Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Wesele w mieście, miasteczku, na wsi.
Autor Wiadomość
klarysa 

Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 895
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 17, 2008 3:59 pm   

ava - ja rowniez bylam na wielu weselach, i miejskich i wiejskich. zgodze sie z toba w wiekszosci punktow. ale:
- nie uwazam, zeby w miescie bylo za malo jedzenia na weselu. nie spotkalam sie jeszcze z takim, po ktorym ktos wyszedlby niedojedzony. jedzenia na wsi jest wedlug mnie zbyt duzo, wiekszosc osob jest po nich przezarta, a ile jeszcze sie marnuje?! to wszytsko jest na pokaz a nie na potzeby, niestety.
- mieszczuchy nie umieja sie bawic a ludzie ze wsi tak? a skad! to akurat zalezy od ludzi. znam bucow ze wsi co to chodza do sasiadow na wesele, zeby zobaczyc czy nie maja lepszego od nich. i takich w miescie co baluja po pare dni ;)

ale reszta to prawda. wesele na wsi bedzie sie roznilo od tego w lokalu w miescie. ale nie nie ma tu lepszego/ gorszego. po prostu inne. i oby wszystkie byly super! :)
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Nie Lut 17, 2008 4:16 pm   

to czy wesele jest fajne czy mniej fajne nie zależy od tego czy wesele jest na wsi czy w miescie... tym bardziej jesli chodzi o ilość jedzenia-zgodze sie z tym, że na weselach w remizach jest tego jedzenia zbyt wiele...nie rozumiem tego za bardzo, bo ludziom w zupelnosci wystarcza np 4 posilki ale zeby sie pokazac czesto robi sie ich nawet 7-porazka...
byłam w swoim życiu na wielu weselach-jestem najmłodsza z rodu i wszyscy sie juz pożenili i powychodzili za mąż, więc... niezależnie czy na wsi czy w mieście-nie zdarzyło mi się wrócic głodna z wesela :)
jesli chodzi o nasze wojewodztwo nie zgodze się z tym iż u nas duże wesele to 150 osób-tzn nie wszedzie, bo juz w Łowiczu i okolicach standard to wesele na 200-300 osob... dla mnie to przegiecie, bylam kiedys na takim weselu, polowa osob przez cale wesele nie zdazyla ze soba nawet porozmawiac...
 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Pon Lut 18, 2008 12:06 pm   

Dziewczyny- nie napisałam, że na KA?DYM weselu w mieście jest za mało jedzenia, tylko że na wsi jest go dużo więcej. To prawda, że część się marnuje, część może jest na pokaz, a może mi tylko tak sie trafiło, że na weselach w restauracjach jedzonko było wydzielane dla każdego gościa i na koniec mało co zostało na stołach, może to były tylko takie pechowe przypadki, bo na weselach w restauracjach byłam 2 razy, reszta to wesela na wsi.

Co do liczby gości- nie bedę się spierać jak jest w innych częściach województwa, bo nie wiem, ale byłam naprawdę na wielu weselach i myślę, że moje "dane statystyczne" są jak najbardziej prawdziwe dla np. powiatu bełchatowskiego, piotrkowskiego czy pabianickiego.

klaryso- wcale nie chodziło mi o to, ze tylko ludzie na wsi potrafią się bawić, a ci z miasta absolutnie nie- napisałam tylko, że cyt. "Ludzie na wsi są bardziej otwarci i swobodni, prawie każde wesele jest dla nich udane, ale myślę że "mieszczuchy" też potrafią się dobrze bawić.". W 100% zgadzam się z Tobą, że wszysto zależy od ludzi, na weselach w mieście również bawiłam się świetnie! Chodziło mi raczej o pewną mentalność- np. jeśli chodzi o stosunek do różnych konkursów i zabaw. Ja nie wyobrażam sobie ( i moi goście pewnie też), żeby na moim weselu ( a konkretnie na poprawinach, bo na wsi ma to miejsce raczej wtedy) ich zabrakło. Tymczasem czytając kiedyś na forum wątek dotyczący właśnie zabaw, okazało się większość ich sobie nie życzy, bo są one niesmaczne, okropne, czy "wieśniackie". Gdy takie zabawy pojawią się na wiejskim weselu to ludzie nie są zniesmaczeni, ale po prostu dobrze się bawią, niczym się nie przejmując. I właśnie to miałam na myśli mówiąc, że ludzie na wsi są bardziej otwarci i swobodni.
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pon Lut 18, 2008 1:43 pm   

ja ogólnie tylko studiuje w Łodzi a pochodze z niewielkiej miejscowości w woj łódzkim (mozna powiedzieć , że prawie wsi) i powiem szczerze od samego poczatku nie lubiłam zabaw na weselach i u mnie na weselu ich po prostu nie bedzie :) tak samo z oczepinami-bedą krótkie i polegające tylko na rzucaniu welonu i muszki... nie chcemy nic wiecej, nie dlatego ze jest to wiesniackie, tylko dlatego ze nam sie takie rzeczy nie podobaja (mimo tego ze pochdoze ze wsi)... mysle,ze tutaj nie mozna powiedziec jednoglosnie, czy lepsze sa wesela na wsi czy w miescie... i czy lepiej sie bawi towarzystwo ze wsi czy z miasta-jak dla mnie to zalezy od rodziny a nie od tego skad pochodza...
Ostatnio zmieniony przez MałaMi1 Pon Lut 18, 2008 4:49 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
klarysa 

Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 895
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 18, 2008 2:35 pm   

to ja sie podpisuje pod tym co olciap wlasnie napisala :) zeby nie powtarzac 2 razy.

ava - wiem dokladnie o co ci chodzi. dla mnie jedzenie jest bardzo wazne i lepiej, zeby bylo troche za duzo niz za malo ;) ale troche wiecej, a nie tone ;) a jesli chodzi o zabawe, to tez na swoim przykladzie, bronilam mojej miejskiej czesci rodziny, ktora bawi sie na weselach swietnie. wiec tylko sie potwierdza, ze wszystko zalezy od ludzi i od tego co sami lubimy.

jeszcze raz - szalonych wesel, gdziekolwiek sie one nie odbeda :)
 
 
Emi 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Cze 2007
Posty: 524
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 18, 2008 4:46 pm   

ja tak jak Olcia nie lubię jakiś sprośnych zabaw na oczepiny. mam przykre wspomnienia, ponieważ kiedyś przez takie coś pokłóciłam się z moim Misiakiem. U nas takich "dziwnych" konkursów nie będzie. Jednak gości trzeba jakoś zabawić i jakaś część artystyczna (choćby minimalna) będzie.
_________________

 
 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Pią Lut 22, 2008 12:46 pm   

Jeśli chodzi o zabawy na wiejskich weselach to muszę powiedzieć, że wieś idzie do przodu :) Widać to na przykładzie m.in. przyśpiewek na oczepinach. Od moich rodziców wiem, że 20, czy nawet 15 lat temu oczepiny trwały min. 1 godzinę, a przyśpiewki były tak nieprzyzwoite, że para młoda siedziała cała czerwona ze wstydu. Dziś tak nie jest- owszem są przyśpiewki, niektóre nawet "sprośne", ale w tym sensie, że wywołują raczej śmiech niż zażenowanie. Poza tym oczepiny są juz znacznie krótsze- trwają ok. 30 minut.

Również konkursy na poprawinach mają inny charakter- kiedyś bardzo często spotykano numer z długopisem na sznurku przywiązanym do spodni młodego i celowaniem go w butelkę. Teraz praktycznie tego nie ma. Bardzo popularne są natomiast zabawy w rodzinę idącą do zoo ( wiem, że była kilkakrotnie opisywana w temacie dot. zabaw weselnych) oraz w kto pierwszy coś przyniesie (choć ostatnio spotkałam się z sytuacją, gdy "w finale" trzeba było przynieść męskie majtki :kwasny: - jednej pani sie to udało, ale jednak wiekszość gości <w tym ja> uznała to za przekroczenie granic dobrego smaku)
 
 
agunia84 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2007
Posty: 3627
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lut 23, 2008 4:14 pm   

Ja byłam na paru weselach na wsi i w małych miastach. Wydaje mi się, że nie ma takiej różnicy.
 
 
Niebieskooka 

Wiek: 39
Dołączyła: 14 Lut 2008
Posty: 1983
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Pią Lut 29, 2008 12:43 am   

wg mnie różnica jest taka,że na wsi wesela są takie bardziej..no jak to ująć folklorystyczne :) a w mieście bardziej eleganckie i wykwintne:) :razz:
_________________

 
 
kmweddingplanne 

Dołączyła: 15 Gru 2021
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Gru 15, 2021 10:39 am   

Wesele w mieście czy na wsi, chyba nie ma znaczenia? Ważne, żeby wszyscy dobrze się bawili. Ostatnio dużo widzi się miejskich wesel. Industrialne klimaty są piękne ale też wesele na wsi może być cudwnym wydarzeniem. Wszystko zależy od tego kto co lubi.
_________________
www.eventsplanner.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl