Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
"Dworek za Lasem" we Włyniu niedaleko Warty
Autor Wiadomość
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Sob Paź 20, 2012 8:32 pm   "Dworek za Lasem" we Włyniu niedaleko Warty

W związku, że termin już mamy zarezerwowany, trochę opinii też już mam, ale może i Forumki znają to miejsce i mi coś podpowiedzą :cool:

Menu jest bardzo kuszące przy cenie startowej za 2 dni. Jedzenie smaczne chociaż konkurencja lokalu na innym forum twierdzi, że okropne :mrgreen:

szukam wszędzie zdjęć z wesel, znalazłam u jednego sieradzkiego fotografa, mogę też udostępnić swoje robione przed podpisaniem umowy.

Czy ktoś ma jakąkolwiek opinię o tym miejscu?
_________________


 
 
lelewelka 

Wiek: 37
Dołączyła: 20 Sie 2012
Posty: 105
Skąd: łks
Wysłany: Wto Paź 23, 2012 6:45 pm   

Podbijam temat, bo dziś też dowiedziałam się o tej sali, jak kształtuje się cena talerzyka itp. Czy warto?
 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Wto Paź 23, 2012 7:06 pm   

lelewelka, ja mam podpisaną umowę (sierpień 2014) na 180 zł/os wesele + poprawiny :smile:

Wkleję Ci Menu z mojego Dzienniczka
Cytat:
DANIA GORĄCE:
1.Rosół z makaronem
Ziemniaczki, bukiet surówek, warzywa na parze
Mięsa:
-schab panierowany
-schab po staropolsku (schab panierowany, pieczarki, cebulka)
-pałeczki drobiowe nadziewane
-krokiet de volaille
-stek wieprzowy
-polędwica drobiowa z grilla w płatkach migdałowych (opcja dla kobiet na diecie - hit! :D )
-pieczeń wieprzowa z marchewką
-ryż w potrawce

4 porcje mięsa na osobę
Deser: tarta cynamonowo-jabłkowa (zmyślna nazwa szarloty ;) ) na ciepło z lodami

2. Czerwony barszczyk, paszteciki drobiowe
3. Frytki szaszłyki, cygaretki ( to jest danie grillowe, które chcemy na poprawiny zaserwować )
4. Zupa gulaszowa z chlebem prezydenckim ( chodzi o chleb wypiekany z Szadku, który ulubił sobie swojego czasu p. Kwaśniewski - pyszny chlebek, serio polecam )
5. Kluski śląskie, karczek pieczony, sos wołowy myśliwski, żeberko, kapustka zasmażana
6. Pieczone prosie (1 sztuka na 40 gości)
7. Kluseczki przecierane ze skwarkami z boczku, podudzie pieczone, zrazy po staropolsku
8. Biały barszcz, krokiety

Przystawki:
Półmiski wędlin i pieczeni
Rolada z kurczaka
Schab ze śliwką
Śledź po kaszubsku
Ryba w zalewie pomidorowej
sałatki : 4 rodzaje do wyboru z wieeelkiej listy
pieczywo
owoce
ciasto
napoje

Ufff tyle z wesela, poprawiny:
1. Flaczki, ziemniaki, bukiet surówek, mięsa z wesela
2. Kluski parowe, żeberko, kapustka zasmażana
3. Gołąbki zawijane z włoskiej kapusty, surówka, kapusta z pieczarkami
4. Barszcz biały / czerwony, krokiety / paszteciki
5. Pizza z wędliną i pieczarkami DANIA GORĄCE:
1.Rosół z makaronem
Ziemniaczki, bukiet surówek, warzywa na parze
Mięsa:
-schab panierowany
-schab po staropolsku (schab panierowany, pieczarki, cebulka)
-pałeczki drobiowe nadziewane
-krokiet de volaille
-stek wieprzowy
-polędwica drobiowa z grilla w płatkach migdałowych (opcja dla kobiet na diecie - hit! :D )
-pieczeń wieprzowa z marchewką
-ryż w potrawce

4 porcje mięsa na osobę
Deser: tarta cynamonowo-jabłkowa na ciepło z lodami

2. Czerwony barszczyk, paszteciki drobiowe
3. Frytki szaszłyki, cygaretki ( to jest danie grillowe
4. Zupa gulaszowa z chlebem prezydenckim
5. Kluski śląskie, karczek pieczony, sos wołowy myśliwski, żeberko, kapustka zasmażana
6. Pieczone prosie (1 sztuka na 40 gości)
7. Kluseczki przecierane ze skwarkami z boczku, podudzie pieczone, zrazy po staropolsku
8. Biały barszcz, krokiety

Przystawki:
Półmiski wędlin i pieczeni
Rolada z kurczaka
Schab ze śliwką
Śledź po kaszubsku
Ryba w zalewie pomidorowej
sałatki : 4 rodzaje do wyboru z wieeelkiej listy
pieczywo
owoce
ciasto
napoje

Ufff tyle z wesela, poprawiny:
1. Flaczki, ziemniaki, bukiet surówek, mięsa z wesela
2. Kluski parowe, żeberko, kapustka zasmażana
3. Gołąbki zawijane z włoskiej kapusty, surówka, kapusta z pieczarkami
4. Barszcz biały / czerwony, krokiety / paszteciki
5. Pizza z wędliną i pieczarkami

Pokoje hotelowe biorę wszystkie płacę 100 zł od pokoju 2osobowego + dostawki 30 zł od osoby. Czyli za pokój 6 osobowy płacę 220 zł.


Mogę wkleić też kilka zdjęć ale najwięcej jest na stronie Dworku i na facebook'u :)

mogę też dać Ci namiar na zdjęcia jednego z sieradzkich fotografów, który ma na stronie zdjęcia z wesela w Dworku - wyszpiegowałam wszystko :mrgreen:
_________________


 
 
lelewelka 

Wiek: 37
Dołączyła: 20 Sie 2012
Posty: 105
Skąd: łks
Wysłany: Sro Paź 24, 2012 8:06 am   

Cena bardzo przystępna, sala bardzo mi się podoba :)
Fotografów już też znalazłam (przynajmniej dwóch Tomków) którzy tam robili zdjęcia. U mojej koleżanki będzie grała orkiestra, która już tam była na jednym weselu... i tu mnie bardzo zmartwili :( Na tymże weselu matka panny młodej złamała nogę. Czytając jedno forum sieradzkie myślałam, że to tylko docinka konkurencji, ale po rozmowie z koleżanką i jej informatorami trochę się rozczarowałam.
Dziś jednak tam zadzwonię, bo chcę im dać szansę, pojadę tam i wszystkiego się dowiem.
Menu masz bardzo ciekawe
 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Sro Paź 24, 2012 12:21 pm   

lelewelka, dopytałam tego gościa od orkiestry, powiedział, że to musiał być nieszczęśliwy wypadek, bo potem przez 2 dni nikt się nie wywrócił, ani nie poślizgnął...

Też już panikowałam, ale gdyby nie fakt, że przed podpisaniem umowy moja Przyszła Teściowa wparowała na ten parkiet w 12cm szpilach - i nic się nie stało chociaż testy robiła wymagające :smile:
_________________


Ostatnio zmieniony przez Dorotka_ Sro Paź 24, 2012 12:22 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lelewelka 

Wiek: 37
Dołączyła: 20 Sie 2012
Posty: 105
Skąd: łks
Wysłany: Sro Paź 24, 2012 12:49 pm   

To chyba już czytałam Twoje wypowiedzi :) W takim razie zadzwonię dziś do nich i proszę trzymaj kciuki, żeby mieli jakiś termin na kwiecień maj 2014, bo już wiem, że 2013 nie wchodzi w grę.
Masz rację, nieszczęśliwe wypadki się zdarzają, mojego przyszłego koleżanka z pracy na własnym weselu złamała nogę, ale to nie dyskwalifikuje sali

Dorotko, a tak z ciekawości zapytam- ile masz potencjalnych gości?
Ostatnio zmieniony przez lelewelka Sro Paź 24, 2012 8:23 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Sro Paź 24, 2012 8:48 pm   

lelewelka, umowę mam podpisaną na 80 osób, ale to się jeszcze może zmienić - na pewno wzrośnie bo przy obecnym spisie mamy 113 gości. Ale z tego co ustalałam z Panią Gosią, to wesela organizują od 50 osób na sali weselnej, mniejsze przyjęcia na sali restauracyjnej.
_________________


 
 
lelewelka 

Wiek: 37
Dołączyła: 20 Sie 2012
Posty: 105
Skąd: łks
Wysłany: Sro Paź 24, 2012 8:52 pm   

To świetnie :)
Dzwoniłam dziś do nich i wiem jakie mają wolne terminy :) Jeśli sala mi się spodoba, to wesele będę miała kilka miesięcy przed Tobą, na pewno podzielę się wrażeniami. Zastanawiam się jednak, czy robić poprawiny, tzn. wolałabym nie mieć poprawin, jednak do tanga trzeba dwojga, moja druga połówka bardzo chce je mieć, a bez męża trochę ciężko wesele zrobić :cool:
 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Sro Paź 24, 2012 8:57 pm   

lelewelka, jeden fotograf to Tomasz Jurewicz, a drugi? :smile: chętnie bym obejrzała kolejne zdjęcia :oops:

[ Dodano: Sro Paź 24, 2012 9:59 pm ]
ale byłby czad :smile: a jaki termin obstawiasz?
_________________


 
 
lelewelka 

Wiek: 37
Dołączyła: 20 Sie 2012
Posty: 105
Skąd: łks
Wysłany: Sro Paź 24, 2012 9:01 pm   

tomaszgrala.pl Nie wiem czy on nie współpracuje z Jurewiczem, bo widziałam u niego kilka zdjęć z tego samego wesela co u Grali. Grala robił zdjęcia na weselu kolegi mego przyszłego i jestem zachwycona, podobają mi się zwłaszcza te w błocie na motorze

17 maja mi najbardziej pasuje :) ewentualnie tydzień później
Ostatnio zmieniony przez lelewelka Sro Paź 24, 2012 9:02 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Sro Paź 24, 2012 9:25 pm   

lelewelka, ja to jakaś dziwna jestem, nie mogę znaleźć u Pana Grali tych zdjęć :(
_________________


 
 
lelewelka 

Wiek: 37
Dołączyła: 20 Sie 2012
Posty: 105
Skąd: łks
Wysłany: Czw Paź 25, 2012 4:59 pm   

Byłam dziś w dworku i muszę powiedzieć, że robi wrażenie. Piękna i duża sala, parkiet normalny, już na takich się bawiłam, więc raczej nic mi nie grozi :) W przyszłym tygodniu chciałabym spotkać się z właścicielami.
Jedyne do czego mam zastrzeżenie to jedzenie. W sumie zjedliśmy flaki, barszcz czerwony, schab, de volaille, talarki, kluski śląskie, zasmażaną kapustkę i buraczki, niestety kluseczki były gotowane w za mocno osolonej wodzie :( Za dużo soli było też w ziemniakach i barszczu. Mam jednak nadzieję, że moja podpowiedź odnośnie tego defektu coś zmieni w kuchni i w przyszłym tygodniu zjem tak jak lubię. Bardzo dobra była kapusta i buraczki, kotlet też mi bardzo smakował, także sądzę, że z solą też sobie poradzą.

Przy okazji zajrzeliśmy na chwilkę do Kamionacza. Stwierdzam, że nie jest w moim guście, ładnie, ale nie dla mnie po prostu.
 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Czw Paź 25, 2012 5:21 pm   

lelewelka, to mamy podobne gusta - tak dla Twojej info, właściciele są tam codziennie po 15 :smile:

polecam następnym razem zupę gulaszową :-) my się zastanawiamy z Narzeczonym, czy iść w tym roku tam na Sylwestra :roll:
_________________


 
 
lelewelka 

Wiek: 37
Dołączyła: 20 Sie 2012
Posty: 105
Skąd: łks
Wysłany: Czw Paź 25, 2012 5:44 pm   

miałam ochotę na tę zupę, ale nie widziałam jej w menu ;/ może trochę ślepa jestem.
A czy w kwestii słoności jesteście zadowoleni? Bo może to z nami jest coś nie tak, ja mało solę, moja mama i teściowa tak więcej, ale jakoś tutaj mi się trochę za słone wydawały te kluseczki i barszczyk.
Na Sylwestra to w sumie dobry pomysł, aby pójść i sprawdzić wcześniej jak się spisują
 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Czw Paź 25, 2012 6:10 pm   

lelewelka, ja praktycznie w ogóle nie solę, ale jak wpadliśmy tam z partyzanta, i zamawialiśmy to wszystko nam bardzo smakowało. W ten weekend chcemy też tam podjechać i sprawdzić i zdam relację :smile:
_________________


 
 
lelewelka 

Wiek: 37
Dołączyła: 20 Sie 2012
Posty: 105
Skąd: łks
Wysłany: Czw Paź 25, 2012 6:37 pm   

Ja się w pełni zgadzam, naprawdę smaczne wszystko było, kluseczki pierwsza klasa, ale niestety trafiłam na takie które miały w dziurce wodę, to się trochę skrzywiłam. Może po prostu tak wyszło, raz nie zawsze :) Na rosół mam ochotę, ale to tylko w niedzielę.
Mam nadzieję, że będę miała czas w przyszłym tygodniu i podjedziemy już porozmawiać :)
Bałam się też, że dojazd zajmie ponad godzinę spod kościoła, ale jechaliśmy 2 drogami i w pół godzinki się zmieścimy :) 40 km to jeszcze nie tak daleko
 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Czw Paź 25, 2012 6:40 pm   

lelewelka, my ślubujemy w Zadzimiu (to około 20 km od sali, ale dojazd jest naprawdę fajny) i przejechaliśmy tę trasę w ~15 minut :)

trzymam kciuki, fajnie byłoby mieć Forumkę z "Moją Salą" :)
_________________


 
 
lelewelka 

Wiek: 37
Dołączyła: 20 Sie 2012
Posty: 105
Skąd: łks
Wysłany: Wto Paź 30, 2012 9:15 am   

Byłam wczoraj drugi raz w dworku i rozmawiałam z właścicielką.
Menu przejrzyste, obfituje w posiłki, także ogromny plus za to :) Jedynie co się nie zgadza z Twoją Dorotko to cena. Mi powiedziano, że w tym roku jest 180zł, w 2014 będzie około 200zł, ale nie chcieliby tego przekroczyć. Zastanawiam się więc, czy po prostu masz taką cenę, bo wcześniej dużo podpisywałaś umowę, czy to może ja czegoś nie zrozumiałam.

Co do pokoi są bardzo ładne, czyste i przestronne. Pokój nowożeńców jest oczywiście gratis :)
Pytałam o zasłony, raczej ich zmienić nie można, ale całkiem prawdopodobne, że kupi inne (mam nadzieję, ze białe).
Wystrój we własnym zakresie, krzesła można ubrać za 10zł od sztuki, ale tu jeszcze się zastanowię, czy nie bardziej będzie mi się opłacać od dekoratorki.
Jest możliwość skorzystania ze stołu rybnego, ale my sobie go odpuszczamy. Poza tym można wynająć miejsce na bar i zamówić swojego barmana, lub skorzystać z ich propozycji w pelni z tym, że różnica w kosztach jest niewielka, także gdyby ktoś chciał skorzystać z tej opcji to bardziej opłaca się wziąć ich barmana.
Póki co zaklepaliśmy termin na 10 maja, szkoda, że 31 maja nie był wolny, no ale cóż, kto pierwszy ten lepszy.
Raczej zdecydujemy się na ten lokal, obiadek nr 2 zjedzony- barszczyk mnie tym razem zachwycił, nie żałuję, że dałam mu drugą szansę. Surówki przepyszne, nie można było zjeść zupy gulaszowej, także trochę mi się smutno zrobiło :( ale za to szarlotka była bardzo smaczna.
Najważniejsze jest dla mnie, że póki co nie ma limitu osób, tzn. nie muszę robić wesela np. na 120 osób, bo na mniej i tak zapłacę za 120. Ile przyjdzie tyle zapłacę :) Proste.
Jeszcze co do parkietu. Założyłam najwyższe buciki jakie mam, w których często się potykam idąc chodnikiem i stwierdzam, że parkiet jest w porządku
 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Wto Paź 30, 2012 9:51 am   

lelewelka, aż sprawdziłam :smile:
i na umowie mam 180 zł/osoba z dopiskiem, że koszt może wzrosnąć w zależności od inflacji. Więc może być faktycznie trochę drożej, ale już ja to załatwię :P
_________________


 
 
lelewelka 

Wiek: 37
Dołączyła: 20 Sie 2012
Posty: 105
Skąd: łks
Wysłany: Wto Paź 30, 2012 9:53 am   

Hmmm, to wychodzi na to, że podobnie mi to przedstawiła, to pewnie też będę miała coś takiego, że np 180, ale może wzrosnąć. Ona mówiła właśnie, że w 2013 wzrośnie do 190, a dalej to nie wie
 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Wto Paź 30, 2012 9:56 am   

lelewelka, a robiłaś jakieś zdjęcia? coś dostawiono? Amorek z fujarką na wierzchu czy coś? :P
_________________


 
 
lelewelka 

Wiek: 37
Dołączyła: 20 Sie 2012
Posty: 105
Skąd: łks
Wysłany: Sro Gru 12, 2012 9:59 am   

Nie robiłam zdjątek, z tego co wiem możliwe, że stół wiejski i słodki będą okrągłe.
Być może pójdziemy tam na andrzejki, tylko muszę brata namówić, aby większą ekipą iść i mieć lepszy pogląd na wszystko



Byłam ostatnio znów w Dworku, tym razem większą ekipą i widzę poprawę Bardzo smaczny rosół zjadłam, kluski śląskie przepyszne, pochwalić muszę jeszcze rybkę, pierogi z kapustą i grzybami i golonkę
Idę też na zabawę sylwestrową, aby sprawdzić, jak sprawuje się organizacyjnie Dworek, ale już w tej chwili sądzę, że na moim weselu dadzą sobie radę
 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Czw Gru 13, 2012 8:26 am   

lelewelka, a byłaś na Andrzejkach? :eek:
_________________


 
 
lelewelka 

Wiek: 37
Dołączyła: 20 Sie 2012
Posty: 105
Skąd: łks
Wysłany: Nie Gru 16, 2012 7:30 pm   

Nie byłam, bo mi się ubzdurało, że andrzejki są tam 2.12 ( a może tak było, a przełożyli) i niestety sobie źle grafik w pracy ułożyłam :wink: Ale na Sylwestra już wpłaciłam i idziemy. Choć i tak uważam, że bez tego balu mogę spokojnie już podpisać umowę (bo jeszcze tego nie zrobiliśmy). Naprawdę jedzenie jest smaczne i dużo go jest, sala jest przepiękna i cena też jest niczego sobie
 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Nie Gru 16, 2012 7:41 pm   

lelewelka, strasznie żałuję, że mnie na sylwestrze nie będzie, ale z moim stanem nogi po skręceniu, wolę nie ryzykować :( może na bal kanrawałowy się zapiszemy? :smile:
_________________


 
 
lelewelka 

Wiek: 37
Dołączyła: 20 Sie 2012
Posty: 105
Skąd: łks
Wysłany: Nie Gru 16, 2012 7:50 pm   

Na pewno zdam relację i zrobię dużo zdjęć posiłków :) A Ty się kuruj, powiedziałabym, że do wesela się zagoi, ale to wcale nie jest tak daleko, już niedługo będzie trzeba szukać kiecek itp :)
 
 
keyka 


Dołączyła: 23 Lis 2012
Posty: 149
Skąd: Pabianice
Wysłany: Nie Gru 16, 2012 9:55 pm   

Koniecznie wstaw później wszystkie zdjęcia:)
Nam powiedziała dziś Pani, że koszt na 2014 będzie 200 zł, na 2015 210 :) :D

Dziewczyny, z jakiej cukierni bierzecie tort? Nie zapewnia go sala, a ja nie jestem z okolic Sieradza czy Warty i nie wiem, gdzie najpyszniej :?
 
 
lelewelka 

Wiek: 37
Dołączyła: 20 Sie 2012
Posty: 105
Skąd: łks
Wysłany: Nie Gru 16, 2012 10:16 pm   

Aż tak to jeszcze nie myślałam. Narazie zaklepaliśmy salę, wymyśliliśmy fotografa i orkiestrę (ale jeszcze nic nie omówione jest) no i ja wyśniłam sobie suknię (szkoda, że muszę ją uszyć, bo nie można jej kupić w Polsce, a wysyłka z USA nie wchodzi w grę :( ) Też nie jestem z Sieradza, ale za tortem to jeszcze trochę i będę się rozglądać
 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Nie Gru 16, 2012 11:46 pm   

keyka, lelewelka, ja miałam powiedziane, że sala załatwi tort, za dodatkową opłatą. Tort ma być z cukierni w Warcie, a z tego co wiem, torty robią pyszne, ładne i tanie (porównując do cen w cukierniach łódzkich)

[ Dodano: Nie Gru 16, 2012 11:46 pm ]
keyka, a kiedy planujecie wesele i czy są jeszcze wolne terminy? :smile:
_________________


 
 
keyka 


Dołączyła: 23 Lis 2012
Posty: 149
Skąd: Pabianice
Wysłany: Pon Gru 17, 2012 8:38 am   

Ja też mam jeszcze trochę czasu, ale jestem ślubno i ogranizacyjnie nadpobudliwa :D

my zaklepaliśmy salę wstępnie na maj 2015:) i maj jeszcze był w miarę wolny, ale Pani mówiła, że z czerwcem i sierpniem są już problemy;)

[ Dodano: Pon Gru 17, 2012 8:41 am ]
Dorotka_, pisałaś w swoim dzienniczku o sali w Szadku? tej dopiero budowanej....co to jest za sala?:)
 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Pon Gru 17, 2012 11:57 am   

keyka, jest na trasie między Szadkiem a Choszczewą, ale nie byłam w środku, nie znam cenników, znam tylko Właściciela :smile:

Mogę się jeszcze zapytać, bo znajomi budują salę w Dabrówce koło Sieradza, na 2014 ma być gotowa. Tylko wystrój ma być nowoczesny i bardzo taki.... no inny niż wszystkie, jak chcesz to podpytam :P
_________________


 
 
lelewelka 

Wiek: 37
Dołączyła: 20 Sie 2012
Posty: 105
Skąd: łks
Wysłany: Pon Gru 17, 2012 7:12 pm   

Uuu jeśli z 2015 są kłopoty, to ja się cieszę z tego maja :) Ja od nowego roku startuję ze wszystkim, bo może być za późno jak się nie pospieszę
 
 
keyka 


Dołączyła: 23 Lis 2012
Posty: 149
Skąd: Pabianice
Wysłany: Pon Gru 17, 2012 9:56 pm   

Do Dąbrówki jest mi jeszcze dalej niż do Dworku za lasem, ale jeśli mogę to chętnie bym wzięła jakieś namiary na właściciela tej sali za Szadkiem, żeby zaznajomić się co i jak :) :) :D
 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Wto Gru 18, 2012 12:02 pm   

keyka, to muszę podpytać Babci, co i jak - po Świętach dam Ci znać, ok?
_________________


 
 
keyka 


Dołączyła: 23 Lis 2012
Posty: 149
Skąd: Pabianice
Wysłany: Wto Gru 18, 2012 5:58 pm   

Okej, baaardzo, bardzo z góry dziękuje:)
 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Sro Gru 19, 2012 11:34 am   

Dziewczęta, a jak będziecie w Dworku, to zróbcie proszę kilka zdjęć :smile: ja dopiero w lutym-marcu bedę mogła się tam zjawić a chciałam zobaczyć, czy coś się zmieniło od czasu jak tam byłam ostatni raz :P
_________________


 
 
keyka 


Dołączyła: 23 Lis 2012
Posty: 149
Skąd: Pabianice
Wysłany: Sro Gru 19, 2012 12:12 pm   

Ja byłam w weekend i wnioskując po zdjęciach u Ciebie w dzienniczku wszystko po staremu;) Były akurat przygotowania do świąt, więc troszkę świątecznych dekoracji zmyliło mi obraz;)

[ Dodano: Sro Gru 19, 2012 7:38 pm ]
aa przypomniało mi się :) wnioskuje ze zdjęć, że to mogło się zmienić. Na budynku, dokładniej nad tym balkonem od apartamentu w tym trójkącie jest wielki złoty napis HOTEL ** :? :razz:
 
 
lelewelka 

Wiek: 37
Dołączyła: 20 Sie 2012
Posty: 105
Skąd: łks
Wysłany: Wto Sty 01, 2013 2:35 pm   

Już po zabawie Sylwestrowej, więc można na spokojnie powiedzieć coś o tej sali i obsłudze
Zacznę od negatywów tej zabawy:
*Zespół- jeśli ktoś chce robić wesele z zespołem Kwant, to niech po prostu oszczędzi sobie i gościom rozczarowań i tego wesela nie robi. Przepraszam, ale nie potrafią grać, każda piosenka poprzedzona minutową "rozgrzewką", poza tym zagrali dwa utwory, goście wyszli na parkiet bawili się, rozgrzali, to trzeba wracać. Na początku zabawy oczywiście to nie przeszkadzało, ale ileż można?
*Obsługa- zmieniała cały czas talerze, dlatego nie jadłam ciast z sosem mięsnym, ale niestety o nóż i widelec trzeba było prosić za każdym razem (ale może nie każdy musiał, bo widzialam, że były stoliki, które całe komplety miały wymieniane na bieżąco). W damskiej łazience po 12 z wiadomych powodów zrobiło się brudno i niestety do 4 nie widziałam, aby ktoś podłogę przetarł, kosz był pełen papieru (da się to naprawić)
*Posiłki- za dużo drobiu na początek. Rozczarował mnie kotlet po szwajcarsku, który okazał się mielonką i masłem w środku, poza tym początkowe dania były za mało doprawione (na szczęście jest to do poprawienia, wystarczy odrobinę więcej soli dosypać i będzie dobrze) Porażką okazał się też rosół. I jest mi niezmiernie przykro z tego powodu, bo jadłam rosół w restauracji w normalną niedzielę i był smaczny oraz gorący. Tutaj tylko parował( może dlatego, że temperatura zmalała pod wpływem makaronu, nie wiem, ale efekt końcowy fatalny). Za szybko też podano kopytka, za dużo na raz.
* Dywan w przejściu- każdorazowo idąc do łazienki widziałam w wyobraźni siebie potykającą się o leżącą w kałuży krwi, panowie też często natrafiali na tą przeszkodę- trzeba ten dywan albo usunąć, albo przytwierdzić na stałe (bo wyglądał ładnie).
Nie jestem w stanie przypomnieć sobie nic więcej, ale myślę, że to i tak dużo negatywnych odczuć, liczę jednak na poprawę i daję kredyt zaufania, ponieważ pojawiło się również dużo pozytywnych aspektów
[size=150]PLUSY[/size]
*Akustyka Każdy dobry zespół z profesjonalnym sprzętem poprowadzi w Dworku imprezę na poziomie
*Parkiet Tańczyłam w 3 parach butów, oczywiście zaczęłam od najwyższych (13cm) parkiet bardzo stabilny, przyczepność doskonała, tańczyło się naprawdę świetnie (jak już zespół oczywiście zaczął grać), niestety nie jestem zwyczajna w takich butach przetańczyć całego balu, więc zmieniłam na niższe 10cm, żałuję tego bardzo, bo buty na żadnej sali tanecznej się nie sprawdziły i faktycznie w nich nie czułam się bezpiecznie. Nawiązuję w tej wypowiedzi do wypadku sprzed pół roku, być może mama pani młodej trafiła na złe wykończenie obuwia, tak niestety też się zdarza, a o tragedię nietrudno.
*Obsługa Posiłki wydawane na bieżąco, szybko sprawnie, nie przeszkadzali w zabawie (ale o widelcach będę pamiętać) naprawdę dobrze zorganizowani.
*Stół Podoba mi się obecność metalowych podstawek na ciepłe dania, nie trzeba kombinować, gdzie co przestawić, kawę i herbatę do stolika można sobie donieść samemu, nie ma obaw, że kelner przez przypadek obleje was wrzątkiem ze szklanki bez ucha jak to było 15 lat temu (przykre przeżycia miałam), oczywiście nie każdemu to pasuje, ale widziałam, ze na prośbę gości kawa też była donoszona (bardzo ważne dla osób zapraszających dziadków i starsze ciocie)
[size=150]*posiłki[/size] po godzinie 12 pojawiła się zupa gulaszowa, bardzo smaczna, dobrze doprawiona, szkoda, że już nie miałam miejsca i jedynie skosztowałam- naprawdę smaczna. Kluski śląskie, żeberka, te kopytka i sakiewki podane na początek, sznycel i roladki (chyba) z bigosem też bardzo dobre, choć ostatnia propozycja mnie trochę zaskoczyła. Z zimnej płyty spróbowałam zimne nóżki- OK i schab ze śliwką- OK. Surówki też bardzo smaczne, ale należy jeszcze je trochę doprawić. Kapusta na ciepło pyszna, ale nie każdemu zapach się podobał. Barszczyk smaczny i lepsze niż w restauracji paszteciki :) Nie jadłam kurczaka w sezamie, ale też mogę potwierdzić, że bardzo dobry.
Zjadłam 3 rodzaje ciast- nie wiem skąd pochodzą, ale do kawy jak najbardziej się nadają.
Ze względu na ogromne zmęczenie dla mnie impreza zakończyła się o godzinie 4 nad ranem. Starałam się bardzo obiektywnie ocenić salę i organizację, wiadomo, że każdy może mieć inną opinię na poglądy, które ja wygłosiłam.
Osobiście uważam, że Dworek ma potencjał i po poprawieniu niedociągnięć będzie królował wśród sal bankietowych.
 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Wto Sty 01, 2013 4:33 pm   

lelewelka, dzięki Ci za odpowiedź, utwierdziłaś Nas w przekonaniu, że wybraliśmy dobrą salę!
_________________


 
 
lelewelka 

Wiek: 37
Dołączyła: 20 Sie 2012
Posty: 105
Skąd: łks
Wysłany: Wto Sty 01, 2013 4:34 pm   

Powiem Ci szczerze, że jeszcze muszę coś sprawdzić, żeby się utwierdzić w tym przekonaniu, ale myślę, że jest ok
 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Wto Sty 01, 2013 4:41 pm   

lelewelka, wiesz - menu zawsze można zmienić, te 8 posiłków w menu weselnym daje pole do popisu. Zespół mamy już zadatkowany - i jest on zajebisty, więc o to się nie martwię. A o te drobiazgi typu dywan (pewno mi się nie spodoba i poproszę o schowanie :smile: ) czy pełna wymiana zastawy, poproszę osobiście Właścicieli o zwrócenie na to uwagi, myślę, że nie będzie problemu :cool:
_________________


 
 
lelewelka 

Wiek: 37
Dołączyła: 20 Sie 2012
Posty: 105
Skąd: łks
Wysłany: Wto Sty 01, 2013 4:46 pm   

Masz rację, byłam na weselu, gdzie kuchnia zawsze była chwalona, właścicielka ma renomę, naprawdę wiele osób je chwali, a niestety w tym wypadku poległa na całej linii. Patrzę na ten mój suwaczek i mnie przeraża trochę, że to już za rok i 4 miesiące... Trochę mało tego czasu zostało, zwłaszcza dla osoby takiej jak ja, która lubi mieć już wszystko zapięte na ostatni guzik na rok przed wydarzeniem :D :D

[ Dodano: Wto Sty 01, 2013 4:47 pm ]
A jeszcze zapomniałam :D :D
Krzesła są wygodne:) Na pewno nie będę ich przystrajać pokrowcami, bo mnie osobiście wkurza, jak mi tyłek zjeżdża z tej całej satyny
 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Wto Sty 01, 2013 5:03 pm   

lelewelka, ale termin w Dworku masz zaklepany już?
_________________


 
 
lelewelka 

Wiek: 37
Dołączyła: 20 Sie 2012
Posty: 105
Skąd: łks
Wysłany: Wto Sty 01, 2013 5:23 pm   

Jeszcze nie podpisaliśmy umowy, chciałam zobaczyć na własne oczy jak się spisują, co ewentualnie można poprawić, żeby na moim weselu mnie pewne rzeczy w oczy nie raziły. Myślę, że jeśli przeanalizujemy to na spokojnie z narzeczonym to w tym miesiącu podpiszemy umowę, ale jeszcze tego nie zrobiliśmy
 
 
ani 

Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 58
Skąd: Sieradz/Łask
Wysłany: Sro Sty 02, 2013 1:38 pm   

Mam takie pytanko:
ile ta sala mieści osób? Ile było na sylwestrze i jak to się ma do pojemności-tu pytam o komfort zabawy..
 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Sro Sty 02, 2013 5:27 pm   

ani, ja widziałam przygotowaną salę na 180 i 120 osób. Jak dla mnie 150 jest optymalne, chociaż na stronie reklamują, że do 250
_________________


 
 
ani 

Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 58
Skąd: Sieradz/Łask
Wysłany: Sro Sty 02, 2013 6:02 pm   

Pytam bo znajoma mówiła, że na sylwestrze było 220 osób troszkę się zdziwiłam. lelewelka-Ty byłaś, jak to wyglądało?
Ostatnio zmieniony przez ani Sro Sty 02, 2013 6:10 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
lelewelka 

Wiek: 37
Dołączyła: 20 Sie 2012
Posty: 105
Skąd: łks
Wysłany: Sro Sty 02, 2013 6:43 pm   

ani napisał/a:
Pytam bo znajoma mówiła, że na sylwestrze było 220 osób troszkę się zdziwiłam. lelewelka-Ty byłaś, jak to wyglądało?

tak musiało być, bo naprawdę sporo się wydawało. Na pewno jak my się zapisywaliśmy to było 180 osób, a zapisywaliśmy się w listopadzie

[ Dodano: Sro Sty 02, 2013 6:44 pm ]
Ani, a jakie odczucia ma Twoja znajoma?? Coś jej się nie podobało, czy może inaczej myśli o niektórych negatywach niż ja?? Jestem bardzo ciekawa
 
 
ani 

Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 58
Skąd: Sieradz/Łask
Wysłany: Sro Sty 02, 2013 7:28 pm   

Nie znam zbyt wielu szczegółów ale ogólnie chwaliła lokal.
 
 
lelewelka 

Wiek: 37
Dołączyła: 20 Sie 2012
Posty: 105
Skąd: łks
Wysłany: Sro Sty 02, 2013 7:40 pm   

A tu właśnie o szczegóły chodzi :D bo ja dopatrzyłam się i pozytywów i negatywów. Pani właściciel jest jednak przemiłą osobą i sądzę, że te negatywy znikną szybko :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl