Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
O co pytać przy wybieraniu sali
Autor Wiadomość
kiciucha 


Wiek: 40
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 913
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 09, 2007 11:21 am   

Agacia spisz sobie na kartkę kilka sal, opracuj trase tak bys miała wszystkie sale jakos po drodze i smigaj. Ja tak zrobiłam jak szukałam sukienki. Przynajmniej nie kreciłam się w kółko.....najlepiej zawsze jest miec strategię.... :razz: :razz: :razz:
_________________


 
 
 
dominiqsz 

Wiek: 40
Dołączyła: 21 Sty 2007
Posty: 1224
Skąd: Aleksandrów Ł.
Wysłany: Czw Lut 22, 2007 1:28 pm   

Ja radzę się zapytac czy na sali jest agregat padotwórczy, w sytuacji gdy zabrakło by prądu, nawet nie chche myslec jakby to wyglądało, zreszta moja mam była na takim weselu, wyłączyli prąd o 22 i właczyli dopiero około 2 nad ranem. Jak zaświciło się śiwatło to połowa gosci była juz tak pijana że nie byli w stanie wystać na oczepinach. Gdy nie ma prądu, to zespół tez nie zagra:/
_________________
 
 
wiedzmapat 


Wiek: 38
Dołączyła: 05 Sty 2008
Posty: 161
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 14, 2008 1:23 am   

odnośnie twojego postu to ja z moim ukochanym własnie tak wybraliśmy, pojechalismy do pierwszej sali a ze spełniła wszystkie nasze oczekiwania odnosnie wygladu, jedzenia, obsługi a do tego własciciele mili i udzielali rzetelnych odpowiedzi...umowa juz podpisana, zaliczka wpłacona
 
 
MalaJu 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 2628
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 04, 2008 12:04 pm   

Agacia napisał/a:
chciałabym tak od razu wybrać pierwszą salę, którą odwiedzę :lol: :lol: :lol:



hihihi, ja tak zrobiłam - małe przyjęcie weselne na 40 osob - Piotrkowska 97 na górze. zakochałam się w tym klimacie juz pół roku temu. Nic więcej nie oglądam, bo i po co... W nastepny piątek jedziemy ustalać szczegóły.
 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 42
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Czw Wrz 18, 2008 2:22 pm   

Przed ogladaniem sal weszlam w ten watek poczytalam ale nie spisalam pytan. Wczoraj wyslalam tesciowa do wybranej sali i przeslalam jej liste pytan na podstawie tego dzialu :) Pan powiedzial ze sie naczytalismy internetu i teraz glupie pytania nam przychodza do głowy :P Zreszta ogladalismy w sumie 4 miejsca i w trzech byla jakas aluzja do internetu :P Znaczy sie forum jes bardzo popularne :P
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
Ewulusek 

Wiek: 43
Dołączyła: 22 Wrz 2008
Posty: 4
Skąd: łódź
Wysłany: Pon Wrz 22, 2008 9:18 pm   

Super te porady dziekuję, szukamy sali na ok.80-100 osób, podobało nam sie w yuce:)ale juz było zajete:(
ewulusek@wp.pl
 
 
agnieszka1984 

Dołączyła: 29 Sie 2008
Posty: 8
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 30, 2008 8:49 pm   

A ja dopiero zaczynam szukać sali weselnej ale sporo można na forum zobaczyć o salach. 8)
 
 
magda.magda 

Dołączyła: 28 Paź 2008
Posty: 12
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lis 15, 2008 10:56 am   

jeszcze trzeba zapytac czy trzeba dodatkowo placic za wprowadzenie orkiestry, fotografa- swojego
ps mam nadzieje ,ze ie mnie powtarzam
_________________
 
 
agnieszka1984 

Dołączyła: 29 Sie 2008
Posty: 8
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lis 16, 2008 1:57 pm   

Na każdej sali inne zwyczaje są z tego co się zorientowałam.
 
 
narcyz 

Dołączyła: 08 Wrz 2008
Posty: 41
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 17, 2008 12:45 am   

BARDZO WAZNE
zapytajcie czy w sali lub w salkach obok nie ma innej imprezy.
!! !
 
 
Paulina.Nowa 

Dołączyła: 10 Gru 2008
Posty: 43
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Gru 16, 2008 10:16 pm   

Widzę że z salą jest dość dużo zachodu z tego co narazie widze to idealnej sali nie ma ale zrobie sobie spis o co pytać.
 
 
Tissaia 
pani stara*


Wiek: 38
Dołączyła: 14 Kwi 2008
Posty: 536
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 19, 2009 9:26 pm   

Ważny punkt - zapytajcie, czy sala ma lodówkę na alkohol, żeby wódka wjeżdżała zimna, nasza sala to miała i bardzo mi się to podobało, ale dowiedziałam się, że nie wszędzie jest to standard (a poza tym lodówka przydaje się bardzobardzo, gdy zostaje trochę tortu i chcecie go zabrać do domu - ma gdzie leżeć).
_________________
*Mój wieczór panieński, etap szaleństw w klubie, przyplątuje się jakiś facet i zwraca do mojej zamężnej już wtedy koleżanki:
-To ty jesteś ta panna młoda?
Koleżanka:
-Nie, ja jestem już pani stara...

Mission accomplished 06.06.09. :)
 
 
alicjalicja 

Dołączyła: 09 Lip 2009
Posty: 14
Skąd: Łódź
  Wysłany: Sro Wrz 09, 2009 4:23 pm   

"na co nalezy zwracac uwage... na WLASCICIELA... "

potwierdzam! Byliśmy z narzeczonym obejrzeć "Wodnika". Rozmawialiśmy z właścicielem, który traktował nas (naszym subiektywnym zdaniem) bardzo "luzacko", tzn. nie odpowiadał konkretnie na nasze precyzyjne pytania, tonem takim trochę jak od niechcenia, i miałam wrażenie, że z ironicznym uśmieszkiem na ustach. Mieliśmy wrażenie, że patrzył na nas jak na parę g@wniarzy, których nie traktuje się serio. Chcieliśmy zobaczyć tą salę, bo spodobała nam się oryginalna zielona tapeta na ścianach, tworząca praktycznie cały charakter tego miejsca. A pan właściciel po jakiejś 25-cio minutowej rozmowie, stojąc już przy drzwiach stwierdził: "a no tak, i jeszcze pod koniec roku będzie remont". I to w sposób, jakby wydawało mu się to mało istotne. Okazało się, że sala ulegnie całkowitej zmianie wystroju, tej pięknej starodawnej tapety już nie będzie. Nawet nie miał jeszcze pomysłu na nowy wystrój ani kolor. "Może jakiś żółty, albo jasnoróżowy...." - no faktycznie, do ciemnej, ciężkiej zieleni to bardzo podobne, więc nie istotna zmiana, o której przypomina się i mówi potencjalnym klientom przy drzwiach :/

do tego łazienki w okropnym stanie, no ale po remoncie na pewno będą lepsze.
 
 
Debussy 
pedagog specjalny


Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 1712
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 09, 2009 7:33 pm   

alicjalicja napisał/a:
do tego łazienki w okropnym stanie, no ale po remoncie na pewno będą lepsze.


Ale o którym Wodniku piszesz? Bo jeśli na Patriotycznej, to łazienki są po remoncie który miał miejsce w kwietniu i szczerze mówiąc rzadko się gdziekolwiek spotyka tak duże, przestronne i odnowione łazienki :wink:
_________________
Są tajemnice, które tylko niebo może ostatecznie odkryć...
 
 
alicjalicja 

Dołączyła: 09 Lip 2009
Posty: 14
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 09, 2009 10:19 pm   

no właśnie na Patriotycznej. Zdziwiłaś mnie teraz pisząc, że w kwietniu były odnowione. Ja byłam tam w lipcu i wchodząc do łazienek odniosłam lekkie wrażenie, że wchodzę do czegoś w stylu szkolnej toalety :/ płytki na przykład miejscami były popękane, a gdzieniegdzie wręcz poodłamywane, deski na toaletach jakieś takie szarawe czy pożółkłe ze starości. Na prawdę miałam wrażenie, że wchodzę do starej, dawno nieodnawianej toalety. I zupełnie nie chodzi mi o ich przestronność. Szczerze mówiąc odwiedziliśmy kilka miejsc i wszędzie łazienki wyglądały dużo lepiej. A skąd wiesz, że w kwietniu? Nam właściciel mówił o grudniowym remoncie całości....
Miałaś tam wesele? jeśli tak, to jakie są Wasze ogólne wrażenia? Bo na nas ten właściciel podziałał bardzo odstraszająco :twisted:
pozdrawiam ;)
 
 
Debussy 
pedagog specjalny


Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 1712
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 10, 2009 1:17 pm   

Miałam tam wesele, a toalety naprawde były remontowane w kwietniu, więc nie sądzę by teraz znowu coś z nimi robili.
Moje odczucia umieściłam w temacie o Wodniku -> http://www.forum.wesele-l...p=323582#323582

:)
_________________
Są tajemnice, które tylko niebo może ostatecznie odkryć...
 
 
alicjalicja 

Dołączyła: 09 Lip 2009
Posty: 14
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 10, 2009 2:07 pm   

przeczytałam :) widać wszystko zależy od subiektywnego wrażenia. Cieszę się, że wszystko Wam się udało :)
My za to dopiero za dwa latka i w Koronie, jestem pewna, że też wszystko będzie ok :)

P.S. podobała mi się ta "konstelacja" :D :wink:
 
 
happy_margaret 

Dołączyła: 12 Mar 2009
Posty: 15
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 21, 2009 12:54 pm   

Przy wyborze sali zwracajcie uwagę na to, czy jest tam chłodno i przyjemnie. W wakacje byliśmy na weselu w sali, gdzie było jak w suanie! Oczywiście w lato jest ciepło, ale sala praktycznie nie miała okien i było strasznie gorąco...

Uwagi na temat wyboru sal znajdziecie w artykule: [xxx]


edit: zgodnie z pkt. 7 Zasad ogólnych regulaminu zabrania się umieszczania linków do innych serwisów ślubnych
kryszka
Ostatnio zmieniony przez kryszka Pią Wrz 25, 2009 11:20 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bella 
misiowa żona

Wiek: 40
Dołączyła: 04 Maj 2008
Posty: 849
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 25, 2009 9:13 am   

A mi się jeszcze nasunęło takie coś, ze pytając o możliwość zabrania jedzenia (dla tych, którzy są zainteresowania taka opcją) aby doprecyzować ta kwestię, ponieważ na niektórych salach można zabrać tylko to co zostaje na stołach natomiast na innych wszystko tzn to co na stołach, ale również to co na kuchni.
Moja mama była jakiś czas temu na weselu na którym można było zabrać właśnie tylko to co na stołach i niestety okazało się, że ok godzinę przed końcem imprezy obsługa masowo zaczęła znosić wszystko na kuchnię :kwasny: Moim zdaniem to było nie tylko trochę nie fair wobec młodych, a poza tym bardziej nie eleganckie w wobec gości :kwasny:
_________________
 
 
fretka 

Dołączyła: 21 Gru 2009
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Gru 22, 2009 1:34 pm   

To właśnie zależy od sali,u mnie można było zabrać wszystko za co zapłaciliśmy,mieliśmy wszystko wyliczone,napisane,zapłacone,nie było takiego problemu ze na złość coś robili,widocznie dobrze trafiliśmy:)
 
 
PositiveAga 
PozytywneInspiracje


Wiek: 37
Dołączyła: 21 Cze 2009
Posty: 1844
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 04, 2010 12:06 am   

Warto zapytać jak wygląda :arrow: stół wiejski ... widziałam salę na której półmiski z mięsem leżały na zwykłych stołach ... nie wyglądało to ładnie ... lepiej prezentuje się dekoracja np. wozu, z drewna.

Jeśli ktoś chciałby mieć dodatkową atrakcję warto zapytać o :arrow: fontannę czekolady ... niektóre sale mają ją na wyposażeniu i trzeba dopłacić małą sumę, można również wypożyczyć od np.firmy zajmującej się dekoracją ale wtedy koszty są dużo większe
_________________

Rafałek 09.04.2014 | 3200g | 55cm | 10pkt Apgar
 
 
bedu 

Dołączyła: 10 Lut 2010
Posty: 6
Skąd: Poddębice
  Wysłany: Pon Lut 15, 2010 3:36 pm   

dominiqsz napisał/a:
Ja radzę się zapytac czy na sali jest agregat padotwórczy, w sytuacji gdy zabrakło by prądu, nawet nie chche myslec jakby to wyglądało, zreszta moja mam była na takim weselu, wyłączyli prąd o 22 i właczyli dopiero około 2 nad ranem. Jak zaświciło się śiwatło to połowa gosci była juz tak pijana że nie byli w stanie wystać na oczepinach. Gdy nie ma prądu, to zespół tez nie zagra:/


Nie pomyślałabym o tym
 
 
tomb 

Dołączył: 04 Cze 2010
Posty: 1
Skąd: Śląsk
Wysłany: Pią Cze 04, 2010 1:58 pm   

Kiedyś na zlecenie katalogu obiektów weselnych TwojaSala.pl napisałem artykuł z kilkudziesięcioma pytaniami jakie można zadać właścicielom sal.


Poniżej za zgodą właścicieli portalu przedstawiam jego treść:


Zorganizowanie najważniejszego dnia w życiu to wielkie wyzwanie pochłaniające duże koszty oraz wiele energii. Najistotniejszym elementem imprezy weselnej jest sala, w której ona się odbędzie. Dlatego uważam, że warto się zapoznać się z poniższym poradnikiem prezentującym listę pytań jakie należy zadać właścicielowi bądź przedstawicielowi lokalu, w których chcielibyśmy zorganizować naszą imprezę weselną. Uzyskanie kompletu odpowiedzi na poniższe pytania zdecydowanie ułatwi nam wybór.

Gdzie zorganizować wesele? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta dlatego warto sprawdzić następujące elementy:

1. Czy posiadacie Państwo pokoje noclegowe lub ofertę pobliskich hoteli? Kiedy goście muszą wymeldować się z pokoi?

2. Jaka jest minimalna ilość osób za jakie trzeba zapłacić aby zorganizować wesele?

3. Czy jest parking i czy są pobierane jakieś opłaty?

4. Czy to miejsce na wesele posiada klimatyzację i czy są pobierane dodatkowe opłaty za jej używanie?

5. Czy jest wydzielone miejsce dla palących?

6. Z czego jest wykony parkiet? Czy jest ślisko? Jak duża jest powierzchnia taneczna? Czy orkiestra znajduje się w tym samym pomieszczeniu co stoliki?

7. Czy jest dostępny osobny stolik dla zespołu, kamerzysty i fotografa ? Czy płacimy za te osoby pełna opłatę? Czy są zniżki lub możliwość ustalenia odrębnego menu dla tych osób?

8. Jakie są opłaty za dzieci? Czy posiadają Państwo udogodnienia dla karmiących matek?

9. Czy można przynieść własny alkohol? Czy pobierana jest tzw. „opłata korkowa”? Jeżeli tak to w jaki sposób jest liczona? Jakie są ceny alkoholu w lokalu i jakie marki są dostępne? Kto dysponuje alkoholem? Gdzie przechowywany jest alkohol i kto ma dostęp do tego miejsca? Czy jest to miejsce pod kluczem? Czy jest dostępna lodówka na alkohol i czy są z nią związane jakieś opłaty?

10. Gdzie można skosztować potraw weselnych? Czy zapewniają Państwo darmową degustację potraw weselnych?

11. Czy jest dostępny tzw. „stół wiejski”? Czy można dostarczyć własne wyroby? Jakie są opłaty?

12. Czy możemy po weselu zabrać jedzenie? Kiedy można je odebrać? Czy zapewniają Państwo pojemniki?

13. Gdzie usytuowana jest kuchnia? Czy widać ja z sali?

14. Jak wygląda zastawa i szkło, które będzie używane na ślubie. Czy jest możliwość zobaczenia kuchni?

15. Czy płacimy za stłuczoną zastawę i kieliszki? Jeżeli tak to jakie są koszty?

16. Ile kawy, herbaty, soków, wody przypada na jedna osobę? Jakie są ewentualne dopłaty?

17. Czy w cenie są owoce? Jeżeli nie to jakie są koszty? Jakie owoce pojawią się na stole i w jakich ilościach?

18. Czy w cenie są ciasta i tort? Jeżeli nie to jakie są koszty? Ile ciast pojawi się na stole i ile przypada na jedną osobę? Czy można wnieść swoje ciasta i tort? Czy są jakieś opłaty z tym związane?

19. Czy jest chłodnia na tort i ciasta? Jaka jest maksymalna średnica tortu aby nie było problemów np. z przeniesieniem go przez drzwi ?

20. Jaka jest ilość gorących posiłków, ilość zimnych przekąsek. Czy można gdzieś zobaczyć przykładowe menu?

21. Czy posiłki przygotowywane są na miejscu czy zajmuje się tym jakaś zewnętrzna firma. Proszę powiedzieć coś o kuchni i kucharzach.

22. Jakie napoje są serwowane na weselu? Proszę podać marki napoi. Jaka jest pojemność butelek stawianych na stole? Czy soki podawane są w kartonikach czy w dzbankach?

23. Czy gwarantujecie Państwo szampan na powitanie? Jeżeli tak to jakiej jest marki i czy są jakieś dodatkowe opłaty?

24. Czy gwarantujecie Państwo powitanie chlebem weselnym i solą? Czy są jakieś dodatkowe opłaty?

25. O której godzinie musi skończyć się bal weselny? Czy jest możliwość przedłużenia tego czasu i czy są z tym związane jakieś opłaty? Jeżeli tak to jakie.

26. Czy zgodzą się Państwo na przeprowadzenie pokazu sztucznych ogni? Czy mogą Państwo zapewnić jakieś dodatkowe atrakcje?

27. Czy można zobaczyć toalety? Czy w czasie wesela będzie ktoś odpowiedzialny za czystość toalety i jej wyposażenie w ręczniki, papier, mydło?

28. Czy udostępnią nam Państwo miejsce na przechowywanie cennych rzeczy i prezentów? Czy Posiadacie Państwo sejf? Czy poniesiemy za to jakieś opłaty?

29. Czy Państwa sala do wynajęcia posiada szatnię? Czy w czasie wesela będzie ją ktoś obsługiwał? Czy pobierane są za korzystanie z szatni jakieś opłaty?

30. Do kiedy należy podać ostateczną liczbę gości? Do kiedy należy ostatecznie ustalić menu?

31. Czy w czasie ślubu będzie dostępny ktoś z kadry kierowniczej?

32. Czy możemy przyjrzeć się organizacji innych wesel? Kiedy można się umówić i na jakich zasadach?

33. Jaka jest wielkość zaliczki? Kiedy trzeba ją wpłacić ? Kiedy płacimy resztę ? Czy są jakieś udogodnienia jeżeli chodzi o spłatę ?

34. Czy możemy sami wybrać zespół muzyczny ?

35. Czy prąd, gaz, woda są wliczone w cenę wynajmu czy płaci się za nie dodatkowo. Czy za oświetlenia wykorzystywane przez płaci się dodatkowo?

36. Jak będzie udekorowana sala i stoły? Czy mamy wpływ na dekorację. Jak będzie wyglądała dekoracja. Czy dekoracja jest w cenie? Jeżeli nie to jakie są koszty?

37. Czy za obsługę dodatkowo płacimy? Ile kelnerów przypada na jedną osobę. Czy mogą Państwo powiedzieć coś o ich kunszcie i kwalifikacjach ?

38. Pod jakimi warunkami mogą nam Państwo wypowiedzieć umowę ?

39. Czy obok będą odbywały się inne imprezy? Czy nie będziemy sobie przeszkadzać?

40. Czy możemy sami zaproponować układ stołów na sali restauracyjnej?

41. Ile pieniędzy trzeba wpłacić aby zarezerwować termin wynajmu sali?

42. Czy jest jakiś portal ślubny, na którym można przeczytać opinie na temat obiektu.

43. Czy w czasie wesela inne sale są zamknięte dla gości z zewnątrz?

44. Czy siedzenia i stół pary młodej będą przystrojone przez lokal? Czy to jest w cenie?

45. Czy posiadają Państwo świeczniki? Czy udostępniają Państwo wazony na kwiaty? Czy serwetki są w cenie?

46. Czy są krateczki z imionami dla gości. Kto będzie je rozkładał na stołach? Czy to jest w cenie ? Czy możemy sami decydować o rozmieszczeniu gości?

47. Czy w obiekcie znajduje się agregat prądotwórczy? Czy w razie braku prądu poniesiemy dodatkowe koszty za korzystanie z agregatu?

48. Jakiej pojemności kieliszki Państwo posiadacie? Czy możemy wybrać pojemność jaka nam odpowiada?

49. Od jak dawna działa Państwa lokal? Jak wiele imprez zorganizowaliście Państwo w Tym czasie?

50. Czy mieli Państwo jakieś wpadki w czasie organizacji wesela i jak sobie Państwo poradzili?

Pytania oczywiście są bardzo szczegółowe i mogą wydawać się dziwne. jednak w praktyce często zdarzają się nieprzewidywalne rzeczy. Nie raz słyszałem bądź czytałem o strasznych przypadkach kiedy okazywało się, że wesele nie udało się ze względu na lokal weselny. Wszystkie ustalenia należy szczegółowo zawrzeć w umowie wynajmu, w przeciwnym wypadku może okazać się, że będziemy mieli problemy.

Jeżeli chcesz aby ślub przebiegł po Twojej myśli i nie było żadnych zaskakujących i nieprzyjemnych niespodzianek zmodyfikuj odpowiednio te pytania i bez wahania zadaj je właścicielowi obiektu.
 
 
bleis 

Wiek: 33
Dołączył: 12 Lip 2010
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 13, 2010 11:06 pm   

No wszystko ładnie pięknie ale nikt nie pamiętał o tym żeby zapytać.


Co jeśli któryś z gości się ordynarnie "pohaftuje" np na stół, albo w toalecie. Z doświadczenia wiem że sprzątanie czyjegoś "pawia", bo ktoś nie umie pić na weselu jest mało przyjemnym doświadczeniem. Proszę mi wierzyć. Niektórzy za taka ekstremalna sytuację każą dodatkowo płacić co niestety w mojej opinii jest bardzo słuszne. Bo mi jako kelnerowi płaci szef za miłą obsługę gości, a nie sprzątanie ich wymiocin. To pierwsze primo.
Drugie primo odnośnie obsługi. Nic tak nie motywuje kelnerów/kelnerek do pracy jak np obietnica pana młodego na weselu że jeśli wszystko będzie cacy to się odwdzięczy. Butelka wódki to w końcu nie jest taki duży gest :D , a obsługa na w najlepszym możliwym wykonaniu adekwatnie do umiejętności kelnerów murowana.
Dodatkowo warto zapytać jeszcze czy jest możliwość zorganizowania modnego ostatnimi czasy tzw. OPENBAR'u. Jeśli jest taka możliwość to ustalamy z managerem/erka czy alkohol jest kupowany przez nas czy dostarcza go restaurator, czy jest osoba mająca trochę pojęcia o drinkach, ewentualnie czy jest możliwość sprowadzenia takiego kogoś i jakie to są koszta. Oczywiście kartę drinków ustalamy z managerem ale warto ustalenia te robić także w obecności BARMANA albo kelnera który będzie dla nas te drinki robił. Może okazać się że na weselu widzi pierwszy raz kartę drinków i nie ma pojęcia jak je przygotować.
Co do zastawy to też uważam że jest to normalne. W końcu goście przychodzą kulturalnie w galowych strojach, a nie jak do obory więc nie zakłada się "dekompletacji" zastawy która często jest dość kosztowna, poprzez np "widzimisie" wujka który wypił już o jeden kieliszek za dużo i miał ochotę pokazać jak to potrafi np. trzymać talerz w zębach albo rozłączyć talerz na dwie części w rękach. Co innego jest szkło chociaż i ono czasami jest w perfidny sposób tłuczone przez pijanych gości np przed lokalem albo gdzieś zostawiane pod krzaczkami albo w holu. No i oczywiście potem domagają się nowego kieliszeczka albo szklaneczki.
Co do kieliszków do wódki, są jakie są i rzadko się zdarza aby w restauracji były aż 3 rodzaje kieliszków w liczbie 120 sztuk. Jeśli kieliszek jest duży to przecież nie znaczy że musi być wypity na raz, albo nalewany do pełna.
Co jeszcze ;/ hmmm niektóre lokale oferują np wyświetlanie na plazmach albo projektorach filmów/zdjęć z dzieciństwa państwa młodych. Ta kwestia jest to dogadania z managerem wystarczy tylko zapoznać się z rodzajem sprzętu i dostarczyć odpowiednio wcześniej nagrany film/płytę DVD z materiałem opisanym najlepiej "WESELE data".
Nic więcej nie przychodzi mi póki co do głowy hmm, a no może jeszcze jedno, nie ma co liczyć jeśli organizujemy wesele w wakacje i na zewnątrz jest w dzień ponad 30 stopni (jeśli budynek i okna są nasłonecznione to niekiedy jest w sali w dzień nawet ponad 40) a w nocy powyżej 20 że w sali do której wchodzi 100 osób będzie 18 stopni mimo że są klimatyzatory. Tak się nie da, to by musiały być chyba jakieś nie wiem silniki od BOEINGA 737 :D żeby dały radę tak temperaturę obniżyć.


Jak coś mi się jeszcze przypomni to napiszę.


I nie pytamy czy jest lodówka na alkohol tylko czy jest zamrażarka :D w lodówce to ta wódka i tak będzie ciepła chyba że tydzień wcześniej przywieziona zostanie. Zamrażarka taka do -20 stopni odpowiednio robi robotę :D alkohol nie zamarza a po wyjęciu na stół butelka momentalnie pokrywa się szronem albo "śniegiem" co daje ładny efekt :D no i wiemy dobrze że jest tylko jedna gorsza rzecz niż ciepła wódka.
Jeszcze w kwestii dostępu personelu do alkoholu. No nie wyobrażam sobie że któryś z kelnerów kradnie wódkę, chociaż zależy w jakiej spelunie się robi imprezę. W normalnych lokalach każda butelka która wędruje ze stołu na zaplecze jest odkładana i czeka się ze wszystkimi zanim się ich pozbędziemy w celu takim jeśli pan młody albo któryś z rodziców/świadków ma życzenie przeliczyć wszystkie butelki. Tak mówię przynajmniej w normalnych lokalach się to odbywa. Co do jedzenia to w normalnych restauracjach wydaje się to jedzenie ze stołów i to co zostaje z obiadu na kuchni. Szczerze mówiąc ono w innym wypadku wędruje do śmieci. Rzadko jest tak że zostawiane są te potrawy. Ewentualnie jeśli są niektóre dania "nierozgrzebane" i "nieupaprane" to zabiera obsługa albo kuchnia, ewentualnie resztki dla psów pracowników idą które mają w niedzielę ekskluzywny obiadek z mięskiem z wesela. Dodatkowo powinny być w restauracjach normalnych znów podkreślam :D tzw. lunchbox'y to takie styropianowe pojemniki na jedzenie. Bywa najczęściej tak że kierownik sali, kelner, kierownik/kierwniczka, pytają młodych/rodziców, co robimy z jedzeniem i czy życzą sobie przeprowadzać selekcję dań. Wtedy kelnerzy albo znoszą wszystkie półmiski po zakończeniu wesela na bar albo na zaplecze/kuchnie, i tam tak jak mówię "nierozgrzebane" sałatki czy inne dania wskazuje pani/pan albo mama/tata i kelnerzy pakują, czasami same mamusie chcą pakować. Tak samo ma się sprawa tortu który jeśli nie zostanie cały zjedzony na weselu to poleci do kosza. Nikt w restauracji nie prowadzi sprzedaży tortów, tylko ewentualnie ciast. Zresztą nie może być co tydzień inny tort w menu. Jeśli nie zabierają młodzi to mówię albo kosz, ewentualnie do porannej kawy trochę cukru żeby mieć siłę sprzątać po całonocnej imprezie.

To tyle :D

[ Dodano: Wto Lip 13, 2010 11:13 pm ]
No i pytanie 50 :D to nie wiem kto to wymyślał :[ żaden restaurator nie powie że miał wpadki a jak już jakąś powie to oczywiście że sobie poradzili a jak, więc pytanie bez sensu do managera prędzej już jakiegoś kelnera albo kelnerkę pytać o takie sprawy co się ciekawego na weselach dzieje i co wtedy robią. :d


To takie rady od tej drugiej strony :D Bo oczami kelnera zupełnie inaczej wyglądają wesela. :mrgreen: :] 8) ale mi się rym na koniec jeszcze trafił :D
 
 
 
Chate25 

Dołączyła: 28 Wrz 2010
Posty: 3
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Paź 28, 2010 11:09 am   

Zdecydowanie należy zapytać o :
- ile osób mieści się na sali
- gdzie jest miejsce dla orkiestry
- kto jest kierownikiem sali
- musimy pamiętać ze to kierownik sali ma dbac o pracę wszystkich kelnerek, tego żeby w toalecie było czysto i schludnie
- kuchnia musi się też komunikować z orkiestrą, np.:przy zapowiadaniu krojenia tortu :)
 
 
obieżyświatka 

Dołączyła: 17 Lis 2010
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 22, 2010 9:46 pm   

just_Kate, dziękuję i nawzajem
Ostatnio zmieniony przez obieżyświatka Pon Lis 22, 2010 9:55 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mrofka_z 

Wiek: 36
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 416
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 08, 2011 12:44 pm   

Mam pytanie co to jest ta opłata "korkowa"??
 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 08, 2011 12:46 pm   

mrofka_z napisał/a:
co to jest ta opłata "korkowa"??

To jest opłata, którą należy uiścić za każdą otwartą butelkę w lokalu, w którym organizujecie wesele.
_________________
 
 
mrofka_z 

Wiek: 36
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 416
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 08, 2011 3:05 pm   

Ale za butelke napoju, czy alkoholu??
Czy jeśli mi mówią, że napoje wliczone w cene bez ograniczeń to i tak może być jakaś oplata??
_________________
 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 42
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Wto Lut 08, 2011 4:31 pm   

mrofka_z napisał/a:
Ale za butelke napoju, czy alkoholu??

korkowe jest od napojów alkoholowych, ale nie masz się co przerażać nie występuje na wszystkich salach ;)
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
mrofka_z 

Wiek: 36
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 416
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 08, 2011 5:27 pm   

Ja to napisze ja rozumie zeby mi ktos potwierdzil ze dobrze rozumie bo jestem zielona w tych sprawach a jutro jade ogladac pierwsza sale i ustawiam sobie pytania, a dobrze jest wiedziec o co sie czlowiek pyta.

Mam swoj alkohol na sali weselnej i oni moga pobrac ode mnie tz korkowe ze kazda napoczeta butelke wodki czy wina. Ale malo sal cos takigo liczy.

Czy dobrze rozumie? Przepraszam za drążenie tematu :)
_________________
 
 
olivka_ja
[Usunięty]

Wysłany: Wto Lut 08, 2011 10:30 pm   

mrofka_z napisał/a:
Mam swoj alkohol na sali weselnej i oni moga pobrac ode mnie tz korkowe ze kazda napoczeta butelke wodki czy wina. Ale malo sal cos takigo liczy.

my nie płacimy nic za przyniesienie własnego alkoholu na sale, ale znajomi musieli zapłacić po 5zł od osoby dodatkowo
musisz po prostu zapytać na sali czy pobierają jakąś opłatę za wniesienie własnego alkoholu a jeśli tak ta ile i jak ją obliczają, w różnych miejscach mają różne zasady
 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 42
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Wto Lut 08, 2011 10:48 pm   

mrofka_z, dobrze :)
Np U Fabrykanta płacisz korkowe za każda butelkę którą kupiłaś sama, chyba że kupiłaś u nich wtedy nie doliczają korkowego. Jednak w wielu salach np Boryna korkowe nie jest pobierane wcale.
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
mrofka_z 

Wiek: 36
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 416
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 09, 2011 12:11 am   

Bardzo, bardzo, bardzo dziekuje za rozwianie watpliwosci. Kochane jestescie :*
_________________
 
 
marlena_21 

Dołączyła: 17 Mar 2011
Posty: 2
Skąd: Pabianice
Wysłany: Czw Mar 17, 2011 10:27 pm   

witam, chciałam się dowiedzieć czy wiecie coś na temat sali OSP w Dłutowie, widziałam ją tylko w internecie, wygląda ładnie, ale czy ktoś może więcej o niej napisać? pozdrawiam.
 
 
calsbergiem 

Dołączyła: 02 Kwi 2011
Posty: 17
Skąd: belchatow
Wysłany: Sob Kwi 02, 2011 7:18 pm   Re: O co pytać przy wybieraniu sali

czy maja wystarczajaca ilosc obslugi

[ Dodano: Sob Kwi 02, 2011 7:20 pm ]
byłam na weselu gdzie odcieli prad na 3 godziny-totalna klapa moim zdaniem najwazniejsze pytanie czy osrodek ma wlasne awaryjne zasilanie
_________________
kama
 
 
wojtas82 

Dołączył: 22 Mar 2011
Posty: 11
Skąd: Brzeziny
Wysłany: Nie Kwi 03, 2011 2:13 pm   

witam,
lista pytań, które można zadać właścicielowi sali wydaje się już być wyczerpaną, ciężko wyobrazić sobie jeszcze coś innego co mogłoby spędzać sen z powiek młodym przed jednym z najważniejszych dni w ich życiu. Co zrobić by to co wydawało się nam atutem nie stało się koszmarem. kilka wesel w swoim życiu już "zaliczyłem" :) i z własnych doświadczeń, obserwacji, zwróciłbym uwagę jeszcze na kilka szczegółów. Dodam tylko, że jako esteta a momentami wręcz pedant zwracam uwagę na sprawy, które mogą wydawać się ogółowi błahe i mało ważne.

*szerokość stołów - 90% sal proponuje wąskie stoły 80-90 cm. Łatwo je zastawić (mało jedzeni, mało dekoracji) i napchać przy nich na małej powierzchni dużo ludzi (przeważnie jest to tak, że nawet nie ma jak krzesła odsunąć a kelner ociera się gościom o plecy), dla mnie jest to norma żywcem wyciągnięta z PRL-u.

* okolicę w jakiej się znajduje sala - jeśli ruchliwa ulica w sobotę wieczorem nie jest już tak istotnym problemem o tyle piękna sielankowa okolica w pobliżu gospodarstw rolnych może zwiastować katastrofę. Przykład - byłem na weselu u przyjaciela, sala piękna, przestronna, ładny ogród, aż pachniała nowością a za ogrodzeniem z jednej strony stajnia, z której zaatakowała nas chmara much a z drugiej facet zasuwał w polu z gnojówką :P

* większość sal w dzisiejszych czasach posiada już klimatyzację, ale proszę nigdy nie mylić jej z wentylacją. Żeby powietrze było świeże to musi być co jakiś czas wymienione a nie tylko schładzane. Odrębną sprawą jest moc owej klimy. Biorąc pod uwagę najważniejsze czynniki czyli kubaturę pomieszczenia, ilość zaproszonych gości oraz przewidywaną temp. można mniej więcej wyliczyć jaką moc powinny mieć urządzenia chłodzące. Nie dajmy się oszukać, że dwa małe zawieszone na ścianie klimatyzatory załatwią sprawę.

* razem z klimą idzie w parze zapotrzebowanie na prąd. Warto byłoby się dowiedzieć jakim przyłączem dysponuje sala i jaka moc postawiona jest w gotowość do odbioru. I tutaj też mogę poświecić konkretnym przykładem. Na jednym z wesel, na którym byłem gościem, w upalny czerwiec poproszono właściciela żeby podkręcił klimę i okazało się, że albo działa klima albo kuchnia a konkretnie piec konwekcyjno-parowy. Ostateczny efekt był taki, że strzeliły korki i przez 2 godz. prądu nie było w ogóle, na stołach jedzenie zaczęło dosłownie dostawać nóg :D a gości do sali trzeba było niemalże siłą zaciągać.

* czy właściciel sali planuje w najbliższym czasie jakieś remonty, a jeżeli tak to jakie - i tu znowu przykład :) narzeczona kolegi wymarzyła sobie ślub jak z bajki, nie szczędzili pieniędzy na nic, wszystko miało być bezkompromisowo najlepsze. Jakże wielkie było ich zdziwienie kiedy zobaczyli co właściciel przez te kilka miesięcy od czasu podpisania umowy na swoim obiekcie nawywijał. O gustach się nie dyskutuje ale takiego poplątania z pomieszaniem to dawno nie widziałem :P

Mam nadzieję, że i z moich wypocin komuś uda się wyciągnąć coś konstruktywnego dla siebie a moje wyraziste przykłady dadzą do myślenia restauratorom, że czasy komuny już odeszły do lamusa a ludzie pomimo, że jeszcze nie tak majętni to z kulturą na bakier już nie są :)

Pozdrawiam Wojtek
 
 
Shy 


Wiek: 36
Dołączyła: 20 Lip 2010
Posty: 224
Skąd: Łódź/Łowicz
Wysłany: Pią Cze 17, 2011 9:12 am   

Mam takie dość banalne pytanie, ale mam zamiar w ten poniedziałek jechać oglądać sale (w soboty nie wchodzi w grę ze względu na pracę, niestety) i chciałam wiedzieć czy lepiej się umówić wcześniej na jej oglądanie czy pojechać 'z zaskoczenia'?
Ostatnio zmieniony przez Shy Pią Cze 17, 2011 9:19 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 17, 2011 11:58 am   

Shy napisał/a:
lepiej się umówić wcześniej na jej oglądanie czy pojechać 'z zaskoczenia'?

:-? Oczywiście, że się umówić.
Jadąc z zaskoczenia możesz "pocałować klamkę", tym bardziej jeśli planujesz jechać w poniedziałek.
_________________
 
 
lwiątko 

Dołączyła: 08 Wrz 2011
Posty: 11
Skąd: Zgr
  Wysłany: Pon Paź 17, 2011 8:19 pm   umowa o zorganizowanie wesela

i znów mam problem, tym razem z umowa dla odmiany. Otóż wybraliśmy już prawie salę która nam się podoba i gdzie cena jest znośna ale bardzo nie podoba mi sie umowa, którą dali nam do podpisania:/ najbardziej przeraża mnie ten jeden paragraf:

1. w razie zgłoszenia rezygnacji przez zamawiającego w ciągu 90 dni poprzedzających imprezę, będzie zobowiązany do pokrycia kosztów w wysokości 50% łącznej ceny usługi.

3 miesiące to naprawdę sporo czasu... ja rozumiem że zadatku byśmy nie dostali w przypadku rezygnacji, ale żeby 50% całej kwoty wpłacić w przypadku rezygnacji to pierwsze słyszę:/ oczywiście nie myślę że wesele miałoby sie rozpaść tak po prostu bo nam sie odwidzi, ale z jakichś przyczyn wyższych (choroba, wypadek czy coś). Podpisując taka umowę biore pod uwagę wszystkie ewentualności.

Co myślicie o tym zapisie?? Czy u was w umowie też są takie zapisy?? Czy umowę podpisywaliście od razu przy rezerwacji??

No i czy przy podpisywaniu umowy próbowaliście negocjować jakieś jej paragrafy???
 
 
All-me 


Wiek: 38
Dołączyła: 23 Kwi 2011
Posty: 1018
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 17, 2011 8:27 pm   

lwiątko napisał/a:
Co myślicie o tym zapisie?? Czy u was w umowie też są takie zapisy?? Czy umowę podpisywaliście od razu przy rezerwacji??

No i czy przy podpisywaniu umowy próbowaliście negocjować jakieś jej paragrafy???

U nas w umowie nie ma nic takiego...jedynie przepada zadatek jak nie znajdą osoby na nasze miejsce.
Nie negocjowaliśmy bo wszystko nam odpowiadało.
_________________

Nasz Skarbeczek
 
 
15adrian 

Dołączył: 08 Sie 2012
Posty: 1
Skąd: Konin
Wysłany: Czw Sie 09, 2012 8:48 am   

Na początku powinniście zastanowić się przede wszystkim na ile osób odbędzie się wasza uroczystość, następnie gdzie chcieli byście aby ta sala się znajdowała np nad jeziorem, lub w lesie. Istotny także jest termin ślubu ponieważ w okresie wakacji organizowane jest znacznie więcej ślubów. Podczas poszukiwania sali można skorzystać z różnych wyszukiwarek sal weselnych jedna z takich wyszukiwarek jest na przykład salenawesele.pl znajdziesz tam oferty tylko kompetentnych sal weselnych polecam
 
 
malami 

Dołączyła: 15 Lis 2012
Posty: 54
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lis 18, 2012 11:13 am   

Świetna ta lista :) szkoda że tak późno tu trafiłam. Prawdziwa kopalnia wiedzy i doświadczenia! Wszystko sobie pospisuję. Teraz chociaż wiadomo od czego zacząć :razz:

[ Dodano: Nie Lis 18, 2012 11:18 am ]
lwiątko napisał/a:

1. w razie zgłoszenia rezygnacji przez zamawiającego w ciągu 90 dni poprzedzających imprezę, będzie zobowiązany do pokrycia kosztów w wysokości 50% łącznej ceny usługi.

Oryginalny zapis. Zwykle jest tylko że zadatek przepada. Zresztą nie wydaje mi się żeby 3 miesiące przed Waszym przyjęciem już ponieśli jakieś koszty. Dowiedz się o co im dokładnie tutaj chodzi i ewentualnie negocjuj. Pewnie że można negocjować i trzeba, jeśli tylko się Wam coś nie podoba.
 
 
PaulinaPS 

Dołączyła: 03 Wrz 2012
Posty: 443
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lis 18, 2012 1:54 pm   

Może się powtórzę ale sprawdzajcie miejsce nie tylko na alkohol ale na napoje też. Byłam na weselu, gdzie miejsce na napoje i niestety na alkohol było w blaszaku przy kuchni, w środku sierpnie temperatura ponad 30 stopni a w blaszaku było chyba z 50 nie dało sie tam nawet wejść, wódka ciepła napoje gazowane od temperatury zaczęły strzelać, w blaszaku była zamrażarka ale zepsuta, młodzi nie sprawdzili czy działa, a jak chcieli przenieść wódkę i napoje do kuchni w której panowała znośna temperatura to obsługa sie nie zgodziła. A i sprawdzajcie kto Was będzie obsługiwał, bo prawie bym w tym celu wynajęła grupę z byłą dziewczyną mojego PM, trochę psychiczna laska :)
 
 
jolak1 

Dołączyła: 02 Gru 2012
Posty: 1
Skąd: Tomaszów Lubelski
Wysłany: Nie Gru 02, 2012 3:08 pm   

O cenę :P
 
 
Paolina 


Dołączyła: 03 Cze 2012
Posty: 511
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Gru 10, 2012 9:21 pm   

Jutro jadę oglądać pierwszą salę weselną w moim życiu :) Zapisałam sobie najważniejsze pytania. Teraz czuję się trochę pewniej :)
 
 
sysw 

Wiek: 35
Dołączyła: 20 Cze 2012
Posty: 6
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Gru 11, 2012 7:09 pm   re

Paolina nie jestes sama ja jak jezdziłam to z zeszytem i o ile mnie pamiec nie myli pytan mialam ok 20 :D .
Bylismy dobrze przygotowani wiec poszlo szybko i łatwo :)
_________________
Pozdrawiam Sysw.
 
 
 
samanda 

Wiek: 36
Dołączyła: 17 Kwi 2013
Posty: 12
Skąd: Zduńska Wola
Wysłany: Sro Kwi 17, 2013 3:35 pm   

Czy restauracja ma opłacony ZAIKS który umożliwia publiczne słuchanie muzyki też warto wiedzieć:)
 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 17, 2013 3:49 pm   

samanda napisał/a:
Czy restauracja ma opłacony ZAIKS który umożliwia publiczne słuchanie muzyki też warto wiedzieć:)


a tym się nie powinien zajmować DJ lub orkiestra?

[ Dodano: Sro Kwi 17, 2013 3:50 pm ]
Paolina napisał/a:
Jutro jadę oglądać pierwszą salę weselną w moim życiu :) Zapisałam sobie najważniejsze pytania. Teraz czuję się trochę pewniej :)


Ja najpierw obejrzałam kilka sal w internecie, zadzwoniłam do tych, które mi się spodobały, po to by zorientować się cenowo. Potem zupełnie przypadkiem bez planowania pojechałam do Aleksandrowa, do Victorii. Pierwsza obejrzana sala... I BINGO :D Zadatkowana i zaklepana :D
_________________
 
 
Loczek_16 


Dołączyła: 23 Paź 2012
Posty: 1208
Skąd: PTB
Wysłany: Czw Kwi 18, 2013 2:29 pm   

Juska napisał/a:
samanda napisał/a:
Czy restauracja ma opłacony ZAIKS który umożliwia publiczne słuchanie muzyki też warto wiedzieć:)


a tym się nie powinien zajmować DJ lub orkiestra?

[ Dodano: Sro Kwi 17, 2013 3:50 pm ]
Paolina napisał/a:
Jutro jadę oglądać pierwszą salę weselną w moim życiu :) Zapisałam sobie najważniejsze pytania. Teraz czuję się trochę pewniej :)


Ja najpierw obejrzałam kilka sal w internecie, zadzwoniłam do tych, które mi się spodobały, po to by zorientować się cenowo. Potem zupełnie przypadkiem bez planowania pojechałam do Aleksandrowa, do Victorii. Pierwsza obejrzana sala... I BINGO :D Zadatkowana i zaklepana :D


niekoniecznie ;)
zaiks może opłacić:
para młoda, zespół/Dj lub właśnie sala :)
Niektóre sale mają podpisaną umowę z zaiksem bo organizują dużo imprez innych niż wesela :) ale są też takie, które wykupują zaiks tylko na swoje imprezy i wtedy wesel to nie obejmuje :)
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl