Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Brethil dom weselny Lodz
Autor Wiadomość
Misia87 

Wiek: 37
Dołączyła: 25 Sty 2010
Posty: 4
Skąd: Lodz
Wysłany: Wto Sty 26, 2010 8:15 pm   Brethil dom weselny Lodz

Witam,
Zastanawiam sie czy ktos z Was byl lub organizowal wesele w domu weselnym Brethil w Lagiewnikach? Bylabym wdzieczna o kazda opinie. Dzieki!
Ostatnio zmieniony przez Mac-erson Wto Mar 05, 2013 7:04 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
anetka-klem 

Wiek: 51
Dołączyła: 07 Sty 2010
Posty: 11
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 03, 2010 2:15 pm   

Byłam, widziałam.

stoły są ustawiane w holu - bo to dom mieszkalny ostatnio przerobiony na salę weselną. kuchnię dowozi jakiś catering.

duża działka.

nie znam niestety nikogo kto tam był i widział imprezę.
Sorki - nic więcej nie wiem.
_________________
Anetka - szczęściara po ślubie!!!!
 
 
malu86 

Wiek: 37
Dołączyła: 29 Cze 2009
Posty: 90
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 03, 2010 9:05 pm   

Cene maja powalajaca od 200 zł za osobę oczywiscie bez poprawin. Dodatkowo trzeba doliczyc stół wiejski 10 zl/osoba i tort 10 zl/osoba.
_________________
Ostatnio zmieniony przez malu86 Sro Lut 03, 2010 9:18 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Misia87 

Wiek: 37
Dołączyła: 25 Sty 2010
Posty: 4
Skąd: Lodz
Wysłany: Sro Mar 10, 2010 5:18 am   

My po obejrzeniu na zywo jednak sie zdecydowalismy, sala przepiekna, polozona w uroczym miejscu, 5 min jazdy od kosciola w Lagiewnikach gdzie bierzemy slub. W cene 200 zl wliczone sa: tort, pokoj dla mlodych, strona internetowa, fajne menu (mozna znalezc na stronie- menu 2 , nr 1 juz nieaktualny) wlacznie z fontanna czekoladowa. Wlasciciel bardzo sympatyczny. To nowe miejsce, nie wyprawiali jeszcze zadnego wesela, ale jestem dobrej mysli, sporo terminow bylo juz zajetych. Wiem tez, ze maja dobudowac wkrotce oranzerie z dodatkowym miejscem do tanca. Piszcie jakby cos:)
 
 
 
pszczółka 


Wiek: 42
Dołączyła: 17 Mar 2010
Posty: 37
Skąd: Zgierz/Łódź
Wysłany: Czw Mar 18, 2010 11:41 am   

Ja też tam byłam.
To najpięknisze miejsce, jakie dotąd widziałam :-D
Za 200zł na osobę ma się do dyspozycji CAŁY DOM, z pokojem nowożeńców, dwoma pokojami dla gości, dwiema łazienkami kąpielowymi, pokojem na prezenty (wszystko na piętrze).

Standard luksusowy, wszystko nowe (dom podobno działa od trzech miesięcy), pierwsze wesele ma się odbyć w czerwcu. Terminy są jeszcze wolne nawet na ten rok, bo to nowy lokal.

Toalety dla gości (parter) cudne, po dwie kabiny dla pań i dla panów (+oczywiście pisuar, chyba jeden).

Planują dobudować taras, żeby przy większej liczbie gości (powyżej 100osób) tańce mogły się odbywać na tym samym piętrze (tzn. na parterze). Na razie jest wyjście na ogród, by móc podziwiać malowniczy las Łagiewnicki.

W cenie szatniarz i barman (szatniarz na parterze, barman na poziomie -1, w sali tanecznej).

Minimalna liczba gości to 80 osób, przy mniejszej trzeba dopłacić 100zł za każde niewykorzystane miejsce do tej osiemdziesiatki.

Lodówka do dyspozycji, na parterze i piętrze znajdują się przestronne palarnie.

Pani oprowadzająca po domu bardzo miła, wyczerpująco odpowiada na każde pytanie, nawet wyprzedza odpowiedziami nasze pytania (tzn. jest świetnie zorientowana w temacie).

Jedzeniem zajmuje się nieznany mi pan Bloch, z nim ustala się menu.

Gdyby nie to, że szukamy z narzeczonym sali na max. 40 osób, to bez zastanowienia wybrali byśmy Brethil. Przy takiej liczbie gości talerzyk wyniósłby nas 300zł, więc sala odpada, choć jest piękna i myślę, że każdy, kto ją odwiedzi, na długo pozostanie pod jej urokiem.
Ostatnio zmieniony przez pszczółka Czw Mar 18, 2010 11:44 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
anuśka85 

Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 6
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 07, 2010 6:46 pm   

Witam Wszystkich,
Własnie dzisiaj byłam oglądąć salę w Brethilu i muszę przyznać że jest naprawdę cudowna, ogród rewelacja :) :) Faktycznie cena nie jest mała, bo wynosi 200 zł od talerzyka, ale za to nie trzeba się o nic martwić, oprócza alkoholi. wymeczyłam dzisiaj Pan pytaniami więc dokładnie opwoiem co udalo mi się ustalić:
1. w cenie są 4 pokoje dwu osobowe ( w tym jeden dla młodych) i pokój do przygotowań i na prezenty zamykany na klucz;
2. są dwa menu: polskie (5 gorących posiłków) i europejskie (4 gorące posiłki);
3. wstępna rezerwacja terminu jest bezpłatna (ale zaliczka generalnie wynosi 30% ceny);
4. ciasta, tort, napoje zimne i cieple oraz stół szlachecki w cenie "talerzyka";
5. szatniarka nie tylko jest całe wesele, ale do jej obowiązkow nalezy rownież bieżące sprzątanie toalet ( nawiasem mówiąc bardzo ładnych- 4 kabiny w każdym wc);
6. istnieje możliwośc wykorzystania dodatkowego piętra dla potrzeb imprezy;
7. barman i szatniarka w cenie;
8. możliwość zrobienia grilla;
9. osobny pokój na palarnie (dla mnie to istotne);
To tyle :)
Ale chyba zarezerwujemy termin, bo bardzo nam się podobało :) :)

[ Dodano: Czw Kwi 08, 2010 8:12 pm ]
Witam dziewczyny:)
rozmawiałam dzisiaj z Panem z brethila i na 100% wiem że i stół szlachecki i tort są wliczone w cene "talerzyka", dodatkowo za dzieci i orkiestrę płaci się 50% ceny,a pokoje w domu weselny trzeba opuścić do poniedziałku do 10 rano (w przypadku wesela z poprawinami). A co do dopłaty w przypadku wesela na 70-80 nie ma żadnych dopłat.
Pozdrawiam serdecznie
 
 
 
diamond 


Wiek: 34
Dołączyła: 07 Kwi 2010
Posty: 1439
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 1:56 pm   

cześć dziewczyny, widziałam ze zdjęć Brethil i jestem nim oczarowana, tym bardziej że z narzeczonym zależy nam jeszcze na plenerze przy sali, tylko zastanawiamy się jak wygladają stoły podczas wesela i jak wygląda jedzenie, suma 200zł/os przyznam że jest spora dlatego byłabym bardzo wdzięczna jeśli wiecie coś na temat ilości jedzenia bądź wyglądu stołów, jeśli macie tylko jakieś zdjęcia bardzo prosiłabym o nie :padam: maila podam na prv
_________________

moje ślubne wspomnienia :) www.forum.wesele-lodz.pl/...p=622862#622862
 
 
pszczółka 


Wiek: 42
Dołączyła: 17 Mar 2010
Posty: 37
Skąd: Zgierz/Łódź
Wysłany: Czw Kwi 15, 2010 7:47 pm   

Pewnie nikt nie da Ci żadnych innych zdjęć niż te, które są na stronie http://www.domweselny.org/subpage/3, a to dlatego że w Brethilu nie było jeszcze żadnego wesela (tylko bankiety i inne spotkania służbowe typu szkolenia).

Z jedzeniem też nic nie wiadomo - można porozmawiać na temat ilości dań ciepłych, przekąsek itp., ale jak to wygląda w rzeczywistości, to w tym momencie wielka niewiadoma... Trzeba chyba czekać do czerwca (czyli pierwszego wesela).

Zastanawia mnie, czy dania są porcjowane (wydawane na talerzach) czy można je brać z półmisków. No i boję się, że może być elegancko, czyli skromnie, ale jak jest naprawdę - nie wiem.
 
 
diamond 


Wiek: 34
Dołączyła: 07 Kwi 2010
Posty: 1439
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 15, 2010 10:20 pm   

pszczółko chodzi Ci o czerwiec tego roku?? która z dziewczyn urządza tam wesele?
_________________

moje ślubne wspomnienia :) www.forum.wesele-lodz.pl/...p=622862#622862
 
 
anuśka85 

Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 6
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Kwi 17, 2010 4:06 pm   

Witam,
w tym roku jakoś 1 pierwszy tydz czerwca jest tam organizowane wesele, z tego co pamiętam co Pan mi mówił :) moja przyszła teściowa zna jedzenie kucharza z brethila i mówi że jest super bo podobno on ma również firmę cateringową. My mamy wstępnie zaklepany termin na przyszły rok, ale tez mam kilka wątpliwości. Ale cóż każdy kiedyś zaczynał i trzeba poczekać aż wystartują. mam tylko nadzieję, że jak coś się okaże nie bardzo to zdążymy jeszcze znaleźć jakąś sale :) mam prośbę jak tylko uda Wam się czegoś dowiedzieć dajcie znać.
pozdrawiam słonecznie
 
 
 
pszczółka 


Wiek: 42
Dołączyła: 17 Mar 2010
Posty: 37
Skąd: Zgierz/Łódź
Wysłany: Nie Kwi 18, 2010 10:18 am   

diamond napisał/a:
pszczółko chodzi Ci o czerwiec tego roku?? która z dziewczyn urządza tam wesele?


Tak, chodzi mi o ten rok (2010), takie informacje uzyskałam od pani, która oprowadzała nas po domu.
Ja tego lokalu nie wybiorę z uwagi na zbyt małą liczbę gości (czasem naprawdę tego żałuję), ale myślę sobie, że taki dom weselny z klasą pewnie i jedzonko będzie miał smaczne.
Podaję linka do przykładowych zdjęć na katering weselny organizowany przez pana Blocha: http://bloch.com.pl/catering-weselny (stronka jest w trakcie uzupełniania)
Z tego, co zobaczyłam na stronie, namiastki potraw można spróbować w Cafe Bar 91 na Gdańskiej 91.
Firma głosi hasło "ART Food – to dziedzina sztuki kulinarnej, która jest nasza domeną". Mnie niestety kojarzy się to z opcją ładnie i mało podane, ale to pewnie do uzgodnienia...
 
 
diamond 


Wiek: 34
Dołączyła: 07 Kwi 2010
Posty: 1439
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 18, 2010 10:37 am   

za 200zł nie chciałabym mieć jakiegoś wysublimowanego jedzenia i jego małą ilość, bo wolałabym żeby jedzonko zostało jeszcze na poprawiny
_________________

moje ślubne wspomnienia :) www.forum.wesele-lodz.pl/...p=622862#622862
 
 
Misia87 

Wiek: 37
Dołączyła: 25 Sty 2010
Posty: 4
Skąd: Lodz
Wysłany: Wto Kwi 20, 2010 5:39 pm   

Uff, fajnie ,ze zainteresowanie troche wzroslo, bo my podpisalismy umowe juz w lutym i troche "w ciemno" jako ze wczesniej nie znalam zadnych opinii na temat tego miejsca. Nie moge sie doczekac recenzji tuz po pierwszych weselach! Nasze dopiero za rok...
Co do ceny to fakt, jest wysoka, ale porownujac ja do cen innych miejsc w podobnej klasie, nie jest zle. Ja np. za te same pieniadze wole mniejsze przyjecie w dobrym stylu niz odwrotnie, ale kazdy jest inny, zrezygnowalismy tez z poprawin, ale to dlatego ze ogolnie koncept poprawin nam nie lezy. Pozdrawiam i czekam na dalsze opinie! :)
Ostatnio zmieniony przez Misia87 Wto Kwi 20, 2010 5:44 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
mazurowicz.com 
Firma

Wiek: 38
Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 133
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lip 25, 2010 8:34 pm   

Jeśli można parę słów napiszę , bo mało jest opinii a chyba Wam się przyda ;] .

Lokal wizualnie ładny , przyjemny , raczej na siłę trzeba by się czegoś czepiać. Niestety brak klimatyzacji - są bodaj dwa klimatyzatory na suficie , to za mało , przy temp. na zew ~25 nie wyrabiają się. Stoły okrągłe , osobiście bardzo lubię , jakoś inny klimat się tworzy zazwyczaj. Jeśli ten lokal jest na te 80 i więcej osób to generalnie ma mała salę do tańczenia , za małą. Goście bawią się obok sali żeby łokciami się nie zderzać. Jeśli komuś na tym zależy radzę mieć to na uwadze. Obsługa bardzo dobra ( oceniam z pkt fotografa ) tzn jeśli ja nie mam do czego się przyczepić , to goście pewnie tym bardziej. Jedzenie no cóż jeśli to catering faktycznie , to już wiem czemu było takie jakie było. Tzn miałem odczucie że potrawy były przygotowane powiedzmy rano a później odgrzewane . O ile przy mięsie to nie przeszkadza np. to smażone ziemniaczki były ciapą niesmaczną , nie dało się jeść . Będę szczery , pod tym względem lepsze lokale widziałem . Jedzenia jest mało samego w sobie , stół wiejski sporo robi i warto o nim pomyśleć , jest świetnym uzupełnieniem. Cóż więcej , parking na 6-7 aut - więc to też warto mieć za wczas na uwadze. Dzień był deszczowy więc z ogrodu/tarasu nikt nie korzystał , poza papieroskami.

Podsumowując , lokal ok ale na 60-70 osób , i przy dobrym przemyśleniu kwestii jedzenia/menu.
 
 
diamond 


Wiek: 34
Dołączyła: 07 Kwi 2010
Posty: 1439
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lip 25, 2010 10:20 pm   

byłam, oglądałam, rozmawiałam, Brethil nie nadaje się na wesele na 100-120 osób, raczej polecam 60... bardzo mi się podobał...ale...ale mam ponad 120 gości i niestety stoły musiałby stać w 3 salach (z czego nie widać państwa młodych i tylko stoły okrągłe wchodza w gre) a poza tym sala taneczna musiałaby być na dole... raczej polecam na wesele dla małej ilości gości
_________________

moje ślubne wspomnienia :) www.forum.wesele-lodz.pl/...p=622862#622862
 
 
mazurowicz.com 
Firma

Wiek: 38
Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 133
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 26, 2010 6:50 am   

Tam jest coś jeszcze na poziomie -1 ?

Jeśli tak , to ja pisałem w odniesieniu tylko do parteru , no i wspomnianego piętra.
 
 
kasiaijarek 

Wiek: 38
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 27, 2010 10:21 am   

Witamy - Kasia i Jarek P.
3 lipca organizowaliśmy wesele w domu weselnym Brethil.
Wesele organizowaliśmy na 120 osób na parterze przy prostokątnych stołach, z jednoczesnym tańcem na tym samym poziomie.
Jedzenie dobre, a sama obsługa sali w pełni profesjonalna.
Hmm co możemy więcej napisać?
Chyba tylko tyle, że jesteśmy zadowoleni w 120% i polecamy każdemu ten dom:)
Ostatnio zmieniony przez kasiaijarek Wto Lip 27, 2010 10:33 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
monika_Krk 

Wiek: 44
Dołączyła: 19 Sie 2010
Posty: 1
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Sie 19, 2010 3:41 pm   

Byłam w Brethilu obejrzeć salę i przyznam ,że wnętrze domu ciekawiej prezentuje się w rzeczywistości niż na zdjęciach. Oryginalnym rozwiązaniem jest rozłożenie imprezy na dwa poziomy, tzn. sala taneczna na dole gdzie znajduje się bar (można skorzystać z obsługi barmana za dodatkową opłatą) albo lustrzana sala na parterze, gdzie siedzą goście. W cenę wliczona piękna sypialnia dla pary młodej i chyba trzy pokoje dla gości. Ponad to zadbany ogród z basenem i możliwość zrobienia grilla. Ogólnie rzecz biorąc interesujące miejsce z fajnymi atrakcjami w dobrej cenie.

[ Dodano: Pią Wrz 03, 2010 5:35 pm ]
Panie Mazurowicz jeżeli chodzi o poziom -1 to jest tam druga sala taneczna, palarnia i
bar.Szczególnie podoba mi się właśnie możliwość wyboru pomiędzy
imprezą na jednym bądź dwóch poziomach.Na parterze rozstawiane są
stoły, a cała impreza taneczna odbywa się na dole dzięki czemu wesele
nabiera ciekawej formy. Dodatkowo bar na dole uatrakcyjnia przyjęcie,a
gości motywuje do odwiedzenia parkietu:) Wówczas goście siedzący przy
stołach nie muszą się między sobą przekrzykiwać przy głośnej
muzyce. Do ok 140 osób przyjęcie i taniec można organizować na jednym
poziomie więc znajdzie się rozwiązanie dla każdego.
_________________
Z miasta Łodzi się pochodzi
 
 
taja 


Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 2193
Skąd: łódź bałuty-rtk
Wysłany: Pon Wrz 20, 2010 10:03 am   

witam :) czekam na jakies zdjęcia z sali :) zależy nam na niej ze względu na to, że mamy do niej bliziutko. jak z jedzonkiem, czy podawane jest elegancko i świeże? planujemy wesele na 90-100 osób. czy faktycznie na możliwości tego domu to za dużo??
czy na sali do tańczenia i do jedzenia panuje odpowiedni klimat?? czy na sali do tańczenia jest wystarczająco przyciemnione swiatło i nie jest za duszno? a na sali do jedzenia klimat sprzyja rozmową? chcemy sie tam wybrac i zobaczyć na własne oczy, ale wybór sal jest spory i chcemy jakoś sobie nakreślić co pierwsze zwiedzimy.

gorąco pozdrawiam :)
_________________

 
 
ewella 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Maj 2010
Posty: 96
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 20, 2010 12:32 pm   

Powiem szczerze, że nie bardzo wyobrażam sobie wesele na tej sali na 100 osób (a juz tymbardziej na 120 :? ) Oglądalismy tą salę, ale się na nią nie zdecydowaliśmy, bo:
1) jest zbyt elegancka :) Jest piękna, nie da się zaprzeczyć, ale wszędzie zlote ozdoby, obrazy, lustra, wazy,rzeźby itp. Bałabym się czegokolwiek dotknąc, żeby nie stłuc :) ... Goście mogliby czuć się mało swobodnie w takim otoczeniu...
2) Sala jest idealna na mniejsze wesela (ok. 60-80 osób). I jak sam właściciel powiedział jest bardziej odpowiednia na wesela w stylu angielskim (czyli szwedzki stół i goście "krążący" po sali...) Z drugiej strony wtedy kiedy my tam byliśmy (maj) powstawała jakaś nowa sala, więc nie wiem jak to teraz wygląda.
3) Nie podoba mi się sala do tańczenia - po pierwsze jest poziom niżej, goście którzy nie tańczą (np starsze osoby) nie mogą podejrzeć co dzieje się na parkiecie. No i orkiestra byłaby na dole, więc nie wiem czy dobrze byłoby ją słychać na górze.Po drugie przypomina salę klubową, jakieś pluszowe fotele, o ile dobrze pamiętam rura na środku :? , brak okien (albo były zasłonięte)...
4) Sala do jedzenia składa się w zasadzie z dwóch sal (teraz już może z trzech). W sytuacji gdybyście zdecydowalibyście się na tradycyjne stoły, nie wszyscy goście widzieliby się nawzajem i przede wszystkim nie wszyscy widzieliby Młodych.
5) no i nie było tanio, nie chcę wprowadzać Cię w błąd, ale na pewno było to ponad 200zł od osoby bez poprawin.

Jak juz napisałam, sala jest piękna, bardzo strojna, do tego ma bardzo ładne pokoje dla gości i łazienki, ogromny ogród i basen. Polecałabym na małe wesela, ewentualnie jakieś chrzciny, komunię itp.

To oczywiście moje zdanie, bo jak widać po komentarzu powyżej, można tam zrobić wesele na większą liczbę ludzi...Zależy od charakteru wesela i tego co kto lubi...
 
 
taja 


Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 2193
Skąd: łódź bałuty-rtk
Wysłany: Wto Wrz 21, 2010 11:19 am   

Cytat:
Powiem szczerze, że nie bardzo wyobrażam sobie wesele na tej sali na 100 osób (a juz tymbardziej na 120 :? ) Oglądalismy tą salę, ale się na nią nie zdecydowaliśmy, bo:
1) jest zbyt elegancka :) Jest piękna, nie da się zaprzeczyć, ale wszędzie zlote ozdoby, obrazy, lustra, wazy,rzeźby itp. Bałabym się czegokolwiek dotknąc, żeby nie stłuc :) ... Goście mogliby czuć się mało swobodnie w takim otoczeniu...
2) Sala jest idealna na mniejsze wesela (ok. 60-80 osób). I jak sam właściciel powiedział jest bardziej odpowiednia na wesela w stylu angielskim (czyli szwedzki stół i goście "krążący" po sali...) Z drugiej strony wtedy kiedy my tam byliśmy (maj) powstawała jakaś nowa sala, więc nie wiem jak to teraz wygląda.
3) Nie podoba mi się sala do tańczenia - po pierwsze jest poziom niżej, goście którzy nie tańczą (np starsze osoby) nie mogą podejrzeć co dzieje się na parkiecie. No i orkiestra byłaby na dole, więc nie wiem czy dobrze byłoby ją słychać na górze.Po drugie przypomina salę klubową, jakieś pluszowe fotele, o ile dobrze pamiętam rura na środku :? , brak okien (albo były zasłonięte)...
4) Sala do jedzenia składa się w zasadzie z dwóch sal (teraz już może z trzech). W sytuacji gdybyście zdecydowalibyście się na tradycyjne stoły, nie wszyscy goście widzieliby się nawzajem i przede wszystkim nie wszyscy widzieliby Młodych.
5) no i nie było tanio, nie chcę wprowadzać Cię w błąd, ale na pewno było to ponad 200zł od osoby bez poprawin.

Jak juz napisałam, sala jest piękna, bardzo strojna, do tego ma bardzo ładne pokoje dla gości i łazienki, ogromny ogród i basen. Polecałabym na małe wesela, ewentualnie jakieś chrzciny, komunię itp.

To oczywiście moje zdanie, bo jak widać po komentarzu powyżej, można tam zrobić wesele na większą liczbę ludzi...Zależy od charakteru wesela i tego co kto lubi...
_________________


ahhhhh... :( po raz kolejny słyszę to samo... :( jestem troszke zawiedziona waszymi opiniami, bo ta sala jest absolutnie w moim guście! elegancka i nowoczesna..
ale jestem umówiona tam przed weselem w tą sobote. muszę sama się przekonac.
i po razu po powrocie zdam szczegółowa relację :D :lol:
_________________

 
 
ewella 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Maj 2010
Posty: 96
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 21, 2010 1:13 pm   

Jasne, że najlepiej jest podjechać i zobaczyć na własne oczy jak to wygląda, a nie sugerować się opiniami innych...Bardzo jestem ciekawa Twoich wrażeń :)
 
 
mazurowicz.com 
Firma

Wiek: 38
Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 133
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 21, 2010 2:16 pm   

Nie no nowoczesna to ta sala nie jest, przepraszam ale zgłaszam sprzeciw ;]

Co najwyżej "nowa" w znaczeniu świeża , nie zniszczona itp ;]
 
 
ewella 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Maj 2010
Posty: 96
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 21, 2010 2:56 pm   

mazurowicz.com napisał/a:
Nie no nowoczesna to ta sala nie jest, przepraszam ale zgłaszam sprzeciw ;]

Co najwyżej "nowa" w znaczeniu świeża , nie zniszczona itp ;]


Podtrzymuję sprzeciw :) Sala jest utrzymana w starym stylu, urządzona z barokowym przepychem...
 
 
taja 


Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 2193
Skąd: łódź bałuty-rtk
Wysłany: Wto Wrz 21, 2010 3:16 pm   

no to własnie miałam na mysli :) jest elegancka w swoim stylu :)

bez tapet ze wzorkiem na ścianach i dywaników :) hihi już nie mogę sie doczekać soboty :)

[ Dodano: Czw Wrz 23, 2010 9:16 am ]
diamond napisał/a:
cześć dziewczyny, widziałam ze zdjęć Brethil i jestem nim oczarowana, tym bardziej że z narzeczonym zależy nam jeszcze na plenerze przy sali, tylko zastanawiamy się jak wygladają stoły podczas wesela i jak wygląda jedzenie, suma 200zł/os przyznam że jest spora dlatego byłabym bardzo wdzięczna jeśli wiecie coś na temat ilości jedzenia bądź wyglądu stołów, jeśli macie tylko jakieś zdjęcia bardzo prosiłabym o nie :padam: maila podam na prv


kochana i masz jakieś zdjęcióweczki?? :) jade w sobotę, zobaczę. ale chce tam :P
 
 
Frezja1980 


Dołączyła: 10 Wrz 2010
Posty: 492
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 23, 2010 8:57 am   

Witam :)
taja napisał/a:
kochana i masz jakieś zdjęcióweczki??

Ja też chętnie obejrzę :lol:
_________________

 
 
ewella 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Maj 2010
Posty: 96
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 23, 2010 10:17 am   

Dziewczyny zdjęcia ustawienia sali są przecież na ich stronie i jest ich bardzo duzo http://www.domweselny.org/subpage/3
 
 
Frezja1980 


Dołączyła: 10 Wrz 2010
Posty: 492
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 23, 2010 10:22 am   

ewella, interesują mnie fotki zrobione podczas trwania imprezy,co dzieję się na stołach jakie ilości przekąsek itp. :)
_________________

 
 
taja 


Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 2193
Skąd: łódź bałuty-rtk
Wysłany: Czw Wrz 23, 2010 12:29 pm   

ewella napisał/a:
Dziewczyny zdjęcia ustawienia sali są przecież na ich stronie i jest ich bardzo duzo


jest już nowa strona. może bardziej odświezona, bo niewielkie zmiany zauważyłam

http://www.brethil.pl/?q=subpage/1

jak to jest tam z tymi pokoikami po bokach.. ?? to mnie intaresuje... czy moich 100 gości mzieści się w tej głównej sami. wiem, że są rózne pinie. przekonam sie w sobotę
_________________

 
 
ewella 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Maj 2010
Posty: 96
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 23, 2010 2:27 pm   

Tak jak juz pisałam wcześniej, według mnie nawet te trzy sale łącznie są za małe żeby pomieścić 100 osób, a w jednej to na bank nie ma szans.
 
 
annajarz 

Wiek: 43
Dołączyła: 23 Wrz 2010
Posty: 1
Skąd: Ostróda
Wysłany: Czw Wrz 23, 2010 4:25 pm   

Jak oglądałam dom, dowiedziałam się, że można tam zrobić wesela na 140 osób na jednym poziomie i na pewno taka ilość gości zmieści. Myślę, że nie są to zapewnienia bezpodstawne tym bardziej, że już
parę imprez się tam odbyło.Poza tym pokazują to zdjęcia na stronie, na których widać ,że przy okrągłych czy prostokątnych mieści się sporo osób.Sala co prawda składa się z czterech mniejszych i teoretycznie nie
wszyscy widzą się dobrze ale nawet gdyby była jedna duża to przecież i tak nie wszyscy utrzymują ze sobą kontakt bo siedzą zbyt daleko od siebie przy stole albo w innych częściach sali, tak jak to bywa w
większości domów weselnych.
To miejsce moim zdaniem proponuje coś niebanalnego:) ;)
 
 
Winter 

Wiek: 39
Dołączyła: 08 Maj 2010
Posty: 329
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Wrz 25, 2010 11:31 pm   

Mnie się nie podoba...wieeelkim minusem jest to, że trzeba schodzić na salę do tańczenia..
 
 
Frezja1980 


Dołączyła: 10 Wrz 2010
Posty: 492
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Wrz 26, 2010 8:14 am   

Winter, przy mniejszej ilości gości można zorganizować wszystko na jednym poziomie aczkolwiek zgadzam się że sala jadalna i taneczna na innych poziomach nie zdaje egzaminu :zalamany:
_________________

 
 
taja 


Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 2193
Skąd: łódź bałuty-rtk
Wysłany: Nie Wrz 26, 2010 11:55 am   

Bylam wczoraj i widzialam na własne oczy :) jest urocza, piękna i fantastyczna :)

właściciel super gościu, zanim zdążyłam o coś zapytac, juz mi odpowiadał :)

dla mnie jest plusem, że sala do tańczenia jest na dole :)
zadna ciocia ani babcia nie beda stresowaly spojrzeniami :) i bedziemożna się bawić!!
w internecie nie ma zdjęc sali do tańczenia. jest ogromna!! super wygląda.
łazienki sloczne, czysciutkie.

mozna również skorzystać z wielkiego ogrodu.
wiedizłam akurat przystrojoną salę. na czerwono.. :/ ale to rzecz gustu.

wiecie co jest dla mnie minusem?? :D pachnie kościołem :D hihi
_________________

 
 
tomala 

Dołączył: 20 Sty 2010
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 25, 2010 7:45 pm   

Witamy serdecznie!

Oglądałem wraz z narzeczoną Brethil w sobotę. Mamy kilka pytań do osób które miały tam swoje wesele.
Czy miał ktoś z Was imprezę na około 90-100 osób? Jeśli tak, to jak były ustawione stoły i czy bawiliście się na jednym czy dwóch poziomach? Różne opinie czytaliśmy dotyczące jedzenia. Jak to faktycznie jest? Dobre, niedobre, dziadowskie, czy jakie? :)
Nam się miejsce spodobało, ale boimy się tych dwóch poziomów.
Dajcie jakiś cynk! :cool: Im więcej informacji tym lepiej.

Pozdrawiamy!
Mata&Tomek
 
 
SilverLady 

Dołączyła: 13 Paź 2010
Posty: 23
Skąd: Boat City
Wysłany: Pon Paź 25, 2010 9:38 pm   

Hm, oglądałam Brethil i kompletnie mi się nie podobał. Niby ładnie i z klasą, ale równocześnie jest tam starsznie "zimna" atmosfera i wydaje mi się, że jest tam trochę przerost formy nad treścią. Za dużo marmuru, obrazów. Jak my byliśmy to przy schodach były nawet czerwone szarfy takie jak w muzeach... Bardziej pasuje mi to na miejsce na organizację złotych godów :) Podobały mi się za to pokoje dla gości i pary młodej - absolutnie urzekające z wielką łazienką - i kanapy w sali do tańczenia.
_________________
Miłego dnia ;)
 
 
nezabravka 

Dołączyła: 08 Lis 2010
Posty: 50
Skąd: Los Anielinos
Wysłany: Czw Lis 11, 2010 4:24 pm   

nie wyobrażam sobie w Brethilu wesela większego niż na 80 osób, może i zmieści się tam więcej, może i jest to oryginalny pomysł, żeby imprezę rozłożyć na dwa poziomy, ale w moim przypadku raczej by to nie przeszło i mimo że wnętrze naprawdę pięknie się prezentuje, nie zdecydowaliśmy się... poza tym cena też nie jest niska, dodatkowo płaci się za tort, stół wiejski, barmana... więc w sumie uzbiera się z tego niezła kwota...
plusem dla tych, ktorzy biorą ślub np. w Łagiewnikach jest na pewno odległość - bliziutko... pokoje dla młodych i dla gości naprawdę w porządku, ładne i przestronne toalety na parterze, duży ogród z basenem do wykorzystania latem...
jeśli ktoś lubi barokowo-dworkowe wnętrza to polecam, ale raczej na małe wesela...
dla mnie minusem był też mały parking, właściwie tylko od frontu, nie wyobrażam sobie, żeby goście mieli zostawić auta gdzieś na ulicy po prostu...
moja mama i przyszła teściowa bardzo chciały zajrzeć na zaplecze kuchenne, co pani oprowadzająca nas po Brethilu skutecznie udaremniła... nie wiem, wstydzili się czegoś czy jak??
 
 
Frezja1980 


Dołączyła: 10 Wrz 2010
Posty: 492
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 11, 2010 4:53 pm   

nezabravka napisał/a:
moja mama i przyszła teściowa bardzo chciały zajrzeć na zaplecze kuchenne, co pani oprowadzająca nas po Brethilu skutecznie udaremniła... nie wiem, wstydzili się czegoś czy jak??

Miałam identyczną sytuacje ale moja ciekawość nie pozwoliła mi na odpuszczenie tego tematu,wykorzystując sytuacje że Pani oddaliła się od nas na chwilkę zajrzałam za zasłonkę i ujrzałam malutkie zaplecze kuchenne nadające się jedynie do podgrzania potraw,dziwi mnie czemu Pani oprowadzająca po prostu nie zaprezentuje tego miejsca przecież wiadome jest że imprezy obsługuje tam firma cateringowa i na miejscu potrawy są jedynie odgrzewane, to nic złego przecież a lepsza prawda niż jakieś tajemnice :wink:
_________________

 
 
Beata Nowacka 

Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Gru 27, 2010 11:38 am   

Cześć Wszystkim!
Moje przyjęcie weselne w willi Brethil odbyło się we wrześniu 2010. Impreza na 120 gości, na dwóch poziomach. Wszystko odbyło się świetnie:
1. organizatorzy tak kompleksowo dbają o organizacje przed i podczas przyjęcia, że nie zajmowaliśmy się absolutnie niczym poza zabawą.
2. kuchnia była świetna, mieliśmy parę ważnych osób na imprezie i skoro im pasowało to chyba znaczy że naprawdę ok (był tez wujek kucharz i znajomy - szef kuchni jednej z łódzkich restauracji - obaj powiedzieli że bardzo smacznie).
3. impreza na dwóch poziomach niezwykle udana i trzeba przyznać - oryginalna, czym chyba zaskoczyliśmy wielu gości. Na górze wystawiliśmy dwa głośniki i regulowaliśmy poziom muzyki słyszalnej na górze. Na dole za to w bardzo fajnej atmosferze odbywała się impreza taneczna.
4. Jeśli podzieli się imprezę na dwa poziomy, tak jak w naszym przypadku to miejsca jest absolutnie wystarczająco, nawet na 120 gości. Tym bardziej, że nam towarzyszył 10 osobowy zespół muzyczny, dwóch DJ-ów i nagłośnieniowiec z wielką konsolą. Wszyscy oni zmieścili się na dole, starczyło jeszcze miejsca do tańczenia.
5. Wykorzystaliśmy bar na dole, gdzie barman polecony przez właściciela willi serwował naprawdę doskonałe trunki, a do tego jest przesympatyczny. Goście tańczący bardzo często korzystali z baru na dole, a nie tańczący tez schodzili na dół popić kolorowe drinki i popodpierać ściany :)
6. Impreza trwała do 7 rano i nikt nas nie poganiał, nawet barman wytrwał do końca, mimo braku jakiegokolwiek owoca do wystrojenia drinka. Naprawdę ogromne pozdrowienia, jeśli będzie czytał te słowa.
7. Dekoracją stołów zajmowała się p. Beata polecona przez p. Blocha. Zrobiła świetna dekorację kościoła i rewelacyjne bukiety (miałam awangardową suknię, więc do tego przygotowała mi kule z białych goździków z czarnymi wstążkami - zjawiskowe). Za to poskąpiła kwiatów na stołach.
8. Oczywiście stoliki okrągłe, koktajlowe, nie przepadam za stołami wzdłuż, przypominają mi wiejskie wesela sprzed 20 lat. Udało nam się jedzonko serwować na stołach, także goście nie musieli chodzić do szwedzkich stołów.
9. Bibliotekę wykorzystaliśmy jako kącik do swobodnych rozmów, umieściliśmy ta,m ciasto, serwis kawowy oraz wystawkę win i whisky. Serwowaliśmy po dwa rodzaję win czerwonych i białych, wszystko to zostało naprawdę pięknie wyeksponowane przez organizatorów.

Jeśli coś pominęłam lub macie dodatkowe pytania - dajcie znać na maila, chętnie odpowiem, na to forum juz nie zaglądam no bo już nie mam po co.

Generalnie miejsce polecam i mogę udzielić więcej informacji telefonicznie.
Pozdrawiam życząc wszystkim wspaniałych przyjęć weselnych,

Beata Nowacka
510 022 651
 
 
ania81 

Wiek: 42
Dołączyła: 04 Lip 2011
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 04, 2011 7:00 pm   

Gorąco polecam sale Brethil, gościłam tam na chrzcinach córki mej przyjaciółki, w maju 2011.Jedzenie pyszne, obsługa super.Ogólnie wszystko w jak najlepszym pożądku.
 
 
Maja1988 

Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lut 2011
Posty: 7
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 08, 2011 9:58 pm   

wie ktoś może jaka jest cena za talerzyk ??
 
 
taja 


Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 2193
Skąd: łódź bałuty-rtk
Wysłany: Wto Sie 09, 2011 9:32 am   

jak dobrze pamiętamy, to chyba było 220 na 2012, 5 gorących i stół staropolski. najlepiej zadzwonic, a sala na prawdę pięęęękna, ale 2 poziomowa.
_________________

 
 
Patka87 

Wiek: 37
Dołączyła: 07 Lis 2011
Posty: 1
Skąd: łódź
Wysłany: Pon Lis 07, 2011 2:50 pm   

Dom weselny Brethil to miejsce naprawdę urocze. Oddalone sporo od centrum Łodzi . Jest to cudowny dworek z bardzo przyjemnym ogrodem, cały teren ogrodzony. Na pierwszy rzut oka - rewelacja. Dlatego pozwoliłam sobie zarezerwować tam termin na przyszły rok . Ceny niewygórowana od 175zł do 195zł , koleżanka poleciła mi to miejsce gdyż była tam na weselu w zeszłym roku u znajomego. Wesela tam odbywają się na dwóch poziomach albo na jednym psiapsióła była na dwupoziomowy i przyznała że się świetnie bawiła a może nawet trochę za dobrze bo ją barman cały wieczór szotami raczył, nie wiem jak tam się sprawdzają wesela na jednym poziomi ale dwóch jest podobnie, po prostu dobra impreza. Jak na razie wszystko zapowiada się wyśmienicie idę z mamusią na wesele w tą sobotę zobaczyć dekoracje.
 
 
Malea 

Dołączyła: 01 Maj 2013
Posty: 11
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 01, 2013 8:37 pm   

Witam :)

Chciałabym odświeżyć wątek. Czy ktoś planuje wesele w Brethil(u)? A może ktoś chętny podzielić się wrażeniami :) ? Pozdrawiam :)
 
 
Blondi :) 

Dołączyła: 12 Maj 2013
Posty: 6
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 23, 2013 9:18 pm   

Hej,

no własnie. Ja też chce odświeżyć... Zastanawiam się co i jak. Ktoś był w zeszłym roku, ktoś planuje? Jakie wrażenia itd itd
Może jakie foty?
 
 
Fennix 

Wiek: 40
Dołączyła: 25 Maj 2013
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Maj 25, 2013 1:03 pm   

Heja,

w czwartek byłam oglądać Brethil, od wejścia praktycznie się w sali zakochałam :) (fakt że to pierwsza sala jaką oglądałam, ale obawiam się że już żadna mi się tak nie spodoba). Właściciel jest bardzo sympatyczny, odpowiada na pytania zanim jeszcze zostaną zadane (co nie zmienia faktu, że o kilka rzezy i tak zapomniałam zapytać). Jeśli chodzi o catering to pan powiedział że przystawki, przekąski robią gdzie indziej i dowożą natomiast dania cieple robione są na miejscu, czytając forum to chyba uległo zmianie bo wcześniejsze wpisy nic o tym nie wspominały, tylko o całościowo dowożonym cateringu. Pan sam nas zaprosił żeby zadzwonić do niego i umówić się na oglądanie sali godzinę przed weselem. Kilka terminów już ma zajętych. Po nas bezpośrednio kolejna para oglądała dom.
Z tego co pan wspomniał przez rok był za granicą i sala stała pusta, w tym sezonie zaczynają od nowa.
Wesele planujemy na około 120 osób i jestem dość przekonana do tej sali.

Minusem jest mały parking i mała ilość pokoi dla gości.

Może zna ktoś jakiś hotel niedaleko?
 
 
Blondi :) 

Dołączyła: 12 Maj 2013
Posty: 6
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 26, 2013 10:24 pm   

Hej,

no ja też byłam w Brethilu i tak się zastanawiam... Z grubsza mamy już wybrane inne miejsce, ale stwierdziliśmy, że jeszcze trochę poszukamy. Z tą wstępnie zaklepaną salą też mięliśmy to co z Ty masz z Brethilem i każda sala po już nam się nie podobała... Takie nastawienie. Dopiero jak nabraliśmy trochę świeżego spojrzenia, zaczęliśmy jeszcze raz po kilku miesiącach (bo możemy się wycofać i oddadzą nam zaliczkę). Widziałam już naście sal i naprawdę jest masa szczegółów na które trzeba zwracać uwagę, dlatego poczekaj... ;)
wracając do wątku, Brethil jest fajnym pomysłem na to by zrobić takie bardziej rodzinne wesele, jednak...
to będzie bardzo dziwne jak goście nie będą nas- pary młodej widzieć. Kogoś trzeba usadzić po tych bocznych pokojach i boję się, że pomyślą, że siedzą tam "za karę"
wyobraź sobie, że goście śpiewają Sto Lat... i co... muszą odejść od swojego stolika by iść bliżej nas, by nas zobaczyć... średnie:/
martwi mnie, że facet zwinął interes na minimum rok i w sierpniu będzie miał pierwsze wesele od dłuższego czasu... a co z kateringiem, kelnerami. Przez rok czy 2 lata to już może być nie to co kiedyś. Widać, że dom stał nieużytkowany- brudne okna, jakieś płytki gdzieś odpadające. Wolę to zobaczyć na żywo, bo teraz to tak bardziej oczyma wyobraźni trzeba.
Oczywiście dom jest piękny i facet spoko, można się dogadać co do ceny, no ale chyba to jest niestety miejsce na mniejsze wesela- tak do 80 osób... no nie wiem, co myślisz?
 
 
Fennix 

Wiek: 40
Dołączyła: 25 Maj 2013
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 27, 2013 6:57 pm   

Dobry wieczór :)

U nas w sumie całej rodzinie podoba się pomysł dwóch poziomów, tak że wszyscy którzy nie będą zainteresowani tańcami w danej chwili będą mogli swobodnie porozmawiać. Gdzieś tutaj w jednym z postów czytałam o głośnikach ustawionych na parterze żeby wszystko z dołu było słychać, chciała bym ten pomysł wykorzystać.
My mamy zamiar w mniejszej salce posadzić znajomych a w tej większej szanowne grono rodzinne. Z tego co wiem i jednym i drugim to doskonale odpowiada. Sale są otwarte, między nimi jest szerokie przejście, nie musimy mieć stołu dla nas (państwa młodych) ustawionych pod tym wielkim oknem, możemy zawsze ustawić się tak żeby było nas widać z obu sal :) . Potem i tak wszyscy się będą przesadzać i wracać do przydzielonych miejsc na posiłki, jak to bywa na wielu weselach :) .
A z salami wcale nie jest tak hop siup. Już jest dużo zajętych w naszym terminie mimo że to jeszcze 11 miesięcy..
 
 
Aneczka1982 

Dołączyła: 04 Cze 2013
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 04, 2013 10:25 am   

Pierwsze wrażenie jakie odniosłam wchodząc do domu weselnego Brethil to ogrom przestrzeni i klasa z jaką są urządzone wnętrza. Piękne meble, ze smakiem dobrane aranżacje, które zadowolą najbardziej wymagających, a także koneserów wytwornych wnętrz. Ogród usytuowany w tylnej części terenu również zachwyca przestrzenią i ilością zieleni. Będąc na weselu w Brethilu bawiłam się doskonale przy suto zastawionych i pięknie przyozdobionych stołach, akompaniamencie świetnej orkiestry oraz doskonałej obsłudze barmańskiej.

Ogólnie dom pozostawił na mnie bardzo pozytywne wrażenie i planuję skorzystać z jego oferty organizując własne wesele:)
 
 
Tusia 

Dołączyła: 21 Sty 2009
Posty: 7
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 28, 2013 10:29 pm   

Fennix napisał/a:
Heja,




Minusem jest mały parking i mała ilość pokoi dla gości.

Może zna ktoś jakiś hotel niedaleko?



Po pierwsze to na wesele wszyscy goście nie przyjeżdżają samochodami ;) miejsca jest wystarczająco po drugie to na jakiej innej sali masz 4 pokoje do swojej dyspozycji + pokój młodych ?! ;)
Mieliśmy pierwsze wesele po remoncie sali,odnowiono też kostkę przed wejściem.Jedzenie super a ciasta palce lizać ;) ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl