Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Aspekty techniczno-sprzętowe wideofilmowania
Autor Wiadomość
filmowiec 
Firma

Wiek: 43
Dołączył: 15 Mar 2004
Posty: 334
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 23, 2008 9:51 pm   

teraz to kamery tanie jak barsz... w czasie kiedy ja sie zbroilem to byly ceny...
_________________
Marcin vel filmowiec:)
 
 
 
artur_ase2000 
Firma


Wiek: 41
Dołączył: 13 Sie 2008
Posty: 67
Skąd: LDZ
Wysłany: Wto Wrz 23, 2008 10:46 pm   

sunrise napisał/a:

tu chyba nie chodziło o zakup kamery tylko o sprzet jakim dysponuje potencjalny operator yennefer. Oczywiście FX1 to zupełnie inna pułka za podobne pieniądze.Do dostania nadal na Ebay.pl w zupełnie ludzkich pieniądzach.Pozdrawiam


taaaaaa... tylko zaden sprzedawca nie daje faktury i gwarancji na 5 lat... a w sklepie w LDZ za taka (od reki) wolaja sobie 14tys... a tam gdzie kupilem swoja teoretycznie jest za 11 ale narazie nie ma na stanie... i chyba zostanie nam zakup Z7 :/
_________________
LDZ : photographic ... motion graphic ... video editing
 
 
 
bestfilm 
Firma

Dołączył: 23 Wrz 2008
Posty: 2
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Wto Wrz 23, 2008 11:54 pm   

Odpowiem wszystkim tak.
Cena = jakość

są co prawda wyjątki od tej normy ale to pojedyncze sztuki.


pozdrawiam kamerzysta.

do sorc. samo nakręcenie nie jest cieżką pracą. dwu tygodniowy montaż tego wesela po parę godzin dziennie żeby wyszedł z tego niepowtarzalny film. w tym głównie zawarta jest cena usługi.
Ostatnio zmieniony przez bestfilm Wto Wrz 23, 2008 11:58 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
filmowiec 
Firma

Wiek: 43
Dołączył: 15 Mar 2004
Posty: 334
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 1:07 am   

a ja sie bym nie zgodzil z wypowiedzia przed mowcy, odnosnie kwestii ze samo nakrecenie nie jest ciezka praca... A jak to mowia z pustego to i Salamon nie naleje...
_________________
Marcin vel filmowiec:)
 
 
 
artur_ase2000 
Firma


Wiek: 41
Dołączył: 13 Sie 2008
Posty: 67
Skąd: LDZ
Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 1:30 am   

filmowiec napisał/a:
a ja sie bym nie zgodzil z wypowiedzia przed mowcy, odnosnie kwestii ze samo nakrecenie nie jest ciezka praca... A jak to mowia z pustego to i Salamon nie naleje...


my krecimy we 2 kamery a pozniej montuje film sam...
i wiem dokldanie ze i jedno i drugie nie jest HOP SIUP...

jak spitolisz cos przy nagrywaniu to pozniej co bys nie robil i tak bedzie lipa
jak spitolisz przy montazu to efekt finalny (nawet jesli ujecia super) sa lipa
a praca na 2 kamery tez do latwych nie nalezy trzeba sie naprawde dobrze rozumiec z drugim kamerzysta by sobie w kadry nei wchodzic by jeden trzymal ujecie kiedy drugi zmienia kadr itp....

tak wiec... nie ma co ... kazdy zawod wymaga fachowosci i precyzji a ludzie placa za to ... a jesli nie placa to trudno oczekiwac "wysokiej polki" (albo inaczje zeby nikogo nie urazic... "polki na poziomie")

pozdrawiam :)
ps. co do fotografii tez nie jest latwa... tez cos o tym wiem (bo to moj konik... param sie tym :) i bardzo mnie to kreci - ale film to film / a foto zostawiam odpowiednim swoim ludziom co maja wieksza korbe na jej punkcie niz ja :P )

pozdrawiam :)
_________________
LDZ : photographic ... motion graphic ... video editing
 
 
 
sunrise 
Firma


Wiek: 48
Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 26
Skąd: łódź
Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 7:42 am   

artur_ase2000 napisał/a:
sunrise napisał/a:

tu chyba nie chodziło o zakup kamery tylko o sprzet jakim dysponuje potencjalny operator yennefer. Oczywiście FX1 to zupełnie inna pułka za podobne pieniądze.Do dostania nadal na Ebay.pl w zupełnie ludzkich pieniądzach.Pozdrawiam


taaaaaa... tylko zaden sprzedawca nie daje faktury i gwarancji na 5 lat... a w sklepie w LDZ za taka (od reki) wolaja sobie 14tys... a tam gdzie kupilem swoja teoretycznie jest za 11 ale narazie nie ma na stanie... i chyba zostanie nam zakup Z7 :/


z tą gwaracą masz rację, ewentualnie na wyspach,spokojnie można sprzęcik wciągnąć na firmę (jeżeli nie jesteś vatowcem)a Z7 to fajna rakieta :lol: trzeba się rozwijać..no i zapis na CF - miodzio!Weź Z7....pozdro
 
 
elvid_videofilmowanie 
Firma


Wiek: 45
Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 90
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 8:23 am   

Z7 jest profi, ale cena jest póki co mocno zaporowa, nie wspominając o kosztach kart.
_________________
Pozdrawiam
Elvid film studio
 
 
 
sunrise 
Firma


Wiek: 48
Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 26
Skąd: łódź
Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 10:00 am   

elvid_videofilmowanie napisał/a:
Z7 jest profi, ale cena jest póki co mocno zaporowa, nie wspominając o kosztach kart.


co fakt to fakt..ale osobiście troche bałbym się zapisu na karcie.Z własnego doświadczenia spotkalem się niejednokrotnie, że karta SD z rejestratora do dżwięku pokazywała fizycznie kilka plików po 700mb z czego dwa były nie do odczytu.Na szczęście to tylko dźwięk z rejestratora,miałem jeszcze dobrej jakości audio z kamery :wink: a niech sie nie otworzy kawałek przysięgi rejestrowany na nośniku" flashowym" w obrazie(Z7,EX1,avchd) :? kapilica....
Ostatnio zmieniony przez sunrise Sro Wrz 24, 2008 10:02 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
filmowiec 
Firma

Wiek: 43
Dołączył: 15 Mar 2004
Posty: 334
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 10:26 am   

ja tez jestem bardzo nie ufny co do zapisu na karcie, bo przypadki zgubienia plikow na karcie czy pen drivie wcale nie naleza do sporadycznych
_________________
Marcin vel filmowiec:)
 
 
 
artur_ase2000 
Firma


Wiek: 41
Dołączył: 13 Sie 2008
Posty: 67
Skąd: LDZ
Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 11:04 am   

sunrise napisał/a:
elvid_videofilmowanie napisał/a:
Z7 jest profi, ale cena jest póki co mocno zaporowa, nie wspominając o kosztach kart.


co fakt to fakt..ale osobiście troche bałbym się zapisu na karcie.Z własnego doświadczenia spotkalem się niejednokrotnie, że karta SD z rejestratora do dżwięku pokazywała fizycznie kilka plików po 700mb z czego dwa były nie do odczytu.Na szczęście to tylko dźwięk z rejestratora,miałem jeszcze dobrej jakości audio z kamery :wink: a niech sie nie otworzy kawałek przysięgi rejestrowany na nośniku" flashowym" w obrazie(Z7,EX1,avchd) :? kapilica....

i wlsnie oba te poroblemy nas blokuja ... i hamuja przy zkaupie tej kamery...
dlatego puki co czekam w grudniu musze kupic 2 wiec czekam :) )
_________________
LDZ : photographic ... motion graphic ... video editing
 
 
 
WIDEOFILM 
Firma


Wiek: 64
Dołączył: 10 Gru 2005
Posty: 135
Skąd: LUBLIN
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 11:20 am   

Koledzy: temat był o cenach usług, a zeszło na forum techniczne.Zaraz chyba moderator się wnerwi i pogoni nas wszystkich.Jest dział dla firm i tam powinniśmy takie poglądy wymieniać- chociaż dyskusja jest rzeczowa.Nasi klienci nie muszą się znać na tych nowinkach technicznych.Dla nich najważniejsza jest zawsze cena.
_________________
Trzymaj fason do końca
Ostatnio zmieniony przez WIDEOFILM Sro Wrz 24, 2008 11:22 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
evelinka 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lut 2008
Posty: 554
Skąd: ja to mogę wiedzieć?
Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 11:39 am   

Wydaje mi się, że klientom też takie info się przydadzą. Więc czemu o tym nie pisać. Ja na przykład jestem zadowolona, że dowiedziałam się tego wszystkiego. Na pewno warto wiedzieć więcej, jak się szuka dobrego kamerzysty. Przynajmniej nie damy sobie wciskać kitu :P
 
 
sunrise 
Firma


Wiek: 48
Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 26
Skąd: łódź
Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 11:53 am   

WIDEOFILM napisał/a:
Koledzy: temat był o cenach usług, a zeszło na forum techniczne.Zaraz chyba moderator się wnerwi i pogoni nas wszystkich.Jest dział dla firm i tam powinniśmy takie poglądy wymieniać- chociaż dyskusja jest rzeczowa.Nasi klienci nie muszą się znać na tych nowinkach technicznych.Dla nich najważniejsza jest zawsze cena.


Racja, to jednak dowodzi, że inwestując w technologię i oczywiście prezentując odpowiedni poziom (jako operator szwenkier :-) musimy różnić się cenowo od ludzi którzy "kaleczą tą działkę rzemiosła filmowego"(kino niepokoju weselnego..hehehe)proponując usługi za 600zł.itp.Nie ma możliwości, żeby firma działająca legalnie,pracująca na oryginalnym sofcie,płacąca podatki,prezentująca odpowiedni poziom czułości filmowej, inwestująca w drogi sprzęt robiła dobre filmy w okolicy poniżej 999pln.To oczywiście moje zdanie..dopuszczam że moge się mylić.Pozdrawiam(BTW-999pln to i tak mocno zaniżyłem :zalamany: )
Ostatnio zmieniony przez sunrise Sro Wrz 24, 2008 11:59 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
elvid_videofilmowanie 
Firma


Wiek: 45
Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 90
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 2:00 pm   

WIDEOFILM napisał/a:
Koledzy: temat był o cenach usług, a zeszło na forum techniczne.Zaraz chyba moderator się wnerwi i pogoni nas wszystkich.Jest dział dla firm i tam powinniśmy takie poglądy wymieniać- chociaż dyskusja jest rzeczowa.Nasi klienci nie muszą się znać na tych nowinkach technicznych.Dla nich najważniejsza jest zawsze cena.


Mam nadzieję, że mocno nie podpadnę, ale to forum branżowe to raczej nie żyję, w związku z czym mam prośbę, żeby tam podjąć kilka fajnych zawodowych tematów, bo widzę, że każdy ma coś fajnego do dodania od siebie.
_________________
Pozdrawiam
Elvid film studio
 
 
 
sunrise 
Firma


Wiek: 48
Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 26
Skąd: łódź
Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 2:58 pm   

elvid_videofilmowanie napisał/a:
WIDEOFILM napisał/a:
Koledzy: temat był o cenach usług, a zeszło na forum techniczne.Zaraz chyba moderator się wnerwi i pogoni nas wszystkich.Jest dział dla firm i tam powinniśmy takie poglądy wymieniać- chociaż dyskusja jest rzeczowa.Nasi klienci nie muszą się znać na tych nowinkach technicznych.Dla nich najważniejsza jest zawsze cena.


Mam nadzieję, że mocno nie podpadnę, ale to forum branżowe to raczej nie żyję, w związku z czym mam prośbę, żeby tam podjąć kilka fajnych zawodowych tematów, bo widzę, że każdy ma coś fajnego do dodania od siebie.


jestem za :lol:
Ostatnio zmieniony przez sunrise Sro Wrz 24, 2008 6:16 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
elvid_videofilmowanie 
Firma


Wiek: 45
Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 90
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 25, 2008 8:31 am   

Pod warunkiem, że dostanę dostęp :)
_________________
Pozdrawiam
Elvid film studio
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 29, 2008 9:46 pm   

Zgodnie z Regulaminem proszę nie cytować całych wypowiedzi poprzedników, zwłaszcza jeśli dyskusja toczy się płynnie.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
ana88 

Wiek: 36
Dołączyła: 19 Paź 2011
Posty: 39
Skąd: Łódź
  Wysłany: Pią Lis 16, 2012 7:40 pm   Słaba jakość filmu

To chyba dobry wątek. Poradźcie mi proszę, wczoraj odebrałam film z wesela i okazało się, że jest słabej jakości, robi się straszna pikseloza i obraz się rozmazuje momentami! Jestem załamana bo za usługę zapłaciłam 1300 zł, kamerzysta był polecony, widzieliśmy film naszych znajomych przez niego nakręcony i było wszystko dobrze. Dodam, że film nakręcono dobra kamerą, normalne DVD Dolby Digital Plus, nie Blue-Ray, na sali było widno i nie trzeba było dodatkowej lampy. Jaka może być tego przyczyna?
_________________
 
 
Alberto 

Dołączył: 11 Lip 2012
Posty: 31
Skąd: z miasta
Wysłany: Sob Lis 17, 2012 1:19 pm   

Naprawdę uważasz, że napis DVD Dolby Digital Plus świadczy o wysokim poziomie sprzętu? Kolejna osoba na forum, która szukała dobrego i co najważniejsze taniego filmowca. Taniego znalazłaś. Mleko się rozlało.
_________________
Pozdrawiam
 
 
ana88 

Wiek: 36
Dołączyła: 19 Paź 2011
Posty: 39
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 19, 2012 8:33 pm   

Nie cena świadczy o jakości, jeśli jeszcze tego nie wiesz to znaczy że płacisz za wszystko więcej niż każda z tych rzeczy jest warta, co nie jest na pewno powodem do dumy. Gdybyś przejrzał rynek tego typu usług, to wiedziałbyś że jak się bierze usługi w pakiecie np zdjęcia i film to jest znacznie taniej. Filmowiec był sprawdzony, ponieważ "kręcił" też wesela 2 znajomych taką samą kamerą skądinąd dobrej jakości i na ich filmach wszystko było w porządku. Na przyszłość proszę o nie wypowiadanie się osób które nie maja nic mądrego do powiedzenia. Proszę o podpowiedź osoby które się na tym znają i wiedzą w czym może tkwić problem. Z góry dziękuje za wszystkie posty wnoszące coś ważnego do tego wątku.
_________________
 
 
Alberto 

Dołączył: 11 Lip 2012
Posty: 31
Skąd: z miasta
Wysłany: Pon Lis 19, 2012 9:08 pm   

ana88, nie mam zamiaru się sprzeczać z Tobą, bo jak zauważyłaś nie czas i miejsce.

Niestety na świecie jest już tak, że nie można mieć Mercedesa w cenie Seata, nawet jak kupujesz dwa Mercedesy. To, że rynek jest różnorodny to ja wiem - sam kiedyś szukałem filmowca i fotografa i różne oferty widziałem.
Poza tym to nie wiem czego oczekujesz po uczestnikach tego forum - że co, napiszą ci jak poprawić jakość własnego filmu?? A może wystarczy pogadać z autorem filmu i jego spytać co jest przyczyną złej jakości??
_________________
Pozdrawiam
 
 
fotografialodz 
Firma


Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 19, 2012 11:34 pm   

dawno znajomi brali slub ? dlaczego pytam , otoz kiedys nie bylo telewizorow lcd , jeszcze pare lat temu standardem byl tv kineskopowy, byl on o tyle fajny ze obraz dvd na ekranie 32 calowym wygladal super(pierwszy lepszy film z wypozyczalni) , teraz sa lcd i jak ogladam stare plytki z filmami na dvd na nim to mi sie zle robi :(
moze tu przyczyna, niestety w obecnych czasach standardem jest juz hd

oczywiscie nie jestem ekspertem w tej dziedzinie i sa to moje prywtne spostrzezenia:)

tak jak wspominal przemowca, pogadac z kamerzysta.
_________________
Pozdrawiam
Michał Jankowski

Fotografia Ślubna
 
 
filmowiec 
Firma

Wiek: 43
Dołączył: 15 Mar 2004
Posty: 334
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 20, 2012 12:17 am   

a jaka ta kamera?ile materiału jest na 1 płycie?materiał nagrany w panoramie?oglądacie na czym?
_________________
Marcin vel filmowiec:)
 
 
 
ana88 

Wiek: 36
Dołączyła: 19 Paź 2011
Posty: 39
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 20, 2012 9:29 am   

Znajomi brali ślub w czerwcu 2011, ich film kręcony był tą samą kamerą jak nasz czyli Sony DCR-VX 2100. Tak jak oni tak i my mamy po prostu film DVD, który mieści się na jednej płycie, mamy dwie godziny filmu bo to miała być wersja mini. Dźwięk i montaż jest bez zarzutów. Piksele robią się gdy postacie się gwałtownie ruszają. A może pikseloza jest wynikiem konwersji z jednego formatu na drugi, albo źle nagraną płytą?? Zgłaszaliśmy problem naszemu realizatorowi, narazie się nie odezwał, może rozwiązuje problem, gdy odbieraliśmy film kazał nam go dokładnie obejrzeć i zgłaszać każdą usterkę lub materiał który ma wyciąć bo nam się nie podoba. A na filmie wszystko nam się bardzo podoba tylko ta jakość... No i mamy nowy telewizor LG Ledowy, rodzice też nowy Samsung ledowy i na każdym jest to samo, a najgorzej to już jest na komputerze... Nie oczekuję od forumowiczów, że ktoś mi naprawi film który ktoś inny mi spartolił, oczekuje porad bo być może ktoś spotkał się już z takim problemem.
_________________
Ostatnio zmieniony przez ana88 Wto Lis 20, 2012 9:35 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
filmowiec 
Firma

Wiek: 43
Dołączył: 15 Mar 2004
Posty: 334
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 21, 2012 9:54 am   

generalnie widzę dwa minusy pierwszy to kamera VX2100 to bardzo dobra kamera ale 5 lat temu absolutnie nie nadaje się do filmowania w panoramie tj. 16/9. Druga kwestia i tu widzę szansę dla Ciebie to płyta DVD a mianowicie 2h na płycie to istny hardcore gdyby to rozbić na dwie po godzinie jakość powinna zdecydowanie się poprawić, szału może nie będzie ale pikseli też nie powinno być.
_________________
Marcin vel filmowiec:)
 
 
 
ana88 

Wiek: 36
Dołączyła: 19 Paź 2011
Posty: 39
Skąd: Łódź
  Wysłany: Sob Lis 24, 2012 11:10 am   

Nasz realizator poprawił film i teraz jest ok. Nagrał nam film na dwie płyty i jakość zdecydowanie się poprawiła, nie widać już pikseli, nawet dźwięk się polepszył. Dowiedzieliśmy się, że słaba jakość była wynikiem zbyt mocnego skompresowania, chciał abyśmy mieli film na jednej płycie bo to wygodniejsze rozwiązanie. Dziękuję za wszelkie pomocne uwagi :)
_________________
 
 
Alberto 

Dołączył: 11 Lip 2012
Posty: 31
Skąd: z miasta
Wysłany: Sob Lis 24, 2012 1:14 pm   

No i super !!
_________________
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl