Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Montaż cudzego amatorskiego filmu
Autor Wiadomość
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 9:49 pm   

a ja jestem ciekawa, ile kosztowalby montaz i ewentualne COS z materialu nakreconego amatorsko przy uzyciu amatorskiej kamery.. i czy w ogole jest cos takiego mozliwe?
_________________
 
 
artur_ase2000 
Firma


Wiek: 41
Dołączył: 13 Sie 2008
Posty: 67
Skąd: LDZ
Wysłany: Nie Wrz 28, 2008 10:19 am   

555 napisał/a:
a ja jestem ciekawa, ile kosztowalby montaz i ewentualne COS z materialu nakreconego amatorsko przy uzyciu amatorskiej kamery.. i czy w ogole jest cos takiego mozliwe?


zawsze da sie cos zmonotwac... ale cudow nie bedzie... poprostu pociecie obrazu pod muzyke :) kilka blurow i podkrecenie kolorow ... oglnie mysle ze koszt wcale paradoksalnie nie bedzie niski.... ale cos mysle ze podejma sie tylko Ci ktorzy maja za duzo wolnego czasu :)

pozdrawiam
_________________
LDZ : photographic ... motion graphic ... video editing
 
 
 
WIDEOFILM 
Firma


Wiek: 64
Dołączył: 10 Gru 2005
Posty: 135
Skąd: LUBLIN
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Nie Wrz 28, 2008 10:43 am   

Najgorsze co może spotkać, to poprawianie po kimś roboty.I tak jest we wszystkich dziedzianach usług.
_________________
Trzymaj fason do końca
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Wrz 28, 2008 11:11 am   

zdaje sobie z tego sprawe, ale skoro juz (z takich czy innych wzgledow) cos takiego mam, to fajnie by bylo zrobic chociaz godzinny filmik.. jakiego rzedu kosztow powinnam sie spodziewac..?
_________________
 
 
Tajgete 
żona swojego męża :)


Wiek: 40
Dołączyła: 24 Mar 2008
Posty: 833
Skąd: Kolumna
Wysłany: Nie Wrz 28, 2008 12:23 pm   

555, ja z powodu rezygnacji z montażu mam cenę o 700 zł niższą niż standardowa. Może to da Ci jakąś wstępną orientację ;)
_________________
 
 
WIDEOFILM 
Firma


Wiek: 64
Dołączył: 10 Gru 2005
Posty: 135
Skąd: LUBLIN
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Nie Wrz 28, 2008 12:41 pm   

To by się zgadzało.Tyle biorą montarzyści za tego typu materiał- 200 zł za godzinę montowanego filmu- no bo przeważnie te filmy są 3 godzinne/ no może ok/.Do tego materiały itd....
_________________
Trzymaj fason do końca
 
 
artur_ase2000 
Firma


Wiek: 41
Dołączył: 13 Sie 2008
Posty: 67
Skąd: LDZ
Wysłany: Nie Wrz 28, 2008 2:03 pm   

ja mysle ze cena tu jest uzalezniona przede wszytkim od tego jak to jest nagrane ... czy duzo trzeba sie bawic z korekcja koloru czy wystarczy poskladac to pod muze .... zwolnic przyspieszyc prosty montaz....

nie da sie okreslic takiej ceny nie widzac materialu :(
bynajmniej takie jest moje zdanie...

ale godzinny film z montazme od kogos (z 3h filmu) dla mnie to jest koszt kolo 700-1000zl...

jeden jedyny raz sie podjalem czegos takiego nie widzac materialu i nigdy wiecej nie zrobie tego bledu... koles nagral slub SVHS przepalil prawie wszystko nie mowiac juz o tym ze ujecia mega spitolone... wybralem nie przepalone ujecia (za duzo tego nie bylo) i z 3.5h jego filmu wyszlo mi 20 min ... tak wiec... zanim zaczniesz pytac w firmie o cene montazu najpierw pokaz im swoj material :) )

pozdrawiam :)
_________________
LDZ : photographic ... motion graphic ... video editing
 
 
 
sunrise 
Firma


Wiek: 48
Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 26
Skąd: łódź
Wysłany: Pon Wrz 29, 2008 8:09 am   

artur_ase2000 napisał/a:
ja mysle ze cena tu jest uzalezniona przede wszytkim od tego jak to jest nagrane ... czy duzo trzeba sie bawic z korekcja koloru czy wystarczy poskladac to pod muze .... zwolnic przyspieszyc prosty montaz....

nie da sie okreslic takiej ceny nie widzac materialu :(
bynajmniej takie jest moje zdanie...

ale godzinny film z montazme od kogos (z 3h filmu) dla mnie to jest koszt kolo 700-1000zl...

jeden jedyny raz sie podjalem czegos takiego nie widzac materialu i nigdy wiecej nie zrobie tego bledu... koles nagral slub SVHS przepalil prawie wszystko nie mowiac juz o tym ze ujecia mega spitolone... wybralem nie przepalone ujecia (za duzo tego nie bylo) i z 3.5h jego filmu wyszlo mi 20 min ... tak wiec... zanim zaczniesz pytac w firmie o cene montazu najpierw pokaz im swoj material

pozdrawiam :)

Ten materiał to pewnie będzie kilka niedoświetlonych,rozlatanych,źle skadrowanych odjazdów i najazdów zoomem,trwających wieczność mastreshotów :? Choć życzę z całego serca aby było inaczej!!!
Poprawne wyliczenie jeżeli chodzi o cenę. Zachodzi pytanie co zleceniodawca chce uzyskać?Niekiedy jakość merytoryczna obrazu jest tak bardzo "średnia"że nieopłacalne jest inwestowanie 1000pln w montaz, który (nawet wnikliwy:kreacja,rytmizowanie ujęć z muzą,nawet 3D,itp) nie jest w stanie zadowolić nikogo.Osobiście(doradzając posiadaczowi takiego "cukierka") zgrałbym to na kompa i pobawił się w jakimś freeware-owym sofcie typu Windows Movie Maker i zobaczył co z tego wyjdzie. :( Sporo zabawy a potem satysfakcji.Pozdrowienia w nowym tygodniu.
Ostatnio zmieniony przez sunrise Pon Wrz 29, 2008 8:13 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
artur_ase2000 
Firma


Wiek: 41
Dołączył: 13 Sie 2008
Posty: 67
Skąd: LDZ
Wysłany: Pon Wrz 29, 2008 10:14 am   

sunrise napisał/a:
artur_ase2000 napisał/a:
ja mysle ze cena tu jest uzalezniona przede wszytkim od tego jak to jest nagrane ... czy duzo trzeba sie bawic z korekcja koloru czy wystarczy poskladac to pod muze .... zwolnic przyspieszyc prosty montaz....

nie da sie okreslic takiej ceny nie widzac materialu :(
bynajmniej takie jest moje zdanie...

ale godzinny film z montazme od kogos (z 3h filmu) dla mnie to jest koszt kolo 700-1000zl...

jeden jedyny raz sie podjalem czegos takiego nie widzac materialu i nigdy wiecej nie zrobie tego bledu... koles nagral slub SVHS przepalil prawie wszystko nie mowiac juz o tym ze ujecia mega spitolone... wybralem nie przepalone ujecia (za duzo tego nie bylo) i z 3.5h jego filmu wyszlo mi 20 min ... tak wiec... zanim zaczniesz pytac w firmie o cene montazu najpierw pokaz im swoj material

pozdrawiam :)

Ten materiał to pewnie będzie kilka niedoświetlonych,rozlatanych,źle skadrowanych odjazdów i najazdów zoomem,trwających wieczność mastreshotów :? Choć życzę z całego serca aby było inaczej!!!
Poprawne wyliczenie jeżeli chodzi o cenę. Zachodzi pytanie co zleceniodawca chce uzyskać?Niekiedy jakość merytoryczna obrazu jest tak bardzo "średnia"że nieopłacalne jest inwestowanie 1000pln w montaz, który (nawet wnikliwy:kreacja,rytmizowanie ujęć z muzą,nawet 3D,itp) nie jest w stanie zadowolić nikogo.Osobiście(doradzając posiadaczowi takiego "cukierka") zgrałbym to na kompa i pobawił się w jakimś freeware-owym sofcie typu Windows Movie Maker i zobaczył co z tego wyjdzie. :( Sporo zabawy a potem satysfakcji.Pozdrowienia w nowym tygodniu.


i ostatnia czesc wypowiedzi o zabawie w domue jest naprawde jedyna sesnowna opowiedzia na pytanie :) ))
_________________
LDZ : photographic ... motion graphic ... video editing
 
 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Pon Wrz 29, 2008 1:25 pm   

Też myślę,że obróbki można w domu spróbować.Moim znajomym brat nagrał całą uroczystość,potem oni obrobili Pinnacle Studio i wyszedł na prawdę ładny filmik.
_________________

 
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 29, 2008 8:13 pm   

dziekuje za wszystkie porady, biore je sobie do serca :))
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl