Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Wesele w mieście, miasteczku, na wsi.
Autor Wiadomość
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Wto Maj 25, 2004 10:55 am   Wesele w mieście, miasteczku, na wsi.

Pewnie większość z Was przynajmniej kilka razy w życiu była na weselach.

Jakie zauważyliście różnice w formie wesel pomiędzy weselami w dużym mieście, miasteczku i na wsi?

Podobieństw jest dużo, a jakie są różnice?

Piszcie śmiało! :mrgreen:
_________________
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Wto Maj 25, 2004 11:00 am   

Ja byłam tylko na dwóch weselach... jedno w mieście, drugie na wsi...
Bardziej podobało mi się na wsi - mówię wsi bo oboje młodzi byłi ze wsi. A samo wesele było w hali odlewni żeliwa w Koluszkach (jakieś 9 lat temu chyba) na 250 osób :shock:

Piękna oprawa, cudnie udekorowane stoły, szczególnie podest dla młodziezy - której było multum... Były płonące szaszłyki, lody, dekoracje z owoców np. kosze z arbuza, były bażanty jako dekoracja i prosię z jabłkiem w zębach... pamiętam doskonale - bo wszystko było cacy, a ja jako małolata zachwycałam się wszystkim....
Wesele - klasa

Natomiast w Łodzi, 2 lata temu było tak sobie... mało jedzeia, kiepskie dekoracje... no i goście bawili się duużo gorzej (było ich 90 około) W sumie może wyjątkowo trafiłam, ale zdecydowanie fajniej było na tym pierwszym 8)
_________________

 
 
 
filmowiec 
Firma

Wiek: 43
Dołączył: 15 Mar 2004
Posty: 334
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 25, 2004 11:19 am   

potwierdzam zdanie Kati
_________________
Marcin vel filmowiec:)
 
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Wto Maj 25, 2004 11:41 am   

Wprawdzie wszystkie wesela, na których byłam (w sumie 5) były w Łodzi, ale jednak co nieco "się słyszało" o weselach na wsi. 8)
Dla mnie przerażająca jest ta liczba gości : 200 to małe wesele, wiem o weselach na 800 osób :shock: albo np. robionych w dwóch turach, bo jakby było jedno to wszyscy by się nie pomieścili. :roll:
_________________
Ostatnio zmieniony przez Asiek Wto Maj 25, 2004 3:54 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
filmowiec 
Firma

Wiek: 43
Dołączył: 15 Mar 2004
Posty: 334
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 25, 2004 11:44 am   

w zasadzie jak filmuje poza lodzia to raczej juz jest ponad 100 osob,w lodzi to zawsze prawie ponizej,najwieksze na jakim bylem to 250 osob,w tym roku bede na takim cos kolo 300
_________________
Marcin vel filmowiec:)
 
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Wto Maj 25, 2004 11:45 am   

filmowiec napisał/a:
,najwieksze na jakim bylem to 250 osob,w tym roku bede na takim cos kolo 300

W mieście czy na wsi?
_________________
 
 
filmowiec 
Firma

Wiek: 43
Dołączył: 15 Mar 2004
Posty: 334
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 25, 2004 11:47 am   

mlodzi ze wsi a wesele w miasteczku
_________________
Marcin vel filmowiec:)
 
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Wto Maj 25, 2004 11:49 am   

A jak wyglądają te wszystkie zabawy (oczepiny, bramki, toasty) na wiejskim weselu?

Kojarzy mi się, że są długie i średnio wesołe. :roll:
_________________
 
 
filmowiec 
Firma

Wiek: 43
Dołączył: 15 Mar 2004
Posty: 334
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 25, 2004 11:53 am   

i tu sie chyba mylisz,bo ludzie bawia sie naprawde super,przynajmniej na tych co ja bylem do tej pory.a toasty tak samo bo to w zasadzie orkiestra prowadzi
_________________
Marcin vel filmowiec:)
 
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Wto Maj 25, 2004 11:55 am   

Nie napisałam, że ludzie nie bawią się super. :roll:
Zapytałam, jak wyglądają takie zabawy.
_________________
 
 
lesia 

Wiek: 48
Dołączyła: 26 Lut 2004
Posty: 154
Skąd: lodz
Wysłany: Wto Maj 25, 2004 12:01 pm   

no moje wesele bedzie chyba takie troche wiejskie bo
:arrow: bedzie na wsi w remizie
:arrow: bedzie z kucharka
:arrow: ale osob nie bedzie 200 ,tylko 130
:arrow: co do oczepin to beda krociutenkie , nie bedzie zadnej glupiej zabawy ,tylko ze 3 przyspiewki , zdjecie welonu i musznika i koniec.
_________________
lesia
wedding day 19 06 2004
 
 
filmowiec 
Firma

Wiek: 43
Dołączył: 15 Mar 2004
Posty: 334
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 25, 2004 12:19 pm   

w zasadzie tak samo jak w miescie tylko jakos tak bardziej zywo
_________________
Marcin vel filmowiec:)
 
 
 
Kiwax 


Wiek: 48
Dołączyła: 02 Mar 2004
Posty: 324
Skąd: Łódź/Zgierz
Wysłany: Wto Maj 25, 2004 12:26 pm   

Ja byłam w sumie na 2 weselach. Jedno było w restauracji na 40 osób i było tak sobie. Panował ogólny bałagan, było mało młodych i orkiestra się spiła.
Drugie odbywała się na działkach koło Lublinka,na jakieś 150 osób. Nie znałam nikogo oprócz osoby, z którą przyszłam i bawiłam się świetnie (ocywiście głównie z kim innym niż ten koleś, z któym przyszłam :lol: ). Kapela była fajna, ludzie też fajni, niestety co do potraw i dekoracji stołów i obsługi - to nie moge powiedzieć, zeby mnie to powaliło na kolana.

Za 1,5 tygodnia idę na wesele do mojego przyszłego szwagra. Wesele będzie na 120 osób, na wsi, w remizie czy czymś takim. Jestem nastawiona mocno sceptycznie z różnych względów (do samego wesela, nie do szwagra). Jak przeżyję - to Wam opiszę wrażenia. A później porównanie do naszego wesela, które będzie o 180 stopni rózne od tego szwagrowego :)
_________________
Kiwax zamężny :)
---------------------
 
 
 
Asia 

Wiek: 41
Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 551
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 25, 2004 1:41 pm   

Byłam na weselu w Łowiczu, na którym było 400 soób. Jedynym minusem było to, że tańce odbywały się na oddzielnej sali. Sale były ogromne, pięknie przybrane, jedzenia mnóstwo. W ciągu ostatnich dwóch lat byłam na 5. weselach! Dwa z nich były na wsi, trzy w miescie. Te wiejskie prawie niczym się nie różniły od miejskich. Jedyną różnica było to, że na jednym z nich orkiestra organizowała konkursy, które nie zawsze mi się podobały.
Z tych wszystkich wesel najmniej mi się podobało maleńkie (bo na 30 osób) wesele w Łodzi w pałacyku przy Kilińskiego. Dj był beznadziejny, prawie nikt nie tańczył, goście zaczęłi rozchodzic się już po oczepinach i było nie za wiele jedzenia.
Różnice - wiejskie odbywały sie w remizie strażackiej. Ale była wynajęta dekoratorka i sala (duża i czysta) była bardzo ładnie przybrana.
Na obu wiejskich weselach były poprawiny, na łódzkich nie.
Na wiejskich w dzień poprawin była dodatkowo beczka piwa. Jak zobaczyłam to wyobraziłam sobie jak będzie pijane towarzystwo po zmieszaniu wódki z piwem. Ale dosłownie nikt nie był pijany.
_________________
Mój najpiekniejszy dzień - 25 września 2004 r.
 
 
Magdzia 


Wiek: 44
Dołączyła: 06 Maj 2004
Posty: 347
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 25, 2004 1:51 pm   

Ja bylam tylko na wiejskich weselach, bo wiekszosc mojej rodziny pochodzi ze wsi. Powiem szczerze, ze nie za bardzo je lubie. Impreza odbywa sie w wielkiej remizie, polowy gosci sie nie zna, na zewnatrz nie ma ogrodu wiec wychodzi sie na ulice, dominuja zberezne zabawy przy oczepinach, muzyka polowa itd. :x

Dlatego ciesze sie ze moje bedzie zupelnie inne. :lol:
 
 
 
Edyta 


Wiek: 42
Dołączyła: 11 Paź 2003
Posty: 1008
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 25, 2004 2:15 pm   

według mnie nie ma zbyt dużej różnicy między takimi weselami

na każdym, którym byłam było tak samo rodzinnie i wesoło

goście bawili się tak samo


według mnie wesela w mieście sa bardziej eleganckie
_________________

 
 
@ice 
Administrator
Pan i Władca


Wiek: 45
Dołączył: 08 Paź 2003
Posty: 332
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 25, 2004 3:52 pm   

A ja nie mam zadnego porownania ......

Bylem tylko na jednym weselu -------- NA WLASNYM :)
_________________

Admin czuwa, Admin radzi , Admin NIGDY Was nie zdradzi :)
Zanim zadasz pytanie skorzystaj z wyszukiwarki - to nic nie boli.
Lekcja używania opcji szukaj
 
 
 
Kiwax 


Wiek: 48
Dołączyła: 02 Mar 2004
Posty: 324
Skąd: Łódź/Zgierz
Wysłany: Sro Maj 26, 2004 2:19 pm   

Edyta napisał/a:
według mnie wesela w mieście sa bardziej eleganckie



Otóż to, otóż to.........
_________________
Kiwax zamężny :)
---------------------
 
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Sro Maj 26, 2004 2:33 pm   

Kiwax napisał/a:
Edyta napisał/a:
według mnie wesela w mieście sa bardziej eleganckie



Otóż to, otóż to.........


Mam odmienne doświadczenia... no i dlaczego ludzie mieszkający na wsi mają nie być eleganccy? Czy to patent mieszczuchów?
Ja uważam, że elegancja to nie kwestia miasto czy wieś, ale kwestia ludzi którzy je organizują... W mieście też nie brak lipnych wesel...
_________________

 
 
 
filmowiec 
Firma

Wiek: 43
Dołączył: 15 Mar 2004
Posty: 334
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 26, 2004 2:43 pm   

co prawda to prawda
_________________
Marcin vel filmowiec:)
 
 
 
gosia 

Wiek: 46
Dołączyła: 11 Paź 2003
Posty: 1008
Skąd: własnego M.
Wysłany: Sro Maj 26, 2004 8:53 pm   

Byłam na weselu na wsi i w miescie, i musze powiedzieć ze te na wsi maja taką swoja tradycje, moim zdaniem jest to troszke inaczej niz w mieście, w każdym regionie są inne zwyczaje :) takie swojskie klimaty, a w miescie jest tak nowocześniej
_________________
31 sierpnia 2002
9 stycznia 2006 - Mati
 
 
tweety 


Wiek: 40
Dołączyła: 31 Sty 2004
Posty: 258
Skąd: łódź/londyn
Wysłany: Sro Maj 26, 2004 11:57 pm   

Kati napisał/a:

Mam odmienne doświadczenia... no i dlaczego ludzie mieszkający na wsi mają nie być eleganccy? Czy to patent mieszczuchów?
Ja uważam, że elegancja to nie kwestia miasto czy wieś, ale kwestia ludzi którzy je organizują... W mieście też nie brak lipnych wesel...


Otóż to :brawa:
_________________

Zeby Tobie Gość slonko ciagle swiecilo :)
 
 
 
Kiwax 


Wiek: 48
Dołączyła: 02 Mar 2004
Posty: 324
Skąd: Łódź/Zgierz
Wysłany: Sro Cze 02, 2004 4:10 pm   

Fakt, może trochę to było uogólnione z tą elegancją, ale....... mam kolejny głos (mój prywatny i wewnętrzny) na nie dla wesel na wsi.

Wczoraj byłam szorować podłogę na sali gdzie w sobotę będzie się weselił mój przyszły szwagier. Za dopłatą nie chciałabym czegoś takiego. Na sali obskurne dechy przeżarte przez korniki, wszystko jakieś takie obleśne - te stoły, krzesła, błeeee. I trzeba się przy tym narobić jak dziki osioł.

No nikt mi nie wmówi, że to jest eleganckie. I nawet zadna dekoratorka za grubą kasę nie zmieni tej sali w Pałac Królewny ?nieżki.

Zawsze dechy będą dechami a śmierdząca kuchnia śmierdzącą kuchnią. :sick:
_________________
Kiwax zamężny :)
---------------------
 
 
 
Edyta 


Wiek: 42
Dołączyła: 11 Paź 2003
Posty: 1008
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 02, 2004 7:39 pm   

Kiwax napisał/a:
No nikt mi nie wmówi, że to jest eleganckie. I nawet zadna dekoratorka za grubą kasę nie zmieni tej sali w Pałac Królewny ?nieżki.

Zawsze dechy będą dechami a śmierdząca kuchnia śmierdzącą kuchnią. :sick:


dobrze to ujęłąś!!!

Ja jak do tej pory nie spotkałam się z pozytywną opinią o salach an wsi :cry:
_________________

 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Sro Cze 02, 2004 7:42 pm   

To prawda ale tak samo jak w miescie tak i na wsi - wesele weselu nie równe :roll:
_________________

 
 
 
Edyta 


Wiek: 42
Dołączyła: 11 Paź 2003
Posty: 1008
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 02, 2004 8:08 pm   

Kati napisał/a:
To prawda ale tak samo jak w miescie tak i na wsi - wesele weselu nie równe :roll:


tak dokładnie - masz rację
_________________

 
 
Kiwax 


Wiek: 48
Dołączyła: 02 Mar 2004
Posty: 324
Skąd: Łódź/Zgierz
Wysłany: Czw Cze 03, 2004 9:28 am   

Fak, wesele weselu nie równe. Ja mówię o tym co osobiście widziałam. A to ostatnie - to już kulminacja.... Nawet nie chce mi się o tym dużo pisać, bo szkoda słów. I nawet nie chodzi już o samą salę, tylko o ludzi, którzy to organizują... Dramatyczni. I co do nich zdania nie zmienię.
_________________
Kiwax zamężny :)
---------------------
 
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Czw Cze 03, 2004 11:07 am   

Kiwax i dobrze! :graba:
Zdania zmieniać nie musisz - nikt nikogo na siłę nie przekona.
Takie masz wrażenia i odczucia, więc trudno żebyś chwaliła coś co Ci się nie podoba.
_________________
 
 
Asia 

Wiek: 41
Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 551
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 03, 2004 5:18 pm   

W miescie równiez są różni ludzie, różne sale i śmierdzące kuchnie. Niedawno dośc głośna była sprawa o strzelaninie na jednym z łódzkich wesel. A nie oznacza to przecież, że wesela w miastach są organizowane przez bandytów. Dlatego na podstawie nawet kilku wesel nie można chyba wysnuć wniosku, ze wesela na wsi są zawsze beznadziejne, a wesela miejskie eleganckie.
P.S. Nie jestem ze wsi, po prostu staram się być obiektywna.
_________________
Mój najpiekniejszy dzień - 25 września 2004 r.
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Czw Cze 03, 2004 8:54 pm   

Ja też Asiu. Podobnie jak ty jestem z miasta, urodzona i wychowana w Łodzi a teraz w Zgierzu,
Nie lubię zbytniego uogólniania...
_________________

 
 
 
Kiwax 


Wiek: 48
Dołączyła: 02 Mar 2004
Posty: 324
Skąd: Łódź/Zgierz
Wysłany: Pią Cze 04, 2004 6:36 pm   

Chyba rozpętałam burzę.... Nie miałam takiego zamiaru. I jeśli ktoś zinterpretował to jako najazd na wieś to przepraszam. Oceniam to, co sama widziałam i takie nasuwają się wnioski. Broń Boże nie uogólniam!!! Jutro będe bogatsza o nowe doświadczenie, może po wszystkich zgrzytach przed weselem samo wesele będzie super. Nie wiem ale Wam opowiem juz po :)

Kati, bratnia duszo, widzę że też jesteś Zgierzanką z wyboru (nieważne czy swojego czy innego, ale z wyboru) :graba: Ja od 2 miesięcy też. I nawet mi się podoba :)
_________________
Kiwax zamężny :)
---------------------
 
 
 
Asia 

Wiek: 41
Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 551
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 04, 2004 11:03 pm   

Kiwax napisał/a:
może po wszystkich zgrzytach przed weselem samo wesele będzie super. Nie wiem ale Wam opowiem juz po :)


Zycze Ci, by towarzystwo okazało się jednak w porządku, a zabawa była jak najlepsza. Skrzętnie notuj w pamięci wszelkie pozytywne i negatywne spostrzeżenia, by nam wszyściutko opowiedzieć.
_________________
Mój najpiekniejszy dzień - 25 września 2004 r.
 
 
Kiwax 


Wiek: 48
Dołączyła: 02 Mar 2004
Posty: 324
Skąd: Łódź/Zgierz
Wysłany: Wto Cze 08, 2004 10:48 pm   

Wesele było nawet fajne!! Wszyscy się świetnie bawili (było dużo młodych - 10% gości to historycy, którzy rozkręcili całą zabawę!!). Orkiestra chociaż z gatunku takiego jak nie lubię grała dobrze. Grała tak, jak lubią ludzie, którzy idą na wesele - czyli skocznie i tanecznie. Było też śpiewanie do stołu co się bardzo wszystkim gościom podobało. Jedzenie było aż za dużo (jeszcze dzisiaj były drugie poprawiny poprawin. Pierwsze były wczoraj ;) )
Wprawdzie tuż przrd oczepinami wysiadło światło i wszyscy siedzieli przy świecach a orkiestra zamiast jakoś bawić gości to się gdzieś rozlała, ale przynajmniej będzie co wspominać, tym bardziej, że jesden z historyków dorwał się do akordeonu i świetnie bawił gości. Co mnie najbardziej wkurzało to przejście pomiędzy stołami przy którym niestety miałam nieprzyjemność siedzieć. Praktycznie nie było możliwości, żeby 5 minut posiedzieć spokojnie. Tym bardziej, że stoły były za blisko ściany, więc samo wsunięcie się nie wystarczało i musiałam wstawać do chwilę. Ogólnie jednak musze powiedzieć, że wesele było udane. Na minus tylko sama kwestia przygotowań - nigdy bym się nie zdecydowała na taką imprezę w remizie, z kucharkami itp. Po prostu za dużo pitolenia się z tym wszystkim a pieniądze niewiele mniejsze niż w lokalu.

Aha, no i panie roznoszące posiłki skrzętnie omijały na weselu stół młodych :shock: . Zawsze ciepłe posiłki docierały do nas na końcu. Na poprawinych, gdy zwrócono im uwae było już lepiej.

Za 1,5 tygodnie następne wesele (mojej przyjaciółki), tym razem w domu kultury w Niewiadowie. Więc krótką relację również zamieszczę :)
_________________
Kiwax zamężny :)
---------------------
 
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Wto Cze 08, 2004 10:51 pm   

Prąd wysiadł.... ciekawe :?
Nie daj Boże nikomu...


Z takich samych powodów jak ty zdecydoawałm się na wesele w lokalu - wygoda.
Czekamy na relację :graba:
_________________

 
 
 
filmowiec 
Firma

Wiek: 43
Dołączył: 15 Mar 2004
Posty: 334
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 09, 2004 4:37 pm   

kiedys filmowalem na sali ktora miala stara istalacje i prad co jakis czas prad ginal:)
_________________
Marcin vel filmowiec:)
 
 
 
Kiwax 


Wiek: 48
Dołączyła: 02 Mar 2004
Posty: 324
Skąd: Łódź/Zgierz
Wysłany: Pon Cze 21, 2004 9:56 am   

Byłam w sobotę na kolejnym ślubie i weselu. Było super. Może najpierw o samym ślubie, który odbył się w kościele ?w. Teresy w Łodzi. Oprawę do Mszy ?w. przygotował chór (nie wiem skąd) - po prostu coś cudownego. Akustyka w kościele była znakomita, chór śpiewał bardzo dobrze. I był naprawdę niesamowity efekt. Jak w niebie!
Państwo młodzi ubrani byli elegancko i z klasą. Ona w prostej, skromnej, gładkiej sukni, bez welonu tylko ze stroikiem i szalem z tiulu zarzuconym na ramiona. On w oliwkowym garniturze, takich samych butach. Nawet skarpetki miał kolorystycznie dobrane :)

Co do wesela to odbywała się w domu kultury. Sala składała się z 2 części - tanecznej i jadalnej oddzielonej korytarzem. Na stołach były wizytówki dla gości - co spowodowało niezłe zamieszanie na początku. Było 5 stołów. 4 równolegle do siebie i piąty, gdzie siedzieli młodzi w poprzek. Przy stołach zewnętrznych siedziała rodzina młodego i młodej (każda przy jednym stole) a przy środkowych znajomi i przyjaciele). Obsługa była super - 4 kelnerki dbały o to, zeby każdy miał czyste talerzyki, sztućce szklaneczki. Za każdym razem gdy wracalismy z parkietu nakrycie było czyste niezależnie od tego czy były tam pestki od czeresni czy resztki jakiegoś jedzenia. Na stołach nie było typowych wędlin, tylko wszelkiej maści pieczone mięsa. W sali tanczenej był "chłopski stół" - z szynka wlasnej produkcji, boczkiem, kiełbasą, kaszanką, smalcem, ogórkami, śmietaną i bimberkiem.

Orkiestra była REWELACYJNA. 4 panów około 40-stki (w czerwonych marynarach ;) )
Ale grali naprawdę dobrze jak na taką kapelę. I Santanę i Sinatrę i tysiąc roznych super rzeczy. A do tego dobrze !! (Jako niedoszły muzyk z całą powaga potwierdzam).


Jedynym mankamentem było to, że były dwie sale, przedzielone korytarzem. W związku z tym wesele było trochę rozlazłe. Np. goście zostali poproszeni na torta, po którym miały być oczepiny. Zjedli i się rozleźli do stołów i trzeba było ich ganiać, zeby wrócili znowu na salę taneczną.



Ale ogólny bilans bardzo dodatki :)


Było naprawdę extra!!!!!!! Mimo tego, że nie w restauracji i w małej miejscowości.
_________________
Kiwax zamężny :)
---------------------
 
 
 
becia 


Wiek: 43
Dołączyła: 19 Maj 2004
Posty: 103
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 21, 2004 5:10 pm   

Chciałabym powiedziec, że wszystko zależy od przygotowania, bo ja byłam na kilku wiejskich weselach i było super, jedzenie na czas, odpowiednio podane i przygotowane. Byłam też kiedys na weselu w mieście w lokalu i jedzenie było pod wydział, nie wiadomo było czy wziąść czy nie bo za chwilę może braknąć i goście też nie bawili się za ciekawie.
Ja tez będę miala wesele na wsi i nie powiem, że poczułam sie dobrze po przeczytaniu aluzji na temat wiejskich wesel.Czy to ma oznaczać, że najlepsze i najładniejsze wesela tylko w mieście się odbywają?




ślubuję 25.09.2004
 
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 21, 2004 5:21 pm   

Oj Beciu, tutaj chodziło o różnice pomiędzy weselem na wsi i w mieście.

Ostatnio te różnice coraz bardziej się zacierają, bardzo proszę nie obrażaj się :roll:
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Pon Cze 21, 2004 5:23 pm   

pipi napisał/a:
Oj Beciu, tutaj chodziło o różnice pomiędzy weselem na wsi i w mieście

Dokładnie o to chodzi w tym temacie.

Wymieniamy się naszymi wrażeniami, wyłapujemy różnice.
_________________
 
 
filmowiec 
Firma

Wiek: 43
Dołączył: 15 Mar 2004
Posty: 334
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 21, 2004 5:33 pm   

to fakt ze na wiejskich wesela jest tyle jedzenia ze w glowie sie nie miesci i ledwo na stolach...
_________________
Marcin vel filmowiec:)
 
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Pon Cze 21, 2004 11:58 pm   

Cóż ja też na początku odniosłam wrażenie, kiedy czytałąm posty, że wiejskie wesele to gorsze wesele..., mniej eleganckie itp.... :roll:

No i dałam wyraz temu, że się z tym nie zgadzam :mrgreen:
_________________

 
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Czw Mar 08, 2007 9:59 am   

Robiąc trochę porządki w tym dziale natrafiłam na "stary" temat, ale myślę, że ciekawy i aktualny, więc zachęcam do wypowiedzi. :)
_________________
 
 
Agnieszka19 


Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1715
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 14, 2007 10:33 pm   

Ja byłam kilka razy w mieście i raz na wsi.
Muszę przyznać że zdecydowanie lepiej było na wsi :)
Ludzie zupełnie inni i zabawa też :smile:
_________________


Nasz dzień 26.04.2008
 
 
 
edys_lu 

Wiek: 39
Dołączyła: 08 Lut 2007
Posty: 328
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 15, 2007 1:01 am   

Trudno powiedziec ktore wesele jest lepsze...na pewno wiejskie wesele ma inny klimat i wesele w miescie inny...
Wszystko zalezy od przygotowania i gosci
A jesli chodzi o jedzenie no to na wiejskim na pewno jest duzo wiecej jedzenia
_________________


Szczęśliwy dzień - 16.08.2008
Pozdrawiam i życzę miłego dnia Gość
 
 
martyna1934 

Dołączyła: 14 Mar 2007
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 15, 2007 8:02 am   

witam ja np bardzo lubię klimaty wesel na wsiach ale takie nie w remizach tylko charakterystyczne-ludowe.
Podobają mi sie również wesela w miastach, ale nie w tych tanich bez wizerunku salach.
Nasza wedding planner wszystko to połączyła i juz widze jak będzie bajecznie.
martyna
_________________
martyna
 
 
q 

Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 17
Skąd: Zarzew
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sob Mar 17, 2007 8:51 am   

Agnieszka19 napisał/a:
Ja byłam kilka razy w mieście i raz na wsi.
Muszę przyznać że zdecydowanie lepiej było na wsi :)
Ludzie zupełnie inni i zabawa też :smile:

czyli twoim zdaniem jezeli zrobisz wesele na wsi to zaprosisz innych gosci? :) ludzie na weselu wiejskim sa inni niz na weselu w miescie? :o bez sensu
 
 
Agnieszka19 


Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1715
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Mar 17, 2007 10:20 am   

Słuchaj ja wyrażam swoje zdanie. Jak mam inne niż ty to trudno.
Raz byłam na wsi, 4 razy w mieście i to na wsi mi się bardziej podobało. Nie lubie jak jest zbyt wykwintnie bo wtedy sztywno się czuje. Jak bylismy na wsi to ludzoie tanćzyli przy stołach na stołkach, a jak bedziesz mał piekne stołki obite aksamitem to np. nie nie nie wejdziesz9 w takim sensie o sztywność mi chodziło)
Dlatego wesele robie w remizie z kucharkami a nie w sali jakies balowej z obsługą.
Znajomych i rodzine mam taką że myśle iż wesele bedzie super i dorówna temu ze wsi.
Tam ludzie po prostu są trochę luźniejsi i nie martwią sie tak co ktos tam powie :)
_________________


Nasz dzień 26.04.2008
 
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Sob Mar 17, 2007 7:34 pm   

Agnieszko, q : No i po co tak ostro od razu ?

Jedno jest pewne : i na wsi, i w mieście ludzie wesele obgadają. Na wsi będzie to trwało dłużej (taka mentalność i już), w mieście szybciej przejdzie się nad tym wydarzeniem do porządku dziennego.

Prawdą jest, że wesela w remizach itp. mają inny, bardziej swobodny klimat. Tam bardziej dba się o ilość, jakość,smak - nie o wystrój, dogranie szczególików. Miasto jest pod tym względem bardziej upierdliwe ;)
Ostatnio zmieniony przez fiona83 Sob Mar 17, 2007 7:37 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Agnieszka19 


Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1715
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Mar 18, 2007 2:56 am   

Fionko nie chce ci pisać dlaczego tak ostro. :smile:
Poza tym zawarłas całą konsystencję tego o co mi chodziło w swojej wypowiedzi :smile:
_________________


Nasz dzień 26.04.2008
Ostatnio zmieniony przez Agnieszka19 Nie Mar 18, 2007 3:11 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Nie Lut 17, 2008 1:41 pm   

Jako przedstawicielka wsi muszę zabrać głos :) . Byłam na wielu weselach, w zdecydowanej większości to były wesela na wsi, ale zaliczyłam też wesela w mieście, a dokładniej w Łodzi. Różnice oczywiście są, ale nie w takim rozmiarze jak kiedyś.

Podstawową różnicą jest ilość gości. To prawda, że wesele na 100 osób czy mniej jest na wsi uważane za małe, ale nieprawdą jest, że normą są wesela na 200- 300 osób- oczywiście takie wesela się zdarzaja, ale to są napradę pojedyncze przypadki ( mam na myśli nasze województwo, nie wiem jak jest w innych regionach Polski). Najwieksze wesele, na którym byłam- na 180 osób. Normą na wsi są wesela na 120- 150 osób ( przy czym 140-150 osób uważa się już za duże wesele).

Kolejną różnicą są poprawiny- one są na wsi ZAWSZE, są integralną częścią uroczystości ślubno- weselnych, uczestniczą w nich te same osoby, które były zaproszone na wesele (co ważne- każdy Wam powie, że poprawiny są lepsze od wesela- ludzie są swobodniejsi, nie skrepowani eleganckimi ubiorami itd.). Dosyć często w poniedziałki są "poprawiny poprawin" (też na sali), ale wtedy obecni są tylko najbliżsi członkowie rodziny i znajomi (też ci, którzy nie byli zaproszeni na wesele), ok. 20-30 osób.

Osobną kwestią jest jedzenie- na wsi jest dużo więcej jedzenia niż na weselu w mieście (tzn. mam na myśli w lokalu, restauracji w mieście)- z wesela w mieście zazwyczaj wracam z pewnym niedosytem, jeśli chodzi o zaspokojenie mojego żołądka ( a zaznaczam, że wcale nie jestem jakimś żarłokiem :lol: ).

Oczywiste jest, że wesela na wsi są mniej eleganckie niż te w mieście, ale odnoszę to jedynie do wygladu sali- trudno, żeby sala OSP wyglądała jak łódzka restauracja. Ale część sal jest teraz naprawdę zadbana i po dotknieciu ręką dekoratora swoim wnetrzem wcale nie są gorsze od niektórych lokali. Dotyczy to niestety tylko wnętrza, no bo jak remiza wygląda z zewnątrz to chyba każdy wie.

Ludzie na wsi są bardziej otwarci i swobodni, prawie każde wesele jest dla nich udane, ale myślę że "mieszczuchy" też potrafią się dobrze bawić.

Jeśli chodzi o konkursy i zabawy- zawsze odbywają się na poprawinach, wcale nie są teraz "świńskie" czy niesmaczne- w zasadzie te zabawy czy oczepiny wcale tak bardzo nie odbiegają od tych w mieście, dlatego że to młodzi ustalają z zespołem czego chcą, a czego nie chcą na swoim weselu.

Osobiscie wolę wesela " wiejskie", dlatego moje też takie będzie :lol: .
(uups chyba się rozpisałam, sorry)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl