Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
FILMOWANIE W HD
Autor Wiadomość
peter11 

Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 1
Skąd: lodz
  Wysłany: Sro Sty 17, 2007 12:03 pm   FILMOWANIE W HD

Kto filmuje śluby w HD ?? ??? :roll:
 
 
jacek 
Firma

Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 87
Skąd: łódź
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sro Sty 17, 2007 7:40 pm   

wiesz co nie jestem pewny ale chyba movie tylko to z okregowj nie z olechowa jest tutaj na nich namiar maja jakis post
 
 
kasia24 

Dołączyła: 09 Sty 2007
Posty: 39
Skąd: warszawa
Wysłany: Czw Mar 22, 2007 10:42 am   

Z tego co sie orientuje to aby moc na telewizorze odbierac jakosc filmu HDV potrzebna jest nie tylko kamera ale takze wlasnie telewizor HDV (ktorego wiekszosc Polakow niestety jeszcze nie posiada, nic tu nie da nawet plazma czy LCD).
Wiec nagrywanie taka kamera jak na razie nic nie daje gdyz obraz jest takiej samej jakosci jak z kazdej innej profesjonalnej i dobrej kamery.
Nie rozumiem wiec po co tak podkreslac ze ma sie taka kamere? Jeden z kamerzystow wlasnie probowal nas tak wprowadzic w blad, dopiero sami dowiedzielismy sie jaka jest prawda.
 
 
ASM 
Firma

Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 2
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Czw Mar 22, 2007 11:12 am   

kasia24 napisał/a:
Z tego co sie orientuje to aby moc na telewizorze odbierac jakosc filmu HDV potrzebna jest nie tylko kamera ale takze wlasnie telewizor HDV (ktorego wiekszosc Polakow niestety jeszcze nie posiada, nic tu nie da nawet plazma czy LCD).
Wiec nagrywanie taka kamera jak na razie nic nie daje gdyz obraz jest takiej samej jakosci jak z kazdej innej profesjonalnej i dobrej kamery.
Nie rozumiem wiec po co tak podkreslac ze ma sie taka kamere? Jeden z kamerzystow wlasnie probowal nas tak wprowadzic w blad, dopiero sami dowiedzielismy sie jaka jest prawda.


To fakt, ale czy film ze ślubu będziemy oglądać tylko przez rok? Nie. Za rok, dwa a nawet za 10 lat już na pewno będziemy mieli w domu telewizor HD i co wtedy? Proszę zobaczyć jak wygląda na telewizorze HD (full HD) film z DVD. Nie da się oglądać. Błędem zatem było by nagrywać w systemie PAL.

Proszę się zastanowić, bo naprawdę warto mieć kopię nagrania w HD (nawet bez montażu na kasetkach z kamery).

[xxx]

Pozdrawiam,
Mariusz



edit: usunęłam treści reklamowe
kryszka
Ostatnio zmieniony przez kryszka Nie Kwi 25, 2010 10:57 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dotyk-aniola 

Dołączyła: 12 Gru 2007
Posty: 9
Skąd: skąd?
Wysłany: Sro Gru 12, 2007 9:31 pm   

A czy wersja HD też jest nagrana na DVD?
 
 
filmowiec 
Firma

Wiek: 43
Dołączył: 15 Mar 2004
Posty: 334
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Gru 13, 2007 5:21 pm   

wg mnie nagranie HD powinno byc nagrane na HD DVD lub BLUE RAY ewetualnie na kasetach HD
_________________
Marcin vel filmowiec:)
 
 
 
VENUSFOTO-VIDEO 
Firma

Dołączył: 26 Gru 2007
Posty: 11
Skąd: Wieruszów/Wielun
Wysłany: Czw Gru 27, 2007 12:10 am   hd

Witam!
Jako, że to moj pierwszy post Witam Wszystkich.
A... teraz do rzeczy.
Filmowanie ślubu,wesela, czy innej uroczystosci w High Definition, jest wg. mnie bardzo uzasadnione, już w skrocie tłumacze dlaczego.
Otoz tak jak kiedys(ok roku 2000) standard DVD zaczal masowo wypierac zwykle kasety VHS - co tu duzo mowic kazdy wie jaki jest obraz z VHS, tak i teraz moze masowo HD nie wypiera jeszcze DVD lecz niedlugo tak sie stanie (sadze ze w przciagu roku) poniewaz ceny sprzetu do odtwarzania HD - telewizory i odtwarzecze hddvd leca mocno na dol.

Ja swoim Klientom polecam ten standard poniewaz wesele jak mowie jest raz w zyciu (przewaznie ;) ) - warto odzalowac par groszy poniewaz klatka obrazu w hd jest blisko 3 razy wieksza niz klatka obrazu w dvd (standard sd) i za pare lat obraz z plyty dvd przyrownujac z obrazem hd bedzie tak jak dzis vhs z dvd;) wiadmo ze cena takiej uslugi jest wyzsza - jest to uzaleznione od tego kto jakim sprzetem operuje poniewaz kamera kamerze nie rowna ;) takwiec droddzy forumowicze jesli kos wam powie ze zrobi wesele za 800zl i w dodatku w hd to grubo bym sie zastanowil wybierajac taka firme.

a do tego jak pozniej to odtworzyc to juz mowie.

Ja w swojej ofercie mam cos takiego jesli ktos zamawia w hd, to dostaje film na plycie hd-dvd ktory odtworzy tylko w odtwarzaczy hd-dvd i majac telewizor hd - moze nie wszyscy go narazie posiadaja ale za pare lat napewno( pare to moze nazbyt duzo powiedzane bo nie sadze ze jesli komus popsuje sie TV to kupi znowu kineskopowy kazdy zainwestuje w LCD).

otrzymuje rowniez film na zwyklej plycie dvd poniewaz istnieje mozliwosc downo- convert`eringu materialu hd na dvd. ktory moze teraz sobie spokojnie ogladac na odtwarzaczach dvd a plytke hd-dvd zostawi sobie na lepsze czasy poniewaz jak mowie nikt wesela nie powtarza ;)

jest jeszcze mozliwosc wrzucenia materialu na tasme mDV w rozdzielczosci HD, ktora tez moze zostac przechowana dla potomnych ;) ;)

ale niesteyty nikt - a przynajmniej ja nie robie czegos takiego za 800-1200zl poniewaz cenie swoja prace i sprzet ktorego nie mam sie co wstydzic, jak to mowi moja babcia, nie ublizajac oczywiscie nikomu na tym forum bo ni to jest mym zamiarem. "G...no nie pieniadze, g...no nie towar" i niestety prawie zawsze sie to sprawdza.


Pozdrawiam wszystkich goraco ;)
trodszke sie rozpisalem
_________________
CANON XH-A1, Steadycam - wlasna konstrukcja ;) . I cala reszta ustrojstwa ;)

Pozdrawiamy
VENUS FOTO-VIDEO
 
 
 
filmowiec 
Firma

Wiek: 43
Dołączył: 15 Mar 2004
Posty: 334
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Gru 27, 2007 1:02 am   

dajesz plytke HD-DVD a jesli sie okaze ze blue ray zostanie standardem? to wszyscy z HD-DVD beda mogli plytki smignac do kosza...
_________________
Marcin vel filmowiec:)
 
 
 
VENUSFOTO-VIDEO 
Firma

Dołączył: 26 Gru 2007
Posty: 11
Skąd: Wieruszów/Wielun
Wysłany: Czw Gru 27, 2007 2:22 pm   

nie widze problemu, jesli Ktos chce oczywiscie material mozna nagrac na dysku BlueRay, istnieje dowolnosc w tym wzgledzie ;) Klient żąda Klient placi ;)

Jednak pamietaj ze material zostaje u mnie na kasetkach mDV(zy Klient che go wziac do domu czy tez nie) tak wiec nie zginie , nie martw sie ;)
_________________
CANON XH-A1, Steadycam - wlasna konstrukcja ;) . I cala reszta ustrojstwa ;)

Pozdrawiamy
VENUS FOTO-VIDEO
Ostatnio zmieniony przez VENUSFOTO-VIDEO Czw Gru 27, 2007 2:24 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
kot_czarodzieja 

Wiek: 39
Dołączyła: 06 Sie 2008
Posty: 27
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Pon Sie 25, 2008 11:47 pm   

Chiałabym prosić kogoś o uporządkowanie i którtkie przedstawienie wad i zalet różnych jakości filmowania, nośników na które jest póżniej nagrywane itp.
Sama się już w tym wszytskim gubię. Nic mi nie mówi również jeśli kamerzysta oferuje mi np. nagranie kamerą z trzema przetwornikami CCD :|

A to HDV, czy to się na prawdę przyjmie?? Jaką mamy pewność tej wielkiej rewolucji?

Dla mnie to czarna magia, a chciałabym dobrze wybrać :)
 
 
elvid_videofilmowanie 
Firma


Wiek: 45
Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 90
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 26, 2008 12:55 am   

Postaram się chociaż w części odpowiedzieć na zadane pytania.

1. Nośnik - na tą chwilę minimum to płyta DVD. Kaseta VHS odeszła już do lamusa i nie warto zaprzątać nią sobie głowy. Tutaj ważna uwaga - czym mniej materiału na płycie tym lepsza jakość filmu - takim standardem jest 1:30h na jednej płycie. Czym więcej tym gorzej.
2. Trzy przetworniki - po krótce - każdy z przetworników odpowiada jednemu kolorowi tj. czerwony, zielony, niebieski, dzięki czemu jakość wynikowego materiału jest zdecydowanie lepsza niż w kamerach z jednym przetwornikiem. Proszę tylko pamiętać, że nie sam przetwornik jest ważny - również istotne jest odpowiednie oświetlenie filmowanego materiału. Niektóre kamery 3CCD mają ciemne obiektywy i bez odpowiedniego doświetlenia jakość wynikowa może być niezadowalająca.
3. HDV - można powiedzieć, że już się przyjęło. Proszę tylko pamiętać, żeby nie nabierać się na triki, typu "sfilmuje Państwu w HDV" po czym materiał dostaje się w systemie PAL. Nagranie materiału to jedno, zmontowanie to drugie, wypalenie płyt to trzecie i po czwarte ... to trzeba mieć jeszcze odtwarzać blue-ray i telewizor full HD. Pytanie, czy wszyscy co będą chcieli obejrzeć pamiątkę są "uzbrojeni" w taki sprzęt ?? Jedno jest pewne - HDV to przyszłość, ale czy już warto??

Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłem.
_________________
Pozdrawiam
Elvid film studio
 
 
 
artur_ase2000 
Firma


Wiek: 41
Dołączył: 13 Sie 2008
Posty: 67
Skąd: LDZ
Wysłany: Wto Sie 26, 2008 1:15 am   

o boshe tyle sie napisalem i wywalilo blad ... i teraz od nowa :( (
ehh... dobra wiec jeszcze raz

wiec jakos obrazu ogolnie dzielimy na PAL i HD
roznice wynikaja z rodzielczosci obrazu
wazne jest jeszcze to ze format obrazu PAL wysietlany jest w 4:3 a HD juz w 16:9(panoramie)

a teraz do sprzetu ktorego uzywaja widofilmowcy - czyli to co Was Nowozencow interesuje

1) kamery krecace SVHS 8MM itp itd wszystkie ktore nie maja 3ccd ... DZIEKUJEMY SZKODA WASZEGO CZASU

2) kamery z 3CCD sa rozne ...
chocby taka NV-GS180
ktora juz wygladem w rekach filmowca (jak to sie ladnie nazywa PROFESIONALISTY) budzi smiech... ale z zagadniej technicznych ... tu jest sredenij jakosci optyka i taka kamera potrzebuje duuuuzego natezenia swiatla... zeby jakos obrazu w formacie PAL byla naprwade ok
sa tez kamery typu VX 2100 ktora jest dosc czesto uzwana przez filmowcow... ponieaz w tej chwili jest juz dosc tania a jakos obrazu ma calkiem przyjemna (jest jeszcze kilka podobnych popularnych w naszym gronie kamer ... cannon... jvc ) do tych kamer nalezy uzywac oswietlenia ale nie musi to byc 100W w punktowce swiecace po oczach i 10 halogenow na sali po 500W... ale jednak swiatlo musi byc... standart to lampka 50W i 2 halogeny na sali
jakos tego materialu bedzi ok na standartowych TV (bez HD) w formacie zazwyczaj 4:3 material docelowy dostajecie na plytach DVD (-R lub +R)

3) kamery FullHD ... tez dzielimy na gorsze i lepsze...
HDR-SR1 FullHD jest to mala fajna kamerka do krecenia imprez w plenerze (grille z rodzinka... 1 kroki dziecka... wypad nad morze) ... mimo ze ma juz dobra rodzielczosc obrazu to mimo to optyka jest jeszcze na tyle srednia ze potrzeba dosc duzo swiatla (wiadomo w pomieszczeniach zarowka czy nawet 3 daja max 180-210W - to jest za malo/ tym bardizej ze sa jeszcze zazwyczaj zaslaniete kloszem itp...)
lepsze kamery (bardziej profi) typu HDR FX-1 lub XH A1 maja juz niesamowita optyke i naprawde do tych kamer wystarczy oswietlenie punktowe 25-30W (z szybka mleczna- nie daje tak po oczkach)

tylko teraz to ze ktos ma takowa juz kamere z wyzszej polki HD nie oznacza ze dostaneicie material HD...
kolejna sprawa...
jak mowilem plyty DVD to tylko i wylacznie (ZAWSZE !! ) format PAL czyli nie zadne HD... zgadza sie ze film nagrany ta kamera bedzie mial lepsza jakosc obrazu nie z kamery niz FullHD ale to i tak zostaje PAL...
material filmowy w jakosci FHD dostepny jest tylko na nosnikach BlueRay ... wiec jesli placicie za film HD (jest to oczwiste ze wiecej niz za zwykla jakos PAL) to powinniscie zaznaczyc ze ma to byc HD w formacie 1080p ... (czyli jak podalem na poczatku rodzielczosc 1920x1080 a nie 720x576)

wielu kamerzystow (jak to sie ladnie mowi profesionalistow) nagrywa kamerami HD z odpowiedniej polki ale nagrywa w formacie PAL i ok dopuki nie wciskaja kitu ludziom (klientom) ze dostana HD to pol biedy... ale jak juz opowaidaja te swoje piekne historie o FullHD na dvd... :roll: !!
wynika to tez z tego ze 1h filmu w PAL zajmuje na dysku okolo 14gb a w HD duuuuzooo wiecej... wiec zarowno nie tylko kamera musi byc za wieksza kase ale tak samo sprzet komputerowy do obrobki video musi byc duzo wydajniejszy a co za tym idzie jego zlozenie pochlonelo napewno wiecej pienizakow... pozatym jak ktos sprzedaje FULL HD to powienien miec TV na ktorym jest wstanie pokazac i sprawdzic jakosc sprzedawanego obrazu ( a ten jak wiemy tez nie jest tani) wiec sumujac wszystko jak czytam wypowiedzi ze ktos dostaje FullHD material ze slubu zmontowany za 2000zl (i oddany na DVD) to ogarnia mnie pusty smiech ... ja wiem ze zdarzaja sie ludzie ktorzy lubia sponsorowac i moze bedzie ktos kto zrobi slub FullHD za ta sume i odda na BlueRayach... zycze takich ludzi wszystkim :) )

na koniec dodam jeszcze ze w tej chwili format BlueRay nie jest jeszcze popularny tak bardzo i dlatego ludzie mimo ze juz maja TV z HD Ready (720p - najczesciej) to nie maja oddtwarzaczy bluerayow... ale kazdy kamerzysta montujacy na kompie HD jest wstanie skompresowac jakosc do formatu PAL i nagrac wam Tak samo plyty DVD zwykle ktore beda do obejrzenia w kazdym stacionarnym DVD... ale WY i tak dostaniecie rowniez BR ktory za 3-4 lata bedziecie mieli w najlepszej obecenie jakosci i mysle ze przez kilka ladnych jeszcze dlugich lat najelpszej z mozliwych ...
tak wiec naprawde warto zaplacic wiecej bo slub ma sie raz w zyciu...
zapytajcie znajomych z przed 8-10 lat ktorzy mieli wesele krecone SVHSem czy nie chcieli by miec choc by w PALu ....


pokaze roznice tutaj filmu jakosc HD i PAL (ten sam material) ....
... dodam ze to nie jest moj material i nie reklamuje sie zeby nie bylo ze lamie regulamin...
pozatym tematyka jest zupelnie niezawiazna ze slubuem i firma pochodzi z USA...

download:
jakosc HD - klip do sciagniecia 95.4MB
jakosc PAL - klip do sciagniecia 17.6MB
on line:
jakos obrazu ciut mniej niz PAL
jakos 720p (czyli nie FullHD)
pozdrawiam mam nadzieje ze ciut wyjasnilem :)


ps. dodam jeszcze bo widze ze kolega juz sie wypowiedzial...
TAK WARTO ... za rok dwa kazdy bedzie mial BlueRay oddwarzacz (playstation 3, xbox 360 obsluguja plyty BR) - co smieszniejsze gry tego typu sa tansze niz oddtwarzecze stacionarne BR .. ale coz ;)

jeszcze cos takiego mi wpadlo do glowy... pomyslcie... na wszystkim chcecie oszczedzac... wystroj sali... alkochol... jedzenie... orkiestra... smochod... fotograf i film... a teraz pomyslcie co wam zostaje ze slubu na zawsze poza wspomnieniami w glowie i obraczka na palcu.... !?

tym milym (lub tez mniej milym) akcentem mowie Panstwu dobranoc :)
_________________
LDZ : photographic ... motion graphic ... video editing
Ostatnio zmieniony przez artur_ase2000 Wto Sie 26, 2008 1:36 am, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
evelinka 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lut 2008
Posty: 554
Skąd: ja to mogę wiedzieć?
Wysłany: Wto Sie 26, 2008 12:02 pm   

A ja słyszałam że firmy przestały już pracować nad blue ray i nie rozwijają tego dalej. Nie pamiętam teraz już dlaczego ale tak mówili. ?eby nie być gołosłownym, to dodam, że mówili o tym w programie GadżetLab na TVN Turbo. Cały program poświęcony tematyce odtwarzaczy i różnych formatów zapisu video, płyt itp.
 
 
artur_ase2000 
Firma


Wiek: 41
Dołączył: 13 Sie 2008
Posty: 67
Skąd: LDZ
Wysłany: Wto Sie 26, 2008 12:23 pm   

evelinka napisał/a:
A ja słyszałam że firmy przestały już pracować nad blue ray i nie rozwijają tego dalej. Nie pamiętam teraz już dlaczego ale tak mówili. ?eby nie być gołosłownym, to dodam, że mówili o tym w programie GadżetLab na TVN Turbo. Cały program poświęcony tematyce odtwarzaczy i różnych formatów zapisu video, płyt itp.

dawniej uwazano ze vhs to cud techniki... pozniej pojawilo sie DVD i uwazano to za cud techniki teraz jest BR i tez jest cudem... co bedzie dalej ... czas pokaze :)

a ja spadam na wreszcie zasluzone wakacje milego zycze all ... kilka dni odpoczynku :D
_________________
LDZ : photographic ... motion graphic ... video editing
 
 
 
kot_czarodzieja 

Wiek: 39
Dołączyła: 06 Sie 2008
Posty: 27
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Wto Sie 26, 2008 12:51 pm   

Dziękuję elvid_videofilmowanie i artur_ase2000 za jasną odpowiedź.
Wiem już mniej wiecej na co zwracać uwagę i o co pytać. Z pewnością Wasze uwagi mi się przydadzą.
Chętnie poczytam również inne wypowiedzi, osób które się na tym znają :)
Pozdrawiam Serdecznie :)
 
 
filmowiec 
Firma

Wiek: 43
Dołączył: 15 Mar 2004
Posty: 334
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 26, 2008 6:10 pm   

ja tylko krotko SVHS pracowal w systemie PAL... a druga kwestia to taka ze firmy przestaly pracowac ale nad HD-DVD poniewaz Toshiba tworca i glowny koordynator tego formatu sie podal wiec teraz powinny ruszyc zapewne juz ruszyly prace nad blu-ray
_________________
Marcin vel filmowiec:)
 
 
 
Tissaia 
pani stara*


Wiek: 38
Dołączyła: 14 Kwi 2008
Posty: 536
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 28, 2008 9:16 pm   

artur_ase2000 napisał/a:
jeszcze cos takiego mi wpadlo do glowy... pomyslcie... na wszystkim chcecie oszczedzac... wystroj sali... alkochol... jedzenie... orkiestra... smochod... fotograf i film... a teraz pomyslcie co wam zostaje ze slubu na zawsze poza wspomnieniami w glowie i obraczka na palcu.... !?


Mąż? ;)))

Dobra, a teraz na serio:
Prezenty?
Zdjęcia?
Księga z życzeniami?

Film też, jasne. Ale nie przesadzajmy, nie jest to jedyna i najważniejsza pamiątka ze ślubu, przynajmniej nie dla wszystkich, więc retoryka w stylu jak wyżej do mnie nie trafia.
_________________
*Mój wieczór panieński, etap szaleństw w klubie, przyplątuje się jakiś facet i zwraca do mojej zamężnej już wtedy koleżanki:
-To ty jesteś ta panna młoda?
Koleżanka:
-Nie, ja jestem już pani stara...

Mission accomplished 06.06.09. :)
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Czw Sie 28, 2008 10:27 pm   

Cytat:
Mąż? ;) ))


Też nie zawsze :rotfl:

Nie przeceniajmy roli filmu ślubnego w życiu przeciętnego związku małżeńskiego.
 
 
artur_ase2000 
Firma


Wiek: 41
Dołączył: 13 Sie 2008
Posty: 67
Skąd: LDZ
Wysłany: Pią Sie 29, 2008 12:15 pm   

fiona83 napisał/a:
Cytat:
Mąż? ;) ))


Też nie zawsze :rotfl:

Nie przeceniajmy roli filmu ślubnego w życiu przeciętnego związku małżeńskiego.


o MEZU nie pisalem :) ) bo to jest oczywiste... i oby zawsze :) )
... kazdy ma swoj pkt widzenia ... ja np wiem ze swojego wesela nie bede robic ... slub w kosciele ...nastepnie... najblizsza 10 osob wyjazd na jakias wyspe i relax ....
wole za ta sam kase 14 dni spedzic w 12 osob niz jedna noc spotkac wujkow i ciocie ktorych nawet nie pamietam... :/
takze kazdy ma swoj pkt widzenia :) ))

dlatego uwazam ze jedyne co nam zostaje to foty i film (oczywiscie poza malzonkiem i wspomnieniami) :)
ale mysle ze wszsytko co bylo mozliwe do powiedzenia w tym watku ze strony merytoryczej to juz zostalo powiedziane :) ))

pozdrawiam :) ))
_________________
LDZ : photographic ... motion graphic ... video editing
 
 
 
Tissaia 
pani stara*


Wiek: 38
Dołączyła: 14 Kwi 2008
Posty: 536
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 29, 2008 11:25 pm   

fiona83 napisał/a:
Cytat:
Mąż? ;)))


Też nie zawsze :rotfl:

Nie przeceniajmy roli filmu ślubnego w życiu przeciętnego związku małżeńskiego.


O, to, to... Nie dajmy sobie wmówić, że bez filmu za 3000 zł to nie warto nawet do tego ślubu się zabierać, co nam uparcie różni filmowcy (oczywiście bez żadnej interesowności!) sugerują.

Dla porównania: studniówkę też się ma raz w życiu. Ze studniówki zostało mi kilka zdjęć, sukienka (tak, nadal ją noszę!) i wspomnienia, filmu nawet nie kupiłam. Jakoś nie czuję się przez to uboższa życiowo od tych, co swój film studniówkowy oglądali 10 razy.

Ale to już offtop, więc kończę.
_________________
*Mój wieczór panieński, etap szaleństw w klubie, przyplątuje się jakiś facet i zwraca do mojej zamężnej już wtedy koleżanki:
-To ty jesteś ta panna młoda?
Koleżanka:
-Nie, ja jestem już pani stara...

Mission accomplished 06.06.09. :)
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pon Paź 06, 2008 11:21 pm   

www.venus.foto.video.pl !!

mamy 2-godzinny film oraz 15-minutowy skrót nagrany na dvd oraz na nosniku blue ray (system HD).... pełen profesjonalizm !!

[ Dodano: Wto Paź 07, 2008 7:27 pm ]
sorki, nowa stronke maja ;) za kilka dni ma byc czynna w pelni ;)

www.venus-foto-video.eu
 
 
erazor 

Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 1
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Paź 23, 2008 8:43 pm   

do artur_ase2000
(wiec jakos obrazu ogolnie dzielimy na PAL i HD wazne jest jeszcze to ze format obrazu. PAL wysietlany jest w 4:3 a HD juz w 16:9 )
Drogi kolego, chyba nie do końca wyjaśniłeś drobiazg. Otóż system PAL to nie tylko 4:3 ale i również Widescren 16:9 (PALplus), co do reszty oczywiście zgadzam sie w całosci. :)
Ostatnio zmieniony przez erazor Czw Paź 23, 2008 8:45 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
artur_ase2000 
Firma


Wiek: 41
Dołączył: 13 Sie 2008
Posty: 67
Skąd: LDZ
Wysłany: Pią Paź 24, 2008 4:21 pm   

erazor napisał/a:
do artur_ase2000
(wiec jakos obrazu ogolnie dzielimy na PAL i HD wazne jest jeszcze to ze format obrazu. PAL wysietlany jest w 4:3 a HD juz w 16:9 )
Drogi kolego, chyba nie do końca wyjaśniłeś drobiazg. Otóż system PAL to nie tylko 4:3 ale i również Widescren 16:9 (PALplus), co do reszty oczywiście zgadzam sie w całosci. :)


witam no oczywiscie ze mozna w PALu miec 16:9 ... ale tv (starszej generaci / bez panoramy) przystosowane sa 4:3 wiec automatycznie nam sie robi sztuczna Panorama w momencie gdy mamy 16:9 // ja nagrywajac filmy w Palu tez uzywam 16:9 bo uwazam ze lepiej miec sztuczna panorame na 4:3 niz puste boki lub obcieta gore i dol w 16:9 na tv panoramicznym:)

pozdr
_________________
LDZ : photographic ... motion graphic ... video editing
 
 
 
DzonTravolta 

Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 14
Skąd: Sieradz
Wysłany: Wto Cze 16, 2009 5:08 pm   

Zawsze będą jakieś za i przeciw. Prawda jest taka, że jesteśmy coraz bliżej telewizji HD. Póki co jest kilka kanałów które nadają w rozdzielczości HD ale ludzie zaczeli doceniać nowe możliwoście więc ekspansja tej technologi nastąpi bardzo szybko. Co do filmów z wesela widziałem już nagranie w rozdzielczości HD. Nie wiem jakim było nakręcone sprzętem ale obraz dla mnie zaskoczeniem. Porównojąc to ze starą technologią to tak jak by się porównywało kiedyś obraz czarnobiały z kolorowym. Do tego obraz był panoramiczny więc idealny w przypadku LCD i Plazm. Film był narany na płycie Blue-Ray do czego trzeba mieś odtwarzacz. I to tyle. Reszta kwestia znalezienia kamerzysty w rozsądnej cenie.
 
 
elvid_videofilmowanie 
Firma


Wiek: 45
Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 90
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 16, 2009 8:55 pm   

DzonTravolta napisał/a:
Reszta kwestia znalezienia kamerzysty w rozsądnej cenie.


Cena będzie uzależniona od tego czy jest to fullHD czy HDV. A różnica jest.
_________________
Pozdrawiam
Elvid film studio
 
 
 
DzonTravolta 

Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 14
Skąd: Sieradz
Wysłany: Sro Cze 17, 2009 6:22 pm   

Tylko co później z płytą - bo nie wszyscy goście mogą mieć odtwarzacz Blue-Ray i nie będą mogli oglądać wesela. Wówczas faktycznie muszą być dwa nagrania. Drugie standardowe DVD.
 
 
olifant-14 

Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 14, 2009 1:46 pm   

kasia24 napisał/a:
Z tego co sie orientuje to aby moc na telewizorze odbierac jakosc filmu HDV potrzebna jest nie tylko kamera ale takze wlasnie telewizor HDV (ktorego wiekszosc Polakow niestety jeszcze nie posiada, nic tu nie da nawet plazma czy LCD).
Wiec nagrywanie taka kamera jak na razie nic nie daje gdyz obraz jest takiej samej jakosci jak z kazdej innej profesjonalnej i dobrej kamery.
Nie rozumiem wiec po co tak podkreslac ze ma sie taka kamere? Jeden z kamerzystow wlasnie probowal nas tak wprowadzic w blad, dopiero sami dowiedzielismy sie jaka jest prawda.


Od tego jest zrzutka na "młodą parę" i można kase na to przeznaczyć :mrgreen:

DzonTravolta napisał/a:
Tylko co później z płytą - bo nie wszyscy goście mogą mieć odtwarzacz Blue-Ray i nie będą mogli oglądać wesela. Wówczas faktycznie muszą być dwa nagrania. Drugie standardowe DVD.


Za pozwoleniem. Film robię dla NAS nie dla gości. Jeśli w rodzinie są osoby po 90 lat to fotek też mam nie robić, bo nie mają fotoramek? Przekonwertujesz, albo przekonwertują ci i dasz innym. A możesz w HD zrobić tylko dla siebie.
_________________
www.kwartus-opinia.za.pl
Ostatnio zmieniony przez olifant-14 Sro Paź 14, 2009 2:10 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
filmowiec 
Firma

Wiek: 43
Dołączył: 15 Mar 2004
Posty: 334
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 19, 2009 5:12 pm   

pozwolę sobie tylko nadmienić ze aktualnie na rynku oferowane są telewizory HD ready lub Full HD, raczej będzie trudno o inny, oba wspomniane formaty bez problemu obsłużą format HD. Więc format HD zdecydowanie się już umocnił, pytanie tylko jak będzie z odwarzaczami BLU-RAY bo być może zostaną zastąpione przez pamięci FLASH.
_________________
Marcin vel filmowiec:)
 
 
 
ramess 
Firma

Wiek: 42
Dołączył: 05 Lip 2009
Posty: 5
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 15, 2010 10:18 am   Moviestudio

W Łodzi to na 99% w HD filmuje tylko movie studio z okręgowej i nagrywa zmontowany materiał na płytach Blue Ray. Inni też się chwalą że robią HD ale to nie jest HD tylko zwykłe DV ale nagrane w formacie 16:9.
 
 
 
evelinka 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lut 2008
Posty: 554
Skąd: ja to mogę wiedzieć?
Wysłany: Pią Sty 15, 2010 10:32 am   

ramess napisał/a:
W Łodzi to na 99% w HD filmuje tylko movie studio

Nie tylko. Adam Krencjasz też nagrywa w HD i oddaje materiał na Blue-Ray.
 
 
ramess 
Firma

Wiek: 42
Dołączył: 05 Lip 2009
Posty: 5
Skąd: Łódź
  Wysłany: Pią Sty 15, 2010 10:50 am   

Dlatego napisałem że w 99%. Ja szukałem bardzo długo i znalazłem właśnie movie studio. Robią to naprawdę super. Ja jestem zadowolony.
 
 
 
misiao1983 
To sem ja


Wiek: 41
Dołączyła: 12 Lut 2009
Posty: 1365
Skąd: To tu, to tam...
Wysłany: Pią Sty 15, 2010 11:49 am   

evelinka napisał/a:
Nie tylko. Adam Krencjasz też nagrywa w HD
dokładnie, bo my własnie zastanawiamy się czy brać w HD czy nie - u pana Krencjasza
_________________


 
 
filmowiec 
Firma

Wiek: 43
Dołączył: 15 Mar 2004
Posty: 334
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 15, 2010 4:45 pm   

zdecydowanie warto brac wersje HD
_________________
Marcin vel filmowiec:)
 
 
 
elvid_videofilmowanie 
Firma


Wiek: 45
Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 90
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sty 16, 2010 4:25 pm   

Pod pojęciem HD kryją się dwa inne - HDV oraz fullHD. I jest mała różnica między nimi.
_________________
Pozdrawiam
Elvid film studio
Ostatnio zmieniony przez elvid_videofilmowanie Sob Sty 16, 2010 4:36 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
maybe_baby 

Dołączyła: 22 Kwi 2008
Posty: 29
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 10, 2010 9:23 pm   

A moge zapytać jaka? Bo teraz sprawa komplikuje sie jeszcze bardziej:)
 
 
sunrise 
Firma


Wiek: 48
Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 26
Skąd: łódź
Wysłany: Pon Maj 10, 2010 9:39 pm   

elvid_videofilmowanie napisał/a:
Pod pojęciem HD kryją się dwa inne - HDV oraz fullHD. I jest mała różnica między nimi.


Witam
Proponuję objaśnić jeszcze różnicę między AVCHD i MPEG2 oraz matrycy full HD i nie full HD tylko z pixell shift.No i oczywiście proszę wspomnieć o różnicy przetworników CMOS i CCD, proszę nie zapomnieć o pewności zapisu na kasetach i niepewnym zapisie na kartach SD. :? tylko po co?

Pozdrawiam
 
 
elvid_videofilmowanie 
Firma


Wiek: 45
Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 90
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 11, 2010 12:57 pm   

A no po to, żeby klienci wiedzieli z czego wynika różnica w cenie za usługę. To jest tak samo jak wchodziły cyfrówki na rynek - każdy miał realizację zrobioną kamerą cyfrową tylko jakość filmów się mocno różniła pomiędzy jednoprzetwornikową a 3CCD.
_________________
Pozdrawiam
Elvid film studio
 
 
 
sunrise 
Firma


Wiek: 48
Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 26
Skąd: łódź
Wysłany: Wto Maj 11, 2010 1:19 pm   

Ja nie o tym... a o HDV vs. AVCHD full HD(FX1000 vs.AX2000) - podobno jest różnica?To samo szkło, ta sama matryca, jednak są różnice w rozdzielczości.Czy za chwyt marketingowy też należy dopłacić?Nie pisałem o kamerach ani aparatach konsumenckich.
Ostatnio zmieniony przez sunrise Wto Maj 11, 2010 1:42 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
elvid_videofilmowanie 
Firma


Wiek: 45
Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 90
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 11, 2010 2:17 pm   

sunrise napisał/a:
a o HDV vs. AVCHD full HD(FX1000 vs.AX2000) - podobno jest różnica?
To samo szkło, ta sama matryca, jednak są różnice w rozdzielczości.


Dokładnie

Mnie chodzi o to, że klient płacąc za fullHD powinien otrzymać fullHD a nie HDV.
_________________
Pozdrawiam
Elvid film studio
 
 
 
Emmi 

Wiek: 38
Dołączyła: 08 Mar 2010
Posty: 104
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 12, 2010 1:40 pm   

zgadzam się...skoro już decydujemy się wydać pieniądze na film to nie wyobrażamy sobie z moim J. innej jakości niż FullHD.Mój J.nawet przed podpisaniem umowy z kamerzystą nie tylko filmy oglądał ale i sprzęt(jest maniakiem i zna się trochę na tym).Wypytał o rzeczy o których ja nie mam zielonego pojęcia :) a pewnie są bardzo ważne. Proszę mi powiedzieć czy 1800zł za usługę FullHD to dużo?
_________________

 
 
elvid_videofilmowanie 
Firma


Wiek: 45
Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 90
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 12, 2010 1:45 pm   

Emmi napisał/a:
Proszę mi powiedzieć czy 1800zł za usługę FullHD to dużo?


Według mnie to nie dużo, ale proszę pamiętać, że filmu nie tworzy sama technologia.
_________________
Pozdrawiam
Elvid film studio
 
 
 
Emmi 

Wiek: 38
Dołączyła: 08 Mar 2010
Posty: 104
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 12, 2010 1:49 pm   

zgadza się...obejrzeliśmy u tego Pana sporo materiału i naprawdę jego profesjonalizm nas zaskoczył...zwłaszcza ramówki są piękne,profesjonalne i orginalne....dodam że cena jest taka ze względu na zniżkę(zamawiamy w tej firmie też fotografa i zespół na wesele )oczywiscie fotograf w innej osobie niż kamerzysta,nie będzie rozdwojenia jaźni :) :)
_________________

 
 
filmowiec 
Firma

Wiek: 43
Dołączył: 15 Mar 2004
Posty: 334
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 12, 2010 10:40 pm   

a ja mam wrażenie że temat który podjął SUNRISE nie został dokończony, mam cichą nadzieje że w/w poruszone kwestie zostaną doprecyzowane przez ELVID... bo od razu nasuwa mi się na myśl wizyta w media markcie gdzie kolega postawił mnie przed dwoma LCD i kazał mi powiedzieć który jest HD ready a który FULL HD... Polecam taki test
_________________
Marcin vel filmowiec:)
 
 
 
Agata1234 

Wiek: 36
Dołączyła: 21 Cze 2009
Posty: 553
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 13, 2010 10:47 am   

misiao1983 napisał/a:
evelinka napisał/a:
Nie tylko. Adam Krencjasz też nagrywa w HD
dokładnie, bo my własnie zastanawiamy się czy brać w HD czy nie - u pana Krencjasza

MY sie zdecydowaliśmy, a właściwie mój k. się zdecydował, dla mnie to bez znaczenia zwykła wersja też by mi wystarczyła.
 
 
misiao1983 
To sem ja


Wiek: 41
Dołączyła: 12 Lut 2009
Posty: 1365
Skąd: To tu, to tam...
Wysłany: Czw Maj 13, 2010 5:02 pm   

Agata1234 napisał/a:
misiao1983 napisał/a:
evelinka napisał/a:
Nie tylko. Adam Krencjasz też nagrywa w HD
dokładnie, bo my własnie zastanawiamy się czy brać w HD czy nie - u pana Krencjasza

MY sie zdecydowaliśmy, a właściwie mój k. się zdecydował, dla mnie to bez znaczenia zwykła wersja też by mi wystarczyła.
my też już się zdecydowaliśmy na HD
_________________


 
 
Winter 

Wiek: 39
Dołączyła: 08 Maj 2010
Posty: 329
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 11, 2011 2:26 pm   

my również HD :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl