Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Sprawy ślubno-weselne - Organizacja ślubu i wesela - terminy

Asiek - Czw Sty 22, 2004 8:28 pm
Temat postu: Organizacja ślubu i wesela - terminy
Być może sposób w jaki organizowaliśmy nasze śluby i wesela posłuży jako wskazówka i pomoc dla osób planujących TEN DzIEń. :)

Jak wyglądały Wasze przygotowania?
Pytanie kieruję głównie do osób, które są już po ślubie i mają pełny "obraz sytuacji".

Kolejność organizacji mojego ślubu i wesela :

Slub 16.08.2003.

Październik 2002 - zajęcie terminu w kościele

Luty 2003 - sala weselna, fotograf, zespół

Kwiecień - kamerzysta

Maj - zamówienie obrączek, zaproszeń

Czerwiec - początek załatwiania formalności, suknia, buty, samochód do ślubu

Sierpień - dodatki do stroju, termin u fryzjera, kosmetyczki, zamówienie wiązanki, muzyki w kościele i...strój dla pana młodego :shock:

Zaznaczam, że pod koniec czerwca wyjechaliśmy i wróciliśmy z końcem lipca, więc ponad miesiąc "wypadł" nam z organizacji.
W naszym przypadku musieliśmy załatwić masę formalności, tracąc na to sporo czasu i energii.

I optymistyczny wniosek na koniec : ze wszystkim zdążyliśmy, mieliśmy to co chcieliśmy i wszystko przebiegło sprawnie. :D

gosia - Czw Sty 22, 2004 9:01 pm

Slub 31 sierpnia 2002

:arrow: wrzesien 2001 zamówiona sala, oraz kościół

:arrow: grudzien 2001 zamówiony kamerzysta i DJ

:arrow: styczen zamowione zdjecia u fotografa

:arrow: luty 2002 kupione obrączki

:arrow: maj 2002 kupione zaproszenia

:arrow: czerwiec 2002 załatwione adnotacje urzędowe, wazne tylko 3 miesiące

:arrow: lipiec 2002 kupno sukni ślubnej , kupno wszystkich dodatków,
zamówiony samochód oraz ozdoby do samochodu, zamowiona wiązanka slubna

:arrow: sierpień 2002 kupno alkoholu, zamówiony fryzjer


NO I W KONCU TEN PI?KNY DZIE? 31,08,2002

Aga - Pon Lut 23, 2004 3:46 pm

?lub 20.09.2003
Styczeń 2003 - sala, kosciół - zaklepane terminy
Luty 03 - zamówiony DJ
Marzec 03 - luzy
Kwiecień 03 - wybrałam suknię. Nie trzeba tak wcześnie ale poszłam się rozejrzeć i wyszłam z wpłaconą zaliczką
Maj 03 - zaproszenia
Czerwiec 03 - formalności w USC (zaświadczenia) i w kościele
Lipiec 03 - zaczęliśmy rozdawać zaproszenia, fotograf,
Sierpień 03 - alkohol, wiązanka i samochód, obrączki, garnitur, buty
Wrzesień 03 - dodatki do stroju, przymiarki sukni
tydzień przed - kosmetyczka
dzień przed - bratowa która ma mnie czesać do ślubu kręci mi wieczorem włosy na wałki, żeby lepiej się układały. O godzinie 2 w nocy ściągam je bo mi niewygodnie a rano ściemniam bratową że włosy tak same z siebie się nie zakreciły :)

Madlen_ - Sro Lut 25, 2004 11:37 am
Temat postu: Re: Organizacja ślubu i wesela - terminy
?lub 24.08.2002.

Październik 2001 - kamerzysta

Listopad 2001 - sala

Grudzień 2001 - zajęcie terminu w kościele

Styczeń 2002 - fotograf

Maj 2002 - suknia, zaproszenia, formalności w USC

Czerwiec 2002 - strój P. i inne /świadkowie/

Sierpień 2002 - termin u fryzjera, kosmetyczki, zamówienie wiązanki, muzyki w kościele

I już...

marchefka - Sro Maj 05, 2004 2:14 pm
Temat postu: A teraz zly przyklad :)
To ja wam powiem, jak to u mnie wygladalo, ale jestem bardzo zlym przykladem, wiec uczcie sie od poprzedniczek :)

Slub 1 maja 2004 roku, cywilny byl wczesniej, bo 27 wrzesnia 2003 roku

Zamowienie dekoratorki do kosciola - 4 lata wczesniej (bo ubierala kosciol dla mojej psiapsiolki, zrobila to przepieknie i wtedy od razu ja poprosilam, zeby u mnie na slub tez dekorowala. Wtedy jeszcze nie znalam Marcina, ale juz wiedzialam, ze kosciol ustroi pani Lucyna ;) )))) )

Zamowienie obraczek - sierpien 2003 r (bo potrzebne na cywilny)

Zaklepanie terminu u kucharki - sierpien 2003 r (bo akurat bylo wesele brata, wiec poszlam do kuchni i powiedzialam, ze ja chce ta ekipe na moje wesele)

Zaklepanie terminu u krawcowej - grudzien 2003 (bo kieckę szylam w drugim koncu Polski za 1/3 warszawskiej ceny)

Zaklepanie sali - styczen 2004 (bo malo ludzi chce sie zenic w maju)

Zaklepanie bryczki - 2 tygodnie przed slubem

Zaklepanie kamerzysty - nie pamietam, ale jakos niedlugo po tym, jak zjawilam sie na tym forum

Zaklepanie orkiestry - jakos tez w tym terminie zadzwonilam do szefa orkiestry, po czym widzielismy sie z nim po raz pierwszy w zyciu tydzien przed weselem

Nauki - 1,5 miesiaca przed slubem

Fryzjerka - wiedziala juz z rok temu, ze 1 maja bedzie mi potrzebna i tego sie trzymala :)

Kosmetyczka - zaczelam wizyty z miesiac przed slubem, ale tylko dlatego, ze to moja psiapsiolka :)

Termin w kosciele - ze 3 miesiace przed

USC - dawno temu, bo sierpien 2003

Fotograf odpada, bo nie chcielismy zdjec w atelier (nie znamy zadnego sensownego fotografa, ktory zrobilby cos wiecej niz sztampa, a sztampy nie chcielismy); zdjecia byly robione na 7 aparatow przez znajomych, ktrorzy naprawde maja o tym pojecia (dzisiaj odbieram odbitki!!!!)

Zaproszenia - 2 miesiace przed impreza

czwartek przed weselem - kupowanie muchy i koszuli dla pana mlodego (w sobote okazalo sie, ze koszula jest szara na zagieciach i juz bylo za pozno, zeby ja prac :) )))) na szczecie przykrylo sie to kamizelka :) ))) )

piatek przed weselem - ostatnie poprawki stroju pana mlodego (bo okazalo sie, ze cos sie marszczy w garniturze)

piatek, godz. 24.00 - jeszcze jestesmy na sali, ostatnie dekoracje, bo wymyslilismy sobie, ze bedzie inaczej :)

sobota, godz. 16.15 - mialo byc juz blogoslawienstwo, a ja jeszcze biegalam w dzinsach po domu, bo nie mialam gdzie sie przebrac w kiecke :) ))))))))))))))))))

Jak mi sie przypomni cos jeszcze, to dopisze :)
A najfajniejsze bylo to, ze wszystko wyszlo super :) I calkiem bezstresowo :) ))
marchefka

Asia - Sro Maj 05, 2004 3:18 pm

Marchefko, jak tylko troszkę ochłoniesz to koniecznie zdaj nam relację z wesela i ze slubu i wstaw jakieś zdjątka - pliss... :)
Kiwax - Sro Lip 07, 2004 5:32 pm

Styczeń 2004 - ustalenie daty w kościele
Luty 2004 - zaklepaliśmy salę nawet szybko nam to poszło, oprócz tego dogadalismy się z moimi kumplami co do muzyki i podwózki do ślubu, zaczynamy kurs przedmałzeński
Marzec 2004 - zamówilismy u kolegi zaproszenia, kończymy kurs przedmałżeński
Kwiecień 2004 - kolejny kolega oferuje się zrobić film, odbieramy zaproszenia
Maj - 2004 ruszamy z pierwszymi zaproszeniami, Myszak kupuje buty
Czerwiec 2004 - rozdalismy prawie wszystkie zaproszenia, załatwiliśmy wszystkie papierkowe sprawy, pierwsza przymiarka, kupiłam rękawiczki, domówiliśmy zaproszenia, kupiłam kolejną parę butów, kupilam część bielizny, zaklepałam termin u fryzjerki i kosmatyczki.
Lipiec 2004 - kończymy z zaproszeniami, zmagania z Myszem co do smokingu



Od dzisiaj dokładnie został nam miesiąc :)

Kasia21 - Pon Sie 30, 2004 10:29 pm

o rany dziewczyny.My zdecydowaliśmy się na slub w styczniu2004.Poszliśmy na salę.Wolny termin - 31lipiec2004. Poszliśmy do księdza-"na ktorą chececie?" na 18.00 o.k. (I wcale nam się nie spieszyło)Załatwione :!: :!: :!: Chyba miałam niezłego farta :lol:
monicleo - Wto Sie 31, 2004 11:51 am

Kasia21 napisał/a:
o rany dziewczyny.My zdecydowaliśmy się na slub w styczniu2004.Poszliśmy na salę.Wolny termin - 31lipiec2004. Poszliśmy do księdza-"na ktorą chececie?" na 18.00 o.k. (I wcale nam się nie spieszyło)Załatwione :!: :!: :!: Chyba miałam niezłego farta :lol:

Musiałaś mieć super farta, bo my chcieliśmy na sierpień (a więc rok wcześniej) i wszystko prawie pozajmowane - łącznie z kosciołem, który sobie wcześniej upatrzyliśmy...
Więc pewnie lipiec będzie... :wink:

Anion - Wto Sie 31, 2004 2:25 pm

Salę i termin w kościele TRZEBA załatwic rok wcześniej szczególnie jesli planujecie ślub w tak popularnych letnich miesiącach jak czerwiec czy sierpien. Oczywiście może się zdarzyć że załatwiając wszystko później i tak znajdziecie wolny termin, ale może się też nie udać i co wtedy?? Jeśli zależy Wam na konkretnym terminie to im wcześniej tym lepiej.
Asiek - Pon Paź 04, 2004 12:49 am

Przybyło forumowych mężatek, może się dopiszą? :wink:
SaraLee - Sro Mar 30, 2005 3:42 pm

Trochę późno :? ale lepiej, niż wcale :)
?lub: 26.06.2004
W lutym 2004 przyszło nam do głowy, że może wreszcie by tak wziąć ślub :)
Pod koniec marca poszłam do salonu - sukienkę miałam szytą - a także zaklepanie terminu w kościele
W maju - produkcja zaproszeń. Zanim zdążyliśmy rozwieść wszystkie, złamałam palca u nogi - gips do kolana :( część zaproszeń poszła pocztą, resztę Bartek rozwiózł sam...
tydzień przed slubem - mąż kupił sobie strój śłubny
3 dni przed śłubem - zdjęto mi gips (i tak 4 tygodnie przed czasem :/ )
W piatek - ostatni w panieńskiem stanie - miałam robione ostatnie poprawki w sukience - zpowodu stopy musiałam zmioenić buty :roll:
A w sobotę rano mój chomik ugryzł męża w nos i biedak spędził przepołudnie na okładach, hihi. Ale i tak nie zamieniłabym tego z nikim innym :) :pokemon:

gambi - Sro Mar 30, 2005 4:00 pm

To mieliscie na przemian i szczescie i pecha, ale najwazniejsze ze wszystko sie dobrze skonczylo :D :D
bardzo sprawnie Wam poszla organizacja przedweselna.
Choc to duzo po czasie - serdeczne gratulacje!!

SaraLee - Sro Mar 30, 2005 4:13 pm

:) dzieki. Właściwie dopiero od niedawna mogę o tym rozmawiać z humorem, bo wczesniej różnie bywało :)
Kati - Sro Mar 30, 2005 4:40 pm

Sara Lee takie wypadki najfajniej się wspomina :lol:

Pamiętam te perypetie z butami hihi :mrgreen:

SaraLee - Czw Mar 31, 2005 1:46 pm

Zgadza się, Kati, i to między innymi dzięki Wam jakoś przetrwałam :iconpray:
just_Kate - Czw Mar 31, 2005 1:58 pm

SaroLee ja też doskonale pamiętam twojego biednego palca. Tym bardziej że byłaś moją towarzyszką niedoli - ja w ostatni dzień kwietnia zerwałam wiązania skokowe w stopie i też miałam gipsa - do kolana. Tylko mnie zdjeli go pod koniec maja. :wink:
Poza tym jak czytałam twoje przygotowania, to przyszło mi do głowy że u nas wszystko szło bardzo podobnie (jeśli chodzi o organizację czasową). :lol:
W marcu zdecydowaliśmy się na ślub jeszcze w tym roku (2004) i pod koniec (czy to już w kwietniu było?) zarezerwowaliśmy salę na 24 lipca.
Z kościołem były 'przechery' i w końcu udało nam się wszystko dogadać w maju. (papiery na szczęście organizowaliśmy już wcześniej).
Również w maju i czerwcu rozsyłaliśmy i rozwoliśmy zaproszenia (aczkolwiek rodzinka była przygotowana do 'szykowania' się na ślub już wcześniej - zasługa mojej nieocenionej mamy).
Suknię zamówiłam po świętach Wielkanocnych, czyli pod koniec kwietnia.
Również w kwietniu zamówiliśmy orkierstrę i kamerzystę.
Całą resztę przygotowywaliśmy już w miarę spokojnie, tylko welon odebrałam na dzień czy dwa przed ślubem. :wink:

Nie powiem, wszystko było robionę trochę 'na szybko' więc nie delektowałam się tym wydarzeniem tak, jakbym chciała. Ale nie to było najważniejsze. :)

SaraLee - Czw Mar 31, 2005 2:08 pm

a nie sądzisz, że właśnie takie spontaniczne decyzje sa najlepsze :wink: :?: A co do naszych spraw zdrowotnych, to zgadzam się, że miałyśmy małego pecha - ale na szczęście wszystko dobrze się skończyło :) Just_Kate, jak zdrówko :)
just_Kate - Czw Mar 31, 2005 2:51 pm

Saro - dzięki za troskę :lol: - właśnie wychodze powoli z grypska. :wink: (Jako dziecko znosiłam to mężniej chyba..)

A jeśli chodzi o tą spontaniczność - tak, no - coś w tym jest. No i nie ma obawy, że człowiek w międzyczasie zechce z czegoś zrezygnować albo zmienić (i nie mówię tu o mężu ;) ) w samej organizacji wesela. Bo na to po prostu nie ma czasu ;)

rorrim - Pon Paź 03, 2005 2:25 pm

Mam pytanie do forumowiczek, które same organizowały sobie wesele - czyli zamawiały kucharki, kupowały jedzonko, stroiły salę.

Może pamiętacie jaki był Wasz grafik zajęć w ostatnim tygodniu przez ślubem? Czyli co kiedy kupić, gdzie, kiedy zawieźć na salę. Będę wdzięczna za wskazówki, bo choć to jeszcze 6 m-cy to stres powoli mnie zżera... :wink:

pipi - Pon Paź 03, 2005 3:25 pm

To ja tylko powiem, że jak moi znajomi sobie organizowali takie wesele to zakupy do niego robili przez cały czas.
Tzn. kupowali produkty które się nie psują - jak mieli trochę czasu - jak były w promocji itp.
Salę we własnym zakresie dekoruje się najczęściej dzień wcześniej żeby balony były świeżo dmuchane.
Więcej niestety nie pomogę

Alma_ - Wto Lis 22, 2005 11:24 am

My salę i kościół rezerwujemy juz teraz, półtora roku przed ślubem.

Jakiś rok przed ślubem będziemy rezerwować zespół / dj'a i fotografa.

Sukienkę kupię za rok, mam nadzieję załapać się na listopadowe promocje ;)

Reszta - ok. pół roku wcześniej.

Cóż, takie są łódzkie realia :|

bajeczka - Wto Lis 22, 2005 9:15 pm

Alma_ napisał/a:
My salę i kościół rezerwujemy juz teraz, półtora roku przed ślubem.

Jakiś rok przed ślubem będziemy rezerwować zespół / dj'a i fotografa.

Sukienkę kupię za rok, mam nadzieję załapać się na listopadowe promocje ;)

Reszta - ok. pół roku wcześniej.

Cóż, takie są łódzkie realia :|


U mnie tak samo oprócz sukienki. Ze wgzlędu na wymiary zaczynam sie rozglądać juz teraz :)

Alma_ - Wto Lis 22, 2005 9:29 pm

Bajeczko, to doładnie tak samo - bo u mnie listopad przyszłego roku to będzie właśnie 8 miesięcy przed ślubem ;)

[ Dodano: Sro Lis 23, 2005 12:22 am ]
bajeczka napisał/a:
Ze wgzlędu na wymiary zaczynam sie rozglądać juz teraz :)

Bajeczko, a cóż to za nietypowy rozmiar (jeśli mozna spytać)?

bajeczka - Sro Lis 23, 2005 9:15 pm

Wysoki Alma wysoki. Suknia musi byc na 183 cm. :lol:
Alma_ - Pon Sty 16, 2006 11:58 pm
Temat postu: ?lubny terminarz
Maja Zawistowska napisał/a:
Aby nie pogubić się w natłoku spraw związanych z organizacją ślubu i wesela, warto sporządzić terminarz przygotowań. Nie wiecie, jak się do tego zabrać? Oto nasza propozycja.

12 miesięcy wcześniej

* Wyznaczcie datę ślubu i zastanówcie się, jak ten dzień ma wyglądać. Ważne, żebyście naradzili się między sobą, zanim spotkacie się z obiema rodzinami. Każda z nich może bowiem mieć inne zdanie na temat uroczystości. Jeśli będziecie zdecydowani i stanowczy, spotkanie w większym gronie szybciej przyniesie rezultaty.

* Zorganizujcie kolegium rodzinne, aby przedyskutować wszystkie sprawy, określić orientacyjną liczbę gości (będzie potrzebna przy rezerwacji sali na przyjęcie) i opracować ślubny budżet. Sporządźcie bilans przewidywanych wydatków i porównajcie go ze środkami, jakimi dysponujecie (zostawcie sobie spory margines na wszelki wypadek) - jeśli teraz przeliczycie siły na zamiary, unikniecie niepotrzebnych nerwów i pożyczek za kilka miesięcy. Dobrze, jeżeli od razu jasno ustalicie, kto za co płaci - każda strona musi mieć czas, aby przygotować się do czekających ją, niemałych w końcu, wydatków.

* Zarezerwujcie salę na przyjęcie weselne - to bardzo ważne, zwłaszcza gdy zamierzacie się pobrać w miesiącach letnich, w okresie Bożego Narodzenia lub na Wielkanoc - na te terminy jest zwykle mnóstwo chętnych.

* Wyznaczcie świadków ślubu. Im wcześniej powiadomicie ich o waszych zamiarach i poprosicie, by zostali waszymi świadkami, tym mniejsza szansa, że będą zmuszeni odmówić z powodu innych ważnych planów.

9 miesięcy wcześniej

* Zarezerwujcie termin w kościele lub usc, zwłaszcza jeśli zależy wam na konkretnym miejscu.

* Jeśli bierzecie ślub kościelny, zacznijcie chodzić na nauki przedmałżeńskie. Obejmują one dziesięć godzinnych spotkań, jeżeli więc odbywają się raz w tygodniu, trwają około trzech miesięcy. Można oczywiście zaliczyć je szybciej, chodząc na spotkania kilka razy w tygodniu do różnych parafii. Nie odkładajcie tego na ostatnią chwilę - tuż przed ślubem i tak będziecie mieli co robić.

6 miesięcy wcześniej

* Najwyższa pora, żebyście zaczęli się rozglądać za strojami ślubnymi - uszycie lub przywiezienie sukni może trwać nawet do trzech miesięcy. Poza tym im bliżej "sezonu ślubnego", tym większy tłok panuje w salonach i dłużej trzeba czekać na przymiarki i odbiór gotowej kreacji. Ponieważ podczas przymiarek sukni panna młoda powinna mieć na sobie buty i stanik, które włoży w dniu ślubu (tylko wtedy można kreację dopasować), te elementy garderoby również trzeba kupić znacznie wcześniej.

* Zamówcie fotografa i operatora wideo. Ci najlepsi mają zwykle napięty terminarz.

* Zacznijcie intensywnie dbać o siebie - odchudzać się, leczyć problemy skórne. Efekty staną się widoczne dopiero za kilka miesięcy.

* Jeśli zamierzacie urządzić wesele, rozpocznijcie poszukiwania osób, które zajmą się oprawą muzyczną. Zanim przesłuchacie kandydatów, może minąć trochę czasu.

3 miesiące wcześniej

* Załatwcie formalności w kościele i urzędzie stanu cywilnego - nie można tego zrobić wcześniej, gdyż niektóre dokumenty są ważne tylko przez kwartał.

* Wybierzcie i zamówcie zaproszenia ślubne. Jeśli okazałoby się, że trzeba coś poprawić albo dodrukować, nie będziecie ścigać się z czasem. Najlepiej zresztą już teraz rozpocząć rozsyłanie zaproszeń. Wbrew pozorom zdobycie wszystkich adresów może trochę potrwać.

* Zaplanujcie podróż poślubną - zawiadomcie szefa o urlopie i wykupcie wycieczkę.

* Jeśli planujecie sporządzenie listy prezentów, zróbcie to teraz - goście po otrzymaniu zaproszeń będą pewnie planować zakupy.

* Wybierzcie obrączki ślubne i zamówcie je. Na niektóre modele trzeba czekać nawet około trzech tygodni.

1 miesiąc wcześniej

* Przymierzcie stroje ślubne. Sprawdźcie, czy wszystko pasuje - w ciągu kilku miesięcy któreś z was mogło na przykład schudnąć albo utyć - może być wtedy kłopot z dopasowaniem stroju. Ale jest jeszcze czas na poprawki.

* Wybierzcie kwiaty - powinno się je zamówić najpóźniej na dwa tygodnie przed ślubem.

2 tygodnie wcześniej

* Zacznijcie rozchodzenie butów. W zupełnie nowych trudno wam będzie wytrzymać całą noc.

* Odwiedźcie restaurację, w której ma się odbyć przyjęcie. Podajcie liczbę gości (do tej pory wszyscy powinni już odpowiedzieć na zaproszenie), ustalcie ostateczną wersję menu, omówcie kwestie organizacyjne.

1 tydzień wcześniej

* Urządźcie wieczory panieński i kawalerski. Odradzamy zabawę w przeddzień ślubu - może grozić złym samopoczuciem o poranku.

* Jeszcze raz zadzwońcie do osób zaangażowanych w waszą uroczystość (świadków, fotografa, kierowcy, etc.) i upewnijcie się, że wszystkie sprawy organizacyjne są zapięte na ostatni guzik.

1dzień wcześniej

* Weźcie wolny dzień w pracy, odprężcie się, odpocznijcie.

pidzamka81 - Sro Lut 15, 2006 4:11 pm

?lub 9 września 2006r.


STYCZE?- zarezerwowanie sali i terminu w Kościele
LUTY- zarezerwowanie kamerzysty, fotografa, orkiestry
KWIECIE?- nauki przedmałżeńskie + poradnia, szycie sukni ślubnej ( ze względu że w terminach lipiec sierpień- urlop)
MAJ- obrączki
CZERWIEC- załatwianie formalności w USC, dokończenie formalności w Kościele, spowiedź :shock:
LIPIEC- kosmetyczka, garnitur,
SIERPIE?- próbna fryzura i makijaż
KONIEC SIERPNIA- wszystkie zapomniane sprawy :lol:

To wstępny plan działań hehehe zobaczymy jak wyjdzie w praktyce:):)

szczako - Sro Lut 15, 2006 4:19 pm

nasz plan wyglada tak:

wrzesien 05 - Swiadkowie, wstepna lista gosci, rezerwacja kosciola i sali
listopad 05 - orkiestra
grudzien 05 - wizyta w kosciele, zakup sukni
styczen 06 - fotograf

maj/czerwiec 06 - drukowanie zaproszen

za cala reszte zabieram sie od lipca.

nula22 - Sro Mar 15, 2006 2:10 pm

ślub 09.06.2007
do tej pory mamy już :
:arrow: 20.01.2006 zadatkowaliśmy salę (2 inne już były zarezerwowane)
:arrow: 05.03 2006 poprosiliśmy świadków
:arrow: 12.03.2006 zarezerwowaliśmy termin i godzinę w kościele
:arrow: 14.03.2006 zadatkowaliśmy zespół (przy nas podpisywali umowę na 02.06.2007)
:arrow: 14.03.2006 zarezerwowaliśmy skrzypaczkę (miała już zarezerwowany dzień, ale nie było ustalonej godziny, więc wpisała nas jako pierwszych -2 para się będzie musiała dostosować)
teraz będziemy poszukiwac fotografa i kamerzysty :lol: :lol:

i po wakacjach jak do tej pory:
sala w czesci juz odwolana -tzn wlasciciel poinformowany wiec teraz oni i ja szukaja chetnych na ten dzien :)

epox - Czw Mar 23, 2006 3:54 pm

?lub 18.08.2007 r
Do tej pory załatwiliśmy :
1. Sale weselną
2.Zespół
3.Kamerzysta-nasz znajomy
4.Fryzjer-mój kolega czeka na ten ślub już kilka lat i wkońcu się doczeka :wink:
5.Samochód własny
6.Sama zrobię bukiet ślubny
7.termin w kościele zarezerwujemy dopiero w listopadzie,bo teraz ksiądz się nie zgodził

Agnesia - Czw Mar 23, 2006 9:34 pm

?lub 17.06.06
22.06.05 wybrana sala
22.06.05 wybrana orkiestra
03.07.05 wybrana kucharka
23.09.05 wybrany fotograf
30.09.05 załatwione nauki i poradnia
08.12.05 zarezerwowany termin w kościele
04.03.06 wybrani świadkowie
20.01.06 wybrany kamerzysta
15.02.06 zamówiona suknia
06.03.06 wybrany tort
14.03.06 odebrane obrączki
17.03.06 zrobione zaproszenia
I to narazie wszystko o mamy załatwione.

Edi - Nie Wrz 17, 2006 10:16 pm

10.2005 - rezerwacja sali, kucharki, orkiestry i terminu w kościele
12.2005 - wybrani świadkowie
01.2006 - wybrany fotograf i kamerzysta
07.2006 - zrobione zaproszenia, zakupiony alkohol
08.2006 - odebrane obrączki, zaklepana fryzjerka
08.2006 - odebrana suknia ślubna
09.2006 - załatwione nauki, poradnia i usc
09.2006 - zakup sukienki poprawinowej, welonów, garniturów i butów dla młodego
09.2006 - zaklepanie bryczki i transportu dla gości

emilkaa - Nie Wrz 17, 2006 10:40 pm

nie pamietam :wstyd:
adriannaaa - Pon Wrz 18, 2006 9:46 am

12 sierpnia 2006 - ślub
luty/marzec 2006 wybrany termin, wykupiona podróż poślubna
kwiecień - zakupiona suknia
maj - zaklepany termin w USC
maj - wybrana i zaklepana sala
maj - wybrany i zaklepany fotograf
lipiec - zakupiony garnitur + dodatki
koniec lipca począteek sierpnia - ustalenia z kosmetyczką i fryzjerem
8 sierpień - zamówiony catering + tort
sierpień - wybrana muzyka

ale prosze nie brać ze mnei rpzykładyu bo wszystko było na wariata szykowane:))) a do 8 sierpnia nie wiedziałam, czy na 1005 wyjdę za mąż 12.

Magda2 - Wto Wrz 19, 2006 1:59 pm

adriannaaa napisał/a:
a do 8 sierpnia nie wiedziałam, czy na 100% wyjdę za mąż 12.


:wstyd: :shock: A to nowosc :shock: :wstyd:
Na szczescie sie udalo :lol:


Nasz slub + wesele rowniez :wink: odbyly sie 12 sierpnia 2006:
- lipiec 2005 - rezerwacja orkiestry i sali
- grudzien 2005 - rezerwacja samochodu, kamerzysty, fotografa
- styczen 2006 - wybor sukni + dodatki
- maj 2006 - "oprawa kwiatowa"
- czerwiec 2006 - zakup garnituru

My na 100% wiedzielismy :rotfl:

imbrulka - Wto Wrz 19, 2006 2:07 pm

- wrzesień 2005 kościół, sala, dj
- październik 2005 fotograf, zaplanowana podróż poślubna
- styczeń 2006 wybrana suknia
- marzec 2006 obrączki
- lipiec 2006 garnitur

madzia8181 - Czw Paź 05, 2006 11:43 am

ślub 14.04.2007
-04.2006 sala
-07.2006 zespol, kamera
-09.2006 kosciol
-10.2006 zaczynam intersowac sie suknia

Agati - Czw Paź 05, 2006 12:46 pm

Termin ślubu - 16.06.2007 r.

kwiecień 2006 - wybrana i zadatkowana sala
czerwiec 2006 - wybrana i zadatkowana orkiestra
sierpień 2006 - wybrany i zadatkowany kościół (a nawet 2 :D )
i narazie to tyle...

Jak czytam Wasze posty to aż mi głupio, że u nas tak "topornie" to wszystko idzie :oops:

madzia8181 - Czw Paź 05, 2006 1:04 pm

Agati napisał/a:
Termin ślubu - 16.06.2007 r.

kwiecień 2006 - wybrana i zadatkowana sala
czerwiec 2006 - wybrana i zadatkowana orkiestra
sierpień 2006 - wybrany i zadatkowany kościół (a nawet 2 :D )
i narazie to tyle...

Jak czytam Wasze posty to aż mi głupio, że u nas tak "topornie" to wszystko idzie :oops:


ale dlaczego ci glupio? cos ty!:)
szybciej sie wzielas za szukanie sali i orkiesrty ode mnie:) mysle ze rok to naprawde starczy zeby sobie wszystko ustalic i zaplanowac:)

Agati - Czw Paź 05, 2006 5:45 pm

Madzia8181 jak wchodzę w wątek "ślub w 2007" i czytam posty dziewczyn -to uwierz mi jestem baaardzooo w tyle :lol:
alusha - Czw Paź 05, 2006 9:41 pm

Agati,
ja od miesiaca rozgladam sie za sala. Wlasciwie utknelam. Jak nie bede miala terminu w restauracji to nie rusze z niczym innym :( Moze byc generalnie ciezko ale tak sobie mysle ze niektorzy organizuja wszystko w 2 miesiace :D To czemu ja mam nie dac rady :D
Trzymaj sie Agati

Agati - Czw Paź 05, 2006 10:05 pm

Alusha wydaje mi się, że jak ktoś się uprze to i w miesiąc wszystko załatwi ;)
Tylko, że wtedy niewielki masz wybór jeśli chodzi o sale, orkiestrę, kościół, godzinę ślubu itp. Niestety tak zwany "interes ślubny" żądzi się swoimi własnymi prawami :wink:
Wiem po sobie, bo musiałam zrezygnować z kościoła w którym planowaliśmy się pobrać ze względu na ponad półroczne spóźnienie (a poszliśmy rezerwować 9 m-cy przed planowanym ślubem) :zdziwko:


No chyba, że ktoś jest wyjątkowym szczęściarzem i fartem udaje mu się trafić w terminy, które się zwalniają na ostatnią chwilę ;)

sylwia - Sro Paź 11, 2006 10:04 pm

Mam do was pytanko czy słyszałyscie zeby ktoś brał ślub 15 sierpnia w świeto Wniebowzięcie NMP, przypada to akurat w środe a niby jest przesąd,że najlepiej brać slub w sobote i teraz nie wiem, bo okazuje się ,że teraz w ta sobote byłam na weselu w super lokalu z hotelem i tak podpytałam co z terminami i jest cięzko z nimi juz jest późno jerśli chcemy wsierpniu 2007 i mozliwe ze nic nie załatwimy jak moj K. będzie zwlekał ciagle i czekał do grudnia to terminu nie bedzie, awiel osób proiponuje właśnie ten dzień 15 sierpnia i śa terminy czyli pewnie aż tak nie bardzo jest z tym dniem.
Spontana - Sro Paź 18, 2006 10:24 am

Ja byłam w tym roku na weselu które odbyło się 14 czerwca (sroda). Później było święto więc wszyscy mieli wolne. Myśle, że nie od przesądów zależy udane małżeństwo :D
alusha - Pią Paź 20, 2006 9:24 pm

Agati, powiem Ci ze chyba ze mnie szczesciara. Zalawilam sale bo ktos sie rozmylisl. Potem okazalo sie ze w kosciele tez zaklepiuje ostatni wolny termin... Ciesze sie bardzo. Mam kosciol i sale :jumpingmrgreen:
Zostalo tylko zalatwienie DJ (jesli ktos ma jakiegos fajnego to prosze o jakies namiary), sukienki, fotografa... Ehh obym miala tyle samo szczescia :D

Agati - Pią Paź 20, 2006 10:20 pm

Alusha, to nic tylko GRATULOWA? :D

No i życzę szczęścia przy dalszym załatwianiu spraw.

Namiarów na fotografów i DJ poszukaj w odpowiednich wątkach :wink:

mls - Nie Paź 29, 2006 11:00 pm

?lub 29. 09. 2007

:arrow: wrzesień 2006- załatwione sla, oekiestra, kamerzysta, fotograf i oczywiście kościół. Wszystko załatwionw w ciągu niecałego miesiąca. Mimo, że ślub ma się odbyć dopiero za rok i tak nie było łatwo. Ale się udało :rotfl: :rotfl: :rotfl: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

sylwia - Pon Lis 20, 2006 2:52 pm

W 28 pażdzienika zapadła decyzja o slubie i 29.10 załatwiliśmy salę a do dziś-20.11.06 mamy załatwioną orkiestre, kamerzyste,fotografa,krawowa zapisała mnie na termin, czyli też wszytsko załatwione w ciągu 3 tygodni :)
Nikulec - Wto Lis 28, 2006 3:32 pm

My jak na razie mamy załatwioną salę, orkiestrę i termin w kościele, w tych sprawach mogę odrtchnąć. Obecnie przeżywam dylematy co do wyboru kamerzysty i fotografa :)
Agati - Wto Lis 28, 2006 5:40 pm

Termin ślubu - 16.06.2007 r.

:arrow: kwiecień 2006 - wybrana i zadatkowana sala
:arrow: czerwiec 2006 - wybrana i zadatkowana orkiestra
:arrow: sierpień 2006 - wybrany i zadatkowany kościół (a nawet 3 )
:arrow: listopad 2006 - podpisana umowa z kamerzystą
:arrow: listopad 2006 - umowa słowna z fotografem (mam nadzieję, że wiążąca :wink: )
:arrow: grudzień 2006 - planowany maraton po salonach :]

agutka - Pią Gru 01, 2006 7:10 pm

Nie mogę się doczekać, kiedy już na 100% pewna daty swojego ślubu, będę mogla wkleić "do naszego ślubu zostało..."
Chciałabym już rozpocząć odliczanie!
Póki co mamy na 99% termin sali i zespołu, w ten weekend się wszystko okaże.
Od miesiąca nie możemy dopasować sali do zespołu, ale jest nadzieja że już niedługo :)

nieszka - Sob Gru 02, 2006 12:16 pm

Witaj agutka :)
To fajnie ze juz masz w prawie w 100% sale i orkiestre. Ja nie moge sie zdecydowac czy lepszy jest sierpien czy poczatek wrzesnia na slub i wesele.
Ale mysle pozytwywnie , ze niebawem wszystko sie wyjasni

emilkaa - Sob Gru 02, 2006 2:17 pm

nieszka ja bym zdecydowanie wybrala wrzesien :D
szczako - Sob Gru 02, 2006 2:18 pm

ja też :P

ale wiesz, rozejrzyj się po kościołach i salach, bo to może zweryfikować Twoje plany. my na początku chcieliśmy ślub w sierpniu, ale stanęło na wrześniu (i dobrze!) ze względu na termin w kościele.

agutka - Pią Gru 08, 2006 2:54 pm

nieszka, ja bym chyba wybrała wrzesień, z tego względu, że będziesz mieć więcej czasu na przygotowanie. Swoją drogą oba terminy piękne :)

Załatwione:
:arrow: sala
:arrow: kościół
:arrow: kamerzysta + fotograf

tylko tyle na razie, ale wierzę, że w najbliższym czasie coś dodam do listy :)

Szpilka - Pon Gru 18, 2006 8:30 pm

Chyba najlepiej najpierw sprawdzić jakie są możliwości pogodzenia kościoła z salą.. a później to już samo się wyjaśni :)
karolina - Sro Sty 31, 2007 9:20 pm

My mamy juz:
-ustalony termin slubu i wesela
-sale: wiemy tez jakie juz bedziemy mieli menu :razz:
-orkiestre
-kamerzyste

Jak W. wroci z Niemiec tak ok 20 marca to pojedziemy zalatwic jeszcze fotografa a do ksiedza idizemy w czerwcu zeby zaklepac termin :)

Magari - Pią Lut 16, 2007 3:29 pm

My przy zaręczynach w listopadzie w ub. r. uzgodniliśmy miedzy sobą, że ślub chcielibyśmy mieć w "letnie miesiące' (?LUB - 11.08.2007 :) ). Wszytko zaczęliśmy załatwiać po powrocie z Sylwestra, mając nadzieję, że uda.

no i jest:
:arrow: sala - bardzo krótkie zastanowienie - szybka decyzja -
:arrow: kościół - 2 dni później - okazało się, że jeszcze mogliśmy sobie wybrać godzinę (chociaż proboszcz wstępnie zapisał i mięliśmy pogadać z rodzicami, ale powiedział, "zostaw tę dobrze ci radzę"- uśmiałam się strasznie z jego gadek :roll: )
:arrow: zespół - dziś jedziemy podpisać umowę
:arrow: zarezerwowany termin u krawcowej i wstępnie wybrana sukienka (pewnie jeszcze nie raz przelecę się po salonach, żeby coś poprzymierzać :razz: i upewnić się w wyborze)

:idea: kamerzysty nie będzie - jesteśmy w tym względzie jednomyślni
:idea: fotografa mamy w rodzinie i zdjęcia będą jako prezent ślubny :)

Na razie tyle, na resztę przyjdzie jeszcze czas.

kiciucha - Pią Lut 16, 2007 6:43 pm

dołączam się do grona wymieniających:
no więc my mamy załatwione:
:smile: wrzesień 2006- sala na 25 sierpnia 2007
:smile: październik 2006- orkiestra z Włocławka
:smile: grudzień 2006- fotograf na Gdańskiej
:smile: grudzień 2006 - kupiona wódka - Palace Vódka
:smile: styczeń 2007- zaklepany kościół
:smile: styczeń - samochód - biały mercedes
:smile: luty - garnitur na poprawiny dla Młodego
:smile: luty - dekoracja kościoła


nie mamy:
- tortu
- win i szampanów
- sukienki
- oprawy muzycznej w kościele
- zaproszeń (jutro jadę na poszukiwania)
- obraczek
- ksiąg na podziękowanie dla rodziców
- wiązanki


i wiecej nie pamietam.....jak czegos zapomniałam to podpowiedzcie..... :razz:

mischelle22 - Nie Lut 18, 2007 1:25 pm

?lub był 15.10.2005

połowa lipca 2005 - zamówiona sala z wodzirejem , ustalony termin w kościele
sierpień 2005 - rozdane zaproszenia, zamówiony fotograf,
wrzesień 2005 - kupiona wódka, wino i piwa, ustalone menu w restauracji, kupione obrączki, zamówiona suknia z dodatkami, kupione buty, zamówiony samochód, umówiona fryzjerka, załatwione papiery w USC,
początek października - załatwiony kościół z dekoracją (i organistą), kupiony strój Młodego,zamówiona wiązanka

MonikaZgierz - Wto Lut 20, 2007 12:00 pm

Ja ślub będę miała 18.08.2007 r. Do tej pory mamy zamówione:
- kwiecień 2006 sala i orkiestra
- sierpień 2006 kamerzysta
- październik 2006 rozpoczęliśmy kurs tańca- poziom podstawowy
- listopad 2006 zakupiona część alkoholu
- grudzień 2006 termin w kościele
- styczeń 2007 rozpoczęliśmy kurs tańca- poziom zaawansowany
- styczeń 2007 suknia ślubna
- luty 2007 wydrukowana część zaproszeń
- luty 2007 kursy przedmałżeńskie ( już kończymy)
Ojej ile jeszcze przed nami!!
Aha! Od sierpnia 2006 zastanawiam się jak usadzić gości, aby wszyscy byli zadowoleni. Jak na razie moja koncepcja zmienia się dwa razy w tygodniu ;-)

Mała_P - Sob Maj 26, 2007 9:50 pm

:) jak to czytam to jestem lekko przerażona. aż tak wcześnie trzeba załatwiać salę? my chcemy pobrać sie w kwietniu przyszłego roku, i myśleliśmy, że jeszcze spokojnie na wakacje sobie pojedziemy, a później ruszymy z rezerwowaniem sali, kościołem, sukniami, garniturami itp.
:?
ups
mam nadzieje że mimo wszystko znajdziemy jakąś fajna i niedroga salę.

m.kwiatuszek - Nie Maj 27, 2007 10:24 am

Mała_P, z sala jest najgorzej, wiec lepiej jakbyscie sie nia juz zajeli, duze znaczeie ma na ile osob wesele. My mamy wesele 17 maja 2008, sale zalatwialismy jakis czas temu, orkiestre i kosciol tez juz mamy. Wydaje mi sie ze juz powinniscie sie zaczc rozgladac za tym wszystkim. Pozdrawiam :)
Mała_P - Nie Maj 27, 2007 8:19 pm

Dzięki :)
aha, właściwie to sami nie wiemy jeszcze na ile wyjdzie to wesele. musimy przysiąść i przeliczyć kogo na pewno zaprosimy. wstępnie chcieliśmy mieć ok. 60 osób, ale jak zaczęliśmy liczyć to wychodzi sporo więcej, więc jakoś musimy sobie już wstępną listę zrobić. dzięki za radę.
może kwiecień nie jest takim popularnym miesiącem, wiec miejmy nadzieję ze cos znajdziemy. w Łodzi i okolicach jest przecież dużo sal. Zazdroszczę wam dziewczyny, że już macie przynajmniej sporą cześć rzeczy pozałatwianych.
Pozdrawiam wszyskich

asiaha - Pon Maj 28, 2007 7:12 pm

Mała_P my pod koniec marca zdecydowaliśmy się na ślub i bez problemu udało się załatwić wszystko na ten listopad,dlatego jak los troszkę sprzyja to na pewno się uda :)Powodzenia :)
magda26 - Sro Sie 08, 2007 12:55 pm

My mieliśmy sporo szczęścia w przygotowaniach :)
- styczeń 2007 - decyzja o ślubie,szukanie sali,rezerwacja terminu na lipiec :) (udało nam się znaleźć salę o jakiej marzyliśmy na 70 osób z noclegami i nie musieliśmy czekać na nią ponad roku!!)
- luty - kościół i zaręczyny (chcieliśmy wszystko ustalić co i jak zanim powiedzieliśmy rodzicom,dlatego taka kolejność)
- marzec - szukanie sukni i dodatków,wybór autka
- kwiecień - USC, wybór zaproszeń, nauki przedmałżeńskie
- maj - garnitur, obrączki, zapraszanie gości
- czerwiec - wybór menu, kupno alkoholu, zamówienie transportu dla gości
- lipiec - wybór wiązanki,fryzury...i tysiąc innych drobnych spraw :)
Mieliśmy niewiele czasu na przygotowanie wszystkiego,ale udało się :) nie mieliśmy kamerzysty i fotografa a wiem,że to trzeba też dużo wcześniej rezerwować.

Emi - Wto Lis 13, 2007 6:31 pm

Ja organizację ślubu zaczęłam dość wcześnie. Chcieliśmy ślub we wrześniu, ale nie udało nam się zaklepać sali i mamy termin na październik.

?lub 18 X 2008
lipiec - załatwianie sali (o dziwo większość fajniejszych sali miało zajęte już terminy we wrześniu, październiku a nawet w listopadzie)
lipiec - po załatwieniu sali od razu zaklepaliśmy termin w Katedrze :)
sierpień - poszukiwania orkiestry
listopad (czyli teraz) - zakup sukni. Wiem, że to trochę za wcześnie na suknię, ale akurat teraz były dość spore promocje. No i kupiłam sukienkę, która jest po prosty WSPANIAŁA :)

No i to by było na tyle :)

owieczka_foto - Wto Lis 13, 2007 7:39 pm

Emi napisał/a:
?lub 18 X 2008


Przy Tobie wypadamy blado ;) Termin w czerwcu i tylko kościół mamy wybrany i ustaloną datę. Jak na razie twierdzę, że sporo czasu mamy i wszystko zdążymy zrobić.

Pozdrawiam

Emi - Wto Lis 13, 2007 7:44 pm

ja też uważam, że mam sporo czasu :) jakoś tak się złożyło, że wcześniej zaczęłam o wszystkim myśleć :razz:
No i oczywiście sama organizacja sprawia mi tyle przyjemności, że bez przerwy o tym myślę :)

gosc - Wto Lis 13, 2007 7:47 pm

to ja też spróbuję - terminarz przygotowań ślubnych (ślub cywilny i kościelny) i weselnych:

GRUDZIEń 2005
- zaręczyny
LIPIEC 2006
- wyznaczona data ślubu
SIERPNIEń 2006
- zarezerwowana sala weselna
- zarezerwowany termin i godzina w Kościele
WRZESIEń/PAźDZIERNIK 2006
- zarezerwowany fotograf,
- umowa z zespoŁem weselnym,
- umowa z kierowcą samochodu
STYCZEń 2007
- skompletowane dokumenty do ślubu cywilnego
LUTY 2007
- rezerwacja terminu w USC
KWIECIE? 2007
- zakup sukni ślubnej do ślubu kościelnego,
- wybór zaproszeń na ślub cywilny i kościelny,
- kurs w poradni maŁżeńskiej,
- pierwszy próbny makijaż
MAJ 2007
- zakup sukienki do ślubu cywilnego,
- zakup garnituru dla Pana MŁodego,
- rozdawanie zaproszeń na oba śluby,
- rezerwacja kwatery na podróż poślubną po ślubie cywilnym,
- zakup wódki weselnej,
- drugi próbny makijaż,
- próbna fryzura
CZERWIEC 2007
- skompletowanie reszty garderoby do ślubu cywilnego,
rozdanie reszty zaproszeń na ślub cywilny,
- wybór kwiaciarni i zamówienie wiązanki do ślubu cywilnego,
- 23.06.2007 - śLUB CYWILNY
- tygodniowa podróż poślubna

LPIEC 2007
- zakup garnituru dla Pana MŁodego na ślub kościelny,
- zakup butów na ślub kościelny dla Panny MŁodej,
- pierwsze miary sukni ślubnej,
- kurs tańca I stopnia,
SIERPIE? 2007
- spisanie protokoŁu przedślubnego,
- 2 spowiedzi przedślubne,
- skompletowanie reszty garderoby,
- zamówienie wiązanki ślubnej w tej samej kwiaciarni co na ślub cywilny,
- zamówienie skrzypka,
- zakup pozostaŁego alkoholu weselnego,
- indywidualne lekcje taneczne,
- zamówienie transportu weselników z kościoŁa na salę weselną,
- przymiarki sukni (suknia odebrana na dzień przed urczystością),
- trzeci próbny makijaż,
- próbna fryzura,
- intensywne zabiegi upiększające,
- rezerwacja kwatery na drugą podróż poślubną
1 WRZEśNIA 2007 - śLUB KOśCIELNY + WESELE
PODRóż POśLUBNA

Anuszka - Sro Lis 14, 2007 9:30 am

no to ja opisze swoje przygotowania :D slub odbyl sie 27 pazdziernika 2007 :)

KWIECIEN 2007
- oficjalne zaręczyny

CZERWIEC 2007
rezerwacja sali weselnej
zapisanie sie na nauki przedmalzenskie (na wrzesien)
umowienie samochodu (przyjaciel)

LIPIEC 2007
rezerwacja terminu i godziny w kosciele
znalezienie krawcowej i zamowienie sukienki
dogadanie sie z zespolem (przyjaciele moich rodzicow i akurat mieli wolny termin :)

SIERPIEN 2007
zrobienie i rozwiezienie zaproszen weselnych
zakup garnituru
wybor florystki, zamowienie dekoracji samochodu i kosciola


WRZESIEN 2007
kurs przedmalzenski
szukanie miejsca podrozy poslubnej (zdecydowalismy sie w koncu na spontaniczny wyjazd na Slowacje :)
rezerwacja terminu u fryzjerki i kosmetyczki


WRZESIEN/PAZDZIERNIK 2007
zrobienie i rozdanie zaproszen slubnych

PAZDZIERNIK 2007
skomletowanie wszystkich dokumentow (byly sukcesywnie zbierane:)
odebranie sukni slubnej
spotkanie sie z kamerzysta (znajomy) i fotografem (rodzina)
zakup alkoholu
zabiegu kosmetyczne (zaczelam poltora tygodnia przed weselem)
zakup butow
zakup akcesiorow slubnych (bielizna, bizuteria, ponczochy) - tydzien przed weselem
spowiedz przed slubna - trzy dni przed slubem
pierwsza probna fryzura - trzy dni przed slubem, druga probna fryzura - dzien przed slubem :P

i ze wszystkim zdazylam w 6 miesiecy, ale mielismy ludzi do pomocy i troche szczescia :P

Judyta - Sro Gru 26, 2007 3:08 pm

Mam jedno pytanie czy ktoś się orientuje czy można już zamówioną salę odstąpić komuś innemu ( podpisana juz umowa i wplacona zaliczka)
bardzo prosze o fachowa rade

lmyszka - Sro Gru 26, 2007 4:44 pm

jasne że można właścicielowi zależy na tym aby organizować wesele więc jak ktoś wypada z terminu to dla niego lepiej że jest ktoś inny na to miejsce :) najlepiej zgłościć się z tym do źródła :)

pozdrawiam

gosc - Sro Gru 26, 2007 4:54 pm

na pewno tak. Mamy tu nawet osobny wątek - Pilnie odstąpię salę .
Skontaktuj się, z kimś, kto się tam ogŁasza i dowiesz się jak to wygląda w praktyce.

luthien - Sro Lut 06, 2008 6:01 pm
Temat postu: Hmm
Tak, przeczytałam wszystko co możliwe, założyłam temat i znalazłam to!
To tylko ja tak potrafię.
Jak widzę, większość rezerwuje rok wcześniej. Sama nie wiem, trochę się obawiam, moi znajomi chcieli ostatnio zarezerwować sale na 2010 i nie było wolnych. Załamałam się, czy to możliwe bym musiała myśleć o tym 3 lata do przodu?

pscoolka - Sob Lut 16, 2008 5:09 pm

slub mamy 26 lipca 2008 roku a zareczyny były w czerwcu 2007 roku

jak na dzien dzisiejszy mamy załatwione
:arrow: termin w kosciele listopad 2007 koscoil Kermelitów Bosych na Lisciastej(wczesniej nie mieli jeszcze kalendarza)
:arrow: sale Dworek u Zielinskich sierpien 2007 (udało nam sie akurat bo jedna para zaklepała ten termin ale nie zadzwonili i nie potwierdzili)
:arrow: fotograt sierpien 2007 (Digital)
:arrow: DJ Jakub Skalmierski sierpien 2008 (jak ktos zna bede wdzieczna za wszelka informacje)
:arrow: zaproszenia zamówione w styczniu 2008 a odbiór w marcu (martika)
:arrow: sukienka - styczen 2008 (byłam pierwsza klientka i dostane halke gratis) :D
:arrow: fryzura próbna i makijaz marzec 2008 ( Monika na wschodniej)
:arrow: Swiadkowie
:arrow: podróz poslubna

jeszcze do załatwienia

:arrow: obrączki (maj 2008)
:arrow: samochód
:arrow: buty
:arrow: bielizna
:arrow: wiązanka
:arrow: strój dla pana młodego
:arrow: wszelkie papierki (maj 2008)
:arrow: delegacja dla wujka księdza (maj 2008)

agunia84 - Czw Mar 27, 2008 12:59 pm

?lub mamy 25.04.2009r.
Marzec 2008r.
oficjalne zaręczyny
sala weselna
rezerwacja godziny w kościele

W kwietniu chcemy załatwić zespół, kamerzystę i fotografa.

MalaJu - Pią Kwi 04, 2008 7:47 pm

u Nas póki co tak:

luty 2008 - zaręczyny, wstepne umówienie sali, rezerwowanie terminu w kosciele, nauki i poradnia.
marzec 2008 - sukienka, dalsze rozmowy z sala i DJ
kwiecien 2008 (poki co) - zamówienie obrączek, zapewne podpisanie umowy z salą i DJem, ustalenie menu, zakup garnituru, przygotowanie zaproszeń

ślub w październiku

jpuasz - Wto Kwi 08, 2008 11:02 am

No to ja tez postaram sie opisac jak to u nas wyglądało :)

:arrow: 29 kwiecień 2006 - oświadczyny
:arrow: 1 wrzesień 2006 - zaręczyny, wyznaczona data ślubu
:arrow: styczeń 2007 - zarezerwowana sala
:arrow: kwiecień 2007 - zarezerwowany kamerzysta
:arrow: kwiecień/maj 2007 - zarezerwowany termin w kościele
:arrow: maj 2007 - zarezerwowany fotograf studyjny
:arrow: czerwiec 2007 - zarezerwowany zespół
:arrow: sierpień 2007 - zakup i produkcja zaproszeń :) (do lutego 2008 :D )
:arrow: wrzesień 2007 - nauki przedmałżeńskie
:arrow: listopad/grudzień 2007 - rozpoczęcie kursu tańca (do dzisiaj chodzimy :) )
:arrow: listopad/grudzień 2007 - zamówienie sukienki
:arrow: grudzień 2007 - zakup moich butów ślubnych
:arrow: grudzień 2007 - zamówienie obrączek (odbiór w styczniu)
:arrow: grudzień 2007 - odbiór aktu chrztu i urodzenia
:arrow: grudzień 2007 - zapraszanie gości na wesele i ślub (goście weselni do połowy lutego a slubni do końca lutego ;) )
:arrow: styczeń 2008 - dokumenty w USC o "braku przeciwskazań..."
:arrow: styczeń 2008 - złożenie dokumentów w parafii i zapowiedzi
:arrow: luty 2008 - zarezerwowanie fotografa (reportaż)
:arrow: luty 2008 - pierwsza i druga przymiarka
:arrow: luty 2008 - zakup diademu, biżuterii, bielizny
:arrow: luty 2008 - zakup garniturów na ślub i poprawiny,
:arrow: luty 2008 - makijaż próbny i fryzurki próbne
:arrow: luty/marzec 2008 - zamówienie dekoracji kościoła, wiązanki i zarezerwowanie samochodu
:arrow: luty/marzec 2008 - uszycie sukienki poprawinowej
:arrow: 1 tydzień marca 2008 - zakup butów na slub, kamizelki na slub, krawata na poprawiny, koszul
:arrow: 1 tydzień marca 2008 - kolejna przymiarka sukni, oczyszczanie "mechaniczne"
:arrow: 2 tydzień marca 2008 - opłaty w kosciele, spisanie protokołu przedślubnego,
:arrow: 3 tydzień marca 2008 - zakup alkoholu (a właściwie zamówienie - odbiór tydzień później)
:arrow: 2/3 tydzień marca 2008 - kolejne fryzurki próbne ;)
:arrow: 3 tydzień marca 2008 - omówienie szczegółów wiązanki i wystroju kościoła
:arrow: 3 tydzień marca 2008 - pierwsza prywatna lekcja tańca
:arrow: tydzień przed ślubem - henna na brwi i rzęsy
:arrow: wtorek (4 dni) przed ślubem - kawitacja i prezenty dla chrzestnych
:arrow: środa (3 dni) przed ślubem - 2 prywatna lekcja tańca
:arrow: czwartek (2 dni) przed ślubem - opłata za salę, pokoje, dogadanie szczegółów z organistą
:arrow: piątek (1 dzień) przed slubem - kawitacja, zakup pojemników na jedzenie

No i chyba tyle :) Dodam, ze ślub był 29 marca 2008 :)

Agha - Pon Kwi 14, 2008 1:01 pm

U nas wygląda to tak:
kwiecień 2007 - oświadczyny

wrzesień 2007 - poszukiwanie sali na 2008 (bez rezultatu), lista gości

styczeń 2008 - poszukiwanie sali na 06.2009 lub na piątek w 2008, rozmowy z księdzem

luty - zarezerwowanie sali na piątek 22.08.2008 (sukces bo i sierpień i ten rok)
luty - przesłuchanie orkiestr, przymierzanie sukien, walka o dyspensę, poszukiwania poradni rodzinnej

marzec - podpisanie umowy z zespołem, uzyskanie dyspensy, zaliczenie poradni rodzinnej, szukanie kursu przedmałżeńskiego, kupno sukienki, dogadywanie kamerzysty, fotografa

kwiecień - kurs przedmałżeński, zarezerwowanie terminu ślubu w kościele, tworzenie zaproszeń (projekt, druk), szukanie garnituru, dogadywanie samochodu, pierwsze próbne zdjęcia plenerowe i film

Magda M. - Wto Maj 06, 2008 7:09 pm

Pazdziernik 2003 - poznalismy sie na imatrykulacji
Marzec 2004 - stalismy sie para
lipiec 2006 - oświadczyny/ zareczyny dla mnie to chyba jedno i to samo
maj 2008 - zamowienie mszy w kosciele i zarezerwowanie sali weselnej

narazie tyle

19.09.2009 - to ma byc nasz dzien

hmmm po 6 latach znajomosci to chyba niezbyt długo Ale zdecydowanie tasiemiec w porownaniu z rodzicami Tam hop siup w rok sie wszystko odbywalo = )

marta_s3 - Sro Maj 07, 2008 8:10 pm

A u nas było tak.

Lipiec 2006 poznaliśmy się w pracy
Maj 2007 zaczęliśmy być parą
Grudzień 2007 zaręczyliśmy się
Luty 2008 zarezerwowanie sali weselnej,orkiestry, kamerzysty, fotografa oraz samochodu
Kwiecień 2008 zarezerwowanie terminu i godziny w Kościele.

Trismegista - Czw Maj 08, 2008 6:37 pm

2004- poznalismy sie na uczelni
grudzien 2006- zamieszkalismy razem (nie jako para:) )
czerwiec 2007- sparowalismy sie
grudzien 2007- nieoficjalne zareczyny
maj 2008- rezerwacja sali i fotografa

oficjalne zareczyny z rodzinka beda w lipcu tego roku
a data slubu
22 sierpien 2009 :D :D :D

teraz jestesmy w trakcie poszukiwan dja, kamerzysty, czeka nas jeszcze wizyta w kosciele:)

merzamerza - Pon Maj 19, 2008 12:17 am

Nasza data to 20 WRZESIE? 2008R i narazie udało nam sie tyle: :)
13 maj 2007- zaręczyny
wrzesień 2007-znalezienie odpowiedniej sali na ok 100 osób
październik 2007-znalezienie zespołu muzycznego
grudzień 2007-ustalenie wstępnej listy gości
styczeń 2008-kamerzysta(znajomy)
luty 2008-zaklepanie daty i godziny w kościele
marzec/kwiecień 2008-nauki przedmałzenskie
kwiecień 2008-wybranie światków
kwiecień 2008-wybranie sukni
maj 2008-korygowanie listy na slub i wesele
maj 2008-wybranie i zamowienie zaproszeń
W NAJBLI?SZYM CZASIE MAMY ZAMIAR
polowa czerwca 2008-zapraszanie gosci
lipiec 2008-znalezienie odpowiednich obrączek
No to tyle! Coraz bardziej zaczynam się obawiać czy oby nie za późno wzieliśmy sie za te przygotowania

agniesia22 - Wto Sie 05, 2008 10:18 am

:P Listopad 2007 - poznaliśmy sie.
Styczeń 2008 - coś zaczęło iskrzyć między nami.
Luty 2008 - postanowiliśmy być razem.
Czerwiec 2008 - plany na wspólną przyszłość. Rozmowa na temat wesela.
Lipiec 2008 - Szukanie sali weselnej. Poszukiwania udane. Sala i kościół zamówiony. Teraz kamerzysta i orkiestra.
Sierpień - Zaręczyny. Spotkania z orkiestrami i kamerzystami. Póżniej opowiem o wrażeniach.

asia84 - Wto Sie 05, 2008 1:43 pm

u nas było tak:

marzec 2007 - sala
kwiecień 2007 - zespół
maj 2007 - kamerzysta i fotograf
marzec 2008 - samochód
marzec 2008 - zamówiona moja suknia
maj 2008 - zamówione zaproszenia, winietki, karty menu, przypinki, księga gości, zawieszki na alkohol
maj 2008 - zamówione i odebrane obrączki
maj 2008 - zakupiony garnitur i dodatki dla Męża
maj/czerwiec 2008 - załatwianie formalności (USC, poradnia, spisanie protokołu, 2 spowiedzi)
czerwiec/lipiec - 4 przymiarki sukni
czerwiec/lipiec - dokupienie dodatków do sukni
lipiec 2008 - zabiegi kosmetyczne, próbna fryzura i próbny makijaż
lipiec 2008 - zamówiony nocleg i transport dla gości
lipiec 2008 - podpisanie umowy z firmą dekorującą
lipiec 2008 - zarezerwowany termin wyjazdu w podróż poślubną :mrgreen:

?LUB 19 lipiec 2008 [smilie=serduszka.gif]

Tajgete - Wto Sie 05, 2008 2:19 pm

18 grudnia 2006 - pierwszy mój dzień w nowej pracy, czyli dzień w którym się poznaliśmy!
26 czerwca 2007 - pierwszy dzień bycia i zamieszkania razem :smile:
marzec 2008 - ustalenie daty ślubu :cool:
początek kwietnia 2008 - podpisanie umowy z zespołem, kucharką, właścicielem sali oraz filmowcem
26 kwietnia 2008 - zaręczyny :mrgreen:
czerwiec 2008 - spotkanie rodziców

I teraz czekamy, czekamy, czekamy... ;)

olusia1985 - Sro Sie 27, 2008 12:22 pm

Magda M. napisał/a:
Pazdziernik 2003 - poznalismy sie na imatrykulacji
Marzec 2004 - stalismy sie para
lipiec 2006 - oświadczyny/ zareczyny dla mnie to chyba jedno i to samo
maj 2008 - zamowienie mszy w kosciele i zarezerwowanie sali weselnej

narazie tyle

19.09.2009 - to ma byc nasz dzien

hmmm po 6 latach znajomosci to chyba niezbyt długo Ale zdecydowanie tasiemiec w porownaniu z rodzicami Tam hop siup w rok sie wszystko odbywalo = )


No my też mamy zaklepaną salę na 19.09.2009 ten sam dzień, salę zaklepaliśmy w czerwcu w lipcu podpisalismy umowe z orkiestra i akmerzysta i fotografem, kościół zaklepaliśmy w zeszlym tygodniu a 13.09.2008 będą zaręczyny hehehe my to tak od drugiej strony:)pozdrawiam

truskawka_ja - Sro Sie 27, 2008 2:45 pm

21 stycznia 2007 - poznaliśmy sie na imprezie (Said bosssko tańczył salsę)
marzec 2007 - zaczęliśmy się spotykać
lipiec 2007 - wynajęliśmy razem mieszkanie
sierpień 2007 - Said przyjechał ze mną do Polski, poznał moich rodziców
grudzień 2007 - Said zaproponował: "A może byśmy się pobrali..."
luty 2008 - weszłam na forum ślubne i przeżyłam szok widząc z jakim wyprzedzeniem ludzie rezerwują salę itp.; telefon do rodziców do Polski
marzec 2008 - zarezerwowanie sali, zespołu, kamerzysty i fotografa
kwiecień 2008 - wyjazd do Maroka, poznanie rodziców Saida
lipiec 2008 - zamówienie sukienki, zaklepanie godziny w kościele
19 września 2008 - ślub cywilny w Szwajcarii
4 lipca 2009 - ślub kościelny + wesele w Polsce

Ida i Maciej - Wto Wrz 16, 2008 2:54 pm

Kwiecien 2005 - poznalismy sie w Cardiff
Lipiec- 2005 - jestesmy razem
Wrzesien 2005 - powrot do Lodzi na studia a M. w Londynie
Lipiec 2006- przyjazd do Londynu - mieszkamy razem
Listopad 2007 - oswiadczyny
Grudzien 2007 - znalezlismy sale
Marzec 2008 - zarezerwowalismy sale
Lipiec 2008- mamy fotografa
Sierpien - 2008 - mamy muzyczke i kosciol
Wrzesien- JESZCZE DUZO PRACY.......

[ Dodano: Wto Wrz 16, 2008 2:06 pm ]
no i oczywiscie zapomnialam o najwazniejszym 4 Lipca 2009 Slub w Polsce!

[ Dodano: Wto Wrz 16, 2008 2:10 pm ]
4 lipca 2009 - ślub kościelny + wesele w Polsce[/quote]

mamy wesele tego samego dnia:)

niesia2708 - Pon Wrz 29, 2008 12:51 pm

Poznaliśmy się 06.08.2002 r.
Zaręczyliśmy 08.06.08 r.
Tydzień po zaręczynach zarezerwowaliśmy salę i kucharkę.
Do firmy dekoracyjnej mamy zadzwonić po nowym roku
Do zespołu po świętach Wielkanocnych
Do kamerzysty rok przed
A data 07.08.2010 r.

Starlet81 - Wto Wrz 30, 2008 12:14 pm

07.05.2007- poznaliśmy się w pracy
20.06.2007- grill na którym poznałam część rodziny mojego przyszlego męża
lipec 2008- postanowiliśmy, ze sie pobieramy
sierpień 2008-ustalilismy datę ślubu, podpisaliśmy umowę z kamerzystą i zepołem, po wielkich trudach znaleźliśmy salę która w tej chwili jest jeszcze w budowie
01.09.2008- pogotowie ratunkowe i moment zapoznania się naszych rodziców ( ja miałam atak migreny a brat mojego narzeczonego zlamał rękę:) )
12.11.2008- data moich 27 urodzin:-( oraz data naszych zaręczyn:-)
25.12.2008- tzw. "zmówiny"
12.09.2009-NASZ ?LUB :D

spray - Pią Paź 03, 2008 1:26 pm

maj 2002 - widzimy się po raz pierwszy
lipiec 2005 - kumpelski wypad nad morze - pierwszy pocałunek-jesteśmy parą
grudzień 2007- F. wprowadza się do mnie
marzec 2008- zaręczyny
maj 2008- rezerwacja sali
sierpień 2008- rezerwacja terminu w kościele
wrzesień 2008- kupno kiecki
październik 2008- wybór Dj-a

WIELKI DZIE?- 10.06.2009

ppola - Pią Paź 03, 2008 2:21 pm

grudzień 2005 - pierwszy kontakt internetowy :oops:
28 kwiecień 2006 - pierwsze spotkanie
1 maj 2006 - pierwszy pocałunek
18 maj 2006 - moje urodziny i chyba od wtedy jestesmy para
23 grudzień 2007 - zareczyny
25 luty 2008 - pierwsze spotkanie rodziców
sierpień 2008 - decyzja o ślubie
27 wrzesień 2008 - zamówiona sala .... i to na razie niestety tyle ale bede dopisywac ;)

NASZ DZIEN TO (TEZ) 10.06.2008

kakonka - Sro Paź 29, 2008 9:32 am

wow....
my poznalismy sie w 2005 (luty) w 2008 (sierpien) zareczylismy.
wrzesien i pazdiernik 2008 zalatwilismy sale i zespół (kilka innych sal mialo juz zarezerwowane terminy...w jednej z nich juz podobno nawet na 2011... :? ) na szczescie udalosie zgrac super zespół z super sala :) :):)
w listopadzie 2008 pewnie jeszcze zaklepieny kamerzyste :) :):):):)a pozniej systematycznie bedziemy wszytsko zalatwaic a czasu sporo mamy bo nasz slub odbedzie sie 11.09.2010

calipsoo - Nie Lis 02, 2008 7:36 pm

My tez mamy datę na 11.09.2010 Mamy już zarezerwowana salę ale póki co rozglądamy się za zespołem i kamerzystą.Wstępnie wiemy tez co z fotografem
zaczrowana - Wto Lis 04, 2008 10:41 pm

hej jak wszystkie tak pięknie się rozpisują to ja też...:)

11 listopad 2006-Poszłam kupić internet(mój K pracował w tedy jak doradca klienta ):smile: a poznałam swojego K... :smile:

15 listopada 2006 - Pierwsza randka

Trzy miesiące potem zamieszkaliśmy razem bo taniej i wygodniej :smile:
kwiecień 2007 pierwsze spotkanie z przyszłymi teściami (w tedy tego jeszcze nie wiedziałam) :smile:

pod koniec 2007 zdecydowaliśmy się pobrać :lol:

październik 2008 za rezerwowaliśmy sal
i zespół
po nowym roku zamówimy kamerzystę i fotografa i oczywiście wybieramy się do księdza

A nasz dzień to 29.05.2010

agunia84 - Wto Lut 24, 2009 5:49 pm

Ostatecznie u nas było tak:
Ślub 25.04.2009r.
Marzec 2008r
oficjalne zaręczyny
sala weselna
rezerwacja godziny w kościele
Kwiecień 2008
wybór zespołu
Maj 2008
podpisanie umowy z zespołem
Czerwiec 2008
zamówiliśmy fotografa
sierpień 2008
kupiłam suknię ślubną
październik 2008
zamówiłam fryzjerkę
zaczęłam produkcję zawieszek i pudełek na podziękowania dla gości
grudzień 2008
zamówiłam kosmetyczkę (makijaż i paznokcie)
styczeń 2009
zamówiliśmy obrączki
zamówiłam buty ślubne
luty 2009
załatwiliśmy formalności w USC
odebraliśmy obrączki
zrobiłam zaproszenia
zostały wysłane zaproszenia do mojej rodziny
kupiłam sukienkę na poprawiny i buty
marzec 2009
idziemy na 2 spotkania do poradni rodzinnej
będziemy prosić gości (rodzinę K. i znajomych)
załatwimy formalności w kościele
kupimy garnitur i buty dla K.
załatwimy samochód
zamówimy kwiaty i dekorację na samochód
wynajem domku dla gości (wpłata zaliczki)
Kwiecień 2009
przymiarka sukni ślubnej
odbiór sukni ślubnej
kupię pończochy
kupimy wódkę
kupimy prezenty dla rodziców
spotkamy się z zespołem i kamerzystą
załatwimy ostatnie formalności w kościele ( zapłata za ślub i spowiedź)

Dorotka847 - Wto Lut 24, 2009 6:58 pm

w lipcu 2004 poznaliśmy się na egzaminie na prawo jazdy
w Wielkanoc 2007 zaręczyny :)
wakacje 2007 zarezerwowanie sali i orkiestry
luty/marzec 2008 wybór sukni ślubnej
maj/czerwiec 2008 zaproszenia, obrączki, fotograf, kosmetyczka, fryzjer
lipiec, sierpień, wrzesień 2008 rozdawanie zaproszeń, zakup alkoholu, zrobienie przywieszek, ustalenie szczeg. z księdzem i załatwienie formalności w USC i... organizacja naszej podróży poślubnej :smile: (rezerwacja hoteli itp.)
18 październik 2008 Nasz Ślub i Wesele :D :D :D

darling - Sro Sie 19, 2009 12:09 pm

U nas wygląda to tak:
ślub - 19.09.2009
Wrzesień 2008
- zaręczyny
Grudzień 2008
- ślub cywilny
- znalezienie sali i zarezerwowanie terminu na wesele
Styczeń 2009
- rezerwacja godziny w kościele
- wybór zespołu, kamerzysty i fotografa
Luty 2009
- wędrówka po salonach
Marzec 2009
- rozpoczeliśmy nauki przedmałżeńskie
Kwiecień 2009
- zamówiłam suknię, kupiłam buty i welon
Maj 2009
- rozpoczęta produkcja zaproszeń
- zakup alkoholu
Czerwiec 2009
- wizyty zaproszeniowe na wesele
- ustalenie dekoracji w kościele
Lipiec 2009
- zamówiłam fryzjera
Sierpień 2009
- wysłanie zaproszeń na ślub
- odbiór sukni ślubnej
- kompletowanie stroju Pana Młodego
- zakup prezentów dla rodziców
- zaplanowanie usadzenia gości i wykonanie wizytówek
Wrzesień 2009
- ostateczne ustalenia z kamerzystą i zespołem
- dokończenie formalności na sali i w kościele
- zamówienie tortu
- pozakładanie kokardek na alkohol
- wybór wiązanki i dekoracji auta
No i tylko pozostanie wziąć ślub :)

joannakarolina - Pią Sie 21, 2009 10:38 pm

U nas jak narazie wygląda to tak:

31.12.2008 / 01.01.2009 - oświadczyny
14.02.2009 - oficjalne zaręczyny
styczeń 2009 - zarezerowana sala
luty 2009 - zarezerwowany zespół
marzec 2009 - zarezerwowany kamerzysta
27.06.2009 - zarezerwowany termin w kościele

i to niestety jak narazie koniec dalsze przygotowania są w trakcie realizacji :)

rosada - Wto Sie 25, 2009 11:01 am

jej... a ja mam rok do ślubu i nie mam aż tylu spraw załatwionych... Chyba muszę się zabrać do roboty,
mała9364 - Sro Sie 26, 2009 10:01 am

31.03.2007- zaręczyny
listopad 2008- oficjalne zaręczyny
grudzień 2008- ustalenie daty ślubu
styczeń 2009- podpisana umowa na autko
luty 2009- zarezerwowana data w kościele
marzec 2009- podpisana umowa z kamerzystą
marzec 2009- podpisana umowa na sale
kwiecień 2009- podpisana umowa z orkiestrą
kwiecień 2009- podpisana umowa z fotografem

To na razie na tyle.Reszta w przyszłym roku:)

[ Dodano: Sro Sie 26, 2009 10:03 am ]
Nasz dzień 4.09.2010r.

Aneta22 - Wto Wrz 01, 2009 8:59 am

Ja mam termin na 18-09-2010 i w zasadzie prócz zaręczyn i salą nic nie mamy, choć nawet sala nie jest na 100%, bo jest tylko zarezerwowana, ale zaczynam czytać forum i jestem pewna że pomoże mi to w jakimś stopniu przybliżyć i ułatwić wybór kolejnych czynności które będę wybierała. Pozdrawiam
mira77 - Wto Wrz 01, 2009 8:23 pm

Witam ,ja mam termin 26.06.2010. i mam już wszystko załatwione,oprócz terminu w urzędzie ,ale z tym muszę się wstrzymać do stycznia.Muszę powiedzieć ,że sprawy związane z weselem załatwialiśmy na początku tego roku i nie było łatwo o dobrego kucharza i dobrą orkiestrę.Więc dziewczyny ,które planujecie na 2010r bierzcie się do roboty;))Pozdrawiam :D
mała9364 - Czw Wrz 03, 2009 10:55 am

mira77 napisał/a:
Więc dziewczyny ,które planujecie na 2010r bierzcie się do roboty;))

Zgadzam się.My zaczęliśmy załatwiać na początku roku i już mięliśmy problemy ze znalezieniem sali itd.Zapisy były już na 2011r.

Agguniaa - Czw Wrz 03, 2009 12:58 pm

mira77 napisał/a:
Więc dziewczyny ,które planujecie na 2010r bierzcie się do roboty;))



Cóż wszyscy się nakręcają .... niestety roczniki wyżowe z lat 80-tych biorą ślub, więc terminy stają się coraz bardziej nie do pomyślenia :roll:

Aneta22 - Pią Wrz 04, 2009 7:24 pm

Sala była tylko zarezerwowana i całe szczęście, bo już kilka osób czekało na naszą rezygnacje. Dlatego dziś daliśmy zadatek i podpisaliśmy umowę. Podjechałam też do kościoła, tam również sprawa została załatwiona, łącznie z kościelnym, organistą i śpiewaczką, gdyż okazało się że z każdym trzeba rozmawiać osobno. hmm. No cóż. Z samochodem też nie będzie problemu bo znajomy pracuje w salonie ...xxx... i objecał że w przyszłym tygodniu pojedziemy do kilku jego znajomych i coś sobie wybierzemy. Co do fotografa i kamerzysty to mamy kilka płyt od znajomych i zaczynamy oglądać... Pozdrawiam.
Tissaia - Wto Wrz 22, 2009 3:43 pm

To zależy od rocznika. Na 2009 należało robić rezerwacje ok. 1,5 roku naprzód. My szukaliśmy sali na 1 rok i 3 mies. przed weselem, było ciężko. Z zespołem trochę lżej (też w ym terminie). Oprócz kościoła, sala i zespół to takie "ramy" całego wydarzenia. Sukienki, garniaki, samochody i dekoracje to już naprawdę mniejszy problem.

Kamerzysta był mniej więcej rok przed ślubem. Sukienka - równe 4 mies. przed. Garnitur - zaraz po sukience.

Inna większa rzecz to zaproszenia. Należy zacząć zapraszanie ok. 2-3 mies. przed ślubem, przede wszystkim tyczy się to gości weselnych. Ślubnych można zaprosić ok. 1 miesiąca przed. Pamiętajmy przy tym, że samo wykonanie zaproszeń może zająć od 2 tyg do miesiąca (jeśli robi je firma z Allegro, doliczcie czas na dojście paczki). Jeśli ślub jest po wakacjach lub w ich trakcie, zarezerwujcie sobie jeszcze wcześniej dodatkowy miesiąc, żeby złapać wszystkich gości niezależnie od planów urlopowych/wakacyjnych.

Przeznaczcie k. 2 miesięcy na załatwianie spraw urzędowych. Zależy też, czy bierzecie ślub w waszej parafii, blisko miejsca zamieszkania itd.

Reszta - kwiatki, dekoracje, makijaże itp. - to już kwestia indywidualna.

Niestety na rok 2010 i dalsze lata terminy te mogą ulec znacznemu wydłużeniu, dlatego niech przyszłe panny młode nie sugerują się, że można znaleźć odpowiednią salę w 6 mies., bo ktoś tak sprawę załatwił w 2006 r.

agnese - Nie Paź 25, 2009 11:23 am

Termin - 1 maja 2010r, czyli nieco ponad pół roku do godziny zero ;)
6 grudnia 2008, Mikołajki - oświadczyny :) ,
Boże Narodzenie 2008 - zaręczyny oficjalne,
styczeń 2009-wstępna rezerwacja orkiestry ( potwierdzona w kwietniu),
kwiecień 2009- rezerwacja sali,
sierpień 2009-rezerwacja kamerzysty i fotografa ( ten drugi jako prezent ślubny otrzymaliśmy),
wrzesień 2009-rezerwacja terminu w Kościele,
wrzesień 2009-wybór sukni ślubnej,
październik 2009-nauki przedmałżeńskie.

Póki co to tyle. Pewne sprawy i wybory były podyktowane faktem, że akurat jechałam w rodzinne strony i chciałam pozałatwiać część tych ślubnych spraw.

W najbliższym czasie czeka nas wybór zaproszeń (gdyż w okolicach świąt zaczynamy je rozdawać-tak nam wygodniej wszystkich 'złapać' będzie), obrączek (wstępny wzór już mamy-otwarta kwestia-gdzie je zakupimy),chcemy zapisać się na kurs tańca, pierwsze przymiarki sukni, zakup butów i znalezienie krawcowej na uszycie sukni na poprawiny oraz chcemy zapisać się na kurs tańca.

:)

Brinka - Pon Gru 14, 2009 6:45 pm

To i ja sobie napiszę mały plan, zobaczmy jak to wyjdzie w praktyce.

wrzesień 2009 - ... może weźmiemy jakiś ślub?
październik 2009 - sala (ślub będzie w piątek bo tylko jedna sala wchodziła w grę a terminy na 2011 mieli już zajęte), suknia akurat były wyprzedaże, wstępna lista gości
grudzień 2009 kościół, wybralismy wzór obrączek

styczeń 2010 DJ, fotograf, kamerzysta, świadkowie
luty 2010 zaproszenia, zaczynam sesje u kosmetyczki
marzec 2010 kurs przedmałżeński
kwiecień 2010 obrączki, zaczynamy rozwozić zaproszenia
maj 2010 dopasowanie sukni, kurs tańca, garnitur, zakup dodatków i butów
czerwiec 2010 indywidualne lekcje tańca (pierwszy taniec), formalności kościelno-urzędowe, nocleg dla gości, alkohol
lipiec 2010 ustalenie menu, tortu, dekoracje kościoła, sali, samochodu (jedziemy własnym), transport dla gości, wieczór panieński, fryzura i makijaż próbny, ostatnie przymiarki i poprawki
sierpień 2010 rozsadzenie gości, winietki, plan stołów, fryzjer, kosmetyczka i relaks

06.08.2010 nareszcie ;) oby ten dzień i noc trwały jak najdłużej!

ava - Wto Gru 22, 2009 12:57 pm

Nasze działania wyglądały tak:

2007:
19 października – oświadczyny :smile:
24 listopada – spotkanie rodziców, ustalenie daty ślubu
1 grudnia – zamówienie kucharki
1-3 grudnia – oglądanie sal i rezerwacja jednej z nich

2008:
połowa stycznia – zaczęliśmy rozglądać się za zespołem
początek lutego – podpisanie umowy z firmą dekorującą salę
16 marca – podpisanie umowy z zespołem :smile:
początek kwietnia – podpisanie umowy z kamerzystą
4 maja – zarezerwowanie godziny na sesję zdjęciową w studiu
30 sierpnia – zarezerwowanie godziny w kościele
początek grudnia – spotkanie z kucharką, ustalenie menu i listy zakupów

2009:
początek stycznia – pierwsze przymiarki sukni ślubnych
początek lutego – ustalenie jak ma wyglądać dekoracja sali
początek marca – zarezerwowanie godziny u fryzjerki
marzec – zamówienie zaproszeń ślubno-weselnych
marzec – intensywne poszukiwania sukni ślubnej :vis
25 marca – zamówienie sukni ślubnej [smilie=4.gif]
23 maja – zakup wódki
25 maja – podpisanie umowy z fotografem na reportaż z ceremonii ślubnej
13 czerwca – 11 sierpnia – zapraszanie gości
25 czerwca – wizyta w USC, załatwienie formalności
koniec czerwca – zamówienie samochodu
początek lipca – zarezerwowanie godziny u kosmetyczki
początek lipca – wizyta w kancelarii parafialnej, spisanie protokołu
początek lipca – zamówienie zaproszeń ślubnych
połowa lipca – zamówienie obrączek
połowa lipca – 19 sierpnia – poszukiwania sukienki na poprawiny i wszystkich dodatków dla mnie na ślub i poprawiny
koniec lipca – 29 sierpnia – poszukiwania garniturów na ślub/wesele i poprawiny i dodatków dla S. :]
10 sierpnia – zamówienie welonów
20 sierpnia – przymiarka sukni ślubnej
21 sierpnia – pierwsza spowiedź przedślubna
23 sierpnia – zamówienie dekoracji kościoła
27 sierpnia – odbiór sukni ślubnej
28 sierpnia – próbna fryzura i makijaż, zamówienie kwiatów, wieczór panieński
29 sierpnia – wieczór kawalerski
27 sierpnia – 4 września – zakupy produktów potrzebnych kucharkom, win, szampanów, napojów, itp.
4 września – druga spowiedź przedślubna, ustalenie ostatnich szczegółów ślubu i uiszczenie opłaty za ślub
5 września – ślub i wesele :mar

ibda - Nie Sty 31, 2010 3:04 pm

no to moze i ja sie dolacze.
od 4 lat jestesmy narzeczenstwem
na poczatku grudnia 2009 stwierdzilismy ze czas najwyzszy wziac slub
data slubu 10 kwietnia 2010
polowa stycznia (sprawy zalatwione miedzy 13 a 19 stycznia2010)
-USC
-godz i spisanie protokolu w Kosciele
-sala
-orkiestra
-kamerzysta
-suknia
-obraczki
-zamowienie i rozwiezienie zaproszen
Uff reszta pod koniec marca :smile:

joannakarolina - Sro Lut 24, 2010 10:55 pm

Pół roku później nasze przygotowania wyglądają następująco: ;)

31.12.2008 / 01.01.2009- oświadczyny
14.02.2009 - oficjalne zaręczyny
styczeń 2009 - zarezerowana sala
luty 2009 - zarezerwowany zespół
marzec 2009 - zarezerwowany kamerzysta
27.06.2009 - zarezerwowany termin w kościele
25.08.2009 - zakup alkoholu (wódki)
25-27.09.2009 - nauki przedmałżeńskie
19.10.2009 - rozpoczęcie kursu tańca
14.11.2009 - zamówienie sukienki
31.12.2009 - fotograf studyjny
11.01.2010 - zarezerwowanie samochodu
13.01.2010 - zamówienie zaproszeń
17.01.2010 - zarezerwowanie fotografa (reportaż)
27.01.2010 - odbiór zaproszeń
31.01.2010 - zamówienie obrączek
06.02.2010 - zapraszanie gości na wesele i ślub
27.02.2010 - zakup prezentów dla rodziców
01.03.2010 - odbiór obrączek


Narazie to tyle na załatwienie reszty rzeczy mamy 3 miesiące :smile: ;)

katrina - Czw Lut 25, 2010 8:28 am

14.12.2009 - rezerwacja sali i terminu z godziną w kościele
19.12.2009 - zaręczyny
28-30.12.2009 - zespół, fotograf, kamerzysta, zamówienie zaproszeń i etykiet na alkohol, kupno garnituru
3.01.2010 - suknia
styczeń-luty : welon, koszule, serwetki, tablice rejestracyjne, pudełeczka na ciasto dla gości, kosze na podziękowanie dla rodziców, próbna fryzura i makijaż u Megi :) , zamówione obrączki :) kupno części alkoholu :D
marzec: odbiór obrączek, dokupienie butów, muchy, kamizelki i innych pierdół w ptaku
kwiecień: akty chrztu i koszulki dla rodziców
maj: ...
czerwiec: przymiarka sukni, rozdawanie zaproszeń , USC, kościół ?
lipiec:....
sierpień: zamówienie kwiatów, odbiór sukni, zakupienie słodyczy dla rodziców w kosze na podziękowanie

pewnie coś pominęłam jeszcze :)
a no i nie będzie pewnie wieczoru panieńskiego i kawalerskiego :)

ewa.krzys - Wto Mar 08, 2011 10:59 am

06.12.2010 - zaręczyny
połowa grudnia 2010 - rezerwacja sali
styczeń 2011 - rezerwacja terminu w Kościele
styczeń 2011 - podpisanie umowy z zespołem
Nadal poszukujemy fotografa i kamerzysty, na razie to wszystko :) w sumie mamy dużo czasu jeszcze i mój Piękny na mnie krzyczy, że niby "panikuje" :P

Zapomniałam, w środę mamy umówione spotkanie z fotografem/kamerzystą, a w piątek zaczynami nauki przedmałżeńskie :)

Winter - Wto Mar 08, 2011 2:35 pm

ewa.krzys, a kiedy wesele?
ewa.krzys - Sro Mar 09, 2011 7:49 am

Winter, wesele za 18 miesiecy :P a dokladniej 08.09.2012, wiem, że to dużo czasu, ale te rezerwacje trzeba było założyć dużo wcześniej. Lubię mieć wszystko zaplanowane :)
kaniaa - Sro Mar 09, 2011 8:06 am

ewa.krzys, gratuluję bo znalezienie sali i zespołu to duży krok :)

patrząc na Was chyba pogonię trochę moje przygotowania...

Pozdrawiam

dagii - Nie Mar 20, 2011 11:17 pm

ewa.krzys, my podobnie załatwiamy juz wszystko na rok 2012 :) wole mieć wybór i później spać spokojnie ;)
ewa.krzys - Pon Mar 21, 2011 7:21 am

dagii, kaniaa, na jakim etapie są Wasze przygotowania? :)
dagii - Pon Mar 21, 2011 10:17 am

lipiec 2010 - zaręczyny
pazdziernik 2010 - rezerwacja sali
listopad 2010 - rezerwacja zespołu
marzec 2011 - rezerwacja terminu i godz w Kościele


Ślub odbędzie się 18.08.2012 :DDDDD

Więc my jesteśmy wyrobieni całkiem spoko :)

kaniaa - Pon Mar 21, 2011 10:19 pm

Powoli do przodu...

sala - podpisujemy umowę w przyszłym tygodniu
zespół - to moja druga połówka się tym zajmuje - ma czas do końca marca :wink: - podział obowiązków musi być :razz:
kamerzysta - wybrany, czekam na informacje dotyczące wpłaty zaliczki

reszta przede mną...

Marcka - Pią Kwi 01, 2011 1:12 pm

Nasz ślub będzie 6.08.2011
:arrow: 12 grudzień 2009 - zaręczyny
:arrow: 22 grudzień 2009- oficjalne zaręczyny z rodzicami ;)
:arrow: styczeń 2010- rezerwacja sali
:arrow: marzec 2010- umowa z orkiestrą
:arrow: lipiec 2010- umowa z kamerzystą + fotograf
:arrow: październik 2010- zarezerwowany kościół i godzina
:arrow: listopad 2010- zakup sukni ślubnej :D
:arrow: grudzień 2010- zakup zaproszeń
:arrow: luty 2011-...- rozdawanie zaproszeń
:arrow: marzec 2011- wybór obrączek, bukietu ślubnego

to jak narazie tyle, choć na myśl, że pozostają jeszcze tylko 4 miesiące zaczynam wpadać w panikę ;D :?

anuszkaa - Pią Kwi 01, 2011 3:01 pm

a u nas w tech chwili jest tak

pazdziernik 2009 - wybor sali
listopad 2009 - wybor fotografa, kamerzysty i zespolu
grudzien 2009 - zamowiona data w kosciele + zaręczyny :razz:
pazdziernik 2010 - kupno alkoholu
listopad 2010 - kupno sukni slubnej i butow
grudzien 2010 - kupno obraczek
luty 2011 - zamowienie zaproszen, kupno garnituru
marzec 2011 - zaliczenie poradni
a w przyszłym tygodniu zalatwiamy dokumenty z kosciola i USC

Karolina1984 - Czw Wrz 22, 2011 8:40 pm

No u nas tak
zaręczyny listopad 2010, nie pamietam dokładnie, kiedy
ślub 30.06.2012.
Na dzień dzisiejszy mamy salę :P i tyle

Piniu - Sro Lis 02, 2011 3:11 pm

chyba wezmę przykład z TLC pary robią to tam w 2 tygodnie :smile:
mayka8589 - Czw Sty 26, 2012 12:20 am

Nasz ślub jest 7 września 2013 roku, póki co mamy zarezerwowaną salę i zespół :)
malinka1987 - Czw Maj 31, 2012 11:30 pm

Po tym jak powiedziałam w listopadzie 2011, że chcę ślub w dzień, w którym wypada 6,5 roku naszego związku, czyli 10.08.2013 wszystko poszło jak burza. Najpierw mój partner stwierdził, że również chce ślubu, więc szukamy sali.
Potem:
styczeń 2012- zarezerowana sala
luty 2012 - zarezerwowany kościół
luty 2012 - zarezerwowany zespół
marzec 2012 - zarezerwowany fotograf
marzec 2012 zarezerwowany samochód
19 maj 2012 - oświadczyny
lipiec 2012 - oficjalne poznanie rodziców
listopad 2012- szukanie sukni ślubnej,
reszta przed nami...

Kasiula_F - Sro Cze 20, 2012 9:48 pm

Ja właśnie niedawno wróciłam z sali zarezerwowana na 15.06.2013!:D Teraz pozostało mi tylko odliczać dni do tego dnia ;)
ptysia7 - Sro Cze 20, 2012 10:19 pm

Luty 2012- zaręczyny, wybór sali, orkiestra, ;)
marzec- kościół-data, godzina.
kwiecień- zaproszenia, kamerzysta, suknia ślubna,
maj- fotograf, dekoratorka, wiązanka ślubna, biżuteria,kurs przedmałżeński,
czerwiec- poradnia , obrączki wybrane zamówione, zapraszanie gości,
brak- auta do slubu :?
lipiec- USC-zaplanowane

:? i mam wrażenie, że coś umknęło...... :?
pozdrawiam

Princessa - Nie Lut 10, 2013 4:58 pm

początek stycznia 2013 decyzja że będzie ślub :)
koniec stycznia 2013 - sala, fotograf, samochód, suknia garnitur
luty 2013 - szukamy Dja i dodatków

ślub 27.04.2013 :) ))

ZoltyTulipan - Nie Lut 10, 2013 7:40 pm

Princessa tempo macie niezłe :) Gratuluje takiej mobilizacji :)
Blanka - Pon Lut 25, 2013 10:29 am

A my nie mieliśmy problemu z terminami. Korzystaliśmy z usług konsultanta ślubnego, który za nas zorganizował wszystko. Jeżeli organizacja wesela lub ślubu jest pilna i nie macie czasu czekać 2 lata na wolną salę weselną proponuję właśnie konsultanta ślubnego. Wesele wyjdzie szybciej, sprawniej bez nerwów ale oczywiście za większą kasę :(
Ale to już kwestia wyboru. Niektórzy wolą poczekać ten rok na salę orkiestrę i samemu wszystko zorganizować. My woleliśmy zapłacić za organizację ślubu.

[ Dodano: Pon Lut 25, 2013 10:44 am ]
A ja proponuję nie czekać na wolny termin tylko zatrudnić agencję konsultanta ślubnego, dla którego dowolny termin to nie problem. Dzięki konsultantowi organizacja ślubu oraz organizacja wesela może przebiegać bardzo sprawnie i bez nerwów. O terminy także nie msicie się martwić bo większość konsultantów ma układy w salach i mogą pomóc zająć dobra terminy oraz wynegocjować niezłe ceny. Zamiast czekać 2 lata na salę i orkiestrę zorganizujcie ślub przez agencję ślubną.

M4rcysi4 - Pon Lut 25, 2013 11:10 am

Ślub i wesele: 08.09.2012

Co i kiedy zarezerwowane/kupione:
Kościół 09.09.2011
Sala 16.02.2010
Zespół 02.09.2010
Fotograf 06.03.2010
Kamerzysta 17.02.2011
Nauki przedmałżeńskie akceptowane zaświadczenie ze szkoły
Poradnia rodzinna 21.05.2012
Zaproszenia 06.03.2012
Winietki + zawieszki 13.08.2012
Wódka 27.08.2010
Wino+szampan 24.05.2012
Obrączki 27.05.2011
Suknia 14.10.2011
Bielizna 07.2011
Buty dla mnie 10.2011
Smoking uszycie 15.06.2012
Biżuteria 03.12.2012
Fryzjer 02.02.2012
Makijaż 09.03.2012
Maniciure i pediciure 20.02.2012
Dekoracja kościoła 08.08.2012 (tu na krótko przed, bo kościół ma umowę z konkretną kwiciarnią)
Dekoracja samochodu i bukiet 13.08.2012
Tablice rejestracyjne 14.08.2012
Dekoracja sali 01.03.2012
Tort 02.2012
Dokumenty kościelne i USC 01.07.2012
Pudełko na koperty 31.05.2012
Wieczory panieński/kawalerski 25-26.08.2012

misia82 - Pon Sie 12, 2013 10:26 am

A u nas wszystko poszło spontanicznie :) Ślub miał być "na następny rok" po zaręczynach, ale po dłuuugich przemyśleniach (głównie spowodowanych dość przykrym wydarzeniem w naszym życiu) stwierdziliśmy, że nie ma na co czekać :D Młodsi nie będziemy za rok, tym bardziej nasi najbliżsi... I tak postanowiliśmy zorganizować wszystko jeszcze w tym rok :) Kochamy się, chcemy razem życie spędzić i to jest chyba najważniejsze :)
A zatem:
koniec czerwca - oświadczyny :D
druga połowa lipca - decyzja o ślubie jeszcze w tym roku :)
koniec lipca - rezerwacja terminu w USC i sali weselnej :)
pierwsza połowa sierpnia - buty dla Młodego kupione, moja sukienka też :D :D :D :D :D fryzjer i kosmetyczka już wybrane i zarezerwowane, kwiaciarnia wybrana (teraz poszukiwania "tego" bukietu :) ) i oczywiście obrączki też już zamówione :D
druga połowa sierpnia -zaproszenia "się tworzą" - moja najkochańsza bratowa robi je nam :) do tego załatwiamy garnitur dla Młodego i moje buty plus jedziemy po alkohol :)
wrzesień - roznosimy zaproszenia :)
połowa września - odbiór obrączek :)
pozostałe "drobnostki" - wrzesień i październik :)
koniec października - nasz ślub :D

MissCool - Pią Mar 07, 2014 5:42 pm

U nas ślub i wesele 2.08.2014

Oświadczyny 04.04.2012
rezerwacja sali marzec 2013
rezerwacja zespołu marzec 2013
fotograf kwiecień 2013
kościół kwiecień 2013
zaproszenia zamówione wrzesień 2013
suknia ślubna listopad 2013
zakup wódki grudzień 2013
podróż poślubna zakupiona styczeń 2014
styczeń/luty 2014 część zaproszeń już rozdana
luty 2014 wybraliśmy obrączki

a teraz jeszcze masa innych rzeczy do załatwienia ;)

Catylyn89 - Sro Sie 06, 2014 10:26 am

Ślub i wesele z poprawinami 16-17 sierpnia 2014

Oświadczyny - 29 marca 2013
Zarezerwowanie sali - 2 maj 2013
Kościół - 13 października 2013
Kamerzysta, fotograf, DJ, florystka - 13 czerwca 2013
Suknia ślubna - 14 października 2013
Zaproszenia - luty 2014
Wódka - listopad 2013
Napoje i inne alkohole - 14 sierpnia 2014
Strój młodego - 11 lipca
Nauki Pierwszego Tanca - luty 2014
Prezenty dla gości - 10 sierpnia 2014
Samochód - luty 2014
Obrączki - 28 czerwca 2014
Fryzjer i makijaż - marzec 2014
Dodatki do sukni ślubnej - 25 lipca 2014
Tort - 25 lipca 2014
Dekoracja kościoła 29 czerwca 2014
Oprawa muzyczna w kościele - 29 czerwca 2014
Nauki przedmałżeńskie - wrzesień 2013

herbatnik - Pon Maj 09, 2016 10:02 am

Póki jeszcze pamiętam, zapiszę, jak to wyglądało u nas:
ślub-22 sierpnia 2015 r.

14.02.2014 r.-zaręczyny
03. 2014 r.-spotkanie z rodzicami i podpisanie umowy z salą, zaklepanie hotelu
05. 2014 r.-podpisanie umowy z zespołem
07. 2014 r.-"zaklepanie" i zaliczka na termin u fotografa
08. 2014 r.- kupno sukni ślubnej(bo była okazja :D )
09. 2014 r.- zamówienie terminu i godziny ślubu w kościele
11. 2014 r.- nauki przedmałżeńskie
12. 2014 r.- projekt i druk zaproszeń(robiłam je sama,więc zajęłam się tym póki miałam dużo czasu)
03-04. 2015 r.- zakupienie alkoholu w hurtowni
04. 2015 r.- zapraszanie gości ślubno-weselnych
- "zaklepanie" terminu w cukierni
- znalezienie samochodu z kierowcą
- zapisanie się do fryzjera
04.-05. 2015 r.- załatwianie papierologii w kościele i USC
05. 2015 r.- kompletowanie reszty stroju pary młodej
- imprezy panieńsko-kawalerskie
06. 2015 r.- znalezienie rzeźnika,który zrobi wędliny na wiejski stół
- zamówienie obrączek
07. 2015 r.- załatwienie papierologii w parafii,gdzie ślubowaliśmy, rozmowa z organistą
- zamówienie kwiatów w kwiaciarni
- dogadanie szczegółów z fotografem i orkiestrą
- dokupienie reszty napoi
08. 2015 r. (początek)- dzwonienie do gości,ustalenie ile osób się zjawi na weselu
- ustalenie szczegółów z salą(menu), liczby pokoi w hotelu
- zaproszenie gości ślubnych
- ustalenie szczegółów w cukierni i kwiaciarni i z dekoratorką kościoła

Smerfetkaa - Sro Cze 15, 2016 10:51 am

Ślub 7.05.2016

- suknia kupiona w grudniu 2014 (dłuuuga historia)
- sierpień 2015: zarezerwowanie sali, zarezerwowanie terminu orkiestry
- wrzesień 2015: zarezerwowanie terminu w kościele
- luty 2016: poradnia małżeńska
- marzec 2016: kupno garnituru i dodatków, zarezerwowanie terminu u fotografa, kupno wódki, zaproszenie gości weselnych, zamówienie obrączek

Ewelka5 - Wto Cze 06, 2017 1:33 am

No najwczesniej to sale trzeba rezerwować.

usunięta reklama sali. Dorotka_


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group