Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Pałac Ksawerów
Autor Wiadomość
Rusałka_Maja 


Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 3448
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 27, 2012 9:48 pm   Pałac Ksawerów

Tak oglądałam tematy, w wyszukiwarkę też wpisywałam i nic. Czyżby nie było na forum nikogo kto może coś powiedzieć o tym miejscu?;)
Ostatnio zmieniony przez Mac-erson Sro Lis 21, 2012 1:37 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kasiaiadam 

Dołączyła: 26 Paź 2010
Posty: 5
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 05, 2012 2:53 pm   

Witamy mieliśmy wesele 16.o6.2012 w pałacyku który znajduje się w Ksawerowie. Teren koło pałacu przepiękny są ścieżki którymi można sobie pospacerować w wolnej chwili wesela:) Z menadżerka pani Kasią bardzo dobry kontakt:) Jeżeli chodzi o obsługę to bardzo miła i , fachowa organizacja:) Dobre jedzenie i generalnie wszystko dobrze się udało:) nam się bardzo podobało goście również chwalili :) Pozdrawiamy ;)
 
 
 
ola i lukasz 

Dołączyła: 05 Sie 2012
Posty: 68
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sie 05, 2012 4:15 pm   

Kasiu i Adamie, zainteresował nas Pałac Ksawerów - na razie tylko ze zdjęć, w związku z czym mamy parę pytań: jak wygląda sala taneczna we wnętrzu? Na stronie są zdjęcia tylko z imprez ogrodowych. Czy jest jakieś połączenie sal, w których siedzą goście z salą do tańca (czy ją widać?). Jakie są ceny (czy można ustalić sobie menu w cenie niższej niż przykładowe podane na stronie, czy to 200 zł to kwota wyjściowa?). Będziemy wdzięczni za więcej informacji.
_________________
 
 
kasiaiadam 

Dołączyła: 26 Paź 2010
Posty: 5
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sie 12, 2012 8:57 pm   

witamy:)
Niestety co do cen to najlepiej skontaktować się z p.Kasia Kawką nr telefonu jest na ich stronie. Pomieszczenie opiszę tak:... wejściem głównym do pałacu wejdziemy na wprost na sale taneczną a po prawo jest sala gdzie siedzą goście, z sali z gośćmi mamy następne przejście na ta sale taneczną z sali tanecznej jest wyjście na taras i ogród pomieszczenia bardzo ładne ...jeśli macie więcej pytań podam GG 13977006.pozdrawiamy
 
 
 
Paolina 


Dołączyła: 03 Cze 2012
Posty: 511
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 09, 2013 10:10 pm   

Hmm, a czy ktoś zastanawia się nad wzięciem udziału w konkursie organizowanym przez Dziennik Łódzki? Można wygrać wesele w Pałacu :)
_________________
Pozdrawiam słonecznie Gość! ;)


 
 
Rusałka_Maja 


Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 3448
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 11, 2013 7:24 pm   

kasiaiadam napisał/a:
Teren koło pałacu przepiękny są ścieżki którymi można sobie pospacerować w wolnej chwili wesela:) Z menadżerka pani Kasią bardzo dobry kontakt:)


To mnie zaskoczyłaś niesamowicie.. my byliśmy i żadnych ścieżek nie widzieliśmy.. ot kawałek ogródka od strony ulicy..
Na każde pytanie jakie zadawaliśmy słyszeliśmy "trudno powiedzieć, wszystko kwestia ustaleń" ale mimo licznych prób dowiedzenia się jakiś konkretów nie dało rady :roll:

Każdego kto zastanawia się nad tym miejscem serdecznie namawiam do obejrzenia miejsca na żywo żeby potem nie było płaczu i rozczarowania jak u mnie :-? bo te zdjęcia na stronie to ja nie wiem skąd są - te pomieszczenia w ogóle tak nie wyglądają.. a tych pokoi przeznaczonych na ślub cywilny w ogóle nam nie pokazano..
_________________


 
 
Ruby 

Dołączyła: 29 Sty 2013
Posty: 7
Skąd: Łódź, Janów
Wysłany: Wto Sty 29, 2013 12:12 pm   

ile posiłków jest w tej cenie?
 
 
kaledonia 


Wiek: 40
Dołączyła: 08 Wrz 2006
Posty: 409
Skąd: już nie Retkinia
Wysłany: Wto Sty 29, 2013 2:45 pm   

Za 200 zł za osobę tylko obiad i kolejne 2 ciepłe posiłki to trochę dużo i do tego porcje w stylu 200 ml zupy na osobę...to by raczej w mojej rodzinie nie przeszło :lol:
150 zł za obiad z deserem...

Ale jak dla i mnie i tak hitem jest
Cytat:
Opłata „korkowa” – 10 zł/osoba

:roll:

Znam ten obiekt z zewnątrz i żadne cudo. Wnętrza takie sobie- nie całkiem stylowe i nie całkiem dopracowane. Te namiociki ogrodowe to na takie przyjęcia ąę których nie lubię...
_________________

ślub cywilny 01.12.2012
 
 
goebb 

Dołączyła: 03 Wrz 2014
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 03, 2014 12:20 pm   nie polecam!

stanowczo odradzam organizację imprezy w tym miejscu. organizowalismy tam nasze wesele, nie polecam nikomu. Dlcaezgo?
- podczas ustaleń (na okolo 1 m-c przed weselem) spóźnienia, czy tez brak stawiania się na umówione spotkanie bez słowa przepraszam.
-Pałac nie dotrzymał warunków umowy: dla dzieci miały byc podane dania wg dziecięcego menu, niestety... Zapłaciliśmy za barmana i pomocnika, okazalo się, ze pomocnik zaczał pomagać gdy skonczył podawać pierwsze danie gością...
-Goście sami musieli się upomnieć o przyniesienie alkoholu na stół i potem o uzupełnianie coolerów, alkohol przyniesiony był na stół w temperaturze pokojowej... a przecież pałac dolicza sobie 10 zł za osobę za przygotowanie alkoholu...
-podczas ustaleń przedślubnych poinformowano nas, ze agregat będzie dostępny w obiekcie na wypadek braku prądu, stało się tak, ze prądu na naszym weselu zabrakło i co? na moje pytanie o agregat usłyszalm, że "już jedzie ze Zgierza", szybciej pojawiło się pogotowie energetyczne. Dodam jeszcze, ze podczas poprawin korki wysiadły dwa razy.
-Jedzenie było fatalne! Niesmaczne. Mus z malin okazał się być podgrzanym sztucznymi sosem, "krem ze świeżych włoskich pomidorów" to pulpa pomidorowa z puszki, smakiem przypominająca raczej sos do pizzy...
-na stole deserowym przygotowano inne ciasta, niz te, które wybraliśmy, w trakcie wesela nikt nie sprzątnął cista, które upadło na początku imprezy na stół.
-ja wśród owoców znalazłam dwie spleśniałe brzoskwinie...
-w pałacu jest brudno, niewiele się tez zmienia przed sama impreza o ile nie zwróci się uwagi na brudne okna, lustra, podlogi czy toalety

za wesele od gościa płaciliśmy około 270 zł! warunki, które stworzyl nam pałac na ten dzień nie byly warte 1/3 tego co zapłaciliśmy. Żałuję, że właśnie tam celebrowaliśmy nasz najważniejszzy dzień. Odradzam!
Ostatnio zmieniony przez goebb Sro Wrz 03, 2014 12:42 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
izkm 

Dołączyła: 17 Lis 2014
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 17, 2014 7:19 pm   Re: nie polecam!

goebb napisał/a:
stanowczo odradzam organizację imprezy w tym miejscu. organizowalismy tam nasze wesele, nie polecam nikomu. Dlcaezgo?
- podczas ustaleń (na okolo 1 m-c przed weselem) spóźnienia, czy tez brak stawiania się na umówione spotkanie bez słowa przepraszam.
-Pałac nie dotrzymał warunków umowy: dla dzieci miały byc podane dania wg dziecięcego menu, niestety... Zapłaciliśmy za barmana i pomocnika, okazalo się, ze pomocnik zaczał pomagać gdy skonczył podawać pierwsze danie gością...
-Goście sami musieli się upomnieć o przyniesienie alkoholu na stół i potem o uzupełnianie coolerów, alkohol przyniesiony był na stół w temperaturze pokojowej... a przecież pałac dolicza sobie 10 zł za osobę za przygotowanie alkoholu...
-podczas ustaleń przedślubnych poinformowano nas, ze agregat będzie dostępny w obiekcie na wypadek braku prądu, stało się tak, ze prądu na naszym weselu zabrakło i co? na moje pytanie o agregat usłyszalm, że "już jedzie ze Zgierza", szybciej pojawiło się pogotowie energetyczne. Dodam jeszcze, ze podczas poprawin korki wysiadły dwa razy.
-Jedzenie było fatalne! Niesmaczne. Mus z malin okazał się być podgrzanym sztucznymi sosem, "krem ze świeżych włoskich pomidorów" to pulpa pomidorowa z puszki, smakiem przypominająca raczej sos do pizzy...
-na stole deserowym przygotowano inne ciasta, niz te, które wybraliśmy, w trakcie wesela nikt nie sprzątnął cista, które upadło na początku imprezy na stół.
-ja wśród owoców znalazłam dwie spleśniałe brzoskwinie...
-w pałacu jest brudno, niewiele się tez zmienia przed sama impreza o ile nie zwróci się uwagi na brudne okna, lustra, podlogi czy toalety

za wesele od gościa płaciliśmy około 270 zł! warunki, które stworzyl nam pałac na ten dzień nie byly warte 1/3 tego co zapłaciliśmy. Żałuję, że właśnie tam celebrowaliśmy nasz najważniejszzy dzień. Odradzam!



Możesz podać do siebie jakiś kontakt, mam kilka pytań na temat pałacu.
Zarezerwowałam tam termin na przyszły rok, ale bardzo mnie ten komentarz zaniepokoił...
czy ktoś z forum był w pałacu na weselu w ostatnim czasie?
 
 
M-Martusia 

Dołączyła: 16 Lut 2015
Posty: 213
Skąd: Pabianice
Wysłany: Sro Lut 25, 2015 12:45 pm   

Gdy szukaliśmy sali na nasze przyjęcie weselne zajrzeliśmy i do Pałacu w Ksawerowie.
Trafiliśmy na dni otwarte.
Wcześniej dostaliśmy menu za 230zl za osobę w skład którego wchodzą cztery dania ciepłe - porcjowane. Do tego doliczają sobie 10 zł od osoby za schłodzenie alkoholu i jeżeli ktoś chce pokrowce to 6 lub 8 zł za osobę w zależności od ich wyglądu. Czyli już nam się robi 248zł/osobę.
Dekoracja sali kwiatami dodatkowo płatna, usłyszeliśmy również, że możemy się "dogadać" co do oświetlenia budynku z zewnątrz...

Na pytanie o klimatyzacje usłyszeliśmy, że jest budynek zabytkowy więc oni nie posiadają, ale nic nie szkodzi na przeszkodzie jeśli sobie dowieziemy i wystawimy "rurkę" przez okno lub drzwi. :kwasny:

Gdy powiedzieliśmy interesującą nas liczbę gości (150) powiedziano nam, że już kiedyś takie wesele było organizowane i pałacyk nie pękł w szwach. Po czym dowiedzieliśmy się, że oni nie mają tyle stołów więc cześć gości siedziałaby przy stołach okrągłych, cześć przy podłużnych. Pokrowców na krzesła oczywiście też nie ma takiej ilości więc byłby mieszane - no nie powiem powiem, że pełen profesjonalizm. :-?

Wnętrze generalnie podzielone jest na tak jakby 5 sal. Przy większych weselach na tak jakby 3 salach (ale prawie połączonych w jedno) siedzą goście a na dwóch innych się tańczy(też te sale są prawie połączone w jedno)

Ja generalnie odradzam. O cokolwiek człowiek się nie zapyta poza standardem dostaje odpowiedz o cenie jaką musi za to dopłacić...
 
 
h-antek 

Dołączył: 12 Paź 2015
Posty: 1
Skąd: z netu
Wysłany: Pią Paź 16, 2015 1:29 am   Pałac Ksawerów

Witamy! Nasze wesele w Pałacu odbyło się w sierpniu. Postanowiliśmy podzielić się na forum naszymi wrażeniami. A jest o czym pisać :-). Miejsce okazało się strzałem w dziesiątkę pod każdym względem. Już po pierwszym spotkaniu (umawialiśmy się telefonicznie), wiedzieliśmy, że to jest to. Zostaliśmy bardzo miło przyjęci, oprowadzono nas po Pałacu i przedstawiono wszystkie możliwości związane z organizacją wesela. Rozmowa była konkretna, żadnych niedomówień. Zdecydowaliśmy się na to miejsce, świadomi czego chcemy, na co się godzimy i za co płacimy. Poza tzw. standardem wybraliśmy kilka opcji dodatkowych ( a właściwie nie my, tylko Rodzice, którzy stwierdzili, że jak szaleć to szaleć :-).
Co prawda trochę się baliśmy przed weselem, bo opinie na forum czytaliśmy różne, ale na szczęście żaden czarny scenariusz nas nie dopadł. Wesele było przepiękne. Sale wyglądały bajecznie, jedzenie było wyśmienite, a obsługa kelnerska na medal. Najbardziej obawialiśmy się braku klimatyzacji, zwłaszcza, że sierpień nie odpuszczał i jakie były temperatury to wszyscy wiemy. Obawy okazały się całkiem niepotrzebne, bo zanim 120 osób dodatkowo podniosło temperaturę na sali, było już po obiedzie i goście postanowili korzystać z innych uroków miejsca. Jedni wybrali parkiet, inni taras, a jeszcze inni namiot z kanapami, fotelami i barmanem  Goście byli bardzo zadowoleni, że nie muszą spędzać całej nocy za stołami, a osoby, które większość czasu spędziły w środku , nie cierpiały chyba katuszy, bo nie widzieliśmy nikogo, kto by się wachlował albo sapał z gorąca.
To był najpiękniejszy dzień w naszym życiu. Absolutnie niczego byśmy nie zmienili. Jeśli czegoś żałujemy, to tego, że nie mieliśmy poprawin. Osobiście polecamy to miejsce wszystkim. Warto umówić się na spotkanie i samemu przekonać się jak wygląda rzeczywistość.
Powodzenia!
Martyna i Adam.
 
 
sanchezz82 

Dołączył: 21 Paź 2015
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 21, 2015 8:19 pm   

Witam! Nie wiem czemu są tak negatywne opinie o Pałacu w Ksawerowie. Sam ostatnio bawiłem się na weselu znajomych w Pałacu i impreza była rewelacyjnie "dopieszczona". Tak nam się podobało, że jesteśmy już po rozmowach wstępnych, bo sami chcielibyśmy zorganizować swoje wesele w tym miejscu. Miejsce jest rewelacyjne (a wiem co mówię bo widzieliśmy wiele sal weselnych w Łodzi i okolicach), kawał terenu zielonego, teren zamknięty, ładnie nocą oświetlony. Co do wnętrz to są bardzo stylowe i bardzo nam się podobają. A co do cen to każdy organizuje sobie wesele takie na jakie go stać, więc nie wiem po co o tym dyskutować. Na tę chwilę bardzo polecam odwiedzić salę tuż przed czyimś weselem i zobaczyć jak wygląda w rzeczywistości.
Pozdrawiam.
 
 
Beata Draga 

Wiek: 65
Dołączył: 15 Lip 2016
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 15, 2016 12:31 pm   Wesele 9.07.2016

Chcielibyśmy podzielić się wrażeniami z przyjęcia weselnego, które organizowaliśmy w Pałacu Ksawerów (9.7.2016).
Mówiąc krótko nie mamy się do czego doczepić. Wszystko było dopięte na przysłowiowy ostatni guzik. Jedzenie było smaczne, świeże i ładnie podane. Ciasta dobre jak domowe.
Obsługa sprawna, miła spełniająca wszystkie życzenia gości.
Menagerowie w okresie planowania i przygotowywania reagowali na wszystkie nasze sugestie, ale też udzielali nam wiele cennych rad, które w procesie całej organizacji były bardzo pomocne. Podsumowując jesteśmy bardzo zadowoleni i bez obaw możemy to miejsce polecić innym młodym szukającym stylowego obiektu na organizację tego najważniejszego w życiu dnia.
 
 
mspp 


Wiek: 33
Dołączyła: 27 Gru 2015
Posty: 165
Skąd: łódź
Wysłany: Pon Lip 18, 2016 9:47 am   

Mieliśmy tam swój ślub 11.06.2016 roku. Ogólnie rzec biorąc jesteśmy bardzo zadowoleni.

Wstawię swoja wstępna ocenę obiektu sprzed pół roku, którą dodałam do dziennika ślubnego:
"Byliśmy wczoraj w Pałacu w Ksawerowie, który ma raczej złe opinie, przez co już na początku go przekreśliliśmy (błąd!). Jeszcze dobrych kilka lat temu, razem z moim P. jeździliśmy rowerami do tego zamkniętego i opuszczonego pałacu na nielegalne pikniki ;) Marzyliśmy sobie, że go za kilka lat, jak już będziemy bajecznie bogaci, kupimy. Nie zdążyliśmy ;) . Więc będziemy mieć w nim chociaż ślub i wesele :)
Wnętrza boskie, prawdziwe, żadna to wydmuszka. Tam wręcz pachnie historią setek ludzi kiedyś w nim żyjących, a że ja nie lubię tandety, ani podróbek, to nic innego niż prawdziwe wille letnie nie wchodzą w rachubę. Właściciel lokalu aż się zacietrzewia, jak ktoś do niego przyjeżdża i porównuje tą willę z Białym Pałacem, nie dziwię mu się. :-?
Minusy: z części jadalnej nie widać części tanecznej, chociaż jak dla mnie to plus, bo nie będę się krępować w tańcu, ale zdaję sobie sprawę z tego, że będą na to marudzić, trudno ;) nie ma apartamentu dla nowożeńców, jest tylko pokój do przygotowań.
Plusy: cudny ogród, ślub pod drzewem, taras w lampionach jako lounge area i przedłużenie parkietu tanecznego, super menu, piękny styl wnętrz, tak biało, śliczne żyrandole i kinkiety plus cudny kominek, ściemniacze w całej części, drewniany miękki parkiet po całości. "
". Co do Ksawerowa, czytałam tutaj ten wątek i przez niego odrzuciłam tą lokalizację jako pierwszą, a nie powinnam była. Po wizycie tam doszłam do wniosku, że tamte opinie są bardzo subiektywne albo mało rzetelne. Potwierdzam jednak, że zarząd obiektu stara się wcisnąć tam nawet wielkie wesela na 120 osób, jak mi to powiedział manager na miejscu to myślałam, że padnę ze śmiechu. 70 osób to maks i to przy prostokątnych stołach."


Ocena po ślubie plenerowym tam zorganizowanym i weselu:
1. Jedzenie było ponadprzeciętne, menu jest wyjątkowe, nie tak jak na wszystkich weselach, że ziemniaki i kotlet itp, szczególnie smaczny był halibut w sosie cytrynowym, poezja, pięknie podane, udekorowane, porcje akurat. Zakąski też bardzo dobre, bardzo ładnie podane.
2. Obsługa kelnerska perfekcyjna, pilnowała na bieżąco co i jak. Ale część gości mniej obytych nie wiedziała, że może prosić o herbatę bądź kawę i sami się obsługiwali, pomimo tego, że im mówiliśmy by prosili kelnerów o wszystko, nawet o rozlanie wina po kieliszkach, chyba się wstydzili lekko. Aaa i kawa to z ekspresu takiego z prawdziwego zdarzenia, a nie przelewowego, bądź co gorsza sypana czy rozpuszczalna. Można zrobić espresso jak i cappuccino i latte.
3. Sama oprawa ślubu i koordynacja wszystkiego perfekcyjna.
4. To co najważniejsze - wygląd całego pałacu, wnętrza, ogród po którym można brykać, meble, lampy itp. To robi ogromne wrażenie, serio. Goście byli zachwyceni swobodą, tym że było gdzie spacerować, gdzie odpocząć, że zamiast siedzieć przy stole można było na tarasie na kanapach bądź w dwóch innych barowych salach.
5. Tak, jest tam bardzo drogo, ale płaci się tu nie tylko za jedzenie i podstawowe rzeczy jakie bywają w każdej sali, ale za zabytkowy wystrój, piękne otoczenie, obsługę kelnerską itp.
6. Pan Jacek to profesjonalista, może sprawiać wrażenie aroganckiego, ale to nie arogancja lecz pewność siebie i wyczucie stylu. W tym lokalu stół wiejski to by było jakieś nieporozumienie, dla niego deski wędlin i kiełbas jako zakąska to tez porażka, bo to można zjeść na codzień. Jeśli ktoś chce mieć tradycyjne staropolskie wesele na 100-150 osób, to niech do Ksawerowa nie przyjeżdża, szkoda waszego czasu.


Reasumując: Jest to idealny lokal na wesele nowoczesne, ze smakiem, eleganckie, jednak bez zadęcia i z dużą porcją luzu. Dla osób, które szukają czegoś wyjątkowego. Chcą łamać stereotypy i pokazać gościom coś nowego, zupełnie innego od tego co do tej pory widywali na weselach.
_________________

Relacja z naszego ślubu 11.06.2016
Ostatnio zmieniony przez mspp Pon Lip 18, 2016 11:46 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
szpec 

Dołączył: 27 Lip 2016
Posty: 1
Skąd: www
Wysłany: Sro Lip 27, 2016 10:49 am   

Każda opinia jest subiektywna, a wiadomo że państwo młodzi którzy są oczkiem imprezy zawsze wszystko zachwalają do bólu - a goście zawsze powiedzą że było super:)
 
 
izkap 

Dołączyła: 31 Maj 2017
Posty: 1
Skąd: lodz
Wysłany: Sro Maj 31, 2017 12:51 pm   

Zdecydowanie odradzam to miejsce. Totalny syf ! Organizowałam w maju br. w tym miejscu przyjęcie komunijne. Porażka !! ! w 70% nie było zamówionych przez nas potraw z menu. Przyniesiono nam odgrzewane, twarde i niesmaczne kotlety z innych stołów, rosół podany na dwie tury- zimny... ,potrawy nieświeże nie mówiąc już o paskudnym sposobie podania. Talerze które nam podano były brudne i zakurzone jak by przeleżały w szafie co najmniej 5 lat. Obsługa kelnerska poniżej jakichkolwiek oczekiwań a manager rozkładał ręce i mówił ze nie ma potraw, które zamówiliśmy. Goście wyjechali głodni !! !
To był koszmar jakiego nigdy w zyciu nie przeżyłam.
OMIJAJCIE to miejsce z daleka jak nie chcecie mieć spier....go przyjęcia !! !!
Nie polecam największemu wrogowi !! !!
Ps. jeżeli ktoś jest zainteresowany to mogę przesłać zdjęcia i film jak to wygladało.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl