Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Jubilerzy - przerobienie złota
Autor Wiadomość
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pon Mar 24, 2008 10:57 pm   

tak tak,rozumiem,ale dla mnie liczy się kazdy grosik i nawet te 200zł znaczy wiele, wiec raczej ja na takim miejscu nie robilabym jubilerowi takiego prezentu :]
 
 
jpuasz 


Dołączyła: 17 Maj 2006
Posty: 1210
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 25, 2008 12:44 am   

Ja myśle, ze po prostu koszt tego złota, któe by dostali był porównywalny z kosztami robocizny i w takiej sytuacji mozna zapłacić złotem. My tak zrobiliśmy i jeszczce nam oddali 30 zł czy jakoś tak :)
_________________
Pozdrawiam :)
Paulina



 
 
Tissaia 
pani stara*


Wiek: 38
Dołączyła: 14 Kwi 2008
Posty: 536
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 28, 2008 1:49 pm   

Ale się cieszę, że znalazłam ten temat :) Bo właśnie teściowie chcą nam dać rodowe złoto, a ponadto moja mama ma cały kuferek różnej starej biżuterii i zastanawialiśmy się nad przetopieniem, tylko nie miałam pojęcia, gdzie to można zrobić i ile kosztuje. A tak to już jestem dokształcona. Dzięki wielkie!
_________________
*Mój wieczór panieński, etap szaleństw w klubie, przyplątuje się jakiś facet i zwraca do mojej zamężnej już wtedy koleżanki:
-To ty jesteś ta panna młoda?
Koleżanka:
-Nie, ja jestem już pani stara...

Mission accomplished 06.06.09. :)
 
 
spray 


Wiek: 42
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 144
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 23, 2008 5:57 am   

Mozna dać do przetopienia razem białe złoto i żółte? Obawiam się, że żóltego (po babci) będziemy mieć za mało. :?
_________________
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Nie Maj 25, 2008 3:49 pm   

tak-można :)
 
 
Suelen 


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Sty 2007
Posty: 1258
Skąd: Zgierz
Wysłany: Nie Maj 25, 2008 11:07 pm   

u mnie w Zgierzu jubiler (dobry, przerobił już parę rzeczy) za komplet obrączek z naszym złotem zawołał 150zł, plus jeśli chcę grawer to 3,50zł od litery.
_________________


19.09.2009 :mar
 
 
 
izunia_82 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2007
Posty: 1376
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 25, 2008 11:15 pm   

Suelen to u Was jest taniocha :o . Bo gdy my orientowaliśmy się w cenach to z własnym złotem(z resztą takowego nie posiadaliśmy, ale i tak podawali ceny) najmniej rzucili 400zł bez grawerki(bo to już osobna historia).
_________________


 
 
Suelen 


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Sty 2007
Posty: 1258
Skąd: Zgierz
Wysłany: Nie Maj 25, 2008 11:42 pm   

nie wiem dlaczego tak, najpierw myślałam, że to cena za sztukę, ale pani wyprowadziła mnie z błędu i powiedziała, że to za komplet. Ja u niego zrobiłam pierścionek ze starej bransoletki i jest śliczny (nosze go cały czas) i mój zaręczynowy z brylantem powiększył.
Jeśli ktoś kiedyś będzie chciał adres to na priv i jest to niedaleko granicy z Łodzią.
_________________


19.09.2009 :mar
 
 
 
Kociadło 


Wiek: 39
Dołączyła: 17 Lut 2008
Posty: 2269
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 19, 2008 8:30 pm   

My też postanowilismy przetopic stare złoto i z niego zobić wybrany wczesniej model obraczek - zapewne zawitamy do pana na Wigury bo ma tam rzut beretem. Tylko pewnie będziemy dokupytać białe złoto bo mamy samo żółte a chcemy coś łączonego, ale i tak będzie taniej w porównaniu do tego co bysmy zapłacili za te które podobają się nam w Aparcie.:):)
_________________
 
 
 
Sonitus 


Wiek: 38
Dołączyła: 02 Sie 2008
Posty: 26
Skąd: Łódź/Kraków
Wysłany: Nie Wrz 28, 2008 3:49 pm   

i my bedziemy przerabic stare pierscionki na obraczki. Bylam u Pana na Wigury, zeby sie dowiedziec ile gram zlota musimy uzbierac. powiedzial ze na nasz model potrzeba kolo 10g. Mamy dopiero 7g wiec musimy jeszcze poszperac :) Pan byl bardzo mily.
_________________
 
 
Debussy 
pedagog specjalny


Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 1712
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Paź 12, 2008 8:34 am   

My przerabialiśmy złoto na obrączki u Jubilera "Koliber" przy Rzgowskiej 180.
I tu jest o tyle lepiej niż na Wigury, że jest masę wzorników obrączek, także można je namacalnie obejrzeć :razz: , a nie tylko w katalogach gdzie niestety czasem zdjęcia w powiększeniu są bardzo mylące.

Tutaj strona -> www.koliber-bizuteria.pl
_________________
Są tajemnice, które tylko niebo może ostatecznie odkryć...
 
 
magdasid 
kocia mama ;)


Wiek: 44
Dołączyła: 08 Lis 2007
Posty: 369
Skąd: Uć ;)
Wysłany: Nie Paź 12, 2008 7:42 pm   

Hmmm, na tej stronie to za dużego wyboru to nie ma.
_________________

 
 
 
Debussy 
pedagog specjalny


Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 1712
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Paź 12, 2008 8:03 pm   

magdasid napisał/a:
Hmmm, na tej stronie to za dużego wyboru to nie ma.

Zgadza się. Na miejscu za to bardzo duży :)
_________________
Są tajemnice, które tylko niebo może ostatecznie odkryć...
 
 
ollik 

Dołączyła: 11 Lut 2008
Posty: 11
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 28, 2008 1:54 pm   

JA polecam jubilera na Zgierskiej 18- Tanio i dobrze
 
 
martka 


Wiek: 40
Dołączyła: 13 Sty 2009
Posty: 170
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: Nie Sty 25, 2009 9:45 pm   

Byliśmy u kilku jubilerów, lecz ceny nas wcale nie zachwycily. Idac za Waszymi radami wybralismy sie do Pana na Wigury i jestesmy już w 100% pewni, że obrączki będziemy zamawiać własnie tam. Mamy sporo swojego zlota - ok 15 gram a obrączki które wybraliśmy ważą ok 10 gram. Koszt wykonania takiej usługi to 400 zł (u innych jubilerow ok 650zl), ale w zwiazku z tym, że zostanie nam jeszcze troche złota to sprzedamy go, co obniży w konsekwencji koszt obraczek do ok 250 zł. Cena rewelacyjna!Polecam!
_________________
Nasz magiczny dzień: 17.04.2010r.
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Nie Sty 25, 2009 9:47 pm   

ja jutro odbieram od tego Pana kolczyki zrobione na wzór z aparta :)
 
 
martka 


Wiek: 40
Dołączyła: 13 Sty 2009
Posty: 170
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: Nie Sty 25, 2009 9:50 pm   

Na pewno będzie wszystko jak należy :)
_________________
Nasz magiczny dzień: 17.04.2010r.
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Nie Sty 25, 2009 10:04 pm   

tego jestem pewna,juz znam tego pana :) ale jutro sie pochwale jakby co ;)
 
 
marcia331 
Szczesliwa zona


Dołączyła: 13 Maj 2008
Posty: 397
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 26, 2009 11:29 am   

Zaraz sie wybiore do Pana na Wigury. Moze powinnismy domagac sie jakis znizek za reklame Pana na tym forum:d bo widze ze naprawde duzo osob robilo lub robi tam obraczki i nie tylko. Pan ma chyba naprawde sporo roboty. Jak wroce to wieczorkiem napisze moje wrazenia.
_________________
 
 
doni_iza 

Wiek: 42
Dołączyła: 29 Paź 2007
Posty: 1974
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 26, 2009 11:41 am   

Ja tez robiłam obrączki u Pana na Wigury, początkowo do końca nie byłam zadowolona, ale Pan je poprawił i jest już super :) . Dlatego polecam go w 100%, bo Pan jest otwarty na wszelkie sugestie, robi wszystkie poprawki bez problemów ( bez dodatkowych opłat), wszystko załatwia sprawnie, trzyma się terminów.
_________________
 
 
moresmoking 

Dołączyła: 04 Lis 2008
Posty: 16
Skąd: łódź
Wysłany: Pon Sty 26, 2009 11:57 am   

Moje obrączki też robił pan z Wigury. Pan jest super. Wyznaczył termin, a na nasze marudzenie, czy nie da się wcześniej, bo wtedy będziemy w Łodzi, odpowiedział, że niestety nie, ale że możemy wcześniej zadzwonić, że może da się coś zrobić :) Gdy zadzwoniliśmy okazało się, że zrobił je wcześniej i możemy je odebrać.
 
 
marcia331 
Szczesliwa zona


Dołączyła: 13 Maj 2008
Posty: 397
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 26, 2009 3:31 pm   

No wiec pojechalam, zobaczylam i powiem szczerze ze jestem pod wrazeniem. Pan naprawde bardzo mily i otwarty. Jak pokazalam mu wybrane przez nas obarczki od razu znalazl je w jakims katalogu ( bo zdjecie mialam zrzucone na telefon z internetu). Dalam mu swoje zloto i pan stwierdzil ze zlota Ci u mnie dostatek :D odrazu stwierdzil ze dwa spore stare pierscionki nawet nie warto ruszac bo szkoda a ze pozostalego zlota i tak mi w zupelnosci wystarczy. Dal dwie opcje, albo wezmie sobie tyle zlota ile potrzeba na zrobienie naszych obraczek czyli ok 10g i zaplacimy za robocizne 200zl albo jesli nie zalezy nam na tym zlocie na przyszlosc to wtedy wezmie sobie go wiecej w rozliczenie :) i chyba na ta opcje sie zdecydujemy bo naszego zlota starczy w sumie na dwie pary obraczek!! Model mamy juz upatrzony tylko jeszcze zastanawiam sie czy zrobic polaczenie matowego z gladkim czy cale gladkie. Ale to juz drobiazg. Ogolnie jestem bardzo szczesliwa :smile: Aaa z tego wszystkiego zapomnialam sie dopytac o grawer! To moze wy mi powiecie jak to jest u tego pana. Wliczone w koszty czy cos kosztuje? Jesli tak to ile? Ale mysle ze to nie zmieni mojego nastawienia i obraczki zrobimy wlasnie tam. Juz nie moge sie doczekac.

A na koniec mojego przydlugiego wywodu troche prywaty :oops: zapraszam serdecznie do mojego dzienniczka bo dawno nikt go nie odwiedzal i troche mi bez was smutno :(
_________________
 
 
pearlania 

Wiek: 41
Dołączyła: 08 Wrz 2008
Posty: 34
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 26, 2009 5:57 pm   

marcia331 napisał/a:
Aaa z tego wszystkiego zapomnialam sie dopytac o grawer! To moze wy mi powiecie jak to jest u tego pana. Wliczone w koszty czy cos kosztuje? Jesli tak to ile?


w październiku zeszłego roku płaciliśmy za grawer 2 zł od znaku


i oczywiście przyłączam się do pochwał Pana z Wigury, zrobił nam śliczne obrączki, jesteśmy bardzo zadowoleni a przy okazji powiększył obrączkę mojego taty gratis :)
_________________
 
 
 
kamislodz 

Wiek: 44
Dołączyła: 20 Paź 2007
Posty: 16
Skąd: ŁÓdź
Wysłany: Czw Sty 29, 2009 10:02 pm   

Ja również odwiedziłam Pana z Wigury i potwierdzam fakt,że jest sympatyczny,potrafi doradzić i zna się na swoim fachu:)
My mamy swoje złoto i za nasz wzór policzył około 250-350zł za robociznę + 50-70zł za brylanciki.Grawer kosztuje 2,50 za literkę,a jak się robi z jego złota to jest grawer w prezencie:)
_________________
MiŁeGo DniA Gość:)
 
 
 
aggar 


Dołączyła: 07 Sty 2008
Posty: 205
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 30, 2009 8:33 pm   

A czy można zrobić taką zamianę, że my dajemy jubilerowi biżuterię z naszego żółtego złota, a on robi nam obrączki ze swojego białego?
Gdzieś już czytałam na forum, że jubilerzy i tak nie przetapiają złota, które im się daje tylko mają swoje, a tamto przerabiają później.
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pią Sty 30, 2009 9:10 pm   

tak,zgadza sie. mozna tak zrobic- przynajmniej u Pana z Wigury tak mozna, nie wiem jak inni :)
 
 
Debussy 
pedagog specjalny


Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 1712
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 30, 2009 10:29 pm   

Prawda jest taka, że białe złoto i tak się robi z żółtego :smile:
Białe złoto nie występuje w przyrodzie :-)
_________________
Są tajemnice, które tylko niebo może ostatecznie odkryć...
 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Pią Sty 30, 2009 10:35 pm   

jubiler na jaracza tez przyjmuje kazde złoto równiez takie stare ruskie czerwone ;) specjalnie o takie dopytywalismy ;)
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
olalowicz 

Dołączyła: 30 Sty 2009
Posty: 1
Skąd: Łowicz
Wysłany: Nie Lut 01, 2009 9:02 pm   

aggar napisał/a:
A czy można zrobić taką zamianę, że my dajemy jubilerowi biżuterię z naszego żółtego złota, a on robi nam obrączki ze swojego białego?
Gdzieś już czytałam na forum, że jubilerzy i tak nie przetapiają złota, które im się daje tylko mają swoje, a tamto przerabiają później.


zgadzam się z Tobą! jubiler skupuje od ciebie złoto po cenie "złomu" dlatego trzeba wielupierścionków na jedną obrączkę, i wcale nie robi z twojego tylko ze swojego jakie tam ma pod ręką i przetapia iprawda jest o co mówił jakiś jubiler reklamujący się w jednym z pierwszych postów, że ten "złom" ma różne domieszki i może powodować uczulenia!!! moi znajomi się tak przejechali na tanich obraczkach od jubilera, że nie mogą ich teraz nosić.
Białe złoto na natomiast żółte z domieszką niklu!, czerwone to żółte z domieszką miedzi! białe złoto może być wręcz niezdrowe więc uważajcie.

my kupiliśmy obraczki w kruku, z jubilerami mam złe doświadczenia, moje rodzeństwo też przetapiało złoto na obrączki i ich obrączki są bardziej miękkie niż takie firmowe, tzn. dużo bardziej się rysują.
ale ostateczną decyzję musicie podjąć sami.
w ogóle obraczki można kupić już od 400zł za sztukęnawet w firmowych sklepach...
_________________
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 02, 2009 12:55 pm   

olalowicz napisał/a:
jubiler skupuje od ciebie złoto po cenie "złomu" dlatego trzeba wielupierścionków na jedną obrączkę, i wcale nie robi z twojego tylko ze swojego jakie tam ma pod ręką i przetapia

Mnie "mój" jubiler mówił zupełnie co innego, o czym pisałam na poprzedniej stronie tego wątku: http://www.forum.wesele-l...kolorowe#199329
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Tissaia 
pani stara*


Wiek: 38
Dołączyła: 14 Kwi 2008
Posty: 536
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lut 14, 2009 1:48 am   

Dziewczyny, a jak jest z modelami? Chodzi o to, że chciałabym najpierw poprzymierzać jakieś modele (słusznie piszecie, że zdjęcie w sieci niewiele mówi), czy najpierw przymierzałyście modele w innych sklepach zanim zamówiłyście przetapiane obrączki?
_________________
*Mój wieczór panieński, etap szaleństw w klubie, przyplątuje się jakiś facet i zwraca do mojej zamężnej już wtedy koleżanki:
-To ty jesteś ta panna młoda?
Koleżanka:
-Nie, ja jestem już pani stara...

Mission accomplished 06.06.09. :)
 
 
martka 


Wiek: 40
Dołączyła: 13 Sty 2009
Posty: 170
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: Sob Lut 14, 2009 8:32 am   

No pewnie że tak! My jeszcze nie zamówilismy ale przymierzac przymierzalismy. U każdego jubliera mozesz zrobic to bez problemu :)
_________________
Nasz magiczny dzień: 17.04.2010r.
 
 
rajeczka 

Dołączyła: 05 Sty 2008
Posty: 309
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 19, 2009 10:05 am   

My wczoraj zajrzelismy do Pana w wigury i chyba jestesmy sklonni do tego zeby zamowic obraczki u niego..pan nam wszytsko wyjasnil ,pokazywalismy mu model jaki mniej wiecej bysmy chcieli ..a mamy troszke zlota.Wczesniej mielismy zamawiac w aparcie..ale ceny ostatnie nas dobily lekko.W marcu mamy sie zglosic :)bo na razie Pan wyjezdza w gory ;) tylko moj narzeczony ciagle pyta ,co na forum pisza forumki ..czy jednak te obraczki beda wygladaly jak ze wzoru i czy bedziemy zadowoleni :D
_________________
 
 
 
asiulek82 


Dołączyła: 08 Paź 2008
Posty: 257
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 05, 2009 11:17 pm   

Odwiedziliśmy pana na Wigury już jakiś czas temu, robociznę za nasze obrączki wycenił na 150 zł/kpl (są dość proste, klasyczne) + 2,50 za literkę graweru. Chcieliśmy jednak mieć porównanie i wybraliśmy się z moją chestną do jubilera, który jest jej znajomym. Ciężko mi było powstrzymać żywą reakcję :) kiedy powiedział, że za zrobienie takich obrączek 530 zł!! Jak ciocia zaczęła pytać czemu tak drogo itd. (bo mnie zatkało) odpowiedział, że ewentualnie może udzielić 20% rabatu. To i tak wyniosłoby nas 2x drożej. Po tej wizycie długo się nie zastanawialiśmy i wróciliśmy do pana na Wigury. Niestety, okazało się, że go jeszcze nie ma (mówił nam poprzednim razem że wyjeżdża), nie będzie go do 7. marca, także nie wybierajcie się do niego teraz.
_________________
 
 
doniarek 

Dołączyła: 30 Mar 2009
Posty: 4
Skąd: łódź
Wysłany: Pon Mar 30, 2009 3:15 pm   

olalowicz napisał/a:
w ogóle obraczki można kupić już od 400zł za sztukęnawet w firmowych sklepach...

podaj adres gdzie za 400 złotych mozna kupic obraczki zlote bo chyba proby 333 i wazaca 2 gramy


olalowicz napisał/a:
Białe złoto na natomiast żółte z domieszką niklu!, czerwone to żółte z domieszką miedzi! białe złoto może być wręcz niezdrowe więc uważajcie.

?? ??????????????

a to skad wzielas ze jest niezdrowe?
zródło prosze



edit: poprawiłam posta, bo był mało czytelny
kryszka
Ostatnio zmieniony przez kryszka Sro Kwi 01, 2009 7:09 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
aggar 


Dołączyła: 07 Sty 2008
Posty: 205
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 10:19 am   

No, my dzisiaj jedziemy do Pana jubilera na Wigury, skoro jest tak zachwalany to pierwsze kroki skierujemy do niego.
Podobają nam się straaasznie drogie obrączki z Apartu (2800 zł w sumie) i zastanawiamy się na ile realne jest zrobienie takich samych obrączek do 1500 zł. Napiszcie mi dziewczyny czy za bardzo nie fantazjuje co do ceny. Nigdy nic nie robiłam u jubilera więc nie chce się zbłaźnić :)
Mam jeszcze pytanko - też w kwestii ewentualnego wyśmiania mnie :) - jeśli mam dwa złote pierścionki, których nie noszę i nie będę nosić, to czy jest w ogóle sens zabierać je ze sobą i dać je ewentualnie w rozliczeniu jubilerowi ? Chodzi mi o to czy nie będą to jakieś groszowe sprawy, ale z drugiej strony jak i tak nie mam z nich pożytku, to może warto zaoszczędzić ... no właśnie, ile?
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 10:38 am   

może wklej zdjęcie modelu, to Ci coś poradzimy, trochę trudno wyrażać swoja opinię..
_________________
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 11:29 am   

dokładnie-jesli chodzi o obraczki, ktore wybraliscie to np wazne jest to czy maja one brylanciki i jesli tak to ile. ile zaoszczedzisz to nikt z nas Ci tego nie powie, bo to zalezy ile waza te pierscionki ktore masz i jakiej sa proby. Jesli pojdziesz z tymi pytaniami do jubilera to na pewno Wam odpowie na wszystkie pytania, a z tego co napisalas trudno ckolwiek powiedziec, a nawet jesli to mozemy wprowadzic Cie w blad , wiec mysle ze najlepiej bedzie jak sama zapytasz bezposrednio u wykonawcy.
 
 
aggar 


Dołączyła: 07 Sty 2008
Posty: 205
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 12:16 pm   

Wkleiłabym model obrączek, które chcielibyśmy zrobić u jubilera, ale - wstyd się przyznać - nie potrafię :-? To są obrączki z Apartu, z białego złota, wzór 113. Te z Apartu mają 6 mm, my chyba nie chcielibyśmy takich szerokich, optymalne byłyby 5 mm.
I co myślicie, zmieścimy się do 1500 zł (obrączki nie mają żadnych brylancików) ? :)
 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 12:35 pm   

_________________
 
 
aggar 


Dołączyła: 07 Sty 2008
Posty: 205
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 12:38 pm   

O to właśnie te, dziękuję Mietka :)
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 3:02 pm   

myślę, że bez problemu.. pierścionki weź ze sobą, to jubiler poda Ci od razu cenę ze złotem i bez..
_________________
 
 
aggar 


Dołączyła: 07 Sty 2008
Posty: 205
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 6:42 pm   

Zamówiliśmy obrączki u jubilera na Wigury, będą nas kosztowały ufff ok. 1300 zł (minus dwa pierścionki o wadze 4,17 grama czyli ok. 150 zł). Szybko, sprawnie tylko trochę się czeka, mamy przyjść 6 czerwca przymierzyć jakieś srebrne odpowiedniki - trochę tego nie kumam :)
Zdziwił mnie tylko fakt, że nie dostaliśmy żadnego pokwitowania (zamiast zaliczki zostawiliśmy moje dwa pierścionki), tylko jakiś świstek, a właściwie to zapisaną na odwrocie wizytówkę. Normalnie to bym żądała jakiegoś potwierdzenia z pieczątką, że je wziął ode mnie, no ale jak jest tak zachwalany to chyba też uczciwy. Wam też jubiler z Wigury dawał takie potwierdzenie?
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 10:45 pm   

tak i zawsze sie wywiązywał uczciwie z umowy wiec nie masz sie o co martwic ;)
 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Sro Kwi 29, 2009 10:03 am   

ja tez dostalam tylko karteczke :) ale nawet jej nie dalam przy odbiorze pierscionka, bo Pan nas zapamietal. pozniej jeszcze naprawial mi inny pierscionek i to juz w ogole bylo zostawione tylko "na slowo"
_________________
 
 
truskawka_ja 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 781
Skąd: ...
Wysłany: Sro Kwi 29, 2009 10:33 am   

My też dostaliśmy tylko karteczkę. Gotowe obraczki odbierał mój tato - nie było żadnych problemów. :)
 
 
aggar 


Dołączyła: 07 Sty 2008
Posty: 205
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 29, 2009 12:04 pm   

Tak myślałam, że nie będzie żadnych problemów ale dzięki za komentarze - uspokoiłyście mnie, spokojnie będę czekać do 6 czerwca :smile:
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Sro Kwi 29, 2009 12:07 pm   

pochwal się jak już będziesz miała swoje cudenka w reku ;)
 
 
madzialenka 

Wiek: 39
Dołączyła: 09 Mar 2009
Posty: 735
Skąd: Pabianice
Wysłany: Sro Kwi 29, 2009 5:28 pm   

mój jubiler w Pabianicach jak ma się własne złoto to obrączki robi za 200 zł :) i tam właśnie powstaną nasze obrączki
_________________
 
 
Yoanna 
mamuśka


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 1441
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 04, 2009 12:42 pm   

Debussy napisał/a:
My przerabialiśmy złoto na obrączki u Jubilera "Koliber" przy Rzgowskiej 180.
I tu jest o tyle lepiej niż na Wigury, że jest masę wzorników obrączek, także można je namacalnie obejrzeć :razz: , a nie tylko w katalogach gdzie niestety czasem zdjęcia w powiększeniu są bardzo mylące.

Tutaj strona -> www.koliber-bizuteria.pl


My właśnie dziś tam jedziemy :)

[ Dodano: Czw Cze 04, 2009 9:49 pm ]
i zamówiliśmy dziś obrączki :razz: zapłacimy za samą robociznę ok 250zł za parę, ponieważ daliśmy własne złoto (15g) Jestem bardzo szczęśliwa :smile:
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl