Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Asiek
Sob Sty 05, 2008 9:28 am
Wesele i ślub w piątek???
Autor Wiadomość
skalimonka 
żona skalimona


Wiek: 38
Dołączyła: 05 Gru 2008
Posty: 2003
Skąd: UK
Wysłany: Nie Sty 11, 2009 9:18 pm   

A my zalatwiajac slub w piatek, przedstawilismy swoje argumenty i ksiadz nie mial nic przeciwko :) ) od razu nas zapisal, zartujac przy tym, ze "to chyba dlatego, zeby sie bawic caly weekend po slubie" :) )
_________________
 
 
owieczka_foto 
Firma


Dołączyła: 28 Paź 2007
Posty: 452
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sty 11, 2009 11:01 pm   

skalimonka napisał/a:
ksiadz nie mial nic przeciwko :) )


Dobrze pamiętam, że macie slub w Mileszkach?

Temu Księdzu jest obojetne: środa, sobota, piątek, a nawet niedziela... bardzo pozytywnie nastawiony człowiek.
_________________
mynewborn... fotografia od dnia narodzin, ciążowa, noworodkowa, niemowlęca, na chrzest i komunię
 
 
skalimonka 
żona skalimona


Wiek: 38
Dołączyła: 05 Gru 2008
Posty: 2003
Skąd: UK
Wysłany: Nie Sty 11, 2009 11:17 pm   

Tak owieczko :) Dobrze pamietasz, ze to ja Cie tak maltretowalam pytaniami hihi Spytal dlaczego akurat piatek, ale nie mial nic przeciwko. Powiedzialam, ze po czwartkowym Bożym Ciele 3 czerwca 2010 roku, w piatek byloby dla nas idealnie i od razu bez przeszkod z usmiechem zapisal :) Pozdrawiam Owieczko i dziekuje za Twoje rady. Bardzo sie przydaly.
 
 
pationa4 

Dołączyła: 22 Lip 2010
Posty: 4
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Lip 22, 2010 2:02 pm   Wesele w piątek

Co myślicie o zorganizoawniu wesela w piątek..
Chciałabym przełożyć wesele na piątek ze względu na zespół , który cholernie mi się przypodobał lecz moi rodzice nie chcą zaakceptować,że wesele oraz ślub miałby się odbyć własnie w piątek..
Czy ktoś z was robił już wesela poza weekendem???
_________________
Pati
 
 
anuszkaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 23 Lis 2009
Posty: 777
Skąd: Zgierz
Wysłany: Czw Lip 22, 2010 2:09 pm   

Duzo par decyduje sie na wesela w piątek. Kilka forumek tez miało swoj dzien w piatek :)
Takze ja nie widze, żadnego problemu, chociaz wiadomo sobota to tradycyjnie i niektorym rodzicom pewnie trudno sie zgodzic, żeby wesele bylo w piatek bo to nadal nowosc
_________________
 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Czw Lip 22, 2010 2:22 pm   

imprezy w inne dni tygodna sa coraz popularniejsze, mozesz o nich przeczytać np tu:
http://www.forum.wesele-l...ghlight=#198596

PS. JA miałam ślubi wesele w środę i uważam że to był swietny pomysł ;)
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
skalimonka 
żona skalimona


Wiek: 38
Dołączyła: 05 Gru 2008
Posty: 2003
Skąd: UK
Wysłany: Pią Lip 23, 2010 3:51 pm   

Ja mialam slub i wesele w piatek, uwazam to za znakomite rozwiazanie :smile: W środę tez bym brała :smile:
_________________
 
 
PassionDay 
Firma

Dołączyła: 28 Cze 2010
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 11, 2010 2:30 pm   

Polecam to rozwiązanie. Można potargowac się z salą. Dają niższe ceny niż na soboty.
 
 
 
tomgacek8 

Dołączył: 07 Paź 2010
Posty: 2
Skąd: lodz
  Wysłany: Czw Paź 07, 2010 11:35 pm   Re: Wesele i ślub w piątek???

hej powiedzcie w których kościołach udzielają ślubu w piątek bo do tej pory tam gdzie bylem to mi odmawiali mówili ze to post i nie udzielają ślubów
 
 
Brinka 


Wiek: 42
Dołączyła: 30 Wrz 2009
Posty: 1360
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Pią Paź 08, 2010 12:44 am   

Św. Józef na Ogrodowej 22 - fajny klimatyczny, drewniany.
_________________

Dużo słońca dla Ciebie Gość
 
 
 
anooleczka 
Szczęśliwa Żona


Wiek: 39
Dołączyła: 23 Mar 2010
Posty: 1040
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 08, 2010 9:38 am   Re: Wesele i ślub w piątek???

tomgacek8 napisał/a:
hej powiedzcie w których kościołach udzielają ślubu w piątek bo do tej pory tam gdzie bylem to mi odmawiali mówili ze to post i nie udzielają ślubów

U nas bez problemu zgodzili sie na srode :) , ale w piatek nie bylo mowy.
Brinka Ci juz polecila, zalezy w jakiej dzielnicy chcesz.. pomozemy :)
_________________
 
 
tomgacek8 

Dołączył: 07 Paź 2010
Posty: 2
Skąd: lodz
Wysłany: Pon Paź 11, 2010 7:16 pm   

dzieki , ale chcialabym sie dowiedziec o inne mozliwosci slubu w paitek na radogoszczu lub balutach czy srodmiesciu, tylko chodzi mi o kosciol wiekszy niz na ogrodowej prosze pomozcie:):)
 
 
anooleczka 
Szczęśliwa Żona


Wiek: 39
Dołączyła: 23 Mar 2010
Posty: 1040
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 12, 2010 9:33 am   

tomgacek8, najlepiej bedzie jak usiadziesz i podzwonisz do kosciolow..
Tak bedzie najszybciej.
Usiadzcie sobie i zrobcie liste kosciolow a potem bierzcie za telefon i dzwoncie.. zaoszczedzicie czas. Moj kosciol mozesz juz skreslic z listy- Parafia OO. Bernardynow.
Inaczej w chwili obecnej nie moge Ci pomoc, ale trzymam kciuki zebyscie znalezli ten wymarzony kosiolek :)
_________________
Ostatnio zmieniony przez anooleczka Wto Paź 12, 2010 9:36 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Brinka 


Wiek: 42
Dołączyła: 30 Wrz 2009
Posty: 1360
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Nie Paź 24, 2010 3:55 pm   

Ja miałam wesele w piątek i gdybym miała wybierać jeszcze raz to też byłby to piątek.
Dostaliśmy zniżkę na salę oraz mogliśmy śmiało wybierać spośród fotografów, DJ, florystów. Wszyscy mieli wolny termin. Zdecydowanie polecam takie rozwiązanie.
_________________

Dużo słońca dla Ciebie Gość
 
 
 
MadMar 


Wiek: 34
Dołączyła: 12 Lis 2010
Posty: 1343
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 16, 2010 5:48 pm   

też myślałam o piątku, ale chyba jestem zbyt przesądna - podobno w piątek to zły początek a poza tym na sali, gdzie chcemy zrobić wesele nie przewidują zniżki ze względu na pt;/

chociaż byłam kiedyś na weselu w piątek i małżeństwo jest udane, także nie ma się co przejmować;)
a poza tym potem goście mają wolne (sob, nd) a normalnie gdy są poprawiny w pon do pracy trzeba iść
_________________

 
 
grejpfrut 


Wiek: 36
Dołączyła: 25 Kwi 2011
Posty: 215
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 06, 2012 9:58 pm   

Odgrzebuję temat, bo ślub chcemy wziąć właśnie w piątek :) Trochę się boję co będzie przy załatwianiu spraw w kościele... Co prawda nie planujemy jako takiego wesela (tylko przyjęcie w restauracji, bez tańców itd :) ), ale skoro są księża, którzy robią problemy - to pewnie na nich trafię :roll: I zmartwiło mnie jeszcze to, co napisała anooleczka - że parafia OO. Bernardynów odpada... No chyba, że coś się od tamtej pory zmieniło.

A tak przy okazji - do kogoś, kto trzyma władzę ;) -> może połączyć obecny wątek z tym:

http://www.forum.wesele-l...opic.php?t=6636
 
 
gochna 

Dołączyła: 09 Sty 2012
Posty: 23
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 12, 2012 8:51 pm   

Hej dziewczyny ;-) Ja mam ślub i wesele w piątek. Po rozmowie z księdzem dowiedziałam się, że nie ma żadnych przeciwskazań jeśli nie jest to np. wielki piątek. Nasz proboszcz powiedział jedynie aby napisać do niego taką prośbę o dyspense na jedzenie miesnych potraw. Nie tylko dla nas ale dla wszytskich biesiadnikow. Powiedzial tez ze powie o tym na ceremonii slubnej bo np niektorzy poszcza wiec w sumie fajna sprawa babcia z dziadkiem nie beda zmuszeni do jedzenia sera zoltego heh ;P
 
 
grejpfrut 


Wiek: 36
Dołączyła: 25 Kwi 2011
Posty: 215
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 12, 2012 10:01 pm   

gochna napisał/a:
Powiedzial tez ze powie o tym na ceremonii slubnej


:spoko: bardzo fajne podejście :) a napisz jeszcze w jakiej parafii jest takie bezproblemowe podejście odnośnie ślubu w piątek? :)
 
 
gochna 

Dołączyła: 09 Sty 2012
Posty: 23
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 12, 2012 11:09 pm   

grejpfrut, Parafia Najświętszej Maryi Panny Matki Odkupiciela na Jutrzenki 7. Myślę, że jesli to jest piątek tzw "powszedni" nie jest to jakiś wielki post czy w okresie świąt to nie ma problemu. Warto zapytać w parafii czy ewentualnie moglibyście prosić o taka dyspense i żeby ksiądz powiedział na mszy że dyspensy udziela ;-)
 
 
kasiulka23 

Dołączyła: 13 Mar 2012
Posty: 3
Skąd: łódź
Wysłany: Wto Mar 13, 2012 10:55 am   

Ja słyszałam że z samym ślubem w piątki generalnie nie ma problemu tylko z ewentualnym weselem jest, moja koleżanka powiedziała, że tylko obiad jakiś po slubie będzie i ksiądz nie robił problemów.
 
 
skalimonka 
żona skalimona


Wiek: 38
Dołączyła: 05 Gru 2008
Posty: 2003
Skąd: UK
Wysłany: Wto Mar 13, 2012 7:51 pm   

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
_________________
 
 
Kalanchoe 


Dołączyła: 12 Wrz 2011
Posty: 718
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 11, 2012 9:10 pm   

Jak ja wpadłam na pomysł o ceremonii w piątek, to moja mama za głowę się złapała...i do tego powiedziała, że moja prababcia przeciwstawiała się jakichkolwiek imprez w piątek, bo to nie jest dzień na żadnego rodzaju spotkania :o
I sama nie wiem...przesądna zbytnio nie jestem :twisted:
 
 
Perfect Moments 
Firma

Dołączyła: 20 Sty 2012
Posty: 36
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 12, 2012 6:43 pm   

Wesele i ślub w piątek ma swoje wady i zalety. Zalety to napewno możliwość negocjacji cen, większa dostępność terminów itp.
Minusy - być może nie wszyscy goście będą chętni do brania urlopu, a Ci którzy go nie wezmą mogą odczuwać zmęczenie co może wpłynąć na atmosferę zabawy.
Ale tak poza tym wszystkim - to decyzja Pary Młodej, to Wasz dzień i to Wy podejmijcie decyzję odpowiednią dla Was :)
_________________
Perfect Moments - Spełniamy Wasze Marzenia.
 
 
Deco-Strefa 
Firma

Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 180
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 12, 2012 7:16 pm   

Tak jak zostało juz tutaj napisane - nigdzie nie jest napisane, że ślub/wesele musi być w sobotę - koniec i kropka!
Piątek jest coraz bardziej popularny z wielu względów (np. rozłożenie terminów, możliwośc negocjacji cen). Ale ma też swoje minusy - o których napisało m.in. Perfect Moments.
Decydując się na ślub w piątek, możemy się spotkać z dużym niezadowoleniem ze strony zapraszanych gości i ze zwiększoną liczbą odmawiających przybycia.

Oczywiście zmiania się nieco sytuacja, kiedy mówimy np. o świątecznym piątku, np. 1 lub 3 maja, ewentualnie piątek po Bożym Ciele, kiedy i tak spora liczba pracujących ma wolne.

Osobny temat to tradycyjny post - ale o tym też już było.

Osobiście nie byłam na ślubie/weselu w piątek.
Natomiast zawodowo wykonywałam kiedyś dekorację nawet na ślub/wesele we wtorek (taki zwykły, w czasie normalnego tygodnia pracującego).
 
 
mimeczka 


Wiek: 38
Dołączyła: 19 Wrz 2010
Posty: 817
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 12, 2012 7:52 pm   

Kalanchoe myślę, że prababci nie chodzi o jakiekolwiek przesądy tylko o fakt, że wg religii katolickiej w piątek nie można urządzać żadnych zabaw, bo Pan Jezus umarł na krzyżu. Dla wielu osób jest to argument ostateczny, a z wiarą jednak trudno dyskutować, a już szczególnie racjonalnymi argumentami:)
_________________

 
 
 
Kalanchoe 


Dołączyła: 12 Wrz 2011
Posty: 718
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 12, 2012 8:39 pm   

mimeczka, dla prababci w piątki odbywały się wyłącznie pogrzeby :/

[ Dodano: Czw Kwi 12, 2012 9:40 pm ]
Dla mnie - piątek świątek ;D ;P ...i nie mam żadnych oporów ;) 8)
 
 
mimeczka 


Wiek: 38
Dołączyła: 19 Wrz 2010
Posty: 817
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 12, 2012 9:44 pm   

Aaaa, no to jeszcze cięższy kaliber argumentu:) Dla mnie też dzień nie ma znaczenia i na pewno poszłabym na piątkowy ślub i wesele.
_________________

 
 
 
Kasia13 


Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 324
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Kwi 14, 2012 7:30 am   

Nigdy nie miałam okazji być na takim piątkowym weselu ale jeśli kiedyś zdarzy sie ,
że otrzymam zaproszenie na takowy to pewnie pójdę. Moja koleżanka była na ślubie w czwartek ( kościelnym) , a wiem , że w mojej parafii na Klaretyńskiej da radę wziąć też ślub w niedzielę .

Także czasy się zmieniają. Podejście księży jak widać też.
 
 
grejpfrut 


Wiek: 36
Dołączyła: 25 Kwi 2011
Posty: 215
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 04, 2012 9:22 pm   

anooleczka napisał/a:
mozesz juz skreslic z listy- Parafia OO. Bernardynow


Niestety w kościele "na górce" nadal nie udzielają ślubów w piątek. W najbliższych dniach odwiedzimy św. Józefa na Ogrodowej. Mam nadzieję, że nic się nie zmieniło od kiedy Brinka napisała, że tam da się to załatwić bez poblemu :)
 
 
Rusałka_Maja 


Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 3448
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 06, 2012 5:53 pm   

Też będziemy mieli ślub w piątek.. wniknęło to z tego, że wszędzie soboty w miejscach które nam odpowiadały były pozajmowane (mimo iż zaczęliśmy szukać ponad rok wcześniej :roll: ) albo ze względu na to, że nie będziemy mieć dużo gości więc nie chcieli z nami nawet gadać o sobocie :-? W końcu pało na piątek, a i tak musieliśmy przesunąć termin bo już było pozajmowane - znaczy, że piątki stają się coraz bardziej popularne. Sama początkowo byłam niezadowolona, że to piątek.. martwiłam się właśnie, że goście mogą nie być zadowoleni, że to dzień pracujący.. ale jak się okazało wszyscy z radością przyjęli i nikt nie marudził, że to piątek - bo prawda jest taka, że jak ktoś naprawdę chce być to przyjdzie choćby nie wiem co.. ;) a i się okazało, że piątek nam sprzyja bo jest większa szansa, że będzie wolny termin u obleganych fotografów czy zespołów :) itd :)

Więc bierzcie piątki i się nie krępujcie :D :D :D
_________________


 
 
grejpfrut 


Wiek: 36
Dołączyła: 25 Kwi 2011
Posty: 215
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 06, 2012 6:01 pm   

Rusałka_Maja napisał/a:
Więc bierzcie piątki i się nie krępujcie :D :D :D


:spoko: No i tak trzymać!

My od razu byliśmy zdecydowani na piątek:

a) od razu braliśmy pod uwagę względy finansowe (na niektórych usługach w piątek mamy nadzieję zaoszczędzić)

b) wypda wtedy nasza rocznica, a mojemu Lubemu długo zajęło, żeby przyswoić tę datę, więc nie miałoby sensu zaprzątanie mu głowy kolejną, lepiej niech zostanie jedna i ta sama :P
 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Czw Wrz 06, 2012 6:02 pm   

czwartki i piątki też są fajne :smile:
_________________


 
 
olivka_ja
[Usunięty]

Wysłany: Pią Wrz 07, 2012 8:30 pm   

ja dzisiaj byłam na ślubie (piątek) ale niestety ślub był na 16:00 i np mój mąż nie mógł ze mną pójść bo nie miał możliwości skończenia pracy wcześniej, i niestety z tego co wiem nie był jedynym, który nie przyszedł właśnie z tego powodu...
 
 
huda777 


Wiek: 42
Dołączyła: 30 Sty 2012
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 10, 2012 10:22 am   

Chyba będę jedną z nielicznych osób, które nie są zbyt entuzjastycznie nastawione do takich inicjatyw ;-) Uważam, że przyjęcie weselne robi się dla gości i nie chciałabym nikogo stawiać w takiej niezręcznej sytuacji- żeby się musiał zwalniać z pracy czy brać dzień z urlopu, nie mówiąc już o tym, że ludzie w piątki są po prostu zmęczeni po całym tygodniu i nie wiem czy będą mieli siłę się bawić do białego rana. Ale rozumiem, że niektórzy się decydują na taki termin, sama mocno się nad tym zastanawiałam- ze względu na cenę.
_________________
 
 
MadMar 


Wiek: 34
Dołączyła: 12 Lis 2010
Posty: 1343
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 10, 2012 11:43 pm   

huda777 napisał/a:
ze względu na cenę.
no właśnie też braliśmy to pod uwagę właśnie z powodu kosztów.
Ale Właściciel sali stwierdził, że wesele w piątek u nich nie jest tańsze, no bo w imię czego? Ceny już ma konkurencyjne, a czy w piątek czy w sobotę - jedzenie to samo, herbata, kawa, napoje też kosztują tyle samo, ich praca, prąd, gaz, woda czy inne też kosztują tyle samo czy w piątek czy w sobotę, bez względu na dzień tygodnia.
W sumie całkiem logiczne podejście, przynajmniej moim zdaniem :)
_________________

 
 
Rusałka_Maja 


Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 3448
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 11, 2012 6:08 am   

MadMar logiczne, oczywiście, ale jest wiele takich miejsc gdzie piątki są "tańsze", to samo jest z zespołem - chodzi po prostu o to, że to weekend jest ich głównym źródłem zarobku (że się tak wyrażę :mrgreen: ) a taki piątek czy inny dzień tygodnia (bo nie tylko w piątek młodzi się decydują brać śluby i weselić) to dla nich dodatkowa okazja by zarobić. Niższa cena nie wynika z faktu, że prąd czy herbata czy cokolwiek innego jest tańsze, ale za samą salę już tak dużego kosztu nie doliczają :-)

Co do samego ślubu tak jak pisała huda777 nigdy bym się nie zdecydowała na taką godzinę jak 16 bo logicznym jest, że nikt się nie rozerwie ani się nie zwolni z pracy ani nie będzie leciał na łeb na szyję.. My najwcześniej planujemy 18, zresztą jak pisałam wcześniej sytuacja nas zmusiła do "wzięcia" piątku ze względu na liczbę gości.. Więc nic na to poradzić nie możemy; a co mamy zrezygnować ze ślubu i wesela tylko dlatego, że nikt nam nie zaproponuje soboty, albo swój najpiękniejszy dzień przesuwać (upierając się na sobotę) w miesiące nie chodliwe, kiedy pogoda i temperatura będą takie sobie? No chyba nie koniecznie :wink:
Tym bardziej, że już kiedy w trakcie poszukiwań okazało się, że będzie problem z sobotą sami zainteresowani goście pytali mnie "po co się tak upieramy na tą sobotę" i przytaczałam właśnie argumenty, że może ktoś będzie musiał zwolnić się z pracy, albo nawet wziąć wolne, lub będzie po prostu zmęczony - to usłyszałam "że jak komuś będzie zależało to przyjdzie" :) i to zgodnie prawie wszyscy tak orzekli (piszę prawie bo nie miałam okazji spotkać się ze wszystkimi - ale rozmawiałam akurat z takimi co obawiałam się, że piątek może stanowić problem, więc jeśli im nie przeszkadza to reszcie gości tym bardziej nie będzie :mrgreen: )

huda777 napisał/a:
Uważam, że przyjęcie weselne robi się dla gości


Chyba nie myślisz, że ktoś wybiera piątek i nawet się nie zastanowi czy to nie będzie w żaden sposób problematyczne dla gości ? :D
Jeśli ktoś wybiera piątek to na pewno ma ku temu jakiś ważny powód - należałoby się zastanowić jaki i zamiast krytykować - uszanować :)
_________________


 
 
huda777 


Wiek: 42
Dołączyła: 30 Sty 2012
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 11, 2012 7:56 am   

Rusałka_Maja niczego nie krytykuję- napisałam, że rozumiem, że ktoś się decyduje na inny dzień tygodnia, ale osobiście uważam, że może to być kłopot dla gości. Ja prawdopodobnie będę mieć trochę osób przyjezdnych i nie wyobrażam sobie, żeby bez przeszkód dotarli na ślub w piątek. W sumie to fajnie, że Wasi goście tak elastycznie podchodzą do tej sytuacji. U mnie podejrzewam nie byłoby tak dobrze.
Byłam kiedyś na weselu, gdzie Państwo Młodzi również chyba stwierdzili, że jak komuś zależy to przyjdzie- zrobili wesele 500 km od miejsca zamieszkania (dodam tylko, ze miejsce to wybrali tylko ze względu na romantyczny klimat...) Faktycznie ludzie przyjechali- przykro było odmówić, ale niestety z tego co mi wiadomo nikt tego dobrze nie wspominał. Ludzie dojechali zmęczeni, duża część musiała brać dzień wolny z pracy, na samo wesele- zwłaszcza część damska nie mogła się odpowiednio przygotować, iść do fryzjera itp.
Tak czy inaczej ja wolałabym iść na czyjeś wesele w weekend niż w dzień tygodnia- po pracy.
_________________
 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Wto Wrz 11, 2012 8:10 am   

huda777, byś może jest to kłopot dla gości, piszę być może bo i ja miałam ślub w inny dzień niż sobota, jak i uczestniczyłam w takim ślubie i weselu.
Moi goscie mieli dojechać od 100 do 500km zjawili się wszyscy - oprócz wuja, który miał zapalenie płuc, ( nie dojechało kilka osób z Łodzi bo... ciąża, złamana noga, problemy zdrowotne), na ślub przyjechało mnóstwo ludzi m.in wszyscy z pracy mojego męża, gdzie z działu przeważnie idzie kilka osób bo po pracy po prostu wsiedli w samochód i wszyscy przyjechali a w sobotę jednemu się chce a pięciu nie. Co ciekawe na sam ślub przyjechali do nas znajomi z Gdyni i Warszawy. Do tej pory wszyscy mile wspominają i jakoś nie dotarło do mnie czy do moich najbliższych że to był głupi pomysł. Tak samo jak wesele w którym uczestniczyłam było jeszcze za Lublinem, tam też nie było problemu żeby cała rodzina dotarła, wszyscy świetnie się bawili i cieszyli że mają dużo wolnego żeby odpocząć ;)
No i jest jeszcze jedna kwestia dlaczego ja wybrałam inny dzień niz sobota - ja nie wyobrażałam sobie czekać na ślub 1,5 czy 2 lata, (chociaż nie miałam "potrzeby" się śpieszyć) więc co kto lubi :smile: :smile:
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
huda777 


Wiek: 42
Dołączyła: 30 Sty 2012
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 11, 2012 8:34 am   

No właśnie, "co kto lubi" :razz:
I tego się trzymajmy :D
_________________
 
 
Michasia 


Wiek: 41
Dołączyła: 01 Paź 2009
Posty: 266
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Wto Wrz 11, 2012 8:58 am   

A kuzynka mojego męża organizuje ślub i wesele w czerwcu 2013 r. w czwartek

Na początku nie miałam nic przeciwko ale potem pomyślałam,że będę musiała wziąść dwa dni wolnego i już mi się ten pomysł nie podoba :evil:
_________________
,
 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Wto Wrz 11, 2012 9:01 am   

Michasia, a czy przypadkiem wtedy nie wypada Boże Ciało?
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
Michasia 


Wiek: 41
Dołączyła: 01 Paź 2009
Posty: 266
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Wto Wrz 11, 2012 9:28 am   

ppola napisał/a:
Michasia, a czy przypadkiem wtedy nie wypada Boże Ciało?


Aż sprawdziłam w kalendarzu i Boże Ciało jest 30 maja.

Narzeczony jest ze Śląska i podobno tam robienie wesela w środku tygodnia to standard :o
_________________
,
 
 
Rusałka_Maja 


Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 3448
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 11, 2012 5:10 pm   

Huda777 a ja nie napisałam, że Ty krytykujesz :) Napisałam jedynie, że nie należy krytykować ogólnie rzecz biorąc :) Poza tym co innego trochę jak ktoś ma widzimisię żeby robić za górami za lasami i wymagać od gości poświęcenia :P a co innego jak ktoś jest zmuszony kwestiami finansowymi, czy liczbą gości etc. (właściwe podkreślić :wink: )

huda777 napisał/a:
Tak czy inaczej ja wolałabym iść na czyjeś wesele w weekend niż w dzień tygodnia- po pracy.


Eee chyba trochę marudzisz ;) Taki dzień jak ślub czy wesele jest (z założenia) raz w życiu więc jeśli jest to ktoś bliski (tak też zakładam bo obcych osób się nie zaprasza) to myślę, że choćby to miałoby być w środę i musiałabyś brać wolne następnego dnia to z radością byś poszła :wink: Jak to się mówi raz nie zawsze :razz: i tak jak pisała Pola na pewno wszyscy będą wspominać radością, bo to wyjątkowy dzień po prostu.. Chociaż wiadomo, że zawsze znajdzie się jakaś maruda niezadowolona z życia która będzie biadolić, że dzień nie taki, że coś tam inne nie takie..
I zgodzę się też z Polą co do tego, jakie są terminy.. Teoretycznie moglibyśmy wziąć ślub na sali w sobotę, bo nasza akurat nie ma minimalnej wymagalnej liczby gości, ale albo byśmy musieli brać w listopadzie, bo wtedy jest najwcześniejsza wolna sobota, albo dopiero w 2014.. więc odpada.. trudno żebym czekała tyle czasu bez sensu tylko dlatego by mieć w sobotę :roll:
_________________


 
 
ten.mateusz 

Wiek: 38
Dołączył: 30 Wrz 2012
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 01, 2012 10:36 am   

My właśnie mamy ślub i wesele w piątek i nie słyszeliśmy sprzeciwów zaproszonych gości :) )
Będzie więcej czasu na leczenie kaca :P
 
 
zuziaczek 

Wiek: 37
Dołączyła: 29 Paź 2012
Posty: 38
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lis 04, 2012 10:10 am   

Jak dla mnie piątki są spoko, sami tak robimy. Od zespołu który zaklepaliśmy, za fakt zorganizowania imprezy w piąteczek dostaliśmy 20% zniżki, jak pytałam czy wiele mają takich imprez, to usłyszałam, że coraz więcej i w 2013 to będzie już 6 takie wesele.
Myślę, że jakby więcej było takich imprez, to wszyscy by ceny poopuszczali, zespoły, sale, kamerzyści i fotografowie...
 
 
MoniaK_84 


Wiek: 39
Dołączyła: 28 Paź 2012
Posty: 129
Skąd: Łódź
  Wysłany: Sob Lis 24, 2012 10:49 pm   

My też zdecydowaliśmy się na ślub w piątek, połączyliśmy to z tzw. długim weekendem, w który i tak większość gości będzie brała wolne :) I oczywiście niezaprzeczalnym plusem ślubów w piątki są wszechobecne zniżki
_________________
Mój dzienniczek: http://www.forum.wesele-l...p=703585#703585



Dwie połówki pomarańczy...
 
 
 
asior71 

Dołączyła: 19 Lip 2012
Posty: 246
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lis 24, 2012 11:04 pm   

I my też mamy ślub w piątek;)bo akurat wypada długi week i nie bedzie problemu z przyjezdnymi gośćmi zawsze mają dzien na odpoczynek;)
_________________


 
 
Haliśka Band 
Firma


Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 108
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lis 25, 2012 1:36 pm   

zuziaczek napisał/a:
Jak dla mnie piątki są spoko, sami tak robimy. Od zespołu który zaklepaliśmy, za fakt zorganizowania imprezy w piąteczek dostaliśmy 20% zniżki, jak pytałam czy wiele mają takich imprez, to usłyszałam, że coraz więcej i w 2013 to będzie już 6 takie wesele.
Myślę, że jakby więcej było takich imprez, to wszyscy by ceny poopuszczali, zespoły, sale, kamerzyści i fotografowie...


Faktycznie w piątki wesel jest coraz więcej. Niektóre sale nawet miały specjalne, spore zniżki żeby rozpropagować wesela w piątki (bodajże Igraszka kiedyś miała, nie wiem jak teraz).

A jakby było więcej imprez to pewnie cen by raczej nikt nie opuszczał, bo stało by to się tak popularne jak wesele w soboty :)
A zespół muzyczny to powinien wtedy więcej brać za piątek, niż za sobotę, bo w piątek będą mieć trochę więcej energii niż na kolejnym weselu w sobotę granym dzień po dniu :)
_________________
Niebanalny repertuar + wykonania na odpowiednim poziomie artystycznym = Wesele Marzeń z zespołem muzycznym Haliśka Band
 
 
Gosc40 


Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 8
Skąd: Trzebnica
Wysłany: Pon Lis 26, 2012 2:34 pm   

Piątek to dobry dzień, bo sobota i niedziela jest wolna.
Można poszaleć i leczyć gościa w głowie - KACA :)
Wymarzone są te piątki, które są wolne.
_________________
sport i rekreacja
 
 
Partyshow_pl 
Firma

Dołączył: 08 Lis 2012
Posty: 59
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw Gru 06, 2012 9:05 pm   

Słyszałam już o weselach w piątek robionym z tego powodu, że już wszystkie terminy w danym miesiącu były zarezerwowane, a parze zależało koniecznie na tym miesiącu Dzień jak każdy inny, w sumie co za różnica czy wesele jest w piątek czy w sobotę.
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl