Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Porady techniczne - Opcje dostępne przy pisaniu posta.

ice - Sro Sty 21, 2004 10:53 pm
Temat postu: Opcje dostępne przy pisaniu posta.
Witam ....

Przy pisaniu postu mamy cala mase możliwości aby go urozmaicic.

Po pierwsze mozna przypisac ikone tematu .. jak widzicie przy tym temacie jest :!: :)

Dalej mamy opcje dla tekstu i teraz po kolei pokaze jak ktora opcja wyglada.
    1

B - opcja pogrubiajaca
Kod:
 [b] tekst [/b]

    2

I - opcja pochylajaca
Kod:
 [i] tekst [/i]

    3

U - opcja podkreslajaca
Kod:
 [u] tekst [/u]

    4

Cytat:
Quote sluzy do cytowania tekstu - odpowiednik funkcji cytuj przy odpisywaniu na posta


Kod:
 [quote="nick"] Tekst do zacytowania [/quote]


Opcja Code sluzy do wstawiania kodu zrodlowego jakiegos programu - mozecie z tego korzystac np. kiedy wstawiacie jakis blad ktory sie wam wyswietla - robi sie to po to aby przegladarka nie interpretowala kodu ktory wstawiacie tylko pokazala go dokkladnie w takiej formie jak zostal wklejony
Probke tego macie powyzej gdzie widac w sekcji Kod: dokladnie to co wpisalem aby uzyskac jakis efekt na tekscie, gdym nie zamknal tego teksty w klamrach <code></code> (nalezy to robic w nawiasach kwadratowych) zostal by on zinterpretowany przez przegladarke i wyswietlony jako efekt na tekscie a nie sposob w jaki zostal napisany.

    5

    List sluzy do wypunktowywania

Kod:
 [list] tesk [/list]

    6

Kolejna opcja czyli Img ... sluzy ona do wstawiania obrazkow z jakiegos serwera a nie z wlasnego dysku i daje taki efekt.

P.S. po nacisnieciu klawisza Img wyskoczy okienko gdzie nalezy wpisac adres pod jakim znajduje sie obrazek ktory chcemy wkleic do posta.


    7

Kolejna funkja to URL
Sluzy ona do podawania odnosnikow do innych stron.Po kliknieciu na ta opcje wyskakuje okienko gdzie nalezy wpisac tekst ktory bedzie sie pokazywal w poscie a nastepnie drugie okienko gdzie wpisujemy adres do jakiego ma nas zaprowadzic klikniecie w tekst ktory przed chwila wpisalismy.... wyglada to tak: Łódzka Strona Poświęcona Organizacji Wesela
    8

Center - ta opcja sluzy do wysrodkowania tekstu

Kod:
 [center] tekst [/center]

    9

Fade - po zastosowaniu tej opcji napisany tekst bedzie zanikal
Kod:
 [fade] teskt [/fade]


P.S.Efekt dzialania tej opcji zobaczymy tylko w przegladarkach Internet Explorer.

    10

Scrol - spowoduje poruszanie sie tekstu po ekranie
Kod:
 [scroll] Tekst [/scroll]


P.S.Efekt dzialania tej opcji zobaczymy tylko w przegladarkach Internet Explorer oraz nowych wersjach Mozilla i Nescape Navigator.

    11

Kolejna opcja to Stream - jest to funkcja ktora pozwala na dodawanie do postow jakichs dzwiekow lub obrazow ( filmow). Wystarczy kliknac w Stream i podac adres pod jakim znajduje sie np. fragment filmu z wesela i bedzie on odtwarzany w poscie.

Ja do zobrazowania tej funkcji wybralem utwor w formacie midi a dziala on tak:

[stream]http://www.wesele-lodz.pl/batman.mid[/stream]

Aby skorzystac z tej funkcji nalezy wstawic do posta taki fragment kodu i podac w nim link do fragmrtu filmu badz utworu ktory ma byc odtwarzany w poscie.
Kod:
 [stream] http://www.wesele-lodz.pl/batman.mid [stream]


P.S.
Ostroznie uzywajcie tej opcji poniewaz strona z taka funkcja bedzie sie tak dlugo ladowac az pobierze caly plik jaki wskazecie - uzywajcie jej madze i nie pokazujcie linkow do duzych plikow !!

    12

Nastepna funkcja jest podobna do pierwszej ale wyswietla w poscie animacje we flashu. Dodaje sie je troche inaczej. Aby dodac animacje we flashu nalezy wpisac :

Kod:
[swf width=300 height=300]http://www.wesele-lodz.pl/wrozka.swf[/swf]


Podajac oczywiscie adres pod ktorym znajduje sie jakas animacja we flashu.
Opcje: width oznacza szerokosc jaka bedzie miala animacja w poscie natomiast height jej wysokosc.

A efekt tego bedzie taki:

[swf width=400 height=400]http://www.wesele-lodz.pl/wrozka.swf[/swf]

P.S.
Ostroznie uzywajcie tej opcji poniewaz strona z taka funkcja bedzie sie tak dlugo ladowac az pobierze caly plik jaki wskazecie - uzywajcie jej madze i nie pokazujcie linkow do duzych plikow !!

To chyba wszystkie opcje przy pisaniu postu.
Licze na to ze troche ulatwilem Wam tym zycie :)

Asiek - Sro Sty 21, 2004 10:55 pm

Dzięki Ice - o to mi właśnie chodziło.
kryszka - Czw Sty 22, 2004 12:54 am

EKSTRA! Jestem bardzo wdzięczna za wyjaśnienia. :mrgreen:
Madlen_ - Czw Sty 22, 2004 9:32 am

Fiu fiu fiu tyle możliwości :mrgreen:
gosia - Pią Lut 27, 2004 9:31 pm

Super, podoba mi sie :mrgreen:
Ela_i_Adam - Wto Cze 23, 2009 11:45 am

A jak korzystać z opcji załączania filmów? chciałam wkleić filmik ze swojego komputera i nie wiem co mam wpisać między kodami :(
kryszka - Wto Cze 30, 2009 10:59 pm

Z tego co widzę to nie ma już taga umożliwiającego wstawianie filmików (stream), o którym pisał wyżej Ice.

Ale i tak byś nie wstawiła filmu ze swojego kompa, musiałby być gdzieś na serwerze. Wątek o wstawianiu filmików na różne serwery: http://www.forum.wesele-l...opic.php?t=3709
Potem wystarczy podać link do filmiku i już.

Martita - Pon Sie 03, 2009 11:50 am

Przepraszam, może źle szukam.. ale jak ukryć post?
MalaJu - Pon Sie 03, 2009 11:55 am

Martita, opcja nazywa sie HIDE. jak piszesz posta (ale po kliknieciu odpowiedz, czyli wiesz, jak jest tak duuuzo opcji a nie na skroty na dole strony) to albo wpisujesz [hide ] na poczatku (bez spacji) i [/ hide] na koncu (tez bez spacji)
ALBO zaznaczasz tekst, ktory chcesz ukryc i naciskasz przycisk HIDE.

Martita - Pon Sie 03, 2009 12:29 pm

dziękuję :oops:
madzienia - Pią Sty 22, 2010 8:21 pm

Mam pytanie moze troszke nie w temacie ale jak utworzyc własny post (wątek ) czy trzeba spełniac jakies warunki :?: :?:
kryszka - Pią Sty 22, 2010 8:36 pm

Nie. Wchodzisz w odpowiedni dział i na górze nad listą wątków masz przycisk - klikasz i już.
madzienia - Sob Sty 23, 2010 10:32 am

Dziekuje za rade
tomcia - Sro Lip 27, 2011 1:31 pm

jak mogę wstawić do posta ankietę? jeśli wątek powtórzyłam (choć, jak na moje skromne możliwości, sprawdziłam), to przepraszam.
ppola - Sro Lip 27, 2011 1:53 pm

ankietę możesz dodać jedynie do nowego tematu a nie do posta. Wybierasz odpowiedni wątek klikasz nowy temat, piszesz co chcesz a u dołu jest dodaj ankietę, tam wpisujesz pytanie, odpowiedzi itd. Klikniesz wyślij i już :)
tomcia - Sro Lip 27, 2011 4:56 pm

udało się. Dzięki:)
kasieńka 85 - Pią Sie 31, 2012 4:35 pm

To mam pytanie. W związku z tym, ze nie potrafię cytować. Znaczy wiem, że robię Quote tekst Quote ale wtedy mój cytat wyglą mniej więcej tak:
Cytat: i właściwy tekst. Natomiast pozostali użytkownicy gdy cytują mają napisane kogo cytują i wygląda to tak, np.
kasieńka 85 napisała: i właściwy tekst.
Jak Wy to robicie?

kariczeq - Pią Sie 31, 2012 4:41 pm

kasieńka 85, ja robię z cytuj, który jest po prawej stronie w poście

[ Dodano: Pią Sie 31, 2012 4:41 pm ]
kasieńka 85 napisał/a:
To mam pytanie. W związku z tym, ze nie potrafię cytować. Znaczy wiem, że robię Quote tekst Quote ale wtedy mój cytat wyglą mniej więcej tak:
Cytat: i właściwy tekst. Natomiast pozostali użytkownicy gdy cytują mają napisane kogo cytują i wygląda to tak, np.
kasieńka 85 napisała: i właściwy tekst.
Jak Wy to robicie?


i już

szaraczarownica - Pią Sie 31, 2012 4:48 pm

kasieńka 85 napisał/a:
Jak Wy to robicie?

Czasami zdarza się, że nie podaje kogo się cytuje, albo podaje źle (zdarzyło się chyba dużej ilości osób, nie wiem dlaczego). Ja wtedy sobie dopisuję po quote o kogo chodzi (="nazwa użytkownika") i wygląda to np. tak:
Kod:
 [quote="kariczeq"]...[/quote]

kasieńka 85 - Pią Sie 31, 2012 4:50 pm

kariczeq napisał/a:
kasieńka 85, ja robię z cytuj, który jest po prawej stronie w poście

[ Dodano: Pią Sie 31, 2012 4:41 pm ]
kasieńka 85 napisał/a:
To mam pytanie. W związku z tym, ze nie potrafię cytować. Znaczy wiem, że robię Quote tekst Quote ale wtedy mój cytat wyglą mniej więcej tak:
Cytat: i właściwy tekst. Natomiast pozostali użytkownicy gdy cytują mają napisane kogo cytują i wygląda to tak, np.
kasieńka 85 napisała: i właściwy tekst.
Jak Wy to robicie?


i już


no jak widać udało się:) DZIĘKI:)

Karolain - Pią Lut 08, 2013 12:03 pm

nie wiem jak "ukryć" kawałek teksty, tzn nie mam tej opcji hide, ani z boku okna w szybkiej odpowiedzi, ani jak rozwinę okno odpowiedzi. Co mam zrobić? Czy jeśli napiszę [hide] na końcu i na początku tekstu, który chcę ukryć to zadziała?
ppola - Pią Lut 08, 2013 12:09 pm

na końcu napisz [/hide] na początku [hide] i też zadziała, ewentualnie kliknij "odpowiedz" zamiast szybkiej i wtedy masz ikonkę "hide" u góry, ostatni przycisk
Karolain - Pią Lut 08, 2013 12:14 pm


lorien - Pią Maj 24, 2013 8:45 pm

A czy jest jakaś funkcja, która służy do udzielenia odpowiedzi konkretnej osobie? tzn. czasem początek postu zaczyna się od nicka danej osoby boldem. Jak to zrobić? Czy jest przycisk "odpowiedz danemu użytkownikowi"?
kariczeq - Pon Maj 27, 2013 12:22 pm

lorien, klikasz w nazwę użytkownika i podstawia się nazwa w odpowiedzi to wszystko
lorien - Pon Maj 27, 2013 12:25 pm

kariczeq, istotnie. Dzieki! :-)
aniawajda - Czw Sie 29, 2013 7:47 pm

kariczeq napisał/a:
lorien, klikasz w nazwę użytkownika i podstawia się nazwa w odpowiedzi to wszystko


dzięki :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group