Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Co zrobicie z pieniążkami od gości weselnych?

Na co planujecie wyda? pieni??ki otrzymane podczas wesela?
- na zakup domu/mieszkania (dofinansowanie zakupu)
18%
 18%  [ 16 ]
- zakup wyposa?enia do domu/mieszkania
29%
 29%  [ 25 ]
- podró? po?lubn?
22%
 22%  [ 19 ]
- zakup sprz?tów hobbistycznych (np. rowery, aparat, narty...)
6%
 6%  [ 6 ]
- sp?at? d?ugów zaci?gni?tych na potrzeby wesela
5%
 5%  [ 5 ]
- inne
17%
 17%  [ 15 ]
Głosowań: 50
Wszystkich Głosów: 86

Autor Wiadomość
słonko 
projektant - amator


Wiek: 41
Dołączyła: 19 Kwi 2007
Posty: 2226
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Pon Sty 28, 2008 6:12 pm   Co zrobicie z pieniążkami od gości weselnych?

Powiedzcie, na co planujecie spożytkować pieniążki otrzymane zamiast prezentów podczas wesela, zwłaszcza, jeżeli nie chcecie prezentów i dajecie gościom do zrozumienia, że wolelibyście pieniążki.
My z narzeczonym na pierwszym miejscu mamy zakup porządnego aparatu fotograficznego, a na drugim rowery (które niestety w Dublinie są drogie )
Więc wybierajcie odpowiedzi (można zaznaczyć dowolną liczbę odp.), komentujcie. Zapraszam :D
_________________
Ostatnio zmieniony przez słonko Pon Sty 28, 2008 6:13 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Petitka 
nareszcie żona:)


Wiek: 39
Dołączyła: 05 Maj 2007
Posty: 1166
Skąd: Zgierz
Wysłany: Pon Sty 28, 2008 6:28 pm   

My przede wszystkim marzymy o remoncie - mamy dom wybudowany jeszcze przez rodzicow M - ma juz ponad 20 lat i wymaga gruntownej modernizacji. Wiem, ze pieniazkow na pewno nie starczy, ale moze wezmiemy jeszcze do tego jakas pozyczke? - na poczatek marzy nam sie ladna sypialnia, remont kuchni i lazienki; zaznaczylam tez podroz poslubna, bo po weselu bedziemy calkiem splukani i jesli nawet pojedziemy gdzies na kilka dni, to juz za weselne pieniazki. Mam nadzieje, ze dostaniemy raczej pieniazki a nie prezenty - wolalabym sama wybrac sobie sprzety do domu, a listy prezentow nie robimy
_________________

24.05.2008 na zawsze... :wedding:
 
 
 
dominiqsz 

Wiek: 40
Dołączyła: 21 Sty 2007
Posty: 1224
Skąd: Aleksandrów Ł.
Wysłany: Pon Sty 28, 2008 6:41 pm   

My równiez wszytskie pieniążki wrzucimy w wykańczanie domku, będzie masa wydatków :) Może zostanie coś na krótka podróż poślubną, ale pewnie gdzieś w Polsce :)
_________________
 
 
rusałeczka:) 
żonka i mama :)

Wiek: 43
Dołączyła: 05 Lis 2007
Posty: 565
Skąd: Łódź, UK
Wysłany: Pon Sty 28, 2008 7:17 pm   

My z moim Miskiem planujemy przeznaczyc pieniazki na urzadzenie własnego mieszkanka ktore odbierzemy na poczatku przyszłego roku :D
_________________


 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pon Sty 28, 2008 8:01 pm   

w związku z tym, że zamieszkamy 40 km od Łodzi w stronę Warszawy w domku moich rodziców, z tym że z oddzielonym naszym pietrem mieszkalnym i osobnym wejsciem, to pieniazki chcemy przeznaczyc na remont meiszkan... mamy ta dopiero urzadzona sypialnie-a i tak przyadaloby sie do niej pare rzeczy dokupic...

jesli wybierzemy sie wnasza wymarzona podroz poslubna to mysle,ze troszke bedziemy musieli do niej dolozyc z pieniazkow zebranych...tzn bardziej mam tu na mysli wziecie kieszonkowego na wyjazd, bo jesli sie zdecydujemy, to wyjaZd i tak trzeba bedzie wczesniej oplacic...
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 28, 2008 10:59 pm   

A my zbieramy na domek. Mamy już plany żeby się budować, ,ale to jeszcze trzeba trochę czasu i pieniążków :)
 
 
Gabro 

Dołączyła: 15 Mar 2007
Posty: 699
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 29, 2008 10:24 am   

Pieniądze na razie są na lokacie. Przeznaczymy je na mieszkanie.
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 29, 2008 11:35 am   

Dołożyliśmy do kupna mieszkania.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Hatifnatka 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2007
Posty: 948
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 29, 2008 4:17 pm   

my za pieniążki od gości weselnych mamy zamiar zrobić remont.
_________________
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 30, 2008 10:59 pm   

Ja jestem tm szczęśliwcem co wydał pieniądze na podróż poślubną, a reszta nie pamiętam już na co poszła ;)
 
 
sistermonn 
:)


Wiek: 42
Dołączyła: 17 Lip 2007
Posty: 905
Skąd: Łódź - Górna
Wysłany: Czw Sty 31, 2008 8:27 am   

mamy mieszkanie po babci PM, które wymaga mega - remontu, wiec częściowo pieniążki pójdą na to. A za resztę planujemy podróż poślubną do Turcji
 
 
 
KaMi1982 


Wiek: 41
Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 239
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 31, 2008 12:54 pm   

My też planujemy remoncik, albo zamianę mieszkania. Jeśli chodzi o podróż poślubną, to na razie nie myślę, bo i tak najwcześniej wyjedziemy we wrześniu lub październiku.
_________________

 
 
klarysa 

Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 895
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 31, 2008 1:16 pm   

mamy odlegly plan kupienia lub zbudowania domu, wiec moze na ten cel zostawimy pieniazki. inne opcje to podroz poslubna (ktora pewnie bedzie trzeba przelozyc), nowy biznes mojego a. i kolejne studia dla mnie.

naprawde nie wiem. chcialabym wydac je na jakies przyjemnosci, ale jak pomysle, ze to ciezko zarobione pieniadze moich najblizszych to chce je przeznaczyc na jakis powazniejszy cel
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Wto Lut 05, 2008 3:40 pm   

my zapłaciliśmy z tych środków fotografowi, kupiliśmy jakieś rzeczy do domu, trochę przeznaczyliśmy na podróż poślubną, część poszła na oprogramowanie do komputera dla Crissa, no i jakiś drobiazg udało nam się zaoszczędzić :)
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 05, 2008 5:52 pm   

Zużyliśmy na remont i wyposażenie Naszego mieszkanka :) Wszystko poszło :)
_________________

 
 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Czw Lut 14, 2008 2:38 pm   

EwaM napisał/a:
A my zbieramy na domek. Mamy już plany żeby się budować, ,ale to jeszcze trzeba trochę czasu i pieniążków :)


My bardzo podobnie- wiekszość pieniążków pójdzie na budowę naszego wymarzonego domku :) Ale na początku bedziemy mieszkać u rodziców S., więc na pewno kupimy jakieś rzeczy do domku.
 
 
edys_lu 

Wiek: 39
Dołączyła: 08 Lut 2007
Posty: 328
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 19, 2008 1:26 am   

W najblizszym czasie czesc przeznaczymy na podroz poslubna a reszte odlozymy na czarna godziine, bedzie jak znalazl jak urodzi sie dzidzia lub trzeba bedzoie zrobic remoncik :)
_________________


Szczęśliwy dzień - 16.08.2008
Pozdrawiam i życzę miłego dnia Gość
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 20, 2008 6:35 pm   

czesc przeznaczylismy na samochod, a czesc na super lodowke :))
_________________
 
 
kiri 


Wiek: 41
Dołączyła: 25 Paź 2007
Posty: 52
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lut 23, 2008 4:40 pm   

połowa na samochod a druga polowa na konto oszczednosciowe
_________________


Ostatnio zmieniony przez kiri Sob Lut 23, 2008 4:41 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
fewka 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 196
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 14, 2008 9:11 am   

Kupujemy telewizor i sypialnie do naszego domu..Reszte wsadzamy na konto i nie ruszamy..Możliwe że wykorzystamy na opłacenie doszkalających kursów dla Marcina i studia podyplomowe dla mnie albo kupimy drugi samochod...
_________________
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 14, 2008 4:08 pm   

to chyba spodziewacie sie ogromnej sumy..? :o
_________________
 
 
słonko 
projektant - amator


Wiek: 41
Dołączyła: 19 Kwi 2007
Posty: 2226
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Pon Kwi 14, 2008 4:11 pm   

No właśnie, Fewka - jakiej kwot się spodziewacie? :o
_________________
 
 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 14, 2008 4:17 pm   

my z pieniędzy z wesela zrobiliśmy remont mieszkania ( m2 ) ( oczywiście nie starczyło na wszystko :( ) no i pare drobnych zakupów, jakieś ciuszki i tego typu pierdułki :) nie odmówiła bym sobie paru szmatek :razz:
_________________
 
 
 
MalaJu 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 2628
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 14, 2008 4:19 pm   

a My bedziemy odkladac na kupno mieszkania. Kiedys moze uzbieramy na wklad wlasny pozwalajacy wziac maly kredyt.
 
 
fewka 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 196
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 14, 2008 6:18 pm   

Nie spodziewamy sie ogromnej kwoty..Pisałam że może to lub może tamto...
Jeszcze decyzja nie jest podjęta...Może wyszło mi troche koślawo..wybaczcie bardzo często używam skrótów myślowych..
_________________
 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Pon Kwi 14, 2008 9:00 pm   

my mielismy nieduze wesele bo na 70 osob, ale udalo nam sie kupic wiekszy samochod, calkiem niezly aparat, wystarczylo na wakacje i jeszcze zostaly 2 tys na nieprzewidziane wydatki po urodzeniu dziecka (mialo byc na wozek, ale kupil moj tata).
nooo i w sumie to cale wesele i slub "dostalismy" od rodzicow....
_________________
 
 
doni_iza 

Wiek: 42
Dołączyła: 29 Paź 2007
Posty: 1974
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 15, 2008 9:22 am   

A my chyba wydamy tą kaskę na podróż życia :) , a jak nie to standardowo wymienimy samochodzik, albo wsadzimy w remoncik mieszkania. Oczywiscie wolałabym opcje numer jeden :mrgreen: .
_________________
 
 
Markasiak 


Dołączyła: 19 Mar 2008
Posty: 67
Skąd: Uć
Wysłany: Sro Kwi 16, 2008 6:37 pm   

Nam chyba troche odpakowało...
Zaraz po slubie jedziemy w podróż marzeń. Autem zwiedzamy Europę. Najpierw Paryż, Barcelona, Porto. Potem wybrzeżem wracamy do Polski przez Francje, Włochy (tam zostajemy na chwilkę powspominać) potem Austria, Słowacja i powrót do domu :) Obliczyliśmy że chyba pochłonie to nam miesiąc i całe pieniądze ze slubu i jeszcze troche. Ale co tam! Raz się żyje! A potem jak będę babcią to będę miałaco wspominać :)
 
 
MalaJu 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 2628
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 17, 2008 10:20 am   

wspaniale plany!! jaka szkoda, ze już nie studiuje i nie mam miesiąca wolnego. To przecież fantastyczny sposób uczczenia ślubu :) powodzenia i wielu wrażeń :)
 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 18, 2008 12:59 pm   

my chyba wpłacimy kaskę na konto, albo na jakąś lokatę, niech na siebie zarabiają :) a potem na pewno dołożymy tę kwotę do mieszkania
podróż czeka nas przedślubna, no ale z drugiej strony zawsze można zrobić i poślubną, mnie się marzy np. Norwegia (bo przedślubna gdzieś w ciepłych krajach, prawdopodobnie Maroko)
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
agniesia22 


Wiek: 38
Dołączyła: 28 Lip 2008
Posty: 268
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 28, 2008 11:29 pm   

Za pieniążki zebrane od gości planujemy wyjazd w podróż poślubną a za resztę umeblowac mieszkanie.
_________________


 
 
 
Tajgete 
żona swojego męża :)


Wiek: 40
Dołączyła: 24 Mar 2008
Posty: 833
Skąd: Kolumna
Wysłany: Czw Sie 28, 2008 11:58 pm   

My mamy w planach remont (całkowitą zmianę) conajmniej 2 pokoi w domu teściów. Oczywiście naszych pokoi :wink:
_________________
 
 
magda26 
Żona i mama :)


Wiek: 43
Dołączyła: 26 Lut 2007
Posty: 338
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 29, 2008 8:25 am   

My wydaliśmy część pieniążków na cudowną i wymarzoną podróż poślubną :buja w oblokach: a resztę wrzuciliśmy na lokatę i jak skończą się pieniążki z kredytu (a te szybko się skończą :( ) to wykorzystamy je na wykończenie naszego mieszkanka.
_________________


 
 
 
Agha
[Usunięty]

Wysłany: Pią Sie 29, 2008 11:46 am   

My planujemy, kupić wyposażenie do mieszkania, oczywiście po jego remoncie. Będziemy się jedna starać, aby po zakupach stwierdzić, że komplet wypoczynkowy mamy od chrzestnych, sypialnię od rodziców, lampę i zyrandol od znajomych ze studiów etc.
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Pią Sie 29, 2008 11:47 am   

Koniecznie musimy kupić drugiego laptopa. Dwoje informatyków i jeden komputer to masakra :vis :lol:
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 29, 2008 1:59 pm   

Agha napisał/a:
Będziemy się jedna starać, aby po zakupach stwierdzić, że komplet wypoczynkowy mamy od chrzestnych, sypialnię od rodziców, lampę i zyrandol od znajomych ze studiów etc.

"Uwielbiam" takie rozpamiętywanie kto ile dał. :-?
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Agha
[Usunięty]

Wysłany: Pią Sie 29, 2008 2:13 pm   

kryszka napisał/a:

"Uwielbiam" takie rozpamiętywanie kto ile dał. :-?


No niestety, stworzyliśmy listę kto ile dał, gdyż w rodzinie zdarzało się, że kwota w kopercie starczyłaby na max 3 kostki masła. U nas całe szczęście wszyscy do kasy dołączyli kartki z życzeniami.
Wiemy od znajomych, że jak się dostanie kasę zamiast prezentów, pieniążki bardzo szybko rozdrabniają się, nawet nie wiadomo na czym.
Nie podaliśmy gościom listy prezentów, gdyż na razie jesteśmy podczas remontu generalnego i sami nie wiemy co, w jakiej ilości iw jakim kolorze nam się przyda, dlatego chcemy kupić to sami, ale właśnie starając się trzymać założenia, że skoro coś kosztuje 1000PLN, to można powiedzieć, że jest to np od chrzestnej.
Wiadomo młodzi potrzebują i kasy i prezentów, niema co kupować im prezentów na siłę, ale czy nie miło będzie jak przyjedzie wujek, powiedzieć mu, że fotel na którym siedzi jest "od niego".
Takie jest moje podejście... Wasze może być inne ;-)
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 42
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 29, 2008 2:21 pm   

Agha napisał/a:


No niestety, stworzyliśmy listę kto ile dał, gdyż w rodzinie zdarzało się, że kwota w kopercie starczyłaby na max 3 kostki masła.


a czy to ważne kto ile dał? :| chyba ważniejsze jest to, że dane osoby były z nami w tym dniu.
Choćby dały na max 1 kostkę masła...
_________________
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 29, 2008 2:28 pm   

Z tą listą to już w ogóle jestem w szoku. :o Będziecie się potem odpowiednio odwdzięczać ofiarodawcom? :-?
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Agha
[Usunięty]

Wysłany: Pią Sie 29, 2008 2:28 pm   

misia-misia napisał/a:
Agha napisał/a:


No niestety, stworzyliśmy listę kto ile dał, gdyż w rodzinie zdarzało się, że kwota w kopercie starczyłaby na max 3 kostki masła.


a czy to ważne kto ile dał? :| chyba ważniejsze jest to, że dane osoby były z nami w tym dniu.
Choćby dały na max 1 kostkę masła...


Moim zdaniem, już lepiej aby nic nie dali niż grosze.
Jest na forum temat, w którym każda uznała, ze najlepiej dać równowartość talerzyka. Kto nie może, niech nic nie daje, przecież nikt nie karze.

Z drugiej strony, są też tacy, których stać na gest, ale niestety wkładają do koperty np 10PLN...
 
 
Tajgete 
żona swojego męża :)


Wiek: 40
Dołączyła: 24 Mar 2008
Posty: 833
Skąd: Kolumna
Wysłany: Pią Sie 29, 2008 2:29 pm   

I tu się zgodzę z Misiunią. Jasne, nie będę ukrywać, że byłoby mi trochę przykro, gdyby ktoś nie zadał sobie trudu żeby dać jakikolwiek prezent - nawet na urodziny przychodzi się z prezentem. Ale sądzę, że gdyby to był jakiś skromny prezent... jakieś talerze do domu czy coś podobnego, to nie byłby to dla mnie problem...

Podobnie jak dobił mnie argument mojej mamy, gdy zamiast ciotki z którą nie mam żadnego kontaktu postanowiłam zaprosić bliskiego znajomego ze studiów - "ale starsi zawsze dają więcej do koperty". No i CO Z TEGO... :-?

Prawda jest taka, że wolałabym nie iść niż nic nie dać. Za 100 zł można przy odrobinie wyobraźni kupić całkiem sympatyczny prezent. Nie... na pewno nie poszłabym na wesele bez prezentu.... :roll:
_________________
Ostatnio zmieniony przez Tajgete Pią Sie 29, 2008 2:32 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 42
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 29, 2008 2:35 pm   

Agha napisał/a:


Moim zdaniem, już lepiej aby nic nie dali niż grosze.
Jest na forum temat, w którym każda uznała, ze najlepiej dać równowartość talerzyka. Kto nie może, niech nic nie daje, przecież nikt nie karze.

Z drugiej strony, są też tacy, których stać na gest, ale niestety wkładają do koperty np 10PLN...


no i co z tego... skoro stać ich a nie dają - ich problem.
Ja bym nie rozpamiętywała - a ten to tyle dał a tamten nic.
No i co ci z tego? Tym co nic nie dali zdjęć pamiątkowych nie dasz?
Nie rozumiem idei tej całej listy :roll:
_________________
 
 
 
veroni 

Dołączyła: 03 Lip 2008
Posty: 42
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 29, 2008 4:29 pm   

U nas wszystko było ok jeśli chodzi o tę kwestię! gdy pytali to mówiliśmy że wolimy pieniążki-na autko:) tak więc kaskę dostaliśmy! i kilka prezentów-bardzo miło powiem szczerze bo będziemy mogli np ugościć kogoś z pięknym serwisem;D

Byliśmy już w podróży poślubnej a teraz szukamy autka:)
_________________
szczęśliwa mężatka:) Nasz dzień 9.08.2008r :)
 
 
Emi 


Wiek: 38
Dołączyła: 25 Cze 2007
Posty: 524
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 29, 2008 5:00 pm   

My zamierzamy odłożyć uzbierane pieniążki na poczet przyszłego domu. Mamy już działkę, ale potrzeba jeszcze DU?O pieniędzy na samą budowę :-)
Część pieniędzy pójdzie pewnie na podróż poślubną :-)
_________________

 
 
 
elka85 


Wiek: 38
Dołączyła: 22 Sty 2008
Posty: 410
Skąd: Zgierz
Wysłany: Pią Sie 29, 2008 5:15 pm   

My pewnie przeznaczymy pieniądze na kapitalny remont mieszkanka :smile: Na wyposażenie pewnie już nie starczy :(
No i zgadzam się, że nie ważne kto ile dał - dał tyle ile chciał i na ile było go stac :smile: Choc np, gdyby zdażyła mi się koperta wypchana gazetą to chyba chciałabym wiedziec od kogo to... Chociaż sama nie wiem...
_________________

 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 29, 2008 5:16 pm   

ja troche nie rozumiem tej dyskusji na temat listy.. to chyba naturalne, ze jesli ktos daje mi w prezencie pieniadze, to ja za te kwote staram sie kupic prezent, a potem mowie, ze ten prezent jest wlasnie od tej osoby.. ofiarodawcy jest chyba wtedy milo, ze jakis przedmiot bedzie nam sie wlasnie z nim kojarzyl.. mysle, ze tu nie chodzi o kwote, ale o konkretny przedmiot, jaki za nia kupilismy - przeciez mozna kupic sliczne drobiazgi za grosze, a czesc gosci daje naprawde duze sumy, ktore wystarcza na wieksze rzeczy.. mysle, ze to wlasnie Agha miala na mysli..
_________________
 
 
Niepowaga 

Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 14
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 29, 2008 8:51 pm   

Pieniądze pójdą na spłatę kredytu. :]

A tak na prawdę to obyśmy do czasu ślubu zarobili wystarczającą sumę by nie trzeba było brać kredytu, a jakby innego wyjścia nie było to pewnie i tak spłacimy go z własnej krwawicy, a pieniądze od gości przeznaczymy na wycieczkę. Oboje uwielbiamy podróżować (kto tego nie lubi ;] ) i dlatego pewnie wybierzemy sie tam gdzie zwykle za zarobione przez nas pieniądze byśmy sie nie wybrali bo za drogo. Ale myślimy że to taka chwila ze można by było sobie zaszaleć. :) A lista miejsc z naszych marzeń jest długa.... chociażby Bali.
 
 
Agha
[Usunięty]

Wysłany: Sob Sie 30, 2008 1:05 pm   

555 napisał/a:
ja troche nie rozumiem tej dyskusji na temat listy.. to chyba naturalne, ze jesli ktos daje mi w prezencie pieniadze, to ja za te kwote staram sie kupic prezent, a potem mowie, ze ten prezent jest wlasnie od tej osoby.. ofiarodawcy jest chyba wtedy milo, ze jakis przedmiot bedzie nam sie wlasnie z nim kojarzyl.. mysle, ze tu nie chodzi o kwote, ale o konkretny przedmiot, jaki za nia kupilismy - przeciez mozna kupic sliczne drobiazgi za grosze, a czesc gosci daje naprawde duze sumy, ktore wystarcza na wieksze rzeczy.. mysle, ze to wlasnie Agha miala na mysli..


tak, oto mi chodziło, dziękuję :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl