Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Asiek
Wto Wrz 09, 2014 5:38 pm
Salony sukien ślubnych - nasze opinie (2004-2009)
Autor Wiadomość
Asia 

Wiek: 41
Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 551
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 06, 2004 10:29 pm   

dagmara napisał/a:
Chyba czegoś nie rozumiem przecież najna i cymbeline to ten sam sklep tylko z inną nazwą więc skąd takie różne opinie??? :shock:


Nie wiem czy Najna (Jaracza 4) ma tego samego właściciela, co sklep z sukniami cymbeline (też Jaracza, ale po nieparzystej stronie, chyba nr 3). Nawet jeśli własciciel jest ten sam, to sklepy te oferują zupełnie inne suknie i maja inną obsługę. Faktycznie bardzo różną!
_________________
Mój najpiekniejszy dzień - 25 września 2004 r.
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Pią Sie 06, 2004 10:49 pm   

Potwierdzam...
Najna ma dwa sklepy pod nr chyba 4 i 6
:roll:
_________________

 
 
 
Asia 

Wiek: 41
Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 551
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 06, 2004 11:30 pm   

Kati napisał/a:
Potwierdzam...
Najna ma dwa sklepy pod nr chyba 4 i 6
:roll:


Tak, ja pod nr 6 zamawiałam suknię, a miara ma być pod nr 4.
_________________
Mój najpiekniejszy dzień - 25 września 2004 r.
 
 
tweety 


Wiek: 40
Dołączyła: 31 Sty 2004
Posty: 258
Skąd: łódź/londyn
Wysłany: Pią Sie 06, 2004 11:59 pm   

Ja tylko chciałam się doniesc do wypowiedzi Magdzi o handlu w Polsce. Ostatnio bardzo mnie zdziwiła reakcja i zachowanie ekspedientek w salonie Sunset Suits. (wiem ze to watek o sukniach ale ...) Nie zdązylismy wejsc na prog a tu dwie mlode dziewczyny zaczely nas obskakiwac, co podac, w czym pomoc, garniturek czy moze koszulka... Normalnie szok :shock: oczywiscie pozytywny. Az milo bylo postac w takim salonie. Oby takich wiecej. Naprawde goraco polecam.
_________________

Zeby Tobie Gość slonko ciagle swiecilo :)
 
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Sob Sie 07, 2004 12:09 am   

Co do obsługi w sklepach, salonach, itp. w Polsce to nie jest najgorzej - baaardzo się poprawiło w ciągu ostatnich 10 latach.
Oczywiście zależy na kogo się trafi (jak wszędzie... :roll: ). Nie uważam jednak, że jest tak fatalnie, szczerze to nie zauważyłam jakieś przepaści w obsłudze klienta np. między Polską a Niemcami.
A nachalnego wciskania towaru - nie trawię. :twisted:
Już z dwojga złego wolę jak to ja pytam o coś sprzedawcę niż ten wciska mi towar, którego nie mam zamiaru kupić i czuję się trochę winna, jak nic nie kupię (bo przecież sprzedawca tak się starał :? ).
_________________
 
 
edmunda 

Wiek: 48
Dołączyła: 26 Lip 2004
Posty: 18
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 13, 2004 12:14 pm   

a ja wracam do wątku salonów:) osobiście zwiedziłam tylko jeden bo po przymierzeniu pierwszej sukni już wiedziałam ze to ta:) i polecam bardzo - Galeria ślubna na Piłsudskiego. Jest tam taka farbowana babeczka - raz, że bardzo miła, a dwa zna się na rzeczy. weszłam do salonu z zamierem przymierzenia konkretnych fasonów (łodkowaty dekold itp, żadnych gorsetów i nie mogę wyglądać ja duża beza). i babeczka od razu wyprowadziła mnie z błędu - przy moich ramionach to nie mogę tak i tak, do mojej figury bardziej pasuje to i to. i byłam bardzo zaskoczona, bo mimo, że pierwsza suknia jaką mi pokazała wcale nie wzbudziła mojego zachwytu, jak tylko ją przymierzyłam od razu "zakochałam się w sobie". i wiedziałam, że taką chce:) dla formalności przymierzyłam jeszcze ze 4 ale to już nie było to... dodam jeszcze, że jak ktoś ma konkretne zapatrywania to ona wcale nie odwodzi od nich i nic na siłe nie wciska. w tym samym czasie mierzyła suknie jeszcze jedna panienka i fason jaki wybrała podobał się chyba tylko jej (miała mocarne ramiona, a przy tym fasonie wyglądała jak kafar..). i inna babeczka z obsługi tak jej te rękawki popodpinała, że nawet nieżle zaczęło wyglądać:) jednym słowem POLECAM
ps dzisiaj idę na 2 przymiarkę- jak będzie źle to wam napisze:)
 
 
just_Kate 

Wiek: 47
Dołączyła: 26 Mar 2004
Posty: 719
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 23, 2004 10:14 pm   

Ostatni przypadkiem mignął mi przed oczami chyba nowy salon - na ul. 6-go sierpnia, między Piotrkowską i Kościuszki - widziałam suknię na wystawie. Dziewczyny, które jeszcze szukają sukni - proponuję sprawdzić - kto wie - może mają tam coś fajengo.

Poza tym czy ktoś wie, co stało się z salonem na Nowomiejskiej? Przejeżdżając tamtędy niedawno zauważyłam że jest zupełnie pusto w środku - czyżby się 'zwinęli'?

I jeszcze jedno - jeśli ktoś szuka suknię bardzo nietypową i niekoniecznie w bieli czy ecru - proponuję odwiedzić sklep ze strojami wieczorowymi na Piotrkowskiej przy Grandce (chyba, nie jestem do końca pewna). Łatwo go zauważyć, bo na wystawie mają właśnie wieczorowe suknie. Są tam piękne suknie w cenach sukien ślubnych i niższych ale niekoniecznie tradycyjne ;)
_________________
Życzę miłego dnia Gość ;)
 
 
dagmara 

Wiek: 45
Dołączyła: 10 Mar 2004
Posty: 212
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 23, 2004 10:25 pm   

Ten salon na 6-go sierpnia nie jest nowy tylko przeniesiony z ogrodowej.
 
 
just_Kate 

Wiek: 47
Dołączyła: 26 Mar 2004
Posty: 719
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 23, 2004 10:53 pm   

już rozumiem - i oczywiście chodziło mi o salon na Ogrodowej, nie Nowomiejskiej - wielkie dzięki Dagmarko :mrgreen:
_________________
Życzę miłego dnia Gość ;)
 
 
AgnieszkaG. 

Wiek: 46
Dołączyła: 21 Lip 2004
Posty: 35
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 25, 2004 3:31 pm   

kryszka napisał/a:
:arrow: Pracownia "Małgorzata", ul. Piotrkowska 80 - przemiła obsługa, niskie ceny. Ale jest to typowa pracownia i mają niewiele sukien do przymierzania. Ale akurat jedna wpadła mi w oko i jest jedną z faworytek.


Ja właśnie w tym salonie szyję swoją suknię. Tu właściwie zaproponowano mi najniższą cenę. Za uszycie zapłacę 1500zł (w innych salonach ceny wahały się między 1800-3000-w zależności od rodzaju koronki). Miałam już 2 przymiarki i jestem bardzo zadowolona z efektu. Właścicielka jest w tym fachu od 15 lat i naprawdę zna się na rzeczy. Ja poszłam do niej ze zdjęciami sukni i powiedziała że nie ma sprawy- zrobi się. Wspomnę że szyję suknię podobną do modelu firmy Isabel
_________________
od 18.09.2004r. szczęśliwa żonka
 
 
Megan 

Dołączyła: 13 Sie 2004
Posty: 52
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Sie 26, 2004 2:30 am   

Ja bede zachwalac Slawe bo tam kupuje swoja suknie. Byl to salon nr 1 do ktorego poszlysmy z mama i tak juz zostalo. Oczywiscie bylam w siedmiu innych ale w zadnym nie bylo tak milej obslugi (a zwlaszcza w Romantice) i takiego wyboru. Panie tam pracujace potrafia doskonale dopasowac model sukni do figury nie ma tez problemu jesli chcemy np gorset z jednego modelu a spodnice z drugiego. Ja tak mialam a dodatkowo jeszce modyfikowalam leciutko spodnice. Do wyboru jest kilka wzorow i kolorow zakardu, sporo stroikow, rekawiczki tez moga sprowadzic na zamowienie. Panie sa caly czas usmiechniete nawet jesli przyjdzie taka maruda jak ja i chce przymierzyc pol sklepu a final finalow zostaje przy pierwszej przymierzonej sukience (ktora zreszta pani zaproponowala mi jak tylko weszlam do salonu) :mrgreen: . W salonie dotepne sa rowniez suknie takich firm jak Herve i chyba Cymbeline (nie jestem pewna)
 
 
Ania 


Wiek: 43
Dołączyła: 18 Lis 2003
Posty: 416
Wysłany: Pią Wrz 03, 2004 9:59 am   

No a ja muszę powiedziec że mój salon to totalna porażka i te baby to mnie wkurzaja strasznie, w poniedziałek ide na próbny makijażi fryzurę, wczoraj zadzwoniłam do nich że chciałabym od razu przymierzyc też suknię żeby zobaczyc czy wszystko do siebie pasuje i żeby mi dobrały dodatki do włosów, ale pani byla tak oburzona że ja miesiąc przed ślubem im zawracam głowę że w ostatniej chwili sie ugryzłam w język, co więcej zapytałam czy moja suknia to juz jest, jest ale żeby same do mnie zadzwoniły i o tym powiedziały to mogę sobie pomarzyć.
Co więcej one są ciagle jakieś obrazone że ja sie wogóle o cokolwiek pytam, że czuje się jakbym była strasznie nachalna a przeciez to normalne że ja chcę żeby wszystko bylo dopiete na ostatni guzik i na czas, a one mnie traktują jak jakąs wariatkę.
 
 
Agata 


Wiek: 45
Dołączyła: 14 Sty 2004
Posty: 139
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 03, 2004 10:37 am   

Aniu, a w jakim salonie szyjesz sukienkę?

NIe martw się, faktycznie masz sporo czasu, więc z pewnością wszystko będziesz miała na czas. Musisz im stawiać sprawę jasno i mówić czego chcesz. I nie dawać się spychać na plan dalszy, tyklo fdlatego, że ślubu nie masz za tydzień. Co to kogo interesuje?! Jeśli chcesz mieć wszystko wcześniej, to Twoja indywidualna sprawa i panie powinny się do tego dostosować!
Co za czasy.... w jednym sklepie panie się noszą na rękach, w innym mówią, żebyś nie zawaracała gitary :roll:
_________________
jestem żoną. I bardzo mi się to podoba :)
 
 
 
Mia 


Wiek: 45
Dołączyła: 25 Sie 2004
Posty: 73
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 03, 2004 10:39 am   

Aniu, czyżby to Romantica?
_________________
 
 
Ania 


Wiek: 43
Dołączyła: 18 Lis 2003
Posty: 416
Wysłany: Pią Wrz 03, 2004 11:36 am   

Cymbeline :cry:

No z jednej strony to one mają rację, ze jeszcze za wczesnie na jakieś poprawki bo może schudnę albo przytyję, ale mi wcale nie chodzi o to żeby już mi ją skracały, bo i tak odbiore ja dzień przed slubem bo nie mam warunków żby ją w domu trzymać, ja chce przymierzyc nawet ta co maja na wystawie, bo chodzi mi o sprawdzenie makijazu i fryzury i dobrania jakiegos stroika do włosów, a te babska po prostu mnie traktuja tak jakbym byla jakimś intruzem. Moja koleżanka w zeszłym roku u nich zamawiala i też miała takie problemy, jak zamawiała suknię to dwie koło niej skakały a póxniej po wplaceniu zaliczki to się niczego nie mogła dowiedzieć i tak samo ją traktowały.
 
 
just_Kate 

Wiek: 47
Dołączyła: 26 Mar 2004
Posty: 719
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 23, 2004 3:40 pm   

Dziewczyny, nie pisałyście nic o salonie na ul. Zachodniej 25 (niedaleko Rynku Bałuckiego), a ja tam na wystawie całkiem fajne suknie widziałam. Może warto zajrzeć? :)
_________________
Życzę miłego dnia Gość ;)
 
 
sękuś 

Dołączyła: 04 Sie 2004
Posty: 95
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 23, 2004 4:24 pm   

No właśnie, bardzo często przejeżdżam koło tego sklepu, jest blisko mojego domu.I w związku z tą bliskością na forum szukałam coś o tym salonie, ale niestety nic nie znalazłam.
Może jednak jakaś dziewczyna wie coś więcej o ty salonie.
 
 
just_Kate 

Wiek: 47
Dołączyła: 26 Mar 2004
Posty: 719
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 23, 2004 4:35 pm   

No wiesz, skoro koło twojego domu, to może masz najbliżej? :wink: :D
_________________
Życzę miłego dnia Gość ;)
 
 
Ewela 

Wiek: 43
Dołączyła: 17 Sie 2004
Posty: 159
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 23, 2004 8:00 pm   

Dziewczyny idąc od Rynku Bałuckiego na Zgierskiej są 2salony.Jeden jest po prawo,a drugi po lewo.Wczoraj całkiem przypadkowo zajrzałam do tego po prawej stronie.Przechodziłam tamtędy i postanowiłam,że przymierzę choć jedną suknię ot tak,żeby zobaczyć jak to jest :lol: Dodam,że za suknią jeszcze się nie rozglądam,mam na to czas...
Eksedientka-młoda dziewczyna bardzo milutka,wiele mi doradziła,cierpliwa,pomocna,rozmowna. Ceny są przystępne.Można wypożyczyć lub uszyć.Wypożyczenie kosztuje połowę ceny szycia.
Postanowiłam,że jak przyjdzie czas na szukanie to na pewno tam zajrzę.Polecam
_________________
``1.10.2005.``
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 23, 2004 8:14 pm   

Ewela napisał/a:
Dziewczyny idąc od Rynku Bałuckiego na Zgierskiej są 2salony.

Ale my mówimy o tym salonie na Zachodniej pomiędzy Limanowskiego a Lutomierską. :)



Ja w nim byłam jakiś rok temu. Obsługa taka sobie, mi przynajmniej babka nic nie zaproponowała tylko od razu wyjechała z pytaniem "jaką sukienkę bym chciała". Wybrałam sobie jedną sukienką i tylko tą przymierzyłam. Postawa babki nie zachęcała do przymierzania większej ilości (czyt. "bo się pobrudzi" :evil: ). Ceny chyba coś około 1800 zł. Mają też buty, duży wybór stroików, rękawiczek itp.
Acha, i mają też suknie wieczorowe, które szyją również na wymiar.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Ania 


Wiek: 43
Dołączyła: 18 Lis 2003
Posty: 416
Wysłany: Pią Wrz 24, 2004 9:40 am   

A ja byłam w środę na oststecznej przymiarce i musze trochę naprawić opinię o cymbeline, panie były bardzo miłe i wszystko mi zrobiły tak jak chciałam i wszystkie nasze uwagi uwzględniały i naprawdę było oki. W piątek za tydzień już odbieram suknię po poprawkach. Jesem bardzo zadowolona. :lol:
 
 
sękuś 

Dołączyła: 04 Sie 2004
Posty: 95
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 24, 2004 3:40 pm   

no niby mam blisko, ale mam jednocześnie daleko do ślubu i jeszcze nie chcę przymierzać żadnych sukienek, chce sobie zostawić to na przyszły rok.
 
 
just_Kate 

Wiek: 47
Dołączyła: 26 Mar 2004
Posty: 719
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 24, 2004 9:48 pm   

sękuś napisał/a:
no niby mam blisko, ale mam jednocześnie daleko do ślubu i jeszcze nie chcę przymierzać żadnych sukienek, chce sobie zostawić to na przyszły rok.


Zupełnie cię rozumiem, ale w takim razie chyba poczekamy na te panny, co mają bliżej do ślubu, może będą miały ochotę pozwiedzać więcej salonów. :wink: :D

A na Zgierskiej to ja żadnych salonów nie widziałam, choć ostatnio często tamtędy przejeżdżam, i nawet specjalnie oczy wybauszam. Ewela - może jakieś szczegóły nt lokalizacji? :) - nie dla mnie co prawda, ale może komuś się przyda...
_________________
Życzę miłego dnia Gość ;)
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 24, 2004 11:38 pm   

Na Zgierskiej w okolicach Placu Kościelnego są 3 pracownie z sukniami ślubnymi, bo salonami to trudno je nazwać. :wink: Jeden jest na rogu przed kościołem (patrząc w stronę Zgierza), drugi prawie naprzeciwko tego pierwszego, a trzeci za kościołem po prawo, obok sklepu ze śmiesznymi rzeczami. :)
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
just_Kate 

Wiek: 47
Dołączyła: 26 Mar 2004
Posty: 719
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Wrz 25, 2004 11:15 am   

kryszka napisał/a:
Na Zgierskiej w okolicach Placu Kościelnego są 3 pracownie z sukniami ślubnymi, bo salonami to trudno je nazwać. :wink: Jeden jest na rogu przed kościołem (patrząc w stronę Zgierza), drugi prawie naprzeciwko tego pierwszego, a trzeci za kościołem po prawo, obok sklepu ze śmiesznymi rzeczami. :)


Już wiem, o których pracowniach mówisz, Kryszka. Dzięki :D Właśnie się dowiedziałam, że Zgierska i Zachodnia na pewnym odcinku są do siebie równoległe. :lol:

just_Kate - łodzianka :wink:
_________________
Życzę miłego dnia Gość ;)
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Sob Wrz 25, 2004 11:26 am   

Sorki, ale ja pamiętam te pracownie z czasów poszukiwań sukienki komunijnej... nie kupiłam tam, bo hmm nie podobało mi się nic...
Z tego co teraz widzę - niewiele się zmieniło- nie w moim guscie. Suknie tam prezentowane w ogóle nie przyciągnęły mojej uwagi, wręcz utwierdziłam się w przekonaniu, że nie warto odwiedzać :?
_________________

 
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Nie Wrz 26, 2004 2:11 pm   

Wczoraj, tzn w sobotę trafiłam do Łodzi w celu rekonesansu apropo sukien ślubnych... Zajrzałyśmy z mamą do Pronuptii i... wielkie rozczarowanie. Bryndza jak dla mnie. Mały wybór i nieszczególnie się zachwyciłam tym co było.
Później jak w dym poszłyśmy na ul Jaracza i... ponownie rozcarowanie. Cymbeline zamknięta :shock: bez podania przyczyny, Najna zamknięta - również bez kartki :evil:
Wrrrrrrrrrrrrrr jestem zła na te salony - kurcze jest napisane, że w sobotę są czynne :roll:

Coż...

Niedaleko był salon Pani Barbary Dresler na Więckowskiego. Zatem poszłyśmy tam. Dużo sukni, ogromny wybór, miła pani... kilka przymierzyłam - dwie mi się baardzo spodobały :mrgreen:
Ale najlepsze na koniec... Po dłuższej gadcez panią Basią mama napomknęła, że jej brat - a mój chrzestny chodził do klasy do Technikum z pewną Basią, która teraz ma salon i zapytała czy przypadkiem to nie Ona... Ojej okazało się że dokładnie to ta sama Basia :woooow: :smilegirl:

Hehehee świat jest jednak mały... powiedziała, że jeśli zdecydujemy się na zakup sukni u niej, dostaniemy rabacik 8)


A można powiedzieć, że na dzień dzisiejszy już sobie coś upatrzyłam: suknia ecru, jednoczęściowa... łaaadniusia Ale nie nastawiam się za bardzo na nią, bo Pani powiedziała, że zadzwoni jak będzie coś super lub coś nowego. I że już ona się mną zajmie :hm:
_________________

 
 
 
just_Kate 

Wiek: 47
Dołączyła: 26 Mar 2004
Posty: 719
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Wrz 26, 2004 2:15 pm   

Ze mną pani Basia tak ładnie nie rozmawiała :hm:
Nie ma to jak znajomości :wink:
_________________
Życzę miłego dnia Gość ;)
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Nie Wrz 26, 2004 2:20 pm   

Znajomość zawsze pomagała... ale ja specjalnie w te rabaty nie wierzę :roll: :wink:

Zresztą tam suknie i tak są tanie.
Hmm

A co powiecie na temat zamkniętych ot tak salonów bez słowa komentarza? :evil:
_________________

 
 
 
just_Kate 

Wiek: 47
Dołączyła: 26 Mar 2004
Posty: 719
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Wrz 26, 2004 2:35 pm   

Kati, a jesteś pewna, że nie było już po godzinach otwarcia?

Jeśli nie, to pewnie zakładają, że w soboty nie ma ruchu, tym bardziej po sezonie. To samo jest w Galerii ?lubnej, nawet raz zrobiłam im o to awanturę. Bo umówiły się ze mną na przymiarkę, a potem dzwonią, że nikogo nie będzie w salonie. :evil:
Potem dowiedziałam się, że właśnie w sobotę zazwyczaj są krócej, a czasem w ogóle ich nie ma.

Ale zgadzam się, że to skandal. Albo powinni umieścić to w informacji nt godzin otwarcia, albo siedzieć w salonie do końca. :!:
_________________
Życzę miłego dnia Gość ;)
Ostatnio zmieniony przez just_Kate Pon Wrz 27, 2004 11:33 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Pon Wrz 27, 2004 6:18 pm   

Było napisane że jest otwarte w soboty od 10.00 do 15.00 czy tam do 14.00 a ja bylam około 12.00 :evil: :evil: :evil:
_________________

 
 
 
Ania 


Wiek: 43
Dołączyła: 18 Lis 2003
Posty: 416
Wysłany: Wto Wrz 28, 2004 9:15 am   

Kati z tego co wiem to just_Kate ma rację, w soboty juz w tych mniej obleganych ślubami miesiącach oni zamykają salony wcześniej jak widza że nie ma wogóle ruchu. Kiedys chciałam się w sobotę umówic na przymiarke to poprosili żeby przyjechac w tygodniu bo w soboty to oni moga mieć zamknięte.

ale masz rację, że wypadałoby napisac chociaż głupią kartkę
 
 
thiti 

Wiek: 47
Dołączyła: 30 Mar 2004
Posty: 86
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 29, 2004 11:54 pm   

dziwne to obyczaje...
ja akurat pracuję dokładnie w takich samych godzinach jak inne sklepy 10-19 i jedynie raz na jakiś czas mam wolną sobotę
nie zamierzam tracić urlopu na chodzene po sklepach! :evil:
też mi się to nie podoba (zresztą poinformowałam o tym panią w Najnie)
jednak jak widać mają to w nosie... :(
no a niestety tam właśnie spodobała mi się jedna z sukienek ...
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Czw Wrz 30, 2004 6:12 pm   

A ja się ostro wkurzyłam bo 1) pracuję w Wawie w tyg. i nie mogę chodzić po łódzkich salonach - a w stolicy nie kupię bo marża jest 15-20% wyższa....
2) mam czas tylko w soboty a co za tym idzie muszę niedługo zacząć wybierać bo zostało mi do zamówienia wcale nie tak duzo czasu (jeśli tydzień odpada)..


Jednak spodobała mi się suknia w salonie Barbara i tam nie olewają klijentek :twisted:
_________________

 
 
 
olenka 


Wiek: 46
Dołączyła: 13 Gru 2003
Posty: 457
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 30, 2004 6:37 pm   

A ja dodam ze na rogu ul. Czerwonej i Piotrkowskiej (dawny salon "Biała Dama") jest wyprzedaz ekspozycji czyli sukien z manekinów. Moze byc taniej cen nie dojżałam bo wypatrzyłm z tranwajku jadac do pracy. ale wiem ze sa troche niższe przy wyprzedazach.
Ja kupiłam ze starej kolekcjui własnie na wyprzedazy i zapłaciłam 1000 zł za wszystko.
Moze warto zajżeć?
_________________
--------------------------------------------------
--##@@ ślubuję 18 września 2004 @@##--
 
 
thiti 

Wiek: 47
Dołączyła: 30 Mar 2004
Posty: 86
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 30, 2004 11:44 pm   

w salonie Barbara przymierzyłam chyba z 20 sukienek, finał jest taki że nie pamiętam nawet jak wyglądały :(
co do obsługi to polecam, Panie bardzo się starały abym coś wybrała :)
podobało mi się wprawdzie kilka sukienek, ale ponieważ nie można robić zdjęć (??) nie pamiętam już nawet jak dokładnie wyglądały :(
potem trafiłam w Najnie na jedną jedyną i póki co nie chcę żadnej innej :)
ale pracownię na Więckowskiego polecam z czystym sumieniem, duży wybór, rozsądne ceny i obsługa ok :graba:
niewykluczone że skorzystam z ich usług, jeśli Najna nadal będzie pracowała jak pracuje :(
 
 
just_Kate 

Wiek: 47
Dołączyła: 26 Mar 2004
Posty: 719
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Paź 02, 2004 10:32 pm   

Kolejna inormacja o wyprzedaży - salon Scarlett na Rzgowskiej, prawie naprzeciw Lokatorskiej. Mają wyprzedaż -40%, suknie można kupić już za 400 czy 500 zł. Chyba nie miałyście o tym salonie zbyt dobrej opinii, ja tam nie byłam, ale na wystawie są całkiem ładne suknie. :)
_________________
Życzę miłego dnia Gość ;)
 
 
Mia 


Wiek: 45
Dołączyła: 25 Sie 2004
Posty: 73
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 04, 2004 11:16 am   

Dziewczyny ja jestem załamana, jak wspominałam wybrałam sukienkę w Romantice (bo tylko tam mi się podobała). Teraz po zapłaceniu zaliczki i pierwszej ogólnej przymiarce, te wredne baby nie chcą mi uprasować sukienki. Stwierdziły, że po co ją mają prasować skoro ona po zapakowaniu się i tak wygniecie. A suknia jest strasznie pognieciona wisi na zapleczu bo wybrałam ją już jakiś czas temu i jest zapakowana. One uważają że mogę ją sama sobie wyprasować w domu. Czy to normalne??? Wszędzie tak jest? Jak ja mam taką suknię wyprasować?
_________________
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Pon Paź 04, 2004 1:06 pm   

Mia napisał/a:
Czy to normalne??? Wszędzie tak jest? Jak ja mam taką suknię wyprasować?

Nie Mia, to nie jest normalne.
Jeśli grzeczne argumenty nie skutkują poszłabym np. z dwoma innymi osobami i rozmawiałabym tak
W takich sytuacjach jestem bojowa i walczę o swoje. :wink:
Przynajmniej sobie ulżysz, a może i sukienkę Ci wyprasują. :roll:

Czyli potwierdza się fatalna opinia o Romantice. :x
Szkoda, że przekonujesz się o tym na własnej skórze... :(
_________________
 
 
Filomena 

Dołączyła: 31 Sie 2004
Posty: 365
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 05, 2004 7:31 pm   

Mia napisał/a:
Dziewczyny ja jestem załamana, jak wspominałam wybrałam sukienkę w Romantice (bo tylko tam mi się podobała). Teraz po zapłaceniu zaliczki i pierwszej ogólnej przymiarce, te wredne baby nie chcą mi uprasować sukienki. Stwierdziły, że po co ją mają prasować skoro ona po zapakowaniu się i tak wygniecie. A suknia jest strasznie pognieciona wisi na zapleczu bo wybrałam ją już jakiś czas temu i jest zapakowana. One uważają że mogę ją sama sobie wyprasować w domu. Czy to normalne??? Wszędzie tak jest? Jak ja mam taką suknię wyprasować?


Opinie o Romantice mnie porazają. Wspolczuje Ci Mia, ale nie daj sobie zepsuc radosci z dnia slubu. Jezeli spisywalas jakas umowe z salonem, moze ja przejrzyj pod katem tego, do czego Romantica sie zobowiazywala. Moze postrasz ich, ze powolasz sie na niezgodnosc dostarczonego towaru z umowa, bo pognieciona suknia nie nadaje sie do uzytkowania w dniu slubu. Odpowiednie przepisy do straszenia i wzór reklamacji znajdziesz tu http://www.federacja-konsumentow.org.pl

Trzymam kciuki i nie daj sie zmusic do prasowania sukni wlasnymi rękami.

A tak na marginesie moze czas, zeby Romantice uswiadomic, ze klient zadowolony reklamuje towar/usluge srednio 2 osobom, a klient potraktowany niewlasciwie ostrzega srednio 7 osob.
 
 
Filomena 

Dołączyła: 31 Sie 2004
Posty: 365
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 05, 2004 8:22 pm   Loris, czy Wschodnia?

Po długich bólach zdecydowałam się na szycie sukni wg własnego projektu (czytaj - składanka różnych modeli). Teraz mam kolejny problem z decyzją, a mianowicie komu zlecic wykonanie. Wiem, ze pracownia na Wschodniej ma dobrą opinię, i jak kojarzę co najmniej dwie z nas własnie tam szyły suknie.

Odwiedziłam tez trzykrotnie salon Loris na Jaracza. Widzialam tam bardzo dobrą kopię modelu Cosmobelli, mają tez ładne koronki na tiulu w niektórych modelach. Pani jest równiez pomocna i nie wygania mnie z salonu pod hasłem "proszę wrocic trzy miesiace przed slubem" .

Mam ogromną prosbę do Forumek, ktore znaja salon Loris o podzielenie sie opiniami.

Będe wdzięczna niesamowicie :D
 
 
just_Kate 

Wiek: 47
Dołączyła: 26 Mar 2004
Posty: 719
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 05, 2004 10:55 pm   

Ja już pisałam o Loris, że fajny salon i że mają fajne koronki (ja tam przymierzałam kilka sukienek) ale szyć to tam chyba nikt nie próbował.... :? byłabyś pierwsza :)
_________________
Życzę miłego dnia Gość ;)
 
 
dagmara 

Wiek: 45
Dołączyła: 10 Mar 2004
Posty: 212
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 05, 2004 10:56 pm   

Mia napisał/a:
Dziewczyny ja jestem załamana, jak wspominałam wybrałam sukienkę w Romantice (bo tylko tam mi się podobała). Teraz po zapłaceniu zaliczki i pierwszej ogólnej przymiarce, te wredne baby nie chcą mi uprasować sukienki. Stwierdziły, że po co ją mają prasować skoro ona po zapakowaniu się i tak wygniecie. A suknia jest strasznie pognieciona wisi na zapleczu bo wybrałam ją już jakiś czas temu i jest zapakowana. One uważają że mogę ją sama sobie wyprasować w domu. Czy to normalne??? Wszędzie tak jest? Jak ja mam taką suknię wyprasować?


Jeśli będziesz potrzebowała nie ma problemu chętnie ci pomogę z prasowaniem mam nieco doświadczenia. Z tym że myślę że trzeba to zrobić chwilkę przed ślubem. Daj znać i załatwione.
 
 
Mia 


Wiek: 45
Dołączyła: 25 Sie 2004
Posty: 73
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 06, 2004 11:13 am   

Dagmara jak nic nie wskóram w Romantice (choć mam zamiar walczyć dzielnie i jak trzeba będzie zrobię karczemną awanturę) to będę Cię prosiła o rady, dzięki wielkie za chęć pomocy :)
_________________
 
 
dagmara 

Wiek: 45
Dołączyła: 10 Mar 2004
Posty: 212
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 06, 2004 5:05 pm   

Mia napisał/a:
Dagmara jak nic nie wskóram w Romantice (choć mam zamiar walczyć dzielnie i jak trzeba będzie zrobię karczemną awanturę) to będę Cię prosiła o rady, dzięki wielkie za chęć pomocy :)

Daj spokój nie denerwuj się przed ślubem poproś a jak nie to nie powiedz że zrobisz im odpowiednią reklamę i już. A razem damy radę.
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 08, 2004 12:28 am   

AgnieszkaG. napisał/a:
kryszka napisał/a:
:arrow: Pracownia "Małgorzata", ul. Piotrkowska 80 - przemiła obsługa, niskie ceny. Ale jest to typowa pracownia i mają niewiele sukien do przymierzania.


Ja właśnie w tym salonie szyję swoją suknię. Tu właściwie zaproponowano mi najniższą cenę. Za uszycie zapłacę 1500zł (w innych salonach ceny wahały się między 1800-3000-w zależności od rodzaju koronki). Miałam już 2 przymiarki i jestem bardzo zadowolona z efektu. Właścicielka jest w tym fachu od 15 lat i naprawdę zna się na rzeczy.


Z czystym sumieniem mogę polecić tą pracownię. Jestem już po ostatniej przymiarce, suknia gotowa do odbioru. :D A efekt lepszy niż oczekiwałam, po prostu drugi raz zakochałam się w swojej sukience. :mrgreen:
Na pierwszej przymiarce gorsetu okazało się że jest krzywo wszyta koronka, ale już na drugiej było wszystko idealne. Wszystkie dodatki również kupiłam w tej pracowni, mogłam sobie dowolnie pomarudzić, pani sprowadziła mi kilka wzorów kwiatków, stroików itp. do wyboru.
W cenie sukni gratis jest halka oraz szal (lub bolerko).

Dodatkowo uszyła narzeczonemu pasujący do mojej koronki fular z żakardu i wypustkę (ale to już na inne okazje) a tatom bordowe wypustki do garnituru.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 08, 2004 12:36 am   

Aneczka napisał/a:
Słuchajcie dziewczyny. Jest bardzo fajny salon w Tomaszowie Maz. Sara się nazywa:
www.sara-net.pl
Zapomniałam dodać, że ten salon jest też w Łodzi, na al. Politechniki


Niestety zlikwidowali już ten salon na Politechniki, tak samo jak sklep w "Ptaku". Został tylko ten u producenta.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Filomena 

Dołączyła: 31 Sie 2004
Posty: 365
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 25, 2004 11:47 pm   

Huhuhu!!!! Zamówiłam suknię (specjalnie się do tego zmusiłam, żeby nareszcie przestać myśleć o giezłach i zająć się uczciwie pracą). A że to mój projekt autorski, to chociaż mam pewność, że drugiej takiej nie będzie. :mrgreen: Kryszka i just_Kate, dziękuję za relację z wycieczek po salonach i szycia. Zdecydowałam sie ostatecznie na Loris. Dalsze relacje pojawią się w miarę postępów w sporządzaniu sukni. Na razie wiem, że welon dostanę gratis, dobrałam też koronkę i gatunek materiału na pokrycie satynowej podszewki. Jak dostaną nowe wzory koronek, to będę mogła jeszcze wymienić. Wrażenia ogólne - miło spotkać rzeczowego fachowca. :D
 
 
Agni 


Wiek: 48
Dołączyła: 02 Sie 2004
Posty: 294
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 26, 2004 12:43 pm   

CZy ten salon LORIS to jest na Jaracza za kilińskiego patrząc od Piotrkowskiej?
 
 
Filomena 

Dołączyła: 31 Sie 2004
Posty: 365
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 26, 2004 3:33 pm   

Na Jaracza między Wschodnią, a Kilińskiego.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl