Forum Weselne miasta Łódź
Forum poświęcone organizacji ślubu i wesela

Kwiaty i dekoracje - Kalie

Alma_ - Sob Sty 14, 2006 10:24 pm
Temat postu: Kalie
Podobają mi się proste wiązanki z kalii, takie, jak te:

Jeśli macie więcej zdjęć, to wklejajcie, proszę :)

Agatka_P - Sob Sty 14, 2006 10:32 pm

Ta z tych pomarańczowych jest fajna
Alma_ - Sob Sty 14, 2006 10:33 pm

Ja wolę białe, są po prostu piękne :smilegirl:

[ Dodano: Sob Sty 14, 2006 10:44 pm ]

kryszka - Sob Sty 14, 2006 11:45 pm

Alma_ - Nie Sty 15, 2006 12:10 am

Filomena - Pon Sty 16, 2006 2:40 pm

Alma_ - Pon Sty 16, 2006 3:00 pm

Mnie najbardziej zachwycają te prościutkie wiązanki z kilku białych kalii, po prostu związanych wstażką :smilegirl:

A słyszałyście coś, że kalie nie są odpowiednie na ślub? Mnie się obiło o uszy, ale nie wiem, dlaczego dokładnie...

szczako - Pon Sty 16, 2006 3:05 pm

Alma_ napisał/a:
A słyszałyście coś, że kalie nie są odpowiednie na ślub? Mnie się obiło o uszy, ale nie wiem, dlaczego dokładnie...

ja kiedys slyszalam, ze kalie to takie 'placzace' kwiaty i dlatego nie powinno sie ich uzywac do wiazanek slubnych.

z drugiej strony kalie oznaczaja podobno niewinnosc ...

kryszka - Pon Sty 16, 2006 3:27 pm

Kalie są nieodpowiednie, bo to kwiaty cmentarne i kojarzą się z pogrzebami (mi akurat wcale :roll: ). Ale nikt z tak gadających nie raczył zauważyć, że do ślubnych wiązanek stosuje się inną odmianę - cantadeńskie czy jak one się tam zwą.
:twisted: :twisted:

aggna - Pon Sty 16, 2006 7:58 pm

Uwielbiam wiazanki z calii taka prosta wiazanka mi sie marzy na slub.
szczako - Czw Sty 26, 2006 3:44 pm

sporo 'kaliowych' wiazenek jest w temacie ogolnym o wiazankach.
a ja znalazlam jeszcze cos takiego

strawberrytea - Czw Sty 26, 2006 5:16 pm

mnie zawsze mówiono że kalle sa kwiatami pogrzebowymi... ?e w Polsce tak się kojarzą...
mnie się te wiązanki bardzo podobaja, podobno na zachodzie nikomu się z cmentarzem nie kojarzą... Ale jakos na swój slub mimo wszystko nie brałam kalli pod uwagę...
Podaję linka do zdjęć:
http://kwiaciarniaflora.com.pl/slubkalla.php

szczako - Czw Sty 26, 2006 5:18 pm

wlasnie z tej strony wkleilam zdjecia :)

ja wlasnie jestem na etapie myslenia o kwiatach. chce miec cos pojedynczego. takiego ... dlugiego, nie w ksztalcie bombki.
sama myslalam o sloneczniku, ale mama namawia mnie na bordowe kalie. i musze przyznac, ze coraz bardziej mi sie ten pomysl podoba.

wiecie co, przegladam stronki z bukietami i stwierdzam, ze tylko u nas kalie kolajrza sie z pogrzebami. zobaczcie na to. to wszytsko bukiety slubne.

trafilam jeszcze na taka stronke:
http://www.budget-bride.c...%20bouquets.htm

Alma_ - Czw Lut 09, 2006 3:47 pm

Jak myślicie, czy taka prosta wiązanka z kalii to po prostu kilka kwiatków związanych wstążką czy coś jeszcze? Kwiaty wyglądają na trwałe, ale czy takie są rzeczywiście? Czy można by ją zrobić samodzielnie?

Tak się zastanawiam, ile to mogłoby kosztować, bo same kwiaty np. na giełdzie są śmiesznie tanie, a o wiazance ślubnej za mniej niż 100 - 150 zł jeszcze nie słyszałam :roll:

szczako - Czw Lut 09, 2006 3:53 pm

Alma, my musimy powaznie porozmawiac. Ty najprawdopodobniej czytasz w moich myslach (bo niektorych pomyslow nawet nie zapisuje) :hm:

bo ja wlasnie taka wiazanke bede sobie robic. zrobie ja sama. kilka kalii zwiazanych albo ozdobna wstazka, albo jak jedna wklejona przez Ciebie fotka (biale dlugie kalie, i bialy/kremowy tiul i bordowa wstazka). tylko, ze u mnie kalie beda bordowe.

juz dawno postanowilam, ze na wiazanke nie chce wydawac za duzo kasy, tylko dlatego, ze nazywa sie 'wiazanka slubna'.

Alma_ - Czw Lut 09, 2006 3:57 pm

Szczako :hahaha:

Można związać je drucikiem i dopiero na to wstążkę, żeby się lepiej trzymały. Ale co z trwałością, myślisz, że nie będzie problemów? Bo w kwiaciarniach mają przecież jakieś sztuczki przedłużające życie kwiatkom... A może by kupić wcześniej kilka kalii i sprawdzić, jak długo się utrzymają? :hm:

szczako - Czw Lut 09, 2006 4:06 pm

wiesz co zrobie? u mojej mamy pracuje kobitka, ktora cos kiedys ... w kiwaciarni pracowala.
napisze do niej i sie spytam o trwalosc kalii i jak mozna im zycie przedluzyc.

napisalam i dostalam odpowiedz. Pani byla kwiaciarka, wiec zna sie na rzeczy :)

oto, o co zapytalam:
pisze do Pani z pewnym pytaniem dot. kwiatow. planuje miec do
slubu wiazanke z kalii i moje pytanie brzmi, czy to sa trwale kwiaty?
wiazanke chce zrobic sama. tzn. kupic kilka kalii i przewiazac je wstazka,
tiulem, albo czyms podobnym. mam juz wizje, ale nie wiem czy jezeli zrobie
taka wiazanke w piatek, to czy ona wytrwa do soboty wieczorem ...

a oto odpowiedz:
jeśli chodzi o Calle to napewno są trwałe ale niestety muszą być świeże
i nie można ich kwiatostanu dotykać do czegoś , ponieważ obrzeża robią
się ciemne, jeszcze jedna sprawa to ładniej wyglądają w kształcie tzw. trąbki czyli
mało rozwinięte on mają swoja nazwę ale teraz nie pamiętam.
Bardzo ładne są w kolorze lekko ceglaste i do Twojej sukni pewnie by
pasowały, myslę że sobie poradzisz i wiesz teraz tak pomyślałam że może
fajnie by wyglądała" tasiemka" z tego materiału co suknia.

Alma_ - Pią Lut 10, 2006 11:59 am

A ja wpadłam na pomysł... to w końcu sprawa Pana Młodego, tak, czy nie? :hmgirl:
To może ja mu to dam do przeczytania, wybiorę wstążkę, kwiatki - i niech wiąże ;)

Trzeba by to jeszcze skonsultować z jakąś kwiaciarnią, bo może to tylko nasze obawy, a cena nie będzie wcale jakaś powalająca?

szczako - Pią Lut 10, 2006 12:53 pm

Alma_ napisał/a:
A ja wpadłam na pomysł... to w końcu sprawa Pana Młodego, tak, czy nie? :hmgirl:
To może ja mu to dam do przeczytania, wybiorę wstążkę, kwiatki - i niech wiąże ;)

ojojoj ... juz widze z czym bym do slubu poszla ... :)

Alma_ napisał/a:
Trzeba by to jeszcze skonsultować z jakąś kwiaciarnią, bo może to tylko nasze obawy, a cena nie będzie wcale jakaś powalająca?

faktycznie. trzeba sie wybrac, ale do jakiejs takiej ... malej, a nie do Interflory np. jak juz bede w Lodzi, to wezme zdjecia, powiem o co mi chodzi i dowiem sie o cene. no chyba, ze Alma zrobisz to wczesniej.

Filomena - Pią Lut 10, 2006 1:04 pm

Gdzieś czytałam, że jedna kalia w lecie kosztuje od 9 do 12 zł. W jednej wiązance jest ich pewnie co najmniej 10. I tak wychodzi w okolicach 100. Jeszcze trzeba mieć nadzieję, że kwiaciarnia sprowadzi kwiaty w preferowanym kolorze na określony dzień (naprawdę kalie nie są powszechne w kwiaciarniach, to już prędzej storczyki, amazońskie dziwadła i róże) Można też samemu jechać przed ślubem na giełdę kwiatową skoro świt. Jak ktoś jest rannym ptaszkiem i ma zdolności plastyczne, to polecam to rozwiązanie. Sama rozważałam zrobienie sobie bukietu, nawet pościągałam instrukcje do kilku. Ja jednak nie umiem wstawa rano, a zresztą na kilka dni przed ślubem naprawdę czasu nie ma za wiele. Radzę więc jednak poszukać taniej kwiaciarni i twardo negocjować cenę za związanie "pęczka" kalii wstążką.
Alma_ - Pią Lut 10, 2006 1:09 pm

Filomena napisał/a:
Radzę więc jednak poszukać taniej kwiaciarni i twardo negocjować cenę za związanie "pęczka" kalii wstążką.

I tak zrobimy ;)

Szczako, mogę sprawdzić - bo chyba faktycznie będę wcześniej w Łodzi. Podzwonię, popytam, wybiorę się do kilku. Zobaczymy.

A co do cen za kwiatek - na giełdach są kilka lub kilkakrotnie nizsze niż w kwiaciarniach, a przecież nie trzeba osobiście wstawać, można wydelegować kogoś zaufanego z dokładnymi instrukcjami ;) Z zastrzeżeniem, że ma to być osoba płci żeńskiej, bo jak powszechnie wiadomo faceci rozróżniają 16 kolorów :roll:

Filomena - Pią Lut 10, 2006 1:14 pm

Alma_ napisał/a:
jak powszechnie wiadomo faceci rozróżniają 16 kolorów :roll:

Aż 16??? :mrgreen:

Alma_ - Pią Lut 10, 2006 1:17 pm

Jak stare komputery, a kolory te nazywają się od 00 do FF :smilegirl:
szczako - Pią Lut 10, 2006 1:33 pm

no to bede czekac na wyniki poszukiwan, Alma.
a Pani Basia (ta kwiaciarka) napisala mi, ze przy np. granatowym garniturze Mlodego, bordowe kalie beda wygladac smutno. i radzilaby sie zastanowic nad jakimis ceglastymi np. co o tym sadzisz?

Alma_ - Pią Lut 10, 2006 1:45 pm

Trudno mi powiedzieć, bo ja nie przepadam za kolorem ceglastym. Kolor czerwonego wina - ten kocham i mnie by pasował wszedzie :smilegirl:

A garnitur już wybrany? Ja planuję odziać Ł. w czerń raczej lub ewentualnie coś z ciemnych brązów, wolę go w cieplejszych kolorach. A jak ten granat będzie wyglądał z Twoją suknią?

szczako - Pią Lut 10, 2006 1:49 pm

mnie ceglasty tez za bardzo nie podchodzi. ten bordo jest idealny. zreszta juz wymyslilam dekoracje autka i z tego, co widzialam na zdjeciach Synowiecka miala takie wlasnie bordowe baloniki, wiec wszytsko pasuje :)

jezeli chodzi o garniak M., to jeszcze nie wymyslilam nic konkretnego. do tej pory nosil granity i granaty, ale chcialabym sprobowac cos cieplejszego. jakies brazy wlasnie. zobaczymy. ale warto miec w pamieci te 'smutne kalie'.

i jeszcze na kilka wiazanek trafilam.

emi_teufelchen - Sro Lut 15, 2006 2:42 pm

Piekne te zdjecia :D Ja tez planuje miec wiazanke z kalii - wiec na pewno znajde tu cos odpowiedniego
Moja mama nie byla zachwycona moim pomyslem na bukiet z kalii. Uslyszlam "to przeciez takie cmentarne kwiaty..." Ale pokazalam jej kilka fotek i chyba zmienila zdanie

szczako - Sro Lut 15, 2006 2:53 pm

wiesz emi, to z tymi kwiatami cmentarnymi to tylko w Polsce tak jest.
jak przegladam zagraniczne serwisy weselne, kalie sa jednymi z popularniejszych kwiatow wykorzystywanych do wiazanek.
i w tym watku jest naprawde kilka cudeniek z kalii, wiec na pewno wybierzesz sobie cos Ci sie spodoba i przekona mame.

dodano 22 lutego:

emi_teufelchen - Sro Lut 22, 2006 4:05 pm

szczako napisał/a:
w tym watku jest naprawde kilka cudeniek z kalii, wiec na pewno wybierzesz sobie cos Ci sie spodoba i przekona mame.

Nawet jesli mama sie nie przekona to i tak zamierzam postawic na swoim :wink: Wiem, co mi sie podoba i bede sie tego trzymac :lol:
Do mamy na dodatek niezbyt przemawia wizja przypinki z kalia do garnituru dla pana mlodego... no coz, trzeba bedzie troche popracowac nad mama, pokazac jej kilka zdjec :wink:

agulus - Sob Kwi 29, 2006 11:54 pm

ja tez myslalam zeby samemu sobie zrobic bukiecik z kalli, bo wydaje sie to dosc proste tylko czy aby napewno znajde na to czas :roll:
epox - Nie Kwi 30, 2006 11:04 pm

agulus zrób wiązankę dzień wcześniej,napewno wytrzyma,kalie to bardzo wytrzymałe kwiaty,tak jak storczyki
AiD - Pon Maj 01, 2006 11:29 am

Zosiek - Wto Maj 02, 2006 11:35 pm

Uwielbiam Calle i narazie skłaniam sie ku wiązance z właśnie z tych kwiatów!! ale co się wdarzy w ciągu ponad rocznych przygotowań do ślubu to nie wiem. Może mi sie jeszcze pozmieniać pomysły!! :P
szczako - Pon Maj 15, 2006 1:38 pm

Alma_ - Pon Maj 15, 2006 1:48 pm

?licznie, szczególnie te najprostsze :D
Szczako, a Ty już wybrałas coś dla siebie?

szczako - Pon Maj 15, 2006 1:52 pm

Alma_ napisał/a:
?licznie, szczególnie te najprostsze :D
Szczako, a Ty już wybrałas coś dla siebie?

mnie tez sie te najprostsze najbardziej podobaja.
i jestem prawie na 100% zdecydowana na ciemne kalie. prosta wiazanka z kilku kwiatow. przewiazana wstazka.

ale wlasnie przeszly mi przez mysl herbaciane roze (nie widzialam nigdy oryginalu).

i jak tak patrze na te wszystkie wiazanki to zaluje, ze musze sie na jedna zdecydowac ...

myslalam o takim kolorku:

ale musze sie zastanowic jak to sie bedzie mialo do calosci. i do moich czerwonych polikow ;)

Alma_ - Pon Maj 15, 2006 2:02 pm

?liczny kolorek, faktycznie :D
Ja na razie waham się między takimi właśnie ciemnymi kwiatami, a jasnymi, w kolorze ecru.

szczako - Czw Cze 01, 2006 1:47 pm

ja sie obawiam, ze z jasnymi kwiatami bedziemy wygladac jak jedna wielka jasna plama :)
bo chcialabym tez M. w jasny garnitur ubrac.
ale wiesz, musze to wszystko razem zobaczyc, zeby sie zdecydowac.
na pewno bede sie jeszcze o rade dopytywac, jak przyjdzie pora :)

i jeszcze kilka propozycji:
1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

emilkaa - Czw Cze 01, 2006 4:46 pm

propozycja ode mnie :D

szczako - Pią Cze 02, 2006 3:15 pm

:)
1.

2.

emilkaa - Pią Cze 02, 2006 11:09 pm

ja planuje bardzo podobna do tej... chodzi mi glownie o ksztalt tego bukietu... zamiast jednak zielonych lisci chce by byl dokladnie tak samo ulozony bialy tiul.. dosc sztywny musi byc by trzymal sie tak jak liscie...

szczako - Nie Lip 09, 2006 3:36 pm

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

można samemy skomponowac wirtualną wiązankę z kalii:
http://www.links2love.com...ng_bouquets.htm

agulus - Pią Lip 28, 2006 12:47 am

strasznie podobaja mi sie bukiety z kalii i moze ktoras z was doradzilaby mi w ktorej kwiaciarni zrobia mi ladna wiazanke?!?
szczako - Pią Lip 28, 2006 10:37 am

polecam wątek Wiązanki ślubne - Łódź. tam znajdziesz polecane kwiaciarnie.

i nowe bukieciki :)
1.

2.

3.

4.

5.

6.

Misiamo - Pon Wrz 04, 2006 12:22 pm

Bukiet z białych kalii
Kati - Sob Wrz 09, 2006 10:10 am

szczako - Pon Wrz 11, 2006 8:40 pm

emilkaa - Czw Wrz 14, 2006 10:16 am

jeszcze takie mam..

szczako - Pią Wrz 15, 2006 12:36 pm

no to zamówiłam.
będzie 5-6 kalii, w kolorze słonecznej pomarańczy, przewiązane złotą wstążką. w formie berła, na długich łodyżkach.
pojedyncza dla Siostry i dwie przypinki dla chłopaków.

Alma_ - Pon Wrz 25, 2006 9:07 am

szczako, zdradź proszę, ile kosztowały Cię wszystkie kwiaty?
Namiarem na kwiaciarnię też nie pogardzę ;)

szczako - Wto Wrz 26, 2006 9:55 am

za wszystko zapłaciłam 150 zł.
kwiaty zamawiałam w kwiaciarni "Rokoko" na Rzgowskiej. dokładny numer jest w polecanych kwiaciarniach.

jazzy - Pon Gru 04, 2006 11:28 pm

a ja w końcu zamówiłam przez przypadek zupełny bukiet z tulipanów i powiem Wam że absolutnie nie żałuję
okazuje się, że z kalie mają tak różne kolory, że nie sposób przewidzieć co przyjedzie na zamówienie
moje przyjechały takie sraczkowate (miały być pomarańczowe) że jak je zobaczyłam to się załamałam!!! pierwszy raz widziałam takie paskudztwo

możecie być względnie pewne jedynie białych (trudno tu o zmiany)
reszta to normalnie ruletka...
acha i zapomnijcie o takich kolorach jak na zdjęciach wyszperanych w necie, u nas w zasadzie są nieosiągalne (tak mi powiedziały panie w kwiaciarniach)

BTW: bardzo podobały mi się kalie Imbrulki, ale widziałam tę odmianę w kwiaciarni i miała zupełnie inny kolor...już nie tak ładny...
może to kwestia pory roku, nie wiem sama...

nieszka - Sro Mar 07, 2007 11:42 am

oto propozycje z kalii

lmyszka - Sro Mar 07, 2007 12:19 pm

ale te bukieciki sa sliczne chyba juz podjęłam decyzje co do bukietu :) napewno będą to kalie :)
nieszka - Sro Mar 07, 2007 1:34 pm

Imyszko a jaki kolor kalii preferujesz?
lmyszka - Sro Mar 07, 2007 2:16 pm

myślałam o kolorze bordowym bo bardzo lubie :)
sala bedzie tez w toanacji bordo + biel
więc może bym sobie zrobiła właśnie bordowo białą :)
co o tym sądzisz?

magdallena - Sro Mar 07, 2007 2:33 pm

Też właśnie rozmyślam troszkę o wiązankach i jeśli chodzi o kalie to jest podobnie Bardzo ładne ale mama mówi że pogrzebowe. Tak dłużej się nad tym zastanawiałam bo jak mam mówi to wszyscy w okolicy jej wieku też tak mówią czyli 75% zaproszonych gości będzie mnie obgadywać że mam kwiatki jakbym na pogrzeb szła. Wiem że to moje wesele a nie ich, no ale wesela robi się dla gości Taka smutna prawda. W każdym razie z kwiatkami, które mi się nie podobają na pewno nie pójdę do ołtarza.
Mam propozycję może przekonajmy się na wzajem że każde inne kwiatki są gorsze od tych kalii Tak na przekór?

lmyszka - Sro Mar 07, 2007 3:02 pm

a tak wogóle to ile kosztuje kwiat kalii? tak jak bym chciała kupic w kwiaciarni sam kwiatek jak róże :) wiecie może :)
nieszka - Sro Mar 07, 2007 3:38 pm

Imyszko jesli sala bedzie w tonacji biel+bordo to z pewnoscie kalie w odcieniu bordoi czerwieni czy tez brudnego rozu sa idealne.
a poza tym bardzo ladnie wyglada do butonierki dla pana mlodego taki kwiatek
co do cen to jeszcze nie sprawdzalam ile kosztuje 1 kwiatek
ale na pweno "wiazanka ślubna" z samych tych kwiatow potrafi kosztowac 200-250 zl

lmyszka - Sro Mar 07, 2007 4:10 pm

oj to muszę coś zachachmęcić ;) bo ja planuje na bukiet wydać 50 zł :) nie będę płaciła za samo słowo ślub 200 zł , nie ma mowy :)
nieszka - Czw Mar 08, 2007 2:30 pm

Imyszko dzis weszla do Interfloryy sprawdzic ceny kalii i cena za sztuke to 7-9 zl.
podkreslam ze to jedna z najdrozszych kwiaciarni.
Czyli mysle ze 6 zl to w takiej zwyklej malej kwiaciarni jkosztuja, a na gieldzie kwiatowej to pewnie taniej i swieze sa

lmyszka - Sob Maj 05, 2007 12:02 pm

wiecie co jak patrze na te bukiety z kalii to tak sobie myślę że sama sobie taki bukiet zrobię :) w sumie całóść wiązanki opiera się na kilku kaliach i wstążce która je otacza :) cóż za problem skomponować to samemu :D poprostu jakiś czas wcześniej kupię kilka kwiatków i przetestuje moje zdolności :) i będzie napewno duzo taniej :P
gosc - Sob Maj 05, 2007 12:13 pm

a przypadkiem nie ma takiego przesądu, że samodzielne przygotowanie bukietu ślubnego przynosi pecha?
lmyszka - Sob Maj 05, 2007 12:15 pm

Sajonara olac przesądy ;) hehehe spójrz ile jest innych przesądów jak by o nich myśleć to najlepiej nie brać ślubu :)
a zresztą jak nawet to dam kwiaty mojej świadkowej i ona mi zrobi, wyjdzie na to samo a ja ich nie zrobie :D

gosc - Sob Maj 05, 2007 12:55 pm

Imyszka przekonaLaś mnie, tylko martwię się jednym - że nie będę potrafiŁa sama uŁożyć tej wiązanki jak bym chciaŁa
lmyszka - Sob Maj 05, 2007 1:00 pm

wiesz ja też nie wiem czy będę umiała :) dlatego planuje poćwiczyć i wydaje mi się ze połączyć kilka kalii wstążką to nie jest jakiś wielki problem :) zawsze ktoś mi pomoże :D
mika1 - Pon Cze 18, 2007 9:22 pm

A oto moja wiązanka z kalii

i kwiat do butonierki dla mojego Męża

mietka - Sro Lip 04, 2007 9:49 am

wlasnie szlag trafil cala moja koncepcje wiazanki..... pani w interflorze powiedziala mi, ze w sierpniu bialych kalii nie ma... one sobie wtedy spia, nie rosna.... i moga byc tylko zolte i rozowe.... nie tak mialo byc. ale jestem zla.
MałaMi1 - Pon Lis 12, 2007 1:09 pm

a mnie się podobają białe kalie

mysle o wiązance typu:

Anuszka - Pon Lis 12, 2007 1:15 pm

ladne te kalie i bardzo eleganckie, ale wezcie pod uwage swoj wzrost - wydaje mi sie, ze kalie nadaja sie dla wysokich dziewczyn, a male i drobne nie beda wygladac z nimi dobrze...

No ale moze tylko mi sie wydaje?:)

No i chyba powinny pasowac do stylu sukienki?

Jakie chcecie sukienki? (pewnie pisalyscie gdzies, ale nie pamietam :P )

fastyna - Pon Lis 12, 2007 4:33 pm

mietka napisał/a:
wlasnie szlag trafil cala moja koncepcje wiazanki..... pani w interflorze powiedziala mi, ze w sierpniu bialych kalii nie ma... one sobie wtedy spia, nie rosna.... i moga byc tylko zolte i rozowe.... nie tak mialo byc. ale jestem zla.

mnie to pociesza bo ja na sierpień będę chciała różowe (przynajmniej teraz mam taka koncepcję)
A z tego co wiem to calle sa sztucznie barwione wiec niby czemu to które są dostępne ma zależeć od pory roku???

MałaMi1 - Wto Lis 13, 2007 7:19 pm

też słyszałam , że długośc bukietu dopiera się do wzrostu panny młodej, bo nie do każdego wzrostu pasuje. Ja mam 172 cm bez butów na obcasie,wiec nie powinno to zle wygladac-tak mi sie przynajmniej wydaje :] co do wiazanki, dlatego jeszcze nie jestem zdecydowana, bo nie mam jeszcze 100% pewnosci jak ta moja kiecuszka bedzie wygladac :-) dlatego na razie tylko takie przypuszczalne propozycje podaje, taki typ mi sie podoba...ale zobaczymy jeszcze jak to wyjdzie
aka - Wto Lis 13, 2007 8:44 pm

A przeciez mozna z kalii zrobic i dluzsza i krotsza wiazanke, wiec nie powinno byc ograniczen typu: "kalie tylko dla wysokich"
Anuszka - Sro Lis 14, 2007 9:14 am

no moze i tak, ale na tych zdjeciach widze, ze taka wizanka raczej nie pasowalaby do kruszynki :) (ja na przyklad jestem taka kruszynka - mam 158 cm wzrostu i drobna budowe ciala :)
Jakos nie widze dziewczyny moje postury z kaliami, no ale moze to fakycznie zalezy od wiazanki...
Moja florystka zrobila mi wiazanke na malym mikrofonie, bo duzy by mnie przytloczyl. (goraco ja polecam - ma salon na Radogoszczu, jest bardzo zwariowana i ma mnostwo pomyslow, no i piekne katalogi z bukietami slubnymi i w dodatku jest calkiem tania)

Mysle, ze kalie sa jednak za duze do malego mikrofonu... No, ale nie mam jakos doswiadczenia w tej kwestii, wiec moze mialyscie takie male bukiety z kaliami jednak?

MałaMi1 - Sro Lis 14, 2007 10:20 am

myślę, że są mozliwosci malych bukietow z kaliami, bo sa dwa rodzaje kalii-duze i male... ja wkleilam tylko zdjecia tych ktore mi sie podobaja i tyko dlugich, ale krotkie tez widzialam na fotkach-nie bralam ich wogole pod uwage, wiec poszukajcie jesli Was interesujcie-dla nizszych tez cos sie znajdzie ;-)
aka - Sro Lis 14, 2007 10:28 am

Anuszka, ja to nawet jeszcze nei wiem jak wyglada maly i duzy mikrofon :D
Po prostu same kwaty nie jest bardzo duze i widzialam gdzies z nich takie dosc skromne , male i przede wszystkim krotkie (bo to jest chyba wazne przy "kruszynkach")

Anuszka - Sro Lis 14, 2007 10:29 am

Jezeli masz 176 cm wzrostu to kalie beda pieknie wygladaly w Twoim bukiecie :P Nie wiedzialam, ze sa male kalie tez, no prosze - czlowiek uczy sie cale zycie :D

Wyglada to jak prawdziwy mikrofon - stad nazwa :) To sa takie specjalne raczki do bukietow, zakonczone zabezpieczona gabka do kwiatow, dzieki temu mozna ladnie ulozyc kwiatki, a raczke owija sie zazwyczaj atlasem.

MałaMi1 - Sro Lis 14, 2007 10:43 am

ja też nie weidzialam ze sa male kalie i duze :] dowiedzialam sie dopiero wtedy jak zaczelam sie interesowac bukietami slubnymi -czyli niedawno :]
aka - Sro Lis 14, 2007 3:12 pm

oczywiscie , ze sa male kalie.
Male kalie to sa takie z ciachnieta ladyga w polowie :P

mietka - Sro Lis 14, 2007 7:11 pm

pewnie i sa sztucznie barwione.. ale czy da sie je odbarwic, zeby z rozowych zrobily sie biale? ;d ;d
fastyna - Sro Lis 14, 2007 9:10 pm

Zawsze można wsadzić w wybielacz albo biała farbę :) Albo gips, będą trwalsze :D :D
mietka - Czw Lis 15, 2007 10:43 am

bomba!! mozna sprayem pociagnac! ze ja o tym nie pomyslalam.... ;d ;d
tulipanek - Wto Lut 26, 2008 4:45 pm

Moje kwiatki to też będą kalie! :)
owieczka_foto - Wto Lut 26, 2008 5:35 pm

tulipanek napisał/a:
Moje kwiatki to też będą kalie! :)

i ja też zdecydowałam się na kalle.

agunia84 - Wto Lut 26, 2008 6:21 pm

Ja też chce calie tzn. cantedeski :)

[ Dodano: Wto Kwi 22, 2008 10:16 am ]
Znalazłam coś takiego:

[ Dodano: Wto Kwi 22, 2008 10:17 am ]
Tylko zdjęcie się nie chce wkleić :kwasny:

Klaudynka - Pon Maj 19, 2008 11:23 pm

Kalie:
http://wedding.w8w.pl/KWI...alie/index.html

Kalie i inne kwiaty:
http://wedding.w8w.pl/KWI...iaty/index.html

Róże i kalie:
http://wedding.w8w.pl/KWI...alie/index.html

Wszystkie są śliczne, choć mi najbardziej podobają się same kalie :buja w oblokach:

Dorotka847 - Czw Lip 17, 2008 8:06 pm

ja natomist kali nie chcę jakoś żle mi się kojsrzą napewno nie ze ślubem
beacia - Pią Lip 18, 2008 11:22 pm

Mnie kalie podobaja się bardzo, sama zastanawiałam się nad nimi do ostatniej chwili (miały być pomarańczowe), ale w rezultacie wybrałam róże, które też uwielbiam. Jakoś za duzy nacisk, że to kwiaty pogrzebowe.
Plebuska - Pon Sie 11, 2008 9:08 pm
Temat postu: Kalle
Ja zamówiłam wiązankę, kwiaty do butonierek młodego i świadków (2 mężczyzn), kwiaty we włosy i ubranie auta w łódzkiej Filharmonii, jest tam kwiaciarnia i przesympatyczny pasjonata kwiatów Pan Jerzy. Bardzo serdeczny człowiek z mnóstwem pomysłów na wiazanki i inne. Zawsze znajdzie coś pięknego. Sprowadza różne kwiaty i naprawde wszyscy byli zachwyceni. Bardzo polecam, w załączeniu zdjęcia. Na privie mogę wysłać więcej. Nie mam narazie zdjęć samochodu, ale niebawem będę miała:)
agunia84 - Wto Sie 19, 2008 9:34 pm

Dzisiaj trochę szperałam w necie i tez coś znalazłam

Malwina_łódź - Sro Sie 20, 2008 11:00 am

I ja myślę o kaliach.
Wytrzymałe one są?
Będę miała plener 4 dni później i nie wiem czy dotrzymają. Muszę mieć coś co nie padnie ;/

MałaMi1 - Sro Sie 20, 2008 12:31 pm

spokojnie wytrzymaja tylko musza byc usztywnione drutem w srodku galazki-kazda dobra kwiaciarka powinna to wiedziec i tak wlasnie zrobic :) wiec mysle,ze bez problemu wytrwaja...
Niusia80 - Sro Sie 20, 2008 12:56 pm

Moja wiązanka z kalii niestety nie wytrzymała do pleneru (4 dni po ślubie) mimo, że zastosowałam się do wszystkich zasad mających na celu przedłużenie ich żywotności. Sama wiązanka miała nadal doskonały kształt, ale kwiaty straciły swój intensywny kolor i wyglądały na "umęczone".
MałaMi1 - Sro Sie 20, 2008 3:25 pm

a u moich znajomych wiązanka stała jeszcze rpzez dwa następne tygodnie... to chyba zależy od świeżości kwiatów no i pewnie też od pory roku i pogody...no ale trzeba być dobrej myśli :) polecam storczyki-potrafią wytrzymać nawet dwa miesiące :)
Plebuska - Sro Sie 20, 2008 3:54 pm

Moje stały jeszcze do nastepnej soboty, nie tylko wiązanka, ale i te, które zdobiły samochód. Chyba zależy od ich świeżości...
agunia84 - Sro Sie 20, 2008 4:48 pm

Plebuska napisał/a:
Chyba zależy od ich świeżości...

i jak napisała Ola od pory roku. Niestety latem gdy są upały kwiaty szybko padają. :(

stokrotka2214 - Pią Wrz 12, 2008 9:42 pm

dziękuje za pozdrowienia tak przegladam te wszystkie bukieciki i wydaje mi sie za ja na swoj slub ktory bedzie 16 maja zamowie wiazanke z kali
MNE - Nie Wrz 14, 2008 12:13 pm

Rude,albo bordowe kalie i niczego innego pod uwagę nie biorę tralala

(podobał mi się nawet bukiet Kożuchowskiej, z tych kwiatów pachnących czekoladą, ale kalie i tak podobają mi się bardziej) :D

Kociadło - Czw Wrz 18, 2008 5:01 pm

mnie też zauroczyły kalie same albo w połączeniu z innymi kwiatami. Narazie jestem w nie wpatrzona ale kto wie może się odkocham:)
ollik - Sro Paź 29, 2008 2:06 pm

Ja też miałam kalie i byłam i nadal jestem nimi zachwycona:) Jakbym miala jeszcze raz wybierac to wybrałabym KALIE
yennefer - Sob Lis 01, 2008 4:53 pm

już wiem jaką będę miała wiązankę...z KALII 8) bezapelacyjnie
justinaa - Nie Lis 02, 2008 12:23 pm

ja też miałam wiązankę z kalii - ecru, ale w środku fioletowe w połączeniu z fioletowymi frezjami i była piękna ;-)
Ambrozja - Wto Lut 17, 2009 6:02 pm

Ja te~ż będę miała kalie - różowe :) dlatego cieszy mnie to co napisała Mietka, że w sierpniu są różowe :)
agunia84 - Wto Mar 03, 2009 9:03 am

Nie tylko w sierpniu dostępne są cantadeski koloru różowego, ale przez cały rok. ;)
Kalina81 - Pią Kwi 17, 2009 10:07 pm

ja też na pewno kalie + błękitne róże
Pepsi - Sob Kwi 18, 2009 4:52 pm

Ja miałam wiązankę z kali w kolorze ecru do tego piórka i perełki. :)
KotaBasia - Sob Kwi 18, 2009 11:30 pm

Ja będę miała różowe kalle, a właściwie chyba cantadeski, bo słyszałam że jest to najodpowiedniejsza odmiana tych kwiatów. Kalle podobno brudzą. Ale tak tylko słyszałam, a sama nie znam się na kwiatach.

Tzn. mam nadzieję, że będę miała różowe, a chciałabym taki intensywny róż. Panie w kwiaciarni powiedziały, że z Kallami bywa tak, że nie będzie jednak tego koloru i dostanę bukiet w innym, np. ecru. Ale suknie mam ecru, welon i wolałabym żeby kwiaty były w kontrastowym kolorze. Poza tym nie jest fajne mieszanie kilku odcieni ecru. Boję się, że kwiaty będą w rzeczywistości biała i suknia ecru nie będzie się najlepiej wówczas prezentowała.

Czy któraś w Was ma podobny problem?

Może polecicie mi jakąś sprawdzoną kwiaciarnię w centrum Łodzi, która robi ładne wiązanki ślubne z Kalli (chodzi mi o kilka kwiatów, może 7, przewiązanych grubą wstążką i koralikowe szpilki wbite w końcówki łodyg).

555 - Sob Kwi 18, 2009 11:35 pm

ja robiłam z różowych cantideskii, nikt w kwiaciarni nie informował mnie, że mogą być jakiekolwiek problemy.. zamawiałam we Floresie na Inflanckiej.. wyszło super..
smerfetk@ - Nie Kwi 19, 2009 5:36 pm

555 masz może fotke swojej wiazanki jak możesz to wklej, ja rownież chce z różowych cantideskii.
555 - Pon Kwi 20, 2009 10:09 am

wklejałam już w tym wątku, ale na Twoja prośbę wkleję również tutaj:

rafania - Czw Maj 14, 2009 9:28 pm

555 śliczny jest Twój bukiet. Czy mogłabyś podzielić się ceną takiego bukietu, bo interesuje mnie coś w tym stylu i muszę się zorientować w cenach. :-?
555 - Czw Maj 14, 2009 9:47 pm

rafania, dziękuję..
ja płaciłam 400 PLN za całość, na którą składały się:
1. mój bukiecik,
2. butonierka dla Pana Młodego - kalia i goździki,
3. dwie butonierki dla świadków - same kalie,
4. cztery dekoracje na klamki do samochodu
5. i kompozycja na stół do USC (potem wylądowała na sali)..

miałam jeszcze naszykowaną reklamówkę płatków róż do sypania, ale zapomniałam odebrać i obyłam się bez nich :))

Klaudynka - Wto Cze 16, 2009 10:57 pm

I jeszcze kilka propozycji :)

Malena - Wto Sty 19, 2010 2:27 am

Mój wymarzony bukiet:

Tylko chyba nie będę ryzykować koloru i kupię sama na giełdzie kwiatowej i zmontuję bukiet ze wstążką. Nie zalezy mi, by kwiaty wytrzymały do pleneru, wiec nie muszą być utrwalone. tylko czy jak pójde z jedną kalią do kwiaciarni, zrobią butonierkę dla pana młodego?

Inne propozycje dla inspiracji:

kakonka - Wto Sty 19, 2010 8:06 am

Malena napisał/a:
Mój wymarzony bukiet:

Obrazek

mój także :) nie wyobrażam sobie wiązanki z innych kwiatów. Tylko właśnie co do koloru nie jestem pewna, chociaż, ten szalenie mi się podoba :)

Misiak87 - Wto Sty 19, 2010 8:36 am

Na targach ślubnych Pani od jakiejś kwiaciarni mówiła, że kalie są bardzo trwałe, nawet bez "utrwalacza". Że mogą przeżyć do tygodnia po ślubie.
Ale czy to prawda to nie wiem, musiałyby się wypowiedzieć dziewczyn co już miały kalie do ślubu.

kakonka - Wto Sty 19, 2010 9:09 am

Misiak87 napisał/a:
Na targach ślubnych Pani od jakiejś kwiaciarni mówiła, że kalie są bardzo trwałe, nawet bez "utrwalacza". Że mogą przeżyć do tygodnia po ślubie.
Ale czy to prawda to nie wiem, musiałyby się wypowiedzieć dziewczyn co już miały kalie do ślubu.

siostra K. miała bukiet z kalii :) i z tego co pamiętamy, trzymały się nawet nieco dłużej, ale czy były czy nie "utrwalone" to ja nie wiem a ona nie pamięta :P

kasia_m85 - Wto Sty 19, 2010 9:55 am

Malenka widziałam ostatnio te kalie,ten kolor na giełdzie kwiatowej więc nie powinnaś mieć problemu z ich zakupieniem. Na targach jednak kwiaciarnia tez oferowala ten bukiet, tylko trochę mniej tych kwiatów...

Ja też chcę koniecznie kalie tylko połączone z tulipanami:)

kakonka - Wto Sty 19, 2010 9:59 am

kasia_m85 napisał/a:

Ja też chcę koniecznie kalie tylko połączone z tulipanami:)

też są piękne :)

kasia_m85 - Wto Sty 19, 2010 10:10 am

Dokładnie ten bukiet tylko w kolorze amarantowym:)
KKasia13 - Wto Sty 19, 2010 10:23 am

ja tez chcę kalie:) tylko nie bardzo podobają mi się w butonierce.... muszę poszukać ciekawych propozycji
justinaa - Wto Sty 19, 2010 10:40 am

kakonka, piekny ten bukiet przez Ciebie wklejony :) ciekawe, czy bez problemu mozna dostac i tulipany i kalie w takim kolorze
Misiak87 - Wto Sty 19, 2010 10:56 am

kasia_m85 ja też amarant! :) I też zastanawiam się, czy same kalie, czy może z tulipanami tak jak wkleiłaś... Jak się zdecyduję na te mieszane, to zobaczysz ósmego maja jak takie amarantowe pomieszanie wygląda. :)
owieczka_foto - Wto Sty 19, 2010 11:30 am

Bukiet z kalii mozna spokojnie zrobić samemu. Wg mnie kalie sa piękne same w sobie opasane taśmą, wstążką, czy innym tworzywem.
Moje były bardzo trwałe mimo dającego się we znaki upału.

Malena - Wto Sty 19, 2010 12:16 pm

Dokładnie, jak ktoś chce same kalie, to zrobienie takiego bukietu jest wg mnie łatwiejsze, niż zrobienie winietek czy zaproszeń. Ale skoro na targach oferowali, może na tych 31.01 też będa, to sobie zobacze, ale jestem pewna, ze jak kupię kwiaty na giełdzie wyjdzie dużo taniej.

Z tulipanami kalie wygladają też cudnie.

Misiak87 - Wto Sty 19, 2010 12:51 pm

Może gdzieś jużmpojawiło się takie pytanie, ale... gdzie jest giełda kwiatowa i kiedy? Może faktycznie pojadę sobie na giełdę, kupię sobie taką kalię i zobaczę ile przetrwa... Jeśli by naprawdę była trwała- pojadę w piątek przed ślubem i kupię kwiaty na cały bukiet.
kasia_m85 - Wto Sty 19, 2010 3:27 pm

Misiak87 napisał/a:
kupię sobie taką kalię i zobaczę ile przetrwa...

Jednej to sobie Kochana nie kupisz,całą paczkę- a tam jest różnie od 10 w górę...
Misiak87 napisał/a:
gdzie jest giełda kwiatowa i kiedy

Był już pościk o tym... Ta na której ja byłam i widziałam i się dowiadywałam jest na św.Teresy, codziennie najlepiej jechać po 12... Natomiast druga,duuużo większa (także pod względem dodatków) jest koło CZMP (ale nie pamiętam ulicy),tam trzeba jechać rano,ok. 5, bo o 8 to już prawie nikogo nie ma.

Ambrozja - Wto Sty 19, 2010 3:57 pm

Misiak87 napisał/a:
kupię sobie taką kalię i zobaczę ile przetrwa...

ja po próbnej fryzurze zostawiłam sobie kalie, żeby zobaczyć ile wytrzymają. Po trzech dniach leżenia na pralce wyglądały jak w dniu zakupu, więc stwierdziłam, że taka wytrzymałość mi wystarczy i wyrzuciłam :) Spokojnie w piątek możesz kupić, nic im się nie stanie.

Elwirka1 - Wto Sty 19, 2010 9:19 pm

Fajny pomysł z tą giełdą. Może też pojadę w piątek przed weselem i stworzę bukiecik sama :)
Basia.83 - Sro Sty 27, 2010 1:11 pm

praktycznie, ale czy starczy czasu na wszystko przed weselem?
Malena - Sro Sty 27, 2010 2:40 pm

Basia.83 napisał/a:
praktycznie, ale czy starczy czasu na wszystko przed weselem?

mi na pewno, a co oprócz paznokci będę miala do zrobienia przed sobotą? spokojnie w piątek pojadę i zrobie bukiet.

Dziewczyny, pokazałam kwiaciarce ten bukiet z bordowych kalii co wkleiłam powyżej. na moje oko tam jest ze 20-25 kwiatów. Wiecie ile mi powiedziała??? 300zł za sam bukiet, nie licząc butonierki i kalii we włosy ani na samochód kilku sztuk...Oniemiałam normalnie i utwierdziłam sie w mojej decyzji...Wolę poświęcic ten czas i sama go zrobić połowę taniej.

Misiak87 - Sro Sty 27, 2010 3:05 pm

No właśnie, co można robić dzień przed weselem? Wszystko już będzie załatwione. Rano pojadę na giełdę, kupię kwiaty, a później będzie caaaaały dzień na inne rzeczy, choć nie wiem co można zrobić dzień przed ślubem, oprócz jak napisała Malena paznokci no i może zawiezienia kilku rzeczy na salę. Chyba tylko pięknieć. :smile:

Malena- 300 zł- chyba żart. :smile: Nie pytałaś skąd Pani wzięła cenę?

Malena - Sro Sty 27, 2010 11:07 pm

Misiak87 napisał/a:
Malena- 300 zł- chyba żart. Nie pytałaś skąd Pani wzięła cenę?

Pani się strasznie plątała, że to nie wiadomo, bo zalezy od ceny kalii i wielkości, najlepiej, żebym przyszła w lipcu...no ale stanowczo rzekła, ze mniej niż 300 to na pewno nie. Po czym dodała "za sam bukiet"...też sądzę, ze to zabawne..

owieczka_foto - Czw Sty 28, 2010 2:29 pm

Malena napisał/a:
Misiak87 napisał/a:
Malena- 300 zł- chyba żart. Nie pytałaś skąd Pani wzięła cenę?

Pani się strasznie plątała, że to nie wiadomo, bo zalezy od ceny kalii i wielkości, najlepiej, żebym przyszła w lipcu...no ale stanowczo rzekła, ze mniej niż 300 to na pewno nie. Po czym dodała "za sam bukiet"...też sądzę, ze to zabawne..

ile?? ręce opadają... Malena, gwarantuję Ci po swoich doświadczeniach, że spokojnie, bezproblemowo zrobisz sama/zrobicie sami piekny, prosty bukiet w ROZSĄDNEJ cenie...

mjmj2010 - Czw Sty 28, 2010 2:50 pm

owieczka napisał/a:
Malena, gwarantuję Ci po swoich doświadczeniach, że spokojnie, bezproblemowo zrobisz sama/zrobicie sami piekny, prosty bukiet w ROZSĄDNEJ cenie...
też tak myślę . Wnioskując ze zdjęć, bukiet wydaje się łatwy do zrobienia własnoręcznie :)
Stokrotka812 - Sob Maj 01, 2010 1:50 pm

Też jestem zdecydowana na bukiet z kalii, nie chcę ryzykować własnoręcznego wykonania, bo co jak nie znajdę odpowiednich kwiatów, albo coś mi nie wyjdzie...
Chciałabym taki zwykły kilka białych(śmietankowych) kwiatów obwiązanych tasiemką i zwracam się do Was z wielką prośbę - napiszcie gdzie najlepiej po taki bukiet się udać...czytałam cały post, ale chciałabym konkretne kwiaciarnie :wink:

kasia84kasia84 - Sob Maj 08, 2010 11:07 pm
Temat postu: kalie
I ja jestem zdecydowana na te kwiaty, tyle tylko gdzie znalezć kwiaciarnie która takie wykona:
fajnaona25 - Nie Maj 09, 2010 1:42 pm

Ja również miałam bukiet z kalii i serdecznie polecam. Przeżył całą noc bez żadnych problemów, nawet tydzień później na sesji zdjęciowej wyglądał jak nowy (i to nie tylko zasługa Photoshopa:)). To bardzo wytrzymałe kwiaty, idealne na takie okazje.
Moja koleżanka miała bukiet z róż, który nad ranem po weselu wyglądał bardzo nieciekawie.

Bian - Nie Maj 09, 2010 3:17 pm
Temat postu: Re: kalie
kasia84kasia84 napisał/a:
I ja jestem zdecydowana na te kwiaty, tyle tylko gdzie znaleźć kwiaciarnie która takie wykona:

Lepiej szukać jakiejś pracowni florystycznej lub kwiaciarni, która specjalizuje się w bukietach okolicznościowych. Z ciekawości wpisałam w google "florystyka łódź" i wyskoczyło m.in. Białe Studio, gdzie też mają w ofercie bukiety ślubne, w tym takie z różnymi gadżetami typu kryształki itp.

kasia84kasia84 - Nie Maj 09, 2010 4:05 pm

Dzięki Bian, zajrze na stronke. :)

Wiem też że w Skrzydlewskiej robią bukiety jakie się tylko chce, ale trzeba dać fotografie bukietu.

katarynka14 - Pią Cze 04, 2010 9:20 pm

a ja sobie wymyśliłam taki prosty bukiet ;)

http://www.kwiaciarenka.h...et%20slubny.jpg

po prostu przesłałam na maila fotkę do kwiaciarni i pani z LaDekoret na kilińskiego powiedziała, że zrobi mi taki jak na zdjęciu:)!

Stokrotka812 - Sob Cze 05, 2010 11:47 am

Bukiet piękny, ale jak dla mnie za dużo zielonego. Sama myślę o podobnym z tym, że bez tych zielonych liści :D
marcia331 - Wto Sie 03, 2010 11:33 pm

Ja tez mysle o bukiecie z kalii. Najbardziej mi sie podoba taki:

Tylko zamiast tych fioletowych kuleczek chciałabym przezroczyste krysztalki takie jak bede miala w bizuterii :)

Marcka - Pon Mar 28, 2011 2:05 pm

marcia331 napisał/a:
Ja tez mysle o bukiecie z kalii. Najbardziej mi sie podoba taki:

Tylko zamiast tych fioletowych kuleczek chciałabym przezroczyste krysztalki takie jak bede miala w bizuterii :)

Jest śliczny! Ja chcę ieć taki sam, bądź amarantowy, jeszcze się zastanawiam ;)
Zakochałam się w tych kwiatkach od razu, dlatego wszelkie okrzyki ciotek , że to pogrzebowe kwiatki iże w sierpniu nie rosną troche nie dobiły :kwasny:
Ale czytając wątek widzę że nie będzie tak źle z tym sierpniowym terminem :)