Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Sprawy ślubno-weselne - Prezenciki dla gości na ślubie

megi - Sro Lut 23, 2005 3:28 pm
Temat postu: Prezenciki dla gości na ślubie
We wloszech spodobał mi się pomysł obdarowywania gości drobnymi prezencikami, nazywa sie to bombonierakazdy gość składając ci życzenia przed kościołem dostaje taki upominek na pamiatke , mam rózne pomysły na te bomboniery, i osobiście u mnie beda na śluie, to jest w jakimś stopniu forma wdziecznosci za przybycie, przeciez nie wszyscy jada potem z nami na wesele. We Włoszech każda okazja urodziny, chrzciny , narodziny, itp jest kończona takim gestem, a informacja o narodzinach np, wysyłaja poczta. A u nas po ostatich targach tez załapano taki zwyczaj i dawano, organizatorom targów!
joa - Sro Lut 23, 2005 3:46 pm

Ja słyszlam o takich prezencikach ale dla gosci weselnych.Jakos sobie nie wyobrazam 250Xprezencik dla gosci pod kościołem.Niech w prezenciku maja moje zaproszenie ślubne;)) 250 x 5 PLN... troche duzo

W wielu krajach faktycznie goscie na weselu dostaja np. cukiereczki w ozdobnej chusteczce.To leży na talerzu , albo obok wizytówki.
To co było na weselu mojego kuzyna-to takie cukiereczki z migdałami, w pastelowych kolorach.Ładnie wygląda, ale jest strasznie twarde i niezjadliwe.Chyba, ze ktos chce zęby połamac :) :mrgreen: :cryingtomato:

Asiek - Sro Lut 23, 2005 4:39 pm

Na pewno Kryszka, i zdaje się, że też Asia - rozdawały gościom składającym życzenia cukierki.
megi - Sro Lut 23, 2005 5:35 pm

Wydaje mi sie ze tyle to nie kosztuje wystarczy samemu je zrobić , myślę że to sama przyjemnosć, a ślubni goscie mile wspominaja nasz slub!
kryszka - Pią Lut 25, 2005 12:50 pm

Asiek napisał/a:
Na pewno Kryszka, i zdaje się, że też Asia - rozdawały gościom składającym życzenia cukierki.

Zgadza się. :D Miałyśmy cukierki dla gości pod kościołem. Mała rzecz a cieszy. :D

My kupiliśmy całe duże opakowanie czekoladowych cukierków "Fantazja" (ok. 300 szt.) i do każego przywiązaliśmy ozdobną wstążką karteczkę z podziękowaniem. Całość była w wiklinowym koszyczku, który trzymała świadkowa. Każdy po złożeniu życzeń brał sobie cukierka na pamiątkę.
Strasznie dużo było roboty z przywiązaniem tych karteczek, ale warto było. :mrgreen: Koszt też nie był duży - pudło cukierków kosztowało ok. 15 zł, a wstążkę i kartkę miałam z resztek od innych dekoracji ślubnych.

A tak wyglądały:








Wypowiem się też za Asię. Asia miała duże cukierki, takie okrągłe, wiązane tylko na jednym końcu. Każdy miał przywiązaną karteczkę z podziękowaniem, a rozdawała to z wiklinowego kosza któraś z pań (może mama, nie pamiętam).

megi - Pią Lut 25, 2005 2:00 pm

U mnie będą małe cukiereczki , zawiniete w tiulu, przewiazane kokardeczką , do tego włozone jest białe piórko , i przywiązane zdjęcie w pomniejszeniu,. Ja uwazam że to sama przyjemność coś takiego przygotowac,. Cukiereczki też będą w koszyku wiklinowym, rozdawać będą moje młodziutkie druchny.
joa - Pią Lut 25, 2005 3:45 pm

Ładne to!
Ale ja sie chyba moge tak poswięcic tylko dla gosci weselnych.

megi - Pią Lut 25, 2005 3:58 pm

pewnie ja kto woli ja wkrecilam do tego ludzi!!
joa - Pią Lut 25, 2005 4:02 pm

To Ty megi juz masz przygotowane cukierki na czerwiec?
To sie nazywa zapobiegliwość ;) :graba:

megi - Pią Lut 25, 2005 4:07 pm

Mam na próbe zrobione dwa na przykład, a potem robią mi je znajomi, przywiozłam wzór z Włoch, kupiłam potrzebne rzeczy i czekaja, nie mam jeszcze tych cukierków, ale upatrzyłam w Galeri jest sklep z przeróznymi cukierkami. :graba:
gambi - Pią Lut 25, 2005 7:50 pm

Megi a moze chcialoby Ci sie pokazac zdjecia tego cuda - cukiereczka?

tak ciekawie rozmawiacie o tych prezencikach dla gosci slubnych, ze zaczynam sie nad tym zastanawiac :wink:

kryszka - Pią Lut 25, 2005 8:21 pm

Wyżej wkleiłam swoje cukierki, a tutaj zdjęcie z innego forum:


gambi - Pią Lut 25, 2005 8:24 pm

Kryszko dziekuje - takie sliczniutkie i "ciepłe" te cukierki, ze chyba sie zdecyduje, jak tylko znajde czas, zeby je przygotowac :wink:
megi - Pią Lut 25, 2005 8:32 pm

kRYSZKO BARDZO PODOBNE, TYLKO JA MAM TIUL, KOKARDKA TKA TASIEMKA RÓZOWA, I PIÓRKO A ZAMIAST KARTECZKI FOTKA TAKIEJ WIELKOSCI
Lily - Pią Mar 11, 2005 11:25 am

Ja bede miala serwetki z naszymi imionami i data http://www.ultimateweddin...pkincolors.html . Wiem ze ciocie i babcie sobie zachowaja na pamiatki
Oprocz tego bede miala czekolady tez z wydrukowanymi naszymi imionami i data slubu http://www.candybarwrappe...lly_Delight.htm . A oprocz tego tez mysle o cukiereczkach w tiulu. Ale jeszcze nie wiem to ostatnie.

megi - Pią Mar 11, 2005 8:45 pm

ja mam cukiereczki w tiul i są piękne

[ Dodano: Pią Mar 11, 2005 8:47 pm ]
a ile kostuja takie serwetki i gdzie mozna zamowic prosze o info na priv

Lily - Pią Mar 11, 2005 9:24 pm

Wejdz na http://www.ultimateweddingmall.com/ i cliknij na Napkins & Coasters kosztuja $34.95 USD
megi - Pią Mar 11, 2005 9:33 pm

rozumie ze to za 20 sztuk cena?
sa super zamówiłas już? pozdrawiam

Lily - Pią Mar 11, 2005 10:15 pm

Megi to cena za 100 servetek. Tak juz zamowilam.
tusia_queen - Czw Mar 17, 2005 8:56 pm

bardzo mi się podobają takie serwetki, super pomysł!!

Tylko jeśli one są robione w Stanach,
to tam nie mają polskich znaków
a w nazwisku mojego same ogonki i kreseczki...

czy wiecie może jak długo sie na takie serwetki czeka??

gambi - Czw Mar 17, 2005 9:01 pm

jesli te serwetki sa ze stanow to proponuje najpierw sprawdzic formy platnosci, bo wiem ze w Stanach nie akceptuja polskich katr platniczych :evil:
sama mialam kiedys podobny problem :(

Lily - Pią Mar 18, 2005 1:13 am

Nie wiem o kartach platniczych ale wszystko da sie zrobic. Tylko bys musiala wyslac do nich meila i zapytac czy zrobiom w innym jezyku jesli podasz text.
opium - Pią Mar 18, 2005 1:11 pm

Nie trzeba szukać długo - tu też można zamówić serwetki z własnym nadrukiem -http://cartalia.com.pl/pl/serwetki/index.php?
megi - Pią Kwi 08, 2005 3:14 pm

a więc moje niej więcej tak będa wyglądały! na zdjęciu my i podziękowania!
bajeczka - Pią Kwi 08, 2005 8:56 pm

fajne :D
rudka77 - Sob Kwi 09, 2005 2:23 pm
Temat postu: Re: Prezenciki dla gości na ślubie
Bardzo fajny pomysł :) z tymi prezencikami oczywiście. tak sobie myslę co mozna zprezentować gościom i przypomniały mi się takie maleńkie misie w pudełeczkach które przypina się do ubrania. Gdzieś nawet takiego widziałam w kiosku za 1,50 zł. Jakby kupic takich misiów w hurtowni z zabawkami i każdemu w łapki włożyć karteczkę z podziękowaniem. Cukiereczek fajnie wyglada ale pewnie zostanie zjedzony a taki mis by został. Albo na misiu sprawdzic kto je produkuje. Nie wiem czy kojarzycie o jakie misie mi chodzi. W kwiaciarniach tez jest ich pełno.
bajeczka - Czw Kwi 28, 2005 11:15 am

Podoba mi się pomysł z tymi cukierkami i wykonanie też. Ale może lepsze byłoby cos trwaleszego, bo cukierka to kazdy zje i papierek do kosza (jeżeli jest dobrze wychowany)........... :wink:
megi - Czw Kwi 28, 2005 11:27 am

to zależy jak kto patrzy we włoszech zbiera się takie prezenciki, fotografia napewno zostanie, kwiatki tez wiedna a jednak się je daje. a taki mis tez moze sie zawsze zawieruszyc. to chodzi o ta chwile i słodkie podziękowanie! ale kazdy robi jak woli!
kryszka - Czw Kwi 28, 2005 7:29 pm

Wydaje mi się że wystarczająco trwałą pamiątką są zdjęcia, i jeszcze np. wizytówki jeśli są, przywieszki z butelek, wódka :wink: itp. :)
A cukierki to tylko miły dodatek, tak jak bombonierka czy wino jak idziesz w gości, od razu do zużycia. :D

megi - Czw Kwi 28, 2005 8:26 pm

i ja Kryszka tak samo do tego podeszłam. To forma słodkiego podziekowania! :graba:
szczako - Czw Sty 26, 2006 2:12 pm

ciekawy pomysl na podziekowania. moja Przyjaciolka z facetem bardzo lubia orientalne klimaty, wiec na pewno by im sie spodobalo.



Oli - Pią Mar 10, 2006 11:05 pm

Hiszpanskie i gibraltarskie pary mlode tez obdarowywuja sowich gosci a mianowicie: panowie dostaja cygaro a panie jakis maly perfumik(w takiej tyciej tyciej buteleczce),lub czekoladke..Wlasnie dzis wzielismy do przejrzenia zaproszenia i przykladowe prezenty..Sami zastanawiamy sie czym obdarowac naszych gosci..
dinka - Wto Maj 23, 2006 5:55 pm

Podoba mi sie ten pomysł, ale nie jako kładzione dla gości na talerzykach ale dla gości przed kościołem.

Podoba mi się pomysł, żeby cukiereczki z załączonym podziękowaniem zapakowane w tiulu podane były w wiklinowym koszu dla wszystkich osób uczestniczących w ceremonii ślubu. Uważam, że należy uhonorować również gości, którzy nie idą na wesele ale pofatygowali się na mój ślub.

hanusia - Wto Maj 23, 2006 6:00 pm

moi rodzice ostatnio byli na weselu znajomych i tam dostali w takim woreczku tiulowym dwie fasolki :shock: ani to zjesc ani za bardzo ozdoba na pamiątkę. Jak dla mnie chyba cukeirki są najlepszym pomysłem
dinka - Wto Maj 23, 2006 6:04 pm

Jeszcze zapomiałam napisać, że na cukierki napisąłaby np takie wierszyki:

Za życzenia dziękujemu
cukierkami częstujemy

Młoda Para dziś częstuje
słodkościami Wam dziękuje

Dla Naszych wspaniałych gości za udział w Naszym ?lubie
wyrazy podziękowania i małe/trochę słodkości

Młoda Para od serca gościom swym dziękuje
i skromy podarek w zamian ofiaruje

Aby Nasi Goście w pamięci nas mieli
Młoda Para od serca słodkościami dzieli

Misiamo - Sro Lip 05, 2006 2:02 pm

A oto inne wierszyki/teksty do cukierkowych podarków:

Drobne słodkości w podziękowaniu dla naszych Gości

Dzielimy się z Tobą naszą słodka chwilą

Dziękujemy za przybycie niech Wam cuks osłodzi życie

Gościom dziękujemy za przybycie. Niech ten cukierek osłodzi Wam życie

Miły Gość – słodyczy moc!

Miłym gościom dziękujemy na osłodę cuksy ślemy

Młoda Para dziś świętuje słodkościami Wam dziękuje

Młoda Para od serca Gościom swym dziękuje i skromny podarek w zamian ofiaruje

Młoda Para słodko dziękuje za obecność na ślubie i za życzenia

Młoda Para Wam dziękuje słodkościami dziś częstuje

Moc słodyczy Młoda Para życzy

Myślcie o nas słodko

Nasze szczęście Wasze życzenia w słodycz przemienia

Słodkiego miłego życia

Słodko dziękujemy za udział w uroczystości naszych zaślubin

Słodko dziękujemy, że byliście z nami w tak ważnej chwili

Słodkości dla naszych Gości

Słodkości moc dostaje nasz Gość

Słodkości odrobinę, by zatrzymać ważna chwilę

W tak ważnym dniu, w tej ważnej chwili naszą słodyczą się z Wami dzielimy

Za przybycie dziękujemy cukierkami częstujemy

Za życzenia, za przybycie od nas dla Was te słodycze

Zachowajcie te chwile w swojej słodkiej pamięci


W tym miejscu muszę koniecznie podziękować moim koleżankom z pracy - Kasi i Agacie - za ułożenie aż tylu wierszyków.

kryszka - Sro Lip 05, 2006 2:08 pm

Jestem pod wrażeniem :mrgreen: Koleżanki mają talent - powinny je jeszcze opatentować. ;)
Misiamo - Czw Lip 06, 2006 9:01 am

kryszka napisał/a:
Jestem pod wrażeniem :mrgreen: Koleżanki mają talent - powinny je jeszcze opatentować. ;)


Tak i powinny pobierać skromną opłate ;) Ale oczywiście wszystkie Forumki będą z niej zwolnione. Ja już to załatwię ;)

jpuasz - Czw Lip 06, 2006 11:22 pm

Hmmm a może samemu zrobic jakies ciasteczka, czy coś?? :hmgirl: Ja mam przepis na przepyszne pomarańczowe seruszka :) Wystarczy zapakowac i już :) Tak to przynajmniej jest wkład własny i mniejsze koszty :) Zgadza się, że to jest troszkę roboty, ale jeśli goście będą wiedzieć, że młodzi zrobili to własnoręcznie, to chyba lepiej niż kupne cukierki ;)
sylwia - Czw Lip 06, 2006 11:32 pm

no musze przyzanć,że pomysł spodobal mi sie bardzo,i napewno goscie docenia ciasteczka wlasnej roboty i wasza satysfakcja tez jest wazna,ze postaraliscie sie :)
szczako - Pią Lip 07, 2006 12:16 am

mnie też sie pomysł własnych wypieków podoba. trochę pisałyśmy o tym tutaj
sylwia - Nie Lip 09, 2006 12:03 am

Dziś koleżanka oznajmiła mi,że chcą dla każdego gościa po weselu dać w prezencie ich ślubne zdjęcie np z sesji w plenerze lub w studiu.Chcą zeby kazdy mial pamiatke,wiadomo,że każdy robi zdjęcia na wlasna reke ale oni chca dac od siebie i z podziekowaniem za udzial we wposlnej zabawie,chyba dobry pomysl, wiem ze kosztowny chyba :)
szczako - Nie Lip 09, 2006 10:12 am

w Niemczech po jednym z wesel goście otrzymali kartkę z podziękowaniami. na "pierwszej stronie" bylo zdjęcie ze ślubu, bądź wesela, na ktorym byli owi goście i najlepiej jeszcze jedno (albo oboje) z Młodych.
kryszka - Pon Lip 10, 2006 10:33 am

Sylwia - pisałyśmy już o tym na forum (nie pamiętam gdzie :roll: ) - m.in. my tak chcieliśmy zrobić, ale lenistwo weszło mi w paradę. ;)

A tak w ogóle to temat jest "na" a nie "po" ślubie. 8)

Alma_ - Pon Lip 10, 2006 11:21 am

O tych po było tutaj: Podziękowania dla rodziców i gości po ślubie
sylwia - Pon Lip 10, 2006 2:25 pm

Przewpraszam,żle doczytałam,poprawie się nastepnym razem :)
misia-misia - Czw Lip 13, 2006 10:02 pm

My tam nikogo obdarowywac nie będziemy. U nas się mało coś takiego praktykuje (albo i wcale). Byłam na różnych ślubach i ani razu nikt mi nic nie dał.
Alma_ - Czw Lip 13, 2006 11:37 pm

misia-misia napisał/a:
Byłam na różnych ślubach i ani razu nikt mi nic nie dał.

Może warto zapoczątkować taką miłą tradycję? ;)

misia-misia - Pią Lip 14, 2006 1:08 am

Myślę że nie. Juz i tak mamy sporo wydatków przedślubnych. Pozatym goście nie znający tego "zwyczaju" nie będą wiedzieli co tracą... "Czego oczy nie widza tego sercu nie żal" :lol:
Edi - Czw Lip 20, 2006 8:47 pm

misia-misia napisał/a:
My tam nikogo obdarowywac nie będziemy. U nas się mało coś takiego praktykuje (albo i wcale). Byłam na różnych ślubach i ani razu nikt mi nic nie dał.


U nas tak samo nie będzie żadnych prezencików, pierwszy raz o tym słyszę. :roll:

Misiamo - Czw Sie 31, 2006 12:46 pm

Mnie też nikt na żadnym ślubie niczym nie obdarowywał, ale ja jednak przygotowałam cukierki. Pomysł bardzo sie gościom podobał. I myślę, że dzięki temu, że ten zwyczaj nie jest praktykowany, nasz ślub pozostanie na dłużej w pamięci gości :)
Poza tym mi byłoby miło gdyby jakaś Młoda Para dała mi cukiereczka. Przecież ja zawsze kupuję na ślub kwiatka.

FifthAvenue - Czw Sie 31, 2006 12:54 pm

U nas tez beda prezenciki. Nie wiemy jeszcze do konca jakie, ale jakies na pewno beda. Mamy w glowie malutki pomysl, podziele sie jak tylko sie cos wyklaruje. A to, ze inni nie daja/nie dawali - tym fajniej :-)
Lucky - Czw Sie 31, 2006 1:46 pm

Na tym weselu co byliśmy dwa tygodnie temu, tez były prezenciki dla gości :lol:
Przy kazdej winietce stała mała buteleczka wiśnióweczki :roll: i paczuszka rafaello :lol:
I o ile do tej pory nie byłam przekonana co do tego pomysłu, tak teraz zmieniłam zdanie i u siebie tez napewno przygotuje jakis drobiazg dla gości :mrgreen:

kryszka - Czw Sie 31, 2006 2:21 pm

Lucky napisał/a:
Przy kazdej winietce stała mała buteleczka wiśnióweczki :roll: i paczuszka rafaello :lol:

Fajny pomysł, tyle że raczej z tych kosztownych.

Lucky - a czemu taka minka :roll: ? Wiśnióweczka jest mniam mniam. :lol:

Lucky - Czw Sie 31, 2006 6:39 pm

Kryszko chyba nie taki kosztowny, bo oni chyba dostali to jako gratis przy kupnie alkoholu, ta sama marka :wink: Zreszta mieli drink-bar, więc te wiśnióweczki to i tak ich pewnie najtaniej wyniosły :wink: zresztą jak sie nie robi dużego wesela to nie jest to taki duży wydatek, nawet jak sie kupuje samemu bez zadnych promocji :wink:

A robie taka minkę, bo zgubiła mnie ta wiśnióweczka :wink: :oops:

Misiamo - Wto Wrz 19, 2006 2:02 pm
Temat postu: Cukiereczki
Zauważyłam, że na Allegro można kupić "cukierki reklamowe 75 szt. z dowolnym nadrukiem" za 69,00 (+7 zł za przesyłkę).
Myślę, że bardziej opłaca sie zrobić cukierki samemu. 1 kg dobrych cukierków kosztował 23-25 zł (było tam ok. 70 sztuk), do tego 10 m flizeliny - 7 zł, karteczki z wierszykami wydrukowałam w pracy. Kupiłam papier perłowy za ok. 0,70 za 1 arkusz (format A-4). Wstążeczki miałam, bo zostały mi niewykorzystane z zaproszeń.

megi - Pon Wrz 25, 2006 8:50 pm

tez wolałam zrobic sama, przynajmniej mialam z tego radoch :wink: e!!!
emilkaa - Wto Paź 03, 2006 7:54 pm

ja dla gosci pod kosciolem mam cukiereczki zamowione specjalnie na ta okazje - tutaj nie pokaze :D kto chce zobaczyc to na zywo zapraszam..

dla gosci weselnych mam zrobione samodzielne pierniki... mozecie juz podziwiac :)

fiona83 - Wto Paź 03, 2006 10:30 pm

Postarałaś się kobieto, widać włożyłaś dużo serca w te serca. Brawo :brawo:

A cukierki gdzie ?? :roll:

emilkaa - Wto Paź 03, 2006 10:34 pm

cukiereczki na zywo - pisalam :D

ale nawet nie moglabym sfotografowac jakbym chciala bo zostawilam w drugim domciu :D

fiona83 - Wto Paź 03, 2006 10:36 pm

Wiem, że pisałaś, ale myślałam że Cię sprowokuję 8)
Nic tylko iść na ślub ;P

Magda2 - Sro Paź 04, 2006 11:28 am

Emilka, fantastyczne te serca Ci "wyszly" :D
emilkaa - Sro Paź 04, 2006 12:02 pm

a dziekuje dziekuje :)
wczoraj w nocy robilam 90 :P

Misiamo - Sro Paź 04, 2006 2:10 pm

?liczne pierniczki. Jestem pełna podziwu za pomysł, trud i serce. :padam: :brawo:
adriannaaa - Sro Paź 04, 2006 2:13 pm

emilka bardzo fajne te pierniczki:) jestempełan podziwu dla samozaparcia - 90 sztuk i to jeszcze po nocy:)))
Pusiak - Sro Paź 04, 2006 2:16 pm

emilko, te pierniczki wyglądaja bosko :)
emilkaa - Sro Paź 04, 2006 4:05 pm

dziekuje Wam bardzo... jak ma mi braknac samozaparcia jak mnie tak wychwalacie?

powiem Wam ze po tych stresach to bylo calkiem relaksujace zajecie... :P

szczako - Sro Paź 04, 2006 4:21 pm

gratulacje!!
super Ci wyszły.
mnie nie starczyło czasu. teraz widzę, że trzeba się było spiąć.
aż mam ochotę ich spróbować :]

Agatka_P - Sro Paź 04, 2006 4:25 pm

Faktycznie pięknie ci wyszły te pierniczki :mrgreen:
fiona83 - Sro Paź 04, 2006 8:28 pm

Dziś znalazłam pierniczki TAGO na biurku. Tyle, że bez grawera :) Mamuś mi kupiła, bo napatrzyła się na dzieło emilki i ślinotoku dostała :)

Emilko - jeśli goście pożrą pamiątkę, to na pewno będą zachwyceni :mrgreen:

emilkaa - Sro Paź 04, 2006 10:00 pm

smaczne prawda?? no jak ja zrobilam pierwsze dwie paczki ale lezaly niezapakowane to tez je zjedlismy :D tak pachna... mmm... i musialam jechac do kupic :D

normalnie w Geanie pusta polka zostala :D

imbrulka - Sro Paź 04, 2006 10:22 pm

Emilka! Szczerze podziwiam i gratuluję samozaparcia! Pierniczki wyglądają pięknie i smakowicie. Rewelacja :D
Żaneta - Sob Paź 07, 2006 4:20 pm

emilkaa śliczne te pierniczki i gości na pewno sie uciesza :D
fiona83 - Nie Paź 08, 2006 8:23 am

emilkaa napisał/a:
ja dla gosci pod kosciolem mam cukiereczki zamowione specjalnie na ta okazje - tutaj nie pokaze :D kto chce zobaczyc to na zywo zapraszam..

Teraz już wiem dlaczego Emilka nie chciała pokazać cukiereczków ;)
Genialne były :mrgreen: Dopracowane w każdym milimetrze. I to zdjęcie Młodych :D
Jako ślubni goście jesteśmy zachwyceni :oczami:
Dziękujemy :mrgreen:

imbrulka - Nie Paź 08, 2006 11:27 am

Potwierdzam, potwierdzam! Cukiereczki u Emilki na slubie były rewelacyjne. Przyznam, że pierwszy raz spotkałam się z takim pomysłem. Myślę, że było to bardzo miłe dla gości, no i aż żal zjeść tego cukierka, ja jeszcze go mam... :D
emilkaa - Wto Paź 10, 2006 1:23 pm

ja jeszcze mam kilka :D

zapraszam do siebie to rozdam :)

a goscie z cukierkow sciagali papierki i zakladali jak obraczki i tak nosili przez wesele... smiesznie bylo :D

nieskromnie --> i cukierki i pierniczki sie baaardzo podobaly :D

fiona83 - Wto Paź 10, 2006 2:37 pm

Rozdam ?
A czy przypadkiem w tę sobotę nie będziesz u mnie w kościele na ślubie, hę ??
Ja po cukierki się chętnie ustawię. Po pierniki też :mrgreen:

Agatka_P - Wto Paź 10, 2006 2:40 pm

Fionka to ja ide z tobą :lol:
emilkaa - Wto Paź 10, 2006 3:05 pm

Bede na slubie.. na 17.30 bodajze ale jeszcze sprawdze.. pierniczki i cukierki moge zabrac ze soba.. poznam Cie wiec chetnie poczestuje... :) )) tylko tak po cichu no bo to nie moj slub a moje zdjecie na cukeirkach :D
kryszka - Pią Paź 20, 2006 3:37 pm

Pierniczki ekstra. :mrgreen:

To teraz poproszę już o zdjęcia cukierków. :)

emilkaa - Pon Paź 23, 2006 10:17 am

prosze bardzo kryszka :D


z jednej strony byly nasze imiona i data slubu
z drugiej podziekowanie za przybycie :D

fiona83 - Pon Paź 23, 2006 10:18 am

A w środku był advocat 8)

Cukierka zeżarłam, ale zdjęcie stoi na biurku :mrgreen:

emilkaa - Pon Paź 23, 2006 10:23 am

fionka trzymam dla ciebie jeszcze jednego :) nic sie nie martw :D
kryszka - Pon Paź 23, 2006 12:43 pm

Bardzo fajne :)
Megusia - Pon Paź 23, 2006 7:08 pm

?wietne. Gdzie zamówiłaś te cudeńka?
fiona83 - Pon Paź 23, 2006 7:58 pm

emilkaa napisał/a:
fionka trzymam dla ciebie jeszcze jednego :) nic sie nie martw :D


No i po co publicznie mówisz ... zobaczysz - znajdą i zjedzą :roll: :? :rotfl:

Dziękuję :mrgreen: Fionka_?arłok :hungry:

Żaneta - Pon Paź 23, 2006 8:15 pm

Bardzo ladne cukiereczki
agutka - Pią Gru 01, 2006 12:40 am

Bardzo mi się podoba pomysł z prezencikami. Spotkałam się z takim czymś już na kilku ślubach. Były to cukierki, czasem takie twarrrde złote (!) groszki - do zjedzenia w pudełeczkach :hyhy: , też spotkałam się z cukierkami w tiulu. jest to bardzo miły gest w stronę gości, zwłaszcza, że niektórzy przychodzą tylko na sam ślub. Będę chciała zrobić coś takiego na swoim ślubie.
Popieram!

Dunia - Pon Kwi 09, 2007 10:26 am

Właśnie jestem na etapie przygotowywania cukiereczków :razz:

Dla zainteresowanych tematem, wklejam znaleziony w necie artykuł
PAMI?TAJMY O GO?CIACH WESELNYCH!!!

Z roku na rok organizacja ślubu i przyjęcia weselnego zajmuje coraz więcej czasu, gdyż młodym ludziom zależy, aby każdy szczegół był dopracowany, wszystko ze sobą grało, kolory wstążeczek przy ławach kościelnych były dopasowane do koloru kwiatów w bukiecie Panny Młodej. Coraz częściej przyjęcia weselne odbiegają od typowego "polskiego weselicha" ze śledzikiem i wódką na stole. Często zabawa zaczyna się elegancką kolacją zakrapianą francuskim winem, w blasku świec i przy muzyce Chopina. Państwu Młodym zależy, aby ich dzień był zaplanowany od A do Z, elegancki, z klasą i wspominany przez wszystkich gości przez lata. I właśnie o gościach chcielibyśmy tu wspomnieć...

Do Polski nadeszła moda z Zachodu na obdarowywanie swoich gości małymi prezentami, w dowód wdzięczności za przybycie na ślub. Tradycja prezentów dla gości weselnych zwana bombonier, pochodzi z Włoch, zaś nazwa powstała we Francji. Wspólnie z Pracownią ...., która zajmuje się również przygotowywaniem tego rodzaju prezentów dla gości weselnych, przedstawiamy Państwu kilka propozycji i pomysłów. Mamy nadzieję, że znajdziecie wsród nich taki, który będzie pasował do konwencji i stylu Waszej ceremonii, a jeśli nie to proszę pamiętać, że tak naprawdę może to być cokolwiek przyjdzie Wam na myśl, bo najważniejsze w tej tradycji jest to, że wręczając zaproszonym gościom prezent, podkreślacie, jak ważna była ich obecność podczas Waszych zaślubin.

Prezenty powinny być przygotowane dla Wszystkich przybyłych gości weselnych, jednak tym, którzy przybyć nie mogli również warto bambonierę wysłać, w podziękowaniu za ich życzenia i pamięć. Kiedy najlepiej wręczać prezenty? Sposobów jest kilka i tak naprawdę nie ma jednej doskonałej recepty, wszystko zależy od scenariusza i organizacji przyjęcia. Dobrym pomysłem jest wręcznie upominków podczas skladania życzeń, wtedy największa gwarancja, że prezenciki trafią do wszytskich gości. Można poprosić o pomoc świadków, którzy nad wszystkim będą czuwać. Jeśli w rodzinie jest odważne i chętne do pomocy dziecko, to również fantastyczny pomysł, aby to własnie ono w Waszym imieniu wręczało gościom upominki. Prezenty można także wręczać na poczatku przyjęcia weselnego, ustawiając je przy nakryciach na stole, albo osobiście rozdając gościom podczas przyjęcia.

W Pracowni K.... powstało wiele oryginalnych pomysłów na bomboniery dla przyjaciół, znajomych i rodziny. Przedstawiamy kilka z nich:

- migdały w cukrze w rożkach z celofanu
- migdały w czekoladzie w porcelitowych miseczkach
- migdały w czekoladzie oprószone cukrem pudrem

Migdały są jednym z najpopularniejszych upominków wręczanych gościom weselnym. Każdy upominek powinieć zawierać 5 migdałów, które symbolizują życzenia: szczęścia, długowieczności, bogactwa, cudownych dzieci i zdrowia.

- pierniczki w kształcie serca, sukienki ślubnej w kolorowym lukrze
- cukierki np. mentosy w celafonowych rożkach
- pierniczki ozdabiane inicjałami Państwa Młodych
- herbatki smakowe w małych paczuszkach lub ozdobnych torebkach
- mydełka w kształcie serduszka, aniołka
- świeczki w ozdobnym pojemniku
- nasionka kwiatów polnych w saszetce lub na krazku czerpanego papieru
- sole kąpielowe w buteleczkach
- bombki choinkowe z inicjałami i datą ślubu (w czasie ?wiąt)
- słoiki z Waszym wspólnym zdjęciem włożonym do środka


Każdy z upominków można zapakować w odpowiedni, pasujący do charakteru imprezy materiał: celofan, papier czerpany, tiulowe woreczki, pudełeczka, ocynkowane wiaderka. Przewiązane wstążką atłasową, tiulową, aksamitką i opatrzone ozdobnym bilecikiem z datą ślubu i imionami nowożeńców będą idealnym zakończeniem wielkiego dzieła, jakie udało sie Wam stworzyć.

kochecka - Pon Kwi 09, 2007 7:30 pm

bardzo fajny pomysł z tymi prezencikami :) widziałam to kilka razy ale nie myślałam wcześniej że by to wcielić w życie na naszym weselu.

a chyba jednak zrobimy coś takiego (nawet mojemu Julkowi pomysl się spodoobal...), ale raczej własnoręcznie.Będzie więcej frajdy!

dominiqsz - Wto Kwi 10, 2007 6:19 pm

U nas napewno będą jakies ciasteczka ozdobnie opakowane, bub cukieki w kształcie serduszek, tylko jedno pytanko? KIEDY JE BEDZIECIE DAWAC?
gebka - Wto Kwi 10, 2007 6:23 pm

jak ja byłam na ślubie dawali przy wreczaniu kwiatków po ceremoni ślubnej
kryszka - Wto Kwi 10, 2007 10:08 pm

Moja odpowiedź jest na poprzedniej stronie:
kryszka napisał/a:
Całość była w wiklinowym koszyczku, który trzymała świadkowa. Każdy po złożeniu życzeń brał sobie cukierka na pamiątkę.

kochecka - Wto Kwi 10, 2007 10:14 pm

chyba właśnie zrobimy tak jak kryszka pisała, tylko może zaangażujemy nasze 2 chrześniaczki :)
Dunia - Pon Cze 04, 2007 3:12 pm

U nas koszyczek trzymała moja kuzynka. Gościom bardzo się ten upominek spodobał (szczególnie dzieciaczkom)


kochecka - Pon Cze 04, 2007 8:01 pm

Dunia a możesz mi dokladniej napisac jak to zrobiliście?tzn te prezenciki.kupowaliście gotowe czy sami zrobiliście?

no i widze na zdjeciu że to jakieś pudełeczko jest,masz więcej fotek?

ja chcę te prezenciki sama zrobić ale szukam koncepcji :)

Dunia - Wto Cze 05, 2007 8:57 pm

Dysponuję jeszcze takim zdjęciem
[img][/img]

A proces twórczy wyglądał tak:
- rzeczywiście mieliśmy specjalne pudełeczka- prezent z zagramanicy, ale "to nie rzutuje"
- kupiliśmy dużo tiulu i białej wstążeczki, które przycięliśmy na odpowiedni wymiar,
- Zrobiliśmy karteczki: z jednej strony nasze imiona i data, a z drugiej napis: "Młoda Para dziś świętuje, słodkościami Wam dziękuje" (ten wierszyk znalazłam tu na forum). Na dole specjalnym dziurkaczem wycięliśmy wzorek
- do pudełek włożyliśmy białe i różowe mentosy (bo miały odpowiedni rozmiar i kolor) bo baliśmy się dawać czekoladowe cukierki- mogły się rozpuścić, migdały w lukrze do kupienia w niektórych cukierniach były twarde jak skała. Są jeszcze różne cukieraski z Hilderbranta, ale...
No i to by było na tyle :)

kochecka - Wto Cze 05, 2007 9:00 pm

wygląda to pięknie :) bardzo mi się podoba :) i przyznam że mentosy to bardzo dobry pomysl :D
no a w jakim momencie je rozdawaliście?

Dunia - Pią Cze 08, 2007 11:14 am

Miło mi, że Ci się podobają :)
Po wyjściu z kościoła, każdy z gości przechodził przez "pas transmisyjny" :wink: Państwo Młodzi, :arrow: świadek odbierający kwiaty, :arrow: świadkowa odbierająca telegramy i :arrow: kuzynka trzymająca koszyczek z cukieraskami. Ponieważ goście weselni składali nam życzenia na sali, im bomboniereczki położyliśmy przy talerzach.

Jeszcze jedno: W Poznaniu jest kilka sklepów Hildebrand i tam mają takie fajne czekoladowe serduszka (w czerwonym oraz różowym papierku- można jedno zapakować w tiulik i też będzie fajnie :razz: nie mogłam skopiować zdjęcia, ale tutaj jest link Oferta okolicznościowa, produkt nr 20

kochecka - Pią Cze 08, 2007 8:11 pm

Dunia rzeczywiście fajne te serduszka.a nie wiesz ile sztuk wchodzi na opakowanie?

ja właśnie się zastanawiam jak zrobić te prezenciki.chce je zrobić tanim kosztem.pudełeczka raczej odpadaja bo to byl by juz za duży wydatek.a czy orientujesz się może gdzie w Łodzi można kupić jakies takie pierdółki przydatne do wykonania takich prezencików?słyszałam kiedys o jakiejś hurtowni ale pojęcia teraz nie mam gdzie, co i jak.

Dunia - Sob Cze 09, 2007 10:13 pm

Serduszka u nas kupuje się na sztuki i to wcale nie wychodzi bardzo drogo (o ile dobrze pamiętam 60gr za jedno)
A co do drugiej części pytania, to może pomoże ktoś z Łodzi- ja mieszkam w Poznaniu...

kochecka - Sob Cze 09, 2007 11:20 pm

dziekuje za informacje :)

oj rzeczywiscie zapomniałam że Ty Poznanianka :)

bastia - Sro Lip 18, 2007 11:11 am

My rowniez planujemy zrobic podarunki dla gosci, tylko zastanawialam sie czy zamaist czekoladowych ciasteczek czy serduszek nie wlozyc do woreczka kilku cukierkow bon-bon, takie kolorowe, wydaje mi sie ze moga ładnie kolorowo wygladac, i na folijkach nie maja nic napisane :)




kochecka - Pią Wrz 14, 2007 11:16 pm

prezenciki właśnie zostały wykonane i wyglądają tak





555 - Sob Wrz 15, 2007 12:38 am

piekne :))
askapi - Sob Wrz 15, 2007 1:03 am

Kochecka a co jest w środeczku tych efektownych zawiniątek? :)
Koalinha - Sob Wrz 15, 2007 8:04 pm
Temat postu: Prezent dla gości
Hej, przeczytałam teraz cały ten wątek i już wiem, że bardzo mi pomoże :cool: W Portugalii nie ma ślubu bez obdarowania gości małym prezentem. Z reguły panowie dostają ładnie opakowane cygaro, panie jakieś chusteczki, z reguły zapachowe. Widziałam jeszcze małe buteleczki wina z imionami Młodych i datą ceremonii. Moja znajoma chce dać gościom magnes na lodówkę (z odpowiednimi napisami, na zamówienie) albo sole do kąpieli w podpisanym słoiczku. U nich zawsze jest to dawane podczas wesela. W trakcie imprezy Młodzi obchodzą wszystkich gości, pytają czy wszystko w porządku i przy okazji dają te prezenty. Co mnie zdziwiło: w Portugalii nie różnicuje się, kto jest zaproszony tylko na ślub, a kto również na wesele. Po prostu zaproszenie to zaproszenie i dla każdego jest oczywiste, że po weselu idzie na imprezę.

Na początku myślałam tylko o daniu prezentów gościom w trakcie wesela (by uszanować portugalską tradycję i wprowadzić nowość w mojej rodzinie), ale po przeczytaniu Waszych postów chcę zrobić tak: przy składaniu życzeń cukiereczka dostanie każdy, a na sali jeszcze coś malutkiego dla gości weselnych. Bo wiadomo, cukierka się zje i już go nie ma. A tak będą mieli jeszcze pamiątkę. Portugalczycy kolekcjonują te pamiątki latami :mrgreen: Dla mojej rodziny będzie to nowość, ale na pewno im się spodoba. Gdybym dała prezenty tylko na sali, byłoby to jak dyskryminacja tych, którzy przyszli na sam ślub.

Na razie widzę kilka problemów: jakie cukierki (skoro ślub w sierpniu, to może być gorąco i się roztopią), muszę mieć dwa rodzaje napisów w obu językach, wciąż nie wiem co dać na sali. Jeszcze sporo czasu więc znajdę odpowiedzi :mrgreen:

Dzięki dziewczyny za takie dokładne opisy i zdjęcia. Bardzo przydatne!!! :D

kochecka - Sob Wrz 15, 2007 8:50 pm

askapi w środku są mentosy w dwóch smakach - truskawkowe i miętowe :)
wyglądają ładnie i są trwałe tzn nie ma ryzyka że się będą topić w razie upałów (mimo że w październiku upałów nie będzie :) )

monia123 - Czw Wrz 20, 2007 12:41 pm

Uważam, że takie prezenciki są w bardzo dobrym guście i gościom będzie na pewno pzyjemnie, jeżeli otrzymają małe zawiniątka. Ja ze względu na brak czasu po prostu kupię cukierki i ładnie zawinę w materiał tiulowy i dołączę wierszyk. 8) a pomysł by doczepić zdjęcia z Parą Młodą jest też fajny
miluka - Sro Paź 17, 2007 8:56 am

My też zdecydowaliśmy się na takie prezenciki. Na weselu u mojej kuzynki młodzi wręczali gościom małe buteleczki z alkoholem w ładnych pudełeczkach, które zakupili.
My postanowiliśmy wręczać migdałki w czekoladzie z cynamonem w woreczkach z organtyny. Organtynę i wstążeczkę kupiliśmy już na allegro. Woreczki będziemy szyć, to znaczy poprosiliśmy o to babcię.

fastyna - Sro Paź 17, 2007 12:59 pm

Mi się bardzo podoba pomysł z lukrowanymi migdałami.
Olala - Sro Paź 17, 2007 7:15 pm

Ja tez z pewnoscia podaruje migdaly... pamietajcie, powinno byc ich 5 lub wiecej w woreczku!!!

woreczki wykonam sama, albo w formie sakiewek... albo sklonie sie ku mojemu drugiemu pomyslowi...

fastyna - Sro Paź 17, 2007 9:49 pm

takie tylko zawinięte są super. Fajnie może wyglądać do tego tiul albo organza :)
kochecka - Czw Paź 18, 2007 6:16 pm

nasze prezenciki bardzo dobrze się sprawdziły, goście byli zaciekawieni i zachwyceni że o nich pamiętaliśmy :)
Olala - Sob Paź 20, 2007 12:07 pm

wklej fotke :D
555 - Nie Paź 28, 2007 2:21 pm

ja myslalam o cukierkach w formie serduszek, ale w koncu nie mialam czasu i energii na realizacje tego pomyslu.. za to u nas byla lampka szampana i wspolny toast - bardzo to mile..
askapi - Nie Paź 28, 2007 4:44 pm

Dziewczyny a jak Wy przewidziałyście lub przewidujecie liczbe tych drobnych prezencików dla gosci? Na moim weselu będzie ok. 80 osób, ale na samym ślubie nie wiem ile może być. Jak to przewidziałyście?
MałaMi1 - Wto Paź 30, 2007 6:20 pm

bardzo mi sie podobają te prezenciki i chyba się zdecydujemy na cukierka zawijanego w tiul z wstążeczka i karteczką z podziekowaniem za przybycie na ślub. Jednak tak się zastanawiam... bo ślub mamy w sierpniu, normalne czekoladowe np serduszka mi się roztopią ,moze macie jakieś inne propozycje cukerachów, które wytrzymają wysoka temperaturkę?
kochecka - Wto Paź 30, 2007 7:09 pm

askapi napisał/a:
Dziewczyny a jak Wy przewidziałyście lub przewidujecie liczbe tych drobnych prezencików dla gosci? Na moim weselu będzie ok. 80 osób, ale na samym ślubie nie wiem ile może być. Jak to przewidziałyście?


na naszym weselu było 120 osób.prezencików zrobiliśmy 200 i dobrze bo niewiele zostało.A to co zostalo postawiliśmy na sali obok księgi gości - dzieciaki miały radochę :D

marysia - Sro Lut 20, 2008 9:58 pm

przeglądając dziś allegro w poszukiwaniu jakiś kokardek na butelki natrafiłam na takie pudełeczka na prezenciki dla gości



a potem zobaczyłam jeszcze takie co wyglada uroczo


MałaMi1 - Czw Lut 21, 2008 12:03 am

faktycznie sliczne ale może powiedz ile takie cudeńka kosztuja?
marysia - Czw Lut 21, 2008 9:04 am

te sukieneczki i garnitury są po 1,50 za sztukę
http://allegro.pl/item316..._na_rynku_.html

co do tortu to jedno pudełeczko kosztuje 3,99 ale ma już w środku prezent jaki sobie wymyslicie i te ozdoby czyli wstążki i figurka na czubku są dodana gratis
http://allegro.pl/item310...ormie_tort.html

askapi - Pon Lut 25, 2008 12:17 pm

Ten torcik prezencikowy wydaje się być ciekawym pomysłem :)
doni_iza - Pon Lut 25, 2008 2:16 pm

A czy któraś z was mogłaby podpowiedziec ile mniej więcej organzy należałoby kupić aby zrobić około 200 prezencików?
MałaMi1 - Pon Lut 25, 2008 2:38 pm

nie wiem czy dobrze kojarze,ale chyba kochecka takie rboila,wiec moze zapytaj bezposrednio jej-pewnie bedzie mogla Ci pomóc..
kochecka - Pon Lut 25, 2008 7:36 pm

doni_iza my robilismy dokladnie 200 prezencików, ale to ile organzy potzrebujes zależy co tam chcesz wlożyć i na jakie duze kawalki chcesz to ciac.My robiliśmy prezenciki z dwóch warstw organzy - ecru i złotej, w każdym prezenciku było 5 mentosów, a wymiary hmm nie pamiętam ale na pewno sporawo mniejsze niz chusteczka higieniczna - i na taką ilość kupiliśmy 10 m organzy złotej i 10m organzy ecru , przy czym prezencików z tej ilosci wyszlo więcej i jeszcze nieco organzy zostało :)
doni_iza - Wto Lut 26, 2008 9:07 am

Kochecka :) dzięki piękne, ja chyba zrobię podobnie jak Ty tez myślałam o mentosach, ale kusza mnie jeszcze lukrowane migdały.
MałaMi1 - Wto Lut 26, 2008 10:26 am

mentosy na pewno wychodzą taniej niz migdały, a efekt wydaje mi się , że ten sam :)
widzialam zdjecia prezencikow kocheckiej- slicznie to sie prezentowało :)

elisa69 - Wto Lut 26, 2008 2:40 pm

Nie czytalam calego watku, tylko ostatnia strone, wiec nie wiem, czy byla juz mowa o tzw. confetti we Wloszech? Tam na kazdej uroczystosci typu slub, chrzciny, okragla rocznica slubu obchodzona wydaniem przyjecia, komunia, sa rozdawane te confetti, czyli wlasnie jak tu piszecie takie woreczki, sakiewki, pudeleczka, itp. z migdalami w lukrze, chociaz jadlam tez czekoladowe cukieki w lukrze. Te zawiniatka sa bardzo misternie przygotowane i zdobione, materialy przerozne, chociaz dominuje satyna, ale i atlas i papier typu bibula, najczesciej sa upinane w formie kwiatow, jesli panna mloda dba o szczegoly, to forma i kolor kwiatka nawiazuje do jej bukietu czy sukni, w srodku sa jeszcze takie male karteczki z imionami nowozencow, data slubu i slowem "dziekujemy/dziekuja". Czasami przyczepiaja do tych paczuszek jeszcze jakis prezen, np. malenki nozyk do otwierania listow lub jakis bibelot z krysztalu/srebra (oni sie lubuja ozdabianiem domow takimi bibelotami). Te confetti rozdaje sie na weselu, zatem tylko gosciom weselnym i czesto tez wysyla sie lub wrecza osobom, ktore nie mogly przybyc na wesele (ale nie mylic z powiadomieniem o zawarciu zwiazku, confetti daje sie osobom wybranym, a powiadomienie mozna wyslac kazdemu, kto nie byl godzien zostac zaproszonym na slub).
Ja tez bede miala confetti, z racji moich zwiazkow z Italia, przywiezie mi je moja siostra cioteczna w prezencie slubnym :P i juz sie nie moge doczekac, bede rozdawala na weselu, jako pamiatke i podziekowanie za uczestnictwo. Mama sie krzywila, ze chce wprowadzic takie obce zwyczaje, ale ja postawilam na swoim - w koncu to moj slub, a poza tym to podkresli moje zainteresowania. No i bede miala szescioro Wlochow wlasnie na weselu i to bedzie tez uklon w ich strone.

MałaMi1 - Wto Lut 26, 2008 2:48 pm

była mowa ale chyba o innym kraju i nazywa się to Bomboniera-o ile dobrze kojarze. A Ty juz wiesz jakie Twoje prezenciki bedą? czy to ma byc całkowita niespodzianka?
marysia - Wto Lut 26, 2008 4:58 pm

a ja właśnie słyszałam że jest tak jak opisała elisa69 i to właśnie we włoszech i z tamtąd ten zwyczaj zaczoł goscic u nas :)
agunia84 - Wto Lut 26, 2008 7:28 pm

My chyba zrezygnujemy z takich prezencików dla gości. Myślmy nad ciastem (4 rodzaje), które będzie zapakowane w gustowne pudełko i chyba taki prezencik dostanie od nas każdy gość.
kochecka - Wto Lut 26, 2008 8:27 pm

doni_iza napisał/a:
Kochecka :) dzięki piękne, ja chyba zrobię podobnie jak Ty tez myślałam o mentosach, ale kusza mnie jeszcze lukrowane migdały.


nie ma za co :) w razie czego pytaj :)
a wyglądało to tak





marysia - Wto Lut 26, 2008 9:55 pm

bardzo ładnie ci wyszły te prezenciki ale tanie koszty to chyba tez nie są. tak z ciekawości to ile was to plus minus kosztowało??

a my raczej będziemy rozdawać nasze zdjęcia czyli z jednej np. lewej strony będziemy my a po prawej jakiś ładny tekst z podziękowaniem. jak dobrze pogadamy u fotografa to będziemy mieć za darmo :]

kochecka - Wto Lut 26, 2008 10:12 pm

ok 100zl organza + 160 zł mentosy + 17 zł wstążeczka + 20 zł papier na karteczki = 297zł :D
elisa69 - Sro Lut 27, 2008 8:51 am

Olcia - nie wiem, to ma byc calkiem niespodzianka, ale siostra juz wie, jak bedzie wygladala moja sukienka i zaraz tez dostanie zaproszenie, wiec mam nadzieje, ze confetti beda w podobnym stylu.
Licze tez na jej gust, zawsze byl dobry :)
Masz racje, ze to sie tez nazywa bomboniera, tzn. juz taki gotowy pakiecik, bo to co jest w srodku (te cukierki) to sa wlasnie confetti.
Podobno to nie kosztuje duzo, przynajmniej ona mi tak mowila, a ze jest studentka i nie ma za duzo pieniedzy, weic jej wierze. Ona sie wybiera po bomboniery dla nas do miejscowosci Sulmona, skad podobno sie wywodzi tradycja i w ogole, cale miasteczko tylko z tego zyje.
Kochecka - slicznie to wygladalo, wlasnie tak, jak we Wloszech, tylko tam kartecki sa malutkie i chowaja je do srodka; to podanie w koszyku tez wlasnie tak, jak widzialam tam. Pracowalam kiedys w wakacje w restauracji we Wloszech i sie napatrzylam na te wesela i na najfantastyczniejsze sposoby upinania bombonier na roznych stojakach w formie labedzia, fontanny, koszyczkow, itp. i wtedy postanowilam, ze ja tez takie bede miec na swoim weselu :smile:

doni_iza - Sro Lut 27, 2008 9:18 am

Kochecka naprawde śliczne te wasze prezenciki, myślę, że będę się na nich wzorować :) , no a jak juz je stworzę to efektami sie pochwale ( ale to jeszcze za jakis czas, bo do wesela daleko) :wink:
kryszka - Sro Lut 27, 2008 11:39 am

elisa69 napisał/a:
Nie czytalam calego watku, tylko ostatnia strone, wiec nie wiem, czy byla juz mowa o tzw. confetti we Wloszech?

olciap6 napisał/a:
była mowa ale chyba o innym kraju i nazywa się to Bomboniera-o ile dobrze kojarze.

Na drugiej stronie tego wątku: http://forum.wesele-lodz....ghlight=#150329 (post Duni)


Elisa69 - prosiłabym jednak o czytanie wątków zanim się coś napisze.

Agha - Wto Kwi 15, 2008 5:16 pm

U mojej sąsiadki na ślubie za młodymi stała dziewczynka chyba z dziadkiem. Dziadek trzymał duży kosz, a dziewczynka wyjmowała z niego po jednym cukierku Mieszko (one są takie ładne kolorowe i w różnych smakach) i wręczała tym, którzy właśnie złożyli życzenia. Do każdego cukierka była doczepiona karteczka:
Było nam bardzo miło spotkać się z Państwem w dniu naszego ślubu. Dziękujemy, że byliście z nami. imiona, data

Było to bardzo miłe. Karteczkę przyczepiłam sobie do tablicy nad biurkiem i co na nią spojrzę, przypomina mi się ich ślub.

Co prawda oni brali ślub w kwietniu, nie było tak gorąco, zatem cukierki czekoladowe spełniły swoje zadanie. Nie wiem co by się z nimi stało latem. Może mentosy byłyby rozwiązaniem.
Nawet mam pomysł, owszem mentosy w organzie i do tego taka sama wstążeczka jaka była doczepiona do zaproszenia :-)

MałaMi1 - Wto Kwi 15, 2008 5:19 pm

ciekawe Aguś kto Ci powiedział o tych mentosach-hehehe....

chyba będziemy miały te same prezenicki na slubie, chociaż kolor organzy zmieńmy :D

Agha - Wto Kwi 15, 2008 5:31 pm

hahahah, a ciekawe skąd się Oleńka dowiedziałaś o tych mentosach i kto dał Ci cynk o forum :-D
A pomysł powstał w trakcie pisania. Ale może nie mentosy. A jeżeli już, to małe i duże, żeby było wesoło :-)

MałaMi1 - Wto Kwi 15, 2008 7:35 pm

ja jeszcze myslę o takich kuleczkach maoam -cos w rodzaju mamby,chyba gdzies kiedyś słonko wklajała ich fotke....
słonko - Czw Kwi 17, 2008 3:47 pm

Owszem. Jedyna fotka jaką obecnie znalazłam to gotowe prezenciki Anci19. Wyglądały tak:



A same cuksy można kupić w dużej ilości:



Tylko nigdzie nie mogę znaleźć tych cuksów :kwasny: Poza allegro, ale ja tam nigdy nie kupowałam i jakoś mnie to nie przekonuje :?

Kati - Czw Kwi 17, 2008 3:56 pm

No jak to... na pewno są w makro c&c

słonko - Czw Kwi 17, 2008 3:58 pm

Dzięki Cie Kati [smilie=g035.gif] :brawo:
MałaMi1 - Czw Kwi 17, 2008 3:59 pm

a Ty Słonko będziesz robić prezenciki na ślub? jesli tak to właśnie takie?
słonko - Czw Kwi 17, 2008 4:40 pm

Chciałabym te cuksy, bo są pyszne i niedrogie. Alternatywą są tylko mentosy, ale to drogo wyjdzie, bo ich nie można kupić w takich dużych paczkach. Migdałów nie znoszę więc odpadają, czekoladowe łakocie też, bo mało estetyczne :) A co do opakowania to właśnie poszukuję - tiul, organza albo taka siateczka jak u Anci19. Olcia nie wiesz, czy w Grażce mają tiul albo jakiś inny materiał nadający się do tego celu? Bo nigdy wcześniej nie zwróciłam na to uwagi :? Ewentualnie może ktoś się orientuje gdzie w Łodzi można kupić takie rzeczy?
Dorotka847 - Czw Kwi 17, 2008 5:51 pm

Ja też byłam na ślubie na którym były cukiereczki z podziękowaniami dla gosci ślubnych. Wyglądało to tak:
• cukierki solidarności takie kwadratowe w złotych opakowaniach bardzo ładne zresztą i smaczne (szczególnie pistacjowe :razz: )
•opakowane były w przzroczysta folijke zawiązaną sznureczkiem bordowym z dołączonym bilecikiem z Amorkiem :) i napisem dziekujemy ze byliście z nami w tym dniu i imiona pary młodej
•rozdawane były przez świadkow ( dziewczyna i chłopak mieli wielkie torebki takie jak na prezenty i w nich były cukiereczki) jak ktoś złożył życzenia to od razu dostawał prezencik.
Było miło dostac cos takiego na pamiatke cukierek był pyszny :wink: a karnecik wylądował w albumie :)
Bardzo mi sie spodobał ten pomysł i jak tylko nam starczy funduszy to tez cos takiego zrobimy.

MałaMi1 - Czw Kwi 17, 2008 6:28 pm

Słonko, w Grażce są takie rzeczy lecz trzeba kupic hurtowow, wiec myślę, że nie bardzo jestes zaitneresowana...ale ajk chcesz to po niedzieli dowiem się od znajomej, która studiuje na włóknie na PŁ, sama szyje i róbi różniaste rzeczy więc na pewno doradzi, już kiedyś z nia o tym rozmawiaałam. Zapytam o konrketne namiary i Ci dam znać :)
słonko - Czw Kwi 17, 2008 6:29 pm

Tylko, że te cuksy do najtańszych nie należą (pewnie dlatego, że takie pyszne :razz: ).
MałaMi1 - Czw Kwi 17, 2008 6:31 pm

a ile takie opakowanie tych cukeirasków kosztuje? ile mniej wiecej sztuk jest w takim pudełeczku? ja nigdy tego na zywo nie widzialam, wiec ani nie wiem jak smakuja ani jaka jest ich cena...
słonko - Czw Kwi 17, 2008 6:42 pm

Na allegro takie opakowanie (300 szt.) kosztuje ok. 30 zł. (od 27 zł. do 28,99 zł. chyba widziałam). Tak jak dla nas myślę, że op 3 cukierki w prezenciku, to z jednego opakowania wyszłoby 100 prezencików. Więc myślę, że 2 opakowania wystarczyłyby na jakieś 150 osób.
kochecka - Czw Kwi 17, 2008 8:49 pm

słonko dla porównania powiem Ci że na ponad 200 prezencików z mentosów (każdy prezencik po 5 mentosów) wydaliśmy 165 zł (za same mentosy)
agunia84 - Czw Kwi 17, 2008 8:52 pm

My też będziemy robić prezenciki dla gości. Na dzień dzisiejszy wiem, że będę sama robić pudełeczka (2 rodzaje), ale nie mam pojęcia co do nich włożę :)
Agha - Czw Kwi 17, 2008 9:28 pm

A jak będą wyglądały te pudełeczka i jak będziesz je robiła?
agunia84 - Czw Kwi 17, 2008 9:57 pm

Będę robić szablony do tych dwóch typów pudełek:


słonko - Czw Kwi 17, 2008 11:09 pm

Piękne te pudełeczka :super:
Kasiu, wiem ile wydałaś, bo sprawdzałam wcześniej w wątku. Wniosek taki, że cuksy maoam bardziej się opłacają :)

agunia84 - Pią Kwi 18, 2008 9:36 am

Mam nadzieje, że wyjdą takie jak na zdjęciu :) Pochwale się gotowymi pudelkami jak zrobię ;)
elisa69 - Pią Kwi 18, 2008 9:50 am

Do Slonko: tanie materialy typu: woal. organza, tiul znajdziesz w sklepie Fako na Kaczeńcowej, sprawdzilam i byly rzeczywiscie najtansze (ja np. kupowalam woal, szerokosc 3 m, cena 10,14 za metr biezacy).
Zajrzyj do mnie do dzienniczka :smile: to znajdziesz zdjecia pokazujace rozne sposoby wiazania - spiecia prezencikow przy uzyciu materialu.

Agha - Pią Kwi 18, 2008 11:42 am

agunia a powiedz w jaki sposób będziesz robiła szablony? masz może jakiś wykrojnik albo coś w tym stylu? jaki papier do tego zastosujesz?
agunia84 - Pią Kwi 18, 2008 11:48 am

Mam już gotowe szablony tylko muszę poszukać, bo nie wiem gdzie są :( A co do papieru to jeszcze nie wiem jaki rodzaj. Mam zamiar brać się za robienie tych pudełeczek latem, bo będę mieć mnóstwo wolnego czasu i wtedy będę wiedzieć co i jak.
słonko - Pią Kwi 18, 2008 1:04 pm

Elisa - dzięki za namiary. A w Twoim dzienniczku już wcześniej byłam i oglądałam te cudeńka :D
justinaa - Pią Kwi 18, 2008 1:36 pm

bardzo ten wątek pomocny, to fakt :)
ja też nadal zastanawiam się nad prezencikami dla gości - mimo, że na żadnym z wesel, na których byłam się z tym nie spotkałam, to uważam, że zwyczaj jest fajny, a te mentosy w tiulu wyglądają cudnie :)

na początku myślałam, żeby zrobić coś w rodzaju menu, które ładnie zrulonowane :) leżałoby na każdym talerzyku - po pierwsze goście wiedzieliby, co i o jakiej porze będzie zaserwowane a po drugie byłaby pamiątka, ale nie wiem, czy to dobry pomysł, boję się, że goście nie zwrócą na to należytej uwagi :) i owe menu znajdą się po jakimś czasie pod stołami ;/

Agha - Pią Kwi 18, 2008 2:05 pm

agunia, drążę temat dalej, a skąd wytrzasnęłaś takie szablony, można to gdzieś kupić? Ja zaczęłam sie zastanawiać, czy pudełek nie zrobić z papieru, z którego robiłam okładki na zaproszenia.
agunia84 - Pią Kwi 18, 2008 2:09 pm

Znalazłam bardzo dawno w internecie. Jak znajdę szablony to ci prześle. Ja myślę, że będę robić z twardszego papieru w dwóch kolorach borowym i białym lub ecru.

[ Dodano: Pią Kwi 18, 2008 2:47 pm ]
Znalazłam inne szablony może się komuś przydadzą :)







Pudełko z tego szablonu tak wygląda:


Pudełko serduszko (śliczne)


monika24 - Nie Kwi 20, 2008 10:47 pm

my na naszym weselu prezenciki dla gości będziemy rozdawć po oczepinach planujemy zamówić tort z prezencików ale dawno go nie było na allegro, dodatkowo bedziemy dawać naasze zdjęcie z jakimś ładnym napisem naszymi imionami i data ślubu(uważam że będzie to super pamiątka dla gości), a pod kościołem będą zapakowane w ozdobną fizelinę jakieś cukierasy.
Agha - Pon Kwi 21, 2008 12:35 am

Ja ostatnio wymyśliłam, aby w czasie wesela poprosić fotografa o fotkę z każdą parą gości (przy stole czy podczas tańczenia czy przy innej okazji, grunt aby każdego było widać, było naturalnie etc) - ponieważ nie będzie ich baaaardzo dużo, może się udać.
Potem w ciągu tygodnia wysyłalibyśmy każdej parze zdjęcie z podpisem, że dziękujemy etc i jakiś liścik. Forma podziękowania za wspólną zabawę.
Osobiście boję się tortów czy innego jedzenia w pudełkach - latem przewożenie jedzenia jest kłopotliwe i ryzykowne.

MalaJu - Pon Kwi 21, 2008 12:43 am

a ja nie zamierzam dawac prezentow gosciom SLUBNYM. za duzo by tego bylo. U mnie w rodzinie nie ma takiej tradycji. Jak dla mnie to mile, owszem, ale bez tego sie obejdziemy.

Co do gosci WESELNYCH, to owszem, ciasto jak najbardziej. No i butelka wodki, jesli zostanie :wink:

MałaMi1 - Pon Kwi 21, 2008 1:08 am

Aguś ale jesli z tym tortem chcialas nawiazac do poprzedniej wypowiedzi, to tu chodzilo o taki inny tort.... papierowy :) tzn zrobione z pudełeczek z np migdalami i te pudeleczka sa lozone w kształt pietrowego tortu-nic sie nie psuje, przewozenie tez nie robi zadnego problemu :] gdzies w ktoryms watku nawet byly wklejone zdjecia takiego tortu o ile dobrze pamietam :)


cos w tym stylu:






Agha - Pon Kwi 21, 2008 11:39 pm

Nie Oleńka, wiem o czy pisałam, o słodkim torcie nadający się do późniejszej konsumpcji :D
Dalej jestem za zdjęciami, ew cośoryginalnego i małego dla gości ślubnych, projekt w fazie Tworzenia

MałaMi1 - Pon Kwi 21, 2008 11:41 pm

dlatego Agus napisałam-zalezy czy chcialas nawiazac do porpzediej wypowiedzi...bo w tamtej była mowa o takim papierowym torcie...wiec myslalam, ze odnosisz sie do tamtej wypowiedzi :] ale skoro nie,to sorki-zwracam honor ;)
EwaM - Wto Kwi 22, 2008 9:48 pm

My też robimy prezenciki dla gości, ale tylko weslelnych. Przy każdym takerzyku będzie stało malutkie sześcienne pudłeczko przewiązane szyfonową wstążeczką z małą świeczką w środku i karteczką z podziękowaniem.
doni_iza - Pią Maj 09, 2008 12:38 pm

podaję adres jeszcze raz bo tamten nie działa :oops: http://wedding.w8w.pl/index.html ehh cos mi dzisiaj nie idzie :głupek: ;P
mona83 - Sob Maj 10, 2008 9:57 am

Czytałam Wasze posty i dłuugo zastanawiałam się czym obdarować moich gości? Wszyscy proponują czekoladki ale mnie jakoś one nie przekonują. Nikt o nich i tak nie będzie pamiętał.
Bardzo podobał mi się pomysł ze zdjęciami ale fotogram ze mnie żaden i niestety pomysł upadł. Ostatnio wpadłam na pomysł z płytami. Każdy z gości dostanie płytę z piosenkami z naszego wesela. Mój P. zaprojektuje okładkę a razem wybierzemy piosenki. Oczywiście wcześniej uzgodnimy razem z orkiestrą jakie utwory mają nam zagrać. Płytkę zaczniemy od piosenki z pierwszego tańca itd. Na pewno każdy z Was ma ulubione piosenki...W każdej chwili można taką płytkę włączyć i przeżyć wszystko jeszcze raz ;)
Na okładce znajdzie się nasze zdjęcie, imiona i nazwiska data slubu oraz kilka słów do gości.
Napiszcie co o tym sądzicie :idea: Jestem ciekawa czy ten pomysł się sprawdzi? A może któraś z Was miała podobne prezenty dla gości.

elisa69 - Pon Maj 12, 2008 10:45 am

Mnie sie ten pomysl podoba. Jest oryginalny, wymaga pracy, bedzie dla gosci na pewno pamiatka z Twojego wesela.
Nasuwaja mi sie nastepujace pytania:
Co na to orkiestra? I czy zamierzasz podarowac plytke tylko gosciom weselnym? W ktorym momencie chcesz ja wreczac - przy pozegnaniu po weselu, na poprawinach (w obu tych opcjach musialabys rejestrowac plyte wczesniej, przed weselem), czy w ogole, rozeslac do gosci jakis czas po weselu?
I technicznie - jak chcesz to zrobic? Nagrywac w studiu czy w trakcie wesela (ale kto to mialby zrobic?).

doni_iza - Pon Maj 12, 2008 1:52 pm

Właśnie na allegro znalazłam taka propozycję. Fajne takie czekoladki ;)

http://www.allegro.pl/ite...cja_75szt_.html

Klaudynka - Sob Maj 17, 2008 11:41 pm

Zobaczcie, na co się dzisiaj natknęłam:










A więcej propozycji na tej stronce: http://wedding.w8w.pl/UPO...NYCH/index.html

Kalarepka - Wto Maj 20, 2008 8:34 pm

A ja znalazłam śliczne małe aniołki na Allegro.
Kto będzie zainteresowany, ten sam znajdzie Aniołki - prezenty dla gości
Polecam bo sama chyba zamówię 180 szt. Aniołki mają 5 cm i każdy zawinięty jest w folię i przewiązany sznureczkiem :

pscoolka - Sro Maj 21, 2008 2:17 pm

fajny pomysl z tymi prezentami ale wydaje mi sie ze mamy wystarczajaco duzo wydatkow p[oza tym malo czasu. Dlatego u nas nie bedzie prezentow dla gości
Klaudynka - Pią Maj 23, 2008 9:32 pm

Podczas buszowania po internecie natknęłam się na coś takiego:

winietki jako prezenciki dla gości:
W tym przypadku każda buteleczka wypełniona "confetti do kąpieli"


Lub w małych koszyczkach:


w małych szklaneczkach:


W kieliszkach


Plastikowe butelki wypełnione słodkościami


Niektóre z tych pomysłów są naprawdę ciekawe.
Przy małej liczbie gości myślę że takie inspiracje zdały by egzamin, więc ja mogę sobie tylko pomarzyć... :buja w oblokach:

[ Dodano: Pią Maj 23, 2008 9:37 pm ]
No nie-coś takiego to już wieeeelka przesada: papier toaletowy
po prostu no comments :? :zdziwko: :dobani:


izunia_82 - Pią Maj 23, 2008 9:39 pm

Bardzo podobają mi się te prezenciki dla gości. Ale znowu z drugiej strony to uważam, że to jest troszkę snobistyczne[bez obrazy dla nikogo]. Przecież robi się całą imprezę i są to wcale niemałe koszta i jeszcze robić prezenty gościom, które w większości przypadków pójdą w kąt i zapomnienie?
Klaudynka - Pią Maj 23, 2008 9:57 pm

Ja osobiście nie będę robiła prezentów dla gości ponieważ będziemy mieli dużo innych wydatków, a przy dużej liczbie gości, to byłaby spora suma. Ale jeżeli ktoś myśli o takiej formie podziękowania-to dlaczego nie. Przecież np. prezenty wykonane ręcznie pochłaniają bardzo dużo czasu i cierpliwości-i jest to duży wkład ze strony młodych. Osobiście podziwiam wszystkie pary które decydują się na dodatkową misterną pracę w robieniu prezencików, i nie oceniam tego w formie snobizmu.
izunia_82 - Pią Maj 23, 2008 10:04 pm

Jeśli robią te prezenty sami to ok. Jestem pełna podziwu. :roll:
Klaudynka - Nie Maj 25, 2008 12:03 am

A może komuś coś takiego przypadnie do gustu:

serduszka czekoladowe :serce:


Jedno serduszko kosztuje 0,55 PLN. Więcej szczegółów na stronie:
http://marketweselny.pl/S...d_item,591.html

askapi - Nie Maj 25, 2008 12:15 pm

oooo Właśnie tez mam na oku podobne serduszka. Tylko w moich są wiśnie w czekoladzie i likierze. Opakowanie ma 1,5 kg, czyli ok 65 czekoladek w opakowaniu. Wypatrzyłam je w hurtowni słodyczy. Całe opakowanie kosztuje ok 34 zł, wiec myśle ze na ok 80 gości 2-3 opakowania spokojnie wystarczą. Koszt do przeżycia- ok. 100 zł. Wypatrzyłam je na stronce Vobro i znalazłam w hurtowni słodyczy.
elka85 - Pon Maj 26, 2008 1:02 pm

My pewnie zdecydujemy się na zwykłe czekoladowe cukierki, np. wedla :) Nie mam w planach niczego innego wymyśłac, wątpię, czy będę miała czas na to :smile:
evelinka - Pon Maj 26, 2008 3:38 pm

My nie planujemy żadnych prezencików. Kiedyś się nad tym zastanawiałam, ale goście którzy będą na weselu dostaną paczuszkę z ciastem, a ci którzy będą tylko na ślubie pewnie później też coś dostaną.
555 - Nie Cze 01, 2008 1:52 pm

askapi napisał/a:
Tylko w moich są wiśnie w czekoladzie i likierze. [...]Wypatrzyłam je na stronce Vobro i znalazłam w hurtowni słodyczy.


te wisnie w czekoladzie sa najlepsze, jakie w zyciu jadlam, pod tym wzgledem Vobro rules ;))

askapi - Nie Cze 01, 2008 10:23 pm

oooo tak. To są właśnie te wisienki :)
Ostatnio kupiłam 2 rodzaje cukierków w kształcie serduszek. Jedne były właśnie Vobro,a drugie Pomorzanki. Pomorzanka miała nieco staranniejsze wykonanie np opakowania czekoladki, ale Vobro przebijał ją smakiem :D Dlatego własnie wybieram te powyże i zgadzam się z 555-nie jadłam lepszych

kryszka - Pią Cze 06, 2008 12:34 pm

Klaudynka napisał/a:
Podczas buszowania po internecie natknęłam się na coś takiego:

winietki jako prezenciki dla gości:

O, i mi się taki pomysł bardzo podoba: nie dość że 2 w 1, to jeszcze pomysłowe i można samemu zrobić. :)

fiona83 - Pon Cze 16, 2008 7:50 am

Moje będzie nawet można sfajczyć :cwaniak:
MalaJu - Pon Cze 16, 2008 12:13 pm

fionka, bo jeszcze ktos pomysli, ze fajki dajesz :rotfl:
Klaudynka - Wto Cze 17, 2008 4:57 pm

A ja dziś znalazłam coś takiego:

Myślę że jest to naprawdę "oszczędniejsza" wersja.

Pomysł wydaje mi się naprawdę ciekawy :D

Markasiak - Wto Cze 17, 2008 7:52 pm

Ja zastanawiam się nad pomysłam kieliszków...

Kupuje się kieliszki do wódeczki. Jest firma (zapomniałam jak się nazywają ale jak ktoś potrzebuje to poszukam ulotki) która za małe pieniądze graweruje na szkle. Można wygrawerować na takim kieliszku imiona młodych i datę ślubu. Goście po weselu wychodzą z kieliszkami na pamiątkę. U mojej przyjaciółki tak było. Bardzo się wszystkim podobało i do dziś niektórzy pija za ich zdrowie :wink:

kryszka - Wto Cze 17, 2008 9:11 pm

I pomysł z jabłkami i z kieliszkami bardzo mi się podoba. Tylko wydaje mi się, że kieliszki jako winietki byłyby mało widoczne, choć pamiątka superowa!

Jakie szczęście, że już nie muszę drugi raz wybierać tego wszystkiego... :lol:

Niebieskooka - Wto Cze 17, 2008 9:12 pm

oooo fajny pomysł :P
doni_iza - Sro Cze 18, 2008 10:31 am

Pomysł z kieliszkami jest super, ciekawe ile coś takiego kosztuje. Markasiak poszukaj tej ulotki jak możesz :smile:
Markasiak - Sro Cze 18, 2008 2:05 pm

poszukam. :)
Mnie też się podoba :)

[ Dodano: Sro Cze 18, 2008 6:44 pm ]
mam!


Firma nazywa się Free Sings Studio reklamy wizualnej.
Ich strona to www.free-signgs.pl Są ze Zgierza.
Mam nadzieję, że się przyda. :)

EwaM - Sro Cze 18, 2008 11:07 pm

Strona nie działa :(
MalaJu - Sro Cze 18, 2008 11:09 pm

bo jest literowka w nazwie... http://www.free-signs.pl/
Markasiak - Sro Cze 18, 2008 11:27 pm

przepraszam za tą literówkę. Miałam mało czasu :) Rzeczywiście się pomyliłam :)
elisa69 - Czw Cze 19, 2008 12:30 pm

Moje prezenciki (bomboniery) wygladaly w koncu tak:
Rozdawalam w USC, po 1 na pare/rodzine skladajaca zyczenia, oraz po weselu, rano przy sniadaniu dla kazdego goscia weselnego.
(Olciu, zaluj, ze nie przyszlas, bo bys dostala prezencik :smile: )

MałaMi1 - Czw Cze 19, 2008 12:37 pm

prezeniciki były przecudne...bardzo żałuję, że nie przyszłam,ale wierz mi -sprawy prywatne, rodzinne mnie zatrzymały i niestety nie miałam na to wpływu...ale wiesz Elu, że bardzo chciałam być... licze na wybaczenie, a nad prezencikami pozostaje mi sie pozachwycać na odległośc :cry:

ale są prześliczne :smile: :smile: :smile:

elisa69 - Czw Cze 19, 2008 12:42 pm

No, moge wybaczyc, strasznie lalo tego dnia i pare osob utknelo w korkach...
trzeba bylo przyjechac do Starego Folwarku, mialas niedaleko z domu :mrgreen:
Jesli sie jakos spotkamy, np na czyims slubie (wybierasz sie do kogos?), to dostaniesz prezencik (mam kilka jeszcze).
Interesowal Cie koszt, otoz moja wloska siostra powiedziala, ze takie jak moje kosztuja w Rzymie (bo jeszcze trzeba wziac pod uwage region) 2,40 euro za sztuke, ona dostala znizke po znajomosci i placila po 2 euro...

MałaMi1 - Czw Cze 19, 2008 12:51 pm

oj Elu będę szczęśliwa jeśli taka pamiątkę dla mnie zostawisz.... :roll: wracam na początku lipca a potem postaram się na jakis ślub dostać którejś z forumek, to się może zgadamy :)
no powiem szczerze,że do najtanszych te prezenciki nie należą, ale są naprawdę cudne i robia ogromne wrażenie...goście pewnie też byli zachwyceni...

czy gdzieś na forum są Twoje zdjęcia ze ślubu? masz jakiś swój wątek poślubny?

elisa69 - Czw Cze 19, 2008 12:58 pm

Nie.. 8) dzis dopiero po raz pierwszy od slubu weszlam na Forum i najpierw nadrabialam zaleglosci (zreszta nie wszystkie, do Twojego watku jeszcze nie dotarlam :wink: ), cos tam powrzucalam w pare watkow i cieszy mnie taki zbiorowy odzew od wielu z Was .... :lol: dzieki, ze o mnie nie zapomnialyscie...
Ale zaloze nowy watek - sprawozdanie ze slubu i wesela, mam juz nowy komputer i swietnie mi chodzi, nie wywala, mam mase zdjec, takze takich malych, do zamieszczania, tylko woli mam malo .... :kwasny: rozleniwilam sie nie chodzac do pracy, a poza tym - mam wciaz akryle od czasu slubu i fatalnie mi sie w nich pisze .... :mrgreen:

MałaMi1 - Czw Cze 19, 2008 1:24 pm

to jak już wątek bedzie to daj linka na pw żebym go nie omineła albo gdzies zeby nie umknal mojej uwadze :)

ok konczymy ten OT :]

anuleczkam - Wto Cze 24, 2008 4:50 pm

U mnie na weselu, przy każdym nakryciu, będą najpierw "Zasady zachowania na weselu", które zrobiłam sama. A goście, w ramach podziękowań, dostaną Nasze wspólne zdjęcie (Piotra, Tosi i moje).
Agha - Pią Sie 29, 2008 1:12 pm

U nas w końcu przepadł pomysł na prezenciki po ślubie. Jednak w przypadku gości zaproszonych na ślub, moi rodzice starali się podejść do wszystkich i im podziękować.

Ponieważ tuż przed życzeniami zrobiliśmy sobie z gośćmi zdjęcie na schodach kościoła, planujemy teraz pochodzić po sąsiadach, którzy przyszli na ślub i po znajomych i wręczyć im po kopii zdjęcia, jako formę podziękowań. Prócz tego, wiem, że jeżeli przyjdziemy ze zdjęciem, to i chwilkę zostaniemy, poopowiadamy, a to czasem jest lepsze, niż cukierek pod kościołem :-)
sama wiem, jaką przyjemność sprawiliśmy sąsiadom przychodząc do nich na herbatkę i wręczając zaproszenie na ślub, zamiast wrzucać je do skrzynki czy dawać w progu...

Ola.P - Sob Wrz 06, 2008 4:42 pm

Ja rok temu byłam na weselu u przyjaciól i podpatrzyłam inny sposób.

Zaraz po ślubie, przy składaniu życzeń, przy Młodych stał chłopiec (ten co niósł wczesniej obrączki do ołtarza) z koszyczkiem kokosowych, okrągłych jakby cukierków-ciasteczek. Każdy był ładnie, estetycznie opakowany z dołączoną karteczką:
Dziękujemy K. i B.
Każdy po złożeniu życzeń brał sobie tego cukierka.

Nigdzie wczesniej nie spotkałam sie z tym ,ale pomysł fajny. ;)

kryszka - Sob Wrz 06, 2008 4:47 pm

Ola.P - pomysł z cukierkami to na forum nie nowość. ;) Włączyłam więc Twojego posta do istniejącego już wątku.
Kociadło - Wto Wrz 23, 2008 10:41 am

ja z cukierkami rozdawanymi po ślubie spotkałam się nie raz, zawsze w koszyczku rozdawało je jakies małe dziecko. My na razie nie wiemy jaka formę mają przybrac podziękowania i gdybamy.
EwaM - Sro Wrz 24, 2008 8:26 pm

U nas nie było prezencików na ślubie. Na weselu były- kupiłam takie malusieńkie, okrągłe świeczki w kolorze papieru od zaproszeń (zaproszenia robiliśmy sami), zrobiliśmy małe sześcienne pudełka z tego papieru. W środek włożona była świeczka i karteczka z podziękowaniem. Całość obwiązana wstążeczką. Taki prezent stał przy każdej wizytówce (zresztą zrobionej z tego samogo papieru).

Oprócz tego, prezenty dostały Anny, bo mieliśmy ślub 26 lipca. Każda z nich dostała pakunek z wiśniami w czekoladzie i małym szampanem.

Lejdi - Pią Wrz 26, 2008 12:42 pm

EwaM napisał/a:

Oprócz tego, prezenty dostały Anny, bo mieliśmy ślub 26 lipca. Każda z nich dostała pakunek z wiśniami w czekoladzie i małym szampanem.


wow, czyli wychodzi na to, że u mnie wszyscy goście powinni dostać prezenty, bo ślub bierzemy w Boże NArodzenie:)

a tak poważnie podoba mi się pomysł z cukierkami przed kościołem czy USC, a prezenty (od mikołaja) może dostaną dzieciaki....
pomyślę jeszcze, a może ktoś z Was ma ciekawy pomysł na drobne prezenty śłubno-świąteczne...
czekam na sugestie

ppola - Pią Wrz 26, 2008 2:34 pm

Mi sie podoba sama idea prezencikow, ale jeszcze nie wiem w jakiej formie bysm miala to zrobic, moze woreczek z cukierkami i migdalam, nie wiem ;) a w dniu naszego slubu urodziny i imieniny bedzie miala moja mama - to bedzie dopiero problem ;)
EwaM - Pią Wrz 26, 2008 2:41 pm

W makro są co roku do kupienia takie czekoladki do powieszenia na choince w kształcie małych mikołajów, szyszek, bombek itp. Nie pamiętam ceny, ale my co roku kupwaliśmy dwa opakowania na choinkę.
Będziesz miała słodki prezent, ładnie zapakowany i w dodatku świąteczny.

Klaudynka - Czw Paź 02, 2008 4:57 pm

Znalazłam taki prezent dla gości w formie aniołków. Przy małej liczbie gości myślę że taki prezent zdaje egzamin, natomiast przy dużej liczbie gości kwota jest odpowiednio większa-dużo większa :-) dla porównania- jeden, mały aniołek kosztuje przeciętnie 4,90zł
555 - Czw Paź 02, 2008 8:31 pm

aniolki sa sliczne.. na allegro mozna je znalezc juz za 1 zl od sztuki i zaluje troche, ze nie pomyslalam wczesniej o takim prezenciku :))
Klaudynka - Czw Paź 02, 2008 9:59 pm

No proszę, szukałam na allegro, ale widocznie przeoczyłam :) Wezmę w takim razie aniołki pod uwagę :wink:

[ Dodano: Pon Lut 09, 2009 3:18 pm ]
Tutaj jest artykuł na temat upominków dla gości :)

caixa - Pią Lut 20, 2009 4:18 pm

Znalazłam coś i się zakochałam. proste funkcjonalne eleganckie... chcę to mieć :D :D :D


MałaMi1 - Pią Lut 20, 2009 5:23 pm

caixa ale chcesz to tez wykorzystac jako wizytowki?
EwaM - Pią Lut 20, 2009 5:33 pm

Super pomysł! I można samemu zrobić. I to najlepiej z moimi ulubionymi Ferrero Rocher :buja w oblokach: Chociaż z Raffaello też super by wyglądało, trochę bardziej ślubnie. Tylko, że Raffaello akurat nie lubię :wink:
Dorotka847 - Pią Lut 20, 2009 5:50 pm

zupełnie zapomniałam napisać że tak jak planowałam prezenciki pojawiły się na moim ślubie. Robiliśmy je sami w dwa wieczory przed ślubem :smile: . To były cukierki z solidarności (takie kwadraciki) zapakowane przezroczystą folię z dołączonym karnecikiem (z napisem Dziękujemy że byliście z nami w tym dniu. Nasze imiona i data ślubu). Dokładnego zdjęcia nie mam ale fotograf zrobił takie zdjęcie :wink: :

caixa - Pią Lut 20, 2009 7:47 pm

olciap6 napisał/a:
caixa ale chcesz to tez wykorzystac jako wizytowki?


No tak właśnie pomyślałam... Może troszkę inaczej wyglądać będa wizytówki ale zasada właśnie taka :)

ewcia29 - Pią Lut 20, 2009 8:28 pm

Ja kupiłam aniołki na allegro i jest na nis napis Chcemy wam za przybycie podziękować i na pamiątkę aniołka podarowac! Ewelina i Adam i data slubu :razz:
agunia84 - Pią Lut 20, 2009 9:22 pm

Ja zrobiłam pudełka w środek włożymy czekoladki w kształcie serca.
Rycerz_Błędny - Wto Lut 24, 2009 7:08 pm

A my zastanawiamy sie nad podziękowaniami w formie aniołków, widzieliśmy ładne w sklepie weselnym [xxx] za 1,70 zł jest aniołek elegancko zapakowany i juz z bilecikiem z wierszykiem, naszymi imionami i datą. Pewnie sie na nie zdecydujemy jak juz tylko bedziemy wiedziec ile dokładnie gości bedzie na slubie :)
pozdrawiam



edit: usunęłam adres ze względu na podejrzenie wielokrotnej reklamy tego użytkownika
kryszka

Ambrozja - Wto Lut 24, 2009 7:22 pm

My będziemy mieć lukrowane migdały. Chcę z jasnożółtego tiulu zrobić woreczki i przewiązać ciemnozłotą wstążką.
rajeczka - Sro Lut 25, 2009 2:23 pm

Ja myslalam o koszu z cukierkami przy zyczeniach przed kosciolem ..ale jeszcze nie wiem do konca..poza tym chcemy rozdawac ciasto w pudelkach i jakas flaszeczke na odchodne kazdej z rodzin.Mysle, ze moze to by w zupelnosci wystarczylo
caixa - Sro Lut 25, 2009 11:18 pm

Znalazłam coś śmiesznego :D





Mydełka



Mini album



Mini roślinki :D



Nowe zastosowanei dla Tic Tacow :D


MałaMi1 - Sro Lut 25, 2009 11:33 pm

pomysły fajne,ale jakie są ich koszta to już inna sprawa :]
caixa - Sro Lut 25, 2009 11:36 pm

olciap6 napisał/a:
pomysły fajne,ale jakie są ich koszta to już inna sprawa :]

Cóż... czego się nie robi, zeby być oryginalnym ;P

darling - Wto Cze 09, 2009 12:57 pm

rajeczka napisał/a:
Ja myslalam o koszu z cukierkami przy zyczeniach przed kosciolem


My tak będziemy robić. Uważam, że to jest bardzo dobry pomysł, a i koszty niewielkie.

Klaudynka - Pon Cze 29, 2009 6:59 pm

Bomboniera - czyli prezenty dla gości weselnych :)
Sagarika - Czw Sie 27, 2009 6:55 pm

my mamy kilka pomysłów na podziękowanie dla gości-i nie wiem,na który się zdecydować.
przed kościołem,jako że będzie o wiele wiele więcej ludzi niż na ślubie,chcemy w koszu mieć cukierki(znalazłam na allegro z własnym wspólnym zdjęciem,tekstem i datą naprawdę ślicznie zrobione) i po życzeniach każdy się poczęstuje takim,
a na weselu przy talerzyku w pudełeczku podziękowanie-i właśnie albo czekoladka,albo taka różyczka jak jest na tortach opłatkowa,tylko nie mogę trafić na taką hurtownię cukierniczą w łodzi.
jeszcze bardzo podoba mi się pomysł-zresztą rok temu u mojej przyjaciółki na weselu tak było-że na poprawinach młodzi witali każdego,dziękowali za przybycie i wręczali cukierki z kasza-któe im zostały sprzed kościoła

milijka24 - Pią Sie 28, 2009 12:41 pm

My na allegro kupiliśmy takie właśnie cukierki z naszym zdjęciem, sami zrobiliśmy pudełka na te cukierki. I pod koniec imprezy (jako że mieliśmy krótkie przyjęcie) podziękowaliśmy wszystkim gościom i przeszliśmy po sali żeby każdy sobie taki pakuneczek wziął. Takie cukierki ze zdjęciem to świetna sprawa, szczególnie jeśli goście się z czymś takim nie spotkali :) :)
ssysia - Sob Wrz 19, 2009 9:03 pm

my mieliśmy cukierki - ponieważ ślub był w lipcu musieliśmy zrezygnować ze wszystkich cukierków w czekoladzie więc zdecydowaliśmy się na krówki - pakowane w organze




darling - Sro Wrz 30, 2009 2:02 pm

My tak jak planowałam zdecydowaliśmy się na cukierki w koszu. Na allegro zamówiliśmy cukierki z naszym zdjęciem i tekstem, że dziękujemy za przybycie. każdy gość po wyjściu z kościoła i złożeniu życzeń był takim cukierkiem obdarowywany.
Muszę przyznać, że cukierki robiły furorę (zwłaszcza to zdjęcie na papierku) i miałam już wiele pytań od przyszłych panien młodych gdzie coś takiego załawtwić. także polecam :)

Greginia - Pon Paź 19, 2009 8:20 pm

Mnie spodobał się pomysł z pudełeczkami załadowanymi cukierkami. Myślę, że szczególnego znaczenia nabiorą, gdy wykona się je w miarę możliwości samemu i wręczy wszystkim gościom pod kościołem tuż po ceremonii.
caixa - Wto Paź 20, 2009 10:48 am

U nas na weselu były pudełeczka z cukierkami w środku. Zrobiliśmy je sami (przy baaardzo dużej pomocy mojej koleżanki)
Na ślubie w koszu ozdobionym kwiatami dawaliśmy cukierki owinięte w tiul z przyczepionymi życzeniami :)

klara76 - Wto Paź 27, 2009 8:04 am

ja dzisiaj na allegro znalazłam coś takiego



są też taksty podziękowań - mogą być na ślub, komunię lub chrzciny

kakonka - Czw Lis 05, 2009 10:31 am

Właśnie o takich aniołkach albo o ... misiakach myślałam [smilie=e058.gif] miśki byłyby produkcji mojej siostry także wyszłoby taniej :)
Greginia - Czw Lis 05, 2009 12:02 pm

Ciekawe pomysły. A powiedz, Kakonka, z czego Twoja siostra wyprodukowałaby takie misie, z jakiej masy?
kakonka - Czw Lis 05, 2009 5:31 pm

z gipsu ceramicznego :) ma formy do odlewów i działa :)
Greginia - Czw Lis 05, 2009 8:46 pm

Świetna sprawa. Nawet sama chętnie bym się pobawiła w produkcję figurek aniołkowych, czy też misiowych (kiedyś nawet robiłam maski), jednak ciągle chodzą mi po głowie jakieś słodkości do jedzenia, choć to zdecydowanie mniej trwałe :wink:
Hm..., chyba muszę jeszcze przemyśleć sprawę.

kakonka - Nie Lis 08, 2009 10:59 am

u nas będą miśki raczej :) no włąśnie ta nietrwałość słodkości mnie do nich nie przekonuje, chybą, żę słodkości damy gościom, którzy zjawią się tylko na ślubie :D
Greginia - Nie Lis 08, 2009 5:23 pm

W moim pomyśle wręczanie prezentów (jakie by one w rezultacie nie były) ma miejsce tuż po ceremonii w trakcie składania życzeń, czyli wszystkim przybyłym gościom. Jedyny warunek otrzymania prezentu, to złożenie nam życzeń :)
Weira - Czw Lis 26, 2009 4:57 pm

U nas także będą prezenciki, myślałam żeby to troszkę rozdzielić i prezenty dla gości weselnych położyć przy każdej winietce a prezenty dla gości tylko ślubnych będą rozdawane przy życzeniach przed kościołem.
Wszystko powinno pójść sprawnie ponieważ życzenia będziemy mieć na sali zaraz po wejściu razem prezentami od gości. A życzenia od gości ślubnych pod kościołem.

ola88 - Czw Lis 26, 2009 5:30 pm

Moja siostra była ostatnio na weselu i dla gości prezenciki były w postaci czekoladek ze zdjęciem jak i również każdy dostał kieliszki z grawerem ich imion i daty przy każdym talerzyku był :) te kieliszki dość fajny prezencik :) bo jak ktoś będzie później z niego pił za kilka lat, wspomni sobie że to z wesela od tej i tej osoby :) my myślimy na pewno nad tymi czekoladkami, a czy coś jeszcze to się zastanawiamy :)
Weira - Czw Lis 26, 2009 6:00 pm

ola88 napisał/a:
każdy dostał kieliszki z grawerem ich imion i daty przy każdym talerzyku był :) te kieliszki dość fajny prezencik :) bo jak ktoś będzie później z niego pił za kilka lat, wspomni sobie że to z wesela od tej i tej osoby


Dla mnie bombowy pomysł.. przypadł mi do gustu, tylko zastanawia mnie koszt, zakup kieliszków + grawer. Ola88 a może orientujesz się ile zapłacili za ten prezent?

ola88 - Czw Lis 26, 2009 6:07 pm

Weira, szczerze to nie wiem, bo to daleka daleka rodzina szwagra... ale tam popatrz sobie np. na allegro to tam powinno być :) tylko wiadomo lepiej osobiście to odbierać, żeby żaden kieliszek nie miał skazy ( chyba że jak będziecie zamawiać sobie - takie wielkie kieliszki do wina na wesele? bo my tak myślimy żeby mieć takie wielkie kieliszki z wesela na pamiątkę z grawerem :) to można i od razu takie małe kieliszki :) )

takie coś znalazłam :)

http://www.allegro.pl/ite...4_szablony.html

Malena - Pon Lis 30, 2009 2:04 am

mnie się podobają winietki + pprezenciki dla gości w jednym. Do środka planujemy wrzucić rafaello lub ferrero rocher.




Weira - Wto Gru 01, 2009 9:30 am

A mnie urzekły takie oto prezenciki:

Pudełeczko do którego można włożyć cukierka:


lub takie:



ceny kształtują się od około 2,50zł do 5zł za sztukę.

agulka1989 - Wto Gru 01, 2009 1:00 pm

Ja byłam na kilku ślubach gdzie każdy z gości po złożeniu życzeń częstował się takimi czekoladkami ze zdjęciem Młodych... Są niedrogie a to fajna pamiątka :) mam kilka takich pamiątkowych papierków po czekoladkach...
Jak mi się uda to wkleję zdjęcie... ale jeszcze tego nigdy nie robiłam i nie wiem czy umiem :(


[ Dodano: Wto Gru 01, 2009 1:07 pm ]
no udało się :)

[ Dodano: Wto Gru 01, 2009 1:08 pm ]
ceny też nie są jakieś zawrotne...
100-300szt - 0,69zł/szt.
301-500szt. - 0,65zł/szt.
501-700szt. - 0,60zł/szt.
701-900szt. - 0,58zł/szt.
901-1200szt.- 0,55zł/szt.

[ Dodano: Wto Gru 01, 2009 1:11 pm ]
a jako prezenciki dla gości, którzy są na weselu podobają mi się zdjęcia Młodych z podziękowaniami za obecność. Też nie wychodzi drogo :) a wręczać można podczas składania życzeń na sali :)

Malena - Wto Gru 01, 2009 3:16 pm

Nie wiem czemu, ale nie bardzo mi leżą te cukierki ze zdjęciem..Na początku mi się spodobaly, ale potem doszłam do wniosku, że to trochę...egocentryczne...i sama jako gość nie chciałabym kolekcjonować papierków po cukierkach, nie lubie zagracania mieszkania. Co innego zdjęcie w ramce, ktore zostanie, ale nie jestem przekonana czy papierek to fajna pamiątka...
agulka1989 - Wto Gru 01, 2009 3:24 pm

Wiesz, Malena, to tak samo można powiedzieć o tych migdałach w pudełkach, krzesełkach itp...
ja np te papierki po czekoladkach mam w takim małym pudełeczku, tam zbieram wszystkie pamiątki z poszczególnych wesel...

my pewnie będziemy mieć zdjęcia dla gości, którzy pojawią się na weselu, ale chciałabym też coś mieć dla gości, którzy będą tylko na ślubie... i właśnie dlatego pomyślałam o tych czekoladkach...

Malena - Wto Gru 01, 2009 3:31 pm

To jest ciekawy pomysł, ale my chcemy zrobić na ślubie i weselu trochę fajnych bajerów i nie chcę przedobrzyć - mamy nietypową oprawę muzyczną ślubu, pierwszy taniec z niespodzianką, pokaz slajdów, przebieram się w drugą sukienkę, oryginalan księga gości, naklejki na wódce weselnej chcemy z naszym zdjęciem (już widziałam świetne na allegro), dla gości krzesełka-winietki z cukierkiem i nie chcę własnie, zeby to wyszło egocentrycznie, jeszcze dawać te cukierki z naszym zdjęciem..u nas to już trochę za dużo by było...
agulka1989 - Wto Gru 01, 2009 4:26 pm

No racja, Ty trochę byś "przedobrzyła" z tymi czekoladkami... Ale u niektórych może się sprawdzić, dlatego o tym napisałam :)
Blondili - Pią Sty 28, 2011 4:05 pm

Hej:)
Bardzo chcielibyśmy aby nasi goście otrzymali cukiereczki podczas składania życzeń po Ślubie...macie może jakieś pomysły kto może je rozdawać???
Anioły na szczudłach wykluczamy, nikogo z rodziny tez nie chcemy fatygować i brak mi pomysłu zepełnie:(

kasia.pik - Pią Sty 28, 2011 4:31 pm

Byłam kiedyś na ślubie na którym każdy z gości dostał breloczek z wygrawerowaną na nim datą ślubu i imionami nowożeńców. Mam go do dziś. Super pomysł ale niestety drogi.
Ja chciałabym dać na pamiątkę gościom coś co będzie bardziej trwałe niż cukierek. Jeszcze nie wymyśliłam co to ma być :)

Nie bardzo odpowiada mi moje zdjęcie na papierkach czy jakichkolwiek dodatkach - po pierwsze nie lubię siebie na zdjęciach a po drugie jakoś nie podoba mi się, że ktoś ten papierek po prostu zemnie i wyrzuci ;)

Blondili - jeśli chcecie rozdać te upominki po ślubie przy życzeniach, to wydaje mi się, ze najładniej wyglądałoby gdybyście to Wy sami odbierając życzenia i kwiaty (o kopertach nie wspomnę ;) ) wręczali gościom upominek. Może troszkę zamieszania z tym by było ale chyba lepiej by to wyglądało niż po złożeniu życzeń każdy miałby podchodzić do kogoś stojącego z boku po upominek.

Agnieszka19 - Pią Sty 28, 2011 8:31 pm

U nas każdy z gości miał postawiony przy swoim talerzyku bilecik a w środku małą posrebrzaną żabkę.
Na bileciku były podziękowania i napisane było że to żabką na szczęście( w jakiś tam fajny rymowany sposób).


Majorka636 - Pią Sty 28, 2011 10:10 pm

A u nas przed kościołem, gdy goście będą składali życzenia będzie stała kumpela z koszem, w którym będą woreczki z organzy z białymi migdałami - woreczki moja mama sama uszyje :) a na sali na kazdym talerzyku będzie leżało pudełeczko, a w środku czekoladki lub krówki z naszym zdjęciem - pudełeczka równiez robimy i ozdabiamy same razem z mamą :)
Esmeralda - Wto Sie 09, 2011 2:23 pm

u nas były pudełeczka - suknie i fraki, a w nich migdały w lukrze - bardzo fajnie to wyglądało
gosza - Wto Sie 09, 2011 11:12 pm

Przeczytałam cały wątek i nadal ciężko jest mi się zdecydować. Pewnie będzie to coś słodkiego, ale dziewczyny pomocy co to może być. Nie chce cukierków, migdałów, szukam czegoś takiego extra a nie zwykłego cukierasa :) i chyba coś dla dzieciaczków zrobimy oddzielnie jakiś większy prezencik ale to nie wiem teraz mi wpadło do głowy :)
izuniaP - Czw Sie 11, 2011 12:38 pm

ja zdecydowałam się na woreczki i migdały w lukrze :)


mój dzienniczek http://www.forum.wesele-l...p=519133#519133

Sagarika - Czw Wrz 22, 2011 3:43 pm

my mieliśmy krzesełeczka dla gości a w nich ciasteczko z wróżbą.ale teraz troszkę żałuję,bo znalazłam na allegro pudełeczka "młoda para"-pudełeczko z panną młodą i panem młodym w jednym!!! nigdzie takich nie widziałam,tanie nie są,ale przynajmniej nie takie popularne jak woreczki czy krzesełeczka.już je kubiłam-takie w odcieniu bordowym ze ślicznymi dżetami-będą dla mojej pryjaciółki,któa bierze slub w grudniu:))) jest zachwycona,więc ja też się cieszę,że sprawiłam jej niespodziankę i niezwykły dodatek do stołu:)

asiaj2001 - Czw Wrz 22, 2011 7:44 pm

My mieliśmy aniołki z podziękowaniami dla gości ułożone przy każdym talerzu na sali.
dagii - Sob Lis 19, 2011 5:11 pm

Podziękowania dla gości zaprzątają mi głowę i sama nie wiem co to ma być ;)
Chyba połączę prezent w postaci słodyczy i winietki..... nie wiem też czy jak pod kościołem poczęstuję czymś gości czy na weselu znów to robić?! może raz pod kościołem wystarczy?!

Ma może któraś z Was ciekawy szablon na pudełeczko dla gości ?

Pit_20 - Pią Gru 02, 2011 2:07 pm

cukiereczki w jakiś gustownym pudełeczku spersonalizowanym
DrugaStrefa - Wto Gru 20, 2011 12:42 pm

Cukierki lub inne słodycze na prezenciki dla gości,to bardzo dobry pomysł-sami tak zrobiliśmy i każdy był zadowolony :) Niby skromnie ale liczy się sam gest.
aguuuunia44 - Wto Gru 27, 2011 12:09 am

My zamówiliśmy czekoladki z naszym zdjęciem, imionami i datą (takie jak kilka postów wcześniej wkleiła agulka1989, ). Każdy wydawał się być zadowolony po ich dostaniu :)
agulka1989 - Wto Gru 27, 2011 12:27 am

My ostatecznie mieliśmy właśnie te czekoladki z naszymi zdjęciami. Zamówiliśmy z trzema różnymi zdjęciami z sesji narzeczeńskiej :)
I te czekoladki to był strzał w dziesiątkę. Goście częstowali się nimi pod kościołem a później jeszcze wysypaliśmy je na sali, na stoliczku z księgą gości.

Wyglądały one tak:

dagii - Wto Gru 27, 2011 11:41 pm

agulka1989, a czy w słoncu i upale się te czekoladki nie roztopiły?
Karolina1984 - Sro Gru 28, 2011 12:27 am

Ja szczerze mówiąc, zanim nie znalazłam się na forum śłubnym, w ogóle pojęcia zielonego nie miałąm.... że młodzi, na swoim własnym weselu dają prezenty GOŚCIOM......... za to,że przyszli. Dalej mi się to nie mieści w głowie :?
agulka1989 - Sro Gru 28, 2011 7:11 am

dagii napisał/a:
czy w słoncu i upale się te czekoladki nie roztopiły?

Nie. A dzień był baaardzo ciepły :)

dagii - Sro Gru 28, 2011 10:31 am

Hmmmmm .... a gdzie zamawiałaś?
agulka1989 - Sro Gru 28, 2011 1:25 pm

dagii tutaj: http://www.slodyczereklamowe.com/
aguuuunia44 - Sro Gru 28, 2011 7:28 pm

dagii napisał/a:
a gdzie zamawiałaś?
agulka1989 napisał/a:
dagii tutaj: http://www.slodyczereklamowe.com/

sprzedają też na allegro. Tu jedna z aukcji:
http://allegro.pl/czekola...2011703839.html

PositiveAga - Pon Sty 02, 2012 6:43 pm

u nas pod kościołem były podziękowania w formie paczuszek ... własnej roboty

trzy kulki Rafaello umieszczone w kolorowych papilotkach i zawinięte w celofan, do tego bilecik z podziękowaniem







zostało mi ich bardzo dużo ponieważ zrobiłam aż 200szt. a gości pod kościołem było około 140

dagii - Pon Sty 02, 2012 6:52 pm

PositiveAga, Twoja podziękowania są mega ;)
PositiveAga - Pon Sty 02, 2012 6:54 pm

dagii miło mi :oops: :smile:
kakonka - Wto Sty 03, 2012 9:38 am

dagii napisał/a:
PositiveAga, Twoja podziękowania są mega ;)


jak najbardziej prezentowały się super :) jednak pamiętajmy o szczelnym zamknięciu owych podziękowań, bo o ile mój mąż miał świeże, ja już nie- co jest zapewne kwestią poluzowania się wstążki.

A Agulkowe czekoladki były z bardzo dobrej czekolady :) i fakt nic im nie dolegały mimo ciepłego dnia :)

isavelek - Nie Sty 08, 2012 11:53 am

Dziewczyny a co sadzicie o czyms takim... kwiatowamanufaktura. blogspot. com/search/label/Ciekawostki Chcialabym cos innego w formie podziekowan, a nie oklepane migdaly lub czekoladki. Moze macie jeszcze jakies inne pomysly ? (P.S. nie moge wkleic normalnei linku ze wzgledow nei napisania jeszcze 10 postow)
szpilka86 - Nie Sty 08, 2012 6:46 pm

według mnie pojawi się pytanie wśród gości "co ja mam teraz z tym zrobić?"
rozumiesz... jakaś mała drobnostka to zmieści się do damskiej torebki, a taki kwiatek to raczej nie
no i druga kwestia - dobrze by było jakby takie bambusy współgrały z wystrojem sali

isavelek - Nie Sty 08, 2012 7:47 pm

I o to mi chodzilo. Dziekuje szpilka86, za komentarz jakos nei wpadlam na ten pomysl odnosnie co ja z tym zrobie, gdzie to wloze. Dobra uwaga ;) czyli mysle dalej :) Moze jakies pomysly ?
Aleks87 - Nie Sty 08, 2012 9:01 pm

Esmeralda napisał/a:

u nas były pudełeczka - suknie i fraki, a w nich migdały w lukrze - bardzo fajnie to wyglądało



My też chcemy zrobić coś takiego na naszym weselu. Pudełeczka są super, a migdał jest podobno symbolem nieustającej miłości :) Myślę, że będzie to miły akcent, który na pewno spodoba się gościom! :P

lolka210 - Wto Sty 24, 2012 10:31 am

myślę, że ciasteczka z wróżbą są dobrym pomysłem:)
ładnie ozdobione oczywiście :)

Deco-Strefa - Wto Sty 24, 2012 3:55 pm

isavelek napisał/a:
chcialabym cos innego w formie podziekowan, a nie oklepane migdaly lub czekoladki
Ostatnio wpadłam na pomysł, że jako prezenciki dla gości można zrobić takie niewielkie magnesiki na lodówkę - np. wspólne zdjęcie i data ślubu oraz kilka słów (w stylu dziękujemy ,że w tym dniu byliście z nami).
Inspiracja wpadła z "allegro" - tam mnóstwo zdjęć maluszków na Dzień Babci i Dziadka, jedna z aukji oferowała nawet zaproszenia w tym stylu.
Ale przyznam, ze jeszcze nie miałam okazji przetestować pomysłu.

Podoba mi się też pomysł ciasteczek z wróżbą.

lolka210 - Sro Sty 25, 2012 4:26 pm

wpadło mi do głowy coś takiego:
aby kamerzysta/fotograf zorganizował kogoś kto wybierze jedno zdjęcie z ceremonii ślubnej, ładnie obrobi i doda podziękowania. W oczepiny, ewentualnie na poprawiny, dowiezie te zdjęcia w kupionych wcześniej przeze mnie kopertach :)

myślę, że to będzie najfajniejsza pamiątka:)
tylko trzeba znaleźć takiego fotografa :) heh

ava - Czw Lut 23, 2012 3:16 pm

lolka210 napisał/a:
kamerzysta/fotograf zorganizował kogoś kto wybierze jedno zdjęcie z ceremonii ślubnej, ładnie obrobi i doda podziękowania. W oczepiny, ewentualnie na poprawiny, dowiezie te zdjęcia w kupionych wcześniej przeze mnie kopertach
lolka210 napisał/a:
tylko trzeba znaleźć takiego fotografa
Prawie 4 latat temu moi Rodzice dostali na poprawinach takie podziękowania, mnie się podobały, fajna pamiątka. Z tego co kojarzę zdjęcia robiła tam firma Stachowiak z Piotrkowa Trybunalskiego http://www.fotostachowiak.pl/
MadMar - Czw Lut 23, 2012 7:51 pm

lolka210, uważam, że pomysł z podziękowaniem- zdjęciem jest najlepszy (przynajmniej wg mnie :) )
Miła pamiątka i wspomnienie Tego Dnia.
lolka210 napisał/a:
ciasteczka z wróżbą są dobrym pomysłem:)
gdzieś już o tym słyszałam i myślę, że to też jest ciekawe- inne, własnoręcznie zrobione i może być (w zależności od życzeń) zabawne lub refleksyjne... :) podoba mi się!
Kasia 1988 - Czw Lut 23, 2012 9:27 pm

czytam poszczególne wpisy i wszystko co by nie dac będzie fajnym gestem...i czekoladki i migdalki czy inne drobiazgi. Trzeba jeszcze pomyslec że kazda rodzinka jest inna...docelowo i tak wszystkim nie dogodzisz;-)
gabrysia - Pią Lut 24, 2012 2:32 pm

na podziękowania zdjęcia są świetne- ja bym jednak zdecydowała się na sesję narzeczeńską i w postaci pieknych fotoalbumów wręczyła rodzicom
ewa.krzys - Pią Lut 24, 2012 2:41 pm

Na ślubie prezenty dostaną jedynie Rodzice i będą to najprawdopodobniej nasze zdjęcia (ale jeszcze nie wiemy jakie i w jakiej formie). Natomiast dla gości pod kościołem będą słodkie podziękowania - cukierki w bibułce. Wstawię zdjęcia po ślubie :wink:
Aleks87 - Pią Lut 24, 2012 9:31 pm

My planujemy pod kościołem dać naszym gościom słodkie prezenciki z Rafaello w środku, a na sali pudełeczka z migdałami w lukrze w środku.
paulinkaaMU - Pią Lut 24, 2012 11:08 pm

PositiveAga napisał/a:
trzy kulki Rafaello umieszczone w kolorowych papilotkach i zawinięte w celofan, do tego bilecik z podziękowaniem


u mnie (podpatrzone u PositiveAgi :) ) podobnie, tyle, że kupiłam większe papilotki, więc kulki były cztery (trzy na dnie i jedna pośrodku u góry) - nie pamiętam juz ile finalnie było papilotek, ale dużo... :wink: Zapakowanie zajęło nam kilka godzin - ale było nas pięć i był podział pracy, więc szło całkiem sprawnie :)

martuska88 - Pią Mar 02, 2012 7:13 pm

PositiveAga, super pomysł,chyba Ci go podkradnę:) paczuszki ślicznie się prezentują :)
Mogłabyś zdradzić jaki był koszt przygotowania takich paczuszek?

Deco-Strefa - Sro Mar 07, 2012 6:08 pm

Przeszukałam wszystkie płyty ze zdjęcami i niestety nie znalazłam lepszych niż te poniżej. Niestey nie widac na nich za dobrze "paczuszek"

Również mieliśmy przygotowane słodkie podaruneczki dla gości pod kościołem. Podczas składania zyczeń stał obok nas z koszyczkiem mój chrześniak:


Ponieważ "paczuszek" było sporo, te co zostały trafiły na stół z księgą gości:


U nas padaruneczki to były wiśnie w likierze (kupilismy w macro). Każdą zapakowaliśmy w kawałeczek tiulu i kolorową wstążeczką doczepiliśmy karteczkę z podziękowaniami (wstążeczki były w róznych kolorach).
ładnie wyglądały - ale UWAGA - wiśnia w likierze to jednak nie było najlepsze rozwiązanie: moja teściowa schowała do torebki i zapomniała. Niestety likier jej się wylał w torebce. Na szczęście to była jedyna taka sytuacja o której słyszałam (chyba, że się ktoś nie przyznał).
Rafaello czy moje ulubione Ferrero to lepszy pomysł.

pokrzywcia - Pią Mar 16, 2012 11:24 pm

Dziewczyny mam pytanie, czy wiecie może gdzie można kupić i jak się nazywa taka folijka w którą można zapakować cukierki? Chodzi mi o taki efekt:



Czy to też jest celofan, tylko że kolorowy? Zależy mi, żeby folijka była nieprzezroczysta.

M4rcysi4 - Sob Mar 17, 2012 11:44 pm

Z tego co widzę to ten cukierek jest najpierw zawinięty w celofan, a później w nieprzeźroczysty papierek, który de facto nie musi być już "folią".
noirsoleil - Nie Mar 18, 2012 11:32 pm

można wykorzystać zwykłą kolorowa bibułę (nie karbowaną)
Kalanchoe - Czw Maj 17, 2012 2:01 pm

M4rcysi4 napisał/a:
Z tego co widzę to ten cukierek jest najpierw zawinięty w celofan, a później w nieprzeźroczysty papierek, który de facto nie musi być już "folią".


Dokładnie, wystarczyłby nawet sam papier ozdobny ;)

noirsoleil - Nie Cze 17, 2012 3:14 pm

a co powiecie na prezenciki-winietki w formie kolczyków? :)








Kalanchoe - Nie Cze 17, 2012 7:17 pm

noirsoleil, ciekawe.
Ale widzę, że jeden kolczyk dla jednej osoby. Jak przyjdzie para, to kobitka się ucieszy, a jak przyjdzie ktoś sam? Dostanie kolczyk od kogoś komu się nie spodobał?
Ładnie to wygląda ;)

isavelek - Nie Cze 17, 2012 7:23 pm

Mi osobiscie sie nie podobaja z prostego wzgledu nei kazdy moze nosic kolczyki... A co do innych pomyslow to rozmyslam caly czas nad pomyslem zaciagnietym od pewnej dziewczyny z forum ( przyznam sie ze nie pamietam od ktorej). Mysle nad herbatami dekoracyjnymi inaczej kwotnaca herbata w kulkach :)
Iris - Nie Cze 17, 2012 9:02 pm

Mi też ten pomysł z kolczykami nie przypadł do gustu, głównie dlatego, że w tej sytuacji prezent dostają tylko panie, a co z biednymi panami? ;) Poza tym niektóre panie nie mogą nosić kolczyków, w których np. bigle są metalowe, inne z kolei w ogóle nie mają przekłutych uszu, a jeszcze do tego pozostaje kwestia gustu jeśli chodzi o kolczyki. Nie wszystkim się wszystko podoba najogólniej rzecz mówiąc :)
noirsoleil - Nie Cze 17, 2012 11:32 pm

No cóż, nie wszystkim się dogodzi. Faktycznie, prezent dla Pań tylko, aczkolwiek Panowie mniejszą wagę przywiązują do takich rzeczy i jakoś nie czuli się urażeni. Przyznaję, że nie pomyślałam o osobach, które nie mogą nosić kolczyków z nieszlachetnych kruszców... :/ Może idealnym pomysłem kolczyki nie są, ale gościom się podobały. :)
Partyshow_pl - Czw Gru 06, 2012 9:43 pm

U nas często na weselach spotyka się podziękowania dla gości, ale już na sali. Są to mini prezenciki, najczęściej czekoladki z przypiętymi podziękowaniami, albo same podziękowania w formie wierszyka i najczęściej każdy gość ma takie coś obok swojego talerza.
Zuza12345 - Sro Lut 13, 2013 8:07 pm

pamiętam że któreś panny młode chciały mieć lizaki w podziękowaniu dla gości ..
znalazłam fajny pomysł na "zapakowanie"

może komuś się przyda


chococolady - Czw Lut 14, 2013 1:01 am

Pomysł z lizakiem jest świetny!

My planujemy osobno upominki po ślubie - cukierek i osobno prezenty dla gości weselnych. Nie zdecydowaliśmy się jeszcze co to będzie. Chciałabym, żeby upominek był trwały i przydatny. Na weselach w mojej rodzinie były już: aniołek robiony na szydełku, eleganckie serwetki i drewniane łopatki do kuchni - wszystkie ciekawe i dodatkowo służyły jako winietki, może więc któraś z Was wykorzysta je u siebie :)
W internecie na prezenty dla gości znalazłam jeszcze propozycje: niewielkich kwiatków w doniczkach - stół był cały w kwiatach i dodatkowo w każdym z nich była tabliczka z imieniem gościa, zakładek do książek, szklanych podstawek pod kubek, wachlarzy, miarek w kształcie serca. Pytanie tylko, które wybrać z nich i nie zbankrutować ;)

mynia_89 - Czw Lut 14, 2013 9:17 am

chococolady, Też mam dylemat jakie wybrać podziękowania dla gości weselnych. Na początku myślałam o muffinkach, chciałam je sama upiec, ale stwierdziłam że dzień przed ślubem nie będę miała pewnie na to czasu. Myślałam też o aniołkach z gipsu albo jakiś mini dżemikach :P
Karolain - Czw Lut 14, 2013 9:45 am

My na podziękowania dla gości pod kościołem wybraliśmy małe woreczki z organzy a w środku po 5 żelków malinek + karteczka z podziękowaniem - "Dziękujemy za przybycie, zaczynamy nowe życie!", przewiązane jeszcze turkusową kokardką (niestety nie mam zdjęcia ). Wyszły naprawdę bardzo fajnie no i te malinki są dużo tańsze niż np. migdały w lukrze. A na weselu przy każdym talerzyku stało takie pudełeczko z winietką http://dekoprint.pl/0038B tylko z papieru w kolorze ecru również przewiązane turkusowa kokardką z krówką w środku. Pudełeczka robiliśmy sali, roboty sporo (bo wycinaliśmy aż 200 takich pudełek) ale satysfakcja gwarantowana
Juska - Pon Sie 19, 2013 8:00 pm


marthussia - Wto Sie 20, 2013 12:51 pm

U nas najprawdopodobniej będzie standardowo - pod kościołem cukierki. Jeśli chodzi o salę to obecnie brak pomysłów. :(
alex88 - Wto Sie 20, 2013 10:46 pm

Znalazłam ostatnio na allegro spersonalizowane zakładki do książek (nasze imiona, data ślubu) i myślę, że jak nic lepszego nie wymyślimy to jako mole książkowe zdecydujemy się na nie :)
angelina - Pon Wrz 02, 2013 9:04 am

U mnie na ślubie dla gości mieliśmy gipsowe aniołki w woreczkach z winietką.
Aniołki były w 6 różnych wzorach z kolorową atłasową wstążeczką. Goście byli nimi zachwyceni!! Są bardzo oryginalne i wyszukane.
A zamawiałam je w sklepie internetowym Limonka Studio. Mają tam duży wybór takich prezentów. Poza aniołkami migdałki szczęścia i czekoladki.
Polecam, jeżeli chcecie zaskoczyć swoich gości.

Juska - Pon Wrz 02, 2013 5:41 pm

alex88, podoba mi się pomysł :D
alex88 - Pon Wrz 02, 2013 7:47 pm

Juska, w razie czego służę linkiem :)
MagiaZlota_pl - Wto Wrz 03, 2013 3:27 pm

Pomysł z kolczykami byłby tylko dla wybranych i to w dodatku Pań,więc moim zdaniem także odpada... Aniołki czy inne ozdoby to już jak najbardziej tak.
Skyler - Czw Wrz 19, 2013 10:49 pm

A ja generalnie zanim, znalazłam pomysł z butelkami, myślałam o herbatach na wagę. Koleżanka ma sklep i dostałabym fajny rabat, a jednak większość z nas pija herbaty. można na te woreczki zakupić karteczki z podziękowaniem albo naklejki. Na pewno może być to tez fajny prezent przy życzeniach
ZoltyTulipan - Sob Wrz 21, 2013 9:12 pm

My zawinęliśmy po trzy landrynki, najpierw w celofan, potem w kolorowe bibułki i to wszystko przewiązane tasiemką z karteczką:

W koszyczku:

nestor - Pią Lis 15, 2013 2:42 pm

Ostatnio na weselu znajomych (facet Hiszpan), każdy z gości dostał cygaro :)
tygrysek7773 - Sob Lis 16, 2013 8:08 pm
Temat postu: Aniołeczki
My mieliśmy takie aniołki ze wstążeczkami zgodnie do kolorystyki wesela-białe i różowe wstążki. A aniołki białe, z perłowymi skrzydełkami.

ithanielle - Nie Lis 17, 2013 2:07 pm

A u nas będą takie:



:)

Julka.a - Pon Lis 18, 2013 12:20 pm

Widziałam gdzieś ostatnio takie fajne kolorowe spersonalizowane lizaki i ciasteczka z wróżbą dla każdego. Podoba mi się też pomysł z taką małą świeczką i podziękowaniami ;)
asimi - Pon Lis 18, 2013 9:38 pm

im więcej inspiracji, tym większy problem w podjęciu decyzji. Temat podziękowań chodzi mi od dawna po głowie....

fajne też są takie świeczki

Paolina - Pon Lis 18, 2013 10:31 pm

Nasi goście otrzymali spersonalizowane lizaki tego typu:

Plus dla gości weselnych były miodziki:
i migdały:
w zgrabnym pudełeczku:

Sisska - Sob Sty 04, 2014 9:00 pm

dziewczyny, moze pomozecie :P

szukam i nie moge znalesc szablonu kwadratowe pudełeczka całkowicie składanego bez użycia kleju, takiego jak na tym filmiku http://www.youtube.com/watch?v=Ngu5TVB865o

znalazlam je w dosc przystepnej cenie - 59 gr/szt, ale koszt przesylki mnie zabije. myslalam, ze jak pojde z szablonem do jakiejs drukarni to mi takie pudeleczka zrobia....

Juska - Sob Sty 04, 2014 10:07 pm

Sisska, znalazłam coś takiego... bez kleju, niekoniecznie identyczne z tym z filmiku
Ale może znajdziesz to czego szukasz, gdzieś tu: http://chomikuj.pl/bubu19...NEGO+WYKONANIA, jakbyś nie miała konta na chomiku to powiedz, ściągnę co potrzebujesz :)

Sisska - Sob Sty 04, 2014 10:14 pm

no wlasnie to widzialam, ale bardziej podoba mnie sie kwadracik :P

ktos juz mnie uswiadomil, ze jednak brzegi musza byc jakos klejone... ale tak mysle, ze w sumie niekoniecznie :P bo przeciez skoro spod jest skladany to brzegi po prostu sie stykaja... chociaz na tym filmiku co wrzucilam to jednak chyba sa sklejone, skoro to juz jest gotowe do zlozenia "spodu"

tak czy siak poszukam na tym koncie chomikowym, dzieki.

PositiveAga - Sob Sty 04, 2014 10:27 pm

Sisska, może coś takiego, chociaż nie do końca jest to ten sam szablon co na filmiku



lub coś takiego jak gift-box-11 ale tutaj bok trzeba juz kleić

KaMika - Sro Sty 08, 2014 2:33 pm

na chwilę obecną naszym pomysłem są magnesy coś w tym stylu

Juska - Sro Sty 08, 2014 4:03 pm

KaMika, powiem Ci, że bardzo poważnie myślałam o takiej pamiątce, ale mój T. stwierdził, że nie chce "wisieć" na czyjejś lodówce i pomysł padł :D
Linka91 - Czw Sty 23, 2014 8:35 pm

My chcemy cukierki z imionami i zdjęciem (podczas życzeń mój brat będzie kosz trzymał i rozdawał), a na weselu chciałam nasze zdjęcie z podziękowaniem rozdać :)
NataliaG - Czw Mar 06, 2014 10:06 pm

KaMika super pomysł!!! Właśnie takiego rozwiązania poszukiwałam! Nie zajmuje miejsca na półce, a zawsze jak ktoś będzie w pobliżu np. lodówki może rzucić okiem. Naprawdę super pomysł. Podkradam :)
Klareczka - Sob Mar 15, 2014 11:31 pm

U nas na ślubie chyba nic nie będzie, może cukierki z naszymi imionami? (zobaczymy bliżej ślubu jak przytłaczająco wygląda kosztorys :roll: )
A dla gości weselnych będziemy sami robić małe miodziki z podziękowaniami <3

ithanielle - Nie Mar 16, 2014 3:50 pm

Klareczka napisał/a:

A dla gości weselnych będziemy sami robić małe miodziki z podziękowaniami <3


Mamy podobne podziękowania :)
Tylko my zdecydujemy się chyba na konfiturki truskawkowe :)

Catylyn89 - Nie Mar 16, 2014 7:43 pm

Klareczka, u nas będą cukierki z naszymi inicjałami :)

Klareczka - Nie Mar 16, 2014 9:35 pm

ithanielle, My na razie myślimy o miodzie, a ja jeszcze chciałam przemycić migdały do środka, tak w ramach symbolu :) ale mój M. mówi, że będzie to wyglądało dziwnie, jakby coś przypadkiem wpadło... no to jeszcze trzeba dopracować :P
Chociaż własna konfiturka z sercem zrobiona też ma niesamowity urok... będziemy się zastanawiać :)

Catylyn89, na czym polegają te cukierki? inicjały są "w środku"? jakaś stronka, gdzie się zamawia? :)

Catylyn89 - Nie Mar 16, 2014 9:59 pm

Klareczka, http://www.ciuciukrakow.pl/ stąd będziemy brać... Byliśmy ostatnio na pokazie robienia takich cukierków i się zakochaliśmy...

Inicjały masz w środku robione na specjalne zamówienie, możesz też inne symbole zlecić, obrączki czy dwa złączone serca :)

Sisska - Nie Mar 16, 2014 10:36 pm


Klareczka - Nie Mar 16, 2014 10:57 pm

Super te cukierki dziewczyny :D !
Mam tylko pytanie - one są jakoś osobno pakowane? czy 200osób po kolei wkłada rękę w jedzenie i sobie bierze :smile: ?

Catylyn89 - Nie Mar 16, 2014 11:01 pm

Sisska, u mnie paczka 100g 8 zł, przy większych zamówieniach schodzą 20% z ceny.
Rusałka_Maja - Nie Mar 16, 2014 11:38 pm

Catylyn89 napisał/a:
Klareczka, u nas będą cukierki z naszymi inicjałami :)
Obrazek


Kurcze bardzo fajny pomysł :D

Moniak - Nie Mar 16, 2014 11:54 pm

u nas były kartki z podziękowaniami (dystrybuowane na długo po weselu, kiedy już mieliśmy zdjęcia od fotografa i mogliśmy profesjonalnie się przygotować) a w trakcie wesela kieliszki z wygrawerowanymi naszymi imionami i datą - zrobiły furorę, jeszcze po weselu musiałam domawiać dużą partię, gdyż mimo, ze dla wszystkich były przewidziane, to widocznie niektórzy zabrali sobie więcej ;p no i od razu komplecik dla nas, komplecik dla rodziców, teściów... teraz co imprezka, to w "naszych" pamiątkowych kieliszkach :D
koniczynka84 - Pon Mar 17, 2014 10:54 am

My mieliśmy magnesy - dwa zestawy, aby para nie otrzymała jednakowych upominków:



Wizaz.waw.pl - Sro Mar 19, 2014 12:04 pm

Bardzo fajny pomysł,już dawno nie spotkałam się z tym aby na prezent dla gości były takie magnesy,to bardzo fajna pamiątka w przeciwieństwie do np: ciasteczek,chociaż liczy sie gest i intencje:)
Sisska - Czw Mar 20, 2014 6:49 pm

Klareczka napisał/a:
Super te cukierki dziewczyny :D !
Mam tylko pytanie - one są jakoś osobno pakowane? czy 200osób po kolei wkłada rękę w jedzenie i sobie bierze :smile: ?
mozesz zamowic gotowe paczuszki - pakowane po ok 100 gr, lub mniejsze w zaleznosci, ile potrzbujesz. mozesz zamowic wszystkie na raz i sama pakowac.

na candy barach czesto sa roznego rodzaju zelki, cukierki i sa one wszystkie razem - 200 osob moze wkladac palce do pojemnika.

Juska - Czw Mar 20, 2014 6:56 pm

Catylyn89, ale mnie napaliłaś tymi cukierkami... już mi się uknuł niecny plan :P
m@jeczk@ - Pią Maj 23, 2014 2:21 pm

Nie wyobrażam sobie jakbym miała każdemu z gości podarować mały prezencik. Biorąc pod uwagę, że w zasadzie wszyscy złożą życzenia to zastanówcie się ile pieniędzy pójdzie na takie pierdoły! Jeśli ktoś ma mnóstwo pieniędzy albo liczba gości składa się z 10 osób to można o czymś takim pomyśleć, ale moim zdawniem jest to wydziwianie. Na prezent zasługuje świadek, świadkowa oraz rodzice :)

Usunęłam link z podpisu. Moderatorka Asiek

asior71 - Pią Maj 23, 2014 2:26 pm

No cóż co kraj to obyczaj ja miałam dla wszystkich gości i uwazam to za super posunięcie goscie byli bardzo zadowoleni :wink:
Juska - Pią Maj 23, 2014 2:32 pm

m@jeczk@, nie przesadzajmy - kupienie pudełka cukierków nie musi oznaczać weselnego bankructwa, szczególnie zakup w hurtowni będzie korzystny. A przy wydatkach weselnych zakup cukierków 50zł, chyba nie jest jakimś wielkim wyrzeczeniem. U nas cukierki w kościele będą, bo naszym gościom będzie przyjemnie, że pomyśleliśmy o nich chociaż w ten sposób i podziękujemy im za to, że chcieli być świadkami naszej przysięgi. Ale niech każdy robi jak chce :)
A co do cen - właśnie zakupiliśmy na allegro migdały i czekoladki do pudełeczek dla gości weselnych - mamy tym sposobem ponad 1000 cukierków za 70 zł... To chyba nie tragedia :)

Karolain - Pią Maj 23, 2014 3:12 pm

Cytat:
Juska
przy wydatkach weselnych zakup cukierków 50zł, chyba nie jest jakimś wielkim wyrzeczeniem
,

Dokładnie, u nas też były takie drobne podziękowania w postaci cuksów.

Moniak - Pią Maj 23, 2014 4:14 pm

m@jeczk@, nikt nie powiedział, ze na weselu się zarobi! a jeśli ktoś tak myśli, to ten, komu wszystko sponsorują rodzice. Wiadomo, że wszystko kosztuje, więc albo się robi wszystko na zasadzie "byle taniej", albo się aranżuje uroczystość, którą wszyscy będą wspominać na zasadzie "a u nich to dopiero było". Uważam, że prezencik dla każdego z gości jest bardzo mily, bo to podziękowanie, że ludziom chciało się pofatygować, jeszcze dać coś "na czepek". Nikt nie ma obowiązku pojawienia się, więc mimo wszystko uważam, że każda osoba zasługuje na to, aby poczuła się mile przyjęta. My oprócz kieliszków zamówiliśmy kartki z podziękowaniami, czyli kosztowo i organizacyjnie tak jak zaproszenia wychodzi. Do tego jeszcze sami przegrywaliśmy płyty na zasadzie, żeby choć 1 na rodzinę była. Zaskoczenie jakie wywołuje u ludzi taka forma jest naprawdę przemiłe! Oczywiście, jest to koszt, ale rownie dobrze podziękowania, czy jakiś drobny prezencik postawiony na stole, można zrobić samemu - wtedy koszty są mniejsze....
karoosia - Pon Maj 26, 2014 9:15 am

Może cukiereczki są tanie, ale jak ktoś chce kupić miodziki albo magnesiki to z tych 50zł robi się 500zł i faktycznie nie każdego na to stać. A te pamiątki są raczej z gatunku rzeczy, które szkoda wyrzucić, ale właściwie niezbyt wiadomo co z tym zrobić. Ja co prawda też będę miała prezenciki, ale rozumiem, że ktoś może być negatywnie nastawiony. kogo bym nie pytała to kazdy uważa, że to zupełnie niepotrzebny wydatek, a sama nigdy będąc na ślubie czy weselu też nic nie dostałam więc chyba nie jest to zbyt powszechne. A uhonorowaniem gości jest dobra zabawa i inne atrakcje np. fontanna czekoladowa, drink bar,pokazy walk rycerskich czy inne takie cuda.
Juska - Pon Maj 26, 2014 11:31 am

Moniak napisał/a:
m@jeczk@, nikt nie powiedział, ze na weselu się zarobi!


Ktos mądry kiedyś powiedział (albo napisał :P ), że jeśli ktoś organizuje wesele traktując je jako źródło zarobku, powinien zastanowić się czy w ogóle powinien je organizować :)
Znam chyba tylko jedną parę, która faktycznie na weselu zarobiła :) Ale to byli ludzie bardzo majętni i z tego co opowiadali nie mieli w kopertach mniej niż 1000 zł... Raczej żadnej z nas się to nie przytrafi :)

karoosia napisał/a:
Może cukiereczki są tanie, ale jak ktoś chce kupić miodziki albo magnesiki to z tych 50zł robi się 500zł i faktycznie nie każdego na to stać.


No to chyba też nie do końca, bo magnesy zamawia się cięte z metra, a to nie jest jakiś duży koszt :) Miód można zrobić samodzielnie :) Służę przepisem ;P A szkło - słoiczki, butelki i inne takie - można naprawdę niedrogo zamówić w hurtowniach. :) Wystarczy poszukać. Pewnie jeśli ktoś idzie na łatwiznę i chce to wszystko kupić u pierwszego napotkanego sprzedawcy, na bank zapłaci dużo :) Sztuka polega na tym, żeby szukać umiejętnie i wszędzie :) Liczy się też pomysłowość :)

karoosia - Pon Maj 26, 2014 6:21 pm

Wrócę jeszcze do cukiereczków z inicjałami, bo jak pisały dziewczyny 100g kosztuje 8-10zł czyli nie dużo, ale dziś się dowiadywałam i trzeba zamówić min 3 kg, przynajmniej w tej firmie z Krakowa więc jednak wychodzi, że drogo.
A co do zwykłych cukierków to ja wiem czy ktoś z gości ślubnych uzna to za taki gest, że dostał cukiereczka, jasne, że to na pewno milej niż jakby nic nie dostał, ale jeszcze milej by było gdyby się go zaprosiło na wesele itd.
Wiem Juska, że jak się chce to można, ale nie każdy ma pomysły i talent. Ja sama też robię pewne rzeczy np dekoruję kościół, ale moi najbliżsi są przerażeni 8) Ja jednak wolę oszczędzić i najwyżej będzie oryginalnie, żeby nie powiedzieć brzydko.

Reasumując, każdy ma inne zdanie, ale to, że ktoś chce oszczędzić na czymś, co uważa za zbędne, nie oznacza, że od razu chce zarobić i że ma gdzieś swoich gości. Bo ja, jak pisałam, nie spotkałam się nigdy z podarunkami jako gość i nigdy też nie czułam się z tym źle.

Juska - Pon Maj 26, 2014 6:47 pm

karoosia, no widzisz, a ja się jednak trochę dziwię, bo przeszłam w swoim życiu naprawdę sporo wesel (i musisz mi uwierzyć na słowo, bo kto wie, ten wie, że do najmłodszych PM na forum nie należę ;) ) i fakt pamiętam wesela bez "prezencików"...ponad 20 lat temu, na wsi, w remizie... O kilkunastu dobrych lat, na każdym weselu na jakim byłam każdy gość dostał chociażby kilka drobnych tik-taków. Nikt nie mówi o cukierkach z inicjałami, czy zdjęciami młodych (sama takich bym nie chciała, bo pewnie byłoby mi przykro gdybym oglądała nasze zdjęcie w koszu na śmieci :P ). Żadnego też talentu ani pomysłu nie potrzeba, żeby kupić chociażby kolorowe drażetki, czy najprostszego lizaka za 30gr :)



I masz rację, każdy robi jak chce i w zakresie własnych możliwości - natomiast nikt nigdzie nie napisał, że nie dając drobnych upominków gościom "masz ich gdzieś":)

karoosia - Pon Maj 26, 2014 7:30 pm

Nie no masz rację, ja faktycznie mało chodzę na wesela, ale podpytywałam osób, które chodzą częściej i moje odczucie jest takie (zresztą nie tylko moje), że albo kupuję coś sensownego, co jest zwykle drogie albo się jakoś kojarzy z tym ślubem, albo w ogóle nie kupuję, bo to takie trochę na odwal się. Ale prawie mnie przekonałaś i zastanawiam się nad ciasteczkami z wróżbą. Ciekawe czy mój J. to zaakceptuje :roll:
Juska - Pon Maj 26, 2014 8:16 pm

karoosia napisał/a:
że albo kupuję coś sensownego, co jest zwykle drogie albo się jakoś kojarzy z tym ślubem, albo w ogóle nie kupuję, bo to takie trochę na odwal się.


Hmmmm coś sensownego - a jak Twoje dziecko będzie w szkole chciało uczcić swoje imieniny lub urodziny to też każdej dziewczynce kupisz wymarzoną lalkę, a chłopcu zestaw klocków LEGO, czy po prostu kupisz kilogram cukierków, żeby dzieciak mógł poczęstować znajomych, żeby i im i jemu było miło tego dnia? W drobiazgach ślubnych liczy się gest i sam fakt, że niewielkim cukierkiem dziękujemy gościom za przybycie i bycie świadkami naszej przysięgi :)

I wybacz, ale moje cukierki na odwal się nie są :) Są jak najbardziej związane z motywem kolorystycznym ślubu i wesela, poza tym będą wśród nich migdały, które są jak najbardziej elementem ślubnym - bo wróżą młodej parze szczęście i miłość, także tego :) Chyba nic bardziej kojarzącego się ze ślubem być nie może ;)

karoosia napisał/a:
Ale prawie mnie przekonałaś i zastanawiam się nad ciasteczkami z wróżbą. Ciekawe czy mój J. to zaakceptuje :roll:


Jedna z ubiegłorocznych forumek miała i ciacha zrobiły bardzo dużą furorę, co tylko świadczy o tym, że mała rzecz potrafi dać dużo radości, nawet jeśli jest niepopularna :)
Poza tym pomyśl - chcesz zrobić wesele, które zapamiętają wszyscy na długi czas, bo będzie tam coś nietypowego dla Twoich bliskich i znajomych, czy właśnie taką uroczystość "na odwal się" - schematyczną, jak każda inna? A że niektórzy będą gadać? No niech gadają :) Najczęściej robią to ci, których zżera zazdrość :)

Julia_ja - Pon Maj 26, 2014 10:51 pm

No nie wiem. My robimy wesele na wsi w remizie, dlatego że zwyczajnie naszych rodziców nie stać na wydanie grubej forsy i za większość płacimy sami, a oprócz tego zawsze chcieliśmy mieć duże wiejskie wesele. Co nie zmienia faktu, że oboje jesteśmy wykształconymi osobami pochodzącymi z miasta (jeśli to ma znaczenie), a te prezenciki dla gości jakoś do nas nie przemawiają. :P
Nie krytykuję osób, które wpadają na taki pomysł, a nawet jestem takim pomysłem zachwycona, ale u nas w rodzinie raczej nikt czegoś takiego nie praktykował i byłoby to uznane za przesadę, więc też uważam, że szkoda kolejnych pieniędzy na to wydanych :) :)
A Twoje cukierki, Juska, są piękne! :smile:

karoosia - Wto Maj 27, 2014 8:36 am

Cytat:
I wybacz, ale moje cukierki na odwal się nie są


oczywiście nie chciałam Cię urazić ani nikogo innego :) i uważam to za miły gest, ale bardziej mi chodziło o to, że goście przyjeżdżają, kupują prezenty więc jeśli już coś daję to powinnam im dać coś bardziej wyszukanego (czyli droższego), ale może faktycznie jestem dziwna. A co do nietypowości imprezy i zadowolenia gości to np. będzie grill, fajny zespół, smaczne jedzenie - mam nadzieję przynajmniej ;) , a i jeszcze kieliszki z grawerem więc to chyba naprawdę wystarczająco.

ale przekonałaś mnie, że gościom weselnym też się coś należy i będą te ciasteczka z wróżbą.

Juska - Wto Maj 27, 2014 8:49 am

Julia_ja napisał/a:
No nie wiem. My robimy wesele na wsi w remizie, dlatego że zwyczajnie naszych rodziców nie stać na wydanie grubej forsy i za większość płacimy sami, a oprócz tego zawsze chcieliśmy mieć duże wiejskie wesele. Co nie zmienia faktu, że oboje jesteśmy wykształconymi osobami pochodzącymi z miasta (jeśli to ma znaczenie), a te prezenciki dla gości jakoś do nas nie przemawiają. :P


Mam nadzieję, że nie zostałam źle zrozumiana :) Każdy robi takie wesele jakie chce i na jakie go stać, na jakie ma możliwości. Absolutnie nie poniżam osób mieszkających na wsi (sama się niedługo tam wyprowadzam), robiących wesela w remizach (bawiłam się na niejednym takim i były to jedne z lepszych wesel, na których byłam), czy robiących wesela tańszym kosztem (sami uciekliśmy z miejskich sal na "prowincjonalną" - bo było taniej) :) .

Zaznaczyłam jedynie - odbijając piłeczkę, że owszem bywałam na weselach "bez-cukierkowych", ale to było ponad 20 lat temu i to na wsiach - bo tylko wtedy na takich weselach bywałam. Czasy się zmieniają to i branża ślubna się zmienia :) W tej chwili nawet na tych "wiejskich" prezencików i atrakcji czasami więcej niż w mieście ;)
Chodzi mi jedynie o postawienie teorii na zasadzie "postaw się a zastaw się", czyli jeśli decydujemy się na prezenciki dla gości to wywalmy im po wczasach a riwierze... inaczej poczują się "olani". Nie podejrzewam też drogie forumki, żeby ktokolwiek poczuł się urażony otrzymaniem cukieraska :)

Niektóre z Was twierdzą, że cukierki (prezenciki) są fanaberią i niepotrzebnym wydatkiem - uważacie, że pokaz walk rycerskich będzie mniejszą porażką finansową? ;) No sorki, ale ja bym chyba padła ze śmiechu (a następnie z nudów) na weselu, na którym zamiast się bawić musiałabym patrzeć na facetów pocących się w skrzypiących zbrojach ;) - no chyba, że ślub tematyczny średniowieczny - taka sytuacja ;)

Ale podkreślam raz jeszcze - każdy robi jak chce :) 8)

Moniak - Wto Maj 27, 2014 10:23 am

karoosia napisał/a:
i jeszcze kieliszki z grawerem więc to chyba naprawdę wystarczająco
zapewniam Cię, ze zobią furorę :) u nas miały zostać rozdane dopiero po poprawinach,ale... w niewyjaśnionych okolicznościach bardzo wiele "zaginęło" po weselu już, haha!

Juska napisał/a:
uważacie, że pokaz walk rycerskich będzie mniejszą porażką finansową?
też sobie nie wyobrażam i chyba rozbawiłoby mnie to ;) ale z drugiej strony byłam kiedyś na weselu, na którym znajomi młodego przygotowali mały pokaz break dance - było to zaskoczenie, gdyż nie byli to goście weselni, przynajmniej niektórzy, przyszli ładnie ubrani, pokaz mieli naprawdę ładny, nie na zasadzie, że każdy coś pokaże i już, tylko to był przygotowany cały występ :) i wszystkim się podobało, nie trwało długo i było zaskoczeniem :)
Sisska - Wto Maj 27, 2014 11:07 pm

ja na slubie 20 la temu, 6 lat temu czy 8 mc temu tez nic nie dostalam. ani w mojej rodzinie, ani w rodzinie narzeczonego nie ma tego zwyczaju, ale wlasnie tymbardziej go wprowadzam u siebie. lubie byc inna :P
i tak jak juska napisala, nie musi byc to niewiadomo co... 1 kg zwyklych cukierkow kosztuje max 25 zl... mozna kazdego cukierasa ozdobic chociaz jakas wstazka i po 1 szt rozdawac gosciom ;)

iduczek - Sro Maj 28, 2014 2:47 pm

Faktem jest, w rodzinie mojego narzeczonego jak byłam na ślubach to nie było takiej tradycji. U mnie w rodzinie jestem pierwsza więc wyznaczam standardy :]

Ja wymyśliłam prezenciki, które odzwierciedlają to co się z nami wiąże i co każdy o nas wie (lub wiedzieć powinien). Oboje jesteśmy informatykami, którzy uwielbiają gry planszowe. Zaproszenia były zrobione na wzór naszej ukochanej gry, a prezenciki również do tego nawiązują.

Będą to kolorowe dyskietki 3,5 – calowe z nadrukowanym na nalepce podziękowaniem (w ramach bonusu mają również nagrane nasze zdjęcie, i będzie związany z tym konkurs - ponieważ mało kto ma już stację dyskietek - każdy kto odtworzy zawartość i powie nam co jest na zdjęciu, dostanie od nas flaszkę - oczywiście to konkurs do rozstrzygnięcia po weselu :) ) Niestety nie zrobiłam zdjęć dyskietek, ale wiadomo jak wyglądają przecież :]

Będą również kostki do gry związane w celofan po pięć. Takie jak na zdjęciach:



W trakcie życzeń każda osoba z pary dostanie jedną z tych rzeczy.

Całość kosztowała mnie jakieś 200 zł i w sumie sporo pracy - samo nagrywanie zdjęć na dyskietki trwało chyba ze dwie godziny :) a wiązanie kostek parę godzin sumarycznie.
No ale.. tak se wymyśliłam i o! ;p

emiiskaa - Sro Maj 28, 2014 3:29 pm

u nas raczej nic nie bedzie
;)

Moniak - Sro Maj 28, 2014 4:59 pm

iduczek, rewelacja!!!!!!!!! super pomysłowość i na pewno goście zapamiętają Wasze wesele na bardzo długo! a z dyskietkami jeszcze lepiej :D
Juska - Sro Maj 28, 2014 5:52 pm

iduczek, bardzo mi się podobają te kostki :D
tygrysek7773 - Sro Maj 28, 2014 8:45 pm

iduczek ale oryginalnie, super! :D Ja też jestem za prezencikami- to taka miła pamiątka, zostawiam sobie z wszystkich wesel: maleńkie bańki mydlane, pudełeczka po cukierkach z napisami o młodych, miodki. Mam już sporą kolekcję :smile: a i mnie robi się baaardzo miło jak widzę u wielu gości moje aniołki ustawione na półkach :D
karoosia - Pią Maj 30, 2014 4:06 pm

do mnie doszły ciasteczka, tylko zamiast folii z serduszkami jest folia z Chinką czyli nie tak jak napisano w aukcji.

ŚWIETNIE, będzie kiczowato 8)

Juska - Pią Maj 30, 2014 4:15 pm

karoosia, nie możesz reklamować? :>
karoosia - Pią Maj 30, 2014 4:38 pm

nie odbierali, napisałam maila, ale jeszcze nie odpisali. czekam jeszcze na opinię mojego J., ale nie chce mi się bawić w odsyłanie itd. zobaczę jeszcze

[ Dodano: Pon Cze 02, 2014 1:08 pm ]
a jeszcze mam pytanie, nie wiem czy zadane w dobrym miejscu, ale co tam...
mam dla gości te ciasteczka (na ślub) i kieliszki z grawerem (na wesele), ale mama się upierała, że trzeba dać jeszcze ciasto - jak dla mnie to niech wyda wszystkie, bo ja ciast nie jadam za bardzo. ale teraz jeszcze wymyśliła, że trzeba dać wódkę każdej parze. co o tym myślicie? trzeba czy nie? bo zaraz dojdzie do tego, że jeszcze każdemu mięsa i przystawki dam i rosół w słoiczek :wink:

asimi - Sro Cze 04, 2014 9:45 pm

to wszytsko zależy od zwyczajów panujących w rodzinie oraz od zasobności portfela i chęci organizujących wesele. U mnie będzie dla kazdej pary flaszka + ciastka i konfitury własnej roboty zamiast ciasta.
Moniak - Sro Cze 04, 2014 11:41 pm

U mnie w rodzinie jest zwyczaj butelki wódki na parę, dlatego oprócz kieliszków na wynos, była wódka. Natomiast ciasta sobie darowaliśmy, gdyż to restauracja i chcieli 15 zł za 1 malutkie opakowanie ciasta na wynos...Ale pewnie gdybyśmy robili w remizie to rozdawalibyśmy, bo jak się samemu wszystko robi, to zazwyczaj zostaje, więc i tak nie ma co z tym zrobić, no ale w restauracji, to już zupełnie inna bajka....
tygrysek7773 - Czw Cze 05, 2014 10:09 am

U nas była oprócz aniołków na wynos także wódka na parę i ciasto, ale nie wydawaliśmy z tego co zostało z restauracji tylko upiekłyśmy z mamą, sąsiadkami, ciociami 10 blach na wydawanie. Często u nas tak jest albo jeszcze wymiennie- samo ciasto lub sama wódka.
Martusia1985 - Pon Wrz 08, 2014 10:34 am

Fajnym pomysłem są cukierki z inicjałami, albo lizaczki. W Zgierzu tu była reklama można zamówić i cukierki z inicjałami i lizaczki. My mieliśmy u siebie lizaczki kolorowe, sami sobie wybieraliśmy kolorystykę, wielkość i smak (ponad 40 do wyboru :) ) i do lizaczków mieliśmy dołączone karteczki na kokardce z Naszymi imionami i datą ślubu i podziękowanie. Goście byli zachwyceni i ja również bardzo byłam zadowolona z obsługi w tu też była reklama i z efektu końcowego. Naprawdę polecam :) Coś nowego, coś innego :)
karoosia - Czw Wrz 18, 2014 9:48 am

To ja się wypowiem, bo już po weselu, ale będzie to jedynie potwierdzeniem moich wsześniejszych wypowiedzi.

U nas były te ciasteczka z wróżbą - ogólnie pomysł się podobał, ale na niektórych ciasteczkach teksty były "dziwne", a poza tym była duża ich powtarzalność. Było ciasto i wódka, choć raczej dla wybranych tzn dla tych którzy zostali prawie do końca, bo wcześniej nikt o tym nie myślał.

Na kolejnych dwóch weselach, na których byłam nie było nic. Dodam tylko, że były to osoby z zupełnie różnych kręgów, ale obie pary i ich otoczenie bawiło się u mnie. Jedna z tych par dała nam wódkę, ale właściwie dlatego, że tak wypadało w ramach rewanżu i po prostu dużo im zostało i dali ją przy następnym spotkaniu, bo na weselu też nikt o tym nie myślał. Druga para nie dała nic

A najciekawsze jest to, że ja i tak uważam, że były to wspaniałe wesela i jestem wdzięczna za zabawę, towarzystwo, jedzenie i możliwość uczestniczenia w tym dniu i żaden prezencik by tego nie zmienił lub inaczej - nie czuję niedosytu. Co więcej, żaden ze wspólnych gości na tych weselach nie wspomniał nic w stylu: o jak fajnie, że u ciebie były te prezenty. Bardziej były porównania muzyki, jedzenia, sukni ślubnej, kościoła, ale upominki pozostały niezauważone - poza moją kieszenią oczywiście :wink:

Tak więc z perspektywy czasu żałuję trochę, że zgodziłam się na upominku, bo uważam, że były całkowicie niepotrzebne

Iru - Czw Wrz 18, 2014 11:36 am

Ja myślę nad małymi podziękowaniami dla gości, którzy właśnie przyjdą na ślub, przy życzeniach. Po ślubie mamy małe przyjęcie weselne tylko dla najbliższych, więc chciałabym podziękować po ślubie, podczas życzeń tym, którzy przyszli, choć na wesele nie zaproszeni, że chcieli być z nami w tym dniu, zwłaszcza że mama mojego N opowiadała, że u nich z gości zaproszonych tylko na ślub połowa po prostu nie przyszła, bo "to tylko ślub"

Pomyślałam sobie, żeby zrobić małe pudełeczka w formie exploding box (tyle że po prostu mniejsze) i na wieczku do kokardki przywiązać małego cuksa. Co myślicie o takim pomyśle?

Selene - Pią Wrz 19, 2014 12:43 pm

Jeśli chodzi o prezenty dla gości, nie mieliśmy żadnego dylematu - uważamy że ciasto i butelka wódki dla każdej pary po weselu w zupełności wystarczają i tak przyjęte jest w całej rodzinie. Jedyny dylemat jaki mieliśmy, to co z gośćmi tylko ślubnymi, ale i tutaj to samo rozwiązanie wygrało - świadkowi wskazywałam osoby a on dzielił ich paczkami z ciastem i wódką. Ważne żeby miał to pod ręką w jakimś pudełku, bo wszystko się bardzo szybko dzieje :)
ola i lukasz - Sob Wrz 20, 2014 4:35 pm

U nas dla gości, którzy byli na ślubie podczas życzeń przed kościołem były cukierki - krówki w papierkach z naszymi imionami, datą ślubu i podziękowaniem za przybycie :) Ostatnio to chyba popularne, bo znajomi też mieli, jak wpiszecie "krówki ślubne" to znajdzie na pewno dużo firm, które to robią - wyszło niedrogo, a miło - świadek trzymał wielki kosz z tymi krówkami i przy składaniu nam życzeń wszyscy się częstowali :)

A na sali dla gości weselnych początkowo mieliśmy nie robić prezentów, a w końcu zdecydowaliśmy się na pomysł personalizowanych kartek-winietek. Na pierwszej stronie było nazwisko gościa, data ślubu, nasze zdjęcie, z tyłu historia budynku (bo restauracja jest w zabytkowym pałacyku), a w środku po lewej stronie Plan wesela i Menu, a po prawej odrębny tekst z podziękowaniem dla każdego gościa - trochę się nad tym napracowaliśmy, ale było warto, bo niektóre ciocie, babcie, rodzice, czy przyjaciółki miały łzy w oczach tak się wzruszyły i każdy potem to komentował :) :) jasne, że nie wszystkim dało się napisać coś bardzo osobistego, ale dla niektórych faktycznie wyszły prawdziwe wypracowania :D Było to wydrukowane na ładnym, ozdobnym papierze.
Oprócz tego obok każdej kartki leżała mała czekoladka też z naszymi imionami i datą ślubu - ostatecznie zdecydowaliśmy się tylko na taki drobiażdżek, w ramach cięcia kosztów, a te personalne podziękowania chyba zrobiły na wszystkich i tak największe wrażenie, w każdym razie o czekoladkach potem tyle nie mówili... :P Czekoladki robiliśmy w Cartalii :)

No i pudełka z ciastem też były na sam koniec dla wychodzących, nie wiem czy wszyscy się załapali, ale większość chyba tak :)

Terry - Nie Wrz 21, 2014 1:02 pm

Łał. A masz może zdjęcie, albo grafikę kartek-winietek? Jestem bardzo ciekawa jak to wyglądało.
emi87 - Nie Wrz 21, 2014 1:46 pm

ola i lukasz, a ile kg kupiliście tych krówek ?
ola i lukasz - Nie Wrz 21, 2014 7:06 pm

Krówek zamówiliśmy 5 kg bo to było minimum jakie było można :) ale na ślubie poszła połowa tylko, resztę mama też pakowała w woreczki i rozdawała ciociom :D zaraz spróbuję jakieś zdjęcie wysłać i krówek i tych winietek

[ Dodano: Nie Wrz 21, 2014 7:26 pm ]
A to zdjęcia krówek i kosza na nie:

[ Dodano: Nie Wrz 21, 2014 7:28 pm ]
Krówek są najróżniejsze kolory i wzory, my chcieliśmy akurat takie proste :)
A to zdjęcia tych kartek-winietek, kiepskie niestety, ale mniej więcej tak to wyglądało (papier był taki gruby, kremowy, ze złotymi drobinkami):

[ Dodano: Nie Wrz 21, 2014 7:30 pm ]
Niestety na zdjęciu tylko strona zewnętrzna winietek. W środku było Menu no i te osobiste podziękowania dla każdego :)

megi - Wto Gru 16, 2014 8:52 am
Temat postu: świeczuszki dla gości ręcznie robione i zdobione
Teraz jest na stronie świątecznie ale jest bardzo dużo wzorów na śluby ( pod dekorację itp)

https://www.facebook.com/candle4you?ref=hl

kapatka - Sob Mar 14, 2015 9:57 pm

Pytanie do tych, którzy kupowali cukierki: ile kupowaliście kg? Chodzi mi o cukierki, którymi (ew.) częstowalibyśmy gości w trakcie składania życzeń po ślubie. Jak to przeliczyć?
Dorotka_ - Sob Mar 14, 2015 10:20 pm

My kupowaliśmy lindt lindor, łącznie 2,5 kg i to bylo 186 cukierków :)
kapatka - Sob Mar 14, 2015 10:23 pm

A ilu mieliście gości?
Dorotka_ - Sob Mar 14, 2015 10:24 pm

Z Gosmi ślubnymi okolo 130
kapatka - Sob Mar 14, 2015 10:31 pm

I to do rozdawnictwa po ślubie, w ramach podziękowań tak? Dzięki za podpowiedź :P
ewa.krzys - Sob Mar 14, 2015 10:45 pm

My kupiliśmy ok. 200 cukierasów na podziękowania i z tego, co pamiętam to nic nam nie zostało. Gości weselnych mieliśmy 110 osób plus sporo (ok. 50) gości zaproszonych na sam ślub.
AgaMi28 - Czw Kwi 09, 2015 11:00 pm

czy któraś z was kupowała może magnesy dla gości weselnych i zaproszonych na ślub zamiast cukierków???? powiem szczerze, że się zastanawiam nad tym pomysłem , koszt to około 1 - 2 zł za sztukę, a jakaś pamiątka po młodych zostanie na powieszenie na lodówkę...

co o tym myślicie? :D

Sycylijka - Sob Kwi 11, 2015 12:23 pm

AgaMi28, mój brat dawał gościom magnesy w prezencie. Wszystkim bardzo się podobały, a ja za każdym razem kiedy na nie spojrzę przypomina mi się jego ślub i momenty pełne wzruszeń :) świetna sprawa :)
Dorotka_ - Sob Kwi 11, 2015 4:25 pm

Trzeba jednak pamiętać, że teraz coraz więcej osób ma lodówkę w zabudowie i taki magnes wyląduje w szufladzie.
AgaMi28 - Sob Kwi 11, 2015 10:05 pm

Dorotka_, faktycznie, o tym nie pomyślałam, cóż sama mam taką w kuchni :D a moje magnesy są na kuchence , na szczeście nie jest to jakaś imponująca kolekcja, ale jest ;P
Terry - Pon Kwi 13, 2015 1:15 pm

My mamy wszystko we szkle i kolekcja magnesów mojego męża (z każdej podróży przywozi jeden) się kurzy.
ewa1512 - Czw Sie 25, 2016 11:44 am

Przeleciałam cały temat bo zastanawiam się własnie nad prezencikami dla gości. Postanowiliśmy z lubym, że połóweczek rozdawać nie będziemy, a jednak "coś" byśmy chcieli w ramach podziękowań. Tak więc allegro i do dzieła. Niemal na pewno zdecyduję się na torebeczki z organzy, a w torebeczkach właśnie magnes (jeśli ktoś ma lodówkę w zabudowie - trudno) i ze dwa cukiereczki. Prezenciki zapewne właśnie przy okazji życzeń będą rozdawane, pod kościołem - bo na co komu dwa magnesy, a życzenia młodej parze zazwyczaj składa się w parze. Ponieważ sporo jest protestów bo drogo od razu policzyłam. Może mnie łatwiej jest bo wesele tylko na 60 osób, ale i na ślubie trochę się tego uzbiera, wiec licząc parami: 28 gości weselnych (dzieci nie liczę) + ludzie zaproszeni na sam ślub - orientacyjnie 70 prezencików. Magnesy 70 zł + 7 zł wysyłka i torebki 25 zł + 12 zł wysyłka. To daje ok 120 zł i uważam, że nie jest to aż tak duża kwota ;-)
Zastanawiam się też nad pudełkami z ciastem dla gości weselnych i tu mam mały problem - liczyć na to, że zostanie ciasto trochę ciężko. Mogłabym sama upiec co nieco (a piec nie chwaląc się umiem) i naszykować dzień wcześniej ale nie jestem pewna jak to będzie wyglądało gdy w pudełku będą inne ciasta, niż na weselnym stole...
Pobieramy się po ośmiu latach wspólnego mieszkania, czym mocno zaskoczyliśmy rodzinę (nikt już na to nie liczył), więc chciałabym, żeby wszystko było naprawdę tak, jak należy. Z jednej strony nie ukrywam, że szukamy oszczędności - rodzice coś tam nam pomogą, ale większość kosztów pokrywamy sami, z drugiej jednak w planach mamy zacząć kompletowanie tego, co się da już teraz, dzięki czemu nie odczujemy może tak bardzo tych pojedynczych małych wydatków. Po prostu zamiast nowej bluzki czy kolejnej pary butów zamówię a to magnesy, a to woreczki czy podziękowania dla rodziców.

ava - Czw Sie 25, 2016 5:10 pm

ewa1512 napisał/a:
nie jestem pewna jak to będzie wyglądało gdy w pudełku będą inne ciasta, niż na weselnym stole...
Większość osób pewnie nawet tego nie zauważy. U mojej kuzynki tak było i dopiero siostra uświadomiła mi, że to są inne ciasta - moze sama też nie zwróciłaby uwagi, ale sama piekła niektóre z tych do rozdania :wink:
ewa1512 - Pią Sie 26, 2016 7:45 am

Ava, możliwe, że masz rację :) tak więc prawdopodobnie zakasam rękawy i samodzielnie problem ciasta rozwiążę :D
Karmelova - Pią Sie 26, 2016 12:11 pm

My z prezentami dla gości trochę poszaleliśmy ale finansowo wcale nie wyszło nas to drogo. U nas gości dostawali na parę butelkę wódki i paczkę z ciastem. Paczki mieliśmy przygotowane już wcześniej i były to zupełnie inne ciasta niż te, co były na stołach. Paczki przygotowała nam siostra cioteczna mojego męża, która ma firmę cateringową. Poza tym goście nie mieli też wrażenia że dostają jakieś resztki ciasta, które nie zostało zjedzone. Pod kościołem rozdawaliśmy krówki gdzie na papierku był napis "Dziękujemy", data naszego ślubu i nasze zdjęcie. A dodatkowo przy księdze gości były długopisy, na których były wypalone nasze imiona i data ślubu oraz taka śmieszna malutka grafika pary młodej :)
Przy talerzykach u nas nic nie stało prócz winietek :)

mspp - Sro Wrz 21, 2016 1:56 pm

Prezentem dla gości były personalizowane pudełeczka z cebulkami jaskrów białych. Tak by wpasowało się w to tematykę wesela. Na pudełku było napisane: " Dbajcie o nie tak mocno jak my mocno dbamy o naszą miłość" plus data ślubu i nasze inicjały. Wyglądało to tak:

Julia_ja - Czw Wrz 22, 2016 11:40 am

mspp, cuuuuudne!!! ❤❤❤
Vanilde - Wto Paź 02, 2018 8:37 pm

My planujemy mieć tylko cukierki, które świadkowa będzie rozdawać gościom w trakcie życzeń.

Nie podobają mi się gipsowe aniołki ani magnesy ani tym bardziej małe prezenciki o wątpliwej wartości (chyba że są ręcznie wykonane). Z modnych ostatnio prezentów fajnym rozwiązaniem są za to małe słoiczki miodu. Ucieszyłabym się z takiego prezentu :-)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group