Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Jubilerzy - przerobienie złota
Autor Wiadomość
Bian 


Wiek: 37
Dołączyła: 04 Maj 2010
Posty: 938
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 05, 2010 10:06 pm   

misiao1983 napisał/a:
My teraz zamówiliśmy obrączki na Wigury, a swego złota nie mieliśmy, także można :)


Super, dzięki za info. A to zapytam jeszcze czy płaciliście całą kwotę od razu, czy teraz jakaś zaliczka, a reszta przy odbiorze?
_________________

 
 
misiao1983 
To sem ja


Wiek: 41
Dołączyła: 12 Lut 2009
Posty: 1365
Skąd: To tu, to tam...
Wysłany: Sro Maj 05, 2010 11:01 pm   

Dawaliśmy zaliczkę 100zł.
_________________


Ostatnio zmieniony przez misiao1983 Sro Maj 05, 2010 11:02 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kociadło 


Wiek: 39
Dołączyła: 17 Lut 2008
Posty: 2269
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 11, 2010 8:35 pm   

odebraliśmy obrączki od pana z Wigury - są cudowne Pan jest fantastyczny
mieliśmy swoje złoto ale ze względu na diamenciki musieliśmy dopłacić
polecam
_________________
 
 
 
ryba 

Dołączyła: 04 Paź 2009
Posty: 10
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 12, 2010 9:05 pm   

My dzisiaj byliśmy u pana z Wigury. Wybraliśmy sobie obrączki z Aparta 323. Mieliśmy swojego złota ok 12 g. Pan do naszych obrączek ma zamiar zużyć ok 10 g. Mimo to koszt ich wykonania pan ocenił na 500zł. Czy to nie jest zbyt dużo?
 
 
madzik_86 

Wiek: 38
Dołączyła: 28 Lip 2009
Posty: 662
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 12, 2010 9:19 pm   

ryba, czy to są te ze złota biało - różowego ? (ładne :D ) nie wydaję mi się żeby to było dużo ale mogę się mylić..my też daliśmy swoje złoto 11g i mieliśmy zapłacić za zwykłe obrączki 200 zł..złota jednak trochę brakło i po dołożeniu złota i z grawerem wyszło nam 400 zł..jak zamawialiśmy obrączki to pan powiedział że trochę więcej będziemy płacić niż za normalną robotę bo nasze złoto było takie typowo ruskie pomarańczowe a nam zależało żeby było żółte i za to "wybarwienie" mieliśmy płacić więcej..Wasze obrączki (jeżeli to te o których myślę) mają też pewnie inny kolor niż to złoto które daliście i może dlatego na tyle wycenił :)
_________________
 
 
ryba 

Dołączyła: 04 Paź 2009
Posty: 10
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 12, 2010 9:44 pm   

Tak będą innego koloru niż daliśmy. Daliśmy żółte złoto a obrączki będą biało-żółte z przewagą białego. To są te o których "myślisz" tylko z racji że pierścionek mam biało-żółty pan stwierdził, że lepiej będzie pasował "pasek" żółtego niż różowego złota. Dzięki za odpowiedź :-)
 
 
karapp 

Dołączyła: 22 Sty 2009
Posty: 80
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Maj 13, 2010 12:06 am   

my też za robociznę zapłaciliśmy u pana na Wigury 500zl... Pan bardzo sympatyczny tylko dziewczyny jak dajecie swoje złotko to patrzcie czy nie ma zacieków jak żółte przerabia na białe bo u mnie było coś źle rozmieszane i miałam takie smugi i dałam panu do poprawki a i troszkę zrobił nam inne obrączki niż na wzorze, ale to taki drobiazg który zawsze nam może poprawić. A tak Pan bardzo miły i uczciwy a do tego cierpliwy hehe Pozdrawiam
_________________
 
 
Marchewunia 

Dołączyła: 25 Wrz 2009
Posty: 44
Skąd: k/Łódź
Wysłany: Sob Maj 15, 2010 10:29 am   

My byliśmy u Pana na Wigury :)
On jest naprawdę świetny i bardzo sympatyczny :)
Katalogi z Apart i Kruka już mamy :)
W następnym tyg. jedziemy na Wigury żeby zamówić :)
 
 
ART DECO JUBILER 
Firma


Dołączył: 12 Gru 2009
Posty: 286
Skąd: Siedlce
Ostrzeżeń:
 2/3/7
Wysłany: Wto Maj 18, 2010 6:33 pm   

Czyli mamy tutaj bardzo pozytywne opinie na temat tego jubilera. A jeżeli chodzi o obraczki inne niż we wzorze,to często zdarza sie to wtedy kiedy złoto ma pewno niedoskonałości,wady i trzeba je przerabiac.
 
 
tysiaak 


Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 246
Skąd: Pabianice/Łódź
Wysłany: Pon Cze 07, 2010 6:30 pm   

Mam pytanie co do Pana z Wigury. Zamierzamy się do niego w najbliższym czasie wybrać i mamy upatrzony wzór obrączek z internetu. Czy wystraczy ze zgram te zdjęcia na pena czy musze mieć wydrukowane, zeby pokazać? Czy Pan Andrzej Roman ma mozliwosc obejrzenia sobie tych zdjec na komputerze?
_________________
 
 
misiao1983 
To sem ja


Wiek: 41
Dołączyła: 12 Lut 2009
Posty: 1365
Skąd: To tu, to tam...
Wysłany: Pon Cze 07, 2010 6:59 pm   

tysiaak napisał/a:
Czy wystraczy ze zgram te zdjęcia na pena czy musze mieć wydrukowane, zeby pokazać? Czy Pan Andrzej Roman ma mozliwosc obejrzenia sobie tych zdjec na komputerze?
nie jestem pewna, ale chyba tak czy siak lepiej byście dali mu wydrukowane, niż żeby on musiał ten wzór drukować. Chyba raczej nie ma w zakładzie jubilerskim kompa.
_________________


 
 
madzik_86 

Wiek: 38
Dołączyła: 28 Lip 2009
Posty: 662
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 07, 2010 7:45 pm   

tysiaak, ja tylko pokazałam zdjęcie na telefonie naszych obrączek ale były to bardzo klasyczne obrączki więc pan sobie tylko zanotował że mają być klasyczne i jakie mają być brzegi i wyszły takie jak pokazaliśmy ale jeśli macie jakiś wzór bardziej wymyślny lepiej wydrukuj bo pewnie pan nie zapamięta a kompa nie widziałam u niego :)
_________________
 
 
Bian 


Wiek: 37
Dołączyła: 04 Maj 2010
Posty: 938
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Cze 12, 2010 5:18 pm   

tysiaak napisał/a:
Mam pytanie co do Pana z Wigury. Zamierzamy się do niego w najbliższym czasie wybrać


Ważne info: pan z Wigury przez cały sierpień ma urlop. Byliśmy dzisiaj na przymiarce, powiedział, że powinny być na koniec lipca, ale ma tyle zleceń, że nie wie czy się wyrobi. Jeśli się nie wyrobi, to będą na początek września. Dla nas to nie tragedia, bo ślubujemy 11 września, ale jeśli ktoś chce się do niego udać z zamówieniem wcześniejszym, to radzę jak najszybciej.
_________________

 
 
misiao1983 
To sem ja


Wiek: 41
Dołączyła: 12 Lut 2009
Posty: 1365
Skąd: To tu, to tam...
Wysłany: Sob Cze 12, 2010 5:43 pm   

Bian napisał/a:
Ważne info: pan z Wigury przez cały sierpień ma urlop.
potwierdzam, nam też już w kwietniu mówił, że w sierpniu go nie ma.
_________________


 
 
tysiaak 


Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 246
Skąd: Pabianice/Łódź
Wysłany: Nie Cze 13, 2010 8:15 pm   

Tak, tak słyszałam o tym, że w siepniu ma urlop. Bylismy u niego w czwartek .obrączki zamówione. przymiarka 10 lipca. Mam do Was znow pytanie, czy jak zamawialyscie obrączki u Pana z Wigury to Was tez probowal za wszelka cene namowic na jak najmniejszy rozmiar? ja chcialam rozm. 10 ale on wcisnął mi na palec 9 tak ze ledwo mozna bylo zdjąć i powiedzial ze wg niego tak jest dobrze. cos mi sie zdaje ze bedzie trzeba poszerzac. Bo dalam tez mu moj pierscinek do zmniejszenia i nastepnego dnia odebralam i tez chcialam troche wiekszy rozmiar niz on mi sugerowal i juz tego samego dnia musialam go zdjąć bo mnie uciskal i teraz musze troche poszerzyc. dlaczego on sie tak upiera przy takich ciasnych rozmiarach. Przeciez to ja wiem w ktorym sie lepiej czuje... Czy Wy tez mialyscie z nim takie przygody odnosnie rozmiaru?
_________________
 
 
misiao1983 
To sem ja


Wiek: 41
Dołączyła: 12 Lut 2009
Posty: 1365
Skąd: To tu, to tam...
Wysłany: Nie Cze 13, 2010 9:44 pm   

Nie miałam przygód, wydaje mi się, że moja obrączka będzie akuratna, ale mam obawy co do obrączki mojego M, bo wydawało mi się,że ciężko wchodziła, mierzyliśmy w kwietniu a w lipcu tym bardziej będzie ciasna, bo to lato, ciepło i palce puchną. Jakby co będziemy poszerzać tuż przed ślubem.
_________________


 
 
Bian 


Wiek: 37
Dołączyła: 04 Maj 2010
Posty: 938
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Cze 13, 2010 10:00 pm   

tysiaak my jak zamawialiśmy to zdjął miarę na taki rozmiar "akurat". Teraz byliśmy na pierwszej przymiarce, okazało się, że przez upał (było 35 stopni) palce nam popuchły, więc od razu poszerzył - dla mnie pół rozmiaru, a dla M. aż 1,5 rozmiaru, także nie sugeruj się tym co było za pierwszym razem (M. marudził dwa razy, że jego obrączka jest za mała, więc cierpliwie ją poszerzał na miejscu).

Jak pójdziecie na pierwszą przymiarkę to jeszcze nie dostaniecie swoich obrączek do mierzenia tylko takie dziwne kółeczka z metalu (nie wiem co to jest, ale mówił nam, że dopiero wg tych kółeczek i ich rozmiarów są obrączki robione), wtedy można jeszcze dopasować rozmiar dokładnie, bo zawsze łatwiej jest powiększyć rozmiar niż go zmniejszyć.

Poza tym za pierwszym razem jak bierze miarę to używa takich miarek "chudych", a 10 lipca założy Wam na palce te kółka już o takiej szerokości jak obrączki, więc dopiero wtedy wyjdzie Wam prawdziwy rozmiar.
_________________

Ostatnio zmieniony przez Bian Nie Cze 13, 2010 10:07 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Michasia 


Wiek: 42
Dołączyła: 01 Paź 2009
Posty: 266
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Pon Cze 14, 2010 9:46 am   

Ja też zauważyłam,że pan z Wigury ma tendencję do narzucania swojej woli co mi się bardzo nie podoba. Ja się z nim nawet spierałam i było mi głupio bo przysłuchiwały się temu inne pary ale przecież to mój ślub, moje obrączki i moje pieniądze...
_________________
,
 
 
instadri 


Dołączyła: 19 Cze 2009
Posty: 209
Skąd: BC
Wysłany: Pon Cze 14, 2010 11:30 am   

zgadzam się, on nam też na pierwszej "wizycie" narzucił swoją wolę, pewnie będą za małe...ale może woli on powiększac na pierwszej przymiarce niżeli zmniejszac ;) ja 10 a mój 19- pomimo tego zapewne będzie powiększał, no ale skoro lubi :hmgirl:
_________________

 
 
Bian 


Wiek: 37
Dołączyła: 04 Maj 2010
Posty: 938
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 14, 2010 11:42 am   

instadri to nie chodzi o to, że on lubi, tylko, że łatwiej jest poszerzyć. Poszerzenie trwa moment, a jak miałby zmniejszyć to trzeba wtedy ciąć metal i na kolejną przymiarkę znów trzeba by było czekać :)
_________________

Ostatnio zmieniony przez Bian Pon Cze 14, 2010 11:43 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Michasia 


Wiek: 42
Dołączyła: 01 Paź 2009
Posty: 266
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Pon Cze 14, 2010 3:22 pm   

Nam narzucał akurat nie rozmiar tylko sposób wykonania!!!Ale zobaczymy jak będzie jak odbiorę. Ogólnie nie jestem nim tak zachwycona jak pozostałe dziewczyny:(
_________________
,
 
 
tysiaak 


Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 246
Skąd: Pabianice/Łódź
Wysłany: Pon Cze 14, 2010 5:51 pm   

Może najłatwiej by mu bylo jakby bral od razu prawidlowy rozmiar zamiast zbyt malego, to wtedy nie musialby ani poszerzac ani zmniejszac...
Michasia napisał/a:
Nam narzucał akurat nie rozmiar tylko sposób wykonania

Jak to sposob wykonania? Miał inną koncepcje od Was?
Mam nadzieje ze ostatecznie wszystko bedzie dobrze.
_________________
 
 
madzik_86 

Wiek: 38
Dołączyła: 28 Lip 2009
Posty: 662
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 14, 2010 6:47 pm   

hm nam nic nie narzucał..ani rozmiarów ani wykonania :)
tysiaak napisał/a:
Może najłatwiej by mu bylo jakby bral od razu prawidlowy rozmiar zamiast zbyt malego, to wtedy nie musialby ani poszerzac ani zmniejszac...

to myślę, że nie da się tak super od razu dobrać rozmiar bo np może być zimno podczas zamawiania obrączek i wtedy palce są "szczuplejsze" a może też być bardzo ciepło i wtedy znowu są place spuchnięte..uważam, że lepiej zrobić mniejsze skoro i tak powiększenie to dosłownie chwila roboty a on też nie wie jak zachowują się nasze organizmy w zależności od warunków zewnętrznych..
_________________
 
 
instadri 


Dołączyła: 19 Cze 2009
Posty: 209
Skąd: BC
Wysłany: Pon Cze 14, 2010 11:07 pm   

Bian napisał/a:
instadri to nie chodzi o to, że on lubi, tylko, że łatwiej jest poszerzyć. Poszerzenie trwa moment, a jak miałby zmniejszyć to trzeba wtedy ciąć metal i na kolejną przymiarkę znów trzeba by było czekać :)


pewnie tak, przecież to fachowiec i wnioskuję że wie co robi :) ach nie mogą się doczekac lipca na przymiarkę pierwszą 8)8)

moja kuzynka robiła u niego obrączki i była b.zadowolona :wink:
_________________

Ostatnio zmieniony przez instadri Pon Cze 14, 2010 11:08 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Michasia 


Wiek: 42
Dołączyła: 01 Paź 2009
Posty: 266
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Wto Cze 15, 2010 9:11 am   

Wybrałam model z apartu ale Pan miał inną koncepcję i wmawiał ze jednak inaczej będzie lepiej. Głupio mi było przy ludziach się spierać ale postawiłam na swoim. Nawet mój P. który był przekonany o naszej racji zamilkł:)
Ale postawiłam na swoim, jutro odbiorę to napiszę jak wyszło...
_________________
,
Ostatnio zmieniony przez Michasia Wto Cze 15, 2010 9:19 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Hera 

Wiek: 38
Dołączyła: 15 Lip 2009
Posty: 5
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 25, 2010 10:39 pm   

My dziś odebraliśmy od Pana z Wigury :) wzór z Kruka. Wyszły REWELACYJNIE!
_________________
"Be the change you want to see in the world." Mahatma Gandhi
 
 
marcia331 
Szczesliwa zona


Dołączyła: 13 Maj 2008
Posty: 397
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 13, 2010 8:02 am   

Jak dlugo czeka sie na zrobienie obraczek przez pana z Wigury? Z tego co piszecie w sierpniu ma urlop a my nie mamy kiedy sie do niego wybrac. Szczegolnie ze moj narzeczony właśnie wyjechał do pracy i prawdopodobnie bedzie wracał tylko na weekendy. Zastanawiam sie czy jest sens isc do niego teraz przed urlopem skoro i tak ich nie zdazy zrobic. Tylko czy jak pozniej pojdziemy we wrzesniu to nie bedzie za pozno? Slub mamy 23 pazdziernika.
_________________
 
 
tysiaak 


Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 246
Skąd: Pabianice/Łódź
Wysłany: Wto Lip 13, 2010 6:22 pm   

marcia331 my poszlismy do niego jakos pod koniec czerwca, 10 lipca byla przymiarka a odbior mamy 6 wrzesnia ze wzgledu na jego calomiesieczny urlop. normalnie na pewno bysmy mieli je jakos w sierpniu pewnie. najlepiej jak do niego zadzwoniscie lub pojdziecie i sie zapytacie o to czy zdąży zrobic obrączki na pazdzirnik jak pojdziecie we wrzesniu. Ale moim zdaniem w 2 miesiace (jesli pojdziecie od razu na poczatku wrzesnia) na pewno powinien zdążyć. :wink:
_________________
 
 
ART DECO JUBILER 
Firma


Dołączył: 12 Gru 2009
Posty: 286
Skąd: Siedlce
Ostrzeżeń:
 2/3/7
Wysłany: Czw Lip 15, 2010 4:24 pm   

Taki czas oczekiwania jest standardowy, ale lepiej wziąć sobie jeszcze zapas czasu na ewentualne poprawki.
 
 
marcia331 
Szczesliwa zona


Dołączyła: 13 Maj 2008
Posty: 397
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 15, 2010 4:48 pm   

Zadzwonilam do Pana i przedstawilam nasza sytuacje. Powiedzial ze spokojnie mozemy przyjsc we wrzesniu. Wiec nie bede mu teraz zawracala glowy przed urlopem skoro i tak obraczki mielibysmy do odbioru we wrzesniu. Chociaz nie ukrywam ze chcialabym je juz miec :D :smile:
_________________
 
 
niunia1990 

Wiek: 33
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sie 08, 2010 5:47 pm   

Moi znajomi robili obrączki u jubilera na Jaracza 38. Bardzo zachwalali, że obsługuje sam właściciel więc zadbał o każdy szczegół. Odebrali obrączki w tydzień od zamówienia i były dokładnie takie jakie wybrali z katalogu.
Chcieliśmy zmówić gdzie indziej ale tak go zachwalali że chcemy sprawdzić teren. Nie znam tego jubilera czy ktoś może też tam zamawiał ?
 
 
Madlyinlove 
Firma


Wiek: 44
Dołączyła: 18 Maj 2010
Posty: 130
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 10, 2010 10:33 am   

A my zamówiliśmy obrączki z powierzonego złota w sklepie Versus na Piłsudskiego, niedaleko USC Centrum,gdzie mamy ślub

zanieśliśmy stare żółte złoto, które mieliśmy od rodziców
zamówiliśmy proste,niezaokrąglane z białego złota ,moja jest z brylancikiem,frezowane poziomo,rodowane

do odbioru były po niecałych 2 tygodniach, są przepiękne, zdjęcie wkleję jak tylko zyskam do tego uprawnienia


cena bardzo przystępna(koło 500 pln), przemiła obsługa no i wszystko zgodnie z zamówieniem,no i szybko, co dla takiego niecierpliwca jak ja jest sporym atutem
_________________
Love is the axis and breath of my life

 
 
M_and_M 
Michałowa :)


Wiek: 43
Dołączyła: 03 Sie 2010
Posty: 563
Skąd: teo, widzew
Wysłany: Wto Sie 10, 2010 4:30 pm   

dziewczyny, jak to jest? czy dajac moje zloto mogę liczyc na to, że to własnie dokladnie z niego zostana odlane nasze obraczki? nawet jesli oddam zólte a chce z białego? czasem ten złom to jakies fragmenty pamiątek rodzinnych, wiec zalezałoby mi...
_________________
Ostatnio zmieniony przez M_and_M Wto Sie 10, 2010 4:31 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 12, 2010 12:49 pm   

M_and_M - w tym wątku już nie raz było o tym pisane. Przeczytaj proszę wątek od początku.
 
 
M_and_M 
Michałowa :)


Wiek: 43
Dołączyła: 03 Sie 2010
Posty: 563
Skąd: teo, widzew
Wysłany: Czw Sie 12, 2010 8:48 pm   

przysiegam, że przeczytalam kazdy post i nadal jestem głupia w tym temacie. najpierw ktos mówi, że jubiler topi swoje, potem ktos twierdzi ze guzik prawda i ze mozna zastrzec, ze chce sie z własnego złota. potem ktos znow twierdzi, że topi sie to, co jest pod reka, bo to "domowe" moze miec rozny stop, a potem kryszka (to zapamietalam) pisze, ze jej jubiler mowi co innego. no to nadal nie wiem nic :)
_________________
 
 
kaniaa 

Wiek: 36
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 74
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sie 15, 2010 9:58 pm   

Również przeczytałam cały wątek i jako laik zastanawiam się czy obrączka musi być tak dokładnie mierzona, skoro my kobietki i tak nosimy biżuterię i mniej więcej znamy rozmiar pierścionków.

Co do przetapiania... też mi się trochę zakręciło w głowie od tych postów ale liczę na to, że znajdę jubilera, który do moich obrączek "włoży" choć małą cześć tego co mu przyniosę... tak ze względu na sentyment...
_________________
Ostatnio zmieniony przez kaniaa Nie Sie 15, 2010 9:59 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Nie Sie 15, 2010 10:32 pm   

niunia1990, ja korzystałam z usług jubilera na Jaracza ale zabij nie pamiętam czy 38 ;) ale obrączki są idealne i bardzo nam sie podobają ;)

a co do przetapiania: my dalismy żółte i czerwone(ruskie) złoto, obrączki mamy z białego i zółtego zlota. Nasz jubiler mówił ze kolor nie istotny ważne są gramy ;)
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
M_and_M 
Michałowa :)


Wiek: 43
Dołączyła: 03 Sie 2010
Posty: 563
Skąd: teo, widzew
Wysłany: Sob Sie 21, 2010 2:57 pm   

no nie znalazłam lepszego wątku, zeby mój post umiescic (w razie potrzeby proszę moderatorki o przeniesienie :) )

mam pytanie do wszystkich, które robiły swoje obrączki u jubilerów. czy macie na samych obrączkach macie jakis znak lub w inny sposób poświadczone, że obrączki są ze złota. czy mają jakies cechy pobiercze, lub jakis certfikat? ja rozumiem, że kupując u sieciowego jubilera giganta płaci się za nazwę firmy, ale zeby aż takie różnice w cenie? dajcie znac, jak to wyglada. a moze wypowie sie jakis specjalista :)
_________________
 
 
kingak87 

Wiek: 36
Dołączyła: 22 Sie 2010
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sie 22, 2010 12:58 pm   

Niunia 1990 ! Na Jaracza 38 zamawialiśmy kilka miesięcy temu pierścionek zaręczynowy z brylantem. Cena nas wtedy zaszokowała bo wynosiła jakieś 50 % tej z innych firm gdzie klient musi przecież zapłacić za ich reklamę. Wykonanie niczym się nie różniło i nie wiem po co ludzie przepłacają. Żeby pochwalić się markowym opakowaniem? Ale to już jak kto woli. W każdym razie pierścioneczek śliczny i wszyscy w pracy się zachwycali.
M_and_M ! Pierścionek jest na pewno ze złota, bo ma nabitą państwową próbę z urzędu probierczego. Też o to pytaliśmy.
W sobotę zamówiliśmy u tego samego jubilera obrączki. Odbiór mamy umówiony na czwartek i już się nie mogę doczekać. Dam wam znać jak wyszły.
 
 
ART DECO JUBILER 
Firma


Dołączył: 12 Gru 2009
Posty: 286
Skąd: Siedlce
Ostrzeżeń:
 2/3/7
Wysłany: Nie Sie 22, 2010 2:24 pm   

Też jestem zdania, że nie warto przepłacać za pierścionek, tylko dlatego, że jest znanej firmy, czasami te ze "zwykłych" sklepów jubilerskich są staranniej wykonane.
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Pią Sie 27, 2010 10:56 am   

Dziewczyny, czy Pan Andrzej Roman jest na Wigury 9? Jak tam trafić? Wybieramy się za 2 tygodnie zamówić obrączki:):)
 
 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Pią Sie 27, 2010 11:04 am   

Malena napisał/a:
Jak tam trafić?


idziesz sobie Wigury i w zależności od tego z której strony nadchodzisz, jest albo po prawej albo po lewej... :smile: :smile: :smile: :smile:
_________________
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Pią Sie 27, 2010 11:06 am   

mietka, :smile: czyli 9? :) :) bo coś slyszałam, ze zakład jest średnio widoczny:)
Ostatnio zmieniony przez Malena Pią Sie 27, 2010 11:06 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
martula_87 

Wiek: 36
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 833
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 27, 2010 11:44 am   

Malena Wigury 9 :)
_________________

 
 
Bian 


Wiek: 37
Dołączyła: 04 Maj 2010
Posty: 938
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 27, 2010 12:18 pm   

Malena idąc/jadąc od Galerii Łódzkiej skręcacie w prawo w Wigury. Zakład jest na oko 200 m od tego skrzyżowania. Po prawo zaraz za skrzyżowaniem jest sklep "Matejko", a chwilę dalej po lewo jest zakład :) Znajdziesz bez problemu, jest tabliczka nad drzwiami.
_________________

 
 
charlottka 

Wiek: 41
Dołączyła: 17 Cze 2010
Posty: 7
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 24, 2010 12:25 pm   anty-salon

A ja przestrzegam wszystkich Forumowiczów przed punktem jubilerskim przy Elsnera, na Widzewie. Niestety, zależało nam na czasie i na bliskości od miejsca zamieszkania – stwierdziliśmy, że jubiler to jubiler (nie odstraszyła nas obskurność miejsca, brak katalogu czy fatalne oświetlenie), a w głębi osiedla będzie na pewno taniej niż w centrum. Nic bardziej mylnego. Za przerobienie 3 obrączek na 2 (złota dostarczyliśmy aż nadto), za samą robociznę zapłaciliśmy 550 zł. Otrzymaliśmy obrączki nieoszlifowane, niebłyszczące – oddaliśmy do poprawy, z bardzo słabo widocznym fazowaniem. Zaniosłam do poprawki już na Struga (między Piotrkowską a Kościuszki), gdzie bardzo miły pan nie mógł się nadziwić, jak można tak źle zrobić obrączki, i jak ktoś, kto tego dokonał daje radę utrzymać się na rynku. Na pytanie ile wziąłby za taką robociznę, odpowiedział, że 400 zł. Pięknie wypolerował, poprawił fazy i nasze obrączki zaczęły wyglądać prawie jak należy. Elsnera – strzeżcie się, Struga – polecam gorąco.
_________________
charlottka
 
 
 
kingak87 

Wiek: 36
Dołączyła: 22 Sie 2010
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 08, 2010 8:39 am   

Tak jak obiecałam zdaję relację z odbioru obrączek na Jaracza (przy Piramowicza). Zamówiliśmy obrączki 3-kolorowe z grawerem. Złoto było nasze więc zapłaciliśmy tylko za robociznę – 500 zł.
Wykonanie na czas i w dodatku mega szybko. W 5 dni od złożenia zamówienia ! Obsługa i wykonanie wzorowe, a obsługuje zawsze ten sam przemiły właściciel więc nie ma żadnych problemów z komunikacją, bo np. ktoś tam komuś czegoś nie przekazał.
 
 
SklepJubilerski 
Firma

Dołączyła: 14 Paź 2010
Posty: 8
Skąd: Polska
Wysłany: Czw Paź 14, 2010 4:25 pm   

Dobrze ze pojawiła sie bardziej obszerna relacja :) Za samą robociznę zapłaciliście 500zł,a ile kosztowało Was złoto? Jeżeli możesz to wstaw również zdjęcia Waszych obrączek :)
 
 
onaaga 

Dołączyła: 09 Wrz 2010
Posty: 47
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 29, 2010 11:58 am   

Mam pytanko o tego Pana z Wigury, rozumiem że przetapia złoto które mu damy i może zmieniać odcienie złota... a co z kamieniami, czy jeśli będę chciała jakis brylancik to on mi wstawi?
 
 
Sylsia84 


Wiek: 39
Dołączyła: 06 Cze 2009
Posty: 61
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 29, 2010 12:18 pm   

Wstawi Ci kamień i dostanie certyfikat i będziesz zawsze mogła przyjść i zmienić rozmiar obrączki bez gadania że jak masz kamień to się nie da!! Sama mam z dwoma brylantami obrączkę i jak zapytałam czy da radę ja zwiększyć bądź zwiększyć w razie potrzeby to Pan powiedział, że tak:) ja na to że w Apartach, Krukach itd mówią że się nie da a on do mnie że to już jego problem by kamień został na swoim miejscu a obrączka miała właściwy rozmiar:D
_________________
Ostatnio zmieniony przez Sylsia84 Pią Paź 29, 2010 12:18 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl