Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
KolumnaPark Hotel & Restauracja
Autor Wiadomość
Ania_79 

Wiek: 44
Dołączyła: 17 Sie 2011
Posty: 3
Skąd: Pabianice
  Wysłany: Sob Lut 25, 2012 2:14 pm   KolumnaPark Hotel & Restauracja

Wczoraj byłam tam na kolacji i wstępnym spotkaniu na temat wesela, które mamy zaplanowane na 13 lipca 2013 r. na 90 osób (jeszcze jest trochę czasu na decyzję :) ).

Samo miejsce wydaje się super - oddalone od głównej drogi o kilkanaście metrów, cisza i spokój. Pierwsze wrażenie pozytywne. Dużo terenów zielonych (akurat stopniał śnieg :) ), wszystko fajnie oświetlone - byliśmy wieczorem.

Sala restauracyjna bardzo elegancka. Gości niedużo może 4 stoliki - ale to może lepiej, mogłam na spokojnie przyjrzeć się wszystkim detalom. Żywe kwiaty na stole to duży plus.
Obsługa miła i sprawna - i co najważniejsze kelner potrafił odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących sprzedawanych win (mój przyszły mąż je kocha ;) ), a to rzadkość.

Jeżeli chodzi o jakość dań to byłam miło zaskoczona - łosoś po prostu genialny. Dawno takiego nie jadłam :) . Jedyne na co mogę trochę ponarzekać to czas oczekiwania. Wydaje mi się, że przy tylu stolikach czekaliśmy za długo - może się czepiam.

Po kolacji mieliśmy spotkanie z Panią manager. Rozmowa przeprowadzona bardzo sprawnie i konkretnie, fajnie przygotowana oferta (nie na zwykłej kartce) a i odpowiedzi na nasze pytania (których było dużo) dokładne i wyczerpujące. Widać, że Pani ma doświadczenie.

W sumie to nawet nie wiedziałam o istnieniu tego miejsca. Dowiedziałam się od znajomych, którzy byli na balu karnawałowym w ostatnią sobotę. Chyba słabo u nich z reklamą :) .

Reasumując wrażenia bardzo pozytywne.

Bardzo proszę o jakiekolwiek opinie o tym miejscu :)

[ Dodano: Sro Lip 18, 2012 8:18 pm ]
Minęło sporo czasu i nadal żadnej opinii :(

Ostatnio przyglądam się mocno facebookowi gdzie pojawiają się zdjęcia po każdym weselu, a także opinie. Wszystko wygląda dobrze, jestem już zdecydowa na KolumnaPark.

Przy okazji odświeżam temat i ponawiam prośbę o opinie (wybór miejsca okazał się niezwykle trudnym zadaniem i może komuś w ten sposób pomogę)

Tymczasem przytoczę, te które pojawiły sie niedawno na fb i pochodzą bezpośrednio od od Państwa Młodych :) może uznacie je za przydatne:

"Całej załodze Kolumna Park dziękujemy za przepiękny dzień, który były tym najpiękniejszym w naszym życiu! My i nasi goście nie mają słów aby wyrazić profesjonalizm i życzliwość jaka spotkała nas w hotelu Kolumna Park. Z punktu widzenia pary młodej stwierdzamy, że organizacja ślubu w Kolumna Park to czysta przyjemność! DZIĘKUJEMY JESTEŚCIE WSPANIALI!"

"Gorąco polecamy wszystkim Hotel & Restaurację "KOLUMNAPARK". Urządzaliśmy tam nasze wesele w połowie czerwca tego roku i dzięki temu, że odbyło się właśnie w tym miejscu pozostanie na długo w naszej pamięci. Polecić możemy praktycznie wszystko: począwszy od pięknego, urządzonego z klasą wystroju sali; po profesjonalną obsługę, która czuwała nad tym aby żadnemu z gości niczego nie zabrakło; po prze...pyszne, wyrafinowane dania, które każdy z naszych gości wspominał i chwalił. Jeśli ktoś zastanawia się jeszcze nad miejscem, w którym ma odbyć się najważniejsza zabawa w życiu - możemy powiedzieć mu tylko jedno: tylko w KOLUMNAPARK'u! :)

Jestem już po wpłacie zaliczki :) nie ma odwrotu !

Pozdrawiam Was serdecznie !

[ Dodano: Sro Lip 18, 2012 8:20 pm ]
:razz:
Ostatnio zmieniony przez Ania_79 Sob Lut 25, 2012 5:49 pm, w całości zmieniany 6 razy  
 
 
uhuhuhu22 

Wiek: 33
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3
Skąd: Zelów
Wysłany: Nie Maj 19, 2013 12:27 pm   

Czesć. Dużo czytalem i ludzie chwalą to miejsce. Zdecydowanie jest piekne. Powiedz mi Aniu jak z terminami? Dlugo wczesniej rezerwowałaś sale?

Pozdrawiam.
 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Nie Maj 19, 2013 3:07 pm   

Byłam tam gdyż rozglądałam się za salą... Rzeczywiście ładne miejsce, ale troszku za drogo jak dla mnie... Co do terminow mają bardzo duzo wolnych sobót, bo raczej popyt na wesela w tym miejscu nie jest zbyt duży...

Ja zdecydowałam się jednak na Dzikie Wino w Wiewiórczynie.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Catylyn89 Nie Maj 19, 2013 3:07 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
uhuhuhu22 

Wiek: 33
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3
Skąd: Zelów
Wysłany: Nie Maj 19, 2013 7:23 pm   

a mogła byś powiedzieciec jaka jest cena "od talerzyka" ?
 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Nie Maj 19, 2013 7:26 pm   

za to jedzenie mają PRZE-PYSZ-NE :)
_________________


 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Nie Maj 19, 2013 8:21 pm   

uhuhu Mówili nam w KolumnaPark, że 180-190 od osoby/1 dzien w zaleznosci co w menu (a menu samemu sie ustala)

u mnie w Dzikim Winie bedzie 150 zl za wesele i 55 zl za poprawiny... Ale to jeszcze do uzgodnienia... Poza tym wystarczy sie przejechac do nich na obiad, gotuja fantastycznie!
_________________
 
 
uhuhuhu22 

Wiek: 33
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3
Skąd: Zelów
Wysłany: Nie Maj 19, 2013 8:36 pm   

dziekuje CI bardzo za informacje :)
 
 
aniann 

Wiek: 36
Dołączyła: 08 Sty 2014
Posty: 3
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Sty 16, 2014 9:16 am   

Podnoszę wątek:)ktoś coś, jakieś opinie, zdjęcia? Ja potrzebuję salę na 120-130osób i przy okrągłych stołach, mam nadzieję, że uda się w kolumnie bo bardzoo mi się tam podoba :) cóż zrobić ;) :oops:
 
 
Haliśka Band 
Firma


Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 108
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 16, 2014 9:49 am   

aniann napisał/a:
Ja potrzebuję salę na 120-130osób i przy okrągłych stołach


Wydaje mi się, że może być ciężko. Graliśmy tam wesele na ok. 70-80 osób i było akurat. Część taneczna jest nie za duża i może być problem.
_________________
Niebanalny repertuar + wykonania na odpowiednim poziomie artystycznym = Wesele Marzeń z zespołem muzycznym Haliśka Band
 
 
aniann 

Wiek: 36
Dołączyła: 08 Sty 2014
Posty: 3
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Sty 16, 2014 10:02 am   

Wiem, wiem widziałam parkiet i moim zdaniem po wstawieniu stołów z zakąskami zimnymi do salki obok, da się radę, nie będzie dużej przestrzeni między tańczącym ale powinno wystarczyć...tymbardziej, że liczba gości może ulec zmniejszeniu:) wiem, wiem sama sobie odpowiadam, ale bardzo mi przypadlo do gustu to miejsce ... :)pytam , moze odezwie się ktoś kto był tam i bawił się na imprezie, gdzie bylo 110 lub wiecej osob... :)
 
 
Marciocha 

Wiek: 35
Dołączyła: 27 Sty 2014
Posty: 4
Skąd: łódź
Wysłany: Pon Sty 27, 2014 9:10 am   

Witajcie!!Mam zarezerwowany termin wesela na przyszły rok w Hotelu Kolumna Park i po rezerwacji mam kilka wątpliwości, a największą jest jedzenie.
Czy ktoś z was miał juz tam wesele ?? i jak jedzenie?? starczyło dla wszystkich??? goście się najedli??
Obawiam się że te dania są zbyt eleganckie i małe przez co goście moga się nie najeść./
Napiszcie mi jakies szczegóły dotyczące wesela (jak był ?? )
Z góry dziękuję ;)
_________________
Marciocha
 
 
Haliśka Band 
Firma


Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 108
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 27, 2014 12:32 pm   

My co prawda jako zespół to niekoniecznie wiemy co tam się na stołach gości dzieje, ale na naszym stoliku jedzenia było aż za dużo. Stolik mieliśmy zaraz przy wejściu po lewej stronie obok barku, na którym musieliśmy stawiać potrawy, bo na stole nam się nie mieściły :)
Dania są elegancko podane, ale spokojnie można się najeść i żadnych głosów negatywnych nie słyszeliśmy. Przede wszystkim są bardzo smaczne i obsługa wszystko ogarnia bezproblemowo.
Myślę, że nie masz się czym martwić, to chyba jedno z lepszych miejsc w tamtych okolicach.

Jedyny minus to brak gniazdek w miejscu gdzie się rozstawia zespół i trzeba przeciągać prąd z sali z kawą i ciastami, ale to drobiazg, no chyba, że znajdą się małe rozrabiaki co wyciągną wtyczkę pod stołem :)
_________________
Niebanalny repertuar + wykonania na odpowiednim poziomie artystycznym = Wesele Marzeń z zespołem muzycznym Haliśka Band
 
 
Tulip 

Dołączyła: 06 Maj 2014
Posty: 1
Skąd: Lodz
Wysłany: Wto Maj 06, 2014 2:18 pm   

Hej, my też zdecydowaliśmy się na urządzenie wesela (wrzesień 2015r) w Kolumnapark ;) jestem oczarowana miejscem, ale mam podobne wątpliwości dotyczące jedzenia (wiem, że pyszne ale nie jestem pewna czy porcje wystarczająco duże...) i miejsca na parkiecie. Jakieś nowe opinie ? W końcu sezon weselny 2014 właśnie się rozpoczął...
 
 
Irmine 

Dołączyła: 01 Lut 2014
Posty: 304
Skąd: :)
Wysłany: Wto Maj 06, 2014 2:29 pm   

Też mieliśmy na oku tą salę, ale ostatecznie z niej zrezygnowaliśmy, bo w porownaniu do innych odwiedzanyc sal w tej pobieraja tzw oplate korkowa.
_________________
 
 
arkadiuszg 

Dołączył: 16 Maj 2014
Posty: 2
Skąd: Pabianice
Wysłany: Pią Maj 16, 2014 7:22 pm   Kolumnapark Komunia Wesele

Nie polecam tego miejsca jako imprezy typu Komunia czy Wesele.Goście wychodzą głodni!To jest szok za te pieniądze żeby trzeba było szukać napoje, samemu robić kawę i herbatę samemu polewać alkohole itd chociaż w umowie mieli robić to kelnerzy.Na stołach pustki!!!Omijajcie to miejsce z daleka.Chyba ,że chcecie zrobić imprezę dla anorektyków!Do tego dochodzi opłata za każdą odkorkowaną butelkę alkoholu.W dzisiejszych czasach przy takiej konkurencji to już przesada.Byłem w tym hotelu 5 lat temu na komunii -było super.Teraz w 2014 jest masakra!!!Chyba zmienił się właściciel czy coś w tym stylu.Długo tak nie pociągną....
 
 
Ania_79 

Wiek: 44
Dołączyła: 17 Sie 2011
Posty: 3
Skąd: Pabianice
Wysłany: Sob Maj 17, 2014 9:04 pm   

Do KolumnaPark trafiłam pierwszy raz w lutym 2012 r. z zamiarem sprawdzenia lokalu pod wybór miejsca na wesele. Obserwując moje poprzednie posty możecie zauważyć, że ostateczny wybór miejsca zabrał mi kilka miesięcy. Przez ten czas odwiedziłam chyba wszystkie lokale w okolicy (jestem z Pabianic) również w Łodzi i Aleksandrowie.

Wybór Kolumnapark jako miejsca, w którym przeżyłam najważniejszy dzień w moim życiu uważam za 100% trafiony. Od strony organizacyjnej wszystko było perfekcyjne. Kuchnia wspaniała, a porcje - w moim mniemaniu - aż za duże. Zostało tyle, ze spokojnie mogłam zrobić poprawiny drugiego dnia...

Napisałam dzisiaj do Was przez poprzedni, negatywny post. Tak się złożyło, że w niedzielę 04.05.2014 r. organizowałam kolejną imprezę - chrzciny naszego synka Piotrusia :) . Szczerze mówiąc, nie wyobrażałam sobie aby przyjęcie mogło odbyć się gdzie indziej. Po raz kolejny wielkie podziękowania należą się P. Marcie - za cierpliwość, profesjonalizm i elastyczne podejście do moich (czasem dziwnych i niestandardowych) potrzeb. Cała impreza wypadła wspaniale i nie zebrałam ani jednego negatywnego komentarza od naszych Gości.


Tym bardziej dziwi mnie poprzedni komentarz i narzekanie, że Goście mają sami robić kawę i herbatę ? Przecież wybierając opcję ze stacją z nieograniczonym dostępem do kawy i herbaty (zakładam, że mieliśmy tę samą opcję) jest to logiczne... U mnie problemu nie było, a kelnerzy zgodnie z umową polewali alkohole i donosili napoje na czas - czasem nawet za nadgorliwie.

Ja polecam :) .

Pozdrawiam - Ania
 
 
bog_agata 

Dołączyła: 02 Lip 2014
Posty: 2
Skąd: Dobroń
Wysłany: Sro Lip 02, 2014 2:08 pm   wesele 07.06.2014

Organizowaliśmy wesele w Kolumna Park 07.06.2014 i chcielibyśmy w kilku słowach podsumować to co się działo. Pełen profesjonalizm, bardzo wysoka kultura osobista całego zespołu, niebagatelne, pyszne menu, obsługa na najwyższym poziomie. Niezastąpiona jest zwłaszcza Pani menager (dyspozycyjna, służąca radą, bez mrugnięcia okiem realizowała nasze nietypowe "zachcianki" i pomysły). Poziom zdecydowanie o klasę, jeśli nie kilka klas wyższy (wg naszej subiektywnej oceny), od tego co proponuje większość popularnych sal weselnych, hoteli, zajazdów. Dziękujemy, pozdrawiamy i polecamy zwłaszcza ludziom ceniącym wysoki standard tego typu usług.
 
 
arkadiuszg 

Dołączył: 16 Maj 2014
Posty: 2
Skąd: Pabianice
Wysłany: Czw Gru 04, 2014 8:00 pm   

Ja niestety komentarzy zebrałem całą masę-tak jak napisałem ludzie z naszego przyjęcia wyszli głodni a to przy tej cenie za talerzyk jest przegięciem.Na nasze pytanie przy uzgadnianiu menu czy wystarczy posiłków pani Menadżer odpowiedziała,że jedzenia będzie aż za dużo.Niestety zapomniała dodać,że 7 przekąsek po obiedzie to będzie kilka talerzy z kilkoma rodzajami wędlin.Zapomniałem dodać jeszcze,że kiedy jeden z gości poprosił o dolewkę zupy-kelner odpowiedział,że już nie mają!Dlatego raz jeszcze ostrzegam wszystkich przed tą firmą.PS na moim przyjęciu Pani Menadżer była nie obecna-był ktoś w zastępstwie.Komunii było kilka.Być może to ich przerosło i nie potrafili dać sobie rady z dużą ilością gości.Jak się nie ma mocy przerobowych trzeba zatrudnić dodatkowych ludzi lub zrobić o jedno przyjęcie mniej.Pozdrawiam
 
 
Hosiole 
żonka i mamusia


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lut 2009
Posty: 968
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 27, 2015 1:41 pm   

Będę na tej sali niebawem jako gość, to podzielę się z Wami swoimi spostrzeżeniami :wink:
_________________
 
 
Olaj 


Dołączyła: 29 Lip 2013
Posty: 2
Skąd: Lodz
Wysłany: Nie Maj 10, 2015 9:04 pm   

Hosiole! Czekam z niecierpliwością na relacje bo Nasza wielka impreza w sierpniu, a opinie różne i coraz bardziej się stresuje :?
 
 
Hosiole 
żonka i mamusia


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lut 2009
Posty: 968
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 25, 2015 1:21 pm   

Olaj, nie masz czym się stresować :P
Sala super, jedzenie pyszne, dużo - także spokojnie, bez obaw.
Goście byli z tych "raczej wybrednych", a wszyscy zadowoleni.
Z chęcią poszłabym jeszcze raz 8)
_________________
 
 
Jagódka01 


Dołączyła: 26 Wrz 2015
Posty: 46
Skąd: Pabianice
Wysłany: Czw Paź 01, 2015 10:36 pm   

Marzy mi się moje przyjątko właśnie tam. Jest przepięknie a i opinie zachęcają do wybrania właśnie tego miejsca. :) Ktoś coś może jeszcze powiedzieć o tym miejscu? Może niedawno ktoś urządzał tam jakąś imprezę?
A jak z pokojami? Bardzo bym chciała wynająć tam pokoik na noc poślubną :roll:
Ostatnio zmieniony przez Jagódka01 Czw Paź 01, 2015 10:40 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Olaj 


Dołączyła: 29 Lip 2013
Posty: 2
Skąd: Lodz
  Wysłany: Sob Paź 03, 2015 11:38 pm   

Witam wszystkich!

W sierpniu w Kolumnie odbyło się moje przyjęcie weselne i z całą pewnością mogę polecić to miejsce. Wszystko odbyło się tak jak sobie wymarzyłam, sala nie zawiadła pod żadnym względem. Pyszne jedzenie, profesjonalna obsługa, urokliwe otoczenie. Wszyscy, którzy odwiedzili już to miejse myśle, że rozumieją o czym pisze.
Nie ma się czego obawiać, wystraczy rozmowa z Panią Martą i naprawdę wszystko da się ustalić. Co do miejsc noclegowych to w momencie naszego wesela dostępnych było ok 18 pokoi ale hotel się rozwija i jest w końcowym etapie budowy, czy nawet już wykończeń nowej części, która dysponować będzie większą ilością.
Podsumowując mogę jedynie powiedzieć, że żałuje że nasz dzień minął tak szybko, chciałabym by trwał do dziś!
<3
 
 
merlin123 

Dołączyła: 03 Paź 2016
Posty: 2
Skąd: Pabianice
Wysłany: Pon Paź 03, 2016 10:48 am   wesele

Hej, moje przyjęcie weselne odbyło się w tym roku na sali Kolumna Park (już po zmianach personalnych, jeśli chodzi o osobę organizującą wesele w hotelu). Początkowo zapowiadało się wszystko dobrze, pełen profesjonalizm przy ustalaniu warunków. Niestety po przyjęciu podsumowując:
plusy:
-piękne miejsce (szczególnie na ślub w ogrodzie)
-ładnie przystrojone stoły (w cenie)
-miła obsługa
-zero problemów z rozliczeniem
minusy:
-na weselu brak osoby zarządzającej (nie ma z kim ustalić co zmienić w trakcie przyjęcia)
-obsługa bardzo powolna (bardzo długie przerwy między np. przystawką, rosołem i drugim daniem, mniej więcej po 25 min., goście nie wiedzieli co robić, orkiestra czekała bo niby czas na posiłek; mimo ustaleń, że wina mają stać na stołach goście prosili się o alkohol, tak samo o zimne napoje, których ciągle brakowało na stołach; szampan nie podany na czas)
- obsługa w trakcie przyjęcia zaczęła sprzątać ze stołów nie pytając czy przy danym stoliku jeszcze ktoś siedzi, dużo gości wychodziło na taras, po czym okazało się, że ich miejsce zostało już sprzątnięte (zaznaczam, że orkiestra grała, przyjęcie trwało, a w umowie nie było informacji, że o 3 sprzątają ze stołów)
-bardzo małe porcje jedzenia, mało zimnych zakąsek
Wydawałoby się, że miejsce z doświadczeniem i takie problemy się nie pojawią, a jednak.
Uważam, że stosunek ceny do jakości obsługi mierny, na plus mogę jeszcze dodać, że jedzenie było smaczne.
 
 
hen 

Wiek: 46
Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 27, 2017 12:19 pm   wesele

Bardzo proszę o informację, czy zimne zakąski były podawane do stołów, czy był szwedzki stół
i czy półmiski były uzupełniane na bieżąco
 
 
Isismi 

Dołączył: 04 Paź 2019
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Paź 05, 2019 6:10 pm   

Informacje z 2017 roku, więc nie wszystko może być aktualne.
Głowna sala bardzo ładna, przeszklona, dosyć duża. Układ jemy w części restauracyjnej, parkiet w sali przeszklonej.
Jedzenie w wersji nieco krótszej, tzn. przystawki + zupa + danie główne oraz jeden posiłek w okolicy północy (zupa lub jednogarnkowe). Domyślnie dodatkowy posiłek w bemarach, ale można zamienić na serwowany do stołów. Brak możliwości postawienia własnego alkoholu (nawet w przypadku chęci opłacenia tzw. korkowego), jedynie zakup lokali oferowanych przez restaurację.
Uwaga! Jeżeli ktoś planuje wesele to jest mała niespodzianka - zapytaliśmy p. Jacka o grube szare zasłony w przeszklonej głównej sali i tu pojawił się zonk. Ponieważ sąsiedzi narzekają na hałas więc te zasłony są zasuwane o godzinie 21 co sprawia, że okna w sali przeszklonej stają się całkowicie zasłonięte i nie widać nic ogrodu. Oczywiście nie dla wszystkich to problem skoro i tak jest ciemno o tej godzinie itd., ale nas zaskoczyło że nikt o tym nie wspomina od razu, a dopiero po zapytaniu.
Pokoje w dwóch częściach - jedna odnowiona, druga nieco starsza.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl