Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Przesądy - Zegar w prezencie slubnym

aniaz - Sob Sie 16, 2008 1:23 pm
Temat postu: Zegar w prezencie slubnym
Ja się ostatnio przekonałam, ze w prezencie nie daje się zegarów i to wszelkiego rodzaju zegarów nawet takich bez godzin:



Ostatnio dałam takie cudo koleżance na slub i się okazało, ze to przynosi pecha czy coś w tym stylu. Zabobony...

Emi - Wto Sie 19, 2008 11:47 am

Nie słyszałam o takim przesądzie. Ale wydaje mi się, że taki zegar to raczej pasuje na wieczór panieński/kawalerski niż na ślub.
France - Wto Lip 21, 2009 3:16 pm

tez o tym nie slyszalam,a czy jest jakies wytlumaczenie-nie daje sie zagara bo odmierza koniec zwiazku czy cos takiego?czy standard,ze po prostu ogolnie przynosi pecha?
EwaM - Sro Lip 22, 2009 8:21 am

Zabobon mówi, że się zegarków nie daje, bo będzie odmierzał czas do rozstania. Mój mąż dostał od moich rodziców w prezencie ślubnym zegarek. I oczywiście jakaś zabobonna ciotka krzyknęła, że to nie dobrze, bo będzie odmierzał itd. A ja odpowiedziałam, że jeśli będzie długo odmierzał to niech odmierza.
izunia_82 - Sro Lip 22, 2009 5:45 pm

Ja szczerze powiem, że pierwszy raz słyszę o takim zabobonie :o . Ale osobiście sądzę, że nie jest to odpowiedni prezent ślubny dla młodych. Wyjątkiem dla mnie jest sytuacja kiedy młodzi na przykład dają konkretną listę prezentów w konkretnym sklepie i proszą gości o ich zakup zamiast "tradycyjnego dawania pieniążków". :)
Ambrozja - Pią Lip 24, 2009 1:14 pm

A my dostaniemy zegarki od mojej mamy, z jakiś grawerem :) chciałam od mamy coś na pamiątkę mieć, wybraliśmy sobie sami te zegarki
Audiolka - Nie Lip 26, 2009 10:24 am

Też o tym słyszałam, a nawet że nie daje się wogule zegarków w prezencje bo "odmierzają czas obdarowanego"
555 - Nie Lip 26, 2009 11:18 am

izunia_82 napisał/a:
Ale osobiście sądzę, że nie jest to odpowiedni prezent ślubny dla młodych.
a dlaczego, pomijając, oczywiście, przesąd..?
Ambrozja - Pon Lip 27, 2009 6:58 pm

Hmmm czy tego chcemy czy nie, to wszystkie zegarki odmierzają nasz czas :wink:
ava - Pon Lip 27, 2009 10:01 pm

Audiolka napisał/a:
Też o tym słyszałam, a nawet że nie daje się wogule zegarków w prezencje bo "odmierzają czas obdarowanego"

No właśnie ja zastanawiałam się nad zegarami jako prezentami dla rodziców, ale sama nie wiem :roll:

asiulek82 - Sob Sie 22, 2009 11:55 pm

Przesądy, przesądy.... my dostalismy w prezencie ślubnym zegar i nie wierzę, że ma on wpływ na losy naszego związku... ;)
klarysa - Czw Sie 27, 2009 10:42 pm

My też dostaliśmy zegar. Jak na razie calkiem szczęśliwy jestesmy i nic nie zapowiada szybkiego rozstania. (nie kupujemy jednak sobie nazwajem zegarków)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group