Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Ludzie "widma"
Autor Wiadomość
jpuasz 


Dołączyła: 17 Maj 2006
Posty: 1210
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 07, 2008 3:59 pm   Ludzie "widma"

Czy na Waszych salach macie jakąś minimalną ilość osób za którą trzeba zapłacić, a jeśli na weselu pojawi się mniej osób, to za "ludzi widma" i tak trzeba zapłacić?? Jak jest na Waszych salach i jakie jest Wasze zdanie na ten temat?? Podawajcie konkretne przykłądy tzn na jakiej sali jak jest :)
_________________
Pozdrawiam :)
Paulina



 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 07, 2008 7:24 pm   

na mojej sali (Art.Deco w hotelu Reymont) mozna urzadzac przyjecia do 70 osob.. podpisywalismy umowe na ok. 50 osob (doslownie tak to zapisalismy).. ostateczna ilosc osob mielismy podac dzien przed przyjeciem, ulozylo sie tak, ze w ostatecznym rozrachunku mialo byc 41 osob + dj i na tyle potwierdzilismy.. na weselu bawilo sie 40 osob, ale zaplacilismy za 41 i 1/2 ceny za dj'a.. uwazam, ze bylo to w porzadku.. gdybym byla zmuszona podpisac umowe na 70 osob, to poszyukalabym innego lokalu..
_________________
 
 
aggar 


Dołączyła: 07 Sty 2008
Posty: 205
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Mar 08, 2008 1:43 pm   

U Fabrykanta minimalna liczba osób na weselu wynosi 80, ale właścicielka zgodziła się na 70 osób minimum i tak mamy zapisane w umowie, dla nas to ma znaczenie bo planujemy zaprosić ok.80 osób ale liczymy się z tym, że kilku gości może nie przyjść.
Mimo wszystko uważam, że to nie w porządku, zorganizowanie wesela to ogromny wydatek, a płacenie za puste krzesełka jest dobijające, nie przyjdzie 10 osób i trzeba wyrzucić w błoto od. 1200 zł do czasem 2000 zł. Teraz już prawie wszystkie sale tak się zabezpieczają i w związku z tym my musieliśmy odrzucić sale, które bardzo nam się podobały.
 
 
shi-ann 

Dołączyła: 14 Lut 2008
Posty: 17
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 10, 2008 4:02 am   

Ja też mam wesele U Fabrykanta. W mojej umowie mam min. 80 osób minus 10% na wszelki wypadek, czyli dokładnie minimum 72.

Dla mnie fakt ustalania minium przez lokale organizujące wesela jest zrozumiały. W końcu każdy chce zarobić. Jeżeli ktoś chce uniknąć płacenia za ludzi-widma powinien poszukać sali/lokalu na odpowiednią dla siebie liczbę osób.
_________________
Lepiej brać drzewo do lasu, niż zbierać chrust.
 
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Pon Mar 10, 2008 10:13 pm   

shi-ann napisał/a:
Jeżeli ktoś chce uniknąć płacenia za ludzi-widma powinien poszukać sali/lokalu na odpowiednią dla siebie liczbę osób.

zgadzam się.
My wiedzieliśmy, że raczej zbyt wiele osób nie będzie na naszym weselu. Zaprosiliśmy ok. 50 osób + orkiestra, fotograf i my - razem wyszŁo nam wstępnie ok. 55 osób. Z tego byŁo fizycznie na imprezie 41 osób. Na szczęście liczyliśmy się z tym i szukaliśmy sali z minimalną ilością osób - 40. UdaŁo się i za "ludzi widma" pŁacić nie musieliśmy.
Ale rozumiem wŁaścicieli sal, że takie limity wprowadzają. W końcu muszą na tym interesie zarabiać.
 
 
izunia_82 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2007
Posty: 1376
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 25, 2008 3:47 pm   

My na szczęście nie mieliśmy tego problemu z "ludźmi widmami". Płacimy za faktyczną liczbę gości i nie musimy na siłę nikogo dopraszać. Chyba, że "nawali" nam ktoś z gości, ale jesteśmy dobrej myśli. Dla mnie to jest chore podejście właścicieli, za wszelką cenę chcą zarobić. Przecież doskonale zdają sobie sprawę ile kosztuje taka impreza a niektórzy zachowują się jak hieny. Uważam, że to młodzi powinni decydować jaką chcą salę, czy goście będą się ściskać czy nie. Osobiście sądzę, że lepiej mieć ciut większą salę niż przewidywana liczba gości (oczywiście bez przesady, żeby goście też nie musieli się szukać) , chociażby po to, żeby każdy czuł się swobodnie, a nie wkładał łokcie do talerza sąsiada czy podczas tańczenia deptał po piętach.
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Wto Mar 25, 2008 10:54 pm   

izunia_82 napisał/a:
Dla mnie to jest chore podejście właścicieli, za wszelką cenę chcą zarobić. Przecież doskonale zdają sobie sprawę ile kosztuje taka impreza a niektórzy zachowują się jak hieny.

ale wŁaściciele po to mają sale żeby na tym zarabiać - nikomu się raczej nie opŁaca realizacja zamówienia na 50 osób przy sali mogącej pomieścić 150 gości - to jest strata dla wŁaściciela. Oni nie prowadzą tych lokali z dobroci serca i w celach charytatywnych. Trzeba to zrozumieć i szukać odpowiedniej do wielkości imprezy salę.

izunia_82 napisał/a:
Uważam, że to młodzi powinni decydować jaką chcą salę, czy goście będą się ściskać czy nie.

ale przecież nikt Wam nie narzuca, że musicie mieć taką a nie inną salę. Jeśli chcecie większą to musicie się liczyć z większymi kosztami. To jest jak w cukierni - bierzesz maŁy tort - pŁacisz za maŁy tort, chcesz wielki (niezależnie od tego, czy go zjesz) to też musisz odpowiednio więcej zapŁacić.
 
 
sistermonn 
:)


Wiek: 42
Dołączyła: 17 Lip 2007
Posty: 905
Skąd: Łódź - Górna
Wysłany: Sro Mar 26, 2008 7:33 am   

U nas ( Gracja) minimalna liczba osób to 100 i za tyle będzie płacone. Problemem dla nas to nie jest, bo i tak na pewno będzie powyżej 100 ( liczymy ok. 120 osób + kamerzysta+ zespół)
 
 
 
agunia84 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2007
Posty: 3627
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 26, 2008 10:24 pm   

W domu weselnym Stara Szkoła minimalna liczba gości to 55 osób. Ale my mamy w umowie zawartą minimalną liczbę 50 osób (to tak dla stałych klientów ;) )
 
 
(przyszła)panna 

Dołączyła: 29 Kwi 2008
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 30, 2008 4:46 pm   

Ja mam wesele w Igraszce we wrześniu i minimalna ilość osób za którą muszę zapłacić to 90. Mam nadzieję że większosc dopisze bo nie chciałabym zapraszać kogoś "na siłę" by uzupełnić "braki"..... Z jednej strony rozumiem właścicieli sal bo chcą mieć jak największy zarobek. Natomiast z mojego punktu widzenia mogliby wykazać się dobrą wolą i odpuścić jeśli kilka osób sie nie stawi.....są przecież różne wypadki losowe a poza tym rok wcześniej nie jesteśmy w stanie wszystkiego przewidzieć.
Pozdrawiam
_________________
(przyszła) panna młoda
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl