Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Soplicowo
Autor Wiadomość
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Pon Cze 12, 2006 9:56 pm   

Jasne ;)

Postaram się jutro zadzwonić.

[ Dodano: Wto Cze 13, 2006 1:17 pm ]
Proszę bardzo, wolne terminy 2007:

maj: 12 lub 19
lipiec: 21, 28
sierpień: 11, 18 (?)
wrzesień: 8,15,22,99
_________________
chez alma |
 
 
emilkaa 
więcej niż mama


Wiek: 41
Dołączyła: 28 Gru 2005
Posty: 674
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 15, 2006 12:34 pm   

Alma_ napisał/a:
wrzesień: 8,15,22,99


no ja juz mam sale zaklepana.. ale gdyby nie.. to bym sie na pewno pokusila o ten termin... 99 wrzesnia ;D
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Nie Cze 18, 2006 4:24 pm   

Nie wiem, o co mogło mi chodzić :lol:
Chyba 29... ;)
_________________
chez alma |
 
 
Aniadamowicz 

Wiek: 42
Dołączyła: 19 Cze 2006
Posty: 138
Skąd: lodz
Wysłany: Sro Cze 28, 2006 9:50 pm   

Decyzja zapadla, zaliczka wplacona i nie zastanawialam sie nawet przez chwile ze to SOPLICOWO a mialam okazje zaznajomic sie z innymi salami.

Ujelo mnie podejscie personelu no i samego wlascicela...PROFESJONALIZM.

Manager lokalu sam jest swiezo upieczonym mezem, zatem doradzal nam nie tylko co do organizacji samej zabawy i jej przebiegu ale takze w sprawach formalno prawnych.

Zostalismy serdecznie przyjeci, poswiecono nam ogrom czasu, odpowiadano na kazde nawet najbardziej wymyslne pytanie. To milo ze zdanie mlodych jest najwazniejsze
Pierwszy krok za nami.
kolejnym krokiem jest wybor orkiestry....
 
 
 
gosc
[Usunięty]

  Wysłany: Sro Lip 19, 2006 6:57 pm   Soplicowo na wesele 50-osobowe???

Byliśmy dziś w Soplicowie zorientować się jak wyglądają sale, ceny i wogóle wszystko. Wolne terminy: 11.08 i 22.09. Wstępnie zarezerwowaliśmy 11.08. Mam mnóstwo wątpliwości. Miejsce jest generalnie piękne, ten ogród i secesyjne pomieszczenia. Narzeczony-Historyk chyba bardziej zakochany w tym miejscu niż we mnie. :kwasny: Przynajmniej w tym momencie.
Wady lokalu:
→są 3 sale na tyle małe by pomieścić w 1 wszystkich gości
→zabawa taneczna w holu raczej mi nie odpowiada - chciałąbym mieć wszystko na oku
→brak przykładowego menu - man manager dość enigmatycznie stwierdził, że wszystko →zależy od nas (jakie wybierzemy menu), jdnak cena nie powinna przekroczyć 160 zeta
→→parking płatny obok lokalu
→brak klimatyzacji - możliwość otworzenia okien
→restauracja na dole czynna w czasie wesela do ostatniego gościa (ale Pan stwierdził, że Ich goście są eleganckimi osobami i nie będą zaglądać na wesele :evil: )
→cena za dzieci do lat 10 i za zespół, kamerzystę, fotografa - wszystko zależy od ilości zamówionych dla nich posiłków
Zalety lokalu:
→w cenie tort oraz bez ograniczeń napoje zimne i ciepłe,
→obsługa w cenie,
→powitanie (niezależnie od tego jak chcę Młodzi - również toast z szampanem) w cenie,
→jest pokój dla Młodych,
→są kieliszki do tłuczenia
→wartością potłuczonej (przez przypadek) zastawy Młodzi nie są obciążani,
→ostateczna liczba gości ma być podana najpóźniej na tydzień przed imprezą i za nią płacimy (chyba, że liczba gości mocno spadnie wtedy podniesiona stawka za 1 uczestnika przyjęcia).
Już sama nie wiem. Co myślicie?? POMOCY!!! :zalamany:
PS.
Planujemy jeszcze odwiedzić PRZ??NICZK? w Łagiewnikach, Restaurację DWOREK Zielińskich na Rogowskiej (ze strony internetowej ta najbardziej przypadła mi do gustu) oraz salę weselną SOLARIS.
 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 19, 2006 7:04 pm   

Ja bym się raczej nie zdecydowała na taką salę, nie podoba mi się ten płatny parking i restauracja czynna do ostatniego gościa.
_________________
http://www.biurotassa.pl
 
 
 
Linka 


Wiek: 45
Dołączyła: 29 Mar 2005
Posty: 334
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 20, 2006 8:10 am   

W Soplicowie kolejna wadą (dla mnie) jest położenie. Samo centrum miasta. Ruchliwe skrzyżowanie obok. Ogród jest, owszem ładny, ale do okoła wieżowce. Mało kameralnie.

I tu będę zachwalać Solaris... bo watro :)
_________________


:)
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Czw Lip 20, 2006 8:22 am   

Kilka moich uwag .
Byliśmy z Szrekiem na weselu w Soplicowie rok temu we wrześniu (i nie ukrywam, że ocenialiśmy tą salę już pod swoim kątem).
Dodam (powtórzę):
:arrow: trzy sale jadalne + 1 do tańczenia (malutka). W tym przypadku Młodzi z gośćmi zajmowali dwie sale. Goście z sali "bez Młodych" właściwie nie mieli z nimi kontaktu (jak ktoś źle usiadł, to nawet nie widział Pary)
:arrow: Młodzi sali tanecznej nie widzą (widzą tylko dwie "konsumpcyjne")
:arrow: przy 80 osobach chętnych do tańczenia jest po prostu ciasno :roll: Musieliśmy nawet zrezygnować z kilku tańców, bo nie mieliśmy się gdzie wcisnąć
:arrow: ciasto i owoce były w trzeciej sali, o czym nas nikt nie poinformował. Widziałam , że ludzie chodzili gdzieś z talerzykami i wracali z jabłecznikiem, ale głupio było pytać (na głodomora bym wyszła)
:arrow: jedzenie - dla jednych za mało, dla mnie starczyło (ale wiedzie fionka-nie żarłok). W smaku przepyszne.
:arrow: klimy brak, ale we wrześniu już nie było gorąco - gdy zrobiło się duszno - otworzyliśmy okna
:arrow: nie wiem jak teraz - toalety na parterze -buuuu; trzeba korzystać na piętrze ;)
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Czw Lip 20, 2006 8:51 am   

Pozwoliłam sobie odpowiedzieć tutaj, jakoże i o innych salach mowa: Sale weselne w Łodzi i okolicach - nasze opinie
_________________
chez alma |
Ostatnio zmieniony przez kryszka Czw Lip 20, 2006 9:02 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
gosc
[Usunięty]

  Wysłany: Sro Lip 26, 2006 7:07 am   

Birąc pod uwagę własne przemyślenia oraz pomoc Forumowiczek szukaliśmy dalej. W piątek już mieliśmy salę. ?lub bierzemy w Dworku Zielińskich. Najlepsze jest to, że jeszcze zanim zaczęliśmy szukać, wiedzieliśmy, że to właśnie tam byśmy najbardziej chcieli. I udało się. Marzenia się spełniają. :D
Dzięki za pomoc Forumowicze.
 
 
alusha 

Wiek: 46
Dołączyła: 21 Wrz 2006
Posty: 34
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 02, 2006 5:03 pm   

Hola!!!!!
Mam wstepnie zaklepana sale w Soplicowie. Jacys ludzie sie rozmyslili dlatego byl termin. Nie wiem ogolnie czy dobrze robie ale sala mi sie podobała. Obsluga tez profesjonalna. Pan mi powiedzial ze na lato zainteresowanie jest duze i za mna w kolejce jest mnostwo par:)) Nie wiem.. moze to chwyt marketingowy. Jedno o co sie boje to ze jedzenia bedzie za malo. Wiem ze temat jest wałkowany ale moze ktos tam byl ostatnio i podzielilby sie doswiadczenami? :zalamany: Nie wiem sama co mam zrobic...
 
 
 
meesje 

Wiek: 44
Dołączyła: 10 Cze 2006
Posty: 16
Skąd: Łódź
  Wysłany: Sro Sty 17, 2007 11:25 am   6.10.2007

No i decyzja zapadła. Wybraliśmy właśnie Soplicowo 6.10.2007. Planujemy zaprosić ok 60 osób z czego pewnie ok 50 się odliczy. Sądzę że to w sam raz na tą salę. Oby pogoda dopisała.
 
 
jo 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Maj 2007
Posty: 40
Skąd: z daleka
Wysłany: Nie Maj 20, 2007 10:05 am   Re: Soplicowo

hej hej czy jest tu jeszcze ktos kto mial wesele w Soplicowie?

zastanawiam sie nad ta sale ale nie moge jej poki co zobaczyc wiec zbieram info.
jak wasze wrazenia, opinie? moze jakies fotki?

dzieki!!
 
 
 
Agnieszka19 


Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1715
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 23, 2007 9:39 pm   

Wiecie co dziewczynki nie chce nikogo urazić ale ostatnio byłam w soplicowie i w ogóel mi się tam nie podoba. Nie chodzi o to że ja lubie sale osp( chociaż to prawda) ale tam jest nieładnie moim zdaniem.Sala jest dawno nie remontowana i ta tapeta.
Nie wiem może ja mam dziwny gust ale jak dla mnie to ... nic specjalnego. :-?
_________________


Nasz dzień 26.04.2008
 
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Sro Maj 23, 2007 9:42 pm   

na szczęście są różne sale i każdy może znaleźć coś dla siebie a ta sala mimo wszystko ma specyficzny klimat, który niektórym odpowiada, bez względu na wygląd tapety :)
 
 
Agnieszka19 


Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1715
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 23, 2007 9:47 pm   

Oczywiście, ale chciałm wyrazić swoje zdanie :D
_________________


Nasz dzień 26.04.2008
 
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Sro Maj 23, 2007 9:50 pm   

oczywiście, że tak :D
w końcu na tym polega Forum - wymiana poglądów :)
 
 
jo 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Maj 2007
Posty: 40
Skąd: z daleka
Wysłany: Pon Maj 28, 2007 8:45 pm   zdjecia?

Hej ,
a czy ktos ma moze jakies zdjecia z soplicowa, te na stronie sa dosyc ciemne, a chwilowo nie moge odwiedzic osobiscie ,
byloby super,
dzieki
Jo
 
 
 
Aniadamowicz 

Wiek: 42
Dołączyła: 19 Cze 2006
Posty: 138
Skąd: lodz
Wysłany: Wto Maj 29, 2007 7:56 am   

JO...

19 maja 2007 miałam w Soplicowie wesele... gdybyś potrzebowała porad.. jeśli coś Cie ciekawi to zapraszam chetnie opowiem o plusach i minusach sali.
 
 
 
Niusia80 

Dołączyła: 28 Lut 2007
Posty: 46
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 29, 2007 10:13 am   

Ja też będę miała wesele w Soplicowie. W związku z tym napisz z czego byłaś zadowolona, a z czego nie. Na co należy zwrócić szczególną uwagę przy organizacji wesela itd. Wszystkie wskazówki będą dla mnie bardzo cenne.
 
 
jo 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Maj 2007
Posty: 40
Skąd: z daleka
Wysłany: Wto Maj 29, 2007 7:48 pm   

Aniadamowicz napisał/a:
JO...

19 maja 2007 miałam w Soplicowie wesele... gdybyś potrzebowała porad.. jeśli coś Cie ciekawi to zapraszam chetnie opowiem o plusach i minusach sali.



tak tak! dzieki Ania, interesuje mnie wszystko, nawet nie wiem o co pytac.
ile osob bylo u Was, nie za ciasno?
jak oceniasz wystroj? czy korzystaliscie z ogrodu?

a moze pochwalilabys sie paroma zdjeciami? (mozesz wyslac na priv)

dziekuje za wszelkie informacje
Jo
 
 
 
Aniadamowicz 

Wiek: 42
Dołączyła: 19 Cze 2006
Posty: 138
Skąd: lodz
Wysłany: Pią Cze 01, 2007 10:56 am   

Jo...

Sala ma piękny wystrój i stoły są ładnie udekorowane, bez kiczu stylowo ładnie.
Duzym atutem są piękne schody i ogród pięknie podświetlony.


Ja miałam wesele na 75 osob i na parkiecie było sporo tańczących ale miejsca spokojnie wystarczylo. Orkiestra ma utrudnione zadanie bo ma kiepski kontakt z goścmi którzy rozchodza sie po salach i po ogrodzie... ale w naszym wypadku orkiestra była super i pomimo konkurencji w postaci ogrodu na ktory chetnie goscie wychodzili- sala taneczna zawsze była pełna.
Do godz 23 czynna jest na dole restauracja i obcy ludzie moga przebywac w ogrodzie, jak nas zapewnial menager pozniej nie maja prawa wstepu i ogrod nalezy tylko do nas.
A w naszym przypadku było tak, ze o 1:00 podalismy torta w ogrodzie (moze nawet pozniej), i mimo obietnic i umowy na terenie ogrodu byli obcy mi ludzie, spoza listy gosci. Uwazam ze było to niezgodne z umowa i przyznam ze bylam wsciekla ze na moim weselu sa obce osoby, choc tak byc nie powinno. Nic wielkiego sie nie stalo bo te osoby siedzialy i nie przeszkadzaly, ale z drugiej strony jakim prawem tam sie znalezli. Manger zapewnial nas ze restauracja jest czynna do 23 , NIE DOTRZYMAŁ SŁOWA- mam ogromny zal do niego.

Jedzenie, gorące posiłki smaczne, ale BARDZO MAŁO zakąsek i były problemy z napojami dosłownie musiałam o nie się dopominać, miałam wrażenie że oszczędzają na nas, że nie donoszą pepsi choć w umowie napoje chłodzące typu pepsi, soki - bez ograniczen.

Ogólnie wesele było super, sala ładna, mielismy super orkiestre i to chyba najwazniejsze. Jednak pzrestrezgam przed drobiazgami których my nie dopilnowalismy i za tą cenę 160 za osobę powinno być troszke wiecej zakąsek.

Restauracja stylowa, piekne sale, ładny ogrod. Ja z perspektywy czasu byłam zadowolona, bo Soplicowo to wyjatkowe miejsce. Mam klika uwag ktore wymienilam powyzej.

Zanim podpiszecie umowe proponuje zaznaczyc w niej ze po 23 obcy ludzie nie maja prawa wstepu na teren obiektu. My uwierzylismy na slowo- niestety.
 
 
 
Niusia80 

Dołączyła: 28 Lut 2007
Posty: 46
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 01, 2007 11:42 am   

Dziękuję za dobre rady. Mam tylko pytanie kiedy podpisywałaś z nimi umowę. Ja pół roku temu rezerwowałam termin, ale nie podpisywałam żadnej umowy. Wpłaciłam tylko zaliczkę i otrzymałam pokwitowanie. Poinformowano nas przy okazji, że szczegóły dotyczące menu są ustalane na ok. 4 miesiące przed weselem.
 
 
Aniadamowicz 

Wiek: 42
Dołączyła: 19 Cze 2006
Posty: 138
Skąd: lodz
Wysłany: Pią Cze 01, 2007 12:33 pm   

No włsnie, ja tez nie przypomisnam zebysmy cos podpisywali, chyba ze moja mama..... ale nie mam takiego dokumentu.... a szkoda... bo teraz mialabym dowod.
 
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Pią Cze 01, 2007 8:17 pm   

a wiecie, że na mojej sali jest tak samo :?: Wydaje mi się, że takie typowe sale weselne podpisują umowy z klientami natomiast typowe restauracje, dla których organizacja wesel to dodatkowe zajęcia, przyjmują normalne zlecenia poprzez przyjęcie zaliczki i wydanie pokwitowania. Za bardzo się nie certolą
 
 
Cytrynka81 

Dołączyła: 17 Cze 2007
Posty: 33
Skąd: Lodz
Wysłany: Sob Cze 30, 2007 9:01 pm   

Soplicowo jest OK ale drogo.cena od osoby 150-180 zl.Wnetrze ladne,secesyjne,chociaz sa minusy-maly dosc parkiet taneczny w holu,malutki podest dla orkiestry,rozlozenie wesela po kilku salach (gdzie indziej sie je,gdzie indziej sie tanczy itp),wesela sa od 80 osob.Trzeszczy parkiet i czuc troche zapach stechlizny;))) Poza tym lokal miesci sie w samym srodku miasta (zero zieleni), no i praktycznie brak parkingu.Mimo wszystko uwazam ze jest to jedno z ciekawszych wnetrzy,na pewno nie jest "odpustowe".
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 03, 2007 9:44 pm   

Cytrynka81 napisał/a:
Poza tym lokal miesci sie w samym srodku miasta (zero zieleni)

No jeśli bardzo ładny zielony ogródek to brak zieleni...
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Kociadło 


Wiek: 39
Dołączyła: 17 Lut 2008
Posty: 2269
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 25, 2008 7:59 pm   

nio to może teraz ja powiem o swoich wrażeniach z wesela na którym byłam niedawno w Soplicowie ( pisałam juz w wątku o salach ale drapne jeszcze raz dokładniej) :)
ogólenie wesele oceniam na 7/10
Jak tylko przyjechalismy do Soplicowa urzekł mnie przepiekny ogód z oczkiem wodnym mostkiem i zadaszonymi ławeczkami - (jak sie później okazało dach przeciekał)
W sali przywitała nas miła i sympatyczna obsługa:) para młoda schodziła po wielkich schodach na sale - wygladało to fantastycznie. Po toascie ruszyliśmy do stołów - pieknie udekorowanych uginających się od jedzenia. Jedyne co przeszkadzało to skraw - pomimo otwartych drzwi i okien było tak goraco ze mozna sie było przylepic do krzesła. Co do jedzonka - przepyszne w ilościach nie do przejedzienia, gorące posiłki smaczne gorące ładnie podane, żur w misie chlebowiej rewelka - moge miec tylko zastrzeżenia do przegotowanych warzyw ale tak to pychota. W oddzielnej sali był stół słodki herbata i kawa która samemu mozna bylo zrobic. Fantastyczny jak dla mnie grill i jedzenie jakie w nim serwowano - łosoś żeberka kukurydza bakłażan karkówka kiełbaski szaszłyki i sama nie wiem co jeszcze - znikneło dosłownie w 5 minut mniami. Co do sali - 4 pomieszczenia połaczone- goście sie rozchodzili i trzeba bylo ich szukac i wyłapywac. Sala do tańcznia moim zdaniem za mało - ciegle sie deptaliśmy i obijaliśmy. Obsługa - profesjonalna ale w momentami ta ich perfekcja mnie drazniła - zabierały wszytko co sie im napatoczyło nawet czyste talerze. Chciałam sie napić ostudzonej herbaty bo w tym uplale to nie miałam ochoty na wrzątek ale nie szlo stracic filiżanki nawet 30 sekund z oczy bo juz znikała. Po 4 próbach uciekłam z nia do ogrodu hihih:) - nio ale żeby nie było to tylko moje odczucia. Jak dla mnie mino wszytko wesele sie udało świetnie sie bawiliśmy nie wiem jaki inni goście ale ja tak sie objadałam ze cała niedziele nie mogłam patrzeć na jedzenie:):)Ogłonie miesce by mi sie podobało gdyby było mniej osób (było nieco ponad 80) i gdyby było chłodniej.
Nio to chyba było by na tyle:)
Ps . przeraszam że tak długo
_________________
 
 
 
Sylwiam 

Dołączyła: 03 Wrz 2008
Posty: 70
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: Wto Wrz 09, 2008 9:03 am   

Witam!

Na weselu w Soplicowie byłam w kwietniu tego roku. Sala ładna, ale nie za duża. Stoły pięknie przystrojone - nie ma się do czego przyczepić (a pracuję od czasu do czasu jako kelnerka na różnych imprezach - więc mam porównanie), tylko po szampanie i pierwszych toastach czekaliśmy ok 30-40 min na obiad (pierwszy ciepły posiłek). Więc panowie z głodu zaczęli już podjadać zimne zakąski i surówki. Ciepłe posiłki też nie były zbyt obfite (ok 1 może 1,5 sztuki mięska na osobę), co przy rodzinie, która lubi dobrze i dużo zjeść, może być trochę za mało.

Sylwia
_________________
Sylwia
 
 
KotaBasia 

Dołączyła: 07 Mar 2009
Posty: 81
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 10, 2009 9:17 am   

Witajcie,

nieco ponad 2 tygodnie temu byłam na weselu w Soplicowie. Wnętrze jest bardzo ładne, i nastrojowe, chociaż bardzo ciemne. Niestety jedzenie nie było smaczne :zalamany: . Porcje były duże, ale nic mi nie smakowało. Tort przeciętny.
_________________
 
 
Daniel 

Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lis 15, 2009 4:24 pm   

Witam,
Wlasnie przymierzam sie do zorganizowania wesela w Soplicowie, martwia mnie 2 rzeczy, hol w którym się tańczy, czy nie jest za mały, oraz miejsce dla orkiestry, jakies tez takie dosc oraniczone. Planujemy zorganizowac wesele na 80-90 osob.
Jakie jest wasze zdanie
 
 
Niusia80 

Dołączyła: 28 Lut 2007
Posty: 46
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 24, 2009 3:13 pm   

Organizowałam wesele w Soplicowie na ok. 60 osób (w planach było 80, ale cześć gości odmówiła przyjścia). Wszyscy tańczący bez problemu zmieścili się w holu, a muszę zaznaczyć, że znaczną cześć moich gości stanowiły osoby młode, a więc tańczące. Orkiestra została umiejscowiona na podwyższeniu, które znajduje się po lewej stronie wchodząc do holu z zewnątrz.
Myślę, że bez obaw możesz rezerwować Soplicowo - ja byłam bardzo zadowolona wystrojem sali, obsługą, posiłkami. Nawet "przyjaciółka" mojej mamy - osoba którą nie sposób zadowolić przyznała, że uroczystość weselna była wyjątkowo udana.
 
 
pszczółka 


Wiek: 42
Dołączyła: 17 Mar 2010
Posty: 37
Skąd: Zgierz/Łódź
Wysłany: Sro Mar 17, 2010 9:42 pm   

piszecie, że od 80 osób, a niektórzy mieli ok. 60 i też dało się to zorganizować? Czy trzeba dopłacać za miejsca niewykorzystane do tego minimum 80 osób?
No i jak to jest z jedzeniem? Dobre? Na wynos?
Czy klimatyzacji nadal nie ma?

Poszukuję salki na max. 40 osób, nie wiem, czy tam się da tak, jak bym chciała...
Ostatnio zmieniony przez pszczółka Sro Mar 17, 2010 9:43 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Balantyna 

Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 17, 2011 8:47 am   

Witam!

Czy ktoś z Forumowiczów miał w tym roku wesele w "Soplicowie"? Zastanawiam się nad organizacją własnego przyjęcia w tym lokalu. Miejsce jest przepiękne i zdecydowalibyśmy się od razu, gdyby nie różne pogłoski np. o wyjątkowo małych porcjach posiłków. Na forum również pojawiały się podobne komentarze, ale kilka lat temu i dlatego jestem ciekawa, jak przedstawia się kwestia posiłków aktualnie. Spotkałam się z takimi opiniami, że zakąski były ściśle wydzielone i jeśli ktoś zjadł więcej niż 1, to dla kogoś innego już nie starczało, a nie chciałabym, żeby atmosfera tego ważnego dnia została zepsuta przez jakieś kwasy o znikające sałatki czy niedowagę kotleta ;)
Czy macie jakiekolwiek zastrzeżenia co do organizacji wesela w tym miejscu?
Pozdrawiam!
 
 
ellie85 

Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 12, 2012 9:03 am   

Miałam wesele w Soplicowie w 2011 (czerwiec) na 75 osób. Bardzo polecam to miejsce - obsługa bardzo dobra i kontaktowa (szczególnie manager - p. Darek), jedzenie również (w dodatku solidne porcje) i ceny raczej standardowe - my płaciliśmy 180 zł, ale nie wybraliśmy najtańszego menu. Jeśli chodzi o ilość gości, to przy mniejszych weselach polecają mniej oblegane terminy np. maj i wtedy nie ma dopłaty za niewykorzystane miejsca.
_________________
ellie85
 
 
noirsoleil 

Dołączyła: 09 Cze 2011
Posty: 35
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 13, 2012 3:27 pm   

My mieliśmy wesele w Soplicowie dwa tygodnie temu. Polecamy bardzo bardzo gorąco! Wszystko było idealnie od najmniejszych szczegółów. Obecnie, kiedy restauracja jest po remoncie, mieliśmy do dyspozycji całe piętro, czyli 7 sal w sumie. Stworzyło to świetny bankietowy klimat i nie zmuszało nikogo do tańca. Nasi goście byli zachwyceni miejscem i organizacją oraz wyśmienitym jedzeniem, którego wcale nie było za mało, a wręcz przeciwnie. :) Kilka osób mówiło, że byli przejedzeni, ale z łakomstwa nie mogli się oprzeć. :) Od początku kontakt z właścicielem był bardzo dobry, widać, że angażuje się w każde przyjęcie. Opowiadał wiele anegdot ze swojej pracy i pomógł z wyborem alkoholu (co się opłaciło, bo goście nawet to chwalili) oraz w wielu innych kwestiach. U nas było 75 osób i wcale nie było ani ciasno, ani nie było wrażenia rozejścia się gości po salach (czego się baliśmy trochę). W środkowej sali był parkiet, goście siedzieli w dwóch salach po przeciwnych stronach parkietu, więc wszyscy mieli wgląd w to, co się tam dzieje. W jednej sali był szwedzki stół z zakąskami i dwoma ciągle podgrzewanymi kociołkami z zupami, w drugiej stół słodki z ciastami i owocami oraz z mini barkiem i warnikiem z kawą i herbatą, ostatnia otwarta sala była miejscem na księgę gości i pudełko na koperty, które w naszym przypadku miało piękną i okazałą formę kartonowego zamku. :) Siódma sala pozostała zamknięta jako garderoba dla nas i pokój na nasze rzeczy i prezenty później. Był tam też sejf do naszej dyspozycji. Od osoby płaciliśmy 180 zł i mieliśmy trzy ciepłe dania (no plus te dwie zupy na szwedzkim stole). W zupełności to wystarczyło. Klimatyzacja działa bez zarzutu, sala była już dobę wcześniej chłodzona. Pod koniec wesela kelnerzy wszystko popakowali w pudełka, więc nie musieliśmy się niczym przejmować. Bardzo polecamy i chętnie udzielimy większej ilości informacji, gdyby ktoś miał jakieś pytania czy wątpliwości. Cieszymy się, że nasze wesele odbyło się właśnie tam. Było bajkowo! :)
 
 
 
ola i lukasz 

Dołączyła: 05 Sie 2012
Posty: 68
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sty 13, 2013 10:48 pm   

My zdecydowaliśmy się na Soplicowo :)
Prześliczne wnętrza, oryginalność, wysoki poziom, profesjonalizm... jesteśmy zachwyceni miejscem a po rozmowie z właścicielem nie mamy wątpliwości, że wszystko będzie dopięte na ostatni guzik. Cieszę się bardzo, bo było to moje wymarzone miejsce. Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś świeże wrażenia i opinie to chętnie poczytamy :)
_________________
 
 
majaimaciek 

Dołączyła: 14 Maj 2013
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 14, 2013 8:02 pm   

Wesele w Soplicowie polecamy po 100kroć! To miejsce jest jest idealne dla wszystkich, którzy cenią sobie klimat starej Łodzi - przepiękne wnętrze pałacyku, które absolutnie nie wymaga żadnej dekoracji bo samo w sobie jest niesmowite :) Nasze wesele odbyło się 27 kwietnia i traf chciał, że niestety było dość pochmurno i co chwilę pokapywał deszcz. Nie przeszkodziło to jednak naszym gościom świetnie bawić się na grillu w ogrodzie. Do tej pory panowie wspominają boską karkówkę :) )) Nie wyobrażam sobie co byłoby przy dobrej pogodzie bo ogród jest naprawdę wyjątkowo miłym i przytulnym miejscem, a bliskość ulicy w ogóle nie doskwiera...

Pan Darek jest niesamowitym gadułą, który w 100% angażuje się w to co robi. Można być absolutnie pewnym, że zadba o każdy szczegół imprezy :) Jego personel jest przemiły, a najbardziej niesamowity był dla nas fakt, że każdy z pracowników uśmiechał się do nas nawet o 5 nad ranem, kiedy ostatni goście tańczyli na parkiecie. Wszystko było przygotowane bardzo profesjonalnie i w dobrym guście. Nie przeszkadzało nawet to, ze goście siedzieli w dwóch salach obok siębie. Można było swobodnie poruszac się po 5 salach i pięknym hollu tanecznym i zagadywać gości przy stole "słodkim" przy barku czy innych atrakcjach...

Można by dużo pisać... naprawdę. Jeśli chcecie żeby Wasi goście wspominali pyszne jedzenie, piękne wnętrza i przemiłą obsługę - polecamy Soplicowo :) Reszta należy do Was. Panu Darkowi zaufaliśmy we wszystkim i nie żałujemy :)

<3
 
 
Rado.slaw 

Dołączył: 02 Kwi 2013
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 16, 2013 10:58 am   

Ja mogę tylko się zgodzić z opinią majaimaciek też tam organizowałem wesele i byłem bardzo zadowolony z przebiegu uroczystości a goście zachwyceni wystrojem sali i pysznym jedzeniem. Stoły i sala była udekorowana w bardzo elegancki sposób bez kiczu (co często zdarza się na weselach, z tego co zauważyłem). Duże wrażenie zrobił także podświetlany ogród z grillem: karkówka, łosoś, banany-pycha! Właściciel, pan Darek bardzo we wszystko się zaangażował, miał mnóstwo fajnych pomysłów i był otwarty na nasze propozycje. Wesele zorganizowaliśmy na 85 osób i nie było ścisku. Tak więc POLECAM!
_________________
Rado.slaw
Ostatnio zmieniony przez Rado.slaw Czw Maj 16, 2013 11:05 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Ef1 

Dołączyła: 01 Gru 2012
Posty: 11
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Wrz 15, 2013 10:11 pm   

Ja również polecam bardzo to miejsce, szczególnie tym,którym zupełnie nie odpowiadają wielkie typowo weselne sale. Wszystko bardzo dobrze zorganizowane, miła obsługa, jedzenie pyszne i co ważne bez bezsensownego nadmiaru. Miejsce jest wyjątkowe, ogród, w którym mogą odpocząć goście jest równie urokliwy. Wspaniała atmosfera ujęła naszych gości!
 
 
Natalia1313 

Dołączyła: 10 Cze 2013
Posty: 8
Skąd: Lodz
Wysłany: Nie Wrz 22, 2013 12:18 am   

Mysle o weselu w Soplicowie ale nie bardzo podoba mi sie idea siedzacych gosci w dwoch odzielnych od siebie salach. Wiecie ile ewentualnie pomiesci maksymalnie jedna sala? Chcemy wesele na ok 55 osob. Czy wiecie czy jest mozliwosc miec dlugich stolow zamiast okraglych? Czy rzeczywiscie restauracja jest normalnie otwarta dla klientow?
 
 
Elandare 


Dołączyła: 29 Lip 2013
Posty: 6
Skąd: lodz
Wysłany: Pią Wrz 27, 2013 7:21 am   

55 osób nie wciśniesz tam na jedną salę, raczej bliżej 40 na jedną, ale myślę że to naprawdę nie jest aż taki problem, stoły z tego co pamiętam możesz ustawić proste ale ja akurat jestem zwolenniczką okrągłych, zwłaszcza w takich wnętrzach:) Ja też będę miała wesele w soplicowie w przyszłym roku :) .Sala mnie zachwyciła. Martwią mnie trochę pogłoski o małych porcjach dlatego jeśli ktoś miał tam ostatni o wesele piszcie co myślicie, z czym mieliście problemy, co zaznaczyć w umowie? Restauracja jest niestety otwarta do ostatniego gościa, ale pan Darek zapewnia, że raczej sami wychodzą jak słyszą wesele na górze...oby...jeśli chodzi o ogród to ma być zamknięty od 21, ale po przeczytaniu kilku wcześniejszych postów widzę że lepiej poprosić o zapis w umowie, nie chce obcych ludzi na moim weselu...jest kilka drobiazgów które mnie martwią ale mam nadzieję że wszystko da się załatwić, bo wnętrza są fantastyczne, śliczny ogród, fajna lokalizacja, generalnie sporo plusów. Jeśli tylko jedzenie jest ok i jest go dużo, bo goście lubią sobie pojesc, to kompromis że jest kilka sal a toalety na piętrze jest do przeżycia...co myślicie?

Ef1 napisz proszę coś więcej o swoim weselu w soplicowie :)
_________________
Ostatnio zmieniony przez Elandare Pią Wrz 27, 2013 7:25 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
natalia.baczek 

Dołączyła: 27 Paź 2013
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Paź 27, 2013 7:07 pm   

Czy ktoś z Was ma jakieś nowe opinie na temat sali w Soplicowie?


Pozdrawiam
 
 
Wyderka85 

Dołączyła: 30 Gru 2012
Posty: 24
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 18, 2014 10:38 am   

Ja byłam, nic się nie zmieniło w moim odbiorze tego lokalu, jak dla mnie to sala bardzo przeciętna, jedzenie też jakoś mnie nie powaliło. Nie znam cen bo tym razem się gościłam u kuzynki. Generalnie tragedii nie ma ale i zachwytu nie wywołuje. Głownie pamiętać będę to, że było ciasnawo, zespół nie mieścił się na podeście a jedzenie porozstawiane było w rożnych miejscach i po kątach.
_________________
życie jest snem
 
 
ola i lukasz 

Dołączyła: 05 Sie 2012
Posty: 68
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 28, 2014 11:51 am   

My jesteśmy świeżo po naszym weselu w Soplicowie! :) Polecam gorąco!!!!! Szczerze to nie wiem jak komuś może się tam nie podobać - nasi goście wszyscy byli zachwyceni!!! Można powiedzieć wszystko o sali ale na pewno nie, że jest "przeciętna" tak jak ktoś powyżej ;) Taki rozkład sal wymusza po prostu trochę inny niż tradycyjny typ wesela - w stylu bankietowym, eleganckim - nam właśnie o to chodziło, bardzo nie chcieliśmy mieć zwykłego i przeciętnego wesela, gdzie wszyscy zamknięci są w jednej wielkiej "hali"... i udało się, było idealnie!!! U nas było aż 108 osób i nie było też wcale ciasno - goście siedzieli w trzech salach w sumie, hol i pół sali z barkiem i słodkim stołem było przeznaczone do tańca, do tego sala na szwedzki stół, klimatyczny ogród... wnętrza są niesamowite - klasa, elegancja, coś pięknego. Jedzenie wszystkim bardzo smakowało i było go naprawdę dużo - grill wyśmienity!!! Niesamowita obsługa, życzę wszystkim, którzy organizują wesele żeby trafili na takiego właściciela jak Pan Darek i jego ekipa, najlepiej słuchać go we wszystkim, powierzyć wszystko w jego ręce i można spać spokojnie, że będzie perfekcyjnie! :) Pełen profesjonalizm i uczciwość!!! Nie mieliśmy orkiestry, a DJ-a (również poleconego przez Pana Darka - dja Marcina Włodarczyka), więc nie zajmował dużo miejsca, może dlatego nie było wcale ścisku na parkiecie :) i też dlatego, że nie wszyscy goście tańczą na raz - podczas gdy jedni tańczyli, inni byli przy stołach, spędzali czas w altankach w pięknym ogrodzie, przy fantastycznym barku alkoholowym lub słodkim stole, przy stole szwedzkim, obserwując ze schodów, bądź przechadzając się po salach po prostu... taka uroczystość ma niesamowity charakter i klimat. Do tego wszystkie drobne elementy i pomysły pana Darka - zejście pary młodej po schodach, pierwszy taniec, wszystko w tych wnętrzach nabiera niesamowitej magii... Było absolutnie bajecznie, aż sama nie wiem o czym pisać bo ciągle jestem pod wrażeniem :) jak macie jakieś pytania to piszcie na priv, ja szukałam opinii przed weselem i było niewiele, bałam się też o liczbę gości, bo wszyscy pisali, że tam się nie zmieści tyle osób... a było perfekcyjnie :) :) Goście też nie mogą się nachwalić :) najbardziej się baliśmy o opinie rodziny ze wsi, tradycjonalistów, starszych... a im podobało się najbardziej, mieliśmy też na weselu dużo młodych ludzi - znajomych i przyjaciół, też sporo gości zagranicznych... i też wszyscy zachwyceni! polecamy Soplicowo wszystkim, którzy marzą o niebanalnym i bajecznym weselu!! :)

[ Dodano: Czw Sie 28, 2014 12:53 pm ]
Aaachhh, żałuję tylko, że zleciało tak szybko i nie zdążyłam się odpowiednio nacieszyć całym dniem, czekam z niecierpliwością na film i zdjęcia :) chciałabym to przeżyć jeszcze raz i nie żałuję wyboru sali !! !!!!
_________________
 
 
joanna gie 

Dołączyła: 10 Wrz 2015
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 10, 2015 1:13 pm   

Podpisuję się pod wszystkimi pozytywnymi opiniami na temat Soplicowa. Jeśli szukacie wnętrza z duszą, a nie typowej sali weselnej, to Soplicowo jest doskonałym wyborem. Pan Darek całym sobą angażuje się w organizację tego wydarzenia i chętnie wysłuchuje pomysłów Młodej Pary.
Jedzenie - smaczne, grilla wspominają wszyscy nasi goście :)
Obsługa - mili, uśmiechnięci, profesjonalni ludzie.
Wystrój - my skorzystaliśmy z delikatnej dekoracji kwiatowej florystki polecanej przez znajomych i muszę przyznać, że całość świetnie współgrała. Miejsce jest na tyle efektowne, że nie trzeba wielu elementów aby podkreślić jego charakter, skromnie i z klasą.

Mieliśmy wesele na prawie 100 osób, z czego zdecydowana większość bawiła się cały wieczór i nie brakowało im ku temu miejsca - nie należy się obawiać, że miejsca do tańczenia jest zbyt mało.

Na koniec, przyznaję całkiem szczerze, że całe wydarzenie przerosło moje oczekiwania i wyszliśmy z mężem bardzo, bardzo zadowoleni :) .
 
 
Lidka800 

Dołączyła: 27 Sty 2016
Posty: 1
Skąd: Łodź
Wysłany: Sro Sty 27, 2016 1:16 pm   

Dziewczyny my się w końcu zdecydowaliśmy na wesele w Soplicowie (matko i pomyśleć że na maturze miałam Pana Tadeusza ;-D ). Sama już nie wiem czy to dobrze czy to źle. Wydaje mi się że wybraliśmy najlepiej jak możemy. Strasznie się stresuje choć zostało jeszcze trochę czasu. Chciałabym żeby wszystko wypadło jak najpiękniej ...
 
 
marlen_ka 

Dołączyła: 14 Paź 2016
Posty: 1
Skąd: Łodź
Wysłany: Pią Paź 14, 2016 10:27 pm   

Jak wybrałaś Soplicowo to nawet bardzo dobrze ;-) . Ja miałam tam w maju (tak wiem miesiąc bez ‘r’ w środku będzie szybki rozwód ;-) ) i nie mogliśmy sobie z mężem lepiej wymarzyć tego jak to będzie wyglądało. Na samym wstępnie bardzo fajnie układała nam się współpraca przy organizacji z właścicielem Panem Darkiem. Bardzo dokładnie nas we wszystkim słuchał i dorzucał jeszcze swoje pomysły. Jeżeli chodzi o salę to najlepiej opisuje ją słowo klimatyczna i trochę jak nie z tej epoki. Po udekorowaniu robiła jeszcze większe wrażenie i było pięknie. To co najbardziej chwali goście to jedzenie. Postawiliśmy na typowo staropolskie żeby było i smacznie i żeby można było się porządnie najeść. Bardzo fajnie sprawdził się też ogród bo spory i ładny gdzie wieczorem był zrobiony grill. I nie stresuj się bo wszystko dobrze wypadnie a jak nwet będzie jakaś mała wpadka to na szczęście ;-)
 
 
Martadzie 

Dołączyła: 23 Wrz 2013
Posty: 5
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 02, 2017 3:09 pm   

My mieliśmy swoje wesele w czerwcu 2015 roku w Soplicowie. Wesele było na ok. 70osób. Mogę powiedzieć, że jesteśmy zadowoleni w stu procentach.
Najpierw było uroczyste zejście po schodach przy muzyce z 'Ziemi obiecanej', przywitanie chlebem i solą przez rodziców pary młodej i rozpoczęcie części gastronomiczno-rozrywkowej wesela. Wszystko odbywało się w ustalonym wcześniej porządku, a pan Darek osobiście nad wszystkim czuwał. Jedzenie było pyszne,menu typowo polskie, wszystkiego bardzo dużo-bez problemu można było się najeść. Oczywiście przez cały czas trwania wesela dostępny był dla gości ogród,który okazał się najciekawszą atrakcją dla naszych gości. Potrawy podawane przez miłą obsługę były zawsze ciepłe. Tort, który kupiliśmy we własnym zakresie został przywieziony do Soplicowa kilka godzin wcześniej i czekał na nas. Warunki lokalowe bez zarzutu, Soplicowo to dobre miejsce na imprezę dla ok 70 osób. Jest wówczas dość luźno. Jedyne do czego można się odrobinę przyczepić to temperatura-bo mimo klimatyzacji w upalny czerwcowy wieczór było dość ciepło. Ale to też pewna specyfika takiego miejsca,jakim jest zabytkowa willa miejska w środku miasta.
Co do finansów, podczas rezerwacji terminu pobierana jest zaliczka (chyba ok.1tys), natomiast podczas rozliczenia nie było żadnych wątpliwości - mieliśmy dokładnie wyliczone za co płacimy. Żadnego cwaniakowania, zostaliśmy potraktowani bardzo uczciwie. Za osobę w tamtym czasie płaciliśmy chyba ok.180-200zł. Ze spokojnym sumieniem możemy polecić to miejsce jako dobrą salę na wesele. Nasi goście również byli zadowoleni, o czym często nam wspominali.
W tym roku zorganizowaliśmy w Soplicowie chrzciny naszego synka, była to skromna uroczystość na 12osób. Pan Darek użyczył nam jednej z salek na górze w pałacyku. Tak samo jak przy weselu czuliśmy się potraktowani z szacunkiem i kulinarnie 'dopieszczeni'. Serdecznie polecamy. Marta i Michał
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl