Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Sale weselne - "SAXONIA"

Megan - Pią Paź 01, 2004 12:45 am
Temat postu: "SAXONIA"
Mialam tam wesel dwa tygodnie temu i jestesmy bardzo zadowoleni. Obsluga wspaniala kelnerzy chodzili jak" w zegarku" a poza tym byli sympatyczni, nie bylo problemu z przyniesieniem kawy czy herbaty jak to sie zdarza. Wszystkie posilki cieple nam smakowaly rowniez przystawki straopolski stol i ciasta byly dobre (tort nie bardzo mi smakowal ale tort mozna zamowic samemu w wojej ulubionej cukierni - my nie chcielismy tracic na to czasu i wyszlo kajak wyszlo:)) )stoly ladnie ubrane do wyboru sa dwa zestawy obrusow i serwetek do tego wlascicielka dobiera swieczki i roze na stoly. Uroku stolom dodawaly owoce i ogrody warzywne. Dosc o jedzeonku ktore naprawde bylo smakowite (kucharz pracowal w soplicowie i w savoy'u)Teraz troszke o samej sali. Na sale prowadzi droga z kostki brukowej wjezdza sie nia na teren posesji(brama zamykana- u nas goscie zostawili samochody na noc i bylo ok).Wokol sali a wlasciwie przed jest ogrod z krzaczkami laweczka itp.znajduja sie rowniez stoliki z krzeselkami gdyby ktos z gosci mial ochote posiedziec na zewnatrz. Na sale prowadzo lade schody. Sala jest w kolorach pistacjowo-ekrowych. Bardzo ladne sa toalety po dwie dla panow i pan. Orkiestra stoi na podescie naprzeciw mlodych. Na sali sa filary a moim zdaniem sa ozdaba sali i wcale nie przeszkadzaja sa one zodobione tiulem i rozyczkami a poniewaz na sali jest neon to ten tiul slicznie wyglada. Rowniez za mlodymi jest ladna dekoracja(dwa duze serca z ekrowych roz z zielonymi listkami a w srodku pomarszcony tiul- wyglada to naprawde ladnie i delikatnie)Moge jeszcze dodac ze sala jest klimatyzowana i w pokoju dla mlodych jest bardzo wygodne duze loze:) jesli ktos ma jakies pytania to prosze pytac


edit: poprawiłam tytuł wątku :)
Pusiak

Paulina - Wto Paź 26, 2004 11:06 pm

Czy jedzenie jest smaczne?
imbrulka - Sro Cze 21, 2006 9:05 pm

W ubiegla sobote bylam na weselu wlasnie w Saksonii i powiem Wam, ze niezbyt mi sie podobalo. Przede wszystkim malo miejsca jak na 75 osob (tyle bylo gosci). Sala w ksztalcie "pociagu", dluga i cienka. Stoly ustawione wzdluz dluzszego boku. Na srodku jeszcze jakies kolumny i z tancami bylo slabo... Moze na mniejsze wesele byloby ok. Jedzenie pozostawialo wiele do zyczenia. Obsluga kelnerska - zenada.
Plusem sa miejsca noclegowe dla gosci (tanie), pokoj dla nowozencow, parking.

Ani ta, ani poprzednia wersja tego postu nie miala na celu urazenia
czyichkolwiek uczuc, w szczegolnosci organizatorow ani tym bardziej Pary
Mlodej, jezeli jednak tak sie stalo, to przepraszam. Chodzilo mi jedynie
o zwrocenie uwagi przyszlym parom mlodym na niektore niekorzystne aspekty sali.

legitymacja - Pią Cze 23, 2006 7:34 pm

Ostatnio byłem na weselu w Saxonii i bardzo dobrze się bawiłem.
Jedzenie było bardzo dobre i obsluga kelnerska tez stala na wysokim poziomie.
Nie wiem skąd Twoja opinia Imbrulko ... :roll:

Pusiak - Pią Cze 23, 2006 9:27 pm

hmmm.... cos tu brzydko pachnie chyba....
imbrulka - Nie Cze 25, 2006 12:09 pm

Hmm... Ja tez sie dobrze bawilam, bo najwazniejsze jest dobre towarzystwo i dobry humor :) Wyrazilam tylko moja opinie o sali. Nie podobala mi sie. Co do obslugi: stanowczo uwazam, ze podawanie przez kelnera cieplego dania "przez stol" w wyciagniete rece gosci nie swiadczy o obsludze na wysokim poziomie.
Ale to tylko moja opinia :) jak to na forum, ile ludzi tyle zdan na dany temat :) Pozdrawiam

paulinasw - Pon Cze 26, 2006 1:00 pm
Temat postu: saxonia-po weselu
Witam, 17 czerwca mialiśmy wielka przyjemność organizować nasze wesle w Saxonii. Sala podobała nam sie od samego początku, a niesamowite zaangażowanie wsłaścicielki - Pani Małgosi - urzekło nas. Wszystko odbyło się sprawnie, bez żadnych problemów. Obsługa kelnerów nie pozostawiała nic do życzenia. Nie byli nachalni, jednocześnie w każdej chwili można było ich poprosić o pomoc. Wspomniane przez Imbrulke "podawanie potraw przez stół" było duże lepsze niż przepychanie się między krzesłami za plecami gości. Samo jedzenie i sposób podania jego było bardzo dobre (nad gustami sie nie dyskutuje i nie można wszystkim dogodzić). Dużą popularnością cieszył się wiejski stół - polecamy goraco!
Miejsca do tańca było wystarczajaco dużo - nie było tłoku na parkiecie.
Sama sala jest urządzona bardzo ładnie i z gustem. Przed sala jest b. ładnie utrzymany ogród pozwala na chwilę oddechu podczas zabawy. Niepodważalnym plusem Saxonii jest klimatyzacja oraz duży parking zamykany na noc (goscie moga zostawic samochody). W naszym przypadku zależało nam na kliku miejscach noclegowych dla przyjezdnych gosci, Pani Małgosia przygotowała kilka przytulnych pokoi, a rano za bardzo symboliczną opłatą goście Ci dostali śniadanie i ciepłe napoje. Państwo młodzi mieli do dyspozycji pokój dla nowożeńców.
Podsumowując: jeśli ktoś kiedyś zapyta nas czy znamy jakąś dobra i niedrogą salę weselną bez wahania powiemy: "SAXONIA".

bajeczka - Pon Cze 26, 2006 7:33 pm

Wzniosłe hymny pochwalne :hyhy: :hyhy: :hyhy:
Marcino - Sob Sie 05, 2006 8:06 pm

Jeszcze jakieś opinie na temat tej sali? Bo chyba jesteśmy zdecydowani...
Nikulec - Sro Lis 08, 2006 4:48 am
Temat postu: Saxonia na Pomorskiej
Jestem ciekawa jakie są Wasze opinie na temat tej sali :)
Ja będę miała tam wesele w październiku 2007. Zaliczka już wpłacona i mam nadzieję, że nie będę żałować :)

Asiek - Sro Lis 08, 2006 4:48 pm

Nikulec napisał/a:
estem ciekawa jakie są Wasze opinie na temat tej sali :)
Ja będę miała tam wesele w październiku 2007. Zaliczka już wpłacona i mam nadzieję, że nie będę żałować :)


Nikulec, wrzuć do wyszukiwarki forum hasło "Saksonia" :wink: - znajdziesz więcej informacji.

Nikulec - Czw Lis 09, 2006 1:10 am

Hmmm jak mogłam przegapić ten temat?! :oops:
Mea culpa :)
A swoją drogą nie wpadłam na to żeby w wyszukiwarkę wklepać nazwę sali z błędem, ale zawsze to jakiś sposób ;)

ps. Prośba do moderatorek forum: poprawcie posty tam gdzie są błędy (a nie jest tych postów znowu tak wiele :) na prawidłową nazwę Saxonia, plissss. Bardzo ułatwi to wyszukanie informacji :]

magda81 - Sob Gru 30, 2006 5:59 pm

Juz jutro bede sie tam bawila na sylwestra :)
Wiec napisze co i jak bylo :)
Salka naprawde ladna, jesli chodzi o jedzonko to byl sylwester, wiec moze inaczej to wyglada na weselu :) a mianowicie : nie bylo az tego tak duzo , calkiem srednio, ale to byl sylwester jak pisalam wiec na weselu moze to wygladac inaczej :)
Z cieplych barszczyk , grosze -zurek , schabik(bardzo malutki) + kartofelki, szaszlyk bigos, malo przekasek zimnych wszystko w galarecie i dwa sledziki :(
bylo ok 110 osob i obslugi 3 osoby, jedni juz dawno zjedli, drudzy dopiero zaczynali jesc jeden posilek roznoszony ok 30 minut:(
Jako sala-wystroj- to wrazenia pozytywne, wlascicielka bardzo mila, tylko jedzonko nie takie jak trzeba i obsluga + jeszcze zle trafiony zespol :(

Nikulec - Wto Sty 02, 2007 11:40 pm

uuuuuuuuu ;(
niezbyt pozytywnie... :(
No, ale w sumie wesele to chyba troszku inna bajka i w sumie sami ustalamy menu. Mam nadzieję, że będzie ok.

Ropuucha - Sro Sty 03, 2007 4:30 pm

Na pewno będzie OK. Sama byłam zainteresowana tą salą tylko jak dla mnie jest ona na końcu świata :)
magda81 - Sro Sty 03, 2007 5:06 pm

Nikulec napisał/a:
No, ale w sumie wesele to chyba troszku inna bajka i w sumie sami ustalamy menu. Mam nadzieję, że będzie ok.

Napewno bedzie dobrze :)
pisalam to byl sylwester, wiec moze niezbyt sie do niego przylozyli niestety :(
Jestem pewna ze na weselu pokaza sie z lepszej strony :)
Jesli chcesz to mozesz powiedziec ze na sylwestra menu bylo kiepskie :( okropnie odgrzewane brazowe ziemniaki ;( (tragedia)malenki schabik i wszystko w galarecie ;(
Mysle ze na weselu nie dopuszcza takiej gafy, ale zawsze warto powiedziec wlascicielowi o tym co sie slyszalo :) wiec glowa do gory !:)
Napewno wszytsko sie uda i bedziecie zadowoleni :smile:

Nikulec - Czw Sty 04, 2007 12:35 am

No mam nadzieję, bo nie chciałabym, żeby moi goście chodzili nienajedzeni :(
lmyszka - Nie Paź 07, 2007 5:55 pm

Jestem świeżuteńko po weselu w saxoni, i powiem szczerze że impreza bardzo się udała :)
Jedyne co w samej sali mnie trochę przeszkadzało to kafelki na podłodze, nogi w tańcu mi się rozjeżdżały :razz:
Toalety, duże, czyste, ważne że panna młoda spokojnie mieściła się ze swoją suknią i osobą towarzyszącą do pomocy :)
Jedzenie było dobre, było go dużo, ja najadłam się samymi ciepłymi posiłkami, a przekąsek na stole było dużo :) nie było masła :) głupie ale może ktoś nie lubi suchego chlebka ale to pewnie da się ustalić jak się wie czego się chce :)
to chyba na tyle jak coś sobie przypomnę to napiszę :)

Mariola - Wto Paź 09, 2007 4:53 pm

Imyszka czy bawiłaś się tam 06.10? Jeżeli tak, to czy mogę się spytać z czyjej strony (Pan Młody/Panna Młoda)?
lmyszka - Wto Paź 09, 2007 6:30 pm

Pani młodej i pana młodego :) to nasi przyjaciele, a co?? :D
Mariola - Wto Paź 09, 2007 6:50 pm

:lol: :lol: a to, że jestem rodziną do Młodego
lmyszka - Wto Paź 09, 2007 7:39 pm

sorry za off topic ale wielkie moderatorki rozumiecie :)

nie poznajesz mnie z avatara?? :) Mariola to twoje imie??, może na PW napisz co by nie krzywić tematu :)

nikita22 - Sro Paź 17, 2007 10:24 pm

Mialam wesele 29.09.07 wlasnie w Saksonii. Z czystym sumieniem polecam ten lokal. Przepiekny wystroj, wspaniale jedzenie- podawane z dwoch stron :-) wszystkim smakowalo Ja jako panna mloda skonczylam na pierwszym posilku, dlatego sugeruje sie opiniami moich gosci. Wszyscy bawili sie swietnie do 6.00. Nikt na nic nie zachorowal ani nie narzekal :-) Parkiet swietnie oswietlony, na zdjeciach wyszedl bardzo ladnie. Nie mam zadnych negatywnych wspomnien. Jesli kucharz pracujacy w tym lokalu przeczyta ten post to pragne mu serdecznie podziekowac bo z obslugi najbardziej jego profesjonalizm i usmiech z jakim podchodzil do gosci zapadl mi w pamiec. Polecam!
galanus - Pią Lis 09, 2007 8:37 pm

witam dzięki bardzo ja też pozdrawiam serdecznie ,szukam informacji na temat saxonii to właśnie robię:)

[ Dodano: Pią Lis 09, 2007 8:54 pm ]
Asiek napisał/a:
Nikulec napisał/a:
estem ciekawa jakie są Wasze opinie na temat tej sali :)
Ja będę miała tam wesele w październiku 2007. Zaliczka już wpłacona i mam nadzieję, że nie będę żałować :)


Nikulec, wrzuć do wyszukiwarki forum hasło "Saksonia" :wink: - znajdziesz więcej informacji.
a jak tam z cenami i z terminami w sierpniu -może wiesz coś ?pozdrawiam galanus



edit: usunęłam zbędne cytaty - kryszka

margolka - Pią Gru 07, 2007 12:53 am

Z zainteresowaniem przeczytałam wszystkie posty w tym temacie, ponieważ mam zamówioną tę właśnie salę na moje wesele - 2 sierpnia 2008. Widzę, że opinie są różne, ale te pozytywne podniosły mnie na duchu. Rzeczywiście pani Małgosia bardzo miła - bardzo dobrze nam się z nią rozmawiało przy podpisywaniu umowy. No cóż, mam nadzieję, że nie będę żałować.
Agha - Pon Sty 14, 2008 1:00 pm

Brr, odradzam. Dlaczego, już tłumaczę:
Podobno jest specjalny - bezpośredni wjazd do sali, nam Pan go nie otworzył i wjeżdżaliśmy przez jakąś bramę przy której była tablica "NOCLEGI dla ROBOTNIKÓW" i niestety nr tel Saxonii. Wjechaliśmy na jakieś podwórze z koszami na śmieci - okropieństwo, dopiero potem zobaczyliśmy jeszcze jedną bramę, przez którą był wjazd na obszar budynku Saxonii.
Duży parking, kawałek ogródka i koniec dobrego. Elewacja brudna.
Do sali wchodzi się po wykładanych kafelkami schodach. Schody są rozdzielone, łączą się jakby podestem w środku biegu. Bardzo wysokie, nie dla babć, cioć i małych dzieci, o nie!
Kafelki na podłodze. Stoły i krzesła jak w restauracyjkach-pubach przy stacjach benzynowych.
Do pokoi gościnnych wchodzi się po betonowych schodach z przyklejoną tylko wykładziną.
Pokój dla młodych malutki. Łazienka dla wszystkich wspólna!!!!!!!! Korytarz do reszty pokoi jak w akademiku.
Ogólnie wrażenie niemiłe.
I jeszcze sal fakt, że nie pokazywała nam sali właścicielka, ale jej mąż - bardzo niezorientowany w temacie.

Saxonia - Pią Lut 15, 2008 3:27 pm

W nawiązaniu do poprzedniego postu jako firma czujemy się zobowiązani do udzielenia odpowiedzi co do wątpliwości Aghi.
Niewątpliwie nie możemy konkurować z obiektami hotelarskimi sieci Hilton czy Mariott,
jednak staramy się wkładać dużo serca w to co robimy dla osób planujących zorganizować u nas swoje wesele.
Co do rzekomej reklamy „dla robotników” mogę jedynie zapewnić, że nigdy sformułowanie tego typu nie miało tam miejsca.
Zresztą, czy „robotnicy” to jakaś gorsza grupa społeczna, zmuszona do ukrywania się w lesie?
Jeśli chodzi o "pojemniki na śmieci" to występuje on w liczbie pojedynczej.
Jest to element stały, choć niewidoczny podczas imprez.
Myślę, że byłoby znacznie gorzej, gdyby nie było go w ogóle.
Płytki ceramiczne na schodach i ich konstrukcja to jedynie rzecz gustu.
„Kawałek ogródka” to teren o powierzchni ok. 5000 m2.
Może być jedynie zbyt mały do jazdy konnej lub gry w polo ;)
Pokój dla młodych nie posiada może łóżka wodnego i kominka, jednak 21 m2 chyba nie kwalifikuje go jako „mały”.
Pozostałe uwagi trudno komentować.
Ktoś kto u nas gościł, lub też będzie w przyszłości, może się przekonać jak dużo złośliwości jest w przedstawionym opisie.
My życzymy jednak Wam – autorom postu – znalezienia wymarzonego miejsca na organizację wesela oraz samych radosnych i szczęśliwych dni w życiu.

dorotea - Sro Lut 20, 2008 12:49 am

Ja też ostatnio byłam w Saksonii i jak na razie jest na górze mojej listy.
:arrow: Byłam wieczorem, więc trudno mi cokolwiek powiedzieć o samym budynku z zewnątrz - niczego złego nie dostrzegłam w każdym razie. Zamierzam się tam wybrać jeszcze raz w dzień, żeby zobaczyć ten słynny teren zielony :) , wtedy na pewno uzupełnię moją opinię.
:arrow: Tak jak Agha wjeżdżałam przez to samo podwórko, kontener na śmieci był 8) ale podobno tamta część ma być zamknięta, wjazd ma być przez inną bramę, już oficjalną, a więc problem sam się rozwiąże.
:arrow: W środku ładnie, czysto, estetycznie. Szatnia przy wejściu. Podobno na sali nie było całej dekoracji, ale wg mnie nie szkodzi, nie straciła przez to na uroku
:arrow: Na podłodze są płytki - próbowaliśmy kilku slizgów, na szczęscie bez powodzenia:rotfl: ale w szpilkach może być gorzej...
:arrow: Sala jest prostokątna, nie bardzo wąska na szczęscie
:arrow: Państwo młodzi siedzą dokładnie naprzeciwko podestu dla orkiestry - to plus, natomiast dużym minusem jest to, że łazienki (dwie, duże) też są dokładnie naprzeciwko młodych, po obu stronach podestu :o
:arrow: Minimum na sali to 75-80 osób - to chyba zbyt wysoka granica, bo sala nie jest aż tak duża i jesli wszyscy ruszą do tańca (w co nie wierzę), to zrobi się ścisk :]
:arrow: Menu są trzy do wyboru, 120-140 zł, niestety właścicielka nie daje kopii do domu :? Z tego, co zapamiętałam, to jest 5 ciepłych dan, sporo przystawek, napoje bez ograniczeń. Tort nie jest w cenie. Stół wiejski 8 zł za osobę.
:arrow: sama właścicielka miła, ale nie z tych gadatliwych :lol: , raczej rzeczowa.

Trochę się martwię, czy aby na pewno uzbieram 75 pewnych osób :? Na razie wychodzi nam 80, czyli na styk...

Edda - Nie Lut 24, 2008 8:30 pm

Sala jest naprawdę ładna, w pastelowych kolorach, jednak wydaje mi się trochę mała i moim zdaniem 100 osób może się w niej nieźle ściskać. No i ubikacje po dwóch stronach podestu dla orkiestry, w centrum sali, tak nie bardzo, zwłaszcza, gdy jakiś gość będzie miał potrzebę nagłego "zwrócenia" się w tamtą stronę :) lub będzie miał problem z pęcherzem :) Nikomu to nie umknie :)

Co do okolicy, to my też wjechaliśmy przez tę drugą, "gorszą" bramę, pewnie na weselu jest inaczej, ogródek zajmuje tylko kawałek, stoi jedna ławka, chyba ukradziona z parku :) a reszta to betonowe płyty, niezbyt atrakcyjne i mimo to, że teren jest naprawdę duży to nie prezentuje się najlepiej.

Ale sala sama w sobie urokliwa.

Pani właścicielka miła, ale niekonkretna, nie chciała powiedzieć ile będzie ciast na weselu, cytuję: "dużo ciast, bardzo smaczne, każdy się naje!" :)

dorotea - Czw Lut 28, 2008 10:16 pm

Sala urokliwa, to prawda. Niestety ja nie bede miala w niej wesela :zalamany: , choc sie bardzo na nia nastawilam...
Ogladalam sale sama, moja druga polowa pracuje poza Lodzia i jest dostepny tylko w weekendy, tymczasem akurat w najblizszy weekend wlascicielka wyjezdzala na ferie. Miala wrocic 24 lutego, umowilam sie wiec z nia na wstepna rezerwacje do 1 marca (sama podala taki termin). S. udalo się zostac na poniedzialek w Lodzi, wiec 25 umowilismy sie na ogladanie sali, dwa razy rozmawialismy z Pania przez telefon, upewniala sie tez co do terminu... I co sie okazalo na miejscu? S. sale obejrzal dokladnie z mezem wlascicielki (ona byla zajeta z inna para na 2009), a gdy przyszlo do ustalania warunkow finansowych, powiedziala, ze niestety ma dla niego zla wiadomosc, a nasz termin juz oddala komus innemu. Podobno bylismy drudzy na liscie... :evil: Tylko czemu my o tym nie wiedzielismy? :]

PS. S. pocieszal mnie, ze elewacja faktycznie z zaciekami, a krzesla maja metalowe oparcia, wiec raczej nie sa za wygodne :twisted:

555 - Sob Mar 01, 2008 1:41 pm

dorotea napisał/a:
niestety ma dla niego zla wiadomosc, a nasz termin juz oddala komus innemu. Podobno bylismy drudzy na liscie...

w swietle opisanych przez Ciebie okolicznosci, jest to fakt, ktory dyskwalifikuje dla mnie te sale calkowicie..

kariazu - Wto Mar 11, 2008 8:59 am

Ja będę miała wesele w Saxonii :) . Jest dopiero co po malowaniu (byłam, widziałam), pani bardzo sympatyczna, sala czyściutka, jeszcze nie była do końca udekorowana, plastyczka miała zjawić sie na dniach. I dodatkowo piękny ogród :) . Może na razie tego nie było widać, ale wiosną, gdy wszystko zakwitnie i nabierze kolorów, będzie super :)
Tissaia - Sob Kwi 26, 2008 4:38 pm

Kariazu, a kiedy? Bo my mamy zaklepany ten termin, co u mnie w podpisie - czerwiec 2009 :) Sala spodobała mi się od razu, właścicielka również, oglądaliśmy salę po udekorowaniu przed weselem - ślicznie to wyglądało. No i cieszę się z góry na kwitnący letni ogród.
kariazu - Pon Kwi 28, 2008 7:07 am

Tissaia napisał/a:
Kariazu, a kiedy? Bo my mamy zaklepany ten termin, co u mnie w podpisie - czerwiec 2009 :) Sala spodobała mi się od razu, właścicielka również, oglądaliśmy salę po udekorowaniu przed weselem - ślicznie to wyglądało. No i cieszę się z góry na kwitnący letni ogród.



24 maja 2008r. :) czyli już tuż tuż :)

Marzenak - Czw Maj 15, 2008 9:45 am

Witam !! ! :)
My mamy wesele w Saxonii 7 czerwca, wczoraj byliśmy uzgodnić menu no i inne drobne szczegóły. Jesteśmy Bardzo zadowoleni , sala w tym roku jeszcze ładniej wygląda, Jest prześlicznie ubrana przez Panią Małgorzatę. Wystrój jest zrobiony z ogromnym gustem, nie jest on przesadzony i to się ogromnie chwali . :)
Właścicielka jest przesympatyczną osobą która widać że wkłada całe swoje serce by każde wesele było tym najpiękniejszym dniem dla Par Młodych.
Ogród przed sala jest również bardzo ładny ( wczoraj go obeszliśmy dokładnie ) .
Pokój dla Pary Młodych jest super , nie jest to może apartament ale jak dla mnie to dobrze ( ja księżniczką nie jestem) ale jest tak słodki i tak uroczy że ja sie już nie mogę sie już doczekać, łoże jest po prostu rewelacyjne to trzeba zobaczyć

Mam nadzieje że wszystko się uda w tym dniu a goście nasi będą zadowoleni ..

A sale polecam każdemu Jak na razie wszystko jest w jak najlepszym porządku ..

spray - Wto Maj 20, 2008 1:18 pm

Właśnie dziś zadzwoniłam do Saxonii żeby się czegoś dowiedzieć na jej temat, bo wczoraj się dowiedziałam od szwagra, że był tam na weselu i sala była całkiem do rzeczy. Pani była przez tel. bardzo miła, rzeczowa, odebrałam ją bardzo pozytywnie. Cena na 2009 rok - 130 i 140 zł od talerzyka, w zależności od menu. Zaliczka 1000 zł. Terminy zostały już takie sobie, wszystko z "R" już pozajmowane, ale i tak się tam przejadę, bo został jeszcze lipiec.

[ Dodano: Nie Maj 25, 2008 10:53 am ]
Byłam, widziałam, to jednak nie to. Sala wizualnie nowa, czyściutka, ładne, pastelowe kolory, ale brakuje jej "tego czegoś". Rzeczywiście sprawia wrażenie "pociągu" no i te filary jednak mnie i narzeczonemu przeszkadzały.
Toalety czyściutkie, w białych kafelkach.
Pokoje nieduże, ale sympatyczne - 25 zł od łóżka.

Ogród zadbany, chociaż jeszcze bardzo młody, nie za wiele się w nim dzieje. Mało ławek, widziałam zdaje się dwie.

koteczek03 - Sro Lip 09, 2008 10:47 am

byłam wczoraj - sala bardzo ładnie przystrojona, cena bardzo konkurencyjna... jestem ciekawa jak z menu... czy dużo jedzonka i czy smaczne. minusem są faktycznie te łazienki przy orkiestrze...
Marzenak - Sro Lip 09, 2008 11:09 am

Witam,
7 czerwca miałam w Saxoni wesele i było po prostu super , wszystko udało sie genialnie . Sala przystrojona przepieknie , jedzienie poprostu rewelacja gości nie mogli sie nachwali. Mielismy to najwyzsze menu i stoły się poprostu uginały . Nie dało się tego przejesc. Obsuga bardzo profensjonalna . Warto też zamówić tort u Pani Małgosi - pyszniejszego w zyciu nie jadłam skórka i sowa (cukiernie) nie maja sznas z tym tortem Poprostu rewelka. W 100 % polecam ta sale . Pani Małgosia zrobiła wszystko żebyśmy byli zadowoleni i tak było . Cudownie wyglada ogrodek wieczorem jak lampki sa włączone . I generalnie wazne jest to ze właścicielka bardzo osobiscie traktuje impreze organizowana przez siebie. Z opowiesci znajomych z innych sal tak nie jest jest sie poprostu kolejnym zarobkiem a tu nie i to jest miłe bardzo miłe.

Nam ten wieczór cały udał sie wspaniale i kazdemu życze tego samego.

P.s
A o jedzenie sie nie martw - jest na pawde pyszne , takie domowe i jest go bardzo dużo :)

koteczek03 - Sro Lip 09, 2008 11:14 am

dzięki, mam jeszcze jedno pytanie czy bardzo rzucają się w oczy te pyty betonowe na parkingu?? Bo mi akurat bardzo .... a miałaś z poprawinami czy bez? bo jestem ciekawa co oferują na poprawiny? i czy jest stół staropolski
Marzenak - Sro Lip 09, 2008 11:28 am

koteczek03 napisał/a:
dzięki, mam jeszcze jedno pytanie czy bardzo rzucają się w oczy te pyty betonowe na parkingu?? Bo mi akurat bardzo .... a miałaś z poprawinami czy bez? bo jestem ciekawa co oferują na poprawiny? i czy jest stół staropolski


NIe mialam porawin ale milam stol staropolski zamowiony dodatkowow - bylo bardzo duzo szynki ( cala taka gigantyczna noga nawet ja zabralam bo nie zedli wszscy goscie nie dali rady :) ) kielbaska pyszny pasztecik ogoreczki i itp. Plyty , wiesz co ja jakos nie zwrocilam uwagi byl tak ten zielony dywan rozlozony jka sie podjezdza. Nam to jakos nie przeszkadzal moze ja nie zwracam uwago na takie rzeczy , widzialam ze goscie byli bardzo zadowoleni i bardzo im sie sala podobala ze nie byl to taki przepych jesli wiesz o co chodzi tylko taka bardzo delikatna i urocza a wieczorem ogrodek wyglada slicznie a generalnie wszystko dzieje sie wieczorem . Jesli masz jeszcze jakies pytanka pytaj ile chesz :)

koteczek03 - Pon Lip 14, 2008 11:21 pm

zjeździłam trochę Łodzi i muszę przyznać, że i wyglądem i ceną Saxonia kusi.... czytając posty jednak mam mieszane uczucia. Albo peany albo katastrofa...
Planuję wesele na maksimum tej sali czy 120 osób.. Miał może ktoś z Was wesele na tyle osób? Był tłok czy raczej średnio? Bardzo ładna jest dekoracja. Jedyny minus to brak kostki przed sala (nie ma sal idealnych). Jeśli możecie podzielić się fotkami to albo tutaj albo na priv albo maile: kotek03@poczta.fm Chciałabym zobaczyć jak wygląda sala z gośćmi.

Tissaia - Czw Lip 17, 2008 9:17 pm

Widzieliśmy salę tuż przed weselem (czyimś), beton jest przykryty zielonym dywanem, a ponadto pani Małgosia mówiła, że po tym sezonie zamierzają coś z tym zrobić. Ponieważ wesele mam za rok, mnie to urządza :)
koteczek03 - Czw Sie 14, 2008 6:43 pm

No to sala zarezerwowana na 100% :D dzięki dziewczyny za rozwianie moich wątpliwości. 4.07.09 - i będzie po wszystkim :P
kariazu - Pon Sie 25, 2008 2:17 pm

Jakoś sporo czasu minęło od ostatniego wpisu, ale tyle rzeczy na głowie, że na wiele brakuje czasu :) .
24 maja 2008r. odbył się mój ślub. Wesele było właśnie w Saxonii. Muszę napisać, że było świetnie. Właściciele i obsługa sympatyczni i bardzo profesjonalni, jedzenie (mieliśmy zestaw za 120 zł od osoby bez stołu wiejskiego) bardzo smaczne, ogólnie świetna organizacja :) . Może jest to dość daleko (przynajmniej dla mnie, bo ślub odbył się na Chojnach), ale jeśli macie zamiar zrobić wesele na max 90 osób to serdecznie polecam :)

koteczek03 - Pon Sie 25, 2008 2:37 pm

piszesz,że na maks 90... ja mam na 120 i mam nadzieje, że wszyscy sie pomieszczą i ścisku nie będzie.....
kariazu - Wto Sie 26, 2008 7:05 am

koteczek03 napisał/a:
piszesz,że na maks 90... ja mam na 120 i mam nadzieje, że wszyscy sie pomieszczą i ścisku nie będzie.....


Jeśli mam być szczera, u mnie było 68 osób i było ok, ale koleżanka miała na 115 osób i niestety był ścisk :(

Tissaia - Sro Sie 27, 2008 5:26 pm

Na szczęście po cięciach na liście gości my zostajemy z jakąś setką brutto (tzn. razem z orkiestrą itp. ;)), więc mam nadzieję, że będzie OK.
magdasid - Wto Wrz 23, 2008 7:08 am

Moja znajoma była na weselu w Saxonii w sobotę i o to co od niej usłyszałam: jedzenie super, ilość w pełni wystarczająca, obsługa na 6 wręcz, plusem, jak mi powiedziała, jest jedna osoba zajmująca się wyłącznie robieniem kawy i herbaty, na stołach nigdy niczego nie brakowało. Jedyne co jej sie nie podobało to orkiestra, ale na to sala chyba nie ma wpływu. Kelnerzy mają swój stolik na sali z boku, więc na bieżąco widzą, co trzeba dostawić, bądź czy goście mają jakieś prośby, nikt nie biega po sali czy zapleczu i ich nie szuka. Dodam, że koleżanka przepracowała w gastronomii ok. 4 lat świadcząc właśnie usługi cateringowe na weselach :D Jak dowiem się czegoś jeszcze to dam znać .
Jutka85 - Wto Wrz 30, 2008 7:19 pm

Zdecydowałam się na Saxonię, ale mam coraz większe watpliwości, ponieważ usłyszałam niedawno bardzo negatywne opinie od osób mających tam swoje wesela. Z pozytywnych opini słyszałam o rewelacyjnym torcie, który można dodatkowo zamówić.

Trochę się zmartwiłam, zastanawiam się nawet nad zmianą sali pomimo utraty zaliczki....
Czy ktoś się może ustosunkować do tych opinii?

Post został zmoderowany, ponieważ jego część była niezgodna z regulaminem.Administrator.

Saxonia - Czw Paź 02, 2008 9:42 pm

Jeśli posiada Pani jakiekolwiek wątpliwości co do jakości naszych usług, to bez najmniejszych problemów zwrócimy Pani zaliczkę. Nasza firma zawsze stara się, by usługi były wykonywane na jak najwyższym poziomie i zadowolenie naszych klientów i gości jest naszym najwyższym priorytetem. Jeśli jednak posiada Pani co do tego jakiekolwiek wątpliwości - prosimy zgłosić się do nas po odbiór w/w zaliczki.
Na pewno wiele Par ucieszy się z możliwości wykorzystania wolnego terminu w naszej firmie.

Pozdrawiam serdecznie, Saxonia.

ewelinkaw22 - Pią Paź 17, 2008 3:45 pm

Witam
Ja miałam w Saxonii weselę 19.04 br było naprawdę wspaniale, obsługa super niczego nam nie brakowało. Na moim weselu było około 100 gości ale wszyscy się bawili i nie narzekali na brak miejsca. Sala prześliczna kolorystyka i te dekoracje naprawdę rewelacja. Miałam okazję bawić się również na tej sali kilka lat temu na Sylwestra ujęła mnie od razu dlatego zdecydowaliśmy się na wesele u Pani Małgosi ;)
Pozdrawiam serdecznie i oby Wasze wesela były tak udane jak moje.

mała9364 - Pon Lut 23, 2009 7:10 pm
Temat postu: goście
Megan a ilu gości się na twoim weselu bawiło?
Tissaia - Pon Lut 23, 2009 10:39 pm

ewelinkaw22 napisał/a:
Na moim weselu było około 100 gości ale wszyscy się bawili i nie narzekali na brak miejsca.


Miło słyszeć. U nas z zespołem i kamerzystą wyjdzie tak właśnie około 100, to chyba optymalna liczba na tę salę.

mała9364 - Wto Lut 24, 2009 9:36 am

uważam,że 90/100 to jest max:)
littlegerl - Sro Mar 18, 2009 11:37 pm

Witam, właśnie dziś oglądałam salę Saxonia...
potrzebuję Waszych rad... bardzo szczerych... tzn. plusy i minusy sali...
moje wesele miało by się odbyć w sierpniu 2010... jestem dość poddenerwowana bo już wiele terminów jest zarezerwowanych a jakoś Saxonia przypadła mi do gustu...
na wesele zaproszonych jest 96 osób..+ 5 to orkiestra i kamerzysta, myślę że pare ludzi zrezygnuje i że liczba nie przekroczy 100 a będzie tak 90, uważacie że może być ciasno??
jak jedzenie?? pokoje dla młodych i przyjezdnych??
i co z tym parkingiem?? bo przed salą jest średnio ale pewnie to kwestia pory roku..
czekam na Waszą pomoc i doradzenie.. będę wdzięczna
dodam że poznałam Panią Małgosię, jest rewelacyjna... dała mi poczucie że Ona się wszystkim zajmie i że nie będę się niczym martwiła.

[ Dodano: Pią Mar 20, 2009 12:06 am ]
słuchajcie ja parktycznie jestem zdecydowana na Saxonię, zamierzam rezerwować ale mam pyatnie czy na 90 osób tam nie jest za ciasno???
może ktoś ma jakieś doświadczenia z tą salą?? :?:

Tissaia - Nie Mar 22, 2009 10:32 pm

littlegerl napisał/a:
na wesele zaproszonych jest 96 osób..+ 5 to orkiestra i kamerzysta, myślę że pare ludzi zrezygnuje i że liczba nie przekroczy 100 a będzie tak 90, uważacie że może być ciasno??


To chyba pytanie do tych, którzy już mieli wesele. U mnie liczba osób będzie podobna, tak więc dam znać po 06.06 :)

littlegerl - Czw Mar 26, 2009 1:26 pm

decyzja zapadła. :P
wesele odbędzie się w Saxoni ;)
sala jakos zapadła w moją głowę... jest na niej klimat... i właściciele...swietni, kreatywni, otwarci na propozycje, ugodowi, konkretni...polecam tym, którzy jeszcze się zastanawiają..
Ja juz zapłaciłam częściową zaliczkę... i jestem spokojna:)
pozdrawiam

Tissaia - Sro Maj 06, 2009 8:08 pm

Ponieważ kilka osób już o to pytało: dzwoniliśmy do Saxonii i ceny w tym roku kształtują się na poziomie od 130 do 150 zł/os. Nie najgorzej :)

[ Dodano: Wto Cze 09, 2009 11:45 pm ]
Już po weselu w Saxonii, jestem zadowolona w 100%.

1. jedzenie było pyszne, mięsa poszły natychmiast, menu jedno z lepszych, jakie widziałam na weselach, duży wybór sałatek, pyszny bigos, rosołek, barszczyk, goście chwalili i my też (co prawda ja popróbowałam dopiero w domu, na sali prawie nic nie jadłam).

2. Wystrój i wszystko bardzo ładne, kolumny się komponowały, delikatne oświetlenie, pięknie przystrojone stoły, świece, serwetki itd.

3. Obsługa biegała cały czas i nikt nie narzekał, że musiał na nich długo czekać, szef sali doglądał wszystkiego, wszystko było z nami konsultowane - nawet to, czy przyciemnić czy podkręcić światło, pan chodził i pytał. Nie było najmniejszego problemu z wegetarianami, nawet saksofonista-wegetarianin został poczęstowany kotletem sojowym, był wniebowzięty :)

4. 80 osób zmieściło się idealnie, na parkiecie nie było ani pustek, ani tłoku

5. Orkiestra miała dużo miejsca i była ładnie wyeksponowana naprzeciwko młodych, czyli nas

6. wszystko było czyste i eleganckie

7. Sala ma własną lodówkę na alkohol, więc wódka lądowała na stołach zimna i pyszna!!!

Jesteśmy z sali naprawdę zadowoleni, zarówno z kontaktu z panią Małgosią (którą pozdrawiamy i dziękujemy za cierpliwość przy niekończącym się zamieszaniu, wyskakującymi i rezygnującymi nagle gośćmi). Jesteśmy zachwyceni i każdemu będziemy polecać Saksonię - miejsce idealne na wesele tak koło 80-100 osób.

Szkoda tylko, że pogoda uniemożliwiła siedzenie w ogródku, który był przepiękny i mnie urzekł od pierwszego przyjazdu, ale - siła wyższa...

kasiamisiaka - Pon Wrz 14, 2009 6:58 pm
Temat postu: polecamy SAXONIĘ
Witajcie, jeśli stoicie przed wyborem sali na wesele to serdecznie polecamy Wam Saxonię.
Mieliśmy tam wesele 29 sierpnia tego roku i cieszymy się, że wybraliśmy to miejsce.
Na decyzję miało wpływ wiele czynników:
- Sala odpowiednia do ilości osób (85 os.) ale spokojnie zmieści się ok. 100.
- Subtelny wystrój, pasujący do okazji przyjęcia
- Przesympatyczna właścicielka sali, pani Małgosia, która przy pierwszej wizycie szczegółowo opisała nam salę i menu weselne.
- Brak ukrytych kosztów (takich jak dodatkowa opłata za pokrowce na krzesła, "korkowe" od otworzonej butelki wódki i co ważne cena za talerzyk nie zmieniła się od momentu podpisania umowy, co miało miejsce 1,5 roku przed weselem)
- Bogate menu, tradycyjne, duży wybór dań, możliwość zamówienia stołu staropolskiego.

Teraz już jesteśmy po weselu i wszystko przebiegło zgodnie z zapewnieniami organizatorki. Zdecydowaliśmy się na najdroższe menu i było pysznie. Ciepłe posiłki znikały ze stołów, które były też obficie zastawione smacznymi mięsami, pieczeniami, owocami, ciastami, sałatkami i innymi przystawkami. Wszystkie talerze były pięknie udekorowane.

Obsługa kelnerska bez zarzutu, posiłki były podawane gorące, goście otrzymywali dania praktycznie w tym samym czasie. Na ciepłe napoje (kawa, herbata) na życzenie gości, również nie trzeba było czekać. Kierownik sali czuwał nad wszystkim, świetnie koordynował pracę kuchni z orkiestrą.

Polecamy zamówienie tortu od współpracującej z salą cukierni (wystarczy zamówić u Pani Małgosi). Tort był przepyszny!!!

Bardzo miłym zaskoczeniem był dla nas, nowożeńców, gratisowy pokój, w którym mogliśmy odpocząć po weselu. Do dyspozycji gości są również pokoje za niewielką opłatą.

Młodzi/rodzice otrzymują tez kluczyk do niewielkiego pomieszczenia z lodówką. Dzień przed weselem zawieźliśmy na salę alkohol, przez całe wesele wódka lądowała na stole mocno schłodzona.

Na sali jest klimatyzacja. Romantyczny nastrój daje miły półmrok na sali, oczywiście jest możliwość zwiększenia oświetlenia :)

Świetnym rozwiązaniem jest umiejscowienie orkiestry naprzeciw pary młodej, co zapewnia kontakt wzrokowy z zespołem.
Wejście do toalet które przez niektórych było tak źle skomentowane, nas wcale nie odstraszyło. Toalety sa przestronne, zmieszczenie się w sukni ślubnej nie stanowiło problemu.

Zdecydowaliśmy się na stół staropolski i to też był strzał w 10! Udziec był pyszny, zresztą nie tylko, goście byli zachwyceni różnymi kiełbasami, smalczykiem z ogórkami... Po prostu palce lizać!

Obiecałam pani Małgosi napisać parę słów na temat mięs, więc piszę. Mięsa przygotowanie przez kucharza są wyborne. Naprawdę każde doprawione na inny sposób i wszystkie smakowały wyjątkowo. To samo tyczy się mięs podawanych na ciepło. Serdecznie pozdrawiam kucharza :)

Bardzo, bardzo serdecznie dziękujemy i pozdrawiamy p. Małgosię i jej pracowników. Dzięki ich pracy nasze wesele było wyjątkowe, mieliśmy wpływ na wiele spraw, a p. Małgosia spełniała nasze prośby. Dzięki temu nie było stresująco, a goście wychodzili z zabawy uśmiechnięci, najedzeni i zadowoleni :)

Kasia i Maciek.

Tissaia - Sro Wrz 16, 2009 6:13 pm
Temat postu: Re: polecamy SAXONIĘ
kasiamisiaka napisał/a:
Kierownik sali czuwał nad wszystkim, świetnie koordynował pracę kuchni z orkiestrą.


Dowiedziałam się niedawno od Oli Krencjasz, że ten pan to absolutne creme de la creme, jeśli chodzi o organizację cateringu i wesel w województwie łódzkim. Oni (Ola i Adam) też go wynajęli, jak organizowali swoje wesele i pieją nad nim do tej pory. My zresztą też - nie dość, że miał nieziemską klasę, to jeszcze sokoli wzrok i zegarmistrzowską precyzję w dbaniu o salę, gości, podawanie posiłki, sprzątanie talerzy itd. Nie było miejsca na przestoje, puste półmiski zalegające na stołach czy jakikolwiek nieporządek. Moja mama była zaskoczona, że nie musiała się o nic martwić, bo wszystkie jej koleżanki na weselach swoich dzieci musiały kontrolować pracę kuchni i kelnerów, dbać, żeby gościom niczego nie zabrakło. W Saxonii nie było takiej opcji - od tego jest szef sali, a matki państwa młodych są honorowymi gośćmi. Nie trzeba chyba dodawać, że i nam, jako młodym, sprawiało to dużą ulgę, bo nie chciałabym, żeby moja mama zamęczyła się na moim weselu pilnując, czy wszyscy dostali bigos. A to niestety przez wiele lat w wielu salach było normą - jak moja ciocia wyprawiała synowi wesele k 10 lat temu, nad ranem zasypiała na stojąco, bo wszystkie takie obowiązki spadały na nią. Bardzo się tego bałam i dlatego majordomus Saxonii zachwycił mnie w stu procentach :)

kaśka83 - Pon Lis 09, 2009 9:46 pm

cześć kochani mam dylemat z wybraniem sali Enigma czy Saxonia czy ktoś bawił się na tych salach i może mi pomóc!z góry dziękuję;)

[ Dodano: Pon Lis 09, 2009 10:13 pm ]
Tissaia napisał/a:
littlegerl napisał/a:
na wesele zaproszonych jest 96 osób..+ 5 to orkiestra i kamerzysta, myślę że pare ludzi zrezygnuje i że liczba nie przekroczy 100 a będzie tak 90, uważacie że może być ciasno??


To chyba pytanie do tych, którzy już mieli wesele. U mnie liczba osób będzie podobna, tak więc dam znać po 06.06 :)

Tissaia - Sob Lis 14, 2009 10:25 pm

Nie byłam w Enigmie, ale Saxonię polecam z czystym sumieniem.
ania437s - Czw Cze 03, 2010 2:19 pm

22 maja 2010r. bawiliśmy się na przyjęciu weselnym, które odbyło się właśnie w Saxonii. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Cieszymy się, że wybraliśmy to miejsce, było naprawdę wspaniale.
Sala elegancka, stoły przepięknie przystrojone, delikatne oświetlenie, klimatyzacja.
Menu bardzo pyszne. Ciepłe dania - wyborne. Wszyskie przekąski według domowej receptury (bez konserwantów). Wspaniały kucharz. A tort pychota:) brak słów by opisać jego smak (tort z cukierni poleconej przez właścicielkę). Obsługa profesjonalna, pomocna w każdej chwili, na stołach nigdy niczego nie brakowało. Szef sali doglądał wszystkiego - pozdrawiamy pana, panie Krzysiu:). Goście weselni bardzo zadowoleni z obsługi.
Do dyspozycji Pary Młodej jest przygotowany pokój. Pięknie urządzony, po prostu śliczny (nieodpłatnie). Polecamy także tanie pokoje dla gości, którzy przyjeżdżają z odległych miejscowości. Mogą w nich odpocząć po podróży, odświeżyć się i przygotować do uroczystości.
Wokół sali jest piękny ogród, stoliki, ławeczki. Goście odpoczywają i nabierają sił na dalszą zabawę:).
Bardzo serdecznie pozdrawiamy właścicielkę panią Małgosię, bardzo miłą i konkretną osobę. Współpraca z nią to czysta przyjemność. Zawsze służyła swoją radą i doświadczeniem.
Będziemy polecać Saxonię wszystkim naszym znajomym i nieznajomym, którzy będą chceli organizować uroczystości.
Pozdrawiamy.

Doti101 - Sro Cze 09, 2010 2:44 pm

Witam serdecznie:)
5 czerwca 2010 r. mięliśmy wesele właśnie w SAXONI. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Cały teren wogół sali jest piękny są fajne alejki i ławeczki, można się przejść i trochę odsapnąć. Sama sala czyściutka i zadbana. Jedynym minusem jest to, że jest w prostokącie i gdy wszyscy goście wychodzili na parkiet a było ich nieca,łe 90 osób to robił się niewielki tłok. Generalnie kelnerzy uwijali się szybciutko, na stołach było czysto i schludnie, prócz tego były w wazonach żywe kwiaty - co też dodaje uroku. Jedzienie było pyszne dobrze doprawione. ciepłych posiłków było 50% więcej także naprawdę każdy głodny mógł się najeść do syta. Pani Małgosia (właścicielka) jest świetną organizatorką, zadbałą o wszystko, można też się dogadać co do menu, mogliśmy je urozmaicić według własnego uznania. Polecamy również tort, który można zamówić u Pani Małgosi był przepyszny - nawet osoby, które nie lubią tortów zjadły go ze smakiem.
Polecamy salę z czystym sumieniem ;)

Zosia - Czw Wrz 30, 2010 7:39 pm
Temat postu: MOJE WESELE W SAXONII
Witam Wszystkich! Ja swoje wesele w Saxonii miałam kilka dni temu i wciąż wspominam ten wyjątkowy dzień. Cała moja rodzinka i wszyscy goście bardzo sobie chwalili to miejsce. My z mężem też jesteśmy bardzo zadowoleni z profesjonalizmu, jaki reprezentuje ta firma. Przede wszystkim jedzenie jest przepyszne, pięknie podane i w dużych ilościach. Bardzo smakował nam też tort (chociaż ja nie przepadam za takimi słodkościami, a na swoim weselu zjadłam go z chęcią) - z bitą śmietaną i owocami. Obsługa jest bardzo sprawna i przemiła. Właściciele są elastyczni i kontaktowi, dostosowują się do potrzeb klienta. Sala w dniu uroczystości wygląda niezwykle nastrojowo - na stołach palą się świece, które dodają subtelnego uroku, a cały teren przed wejściem jest pięknie oświetlony. Jeżeli ktoś chce zasięgnąć jakichś szczegółowych informacji, chętnie odpowiem.
sobol_ocw - Pon Paź 25, 2010 12:18 pm

Witam miałam wesele w Sali Saxonia 04.09.2010, serdecznie polecam tą salę, jest bardzo nastrojowa, obsługa znakomita, jedzenie przepyszne, kierownik sali czuwa nad wszystkim, uroku również dodaje przepięknie oświetlony ogród. Wesele mieliśmy na ok. 110 osób wraz z orkiestrą i kamerzystą i naprawdę nie było ciasno, chodź cały czas parkiet był pełen gości. Z chęcią bym to jeszcze raz powtórzyła :)
Pozdrawiam

nezabravka - Czw Lis 11, 2010 4:47 pm

z wizyty w saksonii ogólne wrażenie wyniosłam dobre, ale jak wszędzie znalazłoby się parę "ale":
- gdybym wszystko załatwiała z panem, zapewne mężem właścicielki, to po pierwszej rozmowie telefonicznej dałabym sobie spokój, i nawet sali nie odwiedziła, po prostu mnie zbył...
- pięknie odnowiona elewacja i ogród troszkę mi się kłóciła z nieco zaniedbanym, choć sporym parkingiem pod salą, podobno mają na wiosnę uporządkowac parking i położyć kostkę...
- schody do sali rzeczywiście będą problemem dla osób nieco starszych... choć może malowniczo wyglądają na zdjęciach...
- jest to sala "pociąg" i jeszcze te słupy, czy kolumny, zupełnie mi do gustu nie przypadły
- ceny przystępne, od 160 zł za samo wesele bez stolu wiejskiego na 2011 rok
moim zdaniem sala warta przemyślenia, ale przy ilości gości, tak max 100 i będzie optymalnie i radzę od razu wszystko, nawet wstępne oglądanie sali, załatwiać z panią, bo panu chyba nie za bardzo zależy na klientach... takie odniosłam wrażenie...

ewella - Pią Lis 12, 2010 1:45 pm

kaśka83 napisał/a:
cześć kochani mam dylemat z wybraniem sali Enigma czy Saxonia czy ktoś bawił się na tych salach i może mi pomóc!z góry dziękuję;)


W Saxonii bawiłam się na weselu kuzynki i baaardzo mi sie podobało, chociaż to sala na raczej małe wesele... Enigmę tylko oglądałam na etapie wyboru własnej sali i zachwyciła mnie absolutnie...jedna z najpiekniejszych jakie widziałam... Tylko w moim przypadku za daleko od naszego kościoła....Na Twoim miejscu brałabym Enigmę :)

monisia1984 - Sro Lut 23, 2011 12:28 pm

hey!! mamy wesele w saxoni i bardzo zastanawiamy sie czy liczba 90 gosci zmiesci sie na tej sali .obawiamy sie ciasnoty. prosimy o szczera odpowiedz osob ktore mialy tam wesele.
ewelinkaw22 - Pią Kwi 01, 2011 7:28 pm

Witam
Ja miałam tam wesele 3 lata temu impreza była zorganizowana na 100 osób. Wystrój sali urzekający, parkiet chodź wydaje się może mały ale spełnia swoją rolę naprawdę było gdzie się bawić. Jestem teraz na etapie szukania sali na chrzciny nie omieszkałam zajrzeć do Pani Małgosi i .......... pozytywne zaskoczenie:) Lokal zupełnie odmieniony, ma swój urok powiem szczerze mnie podoba się jeszcze bardziej niż 3 lata temu.
Pozdrawiam i polecam:)

MałaMi - Sob Maj 07, 2011 3:59 pm

Skrótowa opinia z mojego dzienniczka:

Cena 150-170 zł/os. bez tortu, w sezonie minimum 80 osób, stół staropolski 10 zł/os., pokój dla nowożeńców w cenie, noclegi 35 zł/os. z łazienkami wspólnymi na korytarzu, napoje gazowane we własnym zakresie, zaliczka 1,5 tys zł. Sala jest ładna, taneczna łączona z jadalną, ale jak dla mnie jest to "sala-pociąg" - długa i tańczy się za plecami połowy gości, co mnie osobiście nie odpowiada. Otoczenie bardzo obskurne, ale był marzec i pogoda nie dopisywała, kiedy odwiedzaliśmy tą salę. Położona daleko od centrum Łodzi w dość średniej wizualnie okolicy. Do sali wchodzi się z dworu po wysokich schodach, co może być przeszkodą dla osób starszych lub mniej sprawnych. Wygląd wnętrza naprawdę całkiem gustowny, jednak kontakt z właścicielem pozostawiał sporo do życzenia. Pomimo umówienia się na konkretną godzinę pan już wychodził, kiedy podjechaliśmy pod salę, po tym jak rozmawiał z poprzednimi potencjalnymi klientami. Brak kopii menu dla nas był dość żenujący - nie chodziło tu o tajemnicę zawodową, ale po prostu nie mieli jej dla klientów. Mój M. pstryknął fotkę komórką, ale szczerze mówiąc nie chciało mi się tego nawet czytać już w domu. Podsumowując - środek sali wizualnie fajny, otoczenie latem powinno wyglądać nieźle gdy wszystko zacznie kwitnąć, kontakt z właścicielem nie był tragiczny, ale absolutnie nie zachęcił nas do podjęcia współpracy z tą salą. Jest wiele równie ładnych sal i jest z czego wybierać.

MlodaGaska - Nie Maj 08, 2011 10:08 am
Temat postu: Saxonia
My też oglądaliśmy powyższą salę. Właściciel zrobił na nas dobre wrażenie, gorzej z właścicielką.

MałaMi napisał/a:
Skrótowa opinia z mojego dzienniczka:

Brak kopii menu dla nas był dość żenujący - nie chodziło tu o tajemnicę zawodową, ale po prostu nie mieli jej dla klientów.


My uzyskaliśmy informację, że kopię menu można otrzymać po podpisaniu umowy (tajemnica zawodowa; właściciel obawiał się skopiowania menu, jak to ujął: np przez sale przy działkach).

Verenica - Pon Cze 27, 2011 10:15 am

Ostatnio miałam przyjemność bawienia się na sali na weselu znajomych.
Naprawdę była to przyjemność.
Sala bardzo ładna, urządzona ze smakiem, jednak jak dla mnie trochę za wąska i ciut mało miejsca do tańczenia (wiem, wiem czepiam się). Jedzenie naprawdę bardzo smaczne. Zimnych przekąsek nie dane mi było spróbować, bo ciepłe dania były tak pyszne, że po zjedzeniu ich nie było miejsca na coś innego, więc na temat zakąsek się nie wypowiadam. Tort również nas nie rozczarował, miał pyszne truskawki, nie był za słodki i to jego plus.
Jestem na etapie przygotowań własnego wesela,więc zwracam uwagę na szczegóły. Ogólnie wrażenie bardzo dobre.

malutka86 - Wto Lip 26, 2011 7:43 pm

Witam! mieliśmy tam wesele 2 tygodnie temu i jesteśmy bardzo zadowoleni. Impreza się udała. Sala bardzo ładna, elegancka, świeżo po remoncie. Goście dobrze się bawili. Młodzi siedzą na przeciwko orkiestry co daje doskonały kontakt wzrokowy. Sala ładnie udekorowana za młodymi również piękna dekoracja. Na salę prowadzi droga z kostki brukowej, wjeżdża się nią na teren posesji (jest parking dla gości). Teren wokół sali jest piękny, znajdują się alejki i ławeczki, wieczorem uroku dodaje oświetlony ogród. Można sobie tam odpocząć na świeżym powietrzu i nabrać sił na dalszą zabawę.
Stoły przepięknie przyozdobione . Obsługa kelnerska bez zastrzeżeń. Posiłki podawane były ciepłe i na czas. Jedzenie pyszne, pięknie podane w dużych ilościach. Przepyszny tort z owocami i bitą śmietaną. Dużo przekąsek na stole na dodatek stół staropolski przepyszny. Na sali znajduje się delikatne oświetlenie co nadaje odpowiedni nastrój, klimatyzacja. Sala posiada własna lodówkę na alkohol, więc na stole wódka lądowała schłodzona. Dla gości polecamy również pokój.
Sala godna polecenia!!!!! pozdrawiamy

MałaMi - Wto Lip 26, 2011 10:57 pm
Temat postu: Re: Saxonia
MlodaGaska napisał/a:

My uzyskaliśmy informację, że kopię menu można otrzymać po podpisaniu umowy (tajemnica zawodowa; właściciel obawiał się skopiowania menu, jak to ujął: np przez sale przy działkach).


Właściciel pozwolił nam zrobić zdjęcie Menu komórką, więc średnia tajemnica ;) Wyglądało to dla nas, jak gdyby nie był przygotowany lub oszczędzał na ksero.

ann.marii - Sro Sie 10, 2011 10:33 am
Temat postu: Saxonia
Witam,

Byłam w Sali Saksonia 8 sierpnia b.r., była to pierwsza sala jąką odwiedziłam i tak mnie urzekła swoim wyglądem, że bez zastanowienia podpisałam z nimi umowę. Menu nie jest żadną tajemnicą, Właściciel pokazał nam ją bez problemu jeszcze przed podpisaniem umowy i dodatkowo dostaliśmy kopie. Ponad to mogliśmy też obejżeć pokuj małżeński i zaplecze, które będzie do naszej dyspozycji podczas wesela.

Właścicielką i właściciel to przemili ludzie, wielokrotnie rozmawiałam z nimi przez telefon i beż problemu odpowiadali na moje pytania, a przyznam, że było ich sporo.

Dla Zainteresowanych
- zaliczka wynosi 1500 zł, można zapłacić w 2 ratach
- cana za osobą to 150-170 zł
- liczba osób to min. 80, max. 120
- od 100 osób stół staropolski i napoje gazowane w cenie
- przy liczbie gości mniejszej niż 100 osób stół staropolski 10 zł za osobę i dodatkowo płatne napoje
gazowane
- tort można zamówić u właścicieli, ale można również zamówić na własną rękę
- pokój małżeński gratis
- dodatkowo pokoje 1, 2, 3 osobowe, 35 zł za osobę, miejsc 25
- orkiestra i alkohol we własnym zakresie
Z resztą wszystko jest do uzgodnienia, Właściciele są bardzo ugodowi.

Narazie nic więcej nie mogę napisać, bo slub będę brała dopiero 21 lipca 2012 r. Obiecuje jednak, że po weselu napewno dodam kolejną opinię.

Goosiak - Pią Mar 09, 2012 8:11 pm

Hej Wszystkim :) ) dawno nikt tutaj nie gościł! nikt od sierpnia tam tego roku nie był na tej sali?? podzielcie się swoimi odczuciami! plisss... My zarezerwowaliśmy tą salę na czerwiec, jak na razie jesteśmy zadowoleni, mamy dobry kontakt z właścicielką i jesteśmy spokojni :) ) wesele będzie na około 100 osób, mamy nadzieję,że starczy miejsca do tańczenia :) ). Pozdrawiamy
LA85 - Nie Kwi 29, 2012 10:35 pm
Temat postu: Sala weselna Saxonia opinie
W ten weekend odbyło się nasze wesele na sali weselnej Saxonia ( Saksonia ) przy ulicy pomorskiej 571. Chcielibyśmy podzielić się z użytkownikami tego forum naszą opinią na temat wyżej wspomnianego lokalu w temacie "Sala weselna Saxonia opinie ".

Swoją decyzję o wyborze sali Saxonia oparliśmy na tym iż spędziliśmy tam wcześniej dwie udane imprezy sylwestrowe. Na nasz wybór miał też wpływ fakt że nasze wesele nie było zbyt okazałe (maks 70 osób), a tak mała sala dawała gwarancję goście "nie zginą" i że nie będzie wydawało się że nikt się nie bawi...

Współpraca z właścicielką sali zaczęła się bardzo dobrze, chociaż już od początku słyszeliśmy opinie że 70 osób to bardzo mało, przez to też zdecydowaliśmy się na termin kwietniowy, który nie jest tak bardzo oblegany, wybranie innego terminu np. sierpień czy też czerwiec wiązało by się ze zwiększeniem kosztów.

Pozytywy

Mili i profesjonalni kelnerzy/kelnerki
Ładny wystrój samej sali
Dobre jedzenie
Pomimo tego że nasze wesele było stosunkowo małe 60 os. sala była zapełniona po brzegi, a jeśli połowa bądź jedna trzecia weselników zdecydowała się na wyjście na parkiet to już wtedy wydawało się że wszyscy bawią się na całego.

Negatywy

Ciągłe narzekania właścicielki na "tak małą ilość osób" (65 os). Czuliśmy się tak jakby robiła nam wielką łaskę, że zgodziła się na organizację naszego wesela. Chociaż przy ustawieniu stołów typowo pod wesele naszym zdaniem sala nie pomieści więcej niż 75 os., no chyba że ktoś planuje stypę, podczas której nikt nie będzie odchodzić od swoich miejsc, a już tym bardziej nie będzie chciał wychodzić na parkiet.

Po wpłacie pierwszej raty, dowiedzieliśmy się że pomimo wcześniejszych zapowiedzi, nie możemy zmniejszyć ilości zaplanowanych gości i musimy uiścić opłatę za wszystkich.

Następnie na ok. półtora tyg. przed weselem dotarła do nas informacja że trzeba dopłacić do "wiejskiego stołu", ponieważ mamy "za małe wesele". Nie zgodziliśmy się na żadne dodatkowe opłaty, wtedy też "Pani właścicielka" zaproponowała nam nieco mniejszy format stołu, lecz bez podniesienia opłaty. Warto w tym miejscu zaznaczyć że stół w wersji mini wyglądał jak ekspozycja kaszanki rodem z Biedronki (nie umniejszając tej sieci sklepów).

Na dzień przed weselem przyjechaliśmy uregulować resztę należności, dostarczyć na salę alkohol, napoje oraz rozłożyć wizytówki, wpadliśmy dosłownie na pół godziny. Cały czas byliśmy poganiani i pośpieszani, powiem szczerze że źle wpłynęło to na nasz nastrój tuż przed samym ślubem.

Po ślubie kościelnym w drodze na salę otrzymaliśmy informację że ze względu na małą liczbę gości nie otrzymamy szampana, który miał być zagwarantowany przez salę Saxonia. Szczerze to z nerwów miałam już łzy w oczach. Pani właścicielka stwierdziła jednak łaskawie że da nam szampana ale oczywiście za dopłatą, która oczywiście znacznie przewyższała wartość rynkową tego szlachetnego trunku.

Kolejną kwestią jest baza noclegowa, a w szczególności pokój dla państwa młodych, usytuowany w sąsiedztwie pokojów przeznaczonych dla pracowników firm budowlanych z okolicy. Abstrahując od położenia pokoju jego stan pozostawia na prawdę wiele do życzenia. Nie polecamy do tego stopnia, że naszym zdaniem już lepiej byłoby wracać nocnym do domu niż planować noc poślubną w tym "miłosnym gniazdku". Pokój umeblowany kredensami rodem z PRL, a do tego nad łóżkiem zwisa pożółkła firanka (coś co chyba miało przypominać łóżko z baldachimem, to zresztą trzeba zobaczyć żeby zrozumieć. Łazienka zastąpiona jest miską i dzbankiem na wodę....

Warto nadmienić także, że po wpłaceniu zaliczki "Pani właściciel" na każde spotkanie spóźniała się przynajmniej 45min.

Reasumując, jeżeli ktoś planuje wesele do 70os. to naszym zdaniem sala nadaje się do tego idealnie, lecz niestety trzeba przygotować się na ciągłe fochy ze strony "Pani właściciel", oraz dodatkowe niespodzianki tuż przed weselem. Jeżeli planujecie wesele większe niż 80 os., a do tego wśród gości znajdują się ludzie, którzy lubią się pobawić, potańczyć to ta sala jest naszym zdaniem zdecydowanie za mała.

Pozdrawiamy

PS
z Łodzi polecamy, naprawdę szczerzę kapelę weselną TEST, wokalistka śpiewa cudownie. Orkiestra potrafi wyczuć chwilę, wie kiedy grać kawałki przeznaczone dla młodszych, a kiedy zagrać jakąś bardziej swojską nutę, a repertuar mają na prawdę szeroki...

Goosiak - Pon Kwi 30, 2012 11:24 am

No to mnie nastraszyliście!;/ my robimy na około 100 osób i właścicielka zapewniała,że to będzie jeszcze luz!;/ a do tego te niemiłe niespodzianki trochę dają do myślenia!!
Saxonia - Wto Maj 22, 2012 10:05 pm

Szanowni Państwo,

Jak sami przyznajecie - zdecydowaliście się na naszą salę, gdyż byliście gośćmi na dwóch imprezach sylwestrowych. Sylwestra organizujemy co roku – za każdym razem z pełną liczbą gości czyli 120 osób. Dużą część naszych gości stanowią osoby, które co roku przychodzą do nas na zabawę sylwestrową. Gdyby przy 120 osobach było ciasno to czy goście tak chętnie do nas by wracali? Oczywiście, że nie, a najlepiej świadczy o tym fakt, że Państwo także do nas wróciliście. Zarzuty, iż sala nie pomieści więcej niż 75 osób są całkowicie bezpodstawne. Proszę na ten temat przeczytać poprzednie komentarze, które przedstawiają, iż prawda jest całkowicie odmienna od Państwa twierdzeń.

Nie jest także prawdą, iż właścicielka firmy „narzekała” na zbyt małą ilość osób. Nawiasem mówiąc, jest to kolejny dowód na to, iż sala nie może być za mała na 65 osób, skoro miałaby „narzekać” na taką liczbę osób. Warto w tym miejscu wspomnieć, iż podpisaliście Państwo umowę na 70 osób, a ostatecznie było ich tylko 55. Podczas ustalania szczegółów przyjęcia wyraźnie było ustalone, iż poniżej 60 osób (co i tak ustępstwem w Państwa stronę) należy dopłacić za mniejszą ilość gości, co zresztą nie zostało przez Państwa dokonane.

Stół staropolski jest opcją dodatkowo płatną o czym Państwo wiedzieliście. Jego koszt wynosi 10 zł od osoby, przyjmując za minimum 70 gości. Przedstawiliśmy Państwu propozycję dopłaty tylko 100 zł, mimo tego, iż liczba gości zmniejszyła się o 15 osób.

Nieprawdą jest także, iż byliście Państwo pospieszani przy dostarczaniu alkoholu na salę. Jednak z pewnością znacznie łatwiej by było uzyskać porozumienie, gdyby nie fakt, że mieliście Państwo być o godzinie 17, a przyjechaliście po godzinie… 19.

Na każdym menu (dołączanym do umowy) jest wyraźnie zaznaczone, iż alkohol jest całkowicie w gestii wynajmujących. Szampan nie jest więc odstępstwem od tej reguły. Na godzinę (!) przed Państwa imprezą okazało się, iż zapomnieliście Państwo kupić szampana. Wysłaliśmy do sklepu pracownika, który zakupił 6 butelek, abyście mieli Państwo czym przywitać gości. Zapłaciliście Państwo za szampana tylko 50 zł, bez uwzględnienia jakichkolwiek kosztów dodatkowych. Twierdzenie, iż „ze względu na małą liczbę gości nie otrzymamy szampana” jest kłamstwem daleko wykraczającym poza jakiekolwiek zasady moralne.

W pokoju dla młodych nie wprowadziliśmy jakichkolwiek zmian od momentu, kiedy oglądaliście go Państwo przy rezerwacji sali. Nie jest także prawdą usytuowanie go w sąsiedztwie „pracowników firm budowlanych z okolicy”, gdyż pokój dla młodych znajduje się w wydzielonej części budynku. Wspomniana przez Państwa miska i dzbanek na wodę to tylko… dekoracja. Łazienka z toaletą, prysznicem i pełnym wyposażeniem znajduje się niecałe 10 metrów od pokoju młodych i jest całkowicie do dyspozycji Pary Młodej. Zastanawiająca jest tak mocno negatywna opinia, skoro nie zdecydowaliście się Państwo „wracać nocnym”, a opuściliście pokój po godzinie 14 następnego dnia, mimo tego, iż ustalony był wynajem pokoju do godziny 13.

Spóźnienie 30-to minutowe (a nie 'za każdym razem co najmniej 45 minut') faktycznie się wydarzyło i wynikało z trudności z parkingiem, gdyż za miejsce spotkania wybraliście Państwo Silver Screen, oddalony od sali o ponad 10 kilometrów, a blisko Państwa miejsca zamieszkania. Spotkanie w centrum miało miejsce, gdyż Państwo o to prosiliście, dlatego dodatkowo krytykowanie naszego ułatwienia dla Państwa, jest zwyczajnie niegrzeczne.

Ciężko jest nam znaleźć powód tak stronniczej i nieprawdziwej opinii. Z pewnością nie aby wyjaśnić jakiekolwiek kwestie sporne, gdyż już parę dni po zamieszczeniu swojej wypowiedzi nie odwiedzaliście już Państwo forum. Do organizacji każdego przyjęcia podchodzimy z pełnym zaangażowaniem i nie inaczej było przy okazji Państwa wesela. Szkoda, iż nie wspomnieliście Państwo, iż mimo 15-tu gości mniej, cena za osobę nie była wyższa, choć zgodnie z zawartą umową powinniście Państwo dopłacić. Mimo tak negatywnego nastawienia do nas życzymy Wam wszelkiej pomyślności na nowej drodze życia.

Goosiak - Czw Maj 24, 2012 12:27 pm

Super komentarz :) Nasz wielki dzień już niebawem i jesteśmy spokojni,że wszystko będzie OK pozdrawiamy :) ) po weselu damy znać buźka
The Flame - Czw Cze 21, 2012 1:34 pm
Temat postu: Saxonia polecam
Jako zespół muzyczny graliśmy tu 16.06 i myślę, że moja opinia o restauracji widziana oczami muzyka, który zwiedził prawie wszystkie sale w Łodzi i okolicach, przyda się wynajmujacym ją parom jak i orkiestrom, które tam jeszcze nie grały. Więc zacznę od parkingu ,który jest naprawdę duży i miejsca starczy dla wszystkich. Instrumenty i naglośnienie trzeba wnieść po schodach, ale naprawdę nie potrzeba brać dużego nagłośnienia, bo sala jest dobra akustycznie i nie trzeba grać głośno. Scenka dla orkiestry jest usytuowana wzdłuż długiego boku sali naprzeciw pary młodej więc kontakt z nia jest bardzo dobry. Wielkością wg mnie jest odpowiednia dla tria góra dla kwartetu. Jest oświetlona kula nad parkietem i swiatła ultrafioletowe. Dodatkowe światła kapeli mile widziane. Grając na róznych salach mam różne wspomnienia i nie zawsze dobre oceny. Jeśli chodzi o Saxonię, to z przyjemnością muszę powiedzieć, że grało nam się miło, bo: obsługa była uprzejma, kulturalna uśmiechnieta i szybka; Jedzenie bylo bardzo smaczne , podane szybko i w dużych ilościach nawet do stołu orkiestry co nie wszędzie jest niestety praktykowane. Właścicieli nie nie miałem przyjemności poznać, goście bawili się dobrze, nie widziałem niezadowolonych twarzy mimo , że wtedy właśnie przegraliśmy z Czechami, więc to wszystko.
MagdalenaM - Pią Cze 22, 2012 8:21 am

Ma ktoś może zdjęcia z tej sali z wesela ??
Goosiak - Sob Lip 07, 2012 11:57 am

Witamy.
23.06.2012 mieliśmy wesele na 85 osób w sali Saksonia. Na wstępie dodamy, że jesteśmy bardzo zadowoleni. Wszystko przebiegło zgodnie z ustaleniami; wiadomo, zdarzyły się drobne niedociągnięcia, ale nie wpłynęło to na całokształt naszego wesela, np. nie rozwinięto nam na schodach czerwonego dywanu, np. tort miał być w dwóch smakach a był w jednym. Ale tak jak napisaliśmy, były to drobne rzeczy. Sala od początku nam się bardzo podobała; ma swój styl i smaczek; jest bardzo ładnie oświetlona, bez zbędnych tandetnych ozdób, jednym słowem bardzo elegancka; a w połączeniu z suto zastawionymi stołami wygląda świetnie. Sala nie jest bardzo duża, co ma swój plus, gdyż goście mają ze sobą dobry kontakt, aczkolwiek z powodzeniem pomieściła 85 osób. Klimatyzacja ładnie chłodzi, więc gorąco było tylko podczas intensywnego tańca. Najważniejsza sprawa to jedzenie, które było bardzo pyszne i było go bardzo dużo. Uważam, że opcja za 170zł z czterema ciepłymi posiłkami jest najlepszym rozwiązaniem. Goście chwalili, że było bardzo dużo jedzenia. Oprócz ciepłych posiłków było dużo różnego rodzaju przystawek, które również były bardzo pyszne, nie pomijając ciast. Obsługa kuchni i sali bardzo sprawna, posiłki podawane były gorące.Dużo miejsca na zewnątrz w ogrodzie, który w nocy wygląda bardzo pięknie.
Co ważne, nie ma żadnych ukrytych kosztów, wiemy za co płacimy, wiemy co musimy sami kupić (np. alkohol i szampan). Nie ma rzeczy, typu dopłata za pokrowce na krzesła, czy dopłata za dekoracje stołów żywymi kwiatami.
Właścicielka Pani Małgorzata jest bardzo elastyczna i nie robi żadnego problemu żeby coś zamienić w menu, jest otwarta na propozycje.
Sumując, jesteśmy bardzo zadowoleni z organizacji wesela w sali Saksonia: bardzo ładna sala, bardzo dobre jedzenie, wszystko dobrze zgrane.
Bardzo dziękujemy właścicielom sali. Nasze wesele w Saksonii będziemy wspominać bardzo mile! ;)

Mess - Czw Sie 23, 2012 10:18 pm

Witam

11 sierpnia mieliśmy wesele w sali Saxonia. Bardzo polecam wszystkim, którzy chcą zorganizować wesele w klimatycznym miejscu.
PLUSY
1. Rewelacyjny kontakt z właścicielami. Nie było problemu z porozumieniem się i wypracowaniem kompromisu. Głównie kontaktowałam się z szefową, która okazała się bardzo miłą , sympatyczną kobietą otwartą na nasze oczekiwania.
2. Podczas wesela na sali cały czas była osoba, która nadzorowała nad porządkiem i można było zwrócić się do niej z każdą sprawą.
3. Obsługa bardzo miła i uprzejma.
4. Mimo iż prawie nic nie jadłam( emocje), od gości otrzymałam opinie, że jedzenie było smaczne i dużo.
5. Sala jest naprawdę klimatyczna a właścicielka dba o wszelkie szczegóły, aby efekt końcowy sali ( ubiór stołów, świece, dywan....) był rewelacyjny.
Z czystym sumieniem polecam zorganizowanie imprezy w tym lokalu.

Franek - Czw Paź 04, 2012 10:32 am

Witam!

Wesele w sali SAXONIA mieliśmy 1 września 2012 r. Sala naprawdę godna polecenia: elegancki wystrój i bardzo miła obsługa. Stół był bardzo ładnie przyozdobiony. Goście weselni zapamiętali bardzo dobre jedzenie. Rzeczywiście było go dużo i naprawdę było smaczne i świeże. Sala jest długa i wąska (w "tramwaj"), ale miejsca do tańczenia było sporo. W Sali są dwie kolumny, na które trzeba uważać podczas tańców, ale jakoś specjalnie nie przeszkadzały. Taki układ sali daje także możliwości dość różnorodnego ustawienia stołów. Naprzeciwko miejsca dla pary młodej, po drugiej stronie sali znajduje się podest dla DJ-a lub orkiestry. Akustyka sali jest dobra. Kontakt z obsługą podczas imprezy był wzorowy: pełna kultura i profesjonalizm. Właścicielka lokalu - Pani Małgosia - jest osobą bardzo miłą i rzeczową. A ponadto - co niezwykle istotne - elastyczną oraz cierpliwą - bez trudu uzyskiwaliśmy odpowiedzi na setki pytań:) My mieliśmy wesele na 70 osób i taka liczba była z naszego punktu widzenia optymalna, choć sala z pewnością pomieści nawet około setki. Przed imprezą było parę małych niedociągnięć, ale nie warto o tym pisać - wszystko było prostowane na bieżąco, a przy tym poziomie stresu i spraw na głowie obie strony mają prawo do błędu. Zwracam jednak uwagę na zakup dodatkowego ciasta na paczki weselne dla gości. Kupiliśmy je w sali (było bardzo smaczne) ale okazało się, że go zwyczajnie zabraknie! Blachy dostarczone przez Panią Małgosię były "standardowe", nie zaś piekarskie, jakich zwykło używać się w cukierniach. Jeśli planujecie przygotowanie dla Waszych gości paczek i chcecie kupić ciasto w SAXONII - dopytajcie o ten szczegół Panią Małgosię, a na pewno wszystko będzie ok. Pytajcie o wszystko, bo czasem jakiś szczegół w tej całej gonitwie może umknąć. Sala dysponuje miejscami noclegowymi. Standard jest dobry, a cena przystępna (35 zł). Oczywiście nie spodziewajcie się pokojów jak w hotelu 5 gwiazdkowym, ale nasi goście byli w pełni zadowoleni. Problemem mogą być natomiast niedobory ciepłej wody w łazience, ale wiem, że SAXONIA już nad tą usterką pracuje usilnie :D Pokój Młodej Pary jest całkiem przyjemny. Mankamentem było to, że trochę przemarzliśmy. Po prostu kołdra była "letnia", a początek września już okazał się chłodny. To jednak drobiazg, który nie zmienia bardzo ogólnej wysokiej oceny sali.

lazurkam - Sob Paź 20, 2012 10:37 pm
Temat postu: brak kontaktu z właścicielami
W dniu dzisiejszym po obejrzeniu jednej z sal w Łodzi (ale o tym w innym wątku) umówieni byliśmy na obejrzenie właśnie Saxoni. Dojechaliśmy na miejsce czekaliśmy ...czekaliśmy ...czekaliśmy i nic. Po wykonaniu telefonu okazało się,że Pani pojechała do domu i nie raczyła nawet zadzwonić i poinformować nas o tym,że się nie pojawi. Tłumaczyła to tym,że inne pary zobaczyły salę wcześniej a do nas rzekomo nie miała telefonu a po prostu nie chciało jej się na nas poczekać. Bardzo nie profesjonalne podejście do klienta. Jechaliśmy kawał drogi żeby zobaczyć salę a tu takie coś!Szkoda bo byliśmy poważnie nią zainteresowani ale skoro już na początku tak się traktuje ludzi to z pewnością będą problemy przy organizowaniu wesela eh. :?
Ania_K. - Czw Paź 25, 2012 10:59 pm

Witam,

18 sierpnia mięliśmy wesele w sali Saxonia. Przyjęcie odbyło się na 100 osób. Na początku trochę się obawialiśmy czy sala jest wystarczająca dla takiej ilości gości. Wszelkie nasze obawy były niesłuszne. Rozstawienie stołów było idealne, goście absolutnie nie narzekali na ilość miejsca na parkiecie.

Nie ukrywam, że wybór sali był trudny ponieważ rozważaliśmy organizacje przyjęcia między Saxonią a namiotem w Maladze. Dokonaliśmy właściwego wyboru i z miłą chęcią zorganizowalibyśmy wesele raz jeszcze.

Od samego początku współpraca z właścicielką- Panią Małgosią układała się bez najmniejszych problemów. Wszelkie nasze pomysły i życzenia zostały spełnione. Służyła nam radą i podpowiadała co sprawdza się najlepiej na weselach.

Jedzenie było wyśmienite, niczego nie brakowało. Rozmaitość potraw zaspokajała każdy głodek. Stoły były zastawione i udekorowane przepięknie (stroiki z białych żywych róż były bajeczne) Równie pięknie prezentował się stół wiejski. Obsługa pilnowała aby nie brakowało niczego, napoje zimne, kawa, herbata na nic nie trzeba było czekać ani się prosić. Ciepłe posiłki wydawane były szybko i sprawnie dzięki czemu goście otrzymywali je równocześnie.

Wszystkiego doglądał kierownik sali, zadbał o każdy szczegół i wszelkie nasze prośby.

Mięliśmy do dyspozycji pokój dla nowożeńców oraz pokój z lodówką zamykany na klucz, w którym mogliśmy trzymać alkohol.

Jeśli chodzi o jedzenie przyznam, że nieziemskie wrażenie zrobił tort oraz małe ciepłe bułeczki podane na poprawinach.

Jeśli chodzi o poprawiny chylę ukłon w stronę Pani Małgosi ponieważ stanęła na głowie aby spełnić naszą prośbę.

Nie ukrywam, że jako pierwsi zorganizowaliśmy poprawiny w namiocie z tyłu sali. Wyszło to wszystko super. Na początku obawialiśmy się z mężem czy pomysł wypali i spodoba się gościom. Namiot, cała jego dekoracja, ustawienie stołów, grill, forma w jakiej podane były kiełbaski, mięsa i wszystkie dodatki

sprawiły, że było to niezapomniane przyjęcie. Goście czuli się swobodnie, oczywiście orkiestra zadbała o muzykę a po chwili odpoczynku mogliśmy powrócić na salę. Wspomnę tylko, że na poprawinach było około 60-70 osób.

Uważam, że najlepszą opinie o sali wystawili nam nasi goście, którzy byli bardzo zadowoleni i nie usłyszeliśmy nic złego na temat przyjęcia.

Z czystym sumieniem polecam tą salę. Nasze wesele udało się super.

Dziękujemy, Ania i Tomek.

Jolkaruda - Sro Mar 13, 2013 11:26 pm

Witam serdecznie !Jestem nowa na forum i zaczytałam się właśnie o Saxonii.Miałam przyjemność być tam trzykrotnie gościem i po prostu pełen zachwyt.Wystrój sali i dekoracje stołów po prostu szałowe a mam bzika na tym punkcie bo to moje hobby.Właściciele podobno dopasowują to dodatkowo do upodobań pary młodej bo każdy lubi inaczej.Ja czułam się tam rewelacyjnie bo pełen przepych a przy tym nie jest sztywno.Dla mnie po prostu królesko.Jak ktoś się zmęczył :D to mógł sobie wziąć pokój i odpocząć. A te schody,po których wchodzą młodzi i goście to normalnie jak z filmu.Suuuuper
MagdalenaM - Nie Cze 09, 2013 4:23 pm

My najpiękniejszy dzień świętowaliśmy w Saxoni :) . Nasze wesele odbyło się 1.06.2013. To był strzał w dziesiątkę. Jedzenie przepyszne, wnętrza nastrojowe i idealne dla 100 osób. Właściciele to wspaniali ludzie. Można było z nimi załatwić i ustalić każdą sprawę. Goście tak świetnie się bawili i czuli że zabawa trwała do białego rana. Pokój dla młodej pary cudowny. W niedziele siedzieliśmy sobie w przecudownym ogrodzie i odpoczywaliśmy po szalonym weselu.
Polecamy
Magdalena i Adam

Felenopsis - Nie Wrz 15, 2013 11:30 am

Witam,
Byłam oglądać salę Saxonia w te wakacje, miejsce czarujące. Ładny ogród, nie za duży, ale ważne, że jest. Sama sala gustownie udekorowana, w barokowym stylu, podłużna - więc mniej ustawna. Jak byłam oglądać salę szykowano wesele na 100 osób i wszystko się spokojnie mieściło. Obsługa kelnerska również zrobiła na mnie dobre wrażenie.
Minusem sali okazała się być właścicielka. Po przeczytaniu wszystkich czarujących opinii na jej temat w tym wątku nie spodziewałam się spóźnienia 45 minutowego, hasła, że nie ma się dla nas czasu i wszystkie pytania mamy szybko załatwić. Cała rozmowa z właścicielką zajęła mniej niż 5 minut i nie zachęciła nas do kolejnego spotkania.
Stawka za wesele na 60 osób to 180-190 zł - menu niestety nie widziałam, nie było na nie czasu.

Gosia i Artur - Nie Lis 24, 2013 5:36 pm
Temat postu: Wesele w Saxonii
Witamy Wszystkich,
mieliśmy wesele w Saxonii w 2009 roku. Mamy z tą salą oraz obsługą same miłe wspomnienia. Wystrój znacząco się zmienił, chociaż już wtedy było bardzo estetycznie i atrakcyjnie. Jedzenie było smaczne, obsługa kelnerska - miła i profesjonalna, natomiast kontakt z Właścicielką - bardzo dobry. Nasi goście do dzisiaj wspominają nasze wesele, jako kameralne, ale ze wspaniałą oprawą oraz atmosferą.
Mając w pamięci tamte chwile, zdecydowaliśmy, że w tym roku będziemy się tam bawić w Sylwestrową noc z częścią weselnych gości.
Gosia i Artur

techeran - Sro Mar 12, 2014 11:18 am

Witam.
na sali Saksonia bawiłem sie w sumie trzy razy. Pierwszy raz w 2007 roku u znajomych, w 2008r na własnym weselu i 2013r na weselu siostry. Piękna sala, jedzenie pyszne, zielony teren wokół z ławkami gdzie można odpocząć, duży parking wyznaczonym miejscem na pokaz fajerwerków.
Z całego serca polecam sale.

Aga i Arek - Nie Mar 23, 2014 9:19 pm

Witam serdecznie. Nasze wesele odbyło się w Saxonii 03.08.2013 r. i z czystym sumieniem możemy polecić tą salę. Piękny wystrój, urządzony z gustem, na wysokim poziomie. Wszystko odbyło się zgodnie z ustaleniami. My "Młodzi" o nic nie musieliśmy się martwić, obsługa trzymała rękę na pulsie. Żadnych przykrych niespodzianek, o których opowiadali znajomi przy organizacji swoich wesel na innych salach. Jedzenie pyszne ,bardzo ładnie podane. Podłużna sala jak i filary nie stanowiły żadnego problemu. Przepiękny ogród z ławeczkami do przycupnięcia, porozmawiania czy zapalenia papierosa, duży parking, pokój dla nowożeńców oraz pokoje dla gości to dodatkowe plusy. Wszyscy goście wyszli zachwyceni. Nawet teraz, po takim czasie mile wspominają wesele i salę. A my już wiemy, że urządzimy tu chrzciny a potem komunię naszego potomka :)
gosc_weselny - Pon Kwi 28, 2014 1:49 pm

Witam serdecznie,

Kilka miesięcy temu miałem przyjemność (?) bawić się na weselu w Saxonii. Jak się okazuje, niedługo ponownie pojawię się tam jako gość na przyjęciu weselnym innych znajomych. W przyszłym roku mnie również czeka ślub i już wiem jednak, że tę salę sobię raczej odpuszczę. Ponieważ w ocenach powyżej wyraźnie dominuję opinie pozytywne, postanowiłem podzielić się moimi spostrzeżeniami, zaobserwowanymi z punktu widzenia gościa. Być może pomogą na parę rzeczy zwrócić uwagę planującym ślub.

Plusy:
- przepyszne jedzenie, kucharz ma dar, potrawy są niebanalne, bardzo smaczne, w odpowiednich ilościach (poza jednym wyjątkiem, o tym poniżej)
- sala ma swój niewątpliwy urok, jest ładnie urządzona, przytulna
- duży parking
- miejsce w głębi od ulicy, nie przy samej drodze, w ogrodzie również jest spokojna, kojąca atmosfera

Minusy:
- OBSŁUGA !! ! - to co zaobserowałem i usłyszałem, będąc jako gość na weselu przechodziło jakiekolwiek pojęcie. Być może dlatego, że wesele było małe (ok. 50 osób), obsługa była okrojona (troje kelnerów), przez co mieli sporo pracy. Natomiast na pewno nie uzasadnia to tak niemiłego, burackiego wręcz zachowania. W punktach:
--> W trakcie wesela odbywała się przaśna weselna zabawa polegająca na piciu wódki. Wiadomo, głupie, ale to standard na takiej imprezie. Jeden pan z obsługi, z wąsami, widać nie do końca rozumiał jaka jest jego rola. Kilka razy musiał zetrzeć podłogę, na którą wódka kilkukrotnie się rozdała. Minę przy sprzątaniu miał jakby mu zamordowano psa, a on musiał sprzątać jego krew. Jednak prawdziwy popis dał słownie, nie gestem. Przy ostatnim wytarciu podłogi, powiedział następujące słowa: "Ja pi*****lę, ile razy będę jeszcze musiał tu sprzątać". Miał szczęście, że nie słyszał tego Pan młody, bo pewnie wyciągnąłby go i wyrzucił z opłaconego przez niego lokalu. To zachowanie było dyskredytujące, zarówno tego Pana, jak i całą salę. Niewyobrażalne, niezrozumiałe. Rozumiem, że wycieranie podłogi to niespecjalnie przyjemne zajęcie, ale taka praca i wykonującą taką pracę powinno się jednak nie być burakiem.
--> Obsługa bardzo niegrzecznie reagowała na prośby ze strony gości. Na pytania czy mogą coś donieść sok np. odburkiwali nieprzyjemnie "zaraz", po czym BARDZO CZĘSTO nie przynosli tego do czego przyniesienia się zobowiązali. Kuriozalna sytuacja i lekceważenie gości.
--> Na stole stały wyszczerbione dzbanki. Niby szczegół, ale naprawdę, gdyby właściciel sali powiedział Młodym, że brakuje mu całych dzbanków na sok, to myślę, że dołożyli by 100 PLN aby pięć dobrych, nienadtłuczonych dzbanków dokupić. Na prośbę u obsługi, by wymienić nadtłuczony dzbanek, obsługa przyniosła inny, również nadtłuczony. Cyrk po prostu. Nie wiem jak wielką filozofią jest utrzymanie zastawy weselnej w stanie zdolnym do użytkowania - niepotłuczonym.
--> Jako, że kelnerów było mało i co ciekawe, nie mieli oni wózka do rozwożenia ciepłych posiłków, to permanentnie część gości czekało długo na ciepłe posiłki. Rosół zamiast dowieziony na wózku i podstawiany gościom, noszony był po trzy miseczki z kuchni na salę i trwało to miłosiernie długo. Nie wiem czy sala nie ma na wyposażeniu takiego wózka (jak nie to polecam zakupić: na alegero szukamy pod "wózek kelnerski" ), czy po prostu "zapomniano" go użyć. Podobnie było z innymi ciepłymi posiłkami. Nie mam pojęcia jak to musi wyglądać przy większej liczbie gości (na weselu na którym byłem było około pięćdziesiąki), nie mniej jednak u nas, jak pierwsi kończyli jeść, to drudzy jeszcze nie dostali talerza. Żenujące.
- Incydenty z jedzeniem:
--> Goście na wejście dostali zimny rosół. Nie wiem jak można popsuć pierwszy posiłek. Po pierwsze, to na starcie rzutuje na odbiór sali (mimo, że jedzenie było pyszne). Gdyby posiłek podany o 1 w nocy był zimny, nikt by się tym nie przejął, ale podanie zimnego rosołu na starcie to skandal. Jasne, wszyscy zjedli, ale nieco współczuję Młodym, że musieli wysłuchiwać ciotek i wujów mruczących pod nosem: "zimny rosół... phi... jak tak można". Naprawdę tak ciężko wycyrklować o której podać zupę? I trzymać ją na lekkim gazie by była ciepła aż do podania?
--> Absurdalnie niewielka ilość frytek do ciepłego dania. Na nasza część stołu doniesiono mały talerzyk frytek. Tak, że jak poczęstowały się trzy osoby do talerzyk był pusty. Kiedy poprosiliśmy czy można dostać więcej frytek, kelner odparł: "przecież dopiero przyniosłem", po czym przyniósł po pięciu minutach drugi taki mały talerzyk, który rozszedł się równie szybko. Mi w każdym razie nie było dane spróbować frytek. Biorąc pod uwagę ilę kosztują ziemniaki, nie jestem w stanie zrozumieć w czym był problem, żeby przygotować ich przyzwoitą ilość.

To tak na szybko z tego co jeszcze pamiętam. Warto, żeby goście, którzy wkrótce będą mieli tam wesele zwrócili uwagi na niby nieistotne, ale jednak ważne detale jak zimna zupa, czy talerzyk frytek na dziesięć osób. I przede wszystkim na fatalną obsługę. Jasne, że nie każdy musi mieć dobry dzień i uśmiechać się głupkowato do wszystkich, ale gdybym ja tak wykonywał swoją pracę jak państwo kelnerzy, to dawno byłbym bezrobotny. Być może to incydentalny wybryk i akurat na takie pechowe wesele trafiłem (na to by wskazywała ogromna przewaga pozytywnych opinii), nie mniej jednak, Młodym którzy planują się tam bawić, radzę na te rzeczy zwrócić uwagę właścicielom. Szkoda nerwów.

Wesele całościowo wspominam dobrze, fajny DJ, fajna ekipa, dobra zabawa, więc bawiłem się dobrze, ale zarzuty jakie mam wobec sali, dyskredytują ją w moich oczach i ja tej sali pod uwagę na pewno nie wezmę.

woznym - Sob Cze 14, 2014 3:03 pm

My wesele mieliśmy tydz temu i jesteśmy zachwyceni zarówno obsługa jak i jedzeniem (smakiem i ilością). Wesele było na 100 osób i pomimo obaw o wielkość sali wszyscy się pomieścili zarówno przy stolach jak i na parkiecie. Wszystkim niezdecydowanym polecamy serdecznie tą sale naprawdę warto!

PS rosół był gorący:P

mariczka - Pią Lip 04, 2014 9:47 pm
Temat postu: Ślub i wesele 28.06.2014
Jestem po weselu w Saxonii (28.06.2014) i chętnie podzielę się swoimi spostrzeżeniami:
1) jedzenia było dużo i było przepyszne
2) właścicielka przemiła i chętna do pomocy
3) dekoracja sali przepiękna, bardzo przytulna
4) obsługa miła i kompetentna, posiłki były podawane na czas, ciepłe
5) akustyka sali bardzo dobra
6) wesele mieliśmy na 60 osób, wszyscy bez problemu się zmieścili i swobodnie się bawili
7) szampana trzeba kupić samemu (warto wiedzieć wcześniej)
8) właścicielka trochę krzywo patrzy na lampiony szczęścia (kwestia pozostałego na kamieniach wosku)
Ogólnie mamy bardzo pozytywne wrażenia, na pewno ponownie wybralibyśmy tą salę!!!

Arletta - Pon Wrz 15, 2014 5:06 pm

W tę sobotę 13.09.2014r. mieliśmy wesele w sali Saxonia. I jesteśmy bardzo, bardzo zadowoleni. Szczególnie, że pani Małgosia tak na prawdę uratowała nam życie, bo od ponad roku mieliśmy zarezerwowaną inną salę i bardzo się przejechaliśmy, więc 10 dni przed weselem zmieniliśmy salę. I jesteśmy bardzo zadowoleni. Kelnerzy w 100% profesjonalni, jedzonko przepyszne, w ilościach kosmicznych. Kontakt z właścicielami rewelacyjny. Wszystko można z nimi dogadać, nawet nietypowe "zachcianki". Polecamy wszystkim bardzo gorąco!!! My na pewno jak tylko będziemy mieli jeszcze jakąś imprezę do wyprawienia to wrócimy na salę Saxsonia!!!
Pozdrawiamy Arletta i Leszek

Sylwia i Paweł - Pią Wrz 26, 2014 10:52 pm

Mieliśmy wesele w Saxonii 6.09.2014

A więc od początku:
- kontakt z właścicielką rewelacyjny!!!!Nie musieliśmy się martwić o nic. Rozstawienie stołów, wystrój, tort, chleb powitalny ... wszystko zostało odpowiednio przygotowane.
- Jedzenie - super smaczne i nawet największy łasuch by się najadł. Koniecznie trzeba zamówić wiejski stół z REWELACYJNYM udźcem i kiełbasami!!!!Po prostu NIEBO W GĘBIE!!!!!! Tort był zamawiany w lokalu i był to jeden z lepszych tortów jakie mieliśmy okazję jeść. Nie był za słodki(co się często zdarza), bez lukru, śmietanowy z malinami. PYCHA!!! Ciasta bardzo dobre. Przystawki tak smaczne, że poszły z nami do domu:-)
- Obsługa - ilość osób odpowiednia do liczby gości, sprawna, szybka, uprzejma
- Wystrój - elegancki ale z wyczuciem smaku i umiarem. Dla nas był odpowiedni. Idealna kolorystyka dodatków, którą można ustalić indywidualnie z właścicielką.

Tak naprawdę wszystko zależy od upodobań, ale dla nas NAJLEPSZE WESELE na którym się bawiliśmy :-)
Jak byśmy mieli powtórzyć imprezę to tylko w SAXONII!!!!

Michał L. - Pon Paź 13, 2014 6:16 pm
Temat postu: Wesele w Saxonii 27.09.2014 rok.
Witam.
Dnia 27.09.2014 roku mieliśmy wesele w Saxonii. Od początku "załatwiania" formalności do zakończenia wesela wszystko było zorganizowane z bardzo dużym profesjonalizmem i naprawdę dużym zaangażowaniem.
Pani Małgorzata jest osobą niezwykle otwartą na klientów i służy pomocą oraz radą w każdej sytuacji. Tak też było w Naszym przypadku. Jasno i wyraźnie przedstawiła ofertę i menu. Powiedziała co i ile kosztuje. W związku z tym, że na sali weselnej byliśmy dopiero ok. 21 doradziła przy wyborze menu i wspólnie z Nami dokonała poprawek zarówno potraw jak i godzin ich serwowania (jak się okazało w trakcie wesela - były to słuszne poprawki). Poprzez Panią Małgorzatę zamówiliśmy tort weselny, gdyż taka możliwość jest. Tort bardzo smaczny i sporo tańszy niż zakupiony na zamówienie w cukierni.
Alkohol we własnym zakresie (również szampan), o czym zostaliśmy poinformowani na pierwszym spotkaniu. Po wpłaceniu zaliczki resztę kwoty wpłaciliśmy dzień przed weselem. Otrzymaliśmy wówczas klucz od pokoju, w którym była szatnia i znajdowała się tam też lodówka na alkohol bądź inne napoje. W przeddzień wesela obejrzeliśmy także pokój dla Nowożeńców, który prezentował się bardzo ładnie.
Wystrój sali bardzo ładny, ułożenie stołów nie przeszkadzało w przemieszczaniu się. Kompozycja kolorystyczna i przygaszone światła dały niezapomniany nastrój. I do tego jeszcze czerwony dywan rozłożony przed drzwiami wejściowymi.
Mieliśmy menu za 159 złotych od osoby: 4 gorące posiłki + przystawki na stole (wędliny, śledzie, sałatki), owoce, 5 rodzajów ciast (do wyboru z ok. 50). Plus oczywiście stół staropolski/wiejski, który cieszył się niesamowitym powodzeniem wśród gości (udziec z szynki, smalec, kiełbasa, salceson, ogórki, chleb) + bimber, ale to już w swoim zakresie (pustą beczułkę 3,5 litra na ten trunek udostępnia Saxonia).
2 smaki soków bez ograniczeń. Tak samo jak woda z cytryną, herbata i kawa. Napoje gazowane na koszt klienta.
Osób na weselu było 64. Pani Małgorzata nie robiła żadnych problemów, że to "tylko" tyle osób. Samo wesele koordynował Pan Maks (syn Pani Małgorzaty). Bardzo obrotny, pomocny i zaangażowany w swoją pracę człowiek. Podobnie jak obsługa wesela (kelner, kelnerki, pracownicy kuchni oraz sprzątaczki). Z kelnerami nie było żadnych problemów - posiłki były serwowane prawie zgodnie z ustalonymi godzinami. Poproszeni o kawę czy herbatę nie robili z tym żadnych problemów i po chwili zamówione napoje "lądowały" na stole.
Samo jedzenie pyszne - począwszy od pierwszego dania (rosół, ziemniaki, surówka i kilka rodzajów mięs do wyboru), poprzez przekąski, kolejne gorące posiłki a kończąc na stole staropolskim/wiejskim. Jest to zarówno Nasza opinia jak i również wszystkich gości. Ilość jedzenia przewyższyła apetyty bawiących się gości. Ilość jedzenia naprawdę imponująca. Oczywiście możliwość zabrania jedzenia przy wyjściu pod warunkiem posiadania pojemników (trzeba je samemu zakupić gdzieś przed weselem).
Dwóch dj-ów zabawiało gości ze sceny na podeście umiejscowionej naprzeciw Nas, czyli Pary Młodej. Bardzo fajnie to wyglądało. Scena była duża i bez problemu zmieściłaby się tam orkiestra trzy lub czteroosobowa. Dj-e siedzieli przy specjalnie dla Nich przygotowanym stoliku.
Parkiet spokojnie pomieścił wszystkich gości. Nikt się o nikogo nie obijał podczas tańców i zabaw.
2 toalety (damska i męska) były schludne i eleganckie.
Wesele trwało do godziny 9tej rano i cały czas obsługa była uprzejma i życzliwa. Podobnie jak koordynujący wszystko Pan Maks.
Parking na terenie Saxonii wystarczył w zupełności aby pomieścić auta gości. Na terenie był także dostępny dla gości chcących się przewietrzyć ogród.
Pokoje także za niewielką opłatą dostępne dla zmęczonych gości.
My zdecydowaliśmy się na samo wesele. W przypadku zorganizowania poprawin Pani Małgorzata przedstawiła nam dwie opcje:
1. pozostałe z wesela jedzenie zostanie położone na stołach;
2. grill pod dużym namiotem w pobliskim ogrodzie;
Jednak nie wybraliśmy opcji z poprawinami, czego bardzo żałujemy. Ale to już siła wyższa była.
Także wesele w Saxonii oceniamy jako niezapomniane przeżycie pod każdym względem. Bezproblemowy kontakt z profesjonalną i pomocną Panią Małgorzatą wpływa jeszcze bardziej na tą ocenę.
Z Wielką Przyjemnością możemy polecić tą Salę!!

Z poważaniem
Michał i Izabela L.

dziduunia - Nie Lip 12, 2015 6:17 pm

sala saxonia

sama sala: sala prostokatna po jednej stronie sa stoly wzdłuż sali dalej miejsce do tanczenia scena dla orkiestry na przeciwko pary mlodej mniejsza na max 4 artystow (jak dla mnie). wystroj piekny klimatyczny. na ile osob... sala sie reklamuje na 120 jak dla mnie zbyt duzo. max 100. minusem mogą być schody prowadzace do sali - oczywiscie dla osob starszych

otoczenie: baardzo duzy piekny ogród jest gdzie usiasc jest gdzie zaparkowac

sala posiada miejsca noclegowe dla gosci w cenie pokoj dla mlodych gratis

cena: nam zaproponowano 160 zł/osobę (nie znam wariantow innych. ze strony jest napisane od 149/osobę) stol wiejski 750 zł

włascicielka: o dziwo to przez wlascicielke nie wybralismy tej sali, chociaz sama w sobie bardzo nam sie podobala. Pani ewidentnie nie zalezalo na tym czy wyprawimy u niej wesele czy nie. podejrzewam ze spowodowaneto to bylo iloscia gosci jaką zaproponowalisci albo w miedzyczasie trwajacą imprezą w ogrodzie gdzie wlasciele byli m.in gosci.. jeżeli obcja 1 jest ta prawdziwą z tego co wyczytalam ktos z Was tez mial podobną sytuację (powiedzielismy ze wesele na ok 60 osob max70) Pani nam oznajmila ze 80 to jest dla niej minimum ale ze wsgledu na to ze mamy bliski termin (3 miesiace do wesele) to przymknie na to oko. jezeli obcja 2 byla ta prawdziwa to nie musielismy wcale przyjezdzac w tym terminie. Wracając do tematu: Wlascicielka zaprowadzila nas na sale zapalila swiatla wlaczyla muzykę i tyle co ta Pani zrobila. nie usiadla z nami, nie porozmawiala, nie przedstawila oferty. musialam się zapytac o menu by zobaczyc propozycje. Menu zostalo nam dostarczone, przegladalismy je na stojąco, nie zostalo nam zaproponowane byśmy usiedli. Pani jedynie poinformowala nas ze jak mamy jakies pytania to proszę pytac i odwrocila się i poszla. oczywiscie mialam pytania wiec pozniej na stojaco je zadawalam i Pani udzielala nam infomracji

podsumowując: sala ok otoczenie, hotel same plusy: zachowanie wlascicielki pozostawialo wiele do życzenia a Myślę ze takie zachowanie dla kogos kto chce "sprzedac" ofertę jest niedopuszczalne. Male zainteresowanie potencjalnym klientem. wynik: nie wybralismy sali

swinki3 - Czw Paź 01, 2015 2:25 pm

Witam,
byłam na weselu w Saxonii i bardzo mi się podobało. Sala piękna, jedzenie pyszne i dużo. Nie wiem, jaka jest właścicielka, ale moja przyjaciółka, która była wtedy Panną Młodą mówiła, że miała z nią bardzo dobry kontakt. Schody są owszem, ale na szczęście toalety są na poziomie sali, bo dla mnie najgorsze jest bieganie do toalet po schodach. Na weselu było chyba 95 osób i wszyscy swobodnie się mieścili. Za jakiś czas ja będę mieć ślub i mocno rozważam tę salę :) bardzo mi się tam podobało. No i do tego jest piękny, duży ogród, w nocy fajny klimacik..

Sylwia_i_Wojtek - Sro Paź 21, 2015 8:26 pm
Temat postu: Wesele Restauracja Saxonia
Witam.
17.10.2015 mieliśmy wesele w restauracji Saxonia ul. pomorska 561, z czystym sumieniem możemy polecić ten lokal na wesele. Sala cudowna, wystrój wręcz bajeczny. Wesele było na niecałe 70 osób wszyscy goście zadowoleni z sali, dużo miejsca do zabawy, rewelacyjna obsługa kelnerzy cały czas pilnowali aby nikomu niczego nie brakowało a zarazem byli jakby niewidzialni. Jedzenie bardzo dobre dostaliśmy 4 propozycje menu dodatkowo je modyfikowaliśmy pod nas z niczym nie było problemu. Właścicielka Pani Małgosia bardzo miła osoba z niczym nie robiła nam problemów. Na sali czyściutko, otoczenie sali przepiękne, nam niestety nie dopisała pogoda. Serdecznie polecam tą salę na wesele.

Sylwia i Wojtek

Maqta - Pią Mar 11, 2016 1:20 pm
Temat postu: Świetna Impreza!
Witajcie,
kilka tygodni temu bawiłam się w Saxonii na imprezie mojej znajomej. Muszę przyznać, że impreza zorganizowana była perfekcyjnie! Pyszne jedzenie, piękny wystrój sali, wspaniała atmosfera i naprawdę świetna zabawa! Gorąco wszystkim polecam ten obiekt! Jeśli sama będę organizowała jakąś imprezę to w pierwszej kolejności zgłoszę się do Saxonii, po prostu jestem pewna, że nie zawiodę się na niczym.
Pozdrawiam i dziękuję za super zabawę!

M.

jolkajolka - Pon Maj 23, 2016 11:33 am

Hej, ja byłam rok temu w Saxonii na weselu kuzyna, który postanowił tam zorganizować ślub w plenerze. Naprawdę bardzo ładnie to wyglądało! Sama zastanawiam się nad takim ślubem. Podobno w Polsce coraz bardziej popularne, a w Łodzi nie wiem czy są jeszcze jakieś miejsca prócz Saxonii. No i oczywiście tutaj wiem, jak to wygląda i przede wszystkim bardzo mi się podobało. Zastanawiam się jeszcze czy może całego przyjęcia nie przenieść na powietrze:) 8) :) :)
m-merci - Pon Maj 30, 2016 3:26 pm

To jest naprawdę bardzo fajna Sala. Mnie się najbardziej podobała tam organizacja. Pani Małgosia była bardzo zaangażowana w organizację naszego wesela. Wszystko z nami konsultowała, o wszystko dokładnie wypytywała, widać było, że bardzo jej zależy, aby wszystko było tak abyśmy byli zadowoleni. I rzeczywiście tak było! Nie miałam najmniejszych uwag do czegokolwiek, więc mogłam się skupić tylko na dobrej zabawie z gośćmi i świętowaniu.
Pozdrawiam :) ;)

złotko - Sro Cze 01, 2016 8:48 pm

Ja jestem umówiona na spotkanie z właścicielami, bo szukam sali na 18, a że mieszkam niedaleko to w sumie czemu nie spróbować. Z tego co tutaj widzę, to raczej wszyscy wypowiadają się o sali bardzo dobrze, więc zobaczymy jakie ja będę miała wrażenia po spotkaniu. Z pewnością potem tutaj napiszę, bo wszystkie te weselne fora bardzo mi pomogły w poszukiwaniach sal, wcześniej nawet nie wiedziałam, że pod nosem w zasadzie jest tyle miejsc.

Pozdrawiam wszystkim forumowiczów :)

marceljus - Pon Cze 20, 2016 2:11 pm
Temat postu: Piękne Wesele
Witajcie,
chciałabym się z Wami podzielić moimi wrażeniami po ostatnim weselu, na którym byłam w Saxonii. To była naprawdę bardzo dobrze zorganizowana impreza. Już samo wejście na sale zrobiło na mnie wielkie wrażenie! Sala jest naprawdę piękna, widać dbałość o każdy szczegół, każdy drobiazg. Wszystko utrzymane w jasnych kolorach, pięknie ubrane stoły i bardzo ładnie zaserwowane dania. Do tego jeszcze duży zielony ogród! Ja się naprawdę bardzo dobrze bawiłam w tym miejscu i bardzo miło spędziłam tam czas :)

Pzdr.

majewskamaja - Pią Lip 08, 2016 11:03 am

Bardzo ciekawe miejsce! Są pewnie inne ładne sale w Łodzi, ale ta ma jakiś swój klimat. Byłam w saxonii na weselu i na komunii i obie imprezy były naprawdę udane. Jeśli ktoś ceni sobie dbałość o szczegóły i nie zależy na nie wiadomo jakich atrakcjach to saxo jest idealna chyba dla takich osób. ;)
Rucio88 - Pon Wrz 26, 2016 4:53 pm

Jesteśmy świeżo po weselu oraz poprawinach w Saxonii. Pani Małgosia spełniła wszystkie Nasze życzenia odnośnie wystroju sali. Na weselu bawiło się łącznie 80 osób + 7 osób(kamera,foto, zespół). Miejsca do tańczenia nie brakowało, wystrój sali jest piękny. Dużym plusem jest możliwość organizacji noclegu na miejscu oraz piękny ogród. Jedzenie - dania główne,przystawki, wiejski stół, ciasta podane w dużych porcjach, świeże i pyszne. Każdy gość był bardzo zadowolony. Obsługa pomocna i pracowita.
Polecamy w 120%.

Ewelina&Sławek

spa - Czw Sie 24, 2017 2:11 pm

Byliśmy ostatnio u znajomych. Wszystko było ok.
spa

Filozofka - Sob Maj 26, 2018 3:55 pm
Temat postu: To samo zdanie
Byliśmy tam z narzeczonym miesiąc temu i...
Wszystko co Pani napisała idealnie pasuje.
Rozmieszczenie stołów tragedia... ale przy takiej małej sali nie ma innego wyjścia.
Mało miejsca do tańczenia. i wysokie długie schody...do sali. Jednak na ślub przychodzi sie w obcasach i jest to duzy minus.

imbrulka napisał/a:
W ubiegla sobote bylam na weselu wlasnie w Saksonii i powiem Wam, ze niezbyt mi sie podobalo. Przede wszystkim malo miejsca jak na 75 osob (tyle bylo gosci). Sala w ksztalcie "pociagu", dluga i cienka. Stoly ustawione wzdluz dluzszego boku. Na srodku jeszcze jakies kolumny i z tancami bylo slabo... Moze na mniejsze wesele byloby ok. Jedzenie pozostawialo wiele do zyczenia. Obsluga kelnerska - zenada.
Plusem sa miejsca noclegowe dla gosci (tanie), pokoj dla nowozencow, parking.

Ani ta, ani poprzednia wersja tego postu nie miala na celu urazenia
czyichkolwiek uczuc, w szczegolnosci organizatorow ani tym bardziej Pary
Mlodej, jezeli jednak tak sie stalo, to przepraszam. Chodzilo mi jedynie
o zwrocenie uwagi przyszlym parom mlodym na niektore niekorzystne aspekty sali.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group