Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
próbka kunsztu filmującego
Autor Wiadomość
Malgoosia 


Wiek: 43
Dołączyła: 14 Kwi 2005
Posty: 145
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 19, 2005 9:26 pm   próbka kunsztu filmującego

mam pytanko: czy przed zdecydowaniem sie na konkretnego kamerzyste widzieliscie probke jego umiejetnosci? czy dostaliscie od niego np. godzinny fragment z czyjegos wesela, chociazby do wypozyczenia (oczywiscie zakladam, ze za zgoda mlodych)? czy mozna o to prosic, czy filmowcy maja taka "usługe"? bo to, ze ktos poleca to duzo, ale sa gusta i gusciki :D
 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 19, 2005 9:35 pm   

Małgoosiu my byliśmy w domu kamerzysty i oglądaliśmy kasety z różnych wesel. Gdybyśmy nie chcieli przewijać to pewnie pozwoliłby nam obejrzeć całość ale nie czuliśmy takiej potrzeby po obejrzeniu kilku filmików podpisaliśmy z nim umowę :D
_________________
http://www.biurotassa.pl
 
 
 
Linka 


Wiek: 45
Dołączyła: 29 Mar 2005
Posty: 334
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 19, 2005 9:37 pm   

Nie wiem jak jest u innych, ale nasz kamerzysta zaprosił nas do swojego studia, po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym, posadził w wygodnych fotelach i mogliśmy obejrzeć zmontowany, gotowy film z czyjegoś ślubu i wesela. Oczywiście nie oglądaliśmy całych 3 godzin i "przelecieliśmy" pewne momenty. Pokazał nam też różne "atrakcje" (tekedyski, i takie tam pomontowane kawałki) , które mogliśmy zamówić do naszego filmiku. Zresztą myśmy akurat wzięli takiego który był już przetestowany przez przyjaciół, i też widzieliśmy ich film, mam więc zaufanie i pewność, że wszystko będzie super.
_________________


:)
 
 
just_Kate 

Wiek: 47
Dołączyła: 26 Mar 2004
Posty: 719
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 19, 2005 10:50 pm   

My podobnie jak dziewczyny, też oglądaliśmy filmy ślubno-weselne nakręcone przez tego kamerzystę, którego wybraliśmy, siedzieliśmy dość długo, pokazał nam kilka filmów, no i się zdecydowaliśmy. :D

Bez oglądania to nie ma sensu się decydować. Taką próbką możliwości kamerzysty może być choćby film z wesela koleżanki, ale nie wybiera się kamerzysty JEDYNIE z polecenia. :wink:
Nie słyszałam natomiast, żeby kamerzyści wypożyczali czy też rozdawali swoje nagrania. W końcu nie wiadomo co chcecie tak naprawdę z tym zrobić (bo w wasze dobre intencje nie musi wierzyć), a przecież oddawałby film konkretnych ludzi - musiałby chyba mieć na to ich zgodę... :? :?
_________________
Życzę miłego dnia Gość ;)
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 20, 2005 12:20 am   

Malgoosiu - jeśli być chciała przetestować polecanych na forum kamerzystów to może pogadaj z dziewczynami żeby pożyczyły ci swoją kasetę/płytę? :wink:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Malgoosia 


Wiek: 43
Dołączyła: 14 Kwi 2005
Posty: 145
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 20, 2005 9:33 am   

tez o tym pomyslalam :D
 
 
Kot 


Wiek: 45
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 20, 2005 9:38 am   

Małoosiu to jest już norma, że ogląda się wcześniejsze prace kamerzysty, dzięki temu łatwiej też rozmawia się o ewentualnych efektach specjalnych - jedni je lubią inni nie, rzecz gustu ale decyzję czy je umieszczeć na filmie czy nie można najlepiej podjąć właśnie po takiej sesji filmowej :D

My też byliśmy w studiu i oglądaliśmy 3 rózne filmy autoratwa tej firmy. Poza tym to była firma polecona przez znajomych, film z ich wesela był nam bardzo dobrzez znany :wink:
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
Kasiawka 
Żonomama


Wiek: 45
Dołączyła: 17 Lut 2005
Posty: 1150
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 20, 2005 9:47 am   

My tez naoglądaliśmy się filmów, już przy wyborze orkiestry kiedy dają swoje kasety , kiedy szukaliśmy filmowca, obejrzelismy kilka, aż w końcu wybraliśmy tego, którego poleciła nam Gambi i inne forumowiczki. Mam nadzieję, ze będzie dobrze i pan się sprawdzi.
Byliśmy u niego w domu i pokazał nam 2 kasety, oczywiście przewijał bo aj bym 6 godzin nie wytrzymała. :wink:
_________________

Kasiawka szczęśliwa żona swojego męża
 
 
 
Malgoosia 


Wiek: 43
Dołączyła: 14 Kwi 2005
Posty: 145
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 20, 2005 9:56 am   

KasiaK napisał/a:
My tez naoglądaliśmy się filmów, już przy wyborze orkiestry kiedy dają swoje kasety

ano wlasnie, ale wypozycza czy trzeba siedziec na miejscu?
 
 
Kasiawka 
Żonomama


Wiek: 45
Dołączyła: 17 Lut 2005
Posty: 1150
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 20, 2005 10:02 am   

Malgoosia napisał/a:
ano wlasnie, ale wypozycza czy trzeba siedziec na miejscu?


wszystko zależy od człowieka ale jedni:
1. dają kasetę do domu, czas trzymania niegraniczony, nie nalegają, spokojnie proszą o zastanowienie sie
2. dają kasetę i proszą o jak najszybszy zwrot i decyzję czy "tak" czy "nie" bo oni mają full terminów
3. zapraszaja do siebie i pokazują u siebie kilka urywków filmów, coś powiedzą przy okazji i swojej pracy
4. zapraszają do siebie pokazują film i przy tym strasznie dużo gadają, i po ich opowieściach aż sie człowiek dziwi, ze skoro jest taki świetny w tym filmowaniu to czemu jeszcze Oskara nie dostał :shock:

to moje przypadki :mrgreen:
_________________

Kasiawka szczęśliwa żona swojego męża
 
 
 
Kot 


Wiek: 45
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 20, 2005 10:09 am   

Jak my byliśmy u naszego kamerzysty to mogliśmy oglądać te filmy do woli, a przewijane było tylko wtedy gdy myśmy tego chcieli.

Nikt nam nie wmawiał, że jest taaaki świetny. Rozmowa była rzeczowa - tylko i wyłącznie co chcielibyśmy by na filmie było a czego nie. W jakim stopniu dokumentalna wersja czy może trochę montażu w trakcie, czy i jakie efekty specjalne

a także o ilości kamer oraz zespole filmowców

fajnie było :D
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
Anion 

Wiek: 40
Dołączyła: 27 Sie 2004
Posty: 240
Skąd: śląsk
Wysłany: Sro Lip 20, 2005 4:28 pm   

My próbną kasetę oglądaliśmy sobie w domku, a potem po prostu powiedzieliśmy co chcemy, a co nie. Nikt nas nie popędzał ani nie wyznaczał terminów kiedy kasetę mamy oddać.
_________________
 
 
Bartosz 


Wiek: 44
Dołączył: 19 Lut 2005
Posty: 83
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Sie 04, 2005 3:24 am   

KasiaK napisał/a:
oczywiście przewijał bo aj bym 6 godzin nie wytrzymała. :wink:


To po co wogole kamerzysta i pozniej kaseta/plyta kurzaca sie na polce?
 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 04, 2005 6:28 am   

Bartoszu chyba uciekła Ci reszta wypowiedzi Kasi :roll: Przy wyborze kamerzysty należy zobaczyć jego dzieła a zatem śluby innych osób. Ja też nie miałam ochoty oglądać całych 3 godzinnych filmów pamiątki obcych mi osób i również przy nas kamerzysta przewijał do najciekawszych i najważniejszych kawałków. Co nie oznacza, że nasza kaseta ze ślubu będzie stała na półce i się kurzyła!
_________________
http://www.biurotassa.pl
 
 
 
Kasiawka 
Żonomama


Wiek: 45
Dołączyła: 17 Lut 2005
Posty: 1150
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 04, 2005 7:31 am   

Bartosz napisał/a:
KasiaK napisał/a:
oczywiście przewijał bo aj bym 6 godzin nie wytrzymała. :wink:


To po co wogole kamerzysta i pozniej kaseta/plyta kurzaca sie na polce?


Mika już Ci wytłumaczyła , ze wyrwałeś cyctat chyba nie doczytujac całego zdania.
Napisałam, ze 6 godzin bym nie wytrzymała , bo byliśmy oglądac u kamerzysty kasety z czyiś wesel i dwa razy po trzy godziny oglądac czyjąś imprezę to dla mnie za dużo.
A swoją jak juz będziemy mieć, na pewno nie pozwolę by sie kurzyła :mrgreen:
_________________

Kasiawka szczęśliwa żona swojego męża
 
 
 
filmowiec 
Firma

Wiek: 43
Dołączył: 15 Mar 2004
Posty: 334
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 05, 2005 12:41 pm   

jesli chodzi o mnie to mozna objrzec i u mnie i mozna sobie pozyczyc ale jesli pozyczyc to za symboliczna kaucje, bo nikogo nie zmuszam ze akurat musi korzystac akurat z moich uslug ale jesli bierze to wypada oddac a bez kaucji to juz roznie bywalo...
_________________
Marcin vel filmowiec:)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl