Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
"GRACJA"
Autor Wiadomość
Tinaa 

Dołączyła: 15 Wrz 2007
Posty: 6
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 31, 2008 12:47 am   

Witam!tak sie zastanawiałam zastanawiałam ale wkońcu zdecydowałam bede miala wesele w Gracji (czerwiec 2009):)
Pozdrawiam
 
 
Agha
[Usunięty]

Wysłany: Sob Lut 02, 2008 12:01 am   

Słuszna decyzja. Warto porozmawiać na spokojnie z właścicielką, przemiła osoba, z latami doświadczenia. Mimo, ze nie mamy w Gracji wesela (brak terminów 2008; mamy w pięknym Solarisie), bardzo dużo dały nam rady pani Liliany.
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pon Lut 04, 2008 7:11 pm   

ktos gdzieś tu wczesniej pytał o adres stronki internetowej Gracji...

oto ona : ...

moi znajomi byli jakiś czas temu na weselu na tej sali-byli zachwyceni zarówno salą, obsługą jak i weselem :)

nizej załączam kilka fotek sali dla zainteresowanych :







edit: usunęŁam adres www - dostępny w tym wątku
Sajonara6
Ostatnio zmieniony przez Sro Lut 06, 2008 10:09 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
aglucia 


Wiek: 40
Dołączyła: 07 Lut 2008
Posty: 87
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 07, 2008 1:42 pm   

Tak prawdę mówiąc mi ta sala się średnio podobała. Nie byłam tam na żadnym weselu więc oceniam ją od strony czysto wizualnej. Wcale nie jest taka ciepła i przytulna, jak to widać na zdjęciach. Jak dla mnie 100 osób to maksimum.

Osobiście bardziej podobała mi się Fantazja na Wiskitnie
 
 
Malwina_łódź 


Wiek: 37
Dołączyła: 30 Gru 2007
Posty: 1291
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 29, 2008 12:57 pm   

Ja osobiście uważam, że dom weselny Gracja jest w porządku. Uważam, że sala jest bardzo ładna (jest na tyle ładna, że nie potrzeba jej przystrajać niczym) i jedzenie bardzo dobre (wiem to od rodziny). Właścicielka bardzo miła, zna się na rzeczy jak dla mnie. Co do ogrodu to nie jest dla mnie aż tak ważny, dla mnie ważne jest to, że można wyjść na świeże powietrze i goście mają gdzie usiąść. Jest również parking, co jest dość ważne.
_________________

 
 
magdasid 
kocia mama ;)


Wiek: 44
Dołączyła: 08 Lis 2007
Posty: 369
Skąd: Uć ;)
Wysłany: Sro Lip 30, 2008 1:18 pm   

Jeżeli chodzi o Grację to zgodzę się z opinią Malwiny. Byłam tam na weselu. Jedzenie bomba, szczególnie zupa cygańska, czy jakoś tak, obsługa w porządku, nie widziałam żadnych niedociągnięć od strony organizacyjnej. Na początku sami braliśmy tą salę pod uwagę, ale że właśnie nasi przyjaciele robili wcześniej tam wesele to zrezygnowaliśmy z tego pomysłu, żeby uniknąć porównań :)
_________________

 
 
 
Edda 


Wiek: 39
Dołączyła: 24 Lut 2008
Posty: 11
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Wrz 06, 2008 8:42 am   

Cześć wszystkim!


Ja wybrałam "Grację" na moją salę weselną na przyszły rok, nie jest to może najbardziej ekskluzywna i powalająca na nogi sala, jaką do tej pory widziałam, ale zadbana i funkcjonalna, mieści chyba do 140 osób, podoba mi się taras z boku sali, gdzie goście mogą sobie usiąść, jest parking, pani właścicielka i jej siostra wydają się znać na rzeczy, widać, że niejedno wesele organizowały, jednym słowem: profesjonalistki.

W każdej chwili możemy podjechać zobaczyć wesele na żywo i możemy dzwonić, jeśli mamy jakieś pytania.

Co do jedzenia, to od 4 znajomych osób mam opinię, że było naprawdę super, a na nich mogę polegać, wybraliśmy wstępnie jedno z 3 menu, najbogatsze, ale ponoć nawet średnie menu jest nie do przejedzenia. :)

Cena przystępna, zawiera w sobie całe menu plus tort i tradycyjnie pokój dla nowożeńców (jest również na piętrze kilka pokojów dla gości), chłopski stół trzeba sobie załatwić we własnym zakresie, zapewniają do niego dekorację. Ozdoby sali również trzeba sobie samemu zorganizować, ale ja akurat jestem przeciwniczką ogromnej ilości baloników i tiuli, które zabierają gościom powietrze :kwasny: i skromnie przyozdobię salę.

Poza tym, załatwialiśmy tę salę pod koniec lutego i już wtedy nasz termin był prawie ostatnim wolnym w okresie od maja do września, a to chyba świadczy o popularności tej sali. :cool:


Jedynym minusem jest odległość, to Nowosolna, a mieszkamy prawie na Teofilowie, więc spory kawałek, ale szukaliśmy sali również w centrum i w innych dzielnicach, widzieliśmy Borynę, Belweder, Złotą Kaczkę, Yukę, Gęsi Puch i inne... i ta sala zrobiła na nas najbardziej pozytywne wrażenie, a właściciele po pierwsze byli uprzejmi, po drugie, nie zależy im na tzw. "masówce", a po trzecie nie oferowali swojej dekoracji sali za "jedyne 1000 zł" :)

Pozdrawiam
 
 
zaczrowana 

Wiek: 38
Dołączyła: 14 Paź 2008
Posty: 84
Skąd: rawa mazowiecka
Wysłany: Wto Paź 14, 2008 7:15 pm   

Ja również polecam Gracje ...W tym roku moja siostra miała tam ślub rewelacja...A Pani Liliana to cudowna osoba... :)
_________________




 
 
Malwina_łódź 


Wiek: 37
Dołączyła: 30 Gru 2007
Posty: 1291
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 27, 2009 8:23 pm   

Czy orientujecie się może w cenach na 2009 rok w Gracji?
_________________

 
 
crazy 

Dołączyła: 12 Lut 2009
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 18, 2009 9:21 pm   

Moim zdaniem sala super o obsłudze słyszałam same dobre komentarze, kilkoro moich znajomych już było tam na weselach lub organizowali i nie mieli zastrzeżeń,byli bardzo zadowoleni i ja również zdecydowałam się na to miejsce :) :):)
 
 
sistermonn 
:)


Wiek: 42
Dołączyła: 17 Lip 2007
Posty: 905
Skąd: Łódź - Górna
Wysłany: Sro Lut 18, 2009 10:22 pm   

Sala jak dla mnie ( i dla mojego męża, i dla naszych rodzin) rewelacyjna.
Wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni. Jedzenie pyszne i w dużej ilości. Właścicielka sali, p. Liliana, bardzo pomocna i do samego końca służy dobrą radą.
Sala nie powoduje efektu "echa" przy zespole.
Obsługa ubrana elegancko i szybko spełniająca życzenia gościa ( np. dla mnie o 1 czy 2 w nocy znalazła się zielona herbata).
Tort pyszny.
Pokój nowożeńców może nie przypomina pokoju w Burj Al rab w Dubaju, ale naprawdę po całonocnej zabawie było nam wszystko jedno gdzie spaliśmy.
I gdyby przyszło nam dokonywać raz jeszcze takiego wyboru, na pewno zdecydowalibyśmy się na tą salę.
 
 
 
Malwina_łódź 


Wiek: 37
Dołączyła: 30 Gru 2007
Posty: 1291
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 19, 2009 9:38 am   

Uwielbiam czytać tak dobre opinie. Sama ją wybrałam, dlatego mnie to cieszy :)
_________________

 
 
sylviap3 

Wiek: 37
Dołączyła: 22 Kwi 2009
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 22, 2009 2:50 pm   

Malwina_łódź napisał/a:
Czy orientujecie się może w cenach na 2009 rok w Gracji?



przed chwilą dzwoniłam do Gracji, i ceny na ten rok od 135 zł do 155 zł, w przyszłym roku ceny mogą wzrosnąć o kilka złoty.
 
 
Malwina_łódź 


Wiek: 37
Dołączyła: 30 Gru 2007
Posty: 1291
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 03, 2009 2:56 pm   

Jestem już po weselu w Gracji i mogę gorąco polecić salę wszystkim przyszłym Parom Młodym!
Jedzenie przepyszne, elegancko podane i bardzo dużo!
Obsługa sprawna, pomocna i bezszelestna!
W toaletach porządek utrzymany do samego końca!
Coś z czym spotkałam się pierwszy raz - potrawy były nalane i przygotowane do spożywania (żaden gość nie musiał sobie nalewać). W dodatku wszystko było ciepłe. Wielki ukłon w stronę kucharek za dobrze doprawione potrawy - pierwsze wesele, na którym nikt nie latał i nie szukał przypraw :o Wszyscy się zajadali przepysznymi potrawami. Po prostu super!
Wielkim plusem jest również to, że kucharki wszystko przygotowują same. Gotowe są tylko ciasta i chleb.
Takiego tortu jak w Gracji, jeszcze w życiu nie jadłam! Każdemu ciekła ślinka jak tort wjechał na salę ;)
Miejsca do tańczenia wystarczająco dużo.
Dziękujemy Pani Liliannie za cenne rady.
GORĄCO POLECAM!
_________________

 
 
Szczęsliwa M 

Wiek: 39
Dołączyła: 21 Wrz 2009
Posty: 103
Skąd: Zgierz
Wysłany: Wto Wrz 22, 2009 2:04 pm   

Ja rowniez bawilam sie w Gracji an weselu kolezanki rok temu i u kuzyna 2 lata temu i bylam barzdo zadowolona. Sami z narzeczonym zastanaawiamy sie nad jej wyborem. Czy orientuje sie moze ktos jaka jest cena w tym roku, we wtrzesniu 2008 wesele z poprawinami kosztowalo 180zl/os.
_________________
Szczęśliwa M
 
 
 
kasia_m85 


Wiek: 38
Dołączyła: 29 Paź 2008
Posty: 1343
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 22, 2009 2:32 pm   

W tym roku z tego co wiem też tyle kosztuje (przy największym menu).Właścicielka mówiła nam,że najwięcej z roku na rok podniosła cenę o 5 zł.
My zamawialiśmy sale w 2008 na 2010 i powiedziała,ze jak nie wejdzie podatek wiekszy na żywność to prawdopodobnie sie nic nie zmieni:)
_________________
 
 
monisiagoku 

Wiek: 38
Dołączyła: 30 Mar 2008
Posty: 16
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sty 16, 2010 11:41 pm   

również mieliśmy wesele na tej sali. znamy ją od lat bo mieszkamy w okolicy i bywamy tam na sylwestrach. wybralismy najbogatsze menu. stoły wygladały rewelacyjnie. sali niczym nie ubieralismy bo uwazam ze ta sala jest na tyle ładna ze nie trzeba jej niczym psuć.

jedzenie pyszne a tort - palce lizać ;-)

obługa bardzo miła. własicielka -Pani Lilka osoba znajca sie na rzeczy. ma mnostwo pomysłow i słuzy radą.

za salą oród z alatanką. a przy sali taras ze stolikami. jest parking. pokoje do wynajęcia również za oplatą. gratis jest dla nowożeńców.

obsługa kelenrsko- kucharkska zgrywa się z orkiestra.

teoretycznie ponoc wchodzi na sale 160 osób ale chyba za ciasno u nas było 130 i było idealnie.

wszyscy goście bardzo zadowoleni. a to jest podstawa na weselu ;-)


szczerze polecam!!!!
_________________
monisiagoku
 
 
kasia_m85 


Wiek: 38
Dołączyła: 29 Paź 2008
Posty: 1343
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 09, 2010 11:41 am   

Jesteśmy już po weselu w "Gracji"...
Wiem,że każdy chwali swoje, ale to był naprawdę bardzo,bardzo dobry wybór!
Nie jest to może najpiękniejsza sala w Łodzi, ale całkowicie spelnila wszystkie nasze oczekiwania. Jedzenie było bardzo dobre i bardzo dużo. Podawane cieple,dobrze doprawione. Przystawki pięknie udekorowane,apetycznie wyglądające i pachnące. Obsługa rewelacja-bardzo miła, szybka, wszystko podawali w mgnieniu oka, co chwilka kawa i herbata, bardzo pomocna i uśmiechnięta non stop...
Pani Liliana,właścicielka- rewelacyjna i bardzo profesjonalna osoba. Wszystko można było z nią ustalić, bardzo nam pomogła, dała mnóstwo cennych porad. Z wszystkiego się wywiązywała rewelacyjnie, nic kompletnie nic nie można zarzucić (do tego wszystkiego to szalenie miła osoba). Każdemu życzę takiego właściciela sali/restauracji swojego wesela. Pani Liliana to taki nasz dobry duszek weselny:)
Toalety przez całą noc były czyściutkie, wszystko dopilnowane i dopięte na ostatni guzik...
Jeśli dla kogoś najważniejsze jest jedzonko, obsługa i profesjonalizm sali to gorąco polecam!
_________________
 
 
Tien 

Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sie 22, 2010 2:43 pm   

My będziemy miali wesele w Gracji 11 września ;] napewno po weselu pojawi sie opinia. Ale jestem naprawde dobrej mysli. Do tej pory wspolpraca bez najmniejszych zastrzezen ;]
 
 
malinna84 

Dołączyła: 05 Lip 2010
Posty: 10
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Wrz 05, 2010 12:29 pm   

Tien z niecierpliwością czekam na opinie :) my wybraliśmy sale na lipiec przyszłego roku i nie ukrywam, że opinie na forum miały na to bardzo duży wypływ.Widzę, że wielkie odliczanie się zaczęło:) tak więc wszystkiego dobrego:)
 
 
gosiak 

Dołączyła: 21 Cze 2009
Posty: 11
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 21, 2010 11:21 am   

Byłam niedawno na weselu w tej sali i z czystym sumieniem mogę polecić. Jedzenie bardzo smaczne, ładnie podane i dużo. Również teren dookoła sali przyjemny. Absolutnie nie przeszkadza bliskość ulicy Brzezińskiej.
 
 
paula_mj 

Dołączyła: 14 Mar 2011
Posty: 5
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 14, 2011 2:47 pm   

Widzę że temat ucichł na jakiś czas a ja właśnie zastanawiam się nad weselem w Gracji w przyszłym roku. Co prawda nie widzieliśmy jeszcze tej sali, ale znając opinie znajomych oraz te na forum jesteśmy bliscy podjęcia decyzji na tak :) . Może bawił się tam ktoś z was ostatnio i chciałby podzielić się wrażeniami? Tien miała napisać opinię po weselu i niestety nic nie ma...
 
 
Elma 

Wiek: 38
Dołączyła: 10 Lut 2011
Posty: 206
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 14, 2011 7:42 pm   

Ja byłam u koleżanki na weselu ponad rok temu (może i nie najnowowsze informacje) ale również mogę bardzo polecić Grację. Sala bardzo ładna, przedsionek też gdzie można było w spokoju zapalić i porozmawiać, tarasik super. Obsługa bardzo sprawna i miła. Jedzenie było bardzo dobre. Niestety nie pamiętam ile go było, ponieważ wtedy jeszcze nie myślałam o swoim ślubie i nie bardzo zwracałam na to uwagę. Ale ani ja ani mój K nie wyszliśmy głodni( a byliśmy już na 2 weselach gdzie niestety tak było). Dla mnie jedynym minusem było to, że podczas tańca strasznie się ślizgałam, ale może to była wina moich wyślizganych butów(spędziły ze mną juz kilka wesel), więc najlepiej pojechać i sprawdzić. Ogólnie bardzo nam się tam podobało i mogę powiedzieć, że to było bardzo udane wesele. Podumowując-bardzo, bardzo polecamy z punktu widzenia gości :)
_________________

 
 
malinka0001 

Wiek: 34
Dołączyła: 21 Paź 2010
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 15, 2011 1:30 am   

paula_mj napisał/a:
Widzę że temat ucichł na jakiś czas a ja właśnie zastanawiam się nad weselem w Gracji w przyszłym roku. Co prawda nie widzieliśmy jeszcze tej sali, ale znając opinie znajomych oraz te na forum jesteśmy bliscy podjęcia decyzji na tak :) . Może bawił się tam ktoś z was ostatnio i chciałby podzielić się wrażeniami? Tien miała napisać opinię po weselu i niestety nic nie ma...


Jest to pewnie spowodowane tym, że sala miała być na początku tego roku remontowana. Salę na 2012 rok zamawiałam w ubiegłym roku we wrześniu i już wtedy uprzedzono nas, że będzie remont, który potrwa prawdopodobnie do kwietnia, żeby można było zacząć sezon po Wielkanocy. Dlatego też z narzeczonym mamy zamiar wybrać się w maju, żeby obejrzeć zmiany.
Radzę wcześniej zadzwonić - telefon jest na stronie internetowej "Gracji" - i upewnić się, czy termin jest wolny i kiedy ewentualnie planują kolejne wesele, bo właśnie wtedy najbardziej opłaca się ogladać salę. Można wtedy zobaczyć, ile jedzenia jest na stole i jak te stoły w ogóle wyglądają. My tak robiliśmy przy okazji oglądania każdej sali.
_________________
Monika
 
 
paula_mj 

Dołączyła: 14 Mar 2011
Posty: 5
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 15, 2011 12:48 pm   

Dziękuję za cenne informacje :) Słyszałam na temat sali bardzo dobre opinie, ale na pewno warto podjechać w czasie wesela i zobaczyć jeśli tylko jest taka możliwość :)
Z tego co napisałaś Moniko to sporo wcześniej rezerwowałaś tą salę. Ja się boję, że już jest trochę za późno... Najwyżej będziemy mieć wesele w innym miesiącu niż sobie wcześniej planowaliśmy.
Orientowaliście się coś może na temat poprawin? Czy jedzenie jest równie smaczne i świeże jak na weselu?
I jeszcze jedno pytanie czy duża jest róznica między tym największym a średnim menu? Bo słyszałam opinię, że nawet przy średnim jedzenia jest mnóstwo i na pewno dla każdego wystaczy :)
 
 
kasia_m85 


Wiek: 38
Dołączyła: 29 Paź 2008
Posty: 1343
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 15, 2011 1:10 pm   

paula_mj napisał/a:
podjechać w czasie wesela i zobaczyć jeśli tylko jest taka możliwość

W czasie wesela to nie bardzo natomiast przed jak najbardziej:)
paula_mj napisał/a:
Orientowaliście się coś może na temat poprawin? Czy jedzenie jest równie smaczne i świeże jak na weselu?

Jest świeże i smaczne,bo jest inne niż na weselu,piszę o ciepłych posiłkach. Natomiast przystawki są częściowo z wesela częściowo świeże. Ale z wesela tylko to co się nadaje typu mięsa w galarecie itp.
Jedzenia na poprawinach jest mniej ze względu na ich długość (tzn.jest mniej dań ciepłych).
paula_mj napisał/a:
czy duża jest róznica między tym największym a średnim menu?

Różnicę możesz sobie zobaczyć na stronie.My mieliśmy największy zestaw,jedzenie było mnóstwo.Po zabraliśmy do domu bardzo,bardzo dużo. Myślę więc że zestaw środkowy jak najbardziej wystarczy.Niemniej jednak sala i tak ma dobrą cenę,więc spokojnie można sobie pozwolić na zestaw największy i mieć pewność że wszyscy będa najedzeni i zadowoleni.

Jeśli chodzi o remont to już w zeszłym roku była odświeżana sala,więc myślę,że teraz remontują coś innego,może łazienki czy korytarz,ale nie wiem.Nie sądzę,zeby remontowali znów to samo co rok temu.

Ja osobiście polecam,może nie ze względu na wygląd sali,bo ten nie powala,ale ze względu na jedzenie i przede wszystkim właścicielkę która jest przesympatyczna,profesjonalna i bardzo pomocna (nam pomogła w wielu sprawach bardzo) i do tego sprezentowała tydzień pobytu nad morzem:)

A no i my mieliśmy barmanów na tarasie (załatwianych we własnym zakresie) i sprawdziło się to rewelacyjnie,także również polecam:)
_________________
 
 
malinka0001 

Wiek: 34
Dołączyła: 21 Paź 2010
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Mar 20, 2011 8:03 pm   

paula_mj napisał/a:
Z tego co napisałaś Moniko to sporo wcześniej rezerwowałaś tą salę. Ja się boję, że już jest trochę za późno... Najwyżej będziemy mieć wesele w innym miesiącu niż sobie wcześniej planowaliśmy.
Orientowaliście się coś może na temat poprawin? Czy jedzenie jest równie smaczne i świeże jak na weselu?
I jeszcze jedno pytanie czy duża jest róznica między tym największym a średnim menu? Bo słyszałam opinię, że nawet przy średnim jedzenia jest mnóstwo i na pewno dla każdego wystaczy :)


Jeśli chodzi o tak wczesny termin to było to spowodowane tym, że planujemy wesele na ok 130-140 osób, a tak dużych sal z przyzwoitą ceną za osobę jest stosunkowo niewiele. Generalnie wszystko tak wcześnie załatwiamy, ale tylko po to, żeby mieć to z głowy.

My byliśmy dość nadgorliwi w kwestii sali, więc widziliśmy ją przy okazji wesela z 2 i 3 menu i powiem Ci, że było baaardzo dużo jedzenia w obu przypadkach. Jeśli wybierzesz 2 wersję to goście też będą mieli co zjeść:) Dodatko mówi nam, że w ramach menu możemy coś zamienić, ale nie możemy rezygnować zupełnie np. z jakiegoś rodzaju mięsa. Przy okazji poprawin też oglądaliśmy salę i jedzenia było sporo i wyglądało na świerze. Najlepiej jest wszystko zobaczyć na własne oczy.

Co do remontu - z moich informacji wynika, że miał być zdjęty ten złoty "baldachim", pod którym siedzieli państwo młodzi. Poza tym któraś ściana miało być specjalnie zaakcentowana jako miejsce dla młodych. Z resztą wystrój przy dzisiejszych możliwościach dekoratorów nie ma aż takiego znaczenia, ale jedzenie musi być dobre, bo to z orkiestrą tworzy klimat wesela.
_________________
Monika
 
 
mimeczka 


Wiek: 38
Dołączyła: 19 Wrz 2010
Posty: 817
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 21, 2011 8:49 pm   

Bawiłam się w Gracji pare dni temu na weselu znajomych i mam pare "przemyśleń". Sala z zewnątrz prezentuje się całkiem ładnie, podjazd wyłożony kostką, zadbana trawa. Jednak już na wstępie pojawił sie mały zgrzyt, właścicielka nie pozwoliła gościom wejść do środka zostawić rzeczy przed przyjazdem pary młodej. To jeszcze jakoś mogę zrozumieć, ale to że wygoniła wszystkich z tarasu żeby dobrze było widać powitanie młodych w sytuacji kiedy zaczeło padać już nie. Więc lekko zmoknięta w końcu weszłam do środka, pierwsze wrażenie pozytywne, nie ma jakiegoś szału w wystroju, ale widać, że jest czysto i schludnie. Zasiedliśmy do stołów, wjezdza rosół, panowie zaczynają nalewać wódkę a tu wyszczerbiony kieliszek. W sumie to bardzo delikatnie powiedziane bo był obtłuczony ze wszystkich stron i powstała bardzo artystyczna falbanka. Po szybkim przeglądzie zastawy okazało się, że jeszcze dwie szklanki grożą poważnym skaleczeniem. Dla mnie to całkowicie dyskredytuje jeśli nie samą salę to na pewno obsługę, która nie powinna czegoś takiego stawiać na stole. Póżniej zauważyliśmy, że trzy osoby siedzące obok siebie dostały flaki w trzech różnych miseczkach, także najwyraźniej nie dysponują kompletem na 100 osób. Co do jedzenia to było dobre, ale bez szału, smaczne mięska na pierwsze danie, pyszne ziemniaczki, ale później niedoprawione flaki i czerwony barszczyk, żurek z pływającą wędliną zamiast białej kiełbasy. Za to tort był przepyszny, taki w sam raz, wyważone smaki, ładnie ozdobiony.
Toalety na początku czyste, z biegiem czasu i użytkowania podłoga wołała o mopa, ale nikt się nie zjawił, papier toaletowy leżał koło umywalek, goście sami musieli go uzupełniać w kabinach jak się skończył.
Wesele było na około 110 osób i jak dla mnie to ilość optymalna, bo na parkiecie już było ciasno, przy stołach jeszcze by się pare osób zmieściło. Klimatyzacja nie została włączona także było gorąco, ale może to kwestia do uzgodnienia.
Ogólne wrażenie dobre z minusem, ale pod warunkiem, że cena odpowiada temu co się dostaje z zamian.
_________________

 
 
 
Yoanna 
mamuśka


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 1441
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 05, 2011 7:24 pm   

Byłam gościem na weselu w "Gracji" w ostatnia sobotę i mogę tylko potwierdzić wcześniejsze opinie- jedzenie baaardzo dobre :) Odpowiednio przyprawione, ciepłe i każdy się najadł :D Sama nie wiem co było pyszniejsze ale szczególnie w pamięć zapadła mi zupa "kacówka" podana jako pierwsze danie na poprawinach :smile: (nie, nie miałam kaca :) )
Stoły zastawione aż się uginały :!: szkoda tylko, że tak mało miejsca w brzuszku miałam...tak naprawdę to dania ciepłe były tak sycące, że nie sposób było spróbować zimnych przekąsek. Napoje cały czas były uzupełniane. Może wystroje innych sal są piękniejsze ale chyba nie byłam jeszcze na "smaczniejszym" weselu ;)

Jedyny minus to zbyt śliski parkiet..ale po paru tańcach już przywykłam :wink:

PS. U nas też klima nie była włączona i troszkę gorąc doskwierał na poprawinach. Myślę, że takie rzeczy są do uzgodnienia ;)

Ja polecam :D
_________________
 
 
malinna84 

Dołączyła: 05 Lip 2010
Posty: 10
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 27, 2011 2:17 pm   

już jestem po :)

jedzenie 10 na 10 py sznooo ści!!!!!!!
obsługa 10 na 10
klimat 10 na 10
Pani Liliana i Pani Kasia złote Kobiety

dziękujemy drogie Kobietki :* ****
 
 
etylinek 

Wiek: 38
Dołączył: 18 Paź 2010
Posty: 8
Skąd: ŁDZ
  Wysłany: Pon Wrz 26, 2011 8:45 pm   

Już po naszym weselu, czas więc na przemyślenia.

Plusy:

1. Jedzenie super, dużo i smaczne, wszyscy goście zadowoleni i aż przejedzeni ;) DO tego wszystkiego jeszcze multum zabraliśmy do domów (jadłospis 3).
2. Obsługa spisywała się wyśmienicie, chodziła pytała i w razie potrzeby donosiła/uzupełniała/spełniała prośby. Co najważniejsze, nie tylko prośby młodych i rodziców jak to jest zazwyczaj, ale wszystkich gości. Nachwalić nie mogą się goście, a my pierwszy raz (a trochę wesel zwiedziliśmy) spotykamy się z tak profesjonalną obsługą.
3. Świetna atmosfera w kuchni, Panie wesołe i widać że nie robią łaski, a ich praca nie jest dla nich "karą" i do tego wesołe i uśmiechnięte.
4. Sala ładna, schludna, bez zbędnych wodotrysków. Taka w sam raz i całe wesele i poprawiny utrzymana w należytej czystości.
5. Doskonała akustyka sali (nasza orkiestra de facto profesjonalni muzycy, a nie ludzie co udają że coś brzęczą na instrumencie podpierając się mp3 czy minidisc-iem, stwierdzili cyt. "..na sali z tak dobrą akustyką jeszcze w tym roku nie graliśmy..")
6. Bardzo przyjemne pokoje dla gości i młodych.
7. Właścicielka z którą wszystko można dogadać, na każdy problem stara się znaleźć odpowiednie rozwiązanie, bardzo kontaktowa osoba. Co ważne, mocno interesuje się tym co na sali, nie zostawiając "klientów" samym sobie.
8. Koszty są naprawdę OK, jak na Łódź. Cena/jakość to PERFEKT.

Minusy:

1. Trochę śliski parkiet (mnie akurat odpowiadał, wiadomo różnie bywa) i gdzie nie gdzie trochę przytarty, ale to wyłącznie kosmetyka.
2. Sala na minimum 100 osób (i za tyle niezależnie od ilości przybyłych należy zapłacić)

Prawdę mówiąc nasi goście, byli bardzo zadowoleni i z obsługi i z sali, my również, tak naprawdę minusy są tak mało istotne że mógłbym ich nie wpisywać (jednak dla zachowania względnej równowagi.. :P ).

Podsumowując wszystkie za i przeciw salę i obsługę oceniamy na 10/10.

P.S. Odpowiadając na wcześniejsze zarzuty na podstawie własnej subiektywnej opinii naszego wesela, a także obiektywnej opinii gości:
* Klimatyzacja działała na życzenie i było bardzo przyjemnie mimo iż to już koniec września :)
* Jeśli Młodzi ustalają z właścicielką że powitanie ma być na zewnątrz, nie w środku to pretensje do młodych że karzą na deszczu stać. Bynajmniej to chyba logiczne jest że na przywitaniu ma być widać młodych, a nie ludzi którzy się tam kotłują i nie dają miejsca na choćby złapanie głębszego oddechu. Jest miejsce wydzielone na przywitanie dla młodych i nikt w tym czasie nie powinien tam stać..
* Braków w zastawie nie stwierdziliśmy, chociaż słyszeliśmy parę stłuczek, a było u nas ponad 100 osób.
* U nas toalety czyste całe 2 dni, a było po czym sprzątać ;)
* Co do jedzenia naprawdę nie ma się do czego przyczepić.
* Nie zgodzimy się że przy 110 osobach jest ciasno na parkiecie, bywaliśmy na takich weselach, jednak w Gracji było ok i wszyscy doskonale się bawili.
_________________
Moja aura zajebistości zagina czasoprzestrzeń ;)
Ostatnio zmieniony przez etylinek Pon Wrz 26, 2011 8:57 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
AgaNika 


Dołączyła: 25 Mar 2011
Posty: 654
Skąd: z Krainy Deszczowców
Wysłany: Pon Wrz 26, 2011 9:09 pm   

etylinek napisał/a:
Sala na minimum 100 osób (i za tyle niezależnie od ilości przybyłych należy zapłacić)

I tutaj się z Tobą nie zgodzę, bo przy podpisywaniu umowy określasz na ile osób będzie wesele. Chyba, że są to miesiące letnie (czerwiec - lipiec - sierpień, ale nie wiem dokładnie, bo my mamy wesele w maju), wtedy faktycznie jest wymagane minimum 100 osób - ale tego nie doprecyzowałeś, a jest to według mnie bardzo istotne. Ale informacja ta jest udzielana od razu w trakcie pierwszej rozmowy z P. Lilianą, więc nie jest to według mnie żaden ukryty warunek, więc nie potraktowałabym tego jako minus :)
Tak w ogóle bardzo mnie cieszy Twoja pozytywna opinia o tej sali, i utwierdza mnie ona w przekonaniu że to był dobry wybór :smile:
P.S. Powyższy tekst nie posiada nawet najmniejszych znamion złośliwości w stosunku do Twojej osoby.
Serdecznie pozdrawiam i życzę dużo szczęścia :D
P.S.2. Twój P.S. podoba mi się najbardziej :smile: :smile: :smile: :smile:
_________________
Ostatnio zmieniony przez AgaNika Pon Wrz 26, 2011 9:15 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
etylinek 

Wiek: 38
Dołączył: 18 Paź 2010
Posty: 8
Skąd: ŁDZ
Wysłany: Pon Wrz 26, 2011 9:20 pm   

Dla nas to nie był minus, ponieważ wesele było na ponad 100 osób, natomiast dla niektórych mógłby być to problem, jak np. planuje wesele na 60 itd. Minusy były wyszukiwane trochę na siłę, żeby nie było za idealnie ;)

My wesele mieliśmy 24/09, także nie w miesiącach letnich.
Nigdzie nie twierdziliśmy iż jest to warunek ukryty, bo jak wół mamy na umowie liczbę gości z notką że minimum to 100 szt. Zresztą Pani Lilianna nie bawiła się w ukrywanie czegokolwiek, złego słowa nie możemy na nią powiedzieć.
_________________
Moja aura zajebistości zagina czasoprzestrzeń ;)
 
 
 
AgaNika 


Dołączyła: 25 Mar 2011
Posty: 654
Skąd: z Krainy Deszczowców
Wysłany: Pon Wrz 26, 2011 9:38 pm   

Fakt, tym razem ja źle sprecyzowałam, powinnam była napisać "w sezonie ślubnym" chyba to lepsze określenie :) Ja planuję ślub w maju i mam umowę na 80 osób, tak jak chcieliśmy, ale mam nadzieję, że będzie więcej, więc mnie uspokoiłeś, że przy 110 osobach nie było ciasno, bo trochę się tym martwiłam... Dzięki
Cytat:
Minusy były wyszukiwane trochę na siłę, żeby nie było za idealnie

doskonale rozumiem :smile:
_________________
 
 
 
mimeczka 


Wiek: 38
Dołączyła: 19 Wrz 2010
Posty: 817
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 27, 2011 5:48 am   

etylinek napisał/a:
Jest miejsce wydzielone na przywitanie dla młodych i nikt w tym czasie nie powinien tam stać.
W tym czasie jak najbardziej, ale zanim młodzi przyjadą, szczególnie jeśli leje deszcz to chyba wypadałoby pozwolić się gościom schronić. I taki sposób nie był ustaleniem młodych z właścicielką, bo młodzi byli mocno zdziwieni, że goście są mokrzy:)
_________________

 
 
 
etylinek 

Wiek: 38
Dołączył: 18 Paź 2010
Posty: 8
Skąd: ŁDZ
Wysłany: Wto Wrz 27, 2011 6:26 am   

mimeczka napisał/a:
W tym czasie jak najbardziej, ale zanim młodzi przyjadą, szczególnie jeśli leje deszcz to chyba wypadałoby pozwolić się gościom schronić. I taki sposób nie był ustaleniem młodych z właścicielką, bo młodzi byli mocno zdziwieni, że goście są mokrzy:)


No chyba że tak. Bynajmniej u nas nie zanotowano żadnych zgrzytów, goście zadowoleni my tym bardziej :)
_________________
Moja aura zajebistości zagina czasoprzestrzeń ;)
 
 
 
malinka0001 

Wiek: 34
Dołączyła: 21 Paź 2010
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 24, 2011 10:39 pm   

A jak wygląda sala po remoncie, bo oczywiście do tej pory nie miałam czasu się na nią wybrać i obejrzeć:)
_________________
Monika
 
 
AgaNika 


Dołączyła: 25 Mar 2011
Posty: 654
Skąd: z Krainy Deszczowców
Wysłany: Pon Paź 24, 2011 10:57 pm   

Byliśmy w czerwcu obejrzeć salę po remoncie, akurat był przed weselem - uważam, że teraz wygląda korzystniej, tzn lżej. Jeśli chcesz zrobiłam kilka fotek mogę Ci je przesłać na mejla...
_________________
 
 
 
jupik 

Dołączyła: 04 Lip 2011
Posty: 44
Skąd: Polska
Wysłany: Wto Paź 25, 2011 2:02 pm   

a ja też byłam.. i po straaasznie dłuuugich poszukiwaniach sali w końcu znalazłam tą, w której chcę wesele - Grację :-) Nie obyło się bez pewnych zawirowań.., ale mam nadzieję, że po jednym zawirowaniu więcej nie będzie i dalej będzie wszystko w najlepszym porządku.
A sala bardzo mi się podoba - nie widziałam jej przed remontem, ale teraz jest dokładnie tak jak chciałam - wszystko jest "w sam raz" - nie za duża, nie za mała, nie za elegancka, nie za skormna.. W dodatku opinie co do jedzenia super - i rzeczywiście jak oglądałam ją przed czyimś weselem nie mogłam oczu oderwać od jedzenia na stole - tyle tego było i w dodatku tak ładnie podane.
Oglądaliśmy wiele sal, Graca wygrała. Mam nadzieję, że wyboru nie pożałujemy.
 
 
Ewa_113 

Wiek: 41
Dołączyła: 29 Paź 2011
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 13, 2012 5:18 pm   

Byłam na weselu znajomych w zeszły weekend. I przyznam szczerze, że sala bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Oglądaliśmy ją z narzeczonym wcześniej, bo wesele planujemy 29 września 2012r. i w końcu zdecydowaliśmy się na Eden w Rzgowie... ale ta sala od początku bardzo nam się podobała. Miała jednak jeden minus (niestety dla nas istotny) - brak podjazdów dla osób niepełnosprawnych :( Wejście do sali jest po schodach... Ale reszta super. A wracając do samego wesela z zeszłego weekendu...
1. Jedzenie pyszne! i dużo. Panie uwijały się szybciutko i cały czas donosiły kolejne smakołyki.
2. A przede wszystkim cudowna obsługa! Na takim weselu jeszcze nigdy nie byłam :) Pani kucharki i panie kelnerki były tak sympatyczne i ciągle uśmiechnięte i pomocne że naprawdę wszyscy byli nimi zachwyceni... Dziewczyny, jeśli to czytacie to w imieniu gości - DZIĘKUJEMY - jesteście wspaniałe.
3. No i sama sala naprawdę ładna. Było na tym weselu chyba ok 100 osób... i było jak dla mnie tak akurat. Choć pewnie na 130 os też by było ok.
A właśnie! i bardzo fajnie zrobiony wiejski stół... i smacznie tam.
No to chyba tyle... Przyznam szczerze, że liczę na to, że w tym naszym Edenie też będzie tak udane wesele jak to moich znajomych z poprzedniego weekendu w Gracji...
_________________
Ewa
 
 
Malwina_łódź 


Wiek: 37
Dołączyła: 30 Gru 2007
Posty: 1291
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 16, 2012 3:44 pm   

Podbiję temat, bo ostatnio rzuciło mi się w oczy, że Gracja została wyremontowana i prezentuje się po zmianach bardzo korzystnie. Na stronie internetowej wrzucone są nowe zdjęcia. Może ktoś będzie zainteresowany ;)
_________________

 
 
bambolea 


Dołączyła: 22 Lut 2012
Posty: 397
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 14, 2012 7:49 pm   

Ja jestem zainteresowana tą salą, czy ktoś może wie ile jest miejsc hotelowych?
_________________
 
 
Malwina_łódź 


Wiek: 37
Dołączyła: 30 Gru 2007
Posty: 1291
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 14, 2012 7:54 pm   

Z tego co wiem, jest kilka pokoi, ale jaka dokładnie ilość osób się zmieści, to nie wiem. Proponuję zadzwonić :)

Jak my byliśmy, to następnego dnia było też śniadanie dla nas i dla gości, którzy spali w Gracji.
_________________

Ostatnio zmieniony przez Malwina_łódź Sro Mar 14, 2012 7:54 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
AgaNika 


Dołączyła: 25 Mar 2011
Posty: 654
Skąd: z Krainy Deszczowców
Wysłany: Sro Mar 14, 2012 8:02 pm   

Z tego co wiem miejsc noclegowych jest 13. Jest jeden pokój 4os. i trzy pokoje 3 os., ale sama muszę się jeszcze upewnić, gdyż wesele dopiero przede mną...
_________________
 
 
 
bambolea 


Dołączyła: 22 Lut 2012
Posty: 397
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 15, 2012 9:54 pm   

Dzisiaj dostałam odpowiedź od p.Liliany, mają 14 miejsc noclegowych. :)
_________________
 
 
jupik 

Dołączyła: 04 Lip 2011
Posty: 44
Skąd: Polska
Wysłany: Pon Mar 19, 2012 8:12 am   

Ja mam wesele w Gracji całkiem niedługo - 14.04 :-)
Faktycznie jest 14 miejsc - 3 pokoje 4-osobowe i 1 pokój 2-osobowy.

[ Dodano: Nie Kwi 22, 2012 4:34 pm ]
Czas podzielić się wrażeniami po weselu i poprawinach w Gracji. Ogólnie - SUPER !

dekoracje - dużo bardziej podobają mi się tegoroczne niż z zeszłego roku. Ściana w holu, którym sie idzie na salę tez została wyremontowana, zresztą łazienka też. Ogólne wrażenie super - sala dla mnie idealna, ciepła, nie przesadzona w niczym, taka w sam raz na moje wesele :-)

jedzenie - wybraliśmy 3 menu, jedzenia gigantyczna ilość, ale co najważniejsze - przepyszne !! ! i to nie tylko nasza opinia, ale gości, z których mieliśmy paru naprawdę znających się na jedzeniu, i jak oni nam powiedzieli, że rewelacja, oznacza to tylko jedno - rewelacja :-) ze stołu wiejskiego zrezygnowaliśmy i dobrze, bo na stołach było tyle, że kto by jeszcze kaszany wcinał przy tylu pysznościach.

tort - pyszny to mało, jak goście wyniuchali na poprawinach, że na naszym stole stoi jeszcze reszta tortu z wesela, ustawili się do niego w kolejce i tort zniknął w 2 minuty, że nawet dla Nas zabrakło poprawinowej porcji. Tak jak ja za tortami nie przepadam, ten mi naprawdę baaardzo smakował :-)

obsługa - spisała się na 6, "współpracowało" nam się baaardzo dobrze, dziewczyny uwijały się jak mróweczki, w dodatku uśmiechnięte i miłe, jeszcze raz dziękujemy obsłudze z Gracji !! !

parkiet - dobrze, że wybraliśmy Grację, bo parkiet jest spory, i przy naszych 90 osobach, gdzie naprawdę prawie wszyscy się bawili, uważam że był idealny i nie martwiłam się ani ściskiem ani pustką na parkiecie (w innych salach, które oglądaliśmy, albo parkiety były za małe albo za duże :-| ), jeżeli już znaleźć jedną rzecz do której mogłabym się przyczepić, to parkiet faktycznie jest dość śliski, ale można sie przyzwyczaić, a poza tym jest to dla mnie przy całej reszcie pikuś na który nie ma co zwracać uwagi

Mogłabym chyba dalej wymieniać, ale najważniejsze już napisałam. Dodam jeszcze tylko podziękowania dla Pani Liliany, która jest naprawdę dobrą organizatorką, daje wiele pożytecznych rad i cierpliwie odpowiada na wszystkie pytania. Wszystkim, którzy wybrali Grację na wesele gratuluję dobrego wyboru, a niezdecydowanych zachęcam. Ja z mężem mamy naprawdę poczucie dobrze wydanych pieniążków i wesele i poprawiny będziemy wspominać z uśmiechami :-)
 
 
agaatka24 

Dołączyła: 24 Lip 2011
Posty: 3
Skąd: łódź
Wysłany: Sro Lip 25, 2012 9:59 am   

Mialam wesele w Gracji 21.07 i jestem bardzo zadowolona. Parkiet duzy, nikt sie nie obijal o inne pary. Ogrod piekny, stoliki na tarasie. Wybralam menu 2, jedzenia bardzo duzo i bardzo dobre, obsluga swietna, wlascicielka bardzo sympatyczna. Goraco polecam!
 
 
edzia87lodz 

Dołączyła: 27 Sie 2012
Posty: 9
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 03, 2012 6:44 pm   

słyszałam wiele pozytywnych opinii o tej sali ale sprzed roku i więcej. może ktoś był tam ostanio?

[ Dodano: Pon Wrz 17, 2012 10:52 pm ]
plusy:
dobre wrażenie z zewnątrz jak się podjeżdża pod sale
duży, zadaszony taras,
ładny ogród z altanką i huśtawką
ładne skórzane kanapy w holu
damska łazienka wyremontowana

minusy:
mały podest dla orkiestry
dziwne ułożenie parkietu w stosunku do stołów
firanki nie w moim guście
stare krzesła, konieczne pokrowce
męska łazienka wymaga remontu
szatnia w boazerii

w skali od 1 do 6 dałabym 4
 
 
driadaa 

Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 15
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Lut 21, 2013 7:49 am   

a jakie ceny ktoś się orientuje?
 
 
Balcerek 

Dołączyła: 31 Maj 2013
Posty: 9
Skąd: K. Ł.
Wysłany: Pią Cze 07, 2013 6:27 am   

faktem jest, że wystruj trochę już odbiega od "normy" ale jedzenie, obsługa, koszta wynagradzają to i dlatego moje wesele odbędzie się również w Gracji ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl