Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Szafran pod Łodzią
Autor Wiadomość
malami 

Dołączyła: 15 Lis 2012
Posty: 54
Skąd: Łódź
  Wysłany: Czw Sty 24, 2013 6:09 pm   Szafran pod Łodzią

Witam wszystkich :)
Tak przeglądam i przeglądam i nie znalazłam nic o Szafranie więc zakładam nowy wątek. Mam tą salę zarezerwowaną na ten rok. Na chwilę obecną właściciele ją wykańczają.. No miejmy nadzieję ze nie będzie żadnych poślizgów... Na chwię obecną wszystko wydaje się ok. Trochę się jdnak denerwuję tym, że nie jest ona wykończona więc chciałam podpytać czy ktoś też będzie się w najbliższym czasie bawił w Szafranie?
A co najwazniejsze czy macie jakieś doświadczenie z salą, która się dopiero otwiera i zaczyna działalność? Może ktoś organizował wesele na takiej sali??
Ostatnio zmieniony przez Mac-erson Sro Paź 02, 2013 10:02 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wojtekmazar 

Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sty 27, 2013 9:42 pm   

Byliśmy oglądać tą salę w zeszłym tygodniu. Akurat trafiliśmy że był przyszły szef kuchni. Bardzo rzeczowy facet. Od razu potłumaczył co i jak można by było zrobić. Co on by polecał. Zrobił na nas bardzo dobre wrażenie, widać że obeznany i wie co i jak :) Co do samej sali to jak skończą to będzie ekstra (przynajmniej mi taki styl odpowiada). Sądzę że nie masz się czym martwić :lol:
My jeszcze pojeździmy oglądać inne sale, dopiero zaczynamy się orientowac ale tą na pewno bierzemy pod uwagę.
 
 
malami 

Dołączyła: 15 Lis 2012
Posty: 54
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 30, 2013 8:48 pm   

Dzięki za informację, dobrze wiedzieć że kucharz jest ogarnięty - w sumie to od niego najwięcej zależy:) My się mamy z kucharzem widzieć dopiero przed weselem - ustlić menu.
 
 
saszka 

Wiek: 39
Dołączyła: 30 Sty 2013
Posty: 27
Skąd: Koluszki
Wysłany: Sro Sty 30, 2013 8:58 pm   

Zamierzamy w weekend odwiedzić tą salę. Napiszę jakie będą moje wrażenia. Jeśli do tego czasu ktoś będzie miał jakieś uwagi to piszcie! Każda opinia mi się przyda :P

[ Dodano: Nie Lut 03, 2013 4:42 pm ]
Obejrzane, uwagi zapisane :)

Właścicielka, a raczej chyba córka właścicieli wydawała się całkiem zorientowana i odpowiadała rzeczowo na wszystkie pytania. Nie owijała w bawełnę co jest w cenie a za co się dodatkowo płaci, co na mnie zrobiło dobre wrażenie.

To co mi się podobało:
+ będzie parkiet
+ sala jadalna i do tańczenia są razem (jest to taka "L")
+ cena za dwudniowe wesele sezonie (!) najniższa z sal gdzie do tej pory byliśmy
+ kucharzem będzie doświadczony kucharz z warszawskiej restauracji :P
+ z Koluszek jest to 20 minut samochodem
Minusy:
- nie będzie pokojów gościnnych w tym roku (nawet dla Pary Młodej), planują wykończyć piętro na przyszły sezon

Sam wystrój sali (no właściwie to co ma być wystrojem) zapowiada się ładnie i elegancko. Właściwie to tam do wykończenia wnętrza niewiele brakuje, ogólnie kolory to brąz i ecru. A docelowo sala będzie miała srebrne wykończenia i kryształowe żyrandole.

Ogólnie rekonesans uważam za udany :)

Napiszę więcej koło maja, bo będziemy tam na chrzcinach. Będę mogła Wam powiedzieć jak się spisze obsługa i kucharz.
 
 
malami 

Dołączyła: 15 Lis 2012
Posty: 54
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lut 09, 2013 12:21 pm   

Opinia jak wyszła impreza wcześniej bardzo by mi się przydała :) Także czekam na Twoją relację z niecierpliwością. Być może my też tam będziemy się bawić przed naszym weselem jeśli znajomi zdecydują się na małe przyjęcie rocznicowe. W takim wypadku na pewno dam znać jak wyszło!
 
 
alex88 

Dołączyła: 04 Sty 2013
Posty: 334
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 28, 2013 3:14 pm   

saszka napisał/a:
+ cena za dwudniowe wesele sezonie (!) najniższa z sal gdzie do tej pory byliśmy

Mogłabym się spytać jaka to cena? :)
 
 
saszka 

Wiek: 39
Dołączyła: 30 Sty 2013
Posty: 27
Skąd: Koluszki
Wysłany: Nie Mar 03, 2013 10:02 am   

W standardzie za wesele + poprawiny 185 zł, w tym dzieci 50%. Oczywiście jeśli chcemy sobie poudziwniać i dać jakieś płonące kaczki albo prosię z jabłkiem to są dodatkowe opłaty, ale w tej cenie wesele i tak jest na tyle bogate w dania ze w zupełności wystarczy. My może dodatkowo weźmiemy tylko stół wiejski ale raczej będziemy celować na jakieś "nie jedzeniowe" dodatki jak sztuczne ognie o północy albo lampiony :)
 
 
alex88 

Dołączyła: 04 Sty 2013
Posty: 334
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Mar 03, 2013 8:12 pm   

Faktycznie mają bardzo konkurencyjną cenę :o Chyba się tam przejedziemy na rekonesans. Dziękuję za odpowiedź :)
 
 
saszka 

Wiek: 39
Dołączyła: 30 Sty 2013
Posty: 27
Skąd: Koluszki
Wysłany: Nie Mar 03, 2013 9:57 pm   

Zgadzam się :) z tego co wiem to jest cena na sezon 2013, z racji tego że dopiero zaczynają. Jak pytałam, to na następne lata w umowie jest zapis, że cena może wzrosnąć o ileś tam procent, nie pamiętam ile - no ale taki zapis to musi być i jest wszędzie. Ale licząc od podstawowej ceny to i tak jest mniej niż w salach gdzie jeszcze się dowiadywaliśmy.
 
 
alex88 

Dołączyła: 04 Sty 2013
Posty: 334
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 04, 2013 11:03 am   

A orientujesz się może czy właściciele planują zrobić jakiś ogródek przy sali?
 
 
saszka 

Wiek: 39
Dołączyła: 30 Sty 2013
Posty: 27
Skąd: Koluszki
Wysłany: Pon Mar 04, 2013 9:19 pm   

A na kiedy planujesz wesele?
Z tego co pytałam to w tym roku będzie budynek ogrodzony i z teren zrobiony na zielono, posiana trawa. Ale docelowo ma być altana, gril, ławeczki itp. ale to pewnie w przyszłym roku. Plac maja tam bardzo duży, więc pole do popisu jest spore :)
 
 
alex88 

Dołączyła: 04 Sty 2013
Posty: 334
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 05, 2013 3:02 pm   

Planujemy na przyszły rok, najchętniej na czerwiec albo wrzesień :D
W sobotę wybieramy się obejrzeć salę także również podzielę się wrażeniami.
Dziękuję bardzo za odpowiedzi :)
 
 
malami 

Dołączyła: 15 Lis 2012
Posty: 54
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 20, 2013 11:12 pm   

Tak trochę "kontroluję" prace wykończeniowe w Szafranie :P w sensie byliśmy ostatnio dopytać o parę rzeczy i zobaczyć czy się wyrabiają. Myślę, że jest spoko i na pewno zdążą. Za jakiś miesiąc zapraszali na efekt końcowy, to na pewno napiszę jak mi się podobało :)
 
 
Kuba86 

Dołączył: 25 Kwi 2013
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 25, 2013 5:43 pm   

Sala Szafran wreszcie OTWARTA!!!

[ Dodano: Czw Kwi 25, 2013 7:02 pm ]
Potwierdzam, że Sala Szafran jest już OTWARTA!!! :) W poprzedni weekend miałem przyjemność być gościem na pierwszej imprezie. Wystrój i obsługa mnie zachwyciły. Wykończenie wnetrza naprawdę z górnej półki m.in. kryształowe żyrandole i kinkiety, 'cięte' lustra na ścianach, drewniany parkiet do tańca, żakardowa tapeta na jednej ze ścian. Ogólnie sala utrzymana jest w ciepłych kolorach ecru i brązu.
Jedzenie bardzo smaczne, a stoły obficie zastawione. Obsługa sprawnie uzupełniała półmiski i napoje.
Rozmawiałem z właścicielem i potwierdził, że w najblizszym czasie wokół sali pojawi się ogrodzenie, posadzone zostaną tuje oraz zamierza położyć tynki i postawić altankę wraz z miejscem do zabaw dla dzieci. Przed budynkiem znajduje się pojemny parking, a na sali myślę że śmiało można organizować imprezy do 180 osób.
Mam jedynie nadzieję, że ceny będą tak jak teraz bardzo konkurencyjne, bo chętnie sam skorzystałbym z ich usług w przyszłosci.
_________________
Kuba86
Ostatnio zmieniony przez Kuba86 Czw Kwi 25, 2013 6:04 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
alex88 

Dołączyła: 04 Sty 2013
Posty: 334
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 26, 2013 9:58 am   

Wydaje mi się, że 180 osób to zdecydowanie za dużo jak na tę salę.

Też początkowo o niej myśleliśmy (cena wydawała się konkurencyjna) ale po doliczeniu wszystkich rzeczy, które nie są wliczone w cenę, plus 10% podwyżki, którą zakładają właściciele na przyszly rok, plus ewentualny transport dla gości spod kościoła z Łodzi, koszt od talerzyka wyszedłby wyższy niż w naszej sali w Łodzi :( Szkoda, bo sala jest bardzo ładna, elegancka, nie "zawalona" dekoracjami jak niektóre inne nowe sale.
Ostatnio zmieniony przez alex88 Pią Kwi 26, 2013 9:59 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Magda85 

Dołączyła: 26 Kwi 2013
Posty: 9
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 26, 2013 11:05 am   

Gdzie w Łodzi zorganizuje się dwudniowe wesele za 185zł od osoby? Bo z tego co ja się orientuje to w Łodzi trzeba dać minimum 200 zł ale za wesele jednodniowe! Nawet jeśli właściciele Szafranu doliczają 10% podwyżkę na przyszły rok i tak wychodzi dużo taniej niż gdzie indziej! :) A standard jest naprawdę wysoki.
 
 
alex88 

Dołączyła: 04 Sty 2013
Posty: 334
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 26, 2013 11:27 am   

Wesele jednodniowe - 160zł plus: 16zł podwyżki, 10zł stół wiejski, 10zł napoje niealkoholowe, ~10zł za tort i szampan, wychodzi 206zł plus ewentualny transport. Ja na swojej sali w Łodzi za to wszystko wliczone w cenę płacę 6zł mniej od osoby ;)

Wesele z poprawinami faktycznie wyjdzie taniej niż na większosci sal w Łodzi, bo ok. 235zł - 240zł (plus koszty transportu dla gości). My tak czy siak planujemy wesele jednodniowe :)
 
 
Magda85 

Dołączyła: 26 Kwi 2013
Posty: 9
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 26, 2013 12:13 pm   

Wiadomo że jeśli się organizuję wesele dwudniowe to koszta bardziej się rozkładają niż przy weselu jednodniowym. Jednak uważam że w Szafranie i tak jest dużo taniej niż na innych łódzkich salach. Nie jest powiedziane że w przyszłym roku będzie 10% podwyżki (bo zaznaczyli że to może być maksymalnie 10%, ale będą się starać aby było jak najmniej), bo jest to głównie uwarunkowane tym jak w góre pójdzie żywność, więc równie dobrze w przyszłym roku może być raptem 5% podwyżki.

[ Dodano: Pią Kwi 26, 2013 1:14 pm ]
A odnośnie dodatków typu stół wiejski i napoje to wszędzie są takie ceny. Standardowo ok. 10zł.
 
 
malami 

Dołączyła: 15 Lis 2012
Posty: 54
Skąd: Łódź
  Wysłany: Wto Maj 21, 2013 6:10 pm   

W weekend byłam na komunii w Szafranie, więc może jesteście ciekawi co i tak wyszło. Wystrojem jestem zachwycona! Sala wygląda tak lekko, elegancko. Bardzo ładna zastawa i dodatki, świeczniki i wazony super się komponują. Wszystko wygląda na zaplanowane do samego końca, tak jakby nic nie było ustawione przypadkowo - nawet takie pierdoły jak kryształki przy firankach i karniszach :)

Na sal odbywały się dwie komunie jednocześnie, tak na oko jakieś 100 osób. To co mi się bardzo podobało to to że po pierwsze było bardzo luźno, dużo miejsca przy stołach - nie siedzieliśmy ściśnięci jak to się czasem trafia, można było swobodnie wyjśc. A po drugie, że bardzo często były wymieniane talerzyki. I tak naprawdę miałam wrażenie, że mam non stop czysty talerz podany :P

Jedzenia bardzo dużo i bardzo smaczne i bardzo ładnie podane. Wszystko gorące a przekąski na stołach oryginalnie i wizualnie ładne - po prostu nie dało się nie spróbować. Obsługa bez zarzutu, bardzo profesjonalna.

Aż nie możliwe, że nie mam się do czego przyczepić... :) No może do tego, że nie ma jeszcze ogrodu. No ale ma być w najbliższym czasie. Więc czekam z niecierpliwością kiedy go urządzą :)
 
 
alex88 

Dołączyła: 04 Sty 2013
Posty: 334
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Cze 01, 2013 1:32 pm   

malami, masz może jakieś zdjęcia sali, stołów, dekoracji?
 
 
Magda85 

Dołączyła: 26 Kwi 2013
Posty: 9
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 04, 2013 8:12 am   

zdjęcia dostępne są na ich stronie internetowej
 
 
malami 

Dołączyła: 15 Lis 2012
Posty: 54
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Cze 08, 2013 8:31 am   

Alex88 mam kilka zdjęć, ale nie samej sali tylko już podczas przyjęcia, z gośćmi, z nami. Jak chcesz prześlę Ci na prv. Dekoracje były podobne, a może nawet takie same jak te o których pisze Magda85 - z tulipanów w wysokich wazonach (swoją drogą taki fajny patent że chyba go zciągnę i zastosuję w domu :) ) do tego białe, szerokie świeczniki. Razem wyglądało to na prawdę ładnie. A Ty się już na coś zdecydowałaś?

[ Dodano: Pon Lip 01, 2013 10:27 pm ]
Magda85 napisał/a:
zdjęcia dostępne są na ich stronie internetowej

Ja odsyłam na profil na facebooku :) Są nowe zdjęcia i stołów i jedzenia. Ta sala jest CUDOWNA!
 
 
martyna85 

Wiek: 38
Dołączyła: 21 Sty 2010
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 04, 2013 12:34 pm   

Moi drodzy chciałam się podzielić z Wami opinią na temat SZAFRANU, gdyż w czerwcu organizowałam chrzciny mojego synka. Pierwsze wrażenie jest super!!!

Sala utrzymana jest w tonacji brązu i ecru, a całość dopełniają kryształowe żyrandole i karnisze. Na jednej ze ścian jest piękna żakardowa tapeta. Jest położony ciemny parkiet, który jest co imprezę olejony, a na części jadalnej są ułożone beżowe płytki.

Sala jest klimatyzowana, a w chłodniejsze dni ogrzewana (podłogowe ogrzewanie).

Jeśli chodzi o wystrój to wszystko jest pięknie przygotowane. Nie ma nadmiaru jakiś zbędnych ozdób, wszystko jest czyste i schludne. Bardzo elegancka zastawa, białe szerokie świeczniki i wazony. Wszystko wygląda na zaplanowane i nic nie jest ustawione przypadkowo. Krzesełka i stoły są ładnie przystrojone. Całość komponuje się znakomicie.

Na sali był osobny stół na kawę, herbatę. Było to bardzo wygodne bo nie trzeba było biegać za kelnerem i prosić o herbatkę czy kawkę. Jeśli zażyczył sobie ktoś herbatę do stołu to nie było żadnego problemu zaraz była szybko doniesiona :)

Jedzenia bardzo dużo, bardzo różnorodne i bardzo dobrze doprawione, każdy lubi coś innego dlatego ciężko oceniać smak jedzenia, ale na moje oko każdy był zadowolony. Zimne przystawki stylowo podane, aż same oczy jadły :) Ciasta różnorodne i wyśmienite :) Tort z bitej śmietany, elegancko podany i ładnie zaprezentowany ;)

Obsługa bardzo sprawnie sobie ze wszystkim radziła, bardzo profesjonalna (wszystkie kelnerki jednakowo ubrane). Talerze były wymieniane na bieżąco, przed każdym daniem był czysty talerz i sztućce. Soki, woda i napoje donoszone jak tylko pojawiła się pusta butelka czy dzbanek. Na stołach półmiski z zakąskami były uzupełniane w trakcie przyjęcia.

Toalety są nowiutkie, czyste, pachnące. W lokalu jest wydzielone pomieszczenie, w którym można trzymać alkohol i wszystkie potrzebne rzeczy, miejsca tam jest bardzo dużo. Jest również szatnia.

Moim zdaniem sala spokojnie pomieści ok. 150 osób.

Maja wstawionych sporo zdjęć na swojej stronie i facebooku, jednak to nie oddaje jej uroku, więc warto pojechać i obejrzeć na żywo :)

Jednym zdaniem : GODNA POLECENIA!!!!!
_________________
Pozdram, Martyna
Ostatnio zmieniony przez martyna85 Czw Lip 04, 2013 12:40 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
saszka 

Wiek: 39
Dołączyła: 30 Sty 2013
Posty: 27
Skąd: Koluszki
Wysłany: Czw Lip 18, 2013 9:47 pm   

Trochę mi się zeszło z postem, ale wreszcie się zebrałam. Też miałam okazję być na jednym przyjęciu w Szafranie - no już jakiś czas temu, bo na początku maja, ale jakoś nie było czasu żeby zdać Wam relację. Z perspektywy gościa oceniam w trzech kategoriach - wystrój/dekoracje, jedzenie, obsługa - i mogę szczerze napisać że byłam bardzo zadowolona.
Kategoria numer I: Podoba mi się wystrój bardzo. Jak wszystko było już przygotowane i naktyte stoły i weszliśmy do środka to te kwiatki i zastawa i palące się świeczki dają po prostu efekt WOW! Podpisuję się obiema rękami, że na ładniejszej sali nie byłam. Czyli punkt za wystrój :)
Kategoria numer II: Tu się zgadzam z martyną85, wszytko było bardzo dobre i bardzo estetycznie podane - ale to pewnie nie tylko zasługa kucharza/kucharki ale też ładnej zastawy. Jak mamy takie ładne talerze to dosyć łatwo sprawić, że jedzonko bardzo apetycznie wygląda. Ale tu punkt dostają ode mnie za to że na talerzach nie było ućkane tyyyyle sałaty. Bo najczęśniej jest tak że na półmisku mamy 3 małe kawałeczki czegoś a 3/4 zajmuje sałata...
Kategoria numer III: Sama uważam się za dosyć trudnego gościa, więc obsługę pewnie wymęczylam pytaniami i prośbami o podanie jakiejś rzeczy :twisted: to nie był żaden test.. ja po prostu taka wredna jestem. W każdym bądź razie kelnerki wydawały się bardzo sympatyczne i wszystkie moje prośby były spełnione. Także nie mam do nich żadnych zastrzeżeń.
 
 
misiol 

Dołączyła: 23 Cze 2013
Posty: 37
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 19, 2013 10:37 am   

Moi Drodzy! :)
Z tego co wiem od właścicielki, 13 lipca odbyło się w Szafranie wesele na 100 osób. My niestety spapraliśmy sprawę, zostawiliśmy sobie tę salę na ten tydzień, nie wiedząc, że będzie taka okazja do obejrzenia tej sali, a faktycznie, z racji tego, że sala dopiero rusza, nie ma tam wesel tydzień w tydzień, żeby w dowolną sobotę było wszystko odpowiednio naszykowane :( Dowiedziałam się, że najbliższe imprezy tam będą mniejsze, jakieś chrzciny, 18-stki.
Dlatego też moja gorąca prośba :) Jeżeli ktoś z Was był w tę sobotę oglądać salę/był gościem na tym weselu/może nawet sam je organizował :D uprzejmie proszę o relację! :)
 
 
bor.natalia 

Dołączyła: 02 Sie 2013
Posty: 3
Skąd: Ldz
Wysłany: Pią Sie 02, 2013 4:18 pm   

Witam wszystkich zainteresowanych, być może na moją opinię czekacie :) Byłam na weselu w Szafranie i szczerze gratuluję organizacji. Wiem, że Młodzi trochę się denerwowali że sala nowa, więc może nie mają doświadczenia albo coś w tym stylu... Ale wszystko było idealne. Nie dziwię się, że same takie pozytywne opinie, jak ktoś jest w czymś dobry i wkłada tyle serca w przygotowania to trzeba go doceniać! Kradnąc podział oceny na trzy kategorie daje we wszystkch piątkę. Naczytałam się, że sala jest bardzo ładna i to także potwierdzam ale skupię się na jedzonku i obsłudze.
Kelnerów było chyba pięciu, na wesele jakies sto kilka osob dawali radę. Wszystko szybko i grzecznie. Uśmiechnięci i pomocni - widać ze zgrany zespół. Wszyscy tak samo ubrani, co wyglądało bardzo estetycznie :) Jedzenie na stołach i serwowanie dania bardzo dobre, do niczego się nie przyczepię, ogromne ilości pięknych przystawek i bardzo dobre ciasta. Stół wiejski też niczego sobie. A najlepszy był barszczyk na sam koniec. Mimo że nikt już nie mógł nic w siebie wcisnąć to jak podali paszteciki (jak się potem dowiedziałam pieczone na miejscu, bezpośrednio przed podaniem a nie jakieś tam odgrzewane) to wszyscy się na nie prawie, że rzucili :P Dziękuję Młodym za wspaniałą imprezę a właścicielom i obsłudze Szafranu gratuluję. Dalej trzymajcie taki poziom!
 
 
Magda85 

Dołączyła: 26 Kwi 2013
Posty: 9
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 05, 2013 1:41 pm   

Witam wszystkich. Jeśli byłby ktoś zainteresowany to 17-stego sierpnia będę się bawić na 18-stce w SZAFRANIE, więc jest okazja do obejrzenia sali na żywo w całej okazałości.
 
 
saszka 

Wiek: 39
Dołączyła: 30 Sty 2013
Posty: 27
Skąd: Koluszki
Wysłany: Wto Sie 13, 2013 5:21 pm   

Magda85 daj znać jak wyszła ta 18. W sumie jeśli jest to impreza na większą liczbę osób to jakieś wyobrażenie organizacji wesela może dawać :)
 
 
Magda85 

Dołączyła: 26 Kwi 2013
Posty: 9
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 21, 2013 1:32 pm   

Impreza była na ok. 100 osób.Stoły były ustawione w dwóch rzędach na przeciwko sali do tańczenia, było bardzo dużo miejsca. 18-stka zaczęła się o 19 i trwała aż do 6 rano.
Organizatorzy spisali się na medal. Stoły były nakryte beżowo-złotymi obrusami a po środku leżała czarna koronka. I gladiole w wysokich szklanych wazonach nadały wszystkiemu cudownego uroku.
Jedzenia było nie do przejedzenia. Po sytym dwudaniowym obiedzie, pozostało tylko jeść oczami bo nie było gdzie tego pomieścić. Wszystko było gustownie przybrane, te wszystkie ciasta, ciasteczka, muffinki, babeczki aż się śmiały do ciebie i mówiły zjedz mnie;) Owoce pięknie pokrojone i gustownie podane. Masa różnego rodzaju przystawek, sałatek, wędlin itp. Wszystko komponowało się wyborowo.
Obsługa miła, sympatyczna. Wszystkie kelnerki jednakowo ubrane.
Sala klimatyzowana, łazienki czyste, przestronne, z zewnątrz już jest ogrodzona.
Jeśli ktoś ma jakieś obawy, to ja zdecydowanie polecam i zachęcam do organizowania wszelkiego rodzaju imprez na tej sal.
Pełen profesjonalizm!!! Sala z górnej półki w przystępnych cenach ;)
Ostatnio zmieniony przez Magda85 Sro Sie 21, 2013 1:34 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
slubzcharakterem 
Firma


Wiek: 46
Dołączył: 21 Kwi 2010
Posty: 83
Skąd: Łódź, Wiśniowa Góra
Wysłany: Czw Sie 29, 2013 12:59 am   

A ja miałem okazję bawić się na tej sali podczas chrzcin pod koniec kwietnia tego roku.
W moim przypadku zawsze najważniejsze jest jedzenie, no i pod tym względem było naprawdę super - wszystko bardzo smaczne a do tego sprawnie podane na pieknej nowej zastawie.
Zwróciłem tez uwagę na wąskie, wysokie wazony z białymi tulipanami - elegancko wyglądały a jednocześnie nie zabierały zbyt dużo miejsca na stole gdzie stała cała masa pysznych przystawek (na wielu innych salach widziałem, że stoły były właśnie celowo "zapełniane" szerokimi wazonami, świecznikami, paterami itp. zamiast tym co najważniejsze czyli dobrym jedzeniem).

Ogólny wystrój i klimat sali sprawia wrażenie subtelnej elegancji, bez nadmiernego przepychu. Nie umiem tego odpowiednio opisać, lepiej obejrzeć zdjęcia na ich stronie. Jednym słowem - mogę polecić tą salę z czystym sumieniem.

P.S.
To były chrzciny na ok 70 osób
_________________
Ślub z charakterem
Zabiorę Cię właśnie tam...Gość
Ostatnio zmieniony przez slubzcharakterem Czw Sie 29, 2013 1:18 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
malami 

Dołączyła: 15 Lis 2012
Posty: 54
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 06, 2013 7:49 am   

Uff... :) jak to dobrze, że coraz więcej opini się pojawia. I to bardzo pozytywnych. A sala się robi coraz ładniejsza! Jak ostatnio tamtędy przejerzdzałam to jest już skończona elewacja i ogrodzenie (a to dobrze, bo sala jest przy trasie więc jakby były dzieci na przyjęciu to zawsze bezpieczeniej) :P
 
 
saszka 

Wiek: 39
Dołączyła: 30 Sty 2013
Posty: 27
Skąd: Koluszki
Wysłany: Sob Wrz 21, 2013 2:20 pm   

malami napisał/a:
Uff... :) jak to dobrze, że coraz więcej opini się pojawia. :P


Chyba spowrotem weźmiemy pod uwagę tą salę... Byliśmy już chyba wszędzie w okolicy i porównując standard do ceny to Szafran wypada bardzo dobrze.
 
 
bor.natalia 

Dołączyła: 02 Sie 2013
Posty: 3
Skąd: Ldz
Wysłany: Pią Paź 04, 2013 7:42 am   

Wiecie może czy organizują Sylwestra? Bardzo mi się podobało na weselu chętnie poszłabym tam jeszcze raz :)
 
 
Ifigenia 

Wiek: 39
Dołączyła: 06 Paź 2013
Posty: 85
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Paź 06, 2013 9:32 pm   

Jadę we wtorek obejrzeć salę, na pewno podzielę się z Wami wrażeniami :)
 
 
Magda85 

Dołączyła: 26 Kwi 2013
Posty: 9
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 09, 2013 8:55 pm   

Z tego co wiem to organizują sylwestra, trzeba się śpieszyć bo liczba miejsc ograniczona ;)
 
 
Ifigenia 

Wiek: 39
Dołączyła: 06 Paź 2013
Posty: 85
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 10, 2013 10:25 pm   

Mi się sala bardzo podobała - prosta, elegancka, bez zbędnych ozdób, czyli obrazów, posągów, gołębi itp ;)
Jeszcze jak zagospodarują teren wokół będzie super.
 
 
misiol 

Dołączyła: 23 Cze 2013
Posty: 37
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 18, 2013 10:44 pm   

Sala prześliczna, ale rozmieszczenie kiepskie. Para młoda siedzi za ścianą, bez kontaktu z salą taneczną i z orkiestrą, nie wyobrażam sobie czegoś takiego-dedykacje, toasty-do ściany, czy jak?
 
 
malami 

Dołączyła: 15 Lis 2012
Posty: 54
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Paź 19, 2013 8:10 am   

misiol napisał/a:
Sala prześliczna, ale rozmieszczenie kiepskie. Para młoda siedzi za ścianą, bez kontaktu z salą taneczną i z orkiestrą, nie wyobrażam sobie czegoś takiego-dedykacje, toasty-do ściany, czy jak?


Gdzie za ścianą? Skoro sala to taka typowa "L" - ka. Nie ma nigdzie ścianek działowych, a część taneczna jest słupami oddzielona.
 
 
Magda85 

Dołączyła: 26 Kwi 2013
Posty: 9
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Paź 19, 2013 4:53 pm   

misiol napisał/a:
Sala prześliczna, ale rozmieszczenie kiepskie. Para młoda siedzi za ścianą, bez kontaktu z salą taneczną i z orkiestrą, nie wyobrażam sobie czegoś takiego-dedykacje, toasty-do ściany, czy jak?


Jaka ściana?? Na sali nie ma żadnych ścian!!! Sala jest w kształcie L-ki a salę taneczną od jadalnej dzielą trzy filary. Zresztą właściciele mówili że miejsce dla młodych można sobie ustalić indywidualnie. Jak się komuś podoba to może siedzieć na przeciwko orkiestey, żeby cały czas się na siebie patrzeć przez całe wesele.
 
 
Kuba86 

Dołączył: 25 Kwi 2013
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Paź 19, 2013 4:57 pm   

Słuchajcie organizują sylwestra. Więcej informacji na ich stronie w zakładce sylwester 2013/2014. Cena konkurencyjna i jeszcze w cenie stół wiejski z bimberkiem 8)
_________________
Kuba86
 
 
Ifigenia 

Wiek: 39
Dołączyła: 06 Paź 2013
Posty: 85
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 21, 2013 7:21 pm   

No dobrze, to już oficjalnie ogłaszam, że Szafran jest naszą salą na przyjęcie weselne ;)
_________________
 
 
misiol 

Dołączyła: 23 Cze 2013
Posty: 37
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Paź 27, 2013 5:47 pm   

malami napisał/a:
misiol napisał/a:
Sala prześliczna, ale rozmieszczenie kiepskie. Para młoda siedzi za ścianą, bez kontaktu z salą taneczną i z orkiestrą, nie wyobrażam sobie czegoś takiego-dedykacje, toasty-do ściany, czy jak?


Gdzie za ścianą? Skoro sala to taka typowa "L" - ka. Nie ma nigdzie ścianek działowych, a część taneczna jest słupami oddzielona.


No a jak wygląda typowa L? większość gości i para młoda siedzą w górnej części L, a sala taneczna jest jej dolną częścią, czyli chyba logiczne jest, że z kontakt z salą taneczną ma tylko garstka osób, siedząca w miejscu łączenia obu sal, reszta, siedząca w głębi tej L nie widzi nic. Tą resztą jest też para młoda, co mnie osobiście zupełnie nie odpowiada, ale oczywiście co kto lubi. Na koniec dodam, że przy oglądaniu sali właścicielki wskazały miejsce pary młodej konkretnie-to jedno jedyne, które jest dla młodych przeznaczone i nie powiedziały, że miejsce to można dowolnie zmienić. Być może w tej chwili jest to do zrobienie i nie jest wykluczone, że dzięki między innymi mojej opinii, którą przekazałam właścicielkom. Więc nie piszcie mi tu bzdur, że nie mam racji, skoro sama właścicielka odpisała, że może w przyszłości pomyślą w takim razie nad innym rozmieszczeniem pary młodej lub samej orkiestry, żeby para młoda, która chce widzieć swój zespół, widziała go.
Ostatnio zmieniony przez misiol Nie Paź 27, 2013 5:49 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
malami 

Dołączyła: 15 Lis 2012
Posty: 54
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Paź 27, 2013 9:39 pm   

Misiol ile wrogości w Twoim poście. Czy moja odpowiedź była w jakikolwiek sposób niegrzeczna? Nie sądzę żeby to można było ją pod "bzdury" zaliczyć.
Dla mnie usadzenie Pary Młodej w "pierwotnym" miejscu jest ok. Nie siedzą za ścianą tylko na przeciwko gości i wszyscy ich dobrze widzą, odpowiednia odległość od orkiestry więc nic nie brzęczy bezpośrednio nad uchem. A to jest dla mnie ważniejsze.
A skoro teraz jest dodatkowy wybór gdzie młodzi mają siedzieć to jeszcze lepiej bo z korzyścią dla Pary.
 
 
Ifigenia 

Wiek: 39
Dołączyła: 06 Paź 2013
Posty: 85
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Paź 27, 2013 9:46 pm   

Właścicielka jest tak otwarta na wszelkie sugestie, że można "szaleć" z ustawieniem do woli. My prawie całkowicie zmienimy ustawienie stołów.
_________________
 
 
Magda85 

Dołączyła: 26 Kwi 2013
Posty: 9
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 28, 2013 9:32 am   

Skoro można zmieniać wszystko do woli to nie rozumiem skąd taka opinia... Ja jak ustalam wszystko na temat swojego wesela to każda sugestia czy moja zachcianka jest spełnione albo poważnie brana pod uwagę ;)

Wszystko jest do dogadania, tylko trzeba CHCIEĆ!!!
Ostatnio zmieniony przez Magda85 Pon Paź 28, 2013 9:36 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Martulinka 

Dołączyła: 12 Lis 2013
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 12, 2013 11:52 am   

Witam Wszystkich!
Chciałabym się dowiedzieć (może wiecie) kiedy w Szafranie mają być pokoje dla gości. Sala na zdjęciach wygląda pięknie! Ale bez pokoi sali nie mogę wziąć, mam za dużo przyjezdnych gości :)
Pozdrawiam :)

Aaaa! I może któraś z Was ma zdjęcie z widokiem sali z zewnątrz? :)
 
 
Ifigenia 

Wiek: 39
Dołączyła: 06 Paź 2013
Posty: 85
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 12, 2013 2:36 pm   

Martulinka, pokoi nie będzie niestety na sezon 2014 - przynajmniej do czerwca, wtedy kiedy my mamy wesele. Ale polecili nam zaprzyjaźnione gospodarstwo agroturystyczne oddalone 3,5 km. - właściciele mogą nawet busem podjechać i zabrać gości - także wszystko do ustalenia.

Niestety zdjęcia z zewnątrz nie mam, ale ładnie wygląda sala.
_________________
 
 
Martulinka 

Dołączyła: 12 Lis 2013
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 13, 2013 9:37 am   

Ifigenia, w sumie to nie jest takie złe rozwiązanie, ale mimo wszystko mam nadzieję, że do lata 2015 roku się wyrobią :)
 
 
Ifigenia 

Wiek: 39
Dołączyła: 06 Paź 2013
Posty: 85
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 13, 2013 10:10 am   

Martulinka, myślę, że na 2015 to już na pewno ;)
_________________
 
 
misiol 

Dołączyła: 23 Cze 2013
Posty: 37
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Gru 01, 2013 7:27 pm   

Magda85 napisał/a:
Skoro można zmieniać wszystko do woli to nie rozumiem skąd taka opinia... Ja jak ustalam wszystko na temat swojego wesela to każda sugestia czy moja zachcianka jest spełnione albo poważnie brana pod uwagę ;)

Wszystko jest do dogadania, tylko trzeba CHCIEĆ!!!



Proszę czytać uważnie, mnie wskazano jedno miejsce dla pary młodej i nie zaznaczono, że można je zmieniać. Ta strona jest chyba po to żeby obiektywnie opisywać. Ja rozumiem, że ta sala Wam się spodobała i dlatego ją wybrałyście, ale jeśli każda opinia przeciwko niej będzie dla Was be, to forum to traci sens, bo nie wyczyta się tu nic sensownego.
Jeśli chciałabym się z Wami spierać, to mogłabym stwierdzić, że owszem - można usadzić parę młodą w miejscu gdzie sala jadalna łączy się z salą taneczną. Ale! w tej sali jest tylko garstka miejsc z widokiem na parkiet. Gdy usadzisz tam młodych, to np. osoby starsze, które ze względu na wiek/stan zdrowia, nie biorą czynnego udziału w zabawie, ale chętnie zza stołu pooglądałyby swoje bawiące się dzieci, czy wnuczków, nie będą miały takiej możliwości, bo sala ma kształt L, a nie np. kwadrat, gdzie wszyscy mogliby wszystko widzieć. I co? Oczywiście, możecie mi zaraz napisać, że wystarczy poprosić właścicielki o wstawienie na salę taneczną krzeseł/kanap, czy innych takich, ale ja się pytam, czy o to chodzi? Moim zdaniem nie i nie wmawiajcie mi, że sala jest super, tylko ja nie mam chęci, żeby naprawiać wszystko to, co moim zdaniem, jest tam źle pomyślane.

Konkludując - moim zdaniem nie jest to najszczęśliwszy kształt budynku przeznaczonego na salę weselną. Nie znam żadnej innej sali tak zaprojektowanej.

A to forum jest po to żeby ułatwiać innym wybór poprzez wymianę spostrzeżeń. I tak np. jeśli ktoś szuka pięknej sali i nie przeszkadza mu jej oryginalne, jak na salę weselną, zaprojektowanie, to Szafran jest nawet bardziej niż ok, ale jeśli ma z tym problem, tak jak ja, to lepiej poszukać innej sali - po prostu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl