Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
po amerykańsku okrągłe stoły
Autor Wiadomość
kejtlin 

Dołączyła: 23 Cze 2008
Posty: 13
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 03, 2009 8:29 pm   

W YUCE zaproponowano nam obejrzenie sali ze stołem ustawionym tradycyjnie. Muszę się wybrać w którąś sobotę bo to ciężka sprawa jest. Bajecznie wyglądają te stoliki po amerykańsku ustawione:))
 
 
 
Yoanna 
mamuśka


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 1441
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 10, 2009 12:56 pm   

Byłam na weselu z okrągłymi stołami w Yuce. Mnie się coś takiego ogólnie podoba ale nie na wesele... Goście nie bawili się tak jak na tradycyjnym weselu (chociaż to też zależy od "rodzaju" gości).
Mimo wszystko wolę tradycyjne długie stoły :razz: jest większa integracja gości :lol:
_________________
 
 
martka 


Wiek: 40
Dołączyła: 13 Sty 2009
Posty: 170
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: Nie Mar 29, 2009 8:51 pm   

Również miałam okazję bawić się na weselu przy okrągłych stolach (w Borynie). Niesamowite zrobiły na mnie wrażenie :lol: .
Jednak uważam, że przy małych weselach nie jest to dobry pomysł i na naszym zdecydowalimy sie miec tradycyjne stoły. Z mojej rodziny na weselu będzie raptem ok 20 osób, więc nie wyobrażam sobie jeszcze ich dodatkowo rozdzielać.
_________________
Nasz magiczny dzień: 17.04.2010r.
 
 
asiopek 

Wiek: 39
Dołączyła: 10 Mar 2009
Posty: 4
Skąd: Pabianice
Wysłany: Pon Mar 30, 2009 3:12 pm   

Byłam na weselu z okrągłymi stołami u mojej koleżanki (pod Poznaniem). Muszę przyznać że wyglądało to naprawde niesamowicie, ale tak jak pisała Martka najlepiej jeśli jest więcej gości. Ja planuje wesele na około 100 osob i bardzo poważnie zastanawiam się nad okrągłymi stołami. Jeszcze nie podpisałam umowy, ale wstępnie wybrałam salę Enigma i tam też nie ma z tym problemu, można wybrać takie stoły jak się podoba.
 
 
neskalodz 


Wiek: 42
Dołączyła: 10 Mar 2009
Posty: 582
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 31, 2009 1:45 pm   

Mnie sie stoly okragle bardzo podobaja i tak tez bede miala na wlasnym weselu organizowany w Casa de fiori :) nawet moja przyszla tesciowa ktora poczatkowa byla przeciwna takiemu rozwiazaniu, gdy zobaczyla jeden przykladowo ubrany stol okragly na tej sali, zdecydowanie poparla ten pomysl :D
Pozdrawiam
_________________
 
 
ewcia29 
Żoneczka i mamuśka


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Maj 2008
Posty: 384
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 02, 2009 12:03 am   

Właśnie bo mam poważny dylemat!
mamy na liście gości 190 osób i zastanawiam sie jakie stoły wybrać hmmm doradźcie co mam zrobić!!!
:roll:
_________________
 
 
caixa 

Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 1076
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 02, 2009 8:22 am   

Ja bym brała okrągłe. :) Tylko bądź gotowa na krytykę ... Ale stoły są boskie :D Przy 190 gościach i tak osoba na jednym końcu stołu nie zgra się z osobą z drugiego końca. :) Dlatego lepiej posadzić ludzi po 10 osób w swoim gronie. Dla was weźcie długi stół. Będziecie się wyróżniać. :)
 
 
ewcia29 
Żoneczka i mamuśka


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Maj 2008
Posty: 384
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 02, 2009 10:23 am   

caixa - Krytyka zawsze będzie jak nie o stoły to o jedzenie a to o orkiestrę więc olewam to czy komuś się podoba czy nie!!!
właśnie chciałam tak zrobić goście stoły okrągłe a my długi :)
i chyba zostane przy okrągłych stołach
_________________
 
 
neskalodz 


Wiek: 42
Dołączyła: 10 Mar 2009
Posty: 582
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 02, 2009 7:14 pm   

Przy wiekszej ilosci osob okragle stoly wygladaja jeszcze piekniej:) wiec smialo bym brala okragle na Twoim miejscu:)
_________________
 
 
lili 25 

Dołączyła: 06 Kwi 2009
Posty: 1
Skąd: Głowno
  Wysłany: Pon Kwi 06, 2009 3:26 pm   po amerykańsku okrągłe stoły

Witam a te zdjęcia to z jakiej sali? czy może gdzies w okolicach łodzi ta sala?
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 06, 2009 9:05 pm   

Z pierwszego postu? Nie wiadomo, ale raczej nie. To tylko zdjęcie z bazy innego portalu ślubnego.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 10, 2009 2:55 pm   

okragle stoliki naprawde wygladaja bardzo ladnie, ale moim zdaniem moga byc niepraktyczne, jesli siedzi przy nich po 10-12 osob to jest na wszystko malo miesjca i np. nie ma gdzie odstawic pustych pater po miesach czy ziemniakach czy innych cieplych daniach, nie mowiac juz o tym, ze nie byloby miejsca na podgrzewacze, ktore sa bardzo praktyczne i coraz czesciej spotykane na salach
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
Weira 


Wiek: 38
Dołączyła: 07 Lis 2008
Posty: 649
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 04, 2009 6:54 pm   

Mnie bardzo się podobają okrągłe stoły, chciałabym je mieć u siebie na weselu, jednak mam pewne obawy co do gości, jak oni będą się bawić, czy nie będzie sztywno itp. Jednak ostatnio na weselu znajomych były okrągłe stoły i goście bawili się świetnie a przy okazji wesele wyglądało bardzo elegancko. Także to też zależy od "rodzaju" gości..
_________________
 
 
Szczęsliwa M 

Wiek: 39
Dołączyła: 21 Wrz 2009
Posty: 103
Skąd: Zgierz
Wysłany: Czw Lis 05, 2009 10:13 am   

Początkowo sceptycznie podchodziłam do okrągłych stolików, ale przy poszukiwaniu sali na wesele spodobało nam sie miejsce gdzie są tylko takie stoliki. Faktycznie sala z takimi stołami wygląda elegancko, tylko tzreba będzie wcześniej pomyśleć o dobrym posadzeniu gosci żeby nie było zamieszania.
_________________
Szczęśliwa M
 
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Pią Lis 06, 2009 2:51 pm   

świetne roziwiązanie ma sala Casa de Fiori - na okragłych stołach (tylko takie mają) jest pośrodku ruchoma podwyższona część, na której stoi wazon z kwiatami i przystawki - goście, obracając, mogą wszyscy nakladać sobie jedzonko na talerze. Tak trochę po japońsku - spotkałam sie z tym w USA w azjatyckich restauracjach. To bardzo praktyczne i rozwiązuje problem podchodzenia po przekąski do stołów bufetowych.

też trochę się obawiam tych stołów, nikt z moich znajomych nie był jeszcze na weselu z takimi stolikami, ale są zachwycające. A goście usadzenie w podkowę też nie mają szns ze wszystkimi rozmawiać i muszą sie przemieszczać, więc integracja w dużej mierze zależy od nich samych.
 
 
 
beatka_mag 

Dołączyła: 28 Wrz 2010
Posty: 13
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 28, 2010 5:08 pm   Stoły okrągłe czy tradycyjne

Witam,
Mamy zarezerwowaną piękną sale, zastanawiamy się tylko nad ustawieniem stołów. Bardzo elegancko wyglądają stoły okrągłe, ale czy to się sprawdza na weselu??
Ciekawa jestem opinii.
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 28, 2010 5:19 pm   

beatka_mag, Przeniosłam post do istniejącego już wątku. Proszę korzystać z wyszukiwarki
_________________

 
 
 
miczkusia 

Wiek: 34
Dołączyła: 05 Sty 2010
Posty: 9
Skąd: Pabianice
Wysłany: Sro Wrz 29, 2010 5:51 pm   

ja pracuję na sali weselnej w Pabianicach która posiada stoły biesiadne (prostokątne) po polsku jak i okrągłe (na 10 osób) po amerykańsku ...

plusy stołów okrągłych :

uważam że stoły okrągłe wyglądają pięknie. Jest ich nieograniczona możliwość przyozdabiania i nie trzeba upychać tylu ozdób co przy stołach prostokątnych. Jest tylko do tego jeden warunek !! stół okrągły = pokrowce na krzesła. Bez nich stoły okrągłe tracą kompletnie urok, a co za tym idzie - więcej wydanych pieniędzy na pokrowce ...

Nie ma co myśleć o tym że przy prostokątnych stołach jest bardziej po polsku i ludzie się bardziej bawią bo i tak na weselach robią się 'paczki znajomych' więc czemu im tego nie ułatwić i usadzić przy okrągłym stole. Tak czy siak przy prostokątnych stołach widzi się tylko ludzi w promieniu 4-5 krzesełek od nas a do reszty trzeba krzyczeć przez pół sali.

minusy stołów okrągłych :

jeśli na jakieś sali musimy zapłacić za ich wstawienie np. w Borynie. U nas na sali za taki rarytas nie płacicie i ktoś wam je ustawia ...

trzeba wydać na pokrowce - bo bez nich stoły okrągłe tracą urok

na każdym powinien znaleźć się bukiet kwiatów na środku (a nie trzy róże na krzyż) - wygląda to przepięknie

ilość potraw do postawienia na takim stole jest bardzo ograniczona !. Na polskim weselu stawia się ogromne ilości zakąsek, kwiatów, świec, chleba i innych dziwnych rzeczy a na stołach okrągłych nie zmieści się tego zbyt wiele. Przy jednym gościu będzie stała rolada a przy innym sałatka i ciasto więc trzeba ciągle kogoś prosić o podanie danego jedzenia. Niestety kwadratowe stoły (po polsku) są bardziej przystosowane do takich ilości jedzenia. Zauważcie że na Amerykańskich weselach wszyscy dostają tylko potrawy gotowe (owszem tak jak my ale...), zakąsek natomiast nie ma prawie w ogóle ...

U nas jest tylko jeden problem ...na weselu na więcej niż 77 osób nie da się ustawić okrągłych stołów bo brakuje miejsca do tańca (przez filary).
 
 
salaWenecja 
Firma


Wiek: 49
Dołączył: 25 Wrz 2010
Posty: 15
Skąd: łódź
Wysłany: Sro Wrz 29, 2010 7:22 pm   

ale plusem okrągłych stołów jest też to, że na dużej sali można zrobić mniejsze wesele i to jakoś wygląda, bo one więcej miejsca zajmóją, mówią tu o takich stołach na 8 i 10 osób :D
 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 30, 2010 8:29 am   

miczkusia napisał/a:
Zauważcie że na Amerykańskich weselach wszyscy dostają tylko potrawy gotowe (owszem tak jak my ale...), zakąsek natomiast nie ma prawie w ogóle ...


rzeczywiście, nie pomyślałam o tym :)
ale ze wszystkim się zgadzam, okrągłe stoły nie są do końca dostosowane do tego, żeby cały czas stały tam jakieś potrawy, ale juz o tym pisałam kiedyś, więc nie będę się powtarzać :)
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
Brinka 


Wiek: 42
Dołączyła: 30 Wrz 2009
Posty: 1360
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Czw Wrz 30, 2010 12:53 pm   

Uuważam że kwestię zakąsek można bardzo łatwo rozwiązać.
W jednej z łódzkich sal widziałam na stole taki okrągły, obracjający się podest postawiony na środku.
Taki jak w chińskich restauracjach.
To się świetnie sprawdza, każdy może sobie obejrzeć zakąski i się nimi częstować, nawet ma dostęp do jeszcze więlszej ilości zakąsek niż przy stołach prostokątnych.
Uwielbiam okrągłę stoły ;)
_________________

Dużo słońca dla Ciebie Gość
 
 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 30, 2010 1:26 pm   

a ja takie rozwiązanie widziałam w polskim filmie "Futro" :)
rzeczywiście fajna sprawa, ale ciekawe, czy tak szybko wprowadzą je łódzkie restauracje, bo to jednak dodatkowy koszt i pewnie niemały
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Czw Wrz 30, 2010 9:13 pm   

miczkusia napisał/a:
trzeba wydać na pokrowce - bo bez nich stoły okrągłe tracą urok


niekoniecznie, to zależy od stolów, w mojej sali nie ma pokrowców, ale krzesła są ładne, nie takie zwykłe i wcale nie ujmuje to uroku stolikom:)



a tu obracana część z przystawkami, o której mówiłam ja i Brinka - jak widac może być i ładnie i praktycznie:

Ostatnio zmieniony przez Malena Czw Wrz 30, 2010 9:36 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
misiao1983 
To sem ja


Wiek: 41
Dołączyła: 12 Lut 2009
Posty: 1365
Skąd: To tu, to tam...
Wysłany: Czw Wrz 30, 2010 9:28 pm   

Super wygląda ten okrągły stół z obracaną częścią. Okrągłe stoły są wg mnie mega eleganckie i myslę, że za jakiś czas każda restauracja będzie miała takie do dyspozycji.
_________________


 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Czw Wrz 30, 2010 9:35 pm   

misiao1983 napisał/a:
Super wygląda ten okrągły stół z obracaną częścią


dzieki temu jest też funkcjonalnie, a kwiaty są zamocowane wysoko, nie przeszkadzając gościom. Gdy byłam na sali z okrąglymi stolami bez tej płyty, rzeczywiście trochę mi przeszkadzało, że musze wstawac po każdą zakąskę, a tu jednak sporo się mieści.
 
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Pon Lut 21, 2011 11:32 pm   

Odświeżam wątek, bo intryguje mnie to ustawienie stołów. Chciałabym, aby wypowiedziały się osoby, które były na takich weselach. Obawiam się, że ciężko będzie rozsadzić gości tak by im odpowiadało. Przy prostokątach jest po prostu ciąg krewnych i komu się trafi siedzieć przy rodzinie ukochanego/ej będzie się musiał zaprzyjaźnić z nowymi osobami ;P Przy okrągłych stołach jak mi braknie osób do danej grupy, albo zostanie jedna para znajomych to do kogo ich przydzielić? :?
_________________
 
 
Brinka 


Wiek: 42
Dołączyła: 30 Wrz 2009
Posty: 1360
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Pon Lut 21, 2011 11:36 pm   

My mieliśmy okrągłe stoły i usadzenie gości poszło nam błyskawicznie. Jak nam nie pasowało to sadzaliśmy 8 osób albo 11. Tylko jedna osoba przesiadła się w trakcie, a reszta była zadowolona i super się bawili. Najfajniej to wdać na zdjęciach jak rozmawiają z sobą przez stół i są "cali zadowoleni".
Na początku chciałam tradycyjny stół siostra mnie przekonała i nie żałuję.
_________________

Dużo słońca dla Ciebie Gość
 
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Pon Lut 21, 2011 11:55 pm   

Brinka a nie orientujesz się może jakiej średnicy były Wasze okrągłe stoły? Bo ja tak właśnie patrzę na stół jakie są na mojej sali i myślę, że przy nim max to 10 osób,a najlepiej 8-9 (a owszem wolałabym taki na 12-14, ale takich to raczej się nie spotyka u nas :( ). Porównując ze stołami w Casa to wydaje mi się, że są troszkę mniejsze.


EDIT:
Chociaż teraz jak sobie wyobrażam, że nie ma po boku tych serwetek to tych 12 talerzy może i by się zmieściło, ale chyba ciężko byłoby jeść? Jak myślicie?

okrągły.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 394 raz(y) 14.93 KB

_________________
Ostatnio zmieniony przez M4rcysi4 Pon Lut 21, 2011 11:59 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 22, 2011 12:06 am   

M4rcysi4, no coś Ty, jak to bez serwetek i 12 osób??? :? przy tym, co wkleiłaś absolutnie tego nie widzę, max to 8 osób..
_________________
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Wto Lut 22, 2011 12:32 am   

555 hehehe [smilie=e058.gif] ale się uśmiałam :D Nie miałam na myśli tego, że pozbawiłabym gości serwetek tylko, że zamiast z boku mogłyby stać nad talerzem, albo leżeć na nim :mrgreen: . Również chodziło mi o to, że serwetki na zdjęciu zajmują dużo miejsca i jakby ich na zdjęciu nie było to można łatwiej sobie uzmysłowić tam te 12 talerzy ;) . Tylko właśnie zastanawiam się nad tym jak to będzie z pomieszczeniem łokci w trakcie jedzenia :mpr

Jeszcze jedno zdjęcie wstawię, sądzę że lepiej tu widać odstępy przy założonych w tym przypadku 6 osobach.

PS. 555 gwoli ścisłości nie śmieję się z Ciebie, a z tego jaki sabotaż by wynikł z tymi serwetkami, a raczej ich brakiem [smilie=122_new.gif] (jak widać wszystko może zostać różnie zinterpretowane w piśmie :wink: )

okrągły2.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 394 raz(y) 18.06 KB

_________________
Ostatnio zmieniony przez M4rcysi4 Wto Lut 22, 2011 12:42 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
artisticzoom 
Firma


Wiek: 47
Dołączyła: 31 Lip 2010
Posty: 191
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Wto Lut 22, 2011 2:59 pm   

Ja robiełam teraz reportaż śłubny z wesela, na którym były właśnei takie stoły.
Cudownie wygląda to na fotkach, to raz. Dwa łatwe dojście każdy ma do swojego miejsca nie musi się przeciskac przez rząd ustawionych krzeseł np pod ścianą jeśłi od tamtej strony siedzi.

Ludzie bawili się super i w wiekszosci tanczyli - dlatego nie wiem czy aż tak dużo czasu spedza się przy stole...ale pewnie zalezy też od orkiestry czy DJ.

A własnei zapomniałabym- wyglądało to tak ---> http://www.pensjonatagat.pl/galeria.html
_________________
Pozdrawiam - Anita Komorowska Fotografia Ślubna i Dziecięca
 
 
anuszkaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 23 Lis 2009
Posty: 777
Skąd: Zgierz
Wysłany: Wto Lut 22, 2011 3:08 pm   

bardzo ładnie to wygląda, ale ja się lepiej bawiłam przy normalnych stołach.
Na początku chciałam tez okrągłe stoły, ale jak zaczełam na próbę usadzać gości, to mi w ogole to nie wychodzilo :?
_________________
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 22, 2011 5:56 pm   

M4rcysi4, nie gniewam się, internet to jednak zawodne medium ;)
artisticzoom, ślicznie to wygląda, ale czy goście nie mieli ciasno..? nakrycia są jednak bardzo gęsto ustawione..
no właśnie przy okrągłych stołach dużo zależy od możliwości usadzenia gości..
_________________
 
 
artisticzoom 
Firma


Wiek: 47
Dołączyła: 31 Lip 2010
Posty: 191
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Wto Lut 22, 2011 7:08 pm   

555 napisał/a:
artisticzoom, ślicznie to wygląda, ale czy goście nie mieli ciasno..?

wydaje mi się, że nie...
jak obrobię fotkę z tej częsci imprezy to wrzucę z gośćmi za stołem- będzie widać co i jak dokładnie wtedy
_________________
Pozdrawiam - Anita Komorowska Fotografia Ślubna i Dziecięca
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Wto Lut 22, 2011 7:45 pm   

artisticzoom koniecznie jak już będzie fotka gotowa to wstaw :)

[ Dodano: Czw Lut 24, 2011 12:48 am ]
No cóż dziś dostałam odpowiedź na e-mail od restauracji, w której robię przyjęcie weselne:
W historii restauracji było organizowane jedno wesele z okrągłymi stołami, które młodzi wypożyczyli sobie w wypożyczalni w Łodzi.
Przyznam się szczerze, że była to impreza nieudana z powodu braku integracji między gośćmi. Zespół dwoił się i troił i niestety nie mógł gości rozbawić, ponieważ potworzyły się małe "grupki", które między sobą rozmawiały a nie było w ogóle wspólnej zabawy taka powinna towarzyszyć na weselu.

Trochę to przykre.. ale jeszcze mam czas by się zastanowić. No i pewnie jeszcze kilka dziewczyn lub panów zda relację jak było u nich ;)
_________________
 
 
beatka_mag 

Dołączyła: 28 Wrz 2010
Posty: 13
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 24, 2011 9:41 pm   

M4rcysi4 napisał/a:
artisticzoom koniecznie jak już będzie fotka gotowa to wstaw :)

[ Dodano: Czw Lut 24, 2011 12:48 am ]
No cóż dziś dostałam odpowiedź na e-mail od restauracji, w której robię przyjęcie weselne:
W historii restauracji było organizowane jedno wesele z okrągłymi stołami, które młodzi wypożyczyli sobie w wypożyczalni w Łodzi.
Przyznam się szczerze, że była to impreza nieudana z powodu braku integracji między gośćmi. Zespół dwoił się i troił i niestety nie mógł gości rozbawić, ponieważ potworzyły się małe "grupki", które między sobą rozmawiały a nie było w ogóle wspólnej zabawy taka powinna towarzyszyć na weselu.

Trochę to przykre.. ale jeszcze mam czas by się zastanowić. No i pewnie jeszcze kilka dziewczyn lub panów zda relację jak było u nich ;)


Witam,
Właśnie tego się obawiam :? Stoły okrągłe wyglądają niezwykle elegancko i naprawdę robią wrażenia. Mój narzeczony nie wyobraża sobie innego rozwiązania, ja mam jednak wątpliwości...
Co prawda wszystko zależy od gości, rodzinkę mamy rozrywkową, ale czy warto eksperymentować ?? Nigdy nie byłam na weselu z okrągłymi stołami, a moja rodzinka raczej tez przyzwyczajona do "swojskiej" zabawy.
Ale z drugiej strony co stoły mają do dobrej zabawy :o
 
 
Hellen 


Wiek: 44
Dołączyła: 18 Paź 2010
Posty: 1861
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 24, 2011 10:14 pm   

A u nas będą okrągłe stoły i nasz DJ, z którym wczoraj rozmawiałam opowiadał mi że często grywał w salach gdzie takie stoły były i nie było problemu z zabawą - wręcz przeciwnie.
_________________

 
 
wamaba 


Dołączyła: 10 Sie 2010
Posty: 318
Skąd: Lodz/Warszawa
Wysłany: Czw Lut 24, 2011 10:24 pm   

My też rozważamy okrągłe stoły.
 
 
paulinkaaMU 


Wiek: 37
Dołączyła: 15 Sie 2009
Posty: 1509
Skąd: Pabianice/Wrocław
Wysłany: Czw Lut 24, 2011 11:24 pm   

u nas będą okrągłe stoły i nie obawiam się o dobrą zabawę, w końcu wszystko zależy od samych gości o fajnej muzyki :) a poza tym u nas będą siedzieć po 12 i 14 osób, sporadycznie zrobimy stoły 10 - osobowe, jeśli będziemy mieć problem z usadzeniem gości. Ale już na np. 8-osobowe nie wiem, czy bym się zdecydowała, to w końcu tylko 4 pary :kwasny:
_________________


 
 
 
Debussy 
pedagog specjalny


Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 1712
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 09, 2012 10:03 pm   

Ja byłam na jednym weselu z okrągłymi stołami, no i cóż mimo wielkich nadziei - muszę przyznać, że nie do końca podobało mi się.
Uważam, że bardziej "swojsko" jest jednak tradycyjnie, a myślę że wesele jest taką imprezą, że swojsko być powinno. Jakoś większy kontakt ma się jednak z osobami przy stołach tradycyjnie ustawionych.
Przy okrągłych jednak - jest się bardziej ograniczonym jeśli chodzi o kontakt i mnie to się nie do końca podoba. Jest może bardziej elegancko, nowocześnie, bon ton, bułka przez bibułkę, ale jednak lepiej się się czuję kiedy wszystkie stoły są złączone. Czuję wtedy większą więź z wszystkimi ludźmi.

:)
_________________
Są tajemnice, które tylko niebo może ostatecznie odkryć...
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Pon Sty 09, 2012 10:11 pm   

Debussy napisał/a:
Uważam, że bardziej "swojsko" jest jednak tradycyjnie, a myślę że wesele jest taką imprezą, że swojsko być powinno

ale dlaczego? Ja np chciałam, żeby było elegancko i jednocześnie na luzie, ale niekoniecznie akurat "swojsko".. (choć wcale nie "wyższa pierdolencja", "bon ton" i "bułka przez bibułkę" - bo to chyba zalezy od ludzi i ich podejścia, a nie od stołów).

Debussy napisał/a:
Przy okrągłych jednak - jest się bardziej ograniczonym jeśli chodzi o kontakt i mnie to się nie do końca podoba

z tym się nie zgodzę jako gość - byłam i przy okrągłych stołach i tradycyjnych i w tradycyjnym ustawieniu mogę rozmawiać z osobami po bokach i dwoma naprzeciwko - do kolejnych już musiałam pokrzykiwać albo się wychylać do nich za plecami kogoś (ogólnie gimnastyka), a przy okrągłym widzę naraz 7-9 osób i mogę bez przeszkód rozmawiać - dla mnie oznacza to lepszy kontakt. Ale jak widać jest to kwestia indywidualna.
Ostatnio zmieniony przez Malena Pon Sty 09, 2012 10:12 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Hellen 


Wiek: 44
Dołączyła: 18 Paź 2010
Posty: 1861
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 10, 2012 12:01 am   

Malena napisał/a:
Debussy napisał/a:
Przy okrągłych jednak - jest się bardziej ograniczonym jeśli chodzi o kontakt i mnie to się nie do końca podoba

z tym się nie zgodzę jako gość - byłam i przy okrągłych stołach i tradycyjnych i w tradycyjnym ustawieniu mogę rozmawiać z osobami po bokach i dwoma naprzeciwko - do kolejnych już musiałam pokrzykiwać albo się wychylać do nich za plecami kogoś (ogólnie gimnastyka), a przy okrągłym widzę naraz 7-9 osób i mogę bez przeszkód rozmawiać - dla mnie oznacza to lepszy kontakt. Ale jak widać jest to kwestia indywidualna.


W 100% zgadzam się z Maleną.
_________________

 
 
Deco-Strefa 
Firma

Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 180
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 10, 2012 11:37 am   

miczkusia napisał/a:
Na polskim weselu stawia się ogromne ilości zakąsek, kwiatów, świec, chleba i innych dziwnych rzeczy a na stołach okrągłych nie zmieści się tego zbyt wiele. Przy jednym gościu będzie stała rolada a przy innym sałatka i ciasto więc trzeba ciągle kogoś prosić o podanie danego jedzenia. Niestety kwadratowe stoły (po polsku) są bardziej przystosowane do takich ilości jedzenia. Zauważcie że na Amerykańskich weselach wszyscy dostają tylko potrawy gotowe (owszem tak jak my ale...), zakąsek natomiast nie ma prawie w ogóle ...
Ten problem braku miejsca mozna rozwiązać w inny sposób - np. ustawiając gdzieś z boku stół z zakąskami. Wówczas goście jeżeli będą mieli ochotę mogą podejść i się poczęstować.
Często na takiej zasadzie funkcjonują tzw. słodkie stoły.

Cytat:
Przyznam się szczerze, że była to impreza nieudana z powodu braku integracji między gośćmi. Zespół dwoił się i troił i niestety nie mógł gości rozbawić, ponieważ potworzyły się małe "grupki", które między sobą rozmawiały a nie było w ogóle wspólnej zabawy taka powinna towarzyszyć na weselu.
Nie zgadzam się z taka opinią. Jeżeli goście nie chcą wspólnej integracji to nie będa się bawić nawet i przy jednym stole.
Osobiście moge podac dwa skrajne przykłady:
1) Jeden wspólny stół ustawiony w literę "U" - przy jednej części rodzina Młodej, przy drugiej - Młodego. I od samego początku było widać, że wspólnej zabawy nie będzie. Gdy jedna rodzina śpiewała, druga - ostentacyjnie milczała i na odwrót.
2) Jeszcze inne rozwiązanie - goście byli posadzeni w grupach, ale przy prostokątnych stołach (!). Pozwoliło to nie dzielić grup "tematycznych" jak ja to określam, dlatego przy jednym stole mogło siedzieć np. 12 osób, a przy innym - 10 lub 16. I w tym przypadku takie rozwiązanie nikomu nie przeszkadzało - wszyscy razem się bawiliśmy, wspólnie odwiedzaliśmy przy swoich stołach. Było super!
 
 
cotumka 


Wiek: 34
Dołączyła: 01 Kwi 2010
Posty: 1142
Skąd: Beauty Bałuty
Wysłany: Wto Sty 10, 2012 12:41 pm   

AnnaM napisał/a:
Ten problem braku miejsca mozna rozwiązać w inny sposób - np. ustawiając gdzieś z boku stół z zakąskami. Wówczas goście jeżeli będą mieli ochotę mogą podejść i się poczęstować.


Prawda. Ale trzeba pamiętac o starszych osobach, które też bywają na weselach. Kto inny zadba o to, żeby ich talerze były pełne, jeśli nie Państwo Młodzi? No bo ja akurat nie wyobrażam sobie mojej babci przeciskającej się przez tłumy tańczących osób tylko po to, żeby nałożyc sobie śledzika.
A podejrzewam (w zasadzie to jestem pewna), że Państwo Młodzi w tym dniu nie mają czasu nawet na swobodną rozmowę ze sobą, a co dopiero na to, żeby biegac po całej sali i zapewniac przystawki babciom i ciociom.

Oczywiście masz dużo racji. Rozwiązanie o którym mówisz ma dużo sensu i jest bardzo praktyczne :-) ale według mnie jednak nie zda egzaminu na weselach hmm... wielopokoleniowych :-)

Mnie osobiście bardzo podobają się okrągłe stoły, ale przede mną jeszcze dłuuuuuga droga, aby przekonac do nich mojego narzeczonego :)
_________________
 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 10, 2012 3:04 pm   

Hellen napisał/a:
Malena napisał/a:
Debussy napisał/a:
Przy okrągłych jednak - jest się bardziej ograniczonym jeśli chodzi o kontakt i mnie to się nie do końca podoba

z tym się nie zgodzę jako gość - byłam i przy okrągłych stołach i tradycyjnych i w tradycyjnym ustawieniu mogę rozmawiać z osobami po bokach i dwoma naprzeciwko - do kolejnych już musiałam pokrzykiwać albo się wychylać do nich za plecami kogoś (ogólnie gimnastyka), a przy okrągłym widzę naraz 7-9 osób i mogę bez przeszkód rozmawiać - dla mnie oznacza to lepszy kontakt. Ale jak widać jest to kwestia indywidualna.


W 100% zgadzam się z Maleną.

Ja również.
Na moim weselu były okrągłe stoły a goście bawili się rewelacyjnie. Była nawet tradycyjna biesiada przy stołach i gościom zupełnie nie przeszkadzało to w zabawie, śpiewach, robieniu fali itp.

No ale według mnie sporo zależy od towarzystwa... Jak ktoś nie umie się bawić to nawet przy ręcznie rzeźbionych stołach w kształcie kwiatków będzie lipa...
_________________
 
 
Deco-Strefa 
Firma

Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 180
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 10, 2012 7:27 pm   

cotumka napisał/a:
Oczywiście masz dużo racji. Rozwiązanie o którym mówisz ma dużo sensu i jest bardzo praktyczne ale według mnie jednak nie zda egzaminu na weselach hmm... wielopokoleniowych
Przyznaję - nie zwróciłam uwagi jak w takiej sytuacji odnalazły się osoby starsze. Byliśmy na weselu u znajomych, nie u rodziny, więc znaliśmy zaledwie dwie inne pary i raczej razem się trzymaliśmy.

I ponieważ zrobiło się małe zamieszanie od razu wyjaśniam, że AnnaM i Deco-Strefa to ta sama osoba (pierwszy post, był napisany jeszcze przed zmianą nicka przez admina)
 
 
Brinka 


Wiek: 42
Dołączyła: 30 Wrz 2009
Posty: 1360
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Nie Sty 15, 2012 9:04 pm   

cotumka napisał/a:
Ale trzeba pamiętac o starszych osobach, które też bywają na weselach. Kto inny zadba o to, żeby ich talerze były pełne, jeśli nie Państwo Młodzi? No bo ja akurat nie wyobrażam sobie mojej babci przeciskającej się przez tłumy tańczących osób tylko po to, żeby nałożyc sobie śledzika.

Ja też sobie tego nie wyobrażam. Ponieważ również miałam wesele z okrągłymi stołami to my rozwiązaliśmy to w taki sposób, że każdy mógł poprosić kelnera żeby podał ciasto, kawę czy herbatę, czy przysmak z wiejskiego lub rybnego stołu. Nie było z tym żadnego kłopotu.
_________________

Dużo słońca dla Ciebie Gość
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl