Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
wideo i foto - w pakiecie czy osobno?
Autor Wiadomość
Aniełek 

Dołączyła: 18 Lut 2014
Posty: 24
Skąd: Pozań & Łódź
  Wysłany: Nie Kwi 13, 2014 5:17 am   wideo i foto - w pakiecie czy osobno?

Czy warto brać operatora w pakiecie z fotografem? Czy ma to wpływ na jakość? Bo na cenę ma na pewno. Dodam tylko, że głównie na zdjęciach mi zależy.
_________________
w mojej głowie myszy harcują
 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Nie Kwi 13, 2014 7:57 am   

Ja bym nie brała. Zależy mi i na dobrych zdjęciach i na dobrym filmie. :wink: więc nie patrzelismy pod względem rabatów pakietowych.
_________________


 
 
Gilgamesz 
Firma


Wiek: 36
Dołączył: 04 Lip 2012
Posty: 239
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 13, 2014 8:53 am   

Aniełek napisał/a:
Dodam tylko, że głównie na zdjęciach mi zależy.
Jeżeli zależy Ci na zdjęciach, to po co kamera ?
_________________
Nasz ślub :)
http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=17268
I Nasze Przygotowania
http://www.forum.wesele-l...p=745391#745391
 
 
KADR 


Dołączył: 17 Lut 2014
Posty: 38
Skąd: Łowicz
Wysłany: Nie Kwi 13, 2014 6:28 pm   Re: wideo i foto - w pakiecie czy osobno?

Aniełek napisał/a:
Czy warto brać operatora w pakiecie z fotografem? Czy ma to wpływ na jakość? Bo na cenę ma na pewno. Dodam tylko, że głównie na zdjęciach mi zależy.

Oczywiście że warto ale tylko wtedy gdy fotograf u kamerzysty to osoba profesjonalnie wykonująca zdjęcia a nie "sztukmistrz" biegający i pstrykający.
Nie warto brać takiej opcji pod uwagę gdy zdjęcia są kiepskie lub Wam się nie podobają. wtedy warto poszukać kogoś bardziej odpowiedniego.
Ale pamiętajcie, że są dobre firmy filmujące które posiadają w swoim zespole dobrego fotografa robiącego dobre fotki. I wtedy taka opcja ma sens.
Pozdrawiam
 
 
Rusałka_Maja 


Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 3448
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 13, 2014 7:06 pm   

My kiedyś na studniówce mieliśmy kamerzystę który w pakiecie oferował wideo i foto. W rezultacie to "foto" to były print screeny z filmu - koszmar !
Ale to było x lat temu więc mam nadzieję, że teraz takich "specjalistów" nie ma :roll: Choć nadal bałabym się brać to w pakiecie :roll:
_________________


 
 
fotografialodz 
Firma


Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 14, 2014 11:45 am   

generalnie nie ma to wplywu, aczkolwiek lepiej mi osobiscie pracuje z osoba ktora znam(zawsze latwiej sie porozumiec), w sumie to raczej wiekszosc firm sie nawzajem zna poniewaz czesto sie widujemy na slubach:) wiec wiekszosc z nas jest znajomymi :P
_________________
Pozdrawiam
Michał Jankowski

Fotografia Ślubna
 
 
tygrysek7773 
Żołnierzowa żona


Dołączyła: 05 Lip 2012
Posty: 445
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 14, 2014 3:46 pm   

My mieliśmy oddzielnie, w sumie dlatego, że przy podpisywaniu umowy z kamerzystą dowiedzieliśmy się, że oni nie robią zdjęć. I wyszło nam to na dobre, bo gdyby na zdjęcia trzeba było czekać tak długo jak na film to ja dziękuję...Ale fotografowie mówili nam, że czasem jest problem, bo np. kamerzysta powie, że on ,,ma umowę" i tak wejdzie w kadr (powiedzmy w czasie przysięgi), że nie będzie można zrobić fajnych ujęć. Dobrze jak kamerzysta i fotograf umieją ze sobą współpracować :)
_________________

 
 
Karyna 


Dołączyła: 11 Wrz 2013
Posty: 13
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 23, 2014 7:56 pm   

Foto i video w pakiecie to bardzo dobry pomysł. Tu już nie chodzi o pieniądze, bo ktoś, kto chce mieć fajne zdjęcia i filmy, nie oszczędza na tym :) Bardziej chodzi o to, że taki tandem potrafi ze sobą współpracować i się wzajemnie uzupełniać. To, co pisze Tygrysek7773 - przy duecie nie ma opcji, żeby sobie przeszkadzali i wchodzili w kadr. Zresztą widziałam w akcji taki duet (który zresztą polecam) i powiem Ci, że są oni potwierdzeniem tego, co napisałam. Dodatkowo jest jeszcze jedna rzecz, o której nikt nie wspomniał, tacy ludzie (a przynajmniej dwudziestadruga.pl ;) dobrze się znają i łatwiej potrafią rozładować razem stres PM, czy to w dniu ślubu, czy na plenerze. Moja siostra bardzo dobrze to wspomina, a film i zdjęcia wyszły rewelacyjnie. Goście byli też zadowoleni, mają fajne naturalne ujęcia bez fotografa/filmowca w tle ;)
Ostatnio zmieniony przez bambolea Sro Kwi 23, 2014 8:41 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
getmarried 


Dołączyła: 29 Paź 2013
Posty: 17
Skąd: Milanówek
Wysłany: Sro Kwi 23, 2014 9:17 pm   

Sprawa jest ciekawa i można o niej sporo napisać. Raczej stwierdziłbym, że jeżeli ktoś jest doświadczony, to porozmawia z fotografem przez 15 minut podczas przygotowań ślubnych i wszystko będzie jasne. Najbardziej istotna jest przysięga, bo wtedy wszyscy chcą być blisko Pary Młodej. Fotograf chce mieć kadry szerokie i wąskie. A już najlepiej bez kamerzystów. Kamerzyści za to chcą mieć nieporuszony obraz, czysty dźwięk i jak najmniej lampy błyskowej.
Podczas wesela nie ma najczęściej żadnego problemu, najczęściej jest dużo miejsca na sali. Nawet, jeżeli w kadrze u kamerzysty pojawi się fotograf, to nie robiłbym z tego aż takiej tragedii.

Jeżeli oferta w pakiecie fotograf-kamerzysta prezentuje wysoką jakość zdjęć i filmu w dobre cenie to warto skorzystać. Najczęściej tak nie jest.
 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Sro Kwi 23, 2014 9:31 pm   

wychodzę z założenia, że jak ktoś/coś jest do wszystkiego to jest do niczego :wink:
_________________


 
 
KADR 


Dołączył: 17 Lut 2014
Posty: 38
Skąd: Łowicz
Wysłany: Sro Kwi 23, 2014 10:36 pm   

Dorotka_ napisał/a:
wychodzę z założenia, że jak ktoś/coś jest do wszystkiego to jest do niczego :wink:

Dorotka nie zawsze ta sama osoba z firmy jednocześnie nagrywa i robi zdjęcia.
Nieraz jest to po prostu niewykonalne. :mrgreen:
Poz tym osoba mająca odpowiednie umiejętności potrafi tak samo dobrze fotografować jak i filmować. Obecnie i jedno i drugie wykonywane jest tym samym sprzętem (lustrzanka)
Ważne by ktoś kto się tym zajmuje miał wyczucie smaku, dobry gust, swój ciekawy styl etc... no i ogólnie zarówno jego filmy jak i fotografie reprezentowały wysoki poziom i poprostu podobały się MP
Zazwyczaj każda poważna FIRMA (nie lokalny ślubokręt :mrgreen: ) zajmująca się filmowaniem posiada w swoim zespole dobrego fotografa i robi dobre zdjęcia.
Wiem, że właśnie takie myślenie jest pokierowane stereotypem filmowca który na jednym statywie ma zarówno kamerę jak i aparat i pstryka ile wlezie bez opamiętania :zly: .
Ale uwierz to się zmienia. Naprawdę wystarczy się rozejrzeć w necie.
I nie szukać ogłoszeń "profesjonalnie i tanio", lub" filmowanie plus foto gratis"
Ostatnio zmieniony przez KADR Sro Kwi 23, 2014 10:42 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Czw Lip 30, 2015 8:31 am   

KADR, ja wybrałam specjalistę od filmowania i specjalistkę od zdjęć :) Profesjonaliści bez wspólnej działalności zrealizowali fantastyczne materiały, nikt sobie w drogę nie wchodził. I nikt mi nie narzucał ceny, nikt mi nie narzucał konkretnego stylu zdjęć czy filmu )

Wybieram to co według mnie jest najlepsze, a nie najwygodniejsze dla usługodawcy.
_________________


 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl