Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Sale Weselne Bełchatów
Autor Wiadomość
kot_czarodzieja 

Wiek: 39
Dołączyła: 06 Sie 2008
Posty: 27
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Czw Sie 07, 2008 9:42 am   

Miesiąc mało popularny? Najmniej popularnym miesiacem jest listopad, później styczeń i luty. Cała reszta jest bardzo popularna :-)
 
 
agunia84 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2007
Posty: 3627
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 07, 2008 9:49 am   

A nie myśleliście o lutym np. 14 wypada w sobotę, bardzo romantyczna data.
Ja myślałam, że kwiecień zalicza się do mało popularnych miesięcy.
Ostatnio zmieniony przez agunia84 Czw Sie 07, 2008 9:51 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Niebieskooka 

Wiek: 39
Dołączyła: 14 Lut 2008
Posty: 1983
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Czw Sie 07, 2008 10:40 am   

mi się zawsze wydawała, ze najbardziej popularne miesiace to , czerwiec, lipiec, sierpien, wrzesien no i moze październik....

ale przyznaje, że jest to totalna paranoja! i ja sama byłam wściekła na to wszystko, bo to ludzie nakrecają..kto to słyszał żeby 3 lata do przodu zamawiac sale, zespół, kamere itp :!: :evil: wszystko przez tych nadgorliwców...przecież Ci którzy tyle lat do przodu zamawiają na pewno nawet nie sa zaręczeni ....każdy tak się śpieszy i przez to zmusza innych do takiego samego zachowania... :zly: nam się jakoś udało z salą...ale tylko dlatego, że ja postanowiłam wstępnie ją zarezerwować już pół roku temu...tak na wszelki wypadek, bo podejżewałam, że coś się święci....a słyszałam o tych terminach...
to jest bez sensu....
_________________

 
 
kot_czarodzieja 

Wiek: 39
Dołączyła: 06 Sie 2008
Posty: 27
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Czw Sie 07, 2008 11:45 am   

Agunia84, faktycznie ładna data. Ale to tylko data, zbytniej wagi do niej nie przywiazuje. Może być trzynastego, może być w miesiącu zmarłych czyli listopadzie, może być w miesiącu bez "r", byle jakaś pogoda sensowna.

Zadzwoniłam do Laury (oczywiscie termiow "ciepłych" nie mają), ale pan mi mowi ze teraz wesele mozna zrobić w czerwcu w Boże Ciało w czwartek, lub w święto w sierpniu jakaś środe.

Niebieskooka, zapobiegliwa byłaś. Mi rodzice juz od zeszłego roku roku mówili że jest ciężko z salą...ale ja wtedy o weselu jeszcze nie myslałam, przecież się nie spieszy. Nawet do niedawna wesele za dwa lata mi odpowiadało, aż sobie uświadomiłam że nie ma co czekać. Zresztą mój Pan Młody się już tyle wyczekał:-) że chyba dłużej by już nie zniósł:-)
 
 
Niebieskooka 

Wiek: 39
Dołączyła: 14 Lut 2008
Posty: 1983
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Czw Sie 07, 2008 12:35 pm   

Powiem Ci szczerze, ze jak rezerwowałam sale to też o slubie jeszcze za bardzo nie myslalam, nie chciałam uprzedzać faktów...wolałam żeby wszytsko było po koleii....czyli najpierw zareczyny a później plany....
dlatego tak zamówiłam na wszeli wypadek i nie myślałam o tym...az tu misio się oświadczył [smilie=banana.gif]
i powiem szczerze, że nie żałuję , że troszkę się z ta salą pośpieszyłam...bo teraz w Janie to nie ma co marzyć o terminie letnim...
_________________

 
 
agunia84 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2007
Posty: 3627
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 07, 2008 1:28 pm   

Mnie ten szał też denerwuje, nam tez wszyscy mówili, że teraz trzeba rezerwować z 2 letnim wyprzedzeniem, ale my uparci biliśmy i poczekaliśmy do spotkania rodziców i po tej imprezce wszystko zaczęliśmy załatwiać. Szczerze powiem ta data musiała nam być pisana, bo z niczym nie mieliśmy problemu wszystko idzie tak jak sobie zaplanowaliśmy, nawet godzina w kościele i u fotografa jest tą godziną, którą chcieliśmy ;)

Niebieskooka ja bym sie nie odważyła, rezerwować salę jak ty to zrobiłaś ;) , szczeżę mówiąc podziwiam cię.

Jedna forumka z Bełchatowa zarezerwowała salę na 30 kwietnia, więc kocie może ty tez spróbujesz zrobić wesele w nietypowym terminie?? :)
Ostatnio zmieniony przez agunia84 Czw Sie 07, 2008 1:29 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
narzeczonakaro 

Dołączyła: 15 Cze 2008
Posty: 21
Skąd: Lodzkie
Wysłany: Czw Sie 07, 2008 3:11 pm   

hej, ta forumka z 30.04/01.05 (dzien wolny) to ja:-)... mialam te same przemyslenia - nie chcialam isc na kompromisy co do wygladu sali i ilosci gosci, wiec zdecydowalam sie "nietypowo" na wesele czwartkowo-piatkowe, co robi sie coraz popularniejsze...bo stwierdzilam, ze mimo to nie wszystkie zespoly maja wolne terminy! tzn. inni tez tak robia...
ale wreszcie wszystko jest dobrze, odetchnelam z ulga... moze to opcja dla zdesperowanych, ale to chyba najrozsadniejsze rozwiazanie.
 
 
Niebieskooka 

Wiek: 39
Dołączyła: 14 Lut 2008
Posty: 1983
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Czw Sie 07, 2008 8:18 pm   

agunia84 nie ma co podziwiać :razz: ja taka troche przebiegła jestem :twisted: i tak sobie pomyslałam,że skoro takie terminy to trzeba coś zakombinować :wink:


a z tym nietypowym terminem to dobry patent ;)
_________________

 
 
agunia84 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2007
Posty: 3627
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 07, 2008 8:36 pm   

A z tym nietypowym terminem to chyba jest najlepszy ten 30 kwietnia, bo są aż 4 dni wolne do zabawy :)
 
 
kot_czarodzieja 

Wiek: 39
Dołączyła: 06 Sie 2008
Posty: 27
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Pią Sie 08, 2008 10:55 am   

Pojawiła się mała iskierka na zorganizowanie wesela w przyszłym roku! :)
Trzeba pójść na kilka kompromisów, no ale tak jest chyba wszędzie.
Sala weselna znajduje się w hotelu Agat w Piotrkowie Trybunalskim (i to jest ten minus, no ale co tam 20 min. jazdy).
Sala jest bardzo ładna, duża, z parkietem i ma moje wymarzone okrągłe stoliki! (Nie podobają mi się długie prostokątne ciągi). Myślę, że odpadnie duża dekoracja, moze jedynie przy stole młodych.
W hotelu do tego jest dużo pokoi (oczywiscie po o wiele nizszej cenie niz normalnie) i bede mogla przenocowac moich 60 gosci :) co w Bełchatowie było problemem, bo jedynie Wawrzkowizna i Patyki były miejscami z noclegami, a ja bede miec duzo przyjezdnej rodziny i wszyscy znajomi przyjezdni. Czyli odpada wynajmowanie autobusu.
Ładna, przyjemna okolica.
No i termin! A było ich niewiele. Ale został nasz wymarzony czyli w połowie maja (bardzo chielismy miec w tym miesiącu ślub).

Niewiadomą jest na razie jakie wesela się tam odbywają, nie mam żadnych plotek :) Jakie jedzenie, obsługa itd. No ale nadstawie ucha. A jakbyście miały jakies informacje ...to wiecie :lol:

Na razie mój zachwyt opiera się na zdjęciach, mam nadzieje ze sie nie zawiode. W weekend jadę obejrzeć salę. Po powrocie wszystko Wam opowiem :)
Trzymajcie kciuki!

Jabyście chciały obejrzeć stronę to wpiszcie w google: Hotel Agat Piotrków i już (linków na forum jeszcze nie mogę wklejac :(
 
 
Niebieskooka 

Wiek: 39
Dołączyła: 14 Lut 2008
Posty: 1983
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Pią Sie 08, 2008 11:08 am   

no faktycznie, na fotkach super, a napisz jak to wygląda cenowo? ile od osoby? robicie wesele z poprawinami? a za noclegi ile wam powiedzieli :?:
przyznam , że ja też mam probolem z tymi noclegami...na mojej sali, tj. Jan w Bełchatowie są pokoje, ale na mx 35 osób, a ja potrzebuje na min.50... no i zaproponowali nam cene 50zl/osoba nie wiem już sama czy to mało czy dużo..ale wydaje mi się, że trochę dużo... :kwasny: a gdzie szukać...hm..chyba tylko domki na Warzce..
_________________

 
 
kot_czarodzieja 

Wiek: 39
Dołączyła: 06 Sie 2008
Posty: 27
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Pią Sie 08, 2008 11:45 am   

To jest tak:
Wesele z poprawinami: 210zł
Wesele bez poprawin: 160 zł
Nocleg od osoby: 60zł ze śniadaniem

To tak wstępnie, powiedzieli (jak wszędzie zresztą) że cena moze ulec nieznacznie zmianie.
Nie jest to jakoś tanio, ale nie bardzo drogo. Ja raczej będę sie przychylać na wesele bez poprawin. Goście wstaną na drugi dzien i po śniadaniu pojadą. Myślę ze to jest dobre rozwiązanie. Byłam w lipcu na weselu jednodniowym i mysle ze to w zupełności wystarcza.
160 zł od osoby i nocleg dla połowy gości (w bardzo ładnych pokojach, co jest też ważne) myślę że cena nie bedzie zawyżona.

Dla porówniania w hotelu wodnik wesele z poprawinami kosztuje 250-270 w zależności od menu, oczywiście bez noclegu. Dla mnie horror!
Na patykach, cena 190, nie wiem ile nocleg.
W hotelu Turmont cena z poprawinami 170 + nocleg 60 od osoby, ale mają tam 28 miejsc.

Plusem jest to, że jak ktos się zmęczy to bedzie mógł w dowolnej chwili pojsc sie polożyć, a nie czekac na przyjazd autobusu. Gość rzeczy nie musi ciągać za sobą.
Pewnie, że w domkach na Słoku czy Wawrzce byłoby taniej, ale standard myślę że średni, może lepszy w murowanych domkach, ale cena pewnie też wyższa.
Także, Niebieskooka myślę że 50 zł, jest ceną do zaakceptowania, choć nie wiem jaki jest standard tych pokoi.

A Piotrków dla części moich gości z Torunia, pasuje bardzo, bo mają od razu pociąg i nie muszą tłuc się 22 z Bełchatowa :)
Szukam plusów :razz:
 
 
agunia84 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2007
Posty: 3627
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 08, 2008 12:01 pm   

Ja tylko słyszałam, że w Piotrkowie jest mało jedzenia na weselu i goście wychodzą głodni z imprezy. Moja znajoma była w Piotrkowie na weselu i mówiła, że musiała zahaczyć o McDonald, bo niebyła by wstanie z głodu dojechać do domu, powiedziała, że to wesele było najgorsze na jakim była.

[ Dodano: Pią Sie 08, 2008 1:01 pm ]
Bardzo dobrze, że ci się udało coś znaleźć :) Wszystkie sale są t piękne.
Ostatnio zmieniony przez agunia84 Pią Sie 08, 2008 12:03 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Niebieskooka 

Wiek: 39
Dołączyła: 14 Lut 2008
Posty: 1983
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Pią Sie 08, 2008 12:08 pm   

no pewnie :!:

u mnie w Janie cena na ten rok jest 200zl/os, ale oczywiście zastrzegli wzrost więc szykuję się na 210/os.... bez poprawin 160 w tym roku..... zamówiliśmy z poprawinami..ale ciągle się wahamy.... :roll: sama nie wiem.... u mnie tez połowa gości będzie przyjezdna...w Janie babka mówiłą, że mogą przenocowac 35 osób...z 10 osób zmiesci się u mnie w domu ale zostaje jeszcze z 10.... :| standard pokoi w Janie jest dość wysoki, TV, łazienki i te wszystkie duperele :] także nie jest źle...ale nie wiem czy w naszej sytuacji nie byłoby lepiej zrobić tak jak u was...wesele bez poprawin...potem gości przenocować i do domu autobusem odstawić :roll:

my we wrzesniu jedziemy na wesele do Krakowa do kuzyna mojego narzeczonego, wesele w jakims hotelu 5 gwiazdkowym a nocleg....w jakiejś noclegowni czy bursie dla studentów! wyobrażam sobie standard! a najlepsze, że młodzi nie zapewniają dojazdu ani do Krakowa (rodzina jest z Warszawy większosc) ani do tej noclegowni [smilie=b007.gif] w zaproszeniu dodali mapkę jak tam dotrzeć i że przybliżony koszt taxi to 30 zl! bez poprawin bez śniadania bez dojazdu....aż mi się tam jechać nie chce... ale jak widac niektórzy sie nie przejmują, wesle będzie a reszta to niech się każdy sam martwi...
_________________

 
 
kot_czarodzieja 

Wiek: 39
Dołączyła: 06 Sie 2008
Posty: 27
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Pią Sie 08, 2008 12:08 pm   

Agunia84, a to było właśnie w tym hotelu?

[ Dodano: Pią Sie 08, 2008 1:20 pm ]
Niebieskooka, masz racje. Ja bym chciała zeby wesele było na dobrym poziomie, dlatego myślę o 100%- wej opiece nad gośćmi. Nigdy bym nie przystała na to aby goście wracali taksówką, albo rano nie znaleźli w pokoju szklanki wody (o śniadaniu nie wspomnę). A słyszałam, że takie sytuacje się zdarzają.
Agunia84 mam nadzieję, że to nie ten hotel, a jeśli nawet to dobrze wiedzieć. Jeśli faktycznie jest mało jedzenia, to spróbuję tak ustalić żeby można było coś swojego dowieść, bo mam wtyki no do bardzo dobrych wędlin :) . Na pewno wszytskiego dokładnie się dowiem i policze.
Zapewniają 5 ciepłych posiłków więc to chyba norma, a z resztą mam nadzieje ze bedzie można negocjować. Kelnerom się jaką kaskę wciśnie to może się bardziej postarają :)
A reszta to juz chyba zależy od Nas.

Za dużo jedzenia na weselu to chyba też nie jest dobry pomysł. Byłam na takim gdzie nie dało się przejeść samych ciepłych posiłków! A było ich też z pięć. ?adnej przystawki nie spróbowałam i moi znajomi (nawet wielkie chłopy) również.
A co później z tym jedzeniem zrobić? Trochę się rozda, ale sałatki wędliny wytrzymają niewiele czasu.
 
 
Niebieskooka 

Wiek: 39
Dołączyła: 14 Lut 2008
Posty: 1983
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Pią Sie 08, 2008 1:03 pm   

moja siostra była z rok temu w Łodzi na weselu w jakimś hotelu niezłym i mówiła, że z jedzeniem to była masakra...do tego stopnia, że jak przyniesli półmiski z mięsem czy jakimiś kotletami to nie starczyło dla wszytskich.. :!: wrócili głodni poprostu! także ja nie wiem jakto tam jest w tych różnych hotelach...znam tylko ta opinię i mam nadzieje, że Agunia nie mówiła o Twoim :!:
bo jedzenia lepiej niech będzie więcej niż ma byc za mało...bo płaci się sporo :|
goscie takie rzeczy pamietają najlepiej, a chyba dobrze żeby mówili, że było "żarcia do rozdarcia" [smilie=e058.gif] niż że głodni wrócili :|
_________________

 
 
agunia84 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2007
Posty: 3627
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 08, 2008 2:15 pm   

Ja właśnie nie wiem gdzie to było :( , ona mi to tak ogólnikowo powiedziała.
U nas też się szykuję wzrost ceny i jak sobie planowaliśmy wcześniej, że za osobę zapłacimy 210 zł (wiejski stół, grill, ciasta dla gości) to trochę nam ta cena wzrośnie, bo mamy w umowie 5% wzrostu ceny, w przypadku rosnących cen żywności itp. Ale rodzice K. nie chcą rezygnować z poprawin i u nas będą na 100%, a moja rodzina będzie spać w hotelu energetyk mam w nim zniżkę, bo moja mam pracuję w EB i bodajże w tym roku pokój kosztował 30 zł ze zniżką . :)
Niebieskooka ja też mam ten sam problem z weselem, ja mam u swojej kuzynki 4 października we Wrocku i nie ma w ogóle przewidzianych noclegów i co my mamy zrobić?? Na szczęście mam brata w tym mieście i nie byłoby tak źle, ale co ma powiedzieć reszta rodziny, a też wesele jest urządzane w czterogwiazdkowym hotelu, a o weselu się dowiedzieliśmy 2 tygodnie temu jak zaproszenia przyszły. My z K. podjedliśmy już decyzję i nie będziemy jechać na to weselę.
 
 
Niebieskooka 

Wiek: 39
Dołączyła: 14 Lut 2008
Posty: 1983
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Pią Sie 08, 2008 3:15 pm   

Agunia84 powiem Ci, ze sssstarsznie mi się to niepodoba...niby wesle w hotelu 4 czy 5 gwiazdkowym a później lipa....i niestety ale moim zdaniem jakie piękne by to wesele nie było to i tak się zapamięta jak potraktowano gości po nim- olewka na całej linii :zly:

a widzę, ze macie taka samą sytuację z ceną jak my...też pewnie będziemy mieć 210/os plus jak sie zdecydujemy to wiejski stół -1000zl no i chcieliśmy barmana czyli 600zl barman i alkohole kolorowe do drinków we własnym zakresie czyli jakiś 1000zl czyli na osobę by wyszło wtedy jakieś 230 zl :kwasny:

[ Dodano: Pią Sie 08, 2008 4:16 pm ]
ale dobry mi pomysł podrzuciłaś...ja mam wujasa na EB i to na niezłym stanowisku :twisted: może też by się taka zniżkę dało załatwić...ale by było suuuuuuuper :smile:
_________________

 
 
agunia84 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2007
Posty: 3627
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 08, 2008 3:23 pm   

To po co robić wesele jak ich nie obchodzą goście. :kwasny:

Tak to już jest z tymi najbardziej chodliwymi salami.

No pewnie, że ci on załatwi, bo każdy pracownik EB ma prawo do tego. :) Z tym, że wy musicie zarezerwować pokoje trochę wcześniej, bo ciężko jest tam z terminami letnimi.

[ Dodano: Pią Sie 08, 2008 8:37 pm ]
Kicie przypomniała mi sie jeszcze jedna sala jest to Klub Jupiter, są robione w nim wesela. Koleżanka mi go kiedyś polecała, była tam na weselu i mówiła, że jedzonko pycha i dużo, a obok jest hotel Energetyk, wiec można zamówić w nim noclegi.
Ostatnio zmieniony przez agunia84 Pią Sie 08, 2008 3:24 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kot_czarodzieja 

Wiek: 39
Dołączyła: 06 Sie 2008
Posty: 27
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Wto Sie 12, 2008 8:50 am   

Zarezerwowałam już salę.
Niestety nie jest to sala w Piotrkowie, choć byłoby pięknie. Widziałam tą salę wczoraj i jest na prawdę bardzo ładna, na zdjęciach wydaje się bardzo duża, ale w rezelultacie jest dość kameralnie. Ma ładny ogród z ławkami huśtawką i grillem. Niestety po rozważeniu odrzuciliśmy tą oferte, ponieważ: rodzice nalegają na wesele z poprawinami, więc tym samym cena wzrasta do 210 (+10%, czyli 231zł) pokoje 60 (+10%), no ale najgorszy jest wymóg minimum 100 osób, a my planowalśmy 80, za te które by nie przyjechały też musielibyśmy zpłacić. I przenocować do tego ok 65 osób (jeśli uzbieralibyśmy to 100)....robi się niezła kwota.
Więc doszliśmy do wniosku że moze nie ma sensu tak przepłacać, a częsc z tych pieniędzy przeznaczyć na urozmaicenie samego wieczoru, np wina, alkohole i różne atrakcje.
Przypuszczam, że nikt tam by nie chodził głodny bo menu mają na prawde solidne.

Ale nie jest źle, może nawet całkiem dobrze:) Choć takiego przebiegu spraw się nie spodziewałam:)
Wesele odbędzie się w obiekcie, który na samym początku odrzuciłam, czyli w Barbórce. Jak to mówią najciemniej jest pod latarnią, bo ta sala jest rzut beretem od mojego domu:)
Nie ma co prawda jakiegoś pięknego obejścia z ławkami, huśtawkami, ale patrząc nie od ulicy a od wejscia nie wygląda az tak tragicznie. Jest dość duży trawnik z niskimi lampami i grill. Pani mówi że w planach są też jakieś ławki.
Sala jest bardzo ładna, nie wielgachna (jak np ta na patykach) myślę ze na 100-120 osób, a na 80 to już wogóle super. Są panele, nad salą jest balkon, toalety i sala na jednym poziomie...no i wszystko nowe. O jedzenie się nie martwię, bo jest go dużo, i mówią że dobre.
I powiem Wam że mają najniższe ceny w całych okolicach bo 180 od osoby, a w tym jest wszytsko, razem z tortem, ciastami, napojami i stołem wiejskim. Tylko alkohol załatwiamy i dekorację. Pytałam się o te wszechobecne zastrzeganie podwyżek 5%, 10%. Pani powiedziała, że nic nie ustala bo nigdy nic nie wiadomo. Jeśli coś faktycznie podrożeje to powie konkretną sumę, i woli nie ustalać 5 czy 10% bo może wcale nie podrożeć, lub malo lub dużo. Więc chyba to jest dobre rozwiązanie.

Byłam też na Wawrzkowiźnie, ale już nie bedę się rozpisywać na temat sali i oferty, chyba że ktoś chce :razz:
Za to uświadomiłam sobię, że przecież mój tata pracuje na kopalni:) A z tego wynika to, że domki ma za 1/3 ceny oryginalnej. Czyli od 15-25 zł, 30-35 pokoje "lux". Totalny odjazd! Co prawda odpadają tańsze domki drewniane (może i całe szczęście) bo nie mają ogrzewania.....aaaa nie powiedziałam, że wesele będę mieć w październiku 2009.
Mają fajne domki 4 lub 5 osobowe, i hotelik niewielki w ktorym wlasnie sa te lepsze pokoje.


No to byłoby chyba na tyle.
Jakby ktoś chciał się dowiedzieć czegoś o salach w Bełchatowie i okolicach bliższych czy dalszych, chętnie służę pomocą bo widziałam niemal wszytskie:)
Pozdrawiam
 
 
Niebieskooka 

Wiek: 39
Dołączyła: 14 Lut 2008
Posty: 1983
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Wto Sie 12, 2008 11:05 am   

no to gratulacje! a powiedz jak z terminami w Barbórce?
powiem Ci, że ja tez się zastanawiałam nad tą sala...ale jak zaczeliśmy szukać to jeszcze nie była skończona i tak do końca nie wiadomo było jak to będzie i dlatego zdecydowaliśmy sie na Jana...
ale powiem Ci, ze 180zl/os z poprawinami to świetna cena ... przy 120 gościach zaoszczędziłabym 3 tys 600zl! :szok: a nawet 4 tys 600 bo my za wiejski stół musimy zapłacić 1000zl :evil: masakra... :|

a mają jakieś zdjęcia, jakąś stronę internetową?
_________________

 
 
kot_czarodzieja 

Wiek: 39
Dołączyła: 06 Sie 2008
Posty: 27
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Wto Sie 12, 2008 9:20 pm   

Strony niestety nie mają, nawet w internecie ciężko znaleźć nr telefonu. Ja zajżałam tam przypadkiem, bo często tamtędy przejeżdzam i w piątek sobie pomyślałam, a może jednak, skoro jest tak blisko. Nie mają nawet oferty, którą można przejżeć w domu, no ale to pewnie z czasem.
Myślę, że jak zbadają rynek sal to cenę w przyszłych latach podwyższą. Choć nie orientuję się jakie mają doświadczenie (oprócz jedzenia) w organizowaniu imprez.

Zajęłam ostatni z "możliwych" czyli 24.X; jest jeszcze jedna sobota 31.X, ale to przed wszytskimi świętymi. Można powiedzieć, że miałam szczęście. Tak to chyba od kwietnia do listopada nic już nie ma. Jakieś zdjęcia udekorowanych sali są na stronie firmy dekoracyjnej savares.pl, ale jeszcze tam nie zaglądałam. Swoją drogą robią podobno ładne dekoracje.

Niebieskooka, myślę ze na Twoje 120 gości to duża sala w Janie będzie lepsza. Tutaj tez by się zmieścili, ale chyba lepiej jak jest wiecej miejsca.

Jeden, a właściwie dwa problemy z głowy, bo kościół tez juz zamówiony. Teraz kolejny wielki problem czyli orkiestra lub DJ.
:)

[ Dodano: Wto Sie 12, 2008 10:26 pm ]
Znalazłam. Na stronie savares.pl w dziale Dekoracje sal, 6 pierwszych zdjęć to ta sala, dalej tez są, można poznać po układzie.
 
 
agunia84 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2007
Posty: 3627
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 12, 2008 10:07 pm   

O jedzenie i organizacje imprez przez firmę Elbest (bo to ona ma swój catering) nie martwiłabym się, mają wieloletnie doświadczenie, organizowali już nie jedno wesele. :)
Ostatnio zmieniony przez agunia84 Wto Sie 12, 2008 10:15 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Niebieskooka 

Wiek: 39
Dołączyła: 14 Lut 2008
Posty: 1983
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Wto Sie 12, 2008 10:32 pm   

kot_czarodzieja....wiesz cio...nie chce Cie martwić ale słyszałam dziś pewna historię wesela w Barbórce...znajomi mojej ciotki zamówili tą sale na wesele swojej córki....wszystko było pieknie , ładnie, cena konkurencyjna , wszystko w cenie....a jak 3 tyg przed weselem pojechali zapłacić czy coś to się okazało, ze w cenie jednak nie ma ciast, owoców i napojów...... i usłyszeli, że muszą sami załatwiać....tak się wkurzyli, że zerwali umowę i zrobili w końcu gdzieś indziej..
dlatego chce Cię ostrzec żebyś sprawdziła przy podpisywaniu umowy, co jest w cenie ( musi byc na tej umowie wszystko wyszczególnione)...
_________________

Ostatnio zmieniony przez Niebieskooka Wto Sie 12, 2008 10:33 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kot_czarodzieja 

Wiek: 39
Dołączyła: 06 Sie 2008
Posty: 27
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Wto Sie 12, 2008 11:03 pm   

O kurcze.

Jutro ide podpisywać umowę to zwrócę na to wszytsko uwagę. Dzięki za informacje :!: :!:
Moja kuzynka ma tam za 2 tyg. wesele, co prawda na nim nie będę, ale wszytskiego się dowiem.
Bedę czytać nawet kilka razy, aż rozwieja sie moje wątpliwości :) Mają najwyższą zaliczkę z jaką się spotkałam, bo 2500 zł, więc dobrze się przygotuję.


Chyba nie istnieje sala idealna...
 
 
Niebieskooka 

Wiek: 39
Dołączyła: 14 Lut 2008
Posty: 1983
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Sro Sie 13, 2008 4:21 pm   

nie ma za co :razz:
ooo! to rzeczywiście dużo...my w Janie płaciliśmy 1500zl zaliczki...
ciekawe czemu aż tak dużo....
_________________

 
 
agunia84 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2007
Posty: 3627
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 13, 2008 4:23 pm   

Spora wasza zaliczka, my wpłacaliśmy 1200 zł.
 
 
kot_czarodzieja 

Wiek: 39
Dołączyła: 06 Sie 2008
Posty: 27
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Sro Sie 13, 2008 6:24 pm   

Tak sporo, no ale to nie ja decyduje, i nie mam pojecia z czego to wynika.
Musiało się trochę zmienić bo ciasta i tort są w cenie, przywozimy tylko alkohol i napoje(choc oni je tez mogą załatwić).

Podoba mi się, że jest duza dowolność w organizacji, możemy dać np. swoje produkty, dorzucić coś od siebie na stół wiejski, co gdzieniegdzie było zabronione.

Będzie dobrze :)
 
 
Niebieskooka 

Wiek: 39
Dołączyła: 14 Lut 2008
Posty: 1983
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Sro Sie 13, 2008 10:29 pm   

no to fajnie, że jestes zadowolona kocie :lol:
napoje musicie kupic tak? o to wyjdzie was więcej niz 180/os...no ale tym się nie ma co martwić bo pewnie i tak mniej niż nas :-?

no ale wesele sie ma raz w życiu :razz:
_________________

 
 
kot_czarodzieja 

Wiek: 39
Dołączyła: 06 Sie 2008
Posty: 27
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Czw Sie 14, 2008 8:58 am   

Na pewno wyjdzie więcej niż 180zl. Nie wierzę również, że cena wogóle nie podskoczy. Niebieskooka nie zdziwiłabym się gdyby nawet doszło do 200zł. Ale ja się tym nie przejmuję, bo po co się martwić na zapas. Wesele jest za ponad rok i wiele rzeczy się jeszcze będzie zmieniać. No moze oprócz Naszych intencji :razz:

Cieszę się, że będę świętować za rok. Dwa lata to kosmicznie dużo czasu, nie wiem kto sie decyduje na takie czekanie.


Ps. Szukam fryzjera na za 2 tygodnie, orkiestry............ :mrgreen:
 
 
agunia84 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2007
Posty: 3627
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 14, 2008 9:08 am   

My też musimy kupować sami napoje. :(
 
 
witaminkam 


Wiek: 38
Dołączyła: 22 Kwi 2008
Posty: 22
Skąd: LDZ/P-NICE/B-TÓW
Wysłany: Sob Sie 16, 2008 1:27 pm   

Cieszę się, że będę świętować za rok. Dwa lata to kosmicznie dużo czasu, nie wiem kto sie decyduje na takie czekanie.
niestety niektórzy musza czekać bo nie mają kasy

edit: usunęŁam zbędne linijki w poście.
Sajonara6
_________________
Ostatnio zmieniony przez Pią Wrz 05, 2008 7:59 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kot_czarodzieja 

Wiek: 39
Dołączyła: 06 Sie 2008
Posty: 27
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Sob Sie 16, 2008 3:47 pm   

Witaminka, nie pomyślałam o tym. Ale ile jest pozytywnych aspektów. Możesz przebierać w terminach, salach, orkiestrach, kamerzystach....... :)

Ja mówie z własnego punktu widzenia, bo My jesteśmy już 6 lat razem, a mój narzeczony jest 6 lat starszy...
 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Pon Sie 18, 2008 3:08 pm   

Dziewczyny, a nie wiecie może czy Barbórkę można wynająć tylko jako salę, tzn. bez obsługi, tak żeby kucharkę mieć swoją? No i czy faktycznie jest to sala na 100-120 osób? Bo z zewnątrz wydaje się być dużo wieksza :roll:
_________________
Nasz ślub - 05.09.2009r.

 
 
agunia84 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2007
Posty: 3627
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 18, 2008 3:23 pm   

Ava chcesz zmienić salę??
 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Pon Sie 18, 2008 3:55 pm   

Nie, potrzebuję tej informacji dla znajomej :lol:
_________________
Nasz ślub - 05.09.2009r.

 
 
agunia84 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2007
Posty: 3627
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 18, 2008 5:39 pm   

To dobrze, a już myślałam, że coś sie stało.
 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Pon Sie 18, 2008 7:51 pm   

Nie no bez paniki, u nas wszystko ok, zostajemy przy "naszej" sali, co bedzie to będzie :)
Natomiast moja znajoma planuje ślub we wrześniu 2010r., no i powoli zaczyna rozgladać się za salą, a że od swojej przyszłej teściowej usłyszała o możliwosci wynajecia samej sali (właśnie Barbórki), bez obsługi, zaoferowalam jej, że zasiegnę informaji tutaj może bełchatowskie forumki wiedzą coś wiecej :mrgreen:
_________________
Nasz ślub - 05.09.2009r.

 
 
witaminkam 


Wiek: 38
Dołączyła: 22 Kwi 2008
Posty: 22
Skąd: LDZ/P-NICE/B-TÓW
Wysłany: Pon Sie 18, 2008 8:41 pm   

ojjj jak wam wszystkim kochane zazdroszczę no ja to chyba jeszcze "poczekam" a barborka jest nowa sliczna z zewnatrz szczerze mowiąc zastanawiam się tez nad nią:)
_________________
 
 
agunia84 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2007
Posty: 3627
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 19, 2008 9:01 am   

Witaminkam w jakim miesiącu planujecie ślub ??
 
 
witaminkam 


Wiek: 38
Dołączyła: 22 Kwi 2008
Posty: 22
Skąd: LDZ/P-NICE/B-TÓW
Wysłany: Wto Sie 19, 2008 7:29 pm   

w miesiącu letnim prawdopodobnie sierpień :) ale to narazie plany przytlaczają nas opłaty za wynajem mieszkania mam nadzieję że jednak weźmiemy ślub w 2010 roku teraz idę na 5 rok studiów mam nadzieję że będzie lżej chociaż mialo być lżej po 1 roku no a nie było- polibuda chciałabym iść do jakiejś systematycznej pracy i coś zarobić by byc szcześliwą do końca:)
_________________
 
 
kot_czarodzieja 

Wiek: 39
Dołączyła: 06 Sie 2008
Posty: 27
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Wto Sie 19, 2008 10:21 pm   

Co do sali Barbórki, myślę że jest optymalna na 100 osób. Jak więcej, to ścisk przy stolikach by był, ale tylko tak szacuje. Niby budynek duży, ale sala wcale nie jest taka wielka. Można tam podjechac w każdej chwili i zobaczyć, bo działa to na codzień jako "restauracja". Otwarte chyba do 17:00.

Jeśli chodzi o "chodliwe" terminy na 2010, to jeżeli Witaminka masz jakąś wymarzoną datę, lub miesiąc, to salę zarezerwowałabym już teraz. Jak ja byłam rezerwować, to pani miała już sporo wpisów na 2010. Może warto by wygospodarować troche kasy na tą ogromną zaliczkę i mieć pewność że będzie idealnie :) Bo przecież jak już robić weselicho to wszystko musi być piękne :)
Z kolei np. jak byłam w Zwierzchowie to tam mieli jeszcze tylko kilka wolnych (trzy, cztery? nie pamietam) na 2010.

Co do wynajęcia samej sali trudno mi powiedzieć czy to jest możliwe. Proponuję po prostu zadzwonić lub przyjechać i sie zapytać.
Pozdrowionka :P

edit: usunęŁam namiary - podajemy je na prv.
Sajonara6
Ostatnio zmieniony przez Pią Wrz 05, 2008 8:04 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
agunia84 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2007
Posty: 3627
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 20, 2008 9:04 am   

Sala w Zwierzchowie od lat cieszy się dużą popularnością i zawsze był problem tam z wolnymi terminami.
Ostatnio zmieniony przez agunia84 Sro Sie 20, 2008 9:04 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
stoncia 

Dołączyła: 21 Sie 2008
Posty: 7
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Czw Sie 21, 2008 9:55 am   

ja robię wesele w sali bankietowej COSID w klukach. jest dużo taniej niż w salach w bełchatowie. sala odremontowana na wesela ponoć do 100 osób. czy ktos ma moze jeszcze jakies informacje na temat wesel na tej sali ? ;)
 
 
Niebieskooka 

Wiek: 39
Dołączyła: 14 Lut 2008
Posty: 1983
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Czw Sie 21, 2008 1:40 pm   

przyznam szczerze,że ta sala to jakaś taka zapomniana jest...zawsze się zastanawiałam, czy tam sie wogóle jakieś imprezy odbywają ...bo nigdy nie widziałam, a jezdżę tamtedy dość często...wiem kto jest włascicielem sali...ale nic niestety o sali nie moge powiedzieć...
A tak z ciekawości jakie tam ceny mają :?: :?: :?:
jak ta sala wygląda w środku :?: mają jakąś stronę interetową :?:
_________________

Ostatnio zmieniony przez Niebieskooka Czw Sie 21, 2008 1:42 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
agunia84 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2007
Posty: 3627
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 21, 2008 2:58 pm   

Jeżeli ta sala ma w środku wystrój niebiesko żółty, to jest tam wiele imprez organizowanych i goście są zadowoleni.
 
 
stoncia 

Dołączyła: 21 Sie 2008
Posty: 7
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Czw Sie 21, 2008 5:41 pm   

tak to ta sala. ceny są w wariantach w zależności od ilości dań gorących. ja za 5 dan w wesele i 3 w poprawiny płacę 150 zł/os netto + 7% vat. nie mają tam stołu wiejskiego. to we własnym zakresie. robią tam też w cenie skromną dekorację dopasowaną kolorystycznie do sali.
 
 
agunia84 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2007
Posty: 3627
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 21, 2008 6:52 pm   

Stoncia nie masz się czym martwić w organizacji wesela w tym lokalu . Słyszałam naprawdę dobre opinie o tej sali. :)
Ostatnio zmieniony przez agunia84 Czw Sie 21, 2008 6:54 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
witaminkam 


Wiek: 38
Dołączyła: 22 Kwi 2008
Posty: 22
Skąd: LDZ/P-NICE/B-TÓW
Wysłany: Pon Sie 25, 2008 3:11 pm   

:D kochane właśnie wracam z Bełchatowa i muszę Wam się pochwalić mój narzeczony chce ślubu i sam no ni emogę w to uwierzyć sam powiedział że siadamy w tym tygodniu i robimy listę gości :D ale się cieszę...w dodatku powiedział że poprosi rodziców o zaliczkę jejku jestem taka szczęśliwa martwią mnie tylko czy moi rodzice się zgodzą wiem że oni nie mają pieniążkków jak ich poprosic o ślub :( ehhh
_________________
Ostatnio zmieniony przez witaminkam Pon Sie 25, 2008 3:12 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
agunia84 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2007
Posty: 3627
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 25, 2008 6:34 pm   

Witaminkam będzie dobrze :) Macie czas do 2010r, na pewno coś rodzice uzbierają. Jeżeli jest u was krucho z kasą to na waszym miejscu zrobiłabym skromniejsze wesele, nie na 150 osób tylko na 60 czy coś w tym stylu, albo wieksze, ale gdzieś na sali OSP, choć to też już drogo wychodzi, moja koleżanka miała wesele na 127 osób w OSP i koszt całej imprezy wyniósł 50 tys. :o

[ Dodano: Czw Sie 28, 2008 7:22 pm ]
Znalazłam nową sale koło Bełchatowa tj. w Osjakowie
http://www.hotelmazurek.pl/
Ja dla mnie bomba i chyba najładniejsza sala ze wszystkich sal w okolicy. :buja w oblokach:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl