Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Wideofilmowanie - Ile czekaliście na film?

Alinka - Pon Lis 10, 2008 11:52 pm
Temat postu: Ile czekaliście na film?
Powiedzcie, czy miesiąc czekania na film to nie za długo? Jakoś denerwuję się, że coś może być nie tak. Ile wy czekaliście na swoje filmy?
ava - Wto Lis 11, 2008 1:12 pm

Moim zdaniem jest to jak najbardziej normalny termin oczekiwania, jeśli chce się mieć porządny film :)
yennefer - Wto Lis 11, 2008 2:03 pm

Jeśli wesele jest w chodliwym terminie, to miesiąc na realizację filmu to minimum, chyba że firma jest kilkuosobowa lub po prostu montaż jest kiepski.
Agnieszka19 - Wto Lis 11, 2008 3:22 pm

My czekaliśmy 3 tygodnie a wesele nie było w chodliwym terminie, a znajomi u naszego kamerzysty czekali ponad miesiąc bo wesele było we wrześniu.
W każdym razie lepiej poczekać dłużej i zobaczyć super film niżkrócej i mieć kiepsko zmontowane nagranie.
Także spokojnie. Miesiąc to nie aż tak długo :)

Alinka - Wto Lis 11, 2008 4:52 pm

Uffff... Mam więc nadzieję, że wszystko będzie ok ;)
kochecka - Wto Lis 11, 2008 6:40 pm

my wesele mielismy na poczatku pazdziernika a film byl gotowy pod koniec grudnia :) troche sie wyczekalismy :)
fiona83 - Wto Lis 11, 2008 7:04 pm

My czekaliśmy 8 tygodni.
artur_ase2000 - Sro Lis 12, 2008 11:10 am

u mnie sie czeka srednio do 2 miesiecy ... i staram sie tego terminu nie przekraczac
mysle ze to standart czyli kolo 1.5-2miesiecy

ps. moja uwaga ciesz sie ze czekasz tyle a nie slub w sobote a film gotowy we wtorek :) )))
pozdrawiam :]

agunia84 - Sro Lis 12, 2008 12:35 pm

My będziemy czekać 2 miesiące na film - tak mamy w umowie.
juta79 - Sro Lis 12, 2008 1:50 pm

My czekalismy ponad 2 miesiace ale po tygodniu dostalismy plyte ze wszystkim co nagral kamerzysta :lol: wiec nawet sama stwierdzilam ze nie musi sie spieszyc :wink:
izunia_82 - Sro Lis 12, 2008 9:47 pm

Od momentu pojawienia się u kamerzysty około miesiąca.
i3utch - Pon Lis 17, 2008 9:36 pm

Nam dzisiaj kamerzysta powiedział że czas oczekiwania na płytę to u niego pół roku i chyba zrezygnujemy. Widać że wie co robi i przykłada się do nagrywania, ale te 6 miechów trochę nas poraża. :( Więc znowu musimy szukać :(
Audiolka - Pon Lis 17, 2008 11:27 pm

artur_ase2000 napisał/a:


ps. moja uwaga ciesz sie ze czekasz tyle a nie slub w sobote a film gotowy we wtorek :) )))
pozdrawiam :]

?e ja wcześniej nie widziałam,ze takie expresy robią ;P
A poważnie to czekaliśmy około 2 m-cy.

Hatifnatka - Wto Lis 18, 2008 1:57 pm

my mieliśmy ślub i wesele 23 sierpnia i... nadal czekamy na zmontowany film :( dostaliśmy wprawdzie materiał bez montażu ale to jednak nie to samo. wczoraj mąż dzwonił do kamerzysty i dowiedział się, że jeszcze nasz film jest niegotowy... :roll:
Agnieszka19 - Wto Lis 18, 2008 2:17 pm

Hatafinko to trochę długo faktycznie... tez bym się matwiła...
fiona83 - Wto Lis 18, 2008 2:29 pm

Hatifnatka napisał/a:
my mieliśmy ślub i wesele 23 sierpnia i... nadal czekamy na zmontowany film


My z filmem też mieliśmy przeboje. Gdyby nie nasze ponaglania pewnie też do dziś byśmy nie dostali (ślub też 23 sierpnia) :-/
Hatifanko, powodzenia !

Hatifnatka - Wto Lis 18, 2008 9:56 pm

ogólnie ciągle ktoś przekręca mój nick :razz: nie: Hatafinko ani Hatifanko tylko Hatifnatko od Hatifnatki, dziewczęta :cool:
a z tym filmem to faktycznie nie możemy się już doczekać...

Agnieszka19 - Wto Lis 18, 2008 9:58 pm

przepraszam i obiecuję poprawe 8)
Hatifnatka - Sro Lis 19, 2008 2:44 pm

ok, nie ma sprawy :)
Maja_Kris - Wto Gru 02, 2008 3:25 pm

my tez od 16 sierpnia do ... listopada... masakra ale warto bylo :)
miluka - Wto Gru 02, 2008 3:36 pm

My też mieliśmy 16 sieronia i nadal niestety nie mamy. Ale dzisiaj to już dzwonię.
justinaa - Nie Sty 18, 2009 8:20 pm

my prawie 3 m-ce, ale po pierwsze tak było napisane w umowie, a poza tym trochę też przez nas, bo późno był plener, ale było warto, film jest naprawdę fajny
sistermonn - Pon Sty 19, 2009 8:18 am

My też czeklaiśmy 3 miesiące. Trochę było to spowodowane moim pobytem w szpitalu.
Ale warto było czekać.
Film mamy rewelacyjny :)

MałaMi1 - Wto Sty 27, 2009 8:54 pm

my niecały miesiąc :) a film rewelacja ;)
SV_Studio - Nie Mar 08, 2009 4:21 pm

justinaa napisał/a:
my prawie 3 m-ce, ale po pierwsze tak było napisane w umowie, a poza tym trochę też przez nas, bo późno był plener, ale było warto, film jest naprawdę fajny


3-mce to sporo. Zastanawia mnie co oni przez taki szmat czasu robią? Analizując: Sporo zleceń, bardzo dokładny montaż, albo takie małe zabezpieczenie na wypadek losowy, lub jeszcze coś innego?

I żeby nikt nie pomyślał, że oczerniam ową firme, po prostu jestem ciekawski z natury :razz:

U nas obecnie termin oczekiwania to 30 dni od momentu sfilmowania ostatniej sceny. Jest to optymalny okres na dokładne i precyzyjne zmontowanie uroczystości. Dla nas termin to rzecz święta :!:

justinaa - Nie Mar 08, 2009 5:09 pm

na pewno sporo zleceń, plus, z tego, co mówili, czasem niedopatrzenie ze strony młodych, późno dostarczają fotki i płytkę z muzyką, albo późno, tak, jak my, robią plener, który też jako teledysk jest na filmie, my plener mieliśmy ponad m-ce po ślubie, a potem był grudzień, święta etc, ale tak, jak napisałam, taki termin był w umowie, wiedzieliśmy co podpisujemy, a oni się w umowy wywiązali
Katarzyna. - Pon Maj 25, 2009 5:26 pm

My czekaliśmy około 5-6 miesięcy ale było warto.

Profesjonalnie zmontowany materiał, mogliśmy oglądać sobie w kawałkach w internecie i zatwierdzać lub prosić o zmiany. Super dobrana muzyka i co najważniejsze żadnych trzęsących się ujęć. Cała rodzina była tak zachwycona, że nasz Pan kamerzysta obskoczył u nas wszystkie kuzynki i ślub mojego brata.

Master - Wto Maj 26, 2009 6:41 pm

Ja czekałam ok miesiaca i była to dla mnie wieczność :roll: Tak więc podziwiam Was dziewczyny, ze potraficie czekać aż 6 m-cy! :cool:
I jak większosć jestem oczarowana swoim filmem :lol:

Katarzyna. - Wto Maj 26, 2009 9:19 pm

Tak szczerze to film weselny miesiąc po ślubie nie ma żadnej wartości. Miło jest usiąść za pół roku na kanapie i obejrzeć go z ciekawością przypominając sobie jak to było...
evelinka - Wto Maj 26, 2009 10:22 pm

Katarzyna. napisał/a:
Tak szczerze to film weselny miesiąc po ślubie nie ma żadnej wartości. Miło jest usiąść za pół roku na kanapie i obejrzeć go z ciekawością przypominając sobie jak to było...


Ja tak nie uważam. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że nie do końca wiem co się działo na parkiecie. Bardzo chętnie sprawdzę jak goście się bawili.

Pusiak - Sro Maj 27, 2009 8:58 am

evelinka napisał/a:
Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że nie do końca wiem co się działo na parkiecie. Bardzo chętnie sprawdzę jak goście się bawili.


Owszem :) Zwłaszcza, że niektórzy kamerzyści proszą kilka osób spośród gosci o powiedzenie kilka miłych słów do Państwa Młodych i jest to na filmie :) Ja tam obejrzałam swój film natychmiast i dzieki niemu "wróciła mi pamięć" dotyczaca momentu składania przysięgi, bo przez jakiś czas jak myslałam o tym fragmencie uroczystości, to słyszałam tylko głos, bez obrazu :) - co stres potrafi zrobić z człowiekiem :)

DzonTravolta - Pią Cze 19, 2009 11:29 pm

My będziemy musieli czekać około miesiąca. Kiedyś myślałem, że dostaje się film po powiedzmy tygodniu i jak kamerzysta powiedział miesiąc to się zdziwiłem. Ale widzę, że to nie jest taki najgorszy termin w porównaniu z innymi.
agunia84 - Czw Cze 25, 2009 7:28 am

Ostatecznie na film czekaliśmy 2 miesiące i 1 dzień ;) w sobotę możemy odebrać płytki.
aggar - Pon Lis 02, 2009 9:10 am

Wesele było 22 sierpnia i nadal czekamy na film; z tym, że uprzedzono nas że film będzie w listopadzie ale dla mnie to już tak straaaasznie długo :)
marysia - Pon Lis 02, 2009 9:53 am

Taka sama sytuacja jak u aggar :) Też wiedzieliśmy że trzeba czekać minimum dwa miesiące ale jednak wytrzymać już się nie daje.
Bella - Pon Lis 02, 2009 12:11 pm

My właśnie poszukujemy kamerzysty i ostatnio na spotkaniu dowiedzieliśmy się że czas oczekiwania to 3-4 miesiące (z naciskiem na raczej 4). Podobno jest to związane z tym, że jest to profesjonalne studio, w którym bardzo długo trwa montaż (ten montaż nam się podobał i wygląda profesjonalnie), a z racji tego, iż kręcą bardzo dużo wesel (jest kilku pracowników) to tak długo się czeka.. i sami już nie wiemy co zrobić, u innych z tego co się dowiadywaliśmy trwa to 1-2 miesiące.
elvid_videofilmowanie - Pon Lis 02, 2009 12:28 pm

Jeżeli końcowy efekt jest wart czekania to warto.
ava - Sro Lis 25, 2009 3:36 pm

My czekaliśmy trochę ponad 2 miesiące :)
narka20 - Czw Gru 17, 2009 9:06 pm

Pan z Sv Studio gada bzdury.nie dotrzymal ani jednego terminu ktory ustalailsmy a koncowy efekt byl tak beznadziejny ze musielismy odzyskac calosc ktora nagral i teraz kto inny robi nam tak naprawde prawdziwy film.******......!!!!!!!!!!!
Ambrozja - Pią Gru 18, 2009 10:12 am

4 miesiące :roll: a mieliśmy czekać miesiąc. Na szczęście film jest fajnie zrobiony i dobrze się ogląda.
cichy - Pon Gru 28, 2009 8:40 pm

artur_ase2000 napisał/a:
u mnie sie czeka srednio do 2 miesiecy ... i staram sie tego terminu nie przekraczac
mysle ze to standart czyli kolo 1.5-2miesiecy

ps. moja uwaga ciesz sie ze czekasz tyle a nie slub w sobote a film gotowy we wtorek :) )))
pozdrawiam :]


U ciebie to czekamy już 4 miesiące i nie potrafisz odebrać telefonu lub odpisać co się dzieje z filmem i zdjęciami.

webkurier - Sro Gru 30, 2009 1:14 pm

Sam jestem kamerzystą i może narażę się kolegom z branży.
Moim zdaniem dobry kamerzysta powinien robić materiał świadomie i już
w momencie kręcenia kamerą myśleć o montażu.
Po prostu ułatwiać sobie robotę.
Film z wesela da się bardzo dobrze zmontować w ciągu tygodnia!
Najlepiej przed realizacją kolejnego zlecenia.
I najlepiej jak film montuje sam kamerzysta! Nie korzystajcie z usług firm robiących
masówkę. Janek nakręcił, Czesiek montuje.
Te terminy 2-4 miesiące, o których tu czytam to ściema.
Koleś pracuje zawodowo, siada do montażu na godzinę dziennie, jeszcze montuje filmy
innych kolesiów, tak to wygląda

OkO - Sro Gru 30, 2009 3:43 pm

Ta ściema wygląda tak , że żadna prosperująca firma , która odprowadza podatki , płaci Zus za siebie i pracowników , prowadzi działalnosc gospodarczą nie jest w stanie utrzymać się z 4 wesel w miesiącu . Ceny są dostosowane do portfela klienta . Chyba , że mówimy o firmie "krzak" gdzie filmowanie jest cotygodniową fuchą taki Pan moze sobie nawet montować jeden film w miesiacu i ma radochę;) Nie wiem również co ma wspólnego kto montuje kto filmuje no chyba że Pan nie przegląda szczegółowo materiału. Od pracowników wymaga sie bezwględnie stałych momentów ciekawych ujec a kosmetyka i szczegóły omawiane są z samymi klientami Uprośćmy może produkcje filmów fabularnych do jednej osoby:) U mnie w firmie ja projektuje okładki i nie wiem czy są mniej profesjonalne od osoby , która musi robić wszystko :)Liczy sie końcowy efekt jak sie ktos uprze to zmontuje film w jeden dzień i nie mamy co sie czarować . A dyskusje , która firma w jakim okresie oddaje swój produkt to kompletna bzdura Nie poruszajmy moze spraw kto pracuje w jakim wymiarze godzin , jakie ma inne obowiązki Klarownie spisane są warunki umowy klient albo akceptuje warunki lub nie.
Zacznijmy moze od tego , że jedna firma ma 30 klientów w sezonie a druga 3x tyle i nie trzeba nikomu zlecać wykonanie montażu wystarczy systematycznie pracować;) Zgodzę sie z tym ,że ktoś kto ma 4 wesela w miesiacu montuje szybciej ma duzo mniej pracy. Tylko przy 4 weselach w mięsiącu to zakup sprzętu serwis , przeglądy to muszą byc poważne obciazenia finansowe. plus zus i podatek to prawie charytatywnie no chyba ,że na lewo:) albo z doskoku;)ale nie porównujmy jednej firmy do drugiej
Pozdrawiam

mls - Sro Gru 30, 2009 4:12 pm

My czekaliśmy ok. 1,5 miesiąca. Myślę, że jest to standard.
webkurier - Sro Gru 30, 2009 6:06 pm

OkO napisał/a:
Ta ściema wygląda tak , że żadna prosperująca firma , która odprowadza podatki , płaci Zus za siebie i pracowników , prowadzi działalnosc gospodarczą nie jest w stanie utrzymać się z 4 wesel w miesiącu .


Wielkość firmy nie ma tu znaczenia, z doświadcznia wiem, że właśnie takie firmy
robią kit. To jest "produkcja" i sztampa. Wysyłają z kamerą na imprezy amatorów, ktoś inny to obrabia...
Nie piszę nic personalnie, takie mam obserwacje.


Cytat:
Ceny są dostosowane do portfela klienta . Chyba , że mówimy o firmie "krzak" gdzie filmowanie jest cotygodniową fuchą taki Pan moze sobie nawet montować jeden film w miesiacu i ma radochę;)


Mam zarejestrowaną działaność :)
Rejestruję i montuję codziennie, bo to mój zawód. Robię to od wielu lat i faktycznie
mam radochę


Cytat:
Nie wiem również co ma wspólnego kto montuje kto filmuje no chyba że Pan nie przegląda szczegółowo materiału.


Kolego, nie pisz takich dyrdymałów, sam sobie wystawiasz sygnaturkę
Na resztę nie odpowiadam, za dużo tego.
Wiedziałem, że się narażę i odezwą się upiory :)
Te pyskówki nic nie dają, liczy się efekt - czyli film. Jak ktoś pyta a się nie zna,
to trzeba mu prawdę pisać, od tego jest forum...

OkO - Sro Gru 30, 2009 7:35 pm

)Może masz odmienne obserwacje niz ja zależy z kim współpracujesz;) Wszystkie firmy z , którymi współpracujemy i polecamy . Działają profesjonalnie i małe i duże . ( i nie ma znaczenia jak długo realizują montaż to każdego indywidualna sprawa )
Masz rację forum jest .od tego aby dyskutować więc nie ma problemu :) Ty masz swój pogląd ja swój . Mimo , ze w mojej firmie obecnie nie czeka sie na film 3 miesiące nie potępiam kogos kto oddaje nawet po 6 miesiącach;)

ola88 - Sro Gru 30, 2009 9:37 pm

Hmmm najważniejsze żeby był ładnie zmontowany :) ja moge nawet i czekać 6 miesięcy, ale żeby było widać efekt tej pracy :)
elvid_videofilmowanie - Sro Gru 30, 2009 10:46 pm

webkurier napisał/a:

Moim zdaniem dobry kamerzysta powinien robić materiał świadomie i już
w momencie kręcenia kamerą myśleć o montażu.


Dokładnie, inaczej mówiąc musi mieć już pomysł na film.

webkurier napisał/a:
Film z wesela da się bardzo dobrze zmontować w ciągu tygodnia!

Tutaj zgodzę się z OkO. Nie ma sensu dyskutować kto ile czasu poświęca na montaż - ważny jest efekt końcowy.

webkurier napisał/a:

Koleś pracuje zawodowo, siada do montażu na godzinę dziennie, jeszcze montuje filmy
innych kolesiów, tak to wygląda

A w czym to jest naganne, że ktoś pracuje na etacie i do tego ma działalność??

P.S.
Tak zupełnie poza tematem i jeszcze raz się powtórzę - zapoznajcie się z regulaminem dla firm pkt.1 i dostosujcie swoje nicki do obowiązujących zasad.

webkurier - Sro Gru 30, 2009 11:31 pm

Cytat:
A w czym to jest naganne, że ktoś pracuje na etacie i do tego ma działalność??


To nie o to chodzi, tylko tacy ludzie chyba faktycznie potrzebują miesięcy na montaż.
Ja i tak nadal nie rozumiem dlaczego montaż musi tyle trwać...
To tak wygląda, jakby kamerzyści bali oddać się płytę po tygodniu, tak jakby
ta cała ich robota musiała nabrać "mocy urzędowej".
Temat zresztą jest szeroki, nie na ten wątek. Trzeba by zajrzeć jeszcze do kuchni,
na czym się montuje, jak był nagrany materiał, jak montażysta radzi sobie z kompem itd.

Na pewno 4 czy 6 miesięcy na oddanie filmu nie ma nic wspólnego z lepszą jakością
czy z lepszym montażem, wybaczcie...

OkO - Czw Gru 31, 2009 12:05 am

Nie chodzi o jakość tylko ilość zleceń . Nikt nie przetrzymuje klientowi filmu bo ma taki kaprys . Pomijam juz względy finansowe . Właśnie aby uniknąć fuszery jakiegoś zlecenia montażu tyle to trwa a co to ma do jakości filmu to nie wiem? A juz kompletnie nie rozumiem stwierdzenia o umiejętnościach i dobrym kompie . Myślisz , ze firma która montuje 3 miesiące nawet 4, 6 ma komp na korbkę . Ma poprostu dużo pracy .
U mnie obowiązuje kolejnosć Od momentu ustalenia szczegółów na umowie są 3 miesiące . Nikt nie czeka tyle ale lepiej oddac wcześniej niż później i nie dotrzymać warunków umowy.
A co to wogóle kogoś interseuje kto ile czasu poświęca na montaż to chyba jest ustalane z klientem indywidualnie . W mniejszych firmach mniej zleceń krótszy czas montażu w wiekszych trzeba poczekać Przeciesz chyba nikt się nie łudzi ze jego film montowany jest przez 3 miesiace .:))

Sorc - Czw Gru 31, 2009 1:07 pm

Ja czekałem na film 4 miesiące... moim zdaniem to troche za długo, większą radoche mielismy ze zdjęć które dostalismy po niecałym miesiącu. Myslę ze optymalny czas to jakies 1,5 miesiąca, wtedy człowiek jeszcze troche żyje weselem.
webkurier - Czw Gru 31, 2009 1:28 pm

OkO napisał/a:
A juz kompletnie nie rozumiem stwierdzenia o umiejętnościach i dobrym kompie . Myślisz , ze firma która montuje 3 miesiące nawet 4, 6 ma komp na korbkę .


Chodziło mi o to, że jeden śmiga błyskawicznie, wie co robi, szybko podejmuje trafne
decyzje, inny męczy się z tym samym godzinami. To już są indwidualne predyspozycje.


Cytat:
A co to wogóle kogoś interseuje kto ile czasu poświęca na montaż to chyba jest ustalane z klientem indywidualnie . W mniejszych firmach mniej zleceń krótszy czas montażu w wiekszych trzeba poczekać Przeciesz chyba nikt się nie łudzi ze jego film montowany jest przez 3 miesiace .:))


Ja po prostu stawiam się w sytuacji pary, która chce zobaczyć dzieło jak najszybciej,
po kilku miesiącach emocje wypalają się do zera :) To już odgrzewane kotlety.

WIDEOFILM - Czw Gru 31, 2009 4:51 pm

webkurier, Tylko też pamiętaj,że klienci czasami sami opóźniają zamknięcie produkcji poprzez niedostarczenie na czas materiałów np zdjęc, muzyki i co tam jeszcze.
A co do tych firm usługowych typu hurtownia: to już na tym forum była niejeden raz mowa.

mikimaus - Wto Maj 29, 2012 1:53 pm

nam kamerzysta powiedział, że jeszcze w tym terminie to powinien być do miesiąca czasu - a jak będzie to zobaczymy.
Mimius - Nie Sty 20, 2013 5:26 pm

My na swój czekaliśmy 2,5 tygodnia od daty wesela, ale film robił nam znajomy i może dlatego było dość szybko.
M4rcysi4 - Nie Sty 20, 2013 8:25 pm

My czekaliśmy 2,5 miesiąca, w tym czekaliśmy na plener ok miesiąca po ślubie (zgranie pogody z pracą).
WIDEOFILM - Nie Sty 20, 2013 8:57 pm

mikimaus, M4rcysi4, Bardzo przyzwoite terminy.
emilka.krk - Nie Lip 13, 2014 2:03 pm

a my czekaliśmy ponad 3 miesiące na film od KAMERAMI ze Zgierza...już się rozpisałam na temat jakości filmu, który otrzymaliśmy w dziale organizacja>>videofilmowanie...CHCECIE MIEĆ SUPER FILM TO WARTO POCZEKAĆ!!!

Emilka

tygrysek7773 - Sro Lip 16, 2014 3:04 pm

Tak, popieram. Natomiast nie warto czekać jeśli film ma być przeciętny, tak jak w moim przypadku, a czas oczekiwania wynosi blisko...PÓŁ ROKU... :zly:
Catylyn89 - Nie Paź 26, 2014 9:28 pm

My czekaliśmy 2 miesiące, bez żadnego akceptowania materiału... I mieliśmy super niespodziankę, bo pamiątka jest genialnie zmontowana :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group