Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Wypożyczyć "nową" suknię
Autor Wiadomość
niunia 

Wiek: 47
Dołączyła: 21 Mar 2005
Posty: 32
Skąd: Łódź
  Wysłany: Sro Mar 23, 2005 6:54 am   Wypożyczyć "nową" suknię

Myślę o wypożyczeniu sukienki. Byłam w wielu salonach gdzie je wypożyczają. Moim zdaniem sens ma wypożyczenie sukni tylko i wyłącznie w typowej wypożyczalni np. w Optimusie czy Galerii ?lubnej. Oni zajmują się tym od lat, wiele moich koleżanek korzystało z ich ofert i były bardzo zadowolone. Natomiast bardzo mnie śmieszą (a nawet wkurzają) salony z nowymi sukniami, które wmawiają klientką, że im wypożyczą nową suknię za pół ceny (co niekiedy wynosi tyle co ładna nowa suknia KUPIONA w innym salonie), ale przecież ta suknie tylko dla pierwszej klientki jest nowa, a dla pozostałych już używana. Wiem, bo kumpela się tak nacięła. A płacisz ogromne sumy. Wydaje mi się, że chyba lepiej wybrać suknię tam, gdzie zapłacisz maks. 700 zł i nikt Cię nie kłamie w żywe oczy i nie zżyna z Ciebie pieniędzy. Ale to moje zdanie... Co Wy na to...
 
 
rudka77 


Dołączyła: 24 Sty 2005
Posty: 58
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 23, 2005 9:48 am   Re: Wypożyczyć "nową" suknię

Mi też w jednym salonie proponowali takie wypożyczenie za pół ceny. Masz rację, że to się mija z celem. Ja z kolei słyszałam, że komisy przyjmują sukienki do sprzedania, np. na trzy miesiące i jak nie uda im się sprzedać to oddają. Tylko, że w tym samym czasie wypożyczają tą sukienkę na wesela właśnie i w ten sposób zarabiają. Moja koleżanka się tak nacięła. Oddała do komisu, mineły dwa miesiące, sukienka była wciąż nie sprzedana a akurat trafił jej się kupiec. Poszła do salonu ją odebrać (traf chciał, że to była sobota) a tam sukienki nie ma.... Wmawiali jej, że do prania poszła bo się przybrudziła od przymierzania...Odebrała w poniedziałek, straszna awantura była ale oczywiście nie przyznali się, że "obracali" jej sukienką. Nie dali żadnych pieniędzy.
Na każdym kroku trzeba uważac.
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Sro Mar 23, 2005 1:36 pm   

Wypożyczenie proponuje salon Lisa ferrera... dla mnie to też oszustwo :roll: :?
_________________

 
 
 
dagmara 

Wiek: 45
Dołączyła: 10 Mar 2004
Posty: 212
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 23, 2005 5:25 pm   

A czy któraś z was nie pomyślała że te nietypowe wypożyczalnie...czyli takie co wypożyczają tylko raz chcą poprostu nie zarobić na tym jednorazowym wypożyczeniu ale odzyskać kasę za suknie które są do przymierzania i później nie nadają się do sprzedania?????

:)
Ostatnio zmieniony przez dagmara Sro Mar 23, 2005 9:25 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
niunia 

Wiek: 47
Dołączyła: 21 Mar 2005
Posty: 32
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 23, 2005 8:43 pm   

Dagmara, przepraszam, że się wyzłośliwię, ale czy w krasnoludki i ?w. Mikołaja też wierzysz? :wink: Oczywiście, że chcą na tym zarobić, na naszej naiwności. W typowej wypożyczalni przynajmniej nie czarują Cię, że suknia jest tylko raz wypożyczana. Nie wiem jak w kwestii komisu, bo nie korzystałam. Kumpela oddawała gdzieś suknię, ale nie wiem gdzie i krótszym czasie niż opiewała umowa dostała kasę. Dowiem się gdzie i Wam doniosę.
 
 
megi 
Firma


Wiek: 42
Dołączyła: 16 Lut 2005
Posty: 739
Skąd: łódź
Wysłany: Sro Mar 23, 2005 8:59 pm   

a ja wiem , ze suknie oddawane do jednego z łódzkich komisow, są wypożyczane, a pieniazków nie ma. a potem odbieramy suknie w stanie tragicznym i juz nikt nie chcejej kupic!! wiem że jest tak na 100% , a czy ze wszystkimi tak robia moge sie tylko domyślać!
_________________

 
 
niunia 

Wiek: 47
Dołączyła: 21 Mar 2005
Posty: 32
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 23, 2005 9:28 pm   

Nie kłócę się, że nie. Napewno się takie rzeczy zdarzają, ale chyba nie można tak do wszystkich podchodzić, w końcu są też uczciwi ludzie, nie tylko Ci, którzy czychają żeby oszukać biedne panny młode. Przynajmniej taką mam nadzieję...
Swoją suknię (jeśli kupię, a nie wypożyczę) zostawię dla córki :lol: I w ten sposób rozwiążę ten problem. No chyba, że będzie syn... :lol:
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Czw Mar 24, 2005 9:39 am   

Zgadzam się że komisy żerują na wstawiających - z tego żyją... :?

A co do zostawiania dla córki... czy chciałabyś założyć suknię po mamie, która wisiała w szafie 25 lat? hmmm ja raczej nie :roll:
_________________

 
 
 
niunia 

Wiek: 47
Dołączyła: 21 Mar 2005
Posty: 32
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 24, 2005 8:47 pm   

A czy ja napisałam,że do ślubu? Na bal przebierańców przecież...
Ja sobie oczywiście żartowałam. Raczej nastawiam się na wypożyczenie, między innymi z tego powodu, żeby nie mieć problemu co zrobić z suknią po uroczystości.
 
 
gregory 

Dołączyła: 17 Mar 2005
Posty: 33
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 24, 2005 10:15 pm   

dagmara napisał/a:
A czy któraś z was nie pomyślała że te nietypowe wypożyczalnie...czyli takie co wypożyczają tylko raz chcą poprostu nie zarobić na tym jednorazowym wypożyczeniu ale odzyskać kasę za suknie które są do przymierzania i później nie nadają się do sprzedania?????

:)


Z tego co się orientuję, to suknie po sezonie są sprzedawane z wieszaka na wyprzedaży za bardzo atrakcyjne ceny. Tacy stratni to oni w tych salonach nie są.
 
 
megi 
Firma


Wiek: 42
Dołączyła: 16 Lut 2005
Posty: 739
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Mar 24, 2005 10:18 pm   

pod koniec ceny sa powalajace a modele z wieszaczka zazwyczaj sa w dobrym stanie wiec warto jak ktos moze sobie kupic w grudniu, styczniu sukieneczke.
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl