo. Dla mnie po prostu niedopuszczalne jet aby się prosić o takie rzeczy jak wyniesienie brudnego talerza, czy herbatę. To obsługa powinna wychodzić z takimi rzeczami.
Klimatyzacja: na górze spoko, była akurat, na dole natomiast chyba w ogóle jej nie było. Jak tylko na parkiet weszło więcej osób nie było czym oddychać.
Jeśli chodzi w ogóle o pomysł z piętrową restauracją to ja uważam że całkowicie nietrafiony. Zespół grający na dole kompletnie nie ma kontaktu z gośćmi. Nie ma nagłośnienie na górze tak więc słychać tylko że zespół coś do nas z dołu mówi, ale co?
Generalnie dla mnie było tam kiepsko z organizacją tego wszystkiego, ale o dziwo bawiłam się dobrze, zapewne ze względu na dobre towarzystwo,
Pozdrawiam
 
 
Owca 

Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 2
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Pon Wrz 20, 2010 10:52 am   

Witam,
mogę zdać relację jako Panna Młoda.
Wszystkie uwagi, jakie wyszczególniła na forum moja poprzedniczka są prawdziwe. Podczas ustalania menu, na trzy tygodnie przed datą wesela, wydrukowałam sobie post z "uwagami" i przekazałam go do wiadomości Pana Marcina. W odpowiedzi usłyszałam, że jest to nieprawda, on sam dogląda prawidłowego przebiegu wesela. Moja uwaga została zignorowana. Więc na początek przejdę do obiadu.

OBIAD:
My jako para młoda mieliśmy osobne dania z uwagi, że oboje jesteśmy wegetarianami, dla gości były dwa rodzaje mięs i pstrąg, do którego wybraliśmy zapiekane ziemniaki. Potrawy zostały podane w następującej kolejności: Wjechały ziemniaki, potem długo, długo nic... wjeżdża pstrąg, długo, długo znów nic i dewolaj, niedostosowany do liczby gości (jedna z moich koleżanek dzieliła się nim z chłopakiem!), trzeciego mięsa w ogóle nie zauważyłam(??) i na koniec, kiedy już goście podzielili się dewolajem i zjedli samego pstrąga na stołach pojawiły się pieczone ziemniaki...
Zespół jaki grał na naszym weselu został przez "kelnerów" zapomniany. Uważam to za skandal, skoro płacę za ich miejsca tak samo jak za miejsca gości weselnych.

TOALETY:
Kiepskie... Mój błąd, podczas oglądanie sali obejrzałam tylko "koedukacyjną" na piętrze. Nie zajrzałam na te na dole.
Pierwsze wrażenie: przypomniały mi się toalety w LO, kosze na śmieci są maleńkie i po kilku godzinach były już przepełnione papierowymi ręcznikami.

I kilka PLUSÓW:
Polecam wybór tortu weselnego przez salę. Sama za tortami nie przepadam, ale ten był naprawdę smaczny.
Jedzenie mimo kwestii podania bardzo smaczne (wiem z relacji gości, bo ja i tak jadłam inne posiłki:)).
Przepiękna dekoracja stolików z cistami i owocami.
Ponad to my mieliśmy stolik z kolorowymi alkoholami (bez barmana, zamiast niego przygotowaliśmy wydrukowane i laminowane karty ze sposobem przygotowania drinków - sprawdziło się, polecam:)), który był również świetnie przygotowany.
Efektywnie oświetlona sala.

OGÓLNIE:
Cóż... Gdyby nie te wszystkie uwagi jakie mam do sali, mogłabym ją z całego serca polecić.
Mimo to, gościom bardzo się podobało ale to mogę zawdzięczać zespołowi (Affix z Łodzi), który niesamowicie rozbujał towarzystwo.

Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś pytania, chętnie odpowiem.
Ostatnio zmieniony przez Owca Pon Wrz 20, 2010 11:07 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl