Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Łagiewniki
Autor Wiadomość
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 13, 2004 2:33 am   Łagiewniki

My będziemy mieli ślub w Łagiewnikach. Dekoracja polega tam na ustawieniu wysokich wazonów ze sztucznymi białymi różami (wyglądają jak prawdziwe). Są one ustawione dość rzadko, więc może na pozostałych ławkach doczepię kokardki z tiulu.
I chcę zrobić też materiałowe okrycia na krzesła dla młodych, bo są takie zwykłe tapicerowane. Ale nad tym jeszcze pomyślę. :D
Co do cen, to jeszcze nie wiem, bo się nie pytałam.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
Ostatnio zmieniony przez kryszka Czw Sty 12, 2006 12:01 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
just_Kate 

Wiek: 47
Dołączyła: 26 Mar 2004
Posty: 719
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 24, 2004 10:14 am   

filmowiec napisał/a:
lagiewniki sa dosc popularne i podbno bezproblemowe


tia... i dosyć oblegane, i dosyć daleko :wink:
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Pon Maj 24, 2004 1:28 pm   

Z północnej części Łodzi no i ze Zgierza to wcale nie jest aż tak daleko... :wink: Ale z Retkini to faktycznie...
_________________

 
 
 
Agata 


Wiek: 45
Dołączyła: 14 Sty 2004
Posty: 139
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 24, 2004 5:23 pm   

Ja właśnie jestem w trakcie poszukiwania kościółka, i co do Łagiewnik, to że są oblegane, to mało powiedziane. W styczniu chciałam zarezerować termin na wrzesień i była wolna tylko godzina 14 albo 20!! Jedna za wcześnie, druga za późno. Łagiewniki to taka fabryka ślubów...
_________________
jestem żoną. I bardzo mi się to podoba :)
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 25, 2004 1:05 am   

Napiszę to któryś już raz - w Łagiewnikach wcale nie jest łatwo, bo sama tam biorę ślub i wiem co mówię! Straszni służbiści (przynajmniej na razie)...

A jeśli chodzi o terminy to nie dziwcie się że trudno o wolną godzinę, skoro śluby udzielają tylko o pełnych godzinach i po całej Łodzi rozeszła się fama jak to tam łatwo... :roll:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
filmowiec 
Firma

Wiek: 43
Dołączył: 15 Mar 2004
Posty: 334
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 25, 2004 9:05 am   

tam ksieza steruja ruchem taki maja ruch:)
_________________
Marcin vel filmowiec:)
 
 
 
opium 


Wiek: 42
Dołączyła: 29 Wrz 2004
Posty: 181
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 06, 2004 2:22 pm   

Witajcie,
A ja ślubuję w Kościółku w Łagiewnikach.
Jeśmy zapisani na 17, ale szczerze mówiąc nie wiem czy to będzie z mszą czy nie?
hmmm...
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 07, 2004 12:29 am   

opium napisał/a:
Jeśmy zapisani na 17, ale szczerze mówiąc nie wiem czy to będzie z mszą czy nie?
hmmm...

Wszystko zależy od tego jak Wy chcecie. My już przy rezerwacji terminu zaznaczyliśmy że chcemy bez mszy (ślub też o 17).
Z jednym wyjątkiem - ślub o 18 jest z mszą, bo jest wtedy normalne sobotnie nabożeństwo.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
Ostatnio zmieniony przez kryszka Czw Sty 12, 2006 12:05 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Viola 


Wiek: 49
Dołączyła: 28 Gru 2004
Posty: 84
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Mar 19, 2005 1:39 pm   

My wybraliśmy Łagiewniki, czyli Kościół ?w. Antoniego Padewskiego, i to wcale nie dlatego że "tam jest łatwo", ale to od zawszze było nasze wymarzone miejsce na ślub i tyle. Po prostu uwielbiam klimat Łagiewnik :D
Jeśli chodzi o cenę to właśnie dziś jedziemy podpisać protokół i będziemy walczyć o niskie opłaty :twisted: Wieczorem zam relację :)
Ostatnio zmieniony przez Viola Nie Mar 20, 2005 11:20 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
inka999 


Dołączyła: 15 Lip 2005
Posty: 67
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 20, 2005 2:12 pm   

Ja serdecznie polecam klasztor ojców Franciszkanów w Łagiewnikach. Jeśli ktoś dodatkowo trafi że ślub mu bedzie celebrowała ojciec Piętka to z pewnością jego goście weseli na długo zapamiętają jego kazanie........są piękne i .....krótkie ;-)
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 12, 2006 10:13 am   

dane adresowe:
Łódź, ul. Okólna 185, tel. (0-42) 659-02-02

dane adresowe kancelarii:
Parafia rzym.-katolicka sw. Antoniego
91-520 Lodz-Lagiewniki
ul. Okolna 185
tel. 659 02 02

nie pamietam dokladnie godzin otwarcia, ale Ojciec Marian (z ktorym my wszytsko omawialismy) jest tam we wtorki i czwartki w godzinach 10-12 i 16-18.

za ceremonie, organiste i przystrojenie kosciola zaplacimy 600 zl. warto miec przy sobie zaliczke, kiedy dokonuje sie rezerwacji terminu.

jezeli chodzi o wystroj kosciola, to dominuje kolor bialy. przy lawach stoja biale, ok. metrowe wazony, a w nich biale kwiaty. postaram sie niedlugo jakies zdjecie wkleic.
_________________
 
 
gosiaczek 

Dołączyła: 27 Sie 2004
Posty: 645
Skąd: stąd i z owąd
Wysłany: Czw Sty 12, 2006 11:09 am   

szczako napisał/a:
jezeli chodzi o wystroj kosciola, to dominuje kolor bialy. przy lawach stoja biale, ok. metrowe wazony, a w nich biale kwiaty. postaram sie niedlugo jakies zdjecie wkleic.


Dodatkowa informacja - kwiaty są sztuczne i nie ma możliwości załatwienia własnej dekoracji.
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 12, 2006 11:44 am   

Ale te sztuczne wyglądają bardzo ładnie. :) Musiałam pomacać żeby się przekonać czy sztuczne czy prawdziwe. :30:

U mnie to wyglądało tak:

kwiaty.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1471 raz(y) 45.31 KB

_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 12, 2006 1:26 pm   

bylam tam na slubie w czerwcu i wygladaly tak samo, wiec nic sie nie zmienilo.
nie bede juz cudowac w takim razie z moja fotka :)
_________________
 
 
imbrulka 


Wiek: 46
Dołączyła: 12 Lis 2005
Posty: 279
Skąd: łódź
Wysłany: Pon Maj 29, 2006 9:18 pm   

Drogie Forumki! A szczegolnie te, ktore maja w tym roku slub w Lagiewnikach! Wlasnie dzisiaj dowiedzialam sie, ze w kosciele trwa remont oltarza glownego! Podobno potrwa rok! Nie powiem, troche sie zezloscilam, ze nikt nas nie uprzedzil... z wiadomego powodu... pewnie duza czesc narzeczonych wybralaby inny kosciol... chodzi mi po glowie slub na zewnatrz, pod golym niebem, akurat w Lagiewnikach sa ku temu dobre warunki, lawki na zewnatrz itd... ale czy to najlepszy pomysl?
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Pon Maj 29, 2006 9:20 pm   

Jeśli to prawda co piszesz to rzeczywiście można się mocno zdenerwować :evil:
A jeśli chodzi o ślub na zewnątrz to może być rzeczywiście cudowny O ILE dopisze pogoda :?
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 29, 2006 9:30 pm   

No zależy na czym ten remont polega. ;) Ja dopiero na zdjęciach po swoim ślubie dojrzałam niebieską płachtę budowlaną na pół kościoła. :lol: Też nikt nas nie uprzedził, że trwa remont, a ja to później miałam gdzieś, choć jakbym się dowiedziała przed ślubem to bym pewnie była zrozpaczona. :roll:

Co do ślubu na zewnątrz - moje marzenie, bo sceneria tam jest śliczna. Tyle że to podobno wcale nie tak łatwo załatwić.

Nie macie wyjścia jak najpierw pojechać i zobaczyć co z tym remontem i pogadać.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 30, 2006 8:46 am   

no tak. kryszka ma racje. remonty remontom nie rowne.
mysle, ze dopoki slubu nie przerwie ogorzaly pan z mlotem pneumatycznym, to jestem w stanie to zniesc.
wybieram sie do kancelarii z papierami na poczatku lipca, to sobie o wszystkim z Ojcem pogadam ;)
_________________
 
 
imbrulka 


Wiek: 46
Dołączyła: 12 Lis 2005
Posty: 279
Skąd: łódź
Wysłany: Wto Maj 30, 2006 10:27 am   

To prawda dziewczyny, ze remont remontowi nierowny. Ja jeszcze nie wiedzialam na wlasne oczy jak to wszystko tam wyglada... bede w czwartek w kancelarii z moja siostra podpisywac dokumenty (jestem jej swiadkiem). Jej slub juz w te sobote...
Pogadam z ksiedzem nt tego slubu na zewnatrz, tez slyszalam, ze niechetni sa na takie rozwiazanie... w zasadzie to jeszcze nie zlozylismy tam dokumentow wiec wszystko mozna niby zmienic. Z drugiej strony zawsze chcialam miec slub w Lagiewnikach, moze nie bedzie tak zle...? W kazdym razie zdam relacje po czwartkowej wizycie.

[ Dodano: Czw Cze 01, 2006 7:58 pm ]
Bylam dzisiaj w Lagiewnikach i nieco sie uspokoilam. Remont oltarza glownego faktycznie trwa, ale panowie z mlotami bynajmniej nie lataja :D
Caly oltarz glowny jest zasloniety wielka biala zaslona - nie wyglada to jednak najgorzej.
Funkcje tego glownego oltarza pelni mniejszy oltarz po lewej stronie. Czesc lawek (tych z poczatku, blizej oltarza) jest przestawiona i stoi teraz naprzeciwko tego "nowego" oltarza.
Ufff... skomplikowane to, mam nadzieje, ze cos zrozumialyscie...
Ogolnie nie jest zle, nastawialam sie na cos gorszego. Calosc wyglada ok i jest moze troche bardziej kameralnie (bo para mlodych stoi na srodku, jakby wsrod gosci).
To tyle, troche mi ulzylo...
 
 
Agati 


Wiek: 43
Dołączyła: 12 Kwi 2006
Posty: 278
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 01, 2006 1:36 pm   

Imbrulka a nie dowiedziałaś się przypadkiem czy wyrażają zgodę na odprawienie ślubu na zewnątrz? A jeśli nie to dlaczego?
_________________



:serce: Ach... 16.06.2007. :serce:
 
 
 
Agatka_P 


Wiek: 41
Dołączyła: 07 Wrz 2005
Posty: 1093
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sie 05, 2006 9:20 am   

A czy ktoś wie czy tam bez problemu można sypać ryżem i pieniążkami? Bo nie we wszystkich kościołach tak można
Ostatnio zmieniony przez Agatka_P Sob Sie 05, 2006 9:21 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sie 05, 2006 2:26 pm   

byliśmy wczoraj w Łagiewnikach złożyć dokumenty.
1. ołtarz główny jest moim zdaniem bardzo gustownie zasłonięty. wisi płachta materiału w kolorze ecru, pomarszczona taka. zupełnie nie jak "plac budowy".
fakt, że ołtarz jest po lewej stronie utrudnia trochę gościom oglądanie Młodych, a tym z ostatnich rzędów aktywne uczestnictwo w mszy, ale nie jest źle.
2. jeżeli chodzi o pytanie Agatki, to rok temu obsypywaliśmy tak koleżankę na schodach prowadzących do kościoła (w wejściu) ryżem i pieniążkami. nie było problemów.
_________________
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sie 06, 2006 10:34 am   

Tutaj o tym pisałam. :)
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
dzarusia 


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 336
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 07, 2006 8:52 am   

mimo, że do ślubu jeszcze daleko to ja też sobie wymarzyłam Łagiewniki ... ale jednak tak sobie wczoraj pomyslalam ze to chyba będzie zły pomysł, bo mieszkam na Dąbrowie, więc trzeba by było sie pchać przez całą Łódź :(
 
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 10, 2006 4:06 pm   

Wszystko zależy :) My do kościoła pchalismy się przez pół Łodzi (i to bryczką :) ), no już o sali nie wspominając, bo była jeszcze kawał dalej :) Jesli znalazłabyś sobie salę gdzies blisko (a masz na to duużo czasu ) to dlaczego nie :)
_________________

 
 
 
Agati 


Wiek: 43
Dołączyła: 12 Kwi 2006
Posty: 278
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 18, 2006 8:08 am   

Dziewczynki jutro jadę zobaczyc czy uda mi się zarezerwować kościół w Łagiewnikach. Mam pytanie czy przy pierwszej wizycie brałyście ze sobą jakieś dokumenty??? I czy trzeba płacić zaliczkę? Jeśli tak to może ktoś wie ile sobie liczą w Łagiewnikach?
_________________



:serce: Ach... 16.06.2007. :serce:
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 18, 2006 8:33 am   

Nie potrzebujecie żadnych dokumentów. My - w 2003 roku - płaciliśmy 50 zł zaliczki. Ale teraz z tego co widzę opłaty bardzo wzrosły, więc może te też (aha - początkowo ksiądz chciał od nas w ogóle 300 zł zaliczki stwierdzając przeglądając kajet, że tyle płacą inni - niedoczekanie :twisted: ).
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Misiamo 

Wiek: 46
Dołączyła: 13 Cze 2005
Posty: 241
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 21, 2006 8:35 pm   

My w 2005 r. płaciliśmy 100 zł zaliczki juz na pierwszym spotkaniu. Trochę byliśmy zdziwieni formą poproszenia o zapłatę, bo ojciec Florian ot tak rzucił hasło"no to stówkę zaliczki" jakby ta stówka to był dla nas drobiazg.
Wiem, że w tym roku w Łagiewnikach chcieli 600 zł za ślub.
 
 
Oli 

Wiek: 43
Dołączyła: 12 Paź 2005
Posty: 143
Skąd: Lodz
Wysłany: Pią Wrz 22, 2006 8:33 pm   

:lol: My do Lagiewnik pojechalismy po raz pierwszy w Styczniu tego roku..kancelaria byla juz nieczynna, ale ksiadz nie robil problemu. Ustalilismy termin, omowilismy (bardzo ogolnikowo)przebieg mszy..co po angielsku a co po polsku..Ja spytalam sie o dekoracje z kwiatow (ksiadz mi powiedzial, ze mozemy my je sami zamowic, lub zostawic to im- jak spytalam z jakich wiatow-odpowiedz byla prosta..jakie sobie wymarze lub takie jakie rosna w danym okresie :wink: ) gadka-szmatka o dokumentach i o naukach przedmalzenskich (bedziemy je mieli zaliczone tu), termn i godzina zamowiona i wyszlismy. :roll: .bez rzadnej zaliczki. Ja nie wiedzialam, czy mam placic teraz czy pozniej, ile itd. zreszta ksiadz tez o niczym nie wspominal.. dopiero moja mama pare miesiecy pozniej(okolo kwietnia) byla u ksiedza i wplacila 100zl, ale ksiadz mowil, ze mozna nawet i 50zl.
Jak na razie jestem zachwycona a J. zauroczony tym miejscem..Polecamy :D [/list]
_________________
[url=http://www.pour-bientot.com][img]http://www.pour-bientot.com/3785696-1
 
 
madzia8181 


Wiek: 42
Dołączyła: 05 Paź 2006
Posty: 701
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 24, 2006 8:34 am   

Witam !
Bylam wczoraj zoabczyc jak wyglada ten kosciol podczas tego remontu :)
Brali tam slub rok temu znajomi i bylo pieknie... teraz co by nie mowic koscil mimo ze nadal piekny ale to ni to samo bez glownego ołtarza...
slub mam w kwietniu moze na wielkanoc juz skoncza sie remontowac... zawsze moge miec nadzieje...
ale ogolenie calosc kosztow to 600 zl juz z organista kwiatami i slubem...
na widzewie to samo kosztuje w sw albercie 1200 zl...wiec roznica jest a kosciol? nieporownywalny... klimat, okolica, atmosfera... chyba mnie ta plachta na glownym oltarzu nie odstraszy :)
pojade jeszcze raz zarezerowac godzine...jesli moja wymarzona bedzie wolna to zmieniam kosciol :)
_________________
 
 
 
Misiamo 

Wiek: 46
Dołączyła: 13 Cze 2005
Posty: 241
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 24, 2006 8:49 am   

Ten zasłonięty ołtarz wcale źle nie wygląda. Nasz fotograf powiedział, że jemu kojarzy się z kurtyną w teatrze :)

lagiewniki2.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1084 raz(y) 67.25 KB

lagiewniki.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 977 raz(y) 94.49 KB

 
 
emilkaa 
więcej niż mama


Wiek: 41
Dołączyła: 28 Gru 2005
Posty: 674
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 24, 2006 10:17 am   

troszke dziwny uklad ale fakt - nie wyglada to zle :D
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 25, 2006 9:26 am   

nam ta płachta wcale nie przeszkadzała.
a klimat i okolica ... jak dla mnie powtarzalne.
_________________
 
 
imbrulka 


Wiek: 46
Dołączyła: 12 Lis 2005
Posty: 279
Skąd: łódź
Wysłany: Sro Paź 25, 2006 4:39 pm   

No właśnie, klimat, okolica, wspaniały ksiądz.... wszystko przyćmiło tą nieszczęsną kotarę... :D
_________________
Nasz Najpiekniejszy Dzień 29.07.2006
 
 
askapi 

Wiek: 45
Dołączyła: 01 Kwi 2007
Posty: 166
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 27, 2007 10:43 am   

Dziewczyny, na ile przed ślubem rezerwowałyście sobie sam termin i godzinę ślubu w Łagiewnikach? Mój ślub dopiero w czerwcu 2008 roku. Zastanawiam się czy juz dokonać rezerwacji samego terminu i godziny czy jeszcze poczekać.
_________________

 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 27, 2007 11:08 am   

Jeśli jesteście zdecydowani i ksiądz nie ma nic przeciwko to rezerwujcie już. My rezerwowaliśmy równo rok wcześniej i byliśmy pierwsi na ten dzień. Ale dwa miesiące później były już chyba 3 pary.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
askapi 

Wiek: 45
Dołączyła: 01 Kwi 2007
Posty: 166
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 27, 2007 11:59 am   

Dzięki Kryszka, chyba rzeczywiście powinniśmy z moim A. udać się do kancelarii. Zawsze mozna spróbować załawić to wczesniej, najwyżej nas odeślą.
_________________

 
 
 
klarysa 

Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 895
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 03, 2007 9:54 pm   

askapi - ja tez mam slub w czerwcu 2008. bylam zarezerowac msze w lutym i mialam do wyboru 15 lub 20. wybralam ta druga. nie placilismy jeszcze zaliczki, wyslemy tam rodzicow jesienia, bo wtedy oni przepisuja rezerwacje do nowego kalendarza i trzeba sie upewnic czy cie nie pomineli, ech
 
 
askapi 

Wiek: 45
Dołączyła: 01 Kwi 2007
Posty: 166
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 04, 2007 7:43 pm   

Klarysa a którego czerwca 2008 masz ślub?
_________________

 
 
 
m.kwiatuszek 

Wiek: 40
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 26
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 11, 2007 9:45 pm   

ja mam pytanko, jak to wyglada z placeniem? Ksiadz nam powiedzial, ze zaliczki jest 100 zl, a dalej? i jeszcze jedno, mozna samemu udekorowac kosciol czy to lezy w gestii ksiezy? dziekuje z gory za odpowiedz :)
_________________

 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Maj 12, 2007 3:11 pm   

My płaciliśmy na ostatnim spotkaniu przed ślubem. Kościół generalnie jest zawsze udekorowany standardowo, tj. w cenie. A czy można samemu to nie wiem.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
karwanki 

Wiek: 39
Dołączyła: 01 Lis 2006
Posty: 14
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 15, 2007 3:42 pm   

Nie uwierzycie! Wczoraj rano zadzwonił do mnie Ojciec z Łagiewnik żeby zapytać jak id a przygotowania do ślubu :o Zatkało mnie! Przypomniał mi jakie dokumenty należy przygotować, a jak powiedziałam, że za dwa tygodnie do nich przyjedziemy, to strasznie się ucieszył i powiedział, że będzie na nas czekał ... W życiu mnie tak nie zatkało!! Bardzo pozytywnie nas zaskoczył :lol:
 
 
Oli 

Wiek: 43
Dołączyła: 12 Paź 2005
Posty: 143
Skąd: Lodz
Wysłany: Sro Maj 16, 2007 12:05 pm   

wiem, ze dekoracja jest w cenie. Ksiądz, który z nami rozmawiał, poiwedział, że najlepiej, jest dowiedzieć się o wszystkim około 2-3 tyg. przed ślubem..
_________________
[url=http://www.pour-bientot.com][img]http://www.pour-bientot.com/3785696-1
 
 
askapi 

Wiek: 45
Dołączyła: 01 Kwi 2007
Posty: 166
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 25, 2007 9:07 am   

Wczoraj byliśmy z A. w Łagiewnikach, żeby zarezerwować sobie godzinę ślubu na dzień 28.06.2008 r. Niestytety nie udało się. Wszystkie godziny ślubu począwszy od 15 do 20 były już zajęte. Jedyna wolna godzina to 14. :( Musimy poszukać innego urokliwego kościółka. Troche mi smutno... :(
_________________

 
 
 
EJ-ET 
Żona i Mama :))


Wiek: 43
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 841
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 28, 2007 9:05 pm   

askapi napisał/a:
:( Musimy poszukać innego urokliwego kościółka. Troche mi smutno... :(

Askapi nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło...nie smuć się tylko do dzieła ;) myślę że w innym urokliwym kościółku będzie równie śliczny ślub
 
 
askapi 

Wiek: 45
Dołączyła: 01 Kwi 2007
Posty: 166
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 28, 2007 9:59 pm   

EJ, dziękuje za słówka pocieszenia. Mamy już wytypowany inny kościółek. Szkoda tylko ze nie w leśnej scenerii...
_________________

 
 
 
słonko 
projektant - amator


Wiek: 41
Dołączyła: 19 Kwi 2007
Posty: 2226
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Sro Cze 06, 2007 1:50 pm   

czy ktoś z was, kto będzie ślubował w Łagiewnikach mieszka zagranicą? Bo ja z narzeczonym przyjadę tydzień przed ślubem. Oczywiście wpadniemy też jakieś 3 m.-ce wcześniej żeby załatwić papiery. Ale nie wiem czy zdążymy wszystko do Kościoła dostarczyć, a ksiądz dał mi do zrozumienia w czasie, że będzie robił problemy. Jestem bardzo zmartwiona i zła :zly: Jak było u was?
_________________
 
 
 
Oli 

Wiek: 43
Dołączyła: 12 Paź 2005
Posty: 143
Skąd: Lodz
Wysłany: Czw Cze 07, 2007 8:11 am   

Słonko, my właśnie mieszkamy za granicą a ślub organizujemy w Łagiewnikach. Byliśmy w kwietniu, aby załatwić wszystkie papiery urzędowe oraz sprawy w Łagiewinikach.Wcześniej protokół przedmalźeński spisany został u księdza za granicą.Mieliśmy ntatkę od księdza, źe uczęszczamy na nauki. Teraz przyjeźdzamy niecałe 2 tygodnie przed ślubem , by omówić sprawy czysto organizacyjne.
Nie wiem, czy taki protokół już macie ?
a może ksiądz miał zły dzień.
_________________
[url=http://www.pour-bientot.com][img]http://www.pour-bientot.com/3785696-1
 
 
słonko 
projektant - amator


Wiek: 41
Dołączyła: 19 Kwi 2007
Posty: 2226
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Czw Cze 07, 2007 12:28 pm   

Ksiądz napewno miał zły dzień, tylko skąd mogę wiedzieć, że jak znów do niego pójdziemy też nie będzie miał złego? :? Słowem się nie zająknął, że protokół można spisać u innego księdza, w innej parafii, za granicą :o Napisz dokładnie co potrzebne jest księdzu za granicą. Czy papiery z urzędu stanu cywilnego, odpis aktu urodzenia, itd., czy to wszystko jest potrzebne? Jak to wygląda?
_________________
 
 
 
Oli 

Wiek: 43
Dołączyła: 12 Paź 2005
Posty: 143
Skąd: Lodz
Wysłany: Czw Cze 07, 2007 4:02 pm   

dokumentację mielismy zrobione w J.parafii (nauki też) , następnie według planu powinniśmy dać dokumenty z urzędu (ale , że nic w naszym urzędzie nie załatwiliśmy)zatem podaliśmy dokumenty, że ślub cwilny bierzemy za granicą oraz papierki z bierzmowania, my mielismy jeszcze akty urodzenia (ale te chyba nie były konieczne);-)
Teraz przed ślubem musimy jedynie podać nasz akt zawarcia związku małżeńskiego, dane śiwadków (ich daty urodzenia i miejsce zamieszkania) oraz zaświadczenie , że odbyły się już zapowiedzi,
na pewno się uda !
_________________
[url=http://www.pour-bientot.com][img]http://www.pour-bientot.com/3785696-1
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl