Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Wideofilmowanie - ceny wideofilmowania

Kati - Pon Mar 29, 2004 2:17 pm
Temat postu: ceny wideofilmowania
Ile kosztuje nagranie ze przygotowań+ślub+wesele na kasecie i dvd lub vcd? Będę wdzięczna za orientacyjne ceny
pipi - Pon Mar 29, 2004 2:49 pm

Byłam u gościa (orkiestra) gdzie w "pakiecie" można było wziąć płytę dvd za 1000 zł , jakby brać tylko obsługę kamerzysty to więcej.
olenka - Pon Mar 29, 2004 3:02 pm

Ja mam zamówionego kamwrzyste na ślub i wesele. Ma byc kaseta VHS, na DVD, jaka byc zdiecia (stop klatki) i jakieś tam iine na których sie nie znam:)

za cała usługe płace ok 800 zł

Kati - Pon Mar 29, 2004 3:05 pm

Moje pytanie wzięło się stąd, że sąsiadka zamówiła na swoje wesele (wrzesień 2004) kamerzystę za 2500 zł :shock: Mnie się to wydało lekko za dużo....
pipi - Pon Mar 29, 2004 3:09 pm

Ceny zależą od ceny sprzętu jakim jest impreza kręcona.
Czasami też płaci się za to kto kręci, może to być np. dyplomowany operator - taki to sobie może policzyć :roll: .

Kati - Pon Mar 29, 2004 3:13 pm

eeee tam Pipi.. to amator. Jakiś były wojskowy, ale ma podobno talent...tylko muszę zbaczyć na kasecie jaki duży jest ten talent, bo cena zwala z nóg
Asiek - Pon Mar 29, 2004 4:18 pm

pipi napisał/a:
Czasami też płaci się za to kto kręci, może to być np. dyplomowany operator - taki to sobie może policzyć :roll: .

Zgadzam się. Dzwoniłam do jednej firmy i cena mnie powaliła, coś dwa razy więcej niż chciał "mój" kamerzysta. Zapytałam się więc bezpardonowo, dlaczego tak drogo? Facet zaczął mi wymieniać, a że sprzęt bardzo drogi, że film długi (3 godziny!), no i "my jesteśmy prawdziwi operatorzy".
Kati, bardzo drogo za ten film, nawet jeśli będą kręcić na dwie kamery. Nie wiem, jakie to jest "cudo", ale uprzedź sąsiadkę, żeby nie dała się naciągnąć. Nawet Ci "prawdziwi operatorzy" nie wołali takiej sumy...

gosia - Pon Mar 29, 2004 7:35 pm

My płaciliśmy 1500 zł na 2 kamer + na płytka DVD
dagmara - Pon Mar 29, 2004 10:52 pm

Mój znajomy za filmowanie dobrym sprzętem chce 800,- . Jest dobry w tym co robi i to moim zdaniem jest cena dardzo dobra.
filmowiec - Pon Mar 29, 2004 11:09 pm

ja nie poddam moich i chyba latwo sie domylsic czemu ,ale to prawda cena zalezy odsprzetu na jakim sie pracuje oraz ile kamer pracuje,czy w lodzi czy poza nia itp,moge tylko zdradzic ze za 1500zl sfilmowalbym wesele dwoma kamerami 3ccd:) i w cenie byloby DVD
Kati - Pon Mar 29, 2004 11:14 pm

To co mówicie daje mi już jakiś pogląd na cennik, oraz utwierdza w przekonaniu, że 2500 to nie lekka a ciężka przesada
tweety - Pon Mar 29, 2004 11:16 pm

Ja płacę 650 zl jezeli chcialabym kasete a jezeli dodatkowo dvd to plus 200 zl za trzy sztuki.
filmowiec - Pon Mar 29, 2004 11:54 pm

2500 podbno biora w warszawie za wesela z dwoch kamer,a w lodzi to mysle ze ceny sie ksztaltuja od 300-1500 zl,zalezy kto co umie czym filmuje i jak sie tym zajmuje (czy na codzien czy weekendowo) u mnie cena zalezna jest rowniez od miesiaca np listopadzie taniej:)
Kati - Wto Mar 30, 2004 8:26 am

Widzicie właśnie ten facet jest z Łodzi...
Nie wiem czy dwie kamery czy jedna... raczej jedna. Kurcze ale niezależnie od wszystkiego to makabryczna cena (jeśli to co mówiła to prawda)

Madlen_ - Wto Mar 30, 2004 9:08 am

650 zł. + plener trzy godzinna kaseta
filmowiec - Wto Mar 30, 2004 11:10 am

moze on jest z tv i pracuje na sluzbowym sprzecie stad tacena tylko takie wyjasnienie widze,powiem tak znam mniej wiecej ceny na lodzkim rynku i tak jak wczesniej mowilem wahaja sie one byc moze nawet od 300zl do 1500zl. w lodzi jest mniej wiecej 150-200zl za godzine gotowego filmu niektorzy licza za dodatki zakonczenie itp,+ dvd koszt za jedna plyte od 50zl-150zl razy ilosc plyt. za 800zl mysleze mozna miec film z kamery 3ccd z dvd.chociaz mialem tez okazje spotkac studia ktore kasowaly 1000 albo wiecej a film byl krecony zwykla amatorska cyfrowka jednoprzetwornikowa co nawet nie miala 1mln:( kicha...ale coz niech tak filmuja dla mnie to nawet lepiej:)


a planer nie ma zadnego znaczenia przy najmniej u mnie,jesli mlodzi sobie zycza ok robimy bez zadnych doplat

gosia - Wto Mar 30, 2004 8:23 pm

filmowiec napisał/a:
2500 podbno biora w warszawie za wesela z dwoch kamer,a w lodzi to mysle ze ceny sie ksztaltuja od 300-1500 zl,zalezy kto co umie czym filmuje i jak sie tym zajmuje (czy na codzien czy weekendowo) u mnie cena zalezna jest rowniez od miesiaca np listopadzie taniej:)



Ja jak juz pisałam wczesniej płaciłam 1500 zł na dwie kamery+DVD Warszawa

filmowiec - Wto Mar 30, 2004 10:59 pm

a dzis znowu dowiedzialem sie ze wawie ktos za 800zl robi
Ania - Sro Mar 31, 2004 10:52 am

A ja się jeszce za tym wcale nie rozglądałam bo jestem na etapie zespołu, ale np. jeden zespół z którym jestem na dzisiaj umówiona oferuje również dodatkowo kamerowanie. I ten gość za 3 osobowy zespół ma cenę 1700, a jakby był ich kamerzysta (kamera cyfrowa, nagranie na kasecie video, dvd i 30 zdjęć) za 2200 więc cena dosyć atrakcyjna
filmowiec - Sro Mar 31, 2004 10:11 pm

wiesz kamera cyfrowa to nie kazda jest dobra ja tez moge wesele sfilmowac na cyfrowce za 300zl tylko jak to bedzie wygladalo ,gorzej niz SVHS...
Kati - Sro Mar 31, 2004 10:19 pm

na pewno masz rację, w końcu jesteś spec od tego.

p.s. Ten pan, o którym mówiłam ma na nazwisko Synowczyk i jest ze Zgierza. Może znasz??

filmowiec - Sro Mar 31, 2004 11:07 pm

znam dwoch naprawde dobrych fachowcow ze zgierza ale zaden z nich nie ma tak na nazwisko
Akla - Sro Kwi 28, 2004 7:43 am

A my (we Włocławku:)) płacimy 130 zł/godzinę ale nagrania w ogóle, a nie gotowego filmu :roll: To troszkę dziwnie chyba, no nie? Ile macie Wy filmu w cenie? (chodzi mi o to, czy macie jakiś limit typu nagrywanie 6 godzin a z tego montuje się 3 godzinny film)
Ale w sumie przy rozmowie z facetem wydawało się, że ma taką wizję jak my (bez zbędnych ozdobników, bez nagrywania ciotki jedzącej żur, tylko podstawowe i najważniejsze momenty) ...
Przy oglądaniu (urywkami) dwóch jeszcze nie zmontowanych filmów, to ja bym nic nie zmieniała, wszystko zrobione jakby na gotowo.
Tylko problem w tym, że my chcemy max. 1,5 godziny samego filmu nie więcej... I wtedy na jak długo go wynająć? Na dwie - trzy godziny starczy? Pomóżcie, bo ja już logicznie myśleć nie umiem...

pipi - Sro Kwi 28, 2004 8:41 am

To dość dziwne, bo kamerzysta długo siedzi i nic nie robi tylko czeka na właściwy moment żeby kręcić to ja już w ogóle nie wiem jak to by liczyć. Ciężko coś doradzić, myślę że chciałabyś nagranie zarówno pierwszego tańca jak i oczepin czy chociażby krojenie pierwszego kawałka tortu :? :shock:
Akla - Sro Kwi 28, 2004 9:55 am

On powiedział, że będzie do dyspozycji od 16 (ślub jest o 18 ) do 3-4 rano (ale to chyba za długo.. powinno wystarczyć do 1 - chyba)... Właśnie do oczepin i tortu... Sama nie wiem. :roll:
just_Kate - Sro Kwi 28, 2004 5:24 pm

My płacimy za wideofilmowanie 1050 zł (utargowaliśmy.... 50 zł - wstyd, trzeba było nie zaczynać) na sprzęcie wysokiej klasy, u poleconego kamerzysty - na codzień pracuje m.in. dla telewizji (godzinę też oglądaliśmy jego nagrania, nawet w naszej sali i podobało się ). Wchodzi to nagranie 3-godzinne, ale my stwierdziliśmy, że chcemy 1,5 h (oczywiście żaden problem), ze wstawkami oczywiście, część filmu w formie starego filmu z lat 30-tych, jedna płyta dvd i dwie kasety vhs. I przy okazji po promocyjnie cenie - 600 złotych - sesja zdjęciowe w plenerze... Więc chyba się opłaci, ale oczywiście polecać będę po ślubie :D

I nie mam zielonego pojęcia ile on będzie siedział na tym weselu..

A przy okazji pytanie do mężatek - czy za orkiestrę i kamerzystę/ fotografa płaci się na weselu tyle ile za każdego innego gościa???

kryszka - Sro Kwi 28, 2004 7:06 pm

just_Kate napisał/a:
A przy okazji pytanie do mężatek - czy za orkiestrę i kamerzystę/ fotografa płaci się na weselu tyle ile za każdego innego gościa???

Zależy od sali. Ale przeważnie płaci się tyle samo co za każdego gościa. :?

Asiek - Sro Kwi 28, 2004 7:16 pm

My płaciliśmy połowę. :D
Tak nam doradziła właścicielka sali.
Dostawali wszystkie ciepłe posiłki i zimne zakąski też stały na ich stole.

gosia - Sro Kwi 28, 2004 7:47 pm

Za kamerzyste płacilismy tyle samo co za innych gosci, dostawał wszystkie posiłki gorące tak jak wszyscy, no i oczywiscie zakąski również :)
just_Kate - Sro Kwi 28, 2004 8:26 pm

Kati, wysłałam Ci namiary na kamerzystę ale nie jestem pewna czy doszły, jakby co, daj znać, puszczę jeszcze raz :)
Kati - Sro Kwi 28, 2004 8:27 pm

Doszły i okazało się że już je znałam :) mam kasetę tego Pana w domku :D :D :D
lesia - Nie Maj 23, 2004 9:20 pm

Ja place 700 za 3,5 godziny gotowego filmu + 200 za dvd . Pan bedzie do naszej dyspozycji od blogoslawienstwa w domu do ok 1-2 w nocy.
Kati - Nie Maj 23, 2004 9:46 pm

Właśnie tak bym chciała Lesiu :)

Bo myślę że nad ranem to już ani goście, ani stoły nie wyglądają już tak świetnie jak na początku... :wink:

lesia - Nie Maj 23, 2004 9:50 pm

Pan pojedzie z nami do hotelu (moj N wynaja nam na noc poslubna hotel -cwaniak z niego nie chce wracac do tesciow) ,sfilmuje jeszcze jak popijamy sobie tam szampana i zmotuje jeszcze jakas historyjke ,no zobaczymy jak to wyjdzie :lol:
Kati - Nie Maj 23, 2004 9:51 pm

Bajer :) fajnie macie....
heh dlaczego ja jeszcze muszę taaak dłuuugo czeeekać.............. :roll:

Kiwax - Pon Maj 24, 2004 11:59 am

My bedziemy placili 800 zł.
Kamerzysta będzie dyspozycyjny właściwie od momentu ubierania do samego końca wesela. Z tego powstanie 3-godzinny film (może dłuższy, bo sama Msza ?w. trwa 1 godzinę...). Zrobi nam 3 kasety + DVD w cenie.

Będzie z nami u fotografa, może jechać na plener. Zaznaczam, że koleś będzie jechał aż z Ostrowca ?więtokrzyskiego czyli ok 200 km...

Wydaje mi się, że to rozsądna cena :)

Kati - Pon Maj 24, 2004 1:21 pm

Kiwax - czy to cena "po znajomości" czy standartowa?
niuniab - Pon Maj 24, 2004 1:47 pm

My płacimy 1000 zł. i w tej cenie jest dvd
filmowiec - Pon Maj 24, 2004 3:02 pm

mi nie wypada mowic o moich cenach,ale te co podajecie to nie jest wcale zadna rewelacja powiem tylko ze u mnie dvd jest standartem i nie trzeba dodatkowo placic za nie...
Kiwax - Pon Maj 24, 2004 4:01 pm

Kati napisał/a:
Kiwax - czy to cena "po znajomości" czy standartowa?


Po znajomości to chyba to DVD w cenie, poza tym to chyba standardowa. Tak mi się wydaje. Ale moge się jeszcze upewnić :)

filmowiec - Pon Maj 24, 2004 4:48 pm

ceny sa od 120-250zl za godzine,czasami dochodza jeszcze dodatkowe koszta,nie mowie ze to sa moje ceny tylko jak sa na rynku uslug z zakresu videofilmowanie
Asiek - Pon Maj 24, 2004 5:13 pm

filmowiec napisał/a:
ceny sa od 120-250zl za godzine

:shock:
Kurza stopa, to ja za ok. 700 zł mam 4-godzinny film, na kasecie i na DVD. :D

filmowiec - Pon Maj 24, 2004 5:24 pm

w zeszlym roku tez tak bralem:)
Kati - Pon Maj 24, 2004 9:35 pm

Asiek napisał/a:
filmowiec napisał/a:
ceny sa od 120-250zl za godzine

:shock:
Kurza stopa, to ja za ok. 700 zł mam 4-godzinny film, na kasecie i na DVD. :D


Maaało Asiek... podoba mi się :wink:

Mam namiary więc zadzwonię :D

filmowiec - Pon Maj 24, 2004 10:19 pm

do mnie tez mozesz zadzwonic;)
Kati - Pon Maj 24, 2004 10:35 pm

Nie omieszkam 8)
tweety - Wto Maj 25, 2004 7:06 pm

Kati teraz kamerzysta Asiek (i mój) bierze 650 zl za 240 min. a jak chcesz DVD to musisz za 3 płyty dopłacić 200 PLN.
Asiek - Wto Maj 25, 2004 7:09 pm

Tweety, to widzę, że w tym roku ceny trochę wzrosły. Nie pamiętam już ile dokładnie zapłaciliśmy za film, ale na pewno nie było to więcej niż 800 zł.
W każdym razie film jest świetny. :)

Kati - Wto Maj 25, 2004 7:12 pm

Ale to i tak niewiele... chyba
anna.b - Wto Maj 25, 2004 7:21 pm

tweety napisał/a:
Kati teraz kamerzysta Asiek (i mój) bierze 650 zl za 240 min. a jak chcesz DVD to musisz za 3 płyty dopłacić 200 PLN.


To rowniez i "moj" kamerzysta :girl :

Edyta - Wto Maj 25, 2004 7:31 pm

anna.b napisał/a:
tweety napisał/a:
Kati teraz kamerzysta Asiek (i mój) bierze 650 zl za 240 min. a jak chcesz DVD to musisz za 3 płyty dopłacić 200 PLN.


To rowniez i "moj" kamerzysta :girl :


i także kamerzysta mojej siostry

A JU? NIEDŁUGO TAK?E MÓJ :graba:

tweety - Wto Maj 25, 2004 7:32 pm

Tez mi się wydaje że to nie jest bardzo wygórowana cena. A jego "twórczość" bardzo mi sie pododbała.
Edyta - Wto Maj 25, 2004 7:45 pm

tweety napisał/a:
Tez mi się wydaje że to nie jest bardzo wygórowana cena. A jego "twórczość" bardzo mi sie pododbała.


dokładnie tak!!!!

ja jestem bardzo zachwycona "jego" pracą

siedziałam i tylko podziwiałam :30:

Asiek - Wto Maj 25, 2004 8:56 pm

No proszę jak wszystkim się podoba. :)

Zawsze wiedziałam, że mam dobry gust! :tonguegirl:

Asiek chwalipięta. :pokemon:

filmowiec - Wto Maj 25, 2004 10:29 pm

a niby czemu jest taki dobry?bo...?
Asiek - Wto Maj 25, 2004 10:32 pm

filmowiec napisał/a:
a niby czemu jest taki dobry?bo...?

Poczytaj tutaj . :)

filmowiec - Wto Maj 25, 2004 10:39 pm

jesli mam byc obiektywny nie znajduje zadnych rewelacji,moze cena dosc niska,ale dolicza dvd u mnie dvd w standardzie wiec w efekcie finalnym jest taniej.ze cyfrowo rowniez nic nie znaczy,dopiero kamery 3ccd daja super obraz (spokojnie mozna porownywac z telewizyjnym oczywiscie mowie o materiale nagranym na dvd)
Asiek - Wto Maj 25, 2004 10:49 pm

Nie widziałeś tych filmów, więc ich nie oceniaj, czy lepsze czy gorsze od twoich.
I nie jesteś obiektywny (tak jak napisałeś). :wink:
Ja zresztą też nie. :lol:

filmowiec - Wto Maj 25, 2004 11:03 pm

ale te rzeczy opisane przez was to rzadne bajery... a jakosci filmow wcale nie neguje
Asiek - Wto Maj 25, 2004 11:08 pm

Zależy, co kto lubi - ja właśnie "bajerów" nie chciałam, tylko dobry jakościowo film dokumentalny. :)
filmowiec - Sro Maj 26, 2004 12:10 am

wizja filmu nalezy do klienta,tzw "kamerzyscie" pozostaje jedynie jej sprostac.stosunkowo wazny jest tez sprzet
Asiek - Sro Maj 26, 2004 11:14 am

filmowiec napisał/a:
stosunkowo wazny jest tez sprzet

Będę bardziej radykalna - dobry sprzęt to podstawa udanego filmu! :spoko:

filmowiec - Sro Maj 26, 2004 12:16 pm

umiejetnosci sa tez wazne,dobra kamera sama filmu nie zrobi...
Asiek - Sro Maj 26, 2004 2:27 pm

:frajer: :frajer: :frajer:

filmowiec napisał/a:
umiejetnosci sa tez wazne,dobra kamera sama filmu nie zrobi...

Pisałam o profesjonalnych kamerzystach, którzy zajmują się tym zawodowo, więc wydało mi się oczywiste, że umiejętności potrzebne do nakręcenia filmu posiadają, dlatego o nich nie wspomniałam.

filmowiec - Sro Maj 26, 2004 2:34 pm

:oops:
Kati - Sro Maj 26, 2004 2:41 pm

hihih

No i jak to jest profesjonalny kamerzysta to jest oczywiste, że sprzęt też ma profesjonalny, a nie "domowy", bo inaczej nie byłby profesjonalistą tylko chałturnikiem...

:hm: :hm: :hm:


Kati - wtrącalska

filmowiec - Sro Maj 26, 2004 3:27 pm

ale czesto sie zdarze ze "filmowcy" pracuja na amatorskim sprzecie...nawet bym powiedzial bardzo czesto...
just_Kate - Sro Maj 26, 2004 11:08 pm

uff... Ja już nic nie dodam, dopiero jak już swój własny film będę miała... :wink:
filmowiec - Sro Maj 26, 2004 11:14 pm

wlasciwie mysle ze swoj film (nie chodzi mi o to ze moj bo ja go skrecilem tylko o mlodych) ciezko tak do konca obiektywnie ocenic,chyba ze bedzie ewidetnie spaprany...

ps. nie mowie tu o wlasnych produkcjach tylko ogolnie

Asiek - Czw Maj 27, 2004 12:08 am

filmowiec napisał/a:
wlasciwie mysle ze swoj film (nie chodzi mi o to ze moj bo ja go skrecilem tylko o mlodych) ciezko tak do konca obiektywnie ocenic,chyba ze bedzie ewidetnie spaprany...
ps. nie mowie tu o wlasnych produkcjach tylko ogolnie

Generalnie się z Tobą zgadzam, bo pary podchodzą emocjonalnie do ślubnego filmu lub zdjęć, nie potrafią spojrzeć obiektywnie i wszelkie nieprzychylne uwagi przyjmują raczej agresywnie. Rozumiem to, bo górę biorą emocje i sentyment.

Marcin, ja pracuję w studiu fotograficznym, więc potrafię odróżnić dobre zdjęcie od kiepskiego, nawet jeśli jest to moje zdjęcie. :wink: Konstruktywną krytykę zawsze wysłucham.

Kati - Czw Maj 27, 2004 7:38 am

Wiecie co, a mnie baardzo trudno skupić się wyłącznie na jakości filmu... Zawsze coś mnie rozprasza. Tzn widzę światło, kontrast, płynność, montaż itp, ale jak np. orkiesrta fałszuje na całego na oglądanym weselu, lub zdarzą się inne psujące efekt "wypadki" to już gorzej...
Ale staram się mimo wszystko oceniać to, co powinnam 8)

filmowiec - Czw Maj 27, 2004 9:41 am

w zeszlym roku filmowalem dla goscia ktory pracuje w efektach dzwiekowych dla filmu,o czym dowiedzialem sie pozniej,powiem tylko ze nadal sie do mnie odzywa i w sprawach kamer slucha moich porad:)
Asiek - Czw Maj 27, 2004 10:00 am

Proponuję nie skrzywiać już wątku, który dotyczy cen wideofilmowania.
filmowiec - Czw Maj 27, 2004 10:08 am

oki:)
Kiwax - Wto Sie 31, 2004 12:15 pm

Hmm, no więc jestem już po "premierze". Cena nie uległa zmianie - 800 zł za 3 kasety 3-godzinne. DVD w ramach starej znajomości (normalnie bierzed 250 zł).

Ale gdyby nawet brał nie wiem ile i tak bym wzięła tego i tylko tego.

Oglądałam tysiące filmów i z tego niewielki % mi się podobał.

Jego filmy są przemyślane, dobre jakościowo (dźwięk, obraz, ujęcia, muzyka), zrobione tak, aby oglądający je nie usnęli z nudów. Do tego gość na poziomie, młody i przystojny :)

W sumie jego ekipa to 7 osób. 3 kamerzystów (między innymi on, ale on jako mózg całej bandy rzadziej robi filmy) i 4 montażystów.

Jak ktoś chce - to polecam i mogę podać namiary na prv.

filmowiec - Wto Sie 31, 2004 12:48 pm

cena bez starej znajomosci dosc wysoka,sprzetu nie kwestionuje bo na zdjeciu widzialem kamere Sony VX2000 (chyba ze sie pomylilem) jest to sprzet dobrej klasy (zupelnie jak moj)
Kiwax - Wto Sie 31, 2004 1:24 pm

Masz rację, to dokładnie ten model (ma ich więcej egzemlarzy ;) ) :) Podziwiam, bo to świadczy, że jesteś obcykany w temacie. Tak trzymaj !!
Kasia21 - Wto Sie 31, 2004 6:19 pm

Nas kamerzysta kosztował 500 zł. Dał 2 kaset VHS 3 godzinne 2 płyty DVD, po dopłacie 100 i 2 płytki MPEG :mrgreen:
filmowiec - Sro Wrz 01, 2004 4:06 pm

i nagrywal SVHS ... albo D8 ... no coments...
just_Kate - Sro Wrz 01, 2004 4:17 pm

filmowiec napisał/a:
i nagrywal SVHS ... albo D8 ... no coments...


i znów krytykuje :hm:

a co o moim sądzisz, też chyba widać na zdjęciu, a o cenach już pisałam... :?:

filmowiec - Sro Wrz 01, 2004 4:40 pm

tez sony Vx2000 z konweretrem szerokokatnym,kamera w porzadku:) ale napewno nie zaplacilas 600zl...
just_Kate - Sro Wrz 01, 2004 4:47 pm

no nie :D w sumie 1100 za 3 dvd, 3VHS i teledysk 20-min. w mpg. No ale się opłacało :D
filmowiec - Sro Wrz 01, 2004 4:57 pm

widzisz sama ze jak ktos filmuje prawie za polowe nizsza cene to czyms musi swiadczyc...mysle ze o sprzecie zarowno do filmowania jak i montazu...a tak wogole mozeszm i puscic na priv jakie studio u Ciebie filmowalo?(wrodzona ciekawosc):)
marchefka - Nie Paź 17, 2004 6:17 pm

Za 860 zl dostalismy 240 min kasete wideo zmontowana dokladnie tak, jak chcielismy, plyte dvd skladajaca sie z 2 czescie (bo na jednej calosc kasety sie nie miescila), do tego 2 kopie kaset dla rodzicow (chcielismy, zeby mieli nagrania dobrej jakosci, a przy przegrywaniu w domu na jakosci sporo sie traci).
Kamerzystka byla z Lodzi, byla z nami od blogoslawienstwa do 2 w nocy, tak jak sie wczesniej umawialismy (dluzej nie chcilismy, bo niektorzy goscie juz mogli byc malo dekoracyjni - w koncu okazalo sie, ze nie byli, ale fajnego materialu i tak bylo sporo za duzo nagranego). Be zadnych dodatkowych oplat firma proponowala nam sfilmowanie randki czy przygotowan do slubu, ale nie chcielismy). Nie bylo zadnych doplat.
Z kasety jestesmy bardzo zadowoleni i zyczymy kazdemu, zeby tez byl tak zadowolony jak my :)

Rok wczesniej slub bral moj brat, zamowil podwarszawska firme, zaplacil 1700 zl i uwazam, ze nagranie jest niezbyt dobre (montaz polegal na tym, ze kamerzysta pododawal napisy "krojenie tortu", 'pierwszy taniec" "gorzka wodka" - wg mnie zajmuja one okolo polowy trwania kasety.

Trafnych wyborow!
marchefka

agnieszka - Wto Paź 19, 2004 7:09 pm

marchefka czy twoją kamerzystka nie była przypadkiem pani Ola???
Agniesia - Sob Paź 23, 2004 2:56 pm

ja biorę tylko DVD i kosztuje to mnie 600 zl ze wszsytkim
Agni - Wto Paź 26, 2004 6:51 pm

a może ktoś się orientuje ile kosztuje nakręcenie filmu tylko z uroczystości ślubu - czyli od przyjazdu samochodem pod kościół do odjazdu :) ?? ?
oczywiście mniej-więcej :)

Kasia21 - Wto Paź 26, 2004 9:53 pm

Moja koleżanka za nakręcenie filmu od 16 - 24 zapłaciła 400 zł. Facet jej powiedział, że jekby nie był na przyjęciu wziąłby 200 zł.
Kati - Nie Gru 19, 2004 6:50 pm

Zamówiliśmy wideofilmowanie za 1100 zł 3 kasety + dvd)2 płyty)
Może to drogo, ale jak byliśmy obejrzeć u pana próbkę, to miałam wrażenie, że oglądam film w telewizji - wspaniała jakość :)

Chciałam zamówić najpierw w Lew Studio, ale nie było terminów. Pan Lew polecił mi znajomego i akurat miaąłm farta - jedyny wolny termin od kwietnia do września :twisted:

just_Kate - Nie Gru 19, 2004 6:56 pm

Kati napisał/a:
Zamówiliśmy wideofilmowanie za 1100 zł 3 kasety + dvd)2 płyty)
Może to drogo, ale jak byliśmy obejrzeć u pana próbkę, to miałam wrażenie, że oglądam film w telewizji - wspaniała jakość :)

Chciałam zamówić najpierw w Lew Studio, ale nie było terminów. Pan Lew polecił mi znajomego i akurat miaąłm farta - jedyny wolny termin od kwietnia do września :twisted:


Kati - skoro polecił wam go Lew to pewnie ten, który nam polecił Lwa. :lol: Przegrywał nam taśmy 8-milimetrowe na płytę. Dobry specjalista więc przynajmniej z nim stresu nie będziecie mieli. Gratuluję :wink:

filmowiec - Wto Lut 01, 2005 11:21 pm

Agni napisał/a:
a może ktoś się orientuje ile kosztuje nakręcenie filmu tylko z uroczystości ślubu - czyli od przyjazdu samochodem pod kościół do odjazdu :) ?? ?
oczywiście mniej-więcej :)


mysle ze pomiedzy 200-500zl

szoko - Pią Mar 11, 2005 2:15 pm

to ja dorzucę swoją cenę- 2 500 zł- dwie kamery i pani reżyser. Z oglądanych filmów wynika że są warci swojej ceny. Teraz tylko trzymam kcuki (no i trzymam portfel)
Kati - Pią Mar 11, 2005 3:40 pm

Jej a ja myślałam że płacę drogo :shock:
gambi - Pią Mar 11, 2005 5:28 pm

My mamy zaplacic 850zl u P.Oli i Adama w tym roku bez dodatkowych kaset, a cena kasety extra to chyba 20zl - 240min na DVD i VHS.
megi - Pią Mar 11, 2005 9:40 pm

ja ok 2000 zalezy od dodatków może być drożej! ale są warci tego!
filmowiec - Pon Mar 21, 2005 8:10 pm

10 wat na kamerze napewno nie wystarczy jako jedyne zrodlo swiatla chyba ze uzywa jeszcze jakiegos zewn, chyba ze by zapalic lampke 20-35 to juz co innego:) kamerka be zarzutow
kryszka - Sro Mar 23, 2005 6:50 pm

Proszę pamiętać że jest to wątek o cenach videofilmowania, a dyskusję dotyczącą sprzętu, sposobów obróbki itp. proponuję jednak kontynuować w innym temacie - tutaj.
gosiaczek - Czw Mar 31, 2005 7:23 am

Zapłacimy 1700 za 2 kamery
Calinka - Sob Sie 13, 2005 3:10 pm

gambi napisał/a:
My mamy zaplacic 850zl u P.Oli i Adama w tym roku bez dodatkowych kaset, a cena kasety extra to chyba 20zl - 240min na DVD i VHS.

Umówiliśmy się z Panią Olą i Panem Adamem już na przyszły rok. Cena pozostała bez zmian.

aggna - Pon Sty 16, 2006 3:02 pm
Temat postu: Re: ceny wideofilmowania
Czy 1500 zl za nagranie filmu z slubu + wesele i poprawiny to duzo??
Alma_ - Pon Sty 16, 2006 3:12 pm

Aggna, jak wynika z wcześniejszych wpisów - to sporo. Myślę, że można spokojnie zamknąć się w 1000, nie tracąc na jakości.
Żaneta - Pon Sty 16, 2006 4:13 pm

Myślę,że 1500 to troszkę sporo.
Na pewno znajdziesz coś tańszego. :mrgreen:

aggna - Pon Sty 16, 2006 5:34 pm

Alma_ napisał/a:
Aggna, jak wynika z wcześniejszych wpisów - to sporo. Myślę, że można spokojnie zamknąć się w 1000, nie tracąc na jakości.


Jak na razie to spotykam dobrych filmowcow ale drogich :(

filmowiec - Pon Sty 16, 2006 7:01 pm

mysle ze to srednia cena ani duzo ani malo
Edi - Pon Sty 16, 2006 9:28 pm

My płacimy 650 zł za 4 płyty DVD w tym będzie sfilmowane dwa dni wesela i będzie to około 420 minut filmu (7 godzin).
Także jestem zadowolona bo dość tanio ale jednocześnie robią świetnej jakości filmy. i bardzo w moim guście :mrgreen:

Kati - Sob Sty 21, 2006 10:43 pm

NIe :)


p.s. mój film (ślub i wesele) trwa 3 h

Lucky - Nie Sty 22, 2006 11:09 am

Edi 650 zł to naprawde niedużo, nam kamerzysta powiedział, że napewno się dogadamy, ale więcej niż 1000 napewno nie weźmie :!:
protz - Pią Lut 17, 2006 5:57 pm

gosia napisał/a:
Ja jak juz pisałam wczesniej płaciłam 1500 zł na dwie kamery+DVD Warszawa

hmm, ja mysle zeby w ogole zrezygnowac z filmowania a tu widze teraz modne są dwie kamery i reżyser.

No ale z moim wygladem to nawet Scorsese by nie pomógł zeby ten film byl zjadliwy.

WIDEOFILM - Nie Lut 19, 2006 9:29 pm

Edi napisał/a:
będzie to około 420 minut filmu (7 godzin).


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Tylko do oglądania zapewnijcie zapasy napojów i żywności.

pinia_pinia - Sro Lut 22, 2006 10:40 am

Kurcze nasz kamerzysta bierze 1500 zł za wersję full( ze śmiesznymy wstawkami i innymi fajnymi wstawkami ) za przygotowania+ ślub+ wesele ( do wtedy gdy goście się bedą bawić).Ale widze że to chyba dośc droga oferta na rynku....

[ Dodano: 22 Luty 2006, 10:43 ]
Alma_ napisał/a:
Aggna, jak wynika z wcześniejszych wpisów - to sporo. Myślę, że można spokojnie zamknąć się w 1000, nie tracąc na jakości.


Ale Alma wczesniejsze wpisy sa z roku 2004/2005 więc podane ceny sa sporo nieaktualne.

Merider - Nie Lut 26, 2006 9:03 pm

Ja zapłaciłem w lubelskim 1400zł,wesele nagrywane było 1 kamerą. Otrzymaliśmy 2 DVD i 2 kasety VHS. Wszystko było profesjonlnie zmontowane, mało animacji, pięknie podłożona muzyka polecam osobiście. Warte ceny. :lol:
kokosek2 - Czw Mar 02, 2006 3:57 pm

My za filmowanie płacimy 800zł ale dodam ze jest to ta sama firma która gra u nas na weselu - cena za grę to 1700zł. wydaj mie się że do 1000zł za film to jest wystarczająco.
ewelinka - Pon Mar 13, 2006 10:50 am
Temat postu: wideofilmowanie
Witam wszystkich :) Mam pytanko Co sadzicie o wieofilmowaniu za 2.000 :/ chyba troszke zaduzo ?? tylko nie wiem co jest w to wliczone tzn. ile płyt itp wiem tylko ze nagranie bedzie trwało 2 godz i 10 min juz po obróbce oczywiscie :) wesele jest na 140 czy kaseta nie bedzie za krotka :( Prosze o podpowiedz Z gory dziekuje pozdrawiam

[ Dodano: Wto Mar 14, 2006 9:52 am ]
Witam Wieice co nie obrzajac nikogo na innym forum spotkalam sie z leprza zyczliwosci odrazu odpisali mi na pytanko ;( a tu nikt sie nie odezwał chyba nikt sie moim problemem nie zainteresowal pozdrawiam :oops:

katia - Sro Mar 15, 2006 2:19 pm

odpowiedż na pytanie znajduje sie powyżej
filmowiec - Sro Mar 15, 2006 3:47 pm

ja pozwole sobie odpowiedziec, oczywisice bedzie to moja subiektywna oceana i nie nalezy sie nia kierowac.otoz cena 2000 jest dosc wysoka ale nie mowie ze nie warto, nalezaloby sie zapoznac z oferta. w lodzi koszt niezlego filmu realizowanego przez dwie kamery to kolo 1500zl, wiec 2000 to musi byc juz cos naprawde ekstra.teraz moze troche o czasie otoz czas filmu to zalezy kto co lubi, jedni mogliby siedziec przed tv 6-8 godzin i ogladac, natomiast inni beda znudzeni po 30 min, wysle ze w czasie o ktorym wspominasz da sie pokazac wszystko co najwazniejsze. pozdrawiam i zycze dobrego wyboru
Madlen - Sro Mar 15, 2006 5:50 pm
Temat postu: Re: wideofilmowanie
ewelinka napisał/a:


[ Dodano: Wto Mar 14, 2006 9:52 am ]
Witam Wieice co nie obrzajac nikogo na innym forum spotkalam sie z leprza zyczliwosci odrazu odpisali mi na pytanko ;( a tu nikt sie nie odezwał chyba nikt sie moim problemem nie zainteresowal pozdrawiam :oops:


Ewelinko na tym forum jest tyle różnych tematów, że nie sposób wszystkich postów czytać na bieżąco, powiem CI jakie jest moje zdanie.
Dla mnie 2000 to BARDZO dużo, a 2 godz i 10 minut to znowu bardzo mało jak na pamiątke ze śubu i wesela. Zobacz najwazniejsze momenty ze ślubu to około 20 minut potem pierwszy toast, pierwsze sto lat kolejne 15- 20 minut oczepiny przynajmniej 30- 40 minut nie wiem czy zostaje w sumie godzina na resztę, a nie wiem czy da się wszystakich gości i WAS uwecznić. Dla mnie optymalny film to 3 do 4h, bo za kilka lat dużo wpsomnień uleci, a kaseta zostanie i zawsze bedzie możńa sobie wsyztsko na nowo przeżyć.

kryszka - Sro Mar 15, 2006 6:22 pm

Trudno cokolwiek napisać, skoro sama nie wiesz co ta cena obejmuje. Podaj więcej szczegółów to będzie łatwiej.

A o tym, czy film lepiej długi czy krótki, dyskutujemy tutaj: http://www.forum.wesele-l...opic.php?t=3353. :)

ewelinka - Sro Mar 15, 2006 9:58 pm

kryszka napisał/a:
Trudno cokolwiek napisać, skoro sama nie wiesz co ta cena obejmuje. Podaj więcej szczegółów to będzie łatwiej.

Wiesz co masz racie :( wiem za mało na temat mojej kasety Wiec jak sie dowiem czegos wiecej to napisze do was z prosba o porade :) Przepraszam za te głupie wypominanie :oops: Dzieki za rade co do czasu Przemyslalam i zamowie dłuzsza :) Napisze jak sie dowiem wiecej Pozdrawiam Trzymajcie sie cieplutko

elvid_videofilmowanie - Wto Maj 09, 2006 9:28 pm
Temat postu: Koszty filmowania
Jak tak czytam te wszystkie opinie na temat kosztów filmowania ślubów i wesel to lekko się uśmiecham.

Generalnie, to trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie jaką pamiątkę wideo chcemy mieć?? Oczywiście że można zrobić film za 400 zł i za 1.500, ale naturalną rzeczą jest, że różnica nie jest tylko w cenie, ale również w końcowym efekcie. Do tego dochodzi sprzęt jak i sam osprzęt wykorzystywany do sfilmowania uroczystości, a wieżcie, że kosztów profesjonalnych dodatków dochodzą do kosztów zakupu nowej kamery. Nie wierzę, że ktoś kto bierze 400 - 800 zł używa profesjonalnego sprzętu - on jest konkurencyjny tylko ceną. Róźnica jest również w czasie poświęconym na montaż filmu - droższym filmom montażyści poświęcają bardzo dużo czasu bo dbają o każdy szczegół filmu.

W ten sam sposób można traktować kolejne dodatki do wesela - w jakim celu robić wesele na drogiej sali jak można zrobić na tańszej (oczywiście gorszy wystrój, gorsze jedzonko, itp), ale jakoś na tym się nie oszczędza. Róźnica jest taka, że sala ma być ładna jeden dzień - pamiątka filmowa ma służyć na lata. Jest po to, aby na starość usiąść z wnuczkami i pokazać jakim się było młodym, pokazać bawiącą się rodzinę, która od Nas już odeszła.

Szanuje również opinię, że wystarczy fotograf i zdjęcia z uroczystości, ale zdjęcia nigdy nie odzwierciedlą filmu - ruchu, gestów, rozmowy, reakcji, atmosfery, itp.

W pełni zrozumiała jest sytuacja materialna młodych małżeństw, ale oszczędzać trzeba mądrze.

Można jeździć fiatem i można jeździć mercedesem - inny prestiż, inna trwałość, inna cena.

?yczę trafnych wyborów.

Klaudia22 - Sro Maj 10, 2006 1:50 pm

My płacimy 900 zł za dobrego Kamerzyste (przede wszystkim doświadczonego) a że robimy u niego także zdjecia ktore placimy osobno to beda one wplecione w film... Juz sie nie moge doczekać tej płyty :)
Magda2 - Wto Maj 16, 2006 9:23 pm

U nas bedzie ta sama firma od filmowania, reportazu, pleneru i auta - koszt 3000 zl.
juzti - Pon Cze 12, 2006 10:05 pm

My płacimy 2000 za filmowanie ślubu, wesela, fotoreportaż z całego dnia i sesje plenerową .
Dostaniemy płytke DVD, kasetę VHS, 300 zdjęć na cd i album z 30 fotkami 15x 21.

Myślę, że to taka przeciętna cena..

tijoka - Czw Cze 15, 2006 6:14 pm

Ja jestem z Krakowa i nie bardzo sie orientuje jaka jest tutaj cena filmowania (taka srednia) ale na necie widzialam jedna oferte za ok 1600 do 2800!! pomozcie pozdrawiam
evcia84 - Czw Sie 03, 2006 4:34 pm

My płacimy 1100 za 4 godziny filmu (w cenie DVD i VHS plus 150 zdjęć na płycie CD). Obsługiwac będą 2 osoby :)
filmowiec - Czw Sie 03, 2006 5:12 pm

w moim odczuciu jesli ktos dolicza za DVD dodatkowa oplate to jest dosc mocno niepowazny, mysle ze teraz DVD stalo sie standardem, lada moment wejdziemy w ere HD i wtedy ze wzgledu na koszt sprzetu doplaty do nagrania w HD beda w zupelnosci uzasadnione
evcia84 - Czw Sie 03, 2006 5:17 pm

A kto powiedział, ze dodatkowo płacimy za DVD?? To wszystko jest w cenie filmowania.
filmowiec - Czw Sie 03, 2006 9:33 pm

chodzilo mi ogolnie chcialem zwrocic uwage na to zeby forumowicze nie dawali sie naciagac, zeby ktos nie "kitowal" ze DVD gratis albo cos podbnego...
Paula-S - Sro Wrz 06, 2006 12:09 pm

Czytając o Waszych ofertach sama juz nie wiem czy czasem nie przepłacam :zalamany: . Ja płacę 2600 zł za kamerzyste i fotografa. W skład oferty wchodzi:

- film ze ślubu i wesela (ok.2h po obróbce) na DVD i VHS (1 kamerzysta)
- wykonanie reportażu z całego dnia i sesji plenerowej w tym samym dniu
- opakowania i okładki fotograficzne
- wszystkie wykonane zdjęcia zapisane na DVD (1 fotograf)
- album z 20-stoma wybranymi fotografiami o formacie 18x24

Za każdą dodatkową godz.pracy fotografa i kamerzysty doplaca się po 100 zł. Za materiały całościowe, nieobrobione też dodatkowo 100 zł. Można również dokupić przepiękną księgę pamiątkową za 800 zł, itp. Pracują do 1:00 w noc weslną, cena nie obejmuje poprawin.

Co o tym sądzicie? To za drogo czy nie bo już sama nie wiem :zdziwko: ??

WIDEOFILM - Sro Wrz 06, 2006 1:15 pm

Jeżeli ta oferta jest warta tych pieniędzy, a widze że jest bogata to warto. Dziwne jest tylko to,że od godz. 1m00 ta obsługa liczy sobie dodatkowo po 100 od godziny- trochę to dziwne.
Trzeba by tu rozdzielić koszty usługi filmowania od foto, wtedy byłby jakiś pełniejszy obraz tego.Jeżeli foto to np 1000 zł to 1600 na video.Jest to myślę oferta profesjonalna, a mam nadzieję, że dobrze sprawdziłaś ,to brać.I jeszcze dopiszę: trzeba już powoli przyzwyczajać się do takich cen, wszystko drożeje.

Edi - Sro Wrz 06, 2006 6:55 pm

Paula-S napisał/a:
Czytając o Waszych ofertach sama juz nie wiem czy czasem nie przepłacam :zalamany: . Ja płacę 2600 zł za kamerzyste i fotografa?[/b]


Wg mnie to dużo.
Po pierwsze opakowania i okładki fotograficzne są chyba w standardzie każdego fotografa i kamerzysty, nikt nie dostaje płyt bez opakowań także to wyszczególnienie wydaje mi się conajmniej dziwne :roll:
Po drugie nic nie piszesz o rozdziale tych 2600 zł tzn ile konkretnie za zdjęcia a ile za film i tutaj można wiele deliberować jak sie nie zna konkretów.
Poza tym może mnie ktoś oświecić czym się różni film ze ślubu i wesela od reportażu z całego ślubnego dnia??

WIDEOFILM - Czw Wrz 07, 2006 7:41 am

[quote="Edi"]
Paula-S napisał/a:
Czytając o Waszych ofertach sama juz nie wiem czy czasem nie przepłacam :zalamany: . Ja płacę 2600 zł za kamerzyste i fotografa?[/b]


EDI napisała:
Wg mnie to dużo.


Widzisz EDI ! Nie porównuj cen w Łodzi czy w Warszawie do cen w Poniatowej.Wiesz dobrze, że macie tam takich magików kręciołów co robią 4 godziny film za 500 zł, i podobnie jest w OPOLU Lubelskim. Jaka jest jakość trych usług to możemy się tylko domyśleć. A jak jest dwudniowe wesele to może te 600 zł wezmą. Ale dobrze.Ciekawe jak długo tak pociągną, zajadą sprzęt, trzeba będzie kupić nowy, a to kosztuje.Przy takich cenach usług nie widzę tu ekonomii i zdrowego rozsądku.Ale lokalny patriotyzm zawsze jest górą, bo po co zobaczyć coś innego za inne pieniądze?

evcia84 - Czw Wrz 07, 2006 5:16 pm

Uważam jednak ze to troszke za dużo :)
Edi - Czw Wrz 07, 2006 6:07 pm

WIDEOFILM napisał/a:

Widzisz EDI ! Nie porównuj cen w Łodzi czy w Warszawie do cen w Poniatowej.


Koleś nie wiem kim ty jesteś ale skoro sądzisz że za 500 zł nie da się nakręcić dobrego wesela to jesteś w błędzie. Uprzejmość i kompetencja człowieka, który będzie nam kręcił a przede wszystkim kultura osobista przewyższają niejednego "pseudofachowca", który by wziął 5000 zł.
Co do sprzętu to też nie mam nic do zarzucenia, gdyz oglądaliśmy jego poprzednie "prace".Ma cyfrową kamere z przetwornikiem 2MPX, dzięki czemu obraz jest superwyraźny nawet na ekranie 42calowym.
Poza tym nie życze sobie podważania przez ciebie czyichkolwiek kompetencji tylko dlatego, że jest to Poniatowa :offtopic:

WIDEOFILM - Czw Wrz 07, 2006 9:32 pm

EDI !
Nie unoś się, bo źle mnie zrozumiałaś.Po pierwsze to nie koleś, bo jak widzisz w moim profilu, mogłabyś być moją córką. Po drugie: kim jestem : a właśnie filmowcem i to z długim stażem, bo kiedy TY szłaś do podstawówki do 1 kl. to ja już prowadziłem ten beznes związany z filmowaniem /' nie tylko ślubów/.Tak, w Lublinie byłem jeden z pierwszych.I to co osiągnąłem, to ciężką pracą, dużym zaangażowaniem etc. Co do cen: jeszcze raz pragnę Ci uświadomić jedno: ja nie poniżam Poniatowej, ale prawda jest taka,że ceny usług ,nie tylko tych weselnych są znacznie niższe jak np w Lublinie/ przecież to niedaleko/.A dlaczego? a dlatego ,że jak w danej miejscowości jest duże bezrobocie, to ceny na usługi są niskie, i tak jest wszędzie.W Łodzi , czy w dużych miastach są inne relacje cenowe tak jak usługi tak i zarobki ludzi.Chyba dobrze Wiesz o tym, i dobrze Wiesz jaka jest sytuacja w Poniatowej i okolicach.I ogólnie analizując rynek usług w tym zakresie , tak jest w całej lubelszczyźnie.
/najlepszy przykład EDA/.Jeżeli Masz usługę filmowania za tanie pieniądze i jest to dobra usługa pod każdym względem, to chwała Ci za to.Mam nadzieję,że porównałaś inne prace i oferty, i wybrałaś tą najlepszą.
I jeszcze jedno: jeden płaci ile chce, drugi ile może.I tak będzie długo , doputy podstawą wynajęcia usługodawcy będzie tylko cena, a nie jakość usługi.
A co do kompetencji niektórych usługodawców w zakresie filmowania, powtarzam niektórych: to zostawiam to bez komentarza.

Edi - Czw Wrz 07, 2006 10:00 pm

WIDEOFILM napisał/a:
Nie unoś się, bo źle mnie zrozumiałaś.Po pierwsze to nie koleś, bo jak widzisz w moim profilu, mogłabyś być moją córką. Po drugie: kim jestem : a właśnie filmowcem i to z długim stażem, bo kiedy TY szłaś do podstawówki do 1 kl. to ja już prowadziłem ten beznes związany z filmowaniem /' nie tylko ślubów/.Tak, w Lublinie byłem jeden z pierwszych.I to co osiągnąłem, to ciężką pracą, dużym zaangażowaniem etc

Nie wiem co to ma wspólnego z tematem :roll:

WIDEOFILM napisał/a:
Co do cen: jeszcze raz pragnę Ci uświadomić jedno: ja nie poniżam Poniatowej, ale prawda jest taka,że ceny usług ,nie tylko tych weselnych są znacznie niższe jak np w Lublinie/ przecież to niedaleko/.A dlaczego? a dlatego ,że jak w danej miejscowości jest duże bezrobocie, to ceny na usługi są niskie, i tak jest wszędzie.W Łodzi , czy w dużych miastach są inne relacje cenowe tak jak usługi tak i zarobki ludzi.


I co ? I w związku z powyższym nie powinnam sie wypowiadać w temacie bo moje odpowiedzi nie są wiążace?? Dlatego że nie mieszkam w dużym mieście to nie powinnam wypowiedziami zaniżać stawek wideofilmowania??


WIDEOFILM napisał/a:
Jeżeli Masz usługę filmowania za tanie pieniądze i jest to dobra usługa pod każdym względem, to chwała Ci za to.Mam nadzieję,że porównałaś inne prace i oferty, i wybrałaś tą najlepszą.


A żebyś wiedział że wybrałam najlepszą.

WIDEOFILM napisał/a:
I jeszcze jedno: jeden płaci ile chce, drugi ile może.I tak będzie długo , doputy podstawą wynajęcia usługodawcy będzie tylko cena, a nie jakość usługi.
.


Zapłaciłam ile chciałam i ile mogłam jednocześnie. Poza tym co ty sie czepiasz tej jakości? Uważasz, że u wszyskich jakośc jest beznadziejna a u ciebie najlepsza??
Dlaczego wszystkich uważasz za niekompetentnych tylko siebie za superkompetentnego??
Coś mi tu pachnie autoreklamą :roll:

Poza tym mój post był skierowany do innego uczestnika forum a nie do ciebie . BO SKORO PPAULA-S CHCIAŁA ZNAC ZDANIE INNYCH TO JEJ ODPOWIEDZIAŁAM A CIEBIE NIE PROSIŁAM O KOMENTARZE ODNO?NIE MOICH POSTÓW

filmowiec - Czw Wrz 07, 2006 10:01 pm

skoro kamera kosztuje kolo 10000 plus osprzet kolo 3000 dobry komputer to wydatek min 6000 mysle ze taki do spokojnej pracy to kolejne 10... wiec nie chce mi sie liczyc ile trzeba by zrobic wesel po 500zl zeby sie zwrocilo...chyba ze ktos nie montuje... ale to nawet sama kamera i osprzet ile trzeba by nagrac zeby sie zwrocilo...kamera 2mln nic nie oznacza, na allegro takie kamery mozna kupic po 1000zl i wtedy mozna "krecic" ... najwazniejsze ze klient jest zadowolony... skoro on chce 500zl i klienci go biora i sa zadowoleni to ok. aczkolwiek cena jest naprawde niska... bym powiedzial ze bardzo niska...
WIDEOFILM - Czw Wrz 07, 2006 10:34 pm

Kolego MARCIN!
I tak to jeszcze niedrogo policzyłeś to wyposażenie studia.Bierz pod uwagę jeszcze legalne oprogramowanie, inne koszty związane z prowadzeniem działalności.A ci co biorą po 500 zł za swoją pracę, to naogół ludzie, którzy sobie przy okazji dorabiają- niekiedy na czarno.I jeżeli taki człowiek np zarabia 1000 zł miesięcznie gdzieś tam w jakimś zakładzie , a ma na utrzymaniu rodzinę, no to te 500 zł jest dla niego poważnym zastrzykiem finansowym.
Ale widać,że na tym forum niektóre sprawy do kilku użytkowników nie docierają.

EDI !
Nikt Ci nie zabrania się wypowiadać co do cen, ale z Twojej wypowiedzi, wynika,że myśmy wszyscy powinni zaniżyć ceny do takiej granicy nieopłacalności- to może już lepiej za darmo iść pracować.To jest Twoje zdanie i szanuję to.I tak samo mnie nikt nie zabroni wypowiadać się co do innych postów. Przecież to jest forum dyskusyjne.Nikogo nie chcę tu poniżać co do kompetencji, ale uważam, że skoro tyle lat mam doczynienia z tym rynkiem, to mam prawo się wypowiadać na te tematy, czy to się komu podoba, czy też nie.I tak się złożyło,że te okolice dobrze znam pod względem jakości usług. A co jeszcze do cen usług: proponuję poczytać inne fora weselne np wielkopolskie, warszawskie, i wtedy zobaczysz jakie są tam ceny przy organizacji wesel.

AgneS_nr1 - Sro Lis 08, 2006 9:14 pm

ja za 4 godzinne dvd i kasete vhs zaplacilam 900 zł... a filmik jest swietny najlepszy jaki widzialam
Nana - Sro Lis 22, 2006 2:20 pm

Wczoraj wreszcie wpłaciłam zadatek na kamerzystę... Wybrałam IVA TECH... za 2 h filmu zapłacimy 600zł (plus dodatkowy bajer za 150 --> czarnobiały skrót).. W tym mamy ok 5 h kręcenia i 2 płyty (za 100zł płytę "matkę"
dvd.
Generalnie bardzo sympatyczny pan i możliwość wstawiania klipów czyli właściwie wszystkiego co przyjdzie nam do głowy:)

Agnieszka19 - Sro Lis 22, 2006 10:01 pm

Firma która my prawdopodobnie weźmiemy bierze 2100 zł w tej cenie jest:
Film z wesela i poprawin(6 h), zdjęcia reportazowe z wesela i poprawin (ok 1000 szt, ale na płytce dvd), fotograf rbi około 60 zdjęc a wybiera sie ok 40 ( w tej cenie), zdjęcia dostaje sie w ładnym zamszowym albumie, dostaje sie dwie kopie filmu na płytach, jedną w zamszowym opakowaniu, oraz jedną kopie na kasecie video. Jeżli chce sie odbić zdjęcia u nich to płaci sie 1,50 od szt. oprócz tego zdjęcia moga być na papierze z dodatkiem bawełny( też w tej cenie)
Wydaje mi sie że oferta jest kusząca,poza tym film dobże robiony i zdjęcia tez.
Jak myślicie?

WIDEOFILM - Czw Lis 23, 2006 8:41 am

Agnieszka19 napisał/a:
Firma która my prawdopodobnie weźmiemy bierze 2100 zł.........
.....Wydaje mi sie że oferta jest kusząca,poza tym film dobże robiony i zdjęcia tez.

To nie jest drogo-popatrz: 2 dni wesela, z tego co widzę to 2 filmy no i jeszcze zdjęcia- dość sporo.Trzeba by tu było dokładniej przeanalizować kalkulację za każdą pozycję.
Jeżeli robią to dobrze to brać. Jak na Łódź to nie jest wysoka cena usług.

misimisia - Czw Lis 23, 2006 8:51 am

Agnieszka19 napisał/a:
Firma która my prawdopodobnie weźmiemy bierze 2100 zł w tej cenie jest:
Film z wesela i poprawin(6 h), zdjęcia reportazowe z wesela i poprawin (ok 1000 szt, ale na płytce dvd), fotograf rbi około 60 zdjęc a wybiera sie ok 40 ( w tej cenie), zdjęcia dostaje sie w ładnym zamszowym albumie, dostaje sie dwie kopie filmu na płytach, jedną w zamszowym opakowaniu, oraz jedną kopie na kasecie video. Jeżli chce sie odbić zdjęcia u nich to płaci sie 1,50 od szt. oprócz tego zdjęcia moga być na papierze z dodatkiem bawełny( też w tej cenie)
Wydaje mi sie że oferta jest kusząca,poza tym film dobże robiony i zdjęcia tez.
Jak myślicie?


Chyba wiem jaka to firma bo u mnie ceny są identyczne Tylko że ja biorę bez reportażu.
Za kamerowanie wesela+ poprawin 1200, zdjęcia w plenerze pozowane 600 :D

WIDEOFILM - Czw Lis 23, 2006 9:00 am

misimisia napisał/a:
Za kamerowanie



Mówi się i pisze za FILMOWANIE !! !

Alma_ - Czw Lis 23, 2006 9:39 am

WIDEOFILM napisał/a:
misimisia napisał/a:
Za kamerowanie



Mówi się i pisze za FILMOWANIE !! !

A to zależy ;)

Jedni filmują, a inni kamerują właśnie i nazwanie ich pracy filmowaniem byłoby sporym nadużyciem :roll:

WIDEOFILM - Czw Lis 23, 2006 10:32 am

ALMA ! jeżeli masz na myśli jakość wykonanego filmu przy ,,kamerowaniu'' to się z Tobą zgadzam. Jednak słowo ,,kamerowanie ''nie istnieje w polskim słownictwie, chyba tylko u ludzi o wątpliwej kulturze.
Alma_ - Czw Lis 23, 2006 10:50 am

W słowniku PWN występuje słowo kamerować ;)
Agnieszka19 - Czw Lis 23, 2006 3:44 pm

Dlatego my raczej na tą firmę sie zdecydujemy. Widziałam film, zdjęcia i wszystko jak nalezy. Tyle że na płyty i zdjęcia młodzi czekali 2 misiące. Sporo ale się opłaciło :D
justek - Sro Sty 24, 2007 5:18 pm

JA ZA KAMERZYSTE FOTOGRAFA I ORKIESTRE PLACE 3000ZL. WYDAJE MI SIE ZE ZA CALY PAKIET TO NIE JEST DUZO:)
lmyszka - Sro Sty 24, 2007 5:20 pm

justek bardzo tanio :)
u mnie to w sumie wyjdzie 3100 i to bez zdjęć :)

WIDEOFILM - Sro Sty 24, 2007 6:15 pm
Temat postu: filmowanie
JUSTEK ! Coś to dla mnie ta promocja jest niejasna.Szkoda,że nie ma kalkulacji ile za co konkretnie.Chyba to wątpliwy profesjonalizm przy takiej cenie.Puki co, to dokładnie jeszcze sprawdź tą ofertę puki czas, bo potem może być za późno.Chyba wiesz jakie sa ceny zespołow, fotografów i kamerzystów, a takie wiązane usługi typu kombajn to lepiej uważać.Była już na forum o tym mowa.
lmyszka - Sro Sty 24, 2007 6:19 pm

no fakt tu muszę się zgodzic że mnie tez wydaje sie to dość podejrzane, chyba że jest to przez kogoś znajomego sprawdzona firma, badźmi realisatmi że ceny sa duże takich imprez a tu jest drastycznie mała, wiadomo że są i tansi i drożsi ale tu .... sprawdź to :)
soseczka - Nie Sty 28, 2007 1:40 pm

my zaplacilismy za naszego kamerzyste 800zl,uwazam ze trafil nam sie bardzo tani kamerzysta liczylam ze zaplacimy nawet do 1500zl.
WIDEOFILM - Nie Sty 28, 2007 1:48 pm

SOSECZKA ! Ty lepiej sprawdź tą ofertę, bo podobnie jak ta wcześniej napisana 3 posty wstecz coś jest podejżana.Fakt,ze 800 zł to nie jest drogo, tylko czy za tym idzie jakość i fachowe wykonanie ? Zobacz inne dyskusje na ten temat na forum.
madzia8181 - Nie Sty 28, 2007 11:18 pm

nasz kamerzysta bierze 850 zl juz z videoclipami :)
soseczka - Nie Sty 28, 2007 11:35 pm

jak najbardziej jest fachowe wykonanie.widzialam kasete z wesela i bardzo ladnie bylo wszystko zmontowane,kamerzysta bardzo konkretny i szczery.zaplacilibysmy 1000zl ale pan zapomnial nam podliczyc za opakowanie i za cos tam jeszcze i juz nie wypadalo mu zmieniac ceny wiec juz tak zostalo 800zl.w tej cenie mamy teledysk na koncu kasety,bardzo fajne przedstawienie pary mlodej,super rzecz ktora bardzo nam sie spodobala to na samym poczatku jak bedziemy przedstawiani w tle bedzie slychac wywiad z malymi dziecmi,bardzo oryginalny pomysl :D wiecie jakie dzieci maja fajne poglądy na dorosle zycie heh na prawde super!pozdrawiam wszytskich
marta+fifi - Nie Sty 28, 2007 11:53 pm

madzia8181, bo my właśnie szukamy dobrego kamerzysty, a rzeczywiście Twoja cena wydaje się bardzo korzystna. Mają może jakąś stronkę w necie, żeby mozna było zobaczyć próbkę ich możliwości??
Pozdrawiam!! :)

justek - Wto Sty 30, 2007 10:07 pm

U MNIE WYGLADA TO W TEN SPOSOB! KAMERZYSTA JEST JEDNOCZESNIE FOTOGRAFEM! WYSZLO BY NAS TO DUZO DROZEJ ALE ZE ZDECYDOWALISMY SIE JEDNOCZESNIE NA KAMERZYSTE FOTOGRAFA I ORKIESTRE POLICZYLI NAM TANIEJ! Z TEGO CO WIDZIALAM SA DOBRZY!
WIDEOFILM - Wto Sty 30, 2007 10:18 pm
Temat postu: kamera
No dobrze,jeżeli efekty ich pracy są dobre, oczywiście to Twoja ocena, a co do tego kamerzysty fotografa to jeszcze tylko szczotka w tyłek i niech podłogi zamiata.
Była już kiedyś mowa chyba na tym forum łączenie dwóch profesji do jednej osoby.Ani jedno ani drugie nie jest dobrze zrobione.Marny to profesjonalizm. Ale widocznie dla Ciebie przeważyła cena tej usługi.

madzia8181 - Wto Sty 30, 2007 10:51 pm
Temat postu: Re: kamera
WIDEOFILM napisał/a:
No dobrze,jeżeli efekty ich pracy są dobre, oczywiście to Twoja ocena, a co do tego kamerzysty fotografa to jeszcze tylko szczotka w tyłek i niech podłogi zamiata.
Była już kiedyś mowa chyba na tym forum łączenie dwóch profesji do jednej osoby.Ani jedno ani drugie nie jest dobrze zrobione.Marny to profesjonalizm. Ale widocznie dla Ciebie przeważyła cena tej usługi.


nie rozumiem... nieprawda ze marny to profesjonalizm... nie zgadzam sie

kryszka - Sro Sty 31, 2007 10:43 am

Muszę się zgodzić z WIDEOFILM, że połączenie dwóch profesji w jedną osobę to pomyłka. Profesjonalizm to jedno, a drugie to fizyczne wykonanie - i albo potem będziecie żałować, że nie macie czegoś na filmie albo na zdjęciach.
madzia8181 - Sro Sty 31, 2007 10:46 am

ale przeciez zdjecia mozna otrzymac z klatek filmu czy jakos tak, prawda? nie trzeba cykac aparatem...
myle sie?

kryszka - Sro Sty 31, 2007 10:51 am

Madziu8181 - już nie raz na forum przewinął się ten temat - poszukaj to znajdziesz opinie. Generalnie to nie ta jakość i zapomnij o powiększeniach.
filmowiec - Sro Sty 31, 2007 11:31 am

madzia8181 napisał/a:
ale przeciez zdjecia mozna otrzymac z klatek filmu czy jakos tak, prawda? nie trzeba cykac aparatem...
myle sie?


teoretycznie mozna a praktycznie czy warto? obraz telewizyjny ma rozdzielczosc 720*576 to duzo mniej niz aparat 2 mln, takze efekt takiego zabiegu moze byc malo zadowalajacy

Szpilka - Sro Sty 31, 2007 8:46 pm

Ja mam kamerzystę za 1500 zł - filmowanie od domu do około 2 w nocy. Co najważniejsze facet zna oświetlenie w skarabeuszu wiec nie bedzie problemow z przygaszonymi swiatlami.. a orkiestra w zwiazku z tym ze bedzie 8 osob(w tym sekcja denta) bierze 4000... wiec ten pakiet coś mi brzydk pachnie w tej cenie
WIDEOFILM - Sro Sty 31, 2007 9:00 pm
Temat postu: ceny filmowania
No więc mamy teraz porównanie. Widzę ,że korzystasz z profesjonalnej usługi. I chyba takie są ceny w Łodzi, przynajmniej takie powinny być.Co do orkiestry, to widzę że to niezły zespół= 8 osób.Napisz coś więcej może na temat tego zespołu i tej firmy nagraniowej.
Może co niektórym trochę się w głowach rozjaśni.

soseczka - Czw Lut 01, 2007 7:24 pm

jednego tylko nie rozumiem,pan z wideofilmowania napisal post wyzej ze widzi ze Szpilka korzysta z profesjonalnej usługi.jak ktos ma np kamerzyste za 800zl czy nawet 1000zl to juz nie jest profesjonalny?teraz na rynku sa bardzo konkurencyjne ceny bo takie musza byc,ludzie nie maja pieniedzy a takie uslugi muszą być dostepne dla kazdego i na kazda kieszen i wcale tak nie musi byc ze jak to zaplacil 800zl to plyta bedzie nie profesjonalnie nagrana.bzdura!!!!takie jest moje zdanie!!
Asiek - Czw Lut 01, 2007 7:34 pm

soseczka napisał/a:
jak ktos ma np kamerzyste za 800zl czy nawet 1000zl to juz nie jest profesjonalny?teraz na rynku sa bardzo konkurencyjne ceny bo takie musza byc,ludzie nie maja pieniedzy a takie uslugi muszą być dostepne dla kazdego i na kazda kieszen i wcale tak nie musi byc ze jak to zaplacil 800zl to plyta bedzie nie profesjonalnie nagrana.bzdura!!!!takie jest moje zdanie!!

Zgadzam się z tym.

Oczywiście można za te 1000 zł trafić na fajanśarza, ale tak samo można trafić na takowego za 1500 zł lub więcej. :roll: Wbrew pozorom cena nie jest JEDYNYM wyznacznikiem jakości. Najlepiej samemu obejrzeć prace danego kamerzysty i samemu ocenić.
Ocenianie jakości wyłącznie "po cenniku" jest na wyrost i pewnie w wielu przypadkach krzywdzące.


P.S. Nie każdego stać wydać na kamerzystę 2000- 2500 zł. Nie znaczy to jednak, że tańszy film będzie badziewny.

WIDEOFILM - Czw Lut 01, 2007 7:36 pm

Soseczka ! może to i bzdura, ale zawsze tak było,jest i będzie,ze usługi profesjonalne będą kosztować więcej od tych nieprofesjonalnych i amatorskich.Taki jest rynek.Ważne jest tylko to,zeby klient potrafił odróżnić profesjonalną usługę od chłamu.A chyba u nas w Polsce nie jest z tym najlepiej.Przeważnie idą klienci na cenę i lokalny patriotyzm.Pisałem już o tym wcześniej.
Asiek - Czw Lut 01, 2007 7:39 pm

WIDEOFILM napisał/a:
Przeważnie idą klienci na cenę i lokalny patriotyzm.

Wiesz, nawet nie przyszło mi przez myśl szukać fotografa, kamerzyty czy zespołu spoza Łodzi. :roll: Za dużo z tym zachodu - trzeba pojechać, obejrzeć, itd. Jednak sporo osób nie ma dostępu do netu i szuka usługodawców z okolicy lub z polecenia przez innych. To jest póki co standard.

lmyszka - Czw Lut 01, 2007 7:39 pm

nie no paranoja , wg tego co mówisz wystarczy że założe firmę dam ceny 2000 zł za usługe i odrazu założysz że jestem profesjonalistka :) fajnie nic tylko zająć sie czymś takim :P
ja mam kamerzystę za 900 zł, wiele forumek z niego korzystało i są zadowolone i on pewnie dzięki tym cenom ma wileu klientów i wydaje mi się że lepiej na tym wychodzi niz osoba która bierze 2000 i ma mniej klientów bo mało kogo na to stać

soseczka - Czw Lut 01, 2007 7:42 pm

WIDEOFILM Nie będę nad tym dyskutować z Panem bo Pan tym zajmuje sie i rozumiem,ze musi w jakimś sensie reklamować swój zawód i firmę.wiec tylko wypowiedzialam swoje zdanie i juz a ta dyskusja nie doprowadziłaby do nieczego.kazdy ma swoje racje i przekonania i tyle!
WIDEOFILM - Czw Lut 01, 2007 8:21 pm

ASIEK! ALe gdyby wyszła taka sytuacja,że to co do tej pory ogladałaś w Łodzi jest doniczego, to napewno ruszyłabyś w inne miejsca poza Łódź.Gdyby oferta nawet z daleka odpowiadałaby Twoim oczekiwaniom, to przecież Tobie wszystko jedno skąd jest ten usługodawca,ma zrobić robotę dobrze i koniec.
SOSECZKA ! tak,muszę bronić swoich interesów, tak jak inni, chyba nikt mi tego nie zabroni.A jeżeli tańsza usługa się trafi i jest dobra,spełnia Twoje oczekiwania pod każdym względem to b.dobrze.Nasuwa się tylko pytanie jedno:jak długo będą tak niskie ceny takich usług w stosunku do corocznych podwyżek cen np.paliwa,energii, podatków wszelkiego rodzaju etc no i samego życia.W tej chwili to zaczynamy żyć w paradoxie, życie drożeje a praca tanieje.To oczywiście mówię tylko o niektórych usługodawcach,którzy nie znają rachunku ekonomicznego.Ale nic, jak powysiada sprzęt, trzeba będzie kupić nowy, a to kosztuje grube tysiące to wtedy taki jegomość zacznie myśleć poważnie o swoim interesie.
IMYSZKA ! no to otwieraj taką firmę, i zobaczysz te ,,miody''. Tylko pamiętaj,że sezon wesel nie jest przez cały rok.
Pozdrawiam wszystkich,którzy na mnie naskoczyli,życzę Wam miłych wrażeń z oglądania wideoreportaży.

Asiek - Czw Lut 01, 2007 9:21 pm

WIDEOFILM napisał/a:
ASIEK! ALe gdyby wyszła taka sytuacja,że to co do tej pory ogladałaś w Łodzi jest doniczego, to napewno ruszyłabyś w inne miejsca poza Łódź.Gdyby oferta nawet z daleka odpowiadałaby Twoim oczekiwaniom, to przecież Tobie wszystko jedno skąd jest ten usługodawca,ma zrobić robotę dobrze i koniec.

To jest czysta hipoteza, bo nie potrafię sobie wyobrazić (mimo, że wyobraźnię mam sporą :lol: ) , że w tak dużym mieście jak Łódź żaden kamerzysta, fotograf nie spełnialby moich oczekiwać. Nie jestem królewną i nie oczekuję niemożliwej gwiazdki z nieba, cudów na kiju. Miałam swoje oczekiwania i udało mi się je spełnić, bez opuszczania granic Łodzi. Kamerzystę znalazłam zupełnie przypadkowo (właściwie to on mnie znalazł, bo sam do mnie zadzwonił) i jak widać nie tylko przypadł do gustu (odsyłam ewentualnie do wątku o "moim" kamerzyście).
Może ludzie którym marzy się Bóg wie co będą szukać kamerzysty i w samym Hollywood, ale ilu procentowo jest takich klientów, którzy będą szukać oferty poza Łodzią? :roll:
Łódź to nie jakaś zapyziała prowincja, gdzie jest jeden pan Wiesiu, który ma kamerkę i kręci wesela wszystkim znajomym. :|
A akurat na tradycje operatorskie i filmowe to Łódź nie ma co narzekać. :cool:
I zapewniam Cię, że naprawdę jest niewielu klientów, którzy bez dostępu do netu lub bez polecenia od kogoś znajomego będą szukać w ciemno po Polsce kamerzysty, bo w Łodzi takowego nie znajdą.
Mało to stresu z załatwianiem ślubu i wesela, żeby jeszcze tłuc się po Polsce w szukaniu oferty lepszej niż drugim co do wielkości mieście w Polsce?
Jeśli w Łodzi nie znajdą kamerzysty, który spełni ich wydumane oczekiwania to śmiem twierdzić, że nie spełni ich nikt z Poznania, Warszawy, Koziej Wólki, itd.
Może ceny kamerzystów z mniejszych miasteczek i wsi są niższe niż te w Łodzi, ale jak doliczy się koszty dojazdu tego pana plus koszty kilkukrotne dojazdu do tego pana w celu obejrzenia próbek jego pracy, podpisania umowy, obgadania szczegółu i odbioru filmu to już te różnice się zacierają.
Osobiście - nie chciałby mi się szukać kogoś w ciemno, tłuc się samochodem X kilometrów po to żeby w ostatecznym rozrachunku zaoszczędzić (albo i nie) kilkadziesiąt złotych. :roll:

WIDEOFILM - Czw Lut 01, 2007 9:54 pm

ASIEK : to rozsądne napewno co napisałaś.Ja wiem,że w Łodzi, gdzie jak gdzie, ale nie powinno być problemu z tego typu profesją.Tym bardziej,że mam na myśli jedyną w Polsce Akademię Filmową /WSF/,gdzie przecież słuchacze a nawet absolwenci tej uczelni także świadczą takie usługi, w zasadzie ci ,którzy z różnych przyczyn nie mogli podjąć pracy np w mediach, czy zespołach filmowych./wiadomo jak tam jest-koneksje,układy etc/.A dlatego tak na ten temat się rozpisałem,że wcześniej na tym forum naczytałem się wiele niepochlebnych opinii o niektórcyh firmach nagraniowych, i byli też tacy,że ściągali do obsługi kamerzystów np z Warszawy.Tak, to racja,że ceny w terenie są niższe i to nie tylko w tego rodzaju usługach. Powiem Ci,że ja miałem 1 raz propozycję nagrania wesela w Pabianicach, ale odmówiłem,ze względu na odległość, po podliczeniu wyszło ok 1700 zł.
Klient poprostu założył sobie górną granicę do 1000 zł. /byli to goście z wesela w Lublinie/.

filmowiec - Czw Lut 01, 2007 11:58 pm

ja ze swoja ekipa min raz w roku jedziemy gdzies poza Łódź, zdarzylo sie Licheń,Warszawa (pare razY) Radomosko, i jeszcze różne mniej znane miejsca znajdujace sie daleko od Łodzi skoro klient dzwoni i mowi ze mu sie podoba i chce zebysmy my to wykonali to nie pozostaje nam nic innego jak wykonac, osobiscie uwazam ze w Łodzi tzw. kamerzysci sa slabi to dziwne bo przeciez mamy "Filmowke" ale takie jest moje zdanie prawdziwy potencjal to Slask... tam jest mnostwo fajnych "kreciolow" ktorym niestety niesiegamy do piet byc moze w innych rejonach Polski tez sa ale akurat nie mialem okazji spotkac poznac objerzec wiec nic nie moge powiedziec
Szpilka - Pią Lut 02, 2007 11:18 am
Temat postu: Re: ceny filmowania
WIDEOFILM napisał/a:
No więc mamy teraz porównanie. Widzę ,że korzystasz z profesjonalnej usługi. I chyba takie są ceny w Łodzi, przynajmniej takie powinny być.Co do orkiestry, to widzę że to niezły zespół= 8 osób.Napisz coś więcej może na temat tego zespołu i tej firmy nagraniowej.
Może co niektórym trochę się w głowach rozjaśni.


kamerzysta jest rzeczywiscie profesjonalista i twierdze ze malo jest w lodzi profesjonalistwo a juz napewno nie za 800 zł - przepraszam jesli kogos uraze ale jest to po prostu szczescie jesli komus takiego wyjdzie dobry film . u mnie na sali beda zapalone kinkiety i swiece na stole, zadnego glownego oswietlenia wiec zwykly kamerzysta nie da rady - z reszta uczulil mnie na to wlasciciel sali, poniewaz nie raz juz kamerzysta kazal wlaczyc glowne swiatlo. teraz duzo osob kupuje kamere i sie oglasza by miec latwy zarobek.

Co do orkiestry to w skład wchodzi 8 osób - gitara, klawisze, perkusja, puzon, trabka, saksofon, wokalistka i chyba druga gitara - powiem szczerze nie pamietam a umowe mam w domu - kierownik zespołu powiedział, że zagraja każdą piosenke tylko trzeba im wczesniej podac co chcemy /gdy mnie ma to na jego liscie/. A jestem w tej kwestii wymagajaca, poniwaz ja i jeszcze pare osob z rodziny jestesmy po szkole muzycznej. Orkiestra rowniez zna salę, ponieważ juz tam grali a to jest tez wazne.

soseczka - Pią Lut 02, 2007 5:17 pm

Szpilka mamy wesele w tej samej sali, w skarabeuszu.mam nadzieje,ze moj kamerzysta jest Profesjonalista mimo swojej ceny,a widzialam jego dzieła i moim zdanie niczego mu nie brakuje.podobał nam się.pozdrawiam
Szpilka - Pią Lut 02, 2007 5:44 pm

Soseczko a czy bedziecie zapalac główne swiatła czy nie?? bo jesli nie to uprzedz kamerzyste o tym, a najlepiej zawiez go na sale zeby zobaczyl jakie bedzie oswietlenie - wlasciciel napewno sie zgodzi :) a wlasciciel sali opowiadal mi o paru problemach z kamerzysta wiec wiem to od niego.
FOTOJACEK - Pią Lut 02, 2007 6:02 pm

soseczka napisał/a:
Szpilka mamy wesele w tej samej sali, w skarabeuszu.mam nadzieje,ze moj kamerzysta jest Profesjonalista mimo swojej ceny,a widzialam jego dzieła i moim zdanie niczego mu nie brakuje.podobał nam się.pozdrawiam


Czy mogę wtrącić się troszkę do dyskusji?
Mam pytanie do Soseczka;
A jeżeli by się okazało, że film z Twojego wesela wyjdzie ciemny, ponury i technicznie niedoskonały, to czy będziesz miała odwagę napisać o tym?
Czasami tak bywa, że klient da się wpuścić w tzw. kanał, ale wtedy jest za późno.

soseczka - Pią Lut 02, 2007 6:10 pm

pewnie ,ze będę miała odwagę napisać o tym,czemu nie...ale teraz pozostaje nam czekać do lipca.ja wogole nie martwie sie o jakos mojej plyty... :D

[ Dodano: Pią Lut 02, 2007 6:20 pm ]
nie wiem czy bedziemy zapalac to bedzie zalezalo od kamerzysty,moj kamerzysta mowil ze zna tą sale wiec bedzie ok.ale dzieki Szpilka :)

=MiLi= - Sob Lut 03, 2007 1:53 pm

Mój ślub będzie filmował Alcom, płacę 2000 zł za dwóch kamerzystów. Nie jest to tanio, ale chociaż jestem pewna, że będę miała piękny film. Jest mnóstwo tanich kamerzystów nie twierdzę, że są źli, ale wiele filmów widziałam i żaden mnie nie zachwycił dopóki nie zobaczyłam filmu Alcom'a. Wolę dołożyć niż później żałować, bo nie będę wiedziała jaki będzie efekt.
Marzenka - Sro Lut 14, 2007 10:03 pm
Temat postu: .
=MiLi= napisał/a:
Mój ślub będzie filmował Alcom, płacę 2000 zł za dwóch kamerzystów. Nie jest to tanio, ale chociaż jestem pewna, że będę miała piękny film. Jest mnóstwo tanich kamerzystów nie twierdzę, że są źli, ale wiele filmów widziałam i żaden mnie nie zachwycił dopóki nie zobaczyłam filmu Alcom'a. Wolę dołożyć niż później żałować, bo nie będę wiedziała jaki będzie efekt.


To gorzej nie mogłaś wybrać. Wybrałam inną firmę. Nie wiem czym Twoja euforia jest spowodowana. Byłam u tego pana i nic mnie tam nie zachwyciło. Brak pomysłu na film. ?enada, bardzo nudny film. Poza tym nie oglądałam nic oprócz wesel piłkarzy !? Oprócz tego kiepska jakość, i bardzo nie lubie gdy kamera jest niestabilnie prowadzona.Nie wiem jak to określić ale co chwile oglądałam co innego. Na każdym fragmencie filmu obraz jakby skakał to tu , to tam.
Pozdrawiam
Marzena

fiona83 - Czw Lut 15, 2007 2:20 pm
Temat postu: Re: .
Marzenka napisał/a:
To gorzej nie mogłaś wybrać.


To naprawdę kwestia gustu. ;) Zresztą wybór dokonany.

Marzenka napisał/a:
Nie wiem czym Twoja euforia jest spowodowana.


Może po prostu MiLi ta firma, sposób filmowania i cała oprawa odpowiada. I dobrze, bo to jej wesele :)


MiLi - gratuluję kolejnej załatwionej sprawy :graba:

=MiLi= - Czw Lut 15, 2007 9:33 pm

Dokładnie, tak jak mówi fiona - bardzo mi się podoba, oglądałam wesela filmowane przez Alcom i jestem zachwycona, z resztą nie tylko ja. Jestem pewna, że nie będę żałowała. Jeżeli Ty wolisz wesela gdzie kamerzysta kręci non stop jedną parę i nic się nie dzieje to proszę bardzo, nawet najlepsze wesele może być sfilmowane okropnie nudno. Ewentualnie jak wolisz film, który bardziej przypomina reklamę samochodu lub jedzenia na stole - Twój wybór. Ja tego nie lubię i chcę mieć piękny film. Wielu ludzi się radziłam, wielu pytałam o opinię, z resztą już przed tym byliśmy zdecydowani.

Poza tym poczytaj sobie opinie na forum, nie jestem sama :)

basik napisał/a:
Nie wiem czy zagląda tu jeszcze gosiaczek. Przeczytaliśmy jej wcześniejsze rekomendacje i skorzystaliśmy z podanego adresu. Nasz film z Wesela ogląda się się jak prawdziwe kino. Sam reportaż zmontowany perfekt, obraz rewelacyjny a klipy dodatkowe - bajka. Moja Mama popłakała się ze wzruszenia, ja też a mój Pan i Władca siedzi tu koło mnie i cały czas dopowiada co mam napisać. Oprócz gosiaczka usłyszaliśmy o tej firmie od naszych przyjaciół którzy też zamówili u nich filmowanie. Już pierwszy kontakt jest przesympatyczny. Na tydzień przed Wielką Chwilą odbywa się jeszcze jedno spotkanie na którym otrzymaliśmy kilka bardzo istotnych porad na temat przebiegu uroczystści. Bardzo nam się przydały. Panowie operatorzy /zawodowi/ swoim zachowaniem wprowadzają taki luz że w kościele zniknęła cała trema. Wszystko wyszło super. Wcześniej oglądaliśmy na stronie kilka przykładowych klipów. Nasze wyszły jeszcze lepiej. Plener w Nieborowie a potem w Pałacu we wnętrzach - rewelacja. Wywiady z gośćmi - ekstra a tzw. gagi poprostu powalające. Na końcu piękny romantyczny klip - skrót z Ceremonii w Kościele potem jeszcze nasze zdjęcia od fotografa, podziękowania Rodzicom i Gościom i koniec filmu. Jak myślicie, ile razy oglądaliśmy nasz film? Ja od trzech miesięcy chyba z pietnaście razy. Mój mąż Bartek ogląda zazwyczaj same dodatki i myślę że dochodzi do setki.
Dziękujemy firmie Alcomfilm /a może Alcomvideostudio - chyba nastąpiła zmiana nazwy/ za cudowne przeżycia jakie nam dostarcza zrealizowana przez nich relacja z naszej uroczystości . Szczerze polecamy wszystkim przyszłym Młodym Parom. Dodam jeszcze tylko że moj Bartek jest absolwentem Filmówki i wie co mówi. TO JEST PRAWDZIWY FILM. BEZ KICZU.


To jest osobista sprawa każdego jakiego chce kamerzystę, ja wymarzyłam sobie już dawno temu Alcoma i Alcoma będę miała... i już :) i jestem z tego powodu strasznie szczęśliwa :P

Dziękuję fionka : *

dominiqsz - Pią Lut 16, 2007 11:10 am

nam równiez podobały się wesela, które pokazywał nam pan z firmy alcom, jednak dla nas było do troszke za drogo, wiec zdecydowalismy sie na tańsza, aczkolwiek sprawdzona firme i przeniesiemy kilka pomysłów z firmy alcom, na nasza kasete, kamerzysta powiedzial ze nie bedzioe z tym problemu, oni sa na wszystko otwarci :) )))
alcomfilm - Sob Mar 17, 2007 3:44 am
Temat postu: Re: do "Marzenki".
:) :) :) Tak to już zwykle bywa ża jak ktoś gani Alcom to zachwyca się inną łódzką firmą. Ba, nawet w jednym ze swoich aż dwóch zamieszconych na forum postów zamieszcza ni z tego ni z owego adres internetowy tej firmy:

Marzenka napisał/a:

To gorzej nie mogłaś wybrać. Wybrałam inną firmę. Nie wiem czym Twoja euforia jest spowodowana. Byłam u tego pana i nic mnie tam nie zachwyciło. Brak pomysłu na film. ?enada, bardzo nudny film. Poza tym nie oglądałam nic oprócz wesel piłkarzy !? Oprócz tego kiepska jakość, i bardzo nie lubie gdy kamera jest niestabilnie prowadzona.Nie wiem jak to określić ale co chwile oglądałam co innego. Na każdym fragmencie filmu obraz jakby skakał to tu , to tam.
Marzena


Chciał bym ustosunkować się do tak dobitnie wyrażonych opinii. Przede wszystkim jeśli nawet "Marzenka" to faktycznie potencjalna klientka, a nie jak się spodziewam przedstawiciel konkurencyjnej firmy, to jej kąśliwe uwagi są dla mnie zupełnie niezrozumiałe. Przede wszystkim na demo które prezentujemy naszym klientom oprócz ?lubów łódzkich piłkarzy (Pawła Golańskiego i Rafała Grzelaka) są również fragmenty ?lubów wielu innych Młodych Par. Wielu z tego właśnie forum. To ich opinie są chyba najbardziej przekonujące czy film jest nudny czy nie. Wiele naszych pomysłów które tak znudziły Marzenkę jest powielanych przez inne łódzkie firmy, czego nie mam im za złe bo nie mam na nie monopolu. Pisze zresztą o tym "dominiqsz". Faktycznie nie jesteśmy najtańszą firmą i jeśli ktoś zamierza zaadoptować nasze pomysły to ma do tego prawo. "Kiepska jakość"??? Moi klienci oglądają płytę demo na 55 calowym ekranie a jakość prezentowanego materiału jest doskonała. "Kamera jest niestabilnie prowadzona i co chwila oglądałam co innego"??? No cóż, na tym właśnie polega realizacja z kilku kamer. Każda kamera pokazuje co innego i średnio w sekwencjach co 15 - 30 sekund oglądacie obraz raz z jednej kamery a raz z drugiej. Czy to się komuś podoba czy nie to już kwestia indywidualnych upodobań. Kilka lat temu założyliśmy sobie że postaramy się realizować relacje ze ?lubów w sposób jak najbardziej profesjonalny i zerwiemy ze stereotypem Weselnego "kamerowania". Chyba nam sie to udało bo po pierwsze znaleźliśmy naśladowców a poza tym wymagający klienci oczekują takich właśnie realizacji. Tak więc "Marzenko" to tak właśnie ma być. Jak pieknie to określacz obraz ma "skakać".
Mam nadzieję że moderator wybaczy mi iż bronie dobrego imienia swojej firmy ale gdy zamieszczone na tym forum posty nie mają nic wspólnego z prawdą to moją rolą jest na nie reagować. Szczególnie gdy wyrażają je forumowicze "komety" pojawiający się tu tylko po to aby zrobić sobie reklamę a innym dołożyć. "Marzenka" zamieściła dwa posty. Jeden pochwalny i drugi ten który zacytowałem. Wyciągnięcie wniosków pozostawiam osobom odwiedzającym to forum a tym wszystkim którzy jak pisze "Marzenka", choć nie mogli "wybrać gorzej" wybrali nas, serdecznie dziękuję!!! :)

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów, Lech Kłosiński - Alcomfilm. :) :) :)

filmowiec - Sob Mar 17, 2007 7:19 pm

pozwole sie ustosunkowac do wypowiedzi pana L. otoz w moim odczuciu jest to zupelnie naturalne ze jednym sie podoba innym nie, i jestem gotow sie zalozyc ze pana firma czy tez zadna inna chociazby Warner Bros. nie jest w stanie zrobic filmu ktory podobal sie 100% ogladajacych.
fiona83 - Sob Mar 17, 2007 7:24 pm

filmowiec napisał/a:
zadna inna chociazby Warner Bros. nie jest w stanie zrobic filmu ktory podobal sie 100% ogladajacych.


Tak samo jest z zespołem, suknią ślubną, dekoracją samochodu itp.

Tyle firm, ile gustów klientów :)

kasia24 - Sob Mar 17, 2007 11:01 pm
Temat postu: Re: do "Marzenki".
alcomfilm napisał/a:

Chciał bym ustosunkować się do tak dobitnie wyrażonych opinii. Przede wszystkim jeśli nawet "Marzenka" to faktycznie potencjalna klientka, a nie jak się spodziewam przedstawiciel konkurencyjnej firmy, to jej kąśliwe uwagi są dla mnie zupełnie niezrozumiałe

Nie no po prostu padlam.
Szanowny alcomfilm czy na prawde tak trudno sobie wyobrazic ze Panskie filmy po prostu komus moga sie nie podobac? :szok:
Przeciez ilu ludzi tyle gustów.
I ze tacy ludzie wcale nie musza byc z konkurencji? Moze Marzenka jest dopiero na etapie zamawiania kamerzysty i dlatego na razie tylko o tym pisze? To sie napewno niedlugo wyjasni.
Ja w kazdym razie podzielam zdanie Marzenki

alcomfilm - Nie Mar 18, 2007 1:41 am

Może jest z konkurencji a moze nie.
Analizuję to co widzę. Jedyne dwa posty. Oba w temacie wideofilmowanie. Jeden pochwalny a drugi wybitnie złośliwy.
Padać nie ma powodu Kasiu24.
Rozumiem Kasiu ze skoro podzielasz zdanie Marzenki to Ty również nas odwiedziłaś i wyszłaś zdegustowana tym co zobaczyłaś!!!
Akurat ja najlepiej wiem co i jak robimy więc jak ktoś pisze nieprawdę to wypada mi się do tego ustosunkować!!! Coś może się komuś nie podobać ale gdy swoje reakcje wyraża w tak jadowity sposób jak Marzenka to jest to co najmniej dziwne. Zgadzam się że nasze videoklipy nie każdemu muszą się podobać ale gdy ktoś zmyśla to ma chyba w tym jakiś cel. Nasze są bardzo romantyczne i w niczym nie przypominają Matrixa. Jesli komuś ta konwencja w filmie z własnego ?lubu nie odpowiada to naszych usług mu nie polecam. Czy film się komuś podoba czy nie??? Takie dyskusje możemy prowadzić na temat filmów fabularnych a nie zmontowanego zgodnie z zasadami sztuki reportażu. Nie można pisać "kiepska jakość" wtedy gdy jakość jest bardzo dobra. Uważam że styl wypowiedzi Marzenki to najzwyklejsze opluwanie.
Coś zawsze przylgnie choćby człowiek niewiem jak się tłumaczył.
Mamy z tym do czynienia w naszym pieknym kraju na codzień. Nie widzicie???

Pozdrawiam wszystkich. :) :) :)

bigiel - Nie Mar 18, 2007 9:28 am

niech pan "ALCOM" opowie o tej czarodziejskiej rozce z jego filmow... oj nie ladnie klamac i nie sadze zeby w zasadach montazu bylo uzywanie czarodziejskiej rozdzki...przyznam szczerze ze bylem w szoku jak to zobaczylem takto taka firma woz reporterski i wogole a tu nagle rozdzka i nie wiedzialem czy sie smiac czy plakac
=MiLi= - Nie Mar 18, 2007 9:42 am

Jest równica pomiędzy tym jak wypowiada się ktoś komu sie nie podoba a jest różnica gdy ktoś wybitnie próbuje kogoś opluć. Marzenka wymyśliła sobie coś i nie można powiedzieć, ze to kwestia gustu, bo tu nie chodzi o gust a o fakty. A Marzenka twierdzi że coś czarne jak coś jest białe. To nie o to tu chyba chodzi prawda?
Nikt tu nikomu nie broni mieć własnego zdania, Pan z firmy Alcom jak widać po prostu przedstawia fakty, konkretne fakty i tyle. Każdy może wybrać.
A jeszcze odnośnie postów Marzenki zauważyłam to już wtedy gdy napisała tamtego posta, od razu stwierdziliśmy z narzeczonym, że nie ma co się nią przejmować, bo na pewno to robota konkurencyjnej firmy. To dziwne, że przez tyle czasu napisała dwa posty odnośnie właściwie tylko wideofilmowania. Z resztą dziwi mnie, że osoba, która te posty pisała była na tyle mało błyskotliwa i inteligentna, że nie przewidziała tego, że łatwo można to odkryć.

alcomfilm - Wto Mar 20, 2007 1:52 am

bigiel napisał/a:
niech pan "ALCOM" opowie o tej czarodziejskiej rozce z jego filmow... oj nie ladnie klamac i nie sadze zeby w zasadach montazu bylo uzywanie czarodziejskiej rozdzki...przyznam szczerze ze bylem w szoku jak to zobaczylem takto taka firma woz reporterski i wogole a tu nagle rozdzka i nie wiedzialem czy sie smiac czy plakac


Już opowiadam. Większość z Was klientów ma własna wizję swojego filmu ze ?lubu. My jesteśmy tylko wykonawcami Waszego zlecenia. Ostatni raz animacji z różdżką użyłem chyba ze dwa lata temu. Każdy z Państwa gdzieś coś widział, coś mu sie podobało i niełatwo mu wytłumaczyć że coś już, mówiąc delikatnie, nie jest "na czasie". Klient płaci, klient wymaga!!! Z całą odpowiedzialnością za to co mówię zapewniam że osobiscie jestem niezadowolony gdy ktoś z moich klientów życzy sobie czegoś co jest w złym smaku ale nawet jeszcze w tym roku musiałem komuś tę różdżkę wybijać z głowy. Ma ją /różdżkę/ na swoim filmie jego brat któremy fimowaliśmy ?lub ze sześć lat temu i oni też chcieli mieć. Trudno jest powiedzieć klientowi że coś co mu się podoba to zwykły kicz. Różdżki o której pisze "bigiel" faktycznie kilka razy użyłem. Dawno i nieprawda!!! Biję się w piersi. Mody przemijają i ja na szczęście z takich ozdóbek nie muszę korzystać . Jak to aktualnie robimy najproście zobaczyć na naszej stronie internetowej. I jeszcze jedna dygresja. Jest tam teledysk z przed trzech lat który zaczyna się od takiego podełeczka z obrączkami. Bardzo fajna Młoda Para. Ludzie napewno z dobrym gustem uparli się że chcą ją mieć bo na jakimś filmie coś takiego widzieli. Sam sie dziwię ale ten teledysk przyspożył nam wielu klientów. Widocznie to ja się nie znałem. Z czystego sentymentu zostawiłem ten teledysk na naszej stronie choć tej animacji użyłem wtedy po raz ostatni. I wiecie co. W tym roku nie wytrzymałem. Zmiejszyłem ten elemnt na 1/6 ekranu i tak narazie zostanie. A wóz reporterski jest strasznie stary. ?ałuję że już nie mam czrodziejskiej różdżki to może bym sobie wyczarował nowszy :) :) :)

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów, Lech Kłosiński - Alcom Film

kasia24 - Wto Mar 20, 2007 11:13 am

Przepraszam bardzo! Czy firma Alcom ma zamiar odpowiadac na wszystkie niepochlebne opinie na swoj temat? :twisted:
No po kazdej krytycznej opinii zaraz jest odpowiedz Alcomu :twisted:
Przeciez to forum jest dla przyszlych par mlodych aby mogly wypowiedziec swoje zdanie i wymieniac sie informacjami a nie po to by firmy te informacje notorycznie dementowaly (ze oni wcale tacy nie sa, tak nie robia) i robily sobie darmowa reklame wystawiajac sobie slodkie laurki (jestesmy profesjonalni, oryginalni i wogole najlepsi)
Moim zdaniem firmy, jesli juz sa na forum, powinny jedynie sluzyc dobra rada i wlasnym doswiadczeniem, a sledzac poczynania niektorych z nich na tym forum zastanawiam sie czy wogole powinny sie tu udzielac :roll:

kryszka - Wto Mar 20, 2007 2:23 pm

Po pierwsze - to temat o cenach, nie o tym komu co się podoba.

Po drugie - choć Regulamin dopuszcza posty firm, to brzmi on tak:
3. Firma ma prawo w uzasadnionych przypadkach uczestniczyć w wątku dotyczącym ich firmy i wyjaśnić wątpliwości Forumowiczów dotyczące ich firmy.
I na tym niech alcomfilm zakończmy dyskusję o swojej firmie.

Po trzecie - dyskutując o filmach miejcie na uwadze to co napisał alcomfilm:
Cytat:
Większość z Was klientów ma własna wizję swojego filmu ze ?lubu. My jesteśmy tylko wykonawcami Waszego zlecenia.

To, że jedna para ma serduszka i baloniki na filmie nie znaczy to od razu, że firma robi tylko takie firmy. One mogą być takie, bo takie sobie właśnie zażyczył klient.

milcza3j - Wto Mar 20, 2007 8:44 pm

=MiLi= napisał/a:
Jest równica pomiędzy tym jak wypowiada się ktoś komu sie nie podoba a jest różnica gdy ktoś wybitnie próbuje kogoś opluć.


Ja zgadzam się z tym postem...choc może ubrala bym go w troche inne słowa :) . Piszecie, że nie każdemu musi sie podobac , że to kwestia gustu.... i ja się z tym absolutnie zgadzam, jednak dziwi mnie gdy ktoś pisze, że jakość filmów Alcom jest zła. :|

Ja w ubiegłą sobote miałam przyjemność obejrzenia jak wyglądają prace Alcom( nie z polecenia rodziny, znajomych tylko właśnie tego co piszecie drodzy forumowicze :) ). I co do jakości to naprawde myśle, że nie można sie przyczepiać. Nie będe pisać o tym jak bardzo mi sie podobało itd , bo nie o to tutaj chodzi. W każdym razie postanowiłam skorzystać z usług tej firmy. Tak jak MiLi będe mieć film kręcony na 2 kamery(2000zł) . Oprócz tego finanse pozwoliły mi na wzięcie kilku dodatków( plener, wywiady, gagi) i dodatkowj godziny więc razem wyszło około 3000zł
ps
bigiel napisał/a:
niech pan "ALCOM" opowie o tej czarodziejskiej rozce ...
myśle że skoro ktoś na forum tak pisze to naturalne jes że firma odpowiada...... nie sądzicie?? ;)
=MiLi= - Czw Mar 22, 2007 10:57 am

My też z dodatkami ;)

Dokładnie, skoro ktoś pisze coś na temat firmy Alcom, zarzuca coś, ewentualnie coś sugeruje to myślę, ze należy na to odpowiedzieć, inaczej forumowicze potraktują to jak nie wiem... jak ignorancje czy coś w tym stylu.

Ilona83 - Nie Kwi 08, 2007 8:32 am

My wybraliśmy prywatną osobę , która pracuje w zawodzie kamerzysty już od kilkunastu lat.
Film będzie kręcony kamera telewizyjną i koszt całego przedsięwzięcia będzie kosztował 2000zł.
Oglądaliśmy filmy z różnych wesel wykonywane przez tego kamerzystę i były naprawdę dobrze nagrane.
Jeśli chodzi o koszty to zależy w dużym stopniu od kamerzysty i od sprzętu.
Nie żałuje wydanych pieniędzy bo wiem,że to dość trudna praca to wszystko zgrać,żeby całe nagranie miało ręce i nogi.

filmowiec - Czw Kwi 12, 2007 9:44 pm

Ilona83 napisał/a:

Film będzie kręcony kamera telewizyjną


co to znaczy?



edit: poprawiłam cytat
kryszka

elvid_videofilmowanie - Pią Kwi 13, 2007 7:03 am

Mnie też nurtuje to pytanie, czyżby kamera TV była lepsza od DV 3CCCD??
Qasienka - Sro Maj 23, 2007 9:16 am

my mamy wesele 2 sierpnia 2008 i płacimy 800 zł i juz jest wszystko zdjecia w pokazie i cała ceremonia, błogosławienstwo i wesele polecam jak ktos chce kontakt piszcie na prv :lol:
elvid_videofilmowanie - Sro Maj 23, 2007 9:22 am

A rachunek w cenie jest zawarty??

Damiano

adio - Czw Wrz 13, 2007 12:46 am

Witam was serdecznie...

Osobiscie za niecaly rok bede bral slub z moja druga ukochana polowka. Sale juz zaklepalismy, szukamy fajnej orkiestry dlatego stad moja wizyta tutaj. Co do videofilmowania to najchetniej nakrecilbym je sobie sam (od kilku lat pracuje dla znanego Łódzkiego studia jako operator kamery) ale jest to awykonalne :p Wiec ze mam znajomych operatorow to wynajme jednego z nich, sprzet mam wlasny, a montazem zajmie sie kolega ktory tez w tym siedzi i z ktorym chcemy otworzyc juz niedlugo wlasne studio Usunęłam treści reklamowe. Wszelkie pytania prosze na priv. Moze to brzmi jak reklama ale bardziej potraktujcie to jako pomoc bo nie kazdego stac by wydac 1500zl albo i wiecej za film. A przynajmniej 3 pary na tym skorzystaja i wypowiedza sie czy nasze hobby i doswiadczenie jest cos warte...

WIDEOFILM - Czw Wrz 13, 2007 7:34 am

Oj koledzy profesjonaliści: marnie się szanujecie. Ale dobrze jest--róbcie tak dalej...
I nie mów że nikogo nie stać zapłacić jak piszesz 1500 zł za nagranie.Robią wesela na 200 osób, kupują najdroższe kreacje, zamawiają drogie lokale etc itd to co: to nie stać ich na profesjonalne wykonanie zdjęć i filmu? Komu takie bzdury opowiadasz.Ty jak chcesz, to nawet z darmo idź rób - chyba że prowadzisz fundację. Bo ja prowadzę firmę i wiem ile co kosztuje. ?yczę ci Kolego powodzenia na rynku usług.

adio - Czw Wrz 13, 2007 10:34 am

Zgadzam sie z Toba Wideofilm ze nie mozna robic za darmo. Dlatego tylko pierwsze 3 pary beda mialy znizke bym mogl pokazac co naprawde potrafie i ile sa warte moje pomysly. A jak wystrzele taka sama cene jak wiekszosc profesjonalnych firm to powiedz mi kto do mnie przyjdzie nie znajac firmy ani materialu jakim dysponujemy? Kazdy wybierze juz firmy znane a nie "raczkujace". Wiec to jest tylko jednorazowe bo od czegos trzeba zaczac!!!
gebka - Czw Wrz 13, 2007 10:36 am

oj kolego chyba troche przesadzasz nie wszystkich stac na wesele na 200 osob!!!!!! a ci ktorzy maja na mniej to co przepraszam nie maja prawa do filmu z wesele!!! a dla mnie 1500 za sam film to stanowczo za duzo doliczajac do tego zdjecia i inne sprawy a chyba normalne ze kazdy w tym dniu chce wygladac pieknie i nie wmawiaj mi ze kazdego stac na taka oprawe poprostu bzury facet pleciesz!!!!!!!!!! chyba masz za duzo juz kasy
lmyszka - Czw Wrz 13, 2007 10:49 am

ja też uważam jak gebka, każdy szuka w dzisiejszych czasach oszczędności, ja miałąm film za 900 zł i jestem BARDZO zadowolona, niczego mu nie brakuje a pewnie jest i lepszy niż inny bo jest MÓJ, są osoby które nie liczą się z kosztami bo je na to stać ale więcej jest takich co szukają oszczędności, ja bym nie dała za film 1500 za drogo i mnie akurat na to nie było stać
Martysia - Czw Wrz 13, 2007 1:13 pm

nasz film będzie kosztował ok. 1600-1800 zł jeszcze nie wiemy bo to zależy od dodatków, które wybierzemy, a to dopiero za jakiś czas. nie jest tani ale widziałam jaka jakość i efekt końcowy. pozdrawiam!
mmagdas - Sro Wrz 19, 2007 4:23 pm

witam!my zapłaciliśmy 900zł za 2 dni filmowania. jesteśmy zadowoleni z jakości nagrania, czego więcej trzeba
kasia24 - Sro Gru 12, 2007 9:25 pm

mmagdas, to rzeczywiscie trafiło Ci się:)
To bardzo korzystna cena, ale wiekszość filmów za taką cene pozostawia dla mnie wiele do zyczenia

cosola - Sro Gru 12, 2007 11:05 pm

My też zapłacimy 900zł za filmowanie ślubu i wesela i mam nadzieję, że wszystko będzie ok :)
VENUSFOTO-VIDEO - Czw Gru 27, 2007 12:53 am
Temat postu: cena
Cytat:
Oj koledzy profesjonaliści: marnie się szanujecie. Ale dobrze jest--róbcie tak dalej...
I nie mów że nikogo nie stać zapłacić jak piszesz 1500 zł za nagranie.Robią wesela na 200 osób, kupują najdroższe kreacje, zamawiają drogie lokale etc itd to co: to nie stać ich na profesjonalne wykonanie zdjęć i filmu? Komu takie bzdury opowiadasz.Ty jak chcesz, to nawet z darmo idź rób - chyba że prowadzisz fundację. Bo ja prowadzę firmę i wiem ile co kosztuje. ?yczę ci Kolego powodzenia na rynku usług.


kolego wpelni sie z Toba zgadzam!!!
w mojej okolicy sa osoby ktore rozniez biora po 600-800zl jednak czy maja zarejestrowana dzialalnosc?? otoz nie! Czy placa ZAiKS?- NIE, czy maja legal software?- NIE, ale wiesz co maja dobry bajer i to lepszy niz my!! Co z tego ze nawciskaja glupot ze maja kamere 3CCD jak to nic nie znaczy!!naprawde nic ludzie nie dajcie sie robic w balona (zwykle mydelniczki jak np nv-gs180 rowniez ma 3CCD ale ja nie chcial bym miec wesela filmowanego ta kamera,ale liczy sie ze ma 3CCD ;) a jaka ona ma optyke to palch licho. ze minium oswietlenia to 4-5lux jak nie wiecej ;) . jednak tego nikt z tych "profesjonalistow" nie mowi!

Ja nie uwazam sie za profesjonaliste bo nim nie jestem choc definicja profesjonalisty da sie dwojako rozumiec "osoba wykonujaca cos zawodowo, zarobkowo", wiec moglbym sie pod to podciagnac, ale nie robie tego poniewaz w kazdj produkcji widze jakis blad - ktory znajde u kazdego poniewaz nie da sie tego uniknac to nie plan filmowy gdzie sceny powtarza sie do bolu na weselu dzieje sie wszystko tylko raz, mozesz jedynie sie dogadac z para mloda aby do kosciola bo przeciez na sali juz nie robili w miare cos takiego jak aktorzy w filmie czyli ida jak sie im kaze brzydkko mowiac. a co najlepsze jest w ofertach tych pseudo filmowcow to, gadka o dynamiczny montazu - oczywiscie nie mowie ze nieda sie tego zrobic ale nie przy uzyciu jednej kamery ludzie opanujecie sie i nie wciskajcie takiej ciemnoty, oczywiscie ze przy czolowce tj. ubieranie blogoslawienstwo przejazdy da sie cos takiego zrobic ale mowiac o sali weselnej nie ma mowy , chyba ze filmujecie na 2 badz 3 kamery. kosciol to odrebna sprawa ja mam ok 40minut z kosciola z tego robie 15 gora z zyczenmiami - w tym jest wejscie do kosciola przywitanie pierwsze czytanie przysiega komunia blogoslawiensto wyjscie zyczenia. jak ktos chce wiecej nie ma problemu lecz drazu uprzedzam uczciwie ze bedzie "ciagota" na sali weselnej jest z tym inaczej bo caly czas sie cos dzieje a w kosciele ?? sami sobie odpowiedzcie.jesli slysze ze ktos za 800zl traktuje wesele indywidualnie, profesjonalnie,legalnie, i najlepszym sprzetem to mnie smiech ogarnia.


ps. przyszli panstwo mlodzi zwracajcie uwage na to co podpisujecie ( np. kto pokrywa koszty zaiksu ) znam wideofilmowcow co robia taki chwyt ze w umowie pisza cos takiego "koszt zaiksu ponosi organizator vel zleceniodawca" i co wtedy w raze kontroli u tego pana to para mloda pozniej w drzwiach swego domu zobaczy gosci z zaiksu z umowa od pana kamerzysty i druczkiem przelewowym nie sa to koszty moze zbyt duze ale jesli umowa jest z jakiejs tam daty a zaiks odwiedzi was po 2 latach to sie nazbiera recze za to potem zostanie wamm tylko lincz pana kamermana ;)

troche sie jak zwwykle rozpisale lecz trzeba mowic otwarcie cala prawde poniewaz naklamstwie to my daleko nie zajedziemy

pozdrawiam

Agnieszka19 - Czw Gru 27, 2007 4:02 pm

ja równiez płace 900 zł za dwa dni filmowania i to w sparwdzonej firmie. Pan ten kecił wesele koleznki( na którym bylam) i jeszcze posrednich znajomych. film jest ładny i na parwde niczego nie mozna mu zazucić. umowa spisana poprawnie i nie mamżdneych nieplenowanych kosztów które wychodzą po weselu.
VENUSFOTO-VIDEO - Czw Gru 27, 2007 10:50 pm

Alez kolezanko ja nie neguje tego ze kots robi cos za 900zl kazdy ma prawo robic za ile chce moze nawet za darmo jesli jest instytucja dobroczynna ;)
Jednak tak jak napisal WIDEOFILM wiem co ile kosztuje ;) i jakie za przeproszeniem przekrety niktorzy robia (nie twierdze oczywiscie ze Pan ktory bedzie Tobie filmowal cos takiego robi i ze zle filmuje bron BOZE jesli Tobie sie podoba to jestem zadowolony poniewaz glownie o to chodzi aby podobalo sie parze mlodej bo to ich film ich dzien a reszcie nic do tego ;) ) stwierdzam ogolnie pewna "chorobe" w branzy wideofilmowcow jak brzydkomowiac "ostre lanie wody" Klientom

POZDRAWIAM SERDECZNIE

anuleczkam - Pią Sty 25, 2008 5:34 pm

Ja oszczędzam na wszystkim, bo chcę mieć fajny film. Jednak szukam jakiegoś filmowca, co mi dobrze skręci i zmontuje wesele, ale w budżecie mam na to 2500 zł. Czy to nie za mało :?: Czy znajdę kogoś porządnego, kto mi nie odstawi kaszany :?: Dajcie jakieś namiary, bo mi się już mózg lasuje :?
Moja teściowa wynalazła jakiegoś filmowca za 900 zł. To jej powiedziałam, żeby przywiozła w pełni zmontowany film od niego i jej powiem z miejsca, co jest nie tak i co mi się nie podoba. Moja koleżanka miała rewelacyjnie zmonotwany film. Ale wesele mieli w stolicy a filmowiec był z Zambrowa. No spod Ostrowi Mazowieckiej to ja nie będę ciągnąć ludzi, bo mnie ich koszty pochłoną bardziej niż cała usługa.
Polećcie mi tu kogoś dobrego :)

WIDEOFILM - Pią Sty 25, 2008 5:57 pm

Za 2500 zł napewno znajdziesz dobrą profesjonalną ofertę.Postawiłaś wysoką poprzeczkę i to dobrze, bo tak naprawdę za dobre nagranie trzeba tyle zapłacić, jeszcze zależy co i jak ma być na filmie.
gosiaczek1 - Czw Mar 20, 2008 10:58 am

cosola napisał/a:
My też zapłacimy 900zł za filmowanie ślubu i wesela i mam nadzieję, że wszystko będzie ok :)


Cosola a masz moze namiary na tego Pana bo tez poszukuje kamerzysty oczywiście za rozsądną cenę :)
Pozdrawiam

jpuasz - Czw Mar 20, 2008 1:09 pm

My również za ślub i wesele płącilibyśmy 900 zł bodajże (lub 800) ale, ze zdecydowaliśmy się na poprawiny też i chcieliśmy film z poprawin, to za ślub, wesele i poprawiny płącimy 1100 lub 1200 zł - już dokąłdnie nie pamiętam a do umowy nie chche mi się teraz zaglądać :P

I naprawdę uważam, ze za tą cenę może być naprawdę dobry film. jak dla mnie cena 2500 zł jest kosmiczna :| No chyba, ze ktoś chche ślub i wesele w HD, to wtedy cena może i odpowiednia - dokładnie się na tym nie znam i nie wiem jakie są koszty.

sistermonn - Czw Mar 20, 2008 1:37 pm

Jezeli dobrze pamiętam to my płacimy 1000 czy 1200 za całą noc, uważam że to i tak nie drogo jak na cenniki innych kamerzystów.
fewka - Czw Mar 20, 2008 3:57 pm

My będziemy płacić 800 zł. za filmowanie w domu, ceremoni i wesela do oczepin...
Ja bym w ogole nie brala kamerzysty, tylko rozsądek mi mowi, ze nic nie będe pamietać z tego dnia i fajnie byloby to przeżywać jeszcze raz na spokojnie juz na kasecie.. Kamerzysta najtańszym kosztem, bo nie będziemy rozdawac płyt z wesela, to pamiatka tylko dla nas i najblizszych.

Alotka - Czw Mar 27, 2008 9:25 pm
Temat postu: Re: cena
VENUSFOTO-VIDEO napisał/a:
...Czy placa ZAiKS?- NIE, ...


Ukhmmm... a za co płaci się ZAiKSowi?

Proszę mnie (wirtualnie) nie bić, ani uważać za buraka co się nie zna (choć się nie znam), bo po prostu ciekawa jestem co to za opłata.

Kejti - Czw Mar 27, 2008 9:33 pm

Alotka, ja też nie wiem, nie martw się :wink:
Dotąd myślałam, ze tantiemy ZAiKSowi opłaca się tylko w przypadku zespołów...

WIDEOFILM - Czw Mar 27, 2008 9:38 pm

Alotko: już Ci tłumaczę: opłata na ZAIX jest to podatek na tzw tantiemy dla twórców i firm fonograficznych z racji ich wykorzystywania do celów komercyjnych.Płacą ten ZAIX restauratorzy, właściciele dyskotek lokali rozrywkowych, płacą również zespoły muzyczne, prezenterzy /dj/ , nawet te lokale gdzie idzie muzyka np w marketach czy u fryzjera w zakładzie,a także i my kamerzyści jeżeli do Twojego filmu wstawiamy podkład dźwiękowy np Seweryna Krajewskiego czy inny tam.Na koniec kwartału sporządza się taki wykaz utworów i przesyła do ZAIXU, a oni na podstawie takich list dzielą pieniądze na tych twórców i na firmy fonograficzne.Tak to wygląda.I nie jest ważne czy jest to wesele, czy dyskoteka czy inna impreza, trzeba płacić i koniec.Takie jest prawo.Tylko my Polacy zawsze dziwimy się że trzeba czegoś przestrzegać, dlatego tak jest w naszym kraju.W krajach wysokorozwiniętych i bardziej cywilizowanych ten problem już dawno rozwiązano.My Polacy nie lubimy płacić podatków może nie dlatego że nie chcemy, tylko dlatego że nie mamy na to.
agunia84 - Pią Mar 28, 2008 2:21 pm

My mamy ślub 25.04.2009 i nasz kamerzysta za wesele i poprawiny chce 1200 zł. Bardzo nam się podoba jak nagrywa wesela, prawie wszyscy z rodziny K. korzystali z usługi tego pana i byli zadowoleni.
WIDEOFILM - Pią Mar 28, 2008 2:34 pm

AGUNIA: Jak na Bełchatów to dość dobra oferta, ale za dwa dni 1200 zł ? To tanio. Zależy kto ma jakie wymagania, jezeli Tobie to odpowiada, to brać, ale jeszcze bym na Twoim miejscu porównał inne oferty nie patrząc na ceny.
agunia84 - Pią Mar 28, 2008 2:41 pm

Wiem, że to jest tanio :) Ten pan ceni sie na więcej ale za to, że już tyle wesel nagrał w rodzinie K. to od nas za wykonanie usługi chce symboliczną cenę.
elvid_videofilmowanie - Pią Mar 28, 2008 3:34 pm

agunia84 napisał/a:
ale za to, że już tyle wesel nagrał w rodzinie K. to od nas za wykonanie usługi chce symboliczną cenę.


Bardzo fajne rozwiązanie, popieram.

Sorc - Sob Mar 29, 2008 7:27 pm

Jak widac ceny sa zroznicowane :)

Chcialbym tylko nawiazac do jednej sprawy, bo z tego co wyczytalem w kilku postach wynika ze za ok 1000 zl nic dobrego nie dostaniemy, bo szanujacy sie kamerzysta bierze duzo wiecej...

Doskonale wiem o tym ze legalnie dzialajace firmy zadko kiedy podejmuja sie zlecen za takie pieniadze bo odliczajac wszystkie oplaty zwiazane z prowadzeniem dzialalnosci etc nie zostaloby z tego zbyt wiele, a praca nie jest wcale latwa, a poza tym slubu/wesela sie nie powtorzy.

Ale zadajmy sobie pytanie czy Mlodzi potrzebuja faktury/rachunku ??
Jezeli mam wydac 1000zl na kamerzyste ktory nie ma firmy, ale widzialem kilka jego produkcji i sa niezle, a za podobny film zaplacic kamerzyscie ktory ma firme 1500 zl ??

Prawda jest taka ze ponad polowa biznesu slubnego "robi na czarno" (wideo,foto,zespoly) i nie chodzi tu tylko o poczatkujacych.

A co do poczatkujacych to przewija sie sporo osob ktore startuja w tym biznesie.
I wyglada to tak ze kilka imprez musza zrobic za pol darmo, a jezeli Mlodzi chca zaryzykowac to juz ich sprawa, nie mozna im tego zabronic :) Moze sie uda, a moze niekoniecznie.

Kurcze wlasnie mi sie przypomnialo ze musze poszukac kamerzysty na wesele :)

tofee - Wto Kwi 08, 2008 6:54 pm

Ja dzisiaj dostałam od koleżanki namiary na pana kamerzystę - kwota 1600 zł. Muszę przyznać że ceny mnie troszkę zaskoczyły. Ale patrząc na to z drugiej strony ... to jak on zarabia max 4 x na miesiąc minus podatki, opłaty, inwestycje w sprzęt itp (a do tego są przecież też martwe miesiące) to czy to jest aż tak dużo ??
WIDEOFILM - Wto Kwi 08, 2008 7:35 pm

TOFEE: jesteś chyba jedyną osobą ,która potrafi realnie na to spojżeć.Cena jak na Warszawę to normal. Piszesz o 4 robotach w miesiącu- to tylko jak tak się trafi.Ale nieraz jakaś sobota wypada i się siedzi.No i te martwe sezony.A przecież sprzęt trzeba konserwować, dawać do sprawdzenia w serwisie, a to kosztuje,czasami trzeba w coś zainwestować, a to też kosztuje, także ten nasz fach to ogólnie żadne miody.
tofee - Wto Kwi 08, 2008 7:43 pm

Bo ja taka empatyczna dziewczyna jestem :] za co nieraz słono płacę - znacie powiedzenie miękkie serce twardy tyłek
ava - Nie Kwi 20, 2008 9:19 pm

My płacimy 1400zł za wesele+poprawiny.
marta_s3 - Nie Kwi 20, 2008 9:21 pm

My płacimy 1000 zł za samo wesele bo poprawin nie mamy.
justinaa - Pon Kwi 21, 2008 1:35 pm

my będziemy płacić 1200 zł za 3 godziny filmu, w tym 3 teledyski, "intro" panny młodej, jak to się ładnie nazywa, ślub, wesele oczepiny etc i uważam, że jest to dobra cena jak na jakość , którą widziałam
ale faktem jest, że ceny są bardzo zróżnicowane, w jednej firmie, która odwiedziliśmy film kosztował niewiele mniej, ale bez teledysków - za teledysk, czy też zdjęcia młodych z dzieciństwa liczą sobie po 200 zł

katarynka - Wto Kwi 29, 2008 11:58 pm

my placilismy 1700 zł w tym dwa teledyski (stare kino i slub) oraz gagi, wydaje mi sie, ze nie jest to zbyt wygórowana cena biorąc pod uwagę jakość usługi. Film oglada sie miło i przyjemnie, z pewnościa nie jest nudny.
Pamietajcie, że film bedzie wasza pamiątką na całe życie.

pauluska - Pon Maj 05, 2008 3:06 am

A my płacimy 1200zł.. jak widzę to cena taka akuratna.. widziałam montaż 2ch wesel tego kamerzysty i strasznie mi się podobało.. żadnej nudy, wszystko z humorem, fajne intro dlatego się nie zastanawiałam..
anuleczkam - Czw Maj 15, 2008 11:12 am

Ja płacę .... prawie 3000 zł, dokładniej 2900 zł. Facet jest z Poznania, kręci rewelacyjne filmy, dam Wam jego stronkę, ale nie wiem, czy mogę :/ Jakby co, to w moim dzienniczku jest link również :D
2500 zł kręcenie od 16 do 1 w nocy, a 400 zł to dojazd do Łodzi.
www.artmediastudio.pl

Suelen - Czw Maj 15, 2008 2:21 pm

to u mnie to chyba darmo w porównaniu do nie których cen, my płacimy 1100zl i widziałam płyty z wesela i podobało mi się :)
Trismegista - Sro Maj 21, 2008 8:18 pm

Anuleczkam, gratuluje wyboru:):)
piekne filmy kreca, gdyby nie to, ze mieli juz nasz termin zajety, to kto wie, czy u nas by nie krecili:)

izunia_82 - Pon Cze 09, 2008 3:27 pm

My płacimy 1000zł od momentu zdjęć u fotografa(kamerzysta sam to nam zaproponował) do około godziny 2 w nocy,czyli pewnie zniknie mniej więcej po torcie. Cena jest bez poprawin.
Tajgete - Sro Lip 09, 2008 7:51 am

700 zł - samo filmowanie, bez montażu. Cena obejmuje wesele, poprawiny, oraz dojazd z Łodzi do Łasku.
WIDEOFILM - Sro Lip 09, 2008 8:13 am

Tajgete napisał/a:
700 zł - samo filmowanie, bez montażu. Cena obejmuje wesele, poprawiny, oraz dojazd z Łodzi do Łasku.

Dziwię się ,że na takie coś idziesz.Czy nie lepiej dopłacić parę złotych i mieć coś lepszego?
Cena świadczy o jakości usługi.

Tajgete - Sro Lip 09, 2008 8:24 am

Zdefiniuj pojęcie "coś lepszego" jeśli możesz :)

Jakość filmu w tej firmie podobała mi się bardzo - montaż wcale. Cena z montażem byłaby dużo wyższa, my podpisaliśmy umowę która zapewnia nam, że dostajemy oryginalne kasety i nic więcej pana filmowca nie interesuje.

Chyba zgodzisz się ze mną, że nagranie filmu to dopiero część pracy, a najwięcej czasu i wysiłku kosztuje zmontowanie tego zgodnie z życzeniem młodych. :roll:

WIDEOFILM - Sro Lip 09, 2008 8:57 am

,,coś lepszego'' miałem na myśłi film zrobiony od a do z, czyli prawidłowo zmontowany, tak aby nie było niedomówień.Wybrałaś wersję tzw surową, czyli rozumiem,że montażem się zajmie ktoś inny, kto ma jakieś pojęcie, albo sama, jeżeli masz na czym to zrobić.Rozumiem,że ten Twój kamerzysta nie jest w stanie spełnić Twoich wymagań- tak przynajmniej wynika z Twojego postu- to też trzeba się nad tym zastanowić.No ale jeżeli taką wersję wybrałaś- to ok.Jednak większość młodych par na coś takiego raczej nie idzie.
A czy nie obawiasz się,że ten filmowiec ten materiał surowy tak Ci przygotuje,że ciężko będzie potem zmontować dobry film? Np na materiale wyjściowym będzie brakowało kilka ważnych rzeczy, ów kamerzysta wiedząc,że materiał filmowy kto inny będzie składał może celowo czegoś nie nagrać,ja daję tylko taki prozaiczny przykład, no ale zakładajmy,że będzie dobrze.Najlepszy układ jest taki,ze ten co filmuje, ten sam powinien montować.Dziwię się,że w Łodzi nie znalazłaś dobrej firmy, czyżby żadna Ci nie podpasowała ?

Tajgete - Sro Lip 09, 2008 9:13 am

Montażem zajmę się sama... :)

Od początku było takie założenie, ponieważ chcę mieć film dokładnie w moim guście. Tak, mam na czym to zrobić i mam moim skromnym zdaniem jako takie pojęcie. Tym bardziej, że całkiem niedawno montowałam film z wesela (niestety kręcony przez amatora z ambicjami, co bardzo utrudniło sprawę), który miał być prezentem ślubnym i ponoć państwo młodzi nawet nie podejrzewają, że nie robił tego profesjonalista, co dało mi nadzieję, że poradzę sobie z moim własnym weselem.

Jestem osobą o dość dziwnym guście i chciałabym coś bardziej oryginalnego niż filmy robione taśmowo, a nie uwierzę, że do każdego filmu podchodzisz osobiście i poświecasz mu maksymalną ilość czasu i serca. Jestem w stanie najlepiej stwierdzić, co z filmu będzie dla mnie istotne, a co można będzie wyrzucić... Po prostu to jest mój kochany film i nikt nie zrobi tego bardziej od a do z zgodnie z moją wizją :)

Co do filmowca, rozmawiałam z tym panem, uważam go za profesjonalistę i nie rozumiem, dlaczego miałby celowo czegoś nie nagrać? Przecież chyba zależy mu na zadowolonym kliencie... :roll:

I nie jest to tak, że nie znalazłam "dobrej firmy" - kontaktowałam się z kilkoma firmami, których sposób nagrywania mi się podobał i w tej potraktowano mnie poważnie. W innych usłyszałam, że "im się to po prostu nie opłaca", lub ceny usługi bardzo niewiele różniły się od ceny z montażem...

Trismegista - Sro Lip 09, 2008 11:57 am

my placimy 1200zl plus 50zl dojazd
Agguniaa - Czw Lip 10, 2008 7:45 am

Nasze wesele 06 czerwca 2009 roku, kamerzysta za dwa dni wesele plus poprawiny powiedział Nam 1300 zł, w tym są 4 kopie DVD:) Dodatkowo chcieliśmy fotografa, który wraz z kamerzystą będzie na Naszej uroczystości. Koszt 600 zł.
WIDEOFILM - Czw Lip 10, 2008 7:48 am

Aggunia: to nie jest drogo za dwa dni.W Lublinie i okolicach tyle się bierze za 1 dzień.
Agguniaa - Czw Lip 10, 2008 10:00 am

Wiem, że to nie jest drogo:):):)
ava - Czw Lip 10, 2008 2:51 pm

Agguniu a co to za kamerzysta?
Agguniaa - Czw Lip 10, 2008 8:45 pm

Pan Ciuba z Piotrkowa, nie liczy już dojazdu do Młodych. Bardzo sympatyczny, konkretny, widziałam go w akcji na weselu przyjaciółki. Z fotografem który realizował cały materiał stanowili zgraną całość.
Gdybyś była zainteresowana, podam Ci numer telefonu na prv:)
Materiał oglądaliśmy u niego w domu:)

ava - Czw Lip 10, 2008 9:15 pm

Nie dzięki, mam już kamerzystę, on oferował identyczny cenowo pakiet (tzn. filmowanie+ fotografowanie), no i po prostu myślałam, że mamy tę samą firmę- ale jednak nie, nasz filmowiec jest z Szczercowa :)
WIDEOFILM - Czw Lip 10, 2008 9:28 pm

Widzę,że u Was jest niezły raj cenowy.Jak oni to kalkulują ?
ava - Czw Lip 10, 2008 9:33 pm

Ja się akurat na tym nie znam, ale nasz filmowiec prowadzi normalną działalność gospodarczą, z tego co wiem w sezonie ślubnym ma zajętą prawie każdą sobotę, więc jakoś musi mu to się opłacać. A film jest jak dla mnie bardzo ok. Natomiast zdjęcia, które oferował (600zł za reportaż ze ślubu, wesela i krótki plener)- dla mnie zalatywały trochę amatorszczyzną.
artur_ase2000 - Sro Sie 13, 2008 7:49 pm
Temat postu: Re: cena
Cytat:
jesli slysze ze ktos za 800zl traktuje wesele indywidualnie, profesjonalnie,legalnie, i najlepszym sprzetem to mnie smiech ogarnia.


mam to samo ale wychodz z zalozenia ze jesli mlodzi placa za jakosc filmu ktora graniczy z domowa kamerka albo za beznadziejne ujecia a im sie to podoba to daj boshe :)
do mnie jak ktos przychodzi i mowi ze chce taniej to dostaje informacje ze sa firmy co zrobia to taniej i od reki z neta moge podac 20 linkow :)

ja taniej nie robilem i nie bede robic...


Agnieszka19 napisał/a:
ja równiez płace 900 zł za dwa dni filmowania i to w sparwdzonej firmie. Pan ten kecił wesele koleznki( na którym bylam) i jeszcze posrednich znajomych. film jest ładny i na parwde niczego nie mozna mu zazucić. umowa spisana poprawnie i nie mamżdneych nieplenowanych kosztów które wychodzą po weselu.


jesli montaz i jakosc ujec oraz jakosc obrazu odpowiada Waszym wymogom to jak najbardziej gratuluje dobrej ceny :)

jpuasz napisał/a:
My również za ślub i wesele płącilibyśmy 900 zł bodajże (lub 800) ale, ze zdecydowaliśmy się na poprawiny też i chcieliśmy film z poprawin, to za ślub, wesele i poprawiny płącimy 1100 lub 1200 zł - już dokąłdnie nie pamiętam a do umowy nie chche mi się teraz zaglądać :P

I naprawdę uważam, ze za tą cenę może być naprawdę dobry film. jak dla mnie cena 2500 zł jest kosmiczna :| No chyba, ze ktoś chche ślub i wesele w HD, to wtedy cena może i odpowiednia - dokładnie się na tym nie znam i nie wiem jakie są koszty.

wiec droga kolezanko jesli uwazasz ze za 2500 ktos dobrze zrobi Ci film w jakosci FullHD i odda Ci go na plytkach Blu-ray Disc a nie na DVD gdzie jest zwykly PAL (jak to wiekszosc wlasnie TEN SLYNNY KIT WCISKA ze jakosc HD a oddaja na DVD - <pusty smiech>) to zycze Ci powodzenia w szukaniu...
uslugi w FullHD zaczynaja sie na rynku polskim od kwoty 3500zl z 1 kamery na chwile obecna ... w Warszawie, Krakowie, Poznaniu sa ceny jeszcze wieksze ... ale jakosc obrazu jak i umiejetnosci Tych ludzi sa warte tych kosztow...


kazdy placi za to czego oczekuje od filmu ...
jedni chca miec poprostu film i placa 600zl
drudzy chca miec film dobrze zmontowany i placa 1200zl
a sa tacy co chca miec film taki zeby za 5-10 lat wlozyli plyty zobaczyli i powiedzieli cholera dobrze ze wzielismy tego kamerzyste.... i oni zaplaca wiecej


kwestia wyboru
to samo dotyczy fotografa
sa tacy ktorzy biora 500zl za plener a sa tacy ktorzy biora od 3000zl za plener
a jak byscie zobaczyli roznice zdjec to by nie bylo pytan ktore ile kosztowaly :) ))


na koniec napisze ze roznice cenowe i jakosciowe sa w kazdej branzy i cale szczescie kazdy bierze co chce... i na ile go stac :)

pozdrawiam i kazdej parze zycze szczescia i dobrego wyboru :)

WIDEOFILM - Sro Sie 13, 2008 8:05 pm

Artur: ja dodam tyle,że Ci ludzie poprostu nie widzieli albo nie chcieli zobaczyć innej pracy.
Uważali,że to co biorą to ósmy cód świata- no i oczywiście tanio- to było najważniejsze.A jeszcze do tego różne układy,polecenia,koneksje towarzyskie etc...
Ale kolego nie martw się, przy takich cenach usług oni daleko nie zajadą, w końcu zarżną sprzęt, trzeba kupić nowy, a to kosztuje i wtedy zobaczą,ile ich praca była warta.
Ale jeżeli, jak piszesz między słowami że to poprostu amatorzy przez duże A, no to widocznie im się to opłaca, bo te 800 zł to im niekiedy ratuje życie.Ja tylko się zastanawiam, jak oni prowdzą te swoje działalności nie umiejąc zrobić prostego rchunku ekonomicznego firmy- o ile wogóle mają firmy legalne.

artur_ase2000 - Sro Sie 13, 2008 8:22 pm

WIDEOFILM napisał/a:
Artur: ja dodam tyle,że Ci ludzie poprostu nie widzieli albo nie chcieli zobaczyć innej pracy.
Uważali,że to co biorą to ósmy cód świata- no i oczywiście tanio- to było najważniejsze.A jeszcze do tego różne układy,polecenia,koneksje towarzyskie etc...
Ale kolego nie martw się, przy takich cenach usług oni daleko nie zajadą, w końcu zarżną sprzęt, trzeba kupić nowy, a to kosztuje i wtedy zobaczą,ile ich praca była warta.
Ale jeżeli, jak piszesz między słowami że to poprostu amatorzy przez duże A, no to widocznie im się to opłaca, bo te 800 zł to im niekiedy ratuje życie.Ja tylko się zastanawiam, jak oni prowdzą te swoje działalności nie umiejąc zrobić prostego rchunku ekonomicznego firmy- o ile wogóle mają firmy legalne.


masz racje :)

sprzet dlatego taki maja ost byl temat na swiatobrazu gdzie wlasnie pokazano "profesionaliste" ... az sie pokusze i dam linka do fotki :)
(nie moge bo swiezy jestem na forum ;P )
wiec tacy panowie smiem twierdzic ze biora 600-800zl :) ))

ludzie pomyslcie o tym ze dobra jakosciowo kamera z polki polprofesionalnej HDV to koszt 12-15tys zl ... wesela to ekstremalne warunki pracy dla kamery zawzwyczaj taki sprzet po 2 sezonach jest do wymiany... teraz policzcie sobie koszta :) i pomyslcie jak mozna brac 600 czy 800zl...
juz nie mowiac o pozostalych kosztach chocby samego sprzetu hardwerowego do pracy z obrobka filmu zeby dal rade pociagnac HD


ja slubami nie zajmuje sie masowo bo pracuje na codzien jako grafik robie sluby raczej znajomym i znajomym znajomym ... jak do tej pory mialem 2 pary z przypadku ... ale to nie jest moje glowne zrodlo utrzymania i moge sobie pozwolic na to by sobie (przepraszam za slowo) selekcionowac klientow :) ... i szczerze ciesze sie ze tak jest bo czasem rece opadaja jak slysze ze ktos za 1200zl dostal FullHD.... na DVD w jakosci PAL :O

szok...


Ludzie moi drodzy pamietajcie tylko o jednym SLUB JEST JEDEN JEDYNY RAZ JAK KAMERZYSTA CZY FOTOGRAF COS SPITOLI TO NIE BEDZIE "ONE MORE TIME" :/

pozdr

agunia84 - Sro Sie 13, 2008 9:03 pm

artur_ase2000 napisał/a:
ludzie pomyslcie o tym ze dobra jakosciowo kamera z polki polprofesionalnej HDV to koszt 12-15tys zl ... wesela to ekstremalne warunki pracy dla kamery zawzwyczaj taki sprzet po 2 sezonach jest do wymiany... teraz policzcie sobie koszta :) i pomyslcie jak mozna brac 600 czy 800zl...
juz nie mowiac o pozostalych kosztach chocby samego sprzetu hardwerowego do pracy z obrobka filmu zeby dal rade pociagnac HD


Zgadzam się z tym, nasz kamerzysta mówił to samo.

elvid_videofilmowanie - Czw Sie 14, 2008 10:57 pm

Tak swoją drogą pojawia się wiele opinii, ile kto zapłacił za usługę wideofilmowania, a swoją drogą spytam, czy ktoś interesuje się wogóle czymś takim jak ZAiKS?? Bo nie wiem czy wszyscy wiedzą, ale jeżeli Państwa kamerzysta nie odprowadza tantiem za podkład muzyczny wykorzystany w filmie, to te koszty przechodzą na zleceniodawcę.
Z ciekawostek również dodam, iż za muzykę graną na weselu również koszty do ZAiKS ponosi organizator uroczystości.

Tissaia - Sob Sie 16, 2008 12:49 pm

1200 za 1 dzień filmowania, bez poprawin.
Osobiście mam takie podejście, że film nie jest dla mnie najważniejszym elementem wesela. Gdyby chodziło tylko o mnie, to w ogóle by go nie było. Nie znoszę oglądać siebie na filmach ani innych nagrań z imprez rodzinnych, nawet własnej studniówki nie mam na filmie, widziałam raz u kolegi. Chcę dostać przyzwoicie nagrany i zmontowany film, jasne, ale tak naprawdę dużo bardziej zależy mi na zdjęciach. Jeśli ktoś zamierza oglądać swój film ślubny po 200 razy, to faktycznie powinien zainwestować w niego dużo. Nie chodzi o to, że zamierzam się zadowolić byle czym. Jednak kiedy czytam wypowiedź w stylu "robią wesele na 200 osób, kiecki garniaki, a na filmowa skąpią" to właśnie mnie... pusty śmiech ogarnia ;) W ten sposób mogliby się wypowiadać wszyscy producenci usług ślubnych ("sala za x tysięcy, suknia za x tysięcy, video i fotograf, a na bajeranckie serwetki skąpią! A na specjalnie zdobione winietki skąpią! A na tablice rejestracyjne z napisem "Nowożeńcy" skąpią! :)))) Każdy oszczędza na czym innym i jego sprawa, co go zadowala, nie nam go oceniać.

artur_ase2000 - Sob Sie 16, 2008 2:18 pm

Tissaia napisał/a:
Każdy oszczędza na czym innym i jego sprawa, co go zadowala, nie nam go oceniać.


tak jak napisalem wyzej ... kazdy placi za usluge ile uwaza ze jest warta jednemu starczy za 600 inny ma wyagania za 2500 a inny za wiecej proste :)

zawsze tak byl ozawsze tak bedzie ... dlatego ja sie ciesze ze jest taki wachlarz cenowy zawsze mozna zaplacic mnie u konkurencji :) )
niektorzy ludzie mysla na szczescie i wiedza ze czasem lepiej policzyc wykalkulowac i miec wsio w jednym miejscu (jesli Wasze wymogi sa spelnione przez nasze umiejetnosci) czyli film + foto = cena ... a nie tu film tyle tam foto tyle... a jeszcze za plenery dojazdy...
u mnie cena jest zawsze ostateczna i calkowita :)
jak tu czytam ze ktos na umowie mail tyle do zaplaty a tu wiecej to mnie krew zalewa ze ludzie sa tak latwowierni....

Wy nie zdajecie sobie sprawy jakie jazdy mozna zrobic takiemu naciagaczowi jesli umowa jest sensowna... to uwierzcie ze nie bedzie on chcial trafic do sadu... bo wtedy sprawdza mu softa na kompie montazowym... sprawdza mu dzialanosc... sprawdza mase rzeczy ktore sprawia ze on juz nigdy nikomu nie nagra filmu bo nie bedzie go stac w zyciu juz na nic...
proste :) )


pozdr

Martysia - Nie Sie 24, 2008 5:56 pm

dla mnie zdjęcia i film to najważniejsze rzeczy jakie mam mieć po weselu. po prostu podstawa. nie szkoda nam było żadnej kasy...
Malwina_łódź - Nie Sie 24, 2008 8:34 pm

1000 zł płacimy za kamerzyste
anuleczkam - Wto Wrz 16, 2008 4:35 pm

Martysia dla mnie to samo. Fakt, fotograf jest Naszym znajomym (zakumplowaliśmy się po którejś z imprez, na której robił zdjęcia), dlatego nie braliśmy fotografa z firmy kamerzysty, a plener wygraliśmy.
makunia81 - Sro Wrz 17, 2008 6:42 am

Nasz kamerzysta to "znajomy znajomego", ale profesjonalista - zajmuje się wideofilmowaniem już 16 lat! No i ceny ma bezkonkurencyjne - 200zł za godzinę filmu z montażem (w naszym przypadku 600zł za 3 godziny + 30zł za filmowanie błogosławieństwa i wyjścia z domu).
WIDEOFILM - Sro Wrz 17, 2008 8:01 am

makunia81 napisał/a:
ale profesjonalista - zajmuje się wideofilmowaniem już 16 lat! No i ceny ma bezkonkurencyjne - 200zł za godzinę filmu z montażem (w naszym przypadku 600zł za 3 godziny + 30zł za filmowanie błogosławieństwa i wyjścia z domu).

Coraz lepiej......Ciekawy jestem, co on przez te 16 lat się dorobił ?

makunia81 - Sro Wrz 17, 2008 1:27 pm

Dorobił się dobrej renomy, a o to przecież chodzi w prowadzeniu firmy. Ale nie zrozumieją tego ci, którzy są nastawieni wyłącznie na szybki zarobek :dobani:
WIDEOFILM - Sro Wrz 17, 2008 2:00 pm

makunia81, Tylko jak się orientujesz w cenach, nawet na tym forum, ceny sa trochę inne.Czyli co, przewidujesz cenowe oświecenie? To w końcu za ile mamy pracować, może na to pytanie odpowiedz.Co ma być podstawą wyceny filmu?Nikt z nas nie jest nastawiony na szybki zarobek, bo jak wiesz, w Polsce uczciwie się szybko niczego nie dorobisz.A jeżeli ten kamerzysta jest profesjonalstą, to marnie się ceni.O ile wiem w Łodzi są wyższe ceny.
elvid_videofilmowanie - Sro Wrz 17, 2008 2:04 pm

makunia81 napisał/a:
Dorobił się dobrej renomy, a o to przecież chodzi w prowadzeniu firmy. Ale nie zrozumieją tego ci, którzy są nastawieni wyłącznie na szybki zarobek :dobani:


Renoma renomą, prowadzenie firmy prowadzeniem firmy. Ciekawe jak za 600 zł można opłacic wszystkie koszta i jeszcze zarobic. Chyba, że nie jest się nastawionym na szybki zysk, tylko na 20 lat okresu rozruchowego.

Widac, że podstawą wyceny filmu jest czas jego trwania - smutne.

anuleczkam - Sro Wrz 17, 2008 5:30 pm

U mnie z góry było powiedziane, że kręcimy do 1 w nocy. Nie dziwię się, człowiek musiał wrócić do domu w miarę normalnych warunkach. Kręcił i tak do skończenia taśmy (druga nastała, a Pan Adam jeszcze był). Bez znaczenia było, kiedy zaczynamy kręcenie. Ja, w każdym razie, zadowolona jestem z montażu. Na dniach znajdą się tutaj na forum podzielone fragmenty mojego filmu z wesela (część próbek już jest, ale to tylko próbki, dziś rozliczyłam się ostatecznie i czekam na efekt końcowy).

Moim zdaniem liczy się nie renoma, a umiejętności. Nienawidzę filmów trwających 4,5,6 i więcej godzin, które przedstawiają gości jedzących, pijących, którym jedzenie nie zawsze trafia do buzi, bo za dużo wypili. Gdzie pokazany jest wujek z czerwoną od alkoholu twarzą, ledwo trzymający się na nogach. Gdzie oglądając film można usnąć ze znudzenia. Dla mnie film może trwać tylko godzinę. Najważniejsze elementy z uroczystości zaślubin, krótkie życzenia, wjazd i przywitanie Młodych na sali i zabawa. Mam kilka filmów z różnych wesel. I tylko jeden mi się podoba. Koleżanki. Bo nie jest nudny, monotoniczny, nie ma całego wesela, od A do Z nagranego.
Jakbym chciała film z całego wesela, to nie brałabym kamerzysty. Dałabym kamerę mojej drugiej przyjaciółce do ręki i powiedziała "kręć, co fajne". Bo samo nagranie się nie liczy, najważniejszy jest montaż. (nie wspominam o sprzęcie ;) ).

artur_ase2000 - Sro Wrz 17, 2008 5:36 pm

anuleczkam napisał/a:
dziś rozliczyłam się ostatecznie i czekam na efekt końcowy).

woow zaplacilas wszystko przed odebraniem gotowego materialu .... woow dziwna praktyka
:/

anuleczkam napisał/a:

Moim zdaniem liczy się nie renoma, a umiejętności. Nienawidzę filmów trwających 4,5,6 i więcej godzin, które przedstawiają gości jedzących, pijących, którym jedzenie nie zawsze trafia do buzi, bo za dużo wypili. Gdzie pokazany jest wujek z czerwoną od alkoholu twarzą, ledwo trzymający się na nogach. Gdzie oglądając film można usnąć ze znudzenia.

i tu masz racje :) )

elvid_videofilmowanie - Sro Wrz 17, 2008 10:22 pm

anuleczkam napisał/a:
Dla mnie film może trwać tylko godzinę.


Miło słyszeć taki pogląd - nieważny jest czas trwania filmu, gdyż nie on jest wyznacznikiem pamiątki filmowej.

makunia81 - Czw Wrz 18, 2008 6:15 am

WIDEOFILM, skoro ten pan prowadzi swoją firmę już 16 lat, to znaczy, że mu się to opłaca. Nikt nie prowadzi firmy, która przynosi straty. Nie rozumiem, dlaczego każdy profesjonalista ma "się cenić"? Jeśli można zrobić dobry film za 600 zł, to nie powiem, co myślę o tych, którzy "się cenią" na 1200 zł i więcej...
Widziałam filmy zmontowane przez tego pana i wiem, że są dobrej jakości. Podkład muzyczny wybieramy sami lub zostawiamy w gestii montażysty. Kamerzysta nie filmuje obiadu, bo (jak napisała anuleczkam ) nie chcemy mieć filmu, na którym ludzie jedzą, piją i siedzą przy stołach.
Aha, cena od przyszłego roku ma wzrosnąć. My mamy taniej, bo ślub jeszcze w tym roku.
elvid_videofilmowanie - a jaka powinna być podstawa wyceny? Jakoś żadna z firm, nawet te , które liczą sobie po 1200zł-1400zł za film, podają cenę za 3 lub cztery godziny filmu. Ale przecież ja się nie znam.

elvid_videofilmowanie - Czw Wrz 18, 2008 7:36 am

makunia81 napisał/a:
elvid_videofilmowanie - a jaka powinna być podstawa wyceny? Jakoś żadna z firm, nawet te , które liczą sobie po 1200zł-1400zł za film, podają cenę za 3 lub cztery godziny filmu.


I to jest właśnie smutne, że wycenia się film na podstawie czasu trwania.

makunia81 napisał/a:
Jeśli można zrobić dobry film za 600 zł, to nie powiem, co myślę o tych, którzy "się cenią" na 1200 zł i więcej...


Widzisz, a ja nie powiem, co myślę o tych, którzy "się cenią" za 600 zł. Poprostu z prostej matematyki nie da się prowadzic firmy, wykonując usługi za tą cenę. Według mnie cena jest odzwierciedleniem czasu jaki został poświęcony na "złożenie" filmu w całośc.

Tajgete - Czw Wrz 18, 2008 8:06 am

Wiecie co... wybaczcie, że wtrącam się do dyskusji, która moją nie jest, ale zaczyna mnie zastanawiać, dlaczego gdy tylko ktoś poda cenę za usługi, która nie podoba się kolegom z branży, od razu ma wmawiane, że będzie miał gorszej jakości film... :roll:

A przyznam, że tekst "michę (...), flaszkę i pento kiełbasy" wyprowadził mnie z równowagi. Nie znacie tego człowieka, nie wiecie dlaczego nie ceni się aż tak wysoko. Może to faktycznie jego dodatkowy zarobek, może ustalił taką cenę po znajomości, może jest hobbystą.

Cytat:
I to jest właśnie smutne, że wycenia się film na podstawie czasu trwania.


Równie smutne jest to, że ocenia się film na podstawie jego ceny. Film, z którego będą zadowoleni młodzi (może nie do końca idealny technicznie, niezgodny z zasadami sztuki) da się na upartego zmontować w jeden dzień. Mówię tak, bo sama robiłam taki film w ramach prezentu (moja szwagierka chciała zrobić taki prezent swojej koleżance i mnie o to poprosiła). Wiem, że może panowie filmowcy po obejrzeniu tego filmu obdarzyliby mnie złośliwymi uśmieszkami, ale gdy młodzi pisali, że oglądają ten film po raz piąty i za każdym razem podoba im się bardziej, byłam z siebie bardzo dumna. Więc dlaczego 600 zł za pół dnia kręcenia i kilka dni montażu ma być ceną typu "tesco value"?

Mam nadzieję, że wzburzenie laika nie uraziło profesjonalistów :wink:

Pozdrawiam
Ewa

elvid_videofilmowanie - Czw Wrz 18, 2008 9:39 am

Tajgete napisał/a:
Mam nadzieję, że wzburzenie laika nie uraziło profesjonalistów :wink:

Pozdrawiam
Ewa


Mnie napewno nie, zresztą to forum jest właśnie po to, żeby pisac swoje opinie i swój punkt widzenia na różne tematy. Fajnie, że wiesz już sama na czym polega montaż, że można zrobic to w jeden dzień i można zdecydowanie dłużej.

Tylko trzeba pamiętac o tym, że prowadząc firmę należy ponieśc zdecydowanie większe koszty (sprzęt, serwis, stanowisko do montażu, oprogramowanie, itp), niż jak raz w życiu zmontuje się film przyjaciółce.

Jak zawsze są dwie strony medalu - po jednej są klienci po drugiej firmy. Jedni chcą jak najmniejszym kosztem drudzy chcą utrzymac firmę, a przede wszystkim własną rodzinę. Ja zawsze szanuje konkurencje i uważam, że jest ona bardzo ważna, gdyż tylko monopol nie powoduje rozwoju. Tylko nie znam branży, która potrafi funkcjonowac, jeżeli konkurencja stosuje ceny dumpingowe.

artur_ase2000 - Czw Wrz 18, 2008 10:22 am

elvid_videofilmowanie napisał/a:

Jak zawsze są dwie strony medalu - po jednej są klienci po drugiej firmy. Jedni chcą jak najmniejszym kosztem drudzy chcą utrzymac firmę, a przede wszystkim własną rodzinę. Ja zawsze szanuje konkurencje i uważam, że jest ona bardzo ważna, gdyż tylko monopol nie powoduje rozwoju. Tylko nie znam branży, która potrafi funkcjonowac, jeżeli konkurencja stosuje ceny dumpingowe.

:hurra: - szczera prawda :) ))

tylko teraz pytanie co nazywamy konkurencja ... jak to bylo poruszone na innych forach w dzisiejszych czasach kazdy moze kupic sobie kamere za 10 kola i mowic ze kreci filmy kazdy moze kupic sobie aparat za 5 kola i mowic ze jest fotografem... a przy tym nie miec za grosz wiedzy technicznej a juz tym bardziej poczucia estetyki i pojecia o kompozycji obrazu :)
a i tak na jego prace znajda sie ludzie ktorzy beda uwazac ze to jest super...
ja tez nie jestem idealny bo znam duzo lepszych ludzi w branzy od siebie i dobrze bo wiem ze musze sie rozwijac i pracowac a jesli dojde do momentu "ja jestem najlepszy" to skocze z mostu bo bedzie to oznaczac tylko to ze sie juz nie rozwijam ...

co do cen... zawsze byl spor zawsze bedzie :)
jak ide do warsztatu samochodowego naprawic auto i slyszysz 400zl za wymiane skrzyni .... no troche drogo wiec szukam dalej znaalzlem za 300zl zaplacilem jest ok ... znajomy stwierdzil ze drogo znalazl za 150zl wymienili jest ok... tzn bylo bo juz nie jest cos sie w srodku w blaszkach rozpitolilo i tyle... znowu wymiana skrzyni... - pytanie teraz czy to wina warsztatu czy to wina zlej skrzyni ...
dokladnie jest to samo u nas ... mozna nagrac i zmontowac film w "firmie" za 600zl mozna to samo zrobic za 4000zl a i taka sama usluge mozna zaplacic 2500zl ... pytanie tylko co chcemy w zamian :) )

w dzisiejszych czasach nie sztuka jest przeplacic ... wiele razy spotkalem sie z opinia ze mlodzi juz nie chcieli filmu wcale bo ogladali "buble" i stwierdzili ze to nie ma sensu... a jakos u mnie zaplacili wcale nie malo i sa zadowoleni... tak wiec wszsytko zalezy od ludzi :)


pozdrawiam i nie spierajcie sie juz o ceny bo to bedzie zawsze spor nad spory :)

ava - Czw Wrz 18, 2008 10:50 am

A ja mam takie pytanko- moja siostra i jej narzeczony spotkali się wczoraj w Radomsku z kamerzystą, który za film z wesela i poprawin w jakości HD życzy sobie 2000 zł. Czy to drogo? Film bardzo im się podobał, ale cena już mniej :roll:
artur_ase2000 - Czw Wrz 18, 2008 10:53 am

ava napisał/a:
A ja mam takie pytanko- moja siostra i jej narzeczony spotkali się wczoraj w Radomsku z kamerzystą, który za film z wesela i poprawin w jakości HD życzy sobie 2000 zł. Czy to drogo? Film bardzo im się podobał, ale cena już mniej :roll:


jesli oddam im to w FullHD na Blue-Rayach to smiesznie tanio :) )

ale proponuje przeczytac watek dotyczacy HD

pozdr

ava - Czw Wrz 18, 2008 11:41 am

artur_ase2000 napisał/a:
ava napisał/a:
A ja mam takie pytanko- moja siostra i jej narzeczony spotkali się wczoraj w Radomsku z kamerzystą, który za film z wesela i poprawin w jakości HD życzy sobie 2000 zł. Czy to drogo? Film bardzo im się podobał, ale cena już mniej :roll:


jesli oddam im to w FullHD na Blue-Rayach to smiesznie tanio :) )

ale proponuje przeczytac watek dotyczacy HD

pozdr


Dzięki za uświadomienie zielonej w tych sprawach forumki :mrgreen:

elvid_videofilmowanie - Czw Wrz 18, 2008 12:03 pm

ava napisał/a:
A ja mam takie pytanko- moja siostra i jej narzeczony spotkali się wczoraj w Radomsku z kamerzystą, który za film z wesela i poprawin w jakości HD życzy sobie 2000 zł. Czy to drogo? Film bardzo im się podobał, ale cena już mniej :roll:


Pytanie, czy ten Pan odda materiał zmontowany w HD, bo filmowanie to jedno a oddanie krążków do drugie. Trzeba również pamiętac o tym, że póki co 99% osób ma w domu odtwarzacz DVD, ale odtwarzacz Blue-Ray to póki co nowośc (poza konsolowcami).

Sam się mocno zastanawiam nad usługami w HD, tylko co później - ja odtworzę materiał, młodzi odtworzą materiał, a ciocie, wujkowie, babcie, rodzice, znajomi??

artur_ase2000 - Czw Wrz 18, 2008 12:27 pm

elvid_videofilmowanie napisał/a:

Pytanie, czy ten Pan odda materiał zmontowany w HD, bo filmowanie to jedno a oddanie krążków do drugie. Trzeba również pamiętac o tym, że póki co 99% osób ma w domu odtwarzacz DVD, ale odtwarzacz Blue-Ray to póki co nowośc (poza konsolowcami).

Sam się mocno zastanawiam nad usługami w HD, tylko co później - ja odtworzę materiał, młodzi odtworzą materiał, a ciocie, wujkowie, babcie, rodzice, znajomi??


widzisz ... to tez da sie rozwiazac... bez problemu mozna z 1080i zrobic PALa... wiadomo ze jakosc leci w dol... ale wujek ciocia babcia zobacza film... a mlodzi nadal maja org w HD :)

tyle tylko ze znowu sa tu koszta... 1 slub taki bede mial w maju (czyt mojego brata) nikt nie chce tyle placic ... w sumie rozumiem... ale coz :) ))

pozdr

anuleczkam - Czw Wrz 18, 2008 1:00 pm

artur z tego względu, że z kamerzystą mamy daleko do siebie, ja nie mam auta, żeby zasuwać do Poznania, a film idzie do mnie drogą pocztową. Ten człowiek prowadzi firmę więc wątpię, żeby wywinął mi jakiś numer. Poza tym chyba nie opłacałoby mu się to ;) Bo ja też jestem miła i sympatyczna, do momentu, kiedy mi nikt na odcisk nie wlezie ;)
Agha - Pią Wrz 19, 2008 12:34 pm

makunia81 napisał/a:
Dorobił się dobrej renomy, a o to przecież chodzi w prowadzeniu firmy. Ale nie zrozumieją tego ci, którzy są nastawieni wyłącznie na szybki zarobek :dobani:


makunia zgadzam się z Tobą.
U nas film kręcił znajomy, który już od 20 lat traktuje filmowanie jako hobby. Od kilku lat jest to także jego dodatkowe źródło utrzymania.
Głownie stawia na to, jak film będzie odebrany, najpierw przedstawia swoje koncepcje, stara się aby każdy film miał w sobie coś co go wyróżnia od innych.

W zeszłym roku moje przyjaciółki miały swoje wesela, mimo że miały dwóch różnych kamerzystów filmy mają wręcz identyczne, takie same ujęcia, sposób montażu - krótko mówiąc sztampa... :-(

Kolega natomiast brał ślub w sierpniu, film zobaczy dopiero w grudniu. Samo uznał, że mimo, ze wybrał znaną firmę to jednak idzie ona na ilość i na zysk, najpierw kręci wszystko hurtem, a dopiero po kilku miesiącach obrabia według schematu.

U nas, pomimo, że nasz kamerzysta kręcić co sobota śluby i wesela, film był gotowy na tydzień po ślubie. Film z pleneru mieliśmy w następnym tygodniu zmontowany. REWELACJA.

A koszt - bardzo przystępny.

WIDEOFILM - Pią Wrz 19, 2008 12:49 pm

Agha napisał/a:
ślub w sierpniu, film zobaczy dopiero w grudniu

To są takie właśnie hurtownie filmowe.Łapia po 10 wesel na 1 termin i dlatego tak jest.
Dobrze jeszcze, jak w tym całym galimatiasie nie pomylą materiałów wyjściowych do montażu / mam na myśli cudze wesele/
Agha napisał/a:
nasz kamerzysta kręcić co sobota śluby i wesela, film był gotowy na tydzień po ślubie. Film z pleneru mieliśmy w następnym tygodniu zmontowany.

No bo robi sam, nie podstawia parodystów, bierze 1 wesele na 1 termin, a w ciagu tygodnia można złożyc też dobry film jak wszystko idzie dobrze/ bez awaryjnie/.I tak powinno być.Ja też taką metodę stosuję.

artur_ase2000 - Pią Wrz 19, 2008 12:50 pm

Agha napisał/a:

Kolega natomiast brał ślub w sierpniu, film zobaczy dopiero w grudniu. Samo uznał, że mimo, ze wybrał znaną firmę to jednak idzie ona na ilość i na zysk, najpierw kręci wszystko hurtem, a dopiero po kilku miesiącach obrabia według schematu.


masowka zawsze jest gorsza od rekodziela :) i nie tylko w slubach ale w kazdej dziedzinie :D

pozdrawiam :) )

yennefer - Pon Wrz 22, 2008 9:45 pm

w moich okolicach małomiasteczkowych ceny nie przekraczają 1000 zł., ale dla mnie to jest zupełna amatorszczyzna. A jestem dokładna, znam się co nieco na montażu i mam pojęcie jak to powinno wyglądać, więc widzę wszystkie błędy i brak wyczucia. Jakość jest kiepska, wszystko się trzęsie, a montaż ogranicza się do kilku cięć. Już po pierwszych klatce i napisie od razu widać, że to lipa. Dlatego oglądam wszystko dokładnie, co jest poniżej tej kwoty. Może trafi się coś dobrego i taniego,choć z tego co się zorientowałam wynika, że coś lepszego zaczyna się od ok.1500.
Pytanie do doświadczonych: czy kamera Sony HVR-HD1000 jest ok na ślub i wesele?

elvid_videofilmowanie - Wto Wrz 23, 2008 7:54 am

yennefer napisał/a:
Pytanie do doświadczonych: czy kamera Sony HVR-HD1000 jest ok na ślub i wesele?


Osobiście odradzam. Na plus: naramienna, wygląd, cena, reszta na minus. Przede wszystkim jeden przetwornik co dyskwalifikuje tą kamerę w trudnych warunkach oświetleniowych, brak manualnych ustawień.

kryszka - Pon Wrz 29, 2008 8:36 pm

Zgodnie z Regulaminem trzymanie się tytułu wątku byłoby na miejscu, więc proszę o zwrócenie na to uwagi. Wywody nt. sprzętowe przenoszę do odpowiedniego wątku i tam też proszę kontynuować ewentualne dyskusje:
:arrow: Aspekty techniczno-sprzętowe wideofilmowania

MałaMi1 - Pon Paź 06, 2008 10:20 pm

mamy 2-godzinny film oraz 15-minutowy skrót nagrany na dvd oraz na nosniku blue ray (system HD).... pełen profesjonalizm !! zaplacilismy za to 2000zł ( w tym jeden komplet blue ray i trzy komplety dvd) ale było warto wydac tyle pieniazkow aby miec tsak profejonalne nagranie...
brunosdz - Sob Paź 25, 2008 12:54 am

Wszystkim firmom i filmowcom twierdzącym że dobrego filmu w HD na Blue Ray nie dostaniemy poniżej 2500 tyś zł chciałbym zamknąć usta. Myślę, że przemawia przez Was odrobina zazdrości...
Właśnie kilka dni temu odebrałem film ze swojego wesela - chłopaka polecił mi wujek. Na własną rękę filmuje od roku a wcześniej pracował dla kogoś. Kiedyś używał jakiejś kamery Sony, a teraz na Canonie w HD (nie pamiętam modeli bo nie mam głowy do tego).
I UWAGA! Za 1800 zł dostałem 4 komplety płyt DVD (w każdym 3 płyty po ok 80 minut), oraz jeden komplet na Blue Ray. Wszystkie płyty z ciekawą i profesjonalną poligrafią!
Co do montażu nie mam się czemu zarzucić - pomimo czasu nie ma monotonności, przerywniki w "akcji", cztery teledyski, bardzo dobrze dobrane utworki. Aż chce się oglądać...
A jakośc HD po prostu powala na kolana - nie mam odtwarzacza Blue ray, a płytke obejrzałem właśnie u wuja który na HD mnie namówił. Ludzie, nie ma się co zastanawiać! Ten obraz na plazmie to bajka a DVD przy tym to jak VHS wygląda.
Naprawdę warto zamówić kamerzystę w HD i zamówić komplet na Blue Ray. na "zaś", gdy będziemy mieć takie telewizory i odtwarzacze w domu, bo z DVD HD później się już nie zrobi.
Jak ktoś będzie zainteresowany, to mogę dać namiary na tego chłopaka, ale nie wiem czy ma jeszcze wolne terminy w 2009 roku, bo jest tani i naprawdę dobry.

MałaMi1 - Sob Paź 25, 2008 9:31 am

zgodzę się z przedmówcą, nas wstępna wersja kosztowała właśnie 1850 zł, tylko później po dobraniu dodatkowych płyt wyszło 2000zł, więc można się w tej kwocie zamknąć-to prawda ( oczywiscie mam na mysli nagrywanie w hd) :) a jakośc fasktycznie rewelacja ;)
my rowniez jestesmy baaardzo zadowoleni z naszego kamerzysty, a to jak składa film możecie obejrzeć tutaj (tu jest skrót naszego wesela, oczywiście w gorszej jakości):
http://www.vimeo.com/2055202

artur_ase2000 - Sob Paź 25, 2008 10:51 am

do przedmowcow:

Macie racje za 2000zl da sie .... oj da.... :mrgreen:

:lol:

mroowi - Czw Lis 13, 2008 9:25 am

Mam dylemat: czy 1400zł to dużo za takie coś:

fotovideograph.pl
(trzeba wejść w 'video' a potem na samym dole 'zapraszamy do obejrzenia filmów)

Bardzo proszę o obejrzenie i opinie

artur_ase2000 - Czw Lis 13, 2008 11:45 am

mroowi napisał/a:
Mam dylemat: czy 1400zł to dużo za takie coś:
fotovideograph.pl
(trzeba wejść w 'video' a potem na samym dole 'zapraszamy do obejrzenia filmów)
Bardzo proszę o obejrzenie i opinie

cena za material w SD powiedzial bym normalna pytanie nalezy tylko sobie postawic czy warto !?

jednym taki innym nie... kwestia gustu :) )

pozdrawiam
ps. ale to nie jest drogo... mysle ze jak zawsze znajdziesz taniej znajdziesz drozej lecz tu placisz za to zeby Wam sie ten film podobal i tyle :)

anuleczkam - Pią Lis 14, 2008 10:12 am

Nie obraź się Olu, ale mi kompletnie nie podobają się te skróty z jednego względu: z deka przegięte kiczowatymi elementami. To tylko moje zdanie, a ja jestem minimalistką i nie lubię latających różyczek, rozświetlonych ludzi, ale m muzykę na swoim filmie ze ślubu mam identyczną, niektóre ujęcia również.
MałaMi1 - Pią Lis 14, 2008 10:21 am

spoko-kwestiagustu :) mnie tez sie mnostwo filmow i kamerzystow nie pdobalo, ze wzgledu na np starodawne sposoby nagrywania i składania filmu ;) rzecz w tym, że jedyna rożyczka na naszym filmie pojawia się przy wymienieniu nazwisk rodziców no i wcale nie lata :] więc akurat Twojego uzasadnienia nie rozumiem.... a rozświetlenie na filmach ze ślubu jak dla mnie dodaje podniosłości tego momentu,dlatego też rozświetlenie jest.... poza tym własnie z powodu kiczowatości zrezygnowaliśmy z poprzedniego kamerzysty-na naszym filmie,nie ma ani latajacych rozyczek, ani smiesznych rpzejsc w postaci np latajacych sersuszek albo Bóg wie czego...i dlategosię zdecydowaliśmy na naszego, bo właśnie takie rozświetlenie potrafił zrobić :] (nie wszyscy, na których się natknęliśmy wiedzieli o co nam chodzi z tym rozświetleniem)
no ale w sumie niewazne-nie jest to wątek do tego typu dyskusji ;)

anuleczkam - Pon Lis 17, 2008 10:27 am

Olcia, ja tylko zwróciłam uwagę na efekty, które tylko i wyłącznie mi się nie podobają, poza tym nie oglądałam całego Waszego filmu więc nie oceniam całości, a fragment. No ja po prostu nie lubię takich urozmaiceń i tyle. Wam się podoba więc w porządku, to Wasz film i to Wy powinniście być z niego zadowoleni, bo to Wasza pamiątka :) A co do ceny to myślę, że zapłaciliście bardzo tanio.
makunia81 - Pon Lut 02, 2009 10:09 am

Tuż przed ślubem ustaliliśmy z kamerzystą szczegóły - doradził, co filmować, czego nie, wysłuchał, czego my oczekujemy itp. Dwa tygodnie po ślubie odebrałam swój film z wesela i jestem bardzo zadowolona. Dobrze zmontowany, właściwie dobrana muzyka, nie za dużo filmowania przy stole, za to dużo tańców - taki film chciałam. Trwa 3,5 godziny, zapłaciliśmy 630 zł plus 20 zł za komplet płyt DVD z nadrukami (w okładce z naszymi zdjęciami). Oprócz tego dostaliśmy oryginał nagrania na DVc. Miło, sympatycznie, bez nieporozumień ;)
rajeczka - Wto Lut 24, 2009 3:37 pm

My bedziemy placili 1600zl z fotografem ,ktory bedzie robil nam reportaz .Mysle ze to nie jest duzo ..a ogladalismy kasete z wesela znajomych i nam sie podobalo :)
Kociadło - Sro Maj 27, 2009 5:20 pm

1700 - jak na to co jest w tej cenie uważam ze warto :) :) chociaż zakładałam niższą cenę ale ważny jest efekt a wiemy że będzie super:)
darling - Pią Cze 05, 2009 2:08 pm

My płacimy 2000 za film, godzinny skrót i 3 klipy.
Martita - Wto Cze 09, 2009 6:46 pm

A ile może kosztować film ze ślubu cywilnego i przyjęcia? (nie mam na myśli całonocnego wesela)
Karolka_23 - Pon Cze 29, 2009 2:10 pm

My płacimy 1200 złotych, ale po dodaniu jakiś dodatkowych klipów cena wzrośnie, więc myślę że zmieścimy się w kwocie 1800-2000 zł.
mała9364 - Sro Lip 01, 2009 7:43 am

Witam my płacimy 1550zł.Firma Vifona.Super ludzie
Malena - Czw Lis 12, 2009 8:47 pm

artur_ase2000 napisał/a:

tak jak napisalem wyzej ... kazdy placi za usluge ile uwaza ze jest warta jednemu starczy za 600 inny ma wyagania za 2500 a inny za wiecej proste :)


Nie do końca się zgadzam. dla mnie usługa dobrego videofilmowania jest warta dużo. Ostatnio zachwyciłam się filmami w stylu teledysków w jakości full HD na 2-3 kamery i już wiem, że nic poniżej mnie nie interesuje. Koszt - 5 tysięcy (w tym plener np w górach). Ogląda sie to bosko.

Ponieważ zwykłe filmiki weselne mi się nie podobają, rezygnuję z niego - na koszt świetnych zdjęć. Na nie nie żałujemy. Mamy do wyboru - albo średnią usługę tu i tu, albo jedną z nich na świetnym poziomie. ja wybieram zdjęcia a film mogę mieć rodzinną kamera, jak pamiatkę po prostu. W codziennym zyciu i tak go nie będę oglądac, a na zdjęcia będę patzreć czesto, zwlaszcza oprawione.

tulipan87 - Czw Lis 12, 2009 9:39 pm

mała9364 napisał/a:
Witam my płacimy 1550zł.Firma Vifona.Super ludzie


A my w tej samej firmie 2200 zł, z tym że zamówiliśmy też fotoreportaż. No i zgadzam się że to super ludzie!

Weira - Pią Lis 27, 2009 6:14 pm

My płacimy 1.350 zł firma Videoman :)
anuszkaa - Pią Lis 27, 2009 7:17 pm

ja place 1200
Bella - Pią Lis 27, 2009 11:30 pm

My wybraliśmy najbardziej rozbudowany z pakietów, plus coś jeszcze także płacimy 2350zł, ale uważam że film będzie wart swojej ceny :P
Malena - Sro Sty 20, 2010 10:28 am

Dziewczyny, ostatnio przemyślałam sprawę filmu i myślę, ze będę żalowac, jesli go nie będzie.

Orientujecie się, czy można zrobić niezły film w ramach 1000-1500zl? I ewentualnie gdzie?

mówiąć "niezly" mam na myśli:
-ustabilizowany, nietrzęsący się obraz
-używanie statywu
-dobry sprzęt
-brak błedów montazowych
-brak serduszek, gołąbków, kwiatkow itp
-ciekawe ujęcia - nie tylko ogólne plany = zbliżenia, połączone fleszem lub zejściem do czerni, ale też przejazdy i pompki (oczywiście nie za dużo, ale zeby montaż mógl być urozmaicony)

Mój problem polega na tym, że pracuję w stacji tv, więc mam trochę spaczenie zawodowe, czyli duże wymagania. Wbrewc pozorom jednak zarabiam nie za dużo i nie stać mnie na tak dobry film, jak reprtaże w naszym programie. Już nie wspomnę, że 2 kamery na takiej imprezie dopiero dają mozliwość zrobienia ciekawych kadrów, ale o tym to już nawet nie marzę...

truskawka_ja - Sro Sty 20, 2010 11:21 am

Zaintrygowalas mnie :) . Dlaczego
Malena napisał/a:
-używanie statywu
jest dla ciebie istotne?
Moi znajomi "trafili" na kamerzyste ktory cale doslownie wesele nakrecil im ze statywu - czyli na filmie mieli to co sie dzialo przed statywem i nic wiecej :roll:

Malena - Sro Sty 20, 2010 12:47 pm

Nie nie, nie chodzi mi o to, żeby zafixował kamerę na statywie na np 20 min, ogólnie jestem za kręceniem z reki, tylko z racji zawodu wiem, że trzeba to umiec robic. Wielu operatorow tv nazywa tych "ślubnych" kamerzystami i obrazają sie, jak ich porównać do nich, ale w tv wcale niełatwo o naprawdę dobrego operatora. Statyw jest dla mnie istotny w waznych momentach. Tylko rzeczywiście weselni panownie po prostu zostawiają. Dobry operator zrobi ze statywu dynamiczne zdjęcia, pompki, zblizenia, przejazdy. A nie zdrętwieje mu ręka i nie zadrży.
katekate - Pon Lut 01, 2010 11:57 am

Jakie ceny.....:(((
hadrian - Sro Mar 10, 2010 6:33 pm

My płacimy za filmowanie 1400zł. W tą cenę mamy wliczone 3 kopie, płytę w HD itp. Kamerzysta podobnie jak zespół(też sprawdzony na własnej skórze :razz: ) filmował wcześniej u szwagierki więc jesteśmy pewni jego umiejętności.
Elwirka1 - Czw Mar 11, 2010 5:00 pm

My płacimy 1600
maybe_baby - Wto Maj 04, 2010 11:21 am

My również płaciliśmy 1600, opcja podstawowa z dwoma klipami, cena przystępna wydaje mi się.
plejdigital - Czw Maj 27, 2010 10:17 pm

Osobiście polecam DWIE KAMERY !! !!

I dobrego realizatora.
Pomysłowego.

Spotkałem kilku, którzy naprawdę ciekawie kręcili wesela.

Zawsze sprawdzajcie portfolio kamerzysty.
I również zespołu.

Niech Wam pokażą nagrane przez siebie filmy.

Czasem warto zapłacić ciut więcej ale mieć pamiątkę na całe życie.

edit: usunęłam treści nie mające związku z tematem
Pusiak

inka - Sro Cze 02, 2010 10:33 pm

plejdigital święta racja,

Racja, 2 kamery + steadicam daje nieporównywalny efekt końcowy. My zdecydowaliśmy się właśnie na taka opcję (3tys), ledwo udało się znależć kogoś konkretnego w województwie.
Mam nadzieję, że juz niebawem filmowanie pojdzie wlasnie w tym kierunku (kierunek mpstudios), zamiast 4h tasiemcow o jedzeniu kotleta, ktore i tak wiekszosc wczesniej czy pozniej przewinie.

Malibuxxx - Pią Cze 04, 2010 2:20 pm

My placimy na 2011 2 tys wesele i poprawiny.
mała-23 - Wto Maj 03, 2011 9:29 pm
Temat postu: ILE ZA VIDEOFIMOWANIE + FOTOGRAF (2 W 1)
iLE PŁACILIŚCIE JAK WZIĘLIŚCIE SOBIE OD RAZU FOTOGRAFA RAZEM Z KAMERZYSTĄ?NA SAMO WESELE BEZ POPRAWIN. i JAK WYNEGOCJOWALIŚCIE?
ani - Czw Cze 16, 2011 10:41 pm

Ja przestrzegam przed oszczędzaniem. Kuzyni poszli ostatnio na okazję za 1200zł wzieli kamerzystę i wszyło tak jakby facet pierwszy raz w życiu miał w rękach kamerę, czyli słabiutkie ujęcia i jakość jak z telefonu.
wilencia82 - Nie Sty 15, 2012 10:28 am

ani napisał/a:
Ja przestrzegam przed oszczędzaniem. Kuzyni poszli ostatnio na okazję za 1200zł wzieli kamerzystę i wszyło tak jakby facet pierwszy raz w życiu miał w rękach kamerę, czyli słabiutkie ujęcia i jakość jak z telefonu.


Cześć to jak myślisz od jakiej kwoty się zaczyna sensowne wideofilmowanie? chciałam wziąć kamerzystę ale to raczej dla rodziców bo nas filmy z wesela nie bawią. Zakładałam, że się da to jakoś w miarę niedrogo załatwić. Bardziej się na zdjęcia nastawiłam a z tego co pamiętam Ci fotografowie, których sobie upatrzyłam nie mają kamerzysty.

Dobi - Nie Sty 15, 2012 11:54 am

ani napisał/a:
Ja przestrzegam przed oszczędzaniem. Kuzyni poszli ostatnio na okazję za 1200zł wzieli kamerzystę i wszyło tak jakby facet pierwszy raz w życiu miał w rękach kamerę, czyli słabiutkie ujęcia i jakość jak z telefonu.

Ja także przestrzegam! Dodatkowo ostrzegam przed znajomymi znajomych i członkami rodziny, którzy zajmują się filmowaniem.
Bliska mi osoba miała na swoim ślubie i weselu takiego kamerzystę (kolega z pracy). Polecany przez znajomych, poza tym kumpel...
Nie wiem na jaką kwotę się umówili.. chyba 1000zł, ale dostał połowę tego i najprawdopodobniej nie dostanie więcej. Pierwszym ogromnym minusem jest czas oczekiwania na film - około roku! Wyobrażacie to sobie? ;-) Ciągle "nie mam czasu, przecież Tobie i tak się nie śpieszy (wymówki znajomych) itp. itd.".
Sam film okazał się być fatalny! FATALNY!!
Ogląda się go gorzej niż amatorskie filmy nagrywane telefonem. Bezsensowne ujęcia, np.: podczas tańca filmowane były dzieci z ich matką... dzieci były całe (filmowane amatorsko "od góry", natomiast matka ma tylko nogi. Inny przykład: podczas zabawy przy stole bezsensowne zbliżenia na nic nie wnoszące do zabawy osoby - np. dziadek, który je kotleta... do tego obraz trzęsie się jak głupi. O kiepskim montażu i uciętych scenach np. w trakcie, kiedy ktoś przemawia także należy wspomnieć.

Nie oszczędzaj na filmie!!
To nie jest nagrywanie Klanu czy innej telenoweli, gdzie może dobrowolną ilość razy podejść do ujęcia. Pooglądaj filmy różnych kamerzystów, porozmawiaj z nimi, zobacz, co do tej pory zrobili. Wybierz tego, którego filmy najbardziej Ci odpowiadają, dopiero później pytaj o cenę. Oto moja rada.

wilencia82 - Nie Sty 15, 2012 12:13 pm

Dzięki za odpowiedź.
Ale chyba zrezygnuję w takim razie w ogóle z kamerzysty, najwyżej sobie wezmę jakiś odległy plener u tych fotografów co to ich z chłopem wybraliśmy, zawsze mi się marzył Kraków a nuż się uda.

No bo ak pomyślę, że mam wydać dwa tysiące za film który obejrzę z przymusu raz albo dwa
albo wydać tysiąc i potem nie obejrzeć filmu w ogóle bo będzie badziewny to dochodzę do wniosku, że lepiej jak sobie odpuścimy całkiem.

Muszę to przemyśleć.

All-me - Nie Sty 15, 2012 12:14 pm

1250 zł kamerzysta przygotowania, ślub, wesele.
Widzieliśmy filmiki bardzo fajna jakość, jest możliwość filmu na blu ray wtedy jest o kilka 100 więcej.

kasiulka23 - Wto Mar 13, 2012 11:01 am

Dziewczyny chyba nie ma ceny idealnej, wszystko zależy co za tą cenę dostaniemy i ile jesteśmy w stanie wydać. Nie można mówić, że 5 tysięcy za film to przesada bo jak kogoś stać to super. Trzeba więc najpierw określić swój budżet i jakie mamy oczekiwania co do filmu i odpowiednio dobrać firmę bo potem wybieramy najtańszą opcję za 1000 zł a oczekiwania mamy jak za 10 razy tyle i jesteśmy niezadowolone. Pomyślcie trochę przed wyborem.
Gahanova - Czw Mar 15, 2012 10:20 am

Osobiscie place prawie 2 tys. za filmowanie, nie jest to gorna polka, ale malo tez nie, przynajmniej jak na moje mozliwosci. Jak dla mnie tanszy film powinien oznaczac np. mniej materialu, krotsze krecenie (np. bez blogoslawienstwa czy przygotowan), ale jakosciowo powinien byc w porzadku. Wiadomo, ze za mala kaske nie ma co sie spodziewac efektow specjalnyh na miare Hollywood, ale nie wyobrazam sobie zebym wybrala kogos tanszego, a dostala w zamian film, ktorego nie da sie ogladac.
Wiol25 - Pią Maj 18, 2012 5:27 pm

Dziewczyny, a czy któraś z Was zdecydowała się na filmowanie w HD bądź lustrzanką? Jeśli tak to kogo wybrałyście i jaki koszt?
filmowiec - Pią Maj 18, 2012 8:51 pm

filmowanie w HD to koszt ok 2000zł, lustrzanką od ok 4000 w górę, chyba że ktoś jest samobójcą i wezmie artystę który będzie filmował tylko jednym aparatem wtedy cena może być niższa
mikimaus - Pon Maj 21, 2012 12:33 pm

u mnie 1800 - dwie płyty dvd - chciałam aby wszystko zamkneło się w 2 godzinnym filmie
monia1989 - Nie Sty 20, 2013 12:44 pm

My mamy umówione wideofilmowanie. Błogosławieństwo, ślub, wesele do 1:00. Za całość podpisaliśmy umowe na kwotę 1300 zł.

Widziałam filmy autora przed i nam się podobało. Zobaczymy po czy u nas też będzie OK.

wwweronika - Pon Lut 25, 2013 8:57 pm

Ups, myslalam, ze wzielismy super-tanie filmowanie, a sie okazuje, ze nie do konca, ale juz trudno.. firma wydaje sie robic naprawde bardzo profesjonalne filmy i nie tylko (zajmuja sie rowniez reklamami i zdjeciami - na reportaz ze slubu tez sie chyba w koncu skusimy :) ), wiec wole juz zaplacic troche wiecej, ale sie nie stresowac.

Otoz placimy 2200zl za film HD nagrywany bez ograniczen czasowych (zaczynamy od filmowania wizyty u kosmetyczki i fryzjera), a koniec bedzie kiedy sami uznamy za stosowne. Pan powiedzial, ze na pewno razem z tortem, podziekowaniami, oczepinami itp. i zwykle konczy miedzy godz 2 a 4 nad ranem. Wszystko jest oczywiscie uwzglednione w umowie. Film ma trwac ok 3h. Pokaz zdjec gratis Film dostaniemy w 3 kompletach

Dorotka_ - Wto Lut 26, 2013 9:10 am

My płacimy 5500, za:
-120 minut reportażu weselnego + ok. 3 minutowy skrót
-2 operatorów lustrzanek
-filmowy plener, gdzie sobie zażyczymy (preferowane okolice Białegostoku, wcześniejsze realizacje są z tych okolic i są przeboskie)
-jakość HD
-płyty Blu-Ray (2 szt. , DVD - 3 sztunie)
-surowy materiał
-przygotowania, ślub, wesele do 1 w nocy :)
-BOSKI FILM :smile:

jaram się jak lasy w Australii na samą myśl o tym filmie :lol:

Darek stepniak - Sro Lut 27, 2013 4:08 pm

Dorotka_, dla niektórych osób cena może wydawać się wysoka, ale dobry dynamiczny film w HD DSLR wart jest takich kosztów. Poza tym lustrzanki to wysoka plastyka obrazu.Dobry wybór. :lol:
Dorotka_ - Sro Lut 27, 2013 4:45 pm

Darek stepniak, ja znalazłam firmę, która według mnie dorównuje niekwestionowanym polskim liderom MP Studios. Ale wygrywa z nimi ceną - niewątpliwie :smile:
Malina01 - Pią Mar 01, 2013 12:41 pm

Dorotka_ napisał/a:
My płacimy 5500, za:
-120 minut reportażu weselnego + ok. 3 minutowy skrót
-2 operatorów lustrzanek
-filmowy plener, gdzie sobie zażyczymy (preferowane okolice Białegostoku, wcześniejsze realizacje są z tych okolic i są przeboskie)
-jakość HD
-płyty Blu-Ray (2 szt. , DVD - 3 sztunie)
-surowy materiał
-przygotowania, ślub, wesele do 1 w nocy
-BOSKI FILM

jaram się jak lasy w Australii na samą myśl o tym filmie




Super, uważam, że na najważniejszej pamiatce nie wolno oszczędzać! Bardzo dobre podejscie.

Moja koleżanka robilą ślub jak z bajki, karoca, suknia za 5tys, wesele i ślub w zamku, wszystko dopięte na ostatni guzik i.... wybrali kamerzystę i fotografa w jednym, zeby taniej bylo. Jaki tu sens? Oczywiście z efektów ich pracy nie byli później zadowoleni i co z tego, że w umowie mieli, że moga nie zapłacić jak beda niezadowoleni? przecież nie da się powtórzyć wesela!

MARTAAA - Nie Lis 03, 2013 11:51 am

uwazacie ze to dobry pomysl zatrudnic faceta ktory jednoczesnie kreci i robi zdjecia?
moze osobno wydaje mi sie ze jeden czlowiek raczej nie wczoje sie w jedno i drugie zwlasza jesli chodzi o zdjecia w takim dniu jak przyjecie slubne

Dorotka_ - Nie Lis 03, 2013 1:22 pm

MARTAAA, uważam, że to zły pomysł :-)
moniska - Czw Lis 21, 2013 9:16 pm

Dorotka_, czy mówisz o quautro?
Dorotka_ - Czw Lis 21, 2013 11:18 pm

moniska, nie mówię o konkretnej firmie, tylko o samym pomyśle. Wyobrażam sobie, że komuś padnie sprzęt. Nie będzie ani filmu, ani zdjęć? Po za tym, uważam, że jak ktoś jest "do wszystkiego" tzn. że jest do niczego :wink:
Peper - Nie Gru 15, 2013 12:35 pm

Nie da się zrobić jednocześnie dobrego zdjęcia i zarazem sfilmować odpowiednio danej sceny.
Ktoś kto robi zdjęcie musi czekać na odpowiedni moment aby wychwycić uśmiech, emocje, sytuacje. A jak ktoś filmujemy musi czekać, być ustawionym i być przygotowanym na przebieg sytuacji.
Jeśli ktoś robi dwie rzeczy naraz to wyjdzie to miernie, już lepiej wypożyczyć aparat i dać go bratu lub kuzynowi aby robił zdjęcia. Jeżeli już ktoś uprawia praktykę filmowania i robienia zdjęć naraz, to albo chce was po prostu oszukać/naciągnąć albo nie ma żadnej wiedzy ani umiejętności.

Julia_ja - Wto Gru 17, 2013 12:14 pm

My płacimy 1700 zł za przygotowania, błogosławieństwo, przejazd do kościoła, ślub i wesele do 2:30. Dostajemy 3 kopie na DVD w dwoch wersjach: jedna skrocona 1,5 h i druga 3 h. Oprócz tego cały materiał nieobrobiony na Usb. W cenie sa tez minimum 3 teledyski. Mysle, ze bardzo sie opłaca :)
Alberto - Wto Gru 17, 2013 12:28 pm

Julia_ja napisał/a:
Oprócz tego cały materiał nieobrobiony na Usb.

Musisz mieć albo wielki pendrive albo materiał który dostaniesz będzie słabej jakości.

Julia_ja - Wto Gru 17, 2013 7:33 pm

7 h Full HD, nie martwię sie o to, mam to w umowie i nie interesuje mnie, czy Panstwo dadzą mi to na dysku, czy na USB. Wszystko mi jedno :)
Alberto - Wto Gru 17, 2013 7:52 pm

7h. Średnio (w zależności czym nagrywane, czyli jaki kodek wykorzystywany do nagrywania) materiał zajmuje 15GB. 7x15=105 GB. Wychodzi na to, że pendrive tych rozmiarów stanowi 1/4 kosztów które ponosisz. Podpytaj wykonawcę na jak dużym pendrive dostaniesz niezmontowany materiał, bo może się okazać, że oryginalny materiał fullHD jest tylko z nazwy.

To tylko moja podpowiedź, decyzja oczywiście Twoja.

getmarried - Czw Gru 19, 2013 12:40 pm

Często tak jest, że materiał nagrywany kamerą, potrafiącą nagrywać w 480p jest następnie konwertowany do FullHD. Pozostaje to jedynie FullHD z nazwy. Alberto ma rację, materiał FullHD z wysokim bitratem będzie zajmował nawet 100GB.

Praktyki kamerzystów są różne, ale jeżeli ktoś ma nieduży telewizor, to dla osób, które nie interesują się tematem będzie to zupełnie bez znaczenia.

Już tak nie straszcie Julii. Wybrała, zadowolona. Na pewno wszystko się uda. :)

Julia_ja - Nie Gru 22, 2013 10:10 pm

Mi nic nie straszne :) ale dzieki za podpowiedzi ;)

Szczerze powiem, że nie tak bardzo mi zależy na tym materiale, co po prostu na zmontowanym filmie, a najbardziej na teledyskach, bo całego filmu i tak nie bedzie mi sie chciało zapewne obejrzeć po raz drugi :)

KADR - Pon Lut 17, 2014 9:52 pm

Witam
Odpowiadjąc na pytanie postu to obecnie aby mieć sensownie nagrane wesele i ślub należy zarezerwować kwotę w przedziale 2000-4000zł
:)

Catylyn89 - Pon Mar 17, 2014 6:31 pm

KADR napisał/a:
Witam
Odpowiadjąc na pytanie postu to obecnie aby mieć sensownie nagrane wesele i ślub należy zarezerwować kwotę w przedziale 2000-4000zł
:)


No to jesteśmy pomiędzy, bo dajemy 3 tys. za trzy kopie w tym jedna na Blu-ray :)

Haliśka Band - Wto Mar 18, 2014 6:11 pm

KADR napisał/a:
aby mieć sensownie nagrane wesele i ślub należy zarezerwować kwotę w przedziale 2000-4000zł
:)

A ja myślałem, że dobrego kamerzystę :)

Julia_ja - Wto Mar 18, 2014 7:32 pm

Dokładnie Haliśka Band! Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. ;)
ithanielle - Sro Mar 19, 2014 9:09 am

Haliśka Band napisał/a:

A ja myślałem, że dobrego kamerzystę :)


Zgadzam się z Haliśka Band :)
My płacimy mniej niż 2000 zł, ale wiem, że film będzie wyjątkowy - jak większość filmów naszego kamerzysty :)

KADR - Sro Mar 19, 2014 10:18 am

Haliśka Band napisał/a:
KADR napisał/a:
aby mieć sensownie nagrane wesele i ślub należy zarezerwować kwotę w przedziale 2000-4000zł
:)

A ja myślałem, że dobrego kamerzystę :)


W wiekszości przypadków jedno wiąże się z drugim :)

Idąc tym tropem : ile trzeba wydać na dobry samochód 1000-2000zł a może 30000 - 40000 lub więcej :?:
A może poprostu kupić dobry samochód :?: :o
Ile dobrych samochodów znajdziecie w pierwszym przedziale cenowym a ile w drugim przedziale cenowym?

Mówiąc o przedziale cenowym 2000-4000zł mam na myśli fakt, że większość DOBRYCH KAMERZYSTÓW (pracujących legalnie na legalnym oprogramowaniu, płacących podatki etc) tak się ceni.
Ale owszem mogą być też i wyjątki. Dlatego warto płacąc dużo też dużo wymagać od tego kamerzysty, natomiast płacąc mniej nie można znów zbyt dużo wymagać.
Jest też prawdą że nie wszystkim wszystko się podoba. Każdy ma swój gust a o gustach się nie dyskutuje dlatego nieraz komuś podoba się bardziej coś tańszego i może wybrać to co chce za takie pieniądze jakie chce.
Pozdrawiam wszystkich jeszcze nie zdecydowanych :)

Haliśka Band - Sro Mar 19, 2014 3:13 pm

KADR napisał/a:
W wiekszości przypadków jedno wiąże się z drugim :)


Co niektórzy sobie radzą inaczej, żeby "zejść" z kosztów :) - wesele "sponsorowane"

KADR - Sro Mar 19, 2014 4:52 pm

Haliśka Band napisał/a:
KADR napisał/a:
W wiekszości przypadków jedno wiąże się z drugim :)


Co niektórzy sobie radzą inaczej, żeby "zejść" z kosztów :) - wesele "sponsorowane"

Czytałem o tym niedawno. Jednak wizja wesela z wiszącymi na każdym kroku banerami reklamowymi ,przerywaniem gry kapeli by podać reklamy, to już za dużo jak na moje chore serce :?
Romantycznie jak cholera. :smile:

No chyba że wesele sponsorowane przez teściów :mrgreen:

Catylyn89 - Nie Wrz 28, 2014 9:40 am

My płaciliśmy 3000 zł za filmowanie lustrzanką. Do tego kręcony wywiad, teledysk dla rodziców w cenie... 4 komplety (jedna Blu-ray, 3 DVD) każda po 3 płyty: 2h, skrót 1h, i wywiad wraz ze skrótem 30 min. I nie żałujemy, bo to pamiątka na całe życie, a przy dzisiejszej technologi, jest kolosalna różnica w filmach :)
emi87 - Pon Wrz 29, 2014 3:53 pm

My płacimy 2000 zł kamerzysta będzie do 2.30 mamy pakiet bez przygotowań.
emiiskaa - Pon Wrz 29, 2014 5:17 pm

my 1900 po uwzględnieniu zniżki :roll:
ewa91 - Sob Sty 24, 2015 10:52 am

Ceny są bardzo zróżnicowane. Wybierając Naszego kamerzystę nie kierowaliśmy się ceną (z góry założyliśmy, jakiej kwoty nie przekroczymy), szukaliśmy kamerzystę, który Nas zrozumie , i Nasze oczekiwania, i Nasze osobowości.

Usunęłam reklamę z podpisu. Moderatorka Asiek

kasiulec90 - Czw Maj 28, 2015 12:32 pm

My tez nie kierowaliśmy się ceną tzn mieliśmy pewien przedział. Nie interesował nas jak najtańszy film byle by tylko go mieć. Wybraliśmy film kręcony lustrzankami przez dwie osoby i powiem jedno że nie był jakoś dużo droższy (znajomi za zwykłego kamerzyste zapłacili tylko z 400 zł mniej) ale za to jakość bez porównania. My mamy fajny dynamiczny film a oni długiego nudnego tasiemca którego nie obejrzeli w całości ani razu. Teraz żałują, że nie dołożyli tej różnicy do zdecydowanie lepszego filmu.
KADR - Nie Lip 05, 2015 12:51 pm

Tak dla rozerwania się Kalkulator dobrego fotografa kamerzysty. :D
kalkulator dobrego fotografa :D

MmmBŁW - Czw Lip 30, 2015 8:15 am

MYŚLĘ , ŻE KAŻDY BĘDZIE LEPSZY OD STUDIO QUATRO Z ŁODZI. PRZESTRZEGAM, OMIJAJCIE SZEROKIM ŁUKIEM!!!
NIGDY WIĘCEJ STUDIO QUATRO!!!

monikaknap - Pią Sie 28, 2015 7:41 am

Aktualnie, licząc na film wysokiej jakości, kręcony lustrzankami przez 2 osoby trzeba przeznaczyć około 4tys. minimum. Można oczywiście znaleźć kamerzystę za 2tys ale jak to mówią szału nie będzie. Jak coś jest dobre to niestety musi kosztować :-)
Dodam, że dostałam też oferty powyżej 10 tys...:-)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group