Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Sale weselne - Fantazja

leminka - Wto Lip 06, 2004 9:28 pm
Temat postu: Fantazja
galionka napisał/a:
Ja miałam w Fantazji na ul. Kolumny dlaczego ta...poprostu ta mi się najbardziej podobała z obejrzanych.


Galionka,
Powiedz proszę trochę wiecej na temat twojego wesela a bardziej jego organizacji...
Razem z moim Miskiem zdecydowalismy sie wlasnie na duzą sale w Fantazji i trochę się bojej samej organizacji wesela, ze sie z tym nie uporam :cry: Czy trzeba wykazac duzo samoinicjatywy czy raczej walscicel stara sie pomoc w organizacji? Jak wypadło jedzenie? I wszystko, wszystko co możesz tylko napisać, plssss :kwiat:

Bede Ci bardo wdzieczna za pomoc. Nasze wesele juz za 2 m-ce wiec czasu juz tak wcale duzo nie zostalo a ja mam straszna pustke w glowie :(

Dziewczyny, jeżeli tylko znacie jakieś opinie na temat tej sali napiszcie prosze

LEMINKA

Madlen_ - Sro Lip 14, 2004 10:26 am

W zasadzie niczym nie zajmujesz się na sali, wszystkiego pilnuje właściciel i obsługa wesela.
Ewentualnie ustalają w trakcie wesela kiedy ma być podany tort...
Jedzenie było rewelacyjne i przystrojenie stołów również.
Jedynie co do Ciebie należy to menu ustalane z organizatorem, i kasa...o resztę nie musisz się martwić - oni wiedzą co i kiedy....jak tylko dojedziesz na salę to właściciel przywita WAS chlebem i solą.

Powodzenia :lol:

leminka - Sro Lip 14, 2004 1:10 pm

Dzieki Galionka! :)
Mam nadzieję, że będzie tak jak mówisz, czyli sie uda :mrgreen:

LEMINKA

monika25 - Wto Wrz 28, 2004 6:34 pm
Temat postu: Fantazja
polecam salę na wesele Fantazja na Kolumny 296. jest super!!!
kryszka - Wto Wrz 28, 2004 11:29 pm

Dużo pisałyśmy o "Fantazji" również w temacie "Sale weselne w Łodzi i okolicach".
bajeczka - Sro Kwi 06, 2005 3:51 pm

Jak uważacie - czy ta sala nie jest za mała na imprezę na 100 osób? :D
just_Kate - Sro Kwi 06, 2005 4:07 pm

Bajeczko, ale tam mają 3 sale, jedna jest na 140 osób, druga na 60-80, trzecia malutka - wg mnie na 30 góra. No i ta największa - która bardzo, bardzo mi się pdodobała (ale my wyprawialiśmy mniejsze wesele) to na pewno na 100 osób się nadaje. Jest duża, przestronna...
gambi - Sro Kwi 06, 2005 4:57 pm

just_Kate napisał/a:
Bajeczko, ale tam mają 3 sale, jedna jest na 140 osób, druga na 60-80, trzecia malutka - wg mnie na 30 góra. No i ta największa - która bardzo, bardzo mi się pdodobała (ale my wyprawialiśmy mniejsze wesele) to na pewno na 100 osób się nadaje. Jest duża, przestronna...


Just Kate
nie widzialam najmniejszej sali, ale mysle ze widziala ta na wg Ciebie 60-80 osob. Ja wiem oni tak mowia i tak sie reklamuja. ale bylam tam ogladac ta sale przed weselem przygotowanym na 60 osob i zdecydoawnie nie polecam. Jak dla mnie tam sie dobrze moze bawic max 40 osob. nie wyobrazam sobie, gdzie goscie beda tanczyc, rozstawienie stołów jest dla mnie nie do zaakceptowania. zwlaszcza stół dla mlodej pary, ktory jest ustawiony pod sciana i wszyscy musza wstac, zeby para mloda albo swiadek z samego konca mogl wyjsc.

A jesli chodzi o najwieksza sale to calkowicie sie zgadzam. 100 osob bedzie sie tam swietnie bawilo i ta sale moge spokojnie polecic.

[ Dodano: Sro Kwi 06, 2005 5:59 pm ]
Jeszcze a propo tej sredniej sali to wiem ze sa tam organizowane zabawy sylwestrowe i tylko na max 40 osob. wiec nie rozumiem czym sie rozni sylwester od wesela. bo na jednym jak i drugim ludzie przychodza sie pobawic.

pipi - Czw Kwi 07, 2005 8:20 am

To ja napiszę czym się różni Sylwester od wesela :mrgreen:
Na Sylwestra na sali chodzą ludzie którzy lubią tańczyć i jak gra orkiestra wszyscy wstają i tańczą, na weselu nie wszyscy tańczą część gości jest po prostu zadowolona że widzi rodzinę z daleka i chce się z nimi nagadać. Inni nie mają już takiej kondyncji ;)

Ewela - Czw Kwi 07, 2005 10:21 am

Byłam w Fantazji na dużej sali podczas wesela na 120 osób. Czasami mieliśmy mało miejsca do tańca, ale tylko w momentach gdy goście poczuli "nagły zryw". Między stołami było wystarczająco dużo miejsca.
Ja osobiście planuje na tej sali wesele na 90-100 osób i myślę,że będzie w sam raz.

just_Kate - Czw Kwi 07, 2005 10:53 am

gambi napisał/a:

Just Kate
nie widzialam najmniejszej sali, ale mysle ze widziala ta na wg Ciebie 60-80 osob. Ja wiem oni tak mowia i tak sie reklamuja. ale bylam tam ogladac ta sale przed weselem przygotowanym na 60 osob i zdecydoawnie nie polecam. Jak dla mnie tam sie dobrze moze bawic max 40 osob. nie wyobrazam sobie, gdzie goscie beda tanczyc, rozstawienie stołów jest dla mnie nie do zaakceptowania. zwlaszcza stół dla mlodej pary, ktory jest ustawiony pod sciana i wszyscy musza wstac, zeby para mloda albo swiadek z samego konca mogl wyjsc.


No ja akurat tej średniej jako jedynej nie widziałam, bo pan nam z góry powiedział, że tam już na ten rok nie ma wolnych. Więc tylko ze zdjęć i opowieści ją znam. :) Więc pewnie masz rację.
Wiem jedynie, że byłam rozczarowana propozycją właściciela żebyśmy wesele na 50 osób zrobili w małej 'kawiarence' przy hotelu. Jak któraś z was tam była to wie, że to malutka salka i taka mało weselna. :?
Ale ta sala na 140 osób jest wg mnie fantastyczna. Ewela - gratuluję wyboru. :graba:

bajeczka - Czw Kwi 07, 2005 8:29 pm

Widziałam sale do której wchodzi sie tak z lewej strony, dość duża była i taką w osobnym budyneczku z grillem. Nie wiedzialam, że jest jeszcze jakas trzecia.

I w ten sposób nie wiem czy widzialam ta najwieksza i srednia czy srednia i małą. :? Pan powiedział, że wynajmują ją na imprezy od 90 osób wzwyż.......

Kot - Sro Kwi 27, 2005 9:21 am

Ja mam zarezerwowaną salę tą średnią w Fantazji. Teraz jak o tym myślę to chyba zrobiliśmy błąd, że ciasno to nic bo moja rodzinka zbyt liczna nie jest więc z tym damy radę :lol: ale pojawił się inny problem. Salę wybierałam jak jeszcze wogóle nie umiałam tańczyć a teraz przygotowujemy układ taneczy - walc wiedeński i nie wiem czy tam wogóle jest możliwe wirowanie w tańcu bo z tego co pamiętam po środku sali jest słup :evil:
Asiek - Pią Kwi 29, 2005 3:30 pm

Niecały miesiąc temu byłam na weselu w "Fantazji".
Nie miałam pojęcia, że tam są 3 sale (dopiero Wy mnie uświadomiłyście :wink: ), ale ponieważ wesele było na ok. 100 osób, więc myślę, że była to ta największa.
Podobało mi się - wszystko - wygląd sali (ciepłe kolory ścian, ładne oświetlenie), dekoracje, wygląd stołów i nakryć, obsługa też na medal. Stół wiejski (a właściwie wóz :wink: ) był :graba: . Jedzenie dobre i dużo. Miejsca na parkiecie spokojnie wystarczało dla tańczących.
Jedyne co może trochę się niektórym nie podobać to słupy odgradzające część ze stołami od parkietu dla tańczących. I że daleko od centrum miasta. Ale bez przesady. :wink:

Ale ja jako gość jestem zadowolona z tej sali i mogę każdemu z czystym sercem polecić.

gambi - Pią Kwi 29, 2005 3:44 pm

Kot napisał/a:
bo z tego co pamiętam po środku sali jest słup :evil:


wydaje mi sie, ze na tej sredniej sali nie ma zadnych kolumn posrodku, takze spokojnie mozna tanczyc układ :wink:

Ewela - Wto Maj 10, 2005 9:55 am

Dzięki Asiek!
Miło słyszeć tyle dobrego o swojej wybranej i wymarzonej sali! :)

Kot - Wto Maj 10, 2005 9:57 am

muszę się tam za jakiś czas wybrac i zerknąć na ta naszą salkę jak tam są stoły ustawione przed weselem i ile tam jest miejsca do tańczenia

jak tam ostatnio byłam to w tej mojej średniej akurat był remont :(

joanna_25 - Nie Wrz 04, 2005 10:47 am

gambi napisał/a:
Kot napisał/a:
bo z tego co pamiętam po środku sali jest słup :evil:


wydaje mi sie, ze na tej sredniej sali nie ma zadnych kolumn posrodku, takze spokojnie mozna tanczyc układ :wink:


Są Gambi kolumny pośrodku.I to dosyć szerokie zobacz tylko:



Kot napisał/a:
muszę się tam za jakiś czas wybrac i zerknąć na ta naszą salkę jak tam są stoły ustawione przed weselem i ile tam jest miejsca do tańczenia





Kot-ku na zdjęciach widać jak ustawiają stoły.Raczej inaczej się nie da bo po pierwsze są słupy a poza tym dalej już jest parkiet.
Sprawdzałaś czy zmieścisz się za swoim układem tanecznym?
Na ile Ty wogóle osób masz wesele?Napisane jest że to sala od 45 do 65 osób ale jak dla mnie na te 65 osób to zdecydowanie jest za mała.
Widziałam film z wesela na tej sali (na przesłuchaniu zespołu Time) i powiem Ci że niestety dosyć ciasno tam było w tańcu.Dlatego się nie zdecydowałam na tą salę choć podoba mi się z wyglądu.

Kot - Pon Wrz 05, 2005 8:31 am

Licząc łacznie zaproszeni goście + para młoda + nasi rodzice + kamerzysta + DJ wychodzi 60 osób.

Ale to chyba nie możliwe by wszyscy przyszli :roll: Dopiero na początku października będziemy mieli orientację kto przyjdzie a kto nie.

Stoły można też inaczej ustawić. Byłam i oglądałam tą salę z innym ustawieniem ale było chyba jeszcze gorsze niż to :roll: a układ się dostosuje do wielkości parkietu :30:

bajeczka - Pon Wrz 05, 2005 8:20 pm

Kot napisał/a:
a układ się dostosuje do wielkości parkietu :30:


I o to chodzi - nie pietrzyc trudności :)

Kot - Wto Wrz 06, 2005 8:12 am

Heh no właśnie :wink: zresztą już za późno na żale :30:
słup jest nie da się zaprzeczyć i to pośrodku hmmm ale jestem już na takim etapie że po prostu usadzę za mnim gości, których lubię najmniej i tyle :lol:

joanna_25 - Wto Wrz 06, 2005 9:57 pm

Kot napisał/a:
Heh no właśnie :wink: zresztą już za późno na żale :30:
słup jest nie da się zaprzeczyć i to pośrodku hmmm ale jestem już na takim etapie że po prostu usadzę za mnim gości, których lubię najmniej i tyle :lol:


:lol: dobry pomysł...na mojej sali są schody to tam usadzę niektóre osoby :lol:

szept - Czw Wrz 08, 2005 8:47 pm

Kotku,bawiłam się na tej sali.Było dosyć ciasno tylko na początku,bo wszyscy naraz tańczyli,a potem było już naprawdę ok.
Ten słup to rzeczywiście kiepska ozdoba,ale przeżyjesz!
Najważniejsza jest dobra zabawa,a taka na pewno u Ciebie będzie!!
Pozdrawiam cieplutko!

Pusiak - Pią Wrz 09, 2005 12:18 pm

Byłam w Fantazji na weselu, i według mnie nie było tak źle, słup mieliśmy po prawej stronie stołu, ale np. my widzieliśmy parkiet... gorzej z tymi osobami, które siedziały po drugiej stronie :(
Kot - Pią Paź 07, 2005 11:30 am

Byliśmy wczoraj uregulować należność za wesele i ustalić menu. Właściciel sali zaskoczył mnie niesamowicie. Dotąd wydawało mi się, że trudno się z nim dogadać, że nie słucha co się do niego mówi bo sam wie lepiej....

Wczoraj zmieniłam zdanie diametralnie, ponieważ w chwili obecnej mamy mniejszą liczbę gości co do których obecności na weselu mamy 100% pewność niż wymagane minimum na sali troszkę się denerwowałam. Myślała, że będziemy musieli i tak dopłacić za te 5 dodatkowych osób a to jest kwota 700 złotych :roll: ale nic bardziej mylnego. Zapłaciliśmy za rzeczywistą liczbę i nie było ani słowa protestu :wink: .

Wszystkiego słuchał spokojnie, jaki kolor dekoracji stołów, jaki przebieg uroczystości. Wszystko szło jak po maśle. Dodatkowo ponieważ w trakcie uroczystości planujemy pokazanie gościom filmiku z naszej sesji zdjęciowej tej narzeczeńskiej nie ma problemu z pożyczeniem potrzebnego do tego celu sprzętem a więc rzutnikiem multimedialnym i ekranem i nic za to dodatkowo nie płacimy :30:

A ldodatkowo nasza liczba gości pozwala nam na inne ustawienie stołów! Także nikt nie będzie siedział za żadnym filarem a i miejsca na parkiecie bedzie dużo :wink:

Normalnie kamień spadł mi z serca :graba: Nie żałuję swojego wyboru :graba:

bajeczka - Pią Paź 07, 2005 8:30 pm

No widzisz, a tak się bałaś na naszym pierwszym spotkaniu a skończyło się dobrze :mrgreen:
Pusiak - Pon Paź 10, 2005 9:56 am

Pan z Fantazji jest super o czym może zaświadczyć cała rodzina Mefiu :) Wszystkie komunie i 18-stki były tam własnie robione, i nikt nigdy nie narzekał :) Tyle że jak do tej pory nieco Nam sie objadły dania, bo zawsze są te same :) No ale przy weselu to żaden problem, w końcu ma sie je raz w życiu :)
Gallathea - Pon Paź 10, 2005 2:00 pm

Właśnie w te sobotę bylam w Fantazji na weselu. Słyszałam wiele dobrych opinii o tej sali i sama też chciałam w niej zorganizować przyjęcie weselne, ale niestety nie mielismy wymaganej liczby gości. Po sobotnim weselu jestem naprawdę pod wrażeniem i wszystkim mogę polecic te salę. Obsługa bez zarzutu, jedzenie pyszne i naprawdę sporo. Jak tylko goście wracali do stolika po kawałku tanecznym, zawsze mieli czyste talerzyki, a panie kelnerki już chodziły z kawą i herbatą. Rozdawanie posiłków przebiegało sprawnie, nikomu niczego nie zabrakło.
Właściciel wierdzi że sala jest od 90-140 osób. Jednak jak dla mnie to 100 osób to jest maximum. Więcej raczej będzie miało problem pomiescić się na parkiecie.

pinia_pinia - Pon Paź 17, 2005 4:10 pm

Byliśmy ostatnio oglądać Fantazję i szczerze mówiąć nie podobała nam się. Szczególnie rozstawienie stołów, kolumny i ściany przy parkiecie ( późny gierek) oraz usadzenie młodych za filarem, ale za to bardzo ładne wnętrze części "jadalnej". J

ak zaczęłam pana wypytywać z mojej karteczki o wszystkie szczegóły przez was sugerowne to zapytał czy nie pisze przewodnika po salach weselnych bo już kiedyś tacy byli i o to samo pytali :D Może to któraś z Was ?? ?

Alma_ - Pią Lis 25, 2005 1:19 pm

Mnie też nie :?

Powiem szczerze, że trudno mi zrozumieć porównywanie jej z takimi np. Boryną czy Solarisem (tuż za rogiem).

Kot - Wto Lis 29, 2005 9:49 am

Ja będę chwalić swoją Fantazję :mrgreen:

Miałam wesele na tzw. średniej sali i była ona akurat odpowiednia do naszych potrzeb, ponieważ zaznaczam mieliśmy małe wesele.

Właściciel i cały personel Fantazji bardzo pozytywnie nas zaskoczyli. Spełnili wszystkie nasze prośby i pomysły zarówno co do przebiegu uroczystości (zmienili godzinę podania tortu, ustawienia stołów (ustawiliśmy je zupełnie po swojemu) oraz menu.
Czasem spotykam się z opiniami, że jak się już podpisze umowę i zapłaci pieniążki to już wogóle nikt się z nie liczy z tym co i jak chce para młoda. Tu wręcz odwrotnie, trudne były pierwsze rozmowy, podczas których właściciel zachowywał się jakby nic kompletnie nie musiał mówić o lokalu bo wszyscy i tak wiedz, że Fantazja jest the best :lol:
Jedzenia były ogromne ilości i niesamowcie smacznego :30: W pakiecie jest też pokój dla nowożeńców gratis.

Poza wszystkim podobało nam się bardzo uroczytse powitanie przez właściciela restauracji. Dostaliśmy w prezencie fantastyczny puchar - wazon z dedykacją dla nas, z naszymi imionami i datą ślubu . To była niesamowicie miła niespodzianka i piękna pamiątka :30:


Gdybym jeszcze raz miała organizować właśny ślub i wesele to na pewno zostałabym przy Fantazji.

jpuasz - Wto Sie 29, 2006 8:19 pm

Hmmm widzę, że na temat Fantazji ucichło... Ale mam pytanko. Czy ktoś coś wie na temat tych nowo budowanych sal i noclegów?? Podobno są budowane dwie sale na 80 osób i pokoje dla 100 osób. Czy ktoś coś wie na ten temat?? Z góry dzięki za wszelkie informacje...
Spontana - Czw Lis 09, 2006 5:12 pm

Czy może ktos zarezerwował jakis termin w przyszłym roku w "Chacie góralskiej" w Fantazji? Jestem bardzo ciekawa jak wypadają tam wesela.
Pozdrawiam

Róża - Nie Sty 07, 2007 1:54 pm

Witam,

Ja mam zarezerwowany termin w średniej sali w Fantazji na 9.06.07r. :lol:
Będzie max 40 osób więc myslę, że miejsca wystarczy.

Sala jest na prawde ładna. :ok: Właściciel faktycznie dziwnie rozmawia. Tak jakby nie musiał nic mówić. Ale chyba jakos sie dogadamy.

Troche mam stracha czy to sie wszystko uda czy nie bedzie jakiejś wpadki. :?

Pozdrawiam wszyskie pary z 9.06. :wedding: :jumpingmrgreen:

mischelle22 - Nie Sty 07, 2007 3:21 pm

Spontana napisał/a:
Czy może ktos zarezerwował jakis termin w przyszłym roku w "Chacie góralskiej" w Fantazji? Jestem bardzo ciekawa jak wypadają tam wesela.
Pozdrawiam


Ja byłam na weselu w tej Chacie ale 2 lata temu.
Miejsca do tańczenia jest mało, ale zawsze można między stołami :)
Superowy jest grill o pólnocy :)

Spontana - Pon Sty 15, 2007 1:36 pm

Mischelle, na ile osób było to wesele? I czy bardzo uciążliwy był fakt toalet na zwnątrz?
Z góry dziękuję za informację.
Pozdrawiam :razz:

mischelle22 - Pon Sty 15, 2007 5:57 pm

Około 50-60 osób i fakt toalet na zewnątrz wogóle nie był uciążliwy.
Może dlatego, że było naprawdę gorąco i wszyscy w pewnym momencie przenieśli się na zewnątrz - do wodospadów :) (są piękne :) ) a Młodzi nawet tańczyli na mostku :)

Lusia - Sro Sty 17, 2007 4:37 pm

Pozdrawiam Was wszystkich
:)

[ Dodano: Sro Sty 17, 2007 4:38 pm ]
mam zarezerwowany termin na 30 sierpnia 2008 w fantazji i teraz czytam wasze opinie

anecik - Sob Sty 20, 2007 12:46 pm

Ja też wybrałam fantazję :)

średnią salę na 27.10.07r. wygląda ładnie właściciel wygląda na takiego, który wie co mówi
mam nadzieję że wszytko będzie ok. Tylko się zastanwiam teraz czy tam jest w ogóle stół wiejski, zapomniałam spytać :)

mischelle22 - Sob Sty 20, 2007 1:20 pm

W Chacie Góralskiej był ja tam byłam :)
anecik - Sob Sty 20, 2007 4:48 pm

myślałam, że mają 3 sale nie wiem nic o chacie góralskiej :( ale brzmi fajnie
mischelle22 - Sob Sty 20, 2007 5:12 pm

Anecik - to jest ta chatka w ogrodzie :)

anecik - Sro Sty 24, 2007 7:20 pm

podoba mi się chatka ale już zarezerwowałam średnią salę :( a jest już za późno na zmianę decyzji ale dziwi mnie że właściciel nawet o niej nie wspomniał chociaż on chyba wychodzi z założenia, że każdy kto przekroczy próg fantazji wie o niej wszystko i nic już nie musi dodawać :wink:
kasia24 - Pon Lut 05, 2007 10:28 pm

Ja byłam na weselu w Fantazji w zeszłym roku na dużej sali. Ta część w której są stoły całkiem ładna (chociaż niektórzy goście byli tak usadzeni, że nie widzieli państwa młodych) ale sala do tańczenia moim zdaniem brzydka, wystrój a la głęboki PRL.
Poza tym dość mała, na 100 gości max.
Nie podobał mi się też właściciel, który non stop "nawijał" przez mikrofon, udawał wodzireja ale wcale mu to nie wychodziło, nie mogłam tego słuchać. No i na każdym wewselu mówi to samo, chyba się na pamięć nauczył :)

Spontana - Sob Mar 10, 2007 12:58 pm

Mischelle a masz jakieś zdjęcia z wesela na którym byłaś w tej chacie?
Prrrosze, prrrosze poszukaj :)

mischelle22 - Sob Mar 10, 2007 1:43 pm

Mam zdjęcia, ale nie w chacie :(
Mam tylko dwa zdjęcia robione na mostku gdzie są wszyscy znajomi Młodej Pary.

Spontana - Sob Mar 10, 2007 4:09 pm

BUUUU :(
Szkoda ale dziękuję za fatygę :)

mischelle22 - Sob Mar 10, 2007 4:18 pm

Ale widać za to te piękne wodospady :) Jakbyś chciała to mogę udostępnić :)
Spontana - Nie Mar 11, 2007 8:06 am

To jednak poproszę :razz:
mischelle22 - Nie Mar 11, 2007 2:36 pm

Wodospady

magda81 - Pon Mar 12, 2007 7:35 pm

wodospady piekne :)
Mnie w Fantazj nie spodobal sie zwyczaj rozbijania kielichow, moze teraz jest juz inaczej>
Mlodzi po wypiciu szampana nie rzucali za siebie tylko wlasciciel przyniosl jakies cos drewniane :) i mlotkami byly one gniecione... nie ma jak z rozmachem rzucic kielich za siebie :) jesli komus to nie odpowiada to moze mozna by bylo sie dogadac z wlascicielem przed weselem?

jabbar - Wto Mar 13, 2007 2:23 pm

Ten zwyczaj u nich jest juz chyba od "100" lat
Już jak pierwszy raz u nich byłem w lutym 1994 roku to właśnie odbywało się to w ten sposób, iż kieliszki były zawijane w jakis materiał/chustke a później były tłuczone drewnianą pałką.
Ja na owe czasy uważałem ten pomysł za bardzo oryginalny.

edys_lu - Nie Mar 18, 2007 12:52 am

A mnie w Fantazji odstraszyl wybitnie niesympatyczny wlasciciel..za kazdym razem mowil nam cos innego...bylismy u niego 3 razy i uslyszelismy 3 wersje a na koniec to tak walsciwie to ze niestety u niego nie ma sali odpowiednuiej dla nas...Az moja tesciowa sie z nim poklocila a potem ja sie dolaczylam...
Jakis miesiac po mnie poszla sale ogladac kolezanka i nawet jej sali nie pokazal, nic jej nie chcial powiedziec...tylko zeby wsrod znajomych sie popytala...
Fajnie ze facet zrobil interes, ktory trwa iles tam lat, ale czasy sie zmieniaja...moze kiedys mial pewnego rodzaju monopol ale teraz jest tyle sal, ze ja na jego miejscu jednak zmienilabym podejscie...ale to tylko moje zdanie...

Ropuucha - Pon Mar 19, 2007 3:43 pm

Na mnie też właściciel zrobił bardzo złe wrażenie. Na salę nas wpuścił ale pierwsze pytanie jakie zadał brzmiało: "kiedy chcecie wesele ? bo ja i tak mam zajęte prawie wszystkie terminy" i może nie muszę się wysilać i wam o wszystkim opowiadać (te ostatnie słowa to przypis własny - ale takie właśnie odniosłam wrażenie. Na nieszczęście dla tego człowieka powiedzieliśmy że nie mamy z góry określonego dnia w któym chcielibyśmy brać ślub a w podanym przez nas zakresie czasowym okazało się że ma jakiś wolny termin i musiał nam biedaczek o wszystkim opowiadać, ale robił to w sposób mało zachęcający i dlatego mamy wesele gdzie indziej :)
elfiona - Sro Cze 06, 2007 5:48 pm
Temat postu: fantazja
[color=red]ja chyba wspólnie z narzeczonym zdecydujemy się na fantazję.... zrobiła na nas jak narazie najlepsze wrazenie.... powedzcie mi prosze tylko czy napewno na 100 osób nie jest przy mała? i czy zespół ma wystarczająco miejsca na scenie? a i chcialam jeszcze zapytać ile kosztuje wiejski stół?
:roll:

pozdrawiam wszystkich
[/color]
11.10.2008....hmm...

Spontana - Pon Wrz 10, 2007 9:46 am

Trochę ponad miesiąc temu miałam wesele w fantazji w sali z grilem. ( to ta najgłębiej przy wodospadach). Mogę z czystym sumieniem powiedziec ze organizacyjnie wszystko wypadło świetnie.Jedzienie pyszne i duzo, Talerzyki wymieniane na bieżąco. Goście byli zadowoleni i mówili ze najedli się do syta.
Na początku bałam się ze będzie mało miejsca do tanczenia ale okazało się ze jak na nasze wesele (55 osób) miejsca bylo w sam raz :)

Fakt ze właściciel moze nieco zniechęcać na początku ale da się z nim dogadać :razz:
Co do tłuczenia kieliszków to mogliśmy sobie wybrać czy chcemy je rzucic za siebie czy tłuc młotkiem. ;)

Kejti - Wto Lut 26, 2008 2:57 pm

Odkopię wątek :)
Czy wiadomo coś o cenach i miejscach noclegowych? ?e są, to wiem ze stronki, natomiast jak to jest z detalami? I czy dają np. jakieś rabaty przy większej (ok. 30) ilości osób?

Spontana - Pią Mar 14, 2008 10:26 am

Myslę, że najlepiej jest zadzwonić i zapytać . My nie wynajmowaliśmy pokoi dla gości. W cenie przyjęcia jest na pewno pokój dla młodych :)
jaga.26 - Sob Kwi 19, 2008 2:39 pm

Bardzo polecam FANTAZJ? na ul. Kolumny w Łodzi.
Sala duża klimatyzowana, fantastyczne jedzenie, bardzo profesjonalna obsługa. Dobrze przemyślany układ na stoły i parkiet do tańca.
Mieliśmy tam wesele 12 kwietnia 2008 roku zatem zaledwie tydzień temu, a do dziś jesteśmy bardzo szczęśliwi. że wybraliśmy właśnie to miejsce.

Dla nas ważny był też hotel, bo mieliśmy dużo przyjezdnych gości.
GO?CIE DO NAS DZWONI? I BARDZO CHWAL? organizację naszego wesela. Solidnie się wytańczyli i najedli.

Anniulenka - Pią Cze 13, 2008 11:40 am

Witajcie:) Wczoraj byłam w Fantazji. Rzeczywiście właściciel podchodzi lekceważąco do sprawy, mówi bardzo ogólnie - nawet nie pokazał nam przykładowego menu. Jeśli chodzi o sale, to najlepsza jest ta, przeznaczona na dużą liczbę gości. W cenę wliczone jest wszystko , oprócz alkoholi i orkiestry.
oparol - Nie Sie 03, 2008 5:22 pm

Witam Wszystkie Forumowiczki!

Chcialam zapytać o sale Fantazja. Zarazerwowalismy tą sale (dokładniej zrobili to moi rodzice) termin na 19wrzesnia 2009r, niestety stronka internetowa tej sali nie działa ;(

Poki co jestem za granicą i bede w Łodzi mogła obejzec tą sale dopiero za dwa miesiące.
Czy może któras z Was może miała tam wesele i mogłabym zobaczyć zdjecia?
Byłabym b.wdzieczna!!


kryszka - Pon Sie 04, 2008 5:02 pm

oparol napisał/a:
niestety stronka internetowa tej sali nie działa ;(

Oparol - napisz e-maila do Fantazji - powinni ci przesłać jakieś zdjęcia, skoro stronka była, a już nie ma.
Chwilowo znalazłam tylko coś takiego: http://meteor.turystyka.pl/fantazja-lodz,lodz.html - niewiele, ale może coś ci pomoże.

Pusiak - Czw Wrz 25, 2008 12:10 pm

Aktualnie zmienił się szef Fantazji, teraz najprawdopodobniej szefem jest syn byłego właściciela. Tym niemniej wszystko zostało w rodzinie i myślę, że zmiana nie wpłynie na jakość i przebieg przyjęć :)
truskawka_ja - Czw Wrz 25, 2008 5:33 pm

Dla wszystkich zainteresowanych - uprzejmnie donoszę, że strona restauracji znowu działa :)
jpuasz - Pią Wrz 26, 2008 9:03 pm

Hmmm no wg mnie Fantazja przez to wiele straci. Bylismy tam 2 razy gdy szukaliśmy sali. Najpierw spotkaliśmy syna byłego właściciela, czyli chyba teraz obecnego i stwierdził, że "przecieeż wszystko jest w internecie, to co my więcej chchemy?". I nie udzielił nam dosłownie żadnej informacji. Za to poprzedni szef wszystko wyjasnił i dopiero wtedy uzyskaliśmy jakiekolwiek iinformacje. Ale czas pokaże jak to będzie :)
Pusiak - Pią Wrz 26, 2008 9:12 pm

Myślę, że czas zweryfikuje jego podejście do klienta :)
Ola.P - Pon Paź 06, 2008 8:53 pm

A ja nie mam zastrzeżeń do właściciela.
Salę w Fantazji byli początkowo oglądać ,omawiać szczegóły i zaklepać moi rodzice,bo ja przebywam za granicą.
Dopiero 2tyg.temu bylam ogladac tę sale, bo przyleciałam na urlop do Polski. Właściciel zrobił dobre wrażenie.
Moi rodzice też nie mieli zastrzeżeń. Od początku wszystko było jasno i wyraźnie przedstawione.
:)

elizabeff - Pią Paź 24, 2008 2:18 pm

hej:) a wiecie może dziewczyny jakie są ceny w Fantazji? :-)
Ola.P - Pią Paź 24, 2008 8:12 pm

Ceny w tym roku to 160 zł za talerzyk, bez poprawin.
Jeśli dobrze pamiętam to z poprawinami 210zl.

W 2009 właścieciel zastrzegł sobie,że ceny idą w górę ok.10%. :kwasny:

Cena jest całkiem sobie,ale jak mówi właściciel jedzenia jest do oporu! I to nas głównie przekonało do tej sali. ;)

truskawka_ja - Sro Lip 15, 2009 2:29 pm

Jestem juz po weselu, bawilismy sie w malej sali. Za talerzyk placilismy 165zl, nie mielismy poprawin. Za zespol, fotografa itp placi sie jak za normalnych gosci, jedna osoba jest gratis. Wlasciciel bardzo kontaktowy, uprzejmy i pomocny. Sale mozna udekorowac po swojemu, wieszac balony co tylko sie chce, byle jak to powiedzial wlasciciel: nie dziurawic scian. Jedzenie pyszne i nie do przejedzenia, obsluga bardzo uprzejma i sprawna.
Poza tym bardzo otwarci na propozycje i pomocni - rozlozyli dla nas winietki, chcielismy osobny stol ze slodyczami przywiezionymi przez meza z Maroka - mielismy. Wszystko zgodnie z ustaleniami.
Jedyne minusy jakie przychodza mi do glowy to:
*troche sliskie plytki
*troche malo miejsca dla zespolu; my mielismy 5-osobowy, bylo ciasno ale dali rade :)
*sala jest niby na 60 osob ale u nas przy 48 bylo ciasno, szczegolnie na poczatku kiedy wszyscy chcieli tanczyc, ale tez dalismy rade - niektorzy tanczyli na zewnatrz na tarasie przy sali. :)

Generalnie choc nie byla to sala moich marzen (rodzice ja wybrali, my nie mielismy na to czasu) to mysle ze warta jest polecenia. Mam nadzieje ze moja opinia pomoze innym parom podjac decyzje.

Bella - Sob Wrz 26, 2009 2:11 pm

Ja jeszcze nie widziałam tej sali (mam namyśli ta największą) a już mam mieszane uczucia :? chodzi o to ze właściciel umówił się z nami w tygodniu na 19 bo jak powiedział "już będę na sali" a jak pojechaliśmy to okazało się że już go nie ma (przepuszczaliśmy w bramie jego auto, ale nie wiedzieliśmy ze to on). Na miejscu pracownik powiedział, ze nic nie wie i nie może nam pokazać bez właściciela, próbował do niego dzwonić ale ten nie odbierał. Dodam tylko, że umawialiśmy się z nim tego samego dnia ok godz 16, a następnego dnia jak zadzwoniłam to jego żona powiedziała, ze widocznie zapomniał :( Nie wiem sama co o tym myśleć, jak dla mnie to trochę niepoważne, ale może rzeczywiście coś mu pilnie wypadło...
Pauleczka - Czw Maj 06, 2010 10:13 am

Ja robiłam 2 maja komunie na sali 35-55 osób.Było wspaniale jedzenie przepyszne i dużo.Właścicielka na samym początku złozyła synkowi życzenia i dała taki jakby wazonik z wygrawerowanym imieniem synka i datą komunii a po drugiej stronie życzenia od włascicieli i pracowników fantazji.Byliśmy wszyscy w szoku bo nie mieliśmy pojęcia że cos takiego będzie miało miejsce.Długo będziemy wspominać komunie naszego dziecka.
ratowniczka - Pią Cze 25, 2010 9:41 pm

Oglądałam tą salę z myślą o moim weselu. Szczególnie, że moja ciocia bywała tam kilkukrotnie i jej się podobało, tzn zachwalała jedzenie i wystrój sali. :evil: Właściciel zabrał nas na salę jak powiedział od 90 do 140 osób. Sala była duuuużo za mała na taką ilość osób. Moim zdaniem spokojnie wybawi się tam jakieś 60-70 osób. Jak byliśmy stoły były ustawione na 100 osób i było bardzo ciasno. Nie wiem jak ci biedni ludzie się tam potem przeciskali... Parkiet do tańca malutki, z czego część zabiera zespół. Właściciel twierdzi, że ma 80 metrów kwadratowych i na moje zdziwienie że to mało odrzekł, że on tam robi sylwestry na 150 osób a poza tym wiadomo, że na weselu nie będą wszyscy tańczyć...
skalimonka - Pią Cze 25, 2010 10:01 pm

Byłam na weselu w Fantazji 2 lata temu, na jednej z małych sal (pierwszej po prawo od bramy). Wesele było na okolo 65 osób i było ciasno, zaróno w tańcu jak i siedzeniu. Sala nie odpowiadała mi ze względu na wystrój, ale to nie ja ją wybierałam, tylko młodzi, a o gustach sie nie dyskutuje ;) ... nad młodymi był jakiś badziewny koszmarek w kształcie okienka i gołąbków, albo coś w podobie, już nie pamietam. Zaznaczam, że było to 2 lata temu i może teraz juz jest tam inaczej. Z tyłu duży parking, mnóstwo aut, bo tego dnia odbywało sie tam 5 wesel, wiec łatwo sobie wyobrazić ile było osób. Tłuczenie kieliszków wielkimi młotami kojażę, ale też wolę rzucanie. Jakos to tłuczenie nie ma dla mnie takiego "charakteru", jak rzucenie i potłuczenie w drobny mak. Zresztą właściciel (ten starszy pan, który słyszałam że zmarł jakiś czas temu) sam stwierdził, że to po to, zeby nie trzeba było sprzątać... :roll: Jedzenie bardzo mi smakowało :P Niestety siedziałam jedno miejsce od wejścia do kuchni, skad wydobywały się niezbyt miłe zapachy i dźwięki... i co chwila ktoś przechodził z obsługi. Generalnie nie wspominam źle, aczkolwiek nie chcieliśmy robić tam własnego wesela.
Ola.P - Pią Cze 25, 2010 10:01 pm

Podejrzewam Ratowniczko, ze ogladalas srednia sale (wejscie na przeciwko bramy, mijajac po prawej stronie wejscie do hotelu) .
Bawilismy sie na niej na naszym weselu. Rzeczywiscie sala jest na 90-140 osob i musze przyznac,ze wcale nie jest za mala! U nas bawilo sie az 120 osob i nie moge powiedziec,ze bylo za ciasno! Fakt,ze gral DJ, wiec duzo parkietu nie zajal.

Ale ogolnie moge polecic te sale na ponad 100 osob!

Ewa76 - Pon Lip 19, 2010 6:30 pm

Czy ktoś był może na weselu na nowej dużej sali w głębi podwórka przy wodospadach 17lipca2010? Jeśli tak napiszcie proszę swoje opinie ,bo mnie bardzo się podobało.
asinek - Wto Lip 27, 2010 8:45 am

Ja byłam w sali - chyba małej- w zasadzie na przeciwko bramy jest wejście do niej. Niestety nie mam pozytywnych wrażeń... Panował straszny ścisk. Moim zdaniem to sala na max 60 osób, a było ze 100. Poza tym jeśli zdecydujecie się na tą salę zwróćcie uwagę na miejsce, w którym będziecie siedzieli. Na weselu, na którym byłam, Młodzi siedzieli pod ścianą w otoczeniu po każdej ze stron, po jednej około 4 osób, po drugiej około 12 osób. Ściana była zaraz za ich plecami - więc żeby mogli wyjść z obojętnie której strony wszyscy musieli wstawać :? i ich przepuszczać... Do kitu... Także pytajcie o ustawienie stołów i usadzenie gości i Was...
ewella - Czw Sie 26, 2010 10:08 am

Ja bawiłam się w ubiegłym roku na tej dużej, nowej sali na końcu przy wodospadach i generalnie zachwyciło mnie wszystko: sala - przestronna, jasna, fajnie wkomponowany stół wiejski, obsługa - miła, sprawna,schludna, jedzonko - dużo i bardzo smaczne,otoczenie - duzy parking, skalniaczki, fonatanny...
I dlatego w maju sama będę miała tam swoje wesele :D

Voland_S - Wto Kwi 05, 2011 12:37 pm

Witam, też mam w maju wesele w Fantazji w tej pierwszej sali po lewej, na 70-120 osób. Czy macie jakieś uwagi co do organizatorów? Na coś szczególnego zwrócić uwagę podczas ostatnich rozmów ustalająco- przedweselnych? Czy obsługa wesela działa sprawnie? Czy rzeczywiście, jak zapewniaja właściciele sali, jedzenia jest wbród i pyszne? Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi.
Daria112 - Czw Maj 12, 2011 9:50 am

Ja byłam na weselu na sali przy wodospadach. Rzeczywiście jedzenie pyszne i nie brakowało. A co do rozbijania kielichów to młodzi rzucali je za siebie ,nie było żadnych młotów-może poprostu trzeba to ustalić z właścicielem. Sala bardzo ładna , obsługa bez zarzutu.
jupik - Pon Lip 25, 2011 8:49 am
Temat postu: duża sala-opinie
Coś cicho na temat sali, a ja jestem ciekawa opinii, bo się zastanawiam nad wyborem Fantazjii na wesele w 2012.. Interesuje mnie opinia o tej sali większej, przy wodospadach - jeżeli chodzi o tą małą to jestem w szoku - jak ogladaliśmy salę przygotowana była jakaś rocznica na 40 osób i wydawało się dla mnie ok, a Pan właściciel stwierdził, że tam to i 120 wejdzie (!!!) a 80 to już na pewno i jak zaczął mówić jak te stoły byłyby poustawiane to zrobiliśmy wielkie oczy, bo nie wyobrażam sobie, jaki tam musi być wtedy ścisk. A co ciekawe na ulotce, którą rozdają jest jak wół - sala restauracyjna na 45-65 osób (i to rozumiem).
Whatever. Odnawiam wątek, żeby Ktoś napisał opinie o większej sali. Piszcie Ci którzy mieliście tam wesela.

aalexandraa - Czw Paź 13, 2011 7:03 pm

Hej:). Mielismy w Fantazji wesele 1.10.2011r. w sali naprzeciwko bramy wjazdowej, roznie nazywanej - srednia lub duza. Duza to ona raczej nie jest:), ale dla naszych gosci byla idealna. 65 osob swietnie sie tam czulo, mysle ze jeszcze 10 osob wiecej i nie bylo by scisku. Wlasciciel ugodowy, bardzo pomocny i z duzym doswiadczeniem, sluzyl rada i praktycznie wszystko sie sprawdzilo. Co do slynnego zwyczaju tluczenia kieliszkow mlotem to mozna sie dogadac i sa juz dostepne woreczki na kieliszki, mozna tluc o ziemie:). Nie jest to moze tak spektakularne jak bez woreczkow, ale zawsze cos. Stoly na maksa wypasione, sala prezentowala sie bardzo elegancko, toalety czyste i zadbane. Jedzenie przepyszne, opinia o jednym z lepszych w Łodzi nie jest przesadzona, tak samo o ilosciach. Bardzo szerokie menu, mielismy spory klopot wybierajac potrawy na nasza impreze bo wszystko "brzmialo" bardzo smakowicie;D. Takie tez bylo, kazdy gosc potwierdzi. Stol wiejski zdecydowanie wart swojej ceny, byl strasznie chwalony, byly tez wlasne wyroby, wypasik. Oczywiscie to co nie zjedlismy moglismy zabrac na koniec ze soba, kelnerki pomogly pakowac, nie dalismy rady wziac wszystkiego hehe. Starczylo na poprawiny na dzialce i jeszcze troche:). Obsluga super, panie kelnerki usmiechniete i bardzo pomocne, niczego nie brakowalo. Ogolnie nie musielismy sie o nic martwic, dostalismy kluczyk do magazynku z wodeczka i sejfem. Tort i szampan w cenie wiec kolejny plus. Mielismy gosci przyjezdnych, pokoje bardzo fajne i po przystepnej cenie, doba hotelowa po weselu w niedziele do godziny 16, wiec mozna spokojnie odpoczac i wyruszyc w droge. Duzy parking, fontanny ladnie oswietlone i z klimatem. Jestesmy bardzo zadowoleni z wyboru, polecamy! Aleksandra i Adam.
asia7 - Pią Lis 25, 2011 7:14 pm

11.11.11 byłam tam na imprezie klubu motocyklowego (sala na przeciwko bramy) i muszę przyznać, że było lepiej niż na weselu 3 lata temu :razz:
impreza była na 60 osób (postawiono nam 3 osobne stoły - co było średnie, niestety po raz kolejny przypadło mi miejsce za słupem, przez co średnio widziałam co się dzieje na parkiecie... chociaż po większej ilości % siadałam obok każdego z kim chciałam pogadać, więc było ok), jeśli chodzi o jedzenie to naprawdę było bardzo smaczne i niczego nie brakowało (tzn. jeśli czegoś zabrakło np. ktoś chciał inne mięso to kelnerki bez problemu donosiły). Nasza impreza kosztowała 90zł/ osoby (od 18 do 3) jeśli chodzi o menu to było takie:

"Zaczynamy od gorącego posiłku:
Rosół z makaronem.
Ziemniaki lub frytki (do wyboru) oraz tzw. kotlet kowala czyli schab z pieczarkami zalany serem i zapieczony lub dewolaj z serem pleśniowym.
Deser lody.

Po ok. 4 godzinach następny gorący posiłek.
Kluski śląskie i do wyboru mięso: pieczone żeberka w miodzie lub pieczeń w sosie.

Po kolejnych trzech godzinach
Żurek z kiełbaską i jajkiem.

Przez cały czas naszego pobytu na stole będą zimne zakąski w postaci sałatek, mięs i innych dobrych rzeczy.
Dla łasuchów będzie podane ciasto.
Napoje zimne i gorące mamy bez ograniczeń. "

także jeśli chodzi o jedzonko i obsługę to polecam :cool:

kaledonia - Sro Lip 04, 2012 5:19 pm

Zdecydowaliśmy się na tą salę (na wprost od wjazdu). Na max 70 osób powinno być ok.
Moi rodzice byli na weselu 2 lata temu w Fantazji i im się podobało. Oby było dobrze.

Cena, którą usłyszeliśmy za talerzyk to 185 zł na 2012 i max 5% wzrost na 2013 rok.

Zapęccy - Sro Lip 11, 2012 12:24 pm

16.06.2012r. mielismy na sredniej sali wesele na 60 osob:))).Sala godna polecenia: jasna,klimatyczna,bardzo ladne przybranie stolow,obsluga wspaniala - grzeczna,sympatyczna,bardzo pomocna,sprawna.Wlasciciel z duzym doświadczeniem w "fajnym stylu" wita pare mloda i gosci a jedzenie przepyszne (zwlaszcza poledwiczki zawijane w boczku:)).Jestesmy bardzo zadowoleni jak i nasi goscie:), ktorzy dziekowali nam mowiac (nie wszyscy) ze bylo to najlepsze wesele na jakim sie do tej pory bawili:)))
martaandmarcin - Nie Wrz 16, 2012 6:49 pm

Witam

W dniu 16 czerwca 2012 r wraz z małżonką mieliśmy uroczystość weselną w kompleksie FANTAZJA na dużej najnowszej sali. Sala sama w sobie bardzo ładna i jak sama nazwa wskazuję duża. Nie ma potrzeby dodatkowego dekorowania sali niczego nie brakuje. Na środku sali fajnie zagospodarowane miejsce na barek a z drugiej strony na stół wiejski. Przybranie stołów w cenie z tego co pamiętam bodajże można wybrać dwa rodzaje przybrań. Jedzenia na stołach dużo i przede wszystkim wszystko świeże. Tort duży i również w cenie od talerzyka i oczywiście pyszny ( zamawiany w cukierni jaś i małgosia). Kolejny plus do talerzyka w cenę wliczone są wszelkie napoje gazowane oraz niegazowane pijesz ile chcesz ( naprawdę duży plus ). Obsługa sprawnie i szybko i przede wszystkim profesjonalnie obsługuję całą uroczystość. Dużym plusem naszej sali było również to, że mieliśmy do własnej dyspozycji duży parking a także fajne miejsce do spędzenia wolnego czasu chodzi mi o ogród z ławkami z różnymi fontannami i wodospadem. Z wesela jesteśmy zadowoleni nic dodać nic ująć wszystko na wysokim poziomie. Pragnę dodać, że w cenę wliczony jest również przytulny pokój ze śniadaniem. Właściciel bardzo sympatyczny idzie się z nim naprawdę dogadać pod każdym względem cenowym jak i organizacyjnym. Restauracja godna polecenia.

olcia m - Nie Paź 14, 2012 4:42 pm

Dnia 22 września 2012 roku mieliśmy wesele w dużej sali w komplesie Fantazja. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Obsluga profesjonalna, jedzenie wyśmienite, sala piękna i ladnie udekorowana. Właściciel przesympatyczny, bardzo pomocny i rzeczowy. Na wesela tylko Fantazja w Łodzi:) Serdecznie polecamy! Ola i Michał
kaledonia - Czw Gru 13, 2012 11:25 am

No wreszcie Fantazja doczekala sie ladnej strony internetowej. :D
http://www.fantazja.lodz.pl/index.html

Sikoreczka_1988 - Pon Sty 07, 2013 3:23 pm

Podpisaliśmy umowę na 10 sierpień 2013 :cool: już nie mogę się doczekać :dan

Na największej sali byliśmy w październiku na weselu.. jak dla mnie wszystko w jak najlepszym porządku.. Sala duża, przestronna, mająca swój klimat.. Na stołach mnóstwo jedzenia i co najważniejsze wszystko smaczne! Wszystkie napoje w cenie bez ograniczeń..

Gdyby ktoś miał przydatne uwagi co do sali to czekam na informacje ;-)

Malina10012 - Nie Sty 13, 2013 12:49 pm

Mam pytanie co do sali pod kaskadami, czy te filary na środku nie zasłaniają za bardzo widoku młodym? Jakie są wasze opinie bo nie wiem czy decydować się na lustrzana czy na "pod kaskadami":P:P
kaledonia - Nie Sty 13, 2013 2:11 pm

Sikoreczka_1988 napisał/a:
Podpisaliśmy umowę na 10 sierpień 2013 już nie mogę się doczekać

Na największej sali byliśmy w październiku na weselu.. jak dla mnie wszystko w jak najlepszym porządku.. Sala duża, przestronna, mająca swój klimat.. Na stołach mnóstwo jedzenia i co najważniejsze wszystko smaczne! Wszystkie napoje w cenie bez ograniczeń..

Jeszcze wolne terminy na 2012 rok byly? Jestem w szoku, czerwiec rok naprzod trzeba bylo zamawiac...

asimi - Sob Kwi 13, 2013 1:08 pm

hej, mam pytanie odnośnie tej największej sali- pod kaskadami Pani przez tel. powiedziała mi że pomieści max 176 osób. Ja planuję spore wesele (ok. 160 osób) i się zastanawiam czy się pomieści tyle ludzi, bo nie zależy mi na tym aby wszystkich poupychać, ale żeby był luz i ludzie nie siedzieli w ścisku oraz żeby było miejsce do tańczenia. Wiem że z reguły na parkiecie nie tańczą wszyscy na raz, ale mimo to zastanawiam się jak by to było przy tej ilości osób.
Sikoreczka_1988 - Pon Kwi 15, 2013 7:12 am

asimi, Szczerze to jak masz mieć ok.160 osób to odradzam Ci tą salę..ja mam do zaproszenia 140 osób ale liczę na to że przyjdzie mi max 120 osób. W październiku byłam na weselu gdzie było 86 osób i powiem Ci że przy stołach były luzy ale jak już wszyscy wyszli tańczyć to było ciasno.. Sytuacja na sali wygląda tak że 120 osób mieści się przy stołach po prawej stronie a jak masz więcej osób to dostawiają stoły po lewej stronie więc w ten sposób masz mniej miejsca do tańczenia. Na pewno sala jest ładna i ma dobre opinie ale jak chcesz mieć dużo miejsca do tańczenia to na pewno odradzam.. Ja mam ślub w sierpniu i pewnie większość osób będzie na dworze siedzieć to może jakoś się pomieścimy..
asimi - Pon Kwi 15, 2013 7:59 pm

Sikoreczka_1988 dziękuję za odp, trochę mnie zmartwiłaś, myślałam że ta sala będzie dobra... ech mało jest dużyych sal :(
Sikoreczka_1988 - Wto Kwi 16, 2013 8:56 am

asimi, A może Yuka ? My też się zastanawialiśmy nad nią.. Powiem Ci że my szukaliśmy sali blisko nas więc wybór był niewielki. Ale to zazwyczaj jest tak że jak jest ładna sala to z jedzeniem gorzej albo na odwrót.. Musisz poszukać..w Pabianicach jest piękna sala willa-impresja.. Na pewno coś znajdziesz :-)
marpia - Wto Kwi 16, 2013 2:25 pm
Temat postu: fantazja
asimi, Ja będę miała wesele w Fantazji w sali pod kaskadami na 180 osób. Myślę, że skoro Właściciele gwarantują przyjęcie na taką liczbę osób - nie będzie większych problemów. Moja Koleżanka miała wesele w mniejszej sami na 110 osób i powiedziała, że było swobodnie. Wiem, że bardzo dobre opinie ma sala Bachus w Czarnocinie - pomieści nawet 250 osób. Jest naprawdę przestronna, wiem że jedzenie jest także pyszne oraz go nie brakuje. Niestety - nasz termin na tej sali był już zajęty, a ponieważ rzeczywiście są problemy ze znalezieniem dużej sali - wybieramy Fantazję.

Pozdrawiam :)

asimi - Wto Kwi 16, 2013 8:26 pm

dzięki za odp. Szukam czegoś bliżej- w Łodzi ewentualnie obszar w stronę Tomaszowa. Ta z Pabianic śliczna, ale droga trochę. Nie zaśmiecam już tego wątku- otworzyłam nowy sala na 170 osób http://www.forum.wesele-l...8002001d#726642

Może ktoś był jeszcze na dużym weselu w Fantazji i się wypowie....

Jolkaruda - Wto Kwi 16, 2013 8:41 pm

A Saxonii na Pomorskiej w Łodzi jest naprawdę super i niedrogo bo około 150-160 zł od osoby. Biorąc pod uwagę wysoki standard i sali i obsługi to chyba niewielki koszt.Teraz czytałam na ich stronie ,że dodatkowo poprawiny można zrobić w ogrodzie a przecież niedługo będzie cieplutko więc to fajny pomysł.
eweraldzia - Czw Maj 09, 2013 9:51 pm

Mielismy przyjemność z korzystania z usługi sali weselnej Fantazja 6.10.12r i jesteśmy bardzo zadowoleni. Sala weselna rewelacyjna, jedzenie pyszne, obsługa przemiła, właściciele sali to bardzo mili i ugodowi ludzie :) Naprawde szczerze polecamy, odpowiem na każde pytanie dotyczące tej sali :) Serdecznie polecaam
kaledonia - Pon Maj 13, 2013 12:29 pm

asimi napisał/a:
hej, mam pytanie odnośnie tej największej sali- pod kaskadami Pani przez tel. powiedziała mi że pomieści max 176 osób. Ja planuję spore wesele (ok. 160 osób) i się zastanawiam czy się pomieści tyle ludzi, bo nie zależy mi na tym aby wszystkich poupychać, ale żeby był luz i ludzie nie siedzieli w ścisku oraz żeby było miejsce do tańczenia. Wiem że z reguły na parkiecie nie tańczą wszyscy na raz, ale mimo to zastanawiam się jak by to było przy tej ilości osób.

Szczerze wątpię- sale Fantazji nie są duże- jak na moje oko to 120-130 osób to tam byłby max.

Na mniejszej pod kaskadami jest podobnie- niby do 100 osób, ale jak dla mnie to 70-80 to max co się zmieści- dobrze, że u nas tyle osób nie będzie i część nie tańczy :wink:

malinka1989 - Pią Sie 02, 2013 7:40 pm
Temat postu: Moje odczucia :)
Wiem, że już dużo było pisane w temacie Fantazji, ale postanowiłam, że i ja sie wypowiem :)
W skrócie rewelacja! Nasze wesele odbyło się dwa tygodnie temu i nie mogę znaleźć nic do czego mogłabym się przyczepić. Sala piękna, jedzenie bardzo dobre i w ogromnych ilościach - słowem nie do przejedzenia. Bardzo dobra obsługa; mieliśmy problem z dostosowanie temperatury: każdy z gości czuł się inaczej i nie było problemu, żeby zmieniać temperaturę na klimie chyba ze cztery albo pięć razy. Bardzo podobała nam się ceremonia wejścia inna niż widziałam na innych weselach: na powietrzu, z szampanem, a potem wejście do sali. Do tego na pamiątkę dostaliśmy puchar z naszymi imionami i było to bardzo miłe.
Gorąco polecam tą salę. Do tanich nie należy: 195 zł od talerzyka przy ubranych wszystkich krzesłach, ale na prawdę było warto :)

Malina10012 - Wto Sie 27, 2013 2:34 pm

Hej:) My mieliśmy wesele w Fantazji muszę powiedzieć, że sala jest rewelacyjna! Od razu dodam, ze bardzo jestem wdzięczna wszystkim forumowiczom, bo wasze opinie wiele pomogły nam w podjęciu decyzji co do naszego wielkiego dnia. A teraz do rzeczy na temat sali. Kontakt z właścicielem bez zarzutów, wszystko załatwione sprawnie, szybko, właściciel szedł nam na rękę ile mógł. Sala śliczna, duża, stoły pełne jedzenia na prawdę nie ma potrzeby stroić ich przez florystów. Stoły są zapełnione jedzeniem i piciem. Niech nikogo nie przeraża to, że napoje podawane są w buteleczkach po 300ml. Na prawdę dla nikogo nie zabrakło, obsługa donosiła je dosłownie co chwilę a dzięki temu nie zdarzyło się nikomu pić wy-gazowanej coli:P Osługa tez bardzo sprawna, miła i pomocna. Sala dobrze klimatyzowana i tak jak wspomniała poprzedniczka nie jest problemem poprosić o obniżenie albo podwyższenie temperatury:) Odpowiem na swoje pytanie sprzed paru miesiecy filary na środku nie przeszkadzają młodym widzieć zabawy na sali a znajdujacy się tam barek jest fajnym miejscem na postawienie wina, piwa bądź cukierków dla gości w trakcie wesele jeżeli nei zatrudnia sie barmana;) Ogólna ocena sali 6+ :D
Dużym atutem sali przynajmniej w naszym przypadku był duży hotel jaki posiadają na terenie obiektu. Większość naszych gości była przyjezdna i dzieki temu ułatwiło to życie i nam i gościom. pokoiki nie drogie, schludne. W cenie śniadanie dla gości. Duży parking.
Marcela i Michał

Sikoreczka_1988 - Pią Wrz 06, 2013 11:09 am
Temat postu: Sala pod Kaskadami !!
Już po... :smile:

Tak więc prawie miesiąc po najważniejszym dniu w naszym życiu napisze troszkę o sali pod Kaskadami..
Bawiło się u nas 120 gości i powiem szczerze że było akurat! Przy stołach każdy siedział wygodnie, nie było ścisków oraz na parkiecie też każdy miał swoje miejsce.. Właściciel oferuje że pomieści się tam aż 180 osób ale jak dla mnie to za dużo.. Według mnie 130 osób to maks!

Przywitanie jest przez właściciela sali, my akurat mieliśmy na dworze przed salą bo była ładna pogoda. Nasze mamusie trzymały chlebek a właściciel mówił co i jak ;) Bardzo fajnie to wygląda.

Sala ładna,mająca swój klimat. Jak dla mnie nie potrzeba jej dodatkowo dekorować. Na stołach stoją duże świeczniki z żywymi różami, w ten sposób nie trzeba stawiać dodatkowych wazoników z kwiatami. Sala oferuje od siebie "ołtarzyk" nad młodymi. Ja jestem wielką przeciwniczką sztucznych kwiatów i poprosiłam o zdjęcie tej dekoracji. Po zdjęciu zostaje lustro, ja przymocowałam do niego dwa serca wykonane z ratanu (właściciel godzi się na samodzielne udekorowanie ściany za młodymi). Na sali znajduje się też oddzielne pomieszczenie zamykane na klucz, w środku są dwie duże lodówki na alkohol i sejf na swój własny pin, po oczepinach można schować pieniążki i nie martwić się że ktoś coś "pożyczy" :razz:

Jedzenia od groma! Ciepłe posiłki NIE są porcjowane! W ten sposób każdy je ile chce.. Wszystko jest świeże i bardzo smaczne, każdy znajdzie coś dla siebie. Bardzo podobało mi się to że jest oddzielne menu dla wegetarianina. Stół wiejski wart swojej ceny! Każdy zachwalał swojską kiełbaskę i smalec ;)
Tort w cenie. Do wyboru mamy chyba 4 lub 5 smaków. Pyszny! Tak jak już wiele osób pisało Fantazja słynie z dobrego jedzenia i jest to w 100% prawdą! Napoje bez ograniczeń...

Kolejnym wielkim plusem jest piękny ogród! Przy ładnej pogodzie goście mają gdzie pospacerować i odpocząć. Wodospady, fontanny, ławeczki, dużo zieleni... na poprawinach sprawdził się plac zabaw dla dzieci! SUPER!

Podsumowując sala spisała się na 6+ , z właścicielem można dogadać się pod każdym względem a to też jest ważne!
Dla ceniących dobre jedzenie jest to jedna z najlepszych sal w Łodzi! 8)

kaledonia - Nie Wrz 08, 2013 9:00 pm

W 100 % potwierdzam to co napisała poprzedniczka :D
Mieliśmy przyjęcie na sali lustrzanej. Wszystko super!

My poprawin nie mieliśmy na sali, ale tego jedzenia starczyło na cały następny tydzień. Przepyszne :)
Goście byli też zadowoleni z pokoi noclegowych i śniadanka rano (choć po weselu już przejedzeni byli).

Chrzciny jeśli będą też pewnie tam zorganizujemy. :P

monis_ka - Wto Wrz 17, 2013 5:20 pm

Cześć :) dziewczynki, powiedzcie mi jak wygląda kwestia przystawek w Fantazji? Kilka dni temu byliśmy oglądać sale, Fantazja bardzo nam się podoba. Dostaliśmy ofertę od właściciela, wszystko fajnie, tylko nie bylo tam wspomniane o przystawkach. Właściciel wspominał , że "wszystko jest w cenie", z rzeczy podstawowych oczywiście, więc na logike przystawki chyba też...ale wolę dopytac ;) Mamy duży dylemat między Fantazją właśnie a Malagą... Będę wdzięczna za wszelki sugestie. Malagi nie znam zupełnie, menu bardzo bogate, wbrew opiniom właścicielka bardzo miła...ale podsumowując opinie mieszane. W Fantazji miałam okazję być kilka razy, jako fotograf, bo zajmuję się m.in. fotografią ślubną, więc byłam, ale...w pracy... ;) Sala zawsze wywierała na mnie pozytywne wrażenie, ale wiadomo lepiej dopytać osoby, które organizowały tam wesele. A nie ukrywam, że wolalabym skorzystać z sali, na której miałam okazje być... Proszę o wsparcie :)
Malina10012 - Pon Wrz 30, 2013 5:50 pm

Hej przytsawki jak najbardziej w cenie na stołach miedzy posiłkami lerzą zestawy wędlin swojskich, owoce, ciasta, sałatki.
lilaloo - Wto Cze 10, 2014 10:11 pm

Chcialabym polecic wszystkim Fantazje!Mielismy tam najpierw przyjecie po slubie cywilnym na sali od wjazdu a potem wesele na tej najwiekszej sali na koncu,w obu przypadkach jedzenie nie do przejedzenia,mieso nie znika zaraz po obiedzie,kazdy moze najesc sie do woli,stale donoszone konczace sie potrawy,wedliny pieczone a nie sklepowe swiecace w upaly;-)powiem krotko stoly sie uginaly!Ponadto bezproblemowi wlasciciele,doceniajacy klienta a nie czyhajacy na latwy zarobek.Doradzaja,konsultuja,pelen profesjonalizm.Reasumujac wspolpraca z wlascicielami Fantazji przebiegla tak,ze w nawale przygotowan weselnych o sale bylam spokojna;-)
marpia - Pon Wrz 01, 2014 2:10 pm

Cześć.
Tydzień temu mieliśmy wesele w Fantazji w największej sali - Sali pod Kaskadami. Było dokładnie 142 gości weselnych (łącznie z naszą dwójką).
Piszemy, ponieważ jesteśmy bardzo zadowoleni z sali, szczególnie ze współpracy z Właścicielem, z którym od początku nie było jakichkolwiek problemów. Właściciel zawsze - z racji wieloletniego doświadczenia - służył nam pomocą, wsparciem oraz pomysłami, brał również pod uwagę nasze pomysły oraz sugestie. Wyjątkowe i niecodzienne było powitanie właściciela wraz z naszymi Rodzicami.
Zarówno goście weselni, jak i orkiestra czy kamerzysta - bardzo zadowoleni - jedzenia i porcji absolutnie nie brakowało, stoły pięknie udekorowane. SMACZNIE! Bardzo dużo przekąsek na stołach. Przepyszny tort, oblegana fontanna czekolady oraz bardzo dobre wyroby na stole wiejskim.

Jednym słowem - wszyscy usatysfakcjonowani i zadowoleni.
Dziękujemy.

Marta i Marcin

nina29 - Pon Wrz 15, 2014 10:18 am

Byłam w sobotę 13go na weselu w Fantazji.Dziś aż z ciekaowści zerknęłam w internecie jakie wspomniana sala ma opinie i oczy mam jak denka od szklanek ,bo kazdy sale chwali, a to co ja widziałam w sobotę to była masakra.

Uprzedzam,że nie jestem z żadnej konkurencji czy coś, po prostu wydaje mi się,że albo ktoś robi sztuczną dobra opinię tej sali, bo jednak opinie państwa młodych obiektywne nie są-bo co, państwo młodzi mają napisac,ze było do kitu? albo coś tu jest nie halo. Młodzi zawsze bedą chwalić to,co wybrali, goście jednak mają często inne odczucia.

Takze ja salę odradzam.

1.Nie wiem jak nazywa się ta sala-wchodzi się do niej od razu na wprost z ogrodu, to sala w nowym, wiekszym budynku, gości było ok 110 osób, wg mnie sala jest na max 80-90.Stoły ustawione były strasznie ciasno, goście i kelnerki chodzące między stołami musiały sie przeciskac przy okazji obijając się o krzesła na których siedzieli goście.Wiecznie mnie ktoś potrącał z racji tej ciasnoty.

Już wiem, to sala pod kasakadami-na stronie piszą ,że jest do 180 osób-chyba wtedy,kiedy cała jest zastawiona stołami, bo przy 110 osobach był ścisk i niewiele parkietu.
2.wystrój-kwestia gustu, dla mnie trochę staroświecki.Łazienki eleganckie, przestronne i bardzo czyste.
3.Powitanie przez gospodarza-kwestia gustu, za nowoczesnie nie wygląda ;) , dla mnie kiczowato.Ale kto co lubi.

4.Jedzenie-masakra.Tłuste, niewyszukane i mało! Krem brokułowy rozrzedzony, drugie danie podane było na półmiskach-zwijki i kotlety pod pierzynką z pieczarek i sera polane...ketchupem 0_0-jak w tanim barze mlecznym!Goście po prostu patrzyli, usmiechali się do siebie tylko....
Drugie danie zostawiono na stołach-nie wiem po co, przeciez nikt potem nie będzie jadł zimnych kotletów.Chyba w celu zrobienia sztucznego tłoku na pustym stole.
Była też jakas zupa z mięsem, w smaku przypominała sos pieczeniowy 0_0, pływały w niej...surowe pieczarki.Szok.
Ogólnie jedzenie jak w barze mlecznym, a jednak skoro płaci się prawie 200 zł za talerzyk oczekuje się zamian odpowiedniej ilości jedzenia i jedzenia adekwatnego do takiej uroczystości jak wesele.Ludzie są teraz bardziej wymagający,dania głownie i przystawki powinni być bardziej wyszukane, elegancko podane, smaczne w odpowiedniej ilości do danej liczby osób.


Jeśli chodzi o przystawki to masakra...ost na chrzcinach, gdzie siostra płaciła 110 zł, było 4 razy tyle jedzenia...

W salaterkach były np buraczki lub starkowana marchewka-ludzie, co to za menu???
sałatki-z pieczarkami i porem, druga z kukurydzą i szynką podane były w pucharkach jak do lodów-porcja dla 1 osoby-komicznie to wyglądało.Bo przy stole gdzie siadziało ok 12 osób stały 4 takie pucharki. Pólmisek wędlin ok, jakiś mały ze sledziem i tak naprawdę to było wszystko.Od jakiś 8 lat nie wiedziałam aby na stole stały owoce i ciasto-przeciez standardem są słodkie stoły, gdzie wszystko jest elegancko podane.Nie wiem skaąd było ciasto-ale okropne, czekoladowe ze sliwkami było ze zwazonym kremem, który smakował jak margaryna z kakao, kokosowe suche, sernik nie pierwszej świezości. Panowie nie mieli czym wódki zagryzac-stól wiejski bardzo ubogi: salcesony,psztetowe, kiełbasy i 1 szynka.Dosyć tłusta swoją drogą.Poza tym do ogórka kiszonego i smalcu podaje się wiejski, razowy chleb a nie zwykły, biały :)

Jednakże przebojem był sposób podania herbaty i kawy-nigdy czegos takiego nie widziałam.Normą są dystrybutory z kawą i herbatą do wyboru na słodkim stole-tu kelnerki roznosiły wspomniane napoje. Na plastikowej tacy wyłozonej najtanszymi, pozalewanymi napohjami serwetkami stały filiżanki z juz zrobioną herbata , bez spodków, bez łyżeczek!!! Po prostu goście nie wierzyli oczom! Podejrzewam,ze w kuchni herbata zaparzona była w wielkim dzbanku i rozlewana do filizanek. A kawa...mielona, na 100%, widac było po filiżankach nią pozalewanych.Masakrycznie to wygladało, standard jak w przydrożnym, tanim barze.

Tort od Jasia i Małgosi-w smaku i wyglądzie zgodny z trendami sprzed 10-15 lat ;) Sama chemia bezwyglądau.

Noclegi były w budynku pierwszym,zaraz po wjeździe za bramę.Cóz mogę powiedzieć..oczom nie wierzyliśmy,ze takie przybytki mają jeszcze rację bytu.Wersakli z wysłużonymi poszewkami z kory, wystrój zapewne niezmienny od jakiś 15 lat....

Postanowiłam napisać, bo żal mi przyszłych Młodych Par, które zwiedzione opiniami z netu, które nijak mają się do rzeczywistości płaca za organizowane tam wesele gigantyczne pieniądze,a potem opinia jest jaka jest.Jeśli ktoś z Was ma tam zarezerwowaną salę dopytujcie o szczegóły, walczcie o swoje-pytajcie jak jest podawana kawa i herbata, żądajcie dystrybutorów, słodkiego stołu, pytajcie o ilośc przystawek, ich rodzaj, wagę itd wybierajcie jakieś normalne dania zamiast kotletów polanych ketchupem... 0_0

Naprawdę, co roku jestem na kilku weselanych, z racji pracy często byłam w hotelach w róznych regionach Polski ,ale takiego "standardu" to chyba nigdy nie widziałam.
Państwo Młodzi będą zawsze zadowoleni, bo są zaaferowani sytuacją, emocje robią swoje i mnóstwa rzeczy nie widzą, goście zawsze będą im mówić,ze wesele wspaniałe,aby ich nie uradzić.Bo co mają powiedzieć???
Ale niestety opinia,że wesele było położone, a sala do kitu i ,że były puste stołu ,zostanie.
Oby Was to nie spotkało.

dziduunia - Pon Lip 13, 2015 9:39 am

sala fantazja

osobiscie nie bylismy ogladac sali gdyż cena i to co powiedzial Pan z ktorym rozmawialam przez telefon mnie zaskoczylo.

cena z tego co pamietam to 180 zł za talerzyk (glowy nie dam sobie uciąć). ale najdziwniejsze bylo to ze jak zapytalam o termin konkretnej sali (jest ich chyba 5) to Pan powiedzial ze akurat ta jest zajeta, ale MOZE BYĆ WOLNA NA NASZ TERMIN czytaj: wszystko się da poprzestawiac. wniosek: wspolczuje parom idacym na swoje wesele na wymarzoną salę a tu psikus - jest dla kogos innego., a ty ladujesz gdzies gdzie nei chcialas/es być. tak to zrozumialam.

generalnie plusy za noclegi, otoczenie (oczywiscie wnioskuje po zdjeciach) i sale wydają się być ladnymi miejscami.

o minusach wspomnialam wyzej:)

slubzcharakterem - Pon Lut 01, 2016 11:10 pm

Podziwiam właściciela tej sali - Pana Krzysztofa, który sam osobiście dba o całą organizację i wszystkie szczegóły. Mało kto poradziłby sobie tak dobrze z nadzorem nad obsługą wszystkich tych sal na raz, a Jemu wychodzi to świetnie.
kaledonia - Nie Lut 14, 2016 1:00 am

slubzcharakterem napisał/a:
Podziwiam właściciela tej sali - Pana Krzysztofa, który sam osobiście dba o całą organizację i wszystkie szczegóły. Mało kto poradziłby sobie tak dobrze z nadzorem nad obsługą wszystkich tych sal na raz, a Jemu wychodzi to świetnie.

Zgadza się.
Jest bardzo rzeczowy i pomocny. Odpowiadał na wszystkie pytania.
Kontakt dobry.
Goście zakwaterowani w pokojach też byli zadowoleni , my też (nocowaliśmy po weselu).

Pewnie,że jedzenie mogłoby być bardziej wyszukane, ale kto by to jadł, bo na pewno nie nasze rodziny. Wesele to nie bankiet dla VIPów :lol:

Jeśli będziemy kiedykolwiek organizować chrzciny to zgłosimy się ponownie do Fantazji.

WuduWudu - Wto Sie 15, 2017 6:14 pm

Dziwią mnie pochlebne opinie nt Fantazji. Wystrój rodem z PRLu, sala z grillem ma fototapety wodospadów... sala na ok. 60/70 osób ciemna, niska, klaustrofobiczna, wystrój fatalny. Właściel (chyba) zniechęca, cena min 175 do 225 ok. Jedyny plus, że pełno noclegów na miejscu.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group