Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
mala liczba gości i dylemat...
Autor Wiadomość
mysiak88 

Dołączyła: 21 Kwi 2009
Posty: 6
Skąd: Łódź
  Wysłany: Pon Kwi 27, 2009 3:21 pm   mala liczba gości i dylemat...

Proszę was o radę. Ja z moim TŻ mamy bardzo małe rodziny (na ew weselu byłoby ok 30 osób)
Zawsze chciałam mieć małe, dobrze zorganizowane wesele z fajna orkiestrą, jednak nie wiem czy przy takiej małej liczbie gości nie rozsądniej byłoby zorganizować skromne przyjątko w restauracji. I tu mam do was pytania. Czy jezeli organizowaliście przyjęcie w restauracji to jak rozwiązywaliście problem z muzyką? chyba najczęściej wtedy przynosi się własne płyty, prosiliście kogos żeby wam pomógł? Czy mieliście jakiegoąś wodzireja, kogoś kto by potrafił rozruszac towarzystwo, prowadził konferansjerke, jakieś zabawy? Czy w takich restauracjach jest moze możliwość żeby przenocowac gości? Czy był ktoś kto zorgaznizował tą noc z orkiestrą, mimo małej liczby gości? Chciałabym żeby zarówno nasi głoście, jaki i my byli zadowoleni i miło spędzili tą wyjątkową noc, ale przyznam że kwestie finansowe mnie przerażają (koszty orkiestry i wodzireja przy tak małej liczbie gosci są dość niewspółmierne :( I czy jeżeli być sie zdecydowała na orkiestre to nie wygląda to zbyt dziwnie że tak mało gosci a tutaj z orkiestrą wyskoczyli :smile: . Zupelnie jestem zielona w tychh sprawach i pewnie zadają dość głupie pytania:oops: Dodam, że gości byliby w przeważajacej ilości w młodym wieku (25-30 lat) i pewnie chcieliby sie wybawic> nie chciałabym poźniej zalować decyzji, że np poskąpiłam zbyt bardzo. I jak to wszystko pogodzic :roll:
Pozdrawiam
_________________


Życie jest podróżą, nie wlecz sie, tańcz!!
 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Pon Kwi 27, 2009 3:55 pm   

Ja w tym przypadku polecałabym DJ i przyjęcie w restauracji.
 
 
mischelle22 


Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2003
Posty: 1211
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 27, 2009 4:25 pm   

Dokładnie tak jak Audiolka uważam.
My także mieliśmy małe przyjęcie w Restauracji i dziewczynę która prowadziła przyjęcie.
A skoro większość gości będzie młodych to na pewno muzyka puszczana z płyt nie będzie im przeszkadzała ;)
Co do noclegów - to większość z gości była z Łodzi, ale tych przyjezdnych ulokowaliśmy w domu lub u rodziny.
_________________

 
 
 
izunia_82 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2007
Posty: 1376
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 27, 2009 4:34 pm   

Też jestem zdania, że w Waszym przypadku powinniście wziąć Dj'a, wodzireja, który poprowadzi całą imprezę. Faktycznie przy tak małej ilości gości koszt orkiestry byłby naprawdę wysoki, jak nie przekraczałby kosztu całej imprezy weselnej. A skoro jak piszesz, że większość osób to młodzi ludzie, więc tym bardziej wodzirej i płyty mają sens. :) :) :)
_________________


 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Pon Kwi 27, 2009 9:02 pm   

Wszystko zależy, czego kto oczekuje.
U mnie na weselu było 34 gości, My dwoje i fotograf oraz ... orkiestra (razem 40 osób). Strasznie mi zależało na normalnym, całonocnym weselu z orkiestrą i takie mieliśmy. Za orkiestrę zapłaciliśmy 1/3 kosztów przyjęcia (tj. 6000 zł dla restauracji i 2000 zł dla orkiestry). I nie żałuję. Było bosko.
Ale jeśli ktoś nie chce tyle wydawać to myślę, że DJ to też fajny pomysł byleby dobrze bawił (przed naszym weselem byłam na weselu z DJ i jednak wg mnie o niebo lepiej imprezę prowadziła orkiestra)
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 27, 2009 9:22 pm   

nie rezygnujcie z wesela, a DJ-wodzirej na 100% się sprawdzi, o ile wybierzecie dobrego fachowca.. my mieliśmy takie pół-wesele do północy z djem i bardzo sobie chwalimy.. bawiło się u nas 41 osób..
_________________
 
 
mysiak88 

Dołączyła: 21 Kwi 2009
Posty: 6
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 27, 2009 9:56 pm   

Hmm powiem szczerze, że jak zawsze wyobrażałam sobie jak ma wyglądac moje wesele to innej opcji jak orkiestra z muzyka na żywo nie przyjmowałam. Gdyby to była kwestia 2000 zł za dobrą orkiestrę albo gdybym miała duzo ludzi na weselu i koszt orkiestry grałby mniejsza role w ogólnym rozrachunku, to bym sie nie wachała, jednak z roku na rok ceny gwałtownie rosna i nawet już za 3000 zl, z tego co zdązylam zorientowac sie z forum oraz ze stron zespolów, trudno znależć jakąć pewną orkiestrę. Mówimy o cenach dzisiejszych a co dopiero za jakies 2 lata:( Marzył mi się saksofon na weselu szczególnie ze mam swoją ulubioną pioseneczke na nim i chyba byłoby to niesamowite przeżycie usłyszeć ją na "żywo" w tym waznym dniu (taka mała zachciewajka :lol: ). Ale czasami trzeba rezygnować z pewnych swoich zachcianek w imie rozsądku :cry: DJ może nie byłby takim złym pomyslem gdyby znaleźc takiego co by się znał na rzeczy, potrafił poprowadzić całe wesele oraz rozbawic gości. A co do miejsca - chyba jednak pozostane przy sali weselnej, jest pare takich miejsc gdzie organizują takie małe wesela. Mi marzy sie ogród choćby mały ale żeby była mozliwość zrelaksowania się na łonie natury :razz: A raczej rzadko sie spotyka żeby restauracja miały wyjście na ogród. Poza tym najważniejsza kwestia to noclegi. Mam malo gosci ale stosunkowo jak na ta liczbe jest duzo przejezdnych no i wypadało by im zagwarantowac jakiś nocleg (przejezdni sa z mojej strony a ja nie mam lokum wystarczajacego zeby ich ulokować)
_________________


Życie jest podróżą, nie wlecz sie, tańcz!!
Ostatnio zmieniony przez mysiak88 Pon Kwi 27, 2009 9:59 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 27, 2009 10:08 pm   

jeśli chodzi o muzykę, to chyba wszystko zostało powiedziane..
a jeśli chodzi o lokal, gdzie ma być ogród, noclegi dla gości i możliwość zrobienia niedużego przyjęcia, to polecam przejechać się do Flory, wątek tutaj..
_________________
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Pon Kwi 27, 2009 10:11 pm   

mysiak88 napisał/a:
Hmm powiem szczerze, że jak zawsze wyobrażałam sobie jak ma wyglądac moje wesele to innej opcji jak orkiestra z muzyka na żywo nie przyjmowałam.

To nie rezygnuj z tego pomysłu! :)
Dla jednych w oprawie ślubu i wesela najważniejsze są droga kiecka, dla innych drogi fotograf, super limuzyna, platynowe obrączki, skrzypce w kościele, a dla Ciebie ważna jest orkiestra. Nie rezygnuj ze swoich marzeń :) , powtórki z wesela raczej nie będziesz miała, prawda? :wink:
To Twoje wesele i Ty masz być zadowolona. I życzę żebyś znalazła dobrą orkiestrę, której cena będzie dla Ciebie do zaakceptowania.
_________________
 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Pon Kwi 27, 2009 10:28 pm   

Myślę że to forum pomoże Ci w znalezieniu odpowiedniego DJ , jeśli się na takiego zdecydujecie.
A co do zespołu-dwa lata temu byłam świadkiem u koleżanki-zespól 4 osobowy wziął 1000 zł(przyznam bez bicia ze za taką cenę nie spodziewałam się żadnej rewelacji, tym bardziej ze był z nimi niepełnosprawny -niewidomy chłopak-ale uwierzcie grali super. A ten chłopak-po prostu wymiatał!!! :D
 
 
skalimonka 
żona skalimona


Wiek: 38
Dołączyła: 05 Gru 2008
Posty: 2003
Skąd: UK
Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 4:15 pm   

My robimy wesele do 40 osob. Nie wiem czy nazwac to weselem, raczej chyba przyjecie weselne, bo jest to bez porownania z weselem na 100 osob. Na poczatku myslelismy o obiedzie w baaardzo eleganckim miejscu, restauracja w dworku z historia, pokoje goscinne. Pelen wypas. Jednak cos za cos, i jezeli szukasz czegos taniego, to cos takiego nie wchodzi w gre. To sporo kosztuje. Jesli zrobilibysmy taki poczestunek, pozniej dla mlodych bylaby oddzielna impreza :) Zdecydowalismy sie jednak na mala salke, wzielismy DJa-wodzireja. Raz ze orkiestry nie chcialam, dwa ze sala za mala, trzy ze koszta niewspolmierne do calego "wesela" A co DJ'a- Koszta nie duze, a mozna bawic sie cala noc.
A co do tego, ze chcialabys na przyklad saksofon - dlaczego masz sobie odmawiac. Poszperaj, poszukaj, znajdziesz wiele tanszych propozycji niz sie wydaje...trzeba tylko poszukac i pokombinowac, poswiecic na to troche czasu.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl