Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Sale weselne - Bacówka w Ksawerowie

aaania - Nie Mar 12, 2006 9:33 am
Temat postu: Bacówka w Ksawerowie



Czy słyszeliście może coś na temat Bacówki w Ksawerowie?

kryszka - Nie Mar 12, 2006 1:47 pm

Trochę już było, zapraszam do korzystania z wyszukiwarki.

karmelcia napisał/a:
Proponuje Bacówkę w Ksawerowie- super lokal akrat na okres letni- maja super ogród - można grilowac, jedzonko swojskie:). Swietnie bawiłam sie tam na weselu znajomych. Aha uwaga na znikjący w tej knajpie tort. Nowożeńcy chcieli na spoczestowac na poprawinach - bo zostało tortu bardzo duzo i okazało się zę go nie ma:(

thiti napisał/a:
Bacówka w Ksawerowie to był nasz pierwszy pomysł! :)
niestety mimo wielokrotnych prób nie udało nam się skontaktować z nikim aby móc to miejsce obejrzeć, byliśmy kilkakrotnie na miejscu ale też było zamknięte, pod nr tel odpowiadała wciąż automatyczna sekretarka....
dlatego odpuściliśmy, stwierdziliśmy, że może tak samo się przejmują podczas samej organizacji imprezy (o zgrozo!)
jesteśmy fanami karczm, chat góralskich itp miejsc

thiti napisał/a:
jedna rzecz mnie zastanawia w Bacówce, ciekawa jestem ile faktycznie jedzenia podają na stoły, właściciel twierdzi że dużo ale na ulotce reklamowej jest strasznie mało półmisków...

josephine napisał/a:
ostatnio byliśmy w Bacówce w Ksawerowie, ul. Mały Skręt 40 - miejsce urocze, całe w drewnie, śliczne i bardzo specyficzne - jak to bacówka, ma ogródek wyłączność tylko brak miejsc noclegowych (ale jest motel 300m obok)

anna_b - Czw Mar 16, 2006 12:33 pm

Moje dane z początku roku (2006 oczywiście ;-) ), kiedy to z H. dzwoniliśmy po salach i "rozponawaliśmy teren" :) :
Cena za osobę wynosi 125 zł, niestety już nie pamiętam co było wliczone w cenę :( Ale alkohol na pewno nie był ;-) Poza tym nie mają nic wolnego we wrześniu, a wolnymi terminami dysponowali częściowo w lipcu i na koniec października...
Podam telefon do nich - może się przyda: (042) 213-81-62. Jeżeli nawet nikt nie odbierze, proponuję nagrać się na sekretarkę, bo oddzwaniają - sama sprawdziłam :peace:

japatrycja - Sro Kwi 05, 2006 6:35 pm

Bylam w Bacówce na weselu rok temu. Podobalo mi sie, jedzenie dobre, obsluga w porzadku, mila atmosfera bo to mala sala :)
pozdrawiam

filmowiec - Nie Cze 11, 2006 12:00 pm

Bacowka jest EKSTRA, polecam
conrad71 - Wto Wrz 12, 2006 8:13 pm
Temat postu: Obecne ceny w Bacówce
Obecne ceny w Bacówce to:
    130zł za pierwszy dzień (w cenie jest stół wiejski)
    60zł za drugi dzień
    ewentualnie samochód - Warszawa, kolor: kawa z mlekiem - 450 zł

Jedyna wada Bacówki, to fakt, że nie mają własnej strony WWW

ir - Nie Lut 04, 2007 10:56 am
Temat postu: Bacówka w Ksawerowie
Ogladalam ten lokal calkiem niedawno bo w sytczniu, i musze powidziec, ze ma swoj urok. Cena 130 zl za osobe nie wydaje sie zbyt wygorowana biorac pod uwage ich menu. Jest tez ogrod z laweczkami, oczywiscie w stylu goralskim. Niestety sala jak dla mnie jest zbyt mala (długa i dosc wąska) uwazam ze 60 osob to max, bo w innym wypadku nie wyobrazam sobie swobodnej zabawy

[ Dodano: Czw Wrz 06, 2007 3:11 pm ]
Witaj smerfetka@
przesylam namiary dla Ciebie

Bacowka
ul maly skret 40
95-054 ksawerow
tel. 601 947 666
lub 603 123 143

/0-42/ 213 81 62

Jesli lubicie wystroj goralskich chat to sale polecam, mysle ze dla 60 osob to jest tam wystarczajaco duzo miejsca. Jedzenie probowalam ale w restauracji w lodzi na ulicy Moniuszki i musze przyznac ze bardzo smaczne. Kuchnia typowo staropolska ale z tego co pamietam to na weselu sa rozne propozycje do wyboru

smerfetk@ - Pią Wrz 07, 2007 2:36 pm

Dziekuje :) moze w ten wekend tam sie wybiore obejrzec.. . pozdrawiam
filmowiec - Pią Wrz 07, 2007 5:23 pm

mi sie tam podobalo pod kazdym wzgledem:)
aness - Sob Wrz 15, 2007 11:02 am

około 2 miesiące temu samo wesele kosztowało 160 zł :?:
czyżby tak mocno podskoczyło :?:
lokal mi sie podobał ,troszke mały, tez myśle że do 60 osób max,chociaż pan twierdził że spokojnie "upcha się "90 osób...sprawdze pod koniec miesiąca ...ide tam na wesele do znajomego :mrgreen:

smerfetk@ - Pon Wrz 17, 2007 10:03 am

Bylismy tam teraz w sobote. Faktycznie wnetrze w stylu goralskim,wystroj bez zadnych balonow itp. Wlasciciel powiedzial nam ze sala jest na minimum 60 osob ,ale wedlug nas to max 60 jak by bylo wiecej to za ciasno.Wszystko ladnie pieknie ale jak przeszlismy do cen to miny nam sie zmienily ,cena z poprawinami za osobe wynosi 200zl ,a 2009r (wtedy planujemy slub )moze byc juz 210zl... chyba sobie darujemy ta sale :zalamany:
aness - Sro Paź 03, 2007 6:15 pm

jestem właśnie świeżo po poprawinach.....ze względu na małą ilość miejsca był zrobiony podział weselników :( :wesele-rodzina,poprawiny-znajomi

na 1 posiłek był krem z borowików z groszkiem ptysiowym,2 danie- kluski śląskie z zrazikami,surówki...pychotka.....wiele było przystawek,w większości mięsa były na slodko(nie próbowałam bo nie lubię takiego połączenia)....fajnym pomysłem był grill :mrgreen: nawet orkiestra wyszła na zewnątrz do ogrodu i wszystkim przygrywała do kiełbasek....
obsługa bardzo dobra ....idealna sala na małe wesele
ogólnie wielki pozytyw dla tej salki

pauluska - Czw Sty 03, 2008 12:30 am

Ja jakis miesiac temu podpisalam w tym lokalu umowe na 2.08.2008
fakt ze sala mala i nie wiem jak sie tam pomiesci moich 100 gosci.. ale wszystko wyjdzie w praniu.
co do ceny to narazie jest 140 zl za os wiec cena nie az taka straszna.. z poprawin zrezygnowalam bo to koszt dodatkowo 70 zl.
wystroj goralski, wszystko w drewnie, kominek..
jedynym minusem dla mnie oprocz wielkosci sali sa drewniane krzeselka.. ciezko bedzie wysiedziec..ale z 2 strony moze wiecej os bedzie tanczyc.
poza tym maja ladny "ogrodek" z jednej i drugiej strony budynku.
wlasciciel wedlug mnie bardzo mily..
porobilam tez troche fotek aparatem, wiec jakby ktos chcial je zobaczyc to piszcie.

conrad71 - Sob Lut 02, 2008 5:59 pm

pauluska napisał/a:
Ja jakis miesiac temu podpisalam w tym lokalu umowe na 2.08.2008
fakt ze sala mala i nie wiem jak sie tam pomiesci moich 100 gosci.. ale wszystko wyjdzie w praniu.


Wybacz, ale ja miałem mieć wesele na tej sali na 80 osób i zrezygnowałem, bo nie chciałem aby moi goście siedzieli sobie na głowie. W tej sali faktycznie zmieści się max. 60 osób.

Jeżeli planujesz na 100 osób, to tańczyć będzie w ogródku. Fakt że ładny, ale co zrobicie jak będzie padać?

pauluska - Nie Lut 10, 2008 11:46 pm

Oj padać nie będzie:) nie może..

wiesz wersja standardowa to 100 os a ile os przyjdzie to inna sprawa..
po 2 moja rodzina jest bardzo jakby to powiedzieć... "taneczna" wiec jedyny ścisk będzie na początku..
poza tym standardowo stoły ułożone są w 2 rzędy ale podobno przy większej ilości osób po 2 stronie stoły układa się po 6 os prostopadle do głównego stołu..

zresztą co będzie to będzie.. wiesz ja mieszkam za granicą i jak przyjechałam coś załatwić to dużego wyboru nie miałam bo to oblegana data.

wiec jestem dobrej myśli.. przynajmniej staram się taka mieć

Pusiak - Pon Lut 11, 2008 10:33 am

pauluska napisał/a:
po 2 moja rodzina jest bardzo jakby to powiedzieć... "taneczna" wiec jedyny ścisk będzie na początku..

zresztą co będzie to będzie.. wiesz ja mieszkam za granicą i jak przyjechałam coś załatwić to dużego wyboru nie miałam bo to oblegana data.


pauluska, możliwe, że duża część Twojej rodziny tanczy, i że przez większość wesela bedzie na parkiecie. Pamietaj jednak o tym, ze są gorace posiłki, przy których orkiestra zwykle nie gra, nie wspominając o tym, że kazdy bedzie chcial cos zjeść, wypic toast za Młodych - także bedzie kilka takich momentów, kiedy zrobi sie tłoczniej :)

A z ciekawości, to nie miałas nikogo na tyle zaufanego w kraju, kto mógłby dokonać wstepnej selekcji sal w teminach, kiedy jeszcze miałas wiekszy wybór :?:

pauluska - Pon Lut 11, 2008 6:46 pm

Wiesz w zasadzie to się troche zgapiliśmy.. bo datę na sierpnia wybraliśmy w sierpniu rok wcześniej i od razu powinniśmy szukać, ale jakoś nam to do głowy nie przyszło..

no i dopiero w październiku szukaliśmy..co okazało się za późno.. no trudno będzie ciasno..ale za to wesoło:)

chwileulotne - Sro Sty 27, 2010 11:32 pm

Robiłam na niej zdjęcia w 2009r. i mogę powiedzieć że:

Sala mała, strasznie ciemno (utrudnia pracę fotografowi)
Najgorsza właśnie ta ciasnota, jak dla mnie sala zbyt wąska..
Nie ma gdzie potańczyć, a fotograf musi przeciskać się między gośćmi.
Obsługa miła.

To tyle:)

itill - Wto Cze 08, 2010 7:22 pm

W zeszłym tygodniu podpisałam umowę.
Nie wchodzą do niej alkohole oraz ciasta i tort. Podobno jedzenie jest pakowane. Widziałam stół nakryty na 40 osób i wyglądało to sensownie. Zobaczymy jak koło 60 się pomieści. Najgorsze jednak dla mnie były negocjacje. Okazało się, że najpierw jak gadałam z szefową i była mowa o 50-65 gościach przytaknęła mimo, że znała termin, a umowę podpisywałam bez niej tylko z jej mężem i musiałam ostro walczyć żeby zszedł do minimum 60 gości na weselu /razem z moją obsługą/.

Mimo wszystko sala wydaje się ładna /byłam w dzień/ i wszystko wydaje się być na prawdę dobrze zapowiadające się! Właściciel zapewnił mnie, że do następnego roku powinien być już asfalt na drodze dojazdowej oraz więcej miejsc parkingowych. Mam nadzieję, że wesele się uda!

Haliśka Band - Wto Cze 08, 2010 8:02 pm

Graliśmy tam kilkakrotnie. Bardzo ładnie i przyjemnie, ale na 100os to chyba będzie bardzo ciasno. Poza tym wszystko super, może oprócz takich niskich drzwi do ogródka, parę razy nie udało się uniknąć kolizji :)
FotoFocus - Czw Lut 24, 2011 12:39 pm

Byłem też na weselu w Bacówce nawet jako świadek i bardzo fajnie było profesjonalne zorganizowanie wesela i miła obsługa
Domini Kasprzak - Sob Kwi 09, 2011 12:26 pm

czy to prawda ze mozna tam zamowic wesele w plenerze?
The Flame - Wto Kwi 12, 2011 9:38 am

W ostatnich 15 latach graliśmy w Bacówce co najmniej 40 razy i nigdy wesele nie odbyło się w plenerze. Były parogodzinne imprezy połączone z biesiadą przy ognisku, czy z siedzeniem przy stołach na zewnątrz pod parasolami, ale tance czy posiłki były tylko na sali głównej - innej możliwości nie ma. Jeśli chodzi o możliwą ilość gości, to wiele razy było ok 90 osób i nie było za ciasno. Oczywiście dla kamerzysty trochę było. Klimat i wystrój sali sam narzuca styl wesela i dlatego moim zdaniem jest przeznaczona dla mniej wymagających gości dobrze czujących się w swojskich klimatach i nie oczekujących luksusów. Szef młody i ugodowy. Obsługa jest bardzo miła, a jedzenie bardzo smaczne. Tak od siebie bym dodał, że wesele w plenerze to wielkie ryzyko pogodowe , kurz i większy bałagan i ogólnie wychodzi drożej , a więc Bacówka jak najbardziej, ale nie w plenerze.
dorcia25 - Wto Kwi 26, 2011 4:12 pm

My z mężem również przyłączamy się do osób, które chwalą sobie wybór BACÓWKI jako miejsca imprezy weselnej. Mimo naszych obaw, że jest tam za mało miejsca było super. Na naszym weselu było 65 osób i zostało jeszcze dużo miejsca do zabawy :) organizacyjnie jesteśmy bardzo bardzo zadowoleni. Obsługa miła, szybka kelnerzy uśmiechnięci i reagujący na każdą nawet najmniejszą prośbę. Zaskoczyła nas obecność właściciela, który doglądał wszystkiego swoim okiem przez całą noc :) Jedzenia po prostu po uszy. 5 pysznych ciepłych posiłków- i tu ukłon w stronę kucharza, który zdecydowanie posiada mega talent kulinarny :) i dużo przekąsek , mięs. Nie było problemu z podgrzaniem dań dla rodziców którzy musieli wyjść czy też dla nas jak nie zdążyliśmy zjeść. Kelnerzy dbali by na stołach nie zabrakło napoi oraz alkoholu. Cena myślę, że też przystępna , nawet mimo świątecznego okresu. POLECAMY wszystkim parom które pragną przeżyć ten dzień w nietypowej, ciepłej atmosferze a jednocześnie czuć się na luzie.
misha_1981 - Sob Lip 30, 2011 12:44 pm
Temat postu: Wesele Lipiec 2011
W lipcu 2011 bawiliśmy się na naszym weselu w Bacówce w Ksawerowie. I muszę powiedzieć, że trudno powiedzieć cokolwiek złego! Było naprawdę super!
Pierwsze co rzuciło się w oko to rewelacyjna obsługa sali. Kelnerki i kelner w strojach góralskich robili co się da, żeby na stołach było czysto, pełno a goście byli zadowoleni. Talerzyki były wymieniane na bieżąco, w tempie błyskawicznym. Nie zdarzyło się, żebym zjadła 2 potrawy z jednego talerzyka. Goście do tej pory wspominają i zachwalają jakość obsługi. Także wieeeelkie dziękuję dla Pań i Pana!
Jedzenie pyszne. Dania ciepłe był bardzo dobre, hitem okazała się kwaśnica na poprawinach :) Przekąski na stołach świeżuteńkie i bardzo dobrze zrobione i przyprawione. Sałatki rewelacja. Z resztą podobnie jak mięsa. Właściciel sali naprawdę potrafi doradzić i dobrze go jednak posłuchać jeśli chodzi o dobór menu, ilości (w tym ciast i owoców).
Wiejski stół na pierwszy rzut oka wydawał się skromny ale tu znów wyszło doświadczenie właściciela i okazało się, że wszystkiego w zupełności wystarczyło (po prostu mniej strat i jedzenia w koszu). Szynka i salceson pyszota!
Mieliśmy też grilla na drugi dzień. I chociaz mi nie udało się niczego spróbować, żałuję bardzo bo goście wspominają szaszłyki, karkówkę a zwłaszcza przepyszne sałatki i sos jagodowy :)
Co do samej sali, ma w sobie to coś. Wystrój góralski, tradycyjny, ciepły i swojski. Goście zachwyceni. Do tego piękny teren dookoła. Okazalo się, że zdjęcia plenerowe nie będą nam potrzebne bo mamy śliczne zdjęcia z ogrodu - brzózki, wóz, drewniane ławy.
Do tej pory zbieramy od gości wyrazy pochwał, zachwytu, zadowolenia i żalu, że wesele było tylko 2-dniowe :)
Dziękujemy całymi sercami bo dzięki Bacówce nasz dzień był jeszcze bardziej wyjątkowy! Polecam każdemu, kto chciałby mieć ciekawą super imprezę w przaśnym stylu. Miejmy nadzieję, że my sami jeszcze kiedyś skorzystamy :)

Malena - Pią Paź 07, 2011 2:52 pm

Ostatnio bawiłam się na weselu w Bacówce, pierwszy raz byłam w miejscu o klimacie góralskim. Było bardzo fajnie, własciciel profesjonalny, młodzi byli bardzo zadowoleni z kontaktów z nim. Jedzenie naprawdę przepyszne, sałątki świeze i różnorodne, dania mięsne pyszne - zwłaszcza polędwiczki z pieprzem, smaczne devolaje. Fajny stół przaśny, szczególnie deska serów.

Parkiet tylko niezbyt duży, może na tym weselu było akurat ciut za dużo gości i gdy wszyscy chcieli tanczyc to mozna było się nieźle obić. Jak dla mnie sala tak na 60-90 osób.

Wesele było oczywiscie w klimacie swojsko-góralskim, jak ktoś lubi takie klimaty to naprawdę warto tę salę polecić. Kelnerzy są oczywiście w strojach góralskich, obsługa na wysokim poziomie, szybka i sprawna.

Izabella1989 - Pon Sty 02, 2012 11:14 am

od kilku tygodni czytam forum po cichu, dopiero teraz sie zarejestrowalam, wiec chcialabym się przywitać :)

Znajomi narzeczonego mieli tam wesele w zeszlym roku. Podobno bardzo fajne jedzenie, bawili wszyscy sie swietnie, obsluga do ostatniej minuty z usmiechem, wszystko fajnie.

teraz zastanawiamy się nad wlasną uroczystoscią, i z ciekawosci weszłam na stronę. z tego co mówił narzeczony to znajomi placili 200 zl za osobę, a to wydaje mi sie przesadą... wystrój mi się kompletnie nie podoba, wygląda chłopsko, ale nie klimatycznie, tylko wszystko malo do siebie jakos tak pasuje, do tego plastikowe firmowe parasole pepsi.

zgroza mnie napełniają krzesła, surowe, drewniane, jak pomyslę o starszych osobach, które spędzają "siedząco" wesele to mam czarne mysli. krzesla typowo kuchenne, wąskie, bez żadnego obicia.

W srodku bardzo ciemno, stoły wąskie i miejsca bardzo przy stolach mało.

nie jest to dla mnie sala warta takich pieniędzy, nie jest w łodzi, więc dojechać trzeba, wystrój niby pseudo chłopski, ale za taką kwotę chcialabym czegos wiecej, chociażby pięknego ogrodu, który mógłby zachwycac, a nie nierównych drzewek, chaotycznie zapychających przestrzen ;)

jc10 - Pią Sty 13, 2012 8:08 am

Witam w listopadzie 2011, miałem wesele w bacówce w Ksawerowie, na którym to świetnie bawiło się 90 osób, więc opinia użytkownika Isabella1989 jest bardzo mocno przesadzona.

W kwestii wystroju i klimatu panującego w lokalu to jest on właśnie jednym z wielu czynników, przemawiającym za wybraniem tego miejsca.

Kolejny to bez wątpienia, profesjonalna obsługa, zarówno kelnerska (oczywiście w stylowych góralskich strojach), jak i właściciela, który świetnie doradził w temacie doboru menu oraz ogólnej organizacji całego wesela.

Na koniec należy wspomnieć o kunszcie kucharza, który przygotował wspaniałe staropolskie potrawy, na które nie mógłby narzekać nawet największy malkontent.

Tak więc Gorąco Polecam wszystkim którzy chcą na długo zapamiętać swój najważniejszy dzień w życiu.

kb - Nie Sty 29, 2012 4:05 pm

Witam!

W tym roku chcemy urządzić wesele w "Bacówce". Czy ktoś z Was ma świeże informacje, wrażenia z tego lokalu? Za wszystkie będziemy wdzięczni!


Pozdrawiam!

[ Dodano: Sro Lut 08, 2012 3:48 pm ]
Podbijam temat - nikt nie ma świeżych informacji, odczuć?

misimisia - Pon Kwi 16, 2012 2:34 pm

We wrześniu 2012 roku wybieram się tam na wesele nie omieszkam wyrazić opinii.
kagr - Nie Lip 01, 2012 11:37 am

Cześć. Byłem w zeszłym tygodniu w Bacówce na małym rozpoznaniu rynku. I tak:

1. Sala niewątpliwie ma klimat, dla tych co nie chcą wesela w sztampowych stylizowanych na "salony" wnętrzach.
2. Pani oprowadzająca - chyba właścicielka, bardzo urzejma, życzliwa, odpowiadała na szystkie pytania.
3. Sala chyba jednak nie na 90 osób. Niby właścicielka twierdzi że się spokojnie pomieszczcą i że nie będzie tłoku ale ja mam wątpliwości.
4. Zaskoczyło mnie podejście właścicielki do kwestii podawania zimnych napoi - podobno mają tam zwyczaj podawania napoi gazwanych (typu Pepsi, Mirinda itp) w małych dzbankach (!). Przecież to się w moment wygazuje a już nie mówie o bezsensowanej robocie kelnerów. którzy wg właścielki cały czas uzupełniają te dzbanki.
5. Jak się okazało kolega z pracy miał tam wesele - chyba w 2006r. - bardzo sobie chwali zarówno obsługę jak i jedzenie.
6. Bardzo ładny ogród.
7. Sala chyba jednak troszkę przyciemna - może być problem dla kamerzysty/fotografa.

Generalnie można polecić, choć raczej tym mniej kanciatym i chyba też mniej wymagającym. Cena za talerzyk (170zł+inflacja) wydaje się adekwatna. Na pewno warto pojechać i zobaczyć samemu. Ocena 3.5/5

emilia_2908 - Nie Sty 19, 2020 11:58 am

Aktualna oferta jest na ich stronie internetowej
Miejsce jest przepiękne, co prawda oglądaliśmy niedawno więc ogród był, że tak powiem w stanie spoczynku, ale nawet taki jesienno-zimowy był bardzo zadbany i posprzątany. Szukamy miejsca na 2021 i wydaje mi się, że bacówka będzie idealna...

Ściskam!

seapuk - Pią Paź 22, 2021 3:06 pm

Kapitalne miejsce, gdzie atmosfera jest absolutnie niesamowita. Na pewno warto odwiedzić.
MartaFokacza - Wto Cze 21, 2022 6:03 pm

Dobrze wiedzieć.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group