Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
gołąbki
Autor Wiadomość
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 30, 2009 11:28 pm   

Tissaia, zwierzęta wozi się w klatkach dla ich własnego bezpieczeństwa. W razie wypadku lub nawet małej stłuczki piesek rozłożony spokojnie na kanapie wylatuje zazwyczaj przez przednią szybę. Pies w klatce jest stosunkowo bezpieczniejszy. Psy szkolone np do poszukiwania ludzi również od małego przyzwyczaja się do przebywania w klatkach, po to właśnie, żeby można je było bezpiecznie przewozić na miejsce akcji. W domu klatka spełnia rolę psiego azylu, budy. Znam psy, które chętnie przebywają w klatkach ustawionych gdzieś w mieszkaniu. Nikt ich tam nie zamyka na siłę.
Nie demonizujmy klatek. My też się czasem pozwalamy zamykać w małych, ciasnych pomieszczeniach.
_________________
 
 
Tissaia 
pani stara*


Wiek: 38
Dołączyła: 14 Kwi 2008
Posty: 536
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 30, 2009 11:48 pm   

OK, ale jest chyba pewna różnica między trzymaniem zwierząt w klatkach dla bezpieczeństwa, a dla czczego kaprysu, jakim jest puszczenie gołąbka na ślubie ;)
_________________
*Mój wieczór panieński, etap szaleństw w klubie, przyplątuje się jakiś facet i zwraca do mojej zamężnej już wtedy koleżanki:
-To ty jesteś ta panna młoda?
Koleżanka:
-Nie, ja jestem już pani stara...

Mission accomplished 06.06.09. :)
 
 
Ambrozja 


Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 1434
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon Maj 04, 2009 5:05 pm   

Ja w ogóle nie rozumiem tej całej symboliki wypuszczenia gołębi. Widocznie jestem za mało uduchowiona i nieromantyczna
_________________
Kobiety są niewolnicami tylko tych, którzy potrafią je mocno trzymać i dogadzać ich kaprysom - Bolesław Prus
Ostatnio zmieniony przez Ambrozja Pon Maj 04, 2009 5:05 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
pszczoła 

Dołączyła: 15 Mar 2009
Posty: 86
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 11, 2009 2:04 pm   

a ja nie zastanawiam się w ogóle nad duchowo- znaczeniowym sensem wypuszczania gołąbków przez młodą parę. Dla mnie to po prostu romantyczne, niepowtarzalne i piękne zjawisko.
_________________


8.08.2009
 
 
 
kasia_m85 


Wiek: 38
Dołączyła: 29 Paź 2008
Posty: 1343
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 11, 2009 3:25 pm   

Rany jaka dyskusja w tym watku.
Ja uważam,że niektóre robią z igły widły jak to sie mówi,bo gołebie które wypożycza sie na uroczystość ślubu sa to gołebie hodowlane i żyją na wyznaczonym terenie (najczęściej maja swoje gołebniki i jakis teren do tego przylegający) i klatki w których będą czekały pod kościołem te kilkanaście minut nie sprawią że bedą miały traume do konca życia (są do tego też przyzwyczajone a klatki przecież nie sa zamurowane).
Mój tata jest hodowcą gołebi wystawowych i czasem chodze sobie je poogladać i jakos nie wydaje mi sie zeby miały źle.Mają swój domek (murowany i ocieplany nota bene:)) i swój teren,wychodza sobie,siedzą na trawce,jak chca to polatają... I takie gołebie zawsze wracają,wiec jak Wy je wypuścicie pod kościołem to one do właściciela wrócą a nie zginą smiercia tragiczna....Poza tym każdy prawdziwy hodowca dostarczy Wam te gołebie pod kościół w dużej przestronnej, tzw.otwartej klatce a nie w pudle z jedną dziurką brrr...
Ja gołąbki będe mieć napewno:)

PS:Jeśli chodzi natomiast o to pobrudzenie to nie sadze.Ptaki ptakami ale w ważnych sytuacjach zachowac sie też potrafią:)
_________________
 
 
Sylwiam 

Dołączyła: 03 Wrz 2008
Posty: 70
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: Sro Maj 27, 2009 9:00 am   

A ja gołębi bardzo nie lubię - i na samą myśl, że mógłby podczas ślubu narobić komuś na głowę - robi mi się słabo! Gołębiom mówimy NIE :D
_________________
Sylwia
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl