Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Ksiądz z innej parafii
Autor Wiadomość
PaulinaS 

Dołączyła: 04 Paź 2010
Posty: 529
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 04, 2010 1:28 pm   Ksiądz z innej parafii

Szukałam podobnego tematu, ale wyszukiwarka nic mi nie "wypluła".
Zastanawiam się nad tym, czy nie udało by mi się sprowadzić na mój ślub księdza, który kiedyś był w mojej parafii, ale został przeniesiony. Bardzo dobrze go wspominam i pomógł mi się uporać, gdy byłam mała, z tym, że zmarł mój tata. Chciałabym by to on udzielił nam ślubu. Co o tym sądzicie? Udało mi się już ustalić w jakiej obecnie jest parafii, ale nie wiem za bardzo jak się do tego teraz zabrać, no i na ile czasu przed ślubem się z nim skontaktować?
A wy miałyście księdza "jaki się trafił", czy jednak starałyście się o to by był to zaprzyjaźniony duchowny?
_________________
 
 
Pepsi 


Wiek: 41
Dołączyła: 12 Kwi 2009
Posty: 535
Skąd: Nibylandia
Wysłany: Pon Paź 04, 2010 1:30 pm   

Na naszym ślubie był ksiądz, który kiedyś był w naszej parafii a potem został proboszczem w kościele oddalonym o prawie 100 km. Wszystko zależy chyba od proboszcza.
_________________
"Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"
 
 
 
PaulinaS 

Dołączyła: 04 Paź 2010
Posty: 529
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 04, 2010 1:36 pm   

Pepsi i jak to załatwiliście?
_________________
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Pon Paź 04, 2010 1:40 pm   

PaulinaS, U nas też był ksiądz z innej parafii, nawet z innego miasta. Bo my z Bełchatowa, a ksiądz był z Pabianic. ( był wcześniej w mojej parafii, ale to było ok 5 lat temu ).

Musisz iść do swojej parafii i się zapytać czy jest taka możliwość. My dzień przed musieliśmy jeszcze zadzwonić do księdza i upewnić się czy na pewno przyjedzie - bo w mojej parafii wypełniali jakieś kwity jaki ksiądz udziela ślubu.
_________________
 
 
PaulinaS 

Dołączyła: 04 Paź 2010
Posty: 529
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 04, 2010 1:46 pm   

U nas też by tak wypadło, że ksiądz byłby z innego miasta (też z Pabianic) :) Myślę, że proboszcz nie będzie miał nic przeciwko tylko żeby ksiądz się zgodził i miał wtedy czas...
_________________
 
 
Pepsi 


Wiek: 41
Dołączyła: 12 Kwi 2009
Posty: 535
Skąd: Nibylandia
Wysłany: Pon Paź 04, 2010 2:51 pm   

PaulinaS napisał/a:
Pepsi i jak to załatwiliście?


U nas było o tyle dobrze, ze ten ksiądz znał się z moim mężem. I tak właściwie to najpierw rozmawialiśmy z nim, a potem już sam ustalił to z proboszczem.
_________________
"Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"
 
 
 
anooleczka 
Szczęśliwa Żona


Wiek: 39
Dołączyła: 23 Mar 2010
Posty: 1040
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 08, 2010 10:42 am   

Z tego co wiem (sami sie zastanawialismy nad tym) ksiadz ktory ma udzielac w innej parafi slubu musi dostarczyc (najczesciej przez mlodych) tzw. licencje.
Ale najwazniejsze jest to o czym dziewczyny pisaly- trzeba sie dowiedziec w kosciele, czy w ogole jest taka mozliwosc.. Wtedy w kancelarii juz Ci na pewno powiedza jak to zalatwic :)
Minus jest jeden- trzeba zaplacic temu ksiedzu co przyjedzie by udzielic slubu i temu co bedzie uczestniczyl w mszy (ze swojej parafii) :?
_________________
 
 
Rzenka_86 


Wiek: 38
Dołączyła: 02 Wrz 2010
Posty: 78
Skąd: Łódż
Wysłany: Nie Paź 10, 2010 9:20 pm   

U nas będzie nawet dwóch księży z innych parafii.. Jak ustalaliśmy godzinę ślubu w kancelarii, to zapytałam księdza, czy możemy mieć "swojego" księdza. I nie było żadnego problemu. Z tego co wiem, to potem przed ślubem wypełnia się jakieś papierki, kto udziela ślubu, błogosławieństwa itd. Nie mam jednak pojęcia czy to się wiąże z jakimiś dodatkowymi pieniędzmi- mam nadzieję, że nie..
_________________
 
 
anooleczka 
Szczęśliwa Żona


Wiek: 39
Dołączyła: 23 Mar 2010
Posty: 1040
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 11, 2010 7:22 am   

No tak jak napisalam.. zaplacic bedziesz musiala temu ksiedzu co udzieli ci slubu no chyba, ze to rodzina (wtedy pewnie kasy nie wezmie). Do tego trzeba zaplacic w parafi, wktorej bedziesz brala ten slub.
_________________
 
 
sloneczkoo 


Wiek: 35
Dołączyła: 21 Sie 2008
Posty: 972
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 19, 2010 6:49 pm   

taki sam wątek istnieje tutaj -> http://www.forum.wesele-l...si%B1dz+parafii
Może wniesie coś nowego :P czego tutaj nie ma ;)
_________________


Dzienniczek -> http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=11584 :D
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl